Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ ΕΣΚΑ 2016
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Υποδομές
Pages: 1, 2, 3, 4
Basketballer_Zz
Καλα ρε παιδια μην το περνετε σαν δεδομενο οτι ο νικητης θα το παρει... Εδω κοντεψε να χασει το Ντερη απο του Παπαγου. Επισης ο Μπαλαμωτης να λεμε την αληθεια δεν εχει κανει καλη σεζον φετος. Εγω πιστευω νικη Κολλεγιου. Περιμενουμε προβλεψεις και απο αλλους😂
Pao666
QUOTE (Basketballer_Zz @ May 10 2016, 21:01 ) *
Καλα ρε παιδια μην το περνετε σαν δεδομενο οτι ο νικητης θα το παρει... Εδω κοντεψε να χασει το Ντερη απο του Παπαγου. Επισης ο Μπαλαμωτης να λεμε την αληθεια δεν εχει κανει καλη σεζον φετος. Εγω πιστευω νικη Κολλεγιου. Περιμενουμε προβλεψεις και απο αλλους😂

Εννοειται πως δεν υπαρχει τιποτα δεδομενο,ο Παναθηναικος αν τον εχεις παρακολουθησει δεν ειναι μονο Μπαλαμωτης!!!Επισης συμφωνω πως πρεπει και αλλοι να παρετε θεση!
Giorgios
QUOTE (Pao666 @ May 10 2016, 22:46 ) *
Εννοειται πως δεν υπαρχει τιποτα δεδομενο,ο Παναθηναικος αν τον εχεις παρακολουθησει δεν ειναι μονο Μπαλαμωτης!!!Επισης συμφωνω πως πρεπει και αλλοι να παρετε θεση!

Εγώ πιστεύω ότι 3 έιναι τα φαβορί για τελικούς ΠΑΟ ,τριπλή κορώνα ,κΑι περιστέρι !!!!!!
Shorty
Τρομερη εντυπωση μου εκανε εμενα πως σε 24 ωρες το ματς Αναγεννηση Πετραλωνων - Τριπλη Κορωνα .. Αλλαξε 3 εδρες με διαφορετικη ωρα (πρωτο ηταν στο γηπεδο του Αγ. Νικολαου 18:00 "20 ωρες" , Χωραφας 00:00 , Ανδρεας Παπανδρεου 15:50 ) Και με την ΕΣΚΑ μολις ρωτηθηκε να υποστηριζει πως δεν υπηρξε ωρα στο Αγ.Νικολας ενω επιβεβαιωθηκε πως υπηρχε ωρα και δεν ρωτηθηκε κανεις για την ωρα ... Α και απο τις λιγες ομαδες που παιζαν 15:30 Στους παμπαιδες ηταν το περιστερι και η τριπλη κορωνα και παιζουμε εκεινη την ωρα σε εκεινο το γηπεδο ... Αληθεια δεν με πειραζει ιδιαιτερα αλλωστε εκτος απο τους δυο τραυματισμους και δυο παιδια που δινουν διαγωνισμα αγγλικων δεν θεωρω οτι υπηρχαν ελπιδες για την ομαδα μου και πληρης να μασταν ... ο στοχος ηταν να ειμαστε οσο γινεται ποιο ανταγωνιστικοι ... Τελος παντων ολο αυτο το ανεφερα μιας και σημεβη στο δικο μου σωματειο και με μια ομαδα που θεωρειτε φαβορι μπορει να συνεβη και σε αλλες "μικρες" ομαδες με "φαβορι" κατι αντιστοιχο ... Απλα αν ειναι αυτος ο πρωταθλητισμος σας , πραγματικα να τον χαιρεστε (κρατω και μια επιφυλαξη για περιπτωση συμπτωσης , πολυ μικρη επιφυλαξη βεβαια ισως και γιατι αργησαμε να λαβουμε το μειλ με αρκετη καθυστερηση απο αλλες δυο ομαδες που περασαν και αυτες φαση )

QUOTE(Shorty @ May 11 2016, 13:37 ) *
Τρομερη εντυπωση μου εκανε εμενα πως σε 24 ωρες το ματς Αναγεννηση Πετραλωνων - Τριπλη Κορωνα .. Αλλαξε 3 εδρες με διαφορετικη ωρα (πρωτο ηταν στο γηπεδο του Αγ. Νικολαου 18:00 "20 ωρες" , Χωραφας 00:00 , Ανδρεας Παπανδρεου 15:50 ) Και με την ΕΣΚΑ μολις ρωτηθηκε να υποστηριζει πως δεν υπηρξε ωρα στο Αγ.Νικολας ενω επιβεβαιωθηκε πως υπηρχε ωρα και δεν ρωτηθηκε κανεις για την ωρα ... Α και απο τις λιγες ομαδες που παιζαν 15:30 Στους παμπαιδες ηταν το περιστερι και παιζουμε εκεινη την ωρα σε εκεινο το γηπεδο ... Αληθεια δεν με πειραζει ιδιαιτερα αλλωστε εκτος απο τους δυο τραυματισμους και δυο παιδια που δινουν διαγωνισμα αγγλικων δεν θεωρω οτι υπηρχαν ελπιδες για την ομαδα μου και πληρης να μασταν ... ο στοχος ηταν να ειμαστε οσο γινεται ποιο ανταγωνιστικοι ... Τελος παντων ολο αυτο το ανεφερα μιας και σημεβη στο δικο μου σωματειο και με μια ομαδα που θεωρειτε φαβορι μπορει να συνεβη και σε αλλες "μικρες" ομαδες με "φαβορι" κατι αντιστοιχο ... Απλα αν ειναι αυτος ο πρωταθλητισμος σας , πραγματικα να τον χαιρεστε (κρατω και μια επιφυλαξη για περιπτωση συμπτωσης , πολυ μικρη επιφυλαξη βεβαια ισως και γιατι αργησαμε να λαβουμε το μειλ με αρκετη καθυστερηση απο αλλες δυο ομαδες που περασαν και αυτες φαση )
Gkos
Συγγνωμη αλλα παροτι το διαβαςα 3 φορες,δεν καταλαβα τι θες να πεις...


Οτι αλλαξε το γηπεδο για χαρη της Κορωνας ...για ποιον λογο;
Τους βολευει πιο πολυ ;

Παντως το γηπεδο του Αγιου Νικολα Πατησιων ειναι @@@@δο χωρις παρκε ,αρα σαν ουδετερος παρατηρητης εμενα μου φαινεται σωστη αλλαγη!

Και γω χαζευα τους ορισμους διαιτητων την νυχτα,και ειδα οτι 2 αγωνες (ο δικος σας και του Δουκα) αλλαξαν ωρα και γηπεδο απο τον αρχικο ορισμο ,ισχυει.
Και θα ξανατσεκαρω Σαββατο πρωι γιατι ικανους τους εχω στην ΕΣΚΑ να αλλαξουν παλι(τον αγωνα στο Βικελας αλλαξτε να παρει,δεν βολευειιιι)!

*Επισης αρχικα ,οταν ανακοινωθηκαν τα γηπεδα,την ΑΕΝΚ την ειχε στο Χωραφας χωρις ωρα...
Shorty
QUOTE(Gkos @ May 11 2016, 14:23 ) *
Συγγνωμη αλλα παροτι το διαβαςα 3 φορες,δεν καταλαβα τι θες να πεις...


Οτι αλλαξε το γηπεδο για χαρη της Κορωνας ...για ποιον λογο;
Τους βολευει πιο πολυ ;

Παντως το γηπεδο του Αγιου Νικολα Πατησιων ειναι @@@@δο χωρις παρκε ,αρα σαν ουδετερος παρατηρητης εμενα μου φαινεται σωστη αλλαγη!

Και γω χαζευα τους ορισμους διαιτητων την νυχτα,και ειδα οτι 2 αγωνες (ο δικος σας και του Δουκα) αλλαξαν ωρα και γηπεδο απο τον αρχικο ορισμο ,ισχυει.
Και θα ξανατσεκαρω Σαββατο πρωι γιατι ικανους τους εχω στην ΕΣΚΑ να αλλαξουν παλι(τον αγωνα στο Βικελας αλλαξτε να παρει,δεν βολευειιιι)!

*Επισης αρχικα ,οταν ανακοινωθηκαν τα γηπεδα,την ΑΕΝΚ την ειχε στο Χωραφας χωρις ωρα...


Ειναι χαλια συμφωνω ουτε εμας μας βολευει αλλα δεν θα ειχαμε το ιδιο θεμα με την τριπλη κορωνα για τον λογο οτι ειμαστε ομαδα ανοιχτου αυτο θελω να πω ... αφου καταλαβες τι θελω να πω εφοσον απαντησες σε ολα. ... και εν κατακλειδη απλα αναφερω οτι πιθανον να πηρε καν τηλ η κορωνα και ασ αλλαξε ... αν το ζηταγαν τα πετραλωνα δεν θα αλλαζε οπως και πολλα αλλα αιτηματα ..
Flinafim
QUOTE (Shorty @ May 11 2016, 14:38 ) *
Τρομερη εντυπωση μου εκανε εμενα πως σε 24 ωρες το ματς Αναγεννηση Πετραλωνων - Τριπλη Κορωνα .. Αλλαξε 3 εδρες με διαφορετικη ωρα (πρωτο ηταν στο γηπεδο του Αγ. Νικολαου 18:00 "20 ωρες" , Χωραφας 00:00 , Ανδρεας Παπανδρεου 15:50 ) Και με την ΕΣΚΑ μολις ρωτηθηκε να υποστηριζει πως δεν υπηρξε ωρα στο Αγ.Νικολας ενω επιβεβαιωθηκε πως υπηρχε ωρα και δεν ρωτηθηκε κανεις για την ωρα ... Α και απο τις λιγες ομαδες που παιζαν 15:30 Στους παμπαιδες ηταν το περιστερι και η τριπλη κορωνα και παιζουμε εκεινη την ωρα σε εκεινο το γηπεδο ... Αληθεια δεν με πειραζει ιδιαιτερα αλλωστε εκτος απο τους δυο τραυματισμους και δυο παιδια που δινουν διαγωνισμα αγγλικων δεν θεωρω οτι υπηρχαν ελπιδες για την ομαδα μου και πληρης να μασταν ... ο στοχος ηταν να ειμαστε οσο γινεται ποιο ανταγωνιστικοι ... Τελος παντων ολο αυτο το ανεφερα μιας και σημεβη στο δικο μου σωματειο και με μια ομαδα που θεωρειτε φαβορι μπορει να συνεβη και σε αλλες "μικρες" ομαδες με "φαβορι" κατι αντιστοιχο ... Απλα αν ειναι αυτος ο πρωταθλητισμος σας , πραγματικα να τον χαιρεστε (κρατω και μια επιφυλαξη για περιπτωση συμπτωσης , πολυ μικρη επιφυλαξη βεβαια ισως και γιατι αργησαμε να λαβουμε το μειλ με αρκετη καθυστερηση απο αλλες δυο ομαδες που περασαν και αυτες φαση )

Σε προχειρότητα οφείλεται φίλε και έλλειψη προγραμματισμού.μην σκέφτεσαι συνωμοσιολογικά.καλυτερα που παίζετε στο Α.Παπανδρεου.πιο όμορφο και μπασκετικό γηπεδο ειναι...λες να ευνοηθεί η Τριπλή απο αυτο;;;ευχαριστηθείτε το ματς και πάρτε τα οπως έρχονται...άλλωστε εάν δεν υπήρχε μηδενισμός σε προηγούμενη φάση δε νομιζω οτι θα ήσασταν εδω τωρα(ταπεινή προσωπική γνωμη).Οσο για τις μικρότερες ομαδες μια χαρα εκμεταλλεύονται τις ευκαιρίες για "πρωταθλητισμό" οταν τους προσφέρεται η ευκαιρια...και τοτε το FairPlay παει εκδρομη προς Γκράβα...καλη επιτυχία!!!!
Gkos
QUOTE (Shorty @ May 11 2016, 16:22 ) *
Ειναι χαλια συμφωνω ουτε εμας μας βολευει αλλα δεν θα ειχαμε το ιδιο θεμα με την τριπλη κορωνα για τον λογο οτι ειμαστε ομαδα ανοιχτου αυτο θελω να πω ... αφου καταλαβες τι θελω να πω εφοσον απαντησες σε ολα. ... και εν κατακλειδη απλα αναφερω οτι πιθανον να πηρε κανα τηλ η κορωνα και ασ αλλαξε ... αν το ζηταγαν τα πετραλωνα δεν θα αλλαζε οπως και πολλα αλλα αιτηματα ..



Και όμως,όταν έγραφα δεν το είχα καταλάβει. . .
Πιο μετά μου ήρθε η φλασιά ότι έχετε έδρα το Ρουφ. . .
Κοίτα δεν νομίζω ότι έκανε κάποιο τηλεφώνημα η Τριπλή. . .
Θα συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα!


QUOTE (Flinafim @ May 11 2016, 16:30 ) *
...ευχαριστηθείτε το ματς και πάρτε τα οπως έρχονται...άλλωστε εάν δεν υπήρχε μηδενισμός σε προηγούμενη φάση δε νομιζω οτι θα ήσασταν εδω τωρα(ταπεινή προσωπική γνωμη).




Αδερφέ,τα έμπλεξες . . .
Ο Αμύντας ήταν που εκμεταλλεύτηκε τον μηδενισμό του Κουκακίου και πέρασε 2ρος. . .
Τα Πετράλωνα ήταν πρώτα έτσι και αλλιώς. . .
Ο οποίος Αμύντας,ήδη αποκλειστηκε από τις Κουκουβάουνες ,παρά τους 31 πόντους του Οικονόμου http://www.amyntas.gr/event/pampaides-eska...non-ao-amyntas/ !!!


QUOTE (Flinafim @ May 11 2016, 16:30 ) *
Οσο για τις μικρότερες ομαδες μια χαρα εκμεταλλεύονται τις ευκαιρίες για "πρωταθλητισμό" οταν τους προσφέρεται η ευκαιρια...και τοτε το FairPlay παει εκδρομη προς Γκράβα...καλη επιτυχία!!!!



Κατι υποννοεις εσυ εδώ,αλλά δεν έχω ιδεα...
Ισως εδω να εννοεις για το πως προκριθηκε η Γκραβα,και οτι αν ηταν αλλη ομαδα θα ειχε αποκλεισει τα Πετραλωνα .
Σωστα;
Basketballer_Zz
Βλεποντας τα ματς, αναρωτηθηκα, Αγιος νικολαος παλληνης, ροδοπολη, ιασων κολονου ειναι καθολου καλοι. Με αλλα λογια μπορουν να κοντραρουν;
Gkos
Υπενθυμίζω την έκκληση μου στην ΕΣΚΑ να αλλάξει μέρος (και ώρα κατ επέκταση) στο αγώνα μεταξύ Ντιρί και Παναθηναικό.

Την ίδια ώρα έχει το τελευταίο αντίο του Μάικ με τον κεραυνό στο στήθος και το Ιωνικός-Πανιώνιος που θα πέσουν κορμιά(κυριολεκτικά).
Δείξτε καταννόηση.

Επίσης,επειδή πραγματικά πολλοί, θέλουν να παρευρεθούν στο εν λόγω σταύρωμα,δεν υπάρχει λόγος να τραβιόμαστε στα κατσάβραχα ,σε ένα γήπεδο που δεν αρεσει σε κανέναν κιόλας. . .

Ως αυριο το μεσημερι να εχει αλλαξει παρακαλω πολυ.

Ευχαριστω.

QUOTE (Basketballer_Zz @ May 11 2016, 21:50 ) *
Βλεποντας τα ματς, αναρωτηθηκα, Αγιος νικολαος παλληνης, ροδοπολη, ιασων κολονου ειναι καθολου καλοι. Με αλλα λογια μπορουν να κοντραρουν;





Δεν εχω ιδεα,αλλα για να φτασανε ως εδω,καλες ομαδες θα ειναιwink.gif
Basketballer_Zz
Τα αποτελεσματα που γραφει η εσκα 2-1, 1-3 τι ακριβως σημαινουν;
dontshoottheref
δεν υπάρχει 1-3

σημαίνει οτι δεν ξέρουν ακριβές σκορ απλά ποιος κέρδισε
Shorty
QUOTE(Flinafim @ May 11 2016, 15:30 ) *
Σε προχειρότητα οφείλεται φίλε και έλλειψη προγραμματισμού.μην σκέφτεσαι συνωμοσιολογικά.καλυτερα που παίζετε στο Α.Παπανδρεου.πιο όμορφο και μπασκετικό γηπεδο ειναι...λες να ευνοηθεί η Τριπλή απο αυτο;;;ευχαριστηθείτε το ματς και πάρτε τα οπως έρχονται...άλλωστε εάν δεν υπήρχε μηδενισμός σε προηγούμενη φάση δε νομιζω οτι θα ήσασταν εδω τωρα(ταπεινή προσωπική γνωμη).Οσο για τις μικρότερες ομαδες μια χαρα εκμεταλλεύονται τις ευκαιρίες για "πρωταθλητισμό" οταν τους προσφέρεται η ευκαιρια...και τοτε το FairPlay παει εκδρομη προς Γκράβα...καλη επιτυχία!!!!


Οχι να ευνοηθει απλα σου λεω το εξης απλο οτι απλα να μην ηθελε λογω κακου γηπεδου ... προφανως εχει να κανει με αιτημα καποιου σιγα η εσκα μην σκεφτηκε Α καταε να βαλω τα παιδια σε ποιο ωραιο γηπεδο ... και ξαναλεω καλυτερα και για νας απλα αναφερω κατι που δεν ειναι και τοσο δα μυστικο σε πολλα θεματα ... τα κολλεγια εχουν πρωτο λογο παραπανω παντου .. τωρα τα υπολοιπα που ειπες δεν εχεις ιδεα και σου απαντησε ο αλλος ...δεν καταλαβα αυτο περι πρωταθλητισμου και γκραβας

QUOTE(Gkos @ May 11 2016, 19:50 ) *
Και όμως,όταν έγραφα δεν το είχα καταλάβει. . .
Πιο μετά μου ήρθε η φλασιά ότι έχετε έδρα το Ρουφ. . .
Κοίτα δεν νομίζω ότι έκανε κάποιο τηλεφώνημα η Τριπλή. . .
Θα συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα!


Δεν εχουμε εδρα το ρουφ μοναχα για φετος που ειμασταν Α κατηγορια ... το ανοιχτο στο φιλοπαπου εχουμε



Αδερφέ,τα έμπλεξες . . .
Ο Αμύντας ήταν που εκμεταλλεύτηκε τον μηδενισμό του Κουκακίου και πέρασε 2ρος. . .
Τα Πετράλωνα ήταν πρώτα έτσι και αλλιώς. . .
Ο οποίος Αμύντας,ήδη αποκλειστηκε από τις Κουκουβάουνες ,παρά τους 31 πόντους του Οικονόμου http://www.amyntas.gr/event/pampaides-eska...non-ao-amyntas/ !!!





Κατι υποννοεις εσυ εδώ,αλλά δεν έχω ιδεα...
Ισως εδω να εννοεις για το πως προκριθηκε η Γκραβα,και οτι αν ηταν αλλη ομαδα θα ειχε αποκλεισει τα Πετραλωνα .
Σωστα;


Δεν εχουμε εδρα το ρουφ μονο μοναχα για φετος στην Α ... το ανοιχτο στο φιλοπαπου εχουμε
Pao666
[quote name='Gkos' date='May 11 2016, 21:53 ' post='770601']
Υπενθυμίζω την έκκληση μου στην ΕΣΚΑ να αλλάξει μέρος (και ώρα κατ επέκταση) στο αγώνα μεταξύ Ντιρί και Παναθηναικό.

Την ίδια ώρα έχει το τελευταίο αντίο του Μάικ με τον κεραυνό στο στήθος και το Ιωνικός-Πανιώνιος που θα πέσουν κορμιά(κυριολεκτικά).
Δείξτε καταννόηση.

Επίσης,επειδή πραγματικά πολλοί, θέλουν να παρευρεθούν στο εν λόγω σταύρωμα,δεν υπάρχει λόγος να τραβιόμαστε στα κατσάβραχα ,σε ένα γήπεδο που δεν αρεσει σε κανέναν κιόλας. . .

Ως αυριο το μεσημερι να εχει αλλαξει παρακαλω πολυ.

Ευχαριστω.
Η ώρα διεξαγωγής του αγώνα στο Βικέλας δεν θα αλλάξει,το γήπεδο είναι ένα καλό γήπεδο στο οποίο θα δούμε το καλύτερο μέχρι στιγμής παιχνίδι της φετινής ΕΣΚΑ Παμπαίδων!Θεωρώ πως θα είναι γεμάτο και το παιχνίδι του Ιωνικού με τον Πανιώνιο περνάει σε δεύτερη μοίρα!!
Gkos
Εσυ ως ΕΣΚΑ απαντας ;;; wink.gif wink.gif

Εγω θα παω Πλατωνα παντως(δεν εννοω τα εκπαιδευτηρια wink.gif ),οποτε αμα θελετε την παρουσια μου,αλλαξτε το χαχαχαwink.gif
Basketballer_Zz
ΑΕΣ ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 2
Εαν παιξει ο Ρογκαβοπουλος ευκολα πιστευω κερδιζει ο Δουκας

ΑΟ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛ. ΕΚΠΑΙΔ/ΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ 2
Ο πλατωνας θα εχει κουρασμενο τον ηγετη σταυρακουκα αλλα πιστευω πως μπορει να κερδισει

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ 2
Ντερμπυ... Θα παω με ντερη λογω του μεγαλυτερου βαθους στον παγκο!

ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 2
Δεν εχω γνωμη, τα βριλησσια ειχαν σχετικα ευκολο ομιλο

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛ. 1
Πιστευω ενας Ντουρας δεν ειναι αρκετος για να παρουν την νικη

ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ 2

Δεν εχω ιδεα
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ 2
Μετα την νικη επι ακαδημιας εχουν καλο ηθικο αλλα και καλυτερο υλικο κατα την γνωμη μοθ

ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 1
Ευκολα ή δυσκολα θα το παρει η ΑΕΝΚ
Gkos
Θα συμφωνησω και εγω οτι οι 2 τυπικα γηπεδουχοι σημερα δεν θα εχουν προβλημα να παρουν το ροζ φυλλο αγωνα ...
Για τα αυριανα....αυριο!

Θα συμφωνησω και εγω οτι οι 2 τυπικα γηπεδουχοι σημερα δεν θα εχουν προβλημα να παρουν το ροζ φυλλο αγωνα ...
Για τα αυριανα....αυριο!
Flinafim
QUOTE (Gkos @ May 11 2016, 20:50 ) *
Και όμως,όταν έγραφα δεν το είχα καταλάβει. . .
Πιο μετά μου ήρθε η φλασιά ότι έχετε έδρα το Ρουφ. . .
Κοίτα δεν νομίζω ότι έκανε κάποιο τηλεφώνημα η Τριπλή. . .
Θα συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα!






Αδερφέ,τα έμπλεξες . . .
Ο Αμύντας ήταν που εκμεταλλεύτηκε τον μηδενισμό του Κουκακίου και πέρασε 2ρος. . .
Τα Πετράλωνα ήταν πρώτα έτσι και αλλιώς. . .
Ο οποίος Αμύντας,ήδη αποκλειστηκε από τις Κουκουβάουνες ,παρά τους 31 πόντους του Οικονόμου http://www.amyntas.gr/event/pampaides-eska...non-ao-amyntas/ !!!





Κατι υποννοεις εσυ εδώ,αλλά δεν έχω ιδεα...
Ισως εδω να εννοεις για το πως προκριθηκε η Γκραβα,και οτι αν ηταν αλλη ομαδα θα ειχε αποκλεισει τα Πετραλωνα .
Σωστα;

Πολύ σωστά!!!!ακριβως αυτο!!!!καμια σχέση με τον Αμύντα του οποίου ειδα το ματς με Κούκου...Υ.Γ τον Οικονόμου τον περιμενα πολυ καλύτερο στο Ναύπλιο...
Pao666
QUOTE (Gkos @ May 12 2016, 17:05 ) *
Εσυ ως ΕΣΚΑ απαντας ;;; wink.gif wink.gif

Εγω θα παω Πλατωνα παντως(δεν εννοω τα εκπαιδευτηρια wink.gif ),οποτε αμα θελετε την παρουσια μου,αλλαξτε το χαχαχαwink.gif

Δεν απαντώ σαν ΕΣΚΑ,οπώς είδαμε ώρα δεν άλλαξε!


QUOTE (Basketballer_Zz @ May 13 2016, 23:02 ) *
ΑΕΣ ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 2
Εαν παιξει ο Ρογκαβοπουλος ευκολα πιστευω κερδιζει ο Δουκας

ΑΟ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛ. ΕΚΠΑΙΔ/ΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ 2
Ο πλατωνας θα εχει κουρασμενο τον ηγετη σταυρακουκα αλλα πιστευω πως μπορει να κερδισει

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ 2
Ντερμπυ... Θα παω με ντερη λογω του μεγαλυτερου βαθους στον παγκο!

ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 2
Δεν εχω γνωμη, τα βριλησσια ειχαν σχετικα ευκολο ομιλο

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛ. 1
Πιστευω ενας Ντουρας δεν ειναι αρκετος για να παρουν την νικη

ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ 2

Δεν εχω ιδεα
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ 2
Μετα την νικη επι ακαδημιας εχουν καλο ηθικο αλλα και καλυτερο υλικο κατα την γνωμη μοθ

ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 1
Ευκολα ή δυσκολα θα το παρει η ΑΕΝΚ

Θα συμφωνήσω σε όλα εκτός από το παιχνίδι στο Βικέλας όπου ο Παναθηναικός έχει το πρώτο λόγο!!!
Επίσης θεωρώ πως με Ρογκαβόπουλο ο Δούκας θα νικήσει δια περιπάτου,ενώ χωρις Ρόγκα θα κερδίσει με 10+!
Gkos
Εύκολη νικη για Περιστερι.
Δεν ξερω τελικο,εφυγα στο 34' με σκορ 71-43

QUOTE (Pao666 @ May 14 2016, 17:52 ) *
Δεν απαντώ σαν ΕΣΚΑ,οπώς είδαμε ώρα δεν άλλαξε!



Προφανώς δεν θα άλλαζε ....!
Εγώ στα πλαισια του χιουμορ το εγραψαwink.gif
Αν θελανε να αλλαξει οι ομαδες,ας το ζητουσαν αυτες!
(Παντως σε καμια εκ των 2 ,δεν αρεσε ο συγκεκριμενος ορισμος γηπεδου,να το ξερεις...)
Pao666
QUOTE (Gkos @ May 14 2016, 19:44 ) *
Εύκολη νικη για Περιστερι.
Δεν ξερω τελικο,εφυγα στο 34' με σκορ 71-43




Προφανώς δεν θα άλλαζε ....!
Εγώ στα πλαισια του χιουμορ το εγραψαwink.gif
Αν θελανε να αλλαξει οι ομαδες,ας το ζητουσαν αυτες!
(Παντως σε καμια εκ των 2 ,δεν αρεσε ο συγκεκριμενος ορισμος γηπεδου,να το ξερεις...)

Με τον προπονητή των Παμπαίδων του Παναθηναικου που μίλησα(Κ.Κωστόπουλο),έμαθα πως δεν τον ενοχλεί το γήπεδο!!
Παναγιώτης
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 36-39

Δεκάλεπτα: 7-12, 13-21, 15-31, 36-39
Διαιτητές: Σκαλτσής, Μαρτινάκος


Νίκη για την Νέα Ιωνία και πρόκριση στους 8 του φετινού τουρνουά Παμπαίδων. Απο την αρχή μπήκε δυνατά και ανάγκασε τους τυπικά γηπεδούχους, να πάρουν time out με ένα σερί 5-0. Παρόλο που το σκορ δεν κινήθηκε σε υψηλά επίπεδα και οι δυο ομάδες μας προσέφεραν ένα πολύ καλό παιχνίδι, γεμάτο πάθος. Η Νέα Ιωνία καθόλη την διάρκεια του παιχνιδιού ήταν μπροστά στο σκορ-απο την αρχή μέχρι το τέλος και ήταν πιο μάχιμη-γι'αυτό άξιζε εξάλλου να πάρει το ροζ φύλλο. Η Κηφισιά μείωσε στα τελευταία λεπτά με κάποια εύστοχα μακρινά σουτ.
Συγχαρητήρια και στις δυο ομάδες για την πορεία του μέχρι εδώ και καλή συνέχεια!
Gkos
Μωρε μπραβο στην Νεα Ιωνια...
Gkos
Καλησπερίζω.

Έφτασε η Κυριακή,και συνεπώς και η ώρα για τον Παναθηναικό και το Ντιρί να διασταυρώσουν τα ξίφη τους στην αναμέτρηση που έχει τόσο συζητηθεί(και όχι άδικα) στην διάρκεια της εβδομάδας!

Η αλήθεια είναι πως όλη την εβδομάδα έχω διαβάσει πολλά ,και επέλεξα να μην τοποθετηθώ παρά σήμερα,λίγη ώρα πριν την έναρξη της αναμέτρησης,όπου οι άμεσα ενδιαφερόμενοι(δηλαδή οι παίκτες) βρίσκονται ήδη στο γήπεδο!

Λοιπόν.
Έχοντας δει αρκετές φορές τόσο το Deree,όσο και τον
Παναθηναικό,θα ήθελα να πω ότι είναι καλές ομάδες μεν,αλλά σε καμία περίπτωση όσο δυνατές πιστεύετε και γράφετε κάποιοι,δε.

Όσον αφορά τους πρασινους,έχουν ένα αρκετά γεματο ρόστερ,με καλή χημεία,αλλα δεν είναι καμιά απίστευτα υπερταλαντούχα ομάδα ,αλλα μια ομάδα ομάδα που βασίζεται στην καλή αμυνα της.
Αν αυτή η ομάδα (αυτούσια) είναι του χρόνου στην Α παίδων(κάτι που δεν πρόκειται να συμβεί ετσι και αλλιως,αλλωστε
έχει κάνει ήδη μεταγραφή) δεν θα την έβλεπα ούτε στην 4αδα σε μια αντιστοιχη Α Παιδων οπως η φετινη!

Οσον αφορα το Deree ,νομιζω αρκετοι εχετε μεινει με την εικονα της περσινης ομάδας ,που οντως ηταν το φαβορι για το παμπαιδικό (αρχικα) αλλα επεσε πανω σε μια εμπνευσμενη Ακαδημια.
Θα ηθελα να υπενθυμισω οτι περυσι το Ντιρι ειχε κανει μια ομαδα με παιδια μονο Β και Γ Γυμνασιου,που κατεβαινε αυτουσια τοσο σε παιδικο ,οσο και σε παμπαιδικο.
Φετος οι 2000ροι ειναι παιδες,καποιοι αλλοι(Πετροπουλος πχ) αποχωρησανε ,και προφανως ηρθαν κάποια αλλα παιδια συν τους 2001 που παρεμειναν εναν χρονο μεγαλυτεροι και σοφοτεροι,αλλα σε καμια περιπτωση δεν μπορει να γινει συγκριση με την περσινη ομαδα τόσο σε ποιότητα,όσο και σε ποσότητα λυσεων(αν δεν "τραβηξουν" καποια παιδιά,δυσκολευεται πολυ το Ντιρι).

Πάντως είναι γεγονός ότι σε αμφότερα τα στρατόπεδα πιστεύουν ότι με νίκη τους σήμερα,ανοίγει ο δρόμος για την κορυφή , διότι δεν φαίνεται να υπάρχει άλλη ομάδα που να φοβίζει(όσο συμπαγές και να φαίνεται το Περιστέρι )και γι αυτο ο αγωνας (που αρχιζει σε λιγο) αναμενεται με τρομερό ενδιαφέρον,και τελικά εκανα και γω το σωστό,δηλαδη ανηφόρησα στο Βικέλας απο οπου σας γραφω τωρα!


Πάμε και στα προγνωστικά (κατά σειρά έναρξης οι αγώνες-οι 2 έχουν ξεκινήσει αλλα who cares )

15:30 ΑΟ ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ-ΠΛΑΤΩΝΑΣ

Εικόνα δεν έχω από καμία και το "απόψε αυτοσχεδιάζουμε" δεν βοηθάει πάντα.
Αλλά πιστεύω θα νικήσει ο Πλάτωνας.


15:50 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩ-ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ

Πιστεύω θα νικήσει η Τριπλή,αλλά όχι και τόσο εύκολα (τώρα αν λείπουν τόσοι,όσοι έλεγε ο Shorty ,ok) .

17:15 ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ-ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΙΡΗ

Τα ειπαμε παραπανω για το εν λογω σταυρωμα.Οι ομάδες που έχω δει παραπάνω φέτος.
Πιστεύω οι πράσινοι είναι πιο πλήρης ομάδα και ειναι φαβορι να επικρατήσουν.
Επειδή θέλω να είμαι ειλικρινής (με τον εαυτό μου πάνω απόλα) ,εμένα η καρδιά μου είναι με το Deree παντως.
Οπλιστειτε
με υπομονή ,διότι ο Κωστόπουλος ξεκινά το γαιτανάκι των αλλαγών από το πρώτο λεπτό κυριολεκτικά.
Οσοι δεν ξερετε,θα μαθετε σημερα!


19:30 ΑΕ ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ-ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ

Θα νικήσουν τα εκπαιδευτήρια θαρρώ(ούτε από δω έχω εικόνα καμίας-ναι,δεν έχω δει Δούκα καθόλου,είτε το πιστεύετε ,είτε όχι )!

*Γιατί το έχετε όλοι ψιλοσίγουρο,πως ο Ρογκαβόπουλος δεν θα κατέβει;

19:30 ΓΑΟΚ-ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ

Και δω δεν έχω εικόνα καμίας εκ των αντιπάλων(ωραια προγνωστικα δινω χαχαχα),αλλά πιστεύω οι Κουκουβάουνες θα είναι στα προημιτελικά.

21:00 ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ-ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ

Γκρινιάζουμε για το Βικέλας,αλλά τι να πουν και τα παιδάκια που τα βάλανε να παίξουν την ίδια ώρα με τον τελικό της Euroleague.

Μαντέψτε ,ούτε εδώ έχω εικόνα απο τις ομαδες,χαχαχα.
Και γενικώς δεν έχω ιδέα σε αυτο.
Άρα δεν θα πω τίποτα.
Στην τυχη Ροδοπολη θα ελεγα!


Καλη επιτυχία σε όλα τα παιδιά,χωρις τραυματισμούς και...
ηρεμία στην εξέδρα !

Υ.γ Ξερεις κανεις τα διασταυρώματα στα προημιτελικά;

Υ.γ.2.
Συγχωρεστε μου τα "φτωχα" κείμενα ,αλλα αρκετό καιρό τωρα,δεν εχω διαθεση για γραψιμο,με το ζόρι γράφω ,και τελευταία στιγμη οπως βλεπετε.
Απλα δεν εχω εμπνευση πως τα πω...
Gkos
Μετα απο ενα πολυ πολυ μετριο πρωτο ημιχρονο ,ο Παναθηναικος προηγειται 26-24 με καλαθι του Μπαλαμωτη στην εκπνοη μετα απο επιθετικο ριμπαουντ.
14-14 το πρωτο 10λεπτο.
Gkos
Τελος τριτης περιοδου 39-34


Παροτι το Ντιρι ηταν εκτος αγωνα σε ολη την περιοδο,ο Παναθηναικος δεν καταφερε να ξεφυγει οντας τρομερα αστοχος παροτι ανανεωσε παμπολλες επιθεσεις.
Με ενα σερι 5-0 το Ντιρι μειωσε 36-34 και αφου αστοχησε και σε 2 βολες για να ισοφαρισει,
ο Σωτηριου εγραψε το σκορ με ενα πολυ τυχερο τριποντο με ταμπλο στην εκπνοη(το Deree ειχε φαουλ να δωσει αλλα δεν το εκανε).
Ξανα την ψυχολογια ο Παο και αντε να δουμε τι θα δουμε!
Gkos
Δικαια νικητης ο Παναθηναικος με 52-40.

Τα (απολυτως) αναμενομενα θα ελεγα.
Οι πρασινοι με οπλο την αμυνα τους και πιο πολλες λυσεις ,ενω το Ντιρι πληρωσε το μικρο ροτεισον(με την κουραση να κανει εντονη την εμφανιση της στο τελος) και την κακη μερα του Λιμαντζακη.

Κορυφαιος του παρκε ο Σαββας Γεωργιαδης .
Pao666
QUOTE (Gkos @ May 15 2016, 18:50 ) *
Δικαια νικητης ο Παναθηναικος με 52-40.

Τα (απολυτως) αναμενομενα θα ελεγα.
Οι πρασινοι με οπλο την αμυνα τους και πιο πολλες λυσεις ,ενω το Ντιρι πληρωσε το μικρο ροτεισον(με την κουραση να κανει εντονη την εμφανιση της στο τελος) και την κακη μερα του Λιμαντζακη.

Κορυφαιος του παρκε ο Σαββας Γεωργιαδης .

Παραβρέθηκα στο Βικέλας και γω...
Πρώτα από όλα ο Παναθηναικός ως καλύτερη ομάδα συνολικά άξιζε καθαρά τη νίκη και συγχαρητήρια!
Το deere είχε θέμα στο σουτ και σε κακή μέρα τον Λιμαντζάκη και έτσι δεν κατάφερε να διεκδικήσει μέχρι τέλους το παιχνίδι!
Ο Παναθηναικός ευτήχησε να έχει στη καλύτερη του μέρα τον Γεωργιάδη ο οποίος πέτυχε 3 κομβικά τρίποντα και έκανε ένα αλάνθαστο παιχνίδι!
Ο Μπαλαμώτης αγωνίστηκε 40 λεπτα(38,5 χαχαχα) με τον Κωστόπουλο να κάνει πολύ μικρό ροτείσον και τα έφτυσε αλλά ήταν κομβικός για την έκβαση του αγώνα!
Ο Σωτηρίου με θέμα στους προσαγωγους έκανε τη δουλειά του με δύο τρίποντα(βέβαια δεν είχε καλό ποσοστό).
Επειδή έχω παρακολουθήσει πολλές φορές τον Παναθηναικο φέτος ο Σολούκος πραγματοποιήσε μια από τις χειρότερες εμφανίσεις του καθώς αν θυμάμαι καλα έμεινε άποντος(!!) σε μόνο 11 λεπτά συμμετοχής,και το λέω αυτό επιδή είναι ένας από τους παίχτες κλειδιά...
Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά!!!
Gkos
Αναπαυλα στην Λεωφορο με τα Βριλησσια να προηγουνται 27-16 των Κουκου!
Ηταν 11-27 στο 19'.
Gkos
Τελος τριτης περιοδου 26-31(ματσαρες βλεπω σημερα! )

Ειχε κολλησει πολλη ωρα στο 22-31 το σκορ μειωσε στο τελευταιο διλεπτο ο ΓΑΟΚ!
Gkos
Τελικο 38-34(ευτυχως δεν εχει αλλα ματς σημερα,γιατι χορτασα θεαμα) και στους 8 οι Κουκουβαουνες με ανατροπη απο το -16!
Τα Βριλησσια μεινανε αποντα απο το 25'(22-31) ως το 37'(!!!) με τον ψηλο με το 9 να αστοχει στα αχαστα,
και εκει ο 7(αυτος κατι μου θυμιζει εντονα αλλα Βριλησσια δεν εχω ξαναδει στην ζωη μου) με τριποντο εκανε το 33-34,στα 40" οι Κουκου περασαν 36-34 με τριποντο,0/2 βολες για Βριλησσια , 1/2 βολες ο ΓΑΟΚ στα 15" και 37-34,ξανα 0/2 βολες τα Βριλησσια(η δευτερη επιτηδες αστοχη,με συνεπεια να παρει κατοχη ο ΓΑΟΚ) και με 1/2 βολες τους ΓΑΟΚ 38-34!
Αυτα.

Α,ο Πλατωνας κατεβηκε χωρις Σταυρακουκα(που να τα ξερουμε αυτα)εχασε και αποκλειστηκε!






Gkos
Ο Δουκας επικρατησε ευκολα ,Ρογκαβοπουλου παροντα!
Basketballer_Zz
Ρογκαβοπουλος επαιξε μετρια αν και σκοραρε 20+. Βοηθησε αρκετα
Μετα ο Δουκας ειχε ενα rotation με playmaker Μπουγιουρη, Καριωτη και λιγο Νεστερουλη. Ο Μπουγιουρης φανηκε απο αυτους μονο στο σκοραρισμα καθως Καριωτης κυριως καλη αμυνα στο 7 που ηταν ο πιο απειλητικος παικτης του Ιασων. Νεστερουλης προσπαθησε αλλα ηταν αργος στην αμυνα με αποτελεσμα να βγει αλλαγη.
Το παιδι με το 11 επαιξε καλα
Τσουργιαννης δεν επαιξε πολυ φανηκε να εχει κατι και πηγε και αποδυτηρια αν ειδα καλα.
Γιαννουλης επαιξε καλα σχετικα, καθως στο πρωτο ημιχρονο ηταν αφαντος αλλα μετα βελτιωθηκε η επιδοση του
Σαρλης σχετικα καλα καπου στους 10 ποντους, αλλα ακουγα απο γονεις (νομιζω) πως εχει παιξει πολυ καλυτερα ματς

ΥΓ: ειδα οτι εγινε φασαρια στο γηπεδο (το ανεφερες Gkos να υπαρχει ηρεμια αλλα δεν...) με αποτελεσμα πατερας παιδιου του Ιασων να αναγκαστει να φυγει απο το γηπεδο με εντολη του διατητη αφου εβριζε, τωρα αν εβριζε παιδια ή τον διατητη ή οτιδηποτε δεν ξερω, δυστυχως καθομουν απο την αλλη πλευρα της κερκιδας και δεν εμαθα χαχα
Gkos
Γ ΦΑΣΗ


ΣΑ 14/05/2016 15:45 ΝΗΑΡ ΗΣΤ ΚΛ. ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛ. 73 - 47


ΣΑ 14/05/2016 18:00 ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 36 - 39

ΚΥ 15/05/2016 15:30 ΣΑΙΝΤ ΛΩΡΕΝΣ ΑΟ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛ. ΕΚΠΑΙΔ/ΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ 64 - 54

ΚΥ 15/05/2016 15:50 ΑΝΔΡ.ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ 1 - 2

ΚΥ 15/05/2016 17:15 ΔΗΜ.ΒΙΚΕΛΑΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ 52 - 40

ΚΥ 15/05/2016 19:30 ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ ΑΕΣ ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 51 - 88

ΚΥ 15/05/2016 19:30 Π.ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 38 - 34

ΚΥ 15/05/2016 21:00 Ν.ΙΩΝΙΑΣ ΚΛ. ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ 71 - 29


Δ ΦΑΣΗ


ΚΥ 22/05/2016 00:00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΑΟ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛ. 0 - 0



ΚΥ 22/05/2016 00:00 ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ 0 - 0

ΚΥ 22/05/2016 00:00 ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 0 - 0

ΚΥ 22/05/2016 00:00 ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 0 - 0
Flinafim
QUOTE (Basketballer_Zz @ May 16 2016, 00:14 ) *
Ρογκαβοπουλος επαιξε μετρια αν και σκοραρε 20+. Βοηθησε αρκετα
Μετα ο Δουκας ειχε ενα rotation με playmaker Μπουγιουρη, Καριωτη και λιγο Νεστερουλη. Ο Μπουγιουρης φανηκε απο αυτους μονο στο σκοραρισμα καθως Καριωτης κυριως καλη αμυνα στο 7 που ηταν ο πιο απειλητικος παικτης του Ιασων. Νεστερουλης προσπαθησε αλλα ηταν αργος στην αμυνα με αποτελεσμα να βγει αλλαγη.
Το παιδι με το 11 επαιξε καλα
Τσουργιαννης δεν επαιξε πολυ φανηκε να εχει κατι και πηγε και αποδυτηρια αν ειδα καλα.
Γιαννουλης επαιξε καλα σχετικα, καθως στο πρωτο ημιχρονο ηταν αφαντος αλλα μετα βελτιωθηκε η επιδοση του
Σαρλης σχετικα καλα καπου στους 10 ποντους, αλλα ακουγα απο γονεις (νομιζω) πως εχει παιξει πολυ καλυτερα ματς

ΥΓ: ειδα οτι εγινε φασαρια στο γηπεδο (το ανεφερες Gkos να υπαρχει ηρεμια αλλα δεν...) με αποτελεσμα πατερας παιδιου του Ιασων να αναγκαστει να φυγει απο το γηπεδο με εντολη του διατητη αφου εβριζε, τωρα αν εβριζε παιδια ή τον διατητη ή οτιδηποτε δεν ξερω, δυστυχως καθομουν απο την αλλη πλευρα της κερκιδας και δεν εμαθα χαχα

Επειγόντως μεταγραφές και για το Δουκα και για τον ΠΑΟ...πολυ μέτριοι...
Gkos
Αυτο το 71-29 μεταξυ Αγιων Αναργυρων και Ροδοπολης δεν βγαζει νοημα.
Πρεπει να ειχε σοβαρες απουσιες η Ροδοπολη.
Οι Αγιοι Αναργυροι νικησαν προηγουμενο γυρο Παπαγο 64-55 (που εχω δει Παπαγο και μπορω να καταλαβω ) ενω η Ροδοπολη 48-36 τον Φιλιππο,οπου ο Φιλιππος ηταν στον ομιλο των Αγιων Αναργυρων και ειχε ηττηθει στην εδρα τους 46-39.
Επρεπε να ηταν ντερμπι το χτεσινο το ματς με ελαφρυ φαβορι ισως Ροδοπολη,και εληξε 42 ποντους εις βαρος της!!!

Anyway,με τα σταυρωματα που βλεπω νομιζω οτι οι 3 ομαδες εχουν ηδη σφραγισει εισητηριο για F4,και το τεταρτο θα κριθει μεταξυ ΓΑΟΚ και Τριπλης με μικρο φαβορι Τριπλη....


QUOTE (Flinafim @ May 16 2016, 12:45 ) *
Επειγόντως μεταγραφές και για το Δουκα και για τον ΠΑΟ...πολυ μέτριοι...



Λες να μην κανουν;
Ειδικα ο Δουκας θα παρακανει!
Basketballer_Zz
QUOTE (Gkos @ May 16 2016, 12:55 ) *
Αυτο το 71-29 μεταξυ Αγιων Αναργυρων και Ροδοπολης δεν βγαζει νοημα.
Πρεπει να ειχε σοβαρες απουσιες η Ροδοπολη.
Οι Αγιοι Αναργυροι νικησαν προηγουμενο γυρο Παπαγο 64-55 (που εχω δει Παπαγο και μπορω να καταλαβω ) ενω η Ροδοπολη 48-36 τον Φιλιππο,οπου ο Φιλιππος ηταν στον ομιλο των Αγιων Αναργυρων και ειχε ηττηθει στην εδρα τους 46-39.
Επρεπε να ηταν ντερμπι το χτεσινο το ματς με ελαφρυ φαβορι ισως Ροδοπολη,και εληξε 42 ποντους εις βαρος της!!!

Anyway,με τα σταυρωματα που βλεπω νομιζω οτι οι 3 ομαδες εχουν ηδη σφραγισει εισητηριο για F4,και το τεταρτο θα κριθει μεταξυ ΓΑΟΚ και Τριπλης με μικρο φαβορι Τριπλη....





Λες να μην κανουν;
Ειδικα ο Δουκας θα παρακανει!


Εχουμε κατι σιγουρο απο μεταγραφες; Τι θα γινουν τοσα παιδια;
airmaik
QUOTE (Gkos @ May 15 2016, 21:13 ) *
Τελικο 38-34(ευτυχως δεν εχει αλλα ματς σημερα,γιατι χορτασα θεαμα) και στους 8 οι Κουκουβαουνες με ανατροπη απο το -16!
Τα Βριλησσια μεινανε αποντα απο το 25'(22-31) ως το 37'(!!!) με τον ψηλο με το 9 να αστοχει στα αχαστα,
και εκει ο 7(αυτος κατι μου θυμιζει εντονα αλλα Βριλησσια δεν εχω ξαναδει στην ζωη μου) με τριποντο εκανε το 33-34,στα 40" οι Κουκου περασαν 36-34 με τριποντο,0/2 βολες για Βριλησσια , 1/2 βολες ο ΓΑΟΚ στα 15" και 37-34,ξανα 0/2 βολες τα Βριλησσια(η δευτερη επιτηδες αστοχη,με συνεπεια να παρει κατοχη ο ΓΑΟΚ) και με 1/2 βολες τους ΓΑΟΚ 38-34!
Αυτα.

Α,ο Πλατωνας κατεβηκε χωρις Σταυρακουκα(που να τα ξερουμε αυτα)εχασε και αποκλειστηκε!


άκουσα ότι ο Σταυρακούκας τραυματίστηκε (ευτυχώς όχι σοβαρά) σε κάποιο από τα πολύ δυνατά ματς που έγιναν στο Πανελλήνιο των Ενώσεων στο Ναύπλιο και αυτός είναι ο λόγος που δεν κατέβηκε με Παλλήνη. Πιθανότατα άλλη έκβαση θα είχε με την παρουσία του το παιχνίδι ......anyway...... Περαστικά του !
Flinafim
QUOTE (airmaik @ May 16 2016, 15:04 ) *
άκουσα ότι ο Σταυρακούκας τραυματίστηκε (ευτυχώς όχι σοβαρά) σε κάποιο από τα πολύ δυνατά ματς που έγιναν στο Πανελλήνιο των Ενώσεων στο Ναύπλιο και αυτός είναι ο λόγος που δεν κατέβηκε με Παλλήνη. Πιθανότατα άλλη έκβαση θα είχε με την παρουσία του το παιχνίδι ......anyway...... Περαστικά του !

Ήταν γνωστό οτι δεν θα έπαιζε..απο την Τρίτη ειναι τραυματίας.δεν έπαιξε ουτε στο τελευταιο παιχνίδι της ΕΣΚΑ με ΕΣΚΑΝΑ...τι να σας κανω;;;επρεπε να παρακολουθείτε τα του Ναυπλίου..χαχα
Υ.Γ και ο Κολοβερος τραυματίστηκε στο Ναύπλιο..και χάσαμε τη μονομαχία της τελευταίας μέρας...anywaysπεραστικ

Περαστικά...
















QUOTE (Gkos @ May 16 2016, 12:55 ) *
Αυτο το 71-29 μεταξυ Αγιων Αναργυρων και Ροδοπολης δεν βγαζει νοημα.
Πρεπει να ειχε σοβαρες απουσιες η Ροδοπολη.
Οι Αγιοι Αναργυροι νικησαν προηγουμενο γυρο Παπαγο 64-55 (που εχω δει Παπαγο και μπορω να καταλαβω ) ενω η Ροδοπολη 48-36 τον Φιλιππο,οπου ο Φιλιππος ηταν στον ομιλο των Αγιων Αναργυρων και ειχε ηττηθει στην εδρα τους 46-39.
Επρεπε να ηταν ντερμπι το χτεσινο το ματς με ελαφρυ φαβορι ισως Ροδοπολη,και εληξε 42 ποντους εις βαρος της!!!

Anyway,με τα σταυρωματα που βλεπω νομιζω οτι οι 3 ομαδες εχουν ηδη σφραγισει εισητηριο για F4,και το τεταρτο θα κριθει μεταξυ ΓΑΟΚ και Τριπλης με μικρο φαβορι Τριπλη....





Λες να μην κανουν;
Ειδικα ο Δουκας θα παρακανει!

Συμφωνώ απολύτως...αν και νεα Ιωνία και άγιοι Αναργυροι δεν ειναι και τοσο αδύναμοι...

QUOTE (Gkos @ May 16 2016, 12:55 ) *
Αυτο το 71-29 μεταξυ Αγιων Αναργυρων και Ροδοπολης δεν βγαζει νοημα.
Πρεπει να ειχε σοβαρες απουσιες η Ροδοπολη.
Οι Αγιοι Αναργυροι νικησαν προηγουμενο γυρο Παπαγο 64-55 (που εχω δει Παπαγο και μπορω να καταλαβω ) ενω η Ροδοπολη 48-36 τον Φιλιππο,οπου ο Φιλιππος ηταν στον ομιλο των Αγιων Αναργυρων και ειχε ηττηθει στην εδρα τους 46-39.
Επρεπε να ηταν ντερμπι το χτεσινο το ματς με ελαφρυ φαβορι ισως Ροδοπολη,και εληξε 42 ποντους εις βαρος της!!!

Anyway,με τα σταυρωματα που βλεπω νομιζω οτι οι 3 ομαδες εχουν ηδη σφραγισει εισητηριο για F4,και το τεταρτο θα κριθει μεταξυ ΓΑΟΚ και Τριπλης με μικρο φαβορι Τριπλη....





Λες να μην κανουν;
Ειδικα ο Δουκας θα παρακανει!

Συμφωνώ απολύτως...αν και νεα Ιωνία και άγιοι Αναργυροι δεν ειναι και τοσο αδύναμοι...
airmaik
QUOTE (Flinafim @ May 16 2016, 16:02 ) *
Ήταν γνωστό οτι δεν θα έπαιζε..απο την Τρίτη ειναι τραυματίας.δεν έπαιξε ουτε στο τελευταιο παιχνίδι της ΕΣΚΑ με ΕΣΚΑΝΑ...τι να σας κανω;;;επρεπε να παρακολουθείτε τα του Ναυπλίου..χαχα
Υ.Γ και ο Κολοβερος τραυματίστηκε στο Ναύπλιο..και χάσαμε τη μονομαχία της τελευταίας μέρας...anywaysπεραστικ

Περαστικά...

















Συμφωνώ απολύτως...αν και νεα Ιωνία και άγιοι Αναργυροι δεν ειναι και τοσο αδύναμοι...


Συμφωνώ απολύτως...αν και νεα Ιωνία και άγιοι Αναργυροι δεν ειναι και τοσο αδύναμοι...


έτσι όπως το είπες και μην ξέροντας αρκετοί που παίζει ο Κολοβέρος (Πανιώνιο), ακούστηκε σαν να έχασε η ΕΣΚΑ από ΕΣΚΑΝΑ την τελευταία ημέρα του Τουρνουά στο Ναύπλιο.
Στην πραγμτικότητα νίκησε η ΕΣΚΑ την ΕΣΚΑΝΑ με 76-70 και πήρε το αίμα της πίσω από την ήττα στον Αστακό !


Flinafim
QUOTE (airmaik @ May 16 2016, 23:02 ) *
έτσι όπως το είπες και μην ξέροντας αρκετοί που παίζει ο Κολοβέρος (Πανιώνιο), ακούστηκε σαν να έχασε η ΕΣΚΑ από ΕΣΚΑΝΑ την τελευταία ημέρα του Τουρνουά στο Ναύπλιο.
Στην πραγμτικότητα νίκησε η ΕΣΚΑ την ΕΣΚΑΝΑ με 76-70 και πήρε το αίμα της πίσω από την ήττα στον Αστακό !

Φίλε το εχω γράψει ήδη σε ´αλλο topic..η αναφορα μου στον Κολοβερο εγινε με αφορμή την κουβέντα για τον τραυματισμό του Σταυρακουκα στους ίδιους αγώνες..το χασαμε πήγαινε στη μονομαχία μεταξύ 2 παικτών..αυτοι που γνωρίζουν κατ´αλαβαν...
Gkos
Ναι ναι,καταλαβαμεwink.gif
Gkos
QUOTE (Flinafim @ May 16 2016, 16:02 ) *
Ήταν γνωστό οτι δεν θα έπαιζε..απο την Τρίτη ειναι τραυματίας.δεν έπαιξε ουτε στο τελευταιο παιχνίδι της ΕΣΚΑ με ΕΣΚΑΝΑ...τι να σας κανω;;;επρεπε να παρακολουθείτε τα του Ναυπλίου..χαχα



Δεν παρακολουθούσαμε τα τεκταινόμενα στο Ναύπλιο,ισχύει.
Γι' αυτό την πατήσαμε !
Εσυ δεν μπορούσες να ενημερώσεις να μην πάμε κουβά;;; wink.gif
Σε πειράζω,άλλωστε τέτοια ώρα που έγραψα,δεν μπορουσες αλλωστε!

Α,δεν σας είπα.
Στο ημίχρονο στο Βικέλας,ήταν ένα ζευγάρι (γονέων) δυο θέσεις μπροστά μου,που με διάβαζαν χαχαχαχα.
Συγκρατήθηκα και δεν γέλασα.
Famous!


QUOTE (Basketballer_Zz @ May 16 2016, 13:49 ) *
Εχουμε κατι σιγουρο απο μεταγραφες; Τι θα γινουν τοσα παιδια;



Ε,σε άλλες ομάδες .
Τόσες ομάδες υπάρχουν φίλε μου. . .
Συγχώρεσε μου την κυνικότητα,αλλά δεν μπορούν όλα τα παιδιά να παίζουν στην Α κατηγορία,ποσώ δε μάλλον σε ομάδες όπως ο Παναθηναικός και ο Δούκας.
Δεν είναι ντροπή.

Δούκα ανέφερα ξεχωριστά και είπα ότι θα παρακάνει,όχι γιατί τα παιδιά που έχει δεν αξίζουν,αλλά διότι θα φύγει μάλλον (ψιλοσίγουρα) ο Ρογκαβόπουλος και θα χρειαστεί προσπάθεια να καλυφθεί το κενό.

Ξέρουμε και μεταγραφες,αλλα είναι νωρίς να γράψουμε ακόμα.
Κάποια παιδιά έχουν ακόμα υποχρεώσεις με την ομάδα τους,ενώ και οι ομάδες που θα πάνε ,έχουν επίσης υποχρεώσεις.

QUOTE (Flinafim @ May 14 2016, 16:15 ) *
Πολύ σωστά!!!!ακριβως αυτο!!!!καμια σχέση με τον Αμύντα του οποίου ειδα το ματς με Κούκου...Υ.Γ τον Οικονόμου τον περιμενα πολυ καλύτερο στο Ναύπλιο...



Τώρα είδα τον όμιλο που ήταν η Γκράβα(έψαχνα για την Ροδόπολη) και κατάλαβα τι λες.
Δεν θυμόμουνα ότι ήταν έκει. . .
Ναι ο Ηλυσιακός είχε ζητήσει αναβολή κλπ κλπ,τα ξέρω.
Flinafim
QUOTE (Gkos @ May 16 2016, 23:57 ) *
Ναι ναι,καταλαβαμεwink.gif

Απλώς υποκλίνομαι...χαχα

QUOTE (Gkos @ May 17 2016, 03:09 ) *
Δεν παρακολουθούσαμε τα τεκταινόμενα στο Ναύπλιο,ισχύει.
Γι' αυτό την πατήσαμε !
Εσυ δεν μπορούσες να ενημερώσεις να μην πάμε κουβά;;; wink.gif
Σε πειράζω,άλλωστε τέτοια ώρα που έγραψα,δεν μπορουσες αλλωστε!

Α,δεν σας είπα.
Στο ημίχρονο στο Βικέλας,ήταν ένα ζευγάρι (γονέων) δυο θέσεις μπροστά μου,που με διάβαζαν χαχαχαχα.
Συγκρατήθηκα και δεν γέλασα.
Famous!





Ε,σε άλλες ομάδες .
Τόσες ομάδες υπάρχουν φίλε μου. . .
Συγχώρεσε μου την κυνικότητα,αλλά δεν μπορούν όλα τα παιδιά να παίζουν στην Α κατηγορία,ποσώ δε μάλλον σε ομάδες όπως ο Παναθηναικός και ο Δούκας.
Δεν είναι ντροπή.

Δούκα ανέφερα ξεχωριστά και είπα ότι θα παρακάνει,όχι γιατί τα παιδιά που έχει δεν αξίζουν,αλλά διότι θα φύγει μάλλον (ψιλοσίγουρα) ο Ρογκαβόπουλος και θα χρειαστεί προσπάθεια να καλυφθεί το κενό.

Ξέρουμε και μεταγραφες,αλλα είναι νωρίς να γράψουμε ακόμα.
Κάποια παιδιά έχουν ακόμα υποχρεώσεις με την ομάδα τους,ενώ και οι ομάδες που θα πάνε ,έχουν επίσης υποχρεώσεις.




Τώρα είδα τον όμιλο που ήταν η Γκράβα(έψαχνα για την Ροδόπολη) και κατάλαβα τι λες.
Δεν θυμόμουνα ότι ήταν έκει. . .
Ναι ο Ηλυσιακός είχε ζητήσει αναβολή κλπ κλπ,τα ξέρω.

1)κακώς δεν παρακολουθήσατε Ναύπλιο..χάσατε...παράλειψη μου πάντως που δεν το ανέφερα...2)αλλαζει ολο το τοπίο μαθαίνω με συνταρακτικές κινησεις3)για ρογκαροπουλο το (προτιμώ γι αυτο το παραθέτω ετσι μου κόλλησε κιόλας ) μαθαίνω οτι θα μείνει και οτι θα φύγουν αλλοι(οχι αθλητές)4) τρανταχτές μετακινήσεις προπονητών ετοιμάζονται επισης5) και το περιστέρι ενισχύεται παρά πολυ..5)το FairPlay ειναι αλα καρτ στη χωρα της φαιδράς Πορτοκαλέας...
Gkos
Να πω και μια κουβεντα για τον αγωνα του Σαββατου στην Νηαρ Ηστ οπου το Περιστερι επιβληθηκε πολυ ευκολα του Αργοναυτη.

ΓΣΠ-ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ 73-47(33-22,45-34,65-41,73-47)

Η ομαδα των ΔΠ ξεκινησε δυνατα και προηγηθηκε με 6-0 στο πρωτο λεπτο,η διαφορα εφτασε και στους 9(12-3),πιο μετα στους 13(23-10),μειωσε 23-14 ο Ντουρας,ξεφυγε 31-14 το Περιστερι,επεστρεψε ο Αργοναυτης, παλι ο Ντουρας το 31-18,31-21 με τριποντο ο 18 και το 10λεπτο εκλεισε 33-22 αφου ο Ντουρας ευστοχησε μονο σε 1 εκ των 3 βολων του φαουλ που κερδισε στην εκπνοη!
Πολυ υψηλό σκορ περιόδου ,με τον Κρασακη κλασσικα να μην εχει αντιπαλο και να εχει φορτωσει και με 3 φαουλ τον 18 του Αργοναυτη(ο οποιος ηταν ο μονος που σκοραρε εκτος Ντουρα)!
Δυνατο ξεκινημα και στην β περιοδο το Περιστερι,ξεφυγε με 39-22 πριν μειωσει 39-24 η ομαδα της Ραφηνας,και πλησιασει και στο 41-31 στο 16' με τον Ντουρα!
Σε αυτο το σημειο να πω ,οτι απο το 10 ως το 31 της Ραφηνας ολοι οι ποντοι ηταν δικοι του (!!!) εκτος του τριποντου του 18!
Μειωσε και 43-34 στο 17' με νεο τριποντο (το τριτο νομιζω) του 18 η Ραφηνα αλλα αμεσως μετα υπεπεσε στο 4το φαουλ του και το ημιχρονο εληξε 45-34 με τις ομαδες πολυ αστοχες στα τελευταια λεπτα!
Από τους 34 ποντους της Ραφηνας στην αναπαυλα,οι 25 πρεπει να ηταν του Ντουρα και οι 9 του 13.
Κανεις αλλος δεν ειχε σκοραρει,οσο απιστευτο και να ακουγεται.
Και παλι ξεκινησε δυνατα την τριτη περιοδο ο ΓΣΠ και ανεβασε την διαφορα στους 19(55-36) για να μειωσει 55-38 στο 26' η Ραφηνα και καπου εκει εκανε το 5το του φαουλ ο 18 και ουσιαστικα τελειωσε και το παραμικρο ενδιαφερον.
65-41 τελειωσε η περιοδος με τους 2 προπονητες να δινουν χρονο και σε αλλα παιδια στην τελευταια περιοδο,εγω αποχωρησα στο 71-43 στο 34' και αποτι βλεπω στα υπολοιπα 6 λεπτα το επιμερους σκορ ηταν 2-4 αρα καλα εκανα και την εκανα! wink.gif

Αυτα!

Ευκολη νικη του ΓΣΠ ,χωρις να πιεστει αφου δεν μπορουσε να κοντραρει ο Αργοναυτης!



Στα του αγωνα στο Βικέλας ,το Ντιρι ξεκινησε καλυτερα προηγουμενο 7-2 ,ο Παναθηναικος επανηλθε και ο αγωνας πηγαινε ποντο ποντο ως το 25' που ο Σωτηριου εκανε το 36-29,μετα μειωσε το Ντιρι 36-34,ειπαμε πως τελειωσε η περιοδος,και η τελευταια περιοδος ξεκινησε με τον ΠΑΟ να κανει το 41-34,καπου εκει τραυματιστηκε και ο Λεβεντης,και αντιο ζωή!
Στο 35' το σκορ ηταν 43-34 και στο 37' πρωτη φορα η διαφορά πηγε στα διψήφια με το τριποντο του Γεωργιαδη που εκανε το 50-37.

Κατα τα αλλα δεν εχω κατι να προσθεσω παραπανω σε οσα εγραψα κατα την διαρκεια και (κυριως) πριν τον αγωνα.
Λες και τον ειχα δει ήταν.

Καλύτερα να είχα πάει στην Νίκαια τελικά,που και ματσάρα έγινε και ξύλο έπεσε...Δεν χανονται αυτα!
Ή έστω στην ανθοκομική έκθεση της Κηφισιάς! wink.gif


QUOTE (Flinafim @ May 17 2016, 15:46 ) *
1)κακώς δεν παρακολουθήσατε Ναύπλιο..χάσατε...παράλειψη μου πάντως που δεν το ανέφερα...2)αλλαζει ολο το τοπίο μαθαίνω με συνταρακτικές κινησεις3)για ρογκαροπουλο το (προτιμώ γι αυτο το παραθέτω ετσι μου κόλλησε κιόλας ) μαθαίνω οτι θα μείνει και οτι θα φύγουν αλλοι(οχι αθλητές)4) τρανταχτές μετακινήσεις προπονητών ετοιμάζονται επισης5) και το περιστέρι ενισχύεται παρά πολυ..5)το FairPlay ειναι αλα καρτ στη χωρα της φαιδράς Πορτοκαλέας...


1)Τι χασαμε;
Τα σκορ ανακοινωνονταν απλα!
2)Ενταξει,φτιαχνεται μια νεα ομαδα,που ηταν ψιλοαναμενομενο απο περυσι.
3)Εγω ακουσα θα φυγει,παρα τον νεο προπονητη.
4)Ενταξει οχι τοσο στο παιδικο.
5)οκ!
Gkos
Επειδή το ξέχασα ,για όποιον ενδιαφέρεται,την Πεμπτη βλέπει το Ολυμπιακός-Παναθηναικος και ακριβώς μετά παει Ιλίσσια ,οπου 21:30 ειναι ο τελικος του τουρνουά υποδομών με Παναθηναικο και Περιστέρι να διασταυρώνουν τα ξίφη τους ,λιγο πριν το F4(δεν ξερω αν εκει ξαναβρισκουν) !

Pao666
QUOTE (Gkos @ May 17 2016, 20:26 ) *
Επειδή το ξέχασα ,για όποιον ενδιαφέρεται,την Πεμπτη βλέπει το Ολυμπιακός-Παναθηναικος και ακριβώς μετά παει Ιλίσσια ,οπου 21:30 ειναι ο τελικος του τουρνουά υποδομών με Παναθηναικο και Περιστέρι να διασταυρώνουν τα ξίφη τους ,λιγο πριν το F4(δεν ξερω αν εκει ξαναβρισκουν) !

Αναμένεται μεγάλο ντέρμπι που υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να το δούμε και στον τελικό της ΕΣΚΑ!
Το μεν Περιστέρι ήταν σε όμιλο με Παναθηναικό,Πανιώνιο,Πρωτέα Βούλας και πιο αδύναμες ομάδες και κατετάγη 4ο στον όμιλο πίσω από αυτές τις 3 ομάδες μετρώντας 5 ήττες(νίκησε μόνο Πρωτέα Βούλας εντός) αλλά κράτησε το αήττητο μέσα έξω με Πανελλήνιο,Άρη Πετρούπολης και Αιγάλεω και έτσι πέρασε ως τέταρτο από αυτόν τον όμιλο φωτιά.Όμως το Περιστέρι βρήκε τη φόρμα του στη πορεία και τη Μεγάλη Τρίτη στον μεγάλο ημιτελικό με αντίπαλο τον Πανιώνιο(φαβορί για το τρόπαιο μαζί με τον Παναθηναικό) έκανε την τεράστια έκπληξη και πέρασε στον μεγάλο τελικό με μια παλικαρίσια νίκη στο κλειστό του Εσπέρου!
Ο δε Παναθηναικός τελείωσε τον όμιλο με μια μόλις ήττα και πρώτος,έχοντας κερδίσει μέσα-έξω το Περιστέρι(όπως είπαμε και πριν) και έχοντας χάσει μόνο από τον Πανιώνιο στον Τάφο(το παράδοξο πήγε μετά στο Βαρίκας και επικράτησε με 53-58 με μια τρομερή πραγματικά εμφάνιση και με κόντρα διαιτησία),στην επόμενη φάση επικράτησε των Αμφιάλη και Αετού Καλλιθέας και στον ημιτελικό επικράτησε με τεράστια ευκολία της Δάφνης!
Το Περιστέρι στηρίζεται σε τρεις παίχτες,Κρασάκης(5αρι,2 μέτρα,Εθνική Παμπαίδων),Παπαδόπουλος(νούμερο 12,ΕΣΚΑ μεικτή),Καραμανλής(νούμερο 9,μεικτή ΕΣΚΑ,2002,πρώην παίχτης του Άρη Πετρούπολης)! Ο Παναθηναικός από την άλλη στηρίζεται σε 5 παίχτες όλη τη χρονιά,Μπαλαμώτης(Πλαυμάκερ,Εθνική Παμπαίδων),Γεωργιάδης(Εθνική Παμπαίδων,3-4 θέση),Λιαράκος(5άρι),Σολούκος(3άρι-4άρι θέση,έφεση στο σκοράρισμα),Σωτηρίου(Γκαρντ,τρομερό σουτ,ΕΣΚΑ μεικτή)!
Ωραίο παιχνίδι να δούμε!!
Gkos
Διαφωνώ λίγο στο σε ποιους παίκτες στηρίζεται η κάθε ομάδα(καθότι και Περιστέρι εχω δει πολύ-Μεγάλη Δευτέρα ήταν ο αγώνας btw
wink.gif
) ,αλλά δεν θέλω να κάνουμε τέτοια συζήτησηwink.gif

Θα γίνει ωραίος αγωνας ,καλη επιτυχία στα παιδιά!
latristoubasket21
QUOTE (Pao666 @ May 18 2016, 18:54 ) *
Αναμένεται μεγάλο ντέρμπι που υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να το δούμε και στον τελικό της ΕΣΚΑ!
Το μεν Περιστέρι ήταν σε όμιλο με Παναθηναικό,Πανιώνιο,Πρωτέα Βούλας και πιο αδύναμες ομάδες και κατετάγη 4ο στον όμιλο πίσω από αυτές τις 3 ομάδες μετρώντας 5 ήττες(νίκησε μόνο Πρωτέα Βούλας εντός) αλλά κράτησε το αήττητο μέσα έξω με Πανελλήνιο,Άρη Πετρούπολης και Αιγάλεω και έτσι πέρασε ως τέταρτο από αυτόν τον όμιλο φωτιά.Όμως το Περιστέρι βρήκε τη φόρμα του στη πορεία και τη Μεγάλη Τρίτη στον μεγάλο ημιτελικό με αντίπαλο τον Πανιώνιο(φαβορί για το τρόπαιο μαζί με τον Παναθηναικό) έκανε την τεράστια έκπληξη και πέρασε στον μεγάλο τελικό με μια παλικαρίσια νίκη στο κλειστό του Εσπέρου!
Ο δε Παναθηναικός τελείωσε τον όμιλο με μια μόλις ήττα και πρώτος,έχοντας κερδίσει μέσα-έξω το Περιστέρι(όπως είπαμε και πριν) και έχοντας χάσει μόνο από τον Πανιώνιο στον Τάφο(το παράδοξο πήγε μετά στο Βαρίκας και επικράτησε με 53-58 με μια τρομερή πραγματικά εμφάνιση και με κόντρα διαιτησία),στην επόμενη φάση επικράτησε των Αμφιάλη και Αετού Καλλιθέας και στον ημιτελικό επικράτησε με τεράστια ευκολία της Δάφνης!
Το Περιστέρι στηρίζεται σε τρεις παίχτες,Κρασάκης(5αρι,2 μέτρα,Εθνική Παμπαίδων),Παπαδόπουλος(νούμερο 12,ΕΣΚΑ μεικτή),Καραμανλής(νούμερο 9,μεικτή ΕΣΚΑ,2002,πρώην παίχτης του Άρη Πετρούπολης)! Ο Παναθηναικός από την άλλη στηρίζεται σε 5 παίχτες όλη τη χρονιά,Μπαλαμώτης(Πλαυμάκερ,Εθνική Παμπαίδων),Γεωργιάδης(Εθνική Παμπαίδων,3-4 θέση),Λιαράκος(5άρι),Σολούκος(3άρι-4άρι θέση,έφεση στο σκοράρισμα),Σωτηρίου(Γκαρντ,τρομερό σουτ,ΕΣΚΑ μεικτή)!
Ωραίο παιχνίδι να δούμε!!


Διαφωνω με αυτα που λες pao666. Ο παναθηναικος στηριζεται κυριως σε 4 παικτες. Το βασικο τους πενταρι ο Λιαρακος και το τριδυμο Μπαλαμωτης-Γεωργιαδης-Σωτηριου. Αυτοι οι παικτες ειναι ο φετινος κεντρικος πυρηνας του ΠΑΟ
Tripoder99
QUOTE (latristoubasket21 @ May 19 2016, 20:46 ) *
Διαφωνω με αυτα που λες pao666. Ο παναθηναικος στηριζεται κυριως σε 4 παικτες. Το βασικο τους πενταρι ο Λιαρακος και το τριδυμο Μπαλαμωτης-Γεωργιαδης-Σωτηριου. Αυτοι οι παικτες ειναι ο φετινος κεντρικος πυρηνας του ΠΑΟ


Συμφωνω σε ενα μερος σαυτα που λες latristoubaaket21.Στον παναθηναικο αυτη ειναι πι παικτες που ξεχωριζουν,ιδιαιτερα ο Μπαλαμωτης.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.