Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ/ROSTERS Α2 2016-17
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Α2 Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
giorgos14
QUOTE(gratipa1929 @ Aug 22 2016, 09:02 ) *
Ναυάγησε η περίπτωση του Γεωργούτσου για το Παγκράτι. Παράλληλα τις προηγούμενες ημέρες ακούστηκαν σενάρια περί υποψηφιότητάς μας για άνοδο στην Α1 αλλά τέτοια σενάρια μόνο ως επιστημονική φαντασία ακούγονται. Γενικά υπάρχει και φέτος στασιμότητα αλλά όταν πέφτουν οι τιμές πάντα βρίσκουμε λαυράκια και επιβιώνουμε! biggrin.gif


Η συνεργασία που λέγεται ότι υπάρχει με τον Άρη θα συνεχιστεί και φέτος;
Gkos
QUOTE (gratipa1929 @ Aug 22 2016, 12:02 ) *
Ναυάγησε η περίπτωση του Γεωργούτσου για το Παγκράτι. Παράλληλα τις προηγούμενες ημέρες ακούστηκαν σενάρια περί υποψηφιότητάς μας για άνοδο στην Α1 αλλά τέτοια σενάρια μόνο ως επιστημονική φαντασία ακούγονται. Γενικά υπάρχει και φέτος στασιμότητα αλλά όταν πέφτουν οι τιμές πάντα βρίσκουμε λαυράκια και επιβιώνουμε! biggrin.gif



http://www.basketblog.gr/index.php?option=...2&Itemid=14


Και ομως ,εκδηλωσατε ενδιαφερον σημερα !!!
polykos
QUOTE(Gkos @ Aug 22 2016, 22:49 ) *
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...2&Itemid=14

Και ομως ,εκδηλωσατε ενδιαφερον σημερα !!!

Απίστευτη εξέλιξη, μιας και το απόγευμα μου έλεγε γνώστης του χώρου οτι σήμερα θα είχαν συνάντηση οι διοικούντες με βασική σκέψη να κατέβουν σε πολύ χαμηλή κατηγορία. Τι να πώ????
gratipa1929
QUOTE (polykos @ Aug 22 2016, 23:38 ) *
Απίστευτη εξέλιξη, μιας και το απόγευμα μου έλεγε γνώστης του χώρου οτι σήμερα θα είχαν συνάντηση οι διοικούντες με βασική σκέψη να κατέβουν σε πολύ χαμηλή κατηγορία. Τι να πώ????

Ακριβώς την ίδια πληροφόρηση είχα και εγώ και γι'αυτό εξεπλάγην από τις φήμες που ακούγονταν. Μου κάνει πραγματικά εντύπωση πως δηλώσαμε συμμετοχή στον "πλειστηριασμό" χωρίς μέχρι πρότινος να έχουμε βρει έστω τα ψίχουλα που χρειάζονται για ένα υποτυπώδες ρόστερ για την Α2. Και από τη στιγμή που στη λίστα υπάρχουν ομάδες που για πλάκα βρίσκουν ρευστό 300-400 χιλιάδων ώστε να ενισχύσουν την υποψηφιότητά τους (Πανιώνιος, Δόξα Λευκάδας). Νομίζω ότι αν δεν μου διαφεύγει κάτι (νέος χρηματοδότης?) είναι εντελώς λάθος να χάσουμε και άλλο πολύτιμο χρόνο σε κάτι που ξέρουμε ότι έχουμε μηδαμινές πιθανότητες να υλοποιήσουμε υπό τις υπάρχουσες συνθήκες.
QUOTE (giorgos14 @ Aug 22 2016, 13:34 ) *
Η συνεργασία που λέγεται ότι υπάρχει με τον Άρη θα συνεχιστεί και φέτος;

Πέρυσι υπήρξε μια προσέγγιση κυρίως με μεσολάβηση του πρώην προέδρου μας Παπακυριάκη, που από την περσινή σεζόν αποτελεί στέλεχος του Άρη και η οποία τελικά περιορίστηκε σε μικρού εύρους συνεργασία (κυρίως οικονομική ενίσχυση). Νομίζω ότι φέτος ο Άρης θα έχει κυρίως συνεργασία με τους Μαχητές και μάλιστα ακούστηκε ότι θα στέλνει νεαρούς παίκτες του δανεικούς εκεί. Οπότε λίγο πιο δύσκολο να γίνει φέτος.

QUOTE (PetranG3 @ Aug 22 2016, 13:00 ) *
Αυτο που πολλοι περιμενουμε να δουμε, νομιζω, ειναι η μετα-Καλαμπακου εποχη. Την ειχε μαζεψει πολυ καλα την ομαδα..
Για να δουμε, φετος..

Κάνοντας έναν απολογισμό τώρα που έφυγε, πραγματικά εκπλήσσομαι από την ικανότητα που είχε να πιάνει στάχτη και να την κάνει χρυσό. Μεγάλη απώλεια, αλλά χαίρομαι που η προσπάθειά του ανταμείφθηκε με πρόσληψή του στην Α1.
PetranG3
QUOTE(gratipa1929 @ Aug 22 2016, 23:07 ) *
Νομίζω ότι αν δεν μου διαφεύγει κάτι (νέος χρηματοδότης?) είναι εντελώς λάθος να χάσουμε και άλλο πολύτιμο χρόνο σε κάτι που ξέρουμε ότι έχουμε μηδαμινές πιθανότητες να υλοποιήσουμε υπό τις υπάρχουσες συνθήκες.



Κι ομως καλως πραττει. Φυσικα και το Παγκρατι δεν προκειται να αγωνιστει στην Α1. Και φυσικα οι ιθυνοντες του, θεωρω οτι οποιον προγραμματισμο κανουν ειναι για Α2.
Ειναι ομως μια πολυ καλη ευκαιρια για διαφημιση. Να "εξαργυρωσει" δηλαδη τις δυο πολυ καλες χρονιες που εκανε στην Α2, οταν και πλασαριστηκε ψηλα στο βαθμολογικο πινακα με το να "ακουστει" (με οτι αυτο συνεπαγεται)...
Επισης, μπορει να λειτουργησει και συσεπιρωτικα στον κοσμο του Παγκρατιου, θελοντας να δειξει μη μοιρολατρικη σταση και οτι υπαρχει προοπτικη. Αυτο βεβαια σε "μικρη" αναγνωση... Οποιος ειναι κοντα, γνωριζει, πιθανως, οτι η πραγματικοτητα ειναι αλλη..

Το Παγκρατι αν μου θυμιζε κατι, ηταν τον Χολαργο που παντα ηταν απο τους πρωτους υποψηφιους για κατω και παντα σωνοταν. Το Παγκρατι βεβαια εκανε και εκπληκτικες πορειες...

Τωρα οπως ξαναεγραψα, το ζητουμενο ειναι τι θα δειξει στη μετα-Καλαμπακου εποχη. Αν, εκτος απο τον Καλαμπακο, ηταν και στο DNA της ομαδας να κανει υπερβασεις ή οχι...

Ως προς τη σκοπιμοτητα παντως, της δηλωσης για συμμετοχη στην Α1, αυτη ειναι η δικη μου αναγνωση, στην 1η παραγραφο..
gratipa1929
QUOTE (PetranG3 @ Aug 23 2016, 10:14 ) *
Κι ομως καλως πραττει. Φυσικα και το Παγκρατι δεν προκειται να αγωνιστει στην Α1. Και φυσικα οι ιθυνοντες του, θεωρω οτι οποιον προγραμματισμο κανουν ειναι για Α2.
Ειναι ομως μια πολυ καλη ευκαιρια για διαφημιση. Να "εξαργυρωσει" δηλαδη τις δυο πολυ καλες χρονιες που εκανε στην Α2, οταν και πλασαριστηκε ψηλα στο βαθμολογικο πινακα με το να "ακουστει" (με οτι αυτο συνεπαγεται)...
Επισης, μπορει να λειτουργησει και συσεπιρωτικα στον κοσμο του Παγκρατιου, θελοντας να δειξει μη μοιρολατρικη σταση και οτι υπαρχει προοπτικη. Αυτο βεβαια σε "μικρη" αναγνωση... Οποιος ειναι κοντα, γνωριζει, πιθανως, οτι η πραγματικοτητα ειναι αλλη..

Το Παγκρατι αν μου θυμιζε κατι, ηταν τον Χολαργο που παντα ηταν απο τους πρωτους υποψηφιους για κατω και παντα σωνοταν. Το Παγκρατι βεβαια εκανε και εκπληκτικες πορειες...

Τωρα οπως ξαναεγραψα, το ζητουμενο ειναι τι θα δειξει στη μετα-Καλαμπακου εποχη. Αν, εκτος απο τον Καλαμπακο, ηταν και στο DNA της ομαδας να κανει υπερβασεις ή οχι...

Ως προς τη σκοπιμοτητα παντως, της δηλωσης για συμμετοχη στην Α1, αυτη ειναι η δικη μου αναγνωση, στην 1η παραγραφο..

Πιστεύω το σκεπτικό σου είναι σωστό και λογικό, ελπίζω τελικά αυτή η "διαφήμιση" (μου θυμίζει λίγο την αντίστοιχη ενέργεια του Εθνικού θα έλεγα, ο οποίος μάλιστα συγκέντρωσε και κάποια ποσά εν όψει πιθανής συμμετοχής στην Α1) να οδηγήσει σε συσπείρωση. Προσωπικά νομίζω πάντως ότι δεν είναι αυτός ο σωστός τρόπος για να καταστεί ένα σωματείο ελκυστικό τόσο προς τον κόσμο του όσο και προς πιθανούς χορηγούς. Ειδικά από τη στιγμή που διάφορα μέλη της ομάδας λένε δεξιά και αριστερά ότι μπορεί να αποσυρθούμε από το πρωτάθλημα και άλλα τέτοια. Σκεφτείτε για παράδειγμα όταν διαφανεί ότι δεν έχουμε καμία πιθανότητα να κερδίσουμε τη συμμετοχή στην Α1, πόσο θα ξενερώσει ο κόσμος μας, ο οποίος θα αισθανθεί εξαπατημένος από το φούσκωμα των προσδοκιών. Νομίζω είναι λίγο δίκοπο μαχαίρι αυτή η ζαριά.

Θα προτιμούσα, μετά από 6-7 χρόνια, έστω και φέτος να αρχίσουμε το σχεδιασμό μας πριν το Σεπτέμβριο και να μην τρέχουμε τελευταία στιγμή. Ήλπιζα ότι μετά την πρόσφατη εκπληκτική μας πορεία στο πρωτάθλημα θα βρίσκαμε το δρόμο μας, θα διατηρούσαμε έναν κορμό παικτών με σημαίες τον Καλαμπάκο και τον Κουτρούλια και δεν θα κινδυνεύαμε ξανά με υποβιβασμό.

Πέρυσι μάλιστα στα μέσα της χρονιάς κυκλοφορούσαν φήμες ότι αν σωθούμε, την φετινή σεζόν θα βρίσκαμε σημαντικούς πόρους ώστε να φτιάξουμε ρόστερ πρωταθλητισμού με άμεσο στόχο την άνοδο στην Α1.
PetranG3
QUOTE(gratipa1929 @ Aug 23 2016, 12:36 ) *
Πιστεύω το σκεπτικό σου είναι σωστό και λογικό, ελπίζω τελικά αυτή η "διαφήμιση" (μου θυμίζει λίγο την αντίστοιχη ενέργεια του Εθνικού θα έλεγα, ο οποίος μάλιστα συγκέντρωσε και κάποια ποσά εν όψει πιθανής συμμετοχής στην Α1) να οδηγήσει σε συσπείρωση. Προσωπικά νομίζω πάντως ότι δεν είναι αυτός ο σωστός τρόπος για να καταστεί ένα σωματείο ελκυστικό τόσο προς τον κόσμο του όσο και προς πιθανούς χορηγούς. Ειδικά από τη στιγμή που διάφορα μέλη της ομάδας λένε δεξιά και αριστερά ότι μπορεί να αποσυρθούμε από το πρωτάθλημα και άλλα τέτοια. Σκεφτείτε για παράδειγμα όταν διαφανεί ότι δεν έχουμε καμία πιθανότητα να κερδίσουμε τη συμμετοχή στην Α1, πόσο θα ξενερώσει ο κόσμος μας, ο οποίος θα αισθανθεί εξαπατημένος από το φούσκωμα των προσδοκιών. Νομίζω είναι λίγο δίκοπο μαχαίρι αυτή η ζαριά.

Θα προτιμούσα, μετά από 6-7 χρόνια, έστω και φέτος να αρχίσουμε το σχεδιασμό μας πριν το Σεπτέμβριο και να μην τρέχουμε τελευταία στιγμή. Ήλπιζα ότι μετά την πρόσφατη εκπληκτική μας πορεία στο πρωτάθλημα θα βρίσκαμε το δρόμο μας, θα διατηρούσαμε έναν κορμό παικτών με σημαίες τον Καλαμπάκο και τον Κουτρούλια και δεν θα κινδυνεύαμε ξανά με υποβιβασμό.

Πέρυσι μάλιστα στα μέσα της χρονιάς κυκλοφορούσαν φήμες ότι αν σωθούμε, την φετινή σεζόν θα βρίσκαμε σημαντικούς πόρους ώστε να φτιάξουμε ρόστερ πρωταθλητισμού με άμεσο στόχο την άνοδο στην Α1.



Σωστος και για Εθνικο... Γιατι οντως, μαζεψε λεφτα... Η μετα Δερβου εποχη θα ειναι αρκετα ενδιαφερουσα και για τον Εθνικο...

Εχεις δικιο και για Παγκρατι... Και οντως ειναι δικοπο μαχαιρι... Εξαρταται βεβαια σε τι κατασταση εισαι και το τι εχεις να χασεις ή ακομα κι αν εχεις να χασεις... Δεν ξερω αν με καταλαβαινεις... Γιατι με τη φυγη Καλαμπακου και την αποχωρηση πολλων ποιοτικων παικτων, μονον ενα σοκ, εδειχνε οτι ηθελε το ιστορικο Παγκρατι... Με καθε τροπο...

Γενικα, +1 στα οσα γραφεις... Για να δουμε επι του πρακτεου τι θα γινει..
Basketpinezas13
QUOTE (PetranG3 @ Aug 23 2016, 16:08 ) *
Σωστος και για Εθνικο... Γιατι οντως, μαζεψε λεφτα... Η μετα Δερβου εποχη θα ειναι αρκετα ενδιαφερουσα και για τον Εθνικο...

Εχεις δικιο και για Παγκρατι... Και οντως ειναι δικοπο μαχαιρι... Εξαρταται βεβαια σε τι κατασταση εισαι και το τι εχεις να χασεις ή ακομα κι αν εχεις να χασεις... Δεν ξερω αν με καταλαβαινεις... Γιατι με τη φυγη Καλαμπακου και την αποχωρηση πολλων ποιοτικων παικτων, μονον ενα σοκ, εδειχνε οτι ηθελε το ιστορικο Παγκρατι... Με καθε τροπο...

Γενικα, +1 στα οσα γραφεις... Για να δουμε επι του πρακτεου τι θα γινει..

Καλα τα Ευχολόγια και το παρελθόν . 23 Αυγούστου με Ο παίχτες η με 3-4 παίχτες την ώρα που οι υπόλοιπες 13 ομαδες κάνουν φουλ προετοιμασία . Λευκάδα Εθνικός Παγκράτι βαδίζουν απο Α1 έως Το τιποτα .
humanhighlightfilm
1)αυτό που συμβαίνει με κάποιες ομάδες, όπως αυτές που προαναφέρθηκαν, όπου έχει πάει τέλη Αυγούστου και δεν υπάρχει ούτε δείγμα ρόστερ, δημιουργεί μεγάλα προβλήματα τόσο στις ίδιες τις ομάδες όσο και στα πρωταθλήματά τους.
σε ΄20 ημέρες έχουμε κύπελλο και ομάδες μισεεες!!

2)επίσης εφόσον δεν μπορέσουν να ανέβουν οι εθνικός και παγκράτι, αμέσως μετά η δόξα Λευκάδας δεν πρέπει να είναι η επόμενη επιλαχούσα;
το ηράκλειο π.χ. πώς είναι δυνατόν να ανέβει α1 εφόσον δεν έχει παίξει καν στην α2;;
gratipa1929
QUOTE (humanhighlightfilm @ Aug 24 2016, 15:41 ) *
1)αυτό που συμβαίνει με κάποιες ομάδες, όπως αυτές που προαναφέρθηκαν, όπου έχει πάει τέλη Αυγούστου και δεν υπάρχει ούτε δείγμα ρόστερ, δημιουργεί μεγάλα προβλήματα τόσο στις ίδιες τις ομάδες όσο και στα πρωταθλήματά τους.
σε ΄20 ημέρες έχουμε κύπελλο και ομάδες μισεεες!!

2)επίσης εφόσον δεν μπορέσουν να ανέβουν οι εθνικός και παγκράτι, αμέσως μετά η δόξα Λευκάδας δεν πρέπει να είναι η επόμενη επιλαχούσα;
το ηράκλειο π.χ. πώς είναι δυνατόν να ανέβει α1 εφόσον δεν έχει παίξει καν στην α2;;

Άσε τα έκαναν μαντάρα και φέτος εκεί στην ομοσπονδία. Εντελώς λάθος κατά τη γνώμη μου η ιδέα περί wild card, έπρεπε να τηρηθεί πιστά αυτό που ίσχυε έως σήμερα, η βαθμολογική κατάταξη. Απέχουμε πολύ από το να είμαστε μπασκετική Ισπανία, ώστε οι "επιτροπές" να είναι αδιάβλητες και ικανές να πάρουν την σωστή απόφαση. Σίγουρα θα υπάρξει γκρίνια στο τέλος ανεξαρτήτως του ποιά ομάδα θα επιλεγεί. Και η επιλογή του Ηρακλείο όντως λίγο περίεργη και αψυχολόγητη (κάτι ακούστηκε για διασυνδέσεις αλλά ελπίζω να είναι απλά κακόβουλα σχόλια).
gratipa1929
Δημοσιεύματα λένε ότι δεν μπορέσαμε καν να καταθέσουμε τον απαραίτητο φάκελο για την συμμετοχή μας στην διαδικασία αξιολόγησης για την άνοδο στην Α1. Μάλλον πάμε για πολύ δύσκολη χρονιά και φέτος...
humanhighlightfilm
Όντως από το παγκράτιο δεν έγινε δεκτή ή αίτηση. Αναμενόμενο μεν αναπόφευκτο δε. Πάντως το παγκράτιο είναι ιστορική ομάδα και ,μέχρι τώρα, καταφέρνει πάντα να αναγεννιεται από τις στάχτες του!

Όσον αφορά την άνοδο ή δόξα λευκαδας το παλεύει αρκετά και θεωρείται το νο1 φαβορί για αυτήν.
Είχε και σχετικά άρθρα εχθες σε gazetta και sport fm.
MB0
Φιλικο σημερα ο Πανιωνιος στο Αρτακης 6 ή 6:30
Gkos
QUOTE (Basketokavlos13 @ Aug 23 2016, 22:34 ) *
Καλα τα Ευχολόγια και το παρελθόν . 23 Αυγούστου με Ο παίχτες η με 3-4 παίχτες την ώρα που οι υπόλοιπες 13 ομαδες κάνουν φουλ προετοιμασία . Λευκάδα Εθνικός Παγκράτι βαδίζουν απο Α1 έως Το τιποτα .


Επειδη το ξεχνατε να το αναφερετε ,και το Ψυχικο δεν εχει καθολου ροστερ ...!
Και δεν ειναι γιατι ψαχνεται για Α1!
Εκτος των αφων Αχη δεν θυμαμαι να χει μεινει κανεις αλλος!
Ειπαμε να ριξουμε το μπατζετ ,αλλα....
o kakos
QUOTE (Gkos @ Aug 27 2016, 20:04 ) *
Επειδη το ξεχνατε να το αναφερετε ,και το Ψυχικο δεν εχει καθολου ροστερ ...!
Και δεν ειναι γιατι ψαχνεται για Α1!
Εκτος των αφων Αχη δεν θυμαμαι να χει μεινει κανεις αλλος!
Ειπαμε να ριξουμε το μπατζετ ,αλλα....

σακελλαριου τσιωκος και παπανικλαου εχουν μεινει αδερφε......δεν τα ξερεις καλα μαλλον
Gkos
Εννοεις οτι αυτοι οι 3 συν τους αφους Αχη προφανως ε;
Οτι βλεπω στα σαιτ ξερω ,δεν ασχολουμαι ιδαιτερα με την ΑΕΨ (παροτι ειναι η περιοχη μου) ....
Ενιγουει 5....
Κανουν προπ με 5 ατομα ;
(Μην μου πεις συμπληρωνουν απο εφηβικο θα πεθανω απο το γελιο wink.gif )

o kakos
QUOTE (Gkos @ Aug 28 2016, 00:20 ) *
Εννοεις οτι αυτοι οι 3 συν τους αφους Αχη προφανως ε;
Οτι βλεπω στα σαιτ ξερω ,δεν ασχολουμαι ιδαιτερα με την ΑΕΨ (παροτι ειναι η περιοχη μου) ....
Ενιγουει 5....
Κανουν προπ με 5 ατομα ;
(Μην μου πεις συμπληρωνουν απο εφηβικο θα πεθανω απο το γελιο wink.gif )

θα παρουν αλλους 3 εμπειρους και 4 5 μικρους θα είναι οκ δεν χρειαζεται και παραπανω μια ομαδα
gratipa1929
Παρελθόν από το Παγκράτι και ο Αντωνάκης, ο οποίος, ενώ είχε συμφωνήσει για ανανέωση, λόγω της στασιμότητας και αβεβαιότητας που επικρατεί αποχώρησε και μάλλον καταλήγει στον Εθνικό.

Για Ψυχικό ακούστηκε ότι θα πάρει και Φώτη Βασιλόπουλο, ενώ παρέμεινε και ο Νίκου, τρομερό δίδυμο άσων!!!

Και εγώ έβλεπα μια αδράνεια σε αυτούς αλλά τελικά νομίζω ότι δεν θα έχει πρόβλημα να παραμείνει άνετα στην κατηγορία και φέτος.

Φ.Βασιλόπουλος, Νίκου, Ν.Αχής, Π.Αχής, Τσιώκος, Παπανικολάου και Σακελλαρίου είναι μια αξιοπρεπής βάση.

Παράλληλα και ο Εθνικός παρά την αρχική αδράνεια άρχισε να δυναμώνει φτιάχνοντας (μάλλον) το εξής ρόστερ:

Γ. Παπαπέτρου(1-2), Χάλαρης(4), Κ.Οικονομόπουλος(2), Ν.Κόκκαλης(2-3), Μάρτζος(3), Αντωνάκης(3-4) και Μαχαίρας(5)
Basketpinezas13
QUOTE (gratipa1929 @ Aug 28 2016, 10:32 ) *
Παρελθόν από το Παγκράτι και ο Αντωνάκης, ο οποίος, ενώ είχε συμφωνήσει για ανανέωση, λόγω της στασιμότητας και αβεβαιότητας που επικρατεί αποχώρησε και μάλλον καταλήγει στον Εθνικό.

Για Ψυχικό ακούστηκε ότι θα πάρει και Φώτη Βασιλόπουλο, ενώ παρέμεινε και ο Νίκου, τρομερό δίδυμο άσων!!!

Και εγώ έβλεπα μια αδράνεια σε αυτούς αλλά τελικά νομίζω ότι δεν θα έχει πρόβλημα να παραμείνει άνετα στην κατηγορία και φέτος.

Φ.Βασιλόπουλος, Νίκου, Ν.Αχής, Π.Αχής, Τσιώκος, Παπανικολάου και Σακελλαρίου είναι μια αξιοπρεπής βάση.

Παράλληλα και ο Εθνικός παρά την αρχική αδράνεια άρχισε να δυναμώνει φτιάχνοντας (μάλλον) το εξής ρόστερ:

Γ. Παπαπέτρου(1-2), Χάλαρης(4), Κ.Οικονομόπουλος(2), Ν.Κόκκαλης(2-3), Μάρτζος(3), Αντωνάκης(3-4) και Μαχαίρας(5)

Να ετοιμάζεται ο Ιωνικός για Α2 . Παγκράτι οδεύει Α Εσκα . Αρκαδικος αν δεν παει Α1 που δεν θα παει δύσκολα θα παίξει Α2 . Η Καβάλα αν παίξει Α2 θα ειναι πρώτο φαβορί για κάτω . Λευκάδα χωρίς Α1 δεν υπάρχει ως ομαδα αν και ειναι το πρώτο φαβορί για Α1 . Κι ο Ιωνικός στην Α2 θα παλέψει να σωθεί
Πανιώνιος δούκας φάρος Ηρακλής αστακός θα ειναι 3 κλάσεις πάνω απο τις άλλες ομαδες . Το πρωτάθλημα δεν θα εχει σχέση με το περσινό .
gratipa1929
Αύριο λένε θα κριθούν πολλά για το αν τελικά θα κατέβουμε στην Α2 ή θα έρθει η ολοκληρωτική καταστροφή και η επιστροφή στα τοπικά.....
tsitum
Να γραψουμε και για ΓΣΛ ή αλλιως Γυμναστικο Συλλογο Λαρισας.
Εγινε αλλαγη διοικησης σε μερες που σχεδον ολοι ειχαν ξεγραμμενη την ομαδα. Νεος προεδρος ο Δασταυριδης και προπονητης ο Μπουλιακης, ο οποιος εδρασε σαν γενικος διευθυντης για εξευρεση ενδιαφερομενων χρηματοδοτων. Υπαρχει μια σχετικη σιγη ιχθυος, εχουνε να γινουν πολλα ακομα. Με το σταγονομετρο προς το παρον οι ειδησεις. Απο τη περυσινη χρονια κρατηθηκε μονο ο Δημητρης Σπανουλης και ο μικρος Χανελλι (σιγουρα χρειαζοταν να μεινουν και καποιοι αλλοι που εκαναν καλες χρονιες και θα μπορουσαν να κρατησουν εναν ομοιομορφο κορμο). Απο εκει και περα:

basketblog.gr
QUOTE
Τετραπλό «μπαμ» με Δέσπο, Γκιουλέκα, Τόζιο και Νίκολιτς ο ΓΣ Λάρισας
Τρίτη, 23 Αύγουστος 2016 13:57 | Θωμάς Κυρίτσης
Τετραπλό «μπαμ» με Δέσπο, Γκιουλέκα, Τόζιο και Νίκολιτς ο ΓΣ Λάρισας
Αρκετοί ήταν αυτοί που θεωρούσαν πως ο ΓΣ Λάρισας βρέθηκε στην Α2 Ανδρών απλά για να συμπληρώσει την κατηγορία, αλλά διαβάζοντας τις πρώτες μεταγραφικές κινήσεις των Θεσσαλών ίσως θα πρέπει να αρχίζουν να αλλάζουν γνώμη.
Έτσι, και σύμφωνα με το ρεπορτάζ το συγκρότημα του Θανάση Μπουλιάκη είναι έτοιμη να προσθέσει τέσσερις εξαιρετικούς παίκτες, με εμπειρία και ποιότητα. Για την θέση του βασικού σέντερ ο Γυμναστικός έχει καταλήξει στην περίπτωση του πολύπειρου Δημήτρη Δέσπου, ο οποίος στα 40 του χρόνια, και μετά από δυο χρονιές στον Ηρακλή είναι έτοιμος να αναζητήσει νέες περιπέτειες, και φαίνεται να επιστρέφει στην Λάρισα μετά από 16 χρόνια. Την περσινή σεζόν στον «γηραιό» είχε 11,3 πόντους και 7,3 ριμπάουντ, κρατώντας σχεδόν μόνος του τον Ηρακλή στην κατηγορία.
Αυτός που επίσης είναι κοντά στο να επιστρέψει στην Λάρισα, που αποτελεί και η γενέτειρα του είναι ο Σωτήρης Γκιουλέκας, ο οποίος ως το 2003 αγωνίζονταν στις ομάδες της πόλης. Ο 37χρονος πάουερ φόργουορντ την περσινή σεζόν αγωνίστηκε επίσης στον Ηρακλή έχοντας 4,4 πόντους και 3 πόντους ανά παιχνίδι, έχει και σπουδαία εμπειρία από ομάδες του εξωτερικού, αλλά και τις ανόδους του με Τρίκαλα και Κόροιβο. Επίσης, κοντά στον ΓΣ Λάρισας είναι και ο Γιάννης Τόζιος, ο οποίος κατέθεσε τα διαπιστευτήρια του στο περσινό πρωτάθλημα της Α2 με τον Φίλιππο Βέροιας. Ο 26χρονος σέντερ με το εξαιρετικό σουτ είχε 8,6 πόντους και 5,4 ριμπάουντ, ενώ ευστόχησε και σε 14 τρίποντα.
Τελευταίος της παρέας είναι ένας κοινοτικός που έχει ριζώσει στην Ελλάδα, και αυτός δεν είναι άλλος από τον Στέφαν Νίκολιτς. O 23χρονος γκαρντ μετά την παρουσία του στην ΑΕΚ, την περσινή σεζόν αγωνίστηκε στο Πευκοχώρι έχοντας 12,7 πόντους και 4,1 ασίστ σε 26 παιχνίδια.Με αυτές τις προσθήκες η ομάδα της Λάρισας δείχνει να δυναμώνει αρκετά, δημιουργώντας ένα άκρως ανταγωνιστικό σύνολο.


ebasket.gr
QUOTE
“Ψήλωσε” με Τσουράκη! (vid)
από Γιάννης Αρμάος - 24/08 14:43
Ο Γυμναστικός Σύλλογος Λάρισας θα αγωνίζεται τη νέα σεζόν στο πρωτάθλημα της Α2, έχοντας σαν στόχο να παρουσιαστεί εξαιρετικά ανταγωνιστικός στη δεύτερη τη τάξει εθνική κατηγορία.
Οι νεοφώτιστοι κινούνται δυνατά τις τελευταίες μέρες στην αγορά, προκειμένου να δημιουργήσουν ένα ποιοτικό ρόστερ και στο πλαίσιο αυτό προχώρησαν στην απόκτηση του Ραφαήλ Τσουράκη.
Ο 26χρονος πάουερ φόργουορντ/σέντερ αγωνιζόταν μέχρι πρότινος στον Πανιώνιο, βοηθώντας τον Ιστορικό να κατακτήσει το πρωτάθλημα στον όμιλο του Νότου της Β’ Εθνικής και να πάρει την άνοδο στην Α2.


ebasket.gr
QUOTE
“Έκλεισε” Κούτρα, Μπέμπη και Σπυρόπουλο
από Γιάννης Αρμάος - 28/08 15:50
Ο Γυμναστικός Σύλλογος Λάρισας ανέβηκε φέτος στην Α2 κι επιθυμεί να φανεί ανταγωνιστικός στη δεύτερη τη τάξει εθνική κατηγορία. Γι’ αυτό και κινείται δυνατά στο μεταγραφικό παζάρι, προκειμένου να δημιουργήσει ένα ποιοτικό ρόστερ, ικανό να πρωταγωνιστήσει στο εξαιρετικό δύσκολο πρωτάθλημα της Α2.
Οι νεοφώτιστοι “έκλεισαν” τον Κρίστιαν Κούτρα (28, 1,89μ.), ο οποίος αγωνιζόταν μέχρι πρότινος στη Δόξα Λευκάδας, ενισχύοντας την περιφερειακή τους γραμμή. Παράλληλα, συμφώνησαν με τον Βαγγέλη Μπέμπη (20, 2,00). Ο νεαρός γκαρντ αγωνίστηκε την περασμένη σεζόν στο Λαύριο στη Basket League, δίχως να καταφέρει να πάρει ιδιαίτερο χρόνο συμμετοχής.
Τέλος, ο Γυμναστικός Σύλλογος Λάρισας κινείται και για την ενίσχυση της φροντ λάιν του κι έχει έρθει σε συμφωνία με τον Αναστάση Σπυρόπουλο, ο οποίος την περασμένη σεζόν φόρεσε τη φανέλα του Δούκα στο πρωτάθλημα της Α2.
Τόσο ο Μπέμπης όσο και ο Σπυρόπουλος έχουν ξεκινήσει προπονήσεις με την ομάδα, προκειμένου να είναι απόλυτα έτοιμοι για την έναρξη της νέας αγωνιστικής περιόδου.

Απο αυτες τις μεταγραφες σε επισημη ανακοινωση νομιζω ειναι οι 2 απο τη προηγουμενη χρονια. Οποτε αναμενουμε περαιτερω κινησεις- επισημοποιησεις. Ο στοχος θα πρεπει να ειναι μια καθαρη παραμονη στην Α2 και εδραιωση σε αυτη την κατηγορια.
Gkos
Μια χαρά μεταγραφές είναι!
Κραμα εμπειρων παικτων και ταλαντουχων!
humanhighlightfilm
Εχουμε καμια μεταγραφική εξςλιξη στις ομάδες;
Τσακαλερης, καλές, έκλεισαν ομάδα;
gratipa1929
QUOTE (humanhighlightfilm @ Aug 31 2016, 22:50 ) *
Εχουμε καμια μεταγραφική εξςλιξη στις ομάδες;
Τσακαλερης, καλές, έκλεισαν ομάδα;

Καλλές παρέμεινε Τρίκαλα

Τσακαλέρης ακόμα ελεύθερος.

Επίσης στο ψυχικό έκλεισε ο Γάλλος Τιέγκμπε Μπάμπα (τριάρι κυρίως νομίζω) που είχε 2,5 πόντους ανά αγώνα στην Α1 Γαλλίας. Ενδιαφέρουσα και ασυνήθιστη επιλογή. Μαζί έκλεισε και το πουλέν του gspara
gspara
QUOTE (gratipa1929 @ Sep 1 2016, 15:21 ) *
Μαζί έκλεισε και το πουλέν του gspara

Θα περάσουμε αρκετές βόλτες από Ψυχικο τη νέα σεζον wink.gif
humanhighlightfilm
Εκεί στο ηρακλειο δεν ντρέπονται που θέλουν
Να ανέβουν 2 κατηγοριες σε μία χρονιά;;
Δηλαδή όλοι οι υπόλοιποι που έχουν χαλάσει τόσα λεφτά στην α2 είναι .......
Σε πια άλλη χώρα γίνονται αυτά;;
Έλεος ρε εοκ
gratipa1929
QUOTE (gspara @ Sep 1 2016, 20:23 ) *
Θα περάσουμε αρκετές βόλτες από Ψυχικο τη νέα σεζον wink.gif

Έτσι!!!!! biggrin.gif

QUOTE (humanhighlightfilm @ Sep 1 2016, 22:26 ) *
Εκεί στο ηρακλειο δεν ντρέπονται που θέλουν
Να ανέβουν 2 κατηγοριες σε μία χρονιά;;
Δηλαδή όλοι οι υπόλοιποι που έχουν χαλάσει τόσα λεφτά στην α2 είναι .......
Σε πια άλλη χώρα γίνονται αυτά;;
Έλεος ρε εοκ

Πες τα! Έχει βουήξει ο τόπος ότι πάλι βυσματικά θα δώσει η ΕΟΚ τη θέση και με υπόγειες μεθοδεύσεις. Από την αρχή μυρίστηκα ότι η συγκεκριμένη διαδικασία ήταν ακόμα ένα θέατρο σκιών. Ακόμα και πραγματικότητα να μην είναι τα όσα μύρια ακούγονται, οφείλει η επιτροπή να δημοσιοποιήσει με πλήρη διαφάνεια τους λόγους που διάλεξε την ομάδα που θα ανέβει στην Α1 ώστε να μην υπάρχουν πάλι φωνές.
humanhighlightfilm
όντως και έτσι να μην είναι και μόνο η τόση παραφιλολογία που έχει δημιουργηθεί μόνο
κακό κάνει στο ήδη ταλαιπωρημένο πρωτάθλημα.
επίσης η ομάδα που θα ανέβει αμφιβάλλω αν θα μπορέσει να βρει Έλληνες παίχτες, ώστε να καταφέρει να δημιουργήσει
΄ένα ρόστερ ικανό για παραμονή στην α1!
mvpsuperman
Καλησπερα σε ολους γνωριζει κανεις οσον αφορα το Παγκρατι τι θα γινει με την ομαδα αυτη;
gratipa1929
QUOTE (mvpsuperman @ Sep 3 2016, 12:03 ) *
Καλησπερα σε ολους γνωριζει κανεις οσον αφορα το Παγκρατι τι θα γινει με την ομαδα αυτη;

Οι τελευταίες πληροφορίες λένε ότι θα κατέβουμε κανονικά στην Α2 τελικά. Αναμένονται ανακοινώσεις τις επόμενες ημέρες.
mvpsuperman
QUOTE (gratipa1929 @ Sep 4 2016, 00:34 ) *
Οι τελευταίες πληροφορίες λένε ότι θα κατέβουμε κανονικά στην Α2 τελικά. Αναμένονται ανακοινώσεις τις επόμενες ημέρες.

Thank you
gratipa1929
Και κάτι ενδιαφέρον που μου είπαν να δω για το Παγκράτι και το ποστάρω εδώ, δεν γνωρίζω την αξιοπιστία του :

Η ΣΧΕΣΗ ΤΟΥ ΚΟΥ ΛΑΣΚΑΡΗ ΜΕ ΤΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙ

Μιας και πολλά έχουν ειπωθεί για την περσινή σχέση του κου Λάσκαρη, ιδιοκτήτη της ΚΑΕ Άρης με την ομάδα του Παγκρατίου, το Badbasket επικοινώνησε με μια ομάδα φιλάθλων του Παγκρατίου, οι οποίοι γνωρίζουν πολύ καλά τα εσωτερικά του συλλόγου και απάντησαν στις ερωτήσεις μας.

Ποια σχέση του κου Λάσκαρη με την ομάδα του Παγκρατίου πέρσι;

Αν δεν ήταν αυτός ούτε εισιτήρια δεν θα έβγαιναν για μετακινήσεις . Μόνο από αυτόν όλα.

Γνωρίζετε γιατί ήρθε στην ομάδα και γατί έφυγε τελικά;

Ήρθε λόγω Παπακυριάκη (σ.σ. Δημήτριος Παπακυριάκης, δικηγόρος στο επάγγελμα, αντιπρόεδρος στην ΚΑΕ Άρης και μέχρι πέρσι ισχυρός άνδρας του Παγκρατίου) και έφυγε όπως φεύγουν όλοι όσοι πέρασαν ως χορηγοί από την ομάδα τα τελευταία 15 χρόνια, επειδή έκαναν κουμάντο με τα λεφτά του άλλοι. Η κατάρα της ομάδας

Σε ποιους αναφέρεστε;

Αναφέρομαι στον παλιό πρόεδρο (Παπακυριάκης. Αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει κάποιος στη θέση του μιας και αναμένονται εκλογές) και στους μόνιμους διοικητικούς παράγοντες του ΔΣ.

Δηλαδή ο κος Λάσκαρης έδωσε λεφτά και άφησε να τα διαχειρίζεται το ΔΣ του Παγκρατίου;

Ναι

Είχε κάποιον απώτερο σκοπό για το Παγκράτι; Να δίνει μικρούς παίκτες από τον Άρη πχ να «ψήνονται» εκεί;

Όχι, φιλικά έγινε η χορηγία χωρίς απώτερο σκοπό.

Και για τι ποσό μιλάμε περίπου;

80.000 ευρώ, που ήταν και το σύνολο των δαπανών πέρσι. Οπότε φέτος, που από 80.000 πήγε στα 5.000, δυσκολεύει ακόμα και η συμμετοχή στην Α2.

Και πότε περίπου απέσυρε την χρηματοδότηση και την έκανε χορηγία;

Χορηγία πάντα χωρις επιστροφή ήταν. Απλά φέτος είπε όχι, επειδή δεν του άρεσε η διαχείριση των χρημάτων του.

Η απόσυρση από την διεκδίκηση της Α1 έγινε λόγω απόσυρσης του κου Λάσκαρη δηλαδή;

Ναι απο αυτο

ΠΗΓΗ: http://badbasket.blogspot.gr/2016/09/blog-post_1.html
humanhighlightfilm
γνωρίζει κανείς τι ώρα είναι το συμβούλιο της εοκ για την ομάδα που θα ανέβει στην α1;
Μηχανολόγος
Στα «μπλε» του Εθνικού ο Μάρτζος.

http://www.basketblog.gr/index.php?option=...2&Itemid=14
polykos
QUOTE(humanhighlightfilm @ Sep 5 2016, 12:43 ) *
γνωρίζει κανείς τι ώρα είναι το συμβούλιο της εοκ για την ομάδα που θα ανέβει στην α1;

Οτι ώρα και να είναι....την τεταρτη θα ανακοινώσουν την απόφαση
MENEGIN11
QUOTE (gratipa1929 @ Sep 4 2016, 13:07 ) *
............

Τα πραγματα για το Παγκράτι είναι απλα λοιπόν τα 20000 που ζητάνε,ως εξης.τρια μεροκάματα του ταληρου σε φίλους μάνατζερ που θα παρκαρουν στην ομάδα πιτσιρικαδες που δε διοχέτευσαν με τυρακι τη κατηγορία,για τους παιχτες.αν δε βρεθεί φως μέχρι τη κλήρωση βλέπω απόσυρση στη β εθνική στη καλύτερη περιπτωση που δεν έχει έξοδα απο ταξίδια αφού όλες η ομάδες είναι απο Αθήνα. Το τέταρτο ταληρο θα παει σε διαιτητές γραμματείες υλικό κ γιατρό.αλλιως βλέπω υπαναχώρηση στα τοπικά.θυμιζω τη τύχη του γυναικείου,ενω κ αγωνιστικά ακόμα κ σΝ κατέβει η ομάδα,δεν υπάρχει ουτε ο προπονητης ουτε ο ηγέτης (κουτρουλιας) που κράταγε τ αποδυτήρια.
gratipa1929
QUOTE (periman @ Sep 6 2016, 15:40 ) *
Τα πραγματα για το Παγκράτι είναι απλα λοιπόν τα 20000 που ζητάνε,ως εξης.τρια μεροκάματα του ταληρου σε φίλους μάνατζερ που θα παρκαρουν στην ομάδα πιτσιρικαδες που δε διοχέτευσαν με τυρακι τη κατηγορία,για τους παιχτες.αν δε βρεθεί φως μέχρι τη κλήρωση βλέπω απόσυρση στη β εθνική στη καλύτερη περιπτωση που δεν έχει έξοδα απο ταξίδια αφού όλες η ομάδες είναι απο Αθήνα. Το τέταρτο ταληρο θα παει σε διαιτητές γραμματείες υλικό κ γιατρό.αλλιως βλέπω υπαναχώρηση στα τοπικά.θυμιζω τη τύχη του γυναικείου,ενω κ αγωνιστικά ακόμα κ σΝ κατέβει η ομάδα,δεν υπάρχει ουτε ο προπονητης ουτε ο ηγέτης (κουτρουλιας) που κράταγε τ αποδυτήρια.

Δυστυχώς δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω απόλυτα με όσα αναφέρεις... Μιλάμε για την απόλυτη ξεφτίλα και η ευθύνη βαραίνει αποκλειστικά τους διοικούντες. Εκεί μας κατάντησαν οι πολιτικές τους. Να κάνουμε έρανο μπας και βρούμε 20 χιλιάρικα!!!

Αυτό που δεν μπορούν να κατανοήσουν είναι ότι με τα ψέματα δεν φυτρώνουν τα λεφτά. Η φανφάρες για συμμετοχή στην Α1 περισσότερο κακό παρά καλό έκαναν με αποτέλεσμα να βρεθούμε στο χειρότερο σημείο της ιστορίας μας φέτος...
Basketpinezas13
QUOTE (gratipa1929 @ Sep 6 2016, 22:23 ) *
Δυστυχώς δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω απόλυτα με όσα αναφέρεις... Μιλάμε για την απόλυτη ξεφτίλα και η ευθύνη βαραίνει αποκλειστικά τους διοικούντες. Εκεί μας κατάντησαν οι πολιτικές τους. Να κάνουμε έρανο μπας και βρούμε 20 χιλιάρικα!!!

Αυτό που δεν μπορούν να κατανοήσουν είναι ότι με τα ψέματα δεν φυτρώνουν τα λεφτά. Η φανφάρες για συμμετοχή στην Α1 περισσότερο κακό παρά καλό έκαναν με αποτέλεσμα να βρεθούμε στο χειρότερο σημείο της ιστορίας μας φέτος...

Σ όλες τις ομαδες που ειναι στην διαδικασία για τον αν θα παίξουν Α1 τελικα μάλλον κακο τους εκανε όλη η διαδικασία .
Εκτός απο Πανιώνιο και Ηρακλή που έχουν ηδη ρόστερ ποιοτικό οι άλλες ομαδες ειναι η Α1 η Β Εθνικη η σωτηρία στην Α2
Θα φτάσουμε να λέμε οτι ο πιο έξυπνος ήταν ο Φάρος που τ αποφάσισε νωρίς και ήρεμος επικεντρώθηκε στην επόμενη μερα .
gratipa1929
Παρελθόν από το Παγκράτι και δύο από τους τελευταίους παίκτες που είχαν απομείνει, Περσίδης και Παναγιωταράς οι οποίοι κατέληξαν στον Ιωνικό.

Έχουμε φτάσει 7/9/2016 και το ρόστερ είναι απολύτως άδειο. Ακόμα και να βρεθεί λύση της τελευταίας στιγμής δεν ξέρω πως θα καταφέρουμε να κατέβουμε αξιοπρεπώς στο πρωτάθλημα. Δεν υπάρχουν και αρκετοί ελεύθεροι παίκτες πλέον!
gratipa1929
Τελικά ακούγεται ότι θα κατέβουμε κανονικά στην Α2 καθώς έστω και την τελευταία στιγμή μαζεύτηκαν κάποιοι πόροι. Περισσότερα σήμερα το βράδυ!
gspara
http://www.superbasket.gr/pagkratiotis-o-bourdanos/
Mπουρδανος στο Παγκρατι.
gratipa1929
Πιθανότατα θα παραμείνει και ο Δενδρινός στο Παγκράτι. Καλή μεταγραφή ο Μπουρδάνος δεδομένων των συνθηκών, με τα θετικά και τα αρνητικά του. Επιθετικά σίγουρα θα βοηθήσει πολύ.

Τελικά επιβεβαιώθηκε το σενάριο να προχωρήσουμε με τον Κατωπόδη πρώτο προπονητή.
gratipa1929
Στο Παγκράτι παρέμεινε και ο Λεκάκης, ο οποίος φέτος θα έχει περισσότερο χρόνο συμμετοχής.
gratipa1929
Τελικά άλλαξαν τα δεδομένα και μάλλον ο Δενδρινός θα αποτελέσει παρελθόν από την ομάδα μας.
gspara
QUOTE (gratipa1929 @ Sep 11 2016, 14:57 ) *
Τελικά άλλαξαν τα δεδομένα και μάλλον ο Δενδρινός θα αποτελέσει παρελθόν από την ομάδα μας.

Πεστους τοτε να παρουν τον Τσιοτρα rolleyes.gif !!!Τι κάθονται??Αφου και εσυ τον γουστάρεις με τα χιλια wink.gif

Eπισης,το Ψυχικο δεν θα κανει καμμια κινηση ακομα??Καλα τα ελεγε ο Gkos........δεν το βλεπω πολύ καλα.Απο οσο ξερω εχει
σταματησει ο Παυλος Αχης.
gate14
Φιλε gratipa ....αυτη την στιγμη το Παγκρατι ποσους παικτες εχει ?
Λεγακη και Μπουρδανο ?
Η πρωτη εγινε παρουσια ποσων παικτων γνωριζεις ?
Ο Αρκαδικος αν δεν ανεβει παρει το οκ για Α1 θεωρω πως σε λιγα 24ωρα θα παει ΠΟΛΥ ΠΑΡΑΚΑΤΩ....και ας δουμε και την Λευκαδα αν δεν ανεβει γιατι και εκεινη με την μανια της να παιξει Α1 δεν ξερω τι εχει κρατησει και τι εχει κρατησει σαν καβα για την Α2
gratipa1929
QUOTE (gate14 @ Sep 12 2016, 11:27 ) *
Φιλε gratipa ....αυτη την στιγμη το Παγκρατι ποσους παικτες εχει ?
Λεγακη και Μπουρδανο ?
Η πρωτη εγινε παρουσια ποσων παικτων γνωριζεις ?
Ο Αρκαδικος αν δεν ανεβει παρει το οκ για Α1 θεωρω πως σε λιγα 24ωρα θα παει ΠΟΛΥ ΠΑΡΑΚΑΤΩ....και ας δουμε και την Λευκαδα αν δεν ανεβει γιατι και εκεινη με την μανια της να παιξει Α1 δεν ξερω τι εχει κρατησει και τι εχει κρατησει σαν καβα για την Α2

Ναι, σίγουρα μόνο αυτοί οι δύο είναι αυτή τη στιγμή στο ρόστερ αλλά κάνουν προπονήσεις αρκετοί. Θα μάθω τα ονόματα τις επόμενες ημέρες. Μου είπαν πάντως ότι συμμετέχουν και κάποιοι που πέρυσι αγωνίζονταν στην Α2 και Β εθνική και μαζί αρκετοί νεαροί παίκτες.

Αυτό το όργιο που γίνεται και φέτος στο μπάσκετ είναι απίστευτο. Λες και κάθε χρόνο θέλουν να σπάνε το ρεκόρ αναξιοπιστίας. Και λέγαμε ότι τόσο κακό καλοκαίρι σαν το περσινό στις εθνικές κατηγορίες δύσκολα θα επαναλαμβανόταν!!!

QUOTE (gspara @ Sep 11 2016, 17:27 ) *
Πεστους τοτε να παρουν τον Τσιοτρα rolleyes.gif !!!Τι κάθονται??Αφου και εσυ τον γουστάρεις με τα χιλια wink.gif

Eπισης,το Ψυχικο δεν θα κανει καμμια κινηση ακομα??Καλα τα ελεγε ο Gkos........δεν το βλεπω πολύ καλα.Απο οσο ξερω εχει
σταματησει ο Παυλος Αχης.

Απόλυτα! Ο Θοδωρής είχε περάσει από εμάς το 2009, μιλάμε για πραγματικό σκυλί στην άμυνα, κάθε χρόνο είναι στο τοπ5 των κλεψιμάτων. Μακάρι να γίνει κανένα θαύμα και να τον αποκτήσουμε! Εγώ πάντως ανησυχώ πολύ για τους ψηλούς μετά την αποχώρηση του Κουτρούλια. Δεν μπορώ να σκεφτώ κάποιον καλό ψηλό αυτή τη στιγμή που είναι ακόμη ελεύθερος.

Εκτός και αν πάρουμε τον Μαυροκεφαλίδη w00t.gif w00t.gif w00t.gif w00t.gif w00t.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif

QUOTE (tolistriant @ Sep 12 2016, 13:31 ) *
Η κρίσιμη εβδομάδα για την Ομάδα Α...που θα αγωνιστεί στην Basket League πλησιάζει, και στα επιτελεία των ομάδων επικρατεί αναβρασμός αλλά και αγωνία για το ποια ομάδα από τις έξι θα πάρει την πολυπόθητη wild card.

Τα σενάρια που κυκλοφορούν είναι πολλά, με όλες τις ομάδες να έχουν τις δικές τους πιθανότητες τους. Αυτό που είναι δεδομένο, είναι ότι στην Λευκάδα αισιοδοξούν πως η Δόξα θα καταφέρει να κερδίσει την άνοδο την οποία όπως αναφέρουν οι άνρθωποι της αξίζει και βάση βαθμολογικής κατάταξης, αλλά και φακέλου που έχει στείλει στην επιτροπή.

Αυτό που είναι σίγουρο, και σύμφωνα με το ρεπορτάζ του basketblog.gr έγκειται στο γεγονός πως οι «νησιώτες» έχουν κινηθεί να ετοιμάσουν μια ομάδα και να έρθουν σε συμφωνία με ξένους αθλητές προς αυτή την κατεύθυνση, ενώ όπως προκύπτει δεν θα αγωνιστούν στο παιχνίδι κυπέλλου με την ΑΕ Λάρισας το ερχόμενο Σάββατο (17/9) στο κλειστό της Νεάπολης. Έτσι, με την κρίσιμη εβδομάδα να έρχεται η αγωνία μεγαλώνει, με την διοίκηση της Δόξας να έχει θέσει ως μοναδικό στόχο την Α1, χωρίς κανείς να γνωρίζει να υπάρχει plan b, δηλαδή αν η ομάδα θα συμμετάσχει στην Α2 σε ενδεχόμενο μη ανόδου.
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...&Itemid=283

Αν δεν κατέβει στο κύπελλο, σε περίπτωση που τελικά συμμετάσχει στην Α2 δεν θα έχει αφαίρεση βαθμών με βάση το αυστηρότερο πλαίσιο που ισχύει από πέρυσι?????
gspara
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...2&Itemid=14
Παει για Τσακαλερη ο Πανιώνιος.Λογικο μετα την μετρια εικονα της ομαδας στο Κερατσινι να ψαχνει την ενισχυση.
Και μπορει τα σαιτς να εγραψαν για κορυφαιο Αλιχοντζιτς,αλλα κατι τετοιο δεν ισχυει.Ο Βόσνιος ηταν αχρωμος και επρεπε να αποβληθεί ο Πετροδημοπουλος για να κανει αισθητη την παρουσια του στην 4η περιοδο.
Τις κακες μερες του θα ειχε πρόβλημα ο Πανιώνιος καθως μπακαπ ικανοποιητικο δεν υπαρχει.Ο Δημητριαδης είναι βαρυς και
περισσοτερο παει στο '4',ενω ο ταλαντούχος νεαρος Ματαλλιωτακης δεν δειχνει να υπολογιζετε και πολύ απο τον Οικονομου(λογικα τωρα βγαινει εκτος 12αδας).
gratipa1929
QUOTE (gspara @ Sep 13 2016, 13:15 ) *
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...2&Itemid=14
Παει για Τσακαλερη ο Πανιώνιος.Λογικο μετα την μετρια εικονα της ομαδας στο Κερατσινι να ψαχνει την ενισχυση.
Και μπορει τα σαιτς να εγραψαν για κορυφαιο Αλιχοντζιτς,αλλα κατι τετοιο δεν ισχυει.Ο Βόσνιος ηταν αχρωμος και επρεπε να αποβληθεί ο Πετροδημοπουλος για να κανει αισθητη την παρουσια του στην 4η περιοδο.
Τις κακες μερες του θα ειχε πρόβλημα ο Πανιώνιος καθως μπακαπ ικανοποιητικο δεν υπαρχει.Ο Δημητριαδης είναι βαρυς και
περισσοτερο παει στο '4',ενω ο ταλαντούχος νεαρος Ματαλλιωτακης δεν δειχνει να υπολογιζετε και πολύ απο τον Οικονομου(λογικα τωρα βγαινει εκτος 12αδας).

Ακριβώς στη θέση του σέντερ υπάρχει θέμα καθώς ο Δημητριάδης είναι καθαρό τεσσάρι σχεδόν σε όλη τη διάρκεια της καριέρας του και με δυνατό του σημείο το σουτ. Και τον Τσακαλέρη δεν τον λες πεντάρι. Μόνο τον Αλίχοντζιτς έχει για δεινόσαυρο.
gratipa1929
Αποκτήσαμε και τον Χρήστο Λυμπερόπουλο που πέρυσι αγωνίστηκε στον Φιλαθλητικό στην Β Εθνική κάνοντας την χειρότερή του χρονιά. Μια ριψοκίνδυνη επιλογή στο στυλ των προηγούμενων ετών που μπορεί όμως να μας βγει και φέτος.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.