Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' ΕΣΚΑ Β' ΟΜΙΛΟΣ 2017-18
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
MENEGIN11
QUOTE(takispan13 @ Dec 13 2017, 11:41 ) *
Φιλε μου κατα κάποιο τρόπο εχεις δικιο ετσι οπως το αναφέρεις , αλλα αυτό δεν σημαίνει οτι δεν πρεπει να αναφέρουμε τα κακως κείμενα μιας ομαδας η ενος παίκτη η οποιοδηποτε αλλου, π.χ. Η Αμιλλα εχει αρκετα καλη ομαδα αλλα εναν πολύ μετριο προπονητη ( πάντα κατα την αποψη μου) , ειναι κριμα για την Αμιλλα αν ειχε εναν ακομα παικτη και εναν καλυτερο προπονητη θα χτύπαγε ανοδο . Ο Κουρος τωρα ειναι χαζομαρα να εχεις 2 παικτες πολυ καλου επιπεδου (Μπιρμπας,Παξινος) εναν προπονητη ισως απο τους καλυτερους που θα μπουρουσες να εχεις , και επειδη ο Προεδρος θέλει να παιζει ο γιος του να μην δυναμωνει την ομαδα και να παιρνει παλαιμαχους η παιδακια για να μην παρουν την θεση του γιου του . φυσικα οπως το λες βαζει τα λεφτα του και κανει οτι θελει και μαγκια του , αλλα δεν σημαινει οτι πρεπει να μην το πουμε .

Μαζί σου κ γω,μονο για την εμπάθεια έχω θέμα.δεν είναι σωστο να κρίνουμε ανθρώπους κ επιλογές,η τελική βαθμολογία είναι ο πιο σωστός κριτής.επίσης αν δεις το σπορσιτι κ τι εκδηλώσεις κανει ο κούρος κ ποσά παιδιά έχει στα τμήματα του,δε νομιζω οτι ο πρόεδρος βάζει απο τη τσέπη του απλα διαχειρίζεται με μεγάλη επιτυχία βαση αποτελεσμάτων ενα μεγαλο ταμείο.όσο για το ποιοι παιζουν καλό είναι να κοιτάμε αν υπαρχουν κ παιχτες απο τη περιοχή στην ομάδα,αφού είναι ιδιαίτερα μακρια κ σε τέτοιες περιπτωσεις επικρατούν άλλοι κανόνες.
ΣΟΥΛΗΣ
Αυτό που διαπιστώνω εγώ, διαβάζοντας σχεδόν όλες τις κατηγορίες είναι ότι 1)Συγκεκριμένα γεγονότα ( αγώνες, αθλητές, διαιτητές, παράγοντες, έδρες, Ε.Σ.Κ.Α. κ.ά.) ο καθένας τα προσεγγίζει τελείως διαφορετικά. Το ίδιο συμβάν το αντιμετωπίζουν οι γράφοντες με παντελώς αντίθετη γνώμη!! Το ίδιο πράγμα!! Αυτό δείχνει έλλειψη αντικειμενικότητας. 2) Ο καθένας χωρίς να σκεφτεί , χωρίς να έχει γνώσεις, χωρίς να είναι αντικειμενικός πατάει τα πλήκτρα και ΓΡΑΦΕΙ ΟΤΙ ΘΈΛΕΙ, ΟΤΙ ΤΟΥ ΚΑΤΕΒΕΙ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ. Θέλει μέτρο μάγκες......
gspara
ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 1
Για το 11/11,με ή χωρις Ντανα.

ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ 2
Αμφιρροπο παιχνιδι.Σε καλη κατασταση και δυνατη στο Μπουρναζι η Αμιλλα.Η Δαφνη από την άλλη δειχνει μπερδεμενη,αλλα πιστευω ο χρονος λειτουργει υπερ της και αν αποφυγει τα ασχημα τελειώματα,μπορει να αποδρασει με ένα σπουδαιο διπλο βαθμολογικα και ψυχολογικα.

ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. - ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 1
Διαφορετικες ομαδες,πολυ ενδιαφερον παιχνιδι.Η Νηαρ θελει να διατηρηθεί στην πρωτη 3αδα και με την εμπειρια της εχει τον πρωτο λογο για τη νικη.Με την Ολυμπιαδα όμως καμμια ομαδα δεν μπορει να είναι ησυχη και αν επιβαλλει τον ρυθμο της μπορει να σταματησει το αρνητικο σερι.

ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ - ΑΟ ΠΡΩΤΕΥΣ 1
Πολύ δυνατοι οι γηπεδουχοι,ξεκαθαρο φαβορι.

ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ - ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 1
Ευκολος ασσος για τα Γλυκα Νερα λιγο πριν το μεγαλο ματς με τον Φιλιππο.

ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ - ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 1
Στανταρ.

ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ 1
Το χρειαζεται περισσοτερο ο Κυψελιακος που περιμενει και την επιστροφη των τραυματιων.
filologos
ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 1

ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ 1

ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. - ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 2

ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ - ΑΟ ΠΡΩΤΕΥΣ 1

ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ - ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 1

ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ - ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 1

ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ 1
LORRY
ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 1

ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ 2

ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. - ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 2

ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ - ΑΟ ΠΡΩΤΕΥΣ 1

ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ - ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 1

ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ - ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 1

ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ 1
doctor_dru
ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 1
Περισσότερες λύσεις και καλύτερη χημεία ο Φίλιππος

ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ 2
Οι γηπεδούχοι είναι σε καλή κατάσταση, αλλά η Δάφνη με την επιστροφή των τραυματιών θα ανεβάσει ρυθμούς σιγά σιγά οπότε ρισκάρω το διπλό

ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. - ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 2
Ο πρώτος λόγος στην πιο έμπειρη Νήαρ αλλά η Ολυμπιάδα στην καλή της βραδιά μπορεί να δυσκολέψει και να κερδίσει οποιονδήποτε

ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ - ΑΟ ΠΡΩΤΕΥΣ 1
Ο Πρωτέας έρχεται από 2 πολύ καλές νίκες αλλά ο ΟΚΑΜ παραμένει φαβορί και δεν θέλει να μείνει κι άλλο πίσω από την κορυφή

ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ - ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 1
Παρόλο που ο Νικηφόρος παλεύει όλα τα ματς, δύσκολα θα πάρει κάτι από το σημερινό

ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ - ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 1
Ανώτεροι οι Άγιοι, πιθανότατα θα φτάσουν σε μια εύκολη νίκη

ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ 1
Σε καλύτερη κατάσταση η ΜΕΝ αλλά ο Κυψελιακός καίγεται. Οριακά άσσος
Markoo

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 1
25 ποντους διαφορα και πανω

ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ 1
Ντερμπυ

ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. - ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 2
Ξεφουσκωσε η ολυμπιαδα κ θα παλεψει να σωθει

ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ - ΑΟ ΠΡΩΤΕΥΣ 1
10 ποντους κ πανω

ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ - ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 2
Διπλο και χαμος στην ουρα

ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ - ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 1
Χωρις σχολια

ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ 1
Ευκολα
Reignman40
ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 1

ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ 1

ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. - ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 2

ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ - ΑΟ ΠΡΩΤΕΥΣ 1

ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ - ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 1

ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ - ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 1

ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ 1
gspara
ΑΜΙΛΛΑ-ΔΑΦΝΗ 61-71 (10-18,28-39,46-53,61-71)

Ανωτερη η Δαφνη,νικησε ευκολα και πειστικα την Αμιλλα στο ζορικο Μαζαρακης και πιστοποιησε ότι είναι θεμα χρονου η αγωνιστκη και βαθμολογικη της ανοδο από την στιγμη που οι κορυφαιοι σημερα Βιτσος-Βουλγαρης,ενσωματωνονται ολο και καλυτερα!!

ΑΜΙΛΛΑ:Τολιος-Μαρκομιχαλης-Aδραμης-Βλασερος-Παριανοπουλος
ΔΑΦΝΗ:Βαλες-Ολυμπιος-Καραγιαννης-Πασσας-Αργυριδης

Ο κοουτς Καραμπας ξεκινησε με τον Ολυμπιο στον Μαρκομιχαλη,αλλα ενώ ο νεαρος ξεκινησε καλα αναγκαστηκε νωρις να αλλαξει τα αρχικα του πλανα αφου και αυτος και ο αντικαταστατης του (Γεωργοπουλος) χρεωθηκαν νωρις με 2 φαουλ.
Το καλο ξεκίνημα της Αμιλλας με τα 3ποντα των Αδραμη-Βλασερου(6-0) δεν ειχε αναλογη συνεχεια.Η Δαφνη πιεσε και με την εισοδο των Βιτσου-Γεωργακοπουλου προσπερασε 8-15.

Οι φιλοξενούμενοι προσπαθησαν να μπερδεψουν την επιθεση της Αμιλλας και εκαναν εναλλαγες από μαν-του-μαν σε ζωνη ακομα και για μια μονο αμυνα.
Ο Βιτσος ηγηθηκε στην 2η περιοδο και μαζι με τον Βουλγαρη που μπηκε δυναμικα στο 5,εδωσαν στην Δαφνη προβαδισμα 19-33.

Μετα το ταιμαουτ του κοουτς Μακρη η Αμιλλα γυρισε την αμυνα της σε ζωνη αλλα η Δαφνη απαντησε αμεσα με τα 3ποντα των Βουλγαρη-Γκολια να γραφουν το 22-39.
Στην συνεχεια όμως με ένα σερι 6-0 οι γηπεδούχοι καταφεραν να μαζεψουν καπως την διαφορα στο ημιχρονο...28-39.

Στην 3η περιοδο η Δαφνη με σχετικη ευκολια διατηρουσε την διαφορα πανω από το διψηφιο και με 3ποντο του Γεωργοπουλου προηγηθηκε 34-48.
Προς το τελος της περιοδου η Αμιλλα καταφερε μετα από ωρα να ριξει την διαφορα στο -7(46-53) με 3ποντο του Αδραμη.

Στην τελευταια περιοδο όμως ηταν καθοριστικος ο δαιμονιος Γκολιας ο οποιος με 2 μεγαλα τριποντα ανεβασε και παλι την διαφορα στο 49-64 καθαριζοντας ουσιαστικα το παιχνιδι.

Κορυφαιος της Δαφνης ο Βιτσος και πολύ καλοι Βούλγαρης-Γκολιας-Γεωργακοπουλος.Απων Μηντζαριδης.
Απο την Αμιλλα παλεψαν περισσοτερο Τολιος-Αδραμης-Βλασερος.Ο ανέτοιμος Καμπιτης απλα δοκιμασε να μπει για λιγα λεπτα στο 34'.

* Φιλε Παραγοντα δεν με εβγαλε αποψε το πρόγραμμα για Σαλουν αλλα από ότι εμαθα από ουδετερο φιλο εγινε πολύ δυνατο παιχνιδι και η Νηαρ ειχε καθοριστικούς Αποστολιδη-Μαγκο.
erasitexnis
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ - ΝΗΑΡ ΗΣΤ
58-63
Δυνατό παιχνίδι, ελάχιστες διαφορές στο σκόρ συνέχεια, μπορούσε να το κερδίσει οποιαδήποτε από τις δύο ομάδες.
Κέρδισε η ομάδα που ήταν πιο συγκεντρωμένη και ψύχραιμη στο τελευταίο λεπτό που ξεκίνησε με τις ομάδες ισόπαλες. Η ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ έκανε μεταξύ των άλλων (λαθών) και 1 στις 5 βολές, ενώ στο ίδιο λέπτο η ΝΗΑΡ, αν θυμάμαι καλά, ήταν απόλυτα εύστοχη.
Paragodas
Κατά την αποψή μου ο όμιλος είναι μακράν ο πιο ενδιαφέρον όμιλος των τελευταίων ετών. Απ οτι φαίνεται όλοι μπορούν να χάσουν από όλους ...Και χθες Νηαρ και ΟΚΑΜ γλίτωσαν στο παρά ένα απ οτι φαίνεται. Ο Φίλιππος έχασε μέσα στην έδρα του από Κούρο που δείχνει σφυγμό η Δάφνη φαίνεται να ανεβαίνει αισθητά και η συνέχεια αναμένεται συναρπαστική.

Φίλιππος - Κούρος

Δυνατό παιχνίδι έγινε χθες με τους πρωτοπόρους να θέλουν να διατηρήσουν την έδρα τους και το αήτηττο. Ο Κούρος στα μάτια μου χθες φάνηκε οτι το ήθελε περισσότερο. ¨Ηθελε μια τέτοια νίκη και ειδικά με τον πρωτοπόρο της βαθμολογίας έχει και άλλη ψυχολογκή υπόσταση.

Το παιχνίδι ήταν derby σε όλη την διάρκειά του με τους πρωτοπόρους να έχουν σαν πρώτα βιολιά Ντάνα και Παπαδόπουλο. Σκληρές άμυνες και από τις 2 ομάδες με πάθος και ένταση... Ο Κούρος όμως με μυαλό και συγκέντρωση μπόρεσε στο 4ο δεκάλεπτο και πήρε το ροζ φύλλο. Για εμένα στον Κούρο την διαφορά την έκανε ο ψηλός ο οποίος και έβαλε πόντους που χρειαζόταν η ομάδα του αλλά και βοήθησε στο αμυντικό κομμάτι. Έδωσε τους πόντους που χρειαζόταν η ομάδα του γιατί μόνο με τους 3(Μπίρμπα, Παξινό, Ψωμαδέρη) δεν γίνεται να κερδίσεις.

Συγχαρητήρια και στις 2 ομάδες...!!!!Καλή συνέχεια σε όλους...!!!

Υ.Γ. Άλλο ένα repsect στο φίλο gspara για την περιγραφή του..... 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
gspara
QUOTE (Paragodas @ Dec 15 2017, 12:31 ) *
Φίλιππος - Κούρος.................

Πηρε πουθενα το ματι σου τον Παπαϊωάννου?Οντως δεν επαιξε?
rudy91
Φιλιππος-Κουρος

Δικαιη νικη των φιλοξενουμενων που μαλλον πρεπει να ευχαριστησουν και το προπονητη του ΦΙλιππου που εβαλε το λιθαρακι του για να ερθει το διπλο!!μολις τελειωσε το ρεζερβουαρ απο ανασες των παιχτων του κουρου αποφασιζει να παιξει ζωνη και να περασουν 3-4 λεπτα ξεκουρασης με το σκορ κολημμενο στο 50-59!!! Πραγματικο δωρο
Vmax
QUOTE(Paragodas @ Dec 15 2017, 13:31 ) *
Κατά την αποψή μου ο όμιλος είναι μακράν ο πιο ενδιαφέρον όμιλος των τελευταίων ετών. Απ οτι φαίνεται όλοι μπορούν να χάσουν από όλους ...Και χθες Νηαρ και ΟΚΑΜ γλίτωσαν στο παρά ένα απ οτι φαίνεται. Ο Φίλιππος έχασε μέσα στην έδρα του από Κούρο που δείχνει σφυγμό η Δάφνη φαίνεται να ανεβαίνει αισθητά και η συνέχεια αναμένεται συναρπαστική.

Φίλιππος - Κούρος

Δυνατό παιχνίδι έγινε χθες με τους πρωτοπόρους να θέλουν να διατηρήσουν την έδρα τους και το αήτηττο. Ο Κούρος στα μάτια μου χθες φάνηκε οτι το ήθελε περισσότερο. ¨Ηθελε μια τέτοια νίκη και ειδικά με τον πρωτοπόρο της βαθμολογίας έχει και άλλη ψυχολογκή υπόσταση.

Το παιχνίδι ήταν derby σε όλη την διάρκειά του με τους πρωτοπόρους να έχουν σαν πρώτα βιολιά Ντάνα και Παπαδόπουλο. Σκληρές άμυνες και από τις 2 ομάδες με πάθος και ένταση... Ο Κούρος όμως με μυαλό και συγκέντρωση μπόρεσε στο 4ο δεκάλεπτο και πήρε το ροζ φύλλο. Για εμένα στον Κούρο την διαφορά την έκανε ο ψηλός ο οποίος και έβαλε πόντους που χρειαζόταν η ομάδα του αλλά και βοήθησε στο αμυντικό κομμάτι. Έδωσε τους πόντους που χρειαζόταν η ομάδα του γιατί μόνο με τους 3(Μπίρμπα, Παξινό, Ψωμαδέρη) δεν γίνεται να κερδίσεις.

Συγχαρητήρια και στις 2 ομάδες...!!!!Καλή συνέχεια σε όλους...!!!

Υ.Γ. Άλλο ένα repsect στο φίλο gspara για την περιγραφή του..... 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif

Προσωπικά συμφωνώ απόλυτα....να προσθέσω πως χωρίς τις πολύ καλές πάσες του Ψωμαδέρη δεν θα είχε τόσο ευκολο έργο...Συγχαρητήρια στην ομάδα του Κούρου για τη δίκαιη νίκη τους αλλά και στον Coach για την εμφάνιση της ομάδας του...ένα από τα πιο δυνατά πρωταθλήματα της Β'ΕΣΚΑ που θυμάμαι...κοντεύουν Χριστούγεννα και δεν έχουμε ιδέα ακόμα ποιές ομάδες θα πέσουν...κ προσωπικά εκτός Κρόνου, πιστεύω πως ο Νικηφόρος δεν θα πέσει εύκολα...δεν εχει ταβανι...μονο βελτιωση βλεπω (νεανική ομάδα, εχει παλεψει μέχρι τέλους 7 ματς...παχνιδι με παιχνιδι αποκτα κ περισσοτερη εμπειρια...αν δεν το διαλυσουν πιστευω πως θα κανουν πολυ καλο 2ο γυρο)...και με τη σημερινη βαθμολογια δεν ειναι δυνατον να πιστεψεις οτι θα πεσει ο Κυψελιακος ή η Ολυμπιαδα ή ο Κουρος ή ο Πρωτέας...ομαδες που θα επρεπε να κανουν πρωταθλητισμο....η ΜΕΝ πλεον σε τροχια play off...η Δαφνη μονο ταβανι δεν εχει...ο ΟΚΑΜ εχει το πιο δυνατο ροστερ (απο οσες ομαδες εχω δει γιατι δεν εχω εικονα για ολες)...Γλυκα Νερα μονο ταβανι δεν εχουν...το ιδιο κ οι Αγιοι...η Αμιλλα θα μπορουσε ανετα να ειναι πενταδα...η Νηαρ σταθερη αξια πρωταθλητισμου...ολοι μπορουν να χασουν απο ολους...και αυτο κραταει σε υπεδιεγερση ομαδες, προπονητες, παικτες, φιλαθλους και δημοσιογραφους...επισης πρωτη φορα βλεπω τοσο scouting...σε τοπικο πρωταθλημα..ουτε Α2 δεν αντιμετωπιζα τοσο διαβασμενες ομαδες...μπραβο σε ολους...βλεπω κοσμο να ερχεται στο γηπεδο και χαιρομαι...βλεπω τους νεους αθλητες να βελτιωνονται και χαιρομαι...βλέπω παικταραδες απο μεγαλες κατηγοριες και χαιρομαι...και φυσικα ελπιζω η ομαδα μου να καταφερει το στοχο της...ειτε σαν πρωτη ειτε απο τα play off....Την εκβαση του πρωταθληματος θα την κρινουν 1.η δουλεια στη διακοπη των Χριστουγεννων, 2η σταθεροτητα των Ομαδων στο κλιμα και στις πληρωμες των συμφωνηθεντων οδοιπορικων, 3.το βαθος των παγκων ένεκα απουσιων βασικων παικτων, 4.η φυσικη κατασταση των ομαδων, 5. η συμμετοχη των αθλητων στις προπονησεις, 6.η διαχειρηση των οποιοδηποτων εσωτερικων κρισεων των ομαδων , 7.ο ασταθμητος παραγοντας...πχ η τυχη, διαιτητες...κλπ...Καλες γιορτες σε ολους..με υγεια...και καλη δυναμη στις δυσκολες εποχες που ολοι μας περναμε..μακαρι η Ελλαδιτσα μας αλλα και το μπασκετακι μας, να βγουν απο την κριση που περνανε συντομα...Coach Αντωνοπουλος Γιαννης
Vmax
QUOTE(rudy91 @ Dec 15 2017, 16:22 ) *
Φιλιππος-Κουρος

Δικαιη νικη των φιλοξενουμενων που μαλλον πρεπει να ευχαριστησουν και το προπονητη του ΦΙλιππου που εβαλε το λιθαρακι του για να ερθει το διπλο!!μολις τελειωσε το ρεζερβουαρ απο ανασες των παιχτων του κουρου αποφασιζει να παιξει ζωνη και να περασουν 3-4 λεπτα ξεκουρασης με το σκορ κολημμενο στο 50-59!!! Πραγματικο δωρο

Η ηττα της ομαδας μου οφειλεται καθαρα σε μενα...οχι ομως γιαυτο που μου καταλογιζεις...στο οτι δηλ αποφασισα τη ζωνη...ειχαμε δεχθει 6 ΣΕΡΙ πολυ ευκολα καλαθια...ρισκαρα..ελπιζοντας να βγαλουμε καποιους αιφνιδιασμους απο ευκολο ρημπαουντ...κ οντως στη ζωνη δεν φαγαμε ουτε εναν ποντο...ουτως η αλλως, το πλανο μας ηταν να τους πιεσουμε κ να τους κουρασουμε...αλλα σε εκεινη την περιοδο το τρωγαμε παρα πολυ ευκολα...το παιχνιδι χαθηκε απο λαθος δικο μου, οχι ομως απο αυτο που μου καταλογιζεις...κατα την προσωπικη μου φυσικα αποψη...σιγουρα δεν ηθελα να δωσω τετοιο δωρο , οπως λες, αλλα δεν μπορουσα να συνεχιζω να τρωω καλαθια στα 5 δευτερα...και μαλιστα ευκολα...αν παλι εμπαιναν τα 2 lay up που χασαμε και οι αστοχες βολες...θα κερδιζαμε το παιχνιδι απο την ζωνη...μακαρι αυτα να τα ξεραμε απο πριν..ξερεις πολλες φορες...εμεις οι προποντες πρεπει να παιρνουμε ρισκα για να αλλαξουμε τη ροη του αγωνα κ καποιες φορες..στηριζομαστε και στο ενστικτο μας...χωρις καποια λογικη εξηγηση...εχουμε ενα feeling...οτι κατι θα μας παει καλα..δεν βγαινει παντα...αλλα ετσι ειναι...οπως κ να εχει...θεωρω οτι δικαια χασαμε...ημασταν κακοι και ο Κουρος καλυτερος...η ηττα προσωπικη μου ευθυνη και οι 10 νικες μας, ευθυνη των παικτων μου...παντως κ να μου ξανατυχει κατι τετοιο, παλι το ιδιο θα κανω...ειδικα οταν δεν μου πιανουν οι 7 διαφορετικες αμυνες που παιξαμε πριν για να σταματησουμε ανεπιτυχως τον Κουρο....ομως οντως εχεις δικιο, οτι εγω φταιω για την ηττα...Καλες γιορτες αγαπητε...σε περιμενουμε κ στα παιχνιδια μας....Coach Αντωνοπουλος Γιαννης
rudy91
QUOTE(Vmax @ Dec 17 2017, 13:39 ) *
Η ηττα της ομαδας μου οφειλεται καθαρα σε μενα...οχι ομως γιαυτο που μου καταλογιζεις...στο οτι δηλ αποφασισα τη ζωνη...ειχαμε δεχθει 6 ΣΕΡΙ πολυ ευκολα καλαθια...ρισκαρα..ελπιζοντας να βγαλουμε καποιους αιφνιδιασμους απο ευκολο ρημπαουντ...κ οντως στη ζωνη δεν φαγαμε ουτε εναν ποντο...ουτως η αλλως, το πλανο μας ηταν να τους πιεσουμε κ να τους κουρασουμε...αλλα σε εκεινη την περιοδο το τρωγαμε παρα πολυ ευκολα...το παιχνιδι χαθηκε απο λαθος δικο μου, οχι ομως απο αυτο που μου καταλογιζεις...κατα την προσωπικη μου φυσικα αποψη...σιγουρα δεν ηθελα να δωσω τετοιο δωρο , οπως λες, αλλα δεν μπορουσα να συνεχιζω να τρωω καλαθια στα 5 δευτερα...και μαλιστα ευκολα...αν παλι εμπαιναν τα 2 lay up που χασαμε και οι αστοχες βολες...θα κερδιζαμε το παιχνιδι απο την ζωνη...μακαρι αυτα να τα ξεραμε απο πριν..ξερεις πολλες φορες...εμεις οι προποντες πρεπει να παιρνουμε ρισκα για να αλλαξουμε τη ροη του αγωνα κ καποιες φορες..στηριζομαστε και στο ενστικτο μας...χωρις καποια λογικη εξηγηση...εχουμε ενα feeling...οτι κατι θα μας παει καλα..δεν βγαινει παντα...αλλα ετσι ειναι...οπως κ να εχει...θεωρω οτι δικαια χασαμε...ημασταν κακοι και ο Κουρος καλυτερος...η ηττα προσωπικη μου ευθυνη και οι 10 νικες μας, ευθυνη των παικτων μου...παντως κ να μου ξανατυχει κατι τετοιο, παλι το ιδιο θα κανω...ειδικα οταν δεν μου πιανουν οι 7 διαφορετικες αμυνες που παιξαμε πριν για να σταματησουμε ανεπιτυχως τον Κουρο....ομως οντως εχεις δικιο, οτι εγω φταιω για την ηττα...Καλες γιορτες αγαπητε...σε περιμενουμε κ στα παιχνιδια μας....Coach Αντωνοπουλος Γιαννης

Στο διαστημα της ζωνης βαλατε μεσα και τους 2 μικρους με το σκορ να μενει ισοπαλο 50-59 για 3 λεπτα περιπου,και θυμηθηκατς να ξεκουρασετε τον ασσο σε εκεινο το διαστημα που θα επρεπε ν γινει η τελευταια αντεπιθεση!!τωρα αναφερεστε σε αστοχες βολες , που προηλθαν απο δωρα του διαιτητη..1)θελει 2 λεπτα να ληξει και δινει γκολ φαουλ αντιαθλητικο( καμια υποψια αντιαθλητικου φαουλ, 2)στην επομενη επιθεση φαουλ στο τριποντο και δωρο 3 βολες!! 3)και στο τελευταιο λεπτο τεχνικη ποινη σε βαρος του μπιρμπα!!!προσπαθησε πολυ να το γυρισει ο διατητης το παιχνιδακι...αρκετες βολες εχασε και ο κουρος που ειχε ποσοστο κοντα στο 60%!
lalakill
ΑΟ ΠΡΩΤΕΥΣ ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 2 Με την ψυχολογια στο φουλ μετα το διπλο επι του φιλιππου ο κουρος.Αναμενετε πολυ δυνατο παιχνιδι.

ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 2. Δυο ομαδες που δεν τις εχω παρακολουθ
ησει πηγενω βα8μολογικα.

ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ 1 . Η νηαρ νομιζω ειναι πιο ποιοτικη ομαδα και πιο δεμενη.δυνατο παιχνιδι και εκει

ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ 2. Ευκολα η δυσκολα 8α το παρει το παιχνιδι.

ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 1.Παω με την εδρα και τον ενθουσιασμο της δαφνης. Οι Αγιοι δεν 8α το αφησουν το παιχνιδι ευκολα και 8α το χτυπησουν στα ισα.

ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 2.Ματσαρα στα γλυκα νερα. Δυο πολυ καλες ομαδες.Δινω μια παραπανω πιθανοτητα στον φιλιππο λογω της εμπειριας του.

ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 2. Νομιζω ηρ8ε η ωρα να νικησει η ολυμπιαδα μετα απο 5 αγωνιστικες.


Πολυ δυνατη αγωνιστικη η τελευταια πριν τις γιορτες.Περιμενουμε πολυ δυνατα ματσακια στον πιο δυσκολο και μπασκετικο ομιλο της εσκα.! smiley.gif bball.gif blove.gif
gspara
QUOTE (lalakill @ Dec 19 2017, 16:40 ) *
.........Πολυ δυνατη αγωνιστικη η τελευταια πριν τις γιορτες.Περιμενουμε πολυ δυνατα ματσακια στον πιο δυσκολο και μπασκετικο ομιλο της εσκα.! smiley.gif bball.gif blove.gif

Tεραστιε γκουρου είμαι τρελα ενθουσιασμένος για τον επαναπατρισμο σου 77.gif .........Περιμενω με αγωνια τα σχολια σου και φυσικα μεσα στις διακοπες αναλυση εφ'ολης της υλης με καλυτερες 5αδες,εικονα κάθε ομαδας κλπ...
lalakill
Καλως σας ξαναβρηκα!! για παμε γερα! Καλη αγωνιστικη!
wos_sport3.gif wos_sport3.gif
chief1922
Αιωνια χαμενα ταλεντα
Αποτυχημενοι ανεργοι προπονητες
Paragodas
Καλημέρα σε όλους τους φίλους.... Πάμε για άλλη μια πολύ ενδιαφέρουσα αγωνιστική αύριο...!!Να δούμε ποιος θα την πατήσει πάλι γιατί απ οτι φαίνεται κάθε εβδομάδα έχουμε και μια έκπληξη..

ΑΟ ΠΡΩΤΕΥΣ - ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 2
Με ανεβασμένη ψυχολογία ο Κούρος από τη νίκη στον Φίλιππο ο Πρωτέας αν θέλει να κάνει το βήμα παραπάνω πρέπει να κερδίσει. Θα στηρίξω όμως τον έμπειρο Κούρο.

ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 2
Ματς παγίδα εδώ για την Άμιλλα αν δεν είναι σοβαροί. Ο Νικηφόρος έχει αποδείξει οτι δεν τα παρατάει. Θα στηρίξω την εμπειρία των φιλοξενούμενων.

ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ - ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ 1
Η σοβαρή Νηαρ δε νομίζω οτι θα αντιμετωπίσει δυσκολίες μέσα στην έδρα της.

ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ - ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ 2
Derbaki έχουμε εδώ. 2 ομάδες με διαφορετικό στυλ μπάσκετ. Περιμένω κλειστό σκορ και δυνατό παιχνίδι.

ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ - ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 1
Έστω και δύσκολα η Δάφνη θα το καθαρίσει.

ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ - ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 2
Ο Φίλιππος προέρχεται από μια κακή ήττα που κάπου θα γινόταν κατά την αποψή μου. Είναι πολύ περιέργο το παιχνίδι γιατί λίγο το πλαστικό το γηπέδου, λίγο ο φωτισμός, λίγο τα Γλυκά Νερά που μέσα στην έδρα τους είναι άλλη ομάδα μπορεί να χάσει το παιχνίδι χωρίς να το καταλάβει. Παρ όλα αυτά θα τον στηρίξω γιατί έχει βάθος και προπονητή.

ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ - ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 2
Εύκολο βράδυ

Καλή επιτυχία σε όλες τις ομάδες με υγεία και ωραίο μπάσκετ..!!! bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif

takispan13
Καλημερα σε ολους , πραγματι αν και το εχουμε πει απο την αρχη πολυ αμφιροπο πρωταθλημα και δυσκολο το φετινο, ισως το πιο δυσκολο των τελευταίων ετών.

ΑΟ ΠΡΩΤΕΥΣ - ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 1 , πιστευω δυσκολα θα αντεξει ο Κούρος δευτερο δύσκολο παιχνιδι, πρέπει να εχεις πολυ καλή φυσικη κατασταση και μολις με 3 παικτες οσο και να προπονείσαι δεν αντέχεις.

ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 2 , αν δεν νικησει η Αμιλλα θα τον πάρει μαζί του ο Νικηφορος.


ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ - ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ 1 . Ευκολος 1 για το τρένο


ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ - ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ 2 . Διαφορά ποιότητας


ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ - ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 1 .ΑΝ χάσει η Δαφνη δυσκολεύουν πολύ τα πραγματα.

ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ - ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 2. Θα ξεσπάσει πιστεύω στα Γλυκα Νερά

ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ - ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 2


jimmythefirst
ΠΡΩΤΕΑΣ - ΚΟΥΡΟΣ : 1 , o Koυρος ερχεται απο ενα σπουδαιο διπλο ομως νομιζω η εδρα θα κερδισει την εμπειρια του.

ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΑΜΙΛΛΑ : 2 , αρκετα πιο δουλεμενη ομαδα η Αμιλλα χρειαζεται νικη για να διατηρηθει σε τροχια Play-Off.

ΝΗΑΡ ΙΣΤ - ΚΥΨΕΛΛΙΑΚΟΣ : 1, μια σοβαρη Νηαρ Ιστ θα παρει δυσκολα ή ευκολα τη νικη απεναντι στο μικρο ροτεισιον του Κυψελλιακου.

ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ - ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ : 1, δύο απο τις πιο σκληρες αμυντικα ομαδες του ομιλου, θα παω με την εδρα σε ενα σκληρο παιχνιδι που θα κερδισει ο πιο συγκεντρωμενος.

ΔΑΦΝΗ - ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ : 1, αν καταφερουν να περιορισουν το post παιχνιδι των Αγιων και να πιεσουν αποτελεσματικα θα παρουν τη νικη στην εδρα τους.

ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ - ΦΙΛΛΙΠΟΣ : 2, ο Φιλλιπος θελει απαραιτητα τη νικη σε ενα πολυ περιεργο κλειστο οπου τα Γλυκα Νερα δειχνουν να εκμεταλευονται, ντερμπι.

ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ - ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ: 2, χωρις να εχουν να επιδειξουν τιποτα ιδιαιτερο οι φιλοξενουμενοι μπορουν ωστοσο να παρουν το διπλο στην εδρα ενος εξισου νεανικου αντιπαλου.
gspara
ΑΟ ΠΡΩΤΕΥΣ - ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 1
Περισσοτερο επιθετικο ταλεντο ο Κουρος,αλλα αν παει το ματς στη δυναμη,σε συνδυασμο με την πιεση του Πρωτεα,βλεπω ασσο.Κλειδι να μην φορτωθεί ο Αναγνωστου.

ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 1
Πρεπει να κερδισει ο Νικηφόρος για να δωσει αξια στο μεγαλο 2πλο της προηγουμενης αγωνιστικης.Ανωτερη η Αμιλλα αλλα θα πονταρω επιβίωση.

ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ - ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ 1
Δεν είναι σε καλη κατασταση ο Κυψελιακος με αρκετα αγωνιστικα αλλα και εσωτερικα θεματα(Δημας θα παιξει?).Παρα την απουσια Σαρακασιδη,η Νηαρ εχει τον πρωτο λογο και μαλλον ευκολα.

ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ - ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ 2
Πολλα μπραβο αξιζουν στην σκληροτραχηλη ομαδα του Γεωργαλα.Ο ΟΚΑΜ γλυτωσε δευτερο εμφραγμα και πιστευω θα αποδρασει από την Πεταλουδα για να μην παει χαμενο το δωρο του Κουρου.

ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ - ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 1
Πολύ ενδιαφερον ματς.Καταιγιστικο ροτεισον από την μια,ποιοτικη πενταδα από την άλλη.Θα πονταρω στην ομαδα του Καραμπα που πρεπει να σταματησει τον Αθανασακη και να πιστοποιησει την αγωνιστικη της ανακαμψη.

ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ - ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 2
Μεγαλο ματς αναμεσα σε δυο ομαδες που επεσαν θυματα εκπλήξεων την προηγουμενη αγωνιστικη.Αν και δυσκολα,πιστευω ο Φίλιππος θα επιστρεψει στις νικες.

ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ - ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 2
Ωρα νικης για την Ολυμπιαδα ώστε να κερδισει ψυχολογια και να επιστρεψει πιο δυνατα το νέο ετος.
azeppos
ΑΟ ΠΡΩΤΕΥΣ - ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 1 +5
Η ψυχολογία με το μέρος του Κούρου...Σίγουρα οι αλλαγές από μ2μ σε ζώνη θα αποδιοργανώσουν το Πρωτέα...Αλλά πιστεύω πως στο τέλος θα υπερισχύσει η έδρα κ το πρες σε ολο το γηπεδο που σε αποδιοργανώνει επίσης...

ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 2 +4
Σπουδαία νίκη του Νικηφόρου αλλά η Άμιλλα μπορεί να φύγει με το διπλό....

ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ - ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ 1 +9
Δεν ξέρω αν θαναι εύκολο αλλα η λογική λέει Νηαρ Ηστ έστω οριακά....

ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ - ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ 2 +5βάλει πανω απο 55π.

ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ - ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 1 +4
Άλλο ένα ωραιο ματς....Πρώτο λόγο έχει η έδρα..

ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ - ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 1 +4
Το ντέρμπι της αγωνιστικής ανάμεσα σε δύο πολύ καλές ομάδες...Κόντρα σε όλους σας θα πάω με την έδρα..... 69.gif 69.gif

ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ - ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 2 +11
Αν δεν κερδίσει η Ολυμπιάδα θαχει θέμα.....



doctor_dru
ΑΟ ΠΡΩΤΕΥΣ - ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 2
Με πολύ καλή ψυχολογία ο Κούρος μετά το διπλό στον Φίλιππο. Βλέπω ντέρμπι αλλά πάω με το μομέντουμ

ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 1
Ο Νικηφόρος πήρε μεγάλη ανάσα και έχει ευκαιρία για 2η σερί νίκη απέναντι στην ασταθή Άμιλλα

ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ - ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ 1
Σαφές προβάδισμα στους γηπεδούχους που θέλουν να μείνουν κοντά στην κορυφή, ενώ ο Κυψελιακός δεν πατάει καθόλου καλά

ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ - ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ 2
Οι γηπεδούχοι παρουσιάζουν πολύ καλή εικόνα και σίγουρα θα ζορίσουν το φαβορί

ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ - ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 1
Η Δάφνη παρουσιάζεται βελτιωμένη και έχει προβάδισμα για την νίκη

ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ - ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 1
Ο Φίλιππος θέλει επιστροφή στις νίκες για να παραμείνει μόνος πρώτος. Δύσκολη αποστολή απέναντι και δυνατή ομάδα που έρχεται κι αυτή από γκέλα

ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ - ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 2
Ήρθε η ώρα να επιστρέψει η Ολυμπιάδα στα θετικά αποτελέσματα μετά από ένα μεγάλο αρνητικό σερί
Reignman40
ΑΟ ΠΡΩΤΕΥΣ - ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 1X

ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 2

ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ - ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ 1

ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ - ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 1

ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ - ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 2

ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ - ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 2
lalakill
Πρωτεας-Κουρος 74-68...Σε ενα πολυ δυνατο και σκληρο παιχνιδι ο πρωτεας καταφερε να επικρατησει πιο ευκολα απο το τι δειχνει το τελικο σκορ κα8ως η διαφορα ειχε φτασει και τους 12 ποντους αν δεν κανω λα8ος.Με σκορ ημιχρονου 34-35 το παιχνιδι ηταν ντερμπι μεχρι την τριτη περιοδο οπου ο πρωτεας πιεσε και καταφερε να κρατησει το προβαδισμα μεχρι το τελος..Πολυ κακο δευτερο ημιχρονο για την ομαδα του coach Σιμου που ηταν αρκετα αστοχη..ο Πρωτεας με αιχμη του δορατος τον Αναγνωστου μεσα στη ρακετα και τον Πατσιο οποιος εκανε φανταστικο παιχνιδι και στις δυο πλευρες του γηπεδου επικρατησε δικαια και πηρε μια σπουδαια για την συνεχεια νικη.Πολυ καλλοι και οι Μελλος,Ανδριωτης και Σιραγας..Για τον κουρο εξαιρετικοι Παξινος και Μπιρμπας αλλα απελπιστικα μονοι.


Δαφνη-Αγ. Αναργυροι 68-59....Ευτιχως δεν ειχε κινηση και εφτασα γρηγορα στα μεσα της πρωτης περιοδου..Οι αγιοι παιζοντας πολυ καλο μπασκετ και με τον coach Mηλλιωριτσα στον παγκο αντι του coach Σολωμου βρεθηκαν μπροστα στο σκορ με 31-38 στο ημιχρονο..Η Δαφνη στην επαναληψη παιζοντας πιο σκληρα κατεφεραν να περιοριοσουν τον Αθανασακη οποιος ηταν ο κυριος εκφραστης μαζι με τον Παπαηλιου των επιθεσεων των Αγιων και να περασουν μπροστα στα μεσα της τριτης περιοδου..Πολυ καλος ο Γεωργοπουλος με σημαντικους ποντους και τρια κρισιμα τριποντα φωτια..Απο κοντα Αργυριδης και Γεωργακοπουλος σε μια Δαφνη που εδειξε μαχητικοτηα αλλα και κα8αρο μυαλο στο τελος..Απο τους αγιους πολυ καλοι οι Α8ανασακης και Παπαηλιου.Πολυ σημαντικη απουσια του Γκινουτση οποιος ηταν με πολιτικα στον παγκο





Περιμενουμε και νεα απο αλλους αγωνες..Σε μια αγωνιστικη με την νικη της ΜΕΝ να ξεχωριζει,οπως και το σπουδαιο διπλο του Φιλιππου στα Γλυκα Νερα... rolleyes.gif blove.gif smiley.gif Καλεσ γιορτες να εχουμε ολοι με υγεια ! blove.gif
lalakill
Καλη χρονια σε ολους με υγεια κ πολλες επιτυχιες!
gspara
Καλη Μπασκετικη Χρονια ευχομαι και εγω σε ολες τις ομαδες!!
Κανω μια προσπαθεια να δωσω 2 δυνατες 5αδες συμφωνα με την εικονα που εχω,αν και σιγουρα αδικω πολλους αθλητες σε έναν πολύ δυσκολο ομιλο.

1.Θανος-Σαρημπαλης
2.Χατζηκωστης-Ρουμπεας
3.Ντανας-Μπιρμπας
4.Αναγνωστου-Παξινος
5.Αθανασακης-Παπαγιαννακος
lalakill
Περνω την σκυταλη απο τον gspara και γραφω και εγω την αποψη μου. Γραφω ενα προσωπικο σχολιο για τις ομαδες που εχω παρακολουθησει μεχρι σημερα..Λογω οτι στο σπιτι μου ειναι διπλα στο κλειστο του μετς 8α ξεκινισω με την ομαδα του Πρωτεα που την εχω δει σχεδον σε ολα τα εντος της.

Πρωτεας= Δυνατη ομαδα,με εμπειρα παιδια τα οποια παιζουν χρονια μαζι..Ξεχωριζει μεχρι τωρα η μεγαλη εμφανιση ολης τησ ομαδας απεναντι στον Κυψελιακο με μεγαλη διαθεση και μαχητικοτητα..Πιστευω δεν 8α κινδυνευσουν,ειδικα αμα παρουν τα παιχνιδια στην εδρα τους..Εκπλητικος ο Αναγνωστου παικτης σιγουρα μεγαλυτερης κατηγοριας.

Φιλιππος =Ομαδα που σιγουρα για μενα 8α πρωταγωνηστησει μεχρι το τελος..Αυτο που μου αρεσε πιο πολυ ηταν η μαχητικοτητα και το μπασκετ που παιζει στα 2 ντερμπι που την παρακολου8ησαμε με δαφνη (εκπληκτικο παιχνιδι) και με νηαρ(επισης φοβερο παχνιδι) Ντανας,Παπαδοπουλος,Βεντουρης,Λιαπουρης ξεχωριζουν με μεγαλη βοη8εια απο ολα τα παιδια..Πολυ οργανομενο σωματειο και πολυ καλη δουλεια του coach Aντωνοπουλου.

Νηαρ = Προσωπικα μου αρεσε πολυ στα παιχνιδια που την ειδα με Ολυμπιαδα και με φιλλιπο..Πολυ μπασκετικη ομαδα με τον μπομπερ shot.gif shot.gif Χατζηκωστη σε τρελα κεφια..Πληρης ομαδα με μεγαλη ιστορια..8α την δω ξανα σιγουρα..Πολυ μου αρεσε στο παιχνιδι με την Ολυμπιαδα ο ψηλος, Αποστολιδης( δεν θυμαμαι νουμερο ). Πιστευω εχει 8εση στα πλει οφ.

Αο Δαφνη= Σιγουρα πολυ γεματο ροστερ και ομαδα με μεγαλη ιστορια..Οι πολλοιι τραυματισμοι στην αρχη σιγουρα δεν αφησαν τον coach Καραμπα να κανει τα πλανα του οπως 8α τα ειχε φαντασει..Χαθηκαν παιχνιδια αρκετα στον ποντο αλλα τον τελεφταιο καιρο με την επιστροφη του Βιτσου και του Βουλγαρη νομιζω πως 8α εχουν καλυτερη συνεχεια..Ωραιο μπασκετ με πολυ πιεση και αρκετα τριποντα στην επι8εση..Για μενα ξεχωριζουν μεχρι τωρα ο εξαιρετικος σουτερ Γεωργοπουλος,Αργυριδης,Γεωργακοπουλος...πε

�ιμενω δυνατο δευτερο γυρο και καλο πλασαρισμα..8α διεκδηκησει οτι καλυτερο σιγουρα.

Αγιοι αναργυροι= Σκληροτραχιλη ομαδα,που εχει στην συν8εση της τον γιγαντα Αθανασακη παικτη που δεν χρειαζετε πολλες συστασεις,Γκινουτσης,Κουτσουμπας,Παπαηλιο

� πολυ ποιοτικοι παικτες..Ισως κατα την γνωμη μου λιγο αργη ομαδα αλλα νομιζω 8α παλεψει για τα πλει οφ..Δεν ξερω αμα υπαρχει και αλλαγη προπονητη γιατι στο τελεφταιο παιχνιδι με την δαφνη ο coach Σολωμος απουσιαζε.

Οκαμ = Ισως το πιο γεματο ροστερ με πολυ μπασκετικα παιδια..Παπαγιαννακος απο τους καλυτερους ψηλους στην κατηγορια και φυσικα ο Ατζαμογλου παικτης με μεγαλη καριερα στις εθνικες κατηγοριες. Εξαιρετικος και ο αιωνιος εφηβος,Νικος Βλαχος οποιος παρα τα χρονια του διχνει τον δρομο στα νεα παιδια, στο παιχνιδι που ειχαμε παρακολουθησει στου παπαγου ηταν απολαυστικος Δυνατο μπασκετ πολυ δυνατη αμυνα..το μονο που δεν μου αρεσε 3 φορες που τους εχω παρακολουθησει ηταν οι συνεχομενες διαμαρτυριες στους διαιτητες σχεδον σε κα8ε φαση..( ελπιζω να καταλαβαινετε πως το εννοω,δν το λεω κακοπροαιρετα).Πιστευω 8α ειναι στα πλει οφ..Πολυ καλη ομαδα.

Γλυκα Νερα= Η ευχαριστη εκπληξη του πρωταθληματος..Με παιδια πολυ εμπειρα Γαιτανακης,Κατσαμπεκης,Σταφυλας,Χανιωτης νομιζω εχουν κερδισει τις εντυπωσεις και πανε για οτι καλυτερο,σιγουρα το αξιζουν,μου δωσανε την εντυπωση πολυ δεμενης μεταξυ τους ομαδας,μιας παρεας πραγματικα,σε αυτο σιγουρα εχει βαλει το χερι του και ο coach Σκλαβουνος.Αφηνω για το τελος, ενα σχολιο για τον Παντελη Σαρημπαλη,Εξαιρετικος παικτης με πολυ μπασκετικο IQ.Νομιζω ο καλος μου φιλος gspara 8α συμφωνησει μαζι μου..Οσοι παρακολοθησανε μαζι μας το παιχνιδι στην δαφνη και το μεγαλο διπλο που κανανε τα γλυκα νερα 8α συμφωνησουν μαζι μου στα παραπανω που ανεφερα.

Κυψελιακος= Σιγουρα στην αρχη του πρωταθληματος ξεκινισαν με αλλες βλεψεις..δεν ξερω τη εχει παει λα8ος..Θανος,Σιλιτζηρης σιγουρα παικτες με μεγαλη ποιοτητα..Περιμενω με αγωνια να δω πως 8α παρουσιαστουν στην συνεχεια.

Ολυμπιαδα Παπαγου=Ομαδα που πεζει με νεαρα και ταλαντουχα παιδια ενα μπασκετ γρηγορο και πολλες φορες θεαματικο..Εδω αξιζουν συνχαριτηρια στον Coach Σγουριτσα για το εργο του αυτα τα χρονια και για το οτι εμπιστευεται νεαρα παιδια..Πολλα παιχνιδια χαθηκαν κατ εμε λογω εμπειριας.Αλλα σιγουρα υπαρχει ποιοτητα και πολυ ορεξη..Ρουμπεας Τηλιοπουλος,Μπακοπουλος,Οικονομου και ολα τα αλλα παιδια ειναι ομαδα με το Α κεφαλαιο. νομιζω δεν 8α κινδυνευσει και 8α ρεφαρει στον δευτερο γυρο..

Κουρος= Αφηνω για το τελος την ομαδα του κουρου,ομαδα που συμπα8ω ιδιετερα λογω της προσωπικης σχεσης και αγαπης που εχω για την περιοχη της Αναβυσσου.Σιγουρα στη αρχη την περιμενα καλυτερα αλλα πιστεω πως μετα το μεγαλο διπλο στον φιλιππο σε καλυτερο δευτερο γυρο..Παξινος,Μπιρμπας συγλονιστικοι πραγματικα..για τον Ψωμαδερη δεν μπορω να πω πολλα ισως απο τους πιο ποιοτικους παικτες του ομιλου αν οχι ο πιο ποιοτικος,σιγουρα 8α ανεβει στον δευτερο γυρο. Αμα υπηρχε μεγαλυτερη βοη8εια στους ψηλους σιγουρα τα πραγματα 8α ηταν καλυτερα.


Μεν ιλιου,κρονο,νικηφορο,και αμμιλα δεν εχο αποψη κα8ως δεν τις εχω παρακοθ8ησει ακομα.


Πενταδες Αγαπημενες

1.Παπαδοπουλος-Σαρημπαλης
2.Ντανας-Χατζηκωστης
3.Μπιρμπας-Παπαηλιου
4.Χανιωτης-Παξινος
5.Παπαγιαννακος-Αναγνωστου


Σιγουρα αδικω πολλα παιδια αλλα ειναι προσωπικη αποψη..Σας ευχαριστω και συγνωμη αμα κουρασα,περιμενω να ανεβουμε λιγο και να γραψετε κ εσεις κατι..Καλη χρονια χωρις τραυματισμους..Προβλεπετε πολυ δυνατος δευτερος γυρος ! shot.gif blove.gif blove.gif blove.gif
Paragodas
Καλημέρα σε όλους τους φίλους,

Ανάλυση από εμένα με το τέλος του 1ου γύρου γιατί ακόμη και αυτή η αγωνιστική μπορεί να αλλάξει πολλά πράγματα..!!! Για να δούμε...!!!!

Καλή χρονιά σε όλους με υγεία...!!!
lalakill
ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ -ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ 1 Δεν εχω δει την μεν..παω με την εδρα κα8αρα..αλλα και το διπλο δεν 8α μου κανει εντυπωση.

ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ 2 δυνατο ματς πολυ δυνατο...


ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΑΟ ΠΡΩΤΕΥΣ 1 ευκολα η δυσκολα

ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ 1 πολυ ωραιο ματσακι αμφιρροπο με δυο νεανικες ομαδες...μαλλον εκει 8α παω!

ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 1 ματσαρα..στις λεπτομεριες...

ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 2 παω με την εκπληξη.

ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 1 παρα τις σημαντικες απουσιες πιστευω 8α επικρατησει ευκολα η δυσκολα


καλη αγωνιστικη! ματσαρες να δουμε! ... shot.gif bball.gif bball.gif bball.gif blove.gif

Paragodas
Καλησπέρα και καλή μπασκετική χρονιά σε όλους τους φίλους, πάμε για το κλείσιμο του 1ου γύρου με παιχνίδια φωτία για άλλη μια αγωνιστική....

ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ -ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ 1
Περίεργο παιχνίδι.Η ΜΕΝ κάνει μια εξαιρετική χρονία θα στηρίξω όμως τους γηπεδούχους γιατί πρέπει να πάρουν παιχνίδια πλέον.

ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ 1
Αμφίρροπες ομάδες και οι 2. Θα πάω με την έδρα γιατί τα Γλυκά Νερά εκτός χάνουν πολύ δύναμη.

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ - ΑΟ ΠΡΩΤΕΥΣ 1
Έστω και δυσκολα πιστεύω οτι θα επικρατήσουν οι γηπεδούχοι.

ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. - ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ 2
Αν θέλει η Δάφνη να ανακάμψει και να έχει βλέψεις 5αδας πρέπει να πάρει τέτοια παιχνίδια.

ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ - ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ DERBARAAAAA!!!! 1
Παιχνίδι για λίγους το αυριανό. Πιστεύω θα γίνει πολύ κλειστό ματς και θα επικρατήσει αυτός που θα είναι καλύτερος στις λεπτομέριες. Θα παίξει ρόλο και η διακοπή των χριστουγέννων. Θα δώσω ένα μικρό προβάδισμα στην έδρα χωρίς να αποκλείω τπτ. Θα είναι παιχνίδι που θα παίξει ρόλο και η διαφορά για το τελικό πλασάρισμα.

ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ - ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 1
Δύσκολα αλλά πιστεύω θα επικρατήσουν οι γηπεδούχοι. Αν χάσουν αρχίζουν τα προβλήματα.

ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 1
Υπάρχει διαφορά ποιότητας ακόμη και με τις απουσίες του Κυψελιακού.


Καλά παιχνίδια σε όλους με υγέια... bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif


gspara
ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ-ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ 2
Εχει κερδισει τις εντυπώσεις η ομαδα του Γεωργαλα.Ο Κουρος καίγεται για τους 2 βαθμούς,αλλα αν το παιχνιδι παει στην σκληραδα και σε χαμηλο σκορ βλεπω 2πλο.

ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ-ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ 2
Αμφιρροπη μαχη,απο ηττες προερχονται και οι 2 ομαδες.Οριακα κλεινω στο 2 και στον πλουραλισμο των φιλοξενουμενων.

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ-ΑΟ ΠΡΩΤΕΥΣ 1
Δυσκολα να ξαναγκελαρει ο πρωτοπόρος.

ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ.-ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ 1
Πολύ ωραιο παιχνιδι στο Σαλουν.Σε φαση ανάκαμψης η Δαφνη θελει να συνεχισει το σερι της,ενω και η Ολυμπιαδα θελει να αποδειξει ότι συνερχεται μετα το αρνητικο σερι.Κλειδι ο ρυθμος....

ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ-ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 1
Το μεγαλο ματς της αγωνιστικης με επαθλο την 2η θεση για την ωρα.Οι γηπεδούχοι θεωρω εχουν μεγαλυτερο 'πρεπει΄ και θα τους δωσω το ελαφρυ προβαδισμα.

ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ-ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 1
Επικινδυνο παιχνιδι για τους Αγιους απέναντι σε μια ομαδα που παιζει την επιβίωση της και εχει ανεβασμενη ψυχολογια.Παρολαυτα εχουν την ποιοτητα και λογικα θα νικησουν.

ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ-ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 1
Οι αποχωρησεις παιχτων αλλαζουν τους στοχους του Κυψελιακου και πλεον η νικη είναι επιτακτικη στο συγκεκριμενο παιχνιδι.



Θάνος
ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 2

Η ασταθεια του Κυψελιακου φετος σε συνδυασμο με τον νεανικο κορμο του Κρονου απεναντι στον γηραιοτερο κορμο του Κυψελιακου πιστευω μπορει να βοηθησει στην παρθενικη νικη του Κρονου για φετος.
Reignman40
ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ -ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ 2

ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ-ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ 1

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ-ΑΟ ΠΡΩΤΕΥΣ 1

ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ.-ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ 2

ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ -ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 2

ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ-ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ1

ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ-ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 1
erasitexnis
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ - ΔΑΦΝΗ 62-59
Μόνο το 2ο δεκάλεπτο ανήκε στην Δάφνη, που έκλεισε τη διαφορά με 2 τρίποντα στα τελευταία 50"
gspara
AMIΛΛΑ-ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ 76-77 (28-15,37-42,56-58,76-77) 77.gif 77.gif 77.gif 41.gif 41.gif 41.gif

Οι ελάχιστοι δυστυχως που βρεθηκαμε στο κλειστο του Μπουρναζιου,βιωσαμε μια μοναδικη μπασκετικη μυσταγωγια και γιναμε μαρτυρες του ΣΥ-ΓΚΛΟ-ΝΙ-ΣΤΙ-ΚΟ-ΤΕ-ΡΟΥ ματς της αγωνιστικης και σιγουρα ολόκληρης της ιστοριας της Εσκα!!!!!!!!!!!!!

Είναι ακατορθωτο να περιγραψεις ένα τετοιο παιχνιδι με τετοια απροβλεπτη εξελιξη,συνεχεις εναλλαγες πρωτοποριας και φασεις χαιλαιτ από παιχταράδες που δεν συναντάς ουτε σε παραπανω κατηγοριες.
Παρολαυτα και με κάθε επιφυλαξη,θα κανω μια προσπαθεια(αξιζει τριπλο μεροκαματο laugh.gif ),γιατι τετοιο ματς δυσκολα θα ξαναδουμε.
Αρχικα περιγραφω τις 2 τελευταιας φασεις του αγωνα...........

Με 15'' για τη ληξη και σκορ 74-75 η Αμιλλα ξεκιναει την επιθεση της.Οι φιλοξενούμενοι εχουν φαουλ να δωσουν και το καταναλωνουν στα 7''.
Επαναφορά για την Αμιλλα και τελικα το σουτ 3 ποντων του Αδραμη το μπλοκαρει ο Γαιτανακης.Με 7 εκατοστα του δευτερολεπτου(!!!!!) να απομενουν όμως ο Βαμβακάρης αρπαζει το επιθετικο ριμπάουντ και με αναποδο λειαπ δινει προβαδισμα 76-75 στην Αμιλλα.

Εξαλλα πανυγηρια από τους γηπεδούχους και ταιμ-αουτ από κοουτς Σκλαβουνο για τα εναπομειναντα αυτά 7 εκατοστα.
Επαναφορά στην ρακετα της Αμιλλας από τον Καρκανιδη.Η ψιλοκρεμαστη του πασα βρισκει στεφανι......υψωνεται αριστερα και ψιλοκρεμαστα προς την μερια του Χανιωτη,ο οποιος από τα 4 περιπου μετρα,πηδαει και στον αερα σουταρει με καμπυλη και ευστοχει για να γραψει το τελικο 76-77!!!!!Το τι επακολουθησε από παιχτες και παγκο των φιλοξενουμενων δεν περιγράφεται.Ειχαμε όμως και εντονες διαμαρτυρίες αλλα και ενσταση από πλευρας Αμιλλας για εκπροθεσμο καλαθι του Χανιωτη,που τελικα όμως κατακυρωσαν οι δυο ρεφ.

Ας παρουμε όμως τα πραγματα από την αρχη.........

ΑΜΙΛΛΑ:Τολιος-Μαρκομιχαλης-Καμπιτης-Σπηλιωτης-Βαμβακαρης
ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ:Καρκανιδης-Γαιτανακης-Γασπαρης-Χανιωτης-Σακελλαριδης

Τα Γλυκα Νερα όπως καταλάβατε παραταχτηκαν με την σημαντικη απουσια του εγκεφαλου τους,Παντελη Σαρημπαλη.

Η Αμιλλα μπηκε με παθος απέναντι στους ανευρους και κακους αμυντικα στην 1η περιοδο φιλοξενουμενους και τα 3ποντα των Καμπιτη-Μαρκομιχαλη οδηγησαν στο γρηγορο 8-0.
Ο Γαιτανακης όμως με 4/4 ηγηθηκε της αμεσης ισοφάρισης...10-10.Λιγο αργοτερα τα Γλυκα Νερα προηγηθηκαν προσωρινα 14-15 με 3ποντο του Γασπαρη.
Ακολουθησε ένα καταιγιστικο κρεσέντο της Αμιλλας(14-0) με τον σεληνιασμενο Μαρκομιχαλη να εκτελεί και να ταιζει τον δυναμικο Βαμβακαρη που ειχε εξαιρετικη παρουσια στη ρακετα.Ο Αδραμης εβαλε το κερασακι της περιοδου με χαιλαιτ 3ποντο από το ένα καλαθι στο άλλο για το 28-15!!!!!!!
Πολύ καλος σε αυτό το διαστημα και ο Λεωνιδας Χυτας που μπηκε ορεξάτος για να δωσει λυσεις στο μαρκαρισμα του Γαιτανακη.

Το σκηνικο αλλαξε αρδην στην 2η περιοδο και οι φιλοξενούμενοι σταδιακα πηραν τα ηνια του αγωνα.
Χαμηλα σχηματα εκατέρωθεν,με την Αμιλλα να παρατασσει σχημα με ψηλους Σπηλιωτη-Βλασερο για να ακολουθησει τους ευέλικτους φιλοξενουμενους(Νταουντ-Αγγελης-Σταφυλας-Καρακωστας-Κατσαμπεκης).
Η αμυνα των Γλυκων Νερων εσφιξε και αρχισαν να ροκανιζουν την διαφορα.Τριποντο του νεαρου Αγγελη και λειαπ του Σταφυλα(φοβερες αμυνες) μειωσαν αρχικα την διαφορα στο 32-29 στο 14' και αναγκασαν τον κοουτς Μακρη να ζητησει εσπευμενα ταιμ-αουτ.

Επιστροφη Βαμβακαρη-Σακελλαριδη και η Αμιλλα δειχνει να φρεναρει τον οιστρο των φιλοξενουμενων,με το 3ποντο του Μαρκομιχαλη να γραφει το 36-31.
Τα Γλυκα Νερα όμως ειχαν βρει ρυθμο και ψυχολογια και με ηγετες τον εκπληκτικο Ηλια Νταουντ αλλα και τον πολυπειρο Κατσαμπεκη,εκλεισαν το ημιχρονο στο 37-42 (σκορ β περιοδου 9-27!!).
Μοναδικο αγκαθι τα 3 φαουλ του Χανιωτη που επαιξε όμως αρκετα στο 2ο ημιχρονο και εμελλε να είναι ο ηρωας της βραδιας!!!

Η 3η περιοδος ειχε αναλογες συγκινησεις,εναλλαγες στο σκορ και αμφιρροπη εξελιξη με τα Γλυκα Νερα όμως να εχουν εικονα νικητή.
Ο Γαιτανακης με 3ποντο εγραψε το 39-46 αλλα η αμεση απαντηση του ασταματητου Μαρκομιχαλη εμψυχωσε τους γηπεδούχους που εκαναν ένα μικρο σερι 8-0 για να προσπερασουν 47-46.
Τα Γλυκα Νερα δεν πτοηθηκαν και ξαναπηραν τον ελεγχο και το προβαδισμα (49-54).Ακολουθησε ένα μικρο διαστημα αστοχιας και η 3η περιοδος εκλεισε αμφιρροπα(56-58) με καλαθι του Μαρκομιχαλη.

Το διεστραμενο σεναριο της τιτανομαχίας φουντωσε στην τελευταια περιοδο με νεες εναλλαγες στο σκορ.
Μετα από ασιστ του Σταφυλα ο νεαρος Μεγαλοοικονομου με 3ποντο από τη γωνια εγραψε το 58-63.
Αντιδραση αμεση από τους γηπεδούχους και τα 3ποντα των Χυτα-Μαρκομιχαλη δινουν προβαδισμα 66-63.Λιγο αργοτερα(36') άλλο ένα μεγαλο 3ποντο του Αδραμη γραφει το 69-65.
Ο τιτάνας Σακελλαριδης όμως υψωνει ανάστημα με καθοριστικα επιθετικα ριμπάουντ και με 4/4 βολες φερνει το ματς στα ισα......69-69.

Στο 38' ένα 3ποντο που μονο ο killer-Μαρκομιχαλης μπορουσε να ευστοχησει,εγραψε το 72-69 για να μειωσει ο Νταουντ με παλικαρισιο ντραιβ (72-71).
Το χουκ του Βλασερου στο 1'31'' εγραψε το 74-71 και στο 1'15'' ξανα ο Σακελλαριδης με δικο του επιθετικο ριμπάουντ μειωνει σε 74-73.

Στο τελευταιο λεπτο ο Γαιτανακης με ρεσιτάλ κλεψιματων αποφασισε να κρινει μονος του τον αγωνα.Ακριβως στο 39' το δικο του κλεψιμο σε πασα του Μαρκομιχαλη,οδηγησε σε αιφνιδιασμο και μετα από εξοχη συνεργασια με τον Νταουντ,εδωσε προβαδισμα 74-75.
Στην αμεσως επομενη επιθεση της Αμιλλας νέο κλεψιμο του Γαιτανακη αλλα ο Νταουντ αστοχησε σε σουτ 3 ποντων.
Με 15'' για το φιναλε ακολουθησαν οι 2 φασεις που περιεγραψα στην αρχη με το καλαθι του Βαμβακαρη(76-75) και το νικητηριο σουτ του Χανιωτη(76-77).

Περναμε στους διακριθεντες αν και μετα από τετοιο επος δεν υπαρχει παιχτης που υστερησε και από τις 2 πλευρες.

Από τα Γλυκα Νερα υπαρχουν 4 τουλάχιστον παιχτες που διεκδικουν το mvp και θα πρεπει να το μοιραστουν.
ΝΤΑΟΥΝΤ......μεστο,ουσιαστικο και ωριμο παιχνιδι.Ηταν η πρωτη μου επιλογή για mvp γιατι υψωσε ανάστημα στο ζορικο αρχικο διαστημα και ενεπνευσε την ψυχολογια νικητή στην ομαδα του.
ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΔΗΣ.......ψυχαρα,παθος,ομηρικες μαχες με τον Βαμβακαρη.Επιθετικα ριμπάουντ και ποντοι σκετο χρυσαφι.Κολωνα πραγματικη!!!
ΓΑΙΤΑΝΑΚΗΣ....πως μου ξεφυγε αυτη η παιχτουρα από τις καλυτερες 5αδες!?!?!?Αυτοκρατορικο στυλ υψηλης αυτοπεποίθησης,παιχτης αλλης κατηγοριας.
ΧΑΝΙΩΤΗΣ.....τεραστια εμπειρια,προφυλαχτηκε στο β μερος,προσφερε αθόρυβα και φυσικα πετυχε το καλαθι της χρονιας!!!
Από κοντα και οι υπολοιποι αθλητες....ΚΑΤΣΑΜΠΕΚΗΣ αποτελεσε τον 2ο επιθετικο πολο διπλα στον Νταουντ στην ανατροπη της β περιοδου και φυσικα συνεχισε αναλογα και στο 2ο ημιχρονο με κρίσιμους ποντους και αφθονη βρωμικη δουλεια,ΣΤΑΦΥΛΑΣ αμυναρες,σκληραδα,ομαδικοτητα και πνευμα νικητή από τον εμπειρο φοργουορντ,ΑΓΓΕΛΗΣ-ΜΕΓΑΛΟΟΙΚΟΝΟΜΟΥ μονο σαν μικροι δεν επαιξαν οι ταλαντούχοι φοργουορντ των Γλυκων Νερων και εδωσαν σημαντικες λυσεις στην 2η και 4η περιοδο αντιστοιχα.

Περναμε στην Αμιλλα που εφτασε μια ανασα από μια μεγαλη νικη αλλα ο Χανιωτης της πηρε κυριολεκτικα την μπουκιά από το στομα.....
ΜΑΡΚΟΜΙΧΑΛΗΣ......ασταμάτητος και απολαυστικος ο χαρισματικος σολιστας των γηπεδούχων με την μοναδικη επαφη με το καλαθι!!
ΒΑΜΒΑΚΑΡΗΣ.....μας θυμισε ξανα τον σεντερ που θαυμασαμε στα γήπεδα της εσκανα.Πανεξυπνος με σεμιναριακες τοποθετήσεις και τελειώματα!!
ΧΥΤΑΣ.....ισως ο γρηγορότερος γκαρντ της Εσκα.Φοβερη ενεργεια,πιεση και συνολικη προσφορα σε αμυνα και επιθεση.
ΒΛΑΣΕΡΟΣ.....πανεξυπνος,επισης καλες τοποθετήσεις,δεν σουταρε σημερα από τα 6.75 όπως συνηθιζει.

Τι άλλο να πουμε,μακαρι να κυκλοφορησει σε βιντεο το συγκεκριμενο παιχνιδι.
Συγχαρητηρια και στις δυο ομαδαρες για την αλησμονητη παρασταση που μας χαρισαν bball.gif bball.gif
lalakill
Οπως ανεφερε και ο φιλος erasitexnis 62-59 σε ενα παιχνιδι σκληρο που δεν διεκδικει κατ εμε δαφνες ποιοτητος! Κομβικο σημειο το τριτο δεκαλεπτο οπου η ολυμπιαδα μπηκε αποφασισμενοι και με τους Μαντζουνη και τους αδελφους Μπακοπουλους πρωταγωνιστες κατεφερε να παρει μια διαφορα ασφαλειας ως το τελος.Απο την δαφνη συγκηνιτικος ο Βιτσος που παλευε μονος..!


Και ενα σχολιο για τους διατητες απλα για γελια..δεν αναφερω κατι αλλο..δεν αξιζει κιολας...προσωπικα με ξενερωσαν τοσο πολυ που δεν 8ελω να γραψω κατι αλλο...ελπιζω ο Gs para να μην μου κρατησει κακια!!
blove.gif blove.gif
sierso
QUOTE(lalakill @ Jan 12 2018, 00:56 ) *
Οπως ανεφερε και ο φιλος erasitexnis 62-59 σε ενα παιχνιδι σκληρο που δεν διεκδικει κατ εμε δαφνες ποιοτητος! Κομβικο σημειο το τριτο δεκαλεπτο οπου η ολυμπιαδα μπηκε αποφασισμενοι και με τους Μαντζουνη και τους αδελφους Μπακοπουλους πρωταγωνιστες κατεφερε να παρει μια διαφορα ασφαλειας ως το τελος.Απο την δαφνη συγκηνιτικος ο Βιτσος που παλευε μονος..!


Και ενα σχολιο για τους διατητες απλα για γελια..δεν αναφερω κατι αλλο..δεν αξιζει κιολας...προσωπικα με ξενερωσαν τοσο πολυ που δεν 8ελω να γραψω κατι αλλο...ελπιζω ο Gs para να μην μου κρατησει κακια!!
blove.gif blove.gif

Άλλοι παίκτες της Δάφνης που να πάλεψαν,δεν υπήρξαν ?
lalakill
πολυ καλος και ο σαμαρας..δεν ημουν πολυ αναλυτικος χτες η αλη8εια ειναι πως οι ρεφ μου κοψανε την δια8εση να γραψω..
azeppos
ΟΚΑΜ - Νηαρ Ηστ 72-68
https://sportcity.gr/2018/01/%ce%bf-%ce%ba%...83%cf%84-72-68/
Paragodas
Καλημέρα σε όλους και καλή εβδομάδα...!!! Με το τέλος τους 1ου γύρου θα επιχειρήσω να κάνω μια μικρή ανάλυση με το συμπερασμά μου για τον δεύτερο γύρο. Και ξεκινάμε βαθμολογικά.

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ: Δίκαια είναι πρώτος. Η ομάδα του coach Αντωνόπουλου είναι δουλεμένη. Έχει στόχο στο παιχνίδι της και ξέρει τι ζητάει από κάθε παίχτη της. Αν είναι σοβαροί μέχρι το τέλος πιστεύω οτι θα ανέβουν και πρώτοι. Ήδη οι 2 βαθμοί διαφοράς από ΟΚΑΜ και ΝΗΑΡ είναι μεγάλο επίτευγμα.

ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ: Ομάδα με δυνατό ρόστερ και μπασκετικό επίπεδο. Έχω την εντύπωση οτι οι 2 ήττες που έχει κάνει είναι καθαρά θέμα σιγουριάς και χαλαρότητας. Τουλάχιστον κέρδισε τη ΝΗΑΡ και έχει μια μικρό προβάδισμα για την 2η θέση. Άποψη μου είναι οτι στο τέλος λόγω εμπειρίας θα μείνουν στη δεύτερη θέση.

ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ: Ομάδα με ιστορία και δυνατό ρόστερ που κατά την άποψή μου δεν αποδίδει ούτε το μισό από αυτό που θα μπορούσε. Δυστυχώς γι αυτή πιστεύω πως για άλλη μια φορά δεν θα καταφέρει να ανέβει. Παίζει προβλέψιμο μπάσκετ και στηρίζεται απλά και μόνο στην προσωπικότητα του Χατζηκωστή. Συγνώμη αλλά πιστεύω πως ο προπονητής της είναι καθαρά υπαίτιος γι αυτή την κατάσταση. Πολλά θα φανούν τις επόμενες 4 αγωνιστικές με 3 παιχνίδια εκτός derby.

ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ : Έκπληξη για εμένα. Παραμένουν σε τροχιά play off και μπράβο τους. Φαίνεται να κάνουν ωραία δουλειά εκεί. Με μεγάλο όπλο την έδρα τους θα παλέψουν μέχρι το τέλος για play off.

ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ: Έμπειροι παίχτες πραγματικά μου κάνει εντύπωση η βαθμολογική τους θέση αλλά άποψή μου είναι πώς θα ξεφουσκώσουν. Απλά θα μείνουν άνετα στην κατηγορία.

ΑΟ ΠΡΩΤΕΥΣ: Μια ομάδα χωρίς πολύ ταλέντο αλλά με πυγμή και δύναμη. Τα παίζουν όλα για όλα σε κάθε παιχνίδι και ότι τους βγει. Μέχρι στιγμής δικαιώνονται. Κι εδώ βλέπω εύκολη παραμονή.

ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ.: Ικανή για το καλύτερο και το χειρότερο σε κάθε παιχνίδι. Συγκεκριμένο στυλ μπάσκετ του coach Σγουρίτσα και μπράβο του που στηρίζει και νέα παιδιά, θα παλέψει για Play off αν πάρει και 1-2 παιχνίδια derby.

ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ : Αναμένω ανάκαμψη από την ιστορική ομάδα. Δυνατή έδρα και με πάθος, έχασε 2-3 παιχνίδια αυτοκτονικά. Θα παλέψουν κι αυτοί μέχρι τέλους για Play off αλλά δεν ξέρω αν θα είναι σταθεροί οσο χρειάζεται.

ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ: Στόχος τους πιστεύω από την αρχή είναι η παραμονή τους στην κατηγορία. Αν σκεφτούμε οτι έχουμε βρει ήδη τους 2 που θα πέσουν θα πάνε οριακά προς παραμονή.

ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ : Αλλιώς ξεκίνησε αλλιώς καταλήγει. Στόχος των παιδιών εκεί να σώσουν την κατηγορία. Θα εξαρτηθεί από το αν δούλεψαν και τώρα μέσα στις γιορτές. Οι επόμενες αγωνιστικές θα δείξουν.

ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ: Το μεγάλο ερωτηματικό αυτής της χρονιάς. Έχω την εντύπωση οτι αδικούνται από την βαθμολογική τους θέση. Δεν ξέρω αν υπάρχουν εσωτερικά προβλήματα αλλά περιμένω ανάκαμψή τους στο δεύτερο γύρο όπως και πέρυσι. Δεν θα φτάσουν τα Play off αλλά δε νομίζω να κινδυνέψουν.

ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ : Μια ομάδα που στηρίζεται μόνο στο σουτ. Κι αυτοί έχουν χάσει 2 παιχνίδια με απίθανο τρόπο. Περιμένω οτι θα μείνουν άνετα.

ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ : Ομάδα που παλεύει και καλά κάνει με νέα παιδιά αλλά δε νομίζω οτι μπορεί φέτος να επιδιώκει κάτι παραπάνω εκτός από το να κάνει τα πλάνα της για την επόμενη χρονία στην Γ ΕΣΚΑ.

ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ: Παίζουν και το διασκεδάζουν. Αν κερδίσουν κάποιον θα είναι έκπληξη. Τουλάχιστον να κάνουν ένα καλό σχεδιασμό για του χρόνου.

Καλή συνέχεια σε όλους...!!!!!! smiley.gif
ΣΟΥΛΗΣ
Τώρα με πεσμένη την διάθεση, πρόσεξε μην πέσεις σε τίποτε ουσίες και αλίμονο σου......
azeppos
Έναρξη 2ου γύρου με πολύ ενδιαφέρον .....

20:00 ΚΟΥΡΟΣ-ΝΗΑΡ ΗΣΤ 1
Η λογική λέει οτι η Νήαρ θα βγεί νικήτρια αλλα ποντάρω στο τεράστιο κινητρο της σωτηρίας του Κούρου μέσα στην έδρα του που είναι δυνατός...

20:00 ΠΡΩΤΕΑΣ-ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ 2
Παρά το διαφορετικό τρόπο παιχνιδιού που μπορεί να μη βολεύει τη ΜΕΝ πιστεύω έχει την εμπειρία να φύγει με το διπλό....

21:00 ΦΙΛΙΠΠΟΣ-ΑΜΙΛΛΑ 1
Θα πάω με το φαβορί...

21:30 ΟΚΑΜ-ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡ. 1
Ξεκάθαρος άσος....

21:30 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ.-ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 1
Η Ολυμπιάδα είναι δυνατή μέσα και πρέπει να κερδίσει για να μη μπλέξει...

21:45 ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ-ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ 2
Το ένα από τα δύο ντέρμπι της αγωνιστικής.Οι Άγιοι έχουν βελτιωθεί και θέλουν να εκμεταλλευτούν την έδρα τους στα 4σερί ματς που έχουν...Τα Γλυκά Νερά έρχονται με ανεβασμένη τη ψυχολογία ύστερα απτην απίθανη νίκη μέσα στην Άμιλλα...Θα ποντάρω στους φιλοξενούμενους....

22:00 ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ-ΔΑΦΝΗ 1Χ2
Παιχνίδι ζωής και θανάτου για το Κυψελιακό..Αντίθετα αν η Δάφνη χάσει μπαίνει κα αυτή στο μεγάλο γκρουπ για τη σωτηρία.....Πραγματικά πολύ αμφίρροπος αγώνας....

Έτσι όπως φαίνεται από τη Γ Εθνική μάλλον θα πέσουν 2 με 3 ομάδες...Αυτό σημαίνει οτι θα πέσουν 3 απο κάθε όμιλο της Β Εσκα και ίσως αλλη μια μέσω μπαραζ..Εκτός από τον Κρόνο που δν πιστεύω οτι έχει ελπίδες για τη σωτηρία όλες οι άλλες ομάδες από τη 4η θέση και κάτω είναι υποψήφιες για τις άλλες 2 θέσεις...Τεράστιο λοιπόν το ενδιαφέρον σε έναν πραγματικά δύσκολο όμιλο.. bball.gif bball.gif
gspara
Ξεκίνημα του 2ου γυρου και με εξαιρεση το ματς στο Μαρκοπουλο όλα τα αλλα είναι στην κοψη του ξυραφιοου.

ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ-ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 2
Εχει μπλεξει ο Κουρος και εχει δυσκολη αποστολή απέναντι στη Νηαρ που δεν θελει δευτερη σερι ηττα στο κυνηγι του πλεονεκτήματος των πλειοφ.Μπιρμπας,Παξινος-Χατζηκωστης,Σαρακασιδης τα βαρια οπλα των 2 ομαδων,επομενως θα εξαρτηθεί ποιοι θα δωσουν εξτρα στηρίγματα.Η Νηαρ εχει περισσοτερες λυσεις και θα επιλεξω διπλο.

ΑΟ ΠΡΩΤΕΥΣ-ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ 2
Δυσκολο ματς αναμεσα στις 2 πιο σκληρες ομαδες του ομιλου.Οι φιλοξενούμενοι εχουν μπει για τα καλα σε τροχια πλειοφ και εχουν την εμπειρια να παρουν ρεβανς για την ηττα του 1ου γυρου.

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ-ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 1
Δυσκολη στροφη του πρωταθλήματος για την Αμιλλα που μετα την γκρανγκινιολικη ηττα από τα Γλυκα Νερα,εχει 3 συνεχομενα ματς εκτος εδρας.Ξεκινημα με το φαβορι και δυσκολα μπορει να περιμενει κατι καλο΄.

ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ-ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 1
Το μοναδικο στανταρ της αγωνιστικης.

ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ.-ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 1
Σε καλο φεγγαρι ξανα η Ολυμπιαδα,λογικα θα ντουμπλαρει απέναντι όμως σε έναν επικινδυνο αντιπαλο που παλευει για την ζωη του.

ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ-ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ 1
Ματσαρα στους Αγιους με φοντο την 5αδα.Εμπειρη και ποιοτικη πενταδα οι γηπεδούχοι με τον Αθανασακη να δεσποζει στη ρακετα.Δυνατη χημεια και μεγαλυτερο πλουραλισμο η ομαδα του Σκλαβουνου.Καθοριστικο αν θα παιξουν Γκινουτσης-Σαρημπαλης αλλα και ο ρυθμος του αγωνα.Μετα το επος του Μπουρναζιου θα πονταρω στο ψυχολογικο μομεντουμ.

ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ-ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ 2
Δεν γυρισε καλα από την διακοπη η Δαφνη.Αντιθετα ο Κυψελιακος παρα την ανακατωσουρα και τις αποχωρησεις Θανου-Δημα μαζευτηκε, με τον Παπαδημητρακη να επιστρεφει κα τον Καναβο να ηγειται.Αμφιρροπη μαχη,πιστευω η Δαφνη θα είναι διαφορετικη και αν επιβαλλει την ταχυτητα της,θα παρει ρεβανς για την ηττα της πρεμιέρας.
LORRY
ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ-ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 2

ΑΟ ΠΡΩΤΕΥΣ-ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ 1

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ-ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 1

ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ-ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 1

ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ.-ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 1

ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ-ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ 2

ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ-ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ 1
doctor_dru
ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ-ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 2
Δύσκολη έξοδο για Νήαρ που θέλει να επιστρέψει στις νίκες. Ο Κούρος καίγεται αλλά θα δώσω μικρό προβάδισμα στους φιλοξενούμενους

ΑΟ ΠΡΩΤΕΥΣ-ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ 2
Σκληροτράχηλος ο Πρωτέας, ειδικά μέσα στην έδρα του. Η Μεν Ιλίου είναι σε καλό φεγγάρι και θα την στηρίξω

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ-ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 1
Τοπικό ντέρμπι. Οδυνηρή ήττα για την Άμιλλα την περασμένη εβδομάδα αλλά δύσκολο να ρεφάρει απέναντι στον πρωτοπόρο

ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ-ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 1
Σαφώς ανώτερος ο ΟΚΑΜ, από τις διαθέσεις του εξαρτάται η διαφορά

ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ.-ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 1
Προβάδισμα στην αθλητική Ολυμπιάδα. Δύσκολο να ακολουθήσει σε τέτοιους ρυθμούς ο Νικηφόρος

ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ-ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ 1
Στην έδρα τους οι Αγ.Ανάργυροι είναι πολύ δυνατοί. Μικρό προβάδισμα στο άσσο

ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ-ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ 1
Σε δύσκολη θέση ο Κυψελιακός. Δύσκολο γήπεδο, οριακά άσσος
Paragodas
Καλησπέρα σε όλους....

ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ-ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 1

ΑΟ ΠΡΩΤΕΥΣ-ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ 1

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ-ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 1

ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ-ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 1

ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ.-ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 1

ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ-ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ 1

ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ-ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ 1

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.