Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' ΕΣΚΑ 2010-11 (1ος όμιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
MBANDA
QUOTE(provat @ Feb 8 2011, 20:46 ) *
Αδιαβροχο, ομπρελα, σωσιβιο εχεις ? Πολυ φοβαμαι οτι θα σου χρειαστουνε! smiley.gif

1. Εγώ δεν φοβάμαι, το περιμένω, το έγραψα και παραπάνω blove.gif
2. Σχόλεια με χαμόγελα να βλέπω smiley.gif και δεν πειράζει να διαφωνείτε. Άλλωστε ο κουβάς είναι μεγάλος και μας χωράει όλους icon_drunk.gif

Υ/Γ : Ο βρεγμένος την βροχή δεν τη φοβάται. 69.gif
tarx_12
ΩΡΩΠΟΣ - ΠΡΩΤΕΑΣ = 1
πιστεύω θα κερδίσουμε τον πρωτέα. στα παιχνίδια με τουφα,πολιτεια,καλυβια ημασταν κοντα στο σκορ και στα τελευταια λεπτα μειναμε απο δυναμεις και λυσεις. παρόλο τους πολλους τραυματισμους την παρασκευη θα κανουμε την δευτερη νικη μας.
DJS
1. ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ : 1(το απολυτο ντερμπι της αγωνιστικης για μενα)
2. ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ : 1(για να εχει αξια η νικη μεσα στη πολιτεια πρεπει να κερδισουν)
3. ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ - ΑΟ ΠΡΩΤΕΑΣ : 2(ευκολα πιστευω)
4. ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ - ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ : 1(αν θελει η εστια να ελπιζει για ανοδο πρεπει να κερδισει)
5. ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ - ΑΟ ΕΚΑΛΗΣ : 2(η εκαλη πρεπει να κανει και ενα διπλο)
6. ΑΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ - ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ : 1(αν δεν υποτιμησουν την τουφα θα κερδισουν οι πρωτοπωροι)
provat
QUOTE(MBANDA @ Feb 8 2011, 22:37 ) *
1. Εγώ δεν φοβάμαι, το περιμένω, το έγραψα και παραπάνω blove.gif
2. Σχόλεια με χαμόγελα να βλέπω smiley.gif και δεν πειράζει να διαφωνείτε. Άλλωστε ο κουβάς είναι μεγάλος και μας χωράει όλους icon_drunk.gif

Υ/Γ : Ο βρεγμένος την βροχή δεν τη φοβάται. 69.gif



Το "φοβαμαι" ειναι τροπος του λεγειν. Σχολια θα σου γραψω με την πρωτη ευκαιρια, επειδη αυτες τις μερες εχω ελαχιστο χρονο, και οπως καταλαβες πρεπει να προσεχει κανεις τι γραφει εδω μεσα.
BILLY9
ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ : 2
ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ - ΑΟ ΠΡΩΤΕΑΣ : 2
ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ - ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ : 1
ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ - ΑΟ ΕΚΑΛΗΣ : 2
ΑΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ - ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ : 1


Όσο για εμάς παίζουμε σε μια δύσκολη έδρα. Η λογική λεέι άσσο με διαφορά +15π. Αλλά θα επιμείνω στο 2. Οπότε
ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ : 2
nikos_v
QUOTE(BILLY9 @ Feb 11 2011, 15:32 ) *
ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ : 2
ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ - ΑΟ ΠΡΩΤΕΑΣ : 2
ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ - ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ : 1
ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ - ΑΟ ΕΚΑΛΗΣ : 2
ΑΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ - ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ : 1


Όσο για εμάς παίζουμε σε μια δύσκολη έδρα. Η λογική λεέι άσσο με διαφορά +15π. Αλλά θα επιμείνω στο 2. Οπότε
ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ : 2


billy 9 δεν πολυσυμφωνώ μαζί σου γιατί η ομάδα χρειάζεται και τον chris bosh για να προχωρησει οπότε......
BILLY9
ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ =53-47
Πολύ κακό παιχνίδι και με κακή διαιτισία, χωρίς να θέλω να υποτιμήσω την νίκη του Μελά. Είχε περισσότερο βάθος στον πάγκο. Όσο αφορά την διαιτισία, πρώτη φορά βλέπω να μην μου έχει δωθει ΟΥΤΕ ένα φαουλ στο κατέβασμα της μπάλας με
4/4 press σε όλο τον αγώνα.

Δύσκολη η συνέχεια. Πραγματικά είναι κρίμα γιατι έχουμε χασει 3 με 4 παιχνίδια στις λεπτομέρειες.

Συγχαρητήρια ξανά στην ομάδα του Μελά.


Όσον αφορά τον φίλο nikos_v έχω να του πώ οτι σήμερα ήταν μόνο ο lebron στο παρκέ.

Καλό βράδυ
odysseas 1998
Με ένα πολύ καλό δεύτερο ημίχρονο ο Οδυσσέας Γαλατσίου κέρδισε την Τούφα 78-59 .
larry33
ΑΡΤΕΜΙΣ-ΕΚΑΛΗ 59-63! Μεγάλη και αγχωτική νίκη για εμάς (η πρώτη μας εκτός) έπειτα από ένα επεισοδιακό αγώνα εντός και εκτός παρκέ! Ελπίζω αυτή η νίκη να μας αποβάλλει το άγχος και να λύσει τα πόδια και τα χέρια μας για το δύσκολο υπόποιπο του πρωταθλήματος!
Μπράβο σε όλους και ειδικά στον "τρέξε Γίωργο τρέξε" Σαφλιάνη!!
Αφιερώνουμε την νίκη στο φίλο της Εκάλης που έφαγε κάτι ψηλές στις κερκίδες γιατί ήταν Παναθηναικός!!!!
aop21
Ατταλος Καματερου-Πολιτεια 60-62
DJS
Μελάς Άγιος Ελευθέριος-ΓΑΣ Καλυβίων Θορικού 53-47
ΑΣ Οδυσσέας Γαλατσίου-ΦΟ Τούφας 78-59
ΑΕ Εστία Φιλίας-ΑΣ Παιανίας Κτησιφών 56-63
ΓΣ Ωρωπού-ΑΟ Πρωτέας 46-72
ΑΟ Άτταλος-ΑΟ Πολιτεία 60-62
ΑΟ Άρτεμις-ΑΟ Εκάλης 59-63
Tendy1978
Μπορεί κανείς απο τους moderators να ανεβάσει την βαθμολογία ?
DJS
Δεν ειμαι moderator αλλα αυτη ειναι η βαθμολογια.


ΑΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 29
ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 25
ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ 24
ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 24
ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ 24
ΑΟ ΠΡΩΤΕΑΣ 23
ΑΟ ΕΚΑΛΗΣ 23
ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 22
ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ 21
ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ 20
ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 19
ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ 16
jhantzop

ΑΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 29 (14-1)
ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 25 (10-5)
ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ 24 (9-6)
ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 24 (9-6)
ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ 24 (9-6)
ΑΟ ΠΡΩΤΕΑΣ 23 (8-7)
ΑΟ ΕΚΑΛΗΣ 23 (8-7)
ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 22 (7-8)
ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ 21 (6-9)
ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ 20 (5-10)
ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 19 (4-11)
ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ 16 (1-14)




Χα! Με πρόλαβες για δευτερόλεπτα :-P


Swko10
Αντε μωρη πρωτεαρα καθαρισε την ανοδο!!!!
flosak
QUOTE(DJS @ Feb 12 2011, 12:35 ) *
Μελάς Άγιος Ελευθέριος-ΓΑΣ Καλυβίων Θορικού 53-47
ΑΣ Οδυσσέας Γαλατσίου-ΦΟ Τούφας 78-59
ΑΕ Εστία Φιλίας-ΑΣ Παιανίας Κτησιφών 56-63
ΓΣ Ωρωπού-ΑΟ Πρωτέας 46-72
ΑΟ Άτταλος-ΑΟ Πολιτεία 60-62
ΑΟ Άρτεμις-ΑΟ Εκάλης 59-63

θεωρω αναπιτρεπτω να ζητανε εισητηριο για να δεις γ εσκα.Εχω παιξει και εγω 10 χρονια σε αυτη την κατηγορια και ποτε δεν ειδα να ζητανε πουθενα εισοδο ντροπη και παλι ντροπη στο μελα και σε οποια αλλη ομαδα κοβουν εισητηριο.Ετσι διωχνουν το κοδμο απο το γηπεδο και εμας που αγαπαμε το αθλημα ευχαριστω!!!
68.gif
dalton
QUOTE (flosak @ Feb 12 2011, 16:31 ) *
θεωρω αναπιτρεπτω να ζητανε εισητηριο για να δεις γ εσκα.Εχω παιξει και εγω 10 χρονια σε αυτη την κατηγορια και ποτε δεν ειδα να ζητανε πουθενα εισοδο ντροπη και παλι ντροπη στο μελα και σε οποια αλλη ομαδα κοβουν εισητηριο.Ετσι διωχνουν το κοδμο απο το γηπεδο και εμας που αγαπαμε το αθλημα ευχαριστω!!!
68.gif


++++++++
συμφωνω απολυτα ειναι για γελια
jhantzop
QUOTE(flosak @ Feb 12 2011, 16:31 ) *
θεωρω αναπιτρεπτω να ζητανε εισητηριο για να δεις γ εσκα.Εχω παιξει και εγω 10 χρονια σε αυτη την κατηγορια και ποτε δεν ειδα να ζητανε πουθενα εισοδο ντροπη και παλι ντροπη στο μελα και σε οποια αλλη ομαδα κοβουν εισητηριο.Ετσι διωχνουν το κοδμο απο το γηπεδο και εμας που αγαπαμε το αθλημα ευχαριστω!!!
68.gif


Παλιά όμως οι ομάδες δεν πλήρωναν ούτε κριτές ούτε διαιτητές... ήτοι 54 ευρώ (για Β' ΕΣΚΑ) επί 15 παιχνίδια = 810 + παιδικοεφηβικά (κριτές)...


provat
[quote name='jhantzop' date='Feb 13 2011, 08:33 ' post='462187']
Παλιά όμως οι ομάδες δεν πλήρωναν ούτε κριτές ούτε διαιτητές... ήτοι 54 ευρώ (για Β' ΕΣΚΑ) επί 15 παιχνίδια = 810 + παιδικοεφηβικά (κριτές)...



Απ οσο ξερω, μερικα χρονια πριν, τα τυχον εσοδα απο τους αγωνες πηγαιναν στην ΕΣΚΑ, η οποια πληρωνε διαιτητες και γραμματεια. Εσκα λοιπον σε οποιους αγωνες επελεγε, εστελνε εναν υπαλληλο και εκοβε εισητηρια. Καποια στιγμη αυτο καταργηθηκε, αλλα η υποχρεωση πληρωμης διαιτητων-γραμματειας περσε στους συλλογους, οι οποιοι εχουν την δυανατοτητα να εισπρατουν απο τους θεατες.
Εχω ομως την εντυπωση, οτι στα παιδικοεφηβικα τα εξοδα των αγωνων τα καλυπταν παντα οι συλλογοι.
panpan
Δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται ο καθένας να γράφει οπως τον βολεύει και όχι όπως έχουν τα γεγονότα στη πραγματικότητα.
Όλοι μας έχουμε αγωνιστεί σε αυτές τις κατηγορίες,ξέρουμε πως λειτουργούν οι ομάδες..
Δηλαδη στη Γ΄Εθνικη οταν παίζαμε γιατι δεν υπήρχε εισοδος που υπάρχει μεγαλύτερη προσέλευση;
Έχουν λιγότερα έξοδα μήπως;Μη τρελαθούμε τελείως.
Η ιστορία γραφει οτι ομάδες που λειτουργούν με τέτοια κριτήρια εξαφανίζονται,είναι πολλα τα παραδείγματα άλλωστε.........
flosak
QUOTE(panpan @ Feb 13 2011, 12:04 ) *
Δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται ο καθένας να γράφει οπως τον βολεύει και όχι όπως έχουν τα γεγονότα στη πραγματικότητα.
Όλοι μας έχουμε αγωνιστεί σε αυτές τις κατηγορίες,ξέρουμε πως λειτουργούν οι ομάδες..
Δηλαδη στη Γ΄Εθνικη οταν παίζαμε γιατι δεν υπήρχε εισοδος που υπάρχει μεγαλύτερη προσέλευση;
Έχουν λιγότερα έξοδα μήπως;Μη τρελαθούμε τελείως.
Η ιστορία γραφει οτι ομάδες που λειτουργούν με τέτοια κριτήρια εξαφανίζονται,είναι πολλα τα παραδείγματα άλλωστε.........

Αντε να το καταλαβω οτι τα εξοδα εχουν περασει στις ομαδες,αλλα να μου ζητανε 3 ευρω για ποιο πραγμα για γ εσκα που με 10 ευρω παω και βλεπω ευρωλιγκα.Ασ το βαλουν συμβολικα 1 ευρω δεν ξερω τι αλλο να πω.Exεις δικιο φιλε γ εθνικη που εχει και πολλα εξοδα και ταξιδια και οπου εχω παει Ν.ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ,ΨΥΧΙΚΟ,ΖΩΓΡΑΦΟΥ δεν ειχαν εισοδο...
gk65
QUOTE(flosak @ Feb 13 2011, 12:14 ) *
Αντε να το καταλαβω οτι τα εξοδα εχουν περασει στις ομαδες,αλλα να μου ζητανε 3 ευρω για ποιο πραγμα για γ εσκα που με 10 ευρω παω και βλεπω ευρωλιγκα.Ασ το βαλουν συμβολικα 1 ευρω δεν ξερω τι αλλο να πω.Exεις δικιο φιλε γ εθνικη που εχει και πολλα εξοδα και ταξιδια και οπου εχω παει Ν.ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ,ΨΥΧΙΚΟ,ΖΩΓΡΑΦΟΥ δεν ειχαν εισοδο...

Εκει ειναι πλουσιοι, στο Αιγαλεω ειμαστε φτωχοι.
Πλακα κανω. smiley.gif
provat
QUOTE(panpan @ Feb 13 2011, 12:04 ) *
Δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται ο καθένας να γράφει οπως τον βολεύει και όχι όπως έχουν τα γεγονότα στη πραγματικότητα.
Όλοι μας έχουμε αγωνιστεί σε αυτές τις κατηγορίες,ξέρουμε πως λειτουργούν οι ομάδες..
Δηλαδη στη Γ΄Εθνικη οταν παίζαμε γιατι δεν υπήρχε εισοδος που υπάρχει μεγαλύτερη προσέλευση;
Έχουν λιγότερα έξοδα μήπως;Μη τρελαθούμε τελείως.
Η ιστορία γραφει οτι ομάδες που λειτουργούν με τέτοια κριτήρια εξαφανίζονται,είναι πολλα τα παραδείγματα άλλωστε.........


Κατ αρχας εγω τουλαχιστον δεν γραφω οπως με βολευει, για να μην παρεξηγουμεθα, μια και δεν ειμαι παραγοντας καμμιας ομαδας. Απλα περιεγραψα το καθεστως που ισχυε η τουλαχιστον νομιζω πως ισχυε. Πιθανον και στην Γ Εθνικη οταν επαιζες η και σε αλλες κατηγοριες η ΕΣΚΑ να εστελνε επιλεκτικα για τα εισητηρια αναλογα με την προσευλεση η το μετρο να ειχε ατονησει μια και ισως υπηρχαν απο αλλου πιο σιγουρα και πιο μεγαλα εσοδα.
Tendy1978
ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ - ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ 1
ΑΟ ΠΡΩΤΕΑΣ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 1
ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ - ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ 1
ΑΟ ΕΚΑΛΗΣ - ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ 1
ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ 1
ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΑΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 1

1: Πιστέυω ότι ο Άτταλος είναι σε καλύτερη φόρμα από τα Καλύβια οπότε και θα πάρει την νίκη
2: Ποντάρω στον Πρωτέα και λόγω έδρας και λόγω δυναμικότητας
3: Εύκολο ματς για την Παιανία και πόσο μάλλον στην έδρα της
4: Ένα πολύ δυνατό ματς άλλα ποντάρω στην Εκάλη και λόγω έδρας και την Εστία να προέρχεται από ήττα στην έδρα της από την Παιανία..Πιστεύω η Εκάλη μπορεί να χτυπήσει το ματς
5: Σχετικά εύκολο ματς για την τούφα
6: Το απόλυτο ντέρμπυ της αγωνιστικής το οποίο θα κρίνει πολλά για την δεύτερη θέση καθώς η πρώτη έχει πλέον ξεκαθαριστεί από τον Οδυσσέα..Πιστεύω ότι η Πολιτεία είναι η μόνη ομάδα που μπόρει να νικήσει τον Οδυσσέα όπως το απέδειξε και στον πρώτο γύρο , οπότε πιστεύω θα το πάρει
MBANDA
QUOTE(Tendy1978 @ Feb 14 2011, 08:57 ) *
ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ - ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ 1
ΑΟ ΠΡΩΤΕΑΣ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 1
ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ - ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ 1
ΑΟ ΕΚΑΛΗΣ - ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ 1
ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ 1
ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΑΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 1

Συμφωνώ με την ανάλυση και τις προβλέψεις του φίλου Tendy1978.
Είναι πολύ λογικές και γιαυτό πιθανό να πάμε πάλι ....κουβά rolleyes.gif
Πιθανοί αγώνες για αντίθετο αποτέλεσμα :
1. Η Άρτεμις στον/ στην Τούφα
2. Ο Μελάς στον Πρωτέα (μόνο εάν παίξει όπως στην Πολιτεία)
3. Ο Οδυσσέας στην Πολιτεία αν παίξει έξυπνα και δεν δώσει 30 πόντους από βολές στην Πολιτεία όπως έμαθα ότι έγινε στον πρώτο γύρο. Ο φίλος Odysseas1998 μπορεί να μας πει αν είναι αλήθεια ή ράδιο αρβύλλα.

Γενικά απο αυτό που έχω δεί και από αυτά που ακούω η Αγία Ζώνη πάει σύνεφο και σε συνδυασμό με την απειρία των διαιτητών είναι εύκολες οι ανατροπές πολλών "λογικών" προγνωστικών.
Καλή αγωνιστική σε όλους.
odysseas 1998
Όντως στο πρώτο ματς με την Πολιτεία κάναμε πολλά φάουλ και μάλιστα αχρείαστα απ'ότι θυμάμαι,όπως μετά από διεκδικηση επιθέτικού ριμπάουντ.Αν περιορίσουμε το 4άρι της Πολιτείας και οι περιφερειακοί μας παίξουν όπως σε όλα σχεδόν τα ματς,μπορούμε να πάρουμε αυτό το ματς που αναμένεται πολύ ενδιαφέρον,όπως και το Άτταλος-Καλύβια στην ουρά,αφού και οι 2 είναι ανεβασμένοι.
DJS
ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ - ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ 1(εχει ανεβει πολυ ο ατταλος στον δευτερο γυρο)
ΑΟ ΠΡΩΤΕΑΣ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 1(κυνηγουν και οι 2 την ανοδο,σαφες προβαδισμα η εδρα του πρωτεα)
ΑΟ ΕΚΑΛΗΣ - ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ 2(δυνατη εδρα η εκαλη αλλα η εστια καιγεται για νικη)
ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ 1(λογω εδρας)
ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΑΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ (το απολυτο ντερμπι δεν δινω προγνωστικα καθως θα το παρακολουθησω,θα σχολιασω μετα το τελος του ματς)

ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ - ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ 1,η παιανια πηρε το ματς ευκολα προχτες.
tarx_12
φιλε επειδη λες οτι η παιανια πηρε πολυ ευκολα το ματσ, ησουν στο γηπεδο? γιατι αν δεν καναμε τραγικα λαθη στην 4 η περιοδο θα ειχαμε κερδισει. χασαμε με 20, στο ημιχρονο κερδιζαμε , κατεβηκαμε 8 ατομα, χτυπησε ο ψηλος στην δευτερη περιοδο. Το αν κερδισε ευκολα η παιανια το δειχνει το γεγονος οτι πανυγηριζαν οι παικτες της.
daglas
QUOTE(flosak @ Feb 12 2011, 16:31 ) *
θεωρω αναπιτρεπτω να ζητανε εισητηριο για να δεις γ εσκα.Εχω παιξει και εγω 10 χρονια σε αυτη την κατηγορια και ποτε δεν ειδα να ζητανε πουθενα εισοδο ντροπη και παλι ντροπη στο μελα και σε οποια αλλη ομαδα κοβουν εισητηριο.Ετσι διωχνουν το κοδμο απο το γηπεδο και εμας που αγαπαμε το αθλημα ευχαριστω!!!
68.gif

Δεν έχει την έννοια του εισιτηρίου αλλά της οικονομικής ενίσχυσης μιας και οι ομάδες είναι αναγκασμένες να πληρώνουν οι ίδιες από εφέτος εκτός από την γραμματεία και τους διαιτητές. Αν δεν μπορείς να το καταλάβεις και να δόσεις αυτό το μικρό ποσό για το άθλημα που αγαπάς τότε μην ξαναπάς σε κλειστό γήπεδο.
BILLY9
Προγνωστικά:
ΑΟ ΠΡΩΤΕΑΣ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 1
ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ - ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ 1
ΑΟ ΕΚΑΛΗΣ - ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ 1
ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ - ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ 1
ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΑΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 1

όσο για εμάς εάν θέλουμε να μείνουμε στην κατηγορία, πρέπει να το πάρουμε το παιχνίδι! Οπότε:


ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ - ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ 2

Καλή αγωνιστική
aop21
Πολιτεια-Οδυσσεας Γαλατσιου 79-65(39-27) 69.gif
BILLY9
ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ - ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ =63-48

Ισως το χειρότερο παιχνίδι απο πλευρά μας. Σε όλο τον αγώνα βρισκόμασταν πίσω στο σκορ.
Συγχαρητήρια στον Ατταλο για την καλή εμφάνιση. Τωρα τα πράγματα δυσκολεύουν για εμάς.

larry33
ΕΚΑΛΗ-ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ 75-72 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ 38-26). Η ομάδα μας προηγείτο συνεχώς στο σκορ με max διαφορα το +15 στα μέσα του 3ου δεκαλέπτου! Από εκείνο το σημείο και μετά η Εστία πίεσε και κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στο καλάθι 1' πριν το τέλος. Εκεί μίλησε η τύχη και η ψυχή και καταφέραμε να πάρουμε το ματς! Σε ένα μεγάλο ντέρμπι λοιπόν μεγάλη νίκη για εμάς. Συγχαρητήρια και συνεχίζουμε...!
odysseas 1998
QUOTE(aop21 @ Feb 18 2011, 23:33 ) *
Πολιτεια-Οδυσσεας Γαλατσιου 79-65(39-27) 69.gif


Kακή εμφάνιση αμυντικά κυρίως από τον Οδυσσέα και πολύ καλά ποσοστά ευστοχίας από την Πολιτεία και δίκαιη νίκη της.
Tendy1978
Όσον αφορά το ματς Πολιτεία - Οδυσσέας για μένα ήταν μακράν το καλύτερο - μπασκετικό ματς που έχω παρακολουθήσει σε αυτόν τον όμιλο μέχρι τώρα και η Πολιτεία νίκησε δίκαια καθώς ήταν μπροστά σε όλο το ματς με διψήφιο αριθμό και ακόμα και όταν η διαφορά πήγε στους 4 πόντους σε μικρό χρονικό διάστημα ξανά καθάρισαν το ματς οι παίχτες της Πολιτείας.
Συγχαρητήρια πάντως και στις 2 ομάδες για το θέαμα που προσέφεραν και αν θέλετε την άποψή μου αυτές είναι οι 2 ομάδες που αξίζουν να ανέβουν , χωρίς να έχω κάτι σαφώς με τις υπόλοιπες..Καλή συνέχεια
Tendy1978
Τι έγινε ρε παιδιά δεν έχουμε αποτελέσματα από τους άλλους αγώνες ?
aop21
QUOTE(Tendy1978 @ Feb 20 2011, 13:49 ) *
Τι έγινε ρε παιδιά δεν έχουμε αποτελέσματα από τους άλλους αγώνες ?

Τα Αποτελεσματα:
Πρωτεας-Μελας 55-56
Πολιτεια-Οδυσσεας 79-65
Ατταλος-Καλυβια 63-48
Εκαλη-Εστια 75-72
Τουφας-Αρτεμις 76-71
Κτησιφωντας-Ωρωπος 1
larry33
ΩΡΩΠΟΣ-ΕΚΑΛΗ 46-79.
DJS
Καλημερα σε ολους.Τα χθεσινα αποτελεσματα ειναι


Μελάς Άγιος Ελευθέριος-ΑΣ Παιανίας Κτησιφών 70-55
ΑΣ Οδυσσέας Γαλατσίου-ΓΑΣ Καλυβίων Θορικού 82-68
ΓΣ Ωρωπού-ΑΟ Εκάλης 46-78
ΦΟ Τούφας-ΑΟ Πολιτεία 51-54
ΑΟ Άρτεμις-ΑΕ Εστία Φιλίας Θησέας 59-64
ΑΟ Άτταλος Καματερού-ΑΟ Πρωτέας 84-53
DirkN41
giati o prwteas toso megalh diafora ???? eides kaneis to paixnidi na mas pei ??
provat
QUOTE(DirkN41 @ Feb 26 2011, 12:47 ) *
giati o prwteas toso megalh diafora ???? eides kaneis to paixnidi na mas pei ??



Με μεγαλη επιφυλαξη: Στον πρηγουμενο αγωνα ειχαν κρατηθει δελτια παικτων και ισως αυτο να ειναι η αιτια. Επαναλαμβανω ομως οτι το ακουσα χωρις να το επιβεβαιωσω. Αν αυτο δεν ισχυει, τοτε χρειαζονται οι αναλυσεις του ΝMBANDA rolleyes.gif
all around..
QUOTE(provat @ Feb 26 2011, 13:19 ) *
QUOTE(DirkN41 @ Feb 26 2011, 12:47 ) *

giati o prwteas toso megalh diafora ???? eides kaneis to paixnidi na mas pei ??



Με μεγαλη επιφυλαξη: Στον πρηγουμενο αγωνα ειχαν κρατηθει δελτια παικτων και ισως αυτο να ειναι η αιτια. Επαναλαμβανω ομως οτι το ακουσα χωρις να το επιβεβαιωσω. Αν αυτο δεν ισχυει, τοτε χρειαζονται οι αναλυσεις του ΝMBANDA rolleyes.gif


πολυ απλα γιατι θελαμε να καλυψουμε την διαφορα......και το καναμε και με το παραπανω.
για τα δελτια δεν ξερω κατι!!!!! πρωτη φορα το ακουω...

Υ.Γ καλη συνεχεια στα παιδια του πρωτεα.
Swko10
Κριμα μωρη πρωτεαρα...τουχρονου δυνατοτεροι για την ανοδο
MBANDA
QUOTE(provat @ Feb 26 2011, 13:19 ) *
Με μεγαλη επιφυλαξη: Στον πρηγουμενο αγωνα ειχαν κρατηθει δελτια παικτων και ισως αυτο να ειναι η αιτια. Επαναλαμβανω ομως οτι το ακουσα χωρις να το επιβεβαιωσω. Αν αυτο δεν ισχυει, τοτε χρειαζονται οι αναλυσεις του ΝMBANDA rolleyes.gif

Δεν έμαθα κάτι για το παιχνίδι.
Είναι όμως αλήθεια ότι ο Πρωτέας μετά ενά πολύ καλό 1ο γύρο μετά τις γιορτές δεν πάει καλά και έχει χάσει παιχνίδια που στον 1ο γύρο τα έπερνε με άνεση.
Ο Άτταλος είναι πολύ ανεβασμένος, το έχω γράψει εδώ και καιρό, και παλεύει με ίσους πλεον όρους με 2-3 ακόμη ομάδες για την παραμονή του. Μην ξεχνάτε ότι έχασε μέσα από Οδυσσέα και Πολιτεία με μόλις 1 και 2 πόντους διαφορά, άρα ο Πρωτέας δεν είχε και μεγάλη τύχη. Από εκεί και μέχρι τους 30 πόντους διαφορά δεν μπορώ να πω τίποτα.
Η ...επιστήμη σηκώνει ψηλά τα χέρια.
gk65
QUOTE(provat @ Feb 26 2011, 13:19 ) *
Με μεγαλη επιφυλαξη: Στον πρηγουμενο αγωνα ειχαν κρατηθει δελτια παικτων και ισως αυτο να ειναι η αιτια. Επαναλαμβανω ομως οτι το ακουσα χωρις να το επιβεβαιωσω. Αν αυτο δεν ισχυει, τοτε χρειαζονται οι αναλυσεις του ΝMBANDA rolleyes.gif

Δεν ειχε κρατηθει κανενα δελτιο. Μαλλον καποιοι τραυματισμοι θα υπαρχουν θελω να πιστευω.
provat
QUOTE(MBANDA @ Feb 27 2011, 20:01 ) *
Δεν έμαθα κάτι για το παιχνίδι.
Είναι όμως αλήθεια ότι ο Πρωτέας μετά ενά πολύ καλό 1ο γύρο μετά τις γιορτές δεν πάει καλά και έχει χάσει παιχνίδια που στον 1ο γύρο τα έπερνε με άνεση.
Ο Άτταλος είναι πολύ ανεβασμένος, το έχω γράψει εδώ και καιρό, και παλεύει με ίσους πλεον όρους με 2-3 ακόμη ομάδες για την παραμονή του. Μην ξεχνάτε ότι έχασε μέσα από Οδυσσέα και Πολιτεία με μόλις 1 και 2 πόντους διαφορά, άρα ο Πρωτέας δεν είχε και μεγάλη τύχη. Από εκεί και μέχρι τους 30 πόντους διαφορά δεν μπορώ να πω τίποτα.
Η ...επιστήμη σηκώνει ψηλά τα χέρια.



Οι προβλεψεις και εκτιμησεις που κανουμε βασιζονται στη λογικη των αριθμων-προηγουμενων αποτελεσματων και στην εικονα που εχουμε απο τους αγωνες που παρακολουθουμε. Αυτο ισχυει για μενα τουλαχιστον. Συμπτωματικα τον Ατταλο ετυχε να τον παρακολουθησω φετος. εβαια η ασταθεια που εχουνε πολλες ομαδες αυτων των κατηγοριων για λογους που εχουν πολλες φορες συζητηθει ειναι ενας σημαντικος παραγοντας που κανει πολλες φορες τις προβλεψεις παρακινδυνευμενες και τα αποτεσματα να φαινονται εξωπραγματικα. εικονα που εγω εχω ειναι σαφως μονοπλευρη μια και παρακολουθω συγκεκριμενες ομαδες, ομως εκρινα πως τελικα καλο ειναι να αποφευγω την οποιαδηποτε κριτικη, μια και τα ζωναρια ειναι μακρυα και λυμενα, αλλα και θα εκανα αθελητο scouting.
Επομενως αγαπητε MBANDA, οποιδηποτε ανταλλαγη αποψεων μονο κατ ιδιαν!! wink.gif
Tendy1978
ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ - ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ 1
ΑΟ ΕΚΑΛΗΣ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 1
ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ - ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ 1
ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 2
ΑΟ ΠΡΩΤΕΑΣ - ΑΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 2
ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ - ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 1

1) Ο Άτταλος τελευταία είναι πολύ φορμαρισμένος και αρκετά δυνατός στην έδρα του
2) Ένα πολύ σημαντικό ματς τόσο για την Εκάλη όσο και για το Μελά..Μπορεί ο Μελάς να καίγεται για τη νίκη αλλά πιστεύω πως η Εκάλη θα πάρει το παιχνίδι στην έδρα της..Με αρκετή επιφύλαξη ποντάρω στον άσσο
3) Ένα εύκολο θεωρητικά παιχνίδι για την Εστία
4) Αν η Πολιτεία θέλει να ανέβει τότε θα πάρει το ματς και τα μέχρι πρότινος αποτελέσματα της αυτό δείχνουν
5) Δεν είμαι σίγουρος για το τι έχει γίνει με την ομάδα του Πρωτέα μετά τον αγώνα με το Μελά (αλλά δεν είναι καλό) οπότε πιστεύω πως η σταθερότητα του Οδυσσέα θα του δώσει τη νίκη
6) Ποντάρω στα Καλύβια δαγκωτό
MBANDA
QUOTE(provat @ Mar 1 2011, 16:54 ) *
Οι προβλεψεις και εκτιμησεις που κανουμε βασιζονται στη λογικη των αριθμων-προηγουμενων αποτελεσματων και στην εικονα που εχουμε απο τους αγωνες που παρακολουθουμε. Αυτο ισχυει για μενα τουλαχιστον. Συμπτωματικα τον Ατταλο ετυχε να τον παρακολουθησω φετος. εβαια η ασταθεια που εχουνε πολλες ομαδες αυτων των κατηγοριων για λογους που εχουν πολλες φορες συζητηθει ειναι ενας σημαντικος παραγοντας που κανει πολλες φορες τις προβλεψεις παρακινδυνευμενες και τα αποτεσματα να φαινονται εξωπραγματικα. εικονα που εγω εχω ειναι σαφως μονοπλευρη μια και παρακολουθω συγκεκριμενες ομαδες, ομως εκρινα πως τελικα καλο ειναι να αποφευγω την οποιαδηποτε κριτικη, μια και τα ζωναρια ειναι μακρυα και λυμενα, αλλα και θα εκανα αθελητο scouting.
Επομενως αγαπητε MBANDA, οποιδηποτε ανταλλαγη αποψεων μονο κατ ιδιαν!! wink.gif

Φίλε μου συμφωνώ στα περισσότερα.
Όμως το Forum δεν είναι για κατ' ιδίαν ανταλλαγή απόψεων αλλά για ελεύθερη παράθεση των απόψεών μας, έστω ανώνυμα (δηλαδή με ψευδώνυμο). Αυτό εγώ κάνω, χωρίς διάθεση ούτε επίδειξης ούτε επιβολής της δικής μου άποψης και σεβόμενος τον αντίλογο.
Αν κάποιοι το εκλαμβάνουν σαν scouting και το εκμεταλεύονται, χαλάλι τους!!! Από την στιγμή όμως που είναι γραμμένο, μπορεί ο σχολιαζόμενος π.χ. προπονητής να κρύψει την όποια αδυναμία της ομάδας του γράφεται, κάτι που θα ήταν αδύνατο αν εγώ πέρναγα τις "πληροφορίες" μου με PΜ.
Όλα λοιπόν σε κοινή θέα, με καλή (και καμμιά φορά σκανταλιάρικη) διάθεση smiley.gif


Y/G : Κατά τα άλλα δεν νομίζω ότι πέρα από τα θετικά μου σχόλια για τον Άτταλο έκανα κάποια κριτική ή αποκάλυψη/ αθέλητο scouting
provat
QUOTE(MBANDA @ Mar 3 2011, 00:14 ) *
Φίλε μου συμφωνώ στα περισσότερα.
Όμως το Forum δεν είναι για κατ' ιδίαν ανταλλαγή απόψεων αλλά για ελεύθερη παράθεση των απόψεών μας, έστω ανώνυμα (δηλαδή με ψευδώνυμο). Αυτό εγώ κάνω, χωρίς διάθεση ούτε επίδειξης ούτε επιβολής της δικής μου άποψης και σεβόμενος τον αντίλογο.
Αν κάποιοι το εκλαμβάνουν σαν scouting και το εκμεταλεύονται, χαλάλι τους!!! Από την στιγμή όμως που είναι γραμμένο, μπορεί ο σχολιαζόμενος π.χ. προπονητής να κρύψει την όποια αδυναμία της ομάδας του γράφεται, κάτι που θα ήταν αδύνατο αν εγώ πέρναγα τις "πληροφορίες" μου με PΜ.
Όλα λοιπόν σε κοινή θέα, με καλή (και καμμιά φορά σκανταλιάρικη) διάθεση smiley.gif


Y/G : Κατά τα άλλα δεν νομίζω ότι πέρα από τα θετικά μου σχόλια για τον Άτταλο έκανα κάποια κριτική ή αποκάλυψη/ αθέλητο scouting


Δεν θεωρησα οτι εκανες scouting με τα σχολια σου. Η αναφορα εγινε για μενα μια και πληροφορηση μου για μερικες ομαδες ειναι σαφως μεγαλυτερη απο οτι σε αλλες.
Φυσικα και δεν θα διαφωνησω μαζι σου για την ελευθερη παραθεση αποψεων, η πραγματικοτητα ομως μου εδειξε οτι αυτο ακριβως ειναι και το δυσκολο και μη μου πεις οτι δεν καταλαβες η δεν ειχες την αισθηση ...οτι στο παρα πεντε απεφυγες τον καυγα..
Swko10
Τι ωρα παιζει ο πρωτεας τη Παρασκευη?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.