Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Fantasy Eastern Conf
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4
duncan21


MVP ΛΑΙΜΑΙ.
spysta
ας τον κουρεψει καποιος

ελεος με την βιλεντα με ανταυγειες !
duncan21
QUOTE(spysta @ Jan 27 2016, 13:10 ) *
ας τον κουρεψει καποιος

ελεος με την βιλεντα με ανταυγειες !

Κάτσε κάτω ρε.Έχω κλείσει ήδη ραντεβού με τον προσωπικό μου κομμωτή να μου φτιάξει κάτι αντίστοιχο.Είναι το ελάχιστο που μπορώ να κάνω για να ανταποδώσω την ευγνωμοσύνη μου σ' αυτόν τον καταπληκτικό αθλητή.
sacarame
QUOTE(duncan21 @ Jan 27 2016, 13:21 ) *
Κάτσε κάτω ρε.Έχω κλείσει ήδη ραντεβού με τον προσωπικό μου κομμωτή να μου φτιάξει κάτι αντίστοιχο.Είναι το ελάχιστο που μπορώ να κάνω για να ανταποδώσω την ευγνωμοσύνη μου σ' αυτόν τον καταπληκτικό αθλητή.




ΓΕΛΑΩ μονο στη σκέψη να εμφανιστείς με τέτοιο μαλλι... cool.gif


Τι βιλέντα ρε μαλακα Σπύρο... Που τα μαθαίνεις αυτά;; Πάλι fashion TV βλέπεις??
aegeansheed
QUOTE(spysta @ Jan 27 2016, 13:10 ) *
ας τον κουρεψει καποιος

ελεος με την βιλεντα με ανταυγειες !


Μεταξοσκώληκες! Αηδία...
spysta
QUOTE(sacarame @ Jan 27 2016, 11:22 ) *
Τι βιλέντα ρε μαλακα Σπύρο... Που τα μαθαίνεις αυτά;; Πάλι fashion TV βλέπεις??

απλα και ομορφα !




ΥΓ. ΜΟΝΟ ΦΑΣΙΟΝ ΠΟΛΙΣ αξεστοι !εκπομπαρα
aegeansheed
Στο σφυρί ο Blake... όποιος επιθυμεί ας προσέλθει.

Λίγα νούμερα για να είμαστε όλοι κατανοητοί και ας θεωρηθεί αυτό ως βάση συζήτησης...

Αυτή τη στιγμή ακούγονται φήμες για απουσία έως και δύο μήνες (ήδη τρέxει από τις 26/1 που χειρουργήθηκε), οπότε πάμε για συντηρητικά μέχρι και Week 21 (27 Μάρτη). Μένουν δύο εβδομάδες για το τέλος, αλλά με αρκετά παιχνίδια για τον Blake, 4 + 6 = 10.

Αν τον κρατήσω για το τέλος κερδίζω τη διαφορά από τον τελευταίο παίκτη του πάγκου μου, έναν 25αρη ας πούμε, περίπου, ήτοι: (45-25)*10 παιχνίδια=200 πόντους.

Ο Griffin μέχρι το διάστημα που υπολογίζεται ότι θα ξαναμπει, βάσει του προγράμματος των Clippers (μετά το τέλος της τρέχουσας εβδομάδας) θα έχει διαθέσιμα (82-10-48=24 παιχνίδια).

Αν κάποιος θέλει να πάρει το ρίσκο να τον πάρει για τα τελευταία 10 και με την προοπτική να του γυρίσει και νωρίτερα (ο χρόνος για την επιστροφή με τέτοιο χειρουργείο είπαν είναι 4-6 εβδομάδες), αν υποθέσουμε ότι έχει για τελευταίο παίκτη πάγκου έναν 24άρη, θα δεχθώ να μου ανταλλάξει έναν παίκτη που θα δίνει ως διαφορά, θεωρητικά την ίδια περίπου χασούρα, για το διάστημα που θα είναι έξω ο Griffin.

Δηλαδή 24 παιχνίδια*(31-23)=192 πόντοι.

Πρακτικά, όπως προκύπτει από τα νούμερα, ζητάω έναν παίκτη κοντά στο 31 για να εξισσοροπιστεί.

Ασφαλώς υπάρχει περίπτωση ο Griffin να μην παίξει στο 46.4 που είναι "freezed" ως fantasy card, αλλά δε μπορεί να πέσει κάτω από το 42 σε καμία περίπτωση. Το ρίσκο υπέρ του είναι να γυρίσει μέχρι και δύο εβδομάδες νωρίτερα, οπότε να επωφεληθεί της διαφοράς από τον παίκτη του (π.χ. 23-31=-8 επί 8 = 64 στο παράδειγμα) από τη διαφορά 45-23=22 επί 8 = 176, δηλαδή έως και +100 πόντους.

Βαράτε.


klow13
Τι 4 dtd σε μια μερα ρε,μην ριχνετε πιστολι απο τωρα.
Depon σαπιε περιμενα οτι θα τραυματιστεις,μου το κανεις πιο ωραιο που πονεσε ο γοφος σου στο πρωτο πενταλεπτο του πρωτου αγωνα..Ποτε τραυματισμος σαββατο προς κυριακη,παντα δευτερα προς τριτη προκλητικε.
aegeansheed
QUOTE(klow13 @ Feb 2 2016, 20:57 ) *
στο πρωτο πενταλεπτο του πρωτου αγωνα..Ποτε τραυματισμος σαββατο προς κυριακη,παντα δευτερα προς τριτη προκλητικε.


Χαχαχα! Ποσο δικιο εχεις!

Sent from my CGA Super Android Galaxian Mobile App
klow13
QUOTE (aegeansheed @ Feb 2 2016, 21:47 ) *
Χαχαχα! Ποσο δικιο εχεις!

Sent from my CGA Super Android Galaxian Mobile App

Ετσι.Περιττο να πω οτι γινεται παντα σε 4αρες εβδομαδες,εννοειται αυτο.

Ενδιαφερομαι για 2-1 trade(το 1 εγω),με τον δευτερο παικτη στο 24-26 περιπου.
duncan21
ENAN ΠΑΟΥΕΡ ΦΟΡΓΟΥΟΡΝΤ ΠΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΪΑΜΠΟΛ.ΕΚΚΛΗΣΗ ΚΑΝΩ,ΣΤΕΙΛΤΕ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ.
Pierce
Το trade (taj-turner) πέρασε με 4-3 , χτες το βράδυ ήταν στο 0 το veto οπότε φαντάζομαι λόγω του τραυματισμού του Ταζ πήγαμε στο 3.
Προφανώς αν ο Ταζ δεν γυρίσει την άλλη βδομάδα, το trade θα αντιστραφεί.
aegeansheed
QUOTE(Pierce @ Feb 11 2016, 23:41 ) *
...χτες το βράδυ ήταν στο 0 το veto...


Αν ήταν έτσι κάτι δεν πάει καλά ! Επειδή νομίζω ψήφισα veto το πρωί... laugh.gif Ή δε θυμάμαι πότε ψήφισα χαχα!

Γενικά παιδιά, δε γίνεται να είναι έγκυρα trades που έχουν ψηφίσει 7 άτομα. Είμαστε 15 άτομα και πρέπει τουλάχιστον να υπάρχει μια πλειοψηφία τουλάχιστον 60% (9 με 10 ατομα κατ' ελάχιστον). Trade με 7 άτομα δε γίνεται να προχωράνε.

Επίσης έχω ξαναδιατυπώσει ότι παίκτης top10 πρέπει να ανταλλάζεται με αντίστοιχο. Δεν ξέρω πότε έγινε και με πόσες ψήφους πέρασε, αλλά έχει βρεθεί manager με δύο παίκτες top5-7 από ένα τέτοιο trade και είναι υπερβολικά άδικο για τους άλλους. Και δεν το λέω μόνο εγώ ή επειδή "απειλούμαι" βαθμολογικά. Τα έχω ξαναπεί και πριν δύο χρόνια τα ίδια. Ειδικά για αυτό το trade θα πρέπει να είχαμε συμμετοχή τουλάχιστον 80% αν όχι όλων. Στην Western το δουλεύουν καλά με τη διαχείριση των trades.

Πρότασή μου να κρατάμε τα trades ανοιχτά μέχρι να ψηφίσουν 9-10 άτομα. Η διαδικασία είναι απλή, όσο είναι ένα κλικ. Διαφορετικά το trade review χάνει την αξία του.

Να τοποθετηθούν και οι υπόλοιποι παρακαλώ.
Knickerbocker
Καλημέρα

Apologies για τη μη ψήφο... Η αλήθεια ντροπή είναι ότι ξεχνάω τη διαδικασία.να φταίει η ηλικία?να περνάς τόσες ώρες διαβάζοντας τις ομάδες και να μην κάνεις ένα κλικ πως αλλιώς να εξηγηθεί

Συμφωνώ με την ανωτέρω πρόταση καθώς είναι σημαντική μια πλειοψηφία επί συνόλου.για τα trades top ten players 2 προς 1 δε θα το παίξω ξερολας. Παίζω fantasy λιγότερα χρόνια από πολλούς και ξέρω ότι κάποιοι τα αναλύουν καλύτερα από εμένα long term

Θα με ενδιέφερε να γίνει συζήτηση
Tobias Funke
QUOTE (aegeansheed @ Feb 12 2016, 05:24 ) *
Αν ήταν έτσι κάτι δεν πάει καλά ! Επειδή νομίζω ψήφισα veto το πρωί... laugh.gif Ή δε θυμάμαι πότε ψήφισα χαχα!

Γενικά παιδιά, δε γίνεται να είναι έγκυρα trades που έχουν ψηφίσει 7 άτομα. Είμαστε 15 άτομα και πρέπει τουλάχιστον να υπάρχει μια πλειοψηφία τουλάχιστον 60% (9 με 10 ατομα κατ' ελάχιστον). Trade με 7 άτομα δε γίνεται να προχωράνε.

Επίσης έχω ξαναδιατυπώσει ότι παίκτης top10 πρέπει να ανταλλάζεται με αντίστοιχο. Δεν ξέρω πότε έγινε και με πόσες ψήφους πέρασε, αλλά έχει βρεθεί manager με δύο παίκτες top5-7 από ένα τέτοιο trade και είναι υπερβολικά άδικο για τους άλλους. Και δεν το λέω μόνο εγώ ή επειδή "απειλούμαι" βαθμολογικά. Τα έχω ξαναπεί και πριν δύο χρόνια τα ίδια. Ειδικά για αυτό το trade θα πρέπει να είχαμε συμμετοχή τουλάχιστον 80% αν όχι όλων. Στην Western το δουλεύουν καλά με τη διαχείριση των trades.

Πρότασή μου να κρατάμε τα trades ανοιχτά μέχρι να ψηφίσουν 9-10 άτομα. Η διαδικασία είναι απλή, όσο είναι ένα κλικ. Διαφορετικά το trade review χάνει την αξία του.

Να τοποθετηθούν και οι υπόλοιποι παρακαλώ.


Από αγαπουλίνης, πιτσουνάκι, μπούμπης τσαχπινογαργαλιάρης έγινα "manager με δύο παίκτες top5-7". Τα ξέχασες όλα Κώστα...
QUOTE (Tobias Funke @ Apr 16 2015, 15:49 ) *
Πανάξιος Αντουάν, congrats! Να πω βέβαια την αμαρτία μου, sheed υποστήριζα tongue.gif


QUOTE (Tobias Funke @ Jan 28 2014, 20:43 ) *
Δεν είναι αυτό, απλά ο rchos πήρε ένα πρωτάθλημα κατά τύχη και με όργια εις βάρος του sheed (αγάπη μου!)


Αλλοτριώθηκες κι εσύ μετά από τόσο καιρό στην πρώτη θέση. Κι η μλκ είναι ότι δεν σε βλέπω να κουνάς από εκεί με τίποτα (reverse jinx)


Από εκεί και πέρα τα έχω πει για τα veto

QUOTE (Tobias Funke @ Nov 7 2013, 13:40 ) *
Ρε όργια το έχετε ξεσκίσει με τα veto. Αν ζητάτε την απόλυτη ισορροπία στα trades δεν θα τη βρείτε. Κάποιος θα κερδίσει, κάποιος θα χάσει στην πλειοψηφία των περιπτώσεων. Ο άλλος μπορεί να γουστάρει να δώσει LeBron για 2 30άρηδες, γιατί μπορεί να θέλει να το παίξει έτσι. Kάποιοι είναι κακοί αγοραστές, άλλοι καλοί πωλητές και τούμπαλιν. Κι αυτό είναι από τα μεγαλύτερα και πιο ενδιαφέροντα κομμάτια του παιχνίδιου κατ'εμέ. Τα veto πρέπει να μπαίνουν σε κραυγαλέες περιπτώσεις που βλέπεις ότι υπάρχει κάποιος δόλος στη μέση. Κι επειδή είναι πολύ νωρίς στη σαιζόν για να τα παρατήσει κάποιος και να δίνει παίκτες σε κάποιον φίλο του, δεν νομίζω ότι παίζει κάτι τέτοιο. Έτσι όπως το έχετε τώρα με τις ψήφους, αργότερα στη σαιζόν θα ψηφίζετε ανάλογα με το αν εμπλέκεται κάποιος άμεσος ανταγωνιστής σας κι αν σας συμφέρει εσάς ή όχι. Οπότε καλύτερα λύστε το ζήτημα διαφορετικά για να μην ξενερώσετε στο τέλος.


οπότε προφανώς έχω ψηφίσει allow όλα τα trades και ναι έχω ψηφίσει σε όλα. Θεωρώ επίσης άσχημη την κατάσταση στη Δυτική λίγκα κι όχι καλή διαχείριση. Εδώ βετάραν trade που σύμφωνα με την ανάλυσή τους η διαφορά ήταν στις 2-3 μονάδες.

Από εκεί και πέρα αφού το βάλαμε το ρημάδι το review ναι θέλω κι εγώ παραπάνω συμμετοχή.
sacarame
QUOTE(Tobias Funke @ Feb 12 2016, 11:19 ) *
Θεωρώ επίσης άσχημη την κατάσταση στη Δυτική λίγκα κι όχι καλή διαχείριση. Εδώ βετάραν trade που σύμφωνα με την ανάλυσή τους η διαφορά ήταν στις 2-3 μονάδες.



Και λίγα έχουμε κόψει... cool.gif
Tobias Funke
QUOTE (sacarame @ Feb 12 2016, 11:47 ) *
Και λίγα έχουμε κόψει... cool.gif


Η πλάκα είναι ότι βάλατε όλους τους τρελαμένους με τα trades στην ίδια λίγκα και μετά τους βετάρετε ασύστολα. Σατανικό! wub.gif
aegeansheed
QUOTE(Tobias Funke @ Feb 12 2016, 11:19 ) *
Από αγαπουλίνης, πιτσουνάκι, μπούμπης τσαχπινογαργαλιάρης έγινα "manager με δύο παίκτες top5-7". Τα ξέχασες όλα Κώστα...

Χαχα! Δίκο έχεις κι εσύ, παραπονεμένο. Ούτε ένα pm δε σου έχω στείλει φέτος, γκρίνιαξα λίγο και σκάλισες όλο το παρλεθόν μας, μπας και καταφέρω να δω την αλήθεια. Αν ήμουν τώρα στο χωριό μου θα έτρεχα στο λιβάδι με τις τουρκαλαλάδες να κλάψω μόνος μου, προσπαθώντας να συγχωρήσω τον εαυτό μου που σε ξέχασα έτσι μεμιάς. Στην κουφάλα του γέρικου δέντρου θα στεκόμουν και θα έλεγα φοβισμένα τις "απαγορευμένες" λέξεις... laugh.gif

QUOTE(Tobias Funke @ Feb 12 2016, 11:19 ) *
Αλλοτριώθηκες κι εσύ μετά από τόσο καιρό στην πρώτη θέση. Κι η μλκ είναι ότι δεν σε βλέπω να κουνάς από εκεί με τίποτα (reverse jinx)

Έχουμε κάνει τα πάντα ομολογουμένως οι υπόλοιποι για να δώσουμε extra boost στα παιχτρόνια σου, που παίζουν στον Θεό. Κάτι Blake, κάτι Φρύδιας, "δωράκι" και από Mark (καθρεφτάκι!), απορώ που δεν το έχεις κάνει ήδη. Νιώθω την ανάσα-mix από θυμάρι/κολίανδρο/rib-eye να πλησιάζει όμως, καλό (not) είναι για τη Λίγκα! tongue.gif


sacarame
QUOTE(Tobias Funke @ Feb 12 2016, 11:54 ) *
Η πλάκα είναι ότι βάλατε όλους τους τρελαμένους με τα trades στην ίδια λίγκα και μετά τους βετάρετε ασύστολα. Σατανικό! wub.gif



Θα απαντήσω με το άσμα γνωστής αοιδού... (Αφού πρώτα βάψω το μαλλί ξανθό, σηκώσω χέρι στο Θεό και αρχίσω να αλαλάζω φωνήεντα μέχρι να σπάσουν τα γύρω κρύσταλλα)..

morrison
Απολογούμαι και εγώ γιατί δεν ψήφισα. Το είδα αλλά στην πραγματικότητα το πέρασα λίγο ντούκου, ένα όχι μεγάλης σημασίας trade που εξυπηρετεί και ζητήματα θέσεων για τον Κουτς, αν ψήφιζα θα το'ριχνα allow.

Από εκεί και μετά, αυτή η ασάφεια να μένει το trade σε ψηφοφορία μέχρι να μαζευτούμε με προβληματίζει λίγο αν και έχει λογική προφανώς.
Εγώ πχ.που έχω έμμεσο συμφέρον από το trade αλλά δεν έχω και λόγο να βετάρω, μπορώ να κρατήσω την ψήφο μου για μετά την Δευτέρα που ο τάδε παίχτης δεν έχει καλά παιχνίδια.

Προς το παρόν θα έλεγα ότι μπορούμε να δώσουμε μια μέρα ακόμα σαν χρονικό όριο να μαζευτούν οι min ψήφοι, από μία σε δύο, μαζί με την παράκληση που έγινε, νομίζω θα είμαστε οκ.
teopt13
Το θέμα με την μη συμμετοχή στις ψηφοφορίες αμφιβάλλω για το κατά πόσο είναι χρονικό..Πχ οι απαντήσεις σε προτάσεις για trade σχεδόν πάντα γίνονται εντός του 24ώρου (πλην λίγων εξαιρέσεων που δεν απαντάνε και ποτέ-επίσης απαράδεκτο κατά την γνώμη μου), οπότες πιστέυω πως οι περισσότεροι που δεν ψηφίζουν επιλέγουν να μην το κάνουν. Τις περασμένες χρονιές αν κάποιος δεν μίλαγε θεωρούσαμε αυτονόητο το allow εκ μέρους του. Πιστεύω πως και τώρα αυτό θα έπρεπε να θεσπίσουμε ώστε να ξέρουν όσοι δεν ψηφίζουν ότι είναι σαν να αφήνουν το trade να περάσει ( ακόμα και αν δεν συμφωνούν ). Υποτίθεται πως όλοι έχουμε δεσμευτεί για την ελάχιστη συμμετοχή μας, έχω περιέργεια να μας πει ο pierce αν υπήρξε ποτέ trade που να ψήφισαν και οι 13 μη εμπλεκόμενοι, και γενικά ποιός είναι ο μέσος όρος συμμετεχόντων. Γιατί το να συμβεί 2-3 φορές είναι είναι λογικό, αλλά εφόσον συμβαίνει συστηματικά είναι αδιαφορία..
Pierce
Epeidi me enimerosan apo to control oti prepei na epemvo , den exo diavasei analitika ta posts.

Ta trades pou den psifizei o kosmos, eipame einai stin diakritiki euxereia tou commissioner an pernane 'h oxi . To na ta kratame mexri na psifistei , den to sizito kan.

Episis auto gia tous 2 top 5-7 paiktes , den theoro oti einai provlima. an oi 2 pou pairnei einai 35+ , den vlepw giati na min ginei

genika i simetoxi einai oriaka sta 8-9 atoma max, thodori.

Perissotera to vradi giati tora pnigomai , paw na shortaro DB.

PS: Den exei ellinika to pc
kotzito
Όπως είπε και ο teopt, κακά τα ψέματα νομίζω ότι όλοι ή οι περισσότεροι μπαίνουμε τουλάχιστον μια φορά την μέρα. Αν όχι και οι 15, οι 10-12 σίγουρα. Οπότε το να μην ψηφίζει κάποιος και για μένα κλίνει περισσότερο προς το allow, με την έννοια ότι είναι σαν να μην συμφωνεί απόλυτα ότι είναι ισορροπημένο αλλά ούτε και ότι υπάρχει τόσο μεγάλη διαφορά ώστε να βεταριστεί. Το μόνο ίσως που θα είχε λογική (αν γίνεται κάπως αυτό στο σύστημα), είναι για τα trades που γίνονται μετά από κάποια ώρα τις Δευτέρες να περνάνε από την επόμενη εβδομάδα.

Γενικά trades που μιλάμε για max 2-3 μονάδες διαφορά, ειδικά αν εμπλέκονται από 2 και πάνω παίκτες για κάθε πλευρά, δεν βλέπω σοβαρό λόγο να γίνουν βέτο αφού εκτός του ότι κάποιος από τους δύο μπορεί να θέλει να ρισκάρει ή να διαμορφώσει αλλιώς το ρόστερ του, μιλάμε για μια διαφορά που θεωρητικά μπορεί να ισορροπήσει ακόμα και σε 15-20 μέρες.
spysta
QUOTE(Pierce @ Feb 12 2016, 12:00 ) *
Perissotera to vradi giati tora pnigomai , paw na shortaro DB.

αχαχαχαχααχαχ
χααχαχαχ laugh.gif laugh.gif
αχαχαχαχ laugh.gif χααχαχ

σιγα ρε Κριστιαν Μπειλ !!
aegeansheed
Την "αδιαφορία" ή μη συμμετοχή σωστότερα, μπορούμε να την περιορίσουμε με το να θέσουμε ένα όριο μίνιμουμ συμμετοχής 9-10 ψήφων έστω. Διαφορετικά το trade δε θα επεξεργάζεται. Κι έτσι δε χρειάζεται να βάλουμε τον παράγοντα "χρόνος" εδώ.

Όλοι φτιάχνουμε τα ρόστερ μας κάθε εβδομάδα.
Όλοι απαντάμε στις προτάσεις που λαμβάνουμε για ανταλλαγές.
Όλοι κάνουμε κινήσεις παίρνοντας νέους free agents.
Όλοι απαντάμε στα trade polls.

Η νοοτροπία "δεν είναι πρόταση που αφορά στην ομάδα μου, δε με με ενδιαφέρει" δεν είναι σωστή. Όλοι έχουμε δικαιώματα και υποχρεώσεις και οφείλουμε να ψηφίζουμε όπως κάνουμε και όλα τα παραπάνω που διέπουν τη λειτουργία της Λίγκας μας. Θεωρώ ότι όλοι είμαστε μια ομάδα με συγκεκριμένες υποχρεώσεις απέναντι σε εμάς τους ίδιους. Είναι ατομική ευθύνη του καθενός, όπως κάνει όλα τα άλλα, να κάνει και αυτό.

PS: Den exei ellinika to pc[/quote]
Δεν έχετε ελληνικά εκεί στο Fund??? tongue.gif
klow13
Σορρυ και απο μενα που δεν ψηφισα στο τρειντ,δεν ειναι λογω αδιαφοριας,μπαινω συνεχεια στη λιγκα.Απλα περιμενα καθολικη επικρατηση του allow και σκεφτηκα εκεινη τη στιγμη οτι δεν αξιζουν τον κοπο 2 παραπανω κλικ tongue.gif
Γενικα σε τετοια τρειντ ισως εχει ξανατυχει να μην εχω ψηφισει,αλλα δεν θα επαναληφθει.

Μιας και το ανεφερες sheed,και το ειχε πει και ο μορρισον τοτε που ειχε τεθει προς ψηφοφορια το επιμαχο τρειντ,γιατι θεωρειται σαν αγραφος κανονας του φαντασι το οτι ενας τοπ10 πρεπει να φευγει μονο σαν ανταλλαγμα ενος αλλου τοπ10?
Αμα τα νουμερα βγαινουν και μιλαμε για 2 pure 35αρηδες-36αρηδες σε μια ομαδα με ελλειψη βαθους για εναν 50αρη,δεν βλεπω το προβλημα.
Μιλαω γενικα για τετοια τρειντ και οχι απαραιτητα για το συγκεκριμενο που εκ του αποτελεσματος εχει νικητη.
Ενα αλλο παραδειγμα ειναι το wall-lamarcus για isaiah-brook,που αυτος που πηρε τον ξεκαθαρα καλυτερο παικτη του τρειντ και τοπ10 στη λιγκα,δεν ειναι απαραιτητα ο κερδισμενος,ισως το εχει χασει κιολας στις λεπτομερειες.

Πανω που ρολαρουμε σαν λιγκα και εχουμε γεμισει ηδη 1μισι σελιδα σε μια μερα,αφηνει τα non paper o kudelin και βρισκει σιγα σιγα τη φορμα του..
kudelin8
QUOTE (klow13 @ Feb 12 2016, 15:20 ) *
Πανω που ρολαρουμε σαν λιγκα και εχουμε γεμισει ηδη 1μισι σελιδα σε μια μερα,αφηνει τα non paper o kudelin και βρισκει σιγα σιγα τη φορμα του..

χαχαχαχαχαχαχα.εχεις την αμεριστη υποστηριξη μου για το ολικο come back παιχταρα μου.WE THE NORTH
Pierce
QUOTE (spysta @ Feb 12 2016, 14:45 ) *
αχαχαχαχααχαχ
χααχαχαχ laugh.gif laugh.gif
αχαχαχαχ laugh.gif χααχαχ

σιγα ρε Κριστιαν Μπειλ !!


Kala, pigaine na koitakseis kamia apodiksi anapsiktikon pou mpike katalathos sta esoda anti sta eksoda, kai ase tous pro na kanoun ta kolpa tous cool.gif

QUOTE (aegeansheed @ Feb 12 2016, 14:51 ) *
Δεν έχετε ελληνικά εκεί στο Fund??? tongue.gif


Strictly (American ) English !
aegeansheed
QUOTE(klow13 @ Feb 12 2016, 15:20 ) *
Σορρυ και απο μενα που δεν ψηφισα στο τρειντ,δεν ειναι λογω αδιαφοριας,μπαινω συνεχεια στη λιγκα.Απλα περιμενα καθολικη επικρατηση του allow και σκεφτηκα εκεινη τη στιγμη οτι δεν αξιζουν τον κοπο 2 παραπανω κλικ tongue.gif
Γενικα σε τετοια τρειντ ισως εχει ξανατυχει να μην εχω ψηφισει,αλλα δεν θα επαναληφθει.

Με αυτή την άποψη αφήνουμε όμως άλλους να αποφασίσουν για μας.

QUOTE(klow13 @ Feb 12 2016, 15:20 ) *
Σορρυ και απο μενα που δεν ψηφισα στο τρειντ,δεν ειναι λογω αδιαφοριας,μπαινω συνεχεια στη λιγκα.Απλα περιμενα καθολικη επικρατηση του allow και σκεφτηκα εκεινη τη στιγμη οτι δεν αξιζουν τον κοπο 2 παραπανω κλικ tongue.gif
Γενικα σε τετοια τρειντ ισως εχει ξανατυχει να μην εχω ψηφισει,αλλα δεν θα επαναληφθει.

Όχι στην διάκριση των trades! Απαιτούμε ισονομία και δικαιοσύνη των trades, ίση μεταχείριση. Κι εγώ δεν τους δίνω πάντα σημασία, αλλά ψηφίζω πάντα, έστω με το ένστικτο. Τις περισσότερες με το ένστικτο της επιβίωσης! laugh.gif

QUOTE(klow13 @ Feb 12 2016, 15:20 ) *
Μιας και το ανεφερες sheed,και το ειχε πει και ο μορρισον τοτε που ειχε τεθει προς ψηφοφορια το επιμαχο τρειντ,γιατι θεωρειται σαν αγραφος κανονας του φαντασι το οτι ενας τοπ10 πρεπει να φευγει μονο σαν ανταλλαγμα ενος αλλου τοπ10?
Αμα τα νουμερα βγαινουν και μιλαμε για 2 pure 35αρηδες-36αρηδες σε μια ομαδα με ελλειψη βαθους για εναν 50αρη,δεν βλεπω το προβλημα.

Προσωπικό συμπέρασμα αυτό που αναφέρεις και δεν το συμμερίζομαι. Φυσικά και δεν υπάρχει τέτοιος κανόνας. Εξέφρασα την άποψή μου σχετικά με τέτοιο τύπου trades, όχι για top10, αλλά για top5-7, εννοώντας βασικά αυτούς που με το point system μας βγάζουν +47 ας πούμε. Στο μυαλό μου υπάρχει το πρώτο κατ με αυτούς, μετά ένα με τους 40+, εντάξει για περισσότερες λεπτομέρειες από εκεί και κάτω παραπέμπω στη Σπύστεια Κλίμακα. Είχα ξεχάσει ωστόσο ότι το είχε προμοτάρει και ο Αντώνης, οπότε αυτό ενισχύει τη θέση, μιας και είναι προηγούμενος Πρωταθλητής! laugh.gif
Έχει ξεκινήσει να κινείται ως θέμα, προσπαθώ μια στο τόσο, αλλά δεν είναι ξεκάθαρα τα πράγματα σχετικά με την αποδοχή του, ειδικά από τη στιγμή που οι προηγούμενες κουβέντες είχαν γίνει με άλλα μέλη, μιας άλλης Λίγκας, που οι συγκυρίες πλέον μας έχουν στερήσει τη ... δυνατότητα να δεχόμαστε προτάσεις σωρηδόν, ατέρμονο ψηστήρι και chat, τηλέφωνα σε ακατάλληλες ώρες κλπ.
spysta
QUOTE(Pierce @ Feb 12 2016, 15:08 ) *
Kala, pigaine na koitakseis kamia apodiksi anapsiktikon pou mpike katalathos sta esoda anti sta eksoda, kai ase tous pro na kanoun ta kolpa tous cool.gif

ωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω
ωωωωω τι ειπεεεεεε !!!!
laugh.gif laugh.gif

MONO private equity ρε proγατακι !!
klow13
QUOTE (aegeansheed @ Feb 12 2016, 16:41 ) *
Προσωπικό συμπέρασμα αυτό που αναφέρεις και δεν το συμμερίζομαι. Φυσικά και δεν υπάρχει τέτοιος κανόνας. Εξέφρασα την άποψή μου σχετικά με τέτοιο τύπου trades, όχι για top10, αλλά για top5-7, εννοώντας βασικά αυτούς που με το point system μας βγάζουν +47 ας πούμε. Στο μυαλό μου υπάρχει το πρώτο κατ με αυτούς, μετά ένα με τους 40+, εντάξει για περισσότερες λεπτομέρειες από εκεί και κάτω παραπέμπω στη Σπύστεια Κλίμακα. Είχα ξεχάσει ωστόσο ότι το είχε προμοτάρει και ο Αντώνης, οπότε αυτό ενισχύει τη θέση, μιας και είναι προηγούμενος Πρωταθλητής! laugh.gif
Έχει ξεκινήσει να κινείται ως θέμα, προσπαθώ μια στο τόσο, αλλά δεν είναι ξεκάθαρα τα πράγματα σχετικά με την αποδοχή του, ειδικά από τη στιγμή που οι προηγούμενες κουβέντες είχαν γίνει με άλλα μέλη, μιας άλλης Λίγκας, που οι συγκυρίες πλέον μας έχουν στερήσει τη ... δυνατότητα να δεχόμαστε προτάσεις σωρηδόν, ατέρμονο ψηστήρι και chat, τηλέφωνα σε ακατάλληλες ώρες κλπ.

Και εγω για αυτο γραφω,για να αποσαφηνιστει οσο γινεται το θεμα-να καταλαβω και τη λογικη σας.Εφοσον και για τους τοπ5-7 παικτες μπορουμε να ορισουμε μια τιμη(πχ 50 ο πολ),δεν καταλαβαινω γιατι δεν πρεπει να μπαινουν σε trade talks με παικτες κατωτερης κλιμακας.Υπαρχουν πολλα υποθετικα σεναρια που ο ιδιοκτητης που δινει τον τοπ5 παικτη βγαινει αρκετα κερδισμενος(ενα 3-3 trade που στα αλλα 2 σκελη του καλυπτει τη χασουρα πχ).
Στο μυαλο μου ηρθε κατευθειαν το πακετακι lebron-ridnour που προπερσι ειχε κανει το γυρο της λιγκας μας και ο ιδιοκτητης που εδινε lebron για παικτες 2ου γυρου και κατω εβγαινε ΠΑΝΤΑ κερδισμενος tongue.gif

Ενα επιχειρημα που μπορω να σκεφτω και ενισχυει το σκεπτικο σας ειναι οτι οι τοπ5-7 παικτες ειναι και franchise-super stars οποτε βρεξει-χιονισει θα παιξουν στο 50,σε αντιθεση με αλλους 35αρηδες που περνανε καλα και κακα διαστηματα και ειναι πιο υποκειμενικη η τιμη τους.Αυτο ομως διαφερει απο trade σε trade και ειναι στο χερι του καθε ιδιοκτητη να παρει τα καλυτερα και πιο safe ανταλλαγματα για τον σταρ του και οχι 2 ταβανιασμενους παικτες πχ.

Ισχυει και αντιστροφα παντως αυτο,καποιος που ξηλωνεται για εναν τοπ παικτη μπορει να αντιμετωπιζει θεματα βαθους μετα,καθως οι 8-9οι παικτες του μπορει μια βδομαδα να παιζουν στο 10,μια βδομαδα στο 20.Ενα προβλημα που αντιμετωπισε και ο tobias αν δεν κανω λαθος με κατι len και meyers leonard.Στο μυαλο μου δηλαδη,αν δεν ειχαν κανει το step up παιζοντας σταθερα καλα hood και gordon,θα ειχε ενα θεμα,παροτι θαντ και κονλει δεν καλυψαν εν τελει τη προσφορα του πολ(δηλαδη παροτι κερδισε το τρειντ )
morrison
klow13 να το διευκρινίσω και εγώ.

Καταρχήν δεν είπα για τοπ10 με τοπ10. Είπα τοπ8 με τοπ20 εννοώντας παίχτη 47-48 και πάνω με παίχτη που θα είναι γύρω στο 40.
Άρα στην ουσία μιλάω για τα ίδια μεγέθη που είπε και ο Κωστής πάνω κάτω.
Έβαλα και το "άγραφος κανόνας" για να ψαρώσετε λίγο tongue.gif , φυσικά δεν υπάρχει τίποτα τέτοιο. Αν φαντάστηκε κανείς ότι έχουμε συμφωνήσει παρασκηνιακά ότι πχ. έτσι θα γίνεται, δεν ισχύει. Εννοούσα και πάλι όμως ότι μεταξύ μας, ξέρουμε ότι τις περισσότερες φορές αυτός που παίρνει τον καλύτερο παίχτη έχει καλύτερη τύχη στο trade.

Μια ερμηνεία είναι αυτή που έδωσες ότι ο 50αρης είναι βράχος, είναι βάση για να χτίσεις γύρω του πράγματα κτλ κτλ.
Ρωτάω εγώ κάτι άλλο.
Ένας παίχτης που ασχολείται, που είναι ενεργός σε Fa/trades, πόσες πιθανότητες υπάρχουν να μείνει με 9ο παίχτη στο 20, στο 22, στο 23;
Λίγες πιστεύω.
Μπορεί να μείνει κατά διαστήματα, σε μια-δυο εβδομάδες που έχει τραυματισμούς, ναι.
Σε βάθος χρόνου δεν θα την βρει την άκρη;
Ας δούμε τις ομάδες...Παίρνω την δική μου που μπορεί να είναι μέσα στις 2-3 χειρότερες από τον Δεκέμβρη και μετά.
Έχω 12 παίχτες με λαστ30 πάνω από 20, τον Al Jef και τον Carroll που δεν έχουν γράψει καν νούμερο στο λαστ30 και τον Bledsoe ντροπαρισμένο.

Ακόμα και αν κάποιος δεν έχει φτιάξει την κατάσταση, τι είναι πιο εύκολο; Να βρει τον 50αρη ή να βρει κάπου/κάπως έναν 26αρη να γεμίσει από κάτω. Προσωρινά (παίχτες που υπάρχουν αρκετοί και θα δώσουν για λίγες εβδομάδες λόγω τραυματισμων) ή μόνιμα.

Άρα σαν γενικότερη στρατηγική, τις περισσότερες φορές θα έπαιρνα άνετα τον 50αρη και θα κοίταγα να χτίσω από κάτω, παρά τους δύο 35αρηδες.
klow13
(Δεν έχω κάτι άλλο να προσθέσω,πιο πολύ για καπέλωμα στους δυτικούς ξαναγράφω)

Όλα καλά,ούτως η άλλως κάθε τρειντ είναι διαφορετικό.Διαφωνω λίγο για την αξία της free agency σε 15αρα λιγκα,για το κατά πόσο είναι εύκολο δλδ να βρεις παίκτη άνω του 23 σταθερα,αλλά ίσως την υποτιμώ εγω(και πως οχι οταν ο καλύτερος που έχω σηκώσει είναι ο γκαρι χάρις και αυτός με claim).Φοβάμαι λίγο και αυτό που είχε πει και ο κουτς με τους fa,βλέπεις έναν με σερί 25αρια-30αρια,σου γυαλίζει,τον βάζεις εννιαδα και τρως τις σαλουφες.
morrison
QUOTE(klow13 @ Feb 12 2016, 23:19 ) *
(Δεν έχω κάτι άλλο να προσθέσω,πιο πολύ για καπέλωμα στους δυτικούς ξαναγράφω)

Όλα καλά,ούτως η άλλως κάθε τρειντ είναι διαφορετικό.Διαφωνω λίγο για την αξία της free agency σε 15αρα λιγκα,για το κατά πόσο είναι εύκολο δλδ να βρεις παίκτη άνω του 23 σταθερα,αλλά ίσως την υποτιμώ εγω(και πως οχι οταν ο καλύτερος που έχω σηκώσει είναι ο γκαρι χάρις και αυτός με claim).Φοβάμαι λίγο και αυτό που είχε πει και ο κουτς με τους fa,βλέπεις έναν με σερί 25αρια-30αρια,σου γυαλίζει,τον βάζεις εννιαδα και τρως τις σαλουφες.


Tώρα ακουμπάς ένα πονεμένο θέμα...
Δεν θα το κουράσω πολύ, ούτε θα πάω σε περιπτώσεις τύπου Ish Smith και Barton.
Άλλα μπορώ να θυμηθώ δικά μου adds (όχι πολύ πίσω) με Myles Turner, με N.Cole, με Jokic, με Booker.
O Βazemore είναι add επίσης. Ο Lou Williams είναι δικό μου drop άρα add για κάποιον άλλον.
Cody Zeller, Goodwin σε πιο περιστασιακές καταστάσεις.
Άλλα οι 6 πρώτοι δεν είναι >23 ros? Τώρα το γεγονός ότι δεν έχω ακόμα κάποιους από αυτούς εξηγεί την φετινή μου αποτυχία φαντάζομαι. smile.gif

aegeansheed
QUOTE(morrison @ Feb 13 2016, 01:42 ) *
Τώρα το γεγονός ότι δεν έχω ακόμα κάποιους από αυτούς εξηγεί την φετινή μου αποτυχία φαντάζομαι. smile.gif


Awwwwwwwwww! sad.gif Κερνάω χιώτικα μανταρίνια, στείλε διεύθυνση.

Thanx για το κατατοπιστικότατα ξεδίπλωμα του σκεπτικού, που ταυτίζεται 100% με το δικό μου σε αυτήν την περίπτωση. Μη μασάς για φέτος, i know, i've been there. Θυμάμαι ότι βρισκόμουν σε μια κατάσταση που δε μου άρεσε τίποτα και προσπαθούσα να τα αλλάξω όλα, χωρίς να έχω εντελώς καθόλου υπομονή. Είχα κάνει τρελά δωράκια σε άλλους εκείνη τη χρονιά (ο Άρης μόνο, μπορεί και να τελείωσε τη χρονιά με δυο "λαβράκια" μου).

QUOTE(klow13 @ Feb 12 2016, 23:19 ) *
(Δεν έχω κάτι άλλο να προσθέσω,πιο πολύ για καπέλωμα στους δυτικούς ξαναγράφω).


Χαχα! Στο τέλος της χρονιάς ούτε το 1/3 των posts τους θα έχουμε! Ήταν cheat από την αρχή με Spysta και Bullet μαζί όμως...
morrison
QUOTE(aegeansheed @ Feb 13 2016, 12:11 ) *
Awwwwwwwwww! sad.gif Κερνάω χιώτικα μανταρίνια, στείλε διεύθυνση.

Thanx για το κατατοπιστικότατα ξεδίπλωμα του σκεπτικού, που ταυτίζεται 100% με το δικό μου σε αυτήν την περίπτωση. Μη μασάς για φέτος, i know, i've been there. Θυμάμαι ότι βρισκόμουν σε μια κατάσταση που δε μου άρεσε τίποτα και προσπαθούσα να τα αλλάξω όλα, χωρίς να έχω εντελώς καθόλου υπομονή. Είχα κάνει τρελά δωράκια σε άλλους εκείνη τη χρονιά (ο Άρης μόνο, μπορεί και να τελείωσε τη χρονιά με δυο "λαβράκια" μου).


H πλάκα είναι ότι δεν ξεκίνησε έτσι η χρονιά.
Μιλάμε για μια ομάδα που ήταν 1η/2η για 6-7 εβδομάδες χωρίς μάλιστα να παίζει στα όρια της. Από εκεί και μετά πολλοί τραυματισμοί προφανώς και κάποιες κακές δικές μου εκτιμήσεις έφεραν το αποτέλεσμα του τελευταίου 1.5 μήνα.
Για την υπομονή που λες, δεν είναι ότι δεν την είχα σε αυτά τα adds. Ένα πρακτικό πρόβλημα ήταν και ότι αν έχεις στον πάγκο σου 2 μόνιμα τραυματίες, συν κάποιον dtd, συν έναν ακόμα που πχ. θα είναι εκτός 9αδας λόγω παιχνιδιών, τότε ουσιαστικά δεν έχεις την πολυτέλεια για πολλά stash, απλά δεν υπάρχει χώρος.
Αλλά έτσι είναι από χρονιά σε χρονιά και από λίγκα σε λίγκα, άλλοτε βγαίνει και άλλοτε όχι.
Ας μην το κουράσουμε όμως τώρα, θα τα δούμε και στον απολογισμό, απλά ήθελα να κάνω μια αναφορά για τους fa που μπορεί να βρει μια ομάδα σχετικά με την συζήτηση που κάναμε με τον klow νωρίτερα.

Το μανταρίνι να μην έχει κουκούτσι παρακαλώ.
duncan21
Θέλω να το βγάλω από μέσα μου γιατί θα σκάσω.Όχι ότι δεν το γνωρίζουμε ήδη.

SKILES γαμπίπ απ' την κορυφή μέχρι τα ακροδάχτυλα τον ποδιών σου.
duncan21
Κωστή,ήμαρτον ρε.
Tobias Funke
Οκ αποθηκεύτηκαν τα απαραίτητα screenshots, για να δείχνω στα κορίτσια στις πεφτουλιές μου το βράδυ, οπότε πλέον μπορεί να αποκατασταθεί η τάξη και να επιστρέψει ο Κωστής στην 1η θέση
aegeansheed
QUOTE(Tobias Funke @ Feb 19 2016, 15:18 ) *
Οκ αποθηκεύτηκαν τα απαραίτητα screenshots, για να δείχνω στα κορίτσια στις πεφτουλιές μου το βράδυ, οπότε πλέον μπορεί να αποκατασταθεί η τάξη και να επιστρέψει ο Κωστής στην 1η θέση


Έλα, για σένα και σκρηκαπ από το yahoo μου από το πρωινό report, αφιερωμένο. Έχει και γλυκούλι αβαταράκι πάνω δεξιά!

Pierce
Guys χρειάζομαι trade, να δίνω παραπάνω παίκτες. Δεν δαγκώνω, χτυπήστε τη πόρτα.
aegeansheed
Είπε ότι ήταν αδικία ο Σιπιθρής να βρίσκεται στον πάγκο με τέτοια σκορ και Αποφάσισε να αποκαταστήσει την τάξη.

Τρία career high σε 4 μέρες... just watching, να δούμε αν θα σπάσει το ρεκόρ του Στέλιου.
Pierce
ξέρω, δάσκαλε που δίδασκες , αλλά οι συζητήσεις τράβαγαν και οι συνθήκες ήταν δύσκολες αυτή τη βδομάδα, και έμεινε το τρειντ στο παρα 5.

Πλιζ ψηφίστε, μπας και περάσει αυτή τη βδομάδα.


Westbrook
Terence Jones

για

Mccollum
Millsap
Pierce


thanks για την άμεση ανταπόκριση.
klow13
Ρε μαθιους..Μπαινεις μετα απο ενα μηνα εννιαδα και κανεις -2?-2??Ουτε με 4 ματς δεν ξαναμπαινεις,μαχιμι μεχρι να αφησει τα κοκαλα του.
aegeansheed
Πυγμάχε γύρνα πίσω, δεν την παλεύω άλλο. Κουράστηκα με τους free agents...
klow13
Ωριμασε ρε καζινς επιτελους..Πηγαινε σε κανα ψυχολογο,μη με ξενερωνεις
sacarame


Με 8-1 το τρέηντ πέρασε...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.