Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' ΕΣΚΑ 2010-11 (1ος όμιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
carlos navarro
Θα ήθελα να παραθέσω κι εγώ τη γνώμη μου όσον αφορά το παιχνίδι ΜΕΛΑΣ-ΠΡΩΤΕΑΣ.
Στο αγωνιστικό κομμάτι θεωρώ πως οι ομάδες ήταν ισοδύναμες με τη διαφορά πως ο ΜΕΛΑΣ είχε περισσότερο πάθος. Αυτό φάνηκε στο τέλος όπου και κρίθηκε το παιχνίδι.
Στο εξωαγωνιστικό κομμάτι θα ήθελα να αναφερθώ στους φιλάθλους του ΠΡΩΤΕΑ. Το να βρίζουν μανάδες, να κάνουν χειρονομίες στους παίχτες και να έχουν μια προκλητική συμπεριφορά ακόμα και προς τους φιλάθλους του ΜΕΛΑΣ που πραγματικά ήταν άκρως πολιτισμένοι, μόνο το επιπεδό τους δείχνει και νομίζω πως δε χρειάζεται να τους δώσω περισσότερη αξία. Το αναφέρω περισσότερο για τις ομάδες που πρόκειται να φιλοξενήσουν τον ΠΡΩΤΕΑ και καλό θα ήταν να είναι προετοιμασμένοι.
ΥΓ1. Συγχαρητήρια στους παίχτες του ΠΡΩΤΕΑ που δεν προκάλεσαν καθόλου και ήταν άψογοι.
ΥΓ2. Όταν συσπειρωθήκαμε στο τέταρτο δεκάλεπτο (οι φίλαθλοι) φάνηκε η διαφορά και μου άρεσε τόσο πολύ που μας κοιτούσαν άναυδοι οι του ΠΡΩΤΕΑ. Μπράβο και σε μας αλλά πιο πολύ μπράβο στους παίχτες μας που δεν ψάρωσαν σε κανένα σημείο του παιχνιδιού κι έδειξαν ποιοι είναι.
tkp14
Φιλε carlos navarro,
Εντελως φιλικα θελω να σου πω οτι δεν ειναι καθολου ωραιο να φτιαχνεις κλιμα εναντιον του Πρωτεα.Ειμαι ενας απο τους φιλαθλους του Πρωτεα και για να σουν στο ματς θα ξερεις ποιος ειμαι.Δεν ειπε κανεις οτι οι φιλαθλοι του Πρωτεα ηταν Αγιοι στο ματς αλλα οπως ξερεις και συ γηπεδο ειναι,το ο,τι λεγεται δεν ειναι επι προσωπικου.Η καθε βρισια στο γηπεδο δεν πιστευω να σε προσβαλει προσωπικα.Βλεποντας πως εισαι ΑΕΚ με την λογικη π αναφερεις δεν θα πρεπε να βλεπεις για παραδειγμα αγωνες του ΠΑΟ η του ΟΣΦΠ γιατι οι οπαδοι τους βριζουν μαναδες και την ομαδα σου...Ειναι χαζο λοιπον...Το επιπεδο της ομαδας του Πρωτεα ως συνολο φανηκε στο τελος οταν παικτες και οπαδοι και των δυο ομαδων μιλαγαν φιλικα σε καλο κλιμα και δινοντας συγχαρητηρια ο ενας στον αλλον.Για σενα φιλε μου δεν σε βλεπω αναλογα ευθικτο και στις αναλογες προκλησεις δικο σας οπαδων και παικτων.Δεν ξερω γιατι δεν εγραψες για κουβεντες οπως ''θα τα πουμε εξω'' κτλ.Η ακομα περισσοτερο δεν ξερω γιατι δεν αναφερεις για τον παικτη του ΜΕΛΑ με το νουμερο 10 το οποιο δεν σταματησε στιγμη να βριζει,να χειρονομει και να προκαλει.Γιατι φιλε μου δεν λες ποσο αυτος δυναμιτησε το κλιμα?Γιατι δεν λες οτι επι 35 λεπτα με την ανοχη των διαιτητων εκανε ο,τι εκανε αλλα στο τελος εφυγε κακειν κακως για τα αποδυτηρια και δεν ηρθε να μας μιλησει οπως οι υπολοιποι παικτες-πραγμα που σαφως δηλωνει την ενοχη του?Αν ο Πρωτεας ειχε ερθει εκει για να κανει ''αλητειες'' οπως ειπαν δικοι σας οπαδοι η καταληξη του αγωνα θα ταν διαφορετικη.Για τα οσα λες λοιπον δινω την εξηγηση οτι φταιει οτι οι οπαδοι του Πρωτεα κανανε και παλι ενα εκτος ματς να μοιαζει με εντος και θα συνεχισουμε ετσι,ενω αντιθετα εσεις ειχατε ενα αδειο γηπεδο που γεμισε μετα απο τηλεφωνηματα σε γνωστους αγνωστους ''κακους''.Αυτο μαλλον ενοχλησε αρκετα.Αναυδοι δεν μειναμε ποτε.ΕΣΕΙΣ χαζευατε επι 39 λεπτα.Γιατι κακα τα ψεματα οταν πηρατε την νικη στο τελευταιο λεπτο καταλαβαμε οτι υπηρχαν και οπαδοι του ΜΕΛΑ-και αυτο με ενα μονο συνθημα.Σε εμας λοιπον φτανει οτι μετα το τελος του ματς οπαδοι και παικτες του ΜΕΛΑ μετα το τελος ειπαν μπραβο που αγαπαμε ετσι την ομαδα.

Οσο για το ματς ο ΠΡΩΤΕΑΣ εκανε ενα κακο ματς ισως το χειροτερο του αλλα εστω και ετσι το ματς ηταν ποντο ποντο.Για την ηττα θα πω οτι θα μπορουσε να χε αποφευχθει αν τραβαγαν 2-3 παικτες κλειδια οι οποιοι δεν επιαξαν ουτε το 50% των προηγουμενων τους αγωνων.Συγχαρητηρια στην ομαδα του ΜΕΛΑ(πλην ενος συγκεκριμενου παικτη) για την νικη τους.Φανηκε να θελαν πιο πολυ την νικη.Δεν πειραζει ομως καθως τα αλλα αποτελεσματα ισορροπουν την απωλεια αλλα δινουν και τεραστιο ενδιαφερον στο πρωταθλημα.

Υ.Γ.1 Το ποστ γραφτηκε ως απαντηση στην δημιουργια κλιματος κατα στον Πρωτεα.Αλλωστε ενα νομισμα εχει δυο οψεις.Συγνωμη λοιπον αν κουρασα και σιγουρα πιστευω δεν εγινα πιο προκλητικος απο το παραπανω ποστ.
dalton
Φιλε carlos σε ενόχλησαν τα συνθήματα μας "εδω εδω στο γηπεδο αυτο γ***τε τους την μανα να βαλουνε μυαλο" και δεν σε ενόχλησε που το ανύπαρκτο δεκάρι σας που έπαιξε 5 λεπτά max και έφυγε με τεχνική ποινή γιατι ειχε σκοτώσει με τα αντιαθλητικά του ολους τους παίχτες, και εκτος απο αυτο οταν ηταν στον παγκο έβριζε μονίμως την κερκίδα μας και εκανε συνέχεια διάφορες χειρονομιες με την ανοχή του διαιτητή.Και έτρεχε ολοι οι ομαδα του ΜΕΛΑ να τον μαζεύει κάθε 5 λεπτα.
εγω αυτο που ειδα στο τελος του παιχνιδιού ηταν διάφορους φίλαθλους δικούς σας και δικούς μας να μιλάνε και να κάνουν πλακα αυτο που μας ειπαν μαλιστα δικοι σας φιλαθλοι ηταν οτι με αυτην την κερκίδα η ομαδα μας θα τα παει πολυ καλα.
Οσο για το παιχνιδι και οι δυο ομαδες ηταν ισαξιες και ο ΜΕΛΑΣ φάνηκε να θελει πιο πολυ την νικη
dalton
QUOTE (gk65 @ Nov 13 2010, 10:44 ) *
Μ.Ε.Λ.Α.Σ Αγ Ελευθεριος --- Πρωτεας Θριαμβος Ν. Κοσμου 78-70 (36-34).

Χρηστιδης Ηλιας, Τσαχακης.

Μ.Ε.Λ.Α.Σ. (Γεωργακιου Α). Μπαλας 2, Σιδερης 8, Δουλγερακης 2, Μιχαλοπουλος 1, Βενιος 17(1), Αναστασοπουλος 9(1), Σπυρακος 4, Αριφακος 11(1), Κωσταντινου 4, Καρβελας 17, Πετρελης 3, Κουνας.

Πρωτεας. (Κυριακοπουλος). Γριβας 6, Δασκαλακης, Ουντιν, Ρουσσος 4, Νικολαου 6(1), Αναγνωστου 2, Γερασιμοπουλος 6, Λουλουδης 14(2), Χαριτος, Νταφλος 8, Καισαρης 4, Φιλιππουσης 20.

Καλη συνεχεια.

φιλε gk65 μια πολυ μικρη επισυμανση το κανονικα μας ονομα ειναι Α.Ο. ΠΡΩΤΕΑΣ διοτι ειχε ακυρωθεί η συγχώνευση μας με τον θριαμβο Ν.Κοσμου
Lebron08
QUOTE(tkp14 @ Nov 13 2010, 18:03 ) *
Φιλε carlos navarro,
Εντελως φιλικα θελω να σου πω οτι δεν ειναι καθολου ωραιο να φτιαχνεις κλιμα εναντιον του Πρωτεα.Ειμαι ενας απο τους φιλαθλους του Πρωτεα και για να σουν στο ματς θα ξερεις ποιος ειμαι.Δεν ειπε κανεις οτι οι φιλαθλοι του Πρωτεα ηταν Αγιοι στο ματς αλλα οπως ξερεις και συ γηπεδο ειναι,το ο,τι λεγεται δεν ειναι επι προσωπικου.Η καθε βρισια στο γηπεδο δεν πιστευω να σε προσβαλει προσωπικα.Βλεποντας πως εισαι ΑΕΚ με την λογικη π αναφερεις δεν θα πρεπε να βλεπεις για παραδειγμα αγωνες του ΠΑΟ η του ΟΣΦΠ γιατι οι οπαδοι τους βριζουν μαναδες και την ομαδα σου...Ειναι χαζο λοιπον...Το επιπεδο της ομαδας του Πρωτεα ως συνολο φανηκε στο τελος οταν παικτες και οπαδοι και των δυο ομαδων μιλαγαν φιλικα σε καλο κλιμα και δινοντας συγχαρητηρια ο ενας στον αλλον.Για σενα φιλε μου δεν σε βλεπω αναλογα ευθικτο και στις αναλογες προκλησεις δικο σας οπαδων και παικτων.Δεν ξερω γιατι δεν εγραψες για κουβεντες οπως ''θα τα πουμε εξω'' κτλ.Η ακομα περισσοτερο δεν ξερω γιατι δεν αναφερεις για τον παικτη του ΜΕΛΑ με το νουμερο 10 το οποιο δεν σταματησε στιγμη να βριζει,να χειρονομει και να προκαλει.Γιατι φιλε μου δεν λες ποσο αυτος δυναμιτησε το κλιμα?Γιατι δεν λες οτι επι 35 λεπτα με την ανοχη των διαιτητων εκανε ο,τι εκανε αλλα στο τελος εφυγε κακειν κακως για τα αποδυτηρια και δεν ηρθε να μας μιλησει οπως οι υπολοιποι παικτες-πραγμα που σαφως δηλωνει την ενοχη του?Αν ο Πρωτεας ειχε ερθει εκει για να κανει ''αλητειες'' οπως ειπαν δικοι σας οπαδοι η καταληξη του αγωνα θα ταν διαφορετικη.Για τα οσα λες λοιπον δινω την εξηγηση οτι φταιει οτι οι οπαδοι του Πρωτεα κανανε και παλι ενα εκτος ματς να μοιαζει με εντος και θα συνεχισουμε ετσι,ενω αντιθετα εσεις ειχατε ενα αδειο γηπεδο που γεμισε μετα απο τηλεφωνηματα σε γνωστους αγνωστους ''κακους''.Αυτο μαλλον ενοχλησε αρκετα.Αναυδοι δεν μειναμε ποτε.ΕΣΕΙΣ χαζευατε επι 39 λεπτα.Γιατι κακα τα ψεματα οταν πηρατε την νικη στο τελευταιο λεπτο καταλαβαμε οτι υπηρχαν και οπαδοι του ΜΕΛΑ-και αυτο με ενα μονο συνθημα.Σε εμας λοιπον φτανει οτι μετα το τελος του ματς οπαδοι και παικτες του ΜΕΛΑ μετα το τελος ειπαν μπραβο που αγαπαμε ετσι την ομαδα.

Οσο για το ματς ο ΠΡΩΤΕΑΣ εκανε ενα κακο ματς ισως το χειροτερο του αλλα εστω και ετσι το ματς ηταν ποντο ποντο.Για την ηττα θα πω οτι θα μπορουσε να χε αποφευχθει αν τραβαγαν 2-3 παικτες κλειδια οι οποιοι δεν επιαξαν ουτε το 50% των προηγουμενων τους αγωνων.Συγχαρητηρια στην ομαδα του ΜΕΛΑ(πλην ενος συγκεκριμενου παικτη) για την νικη τους.Φανηκε να θελαν πιο πολυ την νικη.Δεν πειραζει ομως καθως τα αλλα αποτελεσματα ισορροπουν την απωλεια αλλα δινουν και τεραστιο ενδιαφερον στο πρωταθλημα.

Υ.Γ.1 Το ποστ γραφτηκε ως απαντηση στην δημιουργια κλιματος κατα στον Πρωτεα.Αλλωστε ενα νομισμα εχει δυο οψεις.Συγνωμη λοιπον αν κουρασα και σιγουρα πιστευω δεν εγινα πιο προκλητικος απο το παραπανω ποστ.


Φιλε μου,οντως φτιαξατε πολυ καλη ατμοσφαιρα και συγχαρητηρια γι αυτο, οκ ηταν σα να παιζατε εντος εδρας κλπ... οκ επισης, ολοι μας εχουμε παει σε γηπεδο, ολοι μας εχουμε βρισει. Σε επιπεδο Γ' ΕΣΚΑ ομως, παιχτες που παιζουν για την πλακα τους και ευχαριστιουνται αυτο που κανουν, δε νομιζω οτι εχουμε βρισει ολοι. Δεν επαιζε ουτε ο Σπανουλης, ουτε ο Παπαλουκας. Το να βριζεις εσυ και οι υπολοιποι απο το ζεσταμα κιολας τις μαναδες μας μεχρι το τελος του αγωνα νομιζεις σε τιμα?Ή μηπως σε τιμα το να βριζεις ΤΙΣ φιλαθλους της ομαδας μας???Νομιζεις οτι αν εφτιαχνες την ατμοσφαιρα που εφτιαξες με συνθηματα υπερ της ομαδας σου και οχι κατα των μαναδων μας, θα σου ελεγε κανεις τιποτα?Μονο μπραβο θα σου λεγανε ολοι. Δε σε τιμα ομως και πολυ που σε ολον τον αγωνα μας βριζατε, ασχετα αν στο τελος εμεις σας μιλαγαμε μεσα σε πολιτισμενο κλιμα. Απλα ειχαμε απαντησει πιο πριν στο αγωνιστικο κομματι. Τελος παντων, οτι εγινε εγινε,καλη συνεχεια στην ομαδα σου, ειναι καλο που εχει τετοια υποστηριξη απο εσας, αλλα οχι να υπερβαινετε τα ορια...
Οσον αφορα το Νο 10 που λες,τον οποιο οι διαιτητες αφησαν εξω με 5 φαουλ απο το 13ο λεπτο, η νικη ειναι αφιερωμενη σ' αυτον, που ηθελε να μας βοηθησει και δεν τον αφησανε.
carlos navarro
φιλε tkp 14,
σε καμια περιπτωση δε θελω να δημιουργησω κλιμα εναντιον του Πρωτεα. Το οτι ειπα για τις αντιπαλες ομαδες να ειναι προετοιμασμενες , δεν εχει να κανει. Κι εγω θα ηθελα να ηξερα εκ των προτερων οτι θα ειστε οργανωμενοι να φερναμε κι εμεις κοσμο περισσοτερο να ειχε τζερτζελο. Απλα ξαναδιαβασε το μηνυμα μου πιο προσεκτικα. Οσο για το αν εχω παει γηπεδο, ΝΑΙ ΠΡΟΦΑΝΩΣ , αλλά άλλο να εισαι φιλε στο ΟΑΚΑ και να βριζεις τον Κατσουρανη κι άλλο να εισαι σε αποσταση ενός μετρου σε ενα γηπεδο 200 θεατων. Μη μου πεις οτι ειναι το ιδιο και κυριως μη μου πεις οτι το να κανονιζετε να την εχετε στημενη στο 10 στο δευτερο γυρο (γιατι κι αυτο εγινε) σας τιμαει... Και μιας και το ανεφερα θυμησου πως ξεκινησε η ιστορια με το 10. Απλα για να μαθουν κι αυτοι που δεν ηταν στο γηπεδο πανηγυρισε ενα του καλαθι μπροστα σας και του βριζατε ο,τι ειχε και δεν ειχε.Θα θυμασαι εφοσον ησουν παρων χθες πως πολλοι απο τους φιλους του ΜΕΛΑΣ προσπαθουσαν να ηρεμησουν το 10 οταν παρεκτραπηκε. Σε καμια περιπτωση η συμπεριφορα του δεν ηταν και παραδειγμα προς μιμηση αλλά δεν μου αρέσει καθολου η επιλεκτικη μνημη...
ΥΓ. Σε ολα μα ολα τα υπολοιπα που ειπες εχεις απολυτο δικιο και μπραβο και για το υφος που γραφεις.
BILLY9
QUOTE(gk65 @ Nov 13 2010, 11:33 ) *
Φιλε BILLY 9 τι κανατε με τον Ατταλο?



ΚΑΛΥΒΙΑ-ΑΤΤΑΛΟΣ= 51-64

Το παιχνίδι πήγαινε πόντο πόντο μέχρι τα μέσα του δ΄ 10λέπτου. εκεί 4 τρίποντα του Ατταλου σε συνδυασμό με δικές μας
κακές επιθέσεις έκριναν το ματς.

Κακή ήττα για εμας που συνδιάστηκε με κακή εμφάνιση , ιδίως στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Πιστεύω οτι η ήττα αυτή είναι αποτέλεσμα στο ότι ολη την προηγούμενη βδομάδα η ομάδα δεν προπονήθηκε μαζί ως σύνολο.

Τα κεφάλια μέσα γιατί μας περιμένουν 2 ματς με καλύτερους αντιπάλους.(Γαλάτσι+ Τούφα).
gk65
QUOTE(dalton @ Nov 13 2010, 19:04 ) *
φιλε gk65 μια πολυ μικρη επισυμανση το κανονικα μας ονομα ειναι Α.Ο. ΠΡΩΤΕΑΣ διοτι ειχε ακυρωθεί η συγχώνευση μας με τον θριαμβο Ν.Κοσμου

Συγνωμη αλλα το φυλλο αγωνα που εχω στα χερια μου αναφερη την ομαδα σας Πρωτεας Θριαμβος Ν. Κοσμου.
MBANDA
QUOTE(gk65 @ Nov 13 2010, 19:25 ) *
Συγνωμη αλλα το φυλλο αγωνα που εχω στα χερια μου αναφερη την ομαδα σας Πρωτεας Θριαμβος Ν. Κοσμου.


Αν είναι αλήθεια τα ..συγχαρητήριά μου στους διοργανωτές.
Χθες διαβάσαμε ότι σε άλλο παιχνίδι, έφτασε η 5η αγωνιστική για να βρουν οι Διαιτητές χθες μόλις, το λάθος στην θεώρηση του Δελτίου παίχτη του Ωρωπού και να μην τον αφήσουν τελικά να παίξει.
Καλά λέω, δείτε εδώ,
http://www.basketforum.gr/forum/index.php?...0&start=180
πως το Ελληνικό Μπάσκετ το κάνανε μπασκετάκι.
Πίσα και πούπουλα στα λαμόγια.

Υ/Γ
Ρε παιδιά εσείς στον Ωρωπό, δεν είχε κοιτάξει κανείς τα δελτία σας.
Δεν αδικείτε έτσι τους παίχτες σας ???
dalton
Απο οτι φαινεται δεν το εχουν αλλαξει και επισημα. sad.gif

Αυτο που ξερω σιγουρα για εμας ειναι οτι νομικα δεν ειχε γίνει ποτε συγχώνευση με τον θριαμβο αλλα απο οτι φαινεται δεν πρόκειται να βγάλουμε ποτε άκρη με την εσκα
gk65
Παιδια για να το κλεισουμε εδω το θεμα. Ο παικτης με το νουμερο 10 ειναι ο φυσικος αρχηγος της ομαδος και εχει το δικαιωμα να λεει και να εχει ενα λογο παραπανω. Θα σταθω στο χθεσινο παιχνιδι και θα πω οτι η επιθυμια του να συνεχιση τις καλες εμφανισεις του ηταν εμφανη. Τα τρια ομως ανηπαρκα φαουλ που του εδωσε ο Α διαιτητης σε συνδιασμο και με την τεχνικη ποινη επειδη διαμαρτηριθηκε για τα αυτονοητα δεν τον αφησαν να βοηθηση.
Το να καθεσε στον παγκο απο το 13 λεπτο και να ακους την εξεδρα μεσα στο γηπεδο σου να βριζουν Μανες οταν αρκετη απο εμας δεν τις εχουμε στην ζωη δεν ειναι οτι καλυτερο. Σιγουρα τρελενεσε λες και κανεις το κατι παραπανω οταν παιζεις στην Γ ΕΣΚΑ και μαλιστα κανοντας χομπι. Δεν νομιζω οτι προκαλεσε με την συμπεριφορα του απλα πορωθηκε για την νικη και μπραβο του. Ειναι χαρακτηριστικο οτι με τους παικτες του Πρωτεα δεν ειχε κανενα προβλημα αφου με την ληξη πηγε και τους χαιρετησε και δεν κρυφτηκε στα αποδυτηρια οπως υποστιρηξε καποιος σε πιο πανω ποστ. Εξαλλου με την διμετρη σωματοδομητου δεν εχει και ιδιαιτερο προβλημα.
Εμεις στο γηπεδο μας ουτε οργανωμενους εχουμε ουτε φωναξαμε κοσμο στο ημιχρονο οπως εγραψε καποιος. Μετα το μεταξυ μας παιχνιδι ειχε και δευτερο ΔΙΑΓΟΡΑΣ-ΓΕΡΑΚΑΣ και ετσι μαζευτηκε κοσμος. Ασε που μονο τις αποστολες των ομαδων να βαλεις ειναι 30 ατομα. Σε ενα γηπεδο 200 ατομων φαινετε γεματο.
Η ατμοσφαιρα με τους οπαδους του Πρωτεα ηταν ωραια αν ελειπαν τα συνθηματα για τις Μανες και τα αλλα. Δεν ειμαστε επαγγελματιες να ακουμε μπινελικια. Χομπι κανουμε και μαλιστα τσαμπα.
Κωστα η νικη αφιερωμενη σε σενα.

Καλη συνεχεια.

QUOTE(dalton @ Nov 13 2010, 19:53 ) *
Απο οτι φαινεται δεν το εχουν αλλαξει και επισημα. sad.gif

Αυτο που ξερω σιγουρα για εμας ειναι οτι νομικα δεν ειχε γίνει ποτε συγχώνευση με τον θριαμβο αλλα απο οτι φαινεται δεν πρόκειται να βγάλουμε ποτε άκρη με την εσκα

Φιλε μου δεν ειναι θεμα ΕΣΚΑ αλλα ΕΟΚ. Αυτη βγαζει τα δελτια αλλα και τα αυτοκολλητα για το θεμα του Ωρωπου.
dalton
Δεν προκαλεσε? οταν μας εκανε κολοδαχτυλα και φωναζε αντε γα***τε ρε στους οπαδους.
Συμφωνω οτι νευριασε και ειναι λογικο αλλα δεν ειναι σωστο να προκαλει ετσι, αν και απο οτι καταλαβα δεν το εκανε απο τα νευρα του αλλα για αλλον λογο... οι οπαδοι μας ομως δεν επεσαν στην παγιδα του.
Απο οτι θυμαμαι χαιρετησε κανονικοτατα και τους παιχτες και τους οπαδους στο τελος.
QUOTE (gk65 @ Nov 13 2010, 20:36 ) *
Εξαλλου με την διμετρη σωματοδομητου δεν εχει και ιδιαιτερο προβλημα.
Με αυτο δλδ τωρα δεν προκαλεις?.
και στην τελικη ρε παιδια στο γήπεδο παμε, να υποστηρίξουμε την ομαδα και συνθήματα θα ακουστουν και καποια απο αυτα θα περιέχουν και βρισιές τι να κάνουμε δεν παμε και στην λυρική σκηνή, το θεμα ειναι να μην υπάρχουν επεισόδια και βια
tkp14
Φιλοι του ΜΕΛΑ και μονο αφιερωνετε την νικη σε αυτον δεχνει τι ειστε και τι προτυπα εχετε.Γιατι και σεις και μεις ξερουμε οτι αυτα τα κανει σε καθε αγωνα.Εδω πηγε να τσακωθει με προπονητη και συμπαικτες.Να τα λεμε ολα.Οσο για την διμετρη σωματοδωμη του δεν την ειδαμε ποτε απο κοντα αλλα απο τα 20 μετρα που δηθεν τον κραταγαν.Στο τελος αυτον και 1-2 τους ακομα που εκαναν νοηματακια τους ειδα να τρεχουν στα αποδυτηρια και οχι να μιλανε σε κανεναν μας.Πειτε ο,τι θελετε η αληθεια ειναι πως τα νταιλικια του εγιναν και γινονται παντα και αν συνεχισει καποια στιγμη θα την παθει την μ..κια οχι αναγκαστικα απο μας,αλλα απο οποιον εχει ματια και βλεπει.Αν εσεις λετε αυτον μαγκα εμεις λεμε εμας που παμε παντου με την ομαδα και μετα ειμαστε εκει να απαντησουμε και να μιλησουμε στον καθενα.

carlos navarro το οτι λες για επιλεκτικη μνημη δεν σε τιμα καθολου ειδικα οταν δεν αναφερεις πουθενα τι εκανε αυτος ο ψευτονταης.Λες οτι πανηγυρισε μπροστα μας.και?τον στοχοποιησε νομιζεις ή αυτο που φταιει ηταν τα οσα εκανε στον παγκο ειδικα με την ανοχη του διαιτητη?

gk65 με τις φρασεις ''...εχει το δικαιωμα να τα λεει και να εχει ενα λογο παραπανω'','' Δεν νομιζω οτι προκαλεσε με την συμπεριφορα του..'',''Εξαλλου με την διμετρη σωματοδομητου δεν εχει και ιδιαιτερο προβλημα'' δεν εισαι καν αξιος απαντησης γινεσαι γραφικος.

Lebron δεν θελω να απαντησω για ΤΙΣ φιλαθλους σας.Δεν θα ασχοληθω καν.Ας ξερω γω τι εγινε.

Τελος δεν νομιζω το να βριζεις τον Παπαλουκα τον Διαμαντιδη και τον Κατσουρανη απο αυτη του καθε 7 και καθε 10
που λετε κανει την πραξη αυτη καλυτερη...
carlos navarro
tkp 14
Δεν υπαρχει λογος να συζηταμε διοτι πρωτον δυναμιτιζεις απο μονος σου το κλιμα και δευτερον μαλλον δεν εχεις ιδεα τι εστι ερασιτεχνικο μπασκετ και ποσο διαφορετικο (σου εξηγω και παλι) ειναι να βριζεις στο ΟΑΚΑ σε σχεση με το κλειστο γυμναστηριο του σχολειου. Αν εσυ δεν καταλαβαινεις τη διαφορα ή υποτιμας τη νοημοσυνη μας ή η δικη σου δεν ειναι και για πολλα πολλα. Σου ειπα μπραβο για τον τροπο που εγραψες πριν. Μολις το πηρα πισω...
gk65
QUOTE(tkp14 @ Nov 13 2010, 23:14 ) *
Φιλοι του ΜΕΛΑ και μονο αφιερωνετε την νικη σε αυτον δεχνει τι ειστε και τι προτυπα εχετε.Γιατι και σεις και μεις ξερουμε οτι αυτα τα κανει σε καθε αγωνα.Εδω πηγε να τσακωθει με προπονητη και συμπαικτες.Να τα λεμε ολα.Οσο για την διμετρη σωματοδωμη του δεν την ειδαμε ποτε απο κοντα αλλα απο τα 20 μετρα που δηθεν τον κραταγαν.Στο τελος αυτον και 1-2 τους ακομα που εκαναν νοηματακια τους ειδα να τρεχουν στα αποδυτηρια και οχι να μιλανε σε κανεναν μας.Πειτε ο,τι θελετε η αληθεια ειναι πως τα νταιλικια του εγιναν και γινονται παντα και αν συνεχισει καποια στιγμη θα την παθει την μ..κια οχι αναγκαστικα απο μας,αλλα απο οποιον εχει ματια και βλεπει.Αν εσεις λετε αυτον μαγκα εμεις λεμε εμας που παμε παντου με την ομαδα και μετα ειμαστε εκει να απαντησουμε και να μιλησουμε στον καθενα.

carlos navarro το οτι λες για επιλεκτικη μνημη δεν σε τιμα καθολου ειδικα οταν δεν αναφερεις πουθενα τι εκανε αυτος ο ψευτονταης.Λες οτι πανηγυρισε μπροστα μας.και?τον στοχοποιησε νομιζεις ή αυτο που φταιει ηταν τα οσα εκανε στον παγκο ειδικα με την ανοχη του διαιτητη?

gk65 με τις φρασεις ''...εχει το δικαιωμα να τα λεει και να εχει ενα λογο παραπανω'','' Δεν νομιζω οτι προκαλεσε με την συμπεριφορα του..'',''Εξαλλου με την διμετρη σωματοδομητου δεν εχει και ιδιαιτερο προβλημα'' δεν εισαι καν αξιος απαντησης γινεσαι γραφικος.

Lebron δεν θελω να απαντησω για ΤΙΣ φιλαθλους σας.Δεν θα ασχοληθω καν.Ας ξερω γω τι εγινε.

Τελος δεν νομιζω το να βριζεις τον Παπαλουκα τον Διαμαντιδη και τον Κατσουρανη απο αυτη του καθε 7 και καθε 10
που λετε κανει την πραξη αυτη καλυτερη...

Eγραψα και πιο πανω αλλα μαλλον δεν θες να καταλαβεις.
Το να ερχονται οργανομενα φιλαθλοι αντιπαλης ομαδας μεσα στην εδρα σου και να φωναζουν υπερ της ομαδος τους δημιουργει μια ωραια ατμοσφαιρα που σε φτιαχνει να παιξεις μπασκετ.
Το να σου βριζουν οτι ιεροτατο υπαρχει (για μενα παντα), σε βγαζει απο τα ρουχα σου και μπορει να παρακτραπεις.
Για τους Παπαλουκαδες και σια σου ειπα ειναι επαγγελματιες πληρωνεις εισητηριο για να τους δεις και μπορεις να πεις και να βρισεις οσο σου επιτρεπουν. Αλλα στην Γ ΕΣΚΑ που παιζεις για την πλακα σου και τσαμπα ζοχαδιαζεσε και παρεκτραιπεσε. Αμα δεν το καταλαβαινεις δεν μπορω να κανω κατι αλλο.
Δεν προκειται να ξανασχολιθω με το θεμα.
Καλη συνεχεια.
tkp14
Η κουβεντα χαλαει φιλε μου απο τη στιγμη που λεγεται η μιση αληθεια.Γι αυτο απαντησα στον καθενα ξεχωριστα.Και αν δεν θες να σε βριζουν μην προκαλεις να σε βριζουν φιλαρακι μου.Και αν δεν θες να σου την λενε μην απαντας λεγοντας τη μιση αληθεια.Λες και οταν λεω ενα συνθημα για τον Πρωτεα και εχει μεσα ενα μπινελικι το λεω για σενα...εσυ εισαι χαμηλου επιπεδου αν το πιστευεις .Αν εννοουσα αυτο που λεω για τη μανα του αλλουνου δεν θα πηγαινα να μιλησω μετα σε παικτες και οπαδους.Ολοι γινατε πολυ ευθικτοι,δεν το ξεραμε οτι οταν πηγαινουμε στο γηπεδο πρεπει να λεμε μονο ''πρωτεας πρωτεας'' και να κουναμε τα χερακια μας.Ενοχλει που η ομαδα εχει κοσμο.Και μενα δεν θα μαρεσε να ρθουν στο γηπεδο μου καποοι τυποι και να κανουν κουμαντο με συνθηματα και τυμπανα και πανο.Εμας στο ΡΟΥΦ μας βγαλανε εξω απο το γηπεδο φιλε μου μετα απο μεγαλη προκληση 2-3 οπαδων των γηπεδουχων που αναφερθηκαν επι προσωπικου.Κανεις μας δεν βγηκε να διαμαρτυρηθει και να πει οτι οι αλλοι ειναι ''κακοι'' οπως κανεις εσυ τωρα.

Λογαρισμο εκανα εδω μονο και μονο να σου απαντησω επειδη ειπες τη μιση αληθεια.Αν θες να δωσεις συνεχεια θα τα πεις μονος σου.Δεν θα αρεσει και στα αλλα παιδια του φορουμ η μεταξυ μας κοντρα.Σε προσκαλω να δεις και στο ΜΕΤΣ αγωνα.Ελα την παρασκευη γιατι εμεις περναμε καλα στο γηπεδο και σιγουρα αν ερθεις και δεις θα αναθεωρησεις την αποψη σου για μας γιατι ο,τι κανουμε το κανουμε με πολυ ΧΑΒΑΛΕ και οχι καφριλικι.
carlos navarro
Το ποιος λεει τη μιση αληθεια και ποιος οχι πιστευω καποιος το καταλαβαινει ευκολα. Οσο για το θεμα για μενα τελειωνει εδω και δεν ξανασχολουμαι. Ο,τι ειχα να πω το ειπα. Ελπιζω να μου αποδειξεις τα τελευταια σου λογια οταν θα ερθουμε στην εδρα σας. Καλη συνεχεια!
Α.Ο. ΠΡΩΤΕΑΣ
Αγαπητοί φίλοι καλησπέρα

Είμαι ο πρόεδρος του διοικητικού συμβουλίου του Α.Ο. ΠΡΩΤΕΑΣ. Είμαι κατά των σχόλιων στα forum γιατί πιστεύω ότι το μπάσκετ παίζετε στα γήπεδα και εκεί δίνονται οι απαντήσεις. Είχα παρακαλέσει όλα μας τα μέλη να μην δώσουν καμία απάντηση αλλά επειδή έχει ξεκινήσει αυτή η συζήτηση νομίζω ότι πρέπει κάποιος να εκπροσωπήσει επίσημα το σύλλογο.

Η ομάδα μας λέγεται Α.Ο. ΠΡΩΤΕΑΣ και καμία άλλη στη χώρα δεν έχει δικαίωμα να χρησιμοποιεί το όνομα Πρωτέας χωρίς τοπωνύμιο δίπλα π.χ. Πρωτέας Βούλας, Πρωτέας Π.Φώκαιας κτλ.
Το όνομα στο φύλλο αγώνος είναι λάθος της Ε.Ο.Κ. καθώς όλοι οι φορείς (Γ.Γ.Α. , εφορία, πρωτοδικείο κτλ μας αναγνωρίζουν με το όνομα Α.Ο. ΠΡΩΤΕΑΣ.
Το περασμένο Μάιο ανέλαβα την ομάδα στα όρια της καταστροφής σε ηλικία 24 ετών μαζί με παλαιούς συναθλητές της ίδιας ηλικίας.
Μέσα σε 2 μήνες αθλητικής δράσης έχουμε 150 αθλητές, 10 χορηγούς, γραμματέα σε καθημερινή βάση και άλλα πολλά που δεν είναι της παρούσης. Ενδεικτικά μόνο θέλω να σας πω ότι στο 11ο Συνέδριο της Ελληνικής Εταιρίας Διοίκησης Αθλητισμού είμαστε καλεσμένοι για να κάνουμε ένα σεμινάριο στα μέλη της εταιρίας με θέμα την οργάνωση αθλητικών συλλόγων τοπικής εμβέλειας.

Ο Πρωτέας ο οποίος έχει αγωνιστεί για περίπου 2 δεκαετίες στις εθνικές κατηγορίας και για μία δεκαετία στην Α2 εθνική κατηγορία είναι ο μοναδικός σύλλογος που καλλιεργεί συστηματικά το μπάσκετ από το 1965 στη περιοχή του Νέου Κόσμου.

Μέσα σε 6 μήνες διοίκησης καταφέραμε οι Παρασκευές να είναι μέρες αργίας για τη γειτονία μας και οι αγώνες μας σημείο συνάντησης.

Για μας οι ομάδα είναι ταυτότητα γιατί όπως γνωρίζεται ανήκουμε στον αχανή δήμο Αθηναίων.

Η περιοχή που βρίσκονται τα γήπεδα της ομάδας έχει πάρει το όνομα του συλλόγου και κανείς δεν ξέρει την επίσημη ονομασία...

Εύχομαι σε όλες τις ομάδες και σε όλους τους προέδρους να νιώσουν αυτό που νιώθουμε εμείς φέτος σε κάθε αγώνα, εύχομαι να δω γήπεδα γεμάτα σε όλες τις γειτονιές και ας ακούσω και κανένα μπινελίκι δεν πειράζει.

Θέλω να κάνω μερικές ερωτήσεις σε όλους όσους έχουν κοινό νου.

Είναι καταδικαστέο το κλίμα που δημιούργησαν οι φίλοι του Πρωτέα ακόμα και στο Αιγάλεω και δεν είναι ότι αθλητής των γηπεδούχων έκανε χειρονομίες καθ' όλη τη διάρκεια του αγώνα για να προκαλέσει την κερκίδα;

Δεν είναι γελοίο που μετά από τόσες χειρονομίες στο τέλος του αγώνα έτρεξε να τους πάρει αγκαλιά για να σώσει το τομάρι του από τυχόν απαντήσεις της κερκίδας στο β΄γυρο; (Εδώ να τονίσω ότι εγγυώμαι προσωπικά ότι κανείς δεν θα ενοχληθεί στο Μετς)

Δεν είναι κατακριτέο που ενώ κερδίζει με 10 πόντους ο προπονητής του Μελά πήρε time out στα 15 δεύτερα; ( Βέβαια ζήτησε συγγνώμη αλλά τι να το κάνεις.)


Αγαπητοί φίλοι σε άλλους αρέσει σε άλλους δεν αρέσει αλλά ο Πρωτέας των Πανελληνίων πρωταθλημάτων και των εθνικών κατηγοριών είναι μια πολύ μεγάλη ομάδα με πολύ μεγάλη ιστορία σε μία πολύ μικρή κατηγορία.

Προσπαθήστε να οργανώσετε τις ομάδες σας, να φέρετε κόσμο στο γήπεδο σε μόνιμη βάση και όχι όταν παίζετε με τον Πρωτέα, να βγάλετε νέους αθλητές, να προσφέρετε στη γειτονία σας και αφήστε τον Πρωτέα στην ησυχία του.

Τώρα μπορείτε να σκεφθείτε ή να μας μισήσετε ελεύθερα.


ΥΓ. στο facebook υπάρχει ένα group (PROTEAS ATHENS B.C.) εκεί θα βρείτε βίντεο και φωτό για όλα τα παραπάνω.
A2ksana
QUOTE(carlos navarro @ Nov 14 2010, 00:06 ) *
Το ποιος λεει τη μιση αληθεια και ποιος οχι πιστευω καποιος το καταλαβαινει ευκολα. Οσο για το θεμα για μενα τελειωνει εδω και δεν ξανασχολουμαι. Ο,τι ειχα να πω το ειπα. Ελπιζω να μου αποδειξεις τα τελευταια σου λογια οταν θα ερθουμε στην εδρα σας. Καλη συνεχεια!



Διαβαζω τοση ωρα βρε navarro και πραγματικα γελαω...Αρχικα θα σου πω οτι ειμουν και εγω μεσα αρα εχω εικονα των ''κακων οπαδων του ΠΡΩΤΕΑ''. Λοιπον, ο αγωνας ειχε παθος και ενταση και για εμενα κερδισε ο πιο ''παθιασμενος'' με την αξια του. Ηταν πραγματικα το χειροτερο ματς του ΠΡΩΤΕΑ φετος. Οσον αφορα τους οπαδους τωρα οταν σε εναν αγωνα φωναζεις 40 λεπτα δεν μπορουν ολα οσα ακουγονται να ειναι υπερ της ομαδαδας σου, θα ειναι και κατα της αλλης και μην μου πεις οτι θα μπορουσαμε να πουμε κατι χωρις προσβολη η βρισια γιατι στο κατω κατω δεν ειμαστε και παπαδοπαιδια. Τωρα για αυτο 10 θα σου πω μονο ενα πραγμα. Μετα το τελος του ματς δωσαμε τα χερια με ολους οσους ηρθαν σε εμας και ενα παλικαρι σε μια μικρη κουβεντα που ειχαμε μου ειπε για αυτον τον αρχηγο με 2 μετρα μπο'ι' οτι και χωρις οπαδους της αλλης ομαδας με καποιον θα βρει να ''πιαστει''.

Υ.Γ Καθε παρασκευη ειναι γιορτη για εμας
gk65
Παντος μετα τον αγωνα Μ.Ε.Λ.Α.Σ - ΠΡΩΤΕΑΣ το forum απεκτησε αρκετα νεα μελη. Αντε γιατι ο Α ομιλος ειχε πολυ ησηχια.
galetti99
QUOTE (sk63 @ Nov 13 2010, 10:01 ) *
ΩΡΩΠΟΣ - ΚΤΗΣΙΦΩΝ ΠΑΙΑΝΙΑΣ 51 - 68 (11-13 , 28-34 , 40-49, 51-68)

Το αποτέλεσμα είναι τελείως πλασματικό για τον Ωρωπό. 3' πριν την έναρξη του αγώνα οι διαιτητές αποφάσισαν οτι το βασικό μου 3αρι δεν μπορεί να παίξει γιατί το αυτοκόλλητο που κατα λάθος έβαλε η ΕΟΚ στο δελτίο έλεγε οτι αφορά την χρονιά 2008-2209. ετσι απαγορεύτηκε η συμμετοχή του στον αγώνα και αντικαταστάθηκε. Ξεκινάει το παιχνίδι και πρίν συμπηρώσουμε 3΄το βασικό μας 4αρι παθαίνει διάστρεμμα με αποτέλεσμα να πάει στο ΚΑΤ και να μείνει περίπου 1 μήνα έξω. Στο δε 1' του δεύτερου δεκαλέπτου σε μια προσπάθεια του το βασικό μας 5αρι μπλέκεται σε μια διεκδίκηση με 2 αντιπάλους και δέχθηκε μια αγκωνιά στην μύτη. Με το ζόρι σταματήσαμε το αίμα μετά απο περίπου 20' και με προσπάθειες 2 γιατρών. Τελικά έφυγε και αυτός για το ΚΑΤ όπου διαπιστώθηκε κάταγμα στην μύτη και σε ενα αιμμιφόρο αγγείο με αποτέλεσμα να πρέπει και αυτός να μείνει 1 μήνα έξω. Τέλος 5' πριν την λήξη του αγώνα και ενώ το σκόρ είναι στο 48-52 σε μια διακδίκηση για ριμπάουντ πηδάνε απο την δική μας ομάδα (το 12 & το 15) και ο διαιτητής σφυρίζει φάουλ στο βασικό μας δυάρι που ηταν το πέμπτο του αν και ηταν τουλάχιστον 2 μέτρα μακριά και αμέτοχος. Με λίγα λόγια τα τελευταία 5' η ομάδα έπαιξε με 2 απο το εφηβικό και 2 απο το παιδικό, γιαυτό άλλωστο και η διαφορά ξέφυγε και φαίνεται οτι έγινε ενα άλλο παιχνίδι οπου μας κερδίσανε εύκολα.
Θα ήθελα να ευχαριστήσω τον γιατρό της Παιανίας ο οποίος ασχολήθηκε πάρα πολύ και με τους δύο τραυματίες μας. Η βοήθεια του ήταν πολύτιμη.

eimai xronia paragontas tis eska k parakolouthisa to mats oropos-paiania,den ksero poios eisai alla eisai ypervolikos.i paiania kerdise aneta to matsaki kanontas para polles allages k itan se olo to paixnidi mprosta,sto trito dekalepto eftase to mats sto 30-49,ekei ginane kapoies allages k meiothike i diafora stous 8 k meta ksanapige stous 20.to anapliromatiko 5 ari tou oropou evale 15 pontous pou den nomizo na evaze to vasiko 5 ari pou ksekinise me 0 sta5.ontos o oropos einai poly neaniki k enthousiodis omada pou mporei na kanei zimies oxi omos se omades empeires typou paianias!ta leo ola ayta giati etsi pos anaferetai o parapano tha nomizoun oloi oti eprepe na kerdisei o oropos me 20 pontous!!!!!
dalton
Πολυ καλη ομαδα ο Ωρωπός αλλα νομιζω πως ειναι ελάχιστα ενα κλικ ποιο κατω απο τις αλλες ομαδες του ομιλου μας εμενα στο παιχνιδι με τον Πρωτεα μου φάνηκε πως δεν το διασκεδάζουν μακάρι να είναι προσωρινό το πρόβλημά.
and last but not least να μην ξαναέχετε αλλους τραυματισμούς και ΠΕΡΑΣΤΙΚΆ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ
larry33
Είμαι ο προπονητής της Εκάλης.
Οφείλω να ομολογήσω ότι στην αναμέτρησή μας με τον Πρωτέα ζήλεψα την ατμόσφαιρα που δημιούργησαν οι οπαδοί του, καθώς ήταν σημαντικός παράγοντας που βοήθησε αρκετά την ομάδα τους να μας κερδίσει, καθώς το ματς ήταν ντέρμπι και κρίθηκε στις λεπτομέρειες. Οι λεκτικές απρέπειες βέβαια υπήρχαν αλλά τίποτα πέρα από τα γνωστά που συναντάμε σε όλα τα γήπεδα του μπάσκετ. Η φιλοξενία του Πρωτέα ήταν άριστη και δεν υπήρξε κανένα παρατράγουδο μεσα και έξω από το γήπεδο πριν και μετά από το ματς.....όπως και πιστεύω δεν θα υπήρχε και αν νικούσαμε!
Στις βωμολοχίες και τις απρέπειες απαντάς με καλάθια και νίκες....όμως δεν ειναι πάντα εύκολο να κρατάς την ψυχραιμία σου ειδικά αν νομίζεις ότι θίγεσαι και αδικείσαι!
Δεν θέλω να υπερασπιστώ ή να κατηγορήσω κανένα απλά καταθέτω την εμπειρία της ομάδας μου.

Εύχομαι στον Πρωτέα καλή επάνοδο στις μεγάλες κατηγορίες (όχι φέτος όμως... smiley.gif ) γιατί όντως είναι ομάδα με μεγάλη ιστορία.

P.S.: Έχω την τύχη να προπονώ τους 2 γιούς ενός από τους μεγαλύτερους σκόρερ του Ελληνικού Μπάσκετ πού ήταν σημαία του Πρωτέα για πολλά χρόνια....του Νίκου Στασινού! Θα προσπαθήσω να τον φέρω στο γήπεδο στον 2ο γύρο να δεί την παλιά του ομάδα να ηττάται από την Εκάλη.... smiley.gif !

Καλή συνέχεια σε όλους σε ένα όπως αποδεικνύεται δύσκολο και αμφίρροπο πρωτάθλημα!
kostas10
Τι έγινε ρε παιδιά και κερατάς και δαρμένος,τι είναι αυτά που γράφετε;Είμαι το 10 του ΜΕΛΑΣ και με λένε Κώστα.Ετσι για να μην κρυβόμαστε πίσω από την ανωνυμία που προσφέρει το site.Ετσι Assistant.Να μην βγαίνεις να κατηγορείς.
Τώρα για το παιχνίδι ΜΕΛΑΣ-ΠΡΩΤΕΑΣ.
Εσυ παλικάρι που είσαι ο tkp14 και κρύβεσαι και εσύ(Πρέπει να είσαι η κάνας 15χρονος ή ο γκριζομάλλης ο έφορος) τέλος πάντων,μάλλον ήσουν σε άλλο γήπεδο.
Ηρθατε στο γήπεδο μας και απο το ζέσταμα αρχίσατε να λέτε Κυριακόπουλε γ..... τους τις μάνες (το παραδέχεσαι και εσύ αν δεν κάνω λάθος).Μάνες που ήτανε εκεί και μάνες που τις έχουμε χάσει.
Ηρθατε στο γηπεδο μας και λέγατε στις κοπέλες που ήταν στην εξέδρα τι χρώμα εσώρουχα είχανε.
Παρόλα αυτά δεν σας μίλησε κανείς γιατί ήσασταν το μέγιστο 15 εως 18 χρόνων.
Να σας πω ακόμα ότι δεν τα είχα μαζί σας αλλά με τον απαράδεκτο διαιτητή ΧΡΙΣΤΙΔΗ ΗΛΙΑ που μου έδωσε 4 φάουλ και 1 τεχνική ποινή (αν υπήρχαν παράπονα στο site της ΕΣΚΑ τα 98 απο τα 100 θα ήταν γι'αυτόν,αλλά αυτό είναι άλλο κεφάλαιο),όπως και εσείς γιατί του βρίζατε συνέχεια το σπίτι,αν δεν κάνω λάθος.Να σας θυμίσω τα φάουλ μου γιατί ο DALTON είπε ότι ήταν σκληρα και αντιαθλητικά:
1ο Φάουλ ρίχνουνε εμείς βολές και στο ριμπάουντ δίνει 1 φάουλ σε μένα και 1 στο δικός το 15 (ουτε που σπρωχτήκαμε-αδικό και για το 15)
2ο Φάουλ παίζω άμυνα το 13 και του κλέβω την μπάλα και παίρνει έξυπνα το 2ο φάουλ (δεν είπα τίποτα στο 13 μόνο στον διαιτητή)
3ο Φάουλ προσπαθώ να κόψω το σουτ του 15 και του χτυπάω το χέρι πάνω στη προσπάθεια.(σηκώνω το χέρι μου και το παραδέχομαι)(ακούς φίλε Assistant)
4ο φάουλ πηδάω με 2 δικούς σας και με κάνουν σαντουιτς και λέω στο Διαιτητη μου έχεις σφυρίξει 4 φάουλ και ήτανε μόνο το 1 (αποψη έτσι) και μου ρίχνει
Τεχνική ποινή.
Που τα είδες ρε DALTON τα αντιαθλητικά,θα με τρελάνεις τελείως.
Και παρακαλώ του παίχτες του Α.Ο ΠΡΩΤΕΑ να βγούνε και να πούνε αν τους χτύπησα ή τους έβρισα και τους προκάλεσα.
Για τον πανηγυρισμό δεν το έκανα για την κερκίδα,εβάλα 1 δύσκολο καλάθι και φώναξα.Δεν γύρισα καν να κοιτάξω την εξέδρα.
Δεν λέω ότι έιμαι αγιος και καλό παιδί εχώ κάνει και εγώ τα λάθη μου,αλλά το να βγαίνετε και να με κατηγορήτε ότι έφταιξα εγώ που χάσατε κάνετε μεγάλο λάθος.Εσυ ρε TKP14 δεν είπες ότι παίχτες κλειδιά δεν τραβήξανε;
Ανυπαρκτος δεν είμαι γιατί άμα έπαιζα η διαφορά θα ήτανε μεγαλύτερη από το ημίχρονο,ήδατε ότι ήμουνα πολύ καλά.
Στον πάγκο με κρατήσανε μετά την τεχνοικη ποινή γιατί ο ΑΡΧΟΝΤΑΣ του αγώνα είπε ότι θα μου πάρει το δελτίο,και κάτι που δεν ξέρεις (πήγε στον πάγκο σας και ρώταγε αν θα υπάρχει πρόβλημα με την εξέδρα μετά το τέλος του αγώνα,Φοβήθηκε την εξέδρα των φιλοξενούμενων)
kostas10

Και συνεχίζω,οταν έκατσα στο πάγκο όντως εκνευρισμένος με τους διαιτητές, τα έβαλα με τους φιλάθλους,
Αυτό που έκανα δεν νομίζω ότι ήταν χειρότερο από αυτό που έκαναν,επίσης tkp 14 το μόνο που τους είπα προ το τέλος που κερδίζαμε ήτανε "τώρα δεν φωνάζετε ε;" και όχι θα τα πούμε εξώ φιλάρακο.
Αν νομίζετε ρε ότι με αυτά τα καραγκιοζιλίκια επηρέασα την ομάδα σας και έχασε,ε!Τι να πώ είμαι μεγάλος παίχτης.
Ακόμα tkp 14 κερδίζαμε σε όλο τον αγώνα πηγάινοντας 1 πόντο μπροστά συνέχεια ή 6 πόντους και μας ισοφαρίζατε,Μόνο μια φορά φύγατε μπροστά με 6 πόντους νομίζω γι'αυτό και όταν περασαμε μπροστά ακούστηκε 1 συνθημα ΜΕΛΑΣ ΜΕΛΑΣ από κάτι παιδάκια που παίζουνε στο παιδικό.Οποτε tkp14 αυτό που είπες δεν ισχύει ότι σας χαζεύαμε που ήσασταν μπροστά.
Πότε καμιά ομάδα δεν την έχουμε πειράξει στο ΑΙΓΑΛΕΩ και ας βγει κάποιος να το διαψεύση ASSISTANT.
Ρε DALTON οταν τελείωσε το παιχίδι εγώ που ήμουν;Δεν έφτασα μεχρι τον πάγκο σας και χαιρέτησα έναν έναν του πάιχτες σας (μέχρι και τον προπονητη τον ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟ που του λέγανε να γ... τις μανάδες μας) Έλεος ρε κερκίδα κάνουνε και άλλες ομάδες και τις ζηλεύω αλλά δεν βρίζουνε και ειδικά μέσα στη έδρα του αντιπάλου. Πήγαμε στην ΤΟΥΦΑ στο ΧΑΛΑΝΔΡΙ και εκει κάνανε εξεδρα αλλά όχι και έτσι,χάσαμε 12 πόντους και τους βαράγαμε παλαμάκια.Πριν από 4-5 χρόνια οι Κουκουβάουνες φερανε 2 πούλμαν 50 ατόμων σε παιχνίδι για άνοδο με ντουντούκες και ταμπούρλα αλλά δεν βρίσανε και ητανε πενταπλάσιοι από μας,ποιος να του μίλαγε και όμως δεν βρισανε ΜΑΝΑΔΕΣ ΡΕ!!!!!!!!!!!!
Και η δικιά σας εξέδρα μας πώρωσε και μας έκανε να παίξουμε πιο καλά.
Οταν φωνάξαμε στο κέντρο μετά ήμουν μπροστα στην κερκίδα και ηρθανε 5 από αυτούς που ήτανε εκει πέρα και μιλάγαμε κάνα 5λεπτο λέγοντας ο καθένας τις απόψεις τους,ΟΥΤΕ ΕΦΥΓΑ ΟΥΤΕ ΚΡΥΦΤΗΚΑ.
Ητανε και ένας φίλος μου και μιλάγαμε και πέρασε ο γκριζομάλης ο έφορος και με έβριζε πηγαίνοντας για τα αποδυτήρια,ΜΌΝΟ αυτός και κανένας άλλος.
Επίσης δεν ξέρω ποιος το ειπε αλλά δεν μου είπε κανένας οτι θα σε περιμένουμε στο ΜΕΤΣ και θα δεις τι θα πάθεις.
Αυτα ρε και ξεκολλάτε παιχνίδι είναι,δεν έκανα κάτι χειρότερο από εσας που να πρέπει να ντρέπομαι.
ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ASSISANT ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ ΕΣΥ ΜΕ ΠΕΙΡΑΞΑΝΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΌ ΟΛΟΥΣ ΜΗΝ ΦΕΡΕΙΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΜΕ ΔΟΥΝΕ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΚΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ.ΤΩΡΑ ΚΛΑΙΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ.
Πραγματικά δεν ξέρω γιατί έκατσα και απολογήθηκα.
kostas10

Α! Και να απαντήσετε δεν θα ασχοληθώ ξανά.
Και πέστε ότι θέλετε.
Αυτα είναι για την ΑΝΝΙΤΑ ΠΑΝΙΑ ASSISTANT ΠΗΓΑΙΝΕ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΦΡΑΓΚΟ
dalton
Θα σου απαντησω σε οσα πιο πολλα μπορω

Αυτο που δεν καταλαβα ειναι το
QUOTE (kostas10 @ Nov 14 2010, 02:45 ) *
(Πρέπει να είσαι η κάνας 15χρονος ή ο γκριζομάλλης ο έφορος)

Ο συγκεριμενος "Γκριζομαλλης" ονομαζεται Σιμσιρής Βαγγέλης και ειναι ΚΥΡΙΟΣ και γυρω στα 30
(εμεις τους ηλικιωμενους τους φωναζουμε μονο στις εκδηλωσεις μας).

QUOTE (kostas10 @ Nov 14 2010, 02:45 ) *
Ηρθατε στο γήπεδο μας και απο το ζέσταμα αρχίσατε να λέτε Κυριακόπουλε γ..... τους τις μάνες (το παραδέχεσαι και εσύ αν δεν κάνω λάθος).Μάνες που ήτανε εκεί και μάνες που τις έχουμε χάσει.

Εσενα τη θα σου φαινοταν πιο ευηχο το "γιουπι γιουπι κερδισε τους Κυριακοπουλε"? και τελοσπαντων ας σταματησει αυτη κ καραμελα με το "Μάνες που ήτανε εκεί και μάνες που τις έχουμε χάσει."

QUOTE (kostas10 @ Nov 14 2010, 02:45 ) *
Ηρθατε στο γηπεδο μας και λέγατε στις κοπέλες που ήταν στην εξέδρα τι χρώμα εσώρουχα είχανε.

Μια συγκεκριμένη κοπελα ητανε την οποία αυτος που την ρωτησε μαλλον ηταν τυφλός και δεν έβλεπε.
αφου ολο το σκηνικό θύμιζε "Βασικο ένστικτό"

QUOTE (kostas10 @ Nov 14 2010, 02:45 ) *
Παρόλα αυτά δεν σας μίλησε κανείς γιατί ήσασταν το μέγιστο 15 εως 18 χρόνων.


Δηλαδή αν ηταν μεγαλύτερη τι θα ηταν πρέπον να κάνετε ? να μας δείρετε

QUOTE (kostas10 @ Nov 14 2010, 02:45 ) *
Να σας πω ακόμα ότι δεν τα είχα μαζί σας αλλά με τον απαράδεκτο διαιτητή ΧΡΙΣΤΙΔΗ ΗΛΙΑ που μου έδωσε 4 φάουλ και 1 τεχνική ποινή (αν υπήρχαν παράπονα στο site της ΕΣΚΑ τα 98 απο τα 100 θα ήταν γι'αυτόν,αλλά αυτό είναι άλλο κεφάλαιο),όπως και εσείς γιατί του βρίζατε συνέχεια το σπίτι,αν δεν κάνω λάθος.Να σας θυμίσω τα φάουλ μου γιατί ο DALTON είπε ότι ήταν σκληρα και αντιαθλητικά:
1ο Φάουλ ρίχνουνε εμείς βολές και στο ριμπάουντ δίνει 1 φάουλ σε μένα και 1 στο δικός το 15 (ουτε που σπρωχτήκαμε-αδικό και για το 15)
2ο Φάουλ παίζω άμυνα το 13 και του κλέβω την μπάλα και παίρνει έξυπνα το 2ο φάουλ (δεν είπα τίποτα στο 13 μόνο στον διαιτητή)
3ο Φάουλ προσπαθώ να κόψω το σουτ του 15 και του χτυπάω το χέρι πάνω στη προσπάθεια.(σηκώνω το χέρι μου και το παραδέχομαι)(ακούς φίλε Assistant)
4ο φάουλ πηδάω με 2 δικούς σας και με κάνουν σαντουιτς και λέω στο Διαιτητη μου έχεις σφυρίξει 4 φάουλ και ήτανε μόνο το 1 (αποψη έτσι) και μου ρίχνει
Τεχνική ποινή.

Θυμήσου λιγο καλυτερα γιατι εφαγες Τεχνικη ποινη γιατι ενω σου ειχε καταλογίσει φαουλ έβριζες τους παντες μαζι με τον διαιτητή και προσπαθούσε ολοι η ομαδα να σε συγκρατήσει για να μην κανεις τιποτα χειροτερο μεσα στην εβδομαδα θα σου ανεβασω και ενα βιντεακι στο youtube να το δεις οταν θα εισαι ηρεμος

λες πιο πανω "όπως και εσείς γιατί του βρίζατε συνέχεια το σπίτι,αν δεν κάνω λάθος"
βρες μου εναν αγωνα σε παρακαλω πολυ που δεν βριζουν σε καποια φαση τον διαιτητη
μια και μονο φορα ειπαν ενα συνθημα για την μανα του και το κοψανε κατευθειαν το μονο που φωναξαμε μετα ηταν "Ξερουμε το αυτοκινητο σου συγκεντρωσου συγκεντρωσου" και μετα οι μιση αν οχι ολοι γελαγανε



QUOTE (kostas10 @ Nov 14 2010, 02:45 ) *
Ανυπαρκτος δεν είμαι γιατί άμα έπαιζα η διαφορά θα ήτανε μεγαλύτερη από το ημίχρονο,ήδατε ότι ήμουνα πολύ καλά.

Αν εξαιρέσεις λιγο τα νευρακια σου μια χαρα παιχτης μου φάνηκες δεν ξερω αν οι διαφορα θα ηταν μεγαλύτερη, αλλα λιγη μετριοφροσύνη δεν βλάπτει

QUOTE (kostas10 @ Nov 14 2010, 02:45 ) *
(πήγε στον πάγκο σας και ρώταγε αν θα υπάρχει πρόβλημα με την εξέδρα μετά το τέλος του αγώνα,Φοβήθηκε την εξέδρα των φιλοξενούμενων)

σε γηπεδο 200 ατομων που καθομασταν ολοι διπλα διπλα αν ειχαμε ερθει για φασαριες θα γινοντουσαν

και τελος αν θυμαμε καλα ηρθες στο τελος του αγωνα και ζητησες συγωμη απο καποιο παιδι στην κερκίδα για την συμπεριφορά σου απέναντι τους. για θυμήσου καλα ποσες φορες εβριζες την κερκιδα και εκανες χειρονομίες και σε κραταγαν οι συμπαίχτες σου.

Και για να μην λες οτι γραφω πισω απο την ανωνυμία του forum ονομάζομαι Βητος Νικος και ειμαι στο Δ.Σ του Α.Ο Πρωτεα
kostas10
QUOTE (dalton @ Nov 14 2010, 03:54 ) *
Θα σου απαντησω σε οσα πιο πολλα μπορω

Αυτο που δεν καταλαβα ειναι το
Ο συγκεριμενος "Γκριζομαλλης" ονομαζεται Σιμσιρής Βαγγέλης και ειναι ΚΥΡΙΟΣ και γυρω στα 30
(εμεις τους ηλικιωμενους τους φωναζουμε μονο στις εκδηλωσεις μας).


Εσενα τη θα σου φαινοταν πιο ευηχο το "γιουπι γιουπι κερδισε τους Κυριακοπουλε"? και τελοσπαντων ας σταματησει αυτη κ καραμελα με το "Μάνες που ήτανε εκεί και μάνες που τις έχουμε χάσει."


Μια συγκεκριμένη κοπελα ητανε την οποία αυτος που την ρωτησε μαλλον ηταν τυφλός και δεν έβλεπε.
αφου ολο το σκηνικό θύμιζε "Βασικο ένστικτό"



Δηλαδή αν ηταν μεγαλύτερη τι θα ηταν πρέπον να κάνετε ? να μας δείρετε


Θυμήσου λιγο καλυτερα γιατι εφαγες Τεχνικη ποινη γιατι ενω σου ειχε καταλογίσει φαουλ έβριζες τους παντες μαζι με τον διαιτητή και προσπαθούσε ολοι η ομαδα να σε συγκρατήσει για να μην κανεις τιποτα χειροτερο μεσα στην εβδομαδα θα σου ανεβασω και ενα βιντεακι στο youtube να το δεις οταν θα εισαι ηρεμος

λες πιο πανω "όπως και εσείς γιατί του βρίζατε συνέχεια το σπίτι,αν δεν κάνω λάθος"
βρες μου εναν αγωνα σε παρακαλω πολυ που δεν βριζουν σε καποια φαση τον διαιτητη
μια και μονο φορα ειπαν ενα συνθημα για την μανα του και το κοψανε κατευθειαν το μονο που φωναξαμε μετα ηταν "Ξερουμε το αυτοκινητο σου συγκεντρωσου συγκεντρωσου" και μετα οι μιση αν οχι ολοι γελαγανε




Αν εξαιρέσεις λιγο τα νευρακια σου μια χαρα παιχτης μου φάνηκες δεν ξερω αν οι διαφορα θα ηταν μεγαλύτερη, αλλα λιγη μετριοφροσύνη δεν βλάπτει


σε γηπεδο 200 ατομων που καθομασταν ολοι διπλα διπλα αν ειχαμε ερθει για φασαριες θα γινοντουσαν

και τελος αν θυμαμε καλα ηρθες στο τελος του αγωνα και ζητησες συγωμη απο καποιο παιδι στην κερκίδα για την συμπεριφορά σου απέναντι τους. για θυμήσου καλα ποσες φορες εβριζες την κερκιδα και εκανες χειρονομίες και σε κραταγαν οι συμπαίχτες σου.

Και για να μην λες οτι γραφω πισω απο την ανωνυμία του forum ονομάζομαι Βητος Νικος και ειμαι στο Δ.Σ του Α.Ο Πρωτεα

Καλα ρε on line εισαι συνέχεια μην αφήσεις να πέσει τίποτα κάτω.
Λες να εβριζα τον ΧΡΙΣΤΙΔΗ ΚΑΙ ΝΑ ΗΜΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΔΕΝ ΝΟΜΊΖΩ.
Οσο για της κοπέλες να βγουν άλλοι να απαντήσουν.
Τα αντιαθλητικά που τα είδες ρε θηρίο;

QUOTE (dalton @ Nov 14 2010, 03:54 ) *
Θα σου απαντησω σε οσα πιο πολλα μπορω

Αυτο που δεν καταλαβα ειναι το
Ο συγκεριμενος "Γκριζομαλλης" ονομαζεται Σιμσιρής Βαγγέλης και ειναι ΚΥΡΙΟΣ και γυρω στα 30
(εμεις τους ηλικιωμενους τους φωναζουμε μονο στις εκδηλωσεις μας).


Εσενα τη θα σου φαινοταν πιο ευηχο το "γιουπι γιουπι κερδισε τους Κυριακοπουλε"? και τελοσπαντων ας σταματησει αυτη κ καραμελα με το "Μάνες που ήτανε εκεί και μάνες που τις έχουμε χάσει."


Μια συγκεκριμένη κοπελα ητανε την οποία αυτος που την ρωτησε μαλλον ηταν τυφλός και δεν έβλεπε.
αφου ολο το σκηνικό θύμιζε "Βασικο ένστικτό"



Δηλαδή αν ηταν μεγαλύτερη τι θα ηταν πρέπον να κάνετε ? να μας δείρετε


Θυμήσου λιγο καλυτερα γιατι εφαγες Τεχνικη ποινη γιατι ενω σου ειχε καταλογίσει φαουλ έβριζες τους παντες μαζι με τον διαιτητή και προσπαθούσε ολοι η ομαδα να σε συγκρατήσει για να μην κανεις τιποτα χειροτερο μεσα στην εβδομαδα θα σου ανεβασω και ενα βιντεακι στο youtube να το δεις οταν θα εισαι ηρεμος

λες πιο πανω "όπως και εσείς γιατί του βρίζατε συνέχεια το σπίτι,αν δεν κάνω λάθος"
βρες μου εναν αγωνα σε παρακαλω πολυ που δεν βριζουν σε καποια φαση τον διαιτητη
μια και μονο φορα ειπαν ενα συνθημα για την μανα του και το κοψανε κατευθειαν το μονο που φωναξαμε μετα ηταν "Ξερουμε το αυτοκινητο σου συγκεντρωσου συγκεντρωσου" και μετα οι μιση αν οχι ολοι γελαγανε




Αν εξαιρέσεις λιγο τα νευρακια σου μια χαρα παιχτης μου φάνηκες δεν ξερω αν οι διαφορα θα ηταν μεγαλύτερη, αλλα λιγη μετριοφροσύνη δεν βλάπτει


σε γηπεδο 200 ατομων που καθομασταν ολοι διπλα διπλα αν ειχαμε ερθει για φασαριες θα γινοντουσαν

και τελος αν θυμαμε καλα ηρθες στο τελος του αγωνα και ζητησες συγωμη απο καποιο παιδι στην κερκίδα για την συμπεριφορά σου απέναντι τους. για θυμήσου καλα ποσες φορες εβριζες την κερκιδα και εκανες χειρονομίες και σε κραταγαν οι συμπαίχτες σου.

Και για να μην λες οτι γραφω πισω απο την ανωνυμία του forum ονομάζομαι Βητος Νικος και ειμαι στο Δ.Σ του Α.Ο Πρωτεα

Δεν ζήτησε κανένας συγνώμη από κανέναν απλά μιλάγαμε.Και με αυτά που λες τωρα δεν κολλάνε με αυτα που είπες ότι έφυγα τρεχοντας για τα αποδυτήρια γιατί ήμουν ένοχος.
Δεν μου απάντησες αυτα που εκανα εγω ητανε χειρότερα από τα δικάς και επηρέασαν τον αγώνα;
dalton
QUOTE (kostas10 @ Nov 14 2010, 03:28 ) *
Αυτα ρε και ξεκολλάτε παιχνίδι είναι,

Σε αυτο θα συμφωνήσω 1000%
και τελος παω για υπνο γιατι εχουμε φιλικο στο Σ.Ε.Φ. αυριο icon_wave.gif

QUOTE (kostas10 @ Nov 14 2010, 04:06 ) *
Δεν ζήτησε κανένας συγνώμη από κανέναν απλά μιλάγαμε.Και με αυτά που λες τωρα δεν κολλάνε με αυτα που είπες ότι έφυγα τρεχοντας για τα αποδυτήρια γιατί ήμουν ένοχος.
Δεν μου απάντησες αυτα που εκανα εγω ητανε χειρότερα από τα δικάς και επηρέασαν τον αγώνα;

Ειπα εγω οτι έφυγες τρεχοντας για τα αποδυτήρια???
Ναι ειναι χειροτερο ενας παικτης να βρίζει του φιλάθλους απο το αντιθετο
Ο αγωνας ηταν μια χαρα δεν επηρεάστηκε απο κανεναν
A2ksana
QUOTE (kostas10 @ Nov 14 2010, 02:45 ) *
Τι έγινε ρε παιδιά και κερατάς και δαρμένος,τι είναι αυτά που γράφετε;Είμαι το 10 του ΜΕΛΑΣ και με λένε Κώστα.Ετσι για να μην κρυβόμαστε πίσω από την ανωνυμία που προσφέρει το site.Ετσι Assistant.Να μην βγαίνεις να κατηγορείς.
Τώρα για το παιχνίδι ΜΕΛΑΣ-ΠΡΩΤΕΑΣ.
Εσυ παλικάρι που είσαι ο tkp14 και κρύβεσαι και εσύ(Πρέπει να είσαι η κάνας 15χρονος ή ο γκριζομάλλης ο έφορος) τέλος πάντων,μάλλον ήσουν σε άλλο γήπεδο.
Ηρθατε στο γήπεδο μας και απο το ζέσταμα αρχίσατε να λέτε Κυριακόπουλε γ..... τους τις μάνες (το παραδέχεσαι και εσύ αν δεν κάνω λάθος).Μάνες που ήτανε εκεί και μάνες που τις έχουμε χάσει.
Ηρθατε στο γηπεδο μας και λέγατε στις κοπέλες που ήταν στην εξέδρα τι χρώμα εσώρουχα είχανε.
Παρόλα αυτά δεν σας μίλησε κανείς γιατί ήσασταν το μέγιστο 15 εως 18 χρόνων.
Να σας πω ακόμα ότι δεν τα είχα μαζί σας αλλά με τον απαράδεκτο διαιτητή ΧΡΙΣΤΙΔΗ ΗΛΙΑ που μου έδωσε 4 φάουλ και 1 τεχνική ποινή (αν υπήρχαν παράπονα στο site της ΕΣΚΑ τα 98 απο τα 100 θα ήταν γι'αυτόν,αλλά αυτό είναι άλλο κεφάλαιο),όπως και εσείς γιατί του βρίζατε συνέχεια το σπίτι,αν δεν κάνω λάθος.Να σας θυμίσω τα φάουλ μου γιατί ο DALTON είπε ότι ήταν σκληρα και αντιαθλητικά:
1ο Φάουλ ρίχνουνε εμείς βολές και στο ριμπάουντ δίνει 1 φάουλ σε μένα και 1 στο δικός το 15 (ουτε που σπρωχτήκαμε-αδικό και για το 15)
2ο Φάουλ παίζω άμυνα το 13 και του κλέβω την μπάλα και παίρνει έξυπνα το 2ο φάουλ (δεν είπα τίποτα στο 13 μόνο στον διαιτητή)
3ο Φάουλ προσπαθώ να κόψω το σουτ του 15 και του χτυπάω το χέρι πάνω στη προσπάθεια.(σηκώνω το χέρι μου και το παραδέχομαι)(ακούς φίλε Assistant)
4ο φάουλ πηδάω με 2 δικούς σας και με κάνουν σαντουιτς και λέω στο Διαιτητη μου έχεις σφυρίξει 4 φάουλ και ήτανε μόνο το 1 (αποψη έτσι) και μου ρίχνει
Τεχνική ποινή.
Που τα είδες ρε DALTON τα αντιαθλητικά,θα με τρελάνεις τελείως.
Και παρακαλώ του παίχτες του Α.Ο ΠΡΩΤΕΑ να βγούνε και να πούνε αν τους χτύπησα ή τους έβρισα και τους προκάλεσα.
Για τον πανηγυρισμό δεν το έκανα για την κερκίδα,εβάλα 1 δύσκολο καλάθι και φώναξα.Δεν γύρισα καν να κοιτάξω την εξέδρα.
Δεν λέω ότι έιμαι αγιος και καλό παιδί εχώ κάνει και εγώ τα λάθη μου,αλλά το να βγαίνετε και να με κατηγορήτε ότι έφταιξα εγώ που χάσατε κάνετε μεγάλο λάθος.Εσυ ρε TKP14 δεν είπες ότι παίχτες κλειδιά δεν τραβήξανε;
Ανυπαρκτος δεν είμαι γιατί άμα έπαιζα η διαφορά θα ήτανε μεγαλύτερη από το ημίχρονο,ήδατε ότι ήμουνα πολύ καλά.
Στον πάγκο με κρατήσανε μετά την τεχνοικη ποινή γιατί ο ΑΡΧΟΝΤΑΣ του αγώνα είπε ότι θα μου πάρει το δελτίο,και κάτι που δεν ξέρεις (πήγε στον πάγκο σας και ρώταγε αν θα υπάρχει πρόβλημα με την εξέδρα μετά το τέλος του αγώνα,Φοβήθηκε την εξέδρα των φιλοξενούμενων)




Oκ λοιπον Κωστα....αφου πας να μας βγαλεις ολους τρελους ετοιμασου και εσυ αλλα και ολοι οι φιλοι του site να δειτε το βιντεο του αγωνα. Για να δουμε τοτε τι γνωμη θα εχουν και οσοι δεν ηταν εκει, γιατι εμεις που ειμασταν πας να μας βγαλεις τυφλους. Υπομονη λοιπον και μεσα στην εβδομαδα θα δειτε ολοι τον αρχηγο αυτης της ομαδας σε δραση.
KOMAS13
QUOTE(odysseas 1998 @ Nov 13 2010, 00:22 ) *
Κακό παιχνίδι από τον Οδυσσέα και δίκαιη νίκη της Πολιτείας που έχασε το προβάδισμα μόνο για 3 λεπτά στη διάρκεια του τέταρτου δεκαλέπτου.Εντυπωσιακό ξεκίνημα για τους γηπεδούχους με 4 στα 5 τρίποντα στα πρώτα 3 λεπτά.5 λετπά πριν το τέλος περάσαμε για πρώτη φορά μπροστά με 53-50,αλλά εκεί ένα σρεί 9-0 έβαλε ξανά τους φιλοξενούμενους μπροστά μέχρι το τέλος,αφού στη διαδικασία των βολών είχαν 7/8.

καλημερα σε ολους!!!!μετα απο πολυ καιρο γραφω κι εγω εδω στο φορουμ...δυστυχως το ποστ μου συνοδευεται απο ηττα του οδυσσεα!θα συμφωνησω με τον φιλο οδδυσεα οτι η πολιτεια κερδισε δικαια μιας και ο οδυσσεας ηταν κακοσ στο συγκεκριμενο ματς κυριως ςπιθετικα που τα ατου του εμοιαζαν...υπνωτισμενα!!!το θεμα ειναι πως θα διαχειριστει η ομαδα την πρωτη της ηττα αν και πιστευω οτι θα ξαναβρουν το δρομο προς τιν νικες γιατι ειναι ενωμενοι και δυνατοι ψυχολιγικα ολοι οι παιχτες...καλη συνεχεια
jhantzop
QUOTE(tkp14 @ Nov 13 2010, 23:53 ) *
...
Λες και οταν λεω ενα συνθημα για τον Πρωτεα και εχει μεσα ενα μπινελικι το λεω για σενα...εσυ εισαι χαμηλου επιπεδου αν το πιστευεις .Αν εννοουσα αυτο που λεω για τη μανα του αλλουνου δεν θα πηγαινα να μιλησω μετα σε παικτες και οπαδους.Ολοι γινατε πολυ ευθικτοι,δεν το ξεραμε οτι οταν πηγαινουμε στο γηπεδο πρεπει να λεμε μονο ''πρωτεας πρωτεας'' και να κουναμε τα χερακια μας.
...


Τι ακούω/διαβάζω;;;




QUOTE(Α.Ο. ΠΡΩΤΕΑΣ @ Nov 14 2010, 00:20 ) *
...
Θέλω να κάνω μερικές ερωτήσεις σε όλους όσους έχουν κοινό νου.

Είναι καταδικαστέο το κλίμα που δημιούργησαν οι φίλοι του Πρωτέα ακόμα και στο Αιγάλεω και δεν είναι ότι αθλητής των γηπεδούχων έκανε χειρονομίες καθ' όλη τη διάρκεια του αγώνα για να προκαλέσει την κερκίδα;

Δεν είναι γελοίο που μετά από τόσες χειρονομίες στο τέλος του αγώνα έτρεξε να τους πάρει αγκαλιά για να σώσει το τομάρι του από τυχόν απαντήσεις της κερκίδας στο β΄γυρο; (Εδώ να τονίσω ότι εγγυώμαι προσωπικά ότι κανείς δεν θα ενοχληθεί στο Μετς)

Δεν είναι κατακριτέο που ενώ κερδίζει με 10 πόντους ο προπονητής του Μελά πήρε time out στα 15 δεύτερα; ( Βέβαια ζήτησε συγγνώμη αλλά τι να το κάνεις.)
...


Συγχαρητήρια για όλα τα παραπάνω που δεν αναφέρω στο quote.

Όσο για τις απαντήσεις... (μιας και πιστεύω πως έχω κοινό νου)

Δεν είναι καταδικαστέο το κλίμα που δημιουργούν οι οπαδοί του Πρωτέα σε κάθε αγώνα. Αν οι δικοί μας οπαδοί (είμαι μέλος του ΔΣ του Ερμή Μελισσίων) έλεγαν το σύνθημα που αναφέρθηκε πιο πάνω θα τους σταματούσα. Αυτό είναι το μόνο σίγουρο.

Αν όντως ένας αθλητής έκανε χειρονομίες τότε σίγουρα δεν είναι σωστό και πρέπει οι ιθύνοντες της ομάδας να του "τραβήξουν" το αυτί. Εγώ δηλαδή αυτό θα έκανα!

Όσο για το time-out, δεν το βρίσκω άσκοπο. Οι διαφορές μπορεί να έχουν σημασία. Προφανώς όμως για να ζητήσει συγγνώμη ο coach σημαίνει πως δεν το έκανε γιατί είχε το μυαλό του στη διαφορά.

Καλή συνέχεια!
jhantzop
QUOTE(kostas10 @ Nov 14 2010, 02:45 ) *
...
Ηρθατε στο γήπεδο μας και απο το ζέσταμα αρχίσατε να λέτε Κυριακόπουλε γ..... τους τις μάνες (το παραδέχεσαι και εσύ αν δεν κάνω λάθος).Μάνες που ήτανε εκεί και μάνες που τις έχουμε χάσει.
Ηρθατε στο γηπεδο μας και λέγατε στις κοπέλες που ήταν στην εξέδρα τι χρώμα εσώρουχα είχανε.
...


QUOTE(dalton @ Nov 14 2010, 03:54 ) *
...
Εσενα τη θα σου φαινοταν πιο ευηχο το "γιουπι γιουπι κερδισε τους Κυριακοπουλε"? και τελοσπαντων ας σταματησει αυτη κ καραμελα με το "Μάνες που ήτανε εκεί και μάνες που τις έχουμε χάσει."
Μια συγκεκριμένη κοπελα ητανε την οποία αυτος που την ρωτησε μαλλον ηταν τυφλός και δεν έβλεπε.
αφου ολο το σκηνικό θύμιζε "Βασικο ένστικτό"
...


QUOTE(kostas10 @ Nov 14 2010, 03:28 ) *
Και συνεχίζω,οταν έκατσα στο πάγκο όντως εκνευρισμένος με τους διαιτητές, τα έβαλα με τους φιλάθλους,
...


Συνεχίζω να μην καταλαβαίνω τι ακούω/διαβάζω...

Απ' όσα έχω διαβάσει μου έμεινε το πως μέλη του ΔΣ του Πρωτέα προτιμούν να ακουν τους φιλάθλους τους να βρίζουν (θεωρείται φυσιολογικό;;;) παρά να ζητωκραυγάζουν για την ομάδα τους......

Σίγουρα καθόλου σωστό παίκτης ομάδας να απευθύνεται στην εξέδρα! Αυτό ΔΕΝ πρέπει να γίνεται όσο και αν προκαλείται ανεξαρτήτως κατηγορίας...
nikefalin
QUOTE(jhantzop @ Nov 14 2010, 10:07 ) *
Συνεχίζω να μην καταλαβαίνω τι ακούω/διαβάζω...

Απ' όσα έχω διαβάσει μου έμεινε το πως μέλη του ΔΣ του Πρωτέα προτιμούν να ακουν τους φιλάθλους τους να βρίζουν (θεωρείται φυσιολογικό;;;) παρά να ζητωκραυγάζουν για την ομάδα τους......

Σίγουρα καθόλου σωστό παίκτης ομάδας να απευθύνεται στην εξέδρα! Αυτό ΔΕΝ πρέπει να γίνεται όσο και αν προκαλείται ανεξαρτήτως κατηγορίας...


+1...το να επιβραβεύουν παράγοντες ομάδων τα καφριλίκια ( ακόμα και στην πιο light έκδοση) είναι σημάδι κοινωνικής ψυχασθένειας. Σε αυτό λοιπόν το φόρουμ δεν υπάρχει θέση για τέτοιου είδους αρρώστεια.

Πείτε μας ρομανιτκούς, αιθεροβάμονες, αστείους, ότι θέλετε..αλλά μπορείτε να το κάνετε εκτός αυτού του τόπου.το μύνημα του " οκ, βρίζουμε αλλά γίνεται παντού, δεν πειράζει" είναι θλιβερό. Φυσικά όταν αφορά άλλους, γιατί να βρίσουν λέμε τώρα τη δική μας τη μάνα θα κάνουμε την επανάσταση του 21.

Θα ήταν λοιπόν σημάδι υγείας εαν κάποιος από τα παλικάρια ή τους κυρίους ελέγε ένα " οκ, στην ένταση ενός αγώνα παρασύρθηκαν κάποια παιδιά, είπαν 2 λέξεις παραπάνω, συγνώμμη"

Την προηγούμενη Δευτέρα ήμουν στο ντέρμπυ της Α, Νίκη Αμ.- Αετός και δεν ακούστηκε κιχ σένα εξίσου γεμάτο γήπεδο.

Αν στα τοπικά επικρατήσει κάποιου είδους γηπεδικός πολιτισμός, χωρίς λεκτικές ακρότητες , χωρίς ηλίθια βία τότε να είμαστε σίγουροι οτί σιγά σιγά αυτό θα μεταφερθεί και παραπάνω.

Tendy1978
QUOTE (KOMAS13 @ Nov 14 2010, 09:21 ) *
καλημερα σε ολους!!!!μετα απο πολυ καιρο γραφω κι εγω εδω στο φορουμ...δυστυχως το ποστ μου συνοδευεται απο ηττα του οδυσσεα!θα συμφωνησω με τον φιλο οδδυσεα οτι η πολιτεια κερδισε δικαια μιας και ο οδυσσεας ηταν κακοσ στο συγκεκριμενο ματς κυριως ςπιθετικα που τα ατου του εμοιαζαν...υπνωτισμενα!!!το θεμα ειναι πως θα διαχειριστει η ομαδα την πρωτη της ηττα αν και πιστευω οτι θα ξαναβρουν το δρομο προς τιν νικες γιατι ειναι ενωμενοι και δυνατοι ψυχολιγικα ολοι οι παιχτες...καλη συνεχεια


Ontws h Politeia nikhse dikaia to paixnidi afou mphke dunata me arketa eleu8era eustoxa 3ponta twn paixtwn ths ka8ws epishs ths eleipan kai 2 vasikoi paixtes enas ek twn opoiwn htan kai efhvos..Epi8etika o odusseas dn htan sthn mera tou ka8ws oi perifereiakoi tou den antape3hl8an..Oson afora thn diaithsia htan arketa kalh 8a elega me mikra la8akia omws kai gia tis 2 meries...Pantws eidame ena paixnidi pou paroti h politeia htan brosta sxedon ka8olh thn diarkeia tou agwna , htan derby mexri to telos...Bravo kai stis 2 omades , proseferan ena polu kalo 8eama kai kalh sunexeia kai stous 2 !
Α.Ο. ΠΡΩΤΕΑΣ
Θέλω να πω για τον Προπονητή της Εκάλης ότι από τον τρόπο που γράφει είναι φανερό ότι είναι πολύ μπασκετικός και γιαυτό έχει μια πολύ καλή ομάδα.

Αλλά φίλε το Πρωτέα μόνο με ένα τρόπο μπορείς να τον κερδίσεις.... Να βάλεις το Στασινό να παίξει... Γιατί αν τον δούμε στο γήπεδο είναι σίγουρο ότι θα βάλουμε τα κλάματα!


tkp14
Ρε 10αρι αρχηγε-παλιε-παιχταρα-ψηλε-παληκαρα και μονο που γνωριζεις γραφη και αναγνωση με εκπλησσει πραγματικα και μπραβο σου.15 χρονων δεν ειμαι και η μορφωση μου ειναι σιγουρα μεγαλυτερη απο αυτη του δημοτικου(?) αντε γυμνασιου που προφανως εχεις.Τα 15χρονα που λες κανουν ακομα χειροτερα αυτα που εκανες καθως απευθυνοσουν σε ατομα στα οποια ριχνεις μια 20αρια χρονια-γιατι πρεπει να σουνα ο μεγαλυτερος εκει-μεγαλυτερος και απο τον γκριζομαλλη κυριο(οσο υποτιμητικα το λες αυτο.Και μονο που απαντας με ενα ποστ τελειως εγωκεντρικο δειχνει ποσο κενο επικρατει στο μυαλο σου αρχηγε-παλιε-παιχταρα-ψηλε-παληκαρα.Δεν ειπε κανεις οτι χασαμε εξαιτιας σου ουτε οτι τα συνθηματα μας δεν περιειχαν βρισιες.Απανταμε στα δυο παλικαρια που κανουν λογο μονο στον συμπεριφορα μας και οχι στην δικια σου.Ειμαστε εδω για να επιβεβαιωσουμε οτι ησουν εισαι και θα εισαι το ρεζιλι ο κλοουν και ο ψευτονταης της κατηγοριας.Δεν ειναι τυχαιο πως τα λεγομενα μας εχουν υποστηρικτες τοσο απο τον assistant οσο και απο το μελος της Εκαλης(το οποιο φιλικα συμβουλευω να ξεσηκωσει αμυνες Ομπραντοβιτς για να περιορισει αυτον τον ΠΑΙΚΤΑΡΑ στο μεταξυ τους παιχνιδι smiley.gif )

Δεν θα ξαναμπεις λες εδω μεσα αλλα ειμαι σιγουρος θα λες στις παρεες σου οτι ταχα μας κανονισες τοσο εδω οσο και στο ματς.Και αυτος που σου σφυριξε οτι λεμε γγια σενα εδω θα σου σφυριξει και αυτα αρα σιγουρα δεν τα λεω στον βροντο.Επομενως αρχηγε-παλιε-παιχταρα-ψηλε-παληκαρα σε περιμενουμε στο ΜΕΤΣ να μας δειξεις ποσο μεγαλη την εχεις..την μπασκετικη ικανοτητα!Ελα αφου εισαι τοσο αντρας να μας νικησεις με διαφορα οπως λες παραπανω και ελα αν θες να κανεις τα ιδια..Δεν σε απειλω και σου εγγυωμαι οτι δεν θα σαι ακουμπησει κανενας...

Τελος για τον mod του φορουμ που απορρει για το τι ακουει ,καλως η κακως τα συνθηματα αυτα υπαρχουν εδω και καμια 20αρια - 30αρια χρονια στα γηπεδα και ειναι ο πλεον συνηθης τροπος υποστηριξης(δεν μιλαω για βια) και αν λες οτι ειμαστε ερασιτεχνικο μπασκετ απαντηση σου ο coach της Εκαλης για το ΤΙ παραγουμε ως φιλαθλοι.Συγγνωμη και παλι αν προσβαλα καποιο μελλος του φορουμ-πλην της προφανους εξερεσεως

Υ.Γ Σε ολα τα αλλα με εχει καλυψει απολυτα ο dalton.
dalton
Η βαθμολογια μεχρι και σημερα

ΑΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 9
ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ 9
ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 9
ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ 8
ΑΟ ΠΡΩΤΕΑΣ 8
ΑΟ ΕΚΑΛΗΣ 8
ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 8
ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 7
ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ 7
ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ 6
ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 6
ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ 5
jhantzop
QUOTE(tkp14 @ Nov 14 2010, 17:15 ) *
...
Τελος για τον mod του φορουμ που απορρει για το τι ακουει ,καλως η κακως τα συνθηματα αυτα υπαρχουν εδω και καμια 20αρια - 30αρια χρονια στα γηπεδα και ειναι ο πλεον συνηθης τροπος υποστηριξης(δεν μιλαω για βια) και αν λες οτι ειμαστε ερασιτεχνικο μπασκετ απαντηση σου ο coach της Εκαλης για το ΤΙ παραγουμε ως φιλαθλοι.Συγγνωμη και παλι αν προσβαλα καποιο μελλος του φορουμ-πλην της προφανους εξερεσεως
...


Αγαπητέ μου φίλε, δεν εξετάζω αν υπάρχουν ή όχι τέτοια συνθήματα στα γήπεδα (που προφανώς υπάρχουν), αλλά το τι κάνει ένα ΔΣ για αυτά μιας και παίζουμε σε τοπικό επίπεδο και όχι σε εθνικές κατηγορίες για να μην μπορούμε να ελέγξουμε εύκολα τέτοιες καταστάσεις (εκτός και αν δεν μας ενοχλούν). Αυτό και μόνο αυτό.

Τέλος, δεν είπα τίποτα για ερασιτεχνικό μπάσκετ και δεν πήρα κάποια απάντηση από τον coach της Εκάλης διότι δεν ρώτησα τίποτα.
JULIUS ERVING
QUOTE(dalton @ Nov 14 2010, 03:54 ) *
Θα σου απαντησω σε οσα πιο πολλα μπορω

Εσενα τη θα σου φαινοταν πιο ευηχο το "γιουπι γιουπι κερδισε τους Κυριακοπουλε"? και τελοσπαντων ας σταματησει αυτη κ καραμελα με το "Μάνες που ήτανε εκεί και μάνες που τις έχουμε χάσει."

Μια συγκεκριμένη κοπελα ητανε την οποία αυτος που την ρωτησε μαλλον ηταν τυφλός και δεν έβλεπε.
αφου ολο το σκηνικό θύμιζε "Βασικο ένστικτό"

Θυμήσου λιγο καλυτερα γιατι εφαγες Τεχνικη ποινη γιατι ενω σου ειχε καταλογίσει φαουλ έβριζες τους παντες μαζι με τον διαιτητή και προσπαθούσε ολοι η ομαδα να σε συγκρατήσει για να μην κανεις τιποτα χειροτερο μεσα στην εβδομαδα θα σου ανεβασω και ενα βιντεακι στο youtube να το δεις οταν θα εισαι ηρεμος

λες πιο πανω "όπως και εσείς γιατί του βρίζατε συνέχεια το σπίτι,αν δεν κάνω λάθος"
βρες μου εναν αγωνα σε παρακαλω πολυ που δεν βριζουν σε καποια φαση τον διαιτητη

Αν εξαιρέσεις λιγο τα νευρακια σου μια χαρα παιχτης μου φάνηκες δεν ξερω αν οι διαφορα θα ηταν μεγαλύτερη, αλλα λιγη μετριοφροσύνη δεν βλάπτει

και τελος αν θυμαμε καλα ηρθες στο τελος του αγωνα και ζητησες συγωμη απο καποιο παιδι στην κερκίδα για την συμπεριφορά σου απέναντι τους. για θυμήσου καλα ποσες φορες εβριζες την κερκιδα και εκανες χειρονομίες και σε κραταγαν οι συμπαίχτες σου.

Και για να μην λες οτι γραφω πισω απο την ανωνυμία του forum ονομάζομαι Βητος Νικος και ειμαι στο Δ.Σ του Α.Ο Πρωτεα


..και εγω επισης..

..δεν ειναι καραμελα το Μανες που ητανε... (για τους ελαχιστα πολιτισμενους-και οχι πηθικοειδη..)

H συγκεκριμενη απαντηση σου μονο απο απελπισμενο "ακαπνο" ξελιγωμενο λυγουρη θα την περιμενε κανεις..

Η χειροτερη εντυπωση στο παιχνιδι δεν ητανε το 10 του ΜΕΛΑ (απαραδεκτος..να τιμωρηθει παραδειγματικα απ την ομαδα του-για τους συμπαικτες του..) ουτε οι 7-8 εκολαπτομενοι 15χρονοι καφροι της κερκιδας του Πρωτεα ΑΛΛΑ οι υπερηφανοι! με ονοματεπωνυμο (π.χ. Βητος Νικος ΔΣ Πρωτεα) τρομαρα τους που εφεραν ανεχτηκαν δεν παρενεβησαν και δικαιολογουν τετοια παρελθουσα & ξεχασμενη καφροαλητεια στο Μπασκετ.. Να χαιρεται το μπασκετ τετοιους παραγοντες-που διδασκεις αγωγη ΒΝ του ΔΣ Πρωτεα να ρθουμε..

Οι Αθλητες του πρωτεα παντως παρολο το "δυστυχες" περιβαλον κλιμα που τους συνοδευει (κερκιδα-υπερηφανοι παραγοντες..) ητανε αξιοπρεπεστατοι & αθλητες του ΜΠΑΣΚΕΤ-ΚΑΛΗ ΤΟΥΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ
tkp14
Φιλε mod ελπιζω να καταλαβαινεις οτι η αναφορα μου σε σενα γινεται με τον πλεον φιλικο τροπο δεν ηθελα να στην πω,απλη κουβεντα μονο.Οταν ανεφερα την λεξη απαντηση λαθος μου.Η αναφορα αυτη δεν θα πρεπε να γινει γενικα και οχι προς τα εσενα.λαθος μου.Ελα την Παρασκευη ΜΕΤΣ να μας δεις,εχει χαβαλε!
kostas10
QUOTE (tkp14 @ Nov 14 2010, 17:15 ) *
Ρε 10αρι αρχηγε-παλιε-παιχταρα-ψηλε-παληκαρα και μονο που γνωριζεις γραφη και αναγνωση με εκπλησσει πραγματικα και μπραβο σου.15 χρονων δεν ειμαι και η μορφωση μου ειναι σιγουρα μεγαλυτερη απο αυτη του δημοτικου(?) αντε γυμνασιου που προφανως εχεις.Τα 15χρονα που λες κανουν ακομα χειροτερα αυτα που εκανες καθως απευθυνοσουν σε ατομα στα οποια ριχνεις μια 20αρια χρονια-γιατι πρεπει να σουνα ο μεγαλυτερος εκει-μεγαλυτερος και απο τον γκριζομαλλη κυριο(οσο υποτιμητικα το λες αυτο.Και μονο που απαντας με ενα ποστ τελειως εγωκεντρικο δειχνει ποσο κενο επικρατει στο μυαλο σου αρχηγε-παλιε-παιχταρα-ψηλε-παληκαρα.Δεν ειπε κανεις οτι χασαμε εξαιτιας σου ουτε οτι τα συνθηματα μας δεν περιειχαν βρισιες.Απανταμε στα δυο παλικαρια που κανουν λογο μονο στον συμπεριφορα μας και οχι στην δικια σου.Ειμαστε εδω για να επιβεβαιωσουμε οτι ησουν εισαι και θα εισαι το ρεζιλι ο κλοουν και ο ψευτονταης της κατηγοριας.Δεν ειναι τυχαιο πως τα λεγομενα μας εχουν υποστηρικτες τοσο απο τον assistant οσο και απο το μελος της Εκαλης(το οποιο φιλικα συμβουλευω να ξεσηκωσει αμυνες Ομπραντοβιτς για να περιορισει αυτον τον ΠΑΙΚΤΑΡΑ στο μεταξυ τους παιχνιδι smiley.gif )

Δεν θα ξαναμπεις λες εδω μεσα αλλα ειμαι σιγουρος θα λες στις παρεες σου οτι ταχα μας κανονισες τοσο εδω οσο και στο ματς.Και αυτος που σου σφυριξε οτι λεμε γγια σενα εδω θα σου σφυριξει και αυτα αρα σιγουρα δεν τα λεω στον βροντο.Επομενως αρχηγε-παλιε-παιχταρα-ψηλε-παληκαρα σε περιμενουμε στο ΜΕΤΣ να μας δειξεις ποσο μεγαλη την εχεις..την μπασκετικη ικανοτητα!Ελα αφου εισαι τοσο αντρας να μας νικησεις με διαφορα οπως λες παραπανω και ελα αν θες να κανεις τα ιδια..Δεν σε απειλω και σου εγγυωμαι οτι δεν θα σαι ακουμπησει κανενας...

Τελος για τον mod του φορουμ που απορρει για το τι ακουει ,καλως η κακως τα συνθηματα αυτα υπαρχουν εδω και καμια 20αρια - 30αρια χρονια στα γηπεδα και ειναι ο πλεον συνηθης τροπος υποστηριξης(δεν μιλαω για βια) και αν λες οτι΄ειμαστε ερασιτεχνικο μπασκετ απαντηση σου ο coach της Εκαλης για το ΤΙ παραγουμε ως φιλαθλοι.Συγγνωμη και παλι αν προσβαλα καποιο μελλος του φορουμ-πλην της προφανους εξερεσεως

Υ.Γ Σε ολα τα αλλα με εχει καλυψει απολυτα ο dalton.

Βλέπω ότι το συνεχίζεται ακόμα.Μες λες αγράμματο ίσως και να έχεις δίκιο,αλλα στην προσπαθεια μου να γράψω όσα πιο πολλά μπορούσα και να σας εξηγήσω έκανα λάθη.Για τον γκριζομάλλη δεν μιλησα υποτιμητικά αλλά μόνος αυτός με εβρισε και κανένας άλλος από τον ΑΟ ΠΡΩΤΕΑ.Δεν νομίζω ότι ο προπονητής της Εκαλης έχει κάτι μαζί μου ούτε εγραψε κάτι εναντίον μου.Και είπα ότι η διαφορα θα ήτσν μεγαλύτερη αμα έπαιζα,(δεν το παιίζω παιχταρας άσχετε,γιατί αμα ήμουν δεν θα έπαιζα στο ΜΕΛΑΣ και σε αυτήν την κατηγορία,την πλάκα μου κάνω) γιατί μόνος σου είπες ότι παιχτες κλειδιά δεν τράβηξαν ουτε το 50%,κάνω λάθος;
Επίσης να σου πω ότι για ερκετη ώρα παίζαμε με 2 μικρούς (ο ένας ο ψηλός από το παιδικό)
Αν διαβάσες το πρωτο post που έκανα σου είπα ότι έκανα λάθος και ότι δεν τα είχα με τον Α.Ο ΠΡΩΤΕΑ και τους οπαδούς του.Συνεχίζεις και λες πράγματα για το πόσο την έχω την μαγκιά μου,δεν έχω να σου αποδείξω τίποτα ούτε σε σένα ούτε σε κανέναν άλλο.Δεν ήθελα να ξαναγράψω αλλα φτάνει ρε,έλεος.Δεν φταίω εγω που χάσατε,έπαιξα μόνο 13 λεπτα και ενώ πάτε για άνοδο σας κερδισε μια ομάδα που παλεύει να σωθεί.Θεωρώ μόνο 1 υπευθυνο για το όλο κατάντημα που δεν με άφησε να βοηθήσω την ομάδα μου.
sk63
QUOTE(nikefalin @ Nov 14 2010, 14:46 ) *
Θα ήταν λοιπόν σημάδι υγείας εαν κάποιος από τα παλικάρια ή τους κυρίους ελέγε ένα " οκ, στην ένταση ενός αγώνα παρασύρθηκαν κάποια παιδιά, είπαν 2 λέξεις παραπάνω, συγνώμμη"

Την προηγούμενη Δευτέρα ήμουν στο ντέρμπυ της Α, Νίκη Αμ.- Αετός και δεν ακούστηκε κιχ σένα εξίσου γεμάτο γήπεδο.

Αν στα τοπικά επικρατήσει κάποιου είδους γηπεδικός πολιτισμός, χωρίς λεκτικές ακρότητες , χωρίς ηλίθια βία τότε να είμαστε σίγουροι οτί σιγά σιγά αυτό θα μεταφερθεί και παραπάνω.


θα συμφωνήσω απόλυτα με τον nikefalin. Ντροπή και στις δύο ομάδες που κάθονται και γράφουν οσα γράφουν. Αντί να κάτσετε να δείτε πως θα φέρουμε τα μικρά παιδιά στα γήπεδα κάνετε τα πάντα για να μην έρθουν ποτέ. Συγχαρητήρια και στους δύο. οχι τίποτε άλλο αλλα αυτά γίνονται συνέχεια και σε ολα τα γήπεδα και απο τους οπαδούς και τους παίκτες. και αντί να βάλετε το κεφάλι κάτω και να απολογηθείτε......Εχετε καταλάβει σε τι κατηγορία παίζετε? Μια πιό πάνω απο το τίποτα και κάνετε λές και θα χάσετε την ευρολίγκα. Λές και κάνετε κάτι σπουδαίο με το να μιμήστε τους κάφρους των μεγάλων ομάδων που διώχνουν τον κόσμο απο το γήπεδο και έφτασαν στο σημείο να τους βλέπει ο κόσμος μόνο απο την τηλεόραση. Για τους παίκτες τι να πώ. Οτι πρέπει κάποια στιγμή να μεγαλώσουν? Οτι τελικά κανένας δεν χαίρετε το παιχνίδι? Ισως τελικά πρέπει να παίζουν μόνο έφηβοι και κάτω σε αυτές τις κατηγορίες. Μήπως και καταφέρουμε να ξεκινήσουμε κατι καλό.
Δεν είμαστε ούτε εμείς άγιοι στην ομάδα μου και πολλές φορές μπορεί και εμείς να παρεκτραπούμε και να κάνουμε λάθος. Αλλά οχι και να το υπερασπιζόμαστε κιόλας. Λυπάμαι που ασχολήθηκε τόσος κόσμος με αυτό το θέμα και με τέτοια ένταση. Λίγη ψυχραιμία δεν βλάπτει.
και εμείς παίξαμε στον Πρωτέα. Χάρηκα που μάζεψε κόσμο και φώναζε για την ομάδα. Δεν χρειάζονται ρε παιδιά τόσα συνθήματα με βρισιές. Μπορείτε να βοηθήσετε την ομάδα σας πιό κόσμια και να μαζέψετε και άλλα παιδιά που θα χαίρονται να έρχονται να τραγουδάνε για την ομάδα. Αφού κάνετε μια προσπάθεια κάντε την σωστά.
Για τις χειρονομίες? Μεγάλοι άνθρωποι και να μην βάζουνε μυαλό? χρειάζονται αυτα? Ωραία και χειρονομούμε και βρίζουμε.
Και μετά τι καταφέρνουμε? Λες και ετσι θα κερδίσει η ομάδα. Και πες οτι κέρδισε. Και πες οτι ανέβηκε και κατηγορία. Και τι έγινε? Γίναμε ομαδάρα? Γίναμε παικταράδες? τι κερδίσαμε? Γίναμε πλούσιοι? Γίναμε διάσημοι? Ασχολείται κανείς μαζί μας? Ολοι μας είμαστε σε ομάδες που δεν έχουν τις δυνατότητες (κυρίως οικονομικά) για να είναι σε μεγάλες κατηγορίες. ΧΑΡΕΙΤΕ το τώρα που μπορείτε!!! Μετά θα είναι αργά και θα το μετανοιώσετε.
Συγνώμη για το ύφος μου αλλά στεναχωριέμαι οταν βλέπω οτι δυστυχώς δεν θέλουμε να αλλάξουμε τίποτα. Κι ας ξέρουμε κατα βάθος πως οτι κάναμε μεχρι τώρα μπορεί και να είναι λάθος.
tkp14
sk 63 συμφωνω μαζι σου σε οσα λες απολυτα.Εγω δεν εκπρωσοπω τον Πρωτεα αρα δεν ειναι ντροπη της ομαδας.Εξ ονοματος της ομαδας μιλησε ο προεδρος.Αρα δεν ειναι ντροπη στις δυο ομαδες,Δεν ξερω σε ποια ομαδα ανοικεις και λες οτι επαιξες εναντιον μας αλλα ειδες οτι στο γηπεδο ειχαμε αντρες γυναικες παιδια...ολη η γειτονια εκει.Μερικους πιτσιρικαδες που θελουν φασαριες εμεις οι μεγαλυτεροι τους κραταμε τα γκεμια.Ειδες ποσο πολιτισμενα μιλαω εδω και ο,τι κανω στο γηπεδο περιοριζεται στα συνθηματακια αυτα.Ειμαι κατα της βιας,αν δεις στο γηπεδο τα λεμε και χαμογελαμε.Γιορτη εχουμε καθε Παρασκευη.


Κωστα ερχεται το βιντεο και ελπιζω να σε δω ΜΕΤΣ,μην κανεις πισω οπως με τα γραφομενα σου(δεν σε απειλω απλα οπως σε βλεπω δεν σε κοβω να θες να ρθεις-γτ προφανως φοβασαι τα οσα εκανες και δεν παραδεχεσαι)
jhantzop
QUOTE(tkp14 @ Nov 14 2010, 18:44 ) *
...
Ειδες ποσο πολιτισμενα μιλαω εδω και ο,τι κανω στο γηπεδο περιοριζεται στα συνθηματακια αυτα.Ειμαι κατα της βιας,αν δεις στο γηπεδο τα λεμε και χαμογελαμε.
...


...





Επειδή το θέμα δεν βγάζει πουθενά, και ότι είχε να πει ο καθένας το είπε, ας σταματήσει εδώ.

Ευχαριστώ.


bozidar78
QUOTE(Α.Ο. ΠΡΩΤΕΑΣ @ Nov 14 2010, 00:20 ) *
Αγαπητοί φίλοι καλησπέρα

Είμαι ο πρόεδρος του διοικητικού συμβουλίου του Α.Ο. ΠΡΩΤΕΑΣ. Είμαι κατά των σχόλιων στα forum γιατί πιστεύω ότι το μπάσκετ παίζετε στα γήπεδα και εκεί δίνονται οι απαντήσεις. Είχα παρακαλέσει όλα μας τα μέλη να μην δώσουν καμία απάντηση αλλά επειδή έχει ξεκινήσει αυτή η συζήτηση νομίζω ότι πρέπει κάποιος να εκπροσωπήσει επίσημα το σύλλογο.

Η ομάδα μας λέγεται Α.Ο. ΠΡΩΤΕΑΣ και καμία άλλη στη χώρα δεν έχει δικαίωμα να χρησιμοποιεί το όνομα Πρωτέας χωρίς τοπωνύμιο δίπλα π.χ. Πρωτέας Βούλας, Πρωτέας Π.Φώκαιας κτλ.
Το όνομα στο φύλλο αγώνος είναι λάθος της Ε.Ο.Κ. καθώς όλοι οι φορείς (Γ.Γ.Α. , εφορία, πρωτοδικείο κτλ μας αναγνωρίζουν με το όνομα Α.Ο. ΠΡΩΤΕΑΣ.
Το περασμένο Μάιο ανέλαβα την ομάδα στα όρια της καταστροφής σε ηλικία 24 ετών μαζί με παλαιούς συναθλητές της ίδιας ηλικίας.
Μέσα σε 2 μήνες αθλητικής δράσης έχουμε 150 αθλητές, 10 χορηγούς, γραμματέα σε καθημερινή βάση και άλλα πολλά που δεν είναι της παρούσης. Ενδεικτικά μόνο θέλω να σας πω ότι στο 11ο Συνέδριο της Ελληνικής Εταιρίας Διοίκησης Αθλητισμού είμαστε καλεσμένοι για να κάνουμε ένα σεμινάριο στα μέλη της εταιρίας με θέμα την οργάνωση αθλητικών συλλόγων τοπικής εμβέλειας.

Ο Πρωτέας ο οποίος έχει αγωνιστεί για περίπου 2 δεκαετίες στις εθνικές κατηγορίας και για μία δεκαετία στην Α2 εθνική κατηγορία είναι ο μοναδικός σύλλογος που καλλιεργεί συστηματικά το μπάσκετ από το 1965 στη περιοχή του Νέου Κόσμου.

Μέσα σε 6 μήνες διοίκησης καταφέραμε οι Παρασκευές να είναι μέρες αργίας για τη γειτονία μας και οι αγώνες μας σημείο συνάντησης.

Για μας οι ομάδα είναι ταυτότητα γιατί όπως γνωρίζεται ανήκουμε στον αχανή δήμο Αθηναίων.

Η περιοχή που βρίσκονται τα γήπεδα της ομάδας έχει πάρει το όνομα του συλλόγου και κανείς δεν ξέρει την επίσημη ονομασία...

Εύχομαι σε όλες τις ομάδες και σε όλους τους προέδρους να νιώσουν αυτό που νιώθουμε εμείς φέτος σε κάθε αγώνα, εύχομαι να δω γήπεδα γεμάτα σε όλες τις γειτονιές και ας ακούσω και κανένα μπινελίκι δεν πειράζει.

Θέλω να κάνω μερικές ερωτήσεις σε όλους όσους έχουν κοινό νου.

Είναι καταδικαστέο το κλίμα που δημιούργησαν οι φίλοι του Πρωτέα ακόμα και στο Αιγάλεω και δεν είναι ότι αθλητής των γηπεδούχων έκανε χειρονομίες καθ' όλη τη διάρκεια του αγώνα για να προκαλέσει την κερκίδα;

Δεν είναι γελοίο που μετά από τόσες χειρονομίες στο τέλος του αγώνα έτρεξε να τους πάρει αγκαλιά για να σώσει το τομάρι του από τυχόν απαντήσεις της κερκίδας στο β΄γυρο; (Εδώ να τονίσω ότι εγγυώμαι προσωπικά ότι κανείς δεν θα ενοχληθεί στο Μετς)

Δεν είναι κατακριτέο που ενώ κερδίζει με 10 πόντους ο προπονητής του Μελά πήρε time out στα 15 δεύτερα; ( Βέβαια ζήτησε συγγνώμη αλλά τι να το κάνεις.)


Αγαπητοί φίλοι σε άλλους αρέσει σε άλλους δεν αρέσει αλλά ο Πρωτέας των Πανελληνίων πρωταθλημάτων και των εθνικών κατηγοριών είναι μια πολύ μεγάλη ομάδα με πολύ μεγάλη ιστορία σε μία πολύ μικρή κατηγορία.

Προσπαθήστε να οργανώσετε τις ομάδες σας, να φέρετε κόσμο στο γήπεδο σε μόνιμη βάση και όχι όταν παίζετε με τον Πρωτέα, να βγάλετε νέους αθλητές, να προσφέρετε στη γειτονία σας και αφήστε τον Πρωτέα στην ησυχία του.

Τώρα μπορείτε να σκεφθείτε ή να μας μισήσετε ελεύθερα.


ΥΓ. στο facebook υπάρχει ένα group (PROTEAS ATHENS B.C.) εκεί θα βρείτε βίντεο και φωτό για όλα τα παραπάνω.

Aγαπητε Προεδρε σου ευχομαι καλη δυναμη στο εργο σου.Δε σε γνωριζω προσωπικα αλλα μπορω να πω με σιγουρια οτι ειναι πολυ σημαντικο να ασχολουνται νεοι ανθρωποι με τη διοικηση των συλλογων γιατι το μερακι και η αγαπη για το αθλημα ειναι αυτο που λειπει περισσοτερο απο το χωρο.Θα μου επιτρεψεις ομως να σου επισημανω απο την πειρα μου στα παραγοντικα δρωμενα οτι τα φαινομενα λεκτικης βιας μπορει να εξελιχθουν σε προβλημα για την ομαδα σου και να καταστρεψουν την τιμια προσπαθεια σου.
ΥΓ Αν μπορεις δωσε λεπτομερειες για το συνεδριο που αναφερεις
jhantzop
QUOTE(jhantzop @ Nov 14 2010, 18:56 ) *
...





Επειδή το θέμα δεν βγάζει πουθενά, και ότι είχε να πει ο καθένας το είπε, ας σταματήσει εδώ.

Ευχαριστώ.


Κάτι είπα, σεβαστείτε το. Εκτός από διαγραφή posts θα πέσουν καμπάνες στα επόμενα.

Thank you.


dalton
QUOTE (bozidar78 @ Nov 14 2010, 19:53 ) *
ΥΓ Αν μπορεις δωσε λεπτομερειες για το συνεδριο που αναφερεις

Συνεδριο Ελλεδα
jhantzop
5η αγωνιστική - Παρασκευή 12 Νοεμβρίου 2010
Γ1-05 21:30 ΣΠΑΤΩΝ ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ - ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 37-48 (11/11/2010)
Γ1-05 20:00 6ο ΕΝ.ΛΥΚ.ΑΙΓΑΛΕΩ ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΑΟ ΠΡΩΤΕΑΣ 78-70
Γ1-05 20:15 ΡΟΥΦ ΚΛ. ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ - ΑΟ ΕΚΑΛΗΣ 70-48
Γ1-05 20:30 ΩΡΩΠΟΥ ΚΛ. ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ - ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ 51-68
Γ1-05 21:00 ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ - ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 51-64
Γ1-05 21:45 ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ ΑΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 64-66

Βαθμολογία (σε 5 αγώνες)
ΑΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 9 (4-1)
ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 9 (4-1)

ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ 9 (4-1)
ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ 8 (3-2)
ΑΟ ΠΡΩΤΕΑΣ 8 (3-2)
ΑΟ ΕΚΑΛΗΣ 8 (3-2)
ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 8 (3-2)
ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ 7 (2-3)
ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 7 (2-3)
ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ 6 (1-4)
ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 5 (1-4)
ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ 5 (0-5)


6η αγωνιστική - Παρασκευή 19 Νοεμβρίου 2010
Γ1-06 19:45 ΜΕΤΣ Α' ΑΟ ΠΡΩΤΕΑΣ - ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ
Γ1-06 20:15 ΡΟΥΦ ΚΛ. ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ - ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ
Γ1-06 21:00 ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ - ΑΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ
Γ1-06 21:15 ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ
Γ1-06 21:30 ΠΟΛΙΤΕΙΑΣ ΚΛ. ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ
Γ1-06 22:00 Ν.ΠΕΝΤΕΛΗΣ ΑΟ ΕΚΑΛΗΣ - ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ


Bet on C1-05
jhantzop 3/6
BILLY9 3/6

κουβάς!

smiley.gif


politis
QUOTE (Α.Ο. ΠΡΩΤΕΑΣ @ Nov 14 2010, 00:20 ) *
Αγαπητοί φίλοι καλησπέρα

Είμαι ο πρόεδρος του διοικητικού συμβουλίου του Α.Ο. ΠΡΩΤΕΑΣ. Είμαι κατά των σχόλιων στα forum γιατί πιστεύω ότι το μπάσκετ παίζετε στα γήπεδα και εκεί δίνονται οι απαντήσεις. Είχα παρακαλέσει όλα μας τα μέλη να μην δώσουν καμία απάντηση αλλά επειδή έχει ξεκινήσει αυτή η συζήτηση νομίζω ότι πρέπει κάποιος να εκπροσωπήσει επίσημα το σύλλογο.

Η ομάδα μας λέγεται Α.Ο. ΠΡΩΤΕΑΣ και καμία άλλη στη χώρα δεν έχει δικαίωμα να χρησιμοποιεί το όνομα Πρωτέας χωρίς τοπωνύμιο δίπλα π.χ. Πρωτέας Βούλας, Πρωτέας Π.Φώκαιας κτλ.
Το όνομα στο φύλλο αγώνος είναι λάθος της Ε.Ο.Κ. καθώς όλοι οι φορείς (Γ.Γ.Α. , εφορία, πρωτοδικείο κτλ μας αναγνωρίζουν με το όνομα Α.Ο. ΠΡΩΤΕΑΣ.
Το περασμένο Μάιο ανέλαβα την ομάδα στα όρια της καταστροφής σε ηλικία 24 ετών μαζί με παλαιούς συναθλητές της ίδιας ηλικίας.
Μέσα σε 2 μήνες αθλητικής δράσης έχουμε 150 αθλητές, 10 χορηγούς, γραμματέα σε καθημερινή βάση και άλλα πολλά που δεν είναι της παρούσης. Ενδεικτικά μόνο θέλω να σας πω ότι στο 11ο Συνέδριο της Ελληνικής Εταιρίας Διοίκησης Αθλητισμού είμαστε καλεσμένοι για να κάνουμε ένα σεμινάριο στα μέλη της εταιρίας με θέμα την οργάνωση αθλητικών συλλόγων τοπικής εμβέλειας.

Ο Πρωτέας ο οποίος έχει αγωνιστεί για περίπου 2 δεκαετίες στις εθνικές κατηγορίας και για μία δεκαετία στην Α2 εθνική κατηγορία είναι ο μοναδικός σύλλογος που καλλιεργεί συστηματικά το μπάσκετ από το 1965 στη περιοχή του Νέου Κόσμου.

Μέσα σε 6 μήνες διοίκησης καταφέραμε οι Παρασκευές να είναι μέρες αργίας για τη γειτονία μας και οι αγώνες μας σημείο συνάντησης.

Για μας οι ομάδα είναι ταυτότητα γιατί όπως γνωρίζεται ανήκουμε στον αχανή δήμο Αθηναίων.

Η περιοχή που βρίσκονται τα γήπεδα της ομάδας έχει πάρει το όνομα του συλλόγου και κανείς δεν ξέρει την επίσημη ονομασία...

Εύχομαι σε όλες τις ομάδες και σε όλους τους προέδρους να νιώσουν αυτό που νιώθουμε εμείς φέτος σε κάθε αγώνα, εύχομαι να δω γήπεδα γεμάτα σε όλες τις γειτονιές και ας ακούσω και κανένα μπινελίκι δεν πειράζει.

Θέλω να κάνω μερικές ερωτήσεις σε όλους όσους έχουν κοινό νου.

Είναι καταδικαστέο το κλίμα που δημιούργησαν οι φίλοι του Πρωτέα ακόμα και στο Αιγάλεω και δεν είναι ότι αθλητής των γηπεδούχων έκανε χειρονομίες καθ' όλη τη διάρκεια του αγώνα για να προκαλέσει την κερκίδα;

Δεν είναι γελοίο που μετά από τόσες χειρονομίες στο τέλος του αγώνα έτρεξε να τους πάρει αγκαλιά για να σώσει το τομάρι του από τυχόν απαντήσεις της κερκίδας στο β΄γυρο; (Εδώ να τονίσω ότι εγγυώμαι προσωπικά ότι κανείς δεν θα ενοχληθεί στο Μετς)

Δεν είναι κατακριτέο που ενώ κερδίζει με 10 πόντους ο προπονητής του Μελά πήρε time out στα 15 δεύτερα; ( Βέβαια ζήτησε συγγνώμη αλλά τι να το κάνεις.)


Αγαπητοί φίλοι σε άλλους αρέσει σε άλλους δεν αρέσει αλλά ο Πρωτέας των Πανελληνίων πρωταθλημάτων και των εθνικών κατηγοριών είναι μια πολύ μεγάλη ομάδα με πολύ μεγάλη ιστορία σε μία πολύ μικρή κατηγορία.

Προσπαθήστε να οργανώσετε τις ομάδες σας, να φέρετε κόσμο στο γήπεδο σε μόνιμη βάση και όχι όταν παίζετε με τον Πρωτέα, να βγάλετε νέους αθλητές, να προσφέρετε στη γειτονία σας και αφήστε τον Πρωτέα στην ησυχία του.

Τώρα μπορείτε να σκεφθείτε ή να μας μισήσετε ελεύθερα.


ΥΓ. στο facebook υπάρχει ένα group (PROTEAS ATHENS B.C.) εκεί θα βρείτε βίντεο και φωτό για όλα τα παραπάνω.



Θέλω να πω και εγώ την άποψη μου για το θέμα ΜΕΛΑΣ – ΠΡΩΤΕΑΣ.
Έτυχε να ήμουν στην κερκίδα του συγκεκριμένου αγώνα.
Καταρχήν το basket forum το επισκέπτομαι τα τελευταία 3 χρόνια για να ενημερώνομαι και ποτέ δεν έχω γράψει.Μπράβο στα παιδιά που το έφτιαξαν.
Πιστεύω είναι ένα site για ενημέρωση και ανταλλαγή απόψεων και όχι για κατινιές,αλλά σήμερα αυτό θα κάνω και εγώ γιατί βλέπω το άδικο.
Τα 3 εμετικά συνθήματα του ΠΡΩΤΕΑ γιατί μόνα αυτά ακούστηκαν και τίποτα άλλο που να παροτρύνουν την ομάδα σας ξεκίνησαν πριν από το ζέσταμα των ομάδων και δεν φταίει Ο παίχτης του ΜΕΛΑ με το Νο 10 που έκανε χειρονομίες (απαράδεκτος) για το ξεκίνημα τους,ούτε δυναμίτισε το κλίμα.
Έτσι δεν είναι πρόεδρε – προπονητή του ΠΡΩΤΕΑ;
Δεν κούναγες τα χέρια και καλά να σταματήσουν στην εξέδρα γελώντας ακούγοντας τα συνθήματα για της μανάδες και ότι εσείς είστε ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ από τον ΝΕΟ ΚΟΣΜΟ που …...
Το ότι είσαι μικρός και έχεις αναλάβει τις τύχες ενός σωματείου δεν σου επιτρέπει να συμφωνείς γι’αυτά τα συνθήματα ούτε να ηθικολογείς στα e-mail όπως τα περήφανα μέλη του Δ.Σ ΣΙΜΣΙΡΗΣ , ΒΗΤΟΣ & TPK14 που ήταν και ο υποκινητής της εξέδρας σύμφωνα με τα λεγόμενα του.
Την 3η αγωνιστική μέσα στο ΡΟΥΦ τι έγινε;
Σε μια έδρα όπως του ΜΕΛΑΣ που είναι ήσυχη και δεν πειράζει κανέναν.
Με μια ομάδα που έχετε βρεθεί άλλες 3-4 φορές στο παρελθόν.
Αλήθεια δεν σας βάλανε μέσα χωρίς να πληρώσετε εισιτήριο 50 άτομα για να κάνετε την εξέδρας σας;
Είμαι σίγουρος και μακάρι να βγω ψεύτης ότι στον αγώνα ΠΡΩΤΕΑΣ – ΜΕΛΑΣ
Θα κάνετε χειρότερα αφού έχεις γίνει τώρα και αυτό.
Λυπάμαι το 10 για το τι έχει να ακούσει.
Σας εύχομαι να ανεβείτε κατηγορίες και να πάτε να παίξετε σε πιο καλές και δυνατές έδρες και κάνετε ότι κάνατε στο ΜΕΛΑΣ,
δεν νομίζω ότι θα σας αφήσουν να φύγετε από εκεί ζωντανούς.
Το παιχνίδι ήταν πολύ καλό και πήγαινε πόντο πόντο με τις 2 ομάδες να παίζουν καλό basket κατά διαστήματα και χωρίς οι παίχτες μεταξύ τους συμπεριλαμβανομένου και του 10 που έπαιξε 10 λεπτά να έχουν προστριβές μεταξύ τους.
Δεν καταλαβαίνω γιατί έχει γίνει τόσο ντόρος.
Βοηθήστε το basket που λέτε ότι αγπάτε.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.