Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Μπαρτσελονα-Ολυμπιακος
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4
tuareg
αν αναρωτιεστε για το αν υπαρχει θεμα στ αποδυτηρια ψαξτε την απαντηση στο θεμα παπ (δε ξερω αν υπηρχε πριν με την ελευση οντομ,αλλα ο τροπος αποκτησης του παπ ηταν η θρυαλιδα...)
red emerald
Η πίκρα μεγἀλη για την εμφάνιση και πολλά μπορούμε να πούμε ακόμα περί χημείας, Σφαιρό, Σπανούλη, Αγγελόπουλων και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο. Αλλά την άλλη εβδομάδα έχει ματς και πρέπει να μαζέψουμε την κατάσταση και να διεκδικήσουμε ότι μπορούμε. Καλό θα είναι να μην τσιτώνουμε περισσότερο ότι είναι να γίνει θα γίνει και το καλοκαίρι θα κάνουμε ταμείο. (Οσο και να το θέλουμε δεν αλλάζουν πράγματα μέχρι τότε οπότε ψυχραιμία)

Επειδή είμαι αριθμολάγνος έψαξα να βρω που χωλένουμε στατιστικά στα τελευταία ματς. Το συμπέρασμα είναι πως έχουμε χάσει όλα σχεδον τα παιχνιδια (πλην Ζαλγκιρις) που ο αντιπαλος σουταρε στο 3π με % πάνω από το μέσο όρο του στη σαιζόν. Και δυστυχώς στα τελευταία ματς εχουνε ξεπατωθεί όλοι !!! Αν θέλουμε να δουλέψουμε κάτι άμεσα για την Λαμποράλ πρέπει να είναι η περιφεριακή άμυνα - αυτό που βλέπουμε στα τελευταία ματς είναι απαράδεκτο. Το γράφημα τα λέει όλα.

https://drive.google.com/file/d/0B1Ds02A8J6...iew?usp=sharing
rankin
QUOTE(red emerald @ Feb 27 2016, 21:44 ) *
Η πίκρα μεγἀλη για την εμφάνιση και πολλά μπορούμε να πούμε ακόμα περί χημείας, Σφαιρό, Σπανούλη, Αγγελόπουλων και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο. Αλλά την άλλη εβδομάδα έχει ματς και πρέπει να μαζέψουμε την κατάσταση και να διεκδικήσουμε ότι μπορούμε. Καλό θα είναι να μην τσιτώνουμε περισσότερο ότι είναι να γίνει θα γίνει και το καλοκαίρι θα κάνουμε ταμείο. (Οσο και να το θέλουμε δεν αλλάζουν πράγματα μέχρι τότε οπότε ψυχραιμία)

Επειδή είμαι αριθμολάγνος έψαξα να βρω που χωλένουμε στατιστικά στα τελευταία ματς. Το συμπέρασμα είναι πως έχουμε χάσει όλα σχεδον τα παιχνιδια (πλην Ζαλγκιρις) που ο αντιπαλος σουταρε στο 3π με % πάνω από το μέσο όρο του στη σαιζόν. Και δυστυχώς στα τελευταία ματς εχουνε ξεπατωθεί όλοι !!! Αν θέλουμε να δουλέψουμε κάτι άμεσα για την Λαμποράλ πρέπει να είναι η περιφεριακή άμυνα - αυτό που βλέπουμε στα τελευταία ματς είναι απαράδεκτο. Το γράφημα τα λέει όλα.

https://drive.google.com/file/d/0B1Ds02A8J6...iew?usp=sharing

Πολύ ενδιαφέρον γράφημα. Μπράβο για την δουλειά (αν την έκανες εσύ) ή μπράβο που το βρήκες (αν δεν το εφτιαξες εσυ)
Μπραβο σε κάθε περίπτωση
Το πιο ενδιαφέρον ειναι να παρατηρήσουμε οτι έχουμε δεχτεί πολλές φορες ποσοστά γυρω στο 50% που προφανώς ειναι υψηλότερο απο τα στανταρντς κάθε ομάδας.
Ενδιαφερον θα ειχε να βλέπαμε και κάποια παιχνίδια της Α1. Οπως πχ το πρόσφατο με τον ΠΑΟΚ στο ΣΕΦ.
Θελω να πω οτι ο Ολυμπιακός πάρα την υποτιθέμενη καλή αμυνα του, αποτυγχάνει παταγωδώς να περιφρουρήσει επαρκώς την περίμετρο του.
Οταν δέχεσαι τοσες φορές ποσοστά κοντα στο 50% δεν μπορεί να ειναι συμπτωση, ούτε "φαρδος" του αντιπαλου.
Κατι γίνεται λάθος στην περιφερειακή άμυνα του Ολυμπιακού.
Κάτι πάει πολύ στραβά στην άμυνα με τις περιστροφές και hedge out που δουλεύουμε εδώ και τοσο καιρό.
Οι αντίπαλοι νομιζω οτι πλέον έχουν ως ζητούμενο απλά να βρουν την υπομονή να κυκλοφορήσουν τη μπάλα, μέχρι να βρουν τον αδύναμο κρικο της άμυνας και κατα τα φαινόμενα, το πετυχαίνουν σχεδόν ολοι πολύ καλά.
Πέραν λοιπόν των άλλων, ο κοουτς πρεπει να σκεφτεί και κάποια αναπροσαρμογή της άμυνας του. Ενα Plan B, (ή plan X που θα έλεγε μια ψυχή) ειναι καλοδεχούμενο. Ειναι ξεκάθαρο οτι στη τρέχουσα φάση, με τη ρακέτα του να υποφέρει, οι περιστροφές του χαλάνε, και μια ομάδα με σαφές πλάνο μπορεί να τον χτυπήσει.

Για το επιθετικό σκελος δεν υπάρχουν πολλά να πουμε. Πέραν των PnR του Σπανούλη, δεν υπάρχει αλλο πλάνο παρά μια προσπάθεια να παίξουμε 1 εναντίων 1 ψαχνοντας τα κατάλληλα miss match, αλλά με τέτοια επιθετική προσέγγιση δε μπορείς να βγάλεις ολόκληρο παιχνίδι.
Έχουμε επίσης χάσει εντελώς την καλή κυκλοφορία της μπάλας και την υπομονή στην επίθεση.
Πάμε σε αργές επιθέσεις, που ομως ειναι απλά "milk the clock" καταστάσεις, παρά ουσιαστική εκμετάλλευση του χρόνου.
Επι Μπαρτζώκα είχαμε καλή κυκλοφορια, αλλά ατολμία και δεν ψάχναμε ποτέ miss match και καταστάσεις 1 ον 1.
Τώρα περάσαμε στο άλλο άκρο. Ξεχάσαμε τη κυκλοφορία και πάμε μόνο να χτυπήσουμε σε miss match. (και τις μπουκες του Οντομ στην ιδια κατηγορία τις κατατάσσω)

Τοσο μπροστά οσο και πίσω το πλάνο μπάζει.
Αν υπάρχει δε και ξενέρωμα στα αποδυτήρια, το πράγμα χειροτερεύει
red emerald
Δικό μου είναι το γράφημα όπως είπα είμαι αριθμολάγνος αλλά δεν έχω πολύ χρόνο και φτιάχνω κάποιες αναλύσεις στο μπλογκ μου για να καταλάβω εγώ τι γίνεται όποτε μπορώ. Θα μπορούσα να μιλάω μέρες για αυτά τα θέματα αλλά φοβάμαι πως θα κουράσω. Συμφωνώ στα περισσότερα από όσα είπες η ομάδα είναι μονοδιάστατη επιθετικά και αναποτελεσματική (12η στο Offensive rating στο ΤΟΠ16 είμαστε καλύτεροι μόνο απο Μάλαγα, Νταρουφασακα, Ζαλγκιρις και Τσεντεβίτα) - αλλά δυστυχώς είναι η περιβοήτη άμυνα μας - που μας έχει έκθέσει. (4η χειρότερη στο ΤΟΠ16 στο Deffensive rating). Εντάξει δεν έχουμε ψηλό να ματσάρει τον κάθε Ντόρσει να και μας παίζουνε ρολόι στο τρίποντο (τρώμε 8 μ.ο. σε κάθε ματς από την Μπάμπεργκ και έπειτα) τι να λέμε τώρα ...
TakeshyKurosawa
QUOTE (akratacity @ Feb 27 2016, 21:31 ) *
Να υποθεσω εισαι απο αυτους που επικροτησαν τις...σφαλιαρες στον Μπαρτζωκα πριν παραιτηθει. Ο κοσμος καλα θα κανει να καθεται στα αυγα του και να πηγαινει στο γηπεδο μονο για να στηριξει την ομαδα και οχι για να κανει λαϊκα δικαστηρια.


Όχι καμία σχέση! Ο Μπάρτζι έπρεπε να φύγει έτσι κι αλλιώς και αυτό που έγινε δεν ήταν σωστό! Απλά είμαι ρεαλιστής! Αυτό που λέω θα γίνει αν συνεχίσει έτσι η ομάδα!
assistant
Όπως φαγαμε το Μπαρτζωκα περσι,ετσι αργα ή γρηγορα θα φαμε και το Σφαιροπουλο.....είναι στο dna μας.......το Μπαρτζωκα το γουσταρα πολύ,ημουν ο μεγαλυτερος υποστηριχτης του εδώ μεσα,ειχαμε γραψει σεντονια εδώ μεσα υπερ και κατά Μπαρτζωκα αλλα το αποτέλεσμα ηταν προδιαγεγραμμενο.........τον θεωρω τον καλυτερο Ελληνα προπονητη(αντε,μαζι με το Σουλη) αλλα τον φαγαμε κι αυτό δεν αλλαζει.......

το Σφαιροπουλο τον εκτιμω,δεν τον εχω φυσικα τοσο ψηλα οσο τον Μπαρτζωκα αλλα και παλι θεωρω αδιανοητο να μιλαμε τωρα για αλλαγη προπονητη.......όταν πριν 2 μολις μηνες μιλάγαμε για το τρενο της Ευρώπης και ποιος θα το σταματησει τωρα με 5-6 ηττες εγινε ''μυρωδιας'' ο Σφαιρο;;;;;.......σαφως και εχει ευθυνη και μεγαλη αλλα ποιος δεν εχει μεσα στην ομαδα;;;;;.....όπως ελεγα κι εχθες τακτικα δεν την πολυψαχνει ενώ και εκ του αποτελέσματος(αν καιν καποιοι το είχαμε προδικασει)φαινεται η στελεχωση του καλοκαιριου(και όχι μονο) να χωλαινει.......

και ποιον να φερεις όμως;;;;;ακουω για Μπλατ και γελαω.......όταν 4 μηνες δεν μπορεις να φερεις αντικαταστατη του Γιανγκ(δε δεχομαι οποιαδήποτε άλλη εξηγηση περαν του οικονομικου-κι ο Τζειμς ηρθε γιατι ειχε buy-out 20κ) θα ερθει ο Μπλατ για ψίχουλα;;;;;;και μπατζετ δε θα διεκδικησει για μεταγραφες ο Μπλατ;;;;;;και μπατζετ το χειμωνα για διορθωτικες κινησεις αν κατι στραβωσει δε θα διεκδικησει;;;;;;τι θα αφησει ο Μπλατ τον εαυτο του να παει ακλαυτος σαν τον Σφαιροπουλο;;;;;;;;.....δεν το νομιζω......

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ειχες τον καλυτερο Ελληνα προπονητη και τον εφαγες νυχτα γιατι ''αν εισαι γαυρος ξερεις πως'' ...ας προσεχαμε......,ε ας μη φαμε κι έναν απ τους 5-6 καλυτερους Ελληνες προπονητες παλι νυχτα.........ας του δωθει η ευκαιρεια να επαναφερει το καραβι σε ηρεμα νερα......είμαι σιγουρος ότι μπορει να τα καταφερει αρκει να ξεκολλησει λιγο το μυαλο του που εχει θωλωσει απ το αγχος και την απειρια.....
erwi grey
Εγω νομιζω οτι υπαρχει πιο απλη εξηγηση περαν των στατιστικων για τη φετινη χρονια και το ρολο του προπονητη.
Πολυ απλα ο Σπανουλης δεν ειναι αυτο που βλεπαμε μεχρι και περσι. Με τον παλιο Σπανουλη το συστημα ηταν του δινουμε τη μπαλα και καθαριζει κατι που δε μπορει να κανει φετος.
Στα πρωτα λεπτα με τον Τομιτς εκανε πλακα με τα μπασιματα του αλλα οταν μπηκε ο Ντορσει και με τον Πασκουαλ να τον πηγαινει σε αμυνα με δυο και τρεις παικτες εκανε συνεχως λαθη. Κι αυτο το βλεπουμε σε ολα τα φετινα ματς του Ολυμπιακου και τον τροπο που αντιμετωπιζεται απο τις αντιπαλες αμυνες. Οσον αφορα αυτο το πραμα με το σουτ του φετος οπου δε μπορει να βαλει ουτε τις βολες ειναι πραγματικα περιεργο.
Δεν εχει πλεον το κουραγιο να κανει μπασιμο σε οποιονδηποτε ψηλο πλην Τομιτς και Ραντουλιτσα στα φετινα ματς.
Η φετινη χρονια ειναι μεταβατικη για εναν νεο Ολυμπιακο απο την νεα χρονια ο οποιος πρεπει να χτιστει χωρις τον Σπανουλη ειτε χωρις τον Σπανουλη πρωταγωνιστη.
Σιγουρα με τον Γιανγκ δε θα τρωγαμε 20 αρες ειδικα στο χτεσινο ματς ο Ντορσει θα τα βρισκε σκουρα, αλλα και παλι δεν μπορει να αποτελει δικαιολογια για την μη αντικατασταση του και τον τροπο που επιλεγει να παιξει ο κοουτς.

Προτιμω παντως τον τροπο παιχνιδιου του Σφαιροπουλου με τα isolation απ οτι το ρολοι του Μπαρτζωκα, αλλα οταν δεν εχεις σουτερ εφ οσον λειπει και ο Λοτζεσκι καταληγεις να εκτιθεσαι.
anton2
Γιατί όταν είχαμε Λοτζέσκι του δίναμε πολλά σουτ; Ή μήπως τα τελευταία πριν τη λήξη περιόδου, ημιχρόνου κτλ και όσα τελείωνε ο χρόνος; Του κάναμε ποτέ ένα σκριν ανθρωπινό;Είχαμε παιχνίδι ιδιαίτερο στημένο πάνω του; Και είναι ο μόνος αξιόπιστος σουτέρ που μπορεί να κάνει παπάδες. Δεν ξέρω αν έχει "άλλα" προβλήματα και κακές συνήθειες, άλλο αυτό. Αλλιώς κάτι δεν πάει καλά εκεί μέσα.

Επίσης φυσικά του χρόνου πρέπει να στηθεί άλλος ολυμπιακός χωρίς σπαν.

Ελπίζω όμως να μην είναι ΤΟΣΟ μεγάλη η επιρροή του που να διαλύσει η ομάδα.

Ας βρουν τις λύσεις όσοι μπορούν και γνωρίζουν καλύτερα.

Για μένα η ομάδα έχει δυνατότητες ακόμη να κάνει παπάδες αν βρει ξανά το μυαλό της και την εσωτερική της συνοχή.



akratacity
QUOTE (erwi grey @ Feb 28 2016, 00:29 ) *
Εγω νομιζω οτι υπαρχει πιο απλη εξηγηση περαν των στατιστικων για τη φετινη χρονια και το ρολο του προπονητη.
Πολυ απλα ο Σπανουλης δεν ειναι αυτο που βλεπαμε μεχρι και περσι. Με τον παλιο Σπανουλη το συστημα ηταν του δινουμε τη μπαλα και καθαριζει κατι που δε μπορει να κανει φετος.
Στα πρωτα λεπτα με τον Τομιτς εκανε πλακα με τα μπασιματα του αλλα οταν μπηκε ο Ντορσει και με τον Πασκουαλ να τον πηγαινει σε αμυνα με δυο και τρεις παικτες εκανε συνεχως λαθη. Κι αυτο το βλεπουμε σε ολα τα φετινα ματς του Ολυμπιακου και τον τροπο που αντιμετωπιζεται απο τις αντιπαλες αμυνες. Οσον αφορα αυτο το πραμα με το σουτ του φετος οπου δε μπορει να βαλει ουτε τις βολες ειναι πραγματικα περιεργο.
Δεν εχει πλεον το κουραγιο να κανει μπασιμο σε οποιονδηποτε ψηλο πλην Τομιτς και Ραντουλιτσα στα φετινα ματς.
Η φετινη χρονια ειναι μεταβατικη για εναν νεο Ολυμπιακο απο την νεα χρονια ο οποιος πρεπει να χτιστει χωρις τον Σπανουλη ειτε χωρις τον Σπανουλη πρωταγωνιστη.
Σιγουρα με τον Γιανγκ δε θα τρωγαμε 20 αρες ειδικα στο χτεσινο ματς ο Ντορσει θα τα βρισκε σκουρα, αλλα και παλι δεν μπορει να αποτελει δικαιολογια για την μη αντικατασταση του και τον τροπο που επιλεγει να παιξει ο κοουτς.

Προτιμω παντως τον τροπο παιχνιδιου του Σφαιροπουλου με τα isolation απ οτι το ρολοι του Μπαρτζωκα, αλλα οταν δεν εχεις σουτερ εφ οσον λειπει και ο Λοτζεσκι καταληγεις να εκτιθεσαι.

Νομιζω οτι το ποστ αυτο εμπεριεχει ολη την ουσια για την προβληματικη χρονια της ομαδας. Δυστυχως, ο Σπανουλης φετος εχει καθετη πτωση στην αποδοση του και αυτο επηρεαζει ολη τη λειτουργια της ομαδας. Η κακη του κατασταση φαινεται ξεκαθαρα απο τα πατηματα του μεσα στο γηπεδο, που δειχνουν οτι ειναι τουλαχιστον ενα σκαλι κατω σε ταχυτητα και εκρηξη. Ολα τα υπολοιπα (επιλογες Σφαιροπουλου, τραυματισμος Γιανγκ κτλ) ειναι δευτερευουσης σημασιας. Με τον καλο Σπανουλη ο Ολυμπιακος δεν θα ειχε θεμα λογω της ελλειψης σεντερ (αλλωστε μονο με τον Χαινς πηρε ο Μπαρτζωκας Ευρωλιγκα) και θα καλυπτε και το ντεφορμαρισμα οποιουδηποτε παιχτη του, ομως με τον φετινο Σπανουλη δεν μπορει να κανει, ουτε καν να διεκδικησει, την υπερβαση.
Το καλοκαιρι απο εκει που λεγαμε οτι θα ειναι το πιο ησυχο της ιστοριας μας, μαλλον θα φερει πολλες ανακαταταξεις...
TakeshyKurosawa
Η μη χρησιμοποίηση του Σπανούλη πάντως από τον Σφαιρό για μεγάλη διάρκεια και φυσικά στο τέλος ίσως να δηλώνει όντως την διατάραξη της μεταξύ τους σχέσης. Εκτός αν δηλώνει λευκή πετσέτα και προστασία του παίχτη... Όταν είχε Σπανούλη και Πρίντεζη έξω για μεγάλη διάρκεια η λευκή πετσέτα ήταν το πρώτο που μου πέρασε από το μυαλό.. Το να πάρει τα τελευταία σουτ πάντως ο Αθηναίου ήταν τραγελαφικό! Τρικυμία εν κρανίω!
pan24
Το χειροτερο δεν ειναι οτι πηρε τα τελευταια σουτ ο αθηναιου
Το χειροτερο ειναι οτι φετος οταν λειπει ο λοτζεσκι ο καλυτερος σουτερ του ολυμπιακου ειναι ο αθηναιου
TakeshyKurosawa
QUOTE (pan24 @ Feb 28 2016, 11:14 ) *
Το χειροτερο δεν ειναι οτι πηρε τα τελευταια σουτ ο αθηναιου
Το χειροτερο ειναι οτι φετος οταν λειπει ο λοτζεσκι ο καλυτερος σουτερ του ολυμπιακου ειναι ο αθηναιου

Πλασματικό αυτό. Δεν έγινε ξαφνικά σουτέρ ο Αθηναίου και κυρίως σουτέρ που παίρνει τελευταία σουτ!
Καλά αυτό με το Λοτζέσκι πλέον είναι τραγελαφικό. Καλός παίχτης, αλλά βγάζει πολλά προβλήματα. Ίσως πρέπει και να αποχωρήσει του χρόνου αν συνεχίσει έτσι... Δεν ξέρω αν χάνει και το επόμενο ματς..
Sence Of Defence
Παιδιά η ομάδα απλά κάνει κοιλιά, εκτός αυτού αποδιοργανώθηκε με τους συνεχείς τραυματισμούς και τις συνεχείς απουσίες. Το κουπί το τράβηξαν συγκεκριμένα άτομα και τώρα κάνουν κοιλιά. Νομίζω θα επανέλθουμε, θα επιστρέψει ο Λοτζέσκι, θα μπει περισσότερο στην ομάδα ο Παπανικολάου ο οποίος μπορεί να δώσει ενέργεια, θα υπάρξει περισσότερος εσωτερικός ανταγωνισμός, θα επιστρέψει και ο Γιανκ... υπομονή, δε ξεχάσανε το μπάσκετ που ξέρανε. Εκεί που πονάμε πολύ είναι στη θέση 5. Για να δούμε και τον καινούργιο τι ρόλο βαράει, τουλάχιστον να παίζει καλή άμυνα και να κατεβάζει ριμπάουντ ώστε όταν είναι έξω ο χάντερ να μην είμαστε τρύπα.

ορίστε και τα στατιστικά: http://www.gazzetta.gr/basketball/euroleag...mpiacos-piraeus

Οι αριθμοί λένε την αλήθεια, δεν εκβιάσαμε πολλά τρίποντα, στα δίποντα είμασταν πολύ κάτω στατιστικά, στις δε ελεύθερες βολές λίγο πάνω από τον μέσο όρο.
Στα ριμπάουντ είμασταν καλύτεροι, νομίζω το μόνο που μας λείπει είναι αυτοσυγκέντρωση και να καθαρίσει το μυαλό μας. Όλα τα άλλα είναι προκαταλήψεις να χουμε να λέμε...
TakeshyKurosawa
Ο Παπανικολάου τρομάζει πάντως με την ατολμία που τον διακρίνει! Ο παίχτης χρειάζεται κάποια ψυχολογική ντόπα. Τα φτερά του είναι κομμένα! 2 χρόνια κράτησε το μπασκετικό του ξεπέταγμα και 2 χρόνια κρατάει και η μπασκετική ανυπαρξία του ενώ η αγωνιστική πτώση του άρχισε ήδη από την Μπάρτσα! Μπορεί να επανέλθει άραγε στα παλιά του στάνταρ?
thanath
Εγώ έχω να σχολιάσω 2 πράγματα αν και δεν είναι στα του ματς ακριβώς.

1) Βλέπω να γράφεται να χτιστεί η ομάδα γύρω από Χάκετ ή Γιανκγ, η ιστορία όμως έχει δείξει ότι οι ξένοι όσο και να δεθούν με την ομάδα, κάποια στιγμή θα αποχωρήσουν για περισσότερα χρήματα που σίγουρα μπορούν να βρουν στο εξωτερικό (εδώ έφυγε ο Μπατίστ μετά από τόσα χρόνια στον ΠΑΟ). Ο Ολυμπιακός πρέπει να στηριχθεί στους Έλληνες που έχει και να προσπαθήσει να φτιάξει τους παίχτες που θα αναλάβουν στην μετά Σπανούλη-Πρίντεζη εποχή, και να τους πλαισιώνει με παίχτες τύπου Χάκετ-Γιανγκ για όσο μπορεί να τους πληρώνει, εκτός αν αποφασίσει να ανεβάσει το μπάτζετ στα προ κρίσης ποσά.

2) Αυτό έχει να κάνει λίγο με το ματς και γενικά την αγωνιστική κατάσταση. Δε νομίζω ότι αποτελεί κοιλιά ή παρατεταμένο ντεφορμάρισμα. Ο Ολυμπιακός έχει κάποια σοβαρά αγωνιστικά προβλήματα που χρήζουν επίλυσης. Η χρονιά στην Ευρώπη εκτός συγκλονιστικού απροόπτου τέλειωσε (ειδικά μετά την απώλεια και της διαφοράς με την Μπάρτσα). Το να κρύβεις τα προβλήματα πίσω από τραυματισμούς μόνο κακό μπορεί να σου κάνει σαν ομάδα. Όπως και στον Παναθηναϊκό, έγιναν κάποια λάθη στον σχεδιασμό με την διαφορά ότι δεν διορθώθηκαν. Όσο ατυχία ήταν που ο Γιανγκ τραυματίστηκε σοβαρά άλλο τόσο λάθος είναι που δεν αντικαταστάθηκε ή ότι όταν είδαν ότι ο Αγραβάνης δεν μπορεί (τουλάχιστον προς το παρόν) δεν αποκτήθηκε κάποιος να ξεκουράσει τον ήδη ταλαιπωρημένο Πρίντεζη!
Ilias7
QUOTE(TakeshyKurosawa @ Feb 28 2016, 12:30 ) *
Ο Παπανικολάου τρομάζει πάντως με την ατολμία που τον διακρίνει! Ο παίχτης χρειάζεται κάποια ψυχολογική ντόπα. Τα φτερά του είναι κομμένα! 2 χρόνια κράτησε το μπασκετικό του ξεπέταγμα και 2 χρόνια κρατάει και η μπασκετική ανυπαρξία του ενώ η αγωνιστική πτώση του άρχισε ήδη από την Μπάρτσα! Μπορεί να επανέλθει άραγε στα παλιά του στάνταρ?


Το πρωτο του παιχνιδι στην Ευρωλιγκα ηταν μετα απο δυο χρονια και μαλιστα απεναντι στη πρωην ομαδα του ασχετα αν εμεινε εκει μονο ενα χρονο..Επισης ολη ομαδα απο το δευτερο δεκαλεπτο και μετα ηταν κακη..Τι να κανει δηλαδη το παιδι;;Οντως εχει να παιξει 2 χρονια σε υψηλα στανταρ αλλα ολοι ξερουν οτι η φετινη χρονια ειναι μεταβατικη για αυτον και το γνωριζει και ο ιδιος..Αν ηταν ο Λοτζεσκι προχθες πιθανον να μην επερνε κι αυτο το χρονο συμμετοχης που πηρε..

Στην Α1 δε φαινετα να ισχυει παντως αυτο που λες..Στην Ευρωλιγκα ηταν το πρωτο του παιχνιδι που δε πηγε καλα η ομαδα και ηταν και με αντιπαλο πολυ υψηλου επιπεδου..Σε εδρα που εχει κερδισει μονο μια φορα ο Ολυμπιακος..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.