Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' ΕΣΚΑ Β' ΟΜΙΛΟΣ 2017-18
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
Gkos
Δεν έχω όρεξη να κάνω τον δικηγόρο όποιουδήποτε,μα η ισοβαθμία δεν είναι πιθανή (ώστε να παιξει ρόλο η διαφορά ) ?
gspara
QUOTE (Gkos @ Oct 27 2017, 00:59 ) *
Δεν έχω όρεξη να κάνω τον δικηγόρο όποιουδήποτε,μα η ισοβαθμία δεν είναι πιθανή (ώστε να παιξει ρόλο η διαφορά ) ?

Και βεβαια μετρανε οι διαφορες αναμεσα σε ανταγωνιστριες ομαδες.

Ο χρηστης Reggie_ τιμωρείται με +1 φαουλ για απρεπη χαρακτηρισμο.
Reggie_
QUOTE(gspara @ Oct 27 2017, 01:16 ) *
Και βεβαια μετρανε οι διαφορες αναμεσα σε ανταγωνιστριες ομαδες.

Ο χρηστης Reggie_ τιμωρείται με +1 φαουλ για απρεπη χαρακτηρισμο.

Γιατι απρεπης? Δεν εβρισα νομιζω.
Οι διαφορες μετρανε κ οταν πηρε ταιμ στο ενα λεπτο κ στο +10, κανεις δεν αντεδρασε. Αλλα οπως εγραψα στο τελος πηρε το ταιμ κ δεν εδωσε οδηγιες παρα μονο τους μαζεψε ολους κ φωναξανε Φιλιππος..
gspara
QUOTE
Κανονισμός 3: •Το ύφος του κάθε μηνύματος οφείλει να γράφεται σε κόσμια πλαίσια χωρίς προσβολές, ειρωνείες και προκλήσεις προς τα μέλη του φόρουμ και δημόσια πρόσωπα, και γενικώς με τρόπο που δεν πρόκειται να πυροδοτήσει διαμάχες.
Το ίδιο ισχύει και για τις υπογραφές των μελών.
Ποινή: •Πρόσθεση 1 φάουλ.
•Πιθανή -κατά την κρίση των συντονιστών- διαγραφή ή επεξεργασία των επίμαχων δημοσιεύσεων.
•Πιθανός προσωρινός αποκλεισμός του μέλους από το φόρουμ, με διατήρηση της δυνατότητας ανάγνωσης των μηνυμάτων, και χρήσης των υπόλοιπων λειτουργιών του φόρουμ (προσωπικά μηνύματα, παιχνίδια fantasy league, overplaybet...).
Reggie_
Ok δεκτό!
Kout7
QUOTE (Reggie_ @ Oct 27 2017, 01:21 ) *
Γιατι απρεπης? Δεν εβρισα νομιζω.
Οι διαφορες μετρανε κ οταν πηρε ταιμ στο ενα λεπτο κ στο +10, κανεις δεν αντεδρασε. Αλλα οπως εγραψα στο τελος πηρε το ταιμ κ δεν εδωσε οδηγιες παρα μονο τους μαζεψε ολους κ φωναξανε Φιλιππος..

Καλησπέρα...μαλλον εισαι παιχτης στο φιλιππο..δεν εξηγειται αλλιως..πως ξερεις ρε φιλε μου οτι δεν εδωσε οδηγιες????
Reggie_
QUOTE(Kout7 @ Oct 27 2017, 01:40 ) *
Καλησπέρα...μαλλον εισαι παιχτης στο φιλιππο..δεν εξηγειται αλλιως..πως ξερεις ρε φιλε μου οτι δεν εδωσε οδηγιες????

Μα φανηκε απο την εξεδρα. Του μαζεψε ολους πιαστηκαν αγκαλια κ πανηγυριζαν. Εκτός αν σου φαινεται σωστο οτι πήρε ταιμ στις συνθηκες που προανεφερα?!
Εξαλλου,μετα οι ιδιοι οι παικτες οπως ο Βεντουρης κ καποιοι παράγοντες ζηταγαν συγνωμη για αυτη την κινηση του.
Kout7
QUOTE (Reggie_ @ Oct 27 2017, 01:51 ) *
Μα φανηκε απο την εξεδρα. Του μαζεψε ολους πιαστηκαν αγκαλια κ πανηγυριζαν. Εκτός αν σου φαινεται σωστο οτι πήρε ταιμ στις συνθηκες που προανεφερα?!
Εξαλλου,μετα οι ιδιοι οι παικτες οπως ο Βεντουρης κ καποιοι παράγοντες ζηταγαν συγνωμη για αυτη την κινηση του.

Φιλε μου αληθεια εκτιθεσαι χωρις να το θες βεβαια...εγω αυτο π ειδα ηταν μια παρεα αγκαλια τον προπονητη να κραταει πινακακι και τον φιλιππο να βγαζει ελευθερο τριποντο στην τελευταια επιθεση...ε αυτο δεν γινεται με ενα απλο ζντο....και οι παιχτες δεν νομιζω να παραδεχτηκαν κατι τετοιο..εγινε ενα πολυ ωραιο παιχνιδι οπως αυτα που θελουμε να βλεπουμε..δυναμιτιζεις χωρις λογο...
Reggie_
QUOTE(Kout7 @ Oct 27 2017, 02:03 ) *
Φιλε μου αληθεια εκτιθεσαι χωρις να το θες βεβαια...εγω αυτο π ειδα ηταν μια παρεα αγκαλια τον προπονητη να κραταει πινακακι και τον φιλιππο να βγαζει ελευθερο τριποντο στην τελευταια επιθεση...ε αυτο δεν γινεται με ενα απλο ζντο....και οι παιχτες δεν νομιζω να παραδεχτηκαν κατι τετοιο..εγινε ενα πολυ ωραιο παιχνιδι οπως αυτα που θελουμε να βλεπουμε..δυναμιτιζεις χωρις λογο...

Δεν δυναμιτιζω κανενα κλιμα. Εσυ μαλλον βλεπεις οτι θες. Μαλλον θεωρεις κ εσυ σωστη την ενεργια του.. Κ στην τελευταία φαση βγηκε πραγματι τριποντο αφου η Νηαρ δεν επαιξε καν αμυνα. Καλη συνέχεια!
Kout7
QUOTE (Reggie_ @ Oct 27 2017, 02:07 ) *
Δεν δυναμιτιζω κανενα κλιμα. Εσυ μαλλον βλεπεις οτι θες. Μαλλον θεωρεις κ εσυ σωστη την ενεργια του.. Κ στην τελευταία φαση βγηκε πραγματι τριποντο αφου η Νηαρ δεν επαιξε καν αμυνα. Καλη συνέχεια!

Βλεπω εγω οτι θελω αλλα εσυ βλεπεις το σωστο..εγινε...καλη συνεχεια.... ειναι δυο αποψεις φιλε μου...δεν υπαρχει σωστη και λαθος...δεν ησουν μπροστα στο.ταιμ αουτ οπως και γω...μη προσπαθεις να επιβαλλεις ως σωστη την αποψη σου και ως λαθος των υπολοιπων...καλοπροαίρετα μιλω...ειναι δυο αποψεις...ουτε λαθος ουτε σωστες..
Reggie_
QUOTE(Kout7 @ Oct 27 2017, 02:15 ) *
Βλεπω εγω οτι θελω αλλα εσυ βλεπεις το σωστο..εγινε...καλη συνεχεια.... ειναι δυο αποψεις φιλε μου...δεν υπαρχει σωστη και λαθος...δεν ησουν μπροστα στο.ταιμ αουτ οπως και γω...μη προσπαθεις να επιβαλλεις ως σωστη την αποψη σου και ως λαθος των υπολοιπων...καλοπροαίρετα μιλω...ειναι δυο αποψεις...ουτε λαθος ουτε σωστες..

Καμια αποψη δεν θελω να επιβαλω φιλε μου,κουβεντα κανουμε.
Λεω μονο τι ειδα απο την εξεδρα με τα ματια μου.
Paragodas
Καλησπέρα σε όλο το φόρουμ,

Βρέθηκα κι εγώ στο γήπεδο της ΝΗΑΡ χθες για να δω το derby. Έγινε ένα πολύ ωραίο παιχνίδι με αλλαγές στο σκορ με τη Νηαρ να φεύγει ακόμη και με 12 πόντους μπροστά αν θυμάμαι καλά στο 35 αλλά κάπου εκεί οι φολοξενούμενοι με πίεση στην άμυνα κατάφεραν να αλλάξουν όλο το ρυθμό του αγώνα. Με κορυφάιους το No. 13 και το No. 5 αλλά και το Νο. 16 που πίεζε σε όλο το γήπεδο τον playmaker της Νηαρ.
Οι φιλοξενούμενοι μου φάνηκαν σαν ομάδα μια ομάδα του προπονητή τους, με στόχο και προσύλωση στο παιχνίδι τους, ήξεραν τι ήθελαν να κάνουν μέσα στο γήπεδο.
Από την άλλη πλευρά η Νηαρ δεν μου θυμίζει σε κανένα σημείο την καλοκουρδισμένη ομάδα της προηγούμενης χρονιάς με τον coach Ράπτη. Κατά την άποψή μου παίζει ένα μονοδιάστατο μπάσκετ με Χατζηκωστή ,Σαρακασίδη να παίζουν 40 λεπτά χωρίς να φαίνεται να υπάρχει πλάνο. Δεν μπορώ να ξέρω παραπάνω πράγματα αλλά το μπασκετ με 6-7 παίχτες έχει πεθάνει.

Κατά τα άλλα πράγματι ο coach του Φίλιππου πήρε ταιμ στα 6 δευτερόλεπτα κι ενώ η μπάλα ήταν στην κατοχή του. Δεν το θεωρώ σωστό από την πλευρά μου και μάλλον ούτε οι άνθρωποι της Νηαρ το θεώρησαν σωστό καθώς δεν έπαιξαν καν άμυνα στο τέλος με τις ειρωνίες και τα παράπονα να μην λείπουν.
Συγχαρητήρια πάντως στους φιλοξενούμενους για τη νίκη. Είναι μια μεγάλη νίκη και έσπασαν μια έδρα που πέρυσι δεν είχε περάσει κανείς αν δεν κάνω λάθος.

Υ.Γ. Ο όμιλος φαίνεται πάντως να έχει μεγάλες ανατροπές καθώς κάθε εβδομάδα έχουμε εκπλήξεις. π.χ. νίκη Πρωτέα επί της Δάφνης.
Vmax
QUOTE(Reggie_ @ Oct 26 2017, 22:50 ) *
ΝΗΑΡ ΗΣΤ- ΦΊΛΙΠΠΟΣ Π. 64-71

Μπράβο στον γελοίο τύπο που ήταν προπονητής του Φιλίππου σήμερα κ με το σκορ στο +7, στα 6" για λήξη κ την μπάλα δικιά του,πήρε ταιμ αουτ για να μαζεψει του παίκτες του να κάνουν ζντό προκλιτικά! Να τον χαίρεστε για το ήθος του!
ΥΓ. Συγχαρητήρια στους παίκτες του Φιλίππου για την δίκαιη νίκη τους!

Καλησπερα.Ονομαζομαι Αντωνοπουλος Γιαννης και ειμαι ο προπονητης του Φιλιππου. Ο λογος που σου γραφω αγαπητε δεν ειναι για να δικαιολογηθω αλλα να εξηγησω καθοτι ολοι εδω μεσα εχουμε κατι κοινο. Την αγαπη μας για το μπασκετ και γιατι θεωρω ασχημο να βγει ρετσινια σε εναν νεο προπονητη αδικα. Προσωπικα απουσιαζω εκτος Ελλαδας και δεν ημουν παρων ουτε σε αυτο το παιχνιδι. Ο κοουτς, που ως βοηθος μου, εκτελει χρεη πρωτου πρποπονητη, πηρε ταιμ αουτ για να στησει κομπινα για τριποντο, οπως και εγινε απο οτι εμαθα και δεν ειχε κανενα απολυτως σκοπο να πικαρει την Νηαρ Ηστ. Αυτα οσον αφορα τον βοηθο μου.
Προσωπικα τωρα, θελω να σου πω, οτι θεωρω και εγω αλλα κ ολοι στην ομαδα μου , οτι η Νηαρ Ηστ ή θα ανεβει πρωτη ή θα ειναι στα πλεη οφ. Αυτο το θεωρουμε δεδομενο. Οταν εχεις στην ομαδα σου, κοουτς πολυτελεια για την ΕΣΚΑ, Χατζηκωστη , Ζαλωνη κλπ κλπ (μην αδικησω τα αλλα παιδια), τα 6 δευτερολεπτα ειναι υπεραρκετα για να σου κανουν ζημια. Τετοιους παικτες κ γενικα τετοια ομαδα με τοσο εμπειρο κοουτς, παντα τους σεβεσαι...καθολου απιθανο να πηγαινε το ματς στους 4 ποντους...αυτοι οι παικτες το εχουν κανει πολλες φορες στη ζωη τους...Θεωρω οτι και εμεις θα παλεψουμε δυναμικα για τα πλεη οφ..διολου απιθανο να βρεθουμε αντιπαλοι...και ο καθε ποντος μετραει για ομαδες τετοιου επιπεδου...το ιδιο θα ισχυε για μενα προσωπικα, αν παλευαμε για τον υποβιβασμο κ την σωτηρια..δεν μπορεις να ρισκαρεις να χασεις την εδρα σου για 1 ποντο...θα δεχομουνα τον ισχυρισμο σου...αν ημασταν 10 ποντους μπροστα κ ο αντιπαλος μας ηταν μια ομαδα...που δεν θα υπηρχε περιπτωση να μου στοιχισει στην καταταξη...αλλα με την Νηαρ Ηστ, δεν θεωρεις ασφαλεις τους 7 ποντους και τα 6''. Με τιποτα...και πιστευω πως αυτο ειναι προς τιμην της ομαδας σου γιατι την υπολογιζουμε παρα πολυ...προσωπικα κ για την ιστορια την παρακολουθουσα χρονια, αν κ περιστεριωτης,...απο 1992 εως και τον Ταπουτο.....
Θελω λοιπον πανω σε αυτα, να σου πω και το εξης...ενας υπηρεσιακος, νεος προπονητης, θεωρει οτι εχει πιο μεγαλο βαρος στις πλατες του, οταν καθοδηγει την ομαδα ενος αλλου προπονητη...ειναι παντα πιο σφιγμενος και πιο προληπτικος...στο λεω γιατι το εχω ζησει σαν βοηθος αυτο.....αν τωρα μετα το ταιμ αουτ η ομαδα σου δεν επαιξε αμυνα οπως λες, τοτε εχεις δικιο, ειναι ασχημη αντιδραση απο μερους μας αν σουταραμε..και γιαυτο ναι, σου ζητω συγγνωμη προσωπικα εγω...οχι ομως για το ταημ αουτ...αυτο το κρινω ως απαραιτητο. Φυσικα προσωπικη εκτιμηση, δεν σημαινει οτι ειναι κ σωστη.Εννοειται. Οχι ομως οτι δεν σεβαστηκαμε την ομαδα σου...ακριβως το αντιθετο.
Ειναι πολυ νωρις για πρωταθλητισμους..η σουμα γινεται στο τελος..δεν νομιζω οτι ο πρωτος θα βγει ευκολα σε εναν τοσο δυσκολο ομιλο, με παικτες και προπονητες κοσμηματα για την κατηγορια αλλα και για την ΕΣΚΑ...δεν θα εκπλαγω αν ο πρωτος ανεβει με 4-5 ηττες...ειναι τρομερα ανταγωνιστικο το πρωταθλημα...και τρομερα ενδιαφερον για οσους αντεχουν τις προκλησεις...
Ευχομαι καλη συνεχεια στην πολυ καλη ομαδα σου και υγεια σε ολους τους παικτες των ομαδων.
ΥΓ.Ο φιλος που σου απαντησε δεν ειναι παικτης μου αλλα παλιος μου πολυ καλος παικτης που παιζει τωρα εθνικη κατηγορια, που ηρθε να δει απλα το ματς...ετσι για την ιστορια...
Η αληθεια παντως ειναι οτι,δινουμε πολυ μεγαλη σημασια στο ηθος μας και σεβομαστε ολους μας τους αντιπαλους. καλο σου απογευμα...
Αντωνοπουλος Γιαννης
azeppos
ΟΚΑΜ-Γλυκά Νερά 74-58
https://sportcity.gr/2017/10/%ce%bf-%ce%ba%...81%ce%ac-74-58/

Κούρος-Νικηφόρος 70-69
https://sportcity.gr/2017/10/%ce%ba%ce%bf%c...bf%cf%82-70-69/
bball.gif bball.gif
Reggie_
QUOTE(Vmax @ Oct 27 2017, 22:26 ) *
Καλησπερα.Ονομαζομαι Αντωνοπουλος Γιαννης και ειμαι ο προπονητης του Φιλιππου. Ο λογος που σου γραφω αγαπητε δεν ειναι για να δικαιολογηθω αλλα να εξηγησω καθοτι ολοι εδω μεσα εχουμε κατι κοινο. Την αγαπη μας για το μπασκετ και γιατι θεωρω ασχημο να βγει ρετσινια σε εναν νεο προπονητη αδικα. Προσωπικα απουσιαζω εκτος Ελλαδας και δεν ημουν παρων ουτε σε αυτο το παιχνιδι. Ο κοουτς, που ως βοηθος μου, εκτελει χρεη πρωτου πρποπονητη, πηρε ταιμ αουτ για να στησει κομπινα για τριποντο, οπως και εγινε απο οτι εμαθα και δεν ειχε κανενα απολυτως σκοπο να πικαρει την Νηαρ Ηστ. Αυτα οσον αφορα τον βοηθο μου.
Προσωπικα τωρα, θελω να σου πω, οτι θεωρω και εγω αλλα κ ολοι στην ομαδα μου , οτι η Νηαρ Ηστ ή θα ανεβει πρωτη ή θα ειναι στα πλεη οφ. Αυτο το θεωρουμε δεδομενο. Οταν εχεις στην ομαδα σου, κοουτς πολυτελεια για την ΕΣΚΑ, Χατζηκωστη , Ζαλωνη κλπ κλπ (μην αδικησω τα αλλα παιδια), τα 6 δευτερολεπτα ειναι υπεραρκετα για να σου κανουν ζημια. Τετοιους παικτες κ γενικα τετοια ομαδα με τοσο εμπειρο κοουτς, παντα τους σεβεσαι...καθολου απιθανο να πηγαινε το ματς στους 4 ποντους...αυτοι οι παικτες το εχουν κανει πολλες φορες στη ζωη τους...Θεωρω οτι και εμεις θα παλεψουμε δυναμικα για τα πλεη οφ..διολου απιθανο να βρεθουμε αντιπαλοι...και ο καθε ποντος μετραει για ομαδες τετοιου επιπεδου...το ιδιο θα ισχυε για μενα προσωπικα, αν παλευαμε για τον υποβιβασμο κ την σωτηρια..δεν μπορεις να ρισκαρεις να χασεις την εδρα σου για 1 ποντο...θα δεχομουνα τον ισχυρισμο σου...αν ημασταν 10 ποντους μπροστα κ ο αντιπαλος μας ηταν μια ομαδα...που δεν θα υπηρχε περιπτωση να μου στοιχισει στην καταταξη...αλλα με την Νηαρ Ηστ, δεν θεωρεις ασφαλεις τους 7 ποντους και τα 6''. Με τιποτα...και πιστευω πως αυτο ειναι προς τιμην της ομαδας σου γιατι την υπολογιζουμε παρα πολυ...προσωπικα κ για την ιστορια την παρακολουθουσα χρονια, αν κ περιστεριωτης,...απο 1992 εως και τον Ταπουτο.....
Θελω λοιπον πανω σε αυτα, να σου πω και το εξης...ενας υπηρεσιακος, νεος προπονητης, θεωρει οτι εχει πιο μεγαλο βαρος στις πλατες του, οταν καθοδηγει την ομαδα ενος αλλου προπονητη...ειναι παντα πιο σφιγμενος και πιο προληπτικος...στο λεω γιατι το εχω ζησει σαν βοηθος αυτο.....αν τωρα μετα το ταιμ αουτ η ομαδα σου δεν επαιξε αμυνα οπως λες, τοτε εχεις δικιο, ειναι ασχημη αντιδραση απο μερους μας αν σουταραμε..και γιαυτο ναι, σου ζητω συγγνωμη προσωπικα εγω...οχι ομως για το ταημ αουτ...αυτο το κρινω ως απαραιτητο. Φυσικα προσωπικη εκτιμηση, δεν σημαινει οτι ειναι κ σωστη.Εννοειται. Οχι ομως οτι δεν σεβαστηκαμε την ομαδα σου...ακριβως το αντιθετο.
Ειναι πολυ νωρις για πρωταθλητισμους..η σουμα γινεται στο τελος..δεν νομιζω οτι ο πρωτος θα βγει ευκολα σε εναν τοσο δυσκολο ομιλο, με παικτες και προπονητες κοσμηματα για την κατηγορια αλλα και για την ΕΣΚΑ...δεν θα εκπλαγω αν ο πρωτος ανεβει με 4-5 ηττες...ειναι τρομερα ανταγωνιστικο το πρωταθλημα...και τρομερα ενδιαφερον για οσους αντεχουν τις προκλησεις...
Ευχομαι καλη συνεχεια στην πολυ καλη ομαδα σου και υγεια σε ολους τους παικτες των ομαδων.
ΥΓ.Ο φιλος που σου απαντησε δεν ειναι παικτης μου αλλα παλιος μου πολυ καλος παικτης που παιζει τωρα εθνικη κατηγορια, που ηρθε να δει απλα το ματς...ετσι για την ιστορια...
Η αληθεια παντως ειναι οτι,δινουμε πολυ μεγαλη σημασια στο ηθος μας και σεβομαστε ολους μας τους αντιπαλους. καλο σου απογευμα...
Αντωνοπουλος Γιαννης

Κοουτς,σε ευχαριστω πολυ για την ειλικρινη απαντηση σου.
Να ξεκαθαρισω οτι εγω εξεφρασα την προσωπική μου αποψη η οποια περιορίζεται εδω και μονο κ ουτε διαθεση για οποιαδηποτε αντιπαραθεση ειχα, ουτε κανενα προβλημα με την ομαδα σας. Απλα σαν φιλαθλος της Νηαρ κ μαλλον κ με την απογοήτευση της ηττας αντεδρασα νομιζω δίκαια για κατι που θεωρησα λαθος. Κ για την ιστορια και μονο την στιγμη του ταιμ αουτ η μπαλα ηταν για τον Φιλιππο κ οχι για την Νηαρ.
Οπως και να χει συμφωνω οτι μαλλον δωσαμε παραπανω εκταση.
Κ παλι συγχαρητήρια για την δικαιη νικη σας κ ειλικρινα καλη συνεχεια στο δυσκολο φετινο πρωτάθλημα!
Vmax
QUOTE(Reggie_ @ Oct 28 2017, 18:27 ) *
Κοουτς,σε ευχαριστω πολυ για την ειλικρινη απαντηση σου.
Να ξεκαθαρισω οτι εγω εξεφρασα την προσωπική μου αποψη η οποια περιορίζεται εδω και μονο κ ουτε διαθεση για οποιαδηποτε αντιπαραθεση ειχα, ουτε κανενα προβλημα με την ομαδα σας. Απλα σαν φιλαθλος της Νηαρ κ μαλλον κ με την απογοήτευση της ηττας αντεδρασα νομιζω δίκαια για κατι που θεωρησα λαθος. Κ για την ιστορια και μονο την στιγμη του ταιμ αουτ η μπαλα ηταν για τον Φιλιππο κ οχι για την Νηαρ.
Οπως και να χει συμφωνω οτι μαλλον δωσαμε παραπανω εκταση.
Κ παλι συγχαρητήρια για την δικαιη νικη σας κ ειλικρινα καλη συνεχεια στο δυσκολο φετινο πρωτάθλημα!

Νασαι καλα, περιμενω να τα πουμε και απο κοντα και κατιδιαν στο εντος εδρας για μενα παιχνιδι μας...καλη συνεχεια στο πρωταθλημα
Paragodas
QUOTE (Vmax @ Oct 28 2017, 19:31 ) *
Νασαι καλα, περιμενω να τα πουμε και απο κοντα και κατιδιαν στο εντος εδρας για μενα παιχνιδι μας...καλη συνεχεια στο πρωταθλημα



Εγώ από την πλευρά μου θα ήθελα να δώσω συγχαρητήρια στον coach της ομάδας του Φίλιππου που μπήκε στον κόπο και με τόσο απλό τρόπο εξήγησε πώς μπορεί να σκεφτεί εκείνη την ώρα ένας προπονητής. Τέτοιοι άνθρωποι με ήθος και κοινή λογική χρειάζονται και πρέπει να υπάρχουν για να πάει στο μπασκετάκι που όλοι αγαπάμε μπροστά και όταν υπάρχουν και γνωστοποιούν και σε έμάς πράγματα και καταστάσεις απογεφεύγονται ακρότητες και περίεργες κατάστασεις.
Συχαρητήρια coach...!!!!! smiley.gif smiley.gif

Καλη συνέχεια στην ομάδα σου...!!!Αλλά και σε όλες τις ομάδες.
ioannis73
Θέλω και εγώ να ευχαριστήσω τον coach του Φιλίππου για την αφιέρωση χρόνου και την ειλικρινή του διάθεση παρουσίασης του θέματος όπως ακριβώς έγινε.

Ειναι αυτονόητη η ειλικρίνεια και ο σεβασμός στον αντίπαλο, στο θεατή αλλά και στο ίδιο το άθλημα. Είναι όμως και ασυνήθιστη οπότε συγχαρητήρια coach!
Vmax
QUOTE(ioannis73 @ Oct 30 2017, 15:29 ) *
Θέλω και εγώ να ευχαριστήσω τον coach του Φιλίππου για την αφιέρωση χρόνου και την ειλικρινή του διάθεση παρουσίασης του θέματος όπως ακριβώς έγινε.

Ειναι αυτονόητη η ειλικρίνεια και ο σεβασμός στον αντίπαλο, στο θεατή αλλά και στο ίδιο το άθλημα. Είναι όμως και ασυνήθιστη οπότε συγχαρητήρια coach!


Ρε παιδια τι να πω...το λιγοτερο οφειλω να σας ευχαριστησω για τα καλα σας λογια, απο εδω, απο την Αμερικη οπου βρισκομαι...Ioannis 73 και Paragodas...αν και νομιζω οτι εκανα το αυτονοητο...δηλαδη να εξηγησω τη σταση του βοηθου μου, ενος νεου προπονητη προσπαθοντας να λυσω μια απλη παρεξηγηση. Ο ηθικος αυτουργος της υποθεσης φυσικα και ειμαι εγω, γιατι ειμαι υπολογος για αυτη την ομαδα κι ας ειμαι 1 μηνα τωρα μακρυα.... Αυτη η νεα ομαδα προπονειται και αγωνιζεται, σχεδον ενα μηνα τωρα, με τις καθημερινες οδηγιες μου κ φυσικα με την μπασκετικη ικανοτητα των βοηθων μου και των παικτων μου και με την ολοκληρωτικη στηριξη της Διοικησης, χωρις την οποια δεν θα μπορουσα αυτη τη στιγμη να ειμαι εδω που ειμαι...την Τεταρτη ομως ελπιζω αν ολα πανε καλα, ναμαι κ παλι Ελλαδα..οποτε θα ειναι και χαρα μου να τα πουμε και απο κοντα, κατ'ιδιαν, σε καποιο γηπεδο...Με την ευκαιρια, θα ηθελα να ευχαριστησω και το Forum που μας δινει τη δυνατοτητα σε ολους να εχουμε Βημα αλλα και το πιο σημαντικο, να ενημερωνομαστε για το μπασκετικο καθημερινο γιγνεσθαι αλλα και να ευχαριστησω δημοσιως και ολη την ομαδα μου (Παικτες,Προπονητες,Διοικηση,Φιλαθλους) που καταφεραν το απολυτο κατα την απουσια μου... Μετα Τιμης...Αντωνοπουλος Γιαννης...ΥΓ. Ελπιζω η επιστροφη μου να μην φερει γρουσουζια στην ομαδα μου... smiley.gif
Paragodas
Καλημέρα σε όλους τους φίλους, μετά από όλα αυτά τα ώραια που έγιναν την προηγούμενη εβδομάδα πάμε να μπούμε πάλι στην κανονικότητα να δούμε τι θα γίνει και αυτή την εβδομάδα..... Ενδιαφέρουσα και αυτή η αγωνιστική.

ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΑΟ ΠΡΩΤΕΥΣ 1
Θα στηρίξω την πρώτη νίκη των γηπεδούχων που αν θέλουν να έχουν βλέψεις για να μείνουν κατηγορία πρέπει να ξεκινήσουν να κερδιζουν σιγά σιγά.

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 2
Derbaki καλό έχουμε εδώ. Για εμένα 2 ομάδες με διαφορετικό στυλ μπάσκετ όποιος επιβάλλει το ρυθμό του θα έχει το προβάδισμα. Δίνω παραπάνω πιθανότητες στον Φίλιππο λόγω έδρας αλλά η έμπνευσή μου λεει διπλό...Αν και συμπαθώ πολύ Φίλιππο μετά την τοποθέτηση του coach στο forum.. Sorry coach...!!

ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ 2
Αν κατάλαβα από την ΕΣΚΑ γράφει γήπεδο στο Μαρκόπουλο. Οπότε λογικά έχει γίνει αλλαγή έδρας για κάποιο λόγο. Θα στηρίξω τον ΟΚΑΜ πάντως.

ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ - ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ 1
Εύκολα ή δύσκολα θα πάρει το παιχνίδι η Δάφνη.

ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ - ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 2
Ανώτερη ομάδα η ΝΗΑΡ θα φύγει με το ροζ φύλλο.

ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ - ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 2
Derbaki κι εδώ θα πάω με τον Κούρο γιατί το χρειάζεται περισσότερο.

ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ - ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ 1
Κάπως πρέπει να αρχίσουν να το γυρνάνε οι ΑΓ. Ανάργυροι. Θα τους στηρίξω για τη νίκη..

Καλά παιχνίδια με υγεία και ηρεμία....!!! rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif
azeppos
Γενικά όσο προχωράν οι αγωνιστικές γίνεται όλο και πιο ενδιαφέρον ο συγκεκριμένος όμιλος...

20:30 ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ -ΠΡΩΤΕΑΣ 2 +9
Ο Πρωτέας ως τώρα έχει δείξει αρκετά σοβαρός και σίγουρος για τέτοια ματς...

21:00 ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΠΕΡ.-ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 1 +8
Ο Φίλιππος είναι το φαβορί του αγώνα.Η Ολυμπιάδα εκτός δεν μου γεμιζει το ματι....

21:30 ΟΚΑΜ-ΑΜΙΛΛΑ 1 +10
Ο ΟΚΑΜ εντός είναι αρκετά δυνατός και δεν πιστεύω πως μπορεί να ξαναχάσει.Δεύτερο σερί εκτός έδρας για την Άμιλλα και ίσως την επηρρεάσει απέναντι σε μια ΠΟΛΥ δύσκολη έδρα....

21:45 ΔΑΦΝΗ-ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ 1 +9
Εχω δει τη Δάφνη και μου άρεσε.Η ΜΕΝ δεν με εμπνέει για το διπλό....

21:45 ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡ.-ΝΗΑΡ ΗΣΤ 2 +14
Εύκολο βράδυ προβλέπεται για τη ΝΗΑΡ εκτός και αν αδιαφορήσει παντελώς...

21:45 ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ- ΚΟΥΡΟΣ 1 +8
Ωραίο ματς προβλέπεται.Τα Γλυκά Νερά είναι ικανά να κερδίσουν οποιονδίποτε ειδικά στην δύσκολη έδρα τους.Ο Κούρος ως τώρα δεν πείθει εκτός.

21:45 ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ-ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ 2 +3
Ντέρμπι...Ομάδες με παρόμοιο στυλ μπάσκετ.Ο Κυψελιακός με τη προσθήκη του Δήμα δυναμωσε και άλλο.Οι Άγιοι μπορούν να παλέψουν στα ίσα το ματς...

bball.gif bball.gif
MENEGIN11

ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ -ΠΡΩΤΕΑΣ 1

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΠΕΡ.-ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 2

ΟΚΑΜ-ΑΜΙΛΛΑ 1

ΔΑΦΝΗ-ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ 1 .

ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡ.-ΝΗΑΡ ΗΣΤ 2

ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ- ΚΟΥΡΟΣ 1

ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ-ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ 1


gspara
ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ -ΠΡΩΤΕΑΣ 1
Επιστροφη στον Νικηφορο του ζωντανου θρυλου των ερασιτεχνικων κατηγοριων,Κωστα Τζιωτη 77.gif !!!Μονο γι'αυτο ασσος.....

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΠΕΡ.-ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 1
Ασταμάτητος ο Φίλιππος.Εμπειρα και ποιοτικα παιδια μαζι με αθλητικους/ταλαντούχους νεαρους και τον Παπαϊωάννου να δινει την απαραιτητη σκληραδα.Ασσος......

ΟΚΑΜ-ΑΜΙΛΛΑ 1
Αμφιρροπο παιχνιδι στο Μαρκοπουλο.Η Αμιλλα είναι παντου επικινδυνη και ικανη να κανει τη ζημια.Τα Μεσογεια δεν εχουν περιθωριο για άλλη ηττα εντος εδρας αν θελουν να χτυπησουν ανοδο.Παω στο 1 αλλα με μικρη διαφορα.

ΔΑΦΝΗ-ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ 1
Διαφορετικοι στοχοι,ευκολος ασσος.

ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡ.-ΝΗΑΡ ΗΣΤ 2
Και εδώ το ιδιο,επιστροφη στις νικες για τη Νηαρ.

ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ- ΚΟΥΡΟΣ 1
Η μεχρι στιγμης εικονα των 2 ομαδων δειχνει ασσο.

ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ-ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ 1
Το ματς της αγωνιστικης.Αδικει τους Αγιους το ρεκόρ τους με 4 αγωνες εκτος εδρας.Πρωτο παιχνιδι στο σπιτι τους και ωρα να κανουν σεφτε απέναντι όμως σε δυνατο αντιπαλο και τον Οδυσσεα Δημα να ερχεται την καταλληλη στιγμη(Αθανασακης).Κλειστο παιχνιδι,πιστευω θα κριθει οριακα στις λεπτομέρειες.
LORRY
ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ -ΠΡΩΤΕΑΣ 2

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΠΕΡ.-ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 1

ΟΚΑΜ-ΑΜΙΛΛΑ 1

ΔΑΦΝΗ-ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ 1 .

ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡ.-ΝΗΑΡ ΗΣΤ 2

ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ- ΚΟΥΡΟΣ 1

ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ-ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ 2
Reignman40
ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΠΡΩΤΕΑΣ Χ
Μυρίζει παράταση το ματς.Αλλιώς όποιος περάσει πρώτους του 60 πόντους παίρνει ροζ φύλλο.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ 1
Με ανεβάσμένη ψυχολογία ο Φίλιππος μετά τη μεγάλη νίκη στη ΝΗΑΡ και αυτό αρκεί για μια καθαρή και επαγγελματική νίκη από μεριάς του.

ΟΚΑΜ - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 1
Ντέρμπι. Θα πεσούν κορμιά. Το ματς θα κριθεί στο πόσο γρήγορα θα ανοίξει το σκορ και τη διαφορά ο ΟΚΑΜ αν η περιφερεία του πάρει μπρος γρήγορα μπορεί και το ματς να λήξει νωρίτερα. Πάντως ανεξαρτήτου εξέλιξης το προβάδισμα είναι στον ΟΚΑΜ
.

ΔΑΦΝΗ - ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ 1
Επιστροφή στις νικές και ανασυγκροτήση για τη δάφνη που δεν νομίζω να δυσκολευτεί απέναντι στην φιλοτίμη ΜΕΝ..

ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ - ΝΗΑΡ ΗΣΤ 2
Φοβάμαι πως εδώ θα έχουμε ένα ξέσπασμα από μεριάς ΝΗΑΡ.


ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ - ΚΟΥΡΟΣ 2
Κάποτε πρέπει να ξυπνήσει ο Κουρος οκ το τρένο φαίνεται να το χάνει αλλά αν συνεχίσει έτσι τον βλέπω να παλεύει για σωτηρία. Τα Γλυκά Νερά θα εκμεταλλευτούν την έδρα τους και το γρήγορο παιχνίδι τους αλλά το ερώτημα βρίσκεται στην μπάντα του Κούρου.

ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ - ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ 1
Ντέρμπι προβλέπεται και εδώ με μπόλικο ξύλο και χαμηλό σκορ. Από έμπνευση θα παώ με την πρώτη νίκη των αγίων που ως τώρα δεν τους έχει κάτσει τίποτα παρά τη δεδομένη ποιότητα τους.
erasitexnis
ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ: 2-1
Ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ γύρισε το παιχνίδι από το -6 στα τελευταία 3'.
Εξαιρετική εμφάνιση από την ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ, έχασε στις λεπτομέρειες όταν δεν ήταν ψύχραιμη σε ένα 2 λεπτο έντασης.
ioannis73
Γλυκά Νερά- ΑΣΕΑΦ Κουρος 71-57 (34-30)

biggrin.gif
gspara
ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ-ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ 56-55 (22-16,31-24,43-37,56-55).

Δια πυρος και σιδηρου εφτασαν στην πρωτη τους νικη οι Αγιοι απέναντι στον ατυχο και λαβωμενο Κυψελιακο που ειχε την μεγαλη ευκαιρια να στειλει το ματς στην παραταση, αλλα σε νεκρο χρονο ο Σπυρόπουλος ευστοχησε μονο στην πρωτη βολη.
Πολύ καλες ομαδες 41.gif ,δυνατο παιχνιδι με αμφιρροπη εξελιξη και συγκλονιστικο φιναλε!!!

ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ......Λαγος-Γκινουτσης-Γουνης-Παπαηλιου-Αθανασακης
ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ............Θανος-Τσελο-Σπυροπουλος-Σιλιτζηρης-Παπαδημητρακης

Με σημαντικες απουσιες αγωνιστηκε ο Κυψελιακος αφου στερηθηκε τις υπηρεσίες των Καναβου-Χρονη.
Οι Αγιοι εκαναν δυναμικο ξεκίνημα.Δυνατοι στο ριμπάουντ με τον Αθανασακη και με υπομονη και καλη κυκλοφορια στην επιθεση,προηγηθηκαν 13-5 με πεντε συνεχομενους ποντους του Γκινουτση.
Ο Θανος μειωσε 11-5 αλλα αμεσως μετα χρεωθηκε με το 2ο του φαουλ νωρις-νωρις στο παιχνιδι.Σε πολύ καλη κατασταση ο Σιλιτζηρης κραταγε τον Κυψελιακο κοντα στο σκοτ(15-11).
Οι γηπεδούχοι κρατησαν την πρωτοπορια με τον αθλητικο Ζηκα να δινει σκορ και ενεργεια και η 1η περιοδος εκλεισε 22-16 με χαιλαιτ διποντο-μπαζερ του Αθανασακη ο οποιος βρηκε στοχο εκτος ισορροπιας με 2 παιχτες κρεμασμενους πανω του!!!!!!

Στην συνεχεια το ματς εγινε πιο δυνατο,τα ποσοστα επεσαν και τα καλαθια έμπαιναν με το σταγονομετρο.
Στο πρωτο 5λεπτο της 2ης περιοδου το σκορ δεν αλλαξε δραστικα(3-2) αλλα με την επιστροφη του Θανου που ενώ ηταν αστοχος εκτελεστικα,δημιουργικα εδωσε ρεσιτάλ,ο Κυψελιακος μειωσε 27-24.
Το ημιχρονο εληξε παλι με διποντο-μπαζερ των γηπεδούχων,αυτη την φορα από τον Γκινουτση(31-24).

Η 3η περιοδος ξεκινησε με τον Παπαηλιού να γραφει το 33-24 αλλα οι φιλοξενούμενοι μπηκαν αποφασισμένοι για την ανατροπη.Η αμυνα εκλεισε στον Αθανασακη και ρισκαρε δινοντας καποια μακρινα σουτ στους Αγιους(ειδικα στον αστοχο Γκινουτση) που εδειξαν αδυναμια σε αυτόν τον τομεα.
Ο Θανος βρηκε το χερι του και εκτελεστικα και στο 27' η ομαδα του Σγουρου ισοφαρισε 35-35.
Καθοριστικος σε αυτό το διαστημα για τους Αγιους ο Ζηκας που με δυο μεγαλα καλαθια ψυχολογιας κρατησε την ομαδα του μπροστα στο σκορ.
Ως είθισται και η 3η περιοδος εκλεισε με μπαζερ-γκολ/φαουλ του Αθανασακη.....43-37(εχασε την βολη).

Στο ξεκίνημα της δραματικης τελευταιας περιοδου οι Αγιοι προσπερασαν 47-38 με ομορφη προσπαθεια του ντελικατου Παπαηλιού.
Ο Κυψελιακος αντεδρασε και με μπροσταρη τον κορυφαιο του Σιλιτζηρη ισοφαρισε 47-47 στο 35'.
Σε αυτό το σημειο όμως η κοκκορομαχια Σιλιτζηρη-Παπαηλιου ειχε σαν αποτέλεσμα την αποβολή των 2 παιχτων με δυο συνεχομενες τεχνικες ποινες.

Η εξελιξη ευννοησε τους Αγιους που ξεφυγαν 52-47 με καλαθι του Κουτσουμπα στο 37'.
Εκει όμως η ατυχια χτυπησε την πορτα του Κυψελιακου.Ο Θανος διαβασε την αμυνα,γκαζωσε και το αριστερο ντραιβ που επιχειρησε ανακοπηκε με φαουλ.Με την φορα που ειχε όμως προσεκρουσε ατσαλα με την λεκανη σε κατι ξύλινους δοκους(!!!!!) που ειχαν ξεμεινει πισω από το ταμπλο.Το γκουπ που ακουστηκε ηταν τοσο ηχηρο που παγωσαμε.Ευτυχως δεν ηταν τιποτα σοβαρο αλλα όπως ηταν φυσικο αυτό τον κρατησε στον παγκο για τα τελευταια 3 λεπτα.

Παρολαυτα ο εφτάψυχος Κυψελιακος δεν τα παρατησε.Μεγαλο 3ποντο του Σπυροπουλου μειωσε 55-52 στο 39' και στα 15'' ο Ορλωφ με κακρινο σουτ 2 ποντων από την γωνια εβαλε φωτια στο παιχνιδι....55-54.
Στα 10'' ο Γκινουτσης κερδισε φαουλ.Ευστοχησε μονο στην 1η βολη(56-64).Ο Μπεμπεκος μαζεψε το επιθετικο ριμπάουντ αλλα με υπερενταση εκανε λαθος πασα στον Ραπτη που εφυγε στον αιφνιδιασμο,πασαρε στον Σπυροπουλο που κερδισε φαουλ από τον Αθανασακη ακριβως με την κορνα.
Σε νεκρο χρονο ευστοχησε στην 1η βολη(56-55),αστοχησε όμως στην 2η και οι Αγιοι πανυγηρισαν την πρωτη τους νικη μετα από 4 παιχνίδια στον δρομο.

Κορυφαιος των νικητών ο τιτάνας Μπαμπης Αθανασακης που αγωνιστηκε ασταμάτητα και ηταν η κολωνα της ομαδας του κανοντας θραυση στα ριμπάουντ!!!!!
Πολύ καλος και καθοριστικος ο Ζηκας,απειρη και πολυτιμη βρωμικη δουλεια ο Δημητρης Κουτσουμπας,φοβερο 1ο ημιχρονο ο Γκινουτσης.

Από τον Κυψελιακο κορυφαιος ο Σιλιτζηρης που μας χαρισε μια απολαυστικη τιτανομαχια με τον Αθανασακη.Βαρομετρο ο Βαγγελης Θανος,μαγικος πασαδορος και μεγαλος ηγέτης.Πολυ καλος ο Σπυρόπουλος.
TakeThatforData
ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ - ΚΟΥΡΟΣ ΑΝΑΒΥΣΣΟΥ 71-57

Πιστός στο λόγο μου βρέθηκα χθες στο κλειστό των Γλυκών Νερών. Να με συγχωράτε αλλά δεν ξέρω τα ονόματα των περισσοτέρων παικτών, κυρίως θα γράφω νούμερα. Δανείζομαι το στυλ του gspara κατά τ'άλλα, γιατί μ'αρέσει. rolleyes.gif

ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ........................10-8-17-15-14
ΚΟΥΡΟΣ ΑΝΑΒΥΣΣΟΥ............6-14-8-11-12

Δύο εκ διαμέτρου αντίθετα στυλ ομάδων βρέθηκαν αντιμέτωπες. Από τη μία τα Γλυκά Νερά με γεμάτο rotation, συνεχή πίεση και τρέξιμο, και από την άλλη ο Κούρος με 3-4 παίκτες να τραβάνε όλο το κουπί, λίγες αντοχές και ζώνη από το πρώτο λεπτό.

Ο Κούρος μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι και χτυπόντας με το 12 και το 11(Παξινός) πήρε προβάδισμα 9-0. Τα Γλυκά Νερά φάνηκαν σαστισμένα στη ζώνη του Κούρου, βγάζοντας μερικά ελεύθερα σουτ αλλά άστοχα. Οι αλλαγές των Γλυκών Νερών βοήθησαν να επανακάμψουν κάπως και με συνεχόμενους πόντους του 7 (Κατσαμπέκης) τελείωσαν το δεκάλεπτο στο 12-17.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο συνεχίστηκε η ανάκαμψη των Γλυκών Νερών, οι οποίοι πιέζοντας πολύ στην άμυνα και τρέχοντας στον αιφνιδιασμό κατάφεραν να περάσουν μπροστά. Ο Κούρος βασίστηκε πολύ σε ατομικές ενέργειες από Μπίρμπα (8) και Ψωμαδέρη (14), αλλά φάνηκε ξεκάθαρα η αδυναμία του στη θέση του άσσου, όπου το 6 απλά δεν μπορεί να σταθεί στο επίπεδο των υπολοίπων (Οι κακές γλώσσες στην εξέδρα λέγανε ότι παίζει με χοντρό βύσμα).
Με το highlight του παιχνιδιού από τον Μπίρμπα (buzzer beater σουτ πίσω από το ταμπλό και υπό ασφυκτική άμυνα) ο Κούρος μείωσε σε 34-30 και εκεί τελείωσε το πρώτο ημίχρονο.

Στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου πόνεσαν λίγο τα μάτια μας από τα πολλά λάθη εκατέρωθεν. Οι μεν απέναντι στην πίεση αργούσαν χαρακτηριστικά, έχαναν την μπάλα και κάνανε σκοτωμένες επιθέσεις. Οι δε απέναντι στη ζώνη σκουντουφλάγανε και πετούσαν τις μπάλες άουτ. Δε θυμάμαι το σκορ αλλά σε γενικές γραμμές ήταν μπροστά τα Γλυκά Νερά 3-5 πόντους.

Στην τέταρτη περίοδο συνεχίστηκε το ίδιο θέαμα, αλλά φαινόταν ξεκάθαρα ότι ο Κούρος έχει ξεμείνει εντελώς από δυνάμεις. Μόλις έφτασε η διαφορά στους 10 περίπου 4 λεπτά πριν το τέλος ακόμα κι οι έμπειροι παίκτες φάνηκε να το παρατάνε το ματς, με αποτέλεσμα να πάρει μεγαλύτερες διαστάσεις το σκορ και να πανηγυρίσουν τα Γλυκά Νερά την τρίτη τους νίκη στο πρωτάθλημα.

Από τους νικητές κορυφαίος για μένα ο Κατσαμπέκης (7), άχαστος από μέση απόσταση και με ηγετική παρουσία. Από κοντά και το 6 που πίεσε, έκλεψε μπάλες, έτρεξε στον αιφνιδιασμό κι έβαλε και σουτ. Από άλλους παίκτες: το 8 καλός σκόρερ αλλά στο ball handling μας τα χάλαγε, του φεύγανε μπάλες από τα χέρια ή τις πέταγε στους απέξω. Το 14 τελείωσε μερικές φάσεις κοντά στο καλάθι, αλλά όποτε πήγαινε στις βολές κρύβονταν όλοι μην τους πετύχει. Το 11 φάνηκε να πιστεύει πολύ στο σουτ του, και τον πίστευαν κι οι συμπαίκτες του γιατί του τη δίνανε, αλλά πρέπει να είχε 1/10 τρίποντα. Ίσως σε άλλα ματς να τα βάζει!

Από τον Κούρο κορυφαίος ο Μπίρμπας, έτρεχε,τελείωνε φάσεις,έπαιρνε φάουλ και γενικά ήταν μόνιμη επιθετική απειλή. Προσπάθησαν Παξινός και Ψωμαδέρης αλλά νομίζω κουράστηκαν όσο πήγαινε το ματς, δεν είχαν άλλωστε και κανέναν να τους δώσει ανάσες. Από τον πάγκο το μόνο φωτεινό σημείο ήταν το 13, νεαρός ψηλός που τελείωσε όσες φάσεις πήρε και έπαιξε συμπαθητική άμυνα. Το 12 ξεκίνησε πολύ καλά αλλά δεν απείλησε καθόλου στη συνέχεια, κουράστηκε και δεν τον έψαξαν κιόλας.

Καλή συνέχεια και στις 2 ομάδες bball.gif bball.gif
azeppos
ΟΚΑΜ-Άμιλλα 69-47
https://sportcity.gr/2017/11/%ce%ac%ce%bc%c...bd%ce%b5%cf%82/
bball.gif bball.gif
takispan13
Καλησπερα σε ολους , πηγα και ειδα το πσιχνιδι ΟΚΑΜ-ΑΜΙΛΛΑ . ανουσιο παιχνιδι , σε κακη μερα η Αμιλλα , ο ΟΚΑΜ στη αρχη ηταν εξωπραγματικος ,πολυ καλή κυκλοφορια μπάλλας και πολυ ευστοχος , η Αμιλλα δεν ξερω αν ειχα απουσιες αλλα ο φιλοσ ο Μαρκομιχαλης σε μετρια μερα επισης και ο ψηλος. Οταν γυρισε σε ζωνη λιγο η Αμιλλα κατι πηγε να γινει αλλα οχι πως πλησιασε κοντα καθόλου . βλέπουμε τελικα ενα ομιλο πολύ απροβλεπτο και ειναι αυτο που ειχα πει στην αρχη . Μην σχολιαζετε θετικα η αρνητικα ομαδες γιατι ειναι ανέτοιμες ολες ,πιστευω εκει γυρω στο τελος Νοεμβριου και αρχες Δεκεμβριου θα εχουμε μια εικονα ολοκληρωμενη . Ολοι μπορουν να νικησουν ολους σε οποιαδηποτε εδρα. Οποιος ειναι σε μετρια μεεα και ο αλλος ειναι καλος θα χασει και ας ειναι ο πρωτος με τον τελευταίο , αυτο ειναι καλο και ωραιο γιατι θα εχει ενδιαφερον μεχρι τελευταια αγωνιστική.
ΥΓ 1 ... δεν χανω με τιποτα το επομενο παιχνιδι Κουρος - Αμιλλα ...Μαρκομιχαλης επιστρεφει να δωσει απαντησεις.... πλακα κανω φυσικα...!! αλλα θα εχει ενδιαφερον. Θα γραψω ρεπορταζ μετα....
ΥΓ 2...το εχω πει ΝΗΑΡ και τα μυαλα στα καγκελα . αν δεν κανουν κοιλια θα ανεβουν σαν πρωταθλητες η μαζι με Φιλλιπο με τα εωσ τωρα δεδομενα...
TakeThatforData
QUOTE (takispan13 @ Nov 5 2017, 13:26 ) *
Μην σχολιαζετε θετικα η αρνητικα ομαδες γιατι ειναι ανέτοιμες ολες ,πιστευω εκει γυρω στο τελος Νοεμβριου και αρχες Δεκεμβριου θα εχουμε μια εικονα ολοκληρωμενη .


Πολυ σωστο

QUOTE (takispan13 @ Nov 5 2017, 13:26 ) *
ΥΓ 2...το εχω πει ΝΗΑΡ και τα μυαλα στα καγκελα . αν δεν κανουν κοιλια θα ανεβουν σαν πρωταθλητες η μαζι με Φιλλιπο με τα εωσ τωρα δεδομενα...


Λογικα μεχρι το Υ.Γ. 2 εφτασε Δεκεμβρης κι αποκτησαμε ολοκληρωμενη εικονα 😂
Gluka Nera BC
ΓΣ Γλυκών Νερών - ΑΕΣΑΦ Κούρος 71-57 (34-30)
http://www.gsgn.gr/single-post/2017/11/06/...%AF%CE%BA%CE%B7

Αρκετά ανταγωνιστικός όμιλος και με καλές ομάδες.
takispan13
QUOTE (TakeThatforData @ Nov 6 2017, 13:22 ) *
Πολυ σωστο



Λογικα μεχρι το Υ.Γ. 2 εφτασε Δεκεμβρης κι αποκτησαμε ολοκληρωμενη εικονα 😂

Εχεις δικιο αλλα αληθεια αστειευόμουνα και το εγραψα. Ειναι παρα πολυ νωρις για ολους
Markoo
QUOTE
ΥΓ 1 ... δεν χανω με τιποτα το επομενο παιχνιδι Κουρος - Αμιλλα ...Μαρκομιχαλης επιστρεφει να δωσει απαντησεις.... πλακα κανω φυσικα...!! αλλα θα εχει ενδιαφερον. Θα γραψω ρεπορταζ μετα....


Μαρκομιχαλης vs Σπυριδης...να δωσει απαντησεις στο χειροτερο ασσο της εσκα? Περιμενουμε το ρεπορταζ μιας και το παιχνιδι ειναι νωρις και δεν προλαβαινουμε να ταξιδεψουμε στην αναβυσσο!! Μετα το παιχνιδι στη καισαριανη το παιχνιδι με το μεγαλυτερο ενδιαφερον.
gspara
ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ-ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 1
Πολύ ενδιαφερον και κρισιμο παιχνιδι.Η Αμιλλα χανει δυναμη εκτος εδρας,αλλα θα προσπαθησει να εκμεταλλευτεί το αγχος των γηπεδούχων που αγκομαχάνε και απομακρύνονται από τον αρχικο τους στοχο.Παω στον ασσο αφου για τον Κουρο δεν υπαρχει άλλο αποτέλεσμα.....αν δεν εχουν ξεζουμιστεί ακομα Παξινος-Μπιρμπας.

ΑΟ ΠΡΩΤΕΥΣ-ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ 2
Αμφιρροπο ματς αναμεσα σε δυο ομαδες που εχουν αφησει θετικες εντυπώσεις και δειχνουν ότι θα κυμανθουν στο πανω γκρουπ της βαθμολογιας.Ο σκληροτράχηλος Πρωτεας θα στηριχτεί στην αμυνα του,αλλα θα πονταρω στο πιο γεματο ροστερ των Γλυκων Νερων που αν σταματησουν και τον Αναγνωστου,εχουν τυχη να αποδρασουν με το πρωτο τους 2πλο.

ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ-ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ 2
Το μεγαλο ματς της αγωνιστικης που ξυπναει ιστορικες αναμνήσεις!!Η Νηαρ εχει χασει ηδη μια φορα εντος εδρας και δεν εχει περιθωρια για άλλη ηττα που μπορει να την ακολουθησει.Η Δαφνη προερχεται από ασχημα αποτελέσματα,εχει τις γνωστες κομβικες απουσιες,αλλα είναι ομαδα με αγνοια κινδυνου και πιστευω ο Καραμπας θα βγαλει ασσους από τα μανικια.

ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ-ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 1
Εκαναν σεφτε και εδιωξαν το αγχος οι Αγιοι.Πολυ δυνατη 5αδα αλλα χωρις λυσεις από τον παγκο δυσκολα θα ντουμπλαρουν απέναντι στον ισχυρο ΟΚΑΜ που εχει ηδη τη καλυτερη αμυνα/επιθεση του ομιλου.

ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ-ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 1
Ντέρμπυ σωτηριας στην Πεταλούδα.Με ανεβασμενη ψυχολογια η ΜΕΝ μετα το σπουδαιο 2πλο στην Δαφνη, απέναντι στον Νικηφορο που θα επιχειρησει με ηγετη τον Τζιωτη να σωσει την παρτιδα.Χαμηλο σκορ,θα δωσω ελαφρυ προβαδισμα στην εδρα.

ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ-ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 2
Απλα ο πρωτος με τον τελευταιο.

ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ-ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 1
Άλλο ένα πολύ ενδιαφερον παιχνιδι στου Στρεφη.Η επικινδυνη Ολυμπιαδα αν επιβαλλει τον γρηγορο ρυθμο της εινα ικανη παντου για ζημια.Ο πληρης Κυψελιακος πιστευω είναι ομαδα πρωτης 3αδας και θελει τη νικη ώστε να παιξει τα ρεστα του την επομενη αγωνιστικη στον Φιλιππο.
azeppos
20.00 ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ-ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 2 +3
Δεν με πείθουν γενικά εκεί στο Κούρο.Η Άμιλλα μπορεί να χτυπήσει το ματς καθώς εχει μεγαλύτερο ροτεισον...
Για να δούμε κ τι θα γίνει όπως προείπε κάποιος με την επιστροφή του Μαρκομιχάλη(Αν κ νομιζω δν χρειάζεται λόγος σύγκρισης με τον Σπυρίδη..)[/b][/b]

20.00 ΑΟ ΠΡΩΤΕΥΣ-ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ 2 +5
Ενδιαφέρον ματς με δύο ομάδες που έχουν δείξει καλά στοιχεία ως τώρα.Νομίζω πως τα Γλυκά Νερά θα βρούν τον τρόπο να πάρουν το πρώτο τους διπλό που το γυροφέρνουν,με δυσκολία ομως...

21.00 ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ-ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ 1 +6
Ντερμπάρα...Έχω δει κ τις δύο ομάδες.Η Νήαρ πιο γεμάτη στους ψηλούς η Δάφνη μαρεσε περισσότερο στη περιφέρεια....Θα πάω με την έδρα...

21.30 ΟΚΑΜ-ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 1 +13
Ο ΟΚΑΜ θα παίξει το 4 εντός έδρας ματς από τα 6 ως τώρα και θέλει να εκμεταλλευτεί το πρόγραμμα του.Εμένα γενικά οι Άγιοι δεν μου γέμισαν το μάτι αλλά δείχνουν βελτίωση στα τελευταία ματς...Μέσα στον ΟΚΑΜ όμως δν θα περάσουν...

21.30 ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ-ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 2 +3
Η λογική λέει ασος...Εγώ θα πάω με την έκπληξη και τον ενθουσιασμό μετά τη πρώτη νίκη του Νικηφόρου...

21.45 ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ-ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 2 +21
Ξεκάθαρο φαβορί απέναντι σε μια ασθενέστερη ομάδα...Η μόνη περίπτωση να μην κερδίσει ο Φίλιππος είναι να μη πάει...

22.00 ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ-ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 1 +6
Αξιόμαχη ομάδα η Ολυμπιάδα.Αν δεν έχουν γυρίσει οι τραυματίες του Κυψελιακού τότε μπορεί ναχει μεγάλο πρόβλημα...Πάω με τη λογική και τη πιο γεμάτη frontline.....

bball.gif bball.gif
Markoo
ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ-ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ Χ2
Πολύ ενδιαφερον και κρισιμο παιχνιδι.περιμενουμε ρεπορταζ του παιχνιδιου για να μαθουμε την εξελιξη της κοντρας μαρκομιχαλη εναντια στην πρωην του ομαδα που εχει στο ροστερ της ασσο που δεν κανει για αυτο το αθλημα, οταν το καταλαβουν εκει στην αναβυσσο τοτε θα εχουν ελπιδες.

ΑΟ ΠΡΩΤΕΥΣ-ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ 1
Αμφιρροπο ματς αναμεσα σε δυο ομαδες που εχουν αφησει θετικες εντυπώσεις,θα παω με τη δυναμη της εδρας εδω.

ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ-ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ 1
Το μεγαλο ματς της αγωνιστικης ! Πιστευω οτι η νηαρ δυσκολα θα χασει μεσα στην κασαριανη και αν ο killer χστζηκωστης βρει ρυθμο θα περιμενουμε να δουμε τη διαφορα της νικης

ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ-ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 1
Η καλυτερη ομαδα του ομιλου δυσκολα να κανει αλλο δωρο μεσα στο μαρκοπουλο.

ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ-ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 2
Ντερμπυ ουραγων εδω απο ενστικτο θα παω στο διπλο

ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ-ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 2
Δεν χρειαζονται σχολια.ομαδα γ' vs ομαδα α' εσκα

ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ-ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 1
Ωραιο παιχνιδι με την ολυμπιαδα να παιζει χωρις αγχος και να προσπθησει να τρεξει το γηπεδο αλλα ο κυψελιακος πιο εμπειρος παρει το παιχνιδι ευκολα η δυσκολα
LORRY
ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ- ΑΜΜΙΛΑ 1

ΑΟ ΠΡΩΤΕΥΣ-ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ 1

ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ-ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ 1

ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ- ΑΓ. ΑΝΆΡΓΥΡΟΙ 1

ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ-ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 1

ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ-ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 2

ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ-ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 1
Reignman40
ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ- ΑΜΜΙΛΑ 2

ΑΟ ΠΡΩΤΕΥΣ-ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ 1

ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ-ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ 1

ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ- ΑΓ. ΑΝΆΡΓΥΡΟΙ 1

ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ-ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 1

ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ-ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 2

ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ-ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 1
erasitexnis
ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓ: 70-74
Συνέχεια μπροστά στο σκόρ η ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ (έως και +12) έπαιξε σύμφωνα με τις δυνατοτητές της και κέρδισε δίκαια.
Για άλλη μια φορά πολύ συμμετοχή και σπουδαία εμφάνιση από τους μικρότερους του ρόστερ.
azeppos
Κούρος Αναβ.-Αμιλλα Περιστ. 59-53
Πρωτέας Αθ.-Γλ. Νερά 60-62
Νήαρ Ηστ-Δάφνη 71-66
ΜΕΝ Ιλίου-Νικηφόρος Αγ. Βαρβ. 68-66
ΟΚΑ Μεσογ.-Αγ. Ανάργ. 63-58
Κρόνος Γέρ.-Φίλιππος Περιστ. 36-68
Κυψελιακός-Ολυμπιάδα Παπ. 70-74

Κούρος 59
Αμιλλα 53

Διαιτητές: Τεφτίκης, Τηγάνης

Δεκάλεπτα: 19-8, 31-29, 40-42, 59-53.

ΚΟΥΡΟΣ (Σίμος, Δάφνης): Τσόλας, Καπερώνης, Σπυρίδης 3, Κατσίκης 3 (1), Μπίρμπας 11, Αντωνίου, Γεωργαντάς 4, Παξινός 14, Κονδύλης 2, Ζεκάκος 6, Ψωμαδέρης 14 (2), Αμπλιανίτης 2.

ΑΜΙΛΛΑ (Μακρής): Μαρκομιχάλης 10 (2), Χύτας 10 (1), Βαμβακάρης 1, Βλασερός 6, Μήλης, Κούνας, Καμπίτης 3 (1), Τόλιος 13 (1), Παριανόπουλος 3 (1), Σπηλιώτης 1, Βοσκάκης, Αδράμης 6 (2).



Πρωτέας 60
Γλ. Νερά 62

Διαιτητές: Φασόλης, Τερζής

Δεκάλεπτα: 20-16, 35-29, 47-44, 60-62.

ΠΡΩΤΕΑΣ (Ζαφειράκης, Βασιλείου): Ανδριώτης 6 (2), Μέλλος 9 (1), Αναγνώστου Κ., Σιράγας 5 (1), Νταγιάννης, Γερασιμόπουλος 5 (1), Πάτσιος 6, Δράκος, Ντάφλος 7 (1), Αναγνώστου Η. 22, Ξένος, Τίκας.

ΓΛ. ΝΕΡΑ (Σκλαβούνος, Παπασιδέρης): Γάσπαρης 7 (1), Αγγελής, Σαρήμπαλης 5 (1), Γαϊτανάκης 7 (1), Κατσαμπέκης 7, Νταούντ 9 (1), Καρκανίδης, Σταφυλάς, Μεγαλοοικονόμου 3 (1), Καρακώστας, Σακελλαρίδης 9, Χανιώτης 15 (2).



Νήαρ Ηστ 71
Δάφνη 66

Διαιτητές: Θεονάς, Καλογριάς

Δεκάλεπτα: 16-13, 35-20, 51-39, 71-66.

ΝΗΑΡ ΗΣΤ (Καρνέσης, Τουρλής): Νικολόης 13, Χατζηκωστής 11 (1), Θειακούλης, Πανταζής 11 (1), Χατζηαναστασιάδης, Μάγκος 13 (1), Τσαντήλας 2, Σαρακασίδης 7 (1), Ζαλώνης 9, Αντωνιάδης 2, Αποστολίδης 3, Σκέντζος.

ΔΑΦΝΗ (Καραμπάς): Ολύμπιος, Καραγιάννης 2, Γεωργακόπουλος 25, Μπίλλης, Σαμαράς, Αργυρίδης 10, Πασσάς 17 (4), Γεωργόπουλος 4, Βαλές 3 (1), Γκόλιας 5 (1), Αποστολόπουλος.



ΜΕΝ Ιλίου 68
Νικηφόρος 66

Διαιτητές: Χριστοδουλάκης, Αναστασόπουλος

Δεκάλεπτα: 10-15, 29-32, 48-47, 68-66.

ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ (Γεωργαλάς, Κατσιώτης): Γραμμένος, Μουρτογιάννης, Αντωνόπουλος Α. Β. 7 (1), Καβούρης 12 (1), Καρυάτης 2, Φίλιος 5, Αντωνόπουλος Ι. Β. 8 (1), Τριαντογιάννης 4, Κώτσιας 5 (1), Τσερώνης 17, Μαντέλος, Παπαδάκης 8.

ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ΑΓ. ΒΑΡΒ. (Γρυλλιωνάκης): Κρητικός 8 (1), Μιχαηλίδης 5 (1), Γεργεριτάκης 17 (2), Ευαγγελάτος 4, Οικονόμου 1, Παπαναγόπουλος 10 (3), Κούρτζας 3 (1), Βαρνάβας 2, Κάππης 4, Μπουρβάνης 11, Ράπτης , Τζιώτης 1.



ΟΚΑΜ 63
Αγ. Ανάργυροι 58

Διαιτητές: Αγγέλης, Ρεμουντάκης

Δεκάλεπτα: 17-16, 36-35, 52-45, 63-58

ΟΚΑΜ (Χασιώτης, Μελάς): Καλούδας 2, Λαγουδάκης, Γιαννάκης 3, Τσίρος 19 (3), Ατζαμόγλου, Πλέστης 2, Κεσκινίδης 8 (1), Παπαγιαννάκος 24 (1), Βλάχος 5 (1), Χατζής, Μπαλόπητος, Νάσσου, Mαργαρώνης.

ΑΓ. ΑΝΑΡΓ. (Σολωμός): Λαγός, Γκινούτσης 13 (1), Αθανασιάδης 2, Κουτσούμπας 7, Γούνης, Ζήκας 4, Αθανασάκης 10, Τουρλίδας, Σαμαράς, Αγγελογιαννάκης 12 (2), Μπαμπάκος, Παπαηλιού 10 (2).



Κρόνος Γ. 36
Φίλιππος 68

Διαιτητές: Ισιγώνης, Δημητρακόπουλος

Δεκάλεπτα: 10-18, 20-34, 27-52, 36-68

ΚΡΟΝΟΣ (Λιγνός): Γκίνης 2, Φραγκούλης, Χατζόπουλος, Πάσχος, Τσουκαλάς 3 (1), Δημητρόπουλος, Γιαννακόπουλος 2, Κόρμπος 3, Ευθυμίου 4, Μακρυδάκης 13 (1), Κώσταρης Δ. 1, Κώσταρης Β. 8.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Αντωνόπουλος, Τσίτος): Μπότσας 3, Βεντούρης, Λιαπούρης 7, Παπαδόπουλος 14 (1), Λότσιος 7 (1), Μητρόπουλος 7 (1), Φιλόπουλος, Ζέμπερης 3 (1), Κανελλόπουλος 5 (1), Ντάνας 14 (1), Παπαϊωάννου 3, Γεωργιάδης 5.



Κυψελιακός 70
Ολυμπιάδα Π. 74

Διαιτητές: Πλιάκας, Μαρτινάκος

Δεκάλεπτα: 20-20, 35-46, 51-58, 70-74.

ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ (Σγούρος, Αθανασόπουλος): Βουρδάνος, Κουτρούλης, Θάνος 19, Ράπτης 14 (3), Σιλιτζήρης 9, Καναβός 14, Χρόνης, Παναγόπουλος, Δήμας 2, Σπυρόπουλος 12, Μπεμπέτσος, Τσεκούρας.

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ (Σγουρίτσας, Μπεζεριάνος): Μπακόπουλος Δ. 16 (2), Μαντζούνης, Ρουμπέας 17 (1), Λημνιός, Ζαχόπουλος 9, Λούβαρης, Ανδρουλάκης 7, Βλάχος, Οικονόμου 9, Διόλατζης 4, Τηλιόπουλος 12, Μπακόπουλος Α.
nikolas_asteri
QUOTE (azeppos @ Nov 10 2017, 01:15 ) *
Κυψελιακός 70
Ολυμπιάδα Π. 74

Διαιτητές: Πλιάκας, Μαρτινάκος

Δεκάλεπτα: 20-20, 35-46, 51-58, 70-74.

ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ (Σγούρος, Αθανασόπουλος): Βουρδάνος, Κουτρούλης, Θάνος 19, Ράπτης 14 (3), Σιλιτζήρης 9, Καναβός 14, Χρόνης, Παναγόπουλος, Δήμας 2, Σπυρόπουλος 12, Μπεμπέτσος, Τσεκούρας.

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ (Σγουρίτσας, Μπεζεριάνος): Μπακόπουλος Δ. 16 (2), Μαντζούνης, Ρουμπέας 17 (1), Λημνιός, Ζαχόπουλος 9, Λούβαρης, Ανδρουλάκης 7, Βλάχος, Οικονόμου 9, Διόλατζης 4, Τηλιόπουλος 12, Μπακόπουλος Α.


wub.gif wub.gif wub.gif

Ναι ρε Σγουρίτσα!
gspara
Μπασκετικη πανδαισια (και)) σημερα,με τις επιλογες μας να μας δικαιωνουν απολυτα και να απολαμβανουμε πολύ ωραια παιχνιδια σε Μετς και Στρεφη.Δεν μπορω όμως να μην ομολογησω ότι η ΟΜΑΔΑΡΑ του Σγουριτσα ηταν αυτή που μου εκλεψε την καρδια 41.gif!!!

ΠΡΩΤΕΑΣ-ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ 60-62 (20-16,35-29,47-44,60-62).

Σπουδαιο διπλο πετυχαν τα Γλυκα Νερα σε ένα αμφιρροπο παιχνιδι με συναρπαστικη εξελιξη.Ο Πρωτεας ειχε τον ελεγχο και ελαφρυ προβαδισμα για 3 περιοδους,αλλα στην τελευταια περιοδο οι φιλοξενούμενοι ηταν πιο φρέσκοι,εκμεταλευτηκαν το μεγαλυτερο βαθος τους στον παγκο και με οπλο την αμυνα και κορυφαιο τον Χανιωτη εφτασαν στην δικαιη νικη.

ΠΡΩΤΕΑΣ.....Ανδριωτης-Νταφλος-Πατσιος-Γερασιμοπουλος-Αναγνωστου
ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ....Σαρημπαλης-Νταουντ-Γασπαρης-Χανιωτης-Σακελλαριδης

Οι γηπεδούχοι ξεκινησαν δυνατα (13-5) αξιοποιώντας τον Αναγνωστου που ηταν ανικητος στην ρακετα.Ενα μινι κρεσέντο του Γασπαρη που πετυχε 7 σερι ποντους εφερε αμεσα το ματς στον ποντο...13-12.
Η εισοδος του Σιραγα βοηθησε τον Πρωτεα να κρατησει την πρωτοπορια(18-12).Στο ξεκίνημα της Β περιοδου ο Γαιτανακης με 3ποντο μειωσε 20-19 αλλα ο Αναγνωστου συνεχισε να κυριαρχει και οι γηπεδούχοι προσπερασαν 32-24.

Στην Γ περιοδο ο Πρωτεας διατηρησε τα ηνια και με 4 ποντους του πρωην εφηβου του Αμυντα,Μελλου,εδωσε στην διαφορα την μεγιστη τιμη της....45-36.
Τα Γλυκα Νερα με τον Κατσαμπεκη πολύ καλο αμυντικα καταφεραν μετα από προσπάθειες να κλεισουν την περιοδο στο -3(47-44) με 3ποντο του Χανιωτη.

Στην τελευταια περιοδο ο κοουτς Σκλαβούνος παρεταξε σχημα-καμικαζι με τους Καρκανιδη-Καρακωστα για πρωτη φορα στο παρκε να συνθετουν μαζι με Νταουντ-Μεγαλοοικονομου-Χανιωτη την 5αδα της ανατροπης!!!!
Με 5 σερι ποντους ο καθοριστικος Χανιωτης εδωσε για πρωτη φορα προβαδισμα 48-49,ενω στο 34' το 3ποντο του Νταουντ εγραψε το 50-54.Συνολικο σερι 3-15!!

Το μεγαλο 3ποντο του αστοχου μεχρι τοτε Γερασιμοπουλου(53-54),ηταν η αφετηρια αντιδρασης του Πρωτεα που ξαναπερασε 57-54 με εντυπωσιακο φολοου του κορυφαιου Αναγνωστου.
Στο 7-0 του Πρωτεα οι φιλοξενούμενοι απαντησαν με τον ιδιο τροπο και με καλαθι του Χανιωτη στα 55'' εδειξαν να καθαριζουν...57-61.

Τεραστιο 3ποντο του Μελλου όμως στα 30'' εγραψε το 60-61 αλλα μετα το λαθος των φιλοξενουμενων ο Πατσιος αστοχησε για το προσπέρασμα.
Στα 7'' ο Κατσαμπεκης με 1/2 βολες εγραψε το τελικο 60-62 αφου στην ληξη ο Χανιωτης αλλοιωσε το 2ποντο του Γερασιμοπουλου και απετρεψε την παραταση.

MVP o Χανιωτης που εδωσε καθοριστικες λυσεις στην ομαδα του στην ανατροπη της Δ περιοδου.Πολυ καλος ο Σακελλαριδης που κρατησε την ομαδα του για 3 περιοδους και πολυτιμη δουλεια από τον εμπειρο Κατσαμπεκη.Γενικα ο κοουτς Σκλαβούνος πηρε βοηθεια από ολους σχεδόν τους παιχτες του και το ευελικτο ροτεισον ηταν ο καθοριστικος λογος που εγγειρε η πλαστιγγα στο 2πλο.

Κορυφαιος του Πρωτεα αλλα και του αγωνα ο φοβερος και τρομερος Αναγνωστου.Πλαστικες κινησεις,ωραια τελειώματα,εκπληκτικο κορμι!!Ψηλος σιγουρα για παραπανω κατηγορια.
Στην πρωτη γραμμη διακριθεντων Νταφλος-Μελλος από τον Πρωτεα που εχει πολύ καλη χημεια αλλα ελάχιστες επιλογες από τον παγκο.

ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ 70-74 (20-20,35-46,51-58,70-74).

Διακτινιστηκαμε στου Στρεφη στην συνεχεια από το 3ο λεπτο όταν ο Ρουμπεας εγραφε το 4-9.
Ο Κυψελιακος ειχε Καναβο-Χρονη(αν και ανετοιμο) αλλα δεν αγωνιστηκαν Παπαδημητρακης-Τσελο.

Με εντυπωσιασε η Ολυμπιαδα με το νεανικο ροστερ,την αθλητικοτητα της και το απολυτα ''fun-to-watch'' παιχνιδι της 77.gif !!!!!

Ο '99αρης νομιζω Ζαχόπουλος τα πηγαινε περιφημα πανω στον Θανο και ο Διονυσης Μπακοπουλος με 3ποντο εδωσε προβαδισμα 7-14.
Η εισοδος του Ραπτη εδωσε επιθετικες λυσεις στους γηπεδούχους που προσπερασαν 17-14 με καλαθι του Σπυροπουλου.
Η Α περιοδος εκλεισε εντυπωσιακα με 3ποντο-μπαζερ του εκπληκτικου Ρουμπεα από την γωνια!!

Η Ολυμπιαδα επαιξε εκπληκτικο μπάσκετ στην Β περιοδο και ειδικα μετα το 31-31 σανιδωσε το γκαζι με μπροστάρηδες Μπακοπουλο Δ.-Ρουμπεα και τον Γιαννη Τηλιοπουλο μεγαλο πρωταγωνιστη στο φιναλε(35-46).
Ο Κυψελιακος αδυνατουσε να ακολουθησει το τεμπο της ομαδας του Σγουριτσα που διατηρησε τον ελεγχο και στην Γ περιοδο με την διαφορα να φτανει στη μεγιστη τιμη της (+14) με καλαθι του Ρουμπεα...37-51.

Στην τελευταια περιοδο ο Κυψελιακος προσπαθησε να κανει την ανατροπη με αιχμες Καναβο-Σιλιτζηρη και καταφερε να μειωσει 65-70 στο 39'.Σε αυτό το σημειο όμως ο Ραπτης αστοχησε σε φαινομενικα ευκολο καλαθι στον αιφνιδιασμο και καπου εκει το παιχνιδι τελειωσε με δικαιη νικητρια την Ολυμπιαδα.

Ρουμπεας-Μπακοπουλος Δ.-Τηλιοπουλος ηταν οι κορυφαιοι της απολαυστικης Ολυμπιάδας.Ειδικη μνεια στον Γιαννη Τηλιοπουλο,ενα ιδιαιτερα ταλαντουχο παιδι του Τακη Ζηβα,που δειχνει ότι κανει την ολικη επαναφορά από τον τραυματισμο του 41.gif !!!!
Αποκαλυψη και πολύ καθοριστικος ο νεαρος Ζαχόπουλος!!Φοβερες αμυνες και απειρη βρωμικη δουλεια από τον Διολατζη.

Από τον ατυχο Κυψελιακο ξεχωρισαν Καναβος-Σιλιτζηρης-Ραπτης-Σπυροπουλος.
azeppos
ΟΚΑΜ-Αγ.Αναργυροι 63-58
https://sportcity.gr/2017/11/%ce%bf-%ce%ba%...bd%ce%b5%cf%82/

Κάποιος απτον Κούρο η απο Άμιλλα να μας πει τι εγινε στο ματς...?...soc11....?
bball.gif bball.gif
takispan13
Καλησπέρα και από μένα , είχα πάει εχτές στην Αναβυσσο ( πολύ μακρυά ρε παιδιά !!!!).
Πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι αλλά να πω την αλήθεια αλλά περίμενα να δω και αλλά ειδα .
Η Άμιλλα έχασε εχτές δίκαια και καθαρά μένοντας μακρυά για άλλη μια φορά από το καλό της εαυτό , ο Κούρος από την άλλη ήταν αρκετά καλός , ψυχομενος και ήξερε τι ήθελε .
Το παιχνίδι ξεκίνησε πολύ δυνατά από τον Κουρο με μπροστάρηδες τους Ψωμαδερη και Μπιρμπα, ήταν συνέχεια μπροστά με πολύ καλή άμυνα (μετρήσαμε με το παλικάρι που καθόταν δίπλα μου 6 διαφορετικές άμυνες που άλλαξε ο προπονητής του Κούρου ) μπέρδεψε τον Μακρη που δεν ήξερε πως να απαντήσει , όταν ο Κούρος χαμήλωσε το σχήμα ξέφυγε μέχρι και 14-15 πόντους και έλεγχε το ματς , από εκεί και πέρα η Άμιλλα με 5 τρίποντα του ψηλού του Παργιανοπουλου , Μαρκομιχαλη και του απίστευτου εχτές Τόλιου πέρασε μπροστά νομίζω με 2 πόντους , εκεί νίκησε η πείρα των παικτών και του προπονητή του Κούρου που με πολύ πιεστική άμυνα προσωπική και καλές επιλογές από Ψωμαδερης και Παξινό πήραν το αποτέλεσμα σχεδόν άνετα στα τελευταία λεπτά .
Από την Άμιλλα παρα πολύ καλός ο Τολιος που τα έκανε όλα, ο Μαρκομιχαλης καλός αλλά αν δεν είχε άγχος που φαινόταν και έπαιρνε καλύτερα αποφάσεις ίσως αλλάζαμε τα πράγματα , να πω ότι η Άμιλλα έπαιζε χωρίς το βασικό της 5αρι Βαμβακάρη που το πλήρωσε , αν έπαιζε αυτός τότε λογικά θα ήταν πολύ διαφορετικά τα πράγματα.
Παριανοπουλος με τα σουτ και Αδραμης που δεν έπαιξε και πολύ ήταν θετικοί για την ομάδα .
Αφήνω τελευταίο τον coach τον Μακρη που δεν ήταν καλός , τον νίκησε κατά κράτος ο πιο έμπειρος Σιμος και φαινόταν και στο γήπεδο αυτό , χωρίς πειθαρχία η ομάδα και το μόνο που έκανε ήταν να ακολουθεί τον Σιμο στις κινήσεις που έκανε , καμία δίκη του για να αιφνιδιάσει τον Κουρο. Η Άμιλλα γενικά είχε καλύτερους και περισσότερους παίκτες αλλά δεν ήταν ομάδα και μπήκανε στο παιχνίδι πολύ νωθροί και τους στοίχισε απέναντι σε μια ομάδα που το ήθελε περισσότερο και φαινότανε .
Από τον Κουρο πολύ καλός ο Ψωμαδερης με πολύ καλές προσπάθειες και Μπιρμπας που όσο είχε καθαρό μυαλό ήταν κορυφαίος του γηπέδου , Παξινός πολύ καλός στην Άμυνα αλλά επιθετικά άστοχος και ο coach που μου έκανε πολύ καλή εντύπωση γιατί δεν τον είχα ξαναδεί και ειδα να το παίρνει το παιχνίδι με τις κινησεις του απέναντι σε ένα λίγο αντίπαλο του .
Ατραξιόν τα 1/8 τρίποντα του Σπυρίδη που τα σούταρε με τον αντίπαλο του να τον παίζει στα 4 μέτρα απόσταση αφήνοντας τον προκλητικά μόνο του , εγώ δεν θα πω ότι δεν κάνει για Β ΕΣΚΑ αλλά για να παίζει βασικός ούτε κατά διάνοια αν και στην άμυνα δεν ήταν κακός. Εκεί που έχει μεγάλο πρόβλημα ο Κουρος η μαλλον δεν έχει καθόλου παίκτες είναι στο 5 , ανύπαρκτοι και οι 3 που μπήκανε που παρόλο είχανε το ύψος πέφτανε κάτω μόνοι τους και δεν πιάνανε ούτε τις πάσες ..
Ωραίο παιχνίδι με δυο ομάδες πιυ θα παλέψουν για μα μείνουν στην κατηγορία , Άμιλλα πιο πολλοί παίκτες άλλο σαν σύνολο έχει θέλω , Κούρος με 3 παίκτες μόνο δεν περιμένει πολλά πράγματα .
Οποία ομάδα σωθεί από τις δυο θα πρέπει να πανηγυρίζει .
gspara
ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ-ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 2
Ανωτερη η Νηαρ,ευκολα η δυσκολα διπλο.

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ-ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ 2
Ντέρμπυ κορυφης στον Αγιο Ιεροθεο παρα την βαθμολογικη θεση του Κυψελιακου.Οι φιλοξενούμενοι θελουν ρεβανς για την ηττα στο κυπελλο και κυριως να καλυψουν το χαμενο εδαφος.Οι ατυχιες τους όμως τους εχουν κρατησει πισω σε ετοιμότητα.Την δεδομενη χρονικη στιγμη το '2' φανταζει εκπληξη αλλα θα παρω το ρισκο γιατι οι φιλοξενούμενοι εχουν παιχτες-Killers.

ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ-ΑΟ ΠΡΩΤΕΥΣ 1
Πολύ ενδιαφερον ματς στο Μπουρναζι.Η ομαδα του Μακρη επιστρεφει σπιτι της μετα από 3 συνεχομενα ματς στον δρομο και θελει να σταματησει το αρνητικο σερι.Θα χρειαστεί όμως τον Βαμβακαρη γιατι ο Αναγνωστου είναι τρομερος πονοκεφαλος.

ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ.-ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ 1
Δεν με νοιαζει αν ανεβουν,αν μπουν πλειοφ,αν κινδυνεψουν με υποβιβασμο............απλα θελω να βλεπω αυτην την ΟΜΑΔΑΡΑ............Huge Fun 77.gif

ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ-ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 1
Mε την επιστροφη στο γηπεδο τους θα ανακαμψουν βαθμολογικα οι Αγιοι.Προβλεπω αρκετη ωρα ζωνη από Κουρο αφου ο Αθανασακης δεν εχει αντιπαλο δεος να τον κοιταξει στα ματια.

ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ-ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 1
Ευκολος ασσος και ευκαιρια για ανασυνταξη.

ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ-ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ 1
Σε πολύ καλη κατασταση και οι 2 ομαδες.Η ΜΕΝ θα προσπαθησει να επιβαλλει αργο τεμπο και να κρατησει τα Γλυκα Νερα κατω απο τους 60 ποντους.Οι γηπεδούχοι όμως εχουν τις επιλογες και τον πρωτο λογο εχει ο ασσος.
azeppos
Ωραία ματς και αυτή την αγωνιστική...

20.00 ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ-ΝΗΑΡ ΗΣΤ 2 +5
Ο ΝΙκηφόρος δείχνει αρκετά βελτιωμένος με την έλευση του Τζιώτη.Η Νήαρ όμως ως τώρα δείχνει πιο καλή ομάδα..Βλέπω δύσκολη νίκη για τη Νηαρ...

21.00 ΦΙΛΙΠΠΟΣ-ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ 1 +8
Ωραίο ματς...Δεν βλέπω ικανό όμως το Κυψελιακό να πάρει το διπλό από Φίλιππο..

21.00 ΑΜΙΛΛΑ-ΠΡΩΤΕΑΣ 1 +6
Άλλος ένας αγώνας δυνατός..Η Άμιλλα πρέπει να νικήσει για να ανέβει και ψυχολογικά αλλά και βαθμολογικά.Ο Πρωτέας με τον τρόπο που αγωνίζεται δυσκολεύει όλους τους αντιπάλους..

21.30 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ.-ΟΚΑΜ 2 +3
Πιο καλή ομάδα οι φιλοξενούμενοι,πιο γεμάτοι και πιο έμπειροι..Μπορούν να πάνε το ματς τα μέτρα τους κ να φύγουν με το διπλό...Αν δεν αγωνισθεί ο Ατζαμόγλου ίσως και ναχει θέμα όμως ο ΟΚΑΜ...

21.45 ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ-ΚΟΥΡΟΣ 1 +4
Παρόμοιες ομάδες.Παρόλο που δεν με έχουν πείσει καμια από τις δύο ομάδες θα πάω με την έδρα η οποία θα δώσει τη νίκη στις λεπτομέρειες...Η ζώνη ίσως και να ναι βάλσαμο για τους φιλοξενούμενους απο μια μετρια ομάδα στα σουτ όπως οι γηπεδούχοι...

21.45 ΔΑΦΝΗ-ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡ. 1 + 13
Καμία περίπτωση για στραβή...

21.45 ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ-ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ 1 +7
Περιεργο ματς.Η ΜΕΝ προέρχεται από σερί 3ων νικών με ανεβασμένη ψυχολογία και με τρομερό διπλό στη Δάφνη...Τα Γλυκά Νερά πάνε πάρα πολυ καλά και θα επιδιώξουν να κρατήσουν το αήττητο στην έδρα τους επιβάλλοντας τον γρήγορο ρυθμό τους.Αν δν έχουν καβαλήσει το καλάμι από την καλή αρχή τότε μπορούν να κερδίσουν...
bball.gif bball.gif
chief1922
Νικηφόρος-Νηαρ ηστ 1
Φίλιππος-Κυψελιακος 2
Αμιλλα-Πρωτεας 2
Ολ.Παπάγου-ΟΚΑΜ 1
Αγ.Ανάργυροι-Κουρος 1
Δάφνη-Γέρακας 1
Γλ.νερά-Μεν Ιλίου 1
Καλή τύχη σε όλες τις ομάδες!!!!
LORRY
Νικηφόρος-Νηαρ ηστ 2
Φίλιππος-Κυψελιακος 2
Αμιλλα-Πρωτεας 2
Ολ.Παπάγου-ΟΚΑΜ 2
Αγ.Ανάργυροι-Κουρος 1
Δάφνη-Γέρακας 1
Γλ.νερά-Μεν Ιλίου 1
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.