Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παναθηναϊκός - Γενικά θέματα που αφορούν την ομάδα
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244
yorgos
QUOTE(stevebucknall11 @ Jan 5 2019, 03:08 ) *
Νo pro. Πάντως θεωρώ άδικο να τα ακούει και ο Πιτίνο ακόμα που δεν ήρθε. Προς διευκρίνηση δεν είπε ο hoopfellas κάτι για υποτίμηση από τον Πιτίνο. Κάποιος σχολιαστής έγραψε κάτι στο στιλ αυτό.

Εμενα δε μου αρέσει το στιλ του και όλος ο ντόρος που γίνεται αν φταρνιστεί, πει ότι χάσαμε δίκαια ή ότι το παιχνίδι διαρκεί 40 λεπτά ή αν χασμουρήθηκε. Κάπου είδα κι ένα τουίτ ότι ένας διατητής έμεινε με το στόμα ανοιχτό όταν τον είδε. Έλεος. Είπαμε να υπάρχει αποπροσανατολισμός από το ΔΓ για τις ευθύνες του αλλά μην παίζουμε και το παιχνίδι του.

Ως κόουτς δεν μπορώ να τον κρίνω, μάλλον ίσως προς το τέλος της σαιζόν γίνει αυτό. Αλλά θεωρώ πως τη δεδομένη στιγμή είναι ατυχής επιλογή και καθαρή επικοινωνιακή φούσκα του ΔΓ, στην οποία βοηθάει το επικοινωνιακό στιλάκι του Ρικ. Αν τον είχαμε από την αρχή της σαιζόν με 3 χρόνια συμβόλαιο και ξεκαθαρους στόχους θα μιλούσαμε σε άλλη βάση. Τώρα τον φέραμε για να πει ο ΔΓ "μέχρι και κόουτς θρύλο σας έφερα, αλλά με τέτοια συντρίμια που άφησε ο ΠΑσκουάλ...". Η δε αποδόμηση του Πασκουάλ από τα ΜΜΕ του ΔΓ είναι άκομψη, μιλάμε για κόουτς που τον ανέχτηκε και τον στήριξε και διακριτικά σε όλες τις αρλούμπες την εποχή του "ανένδοτου" με την Ευρωλίγκα. Λίγος σεβασμός δε βλάπτει. Αλλά τι σεβασμός, εδώ για το Σάλε πήγαινε στα μέσα της χώρας του και τους έλεγε ότι "είναι ο χειρότερος άνθρωπος που έχω γνωρίσει " και "δε θα πρέπει να φοράει παντελόνια".

Να σου εκμυστηρευθώ κι ότι οι βαψομαλλιάδες δε μου εμπνέουν και τρομερή σοβαρότητα , χωρίς αυτό να σημαίνει πως είναι και κακοί στη δουλειά τους (ο συγκεκριμένος σίγουρα δεν είναι, πετύχει δεν πετύχει εδώ, δεν περίμενε σε αυτή τη φάση της καριέρας του να δείξει αν ξέρει μπασκετ ή όχι), πόσο μάλλον αν ταυτόχρονα είναι και βαψοφρυδιάδες ταυτόχρονα. w00t.gif

ΟΚ για το σχολιαστή, δεν το ήξερα.
stevebucknall11
QUOTE (yorgos @ Jan 5 2019, 02:18 ) *
Εμενα δε μου αρέσει το στιλ του και όλος ο ντόρος που γίνεται αν φταρνιστεί, πει ότι χάσαμε δίκαια ή ότι το παιχνίδι διαρκεί 40 λεπτά ή αν χασμουρήθηκε. Κάπου είδα κι ένα τουίτ ότι ένας διατητής έμεινε με το στόμα ανοιχτό όταν τον είδε. Έλεος. Είπαμε να υπάρχει αποπροσανατολισμός από το ΔΓ για τις ευθύνες του αλλά μην παίζουμε και το παιχνίδι του.

Ως κόουτς δεν μπορώ να τον κρίνω, μάλλον ίσως προς το τέλος της σαιζόν γίνει αυτό. Αλλά θεωρώ πως τη δεδομένη στιγμή είναι ατυχής επιλογή και καθαρή επικοινωνιακή φούσκα του ΔΓ, στην οποία βοηθάει το επικοινωνιακό στιλάκι του Ρικ. Αν τον είχαμε από την αρχή της σαιζόν με 3 χρόνια συμβόλαιο και ξεκαθαρους στόχους θα μιλούσαμε σε άλλη βάση. Τώρα τον φέραμε για να πει ο ΔΓ "μέχρι και κόουτς θρύλο σας έφερα, αλλά με τέτοια συντρίμια που άφησε ο ΠΑσκουάλ...". Η δε αποδόμηση του Πασκουάλ από τα ΜΜΕ του ΔΓ είναι άκομψη, μιλάμε για κόουτς που τον ανέχτηκε και τον στήριξε και διακριτικά σε όλες τις αρλούμπες την εποχή του "ανένδοτου" με την Ευρωλίγκα. Λίγος σεβασμός δε βλάπτει. Αλλά τι σεβασμός, εδώ για το Σάλε πήγαινε στα μέσα της χώρας του και τους έλεγε ότι "είναι ο χειρότερος άνθρωπος που έχω γνωρίσει " και "δε θα πρέπει να φοράει παντελόνια".

Να σου εκμυστηρευθώ κι ότι οι βαψομαλλιάδες δε μου εμπνέουν και τρομερή σοβαρότητα , χωρίς αυτό να σημαίνει πως είναι και κακοί στη δουλειά τους (ο συγκεκριμένος σίγουρα δεν είναι, πετύχει δεν πετύχει εδώ, δεν περίμενε σε αυτή τη φάση της καριέρας του να δείξει αν ξέρει μπασκετ ή όχι), πόσο μάλλον αν ταυτόχρονα είναι και βαψοφρυδιάδες ταυτόχρονα. w00t.gif

ΟΚ για το σχολιαστή, δεν το ήξερα.

Συμφωνώ για τον ΔΓ και τη συμπεριφορά του προς τους προπονητές. Τώρα για τον Πιτίνο, είναι και στην αρχή της γεροντικής ηλικίας, είναι και ότι άρχισε από νέος την προπονητική, είναι και ότι ήρθε σε ένα περιβάλλον που δεν γνωρίζει, είναι λογικό να θέλει να πει τις ιστοριούλες του που άλλοι τις βρίσκουν ενδιαφέρουσες και άλλοι βαρετές. Έχω έναν φίλο που τρελαίνεται να γνωρίζει παππούδες, τους κερνάει καφέδες και τους ζητάει να του πουν ιστορίες. Καταλαβαίνω ότι σε κάποιους δεν αρέσει. Από την άλλη όμως και πέραν των θεμάτων τακτικής, οι παίκτες μας πολλές φορές δεν κάνουν κάποια από τα βασικά του μπάσκετ (που θυμήθηκαν να τα κάνουν με την ΤΣΣΚΑ), να βάζουν δηλ. το σωματάκι τους σωστά πίσω από τον παίκτη, να σηκώνουν τα χεράκια τους, να παρακολουθούν τί γίνεται πίσω τους, να κινούνται στην επίθεση, να επιχειρούν δυναμικά κοψίματα κλπ.. Και πάλι είναι λογικό ο Πιτίνο να τα επισημαίνει αυτά αν και είναι αυτονόητα. Ήδη σήμερα οριοθέτησε στη συνέντευξη τύπου το ταβάνι μας: Μπορούμε με κίνηση στην επίθεση να γίνουμε μια καλή επιθετική ομάδα, αλλά δεν έχουμε το υλικό να γίνουμε σπουδαία επιθετική ομάδα. Μπορούμε να παίξουμε επίσης δυναμική άμυνα με παγίδες και πίεση στην μπάλα, αλλά αυτό θα έχει επίπτωση (αρνητική) στα ριμπάουντς. Εντάξει, αυτά τα καταλαβαίνει ο καθένας, αλλά ας τον αφήσουμε τουλάχιστον να τα δουλέψει όπως νομίζει. Καμιά φορά και 1% βελτίωση μπορεί να κάνει τη διαφορά.
Germany96
Guys ο Pitino πάντα η ίδια μορφάρα ήταν και στα νιάτα του και στα τωρινά του και στις ΗΠΑ και στην Ελλάδα.

Ιστορίες του αρέσει να λέει όχι μόνο τώρα στα 66 του αλλά από τα μικράτα του, έχει γράψει ένα σκασμό βιβλία και το πρώτο του εκδόθηκε όταν τον Φάνη τον λέγαμε ακόμα "Μπέμπη", ο Αντρέας έκανε νεύμα στην Μιμή να κατέβει από το αεροπλάνο και το τείχος του Βερολίνου έστεκε ακόμα όρθιο.

Patronizing όσο πάει και ακόμα παραπέρα ήταν με τους οπαδούς των Celtics και με ένα βουνό ήττες στην πλάτη του, θα κωλώσει να κάνει και λίγο το κομμάτι του στην υποδοχή του εδώ πέρα σε κλίμα χαλαρό και ευδιάθετο. Δε νομίζω ότι βλέπει τους Έλληνες μπασκετόφιλους ή τους φίλους του ΠΑΟ σαν ιθαγενείς, απλά ως μη-Pitino όπως και όλο τον υπόλοιπο κόσμο.

Πάντως ανεξαρτήτως αγωνιστικής επιτυχίας ή όχι του πειράματος Pitino, σίγουρα η σεζόν θα περάσει πολύ πιο ευχάριστα ακούγοντας καμιά ατάκα από Rick μετά τα ματς παρά να βλέπαμε όλη την σεζόν να πυκνώνουν τα μαύρα σύννεφα πάνω από το κεφάλι του Xavi μετά από κάθε κακή εμφάνιση.
stevebucknall11
QUOTE (Germany96 @ Jan 5 2019, 03:24 ) *
Πάντως ανεξαρτήτως αγωνιστικής επιτυχίας ή όχι του πειράματος Pitino, σίγουρα η σεζόν θα περάσει πολύ πιο ευχάριστα ακούγοντας καμιά ατάκα από Rick μετά τα ματς παρά να βλέπαμε όλη την σεζόν να πυκνώνουν τα μαύρα σύννεφα πάνω από το κεφάλι του Xavi μετά από κάθε κακή εμφάνιση.

Αυτό ξαναπές το. Είχα αρχίσει να τον λυπάμαι τον Xavi και τους βοηθούς του, που ήταν όλοι gentlemen και ξένοι προς το ουγκανικό κλίμα των πέριξ της ομάδας. Αντίθετα, ο Πιτίνο φαίνεται να διασκεδάζει με τα πάντα, από τον ιδιοκτήτη "που θέλει πολύ να κερδίζει" ως τα ΜΑΤ "I got a kick out of that as well".
stefkorner
Λαουδης 5/1

αποσταγματα σοφιας παλι απ τον Αρη Λαουδη!


στην αναλυση του (ενας θεος να την κανει αναλυση )
κανει την παραδοχη οτι ο ΜΙλουτινοφ ειναι κορυφαιος και η στοχευση ηταν να τροφοδοτοθει! τι πιο φυσικο δηλαδη
αλλα και οτι οι Γκιστ -Λασμε για χ-ψ λογους δεν μπορουν
αλλα επαναλλαμβανει για αλλη μια φορα ο τεραστιος τα περι πληρεστερου ροστερ του Παναθηναικου,των τελευταιων ετων..

τωρα πως γινεται να ειναι τοσο πληρες το ροστερ -αλλα να μην μπορουν οι βασικοι ..
υπαρχει καποιος φιλος μπορει να μου το εξηγησει ? tongue.gif
και οσο αναφορα συγκεκριμενα τον ΜΙλουτινοφ εγω ξερω οτι σε εμας δεν θα στεκοταν πανω απο μια σεζον !οχι οτι και οι ΟΛυμπιακοι καναν καμια υπομονη αξια συγχαρητηριων ,απλα ξεκιναει μια διαφορετικη φιλοσοφια απο μια καπως πιο σοβαρη διοικηση και να καποια σημαντικα αποτελεσματα που επιφερει ! πιο ενδεικτικο παραδειγμα απο την εξελιξη ΜΙλουτινοφ παρα την αρχικη αμφισβητηση δεν υπαρχει..

μην ξεχναμε επισης απο τους δικους μας τα :<ε ρε Λεντει και Τουπαν που σας χρειζονται > τα οποια πιο πριν ανετα θα μπορουσαν να ηταν : < ε ρε Μιλουτινοφ που σας χρειζονται >

ολες αυτες οι τεραστιες δημοσιογραφαρες ας αναμετρηθουν μια φορα με τον εαυτο τους !
λες και δεν θυμομαστε τους υμνους τους πχ για τον 37χρονο Λασμε
που σαν το καλο κρασι παλιωσε και θα ειναι γευστικοτερο απο ποτε
και ευκαιρια χαπατα να πατε να παρετε διαρκειας ,γιατι στοχος ειναι τα 10.000 !...

μετα ομως : < Αυτή είναι η αλήθεια αλλά ποιος έχει καθαρό μυαλό να τη δει; >
παλι εμεις κανουμε την λαθος αναγνωση ...
massey21
https://www.sdna.gr/mpasket/euroleague/euro...me-ton-paiktara
Απ'οτι φαινεται ο dpg εοιμαζεται να κανει την υπερβαση και να φερει τον κιλπατρικ...Για να δουμε
yorgos
QUOTE(Germany96 @ Jan 5 2019, 03:24 ) *
Guys ο Pitino πάντα η ίδια μορφάρα ήταν και στα νιάτα του και στα τωρινά του και στις ΗΠΑ και στην Ελλάδα.

Ιστορίες του αρέσει να λέει όχι μόνο τώρα στα 66 του αλλά από τα μικράτα του, έχει γράψει ένα σκασμό βιβλία και το πρώτο του εκδόθηκε όταν τον Φάνη τον λέγαμε ακόμα "Μπέμπη", ο Αντρέας έκανε νεύμα στην Μιμή να κατέβει από το αεροπλάνο και το τείχος του Βερολίνου έστεκε ακόμα όρθιο.

Patronizing όσο πάει και ακόμα παραπέρα ήταν με τους οπαδούς των Celtics και με ένα βουνό ήττες στην πλάτη του, θα κωλώσει να κάνει και λίγο το κομμάτι του στην υποδοχή του εδώ πέρα σε κλίμα χαλαρό και ευδιάθετο. Δε νομίζω ότι βλέπει τους Έλληνες μπασκετόφιλους ή τους φίλους του ΠΑΟ σαν ιθαγενείς, απλά ως μη-Pitino όπως και όλο τον υπόλοιπο κόσμο.

Πάντως ανεξαρτήτως αγωνιστικής επιτυχίας ή όχι του πειράματος Pitino, σίγουρα η σεζόν θα περάσει πολύ πιο ευχάριστα ακούγοντας καμιά ατάκα από Rick μετά τα ματς παρά να βλέπαμε όλη την σεζόν να πυκνώνουν τα μαύρα σύννεφα πάνω από το κεφάλι του Xavi μετά από κάθε κακή εμφάνιση.

Συμφωνώ σε όλα. Γιατί δε μας γράφεις πιο συχνά και σε χάνουμε; Χρόνια σου πολλά.
yorgos
QUOTE(stefkorner @ Jan 5 2019, 12:20 ) *
Λαουδης 5/1

αποσταγματα σοφιας παλι απ τον Αρη Λαουδη!


στην αναλυση του (ενας θεος να την κανει αναλυση )
κανει την παραδοχη οτι ο ΜΙλουτινοφ ειναι κορυφαιος και η στοχευση ηταν να τροφοδοτοθει! τι πιο φυσικο δηλαδη
αλλα και οτι οι Γκιστ -Λασμε για χ-ψ λογους δεν μπορουν
αλλα επαναλλαμβανει για αλλη μια φορα ο τεραστιος τα περι πληρεστερου ροστερ του Παναθηναικου,των τελευταιων ετων..

τωρα πως γινεται να ειναι τοσο πληρες το ροστερ -αλλα να μην μπορουν οι βασικοι ..
υπαρχει καποιος φιλος μπορει να μου το εξηγησει ? tongue.gif
και οσο αναφορα συγκεκριμενα τον ΜΙλουτινοφ εγω ξερω οτι σε εμας δεν θα στεκοταν πανω απο μια σεζον !οχι οτι και οι ΟΛυμπιακοι καναν καμια υπομονη αξια συγχαρητηριων ,απλα ξεκιναει μια διαφορετικη φιλοσοφια απο μια καπως πιο σοβαρη διοικηση και να καποια σημαντικα αποτελεσματα που επιφερει ! πιο ενδεικτικο παραδειγμα απο την εξελιξη ΜΙλουτινοφ παρα την αρχικη αμφισβητηση δεν υπαρχει..

μην ξεχναμε επισης απο τους δικους μας τα :<ε ρε Λεντει και Τουπαν που σας χρειζονται > τα οποια πιο πριν ανετα θα μπορουσαν να ηταν : < ε ρε Μιλουτινοφ που σας χρειζονται >

ολες αυτες οι τεραστιες δημοσιογραφαρες ας αναμετρηθουν μια φορα με τον εαυτο τους !
λες και δεν θυμομαστε τους υμνους τους πχ για τον 37χρονο Λασμε
που σαν το καλο κρασι παλιωσε και θα ειναι γευστικοτερο απο ποτε
και ευκαιρια χαπατα να πατε να παρετε διαρκειας ,γιατι στοχος ειναι τα 10.000 !...

μετα ομως : < Αυτή είναι η αλήθεια αλλά ποιος έχει καθαρό μυαλό να τη δει; >
παλι εμεις κανουμε την λαθος αναγνωση ...

Εμένα πάντως που δεν πολυδιαβάζω κάτι άλλο μπασκετικό συστηματικά πλήν του φόρουμ, με ψυχαγωγούν αυτά τα ποστ και σ' ευχαριστώ γιατί να κάτσω να ψάξω τέτοια άρθρα δεν τα ψάχνω.

Επομένως είμαστε πληρέστατοι, αλλά όποιος είναι πάνω από 2.08 και περνάει μια βόλτα από την Ευρωλίγκα γεμίζει τη στατιστική του απέναντί μας. Ό,τι να' ναι πραγματικά, το μεροκάματο να βγαίνει..
pan24
Προσοχη με το υφος ολοι
Jonaldidhs ειδικα εσυ

Δεν ειναι gazzetta εδω

Αυτο που κανει ο dpg κανονικα επιφερει αυτεπαγγελτη αντιδραση εισαγγελεα για υποκινηση βιας

Αν τον ξερεις πας και του κανεις μηνυση για να τιμωρηθει προσωπικα ο ιδιος,στελνεις και στον αθλητικο δικαστη το βιντεο για να υπαρξει η αντιστοιχη τιμωρια του Ολυμπιακου και τελος

Με οτιδηποτε αλλο χανεις το δικιο σου
yorgos
QUOTE(jonaldidhs @ Jan 5 2019, 16:17 ) *
Οι αγγελοπουλοι πες μου πως επιτρέπουν τους ανθρώπου της ασφαλείας του γηπέδου να κάνουν αυτά τα αίσχη συστηματικά..Μια με Μπουρούση,μια με Παπά,μια με Δγ κοκ..ποιος τους πληρώνει και ποιος του αφήνει να τα κάνουν αυτά ;;

Άρα; Να τους ρίξουμε μια πυρηνική βόμβα να λυθεί το πρόβλημα; Δεν έχω καταλάβει τι λύση προτείνεις. Να κλιμακώνουμε τη βία μέχρι να μείνει μόνο ένας σαν το Χαϊλάντερ;
Johnny Marv
Δεν ξέρω γιατί τέτοιος ντόρος για όλα αυτά . Δεν αξίζει καν να ασχολούμαστε πιστεύω . Εγώ προσωπικά προσπαθώ να απολαμβάνω μόνο το μπασκετακι όσο μου το επιτρέπουν , αλλά όλοι ξέρουμε το επίπεδο του ελληνικού αθλητισμού και τη ξεφτίλα των ελληνικών γηπέδων και οπαδών . Από τις διοικήσεις των ομάδων που θα κάνουν τα πάντα για λίγο παραπάνω κέρδος ή για να πουλήσουν μούρη στα πρόβατα ακόλουθους τις ομάδας μέχρι τους οργανωμένους φιλάθλους που θα σκοτώσουν για την ομάδα τους λες και είναι οικογένεια τους ενώ στη πραγματικότητα ακόμα κι αν πεθάνουν που λέει ο λόγος κανεις από τα μέλη της ομάδας δεν θα πατήσουν καν στη κηδεία τους . Από τους φανατισμένους παίκτες που για τους ίδιους λόγους με τις διοικήσεις προσβάλουν και προκαλούν κόσμο και παίκτες της αντίπαλης ομάδας μέχρι τον τύπου που θα πάει γήπεδο όχι για να δει το ματς αλλά για να βρίσει να πετάξει κάποιο αντικείμενο στους παίκτες , να ανάψει κάποια φωτοβολίδα ή να δείρει , απειλήσει εκφοβίσει κάποιον απλά επειδή έβγαλε βίντεο τους οργανωμένους της ομάδας του...

Για τους λόγους αυτούς το ελληνικό μπάσκετ αλλά και ο ελληνικός αθλητισμός δεν γα φτάσει ΠΟΤΕ το επίπεδο άλλων χωρών όπως Ισπανία , Αμερική κλπ κλπ κλπ . Αλλά και η Ελλάδα σαν έθνος δεν γα φτάσει ποτε το επίπεδο άλλων χωρών . Λόγω αυτής της νοοτροπίας.
basket72
QUOTE (Ginobili @ Jan 8 2019, 13:38 ) *
[

Οκ...το βγαλαμε το συμπέρασμα...στον Παναθηναικό πάνε μόνο οι τελειωμενοι οι κουτσοί και οι στραβοί.Φαιδρό συμπέρασμα.
Δεν εχω να σχολιασω τιποτα...δεν αξίζει...
Το μόνο που θέλω να σου πω....Ο Σίγκλετον δήλωσε οτι περιμενε προταση του Παναθηναικού,και δεν ήρθε....και επιπλέον...
επειδή προφανως δεν ξέρεις,και ουτε εχει ιδέα για το τι σημαινει και πως προκαλειται μια "ΚΡΙΣΗ ΠΑΝΙΚΟΥ" και το στηρίζεις μαλιστα και σε εικασίες που βγαζεις από το μυαλό σου και σε βολευουν....
καλύτερα να σκεφτεσαι λίγο καλύτερα πριν γράψεις ότι τα "καλοπαιδα" του Δ.Γ επισκευτηκαν τον Θορθανο και του προκαλεσαν κρίση πανικού....



Σου απαντάω εδώ για να μην είμαι δεύτερη φορά σήμερα οφ τόπικ.

Προσπερνώντας την αδυναμία σου να απαντήσεις σε όσα σου παρέθεσα ας μείνω στο μοναδικό σημείο που επέλεξες να απαντήσεις- χρησιμοποιώντας μάλιστα και τη διδακτική υποτακτική λες κι είμαστε και τίποτε φιλαράκια ή είμαι κανείς μαθητής ή υπάλληλος σου.

Αυτό που έγραψα περί κρίσης πανικού του βοηθού του Τσάβι, μετά από επίσκεψη του Δ.Γ κι οπαδών ήταν αυτά που είδαν το φως της δημοσιότητας σε σχετικά έγκυρα μέσα.(sport24)
Δεν το αλίευσα στα σόσιαλ.
Δεν είδα κάποια διάψευση επί του θέματος.
Αν έχει γίνει διάψευση και δεν το έχω πάρει χαμπάρι, αμέσως θα επανορθώσω. Το αυτονόητο δηλαδή.

Δυστυχώς ξέρω πολύ καλά τι σημαίνει κρίση πανικού αλλά και να μην ήξερα δεν θα άλλαζε τίποτε.

Επιπλέον έχω πρόσβαση (λόγω πολύχρονης ενασχόλησης μου με συγκεκριμένο άθλημα) σε hard core οπαδούς του ΠΑΟ αλλά και της ΑΕΚ.
Άσχετα αν δεν τη χρησιμοποιώ γιατί δεν είναι του στυλ μου. Το πιθανότερο είναι ότι αν κάνω μια ερώτηση, θα μάθω και τι έγινε.

* Λάθος έκανα, μου απάντησες και περί Σίνγκλετον. Εγώ στέκομαι στην άρνηση του να ανανεώσει. Δεν θα σταθώ σε τι δήλωσε (πιιθανώς για να κρατάει και καμιά γέφυρα) ούτε στο ότι ήθελε να πάει στη Χίμκι μετά το τέλος της πρώτης του σεζόν.
Μένω στα γεγονότα. Είχε προσφορά από την ΚΑΕ Παναθηναϊκός κι αυτός την αρνήθηκε.
Victor_Mannheim
QUOTE (basket72 @ Jan 8 2019, 13:30 ) *
Ο Τσάβι έφυγε πολιτισμένα (πλάκα έχει που το αναφέρουμε κιόλας σαν εξτραδάκι) μιας και δεν ήταν στην Ελλάδα αλλά ο βοηθός του που ήταν, την έπαθε την κρίση πανικού του στην επίσκεψη του Δ.Γ με τα καλόπαιδα.

ναι οτι εστειλε ο δγ φουσκωτους για να τρομαξουν τον βοηθο προπονητη ας πουμε
Hip
QUOTE (Victor_Mannheim @ Jan 8 2019, 16:35 ) *
ναι οτι εστειλε ο δγ φουσκωτους για να τρομαξουν τον βοηθο προπονητη ας πουμε

Σωστο, γιατι να στειλει φουσσκωτους αφου μπορει να παει και μονος του;
Βεβαια ο Προεδρας δεν κανει τετοια γιατι ειναι καργα πολιτισμενο ατομακι, αλλα λεμε τωρα.
Victor_Mannheim
QUOTE (Hip @ Jan 8 2019, 16:38 ) *
Σωστο, γιατι να στειλει φουσσκωτους αφου μπορει να παει και μονος του;
Βεβαια ο Προεδρας δεν κανει τετοια γιατι ειναι καργα πολιτισμενο ατομακι, αλλα λεμε τωρα.

μονος μπορει να πηγε και βασικα επρεπε να παει
αυτος που σε πληρωνει εχει δικαιωμα να σου ζηταει το λογο αν δεν παει καλα η δουλεια
τωρα αν αυτο προκαλεσε την κριση πανικου στον βοηθο του να αλλαξει επαγγελμα η γενικα να κανει κατι ωστε να μην εχει αφεντικα πανω απτο κεφαλι του
basket72
https://www.sport24.gr/Basket/Euroleague/eb...ou.5395565.html

Αυτό το δημοσίευμα βρήκα στα γρήγορα.
Δεν κάνει λόγο για πράσινους οπαδούς αλλά θυμάμαι να έχει γραφτεί εκείνες τις μέρες ότι πήγανε και πράσινοι οπαδοί. Φουσκωτοί ή ξεφούσκωτοι δεν έχει πολύ σημασία όταν απέναντι σου βρίσκεται ένας πολιτισμένος και ήσυχος άνθρωπος.

Αν δεν στέκει ότι πήγαν και πράσινοι οπαδοί ας το πάρω πίσω- έστω προσωρινά μέχρι να το διασταυρώσω.

Πάντως ο Δ.Γ δεν κυκλοφορεί και μόνος, έχει δυο σωματοφύλακες πάντα. (Μιλάω γι΄αυτούς που φαίνονται τουλάχιστον-ενδεχομένως να έχει κι άλλους στα πέριξ).

Και μόνος να πήγε, αρκεί για να τρομοκρατηθεί ένας άνθρωπος που πιθανώς να έχει κι ιστορικό.
Δεν πήγε ως Δ.Γ αλλά ως ο μεγιστάνας που έχει πολλάκις απειλήσει κόσμο, είτε διαδικτυακά είτε στα αποδυτήρια. Υπάρχει και ηχητικό ντοκουμέντο που απειλούσε τον Σπανούλη στα αποδυτήρια του ΟΑΚΑ. Η φωνή του είναι κι ας φαλτσάρει λίγο. smile.gif

Σε κάθε περίπτωση κρατάω το ότι μετά την επίσκεψη του στα αποδυτήρια της ομάδας, ο βοηθός προπονητή έπαθε κρίση πανικού. Πόσο πολιτισμένα να μίλησε άραγε;

Και γιατί έπρεπε να τονιστεί από πλευράς του συμφορουμίτη ότι ο Τσάβι έφυγε πολιτισμένα; Πως αλλιώς θα μπορούσε να φύγει;
Όπως ο Βρέινς από την ΑΕΚ ας πούμε;
Το αυτονόητο δεν είναι ένας πρόεδρος κορυφαίας Ευρωπαϊκής ομάδας να απολύει πολιτισμένα τον προπονητή του;
Victor_Mannheim
QUOTE (basket72 @ Jan 8 2019, 16:51 ) *
Σε κάθε περίπτωση κρατάω το ότι μετά την επίσκεψη του στα αποδυτήρια της ομάδας, ο βοηθός προπονητή έπαθε κρίση πανικού. Πόσο πολιτισμένα να μίλησε άραγε;

αν σου μιλησει καποιος ασχημα η εντονα παθαινεις κριση πανικου?
για τι αλλο θα κατηγορηθει ο προεδρος επιτελους
μονο για την παγκοσμια οικονομικη κριση δεν εχει κατηγορηθει
shtarkws
Παρακαλώ η συζήτηση να λήξει εδώ.

@basket72 είναι σεβαστό το να απεχθάνεσαι τον ΔΓ, το να τον κάνεις όμως το κέντρο κάθε συζήτησης δεν συνεισφέρει σε τίποτα. Ούτε είναι πιστεύω σωστό να επιμένουμε σε εικασίες. Ας μείνουμε στα μπασκετικά που έχουν περισσότερο ενδιαφέρον.
basket72
QUOTE (Victor_Mannheim @ Jan 8 2019, 17:01 ) *
αν σου μιλησει καποιος ασχημα η εντονα παθαινεις κριση πανικου?
για τι αλλο θα κατηγορηθει ο προεδρος επιτελους
μονο για την παγκοσμια οικονομικη κριση δεν εχει κατηγορηθει



Ανάλογα του τι κουβαλάς και του τι σόι άνθρωπος θα είναι ο άλλος που θα σου μιλήσει άσχημα.
Μπορεί ας πούμε να είναι κανείς ζάμπλουτος που αρέσκεται να ανεβάζει συνεχώς φωτογραφίες από τον "Σημαδεμένο" ή τσιτάτα του Εσκομπάρ που "ένιωθε ως θεός που αποφασίζει για το ποιος θα ζήσει ή όχι".

Να έχουμε τις απόψεις μας αλλά μην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας. Μου κάνει εντύπωση ότι καθόμαστε και το συζητάμε. Κακώς βέβαια μου κάνει εντύπωση. Με τόσα που έχω ζήσει και στην ηλικία πού είμαι, θα έπρεπε να το θεωρώ δεδομένο. Ίσως κάποια στιγμή μάθω. Δεν είναι κι το ατού μου πάντως. smile.gif

Η αλήθεια είναι ότι δεν έχει κατηγορηθεί και για τίποτε κι αυτό γιατί είναι ζάμπλουτος κι επειδή έχει το πλειοψηφικό πακέτο μετοχών κορυφαίας ομάδας. Το ίδιο συμβαίνει και με τους πρόεδρους άλλων μεγάλων ελληνικών ομάδων. Κυρίως στην μπάλα.

*Οκ, Shtarkws το δέχομαι και ζητώ συγγνώμη αν κούρασα. Αποστρέφομαι και καυτηριάζω όχι τον ίδιο αλλά ότι συμβολίζει. Τέλος πάντων.
Φινίτο από μένα.
Future7
Πάγωσε στο ΟΑΚΑ Ο Πιτινο. Δεν έχει προπονησει λέει ποτέ σε τέτοια θερμοκρασία και φόραγε κασκόλ tongue.gif

klow13
QUOTE (basket72 @ Jan 8 2019, 17:08 ) *
Ανάλογα του τι κουβαλάς και του τι σόι άνθρωπος θα είναι ο άλλος που θα σου μιλήσει άσχημα.
Μπορεί ας πούμε να είναι κανείς ζάμπλουτος που αρέσκεται να ανεβάζει συνεχώς φωτογραφίες από τον "Σημαδεμένο" ή τσιτάτα του Εσκομπάρ που "ένιωθε ως θεός που αποφασίζει για το ποιος θα ζήσει ή όχι".

Να έχουμε τις απόψεις μας αλλά μην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας. Μου κάνει εντύπωση ότι καθόμαστε και το συζητάμε. Κακώς βέβαια μου κάνει εντύπωση. Με τόσα που έχω ζήσει και στην ηλικία πού είμαι, θα έπρεπε να το θεωρώ δεδομένο. Ίσως κάποια στιγμή μάθω. Δεν είναι κι το ατού μου πάντως. smile.gif

Η αλήθεια είναι ότι δεν έχει κατηγορηθεί και για τίποτε κι αυτό γιατί είναι ζάμπλουτος κι επειδή έχει το πλειοψηφικό πακέτο μετοχών κορυφαίας ομάδας. Το ίδιο συμβαίνει και με τους πρόεδρους άλλων μεγάλων ελληνικών ομάδων. Κυρίως στην μπάλα.

*Οκ, Shtarkws το δέχομαι και ζητώ συγγνώμη αν κούρασα. Αποστρέφομαι και καυτηριάζω όχι τον ίδιο αλλά ότι συμβολίζει. Τέλος πάντων.
Φινίτο από μένα.

Ειναι προφανες στους περισσοτερους οτι σχολιαζεις στα του Παναθηναικου μονο για να μειωσεις τον Γιαννακοπουλο η/και την ομαδα,ειναι παρα πολλα τα παραδειγματα,αλλα τουλαχιστον αυτα που γραφεις να ισχυουν.Πριν εγραψες στον ginobili αυτο.

"ο Σίνγλετον σας άφησε στα κρυα του λουτρού στην πρόταση που του κάνατε για ανανέωση και ήταν τελειωμένη υπόθεση, ενώ ο Τζέιμς είχε συμφωνήσει με την Αρμάνι από Απρίλη μήνα."

Για τον Σινγλετον σου απαντησε ο ιδιος,απλα να προσθεσω οτι το προφανες εκανε στην προταση ανανεωσης το καλοκαιρι του 17,ηθελε να γινει free agent και να βρει οσο το δυνατον περισσοτερο στην αγορα και οντως αυτο εγινε.

Για τον Τζειμς,αν και ειναι γνωστο οτι εχει πολυ καλη σχεση με τον Γιαννακοπουλο προσωπικα και δεν χρειαζονται περαιτερω αποδειξεις,υπαρχουν τα tweets που εκανε το καλοκαιρι και ελεγε οτι μιλαει ακομα με ομαδες και δεν εχει συμφωνησει με κανεναν,ενω παρακαλαγε να μεινει και διατυμπανιζε οτι δεν εχει δεχθει προταση απο τον Παναθηναικο,αρα πως να μεινει χωρις προταση.Επισης και οταν επεστεψε περσι ελεγε οτι ειναι οικογενεια και σπιτι του εδω και τελος το αποχαιρετιστηριο του μηνυμα ηταν αυτο.

mrnatural_05
Family..... always was and always will be. Thanks for the past two years and giving me a place to call home. ☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️

Το οτι ο κιλπατρικ εχει να παιξει απο περσι δεν αναιρει οτι τουλαχιστον στα χαρτια ειναι μια παρα πολυ καλη κινηση και η πρωτη επιλογη του προπονητη.
Επειδη τυχαινει να παρακολουθω ανελλιπως nba να σου πω οτι ο κιλπατρικ συνυπηρξε με το πουλεν σου τον γουαιτχεντ στους νετς και ηταν ορατο με γυμνο ματι ποιος ηταν καλυτερος παικτης,παροτι παιζουν σε διαφορετικες θεσεις.Με λιν out for season και στη χειροτερη ομαδα του nba ο γουαιτχεντ μια τρυπα στο νερο εκανε,ο κιλπατρικ σε πολλα ματς ηταν ο closer τους.Βεβαια ο γουαιτχεντ ειναι μικροτερος και εχει περιθωρια βελτιωσης,απλα για να εχουμε ενα μετρο συγκρισης

Στο ρεζουμε,ο Παναθηναικος ειναι τεραστιο brand name και εχει αποδειχθει στην πορεια οτι παραμενει παρα πολυ ελκυστικος προορισμος για τους περισσοτερους παικτες και προπονητες.

papp7
QUOTE (klow13 @ Jan 8 2019, 18:17 ) *
Στο ρεζουμε,ο Παναθηναικος ειναι τεραστιο brand name και εχει αποδειχθει στην πορεια οτι παραμενει παρα πολυ ελκυστικος προορισμος για τους περισσοτερους παικτες και προπονητες.



Απο το 2013-Σημερα δεν νομιζω να ισχυει αυτο . Οταν μεχρι και η αρμανι μπορει να παρει παικτη που θες δεν εισαι πολυ ελκυστικος προορισμος. Οταν στην ευρωπη δεν εισαι διεκδικητης τροπαιου και ταυτοχρονα υπαρχουν ομαδες οπως η εφες ,η αρμανι που δινουν περισσοτερα χρηματα απο εσενα δεν εισαι πολυ ελκυστικος προορισμος.Οταν παιρνεις τον πασκουαλ απο σποντα λογο απολυσης του ενω το καλοκαιρι ξεκινας με πεδουλακη δεν σε επιλεγουν οι περισσοτεροι προπονητες.
Derozan
QUOTE (papp7 @ Jan 8 2019, 18:32 ) *
Απο το 2013-Σημερα δεν νομιζω να ισχυει αυτο . Οταν μεχρι και η αρμανι μπορει να παρει παικτη που θες δεν εισαι πολυ ελκυστικος προορισμος. Οταν στην ευρωπη δεν εισαι διεκδικητης τροπαιου και ταυτοχρονα υπαρχουν ομαδες οπως η εφες ,η αρμανι που δινουν περισσοτερα χρηματα απο εσενα δεν εισαι πολυ ελκυστικος προορισμος.Οταν παιρνεις τον πασκουαλ απο σποντα λογο απολυσης του ενω το καλοκαιρι ξεκινας με πεδουλακη δεν σε επιλεγουν οι περισσοτεροι προπονητες.

Δεν έγινε καν πρόταση στο Τζέιμς φίλε μου,μην τα ξαναλέμε...Για το brand name ρώτα τον Χεζόνια biggrin.gif
Victor_Mannheim
QUOTE (Derozan @ Jan 8 2019, 18:35 ) *
Δεν έγινε καν πρόταση στο Τζέιμς φίλε μου,μην τα ξαναλέμε...Για το brand name ρώτα τον Χεζόνια biggrin.gif

να μας πει και την γνωμη του ο ντιλεινι
μην ξεχασουμε να ρωτησουμε και αυτον τον μεγαλο γκουρου w00t.gif
klow13
QUOTE (papp7 @ Jan 8 2019, 18:32 ) *
Απο το 2013-Σημερα δεν νομιζω να ισχυει αυτο . Οταν μεχρι και η αρμανι μπορει να παρει παικτη που θες δεν εισαι πολυ ελκυστικος προορισμος. Οταν στην ευρωπη δεν εισαι διεκδικητης τροπαιου και ταυτοχρονα υπαρχουν ομαδες οπως η εφες ,η αρμανι που δινουν περισσοτερα χρηματα απο εσενα δεν εισαι πολυ ελκυστικος προορισμος.Οταν παιρνεις τον πασκουαλ απο σποντα λογο απολυσης του ενω το καλοκαιρι ξεκινας με πεδουλακη δεν σε επιλεγουν οι περισσοτεροι προπονητες.

Στον τζειμς δεν εγινε προταση,και μαλιστα ειχε σπαστει και λιγο που διναμε 2,2 σε νικ ενω για αυτον δεν ειχαμε χρηματα.Υπαρχουν αυτα τα tweets στο λογαριασμο του,δεν τα βγαζω απο το κεφαλι μου.
Στα λογια μου ερχεσαι,οτι αλλες ειναι οι προτεραιοτητες ειδικα για τους αμερικανους παικτες και οχι ο ιδιορρυθμος ιδιοκτητης.Δινεις λεφτα και ερχονται τρεχοντας,ειδικα στον Παναθηναικο.Δεν ξερω αν θα προτιμουσε κανεις αρμανι η παναθηναικο με ισοποση προταση.Για αυτο ειχαμε ολοι παραπονα απο Γιαννακοπουλο φετος,οτι δεν εβαλε λεφτα και ταβανι συμβολαιων στους ξενους παικτες ηταν οι 500 χιλιαδες.

Για τον πασκουαλ υπηρχαν πολλοι οταν γινονταν οι συζητησεις που ελεγαν σιγα μην ερθει σοβαρος προπονητης να δουλεψει με τετοιο αφεντικο.Ειδαμε αν ηρθε.Συνειδητη επιλογη ηταν να παμε με Πεδουλακη προπονητη το καλοκαιρι και να εισακουστουν ολες οι εισηγησεις του σε παικτες.Δηλαδη james singleton μετα απο πολυ καλες χρονιες και f4,μπουρουσης με mvp χρονια και επισης f4,ριβερς.Μαλλον τοτε δεν ημασταν ελκυστικος προορισμος..

Αντιθετως,παικτες του Ολυμπιακου θυμαμαι να φευγουν για 50 χιλιαρικα διαφορα,γρηγορα γρηγορα μου ρχεται η περιπτωση ντανστον.
papp7
QUOTE (Derozan @ Jan 8 2019, 18:35 ) *
Δεν έγινε καν πρόταση στο Τζέιμς φίλε μου,μην τα ξαναλέμε...Για το brand name ρώτα τον Χεζόνια biggrin.gif



Για το brand name δεν μιλησα φιλε κοιτα καλυτερα πιο σημειο υπογραμμισα αλλα μονο του το band name δεν μπορει να κανει πολλα , κανει την διαφορα οταν θα κανεις ιδια προταση χρηματικα σε εναν παικτη με αυτη που θα κανει ενα μικροτερο brand name .
Derozan
QUOTE (Victor_Mannheim @ Jan 8 2019, 18:39 ) *
να μας πει και την γνωμη του ο ντιλεινι
μην ξεχασουμε να ρωτησουμε και αυτον τον μεγαλο γκουρου w00t.gif

Δε χρειάζεται να είσαι γκουρού του μπάσκετ για να κρίνεις το brand name μιας ομάδας.Φαίνεται απτη απήχηση.Όταν ένας σταρ σαν τον Χεζόνια ποστάρει αυτά που ποστάρει,λέει κάτι.Όταν έρχονται Κιλπάτρικ και Πίτινο,λέει κάτι ακόμα περισσότερο.
shtarkws
Μπορειτε να μου εξηγησετε ποιο ειναι το νοημα της συζητησης; το να βρουμε ποιος το εχει ποιο μεγαλο; Το brand name;
papp7
QUOTE (klow13 @ Jan 8 2019, 18:43 ) *
Στον τζειμς δεν εγινε προταση,και μαλιστα ειχε σπαστει και λιγο που διναμε 2,2 σε νικ ενω για αυτον δεν ειχαμε χρηματα.Υπαρχουν αυτα τα tweets στο λογαριασμο του,δεν τα βγαζω απο το κεφαλι μου.
Στα λογια μου ερχεσαι,οτι αλλες ειναι οι προτεραιοτητες ειδικα για τους αμερικανους παικτες και οχι ο ιδιορρυθμος ιδιοκτητης.Δινεις λεφτα και ερχονται τρεχοντας,ειδικα στον Παναθηναικο.Δεν ξερω αν θα προτιμουσε κανεις αρμανι η παναθηναικο με ισοποση προταση.Για αυτο ειχαμε ολοι παραπονα απο Γιαννακοπουλο φετος,οτι δεν εβαλε λεφτα και ταβανι συμβολαιων στους ξενους παικτες ηταν οι 500 χιλιαδες.

Για τον πασκουαλ υπηρχαν πολλοι οταν γινονταν οι συζητησεις που ελεγαν σιγα μην ερθει σοβαρος προπονητης να δουλεψει με τετοιο αφεντικο.Ειδαμε αν ηρθε.Συνειδητη επιλογη ηταν να παμε με Πεδουλακη προπονητη το καλοκαιρι και να εισακουστουν ολες οι εισηγησεις του σε παικτες.Δηλαδη james singleton μετα απο πολυ καλες χρονιες και f4,μπουρουσης με mvp χρονια και επισης f4,ριβερς.Μαλλον τοτε δεν ημασταν ελκυστικος προορισμος..

Αντιθετως,παικτες του Ολυμπιακου θυμαμαι να φευγουν για 50 χιλιαρικα διαφορα,γρηγορα γρηγορα μου ρχεται η περιπτωση ντανστον.



Μαλλον δε το εθεσα καλα. Ελκυστικος προορισμος εισαι οταν ο παικτης που θες εχει 3-4 προτασεις στα χερια του παρομοιες και σε επιλεγει. Πολυ ελκυστικος προορισμος εισαι οταν παικτης μπορει να εχει καλυτερες προτασεις (χρηματικα) αλλα επειδη εσυ ειτε κανεις καλυτερο πρωταθλητισμο ειτε αναδυκνυεις τους παικτες σου και παιρνουν μεγαλυτερο συμβολαιο στις επομενες ομαδες του σε επιλεγουν .Και αυτο δεν εγινε σε καμια περιπτωση απο οσες ανεφερες. Ο Μπουρουσης εκανε τρομερη χρονια με μπασκονια αλλα στην ρεαλ τα εκανε σκατα τι προτασεις ειχε στα χερια του εκτος απο την δικη σου?Ο ριβερς στην τελευταια του χρονια στην ρεαλ δεν ειχε ρολο τι προτασεις ειχε στα χερια του εκτος απο την δικη σου? Βλεπεις δεν ειναι ασπρο μαυρο υπαρχουν και αλλα πραγματα οπως timing, αναγκες των υπολοιπων ομαδων κτλ.
Πολυ απλουστερα για να γινομαι κατανοητος θες εναν παικτη και τον θελουν επισης οι φενερ εφες μπαρτσελονα και μακαμπι που εισαι σε θεση προτεραιοτητας ? Αν εισαι η πρωτη ή δευτερη επιλογη τοτε ναι εισαι ελκυστικος προορισμος αλλα μαλλον δεν εισαι εκει εισαι η 4 επιλογη τουλαχιστον.

Μην γινεσαι οπαδισκος κομπλεξικος εγω πουθενα δεν ειπα οτι η ομαδα μου ο ολυμπιακος ειναι ελκυστικος προορισμος για τους περισσοτερους παικτες-προπονητες. Εγω παταω στην γη και βλεπω το τωρα, οχι εποχες 2009 και 2011.
klow13
QUOTE (papp7 @ Jan 8 2019, 19:01 ) *
Μαλλον δε το εθεσα καλα. Ελκυστικος προορισμος εισαι οταν ο παικτης που θες εχει 3-4 προτασεις στα χερια του παρομοιες και σε επιλεγει. Πολυ ελκυστικος προορισμος εισαι οταν παικτης μπορει να εχει καλυτερες προτασεις (χρηματικα) αλλα επειδη εσυ ειτε κανεις καλυτερο πρωταθλητισμο ειτε αναδυκνυεις τους παικτες σου και παιρνουν μεγαλυτερο συμβολαιο στις επομενες ομαδες του σε επιλεγουν .Και αυτο δεν εγινε σε καμια περιπτωση απο οσες ανεφερες. Ο Μπουρουσης εκανε τρομερη χρονια με μπασκονια αλλα στην ρεαλ τα εκανε σκατα τι προτασεις ειχε στα χερια του εκτος απο την δικη σου?Ο ριβερς στην τελευταια του χρονια στην ρεαλ δεν ειχε ρολο τι προτασεις ειχε στα χερια του εκτος απο την δικη σου? Βλεπεις δεν ειναι ασπρο μαυρο υπαρχουν και αλλα πραγματα οπως timing, αναγκες των υπολοιπων ομαδων κτλ.
Πολυ απλουστερα για να γινομαι κατανοητος θες εναν παικτη και τον θελουν επισης οι φενερ εφες μπαρτσελονα και μακαμπι που εισαι σε θεση προτεραιοτητας ? Αν εισαι η πρωτη ή δευτερη επιλογη τοτε ναι εισαι ελκυστικος προορισμος αλλα μαλλον δεν εισαι εκει εισαι η 4 επιλογη τουλαχιστον.

Μην γινεσαι οπαδισκος κομπλεξικος εγω πουθενα δεν ειπα οτι η ομαδα μου ο ολυμπιακος ειναι ελκυστικος προορισμος για τους περισσοτερους παικτες-προπονητες. Εγω παταω στην γη και βλεπω το τωρα, οχι εποχες 2009 και 2011.

Καταρχας ανακαλεσε το οπαδισκος κομπλεξικος.Εισαι ανικανος να κανεις διαλογο και φαινεται.Ειπες ενα σωρο ασυναρτησιες στο προηγουμενο ποστ σου,οπως οτι ηθελα τον τζειμς και προτιμησε την αρμανι απο τον παναθηναικο,οτι ηρθε απο σποντα ο πασκουαλ επειδη ειχε φυγει απο τη μπαρτσελονα(λες και αμα ειχε ακομα συμβολαιο σε ισχυ με μπαρτσελονα θα ηταν στοχος) και απαντησα σε αυτες.
Εφερα τα παραδειγματα των σινγλετον τζειμς μπουρουση μετα απο εξαιρετικη χρονια στην ευρωλιγκα.Ο Τζειμς θυμαμαι ειχε nba out μεχρι μεσα Ιουλιου,περιμεναμε να δουμε αν τελικα θα ερθει.Ο μπουρουσης ειχε προταση ανανεωσης απο μπασκονια,ειχε απο γουοριορς(προφανως για βαθος παγκου,αυτο ελειπε),ο σινγκλετον δεν θυμαμαι αλλα ολοι ηταν εγνωσμενης αξιας πολυ καλοι παικτες ευρωλιγκας,οποτε δεν ξερω τι θες να πεις.
Δεν θυμαμαι να εχω κονταροχτυπηθει με φενερ,εφες μπαρτσελονα για παικτη προσφατα (πλην του γηγενη κλαβερ που προφανως προτιμησε να γυρισει στη χωρα του),σπανια φτανουν πλεον οι ελληνικες ομαδες τα ποσα που δινουν οι συγκεκριμενες.

Απλα λεω οτι για να αναιρεσεις τα περι ελκυστικου προορισμου ,που αυτο προσπαθεις να κανεις,πρεπει να εχεις απτα παραδειγματα και εσυ δεν εχεις.
Αντιπαραδειγμα εφερα για ντανστον,πηγαινε πιο πολυ και σε basket72 που σε καθε ευκαιρια προσπαθει να αποδειξει οτι ολοι βλεπουν γιαννακοπουλο και αλλαζουν δρομο.
papp7
QUOTE (shtarkws @ Jan 8 2019, 18:57 ) *
Μπορειτε να μου εξηγησετε ποιο ειναι το νοημα της συζητησης; το να βρουμε ποιος το εχει ποιο μεγαλο; Το brand name;



Να σου εξηγησω για ποιο λογο σχολιαζω και διαφωνω ? Ευχαριστως. Δεν εχει να κανει με το ποιος εχει μεγαλυτερο brand name. Εχει να κανει την αληθεια και την αντικειμενικοτητα. Η οποια ειναι η εξης . Οταν υπαρχουν οι big 3 τσσκα ρεαλ φενερ που παιρνουν οποιον θελουν, οταν υπαρχουν οι εφες αρμανι μπαρτσελονα μπασκονια που δινουν πολλα χρηματα και οταν υπαρχει η κινα η οποια με την μιση σεζον προσφερει διπλασια και τριπλασια συμβολαια απο την ευρωπη δεν γινεται να λες οτι ο παναθηναικος και ο καθε παναθηναικος ειναι ελκυστικος προορισμος για τους περισσοτερους παικτες . Γιατι πολυ απλα στην πραγματικοτητα του σημερα δεν συμβαινει . Το γεγονος οτι ο παναθηναικος σημερα δεν εχει καμια σχεση με τον εξαστερο του παρελθοντος και ακομη υπαρχουν ατομα που δεν το βλεπουν μου εκαναν να σχολιασω.

QUOTE (klow13 @ Jan 8 2019, 19:15 ) *
Καταρχας ανακαλεσε το οπαδισκος κομπλεξικος.Εισαι ανικανος να κανεις διαλογο και φαινεται.Ειπες ενα σωρο ασυναρτησιες στο προηγουμενο ποστ σου,
Απλα λεω οτι για να αναιρεσεις τα περι ελκυστικου προορισμου ,που αυτο προσπαθεις να κανεις,πρεπει να εχεις απτα παραδειγματα και εσυ δεν εχεις.
Αντιπαραδειγμα εφερα για ντανστον,πηγαινε πιο πολυ και σε basket72 που σε καθε ευκαιρια προσπαθει να αποδειξει οτι ολοι βλεπουν γιαννακοπουλο και αλλαζουν δρομο.


Εκανες απαντηση στο δικο μου ποστ οποτε αν το κομματι του ολυμπιακου πηγαινε στον basket72 ανακαλω.
Ειπες για τον κλαβερ που προτιμησε την πατριδα του και το ιδιο μπορω να χρησιμοποιησω για τον μπουρουση και δεν θα οδηγησει πουθενα. Οταν υπαρχουν οι τσσκα φενερ ρεαλ οταν ακολουθουν οι αρμανι εφες μπαρτσα που δινουν πολλα λεφτα και η κινα που δινει καραβια σε παικτες πως ο παναθηναικος θεωρειται ελκυστικος προορισμος για τους περισσοτερους παικτες?Εγω αυτο δεν καταλαβαινω


klow13
QUOTE (papp7 @ Jan 8 2019, 19:18 ) *
Να σου εξηγησω για ποιο λογο σχολιαζω και διαφωνω ? Ευχαριστως. Δεν εχει να κανει με το ποιος εχει μεγαλυτερο brand name. Εχει να κανει την αληθεια και την αντικειμενικοτητα. Η οποια ειναι η εξης . Οταν υπαρχουν οι big 3 τσσκα ρεαλ φενερ που παιρνουν οποιον θελουν, οταν υπαρχουν οι εφες αρμανι μπαρτσελονα μπασκονια που δινουν πολλα χρηματα και οταν υπαρχει η κινα η οποια με την μιση σεζον προσφερει διπλασια και τριπλασια συμβολαια απο την ευρωπη δεν γινεται να λες οτι ο παναθηναικος και ο καθε παναθηναικος ειναι ελκυστικος προορισμος για τους περισσοτερους παικτες . Γιατι πολυ απλα στην πραγματικοτητα του σημερα δεν συμβαινει . Το γεγονος οτι ο παναθηναικος σημερα δεν εχει καμια σχεση με τον εξαστερο του παρελθοντος και ακομη υπαρχουν ατομα που δεν το βλεπουν μου εκαναν να σχολιασω.

Απλα συγχεεις τα χρηματα με το αν ειναι ελκυστικος ο προορισμος,αυτη ειναι η διαφωνια μας.Αν αποφασιζε να διπλασιαζει το μπατζετ ο γιαννακοπουλος του χρονου θα γινοταν ως δια μαγειας ξανα ελκυστικος προορισμος ο Παναθηναικος,δεν θα τον εβλεπαν οι ξενοι παικτες και θα αλλαζαν δρομο?Γιατι αυτο εχει υπονοηθει παρα πολλες φορες.
Τελοσπαντων,ληγει εδω απο εμενα.
basket72
QUOTE (klow13 @ Jan 8 2019, 18:43 ) *
Αντιθετως,παικτες του Ολυμπιακου θυμαμαι να φευγουν για 50 χιλιαρικα διαφορα,γρηγορα γρηγορα μου ρχεται η περιπτωση ντανστον.


Και ποιος σου είπε ότι θα κάτσω εγώ να υπερασπιστώ τον Ολυμπιακό και τη διοίκησή του; Είναι που τα βλέπουμε διαφορετικά τα πράγματα.
Άπτεται αξιακού κώδικα το όλο θέμα κι όχι οπαδικής προτίμησης.
Φαντάζομαι ότι δεν σε κάλυψα.

Οπότε, "Έτσι είναι αν έτσι νομίζετε" που έλεγε και ο Πιραντέλλο.

papp7
QUOTE (klow13 @ Jan 8 2019, 19:23 ) *
Απλα συγχεεις τα χρηματα με το αν ειναι ελκυστικος ο προορισμος,αυτη ειναι η διαφωνια μας.Αν αποφασιζε να διπλασιαζει το μπατζετ ο γιαννακοπουλος του χρονου θα γινοταν ως δια μαγειας ξανα ελκυστικος προορισμος ο Παναθηναικος,δεν θα τον εβλεπαν οι ξενοι παικτες και θα αλλαζαν δρομο?Γιατι αυτο εχει υπονοηθει παρα πολλες φορες.
Τελοσπαντων,ληγει εδω απο εμενα.



Με το αν δουλεια δεν μπορω να κανω , με αυτα που δινεις αυτη τη στιγμη και με αυτα που δινουν οι υπολοιποι δεν γινεται οι παικτες να σε εχουν σαν πρωτη επιλογη. Γιατι τα χρηματα ειναι βασικος λογος να διαλεξεις ομαδα και το βασικοτερο οσον αφορα την ευρωλιγκα ειναι να εισαι διεκδικητης τροπαιου και ο παναθηναικος δεν ειναι.Αρα γιατι θεωρεισαι ελκυστικος προορισμος? Ευρωπαικο τιτλο σε παικτη δεν μπορεις να δωσεις ,πολλα λεφτα δεν δινεις γιατι να ερθει?
klow13
QUOTE (basket72 @ Jan 8 2019, 19:30 ) *
Και ποιος σου είπε ότι θα κάτσω εγώ να υπερασπιστώ τον Ολυμπιακό και τη διοίκησή του; Είναι που τα βλέπουμε διαφορετικά τα πράγματα.
Άπτεται αξιακού κώδικα το όλο θέμα κι όχι οπαδικής προτίμησης.
Φαντάζομαι ότι δεν σε κάλυψα.

Οπότε, "Έτσι είναι αν έτσι νομίζετε" που έλεγε και ο Πιραντέλλο.

Φυσικα,απλα δεν εχω δει να επιχειρηματολογεις με τοσο σθενος για τον μη ελκυστικο προορισμο Ολυμπιακο σε καθε ευκαιρια και παραξενευομαι γιατι βλεπεις και διαφορετικα τα πραγματα.Η ειρωνεια σου αν και κεκαλυμμενη δεν περναει απαρατηρητη.

Δεν απαντησες στα περι τζειμς και σινγκλετον.Εμεινα στο οτι ο ενας μας αφησε στα κρυα του λουτρου και ο αλλος ειχε συμφωνησει απο απριλη.Καλο θα ηταν να μας διαφωτισεις.
Derozan
QUOTE (papp7 @ Jan 8 2019, 19:33 ) *
Με το αν δουλεια δεν μπορω να κανω , με αυτα που δινεις αυτη τη στιγμη και με αυτα που δινουν οι υπολοιποι δεν γινεται οι παικτες να σε εχουν σαν πρωτη επιλογη. Γιατι τα χρηματα ειναι βασικος λογος να διαλεξεις ομαδα και το βασικοτερο οσον αφορα την ευρωλιγκα ειναι να εισαι διεκδικητης τροπαιου και ο παναθηναικος δεν ειναι.Αρα γιατι θεωρεισαι ελκυστικος προορισμος? Ευρωπαικο τιτλο σε παικτη δεν μπορεις να δωσεις ,πολλα λεφτα δεν δινεις γιατι να ερθει?

Κράτα μικρό καλάθι μπρο.Τώρα,είναι σα να ζητάς να ρωτήσω αν μπορείς να φέρεις εσύ laugh.gif αλλά είναι προφανές ότι θέλετε να πατε στο οπαδικό τη συζήτηση οπότε δεν θα το κάνω.Το ίδιο έγινε και τις προάλλες που απαντούσα στις προκλήσεις και δέχθηκα μπαν.Το ποιντ μου ειναι: χαλαρώστε λίγο και μην είστε τόσο προκλητικοί σε κάθε θέμα.Να προσπαθείτε ας πούμε να πείσετε ότι ο παναθηναικός σώνει και ντε δεν είναι ελκυστικός προορισμός.Δε θα πείσετε κανέναν,λόγω αντικειμενικών δεδομένων και συνθηκών.Είναι γραφικό να μηδενίζετε τα πάντα πλέον.
Johnny Marv
QUOTE(papp7 @ Jan 8 2019, 19:01 ) *
Μαλλον δε το εθεσα καλα. Ελκυστικος προορισμος εισαι οταν ο παικτης που θες εχει 3-4 προτασεις στα χερια του παρομοιες και σε επιλεγει. Πολυ ελκυστικος προορισμος εισαι οταν παικτης μπορει να εχει καλυτερες προτασεις (χρηματικα) αλλα επειδη εσυ ειτε κανεις καλυτερο πρωταθλητισμο ειτε αναδυκνυεις τους παικτες σου και παιρνουν μεγαλυτερο συμβολαιο στις επομενες ομαδες του σε επιλεγουν .Και αυτο δεν εγινε σε καμια περιπτωση απο οσες ανεφερες. Ο Μπουρουσης εκανε τρομερη χρονια με μπασκονια αλλα στην ρεαλ τα εκανε σκατα τι προτασεις ειχε στα χερια του εκτος απο την δικη σου?Ο ριβερς στην τελευταια του χρονια στην ρεαλ δεν ειχε ρολο τι προτασεις ειχε στα χερια του εκτος απο την δικη σου? Βλεπεις δεν ειναι ασπρο μαυρο υπαρχουν και αλλα πραγματα οπως timing, αναγκες των υπολοιπων ομαδων κτλ.
Πολυ απλουστερα για να γινομαι κατανοητος θες εναν παικτη και τον θελουν επισης οι φενερ εφες μπαρτσελονα και μακαμπι που εισαι σε θεση προτεραιοτητας ? Αν εισαι η πρωτη ή δευτερη επιλογη τοτε ναι εισαι ελκυστικος προορισμος αλλα μαλλον δεν εισαι εκει εισαι η 4 επιλογη τουλαχιστον.

Μην γινεσαι οπαδισκος κομπλεξικος εγω πουθενα δεν ειπα οτι η ομαδα μου ο ολυμπιακος ειναι ελκυστικος προορισμος για τους περισσοτερους παικτες-προπονητες. Εγω παταω στην γη και βλεπω το τωρα, οχι εποχες 2009 και 2011.


Για να λέμε τα πράγματα με το όνομα τους ο Παναθηναϊκός είναι και παρα είναι ελκυστικός προσδιορισμός και μάλιστα νομίζω πως πληρει τα στανταρς που εσυ θέτεις . Έχει αποδειχθεί με αρκετούς παίκτες είναι η αλήθεια . Αρχικά ο Παναθηναϊκός είναι ελληνική ομάδα . Οι αμερικανοί μπασκετμπολίστες λατρεύουν όπως ξέρουμε την Ελλάδα , είναι σαν διακοπές για αυτούς ... ο καιρός , ο τρόπος ζωής , τα μέρη διασκέδασης , το φαγητό , όλα ελκύουν ξένους παίκτες αλλά και Έλληνες φυσικά . Επίσης ο κόσμος είναι πολύ σημαντικό στοιχείο του παο . Αδιαμφισβήτητα ο παο έχει από τις καλύτερες έδρες στην Ευρώπη και μάλλον πλέον που ο ερυθρός Αστέρας δεν παίζει Ευρωλίγκα , μάλλον έχει την καλύτερη έδρα στη διοργάνωση . Κι οι φίλαθλοι λοιπόν έλκουν το παίκτη ή τη προπονητή . Επίσης τα μέλη τις ομάδας , προπονητές, τεχνικοί , κατώτατα στελέχη , παλιοί παίκτες κάνουν το νέο μέλος του παο να αισθανθεί αμέσως το ΟΑΚΑ και την ομάδα σπίτι και οικογένεια του , μέχρι και ο πορωμενος πρόεδρος ακούγεται διασκεδαστικός σε κάποιους . Τέλος η ιστορία της ομάδας που ανεξαρτήτως της ομάδας που υποστηρίζεις δεν μπορείς να τη ξεχνάς ή να την υποβαθμίσεις . Οπότε θεωρώ πως ναι ο παο είναι ελκυστικός προορισμός για τους παίκτες . Καη ΠΡΟΣΟΧΗ ! Δεν θέλω μα συγκρίνω τον παο με άλλες ομάδες ή να πω αν ο παο είναι πιο ελκυστικός προορισμός από καμία Ρεάλ,μπαρτσα ή φενερ γιατί πιθανότατα δεν είναι , αλλά σίγουρα είναι ένας αρκετά ελκυστικός προορισμός καθώς αν δεν ήταν παίκτες που έχουν περάσει από την ομάδα από το μακρινό παρελθόν μέχρι και το πρόσφατο παρελθόν θα ακουγοντουσαν τώρα σαν παραμυθάκια .
papp7
Εντάξει derozan και marv ίσως να τα βλέπω εγώ λάθος. Στην δική μου οπτική γωνία σε σχέση με τους big 3 συν 3 ομαδες στην Ευρωλίγκα συν την Κίνα δεν βλέπω τον τωρινό Παναθηναϊκό ελκυστικό προορισμό ειδικά για τους Αμερικανούς . Τώρα αν το βλέπετε ότι το πάω οπαδικα και προσπαθώ να προκαλέσω τι να σας πω δεν είχα/έχω τέτοιες προθέσεις . Σε εμενα φάνηκε παράλογο και το είπα .
shtarkws
Είναι αυτονόητο ότι ο Παναθηναϊκός δεν έχει την αίγλη του παρελθόντος. Αν δεν το καταλαβαίνουμε αυτό τότε δεν είμαστε ρεαλιστές. Στην χώρα μας έχουν αλλάξει πολλά από την αποχή που οι ελληνικές ομάδες μεσουρανούσαν στην Ευρώπη
john wick
QUOTE (shtarkws @ Jan 8 2019, 19:36 ) *
Είναι αυτονόητο ότι ο Παναθηναϊκός δεν έχει την αίγλη του παρελθόντος. Αν δεν το καταλαβαίνουμε αυτό τότε δεν είμαστε ρεαλιστές. Στην χώρα μας έχουν αλλάξει πολλά από την αποχή που οι ελληνικές ομάδες μεσουρανούσαν στην Ευρώπη




Διαφωνω....
Τι σημαινει αιγλη;

Ο Παναθηναϊκός προσφερει ιδανικες συνθηκες στον χ,ψ Αμερικανο,,,
Καταρχην ειναι ομαδα που ποτε κανεις πρωην παικτης δεν εχει να πει κατι αρνητικο.
Πληρωνει στην ωρα του...
Εχει ισως την καλυτερη εδρα στην Ευρωπη..
Η Αθηνα εχει σουπερ κλιμα κ ειναι γενικα μια ασφαλης πολη...
Η ομαδα εντος Ελλαδας κανει πρωταθλητισμο ,στην Ευρωπη ειναι στις πολυνικεις του θεσμου...
shtarkws
Φυσικά και ειναι ακόμα ελκυστικός προορισμός, και για τους λόγους που είπες, επιμένω όμως ότι δεν έχει την αίγλη του παρελθόντος επειδή δεν έχει μεγάλο οικονομικό μπάτζετ, δεν έχει πρόσφατες επιτυχίες στην Ευρώπη. Αν ένας παίκτης ή προπονητής έχει πρόταση από Ρεαλ Φενερ Τσκα και εμάς, θα είμαστε η τέταρτη επιλογή του. Την προηγούμενη δεκαετία ίσως είμαστε η πρώτη
klow13
QUOTE (shtarkws @ Jan 8 2019, 21:36 ) *
Είναι αυτονόητο ότι ο Παναθηναϊκός δεν έχει την αίγλη του παρελθόντος. Αν δεν το καταλαβαίνουμε αυτό τότε δεν είμαστε ρεαλιστές. Στην χώρα μας έχουν αλλάξει πολλά από την αποχή που οι ελληνικές ομάδες μεσουρανούσαν στην Ευρώπη

Εννοείται. Ξεκάθαρα για λόγους μπατζετ και όχι λόγω διαφόρων άλλων ιστοριών για αγρίους. Το ποιντ αυτό είναι και αποδείχθηκε το 16 όταν ανέβηκε σχετικά το μπατζετ. Είτε μας αρέσουν είτε όχι οι πρακτικές του γιαννακοπουλου, η παρουσία του δεν αποτελεί αποτρεπτικο παράγοντα για να έρθει κάποιος τοπ παίκτης.

Δεν είπε κανείς ότι θα έρθει ο λάρκιν με τα μισά από όσα του δίνει η εφές η ο νεντοβιτς με το συμβόλαιο του κιθ, ούτε ότι ο τζειμς θα μείνει με 3 και 60 επειδή νιώθει τον Παναθηναϊκό οικογένεια του. Από αλλού ξεκίνησε η κουβέντα.
Putnam

ο ΠΑΟ δεν αποτελει ελκυστικο προορισμο μονο για τον ντιλεινι, στους υπολοιπους αμα δωσεις γερο συμβολαιο μια χαρα ερχονται

Future7
QUOTE (john wick @ Jan 8 2019, 21:45 ) *
Διαφωνω....
Τι σημαινει αιγλη;

Ο Παναθηναϊκός προσφερει ιδανικες συνθηκες στον χ,ψ Αμερικανο,,,
Καταρχην ειναι ομαδα που ποτε κανεις πρωην παικτης δεν εχει να πει κατι αρνητικο.
Πληρωνει στην ωρα του...
Εχει ισως την καλυτερη εδρα στην Ευρωπη..
Η Αθηνα εχει σουπερ κλιμα κ ειναι γενικα μια ασφαλης πολη...
Η ομαδα εντος Ελλαδας κανει πρωταθλητισμο ,στην Ευρωπη ειναι στις πολυνικεις του θεσμου...


Όταν έχεις να πας τόσα χρονια φ4 στον χ αμερικανό δεν κάνει εντύπωση το οτι έχεις ευρωπαϊκά. Έτσι κι αλλιώς κυρίως τα χρήματα κοιτάζουν οι περισσότεροι.
klow13
QUOTE (Putnam @ Jan 8 2019, 21:54 ) *
ο ΠΑΟ δεν αποτελει ελκυστικο προορισμο μονο για τον ντιλεινι, στους υπολοιπους αμα δωσεις γερο συμβολαιο μια χαρα ερχονται

Και ο Ντιλεινι φίλε που όταν υπέγραψε για τα χρήματα στην Κινα, εκανε άνοιγμα στις ευρωπαϊκές ομάδες μέσω συνέντευξης, ενώ παλιά ελεγε ότι δεν σκέφτεται καθόλου να γυρίσει (προφανώς επειδή nba του τελείωσε), μια χαρά ερχεται αν τον ικανοποιήσεις οικονομικά. Είναι και κολλητός του Τζέιμς biggrin.gif
xomitsious
QUOTE (Future7 @ Jan 8 2019, 19:54 ) *
Όταν έχεις να πας τόσα χρονια φ4 στον χ αμερικανό δεν κάνει εντύπωση το οτι έχεις ευρωπαϊκά.


Λαθος. Αν ρωτησεις εναν Αμερικανο που ψιλοασχολειτε με μπασκετ Ευρωπης ποιοι πηγαν προπερσι Φ4 σιγα μην ξερει να σου πει. Αν τον ρωτησεις ποιες ειναι οι καλυτερες Ευρωπαικες ομαδες θα σου πει Ρεαλ Τσσκα Παο Μακαμπι. Ακριβως επειδη τον νοιαζει ποσα Ευρωπαικα εχεις.

Τωρα αν του κανουν προταση ομαδες απο Ευρωπη και κατσει λιγο να το μελετησει, ναι μπορει να δει οτι οι 2 απο αυτες τις 4 δεν ειναι στις τοπ πια
Putnam
QUOTE (shtarkws @ Jan 8 2019, 21:52 ) *
Φυσικά και ειναι ακόμα ελκυστικός προορισμός, και για τους λόγους που είπες, επιμένω όμως ότι δεν έχει την αίγλη του παρελθόντος επειδή δεν έχει μεγάλο οικονομικό μπάτζετ, δεν έχει πρόσφατες επιτυχίες στην Ευρώπη. Αν ένας παίκτης ή προπονητής έχει πρόταση από Ρεαλ Φενερ Τσκα και εμάς, θα είμαστε η τέταρτη επιλογή του. Την προηγούμενη δεκαετία ίσως είμαστε η πρώτη


συμφωνω για ρεαλ που εχει μεγαλυτερο ονομα και φενερ λογω ομπραντοβιτς και προοπτικης, αλλα το να προτιμησει ενας παικτης την παγωμενη μοσχα απο την αθηνα για τα ιδια χρηματα δεν ειμαι τοσο βεβαιος

δλδ αν εξαιρεσεις ρεαλ και φενερ για τους λογους που ανεφερα θεωρω οτι ειμαστε πολυ ελκυστικος προορισμος για οποιονδηποτε παικτη (εφοσον βεβαια προσφερουμε ισοποση προταση με τον ανταγωνιστη και οχι χαμηλοτερη, αλλα ουτε και υψηλοτερη)

να προσθεσω οτι και ο σενγκελια εχει δηλωσει πως θα ηθελε να αγωνιστει σε εμας, η ατμοσφαιρα του ΟΑΚΑ φαινεται οτι επηρεαζει πολυ περισσοτερο στις επιλογες ενος παικτη απο τις ιδιορρυθμιες του προεδρου
shtarkws
QUOTE(Putnam @ Jan 8 2019, 22:03 ) *
συμφωνω για ρεαλ που εχει μεγαλυτερο ονομα και φενερ λογω ομπραντοβιτς και προοπτικης, αλλα το να προτιμησει ενας παικτης την παγωμενη μοσχα απο την αθηνα για τα ιδια χρηματα δεν ειμαι τοσο βεβαιος

δλδ αν εξαιρεσεις ρεαλ και φενερ για τους λογους που ανεφερα θεωρω οτι ειμαστε πολυ ελκυστικος προορισμος για οποιονδηποτε παικτη (εφοσον βεβαια προσφερουμε ισοποση προταση με τον ανταγωνιστη και οχι χαμηλοτερη, αλλα ουτε και υψηλοτερη)

να προσθεσω οτι και ο σενγκελια εχει δηλωσει πως θα ηθελε να αγωνιστει σε εμας, η ατμοσφαιρα του ΟΑΚΑ φαινεται οτι επηρεαζει πολυ περισσοτερο στις επιλογες ενος παικτη απο τις ιδιορρυθμιες του προεδρου



Έχεις πάει ποτέ στην Μόσχα; Σε πληροφορώ ότι η Μόσχα, ειδικά αν έχεις χρήματα, είναι πολύ ελκυστικός προορισμός. Πόσο μάλλον αν σε πληρώνουν εκατομμύρια

Επίσης για τον μέσο Αμερικάνο, όταν φεύγει από την χώρα του, όπου και να πάει του φαίνεται λίγο πολύ το ίδιο
papp7
QUOTE (shtarkws @ Jan 8 2019, 21:36 ) *
Είναι αυτονόητο ότι ο Παναθηναϊκός δεν έχει την αίγλη του παρελθόντος. Αν δεν το καταλαβαίνουμε αυτό τότε δεν είμαστε ρεαλιστές. Στην χώρα μας έχουν αλλάξει πολλά από την αποχή που οι ελληνικές ομάδες μεσουρανούσαν στην Ευρώπη


Ευχαριστώ πολύ φωνή της λογικής συμφωνώ απόλυτα .
mephisto22
Παιδια, εδω ποδοσφαιριστες πανε σε αραβικες χωρες που εχει 50 βαθμους το καλοκαιρι, και πανε εκιε για τα λεφτα, και λετε οτι οι αμερικανοι, και οι οποιοι αλλοι μπασκετμπολιστες, θα απορριψουν τα μεγαλα συμβολαια της ΤΣΣΚΑ για τα χιονια της Μοσχας? Η οτι θα προτιμησουν την Ελλαδα για το μοχιτο της Μυκονου? Παμε καλα?

Μην τρελαθουμε, τα λεφτα και οι πιθανοτητες επιτυχιας αποτελουν το νουμερο ενα κριτηριο για την επιλογη προορισμου. Αν ειναι ετσι, να παρουμε τον Μιλος αφου εχουμε το καλυτερο κλιμα και την πιο καυτη εδρα. Δεν παει ετσι ομως.

Αφηστε που ο επαγγελματικος αθλητισμος στην Ελλαδα ειναι αρρωστος, με αποτελεσμα παικτες, οπως ο Ζησης ας πουμε, να χουν παρει των ομματιων τους, και να μην θελουν να ξαναγυρισουν. Και απο οτι θυμαμαι
(μπορει να κανω και λαθος βεβαια) αλλα νομιζω οτι και ο Σισκαουσκας για παρομοιους λογους ειχε φυγει -- δεν το θυμαμαι καλα ομως, μπορει να κανω και λαθος.

Οταν σηκωναμε τις κουπες, ολη αυτη η σαπιλα κρυβοταν κατω απ το χαλι, αλλα τωρα που εχει πεσει το επιπεδο, εχει ανοιξει το καπακι, με αποτελεσμα να ανδυεται ολη η μποχα.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.