Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παναθηναϊκός - Γενικά θέματα που αφορούν την ομάδα
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244
Redoctor
Aν δεν ήταν κομμάτι της προσωπικότητας του dpg7000 να βρίζει
μάνες Σπανούλη και διαιτητών θα ήταν μακράν η πιο ενδιαφέρουσα προσωπικότητα Προέδρου ομάδας στην Ελλάδα. Αυτά που έχει κάνει σε 5 χρόνια είναι για ταινία
patissiotis
QUOTE(j-kidd13 @ May 25 2017, 15:56 ) *
Kαλα,ας ειχαμε αυτη την 5ετια πχ 2 ευρωλιγκες και 1 f4,και θα βλεπαμε αν οσοι τον εχουν στησει στο εκτελεστικο αποσπασμα,θα λεγανε τα ιδια πραγματα με τωρα...

Δεν εχετε καταλαβει οτι με τετοιες συμπεριφορες δεν θα εχουμε ποτε ευρωλιγκες, θα μετραμε κυπελλα 4/4, 5/5 και οι απεναντι τελικους και ευρωλιγκες. Και εμεις θα εχουμε μεγαλυτερα μπατζετ και οι απεναντι ευρωλιγκες (τι μου θυμιζει, αυτο, τι μου θυμιζει 39.gif)
Και μιλωντας για τον εαυτο μου ΠΟΤΕ δεν θα αποθεωνα τον οποιοδηποτε προεδρο με αυτη τη συμπεριφορα. Αυτα που κοροϊδευω θα κανω?
j-kidd13
QUOTE(Nemesakos @ May 25 2017, 15:55 ) *
Αν θες την ξεκινάμε.. Σάρας, Μπατίστ, Νίκολας, Πέκοβιτς, Σισκάουσκας...Δεν καταλαβαίνω τι νόημα έχει. Να του χρεώσουν εκεί στην Φενέρ που έφερε τον Ερσέκ και του Ντουβερίογλου αν είναι..
Εκτός αν συζητάμε μόνο για το Ελληνικό στοιχείο που δεν έφερε που εκεί δεν μπορω να πω κάτι..


Καλα δεν ειναι και κατορθωμα που εφερε Νικολας Πεκοβιτς Σισκαουσκας και οσους αντιστοιχους πηρε.Ηταν παικτες με επιπεδο,ακριβοι,και κανανε τη διαφορα στις ομαδες τους.Χρημα ηθελε για να τους φερεις.Και του δινανε απλετο.Για Μπατιστ 100% μαζι σου.Ενας απλα τιμιος παικτης,εξελιχθηκε σε τοπ σεντερ στην ευρωπη στα χερια του.Τον Σαρας δεν τον πηρε ο Ζοτς.Ηταν κινηση των αδερφων.Αλλου που τον δεχτηκε ο Ζοτς γιατι μιλαμε για τον μεγαλυτερο παικτη της ευρωπης...
pan24
QUOTE (salonikatasos @ May 25 2017, 15:06 ) *
αφού δεν ήθελαν τότε,γιατί να θέλουν τώρα?
τα έσοδα είναι 5-7 εκατομμύρια? τα έξοδα ξέρεις πόσα είναι? μόνο τα καθαρά λεφτά των παιχτών είναι κοντά 10 εκατομμύρια. βάλε και την εφορία και όλα τα παρελκόμενα,το συνολικό μπάτζετ είναι κοντά στα τριπλάσια. ποιος νοήμων άνθρωπος βάζει κάθε χρόνο 10-15 εκατομμύρια από την τσέπη του επειδή έτσι γουστάρει να βλέπει την ομάδα του πρωταγωνίστρια? στον παναθηναϊκό, όπως και στον ολυμπιακό, όπως και στην άεκ και τον άρη και τον πάοκ,πρέπει να χαρτζιλικώσεις κόσμο. όλα όσα γίνονται στο μπασκετικό παναθηναϊκό έχουν να κάνουν με αυτό ακριβώς,επειδή ο ΔΓ έκοψε τις εκδρομές,σταμάτησε να βάζει τσαμπατζήδες στο γήπεδο και τώρα πήγε να τους πάρει και τον ερασιτέχνη που είναι ένα από τα πρωτοπαλίκαρα της θύρας 13

χορηγός είναι η superfoods,συμφερόντων γιαννακόπουλου. θυμάσαι φαντάζομαι τα σχόλια όταν μπήκε το όνομα δίπλα στο παναθηναϊκός...

Δεν ειπα οτι θελουν.Ειπα οτι ενδεχομενως να γινεται
Ξερω ποσα ειναι τα εξοδα(και ας βγαζει ο ισολογισμος που υπαρχει λινκ λιγες σελιδες πιο πριν εξοδα 7 και κατι) και ειπα υπο ποια προυποθεση μπορει να γινει κατι.Με τον παναθηναικο και γενικα τις μεγαλες ομαδες αποκτας δυναμη πολιτικα.Ουτε ο μαρινακης ουτε ο σαββιδης ουτε οι γιαννακοπουλοι ουτε οι αγγελοπουλοι οταν πρωτομπηκαν το εκαναν απο την αγαπη για την ομαδα
(Προσφατο παραδειγμα,η αντιπολιτευση δεν τα εχει καλα με τον σαββιδη και οπαδοι του παοκ μαζευονται για φασαρια στις συγκεντρωσεις της.Τελος το οφτοπικ)
Αν εισαι εταιρεια με ομαδες βεληνεκους μπασκετικου παναθηναικου-ολυμπιακου αποκτας μεγαλη προβολη και στην ευρωπη

Οποτε αυτα τα 10-15εκ δεν ειναι ευκολο σιγουρα αλλα δεν ειναι και αδυνατο να βρεθουν
Υποθετικη εντελως η συζητηση γιατι εγω δεν υποστηριζω να φυγει ο ΔΓ

Ginobili τα 13-15 και οτι εφυγε για 2εκ δεν γραφτηκαν απο καποιους ασχετους.Το ιδιο σαιτ στην αναρτηση που δημοσιευσε τις συνομιλιες το εγραψε,αρα ο ΔΓ

Το μπατζετ επαιξε ρολο οχι κυριο ομως.Αν ηταν ο ΔΓ και του ελεγε 25-30 μυρια θα εμενε.Αν του ελεγαν 10-13 και κουμαντο παυλος-θανασης πιθανοτατα θα εμενε.10-13 με ΔΓ οχι γιατι μαγος δεν ειναι,θα ερχονταν και σκουπες και χαμενα πρωταθληματα και ηττες.Ηξερε τον ΔΓ τοσα χρονια και μπορουσε να προβλεψει οτι θα υπαρχουν φαινομενα σαν τα τωρινα
Στις νικες και τα ευχαριστα ολοι καλοι ειναι
Αν ειχαμε περασει την φενερ ακομα θα λεγαμε ποσο ηρεμησε ο ΔΓ φετος
Στις ηττες και τις αποτυχιες φαινεται ο καθε ενας απο το πως διαχειριζεται την κατασταση και τα δειγματα του ΔΓ ηταν ηδη αρνητικα(βγαλτε τις φανελες πρωτοσελιδο)
MustGK
Να πω κάτι ρε παιδιά γιατί συζητάμε για κάτι που έγινε πριν πέντε χρόνια. Ο Ζοτς είναι κομάτι της ιστορίας του Παναθηναικού αλλά είναι για 13 χρόνια. Πλέον εδώ και τέσσερα χρόνια είνια στη Φενέρ και σίγουρα θα κάτσει με την αναένωση για άλλα τρία στο σύνολο εφτά χρόνια τουλάχιστον. Για όποιον λόγο και αν διαφωνούσαν ΔΓ και Ζοτς, για μένα έπρεπε να τα βρουν αν αγαπούσαν τον Παναθηναικό. Δεν τα βρήκαν, τέλος και έφυγε. Καλή επιτυχία του εύχομαι και τον ευχαριστώ για αυτά που πρόσφερε. Πάντα θα τον σέβομαι αλλά πλέον είναι σε άλλη ομάδα. Η ζωή του συνεχιστηκε. Μακάρι να μπορούσε να γυρίσει αλλά δεν γίνεται. Τώρα ο Παναθηναικός έχει προβλήματα εσωτερικά( διοίκηση με παίκτες, παίκτες με παίκτες, προπονητικό τιμ με παίκτες, ΔΓ με τον εαυτό του, ΔΓ με οπαδούς) και αγωνιστικά. Το θέμα είναι ότι πάντα θα γίνονται λάθη αλλά πρέπει να μαθαίνουμε και να γίνόμαστε καλύτεροι. Καμία ιστορία και καμία ομάδα δεν γίνεται ρεζίλι από ένα ή δύο ή τρία σκηνικά. Όλοι πρέπει να βοηθήσουμε να πάει καλύτερα η ομάδα. Τα υπόλοιπα περί φυγής ΔΓ τα αφήνω ασχολίαστ, όπως και τα καλύτερα στον τάφο του ινδού και στην Α2. Ο ύμνος λέει ''σύλλογος μεγάλος δεν υπάρχει άλλο'' και ''Πρωταθλητή σε όλα τα σπορ παντοτινέ''.
garou
QUOTE (j-kidd13 @ May 25 2017, 15:59 ) *
Kαλα,ας ειχαμε αυτη την 5ετια πχ 2 ευρωλιγκες και 1 f4,και θα βλεπαμε αν οσοι τον εχουν στησει στο εκτελεστικο αποσπασμα,θα λεγανε τα ιδια πραγματα με τωρα...

αν ειχαμε 2 ευρωλιγκες σε 5 χρονια δεν θα γυρνανε παιχτες με πουλμαν ,δεν θα εβγαζε στην φορα υποκλοπες δεν θα ανεβαζε αυτες τις βλακειες στο ινστα
οποτε δεν θα ειχαμε λογο να του κανουμε την κριτικη που κανουμε τωρα

αν παλι τα εκανε τα ιδια θα λεγαμε,τουλαχιστον εγω τα ιδια θα ελεγα
j-kidd13
QUOTE(patissiotis @ May 25 2017, 15:54 ) *
Γιατι ηταν λογικο να πεσει (σε σχεση με το 1999-2001) το μπατζετ την πενταετια 2001-2006? Τα καλυτερα χρονια της ελληνικης οικονομιας ηταν. Και σιγα τα εσοδα που εχουμε απο εισιτηρια. Τωρα με τα 30+ ματς στην ευρωλιγκα κανει διαφορα τοτε ηταν σχεδον αμελητεα. Τοτε ομως υπηρχε σχεδιο και οργανωση: Παυλοθανασηδες και Ζοτς εχτισαν την υπερομαδα του 2006-2011 φερνοντας με αστεια χρηματα παιχτες που τους εκανε ο Ζοτς παιχταραδες. Ποιος ηταν ο Λακοβιτς, ο Μπατιστ πριν ερθει εδω? Ο Τομασεβιτς σακατεμενος, ο Μπετσιροβιτς και οι ΜακΝτοναλντ-Ροτζερς ξεζουμισμενοι και σιγουρα οχι hot ονοματα...Το 2012 ο Ζοτς για ποιο σχεδιο και με ποιον να συζητησει? Με τον ΔΓ? icon_drunk.gif rolleyes.gif

Με ποιον τροπο δηλαδη μιλαει ο ΔΓ στον Ζοτς? Να σου πω εγω με ποιον τροπο μιλαει? Με τον τροπο που καποιος εχει παγιδευσει καποιον αλλο και προσπαθει να τον εκθεσει. Ο ΔΓ εκανε κατι ΕΜΕΤΙΚΟ: Παγιδευσε τον ανθρωπο που η οικογενεια του συνεργαζοταν επι 13 χρονια με μοναδικο σκοπο να τον ΕΚΘΕΣΕΙ. Ή και την υποκλοπη την εκανε για το καλο του Παναθηναϊκου? Λιγο ντροπη δεν βλαπτει...


Hταν λογικο να ριξει το μπατζετ τα χρονια του Σπορτινγκ,που σιγουρα λογω εισητηριων,διαφημισεων κλπ,θα ειχε μειωμενα εσοδα.Αλλο να εχεις γηπεδο 2000 θεσεων,και αλλο 20000.Οχι οτι στα ευκολα ματς θα χε κοσμο,αλλα στα ευρωπαικα,και στα ντερμπυ ναι,θα χε πανω απο 2000.

Ο Λακοβιτς ηταν απο τους πιο hot ανερχομενους παικτες,21 ποντους μο στην ευρωλιγκα πριν τον παρουμε.Ο Μπατιστ οκ,100% δουλεια Ζοτς...Ο ΜακΝτοναλντ ηρθε σαν ενας απο τους κορυφαιους πλευ μεικερ της διοργανωσης στα 30 του χρονια και mvp τoυ f4 ενα χρονο πριν ερθει σε μας.Ο Μπετσιροβιτς, δεν χρειαζονται σχολια για το επιπεδο και το ταλεντο του,απλα ειχε θεμα τραυματισμων,και ηταν ενα ρισκο η αποκτηση του.

Tωρα το πως μιλαει ο Γιαννακοπουλος,εγω εχω αλλη αποψη.Μιλαει σαν ενας ιδιοκτητης που θελει να κρατησει τον κοουτς του.Τωρα τι εχει ειπωθει στην υπολοιποη συνομιλια,δεν ξερω,και δεν μπορω να μιλησω με ασφαλεια.

QUOTE(patissiotis @ May 25 2017, 16:04 ) *
Δεν εχετε καταλαβει οτι με τετοιες συμπεριφορες δεν θα εχουμε ποτε ευρωλιγκες, θα μετραμε κυπελλα 4/4, 5/5 και οι απεναντι τελικους και ευρωλιγκες. Και εμεις θα εχουμε μεγαλυτερα μπατζετ και οι απεναντι ευρωλιγκες (τι μου θυμιζει, αυτο, τι μου θυμιζει 39.gif)
Και μιλωντας για τον εαυτο μου ΠΟΤΕ δεν θα αποθεωνα τον οποιοδηποτε προεδρο με αυτη τη συμπεριφορα. Αυτα που κοροϊδευω θα κανω?


Επιασα ενα εντελως υποθετικο-φανταστικο σεναριο.Αν ειχαμε 2 ευρωλιγκες η πλειοψηφια του κοσμου,ναι μεν θα κατεκρινε αυτες τις ενεργειες του ΔΓ,αλλα μεχρι εκει.Καμια σχεση με οσα ακουμε/διαβαζουμε τωρα.Αυτη ειναι η εκτιμηση μου.
Ledas
QUOTE (Ginobili @ May 25 2017, 15:22 ) *
Αν δεν καταλαβαινεις αυτά που ακόυς και διαβαζεις,γιατί αντιπαθεις τον Γιαννακόπουλο...πρόβλημα σου.Το ότι δεν ζητησε καποιο συγκεκριμένο νουμερο ο Ζοτς...δεν αποδεικνυει αυτό που λες.Από τα λεγομενα του,αντιλαμβανομαστε οτι ζητούσε μεγαλύτερο μπάτζετ.Τι δεν αντιλαμβανεσαι,όταν αναφέρει στον Δ.Γ ότι με αυτήν την μειωση ΔΕΝ θα μπορουμε να ειμαστε πρωτοι,και να ανταγωνιστούμε Ρεαλ,ΤΣΣΚΑ και ΜΠΑΡΤΣΑ???


Το ότι στις διαπραγματεύσεις (για αυτό γίνονται οι διαπραγματεύσεις) ο ζοτς έθεσε τους προβληματισμούς του για το μπατζετ και για το ποσο ανταγωνιστική θα είναι η ομάδα, δε σημαίνει ότι είπε φεύγω λόγω αυτού του μπάτζετ. Μπορεί μεσα απο συζητήσεις να τα βρήκανε σε ένα νούμερο και τελικά να εφυγε για κάποιον άλλο λόγο. Το ξερεις αυτό με σιγουριά χωρίς να έχεις όλη την εικόνα των επαφών; Μπορείς να ξέρεις αν τον ζοτς τον εκνεύρισε κάτι άλλο πέρα των διαπραγματεύσεων που να έγινε και να μην το μάθαμε; το ότι το μπατζετ μπορεί να ήταν ένας από τους λόγους δεν τον κάνει ψεύτη. Μπορεί ο ζοτς να θεωρεί σοβαρό λόγο για να φύγει αλλα πράγματα που δε ξέρουμε. Οταν καποιος λέει το σημαντικοτερο λόγο για μια επιλογή του, δε σημαίνει ότι είναι ψεύτης αν και στους υπόλοιπους λόγους υπάρχει αυτό που τον κατηγορούνε. Ο ζοτς είπε δεν ηταν το μπατζετ αυτός ο λόγος. Πως δένουμε σκοινί κορδόνι ότι λέει ψέμματα απο τη στιγμή που στο φοβερό ηχητικό του προέδρου δεν λεει ο ζοτς ότι φεύγει για τα λεφτά. Και αν δε μαθουμε ποιο ήταν αυτό το περιβόητο μπατζετ πως βγάζουμε συμπέρασμα; Αν ήταν ξερω γω 7 μύρια ή καμιά αστεία πρόταση, ο ζοτς και αυτό μπορεί να το εξέλαβε ως ανέκδοτο. επειδή όμως μιλάμε για τον δγ, πιο πιθανό είναι να υπήρξε όντως έλλειψη σεβασμου παρά όλα τα αλλα. Μιλάμε για δύο ανθρώπους που τα σπασαν με τον δγ. οχι για έναν. Και οι δύο ψεύτες; Και ο ένας ο σωστός; Και ο ιτούδης θέμα με το μπατζετ είχε που δεν έκατσε; Στην μπανβιτ πήγε. Μήπως όλα αυτά δείχνουν ότι εχουν παιχτει σκηνικό που δε γνωρίζουμε; Αν δεν δουμε όλο το σκηνικό δε μπρούμε να λέμε καποιον ψεύτη. Και εγώ μπορεί να λεω ότι ο δγ είναι ψεύτης γιατί του έδινε μπατζετ 4 μυρια; Εχω αποδείξεις όμως για αυτό; οχι. Αρα δε γίνεται να τον πω ψεύτη για αυτό και δεν είναι σωστό να το κάνω αν δεν έχω αποδείξεις. Το να λες τις επιφυλάξεις σου για το μπάτζετ, που ήταν και λογικές, δεν είναι αποδειξη. Εγώ θελω να δω ηχητικό ντοκουμέντο που να λέει ο ζοτς ''δημητράκη μου δίνεις λίγα, φεύγω'' . Ολα τα άλλα είναι ιστορίες για αγρίους. Στη διαπραγμάτευση πας λες τις θεσεις σου και τους προβληματισμούς σου. Ετσι πανε αυτά. για αυτο γίνονται μακροχρόνιες συζητήσεις για να βγει κάτι από όλο αυτό. Το γεγονός ότι έκατσε να διαπραγματευτεί δείχνει ότι είχε διάθεση αλλιώς θα πηγαινε θα έλεγε γεια σας και μην τον είδατε. Οποτε πολύ πιθανό να εχουν παιχτεί πράγματα που δε ξερουμε. Για τον δγ μιλάμε.

QUOTE (j-kidd13 @ May 25 2017, 15:27 ) *
Παντως,κρινοντας απο τον τροπο που μιλαει ο ΔΓ στον Ζοτς,βαζοντας μεσα την προθεση να του δωσει ποσοστο της ομαδας,και λεγοντας του οτι τον θελει για χρονια εδω,δεν νομιζω οτι στην υπολοιπη κουβεντα,θα ειπε κατι τοσο συνταρακτικο που να ωθησε τον Ζοτς στο να φυγει.


Ο τρόπος που ο δγ μιλάει δεν έχει να λέει. Εχει αποδείξει ότι αλλα λέει την μια άλλα την άλλη. Την μια μερα να είναι ήρεμος και την άλλη να τα γκρεμίζει όλα. Ο ζοτς τον ηξερε χρόνια τον υιο. Ηξερε καλά αν μπορεί να τον εμπιστευτει σε καποια που λέει ή όχι. Τωρα για μακροχρόνιες συνεργασίες και πλάνα που του αράδιασε, δε νομίζω να συγκίνησαν το ζοτς. είχε δει και μια φυλλάδα να του λέει ''πετάξτε τις φανέλες'' σε μια στραβή. Τον είδαμε και εμείς αργοτερα ποσο συνεπής είναι με τα πλάνα του. οταν αλλαζε προπονητές και παίχτες σα τα πουκάμισα. Οταν κατέληξε να διωξει δύο φορές ''τον δεύτερο καλύτερο προπονητή της ευρώπης'' ενώ στην δεύτερη παίζαν και κυνηγητό στο οακα. εμείς μάθαμε αργότερα πόσο αφερέγγυος είναι. Ο ζοτς τον ήξερε καλά απο πριν. Τον έχει ζήσει. Δεν υπήρχε περίπτωση να πέσει στην παγίδα να τσιμπήσει με τα παραμύθια του τόσο εύκολα και όλα αυτά τα υποκριτικα που κάνει για το θεαθήναι. Απτές αποδείξεις ότι θα τον στηρίξει και θα διατηρήσει ανταγωνιστική την ομάδα ήθελε.

Μην ξεχνάμε ότι είχε και την φαεινή ιδέα να ηχογραφήσει και τις διαπραγματεύσεις. Αν ήθελε να τα βγάλει στη φόρα καποια στιγμή δε θα μπορούσε να μιλάει με διαφορετικό τρόπο απο αυτό που είδαμε. Ικανό τον έχω σε αλλες συζητήσεις να πήγε με άλλο ύφος και να έλεγε άλλα και να του τα γύριζε.

Εδώ δε σεβαστηκε τους ίδους του τους συγγενείς και βγήκε και έκανε τις περιβόητες δηλώσεις. Θα είχε κόλλημα στο να κάνει νερά στον ζοτς; Τον έχουμε μάθει πια. Δε χρειάζεται να τον βλέπουμε και τόσο αθωα και καλόπιστα.
garou
ρε παιδια αφου ο γιαννακοπουλος ηξερε οτι κατεγραφε ο ιδιος την συνομιλια τι περιμενατε να πει?
ακομα και να ηθελε να πει φυγε δεν θα το ελεγε αφου ειχε σκοπο να βγαλει καποια στιγμη την συνομιλια στον αερα

j-kidd13
Δεν τον αντιμετωπιζουμε καθολου αθωα και καλοπιστα,ουτε εγω,ουτε ο ginobili.
Απλα ειναι πολυ ευκολος στοχος,και ακομα και αν κ..σει που λεει ο λογος,θα γινει εδω μεσα ο Γ Παγκοσμιος για τον ΔΓ.
Απλα του αποδιδουμε και οσα του αναλογουν.Δεν ειναι ολα μονο μαυρα και αραχνα.Δεν υπαρχει κανεις που να ειναι υπερ αυτων των ενεργειων.Αλλα ο τυπος ειναι εδω,βαζει τα λεφτα του,και προσπαθει,εστω και αν δεν τον αποκαλεις πετυχημενο.Για μενα μετραει πολυ αυτο.Για οσους θελουν να δουν την ομαδα να παιζει στον Ταφο του Ινδου που αναφερθηκε πριν κατι σελιδες,παω πασο.
patissiotis
QUOTE(j-kidd13 @ May 25 2017, 16:25 ) *
Δεν τον αντιμετωπιζουμε καθολου αθωα και καλοπιστα,ουτε εγω,ουτε ο ginobili.
Απλα ειναι πολυ ευκολος στοχος,και ακομα και αν κ..σει που λεει ο λογος,θα γινει εδω μεσα το ο Γ Παγκοσμιος για τον ΔΓ.
Απλα του αποδιδουμε και οσα του αναλογουν.Δεν ειναι ολα μονο μαυρα και αραχνα.Δεν υπαρχει κανεις που να ειναι υπερ αυτων των ενεργειων.Αλλα ο τυπος ειναι εδω,βαζει τα λεφτα του,και προσπαθει,εστω και αν δεν τον αποκαλεις πετυχημενο.Για μενα μετραει πολυ αυτο.Για οσους θελουν να δουν την ομαδα να παιζει στον Ταφο του Ινδου που αναφερθηκε πριν κατι σελιδες,παω πασο.

Ειδες κανενα απο εμας να κατακρινει τον ΔΓ φετος πριν απασφαλισει? Ισα - ισα κανεις δε μιλαγε γιατι δεν ειμαστε τρελοι. Γραψαμε εδω εστω και 2 σελιδες οταν φαγαμε την 25αρα στο ΣΕΦ? Γραψαμε εδω οταν αποκλειστηκαμε απο τη Φενερ? Δεν γραψαμε οι περισσοτεροι οτι ειναι κακο να αλλαζουν μεν οι προπονητες στα μεσα της σεζον αλλα μπραβο που εφερε τον καλυτερο διαθεσιμο? Ανοιξε μυτη περσι οταν χασαμε το πρωταθλημα απο τον Ολυμπιακο? Εχεις δει να γινεται θεμα η συμμαχια του με τον Μαρινακη οχι μονο επιχειρηματικα αλλα και σε επιπεδο ΠΑΕ? (Σπαρτη - Ολυμπιακος). Εγω ημουν απο τους πρωτους που τον υπερασπιστηκαν οταν εγινε θεμα με τις τιμες των εισιτηριων στην ευρωλιγκα (50% υψηλοτερες). Γενικα ειμαστε επιφυλακτικοι αλλα δεν κραζουμε χωρις προφανη λογο...
j-kidd13
QUOTE(patissiotis @ May 25 2017, 16:46 ) *
Ειδες κανενα απο εμας να κατακρινει τον ΔΓ φετος πριν απασφαλισει? Ισα - ισα κανεις δε μιλαγε γιατι δεν ειμαστε τρελοι. Γραψαμε εδω εστω και 2 σελιδες οταν φαγαμε την 25αρα στο ΣΕΦ? Γραψαμε εδω οταν αποκλειστηκαμε απο τη Φενερ? Δεν γραψαμε οι περισσοτεροι οτι ειναι κακο να αλλαζουν μεν οι προπονητες στα μεσα της σεζον αλλα μπραβο που εφερε τον καλυτερο διαθεσιμο? Ανοιξε μυτη περσι οταν χασαμε το πρωταθλημα απο τον Ολυμπιακο? Εχεις δει να γινεται θεμα η συμμαχια του με τον Μαρινακη οχι μονο επιχειρηματικα αλλα και σε επιπεδο ΠΑΕ? (Σπαρτη - Ολυμπιακος). Εγω ημουν απο τους πρωτους που τον υπερασπιστηκαν οταν εγινε θεμα με τις τιμες των εισιτηριων στην ευρωλιγκα (50% υψηλοτερες). Γενικα ειμαστε επιφυλακτικοι αλλα δεν κραζουμε χωρις προφανη λογο...


Tι να γραψετε δηλαδη??Τι φταιει ο Γιαννακοπουλος για την 25αρα στο ΣΕΦ ή για τον αποκλεισμο απο τη Φενερ??
Το να εισαι επιφυλακτικος για μενα ειναι 100% fair.Και ενδεχομενως να ειναι και το λογικοτερο.
Αλλα εδω κατακρινατε μεχρι και τα μπλουζακια!
Ledas
ε καλά τα μπλουζάκια δεν είναι κάτι τόσο τραγικό σε συγκριση με τα υπόλοιπα. Απλα μαζί με όλα τα άλλα αναφέρθηκε και αυτό σαν κερασάκι στην τούρτα. οτι ήταν αστεία όμως και τα μπλουζάκια, ήταν. Εδειχνε ένα γενικότερο κλιμα θριαμβολογίας που επικρατούσε εκεινες της βδομάδες λες και ήμασταν κανα φαβορί. Εγώ πιστεύω ακόμα πως οι περισσότεροι, και όχι μονο κόσμος αλλα και παίχτες, νομίζαν ότι η σειρά θα είναι πιο εύκολη και την πατήσαμε και για αυτό. Ειχαμε αποπροσανατολιστεί τελείως. Επρεπε να έχουμε χαμηλά τη μπαλα και τους τόνους για αυτή τη σειρά. το κλιμα που είχε δημιουργηθεί δε βοήθησε ιδιαίτερα την ομάδα. Σε συνδυασμό με την καζούρα των οπαδών της φενερ ''this is skoupa'' λογικό είναι μετά να μην θες να ξαναδείς τέτοιες κινήσεις στο μέλλον με τέτοια μπλουζάκια. γενικά ήταν μια κίνηση που δε προσέφερε τίποτα. Αλλα σίγουρα δεν ήταν και κανα έγκλημα σαν τα υπόλοιπα. οκ δεκτό αυτό. αλλα ήταν καπως ασοβαρο.
patissiotis
QUOTE(j-kidd13 @ May 25 2017, 16:48 ) *
Tι να γραψετε δηλαδη??Τι φταιει ο Γιαννακοπουλος για την 25αρα στο ΣΕΦ ή για τον αποκλεισμο απο τη Φενερ??
Το να εισαι επιφυλακτικος για μενα ειναι 100% fair.Και ενδεχομενως να ειναι και το λογικοτερο.
Αλλα εδω κατακρινατε μεχρι και τα μπλουζακια!

Εγω κατεκρινα τα μπλουζακια, κανεις αλλος. Προσεξε ομως: Δεν πηγα γηπεδο, γυρισα, χασαμε και τον εκραξα για τα μπλουζακια. Αρχισε ο ΔΓ να κανει τα δικα του (πουλμαν κτλ) και τον κατεκρινα και ανεφερα τα μπλουζακια ως "κερασακι". Δεν μανουριασα. Και μια που το εφερε η κουβεντα εμενα θα μου αρεσε ολο το γηπεδο στα πρασινα με το ιδιο μπλουζακι. Αλα ρε φιλε μη δημιουργεις κακο καρμα, μη γρουσουζευεις "this is OAKA" = εδω δεν περναει κανεις. Πηγαινε λαου-λαου, φτιαξε ενα ωραιο αναμνηστικο μπλουζακι euroleague play-off ή top8 π.χ. Γιατι μετα το "this is OAKA" οι Τουρκοι και οι απεναντι εβγαλαν το "this is skoypa"και γιναμε (και για αυτο) ρομπα. Μην δημιουργουνται εντυπωσεις οτι γκρινιαζουμε για το οτιδηποτε.

Οσο αφορα το αγωνιστικο συμφωνω οτι δεν ειναι σωστο να κατακρινεται η διοικηση μετα απο αγωνιστικες συντριβες. Αλλα ο ΔΓ εχει αναγαγει την ΚΑΕ σε προσωπικη του - αποκλειστικη υποθεση. Αρα με τη λογικη του θα χρεωνεται τα κακα και θα πιστωνεται τα καλα. Εξαλλου και εσυ δεν μετραγες τιτλους και μου ελεγες οτι ο ΔΓ δεν μας παει ασχημα 7/9 τιτλους εχουμε? Με αυτη τη λογικη φταιει για τα 0/5 f4, και για τις 25αρες, και για τις σκουπες. Μονα - ζυγα δικα μας δεν γινεται...
garou
μακαρι το μονο προβλημα να ηταν τα μπλουζακια
μεχρι το πουλμαν δεν μουρμουρισε ιδαιτερα κανεις
αποκει και περα ξεφυγε η κατασταση και η κατρακυλα δεν εχει σταματημο

QUOTE (patissiotis @ May 25 2017, 17:14 ) *
Οσο αφορα το αγωνιστικο συμφωνω οτι δεν ειναι σωστο να κατακρινεται η διοικηση μετα απο αγωνιστικες συντριβες. Αλλα ο ΔΓ εχει αναγαγει την ΚΑΕ σε προσωπικη του - αποκλειστικη υποθεση. Αρα με τη λογικη του θα χρεωνεται τα κακα και θα πιστωνεται τα καλα. Εξαλλου και εσυ δεν μετραγες τιτλους και μου ελεγες οτι ο ΔΓ δεν μας παει ασχημα 7/9 τιτλους εχουμε? Με αυτη τη λογικη φταιει για τα 0/5 f4, και για τις 25αρες, και για τις σκουπες. Μονα - ζυγα δικα μας δεν γινεται...

ολοι κατακρινονται και ολοι εχουν μεριδιο στις αποτυχιες
στον καθενα αναλογει διαφορετικο μεριδιο βεβαια
το ιδιο συμβαινει και με τις επιτυχιες
j-kidd13
QUOTE(patissiotis @ May 25 2017, 17:14 ) *
Εγω κατεκρινα τα μπλουζακια, κανεις αλλος. Προσεξε ομως: Δεν πηγα γηπεδο, γυρισα, χασαμε και τον εκραξα για τα μπλουζακια. Αρχισε ο ΔΓ να κανει τα δικα του (πουλμαν κτλ) και τον κατεκρινα και ανεφερα τα μπλουζακια ως "κερασακι". Δεν μανουριασα. Και μια που το εφερε η κουβεντα εμενα θα μου αρεσε ολο το γηπεδο στα πρασινα με το ιδιο μπλουζακι. Αλα ρε φιλε μη δημιουργεις κακο καρμα, μη γρουσουζευεις "this is OAKA" = εδω δεν περναει κανεις. Πηγαινε λαου-λαου, φτιαξε ενα ωραιο αναμνηστικο μπλουζακι euroleague play-off ή top8 π.χ. Γιατι μετα το "this is OAKA" οι Τουρκοι και οι απεναντι εβγαλαν το "this is skoypa"και γιναμε (και για αυτο) ρομπα. Μην δημιουργουνται εντυπωσεις οτι γκρινιαζουμε για το οτιδηποτε.

Οσο αφορα το αγωνιστικο συμφωνω οτι δεν ειναι σωστο να κατακρινεται η διοικηση μετα απο αγωνιστικες συντριβες. Αλλα ο ΔΓ εχει αναγαγει την ΚΑΕ σε προσωπικη του - αποκλειστικη υποθεση. Αρα με τη λογικη του θα χρεωνεται τα κακα και θα πιστωνεται τα καλα. Εξαλλου και εσυ δεν μετραγες τιτλους και μου ελεγες οτι ο ΔΓ δεν μας παει ασχημα 7/9 τιτλους εχουμε? Με αυτη τη λογικη φταιει για τα 0/5 f4, και για τις 25αρες, και για τις σκουπες. Μονα - ζυγα δικα μας δεν γινεται...


Τα μπλουζακια ηταν πολυ ωραια κινηση.Αλλα το timing ηταν "συζητησιμο".Υπηρχε κινδυνος να χαθει η αυτοσυγκεντρωση της ομαδας.Βεβαια ειναι λιγο τραγικο μια ομαδα να επιρρεαζεται επειδη ο προεδρος αποφασισε να βγαλει μπλουζακια για μια σειρα προημιτελικων,αλλα οκ,πες οτι δημιουργησαμε ενα hype,λογω και του πλεονεκτηματος μετα απο καιρο,που δεν επρεπε να συμβει.

Τι εννοεις εχει αναγαγει σε προσωπικη του υποθεση?Ιδιοκτητης ειναι,αυτος εχεις τις τυχες στα χερια του.Προφανως ειναι δικη του υποθεση.Και προφανως του αναλογουν και τα καλα,και τα ασχημα.Ναι εγω μετρησα τους τιτλους για να αντικρουσω την μηδενισμο που επικρατουσε χθες απεναντι του.Ε τα δεδομενα εγχωρια λενε 7/9 τιτλους.Προσωπικα η ευρωλιγκα με καιει,οχι το κυπελλο,αλλα ειναι ενας τιτλος,μας αρεσει δεν μας αρεσει.Αν τα χε χασει,θα λεγαμε ο Ολυμπιακος μας πηρε και τα κυπελλα και εχει το πανω χερι.Τωρα που τα πηραμε εμεις δεν εχουν αξια.
Εν κατακλειδι,ειναι σε μια μεση φαση ο ΔΓ.Εχει 2/4 πρωταθληματα,ισορροπια,εχει 5/5 κυπελλα,απολυτος αλλα ειναι το τριτο τη ταξει τροπαιο με την μικροτερη σημασια,και εχει περα απο την πρωτη χρονια με Πεδουλακη που κοντραρε στα ισια την Μπαρτσελονα και αποκλειστηκε στο 5ο ματς,με αστεια διαιτησια,4 σερι αποτυχιες στην Ευρωπη.Αυτο για μενα ειναι πολυ βαρυ.Αυτο ομως δεν τον καθιστα αποτυχημενο στο συνολο.
salonikatasos
ο ΔΓ είναι αποτυχημένος στην ευρωλίγκα αν έχουμε ως μέτρο σύγκρισης την τελευταία 10ετία του πατέρα και του θείου του. αν το μέτρο σύγκρισης είναι η πρώτη 5ετια των αφών και η πρώτη 5ετία του ΔΓ είναι μακράν πιο πετυχημένος συνολικά έχοντας και στις 2 περιπτώσεις ομάδες από το 0 και οι μεν και ο δε. μένει να δούμε τι θα κάνει στην πορεία και στην ευρώπη. κάθε χρόνο πάντως βάζει περισσότερα χρήματα σε σχέση με την προηγούμενη αυξάνοντας λίγο λίγο το μπάτζετ,οπότε προσωπικά πιστεύω ότι είναι θέμα χρόνου να πάει και σε κάποιο φ4. όχι φυσικά ότι είναι επιτυχία να πας στο φ4. επιτυχία είναι για άλλους. για τον παναθηναϊκό επιτυχία είναι μόνο η κατάκτηση της ευρωλίγκας
garou
MustGK
Μπορεί κάποιος να μου πει τι έχει γίνει και έχει πέσει τόσο κόλλημα;
shtarkws
Κυριοι

νομιζω οτι εχουμε εξαντλησει την συζητηση για τα τελευταια καμωματα του ΔΓ

Πλεον εχουμε φτασει στο σημειο της (ενδο) οπαδικης κοντρας, την απαξιωσης των παντων και του κιτρινισμου

Παρακαλω να μεταφερεθι η κουβεντα σε περισσοτερο παραγωγικα θεματα

Επισης, αν ποσταρε εδω ο ΔΓ το περιεχομενο των social media του θα δεχοταν ποινες. Οποτε σταματηστε να το κανετε και εσεις
j-kidd13
Ενταξει,ναι,δεν παει αλλο.Προφανως,η επικαιροτητα τωρα,εδωσε τροφη για ολα αυτα,και σιγουρα μιλαμε για πραγματα που δεν ταιριαζουν στο συλλογο.Γι αυτο και αφησαμε την κουβεντα περι του ιδιοκτητη,παροτι το τοπικ του,το εχουμε κλεισει.
Προσωπικα μου περασε και η ιδεα να κλειδωσω για λιγο το τοπικ,γιατι εχουμε αφησει το αθλημα και τρωγομαστε για ποστ στο ινσταγκραμ.Δεν μας νοιαζει τι ποσταρει ο ΔΓ.Οποιος θελει,ας μπαινει στο προφιλ του να τα βλεπει και να σχολιαζει εκει.Οποιος δεν εχει,δεν ειναι δυσκολο να τα δει,καθως αναπαραγονται απο παρα πολλα αθλητικα σαιτ.
Εδω θα σταματησει αυτο το παραληρημα.Που συμμετειχαμε κι εμεις σε αυτο,αφορα και εμας αυτο.
Δεν βγαζει πουθενα,ανακυκλωνουμε τα ιδια πραγματα ξανα και ξανα.
Andre Miller
Υποθέτω πως Ζοτς και Ιτούδης δεν θέλουν να ρίξουν λάδι στην φωτιά, γι αυτό και δεν κινούνται νομικά εναντίον του προέδρου.
The Mailman
QUOTE (j-kidd13 @ May 25 2017, 14:48 ) *
Tι να γραψετε δηλαδη??Τι φταιει ο Γιαννακοπουλος για την 25αρα στο ΣΕΦ ή για τον αποκλεισμο απο τη Φενερ??
Το να εισαι επιφυλακτικος για μενα ειναι 100% fair.Και ενδεχομενως να ειναι και το λογικοτερο.
Αλλα εδω κατακρινατε μεχρι και τα μπλουζακια!


Εγώ αυτο που βλέπω χωρίς να είμαι μέλος οπαδικής λέσχης είναι ότι φέρνει απέναντι του ακόμα και τον πιο άσχετο κόσμο, τους λεγόμενους "πατατακιδες", και αυτό πραγματικά είναι επίτευγμα όταν ο τίτλος του ονόματος σου και μόνο στο άκουσμα του κάνει πάταγο.

Εγώ δεν θα κρίνω τον τρόπο που χρησιμοποιεί τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης προς όφελος του, στην τελική μπορεί να ποστάρει ότι θέλει είναι δικαίωμα του, όμως η λογική λέει... ότι όταν είσαι δημόσιο πρόσωπο και ποστάρεις τέτοιες παιδιαριώδεις βλακείες και απευθύνεσαι στους "φανταστικούς" η ακόμα και πραγματικούς σου εχθρούς, (υπάρχει κάποια συναναστροφή του που δε κατέληξε σε δημόσιο διαπληκτισμό ? ), τότε κάτι πάει στραβά ρε αδελφέ...

Οκαυ συμφωνώ, βάζει χρήματα, είναι ο μόνος που κρατάει την Παναθηναϊκή σημαία ψηλά και βλέπει η τροπαιοθήκη μας λίγο φως...έχεις σκεφτεί όμως ότι για ένα καλό μπορεί να υπάρχουν αλλα τόσα δεινά...

Ginobili
QUOTE(The Mailman @ May 25 2017, 15:50 ) *
Εγώ αυτο που βλέπω χωρίς να είμαι μέλος οπαδικής λέσχης είναι ότι φέρνει απέναντι του ακόμα και τον πιο άσχετο κόσμο, τους λεγόμενους "πατατακιδες", και αυτό πραγματικά είναι επίτευγμα όταν ο τίτλος του ονόματος σου και μόνο στο άκουσμα του κάνει πάταγο.

Εγώ δεν θα κρίνω τον τρόπο που χρησιμοποιεί τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης προς όφελος του, στην τελική μπορεί να ποστάρει ότι θέλει είναι δικαίωμα του, όμως η λογική λέει... ότι όταν είσαι δημόσιο πρόσωπο και ποστάρεις τέτοιες παιδιαριώδεις βλακείες και απευθύνεσαι στους "φανταστικούς" η ακόμα και πραγματικούς σου εχθρούς, (υπάρχει κάποια συναναστροφή του που δε κατέληξε σε δημόσιο διαπληκτισμό ? ), τότε κάτι πάει στραβά ρε αδελφέ...

Οκαυ συμφωνώ, βάζει χρήματα, είναι ο μόνος που κρατάει την Παναθηναϊκή σημαία ψηλά και βλέπει η τροπαιοθήκη μας λίγο φως...έχεις σκεφτεί όμως ότι για ένα καλό μπορεί να υπάρχουν αλλα τόσα δεινά...

Έχω γράψει...ότι με ενοχλεί...και πολύ μάλιστα ..να βλέπω καθε τρεις και λιγο στα αθλητικά sites τι πόσταρε ο Δ.Γ.Αλλά τσιμπάτε και όλοι...και το εκμεταλευονται αυτο οι δημοσιογραφοι...όπως εκμεταλευονται ό,τι τους προσφέρει ο Δ.Γ...
Βαρέθηκα μεχρι αηδίας τι φωτό έχει ανεβασει στο instagram...Στα @@ μου βασικά.Ας κάνει ό,τι θέλει.Όποιος θελει τον ακολουθει...και ενδιαφερεται.
Αυτό όμως είναι κάτι επουσιώδες.Δεν θα παίξει άσχημα ο Τζειμς...ούτε θα προπονησει ασχημα ο Πασκουαλ για το τι ανεβασε ο Δ.Γ.
Και το τι έγινε πριν 5 χρονια με τον Ζοτς.
Και αυτό με το πουλμαν....για δημοσιογραφική καταναλωση...έλεος πια...Σιγά μην ξενερωσαν οι παικτες...τα λεφτα τους τους νοιαζουν πάνω απ'όλα. Ο Τζειμς άργησε στην προπόνηση μια ωρα....δεν εχει δικαιωμα η ΚΑΕ βάση εσωτερικου κανονισμου να του κοψει γερό προστιμο? Δεν ειχε δικαιωμα η ΚΑΕ μετα την τζαμαρία να του κανει διακοπη συμβολαιου???
Τι θα προτιμουσε ο Τζειμς από τα δυο??? Σιγά που θιχτηκε επειδη του ειπαν να γυρισει με το πουλμαν.Μια χαρά παθιασμενος θα παιξει στους τελικούς.Για τον Πασκουάλ μονο ανησυχω...και την ικανοτητα του,να επιβληθεί.


Και για να τελειωνω...το πιο αξιοπρεπες τμημα του Παναθηναικού αυτην την στιγμή ειναι το μπασκετικό....[b]ΔΕΝ υπάρχουμε οι Παναθηναικοί!! Στο ποδοσφαιρο φωανάζουν στον Αλαφουζο φύγε,γιατί είναι πολύ ηθικός,και τον γλεντάνε οι αντίπαλοι,και στο μπάσκετ θελουν καποιοι να φυγει ο Δ.Γ επειδή τους προσβάλει ηθικά και αισθητικά[/b].

Προσωπικά γουστάρω να έχω πρόεδρο που έχει Ευρωπαικό οραμα,που βαζει λεφτά...που επιζητει τιτλους(και φυσικά θα ερθουν).....και ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΣΕΦ ΜΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΠΑΝΗΓΥΡΙΖΕΙ μπροστά στα μουτρα των Ολυμπιακών.
Δεν μου κάνει πρόεδρος που το παίζει ηθικός...και με κανει να ζω "ΡΙΖΟΥΠΟΛΗ"........
Δεν είμαι προσωπολατρης...έχει κάνει πολλά λάθη ο Δ.Γ και ό,τι και να συζηταμε εδω μεσα,τον παρορμητισμό του ΔΕΝ θα τον απωλέσει μας αρεσει δεν μας αρεσει.
Να είστε όμως και κάποιοι δικαιοι! Γιατί αν ησασταν...θα αναγνωριζατε τα θετικά του....δεν θα τον ειχατε στην μπουκα.
Και φτάνει πια η προσωπολατρεια στον ΖΟΤΣ! Ο μεγιστος θα ειναι πάντα...να αναγνωριζουμε όμως τα λαθη του,και τα εγκληματα του....
shtarkws
QUOTE(Ginobili @ May 25 2017, 19:29 ) *
Έχω γράψει...ότι με ενοχλεί...και πολύ μάλιστα ..να βλέπω καθε τρεις και λιγο στα αθλητικά sites τι πόσταρε ο Δ.Γ.Αλλά τσιμπάτε και όλοι...και το εκμεταλευονται αυτο οι δημοσιογραφοι...όπως εκμεταλευονται ό,τι τους προσφέρει ο Δ.Γ...
Βαρέθηκα μεχρι αηδίας τι φωτό έχει ανεβασει στο instagram...Στα @@ μου βασικά.Ας κάνει ό,τι θέλει.Όποιος θελει τον ακολουθει...και ενδιαφερεται.
Αυτό όμως είναι κάτι επουσιώδες.Δεν θα παίξει άσχημα ο Τζειμς...ούτε θα προπονησει ασχημα ο Πασκουαλ για το τι ανεβασε ο Δ.Γ.
Και το τι έγινε πριν 5 χρονια με τον Ζοτς.
Και αυτό με το πουλμαν....για δημοσιογραφική καταναλωση...έλεος πια...Σιγά μην ξενερωσαν οι παικτες...τα λεφτα τους τους νοιαζουν πάνω απ'όλα. Ο Τζειμς άργησε στην προπόνηση μια ωρα....δεν εχει δικαιωμα η ΚΑΕ βάση εσωτερικου κανονισμου να του κοψει γερό προστιμο? Δεν ειχε δικαιωμα η ΚΑΕ μετα την τζαμαρία να του κανει διακοπη συμβολαιου???
Τι θα προτιμουσε ο Τζειμς από τα δυο??? Σιγά που θιχτηκε επειδη του ειπαν να γυρισει με το πουλμαν.Μια χαρά παθιασμενος θα παιξει στους τελικούς.Για τον Πασκουάλ μονο ανησυχω...και την ικανοτητα του,να επιβληθεί.


Και για να τελειωνω...το πιο αξιοπρεπες τμημα του Παναθηναικού αυτην την στιγμή ειναι το μπασκετικό....[b]ΔΕΝ υπάρχουμε οι Παναθηναικοί!! Στο ποδοσφαιρο φωανάζουν στον Αλαφουζο φύγε,γιατί είναι πολύ ηθικός,και τον γλεντάνε οι αντίπαλοι,και στο μπάσκετ θελουν καποιοι να φυγει ο Δ.Γ επειδή τους προσβάλει ηθικά και αισθητικά[/b].

Προσωπικά γουστάρω να έχω πρόεδρο που έχει Ευρωπαικό οραμα,που βαζει λεφτά...που επιζητει τιτλους(και φυσικά θα ερθουν).....και ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΣΕΦ ΜΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΠΑΝΗΓΥΡΙΖΕΙ μπροστά στα μουτρα των Ολυμπιακών.
Δεν μου κάνει πρόεδρος που το παίζει ηθικός...και με κανει να ζω "ΡΙΖΟΥΠΟΛΗ"........
Δεν είμαι προσωπολατρης...έχει κάνει πολλά λάθη ο Δ.Γ και ό,τι και να συζηταμε εδω μεσα,τον παρορμητισμό του ΔΕΝ θα τον απωλέσει μας αρεσει δεν μας αρεσει.
Να είστε όμως και κάποιοι δικαιοι! Γιατί αν ησασταν...θα αναγνωριζατε τα θετικά του....δεν θα τον ειχατε στην μπουκα.
Και φτάνει πια η προσωπολατρεια στον ΖΟΤΣ! Ο μεγιστος θα ειναι πάντα...να αναγνωριζουμε όμως τα λαθη του,και τα εγκληματα του....


Συνειδητοποιεις οτι γραφεις αυτο ενω σε ολο σου το ποστ προσωπολατρεις τον Δημητρη Γιαννακοπουλο?
Thodoros
Ποιο κομμάτι της φράσης: Είναι δικά του τα λεφτά και τα κάνει ότι θέλει! (Είναι δύσκολο για μερικούς?)

Μπορείτε να κράζετε όσο θέλετε αλλά το να λέτε ότι ο κόσμος ζητάει να φύγει, Δεν ισχύει! ''Εγώ δεν θέλω η ομάδα να παίζει με τον ΚΑΟΔ '' και βλέπω και αρκετούς που λένε ακριβός το ίδιο.

Τώρα τα περί θα βρεθεί άνθρωπος να πάρει το name και να το κρατήσει ψηλά! ( αυτά τα είπαν κι άλλοι και τελικά το αποτέλεσμα δεν υφίσταται !!!
Εγώ βλέπω: Μακάμπι - Μπαρτσελόνα να είναι κάτω από εμάς ( όποτε μην λέμε ότι μας έχει καταστρέψει κι όλας! )
Αλήθεια η Σιένα που είναι ξέρει να μου πει κάποιος ? ή αυτή δεν έχει μπράντ νειμ!
katharop
Μετά και το τελευταίο ποστ ένα πράμα έχω να πω. Αξιοπρέπεια κύριοι. Μάλλον δεν γνωρίζει μεγάλο ποσοστό του λαού μας τι σημαίνει αυτό. Οπότε ενώ έχει κάνει όλα αυτά και άλλα τόσα μόνο σημαία του δεν έχετε κρεμάσει στο μπαλκόνι σας μερικοί. Συνεχίστε επίσης να υποστηρίζετε ένα άτομο που ζητοκραύγαζε υπερ της Λεπέν. ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ.
Ginobili
QUOTE(shtarkws @ May 25 2017, 17:49 ) *
Συνειδητοποιεις οτι γραφεις αυτο ενω σε ολο σου το ποστ προσωπολατρεις τον Δημητρη Γιαννακοπουλο?

Συνειδητοποιεις ότι εχω γράψει για τα λαθη που εχει κανει? Για την ομάδα του Μασιουλις και Λασμε που διελυσε? Για τον παρορμητισμό του? Για το οτι βαρεθηκα...(και το χω γραψει και τις προηγούμενες μερες) να τον βλέπω να ποσταρει στο instagram?
Έτσι είναι οι προσωπολάτρες?
Τον εχω κατηγορήσει ακόμα,και για το ότι δεν στηριξε τον Διαμαντίδη στις τλευταιες του 2 χρονιές,με 2-3 παικτες της προκοπής,ωστε να φυγει με εναν τιτλο,και το κεφαλι ψηλα.
RipCity
Εσύ Ginobili λες δεν είσαι προσωπολάτρης, αλλά εμένα μου μοιάζεις τέρμα φανατισμένος. Ίσως είναι κι ο γραπτός λόγος το πρόβλημα, τι να πω.
garou
QUOTE (katharop @ May 25 2017, 19:52 ) *
Μετά και το τελευταίο ποστ ένα πράμα έχω να πω. Αξιοπρέπεια κύριοι. Μάλλον δεν γνωρίζει μεγάλο ποσοστό του λαού μας τι σημαίνει αυτό. Οπότε ενώ έχει κάνει όλα αυτά και άλλα τόσα μόνο σημαία του δεν έχετε κρεμάσει στο μπαλκόνι σας μερικοί. Συνεχίστε επίσης να υποστηρίζετε ένα άτομο που ζητοκραύγαζε υπερ της Λεπέν. ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ.

μπλεκεις τα πολιτικα τωρα
μπορει καποιος να σου πει οτι οτι ζητοκραυγαζω που εδιωξε τον μπαλτακο τοτε

εμας μας ενδιαφερει τι κανει για την ομαδα και οχι τι ψηφιζει η τις πολιτικες του αποψεις
Ginobili
QUOTE(RipCity @ May 25 2017, 17:53 ) *
Εσύ Ginobili λες δεν είσαι προσωπολάτρης, αλλά εμένα μου μοιάζεις τέρμα φανατισμένος. Ίσως είναι κι ο γραπτός λόγος το πρόβλημα, τι να πω.

Η απάντηση είναι ακριβώς από πάνω,και η αποδειξη της προσωπολατρειας μου ή μη.Προφανως θα σε πειραξε,που έγραψα ότι μου αρεσει και γουσταρω να τον βλέπω στο ΣΕΦ να πανηγυριζει έξαλλα.
katharop
QUOTE (garou @ May 25 2017, 19:55 ) *
μπλεκεις τα πολιτικα τωρα
μπορει καποιος να σου πει οτι οτι ζητοκραυγαζω που εδιωξε τον μπαλτακο τοτε

εμας μας ενδιαφερει τι κανει για την ομαδα και οχι τι ψηφιζει η τις πολιτικες του αποψεις

Νομίζω οτι κάνεις λάθος. Είναι σαν να μου λες οτι δεν ξέρεις τι άνθρωπος είναι ένας που υποστηρίζει Χρυσή Αυγή. Μπορώ να σου φτιάξω το προφίλ αυτού του ανθρώπου μέσα σε 10 λέπτα με λεπτομέρειες χωρίς να τον ξέρω. Δεν χρειάζομαι κάτι παραπάνω. Όταν βρίσκεσαι στα άκρα έχεις κάποια συγκεκριμένα χαρακτηριστικά. Οποιαδήποτε άκρα. Αυτά συμβαδίζουν με το ήθος, την αξιοπρέπεια και την μόρφωση ενός ανθρώπου.
shtarkws
QUOTE(Thodoros @ May 25 2017, 19:51 ) *
Ποιο κομμάτι της φράσης: Είναι δικά του τα λεφτά και τα κάνει ότι θέλει! (Είναι δύσκολο για μερικούς?)

Μπορείτε να κράζετε όσο θέλετε αλλά το να λέτε ότι ο κόσμος ζητάει να φύγει, Δεν ισχύει! ''Εγώ δεν θέλω η ομάδα να παίζει με τον ΚΑΟΔ '' και βλέπω και αρκετούς που λένε ακριβός το ίδιο.

Τώρα τα περί θα βρεθεί άνθρωπος να πάρει το name και να το κρατήσει ψηλά! ( αυτά τα είπαν κι άλλοι και τελικά το αποτέλεσμα δεν υφίσταται !!!
Εγώ βλέπω: Μακάμπι - Μπαρτσελόνα να είναι κάτω από εμάς ( όποτε μην λέμε ότι μας έχει καταστρέψει κι όλας! )
Αλήθεια η Σιένα που είναι ξέρει να μου πει κάποιος ? ή αυτή δεν έχει μπράντ νειμ!


Οχι φιλε μου, η σιενα δεν εχει brand name, αν γνωριζεις τι σημαινει αυτο, ειναι μια μικρη επαρχιακη πολη, με ενα μικρο γηπεδο, στο οποιο εχω την εχω δει να κερδιζει εκεινον τον μεγαλο Παναθηναικο κατα κρατος. Ξερεις ομως πως εγινε γνωστη η Σιενα? Γιατι εκτελεσε σωστα ενα φιλοδοξο προτζεκτ με λιγα χρηματα, εβαλαν εναν γνωστη του μπασκετ τον Μινουτσι να κανει κουμαντο, ανεδειξαν εναν καλο προπονητη τον Πιανιτζανι και βρηκαν καλους και φτηνους ξενους

Απο τον χαρτη εξαφανιστηκαν οχι αποκλειστικα γιατι χρεωκοπησε η μοντεντιπασκι αλλα λογω των ατασθαλειων Μινουτσι. Βλεπεις επειδη εκει το κρατος δεν αστειευεται, την εξαφανισε
garou
QUOTE (katharop @ May 25 2017, 20:00 ) *
Νομίζω οτι κάνεις λάθος. Είναι σαν να μου λες οτι δεν ξέρεις τι άνθρωπος είναι ένας που υποστηρίζει Χρυσή Αυγή. Μπορώ να σου φτιάξω το προφίλ αυτού του ανθρώπου μέσα σε 10 λέπτα με λεπτομέρειες χωρίς να τον ξέρω. Δεν χρειάζομαι κάτι παραπάνω. Όταν βρίσκεσαι στα άκρα έχεις κάποια συγκεκριμένα χαρακτηριστικά. Οποιαδήποτε άκρα. Αυτά συμβαδίζουν με το ήθος, την αξιοπρέπεια και την μόρφωση ενός ανθρώπου.

τι σχεση εχει ο δγ με την χρυση αυγη?
δηλαδη εσυ εχεις δει ρατσιστικες συμπεριφορες στην ομαδα?
Thodoros
QUOTE (katharop @ May 25 2017, 19:52 ) *
Μετά και το τελευταίο ποστ ένα πράμα έχω να πω. Αξιοπρέπεια κύριοι. Μάλλον δεν γνωρίζει μεγάλο ποσοστό του λαού μας τι σημαίνει αυτό. Οπότε ενώ έχει κάνει όλα αυτά και άλλα τόσα μόνο σημαία του δεν έχετε κρεμάσει στο μπαλκόνι σας μερικοί. Συνεχίστε επίσης να υποστηρίζετε ένα άτομο που ζητοκραύγαζε υπερ της Λεπέν. ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ.


Βρε τι άλλο θα διαβάσω!
Φαντάζομαι απαντάς στο δικό μου ... και επειδή δεν μπορείς να απαντήσεις! είπες να γράψεις κάτι γενικό.

Αυτό με την αξιοπρέπεια να το κοιτάξεις λίγο ... γιατί αν η ομάδα παίζει την παραμονή μόνο αξιοπρέπεια δεν θα λέγεται
Ζακέτα να πάρεις!

RipCity
QUOTE (Ginobili @ May 25 2017, 19:00 ) *
Η απάντηση είναι ακριβώς από πάνω,και η αποδειξη της προσωπολατρειας μου ή μη.Προφανως θα σε πειραξε,που έγραψα ότι μου αρεσει και γουσταρω να τον βλέπω στο ΣΕΦ να πανηγυριζει έξαλλα.


Μπα όχι, τα έχω ξεπεράσει αυτά εδώ και καμιά δεκαετία. Δε θα νιώσω καλύτερα αν πάει και πανηγυρίζει ο Μαρινάκης μέσα στο ΟΑΚΑ ενώ ξέρω τι άνθρωπος είναι.
katharop
QUOTE (Thodoros @ May 25 2017, 20:03 ) *
Βρε τι άλλο θα διαβάσω!
Φαντάζομαι απαντάς στο δικό μου ... και επειδή δεν μπορείς να απαντήσεις! είπες να γράψεις κάτι γενικό.

Αυτό με την αξιοπρέπεια να το κοιτάξεις λίγο ... γιατί αν η ομάδα παίζει την παραμονή μόνο αξιοπρέπεια δεν θα λέγεται
Ζακέτα να πάρεις!

Όχι ούτε καν διάβασα τι είπες. Απλά είδα το ποστ του, δεν διάβασα κανενός τα ποστ,(τώρα τα διαβάζω). Προφανώς και δεν αναφέρομαι συγκεκριμένα θα σου εξηγήσω.
shtarkws
Κυριοι

το τοπικ ειναι κοντα στο να κλειδωσει. Μην μπλεκετε με το μπακετ ασχετα πραγματα

Ψυχραιμια
katharop
QUOTE (garou @ May 25 2017, 20:02 ) *
τι σχεση εχει ο δγ με την χρυση αυγη?
δηλαδη εσυ εχεις δει ρατσιστικες συμπεριφορες στην ομαδα?

Δεν ξέρω τι υποστηρίζει. Επιχειρηματίας είναι προφανώς όπως και οι υπόλοιποι θα υποστηρίζει αυτούς οι οποίοι θα του δώσουν, έτσι κάνουν όλοι.
Απο κει και πέρα όμως αν σκιαγραφήσεις την προσωπικότητα του θα καταλάβεις τα πιστεύω του και τις αντιλήψεις του. Και για μένα είναι απολυταρχικά. Υπάρχουν πολλά προβλήματα γενικά γύρω απο το θέμα για μένα.
Για να διοικείς κάτι μεγάλο, επιχείρηση, ομάδα οτιδήποτε και να έχει αποτέλεσμα πρέπει καταρχήν να είσαι έξυπνος. Υπάρχουν έξυπνοι άνθρωποι οι οποίοι είναι ηθικοί και έξυπνοι άνθρωποι οι οποίοι είναι ανήθικοι. Οι πρώτοι δεν θα προσπαθήσουν να ανελιχθούν εις βάρος των άλλων οι δεύτεροι θα κάνουν οτιδήποτε χρειαστεί για να πετύχουν.(το σημαντικό είναι οτι τους δεύτερους ελάχιστοι καταλαβαίνουν τις πράξεις τους επειδή είναι τέλεια σχεδιασμένες) Και οι δυο αυτές περιγραφές μπορούν να πετύχουν σε κάτι. Απο την άλλη υπάρχουν χαζοί οι οποίοι είναι ηθικοί και χαζοί οι οποίοι είναι ανήθικοι. Καμία απο τις δύο κατηγορίες αυτές δεν μπορεί να πετύχει σε κάτι μεγάλο. Η διαφορά όμως της πρώτης με της δεύτερης κατηγορίας είναι οτι οι πρώτοι τουλάχιστον είναι αξιοπρεπείς ενώ οι δεύτεροι επειδή δεν καταλαβαίνουν τις πράξεις τους ούτε μπορούν να κρίνουν οτι θα γίνουν ρεζίλι λόγω της συμπεριφοράς και της κουτοπονηριάς τους. Οι τελευταίοι δεν έχουν καμία ελπίδα.
pan24
Επειδη θεωρω οτι αξιζει να συζητηθει ο ΔΓ και γινεται καποια κουβεντα εδω αλλα πραγματι εδω και καποιες μερες εχει ξεφυγει απο το μπασκετικο κομματι μηοως να ξανανοιξει το θρεντ του ΔΓ?
katharop
Ο παναθηναικός δεν θα παίζει ποτέ με τον φάρο για την παραμονή γιατί είναι Παναθηναικός. Ότι και να γίνει αυτή η ομάδα έχει πολύ κόσμο πίσω της. Εγώ πιστεύω οτι υπάρχουν άτομα που θέλουν τον Παναθηναικό γιατί είναι μεγάλο μπράντ έχει και συμβόλαιο με την Ευρωλίγκα και εκτός του οτι θα χάνουν κάποια λεφτά θα έχουν παράπλευρα έσοδα μέσω του Παναθηναικού στις επιχειρήσεις τους. Απλά με αυτήν την κατάσταση που επικρατεί ποιός θα τολμήσει να βγει μπροστά και να πει παίρνω τον Παναθηναικό. Φοβάται προφανώς. Απο κει και πέρα και κάποιος να μην βρισκόταν που το θεωρώ αδύνατο έχει έσοδα η ομάδα έχει συμβόλαιο με Ευρωλίγκα και θα χει και χωρίς επενδυτή ένα απο τα χαμηλά συμβόλαια της Ευρωλίγκας δηλαδή 8-10 μύρια. Τώρα απο εκεί και πέρα στην Ελλάδα θα είμαστε εύκολα δεύτεροι. Μην συγκρίνετε ομάδες με 1000 φιλάθλους πίσω τους με ομάδες σαν τον Παναθηναικό.

ΥΓ εγώ φέτος με αυτό που είδα στην αρχή της χρονιάς και μέχρι τον Μάρτιο σκεφτόμουν να πάρω διαρκείας του χρόνου και ας είμαι στην Αγγλία. Πλέον δεν υπάρχει ούτε μια στο εκατομμύριο. Αν μείνουμε δε ακέφαλοι τότε είναι που θα πάρω όχι ένα αλλά 3 διαρκείας.
jonaldidhs
QUOTE (Ginobili @ May 25 2017, 19:29 ) *
Έχω γράψει...ότι με ενοχλεί...και πολύ μάλιστα ..να βλέπω καθε τρεις και λιγο στα αθλητικά sites τι πόσταρε ο Δ.Γ.Αλλά τσιμπάτε και όλοι...και το εκμεταλευονται αυτο οι δημοσιογραφοι...όπως εκμεταλευονται ό,τι τους προσφέρει ο Δ.Γ...
Βαρέθηκα μεχρι αηδίας τι φωτό έχει ανεβασει στο instagram...Στα @@ μου βασικά.Ας κάνει ό,τι θέλει.Όποιος θελει τον ακολουθει...και ενδιαφερεται.
Αυτό όμως είναι κάτι επουσιώδες.Δεν θα παίξει άσχημα ο Τζειμς...ούτε θα προπονησει ασχημα ο Πασκουαλ για το τι ανεβασε ο Δ.Γ.
Και το τι έγινε πριν 5 χρονια με τον Ζοτς.
Και αυτό με το πουλμαν....για δημοσιογραφική καταναλωση...έλεος πια...Σιγά μην ξενερωσαν οι παικτες...τα λεφτα τους τους νοιαζουν πάνω απ'όλα. Ο Τζειμς άργησε στην προπόνηση μια ωρα....δεν εχει δικαιωμα η ΚΑΕ βάση εσωτερικου κανονισμου να του κοψει γερό προστιμο? Δεν ειχε δικαιωμα η ΚΑΕ μετα την τζαμαρία να του κανει διακοπη συμβολαιου???
Τι θα προτιμουσε ο Τζειμς από τα δυο??? Σιγά που θιχτηκε επειδη του ειπαν να γυρισει με το πουλμαν.Μια χαρά παθιασμενος θα παιξει στους τελικούς.Για τον Πασκουάλ μονο ανησυχω...και την ικανοτητα του,να επιβληθεί.


Και για να τελειωνω...το πιο αξιοπρεπες τμημα του Παναθηναικού αυτην την στιγμή ειναι το μπασκετικό....[b]ΔΕΝ υπάρχουμε οι Παναθηναικοί!! Στο ποδοσφαιρο φωανάζουν στον Αλαφουζο φύγε,γιατί είναι πολύ ηθικός,και τον γλεντάνε οι αντίπαλοι,και στο μπάσκετ θελουν καποιοι να φυγει ο Δ.Γ επειδή τους προσβάλει ηθικά και αισθητικά[/b].

Προσωπικά γουστάρω να έχω πρόεδρο που έχει Ευρωπαικό οραμα,που βαζει λεφτά...που επιζητει τιτλους(και φυσικά θα ερθουν).....και ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΣΕΦ ΜΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΠΑΝΗΓΥΡΙΖΕΙ μπροστά στα μουτρα των Ολυμπιακών.
Δεν μου κάνει πρόεδρος που το παίζει ηθικός...και με κανει να ζω "ΡΙΖΟΥΠΟΛΗ"........
Δεν είμαι προσωπολατρης...έχει κάνει πολλά λάθη ο Δ.Γ και ό,τι και να συζηταμε εδω μεσα,τον παρορμητισμό του ΔΕΝ θα τον απωλέσει μας αρεσει δεν μας αρεσει.
Να είστε όμως και κάποιοι δικαιοι! Γιατί αν ησασταν...θα αναγνωριζατε τα θετικά του....δεν θα τον ειχατε στην μπουκα.
Και φτάνει πια η προσωπολατρεια στον ΖΟΤΣ! Ο μεγιστος θα ειναι πάντα...να αναγνωριζουμε όμως τα λαθη του,και τα εγκληματα του....

Συμφωνω σε ολα 100%..
Με εχει κουρασει και εμενα ο ΔΓ και τα λαθη του,αλλα οι ηθικολογοι Παναθηναικοι το εχουν παραξηλωσει..Δεν αναγνωριζουν τιποτα,και οποιο λαθος κανει το μεγεθυνουν 100 φορες..

Την μερα που διαβασα για το πουλμαν εγραψα οτι ξενερωσα και οτι μπορει να μην ξανασχοληθω γιατι ετσι οπως παρουσιαζοταν το θεμα εβλεπα μια εικονα διαλυσης που τελικα δεν ηρθε ποτε και βιαστηκα να βγαλω συμπερασματα..

Προχτες εγραψα οτι κανει μεγαλη πατατια με την αποκαλυψη της ηχογραφημενης συζητητησης,αλλα απτο κανει μεγαλη πατατια μεχρι στο να τα ισοπεδωνουμε ολα εχει τεραστια διαφορα..

Διαβαζω εδω μεσα οτι ορισμενοι θελετε φυγει,να παιζουμε λεει και στον ταφο του Ινδου,δεν υπαρχει προβλημα..Να μας κοψετε δηλαδη και το μπασκετακι..Να μην εχουμε να δουμε τιποτα..Ή να βλεπουμε να παλευουμε για την δευτερη θεση του πρωταθληματος με την ΑΕΚ και αυτο στο καλυτερο δυνατο σεναριο..Γιατι το φυσιολογικο ειναι να καταληξουμε τριτοτεταρτοι αν ειμαστε λιγο τυχεροι..

ΔΙαβαζω οτι εχουμε μικρυνει στην Ευρωπη..Ναι εχουμε μικρυνει αν συγκρινουμε την ομαδα αυτη με τις εποχες Ζοτς..Αλλα καθε αυτοκρατορια εχει τα πανω της και τα κατω της..Ας δουμε και την ΜΑΚΑΜΠΙ που βρισκεται,που με εξαιρεση το 2014 δεν φτανει ουτε 8αδα..Ας δουμε και την Μπαρτσα που κατρακυλησε φετος..Βρισκομαστε σενα πολυ καλο επιπεδο και χρειαζομαστε ενα βημα για να φτασουμε στις κορυφαιες ομαδες..Εκτος αν θελετε να μας πεθανει στην 40αρα ο Οσφπ..Γιατι εκει θα παιζει με κινητρο να σπασει καθε ρεκορ..

Με εκνευριζει επισης το αλαθητο του Ζοτς που..Δεν του καταλογιζει κανεις τιποτα..Λες και ειναι η ιερη αγελεδα..Απτην αλλη οποτε θελουμε να κατηγορησουμε κατι ή καποιον εχουμε το ευκολο θυμα τον ΔΓ..
Σας αρεσε η εικονα και το πως εκανε μεσα στο ΟΑΚΑ ο ζοτς για την ομαδα του?Καλα εκανε,ομαδα του ειναι,αλλα εμεις εκει χειροκροτημα στο ζοτς και απαξιωση στο ΔΓ που εκατσε οταν το καραβι βουλιαζε..Απτην αλλη ο Ζοτς την εκανε μολις το καραβι βουλιαζε..Εχει αναρωτηθει κανεις πως νιωθει ο Δγ οταν βλεπει αυτην την απαξιωση στο προσωπο του ενω χωνει καθε χρονο τοσα εκατομμυρια?εχει αναρωτηθει κανεις πως νιωθει βλεποντας να αποθεωνουν τον Ζοτς οταν αυτος την εκανε στην δυσκολη στιγμη ενω εκεινος εμεινε?Ωραια η κριτικη αλλα εγω τοσα χρονια που εχει αναλαβει ο ΔΓ και χωνει ωραια και καλα τα εκατομμυρια του δεν εχω δει τον κοσμο να τον αγκαλιαζει,αλλα ΜΟΝΟ ΝΑ ΤΟΥ ΖΗΤΑΕΙ ΠΑΙΧΤΕΣ,ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΤΑΚΡΙΝΕΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΤΟΥ,ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΤΑ ΧΩΝΕΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΛΑΘΟΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ..Δεν ειδα κανεναν ομως να τον χειροκροταει στο γηπεδο..Ζηταμε ολοι να κανει την αυτοκριτικη του ο ΔΓ,αλλα ο πρεπει ο κοσμος του Παναθηναικου πρωτα να την κανει..Πρεπει να βαλουμε τα πραγματα κατω να δουμε τι προσφερει και τι οχι..ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΖΗΤΑΜΕ..ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΤΟΝ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΓΩΝΙΑ ΠΟΤΕ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΣΤΡΑΒΗ..ΠΡΕΠΕΙ ΕΜΕΙΣ ΝΑ ΤΟΝ ΣΤΗΡΙΞΟΥΜΕ ΠΟΥ ΚΡΑΤΗΣΕ ΣΤΟΝ ΑΦΡΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΚΑΝΕ ΜΕ ΕΛΑΦΡΑ ΟΠΩΣ Ο ΖΟΤΣ..Ισως λεω αν στηριζαμε εμεις τον ΔΓ τοτε και ο ΔΓ να ηταν πολυ καλυτερος..Οταν ενας ανθρωπος συνεχεια ακουει για τον πατερα του και τους θειους του ποσο καλοι και πετυχημενοι ειναι,και οτι εκεινος δεν αξιζει τιποτα και οτι τα βρηκε ολα ετοιμα,ισως φταιμε και εμεις που αντιδραει ετσι..Γιατι απτην πρωτη μερα που ανελαβε τον κραζουμε..
green_sky
QUOTE (katharop @ May 25 2017, 20:26 ) *
Ο παναθηναικός δεν θα παίζει ποτέ με τον φάρο για την παραμονή γιατί είναι Παναθηναικός. Ότι και να γίνει αυτή η ομάδα έχει πολύ κόσμο πίσω της. Εγώ πιστεύω οτι υπάρχουν άτομα που θέλουν τον Παναθηναικό γιατί είναι μεγάλο μπράντ έχει και συμβόλαιο με την Ευρωλίγκα και εκτός του οτι θα χάνουν κάποια λεφτά θα έχουν παράπλευρα έσοδα μέσω του Παναθηναικού στις επιχειρήσεις τους. Απλά με αυτήν την κατάσταση που επικρατεί ποιός θα τολμήσει να βγει μπροστά και να πει παίρνω τον Παναθηναικό. Φοβάται προφανώς. Απο κει και πέρα και κάποιος να μην βρισκόταν που το θεωρώ αδύνατο έχει έσοδα η ομάδα έχει συμβόλαιο με Ευρωλίγκα και θα χει και χωρίς επενδυτή ένα απο τα χαμηλά συμβόλαια της Ευρωλίγκας δηλαδή 8-10 μύρια. Τώρα απο εκεί και πέρα στην Ελλάδα θα είμαστε εύκολα δεύτεροι. Μην συγκρίνετε ομάδες με 1000 φιλάθλους πίσω τους με ομάδες σαν τον Παναθηναικό.

ΥΓ εγώ φέτος με αυτό που είδα στην αρχή της χρονιάς και μέχρι τον Μάρτιο σκεφτόμουν να πάρω διαρκείας του χρόνου και ας είμαι στην Αγγλία. Πλέον δεν υπάρχει ούτε μια στο εκατομμύριο. Αν μείνουμε δε ακέφαλοι τότε είναι που θα πάρω όχι ένα αλλά 3 διαρκείας.


Εγω πιστευω οτι η πικρη αληθεια ειναι οτι αν σταματησει ο ΔΓ να χωνει το μαρουλι ο Παναθηναικος ξεχναει Ρεαλ , Μπαρτσελονα κτλ και ασχολειται με την Σζολνόκι Ολάι οποτε στο γηπεδο δεν θα παταει ψυχη και απο αυτους τωρα που χτυπιουνται και οδύρονται ειτε για τον ΔΓ ,ειτε για τον Ομπραντοβιτς το 70% δεν προκειται να ξανασχοληθει με τον μπασκετικο Παναθηναικο.
Βεβαια απο την αλλη και κανενας δεν προκειται να ξανασχοληθει με τον ΔΓ και θα χαθει και το πρεστιζ που δινει η ηγεσια ενος club σαν τον Παναθηναικο.Η σχεση ειναι αμφιδρομη.
The Mailman
QUOTE (Ginobili @ May 25 2017, 18:29 ) *
Έχω γράψει...ότι με ενοχλεί...και πολύ μάλιστα ..να βλέπω καθε τρεις και λιγο στα αθλητικά sites τι πόσταρε ο Δ.Γ.Αλλά τσιμπάτε και όλοι...και το εκμεταλευονται αυτο οι δημοσιογραφοι...όπως εκμεταλευονται ό,τι τους προσφέρει ο Δ.Γ...
Βαρέθηκα μεχρι αηδίας τι φωτό έχει ανεβασει στο instagram...Στα @@ μου βασικά.Ας κάνει ό,τι θέλει.Όποιος θελει τον ακολουθει...και ενδιαφερεται.
Αυτό όμως είναι κάτι επουσιώδες.Δεν θα παίξει άσχημα ο Τζειμς...ούτε θα προπονησει ασχημα ο Πασκουαλ για το τι ανεβασε ο Δ.Γ.
Και το τι έγινε πριν 5 χρονια με τον Ζοτς.
Και αυτό με το πουλμαν....για δημοσιογραφική καταναλωση...έλεος πια...Σιγά μην ξενερωσαν οι παικτες...τα λεφτα τους τους νοιαζουν πάνω απ'όλα. Ο Τζειμς άργησε στην προπόνηση μια ωρα....δεν εχει δικαιωμα η ΚΑΕ βάση εσωτερικου κανονισμου να του κοψει γερό προστιμο? Δεν ειχε δικαιωμα η ΚΑΕ μετα την τζαμαρία να του κανει διακοπη συμβολαιου???
Τι θα προτιμουσε ο Τζειμς από τα δυο??? Σιγά που θιχτηκε επειδη του ειπαν να γυρισει με το πουλμαν.Μια χαρά παθιασμενος θα παιξει στους τελικούς.Για τον Πασκουάλ μονο ανησυχω...και την ικανοτητα του,να επιβληθεί.


Και για να τελειωνω...το πιο αξιοπρεπες τμημα του Παναθηναικού αυτην την στιγμή ειναι το μπασκετικό....[b]ΔΕΝ υπάρχουμε οι Παναθηναικοί!! Στο ποδοσφαιρο φωανάζουν στον Αλαφουζο φύγε,γιατί είναι πολύ ηθικός,και τον γλεντάνε οι αντίπαλοι,και στο μπάσκετ θελουν καποιοι να φυγει ο Δ.Γ επειδή τους προσβάλει ηθικά και αισθητικά[/b].

Προσωπικά γουστάρω να έχω πρόεδρο που έχει Ευρωπαικό οραμα,που βαζει λεφτά...που επιζητει τιτλους(και φυσικά θα ερθουν).....και ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΣΕΦ ΜΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΠΑΝΗΓΥΡΙΖΕΙ μπροστά στα μουτρα των Ολυμπιακών.
Δεν μου κάνει πρόεδρος που το παίζει ηθικός...και με κανει να ζω "ΡΙΖΟΥΠΟΛΗ"........
Δεν είμαι προσωπολατρης...έχει κάνει πολλά λάθη ο Δ.Γ και ό,τι και να συζηταμε εδω μεσα,τον παρορμητισμό του ΔΕΝ θα τον απωλέσει μας αρεσει δεν μας αρεσει.
Να είστε όμως και κάποιοι δικαιοι! Γιατί αν ησασταν...θα αναγνωριζατε τα θετικά του....δεν θα τον ειχατε στην μπουκα.
Και φτάνει πια η προσωπολατρεια στον ΖΟΤΣ! Ο μεγιστος θα ειναι πάντα...να αναγνωριζουμε όμως τα λαθη του,και τα εγκληματα του....



Ένα ένα με την σειρά...
Ο Παναθηναϊκός χάνει με 3-0 απο μια αρκετά καλύτερη ομάδα.
Ο Προπονητής της αντιπάλου ανακηρύσσεται εχθρός και επίσημα μέσω κακών εμπνεύσεων ( ηχητικό ντοκουμέντο, εμετος απο παρατρεχάμενους κ.α.. ) .
Ο κόσμος διχάζεται, παίρνει επίσημα και ανεπίσημα θέση..

Τα ξενύχτια των παικτών, τα εσωτερικά προβλήματα ενός συλλόγου, λύνονται εντός σύλλογου και όχι σαν να βρίσκεσαι σε ριάλιτι σόου διατυμπανίζοντας τα εδώ και εκεί, ούτε λειτουργείς με πρακτικές που πλήττουν το κύρος του συλλόγου... υπάρχει και μέλλον ξέρεις...

Περί τωρινών παικτών που είναι περαστικοί και μισθοφόροι ή και επαγγελματίες κάποιοι εξ αυτών δεν κάνει λόγο κανένας, αυτο που μένει είναι η κίνηση (με το πούλμαν) που απομακρύνει μελλοντικούς στόχους και βάζει σε κίνδυνο το επαναλαμβάνω το κύρος του συλλόγου. Το ίδιο συμβαίνει με τις ηχογραφήσεις.

Όμως, αυτοί οι τωρινοί μισθοφόροι θα κληθούν να παίξουν έναν τελικό που θα κρίνει έναν τίτλο...σκέψου το λίγο, θα καταλάβεις..

Ποιος ο λόγος λοιπόν ;

Στο ποδόσφαιρο είχαμε έναν εχθρό τον Πατέρα..
Στον ερασιτέχνη έχουμε τους Μπαλτάκους τώρα..
Στο μπάσκετ είχαμε το διαλυτικό στοιχείο, τον θείο που ήταν κακοπληρωτής, τον ζοτς που έφυγε για τα λεφτά και τώρα ποιος έμεινε....;

Ο κόσμος που είναι αχάριστος !!!

Πες μου εσυ η οποίος άλλος θέλει, γιατί πάντα να προσπαθεί να αποκαθηλώσει στα μάτια του Παναθηναϊκού κόσμου, ανθρώπους που έπαιξαν σημαντικό ρόλο στις διακρίσεις και στις καλές μέρες του συλλόγου η και ανθρώπους που προσπαθούν με ότι μέσα διαθέτουν να ξανα έλθουν τέτοιες μέρες..

Στο ποδόσφαιρο έχουμε πυρηνικό πόλεμο και μιλάς για τον Αλαφούζο που εντάσσεται στην μάχη με σφεντόνα, στο μπάσκετ τουλάχιστον ακόμα τα πράγματα είναι αρκετά διαφορετικά και υπάρχουν ευρωπαϊκές διακρίσεις, το ένα δεν αναιρεί το άλλο, κινείσαι ανάλογα με το επίπεδο και τις πρακτικές που ζητάνε οι περιστάσεις..

ΥΓ. Ο ζοτς είναι η ζωντανή ιστορία του Παναθηναϊκού, τον αγαπάμε όπως αγαπάμε τους αφους, πλέον είναι αντίπαλος μας και θα έπρεπε να αφήσουμε το παρελθόν και να κοιτάξουμε το μέλλον με σεβασμό όμως και όχι με αλαζονικές και παρορμητικές συμπεριφορές.


katharop
QUOTE (jonaldidhs @ May 25 2017, 20:31 ) *
Συμφωνω σε ολα 100%..
Με εχει κουρασει και εμενα ο ΔΓ και τα λαθη του,αλλα οι ηθικολογοι Παναθηναικοι το εχουν παραξηλωσει..Δεν αναγνωριζουν τιποτα,και οποιο λαθος κανει το μεγεθυνουν 100 φορες..

Την μερα που διαβασα για το πουλμαν εγραψα οτι ξενερωσα και οτι μπορει να μην ξανασχοληθω γιατι ετσι οπως παρουσιαζοταν το θεμα εβλεπα μια εικονα διαλυσης που τελικα δεν ηρθε ποτε και βιαστηκα να βγαλω συμπερασματα..

Προχτες εγραψα οτι κανει μεγαλη πατατια με την αποκαλυψη της ηχογραφημενης συζητητησης,αλλα απτο κανει μεγαλη πατατια μεχρι στο να τα ισοπεδωνουμε ολα εχει τεραστια διαφορα..

Διαβαζω εδω μεσα οτι ορισμενοι θελετε φυγει,να παιζουμε λεει και στον ταφο του Ινδου,δεν υπαρχει προβλημα..Να μας κοψετε δηλαδη και το μπασκετακι..Να μην εχουμε να δουμε τιποτα..Ή να βλεπουμε να παλευουμε για την δευτερη θεση του πρωταθληματος με την ΑΕΚ και αυτο στο καλυτερο δυνατο σεναριο..Γιατι το φυσιολογικο ειναι να καταληξουμε τριτοτεταρτοι αν ειμαστε λιγο τυχεροι..

ΔΙαβαζω οτι εχουμε μικρυνει στην Ευρωπη..Ναι εχουμε μικρυνει αν συγκρινουμε την ομαδα αυτη με τις εποχες Ζοτς..Αλλα καθε αυτοκρατορια εχει τα πανω της και τα κατω της..Ας δουμε και την ΜΑΚΑΜΠΙ που βρισκεται,που με εξαιρεση το 2014 δεν φτανει ουτε 8αδα..Ας δουμε και την Μπαρτσα που κατρακυλησε φετος..Βρισκομαστε σενα πολυ καλο επιπεδο και χρειαζομαστε ενα βημα για να φτασουμε στις κορυφαιες ομαδες..Εκτος αν θελετε να μας πεθανει στην 40αρα ο Οσφπ..Γιατι εκει θα παιζει με κινητρο να σπασει καθε ρεκορ..

Με εκνευριζει επισης το αλαθητο του Ζοτς που..Δεν του καταλογιζει κανεις τιποτα..Λες και ειναι η ιερη αγελεδα..Απτην αλλη οποτε θελουμε να κατηγορησουμε κατι ή καποιον εχουμε το ευκολο θυμα τον ΔΓ..
Σας αρεσε η εικονα και το πως εκανε μεσα στο ΟΑΚΑ ο ζοτς για την ομαδα του?Καλα εκανε,ομαδα του ειναι,αλλα εμεις εκει χειροκροτημα στο ζοτς και απαξιωση στο ΔΓ που εκατσε οταν το καραβι βουλιαζε..Απτην αλλη ο Ζοτς την εκανε μολις το καραβι βουλιαζε..Εχει αναρωτηθει κανεις πως νιωθει ο Δγ οταν βλεπει αυτην την απαξιωση στο προσωπο του ενω χωνει καθε χρονο τοσα εκατομμυρια?εχει αναρωτηθει κανεις πως νιωθει βλεποντας να αποθεωνουν τον Ζοτς οταν αυτος την εκανε στην δυσκολη στιγμη ενω εκεινος εμεινε?Ωραια η κριτικη αλλα εγω τοσα χρονια που εχει αναλαβει ο ΔΓ και χωνει ωραια και καλα τα εκατομμυρια του δεν εχω δει τον κοσμο να τον αγκαλιαζει,αλλα ΜΟΝΟ ΝΑ ΤΟΥ ΖΗΤΑΕΙ ΠΑΙΧΤΕΣ,ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΤΑΚΡΙΝΕΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΤΟΥ,ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΤΑ ΧΩΝΕΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΛΑΘΟΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ..Δεν ειδα κανεναν ομως να τον χειροκροταει στο γηπεδο..Ζηταμε ολοι να κανει την αυτοκριτικη του ο ΔΓ,αλλα ο πρεπει ο κοσμος του Παναθηναικου πρωτα να την κανει..Πρεπει να βαλουμε τα πραγματα κατω να δουμε τι προσφερει και τι οχι..ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΖΗΤΑΜΕ..ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΤΟΝ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΓΩΝΙΑ ΠΟΤΕ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΣΤΡΑΒΗ..ΠΡΕΠΕΙ ΕΜΕΙΣ ΝΑ ΤΟΝ ΣΤΗΡΙΞΟΥΜΕ ΠΟΥ ΚΡΑΤΗΣΕ ΣΤΟΝ ΑΦΡΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΚΑΝΕ ΜΕ ΕΛΑΦΡΑ ΟΠΩΣ Ο ΖΟΤΣ..Ισως λεω αν στηριζαμε εμεις τον ΔΓ τοτε και ο ΔΓ να ηταν πολυ καλυτερος..Οταν ενας ανθρωπος συνεχεια ακουει για τον πατερα του και τους θειους του ποσο καλοι και πετυχημενοι ειναι,και οτι εκεινος δεν αξιζει τιποτα και οτι τα βρηκε ολα ετοιμα,ισως φταιμε και εμεις που αντιδραει ετσι..Γιατι απτην πρωτη μερα που ανελαβε τον κραζουμε..

Παρακολουθείς τον Παναθηναικό επειδή είσαι Παναθηναικός η επειδή διεκδικεί κάποιους συγκεκριμένους στόχους?
Πιστεύεις οτι με αυτή την κατάσταση θα ξαναπάρουμε πρωτάθλημα? Εδώ άρχισε να κράζει και τον σάρας τώρα σε ένα ποστ.
Πίστεύεις οτι θα ξανάρθει σοβαρός παίκτης η προπονητής σε αυτή την ομάδα?
Πιστεύεις οτι η δίοικηση της Μπαρτσελόνα είναι το ίδιο αξιοσέβαστη στον κόσμο του μπάσκετ με την δίοικηση του Παναθηναικού αυτή τη στιγμή?
Πιστεύεις οτι ο ζοτς που πρόσφερε τόσα δεν αξίζει ένα χειροκρότημα?
Πιστεύεις οτι ο ΔΓ δεν έχει στηριχθεί απο τον κόσμο αυτά τα χρόνια και συνέχεια τα ακούει?
Πιστεύεις οτι αλλάζουν οι άνθρωποι?
Πιστεύεις οτι ο ΔΓ έχει κάποιο όραμα για τον μπασκετικό Παναθηναικό και οτι με αυτόν μπορείς να πετύχεις?
Μερικές ερώτησεις για να αναρωτηθείς και να δείς οτι πλέον μάλλον δεν υπάρχει γυρισμός.


QUOTE (The Mailman @ May 25 2017, 20:40 ) *
Ένα ένα με την σειρά...
Ο Παναθηναϊκός χάνει με 3-0 απο μια αρκετά καλύτερη ομάδα.
Ο Προπονητής της αντιπάλου ανακηρύσσεται εχθρός και επίσημα μέσω κακών εμπνεύσεων ( ηχητικό ντοκουμέντο, εμετος απο παρατρεχάμενους κ.α.. ) .
Ο κόσμος διχάζεται, παίρνει επίσημα και ανεπίσημα θέση..

Τα ξενύχτια των παικτών, τα εσωτερικά προβλήματα ενός συλλόγου, λύνονται εντός σύλλογου και όχι σαν να βρίσκεσαι σε ριάλιτι σόου διατυμπανίζοντας τα εδώ και εκεί, ούτε λειτουργείς με πρακτικές που πλήττουν το κύρος του συλλόγου... υπάρχει και μέλλον ξέρεις...

Περί τωρινών παικτών που είναι περαστικοί και μισθοφόροι ή και επαγγελματίες κάποιοι εξ αυτών δεν κάνει λόγο κανένας, αυτο που μένει είναι η κίνηση (με το πούλμαν) που απομακρύνει μελλοντικούς στόχους και βάζει σε κίνδυνο το επαναλαμβάνω το κύρος του συλλόγου. Το ίδιο συμβαίνει με τις ηχογραφήσεις.

Όμως, αυτοί οι τωρινοί μισθοφόροι θα κληθούν να παίξουν έναν τελικό που θα κρίνει έναν τίτλο...σκέψου το λίγο, θα καταλάβεις..

Ποιος ο λόγος λοιπόν ;

Στο ποδόσφαιρο είχαμε έναν εχθρό τον Πατέρα..
Στον ερασιτέχνη έχουμε τους Μπαλτάκους τώρα..
Στο μπάσκετ είχαμε το διαλυτικό στοιχείο, τον θείο που ήταν κακοπληρωτής, τον ζοτς που έφυγε για τα λεφτά και τώρα ποιος έμεινε....;

Ο κόσμος που είναι αχάριστος !!!

Πες μου εσυ η οποίος άλλος θέλει, γιατί πάντα να προσπαθεί να αποκαθηλώσει στα μάτια του Παναθηναϊκού κόσμου, ανθρώπους που έπαιξαν σημαντικό ρόλο στις διακρίσεις και στις καλές μέρες του συλλόγου η και ανθρώπους που προσπαθούν με ότι μέσα διαθέτουν να ξανα έλθουν τέτοιες μέρες..

Στο ποδόσφαιρο έχουμε πυρηνικό πόλεμο και μιλάς για τον Αλαφούζο που εντάσσεται στην μάχη με σφεντόνα, στο μπάσκετ τουλάχιστον ακόμα τα πράγματα είναι αρκετά διαφορετικά και υπάρχουν ευρωπαϊκές διακρίσεις, το ένα δεν αναιρεί το άλλο, κινείσαι ανάλογα με το επίπεδο και τις πρακτικές που ζητάνε οι περιστάσεις..

ΥΓ. Ο ζοτς είναι η ζωντανή ιστορία του Παναθηναϊκού, τον αγαπάμε όπως αγαπάμε τους αφους, πλέον είναι αντίπαλος μας και θα έπρεπε να αφήσουμε το παρελθόν και να κοιτάξουμε το μέλλον με σεβασμό όμως και όχι με αλαζονικές και παρορμητικές συμπεριφορές.

77.gif
The Mailman
QUOTE (katharop @ May 25 2017, 19:47 ) *
Πιστεύεις οτι με αυτή την κατάσταση θα ξαναπάρουμε πρωτάθλημα? Εδώ άρχισε να κράζει και τον σάρας τώρα σε ένα ποστ.

77.gif


Περίεργο, άλλος ένας που έφερε επιτυχίες στον σύλλογο ...
garou
QUOTE (The Mailman @ May 25 2017, 20:40 ) *

συμφωνω σε ολα οσα γραφεις αλλα ο αντιλογος θα ειναι ο γνωστος
μην μιλας γιατι θα φυγει ο δγ και θα παιζουμε τον ικαρο
οποιος βαζει τα λεφτα εχει δικαιωμα να κανει οτι θελει χωρις να δεχεται κριτικη
katharop
QUOTE (The Mailman @ May 25 2017, 20:48 ) *
Περίεργο, άλλος ένας που έφερε επιτυχίες στον σύλλογο ...

Μιλημένος και αυτός , νίκησε την μπασκόνια για να μην πέσει ο ζέλικο με Ολυμπιακό η Τσσκά. Άτιμο Σέρβικο Λόμπυ και παράγοντες της Ευρωλίγκας, μιά ζωή κατα του Παναθηναικού.

Έχουν μείνει Τσαρτσαρής, Αλβέρτης, Διαμαντίδης και μερικοί ακόμα για κράξιμο, αλλά καιρός γαρ εγγύς.
jonaldidhs
QUOTE (katharop @ May 25 2017, 20:43 ) *
Παρακολουθείς τον Παναθηναικό επειδή είσαι Παναθηναικός η επειδή διεκδικεί κάποιους συγκεκριμένους στόχους?
Πιστεύεις οτι με αυτή την κατάσταση θα ξαναπάρουμε πρωτάθλημα? Εδώ άρχισε να κράζει και τον σάρας τώρα σε ένα ποστ.
Πίστεύεις οτι θα ξανάρθει σοβαρός παίκτης η προπονητής σε αυτή την ομάδα?
Πιστεύεις οτι η δίοικηση της Μπαρτσελόνα είναι το ίδιο αξιοσέβαστη στον κόσμο του μπάσκετ με την δίοικηση του Παναθηναικού αυτή τη στιγμή?
Πιστεύεις οτι ο ζοτς που πρόσφερε τόσα δεν αξίζει ένα χειροκρότημα?
Πιστεύεις οτι ο ΔΓ δεν έχει στηριχθεί απο τον κόσμο αυτά τα χρόνια και συνέχεια τα ακούει?
Πιστεύεις οτι αλλάζουν οι άνθρωποι?
Πιστεύεις οτι ο ΔΓ έχει κάποιο όραμα για τον μπασκετικό Παναθηναικό και οτι με αυτόν μπορείς να πετύχεις?
Μερικές ερώτησεις για να αναρωτηθείς και να δείς οτι πλέον μάλλον δεν υπάρχει γυρισμός.

-Παρακολουθω τον Παναθηναικο γιατι ειμαι Παναθηναικος,αλλα αγαπαω το μπασκετ,και ο συνδυασμος μπασκετ/Παναθηναικος κορυφη ειναι κατι το οποιο πραγματικα απολαμβανω..Απολαμβανω το θεαμα που προσφερει το μπασκετ..Οταν αυτο το προσφερει ο Παναθηναικος το απολαμβανω 2 φορες..
-Αυτη η ερωτηση θα απαντηθει το καλοκαιρι.. αλλα ειμαι σιγουρος οτι θα ερθει σοβαρος παιχτης και προπονητης,αρκει να του σκασεις..Διαφορετικα θα ειχε φυγει ο Πασκουαλ,εκτος αν δεν τον θεωρεις σοβαρο..
-Δεν μενοιαζει η διοικηση της Μπαρτσελονα,εγω βλεπω την Μπαρτσελονα τι κανει μεσα στο γηπεδο..
-Εννοειται δεν εχει στηριχθει οσο θα επρεπε ο ΔΓ απτον κοσμο του Παναθηναικου..Εσυ πιστευεις το αντιθετο?
Αξιζει πολλα χειροκτοτηματα,τα εχει παρει ομως,οπως και τα πανο the king is back και διαφορα τετοια που σιγουρα τα αξιζε..Αλλα οταν παιζεις ενα παιχνιδι ο θανατος σου η ζωη μου,δεν γινεται να τον χειροκροτας..Σε τοσο σημαντικα παιχνιδια πας για πολεμο..Οπως εκανε και εκεινος..
-Οι ανθρωποι παντα αλλαζουν..Εσυ εισαι ο ιδιος στην ηλικια αυτη που βρισκεσαι με τα 18?
-Ο ΔΓ εχει οραμα να δει τον Παναθηναικο πρωτο..Δεν ξερει πως θα το κανει αυτο..Εχει προσπαθησει με πολλους λαθους τροπους..Αλλα ολοι στην αρχη εκαναν λαθη και εμαθαν..Και ο πατερας του με τον θειο του αλλα και οι Αγγελοπουλοι..
Οταν χωνεις χρημα συνεχεια καποια στιγμη θα ερθει η επιτυχια..Το θεμα ειναι μετα πως την διαχειριζεσαι,αλλα μεχρι τοτε εχουμε δρομο ακομα..

katharop
Νομίζω οτι είσαι πολύ ρομαντικός στις απαντήσεις σου.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.