Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ/ROSTERS Α2 2016-17
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Α2 Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
Basketpinezas13
QUOTE (kotzito @ Jul 27 2016, 18:11 ) *
Για Εθνικό ομολογώ ότι είχα μείνει λίγο πίσω στις εξελίξεις. Οι διακοπές δεν μας επιτρέπουν να παρακολουθούμε συνέχεια tongue.gif


Ας δούμε πρώτα πάντως πως θα βγουν συγχωνεύσεις, αποχωρήσεις, άνοδοι κτλ. για να έχουμε πλήρη εικόνα, αφού πέρα από την τριάδα που ανέφερα+Δούκα, στις υπόλοιπες επικρατεί αρκετή αβεβαιότητα ή φτιάχνουν ρόστερ που να αρκεί ίσα-ίσα για την παραμονή. Ενδιαφέρον για μένα θα παρουσιάζει πάντως κι ο Αμύντας που ίσως και να έχει την καλύτερη χημεία ρόστερ, έχει δυνατή έδρα και με 3-4 προσθήκες όχι μόνο θα σωθεί εύκολα, αλλά δεν αποκλείεται να είναι και στο πάνω μισό της βαθμολογίας.


Ούτε Ηρακλή δεν πάει ο Κανονίδης τελικά; laugh.gif

Οι ήρωες σαν τον Δερβο πεθάνανε . Αυτοί που ανέλαβαν ειναι ζήτημα αν έχουν για το διαρκείας τους .
Λεζάντα θέλουν να κάνουν αν τους έρθει η πρόσκληση για Α1 .
Ο Δερβος ήταν σοβαρός άνθρωπος
Gkos
QUOTE (kotzito @ Jul 27 2016, 18:11 ) *
Ούτε Ηρακλή δεν πάει ο Κανονίδης τελικά; laugh.gif



Λογικα παει σε πλειοδοσια η ολη φαση να κεφαλαιοποιηθει η περσινη (τρομερη) χρονια !

QUOTE (Basketokavlos13 @ Jul 27 2016, 18:16 ) *
Οι ήρωες σαν τον Δερβο πεθάνανε . Αυτοί που ανέλαβαν ειναι ζήτημα αν έχουν για το διαρκείας τους .
Λεζάντα θέλουν να κάνουν αν τους έρθει η πρόσκληση για Α1 .
Ο Δερβος ήταν σοβαρός άνθρωπος




Μα και αυτος τωρα που η ομαδα εχει σοβαροτατες πιθανοτητες για Α1 αποχωρει;
Ξερω οτι ηταν αποφαση ειλημμενη καιρο αλλα αφηνει τον "κοπο" του να παει στραφι!
tolistriant
QUOTE (giorgos14 @ Jul 27 2016, 15:56 ) *
Έχετε σκεφτεί πόσες είναι οι ομάδες που είναι στον αέρα ακόμα σε όλες τις εθνικές κατηγορίες;

Σε Α1 Κηφισιά και Τρίκαλα

Σε Α2 Αρκαδικός, Εθνικός, Λιβαδειά, ΓΣΛ

Οι επιλαχόντες για να ανέβουν Α1 είναι κατά σειρά:
Εθνικός(αποκλείεται)
Παγκράτι(αποκλείεται)
Λευκάδα
Δούκας

Μέχρι και η 7η ομάδα της περσινής Α2 μπορεί να ελπίζει σε άνοδο δηλαδή...

Οι επιλαχόντες για να ανέβουν Α2 κατά σειρά είναι:
Ηράκλειο
Ιωνικός
Καστοριά

Έξτρα μπαράζ δεν έχουν γίνει οπότε αν φτάσουμε σε αυτό το σενάριο θα υπάρχει ρεπό για κάποια ομάδα.


Διάβασα το παρακάτω το δημοσίευμα, αλλά δεν ξέρω το κατά πόσο ισχύει. Σε ενδεχόμενη απόσυρση Κηφισιάς ή Τρικάλων και ταυτόχρονη δήλωση αδυναμίας από Εθνικό και Παγκράτι, η ΕΟΚ θα δώσει wild card.
http://www.ebasket.gr/2016/07/sta-trikala-sta-dio-stena

gate14
Βλέπω ότι πολλοί "αγωνιούν" για το μέλλον του Εθνικού....
Υπομονή λίγο ακόμα και θα δούμε αν αυτοί που θα συνεχίσουν την ομάδα δεν έχουν να πληρώσουν ούτε το διαρκείας τους η θα χρησιμοποιησουν την πρόσκληση της Α1 για λεζάντα...
Dreamerpanos
Ανακοίνωσε τον Οικονομόπουλο του Κολοσσού ο Εθνικός...
giorgos14
QUOTE(basketa2.gr)
Ο Σταύρος Κουμλέλης είναι και επίσημα η έκτη φετινή μεταγραφή της Καβάλας μετά από τους Σαββίδη, Ερεβμπενάζιε, Σκλήβα, Αναστασάκη και Κελαϊδή.

Τα δυο τελευταία χρόνια αγωνίστηκε στην Αγία Βαρβάρα ενώ ήταν στο ρόστερ της Ενωσης, τη πρώτη χρονιά στην Α1 με προπονητή τον Πιλαφίδη.

Από εκεί και πέρα, όπως σημειώνει το «proininews.gr» η Καβάλα BC στρέφεται στην κοινοτική αγορά, για την απόκτηση ενός γκαρντ.


Από τους ποιοτικότερους αθλητές του 4ου ομίλου της Γ αλλά δεν ξέρω πως θα είναι η μετάβαση στην Α2 στα 32 του. Στο ρόστερ υπάρχουν ήδη και οι Γκέλιος και Μανάκας. Σε πολύ νεανικό ρόστερ κινείται η Καβάλα που εκτός του Αναστασάκη, όλοι οι άλλοι είναι κάτω των 22. Αν ο κοινοτικός δεν είναι κάποιος έμπειρος ίσως υπάρχουν θεματάκια..
gspara
QUOTE (giorgos14 @ Jul 28 2016, 19:24 ) *
Από τους ποιοτικότερους αθλητές του 4ου ομίλου της Γ αλλά δεν ξέρω πως θα είναι η μετάβαση στην Α2 στα 32 του. Στο ρόστερ υπάρχουν ήδη και οι Γκέλιος και Μανάκας. Σε πολύ νεανικό ρόστερ κινείται η Καβάλα που εκτός του Αναστασάκη, όλοι οι άλλοι είναι κάτω των 22. Αν ο κοινοτικός δεν είναι κάποιος έμπειρος ίσως υπάρχουν θεματάκια..

Ωραιος Γιωργο,παντα πολύτιμες οι πληροφοριες που μας δινεις!!!
Εμενα προσωπικα μου αρεσει πολύ το προτζεκτ της Καβαλας και θα την εχω 1η επιλογή στα ματς που θα δωσει στην Αθηνα.Οπως μου αρεσαν πολύ την φετινη σεζον οι Μαχητες.

Αντίθετα,δεν με εμπνεει ιδιαιτερα η στελεχωση του Δουκα,καθως ουτε η αποκτηση του Παπαμακαριου με εντυπωσιαζει και δεν βλεπω την χρησιμοτητα της.
Στην περιφερεια για πχ υπαρχει Κουκας-Καυκης-Παπαμακαριος-Κομποδιετας-Κυριτσης.........με τον Ιακωβο δλδ τι θα κανουμε?Θα τον θαψουμε???
wike side
QUOTE(gspara @ Jul 28 2016, 21:49 ) *
Ωραιος Γιωργο,παντα πολύτιμες οι πληροφοριες που μας δινεις!!!
Εμενα προσωπικα μου αρεσει πολύ το προτζεκτ της Καβαλας και θα την εχω 1η επιλογή στα ματς που θα δωσει στην Αθηνα.Οπως μου αρεσαν πολύ την φετινη σεζον οι Μαχητες.

Αντίθετα,δεν με εμπνεει ιδιαιτερα η στελεχωση του Δουκα,καθως ουτε η αποκτηση του Παπαμακαριου με εντυπωσιαζει και δεν βλεπω την χρησιμοτητα της.
Στην περιφερεια για πχ υπαρχει Κουκας-Καυκης-Παπαμακαριος-Κομποδιετας-Κυριτσης.........με τον Ιακωβο δλδ τι θα κανουμε?Θα τον θαψουμε???




Σωστός
Gkos
QUOTE (gspara @ Jul 28 2016, 21:49 ) *
...με τον Ιακωβο δλδ τι θα κανουμε?Θα τον θαψουμε???


Δεν εχει φυγει;
Το θεωρουσα αυτονοητο!!!


QUOTE (giorgos14 @ Jul 28 2016, 19:24 ) *
Σε πολύ νεανικό ρόστερ κινείται η Καβάλα που εκτός του Αναστασάκη, όλοι οι άλλοι είναι κάτω των 22. Αν ο κοινοτικός δεν είναι κάποιος έμπειρος ίσως υπάρχουν θεματάκια..




Θα καθαρισει ο Ερεβμπεναζιε,μην αγχωνεσαι!!!
giorgos14
QUOTE(gspara @ Jul 28 2016, 18:49 ) *
Ωραιος Γιωργο,παντα πολύτιμες οι πληροφοριες που μας δινεις!!!
Εμενα προσωπικα μου αρεσει πολύ το προτζεκτ της Καβαλας και θα την εχω 1η επιλογή στα ματς που θα δωσει στην Αθηνα.Οπως μου αρεσαν πολύ την φετινη σεζον οι Μαχητες.

Αντίθετα,δεν με εμπνεει ιδιαιτερα η στελεχωση του Δουκα,καθως ουτε η αποκτηση του Παπαμακαριου με εντυπωσιαζει και δεν βλεπω την χρησιμοτητα της.
Στην περιφερεια για πχ υπαρχει Κουκας-Καυκης-Παπαμακαριος-Κομποδιετας-Κυριτσης.........με τον Ιακωβο δλδ τι θα κανουμε?Θα τον θαψουμε???


Οι οποίοι Μαχητές κάνουν ριζικές αλλαγές στο ρόστερ τους. Μόλις δύο παίκτες θα παραμείνουν, οι Τοπάλι και Στόλης.Η προηγούμενη φουρνιά του Άρη ήταν πιο μικρά ονόματα και ήταν πιο εύκολο να πειστούν να πάνε στα Πεύκα της Β εθνικής( Ελευθεριάδης, Γερομιχαλοί κτλ ). Οι τωρινοί νέοι του Άρη δύσκολα θα δεχτούν να πάνε Α2...

Εκείνος που περίμενα να ακούγεται για πολλές ομάδες και να έχει ήδη ανακοινωθεί είναι ο Γράβας. Έκανε τρομερή σεζόν πέρσι και περιμένω να δω πως θα την εξαργυρώσει.
Gkos
Σε σημερινο αρθρο διαβασα οτι ο Διπλαρος θα παει σιγουρα στα Πευκα ( http://www.sport24.gr/Basket/OmadesBasket/...ts.4191228.html ) αλλα αν χαλασει η συνεργασια με ΑΡΗ μπορει να πανε και Β οι Μαχητες αποτι πηρε το αυτακι μου...!
tsitum
QUOTE(Voyager @ Jul 26 2016, 15:56 ) *
Δεν υπάρχει καμία αξιοκρατία στο άθλημα που λέγεται μπάσκετ. Οι περισσότεροι άνοδοι γίνονται στα χαρτιά και όχι αγωνιστικά.
όχι ότι δεν χαίρομαι που ανεβαίνουν οι ιστορικές ομάδες της λάρισας ένα σκαλί πιο πάνω αλλά πρέπει να σταματήσει αυτό το πράγμα. Τα παραδείγματα άπειρα . Τι νόημα έχουν τα πρωταθλήματα μετά;

http://www.basketblog.gr/index.php?option=...2&Itemid=14

Οι ομαδες της Λαρισας κατεκτησαν τις πρωτες επιλαχουσες θεσεις της Β Εθνικης, τερματιζοντας 4η και 5η. Απο την αρχη του πρωταθληματος αναφερονταν οτι υπαρχει ισχυρη πιθανοτητα να μην ανεβουν μονο οι πρωτοι 3. Αλλωστε γι αυτο γινονται και τα μπαραζ καταταξης μεταξυ ακομα και των 4ων καθε ομιλου, βγαινει δηλ μια καταταξη των πρωτων 8 ομαδων. smile.gif


QUOTE(Μηχανολόγος @ Jul 26 2016, 17:53 ) *
Ο ΓΣΛ κατά 99% δεν θα κατέβει στην Α2 αλλά στη Β'. Οπότε μάλλον Ηράκλειο βλέπω μη σου πω ότι με αυτό που έγινε πέρυσι με τη Βέροια (2014-15), θα σωθεί και ο Πανερυθραϊκός φέτος.

To ποσοστο ευτυχως δεν ειναι τετοιο, γινονται προσπαθειες να συμμετασχει κανονικα στην Α2. Θα φανουν ολα τις επομενες μερες. bball.gif

Μηχανολόγος
Ηράκλειο Α2 γιατί Κηφισιά πάει Β'. Έγραψε το superbasket
gspara
QUOTE (giorgos14 @ Jul 28 2016, 23:51 ) *
Οι οποίοι Μαχητές κάνουν ριζικές αλλαγές στο ρόστερ τους. Μόλις δύο παίκτες θα παραμείνουν, οι Τοπάλι και Στόλης.Η προηγούμενη φουρνιά του Άρη ήταν πιο μικρά ονόματα και ήταν πιο εύκολο να πειστούν να πάνε στα Πεύκα της Β εθνικής( Ελευθεριάδης, Γερομιχαλοί κτλ ). Οι τωρινοί νέοι του Άρη δύσκολα θα δεχτούν να πάνε Α2...

Εκείνος που περίμενα να ακούγεται για πολλές ομάδες και να έχει ήδη ανακοινωθεί είναι ο Γράβας. Έκανε τρομερή σεζόν πέρσι και περιμένω να δω πως θα την εξαργυρώσει.

Τι ωραιος παιχτης ο Γραβας ρε συ Γιωργο!!!!Το είχαμε αναφερει και στην διαρκεια της σεζον.Και εγω απορουσα που δεν εχει ακουστει ακομα.Ειμαι περίεργος να δω ποια εξυπνη ομαδα θα τον αρπαξει.
fastbreak70
QUOTE(gspara @ Jul 28 2016, 21:49 ) *
Αντίθετα,δεν με εμπνεει ιδιαιτερα η στελεχωση του Δουκα,καθως ουτε η αποκτηση του Παπαμακαριου με εντυπωσιαζει και δεν βλεπω την χρησιμοτητα της.
Στην περιφερεια για πχ υπαρχει Κουκας-Καυκης-Παπαμακαριος-Κομποδιετας-Κυριτσης.........με τον Ιακωβο δλδ τι θα κανουμε?Θα τον θαψουμε???


μαζι σου για την προωθηση ταλαντούχων πιτσιρικάδων,
αλλα τωρα μαλλον εισαι αιθεροβαμων με τον πιτσιρικα και το ροστερ σε ομαδα πρωταγωνιστη στην α2 του χρονου....
gspara
QUOTE (fastbreak70 @ Jul 30 2016, 03:02 ) *
μαζι σου για την προωθηση ταλαντούχων πιτσιρικάδων,
αλλα τωρα μαλλον εισαι αιθεροβαμων με τον πιτσιρικα και το ροστερ σε ομαδα πρωταγωνιστη στην α2 του χρονου....

Έχεις δίκιο φίλε μου, το καταλαβαίνω. Εδώ το ίδιο γίνεται ακόμα και στην έσκα.
fastbreak70
QUOTE(gspara @ Jul 30 2016, 12:01 ) *
Έχεις δίκιο φίλε μου, το καταλαβαίνω. Εδώ το ίδιο γίνεται ακόμα και στην έσκα.


για να γινω ποιο σαφης ,
η μεταγραφη στον δουκα ηταν πυροτέχνημα του ΜΕΓΑΛΟμανατζερ και ΕΧΕΙ την μπασκετικη(γηπεδικη) καταληξη που λογικα θα ειχε.!!!
giorgos14
Οι ομάδες της Α2 έχουν περιθώριο να κάνουν μεταγραφές μέχρι την έναρξη του πρωταθλήματος; Γιατί στη Β και στη Γ οι μεταγραφές λήγουν 3/8.
Gkos
Ανακοινωσε Κανονιδη ο Δουκας και ανανεωσε Καραμπατσο και Μολφετα(συμφωνα με το basketblog)...
Gkos
http://www.ebasket.gr/2016/08/mpam-ki-arpagi

Και Ρούμπιο στον Δούκα ...
tsitum
Κανονικα ο Γυμναστικός Σ. Λάρισας! Άντε να δουμε λιγο Α2 γιατι μας ελειψαν οι μεγαλες κατηγοριες! bball.gif bball.gif bball.gif

http://www.basketblog.gr/index.php?option=...2&Itemid=14

Basketpinezas13
Τι εγινε χθες στο metropolitan με τον Εθνικό ;
Ακομα να κατανοήσουν κάποιοι οτι χωρίς τον Δερβο δεν υπάρχει σωτηρία ;
Φανφάρες πολλοί . Άνθρωποι να βάζουν το χερι στην τσέπη ελάχιστοι
kotzito
Πήρε και Αλίλχοντζιτς από Προμηθέα και Πετρόπουλο από Λευκάδα ο Πανιώνιος, ενώ είναι κοντά και σε Ματαλών. Νομίζω πλέον πολύ δύσκολα θα χάσει ένα από τα (τουλάχιστον) 2 εισιτήρια.


Εντωμεταξύ είναι πολύ πιθανόν η Α1 να γίνει με 12 ομάδες τελικά, πράγμα το οποίο σημαίνει ότι στην Α2 δεν θα έχουμε άλλες ιδιαίτερες ανακατατάξεις.
Basketpinezas13
QUOTE (kotzito @ Aug 5 2016, 10:32 ) *
Πήρε και Αλίλχοντζιτς από Προμηθέα και Πετρόπουλο από Λευκάδα ο Πανιώνιος, ενώ είναι κοντά και σε Ματαλών. Νομίζω πλέον πολύ δύσκολα θα χάσει ένα από τα (τουλάχιστον) 2 εισιτήρια.


Εντωμεταξύ είναι πολύ πιθανόν η Α1 να γίνει με 12 ομάδες τελικά, πράγμα το οποίο σημαίνει ότι στην Α2 δεν θα έχουμε άλλες ιδιαίτερες ανακατατάξεις.

Δούκας
Πανιώνιος
Φάρος
Ηρακλής
Αστακός

5 ομαδες για 2 θέσεις .
Reporter1983
QUOTE (Basketokavlos13 @ Aug 5 2016, 10:38 ) *
Δούκας
Πανιώνιος
Φάρος
Ηρακλής
Αστακός

5 ομαδες για 2 θέσεις .


Βαλε και το Χολαργο
EAST END
QUOTE(kotzito @ Aug 5 2016, 10:32 ) *
Πήρε και Αλίλχοντζιτς από Προμηθέα και Πετρόπουλο από Λευκάδα ο Πανιώνιος, ενώ είναι κοντά και σε Ματαλών. Νομίζω πλέον πολύ δύσκολα θα χάσει ένα από τα (τουλάχιστον) 2 εισιτήρια.


Εντωμεταξύ είναι πολύ πιθανόν η Α1 να γίνει με 12 ομάδες τελικά, πράγμα το οποίο σημαίνει ότι στην Α2 δεν θα έχουμε άλλες ιδιαίτερες ανακατατάξεις.


Και Ματαλιωτάκης από αύριο μεθαύριο...
Gkos
QUOTE (Basketokavlos13 @ Aug 5 2016, 10:38 ) *
Δούκας
Πανιώνιος
Φάρος
Ηρακλής
Αστακός

5 ομαδες για 2 θέσεις .


Κατσε μην τον δουμε απο φετος Α1 τον Δουκα...
gratipa1929
Τι όργιο είναι αυτό πάλι στην Α2 ρε παιδιά? Λίγο έλειψα και έγιναν όλα άνω κάτω??? w00t.gif w00t.gif w00t.gif

Εδώ στο Παγκράτι ακούγεται έντονα το όνομα του Γεωργούτσου που φέτος έκανε εξαιρετική χρονιά στην Γ Εθνική. Μάλλον προχωράμε με Κατωπόδη πρώτο προπονητή και με την ίδια επιτυχημένη συνταγή της ανάδειξης παικτών-εκπλήξεων ακόμα και από κατώτερες κατηγορίες.

Με στενοχώρησε όμως πολύ η αποχώρηση του Κουτρούλια, δυσαναπλήρωτη η απώλεια καθώς ήταν η μισή ομάδα μας τα τελευταία πέντε χρόνια.
gspara
http://grizoilikoi.blogspot.gr/2016/08/1_12.html?spref=fb
Eδω γραφει ότι η Δοξα Λευκάδας ετοιμάζεται για Α1 με μπατζετ 300.000ευρω.
gratipa1929
Τελικά με τον Χολαργό τι γίνεται? Θα παίξει Α2 μετά την ακύρωση της απορρόφησης της Λιβαδειάς?

Οι κινήσεις τους δείχνουν ότι μάλλον το έχουν σίγουρο.

QUOTE (Gkos @ Aug 8 2016, 23:27 ) *
Κατσε μην τον δουμε απο φετος Α1 τον Δουκα...

Ακούγεται έντονα ότι τελικά η Λευκάδα θα παίξει στην Α1.
gspara
QUOTE (gratipa1929 @ Aug 13 2016, 12:57 ) *
Ακούγεται έντονα ότι τελικά η Λευκάδα θα παίξει στην Α1.

http://www.basketplus.gr/index.php/a2/item...%BD%CE%B1%CE%B9
humanhighlightfilm
όντως ακούγεται πολύ έντονα ότι η δόξα θα είναι αυτή που θα πάρει τελικά το χρίσμα της ανόδου για την α1.
κύκλοι του εσακε είναι αρκετά ευχαριστημένοι από το project της ομάδας και μάλιστα όταν μιλάμε για τον μοναδικό εκπρόσωπο
της βορειοδυτικής Ελλάδας.
θα είναι πολύ καλό άλλη μια επαρχιακή ομάδα.
ίδωμεν........
Gkos
QUOTE (gratipa1929 @ Aug 13 2016, 12:57 ) *
Τελικά με τον Χολαργό τι γίνεται? Θα παίξει Α2 μετά την ακύρωση της απορρόφησης της Λιβαδειάς?

Οι κινήσεις τους δείχνουν ότι μάλλον το έχουν σίγουρο.


http://www.ebasket.gr/2016/08/stin-a2-os-livadia



Θα εχουμε μεταφορα εδρας μεσα στην
σεζον;
gratipa1929
QUOTE (gspara @ Aug 13 2016, 14:43 ) *

Σωστά, παράλειψή μου που δεν είδα το ποστ biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Χμμ 300.000 συν εγγυητικές κλπ δεν είναι και λίγο αν ευσταθεί. Φτιάχνει ομάδα για άνετη παραμονή.
humanhighlightfilm
η δόξα Λευκάδας θα ανέβει Α1 όπως όλα δείχνουν
Basketpinezas13
QUOTE (gate14 @ Jul 28 2016, 13:26 ) *
Βλέπω ότι πολλοί "αγωνιούν" για το μέλλον του Εθνικού....
Υπομονή λίγο ακόμα και θα δούμε αν αυτοί που θα συνεχίσουν την ομάδα δεν έχουν να πληρώσουν ούτε το διαρκείας τους η θα χρησιμοποιησουν την πρόσκληση της Α1 για λεζάντα...

Εμείς κάναμε υπομονη .
gate14
QUOTE(Basketokavlos13 @ Aug 17 2016, 21:32 ) *
Εμείς κάναμε υπομονη .

Μπράβο.
Κοιτάξτε τώρα την αγαπημένη σας ομάδα τον Παναθηναϊκό και το πως θα ξαναγινει πρωταθλητης και αφήστε εμάς να ασχολουμαστε με την μεγάλη μας και μοναδική αγάπη τον Εθνικο
margiou3
QUOTE(Basketokavlos13 @ Aug 17 2016, 20:32 ) *
Εμείς κάναμε υπομονη .



basketokayle αυτά δεν χρειάζονται.
Οι προσπάθεια που έχουν κάνει τα παιδιά, οι απλοι οπαδοί του Εθνικού, είναι τεράστια.
Και δεν ξέρω αν θα τα καταφέρουν, όμως τις προσπαθειες και τους αγώνες δεν θα τους προδικάζει κανείς!
Ησυχία λοιπον και να λείπει η ειρωνεία.
Basketpinezas13
QUOTE (margiou3 @ Aug 17 2016, 22:29 ) *
basketokayle αυτά δεν χρειάζονται.
Οι προσπάθεια που έχουν κάνει τα παιδιά, οι απλοι οπαδοί του Εθνικού, είναι τεράστια.
Και δεν ξέρω αν θα τα καταφέρουν, όμως τις προσπαθειες και τους αγώνες δεν θα τους προδικάζει κανείς!
Ησυχία λοιπον και να λείπει η ειρωνεία.

Ειρωνία ήταν η απάντηση του gate 14 . Διάβασε προσεκτικά παραπάνω. Εχω γράψει πολλές φορες για την αχαριστία της διοίκησης της τωρινής απέναντι στον Δερβο . Άγαλμα έπρεπε να του κάνουν . Κι όχι εξυπνάδες .
Αυτα . Και τέλος ας τα βρουνε μόνοι τους τα υπόλοιπα .
gate14
Ειρωνεία είναι να κρύβεσαι πίσω από ένα νικνειμ να κάνεις κριτική καφενειακη του τύπου δεν έχουν να πληρώσουν το διάρκειας τους κλπ
Ο Δερβος λοιπόν για να ξέρεις έδωσε και αυτός αγώνα για να παίξει η ομάδα Α1 μαζί με αυτους που είναι τώρα και ας μην ευνοούν οι οικονομικές συνθήκες.
Αν τώρα θεωρείς ότι κάποιος που δεν έχει να πληρώσει το διάρκειας του δίνει έτσι για πλάκα στην Α2 όσα δώσει που σιγουρα εχουν 6ψηφιο νουμερο και χωρίς κέρδος τοτε τι να πω...

Basketpinezas13
QUOTE (gate14 @ Aug 17 2016, 22:58 ) *
Ειρωνεία είναι να κρύβεσαι πίσω από ένα νικνειμ να κάνεις κριτική καφενειακη του τύπου δεν έχουν να πληρώσουν το διάρκειας τους κλπ
Ο Δερβος λοιπόν για να ξέρεις έδωσε και αυτός αγώνα για να παίξει η ομάδα Α1 μαζί με αυτους που είναι τώρα και ας μην ευνοούν οι οικονομικές συνθήκες.
Αν τώρα θεωρείς ότι κάποιος που δεν έχει να πληρώσει το διάρκειας του δίνει έτσι για πλάκα στην Α2 όσα δώσει που σιγουρα εχουν 6ψηφιο νουμερο και χωρίς κέρδος τοτε τι να πω...

Καλα κι εσυ με Nickname γράφεις . Το 6ψηφιο θα το δουμε όταν θα δωθεί . Ο Δερβος το έδινε .
Καλη επιτυχία μέχρι τότε . Δεν εχω κατι με τον Εθνικό . Η ένσταση μου ήταν στον τροπο που χειρίστηκε η τωρινή διοίκηση την πρώην τους ανθρωπους που έφτασαν την ομαδα μέχρι εδω . Μόνο και μόνο για να βγουν 2 φωτο και να γίνει κάποιος προπονητής .
gate14
QUOTE(Basketokavlos13 @ Aug 17 2016, 23:04 ) *
Καλα κι εσυ με Nickname γράφεις . Το 6ψηφιο θα το δουμε όταν θα δωθεί . Ο Δερβος το έδινε .
Καλη επιτυχία μέχρι τότε . Δεν εχω κατι με τον Εθνικό . Η ένσταση μου ήταν στον τροπο που χειρίστηκε η τωρινή διοίκηση την πρώην τους ανθρωπους που έφτασαν την ομαδα μέχρι εδω . Μόνο και μόνο για να βγουν 2 φωτο και να γίνει κάποιος προπονητής .


Με νικνειμ γράφω αλλά τουλάχιστον 5 συνφορουμιτες με γνωρίζουν προσωπικά με την ιδιότητα του οπαδού και μόνο του Εθνικού.
Εσύ και στο λέω πολυ φιλικά δεν ξέρω αν είσαι καν κάποιος μανατζαρεος απο τους πολλούς που κατακλύζουν το φόρουμ κ ίσως να έχασαν τον ύπνο τους με το τεράστιο κενό που αφήνει ο Βασίλης.
Να είσαι σίγουρος πως ο Βασίλης θα λείψει σε εμας τους εθνικους ως παραγοντας πραγματικα αλλά κ σε μανατζερς παικτες κ προπονητες που του ρουφηξαν το μεδουλι.βεβαια αυτοί ξέρουν να απλώνουν τα δίχτυα τους σε όλες τις κατηγορίες κ να ψάχνουν το επόμενο τους θύμα ....για να το ρουφηξουν κανονικα
Σου έγραψα κ πριν κ ίσως δεν το κατάλαβες τα ενδοεθνικα λύθηκαν κ ο δερβος κ οι τωρινή διοίκηση μαζι απο χθες μεχρι κ σημερα εδωσαν μεγάλο αγώνα για να βρεθούμε Α1. Τώρα εσύ το συνεχίζεις για φωτο κ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ...
Basketpinezas13
QUOTE (gate14 @ Aug 17 2016, 23:30 ) *
Με νικνειμ γράφω αλλά τουλάχιστον 5 συνφορουμιτες με γνωρίζουν προσωπικά με την ιδιότητα του οπαδού και μόνο του Εθνικού.
Εσύ και στο λέω πολυ φιλικά δεν ξέρω αν είσαι καν κάποιος μανατζαρεος απο τους πολλούς που κατακλύζουν το φόρουμ κ ίσως να έχασαν τον ύπνο τους με το τεράστιο κενό που αφήνει ο Βασίλης.
Να είσαι σίγουρος πως ο Βασίλης θα λείψει σε εμας τους εθνικους ως παραγοντας πραγματικα αλλά κ σε μανατζερς παικτες κ προπονητες που του ρουφηξαν το μεδουλι.βεβαια αυτοί ξέρουν να απλώνουν τα δίχτυα τους σε όλες τις κατηγορίες κ να ψάχνουν το επόμενο τους θύμα ....για να το ρουφηξουν κανονικα
Σου έγραψα κ πριν κ ίσως δεν το κατάλαβες τα ενδοεθνικα λύθηκαν κ ο δερβος κ οι τωρινή διοίκηση μαζι απο χθες μεχρι κ σημερα εδωσαν μεγάλο αγώνα για να βρεθούμε Α1. Τώρα εσύ το συνεχίζεις για φωτο κ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ...

Γιατι λοιπόν ο Βασιλοπούλος έφυγε ?
gate14
Μαζί με τον Φώτη έφυγαν άλλοι 13 αθλητές όταν ο Βασίλης δήλωσε πως φεύγει.
Επί 3 μερες δεν είχαμε διοίκηση και ο καθένας τράβηξε τον δρόμο του.
Σε κάλυψα?
Basketpinezas13
QUOTE (gate14 @ Aug 17 2016, 23:55 ) *
Μαζί με τον Φώτη έφυγαν άλλοι 13 αθλητές όταν ο Βασίλης δήλωσε πως φεύγει.
Επί 3 μερες δεν είχαμε διοίκηση και ο καθένας τράβηξε τον δρόμο του.
Σε κάλυψα?

Ο Φώτης είχε συμβόλαιο . Επίσης ειναι ακομα ελεύθερος .
Δεν με κάλυψες . Θα προσπαθήσω να σε Καλυψώ εγω .
Μάιος 2015 ο Εθνικός επιστρέφει απο την 5η συνεχόμενη νίκη απο την Λευκάδα τότε . Στο πούλμαν χαρά και πανηγύρια.
Ο τότε προπονητής που ειναι και νυν πιάνει τον Δερβο και τον ψήνει ν ακυρώσει την συμφωνία του Καραφαντη να έρθουν στον Εθνικό Οι 2 του φάρου . Με μοναδικό σκοπό να κρατήσει το μεροκάματο του . Στήνει την ομαδα με λόγια και φανφάρες . Σύντομα ομως στα αποδυτήρια ειναι ανεπιθύμητος απο τους παίχτες . 4 αγωνιστική φεύγει. Επιστρέφει στην μετα Δερβου εποχή και ουσιαστικά στήνει το παραμύθι της Α1 ενώ όλο το ελληνικό μπασκετ ξερει οτι δεν μπορουν . Απο την πρώτη στιγμή που ο εθνικός παίρνει το χρίσμα η ομοσπονδία κι ολα τα site γράφουν κι ετοιμάζονται για το ποιος θα ειναι ο επόμενος . Ο εθνικός ειναι 18.8 με 3 μέτριους παίχτες την ώρα που 13 στις 16 ομαδες ξεκινάνε προετοιμασία με 9/10 του ρόστερ συμπληρωμένο και τους ανθρωπους και τους παίχτες που έφεραν τον Εθνικό εδω απ έξω και κατατρεγμένους . Ολα αυτα για 3 φωτο 2 συνεντεύξεις και μια θεση προπονητη .
gate14
QUOTE(Basketokavlos13 @ Aug 18 2016, 09:00 ) *
Ο Φώτης είχε συμβόλαιο . Επίσης ειναι ακομα ελεύθερος .
Δεν με κάλυψες . Θα προσπαθήσω να σε Καλυψώ εγω .
Μάιος 2015 ο Εθνικός επιστρέφει απο την 5η συνεχόμενη νίκη απο την Λευκάδα τότε . Στο πούλμαν χαρά και πανηγύρια.
Ο τότε προπονητής που ειναι και νυν πιάνει τον Δερβο και τον ψήνει ν ακυρώσει την συμφωνία του Καραφαντη να έρθουν στον Εθνικό Οι 2 του φάρου . Με μοναδικό σκοπό να κρατήσει το μεροκάματο του . Στήνει την ομαδα με λόγια και φανφάρες . Σύντομα ομως στα αποδυτήρια ειναι ανεπιθύμητος απο τους παίχτες . 4 αγωνιστική φεύγει. Επιστρέφει στην μετα Δερβου εποχή και ουσιαστικά στήνει το παραμύθι της Α1 ενώ όλο το ελληνικό μπασκετ ξερει οτι δεν μπορουν . Απο την πρώτη στιγμή που ο εθνικός παίρνει το χρίσμα η ομοσπονδία κι ολα τα site γράφουν κι ετοιμάζονται για το ποιος θα ειναι ο επόμενος . Ο εθνικός ειναι 18.8 με 3 μέτριους παίχτες την ώρα που 13 στις 16 ομαδες ξεκινάνε προετοιμασία με 9/10 του ρόστερ συμπληρωμένο και τους ανθρωπους και τους παίχτες που έφεραν τον Εθνικό εδω απ έξω και κατατρεγμένους . Ολα αυτα για 3 φωτο 2 συνεντεύξεις και μια θεση προπονητη .


Τα παραπανω και ειδικα οι λεπτομερειες σου δειχνουν πως η μανατζεριζεις η παραγοντιζεις
Ξερεις τοσες πολλες λεπτομερειες ?Τι να πω
Πρωτα απο ολα ....ο Βασιλοπουλος και ο καθε αθλητης υπεγραφε συμβολαιο με ποιον ?Με τον Εθνικο η με τον Βασιλη ?
Σου απαντω ΜΕ ΤΟΝ ΒΑΣΙΛΗ
Απο την στιγμη που ο Βασιλης αποχωρησε επαυε να ειναι σε ισχυ η συμφωνια με τον Φωτη
Τα περι μεροκαματου του Βλαχου και το πως χαλασε η δουλεια με τον Φαρο αστα.....μην υποτιμας τον Βασιλη .Ο Βασιλης οτι ειχε να κανει με τον Φαρο το ξεκαθαρισε πριν κανα μηνα στην ΓΣ του ΕΘΝΙΚΟΥ ΟΦΠΦ
Αν λοιπον εσυ ξερεις καλυτερα απο τον Βασιλη τι εγινε ,η αμφισβητεις οσα ειπε ο Βασιλης μπροστα σε 150 ανθρωπους τοτε ελα στην επομενη ΓΣ του ΕΘΝΙΚΟΥ να μας τα πεις οτι δεν ειναι ετσι.
Το παραμυθι της Α1 λοιπον το θελαμε και εμεις οι φιλοι και οπαδοι του Εθνικου και οσοι ειναι στην διοικηση
Κανεις Βλαχος δεν το εστησε και επειδη εισαι στην απ'εξω του Εθνικου μαθε οτι τελικα η δουλεια χαθηκε για λιγα χιλιαρικα ....ερανος?ερανος ναι ....που το κακο ? φιλοι και οπαδοι του Εθνικου θελησαν να βοηθησουν οχι τον Δεριζιωτη αλλα τον ΕΘΝΙΚΟ
Για την προετοιμασια σε ενημερωνω πως ξεκινα σε 4-5 μερες και φυσικα και θα γινουν και μεταγραφες .Το τι μεταγραφες θα γινουν δεν με νοιαζει προσωπικα με νοιαζει να πληρωθουν μεχρι τελους οπως εκανε ο Βασιλης,με νοιαζει να υπαρχει μπασκετικος Εθνικος.
Τερμα ο διαλογος με καποιον που σε τετοιες εποχες θεωρει πως οταν καποιος βαζει 300000 η 100000 ΧΙΛΙΑΡΙΚΑ (δεν εχει σημασια το νουμερο) τα βαζει για 2-3 φωτο και μια λεζαντα
Αν εχεις να προτεινεις καποιον παικτη (ΣΟΥ) η προπονητη (ΣΟΥ) δεν εχεις παρα να το κανεις και ισως αυτοι που διοικουν τωρα τον Εθνικο στειλουν τον Βλαχο αδιαβαστο

ΥΓ - Δεν το καταλαβαινεις η κανεις πως δεν το καταλαβαινεις οτι δεν υπαρχει θεμα μεταξυ Δερβου - Δεριζιωτη ?
ΥΓ2 - Γιατι καιγεσαι τοσο πολυ για τον Φωτακα ?Παικταρας ειναι θα βρει ομαδα και προεδρο (που δεν θα ειναι της λεζαντας των φωτο και των συνεντευξεων ) και θα τον αποκτησει
ΥΓ3- Και ο Βασιλης και ο Κωστας και ο Τακης παλαιοτερο ειναι παιδια που γεννηθηκαν Εθνικοι .
Το αν Κωστας ειναι σκαρτος η μουφα κλπ ασε να το κρινουν Εθνικοι και να τον βαλουν στην θεση του στο τελος της χρονιας
Ο Βλαχος επισης δεν εχει υπογραψει αιωνιο συμβολαιο με τον Εθνικο.
Ολοι θα κριθουν λοιπον ....ΥΠΟΜΟΝΗ
gspara
http://www.superbasket.gr/pire-thorsteinson-i-ael/
Πολύ καλη κινηση της ΑΕΛ με Θορστεινσον!!
gratipa1929
Ναυάγησε η περίπτωση του Γεωργούτσου για το Παγκράτι. Παράλληλα τις προηγούμενες ημέρες ακούστηκαν σενάρια περί υποψηφιότητάς μας για άνοδο στην Α1 αλλά τέτοια σενάρια μόνο ως επιστημονική φαντασία ακούγονται. Γενικά υπάρχει και φέτος στασιμότητα αλλά όταν πέφτουν οι τιμές πάντα βρίσκουμε λαυράκια και επιβιώνουμε! biggrin.gif
PetranG3
QUOTE(gratipa1929 @ Aug 22 2016, 11:02 ) *
Ναυάγησε η περίπτωση του Γεωργούτσου για το Παγκράτι. Παράλληλα τις προηγούμενες ημέρες ακούστηκαν σενάρια περί υποψηφιότητάς μας για άνοδο στην Α1 αλλά τέτοια σενάρια μόνο ως επιστημονική φαντασία ακούγονται. Γενικά υπάρχει και φέτος στασιμότητα αλλά όταν πέφτουν οι τιμές πάντα βρίσκουμε λαυράκια και επιβιώνουμε! biggrin.gif



Αυτο που πολλοι περιμενουμε να δουμε, νομιζω, ειναι η μετα-Καλαμπακου εποχη. Την ειχε μαζεψει πολυ καλα την ομαδα..
Για να δουμε, φετος..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.