Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ/ROSTERS Α2 2016-17
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Α2 Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
Περιστεριfan
Ποπαντιτς αντι Γκιλχριστ στον Χολαργο.Κριμα,ο Rob ειναι θεαματικος παικτης.
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...2&Itemid=14
gratipa1929
QUOTE (Περιστεριfan @ Dec 15 2016, 13:29 ) *
Ποπαντιτς αντι Γκιλχριστ στον Χολαργο.Κριμα,ο Rob ειναι θεαματικος παικτης.
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...2&Itemid=14

Πως έγινε αυτό? Αφού δεν επιτρέπεται η αλλαγή ξένων κατά τη διάρκεια της σεζόν! Έχει αλλάξει ο κανονισμός φέτος???

Ο Τζιλκριστ είναι από του πιο περίεργους παίκτες που έχω δει στην Α2. Ενώ είναι καταπληκτικός στην άμυνα και ίσως ο καλύτερος ριμπάουντερ της Α2 την τελευταία δεκαετία, επιθετικά είναι λες και πιάνει για πρώτη φορά στα χέρια του μπάλα μπάσκετ. Μου αρέσει πάντως αυτό το περίεργο και θεαματικό στιλ smile.gif
gspara
QUOTE (gratipa1929 @ Dec 15 2016, 14:43 ) *
Πως έγινε αυτό? Αφού δεν επιτρέπεται η αλλαγή ξένων κατά τη διάρκεια της σεζόν! Έχει αλλάξει ο κανονισμός φέτος???

Ο Τζιλκριστ είναι από του πιο περίεργους παίκτες που έχω δει στην Α2. Ενώ είναι καταπληκτικός στην άμυνα και ίσως ο καλύτερος ριμπάουντερ της Α2 την τελευταία δεκαετία, επιθετικά είναι λες και πιάνει για πρώτη φορά στα χέρια του μπάλα μπάσκετ. Μου αρέσει πάντως αυτό το περίεργο και θεαματικό στιλ smile.gif

Ξεκινησε αργα να παιζει μπάσκετ(γυρω στα 17) και μεχρι ενός σημείου,ετσι εξηγειται ότι δεν στριβει επιθετικα.
Αξιοσημειωτο ότι ο κοουτς Ιωαννου προτιμησε να τον αντικαταστησει με κοντο.Προφανως θεωρησε ότι είναι πολυτελεια να ξοδεψει θεση κοινοτικου για ψηλο από την στιγμη που εχει Κουτρουλια-Τσιακο-Αγγελοπουλο-Καλλινικιδη.Ειχε και τον τραυματισμο που τον αφησε πισω,ενω υπαρχει και ο 'παλιος' Κιαπεκος για μερικα λεπτα,αν και δειχνει να μην υπολογίζεται μεχρι τωρα.
Ειχε κανει καλη χρονια ο Ποπαντιτς στον Αρκαδικο,αν και για να πω την αληθεια δεν τον θυμαμαι καλα.
gratipa1929
QUOTE (gspara @ Dec 15 2016, 15:16 ) *
Ξεκινησε αργα να παιζει μπάσκετ(γυρω στα 17) και μεχρι ενός σημείου,ετσι εξηγειται ότι δεν στριβει επιθετικα.
Αξιοσημειωτο ότι ο κοουτς Ιωαννου προτιμησε να τον αντικαταστησει με κοντο.Προφανως θεωρησε ότι είναι πολυτελεια να ξοδεψει θεση κοινοτικου για ψηλο από την στιγμη που εχει Κουτρουλια-Τσιακο-Αγγελοπουλο-Καλλινικιδη.Ειχε και τον τραυματισμο που τον αφησε πισω,ενω υπαρχει και ο 'παλιος' Κιαπεκος για μερικα λεπτα,αν και δειχνει να μην υπολογίζεται μεχρι τωρα.
Ειχε κανει καλη χρονια ο Ποπαντιτς στον Αρκαδικο,αν και για να πω την αληθεια δεν τον θυμαμαι καλα.

Ο Πόπανιτς είναι καθαρός σκόρερ. Πιστεύω ότι ο καλός σκόρερ (ειδικά στα μακρινά σουτ) έλειπε από τον Χολαργό, οπότε με αυτή την έννοια νομίζω και εγώ ότι έγινε σωστά η αλλαγή. Τίποτα το ιδιαίτερο όμως, ένας από τους κλασικούς φτηνούς κοινοτικούς της Α2, που όμως είχε βγει λαυράκι για τον Αρκαδικό εκείνη τη χρονιά.

Ο Αποστολίδης έχει κλείσει κάπου?
gspara
QUOTE (gratipa1929 @ Dec 15 2016, 15:28 ) *
Ο Πόπανιτς είναι καθαρός σκόρερ. Πιστεύω ότι ο καλός σκόρερ (ειδικά στα μακρινά σουτ) έλειπε από τον Χολαργό, οπότε με αυτή την έννοια νομίζω και εγώ ότι έγινε σωστά η αλλαγή. Τίποτα το ιδιαίτερο όμως, ένας από τους κλασικούς φτηνούς κοινοτικούς της Α2, που όμως είχε βγει λαυράκι για τον Αρκαδικό εκείνη τη χρονιά.

Ο Αποστολίδης έχει κλείσει κάπου?

Εγω παντως θα περιμενα να επιλεξει κλασσικο οργανωτή.Τεσπα,τετοια εποχη δεν υπαρχουν επιλογες.
Αποστολιδης νομιζω δεν εχει κλεισει καπου.Το Σαββατο παντως ηταν Αρτακης στο Πανιώνιος-Φαρος.
Gkos
Επιτρεπεται να κλεισει αλλου ο Αποστολιδης ;
julius ervin
του χρονου ο χολαργος θα παιζει α1.ψαχνει αφμ
bet21
QUOTE (julius ervin @ Dec 15 2016, 17:31 ) *
του χρονου ο χολαργος θα παιζει α1.ψαχνει αφμ

αφου δωσανε μια καραβια χρηματα και κινδυνευουν να βρεθουν στα πλει αουτ,με μπατζετ ανω των 600χ μακραν το υψηλοτερο ποσο παραπανω βα βαλει στην α1 απο την τσεπη του?ποσο παραπανω κοστιζει το λαυριο και ο κοροιβος αν λαβει κανεις και τα τηλεοπτικα?











polykos
QUOTE(Gkos @ Dec 15 2016, 16:40 ) *
Επιτρεπεται να κλεισει αλλου ο Αποστολιδης ;

Α1 ή εξωτερικό
Περιστεριfan
QUOTE (gratipa1929 @ Dec 15 2016, 14:43 ) *
Πως έγινε αυτό? Αφού δεν επιτρέπεται η αλλαγή ξένων κατά τη διάρκεια της σεζόν! Έχει αλλάξει ο κανονισμός φέτος???

Ο Τζιλκριστ είναι από του πιο περίεργους παίκτες που έχω δει στην Α2. Ενώ είναι καταπληκτικός στην άμυνα και ίσως ο καλύτερος ριμπάουντερ της Α2 την τελευταία δεκαετία, επιθετικά είναι λες και πιάνει για πρώτη φορά στα χέρια του μπάλα μπάσκετ. Μου αρέσει πάντως αυτό το περίεργο και θεαματικό στιλ smile.gif

Ηταν αδουλευτος στο post,αλλα αυτο μου με εντυπωσιασε ηταν πως μπορουσε κι ετρεχε πανω κατω για 40 λεπτα!Εκανε κατι μπλοκ κι καρφωματα ο μπαγασας...Ο καλυτερος μπλοκερ εδω κι πολυ καιρο!Οπως λεει κι ο gspara,το οτι ξεκινησε στα 17 το μπασκετ μαλλον δεν τον βοηθησε.
gnak
QUOTE(gratipa1929 @ Dec 15 2016, 14:43 ) *
Πως έγινε αυτό? Αφού δεν επιτρέπεται η αλλαγή ξένων κατά τη διάρκεια της σεζόν! Έχει αλλάξει ο κανονισμός φέτος???


Από φέτος η προκήρυξη λέει πως κάθε ομάδα μπορεί να αποκτήσει έναν κοινοτικό μέχρι 15 Φεβρουαρίου και να τον αντικαταστήσει μία μόνο φορά. Σε περίπτωση αποχώρησης του αθλητή ή τραυματισμού του, μπορεί να τον αντικαταστήσει μέχρι τέλος Μαρτίου.
gratipa1929
Τέλος ο Τζόρτζεβιτς από τον Φάρο, ίσως κοιτάξει για άλλο κοινοτικό αλλά αν δεν βρεθεί κάτι ενδιαφέρον στην αγορά θα συνεχίσει χωρίς...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.