Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ ΕΣΚΑ 2016
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Υποδομές
Pages: 1, 2, 3, 4
Gkos
Θα γραψει κανενας μην γραφω εγω μονο και φαω και ξυλο καμια ωρα;; wink.gif

Με τα ποδια ως την Παλληνη βλεπω να γυρναει καποιος..
Pao666
QUOTE (Gkos @ May 29 2016, 20:39 ) *
Τελικό σκορ 75-58(νομιζω) και δίκαιος πρωταθλητης ο Παναθηναικός.
Ο Δουκας εκανε μια προσπαθεια μειωνοντας 68-51 στο 33' αλλα ηταν ως εκει....

Εγώ από τη πλευρά μου δεν θα πώ πολλά!!Δίκαια αήττητος πρωταθλητής ο Παναθηναικός και μάλιστα άνετα χθες καθώς το πρώτο ηυμίχρονο ήταν διαστημικό.Αλλό ένα μεγάλο παιχνίδι πραγματοποιήσαν οι Μπαλαμώτης,Γεωργιάδης,Σωτηριού και Σολούκος ενώ ευχάριστη έκπληξη ο Νιτσικόπουλος στο τελικό.Από το Δούκα μόνος πάλευε ο Ρογκαβόπουλος αλλά δεν θα μπορούσε να κερδίσει το ΠΑΟ.Συγχαρητήρια και για το Περιστέρι που για μένα είναι η δεύτερη καλύτερη ομάδα της διοργάνωσης και ας κατέληξε 3η!
Flinafim
Ολοταχώς για πανελλήνιο παίδων του χρόνου ο Ολυμπιακός....
mtom
QUOTE(Flinafim @ May 30 2016, 15:37 ) *
Ολοταχώς για πανελλήνιο παίδων του χρόνου ο Ολυμπιακός....

Αυτό το συμπέρασμα πως βγήκε ??
level
ΠΑΙΔΙΑ ΣΥΜΦΩΝΩ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΚΑΙ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ F4 ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ . ΟΜΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΔΑ ΑΡΚΕΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ 2000 ΚΑΙ 2001 ΟΠΩΣ ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ F4, ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΑ.ΜΕΡΑ ΜΕ ΝΥΧΤΑ. ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΜΑΔΕΣ ΟΙ 2000.
airmaik
Αγαπητοί συνδαιτυμόνες ,
Μα καλά συμπεριφορά είναι αυτή !!! ….που δεν αφήστε, κάτι από το αγωνιστικό μέρος να πούμε και εμείς οι αργοπορημένοι !! ?? smile.gif
Ας είναι όμως. Είμαι πολύ ευχαριστημένος που οι πληροφορίες ήταν έγκυρες και προπαντός έγκαιρες !! Καλά αυτός ο Gkos ποστάριζε μέσα από τον Τάφο !! (πω πω ! πόσο μακάβριο ακούστηκε αυτό !!) Τι άλλο καλύτερο μπορούσαμε να περιμένουμε ??

Τα αποτελέσματα άκρως αναμενόμενα και σαν τέτοια δεν ξάφνιασαν κανένα.
Εγώ μάλιστα σε προηγούμενο post μου είχα προβλέψει και την ακριβή σειρά! (έτσι για να βλογάμε και λίγο τα γένια μας smile.gif )
Η καλύτερη ομάδα κατέκτησε την κούπα (ΠΑΟ). Η δεύτερη καλύτερη ομάδα ήρθε τρίτη (ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ) και οι ομάδες των one man show, ήρθαν δεύτερη (ΔΟΥΚΑΣ) και τέταρτη (ΓΑΟΚ).

Ο ΠΑΟ χωρίς κενά σε όλες τις γραμμές του πήρε τρομερή βοήθεια από πολλά και σκανδαλωδώς εκνευριστικά ! smile.gif εύστοχα μεγάλα σουτ με αποτέλεσμα να εκτοξευθεί η διαφορά ακόμα και στους 30 πόντους! Απέναντι είχε το Ρογκαβόπουλο με ελάχιστες βοήθειες από κάποιους συμπαίκτες μόνο για το ψαλίδισμα της τελικής διαφοράς.
Μου έκανε τρομερή και γενικά άσχημη εντύπωση που του ανατέθηκε ο ρόλος να κάνει τα πάντα. Playmaker, shooting gard, τεσσάρι με πρόσωπο στο καλάθι, πεντάρι που κατέβαζε τα rebound, κοψίματα τα πάντα! Ήταν επακόλουθο το παιδί να προσπαθήσει λυσσαλέα να ανταπεξέλθει στα πάντα για να υπερασπιστεί το όνομα του και την φήμη του ως ότι πιο χαρισματικό υπάρχει στους γεννηθέντες το 2001 στην χώρα. Που παρά το ότι είναι πέρα για πέρα αληθές, το προπονητικό team δεν έπρεπε να τον θέσει σε αυτή την δοκιμασία ενώ πολύ καλά όφειλε να ξέρει ότι απέναντι σε μία στοιχειωδώς οργανωμένη ομάδα το μόνο που θα κατάφερνε θα ήταν να δείξει την προπονητική της ανεπάρκεια.
Παρήγορο πάντως είναι έστω και αργοπορημένα αποφάσισε να ψάξει να βρει παίκτες για να πλαισιώσουν τον παίκτη αυτό αλλά και να δουλευτούν ενιαία σαν ομάδα με διακριτούς ρόλους και όχι να κάνει ο καθένας την ενέργεια του όταν παίρνει την μπάλα (κάτι μου θυμίζει αυτό…… Α! … το φετινό παιδικό του Δούκα smile.gif). Ελπίζω το νέο προπονητικό αίμα στον πάγκο της ομάδας να τα δει αυτά έγκαιρα.

Η εκτίμηση ότι η φουρνιά των 2000 ήταν καλύτερη από αυτή των 2001 έχει ένα άρωμα αλήθειας αλλά δεν μπορώ να την συμμεριστώ, τουλάχιστον ακόμα.

Εύχομαι να έχουμε μια καλή μεταγραφική περίοδο που το σύνολο των ομάδων να βγουν ενισχυμένες. ΠΡΟΣΟΧΗ στις λούμπες και στις παγίδες !! smile.gif

Υ.Γ. : Gkos θα μετακομίσουμε στο topic των «μεταγραφών» ή θα παραμείνουμε εδώ ??? smile.gif
Runt
QUOTE (airmaik @ May 31 2016, 14:36 ) *
Η εκτίμηση ότι η φουρνιά των 2000 ήταν καλύτερη από αυτή των 2001 έχει ένα άρωμα αλήθειας αλλά δεν μπορώ να την συμμεριστώ, τουλάχιστον ακόμα.


Ουτε εγω μπορω (πως θα μπορουσα; ) και δεν θελω κιολας να την συμμεριστω. Στην 2000 μπορεις να βρεις περισσοτερους καλους παικτες, ομως εχω την αισθηση οτι καποια παιδια (5-6) στην επομενη, εχουν πραγματικα μεγαλο ταβανι.
Flinafim
QUOTE (mtom @ May 30 2016, 15:56 ) *
Αυτό το συμπέρασμα πως βγήκε ??

Με οδήγησε το τρένο της σκέψης μου φίλε...αφου σταμάτησε σε πολλους σταθμούς...ΠΑΟ ,δουκας,περιστέρι ,ντιρί,βόρειος ελλας...μιλαμε για την υπάρχουσα κατάσταση βεβαίως βεβαίως...αν αναβαθμιστούν εκ θεμελίων μπορει να βελτιωθούν τα πραγματα...χρειάζονται ομως ωκεάνειες αλλαγες...ελπιζω να μην σε ενόχλησε η άποψη μου...
mpek
QUOTE (Flinafim @ May 31 2016, 18:43 ) *
Με οδήγησε το τρένο της σκέψης μου φίλε...αφου σταμάτησε σε πολλους σταθμούς...ΠΑΟ ,δουκας,περιστέρι ,ντιρί,βόρειος ελλας...μιλαμε για την υπάρχουσα κατάσταση βεβαίως βεβαίως...αν αναβαθμιστούν εκ θεμελίων μπορει να βελτιωθούν τα πραγματα...χρειάζονται ομως ωκεάνειες αλλαγες...ελπιζω να μην σε ενόχλησε η άποψη μου...

Συμφωνώ με το τρένο της σκεψης του flinafim. Οσο για το αν ειναι καλύτεροι οι 2000 ή οι -1, ξέρω ενα πραγμα: Εκτός απο τον νεαρό του δουκα υπάρχουν μαζεμένα πολλα εξαιρετικα παιδια στον ολυμπιακό. Προσθεστε και μερικους πολυ πολυ ελπιδοφόρους και ψηλους θεσσαλονικεις και θα δείτε οτι οι 2001 υποσχονται πολλά.
Flinafim
QUOTE (mpek @ May 31 2016, 18:54 ) *
Συμφωνώ με το τρένο της σκεψης του flinafim. Οσο για το αν ειναι καλύτεροι οι 2000 ή οι -1, ξέρω ενα πραγμα: Εκτός απο τον νεαρό του δουκα υπάρχουν μαζεμένα πολλα εξαιρετικα παιδια στον ολυμπιακό. Προσθεστε και μερικους πολυ πολυ ελπιδοφόρους και ψηλους θεσσαλονικεις και θα δείτε οτι οι 2001 υποσχονται πολλά.

Κι έχουν έρθει κι αλλα φίλε mpek στον Ολυμπιακό...
Gkos
QUOTE (mtom @ May 30 2016, 15:56 ) *
Αυτό το συμπέρασμα πως βγήκε ??




Όντως ήταν λίγο κάπως άσχετο το σχόλιο,αλλα ο ποιητής ήθελε να πει πως μετά απόσα είδε στην ΕΣΚΑ ,αυτό το συμπέρασμα αποκόμισε .

Εγώ να σου πω,πως ήταν που ήταν φαβορί οι κοκκινοι με το φετινό υλικό,έκαναν (και κάνουν ακόμα) και μεταγραφάρες. . .





Βεβαια μην ξεγραφουμε και ΠΑΟ όπου στην σημερινη του πρωτη υπο τον Σιουτη,πέρασε η μισή ΕΣΚΑ....
Flinafim
QUOTE (Gkos @ Jun 1 2016, 00:12 ) *
Όντως ήταν λίγο κάπως άσχετο το σχόλιο,αλλα ο ποιητής ήθελε να πει πως μετά απόσα είδε στην ΕΣΚΑ ,αυτό το συμπέρασμα αποκόμισε .

Εγώ να σου πω,πως ήταν που ήταν φαβορί οι κοκκινοι με το φετινό υλικό,έκαναν (και κάνουν ακόμα) και μεταγραφάρες. . .





Βεβαια μην ξεγραφουμε και ΠΑΟ όπου στην σημερινη του πρωτη υπο τον Σιουτη,πέρασε η μισή ΕΣΚΑ....

Δεκτή η ερμηνεία...οσο για ΠΑΟ θα περασει και η αλλη μισή..ποιοι θα μείνουν δεν ξέρω...
level
QUOTE (mpek @ May 31 2016, 18:54 ) *
Συμφωνώ με το τρένο της σκεψης του flinafim. Οσο για το αν ειναι καλύτεροι οι 2000 ή οι -1, ξέρω ενα πραγμα: Εκτός απο τον νεαρό του δουκα υπάρχουν μαζεμένα πολλα εξαιρετικα παιδια στον ολυμπιακό. Προσθεστε και μερικους πολυ πολυ ελπιδοφόρους και ψηλους θεσσαλονικεις και θα δείτε οτι οι 2001 υποσχονται πολλά.

Αναφορικά με την σύγκριση 2000-01 θέλω να αναφερθώ σε ομάδες και όχι σε παίκτες, γιατί καλοί παίκτες υπάρχουν και στις δύο φουρνιές και φυσικά κανείς δεν μπορεί να ξέρει την εξέλιξη τους στον χρόνο. Όμως η διαφορά της παρουσίας των ομάδων αυτών ήταν συντριπτικά υπέρ των 2000 κάτι που νομίζω ότι δεν είχε παρατηρηθεί από κανέναν στις προηγούμενες ηλικίες,γεγονός που πιστεύω ότι οφείλεται στην συσσώρευση πολλών καλών παικτών σε πολύ λίγες και συγκεκριμένες ομάδες η οποία και γίνεται σιγά-σιγά αποδυναμώνοντας έτσι πολλές ομάδες.
Gkos
QUOTE (Flinafim @ Jun 1 2016, 14:23 ) *
οσο για ΠΑΟ θα περασει και η αλλη μισή..ποιοι θα μείνουν δεν ξέρω...


Δεν πέρασε (και ούτε θα περάσει) η άλλη μισή,γιατί έχει συμφωνήσει αλλού.
Σήμερα στην 2ρη προπόνηση (μιλαμε για την ομάδα του Σιούτη παντα),εμφανίστηκαν πολύ λιγότεροι από την πρώτη και ουσιαστικά παμε για 6-7 νέα προσωπα συν 7 εκ των ήδη υπάρχοντων.

Απόλλωνας,Πλατωνας,Τριπλή Κορώνα,Νικηφόρος και ΚΑΠ θα είναι οι "αιμοδότες".

Τώρα με το έτερο πράσινο παιδικό δεν έχω καταλάβει τι θα γίνει ακόμα.
Κάποιοι που κοπήκανε από αυτή την ομάδα συν κάποιοι άλλοι που περιμέναμε να εμφανιστούν και δεν φάνηκαν στην χτεσινή προπόνηση λογικά...

Καλό βράδυ!
bros
Οι 2000αροι ειναι πιο δουλεμενα παιδια απο τα 2001,μην το ξεχναμε αυτο....τους ειδαμε σε πιο πολλους αγωνες και φυσικα πιο δυνατους αγωνες,και γι αυτο υπαρχει η αποψη για το πια φουρνια ειναι καλυτερη,θα ερθει και ο χρονος για τους 2001 και θα μας δειξουν τι μπορουν και αν μπορουν...να κανουν.
erasitexnis
ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ
BASKETBALL TRYOUTS 2016


Ο ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ απευθύνει ανοιχτή πρόσκληση σε αθλητές μπάσκετ με έτος γέννησης 2001 και 2002 για την στελέχωση του αγωνιστικού τμήματος Παιδικό Α΄ ΕΣΚΑ και με έτος γέννησης 2000 για το Εφηβικό Β΄ ΕΣΚΑ.
Με τις δοκιμαστικές προπονήσεις-TRYOUTS, ο σύλλογος μας θα προσπαθήσει να βρει παίκτες που θα μπορούσαν να γεμίσουν τα ρόστερ αυτών των τμημάτων για την αθλητική περίοδο 2016-17.
Μέσα από αυτή τη διαδικασία δίνεται η δυνατότητα και στους αθλητές να γνωρίσουν από κοντά την μπασκετική οικογένεια της Ολυμπιάδας Παπάγου, τους συντελεστές, τις συνθήκες δουλειάς, τους προπονητές, αλλά και να έχουν μια δια ζώσης εμπειρία για να διαπιστώσουν τη φιλοσοφία του συλλόγου.
Τα Tryouts θα πραγματοποιηθούν το Σάββατο 11 και Κυριακή 12 Ιουνίου στις 19:00 στο Κλειστό Γήπεδο Παπάγου (Νευροκοπίου 2-4).

Πληροφορίες:
email: info@olympias-papagou.gr
6977 203 652 - Coach Χρήστος Σγουρίτσας
6977 077 900 - Team Manager Κώστας Κώτσης
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.