Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Fantasy Eastern Conf
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4
klow13
Σορρυ για το αργοπορημένο του τρειντ αλλά άμα μπορείτε ψηφίστε πριν το κλείδωμα να ξέρω πως να κινηθω
Pierce
Meanwhile, στην ανατολή...

Tobias Funke
Ρεκόρ Warriors < Tελευταίο παιχνίδι Kobe < Πρωτάθλημα Όμαρ <<<<<<< Πρωτάθλημα Spysta

Μας επισκίασε πάλι η drama queen





jasonick
QUOTE(Tobias Funke @ Apr 14 2016, 11:15 ) *
Ρεκόρ Warriors < Tελευταίο παιχνίδι Kobe < Πρωτάθλημα Όμαρ <<<<<<< Πρωτάθλημα Spysta

Μας επισκίασε πάλι η drama queen


Κάτσε μην βγει και μας πει ότι ακόμα δεν το έχει εξασφαλίσει. tongue.gif
teopt13
Συγχαρητήρια στο νικητή Tobias, άξιος νικητής σε μία πολύ δυνατή λίγκα! Οι kings για άλλη μία φορα τερμάτισαν στην 2η θέση, φτάνοντας πιο κοντά από ποτέ στον τίτλο. Πήγε να γίνει η έκπληξη χθες, και να πάρει τον τίτλο μία ομάδα που είδε για πρώτη φορά την πρώτη θέση 3 ώρες πρίν τελειώσει η λίγκα, αλλά δεν ολοκληρώθηκε η ανατροπή..

Όσον αφορά την λιγκά, προσωπικά είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από την πορεία της, και ας ήταν λίγες οι αναρτήσεις στο τόπικ μας. Είναι σίγουρα η πιο ανταγωνιστική λίγκα στην οποία έχω παίξει, και αν κάποια παιδια δεν είχαν πολλούς τραυματισμούς θα ήταν ακόμα περισσότερες ομάδες στην διεκδήκηση της πρωτιάς. Γενικά αν κρίνω και από την άλλη περιφέρεια, οπού επίσης ο ανταγωνισμός ήταν μέχρι τέλους υψηλός και ο νικητής κρίθηκε στους 50 πόντους, το φετινό πείραμα το θεωρώ απολύτως πετυχημένο.

Πολλά μπράβο για άλλη μια φορά στον Tobias για την κατάκτηση του τίτλου, και δίνουμε ραντεβού για την επόμενη σεζον!
kudelin8
Που 'σαι ψηλέ???Υπερεκτιμημένε αληταρά..Ναι σεσένα μιλάω μπαμπούλα α.ε.Σεσένα ρε τραμπούκε ανώριμε.6χρόνια αποτύχιες και απολύσεις προπονητών,μιζέριας και διακοπών απο απρίλη μήνα.Ανάθεμα την ώρα που όντας δίπλα στον (οσονούπω) ΜΙΔΑ του fantasy έδωσα το thumbs up στην απόκτηση σου..ακούς εκεί 16ος σε total points.στέρησες την παρθενική απο τις πολλές κούπες σε όλα εμάς τα αμφιδέξια fanboys.Νωντάρα οι οπαδοί της αρμάδας είναι μαζί σου,πάρε κεφάλια δεν μας φτάνει το βάθρο.αμάν πια οι παιδικές ασθένειες ερσάν και ντεπόν
*συγχαρητήρια στον tobias για τον τιτλο όπως και σε pierce,sheed(ατυχία επιπέδου ufos) για την μέχρις εσχάτων μάχη του βάθρου.
spysta
QUOTE(Tobias Funke @ Apr 14 2016, 08:15 ) *
Ρεκόρ Warriors < Tελευταίο παιχνίδι Kobe < Πρωτάθλημα Όμαρ <<<<<<< Πρωτάθλημα Spysta

Μας επισκίασε πάλι η drama queen

γλυκουλι μου !

τα θερμα μου συγχαρητηρια
ειδα τωρα οτι μπορουσε να γινει ΤΡΕΛΗ ανατροπη στο τελος οποτε αποκταει μεγαλυτερη αξια ο τιτλος σου αρα η πιο τιμια σειρα θεωρω οτι ειναι ετσι

Ρεκόρ Warriors < Tελευταίο παιχνίδι Kobe < Πρωτάθλημα Όμαρ <<< Πρωτάθλημα Spysta

για να ειμαι fair δηλαδη τοναταλλοξερωγω cool.gif
klow13
Συγχαρητηρια στον tobias,δικαιοτατα πρωταθλητης.Παρα πολυ καλο ντραφτ,πιστη στους παικτες του ως το τελος,ανεβηκε πρωτος και παρεμεινε εκει ως το τελος σχετικα ανετα,με διαφορα ασφαλειας εως και χθες.

Mπραβο και στον τεο,στα γνωστα του στανταρ ο γιαννης ιωαννιδης του φαντασυ.Δεν υπαρχει μετρια,εστω καλουτσικη χρονια στο προγραμμα για τους qk.Σταθερα πολυ ψηλα.Και ο pierce πολυ καλη ομαδα,με αρκετο σταριλικι στο τελος.

Πολυ ανταγωνιστικη η λιγκα,συμφωνω οτι οι ατυχες ομαδες ηταν για πιο ψηλα(sheed,knickerbocker,morrison).Aκομα φαν των webslingers,αλλα bosh,davis,knight,gallo,jahlil,ποσα να αντεξει μια ομαδα.Και ο σιντ με τις μεγαλες ατυχιες το πηγε μεχρι εκει που δεν παει,για 2 μηνες με fa μεσα και κραταγε.

Μπραβο σε ολα τα παιδια που δεν το παρατησαν καθολου.Θετικοτατο επισης το 0 βετο,ελπιζω να εγινε επειδη οντως δεν ειχαμε τοσο κακα τρειντς τη στιγμη που εγιναν και οχι λογω ελλειψης ενδιαφεροντος tongue.gif

Στα της ομαδας μου,καλα πηγε η χρονια γενικα.Μετριο ντραφτ(καλο 1-5,τιποτα το ιδιαιτερο απο κει και περα,χωρις λαβρακι στα πικς 10-14),με ανεβασαν πολυ τα τρειντς.Η εννιαδα κεμπα,ολαντιπο,κλει,καζινς,χασαν,ελις,ντερο
ν,χαρις,μαθιους/μαχιμι καταπινε θεσεις και ημουν πολυ αισιοδοξος και για τις τελευταιες 4 εβδομαδες με πολυ καλο προγραμμα ολων των παικτων μου.Παρα τον μαλακοκαζινς δεν ημουν για παραπανω,η τελικη διαφορα δεν μου αφηνει κανενα περιθωριο για γκρινια tongue.gif

3 τα βασικα λαθη μου πιστευω

1)Υπερεκτιμησα την ικανοτητα μου να κανω τρειντ τον ντερον.Επαιζε στο 33-34 με λαστ 38 και τον κοιταγα,δεν τον πασαρα στο 30 να ησυχασω.Καθε χρονο τα ιδια.

2)Εγκληματικα λαθη σε στελεχωση εννιαδας.Μπαρεα εξω την προηγουμενη βδομαδα,2 φορες προτιμησα μπογκτανοβιτς με 4 ματς ενω κλει εκανε 150 απο τον παγκο κλπ

3)Το βλεπα να ρχεται για καζινς,φαινοταν οτι θα εχει την περσινη καταληξη η σεζον του πολυ πριν απο το 15ο ταφ αλλα διστασα να τον δωσω χαμηλοτερα απο τα στανταρ του και με σουπερ προγραμμα μπροστα του.Τελικα τον ξεπουλησα για 50 ποντους παραπανω.


Ηταν αηδια αυτο με τα ρεστ την τελευταια βδομαδα.Δεν μπορει να γινει κατι,ορθως παιζουμε μεχρι τελευταια εβδομαδα αφου ειναι pοιnts league,απλα φετος το ξεφτιλισαν.
morrison
Λοιπόν, φέτος θα γράψω λίγο λιγότερα πράγματα από κάθε άλλα χρονιά.
Όχι γιατί ατόνησε το ενδιαφέρον μου για το παιχνίδι όσο πηγαίναμε προς το τέλος (ίσα-ίσα, έπαιζα 100% μέχρι τέλους), ούτε γιατί απογοητεύτηκα από την 9η θέση.
Θα γράψω λιγότερο γιατί η εξέλιξη ήταν αρκετά ξεκάθαρη στο τι έγινε στην δική μου ομάδα άρα δεν θα χρειαστεί να σας κουράσω πάρα πολύ.

DRAFT
Μετά από δύο σερί χρονιές με το νο.13 στον 1ο γύρο, φέτος ήλπιζα για κάτι καλύτερο.
Άρα καταλαβαίνετε το ξενέρωμα μόλις είδα το νο.14 για φέτος, βασικά έχουμε να δούμε παίχτη 45+ από τον Durant το 12-13.

Μόλις έφτασε η σειρά μου η προφανής επιλογή ήταν ο Melo. Φοβήθηκα τα θέματά του όμως και αποφάσισα να πάω στην περσινή επιτυχημένη συνταγή, πήρα τον Drummond πιστεύοντας ότι θα είναι γύρω στο 40 αλλά αυτό το 40 θα το δώσει και τις 82 φορές.
Στον 2ο γύρο μεταξύ Lowry και Bledsoe πήγα με τον δεύτερο γιατί χωρίς βαρίδια τύπου Dragic-I.Thomas, πίστεψα ότι είναι η χρονιά του δικού του ξεσπάσματος.
Για τον 3ο γύρο είχα προαποφασίσει για τον Al Jefferson.
H λογική μου είναι ότι αν υπάρχει ένας παίχτης στον κόσμο που θα σκιστεί στο contract year και θα χαζεύει όλο τον άλλο καιρό τότε αυτός ναι, είναι ο Al Jef. Φατσικά; Στυλιστικά; Αλλά ναι.
Στον 4ο γύρο ο Nerlens Noel μοιάζει καλή περίπτωση με αρκετό upside και στον 5ο η ευκαιρία που θα έχει ο Emmanuel Mudiay με κάνουν να τον έχω στοχεύσει για κάπου εκεί.

Με τα 3αρια να λιγοστεύουν, στον 6ο πήγα σε ένα pick καθαρά θέσης, είναι κάτι που προσπαθώ να κάνω συνήθως για να έχω ελευθερία κινήσεων στους επόμενους γύρους.
O Demarre Carroll δεν με ψήνει αρκετά, αλλά έχω εμπιστοσύνη στον ρόλο που θα έχει στους Raptors, περισσότερη από περιπτώσεις σαν του Middleton ή του Jabari.

Δεν είχα στόχο να σηκώσω με ένα early pick τον Rondo.
Αλλά βλέποντάς τον διαθέσιμο εκεί χαμηλά στον 7ο γύρο, δεν μπορώ να αντισταθώ, ταυτόχρονα υπάρχει και ο Darren Collison διαθέσιμος και με τα δύο κολλητά picks μου (104 - 107) τους βάζω στο μάτι.
Ευτυχώς πάνε όλα καλά και προλαβαίνω να πάρω και τους δύο αν και παραμόνευαν αρκετοί μνηστήρες από ότι φάνηκε, ο Άρης ακόμα χτυπιέται.
Πίστευα ότι για τους δυο τους υπάρχουν σίγουρα 55-60 λεπτά στο παρκέ (48 στο 1 και κανά δεκάλεπτο μαζί), οπότε στο σύστημα του Karl το λογικό είναι να υπάρχουν και καμιά 60αριά fantasy points για το ζευγάρι.
Δεν με ενδιέφερε ποιος θα δώσει τι, ο Collison ήταν ασφαλιστική δικλίδα ακόμα και αν ο Rondo έκανε τα περσινά ή αν έβγαζε τραυματισμό.
Ακόμα και αν ο ένας τραυματιζόταν, ο άλλος θα γινόταν αυτόματα 35αρης, όχι άσχημα για 100+ pick.

Τέλη 9ου γύρου, επιλέγω Zaza Pachulia γιατί αν έχει λεπτά ξέρω ότι μπορεί να παράγει.
Δεν βλέπω ποιος τον απειλεί στο Dallas και μόνη ανησυχία είναι οι τραυματισμοί.

Στους γύρους του πάγκου πάω αποκλειστικά με upside.
Aς βγουν 4 για drop, αρκεί να βγει ο ένας 9αδάτος.
Tony Wroten, Lou Williams, Joffrey Lauvergne, Kent Bazemore, Thomas Robinson είναι οι πέντε επιλογές μου από τον 10ο γύρο μέχρι τον 14ο.

Με δεδομένο το ντεζαβαντάζ από το νο.14, ήμουν αρκετά ευχαριστημένος από το draft μου.
Το Drummond-Bledsoe μου έμοιαζε safe, το upside των Noel-Mudiay ήταν εκεί, glue guys όπως οι Carroll - Collison - Zaza έμοιαζαν να έχουν μεγάλο ρόλο και ο πάγκος μου φαινόταν ότι αργά (Lou->Kobe, T-Rob-> Brook, Wroten) ή γρήγορα (Βaze στο σύστημα που ανέδειξε τον Demmarre πέρσι, Lauvergne πήγαινε για starter μέχρι να γυρίσει ο Nurkic) θα έδινε κάτι.
Το συγκεκριμένο draft είχε μια ιδιαιτερότητα όμως και αυτή ήταν ότι υπήρχαν πάρα πολλά στοιχήματα, παλιοί φαντασιακοί αστέρες, τραυματίες κτλ. που θα έπεφταν χαμηλά μεν, αλλά κανείς δεν ήξερε εκείνη τη στιγμή ποιος από αυτούς θα έκανε come back χρονιά.
Στη δική μου ομάδα τέτοιοι παίχτες ήταν ο Big Al και ο Rondo, υπό κανονικές συνθήκες αυτοί θα όριζαν την τύχη της φετινής χρονιάς.

SEASON REVIEW
Θα χωρίσω την σεζόν σε τρία μέρη.
Στον 1ο κομμάτι, το καλύτερο για εμένα, η ομάδα ήταν πολύ δυνατή και έκανε πρωταθλητισμό.
Την 1η εβδομάδα 9αδα έπαιξαν οι Rondo-Collison-Mudiay-Bledsoe-Carroll-Bazemore-Noel-A.Jefferson-Drummond, αυτοί οι 9 συν τον Zaza σήκωσαν το βάρος μέχρι τα μέσα Δεκεμβρίου.
Ο Drummond μπήκε με το πόδι στο γκάζι, ο Bledsoe ήταν μια χαρά και ο Rondo έκανε την έκπληξη. Παίχτες σαν τον Zaza, τον Collisson και τον Baze έπαιζαν καλά και έκλειναν την 9αδα.
Η ομάδα έφτασε μέχρι την 1η θέση (16 Δεκεμβρίου η τελευταία μου μέρα στην κορυφή), έπαιζε στο 1-2 μαζί με τον Κωστή μέχρι τα μέσα Δεκεμβρίου και έδειχνε ότι τουλάχιστον θα είναι contender.
Το καλύτερο όμως ήταν ότι είχε αυτά τα αποτελέσματα χωρίς να πιάνει τα όρια της, θυμίζω την ίδια στιγμή ο Carroll σούταρε άθλια και έδειχνε ότι έχει 3-4 μονάδες πάνω, o Μudiay ξεκίνησε ψαρωμένα, ο Al Jef έπαιζε χαλαρά και ο Noel ήταν απλά για drop.
Ακόμα και αν έπεφτε ο Drummond ή ο Zaza, μπορούσα να αισιοδοξώ ότι είχα παίχτες που θα ανέβαιναν το ίδιο άρα θα κάλυπτα τη χασουρα και θα έμενα στο παιχνίδι του πρωταθλητισμού.

Η καλή πορεία δεν συνεχίστηκε για πολύ όμως και κάπως έτσι έρχομαι στο 2ο κομμάτι.
Mια σειρά τραυματισμών στην ουσία ξεκλήρισαν τη μισή ομάδα, ο Bledsoe out for season, o Carroll out for season φαντασιακά, ο Al Jef έμεινε κοντά 3 μήνες έξω και ο Mudiay άλλον έναν.
Μάλιστα στο μεσοδιάστημα οι Carroll και Jef επέστρεψαν για περιορισμένες εμφανίσεις, εγώ έτρεξα και τους έβαλα, με αποτέλεσμα να χαλαστούν εβδομάδες από τα χαμένα στο νέο παρκάρισμα τους.
Την ίδια στιγμή και οι Noel, Bazemore έβγαλαν προβληματάκια και έχασαν ματς που χάλασαν εβδομάδες.

Μιλάμε για έναν μήνα καταστροφή, έναν μαύρο Δεκέμβρη που τελείωσε πρόωρα τη σεζόν.
Όταν έχεις μια βάση 10 παιχτών και οι μισοί είναι έξω τότε εκτός από τα ματς που χάνεις εκεί γύρω, είναι πολύ δύσκολο να κατεβάσεις αξιοπρεπή 9αδα.
Πιστεύω ότι από τις αρχές Δεκέμβρη μέχρι τα τέλη Φλεβάρη η ομάδα μου είναι χαλαρά μέσα στις 2-3 χειρότερες της λίγκας και μαζί με τους τραυματισμούς έρχονται μια σειρά ακόμα κακών συγκυριών να ολοκληρώσουν το έργο.

Θα αναφέρω κανά δυο άτυχες στιγμές, πρώτα όταν μία ώρα πριν το lock των ρόστερ κάνω drop τον Biyombo γιατί φοβάμαι την άνοδο του Nogueira (που έγινε και add μάλιστα) και μέσα στο 5λεπτο ο 2ος βγαίνει out με τον Biyombo να δίνει φοβερή εβδομάδα.
Το ίδιο ακριβώς με το drop του Crabbe και μέσα σε μισή ώρα να βγαίνουν out Lillard-McCollum.

Περισσότερο θα σταθώ στο trade Jokic/Booker για Iggy.
Η αρχική ανακοίνωση μιλάει για 6-8 εβδομάδες απουσία για τον Bledsoe, ένα διάστημα στο οποίο οι Suns έχουν μόνο δύο 4άρες.
Θεωρώ τον Booker αναλώσιμο και μαζί με τον Jokic (σε timeshare με Lauvergne εκείνη τη στιγμή και τον Nurkic να έρχεται) βγαίνω για trade για sg/sf με παιχνίδια αυτό το δίμηνο (εκτός από τον Bledsoe, έλειπε και ο Carroll) για να φιλάρω όσο μπορώ μέχρι να γυρίσει ο Bledsoe.
O Iggy δεν με τρέλαινε αλλά ήταν γεμάτος παιχνίδια, ο Bledsoe μια μέρα μετά το trade βγαίνει out for season, o Booker φυσικά αποκτά αξία ros και το αποτέλεσμα ήταν μάλλον το χειρότερο trade που πρότεινα/έκανα ποτέ.
Στην ουσία δεν έφταναν οι απουσίες από injuries, έχανα και δύο πολύ καλά adds για το τίποτα όπως αποδείχθηκε.

Κατά τις αρχές Φλεβάρη, η κατρακύλα δεν έχει τελειωμό, έχω φτάσει 9ος από 1ος, ο Κουτς από κάτω είναι λιγότερο από 500 πόντους μακριά, όση είναι η απόστασή μου και προς το πάνω από τον 8ο.
Κάπου εδώ ξεκινά το 3ο κομμάτι της σεζόν, το πράγμα αρχίζει να μαζεύεται, όχι σε κορυφαία επίπεδα - δεν ήταν δυνατό, αλλά αρχίζει να παίζει η ομάδα κάπως καλύτερα, βγαίνει από το κλαμπ των 2-3 χειρότερων ομάδων που ήταν για κανά δίμηνο.
O KCP που έρχεται, οι επιστροφές Mudiay/Jef, κάποια adds που προσέφεραν όπως οι Goodwin, Sloan, Mack, Jamychal Green μαζί με τους Larkin, Babbit στο τέλος, με κάνουν να πατώ καλύτερα.
Σταματά να μειώνει ο Κουτς, ανεβάζω την διαφορά σταθερά γύρω στους 700 πόντους και κόβω σταδιακά την διαφορά με τους από πάνω μου.
Τελευταίες 2-3 εβδομάδες, βλέπω μέχρι και την 7η θέση και κάνω κάποια tradakia μήπως και προλάβω αλλά ούτε αυτά βγαίνουν, ούτε το tanking του Μεντο βοηθά, ούτε η τελευταία εβδομάδα με τα rests ευνοεί την κάλυψη διαφορών.
Πιστεύω ότι με Κ.Σ ήθελα άλλη μια εβδομάδα για να κερδίσω τις δυο θέσεις πάνω αλλά ας είναι.

TRADES
6 τον αριθμό, λίγα για τα δεδομένα μου, αρκετά για την συγκεκριμένη λίγκα από την άλλη.
Δύο πολύ μικρής σημασίας με Κουτς, J.Hill για Joseph και J.Richardson για T.Allen, θεωρώ ότι τα κέρδισα και τα δύο.
Το KCP/Zaza ήταν επίσης καλό, πρόλαβα κάπως την βουτιά του Zaza που έμπαινε και σε κακό πρόγραμμα.
Στο τέλος ένα που αποδείχθηκε σχεδόν ίσο Mathews/Mudiay, Bazemore και ένα ξεκάθαρα χαμένο T.Young/Al Jef, KCP, Sloan.
Για το εμφατικά χαμένο Iggy/Jokic, Booker τα είπα από πάνω.

PLAYERS
Drummond Τον πήρα για 40*82 και έκανε 39.7*81. Δεν έχω παράπονο, απλά όταν κάνεις αυτό το ξεκίνημα μετά περιμένεις να σταθεί λίγο παράπανω (κανά 42). 17ος σε συνολικό σκορ, όχι άσχημα.
Bledsoe Ξεκίνησε παίζοντας στο 43-44, αλλά τι να λέμε. Δεύτερη φορά τα στα τρία τελευταία που χάνω τοπ20 pick πριν τα Χριστούγεννα μετά τον Horf πρόπερσι. Θα το σκεφτώ αν τον ξαναπάρω πια δύο φορές.
Al Jefferson Ήταν άστοχος, με λιγότερο usage και λεπτά στις αρχές αλλά έπαιζε στο 30+. Όταν επέστρεψε ερχόταν από τον πάγκο για 22-23 λεπτά και έδινε γύρω στο 25.
Έκανε μια τεράστια τελευταία εβδομάδα αλλά τον είχα δώσει με trade. Αποτυχία και λάθος μου και το pick του και το trade.
NoelΣτην αρχή ήταν για drop. Όταν έφεραν τον Ish άρχιζε να παίζει για εκεί που τον πήρα αλλά πώς να βρεις ρυθμό όταν κάθε λίγο χάνεις και 3-4 παιχνίδια. Από τους πιο εκνευριστικούς παίχτες που είχα ποτέ.
MudiayΈπαιζε άσχημα στις αρχές αλλά έδινε ένα 25αρακι.
Τραυματίστηκε, βούτηξε sto 22-23, τελείωσε με 26 όταν ανέβηκε στο τέλος. Περίμενα κάτι πιο κοντά στο 30.
D.CarrollΉταν άστοχος και έδινε ένα 25-26 στην αρχή. Μετά απλά δεν υπήρξε.
RondoΤο μοναδικό πραγματικά φωτεινό σημείο της σεζόν. Από τα πικ ρίσκου που βγαίνουν και σε πάνε για contender αν οι άλλοι είναι απλά average.
42.3 και υγεία, μόνο κακό ότι στο τέλος της σεζόν που είχε καλό πρόγραμμα έχασε πολλά παιχνίδια λόγω rest.
D.CollissonΑξιόπιστος με Rondo, καταπληκτικός χωρίς.
Pachulia Για μεγάλο διάστημα έμοιαζε steal στον 9ο γύρο, κατέρρευσε μετά τον Φλεβάρη όμως αλλά δεν πλήγωσε την όμαδα φεύγοντας σαν κύριος.
Bazemore Ασταθής αλλά για επιλογή 13ου γύρου έβγαλε τα λεφτά του και με το παραπάνω.
KCP Ωραιότατος με 29 εντός 9αδας σε 17 παιχνίδια.
J.Hill Κατάφερα να πιάσω καλές εβδομάδες του, 24 μ.ο σε 14g.
Iguodola To trade του ήταν λάθος αλλά αυτός δεν κατάφερε καν να κάνει αυτό για το οποίο ήρθε (3-4 εβδομάδες με 80).
Mack Είχα αποφασίσει ότι θα γίνει άμεσα add αν πάει στη Utah. 26.8 στην 9αδα, βοήθησε.
Sloan-Larkin Και οι δύο την έκαναν τη δουλειά. 23.7 σε 20 ο Sloan, 28.8 σε 10 ο Larkin.
Babbit Aποδοτικότατος, 30.3 σε 9.
T.Young Αγόρασα 5-5 δικά του ματς, για 6 του Al Jef και 5 του KCP. Έπαιξε 2 και έγινε shut down, γελάει ο κόσμος.
Μathews Περίμενα κάτι πιο προς το 30 εκεί στο τέλος, 25.2.

Υπάρχει κάποιος λόγος που οι πρωταθλητές καταποντίζονται την επόμενη χρονιά.
Είναι δύσκολο να σου πάνε τα πράγματα στρωτά και ωραία δύο φορές σερί και φέτος το κατάλαβα καλά.
Aπό την άλλη, όπως και να το δεις, το ντραφτ δεν βγήκε και δεν κατάφερα να διαχειριστώ την κρίση του Δεκεμβρίου.
Ακόμα και όταν η ομάδα έστρωσε κάπως και πήγε να πάρει θέσεις προς τα πάνω, έκανα trades που δεν βγήκαν στους παίχτες που ήρθαν και έδωσα αριθμητικά περισσότερους με συνέπεια να λιγοστέψουν οι λύσεις και να αναγκαστώ να βάλω παίχτες που το΄χα ψιλιαστεί ότι πάνε για rest (πχΡόντο).

Τις πρώτες 6-7 εβδομάδες η ομάδα έδειξε ότι έχει προοπτικές, στο τέλος όμως η 9η θέση είναι ισοφάριση του αρνητικού ρεκόρ 6αετίας, τα χαμένα μου ήταν τα περισσότερα της 4ατίας που μετριούνται, τα παιγμένα τα λιγότερα (ήθελα να βάλω και άλλα αλλά πώς να γίνει με πάγκο με μόνιμα 2 τραυματίες και 2-3 ακόμα που τύχαινε ανα εβδομάδα να είχαν λίγα ματς αλλά δεν ήταν για drop) και ο μέσος όρος ο μικρότερος στα τέσσερα αυτά χρόνια.
Με αυτή την έννοια, η μέση της βαθμολογίας κάνει την προφανή αποτυχία να μοιάζει λίγο ηπιότερη.

Η λίγκα συνολικά ήταν όπως την περίμενα πάνω κάτω από τη μέρα που είδα την 15αδα.
Πολλοί καλοί παίχτες, σφιχτή σε trades, με το draft να παίζει τον πρώτο ρόλο.
Αν και δεν υπήρχε κίνηση στο τόπικ ήταν πραγματικά πολύ ανταγωνιστική, η εικόνα ξεγελούσε δηλαδή.
Τα trades ήταν λίγα αλλά δίκαια, στα adds δεν προλάβαινες να πάρεις χαμπάρι.
Νομίζω και εγώ ότι ήταν η πιο δύσκολη που έχω παίξει.

Νομίζω ότι οι πρώτοι 6 έκαναν όλοι πολύ καλή δουλειά, πολύ προσεκτική.
Πίστευα στον Omar ακόμα και στις κακές του χρονιές, με θυμάμαι να γράφω ότι είναι μέσα στους τοπ παίχτες ακόμα και τότε, έγραφα ότι θα το ξαναβρει πράγμα που το έκανε με τον καλύτερο τρόπο.
Μπράβο του όπως και στους υπόλοιπους 13 για φέτος.
Η ιστορία νοιώθω ότι χρωστάει ένα πρωτάθλημα στον Κωστή και στον Άγγελο από την άλλη λίγκα, πιστεύω ότι σε 1-2 χρόνια από τώρα θα έχει αποκατασταθεί η τάξη και για τους δύο και μιλάω λίγο και από προσωπική εμπειρία εδώ.

Εγώ τα τελευταία 1-2 χρόνια κάνω σκέψεις αποχώρησης, ψήθηκα πρόπερσι και έπαιξα, πέρσι έπαιξα για την μία και μοναδική ευκαιρία του back2back.
Θα δούμε πώς θα είμαστε σε λίγους μήνες και θα τα βρούμε τότε.
Pierce
Ζόρικη χρονιά, πολλές καλές ομάδες , πηγαίναμε σε φάση 5χλμ στίβο οι πρώτοι 6-7 . Ίσως κάνω ένα αναλυτικό ποστ κάποια στιγμή. Συγχαρητήρια τζουτζούκο.
kotzito
Συγχαρητήρια και στον νικητή και σε όλα τα παιδιά για την συμμετοχή. Μπορεί να μην ήμασταν τόσο ενεργοί όσο στην άλλη Λίγκα σε trades και επικοινωνία, αλλά όλοι ασχολούμασταν και δεν το παρατήσαμε και είχε αρκετό ενδιαφέρον γενικά. Μακάρι να συνεχίσουμε έτσι και του χρόνου και φυσικά να τα πάμε κι ακόμα καλύτερα.

Προσωπικά είμαι ικανοποιημένος σχετικά. Μου στοίχισε το draft ίσως αρκετά όπου προτίμησα να το παίξω πιο safe με αποτέλεσμα οι περισσότεροι παίκτες που δεν draftαρα λόγω του ότι φοβήθηκα ότι θα με χαντακώσουν, να πάνε καλύτερα από τις προσδοκίες. Πολύ καλό πρώτο 1/3 σεζόν όπου η ομάδα δεν είχε τραυματισμούς και DTD με αποτέλεσμα μέχρι τότε να βρισκόμαστε σταθερά σχεδόν στην πρώτη τριάδα. Στην συνέχεια ξεφούσκωσε, ήρθαν και αρκετοί τραυματισμοί με κύριο τον Valanciunas και αποκορύφωμα τον Favors ο οποίος έναν μήνα έπαιζε με τα νεύρα μας πότε θα γυρίσει, οπότε στο τέλος η 8η θέση ήταν φυσικό επακόλουθο δεδομένου ότι και τα υπόλοιπα παιδιά άρχισαν να ανεβαίνουν και σε πολλούς να αποδίδουν οι επιλογές ή τα trades τους.
Pierce
Για να πάρουμε παρουσίες σιγά σιγά.
Tobias Funke
teopt13
Καλημέρα, και Εγώ μέσα.
klow13
Και εγω μεσα.
Knickerbocker
Μεσα!!
rchos
το αυτό
aegeansheed
Λέω να σναπάρω κι εγώ... wink.gif

duncan21
Καλημέρες!Μέσα κι εγώ προφανώς.Υπάρχουν κάποιες ιδιαιτερότητες βέβαια,πρώτη,δεν ξέρω κατά πόσο θα είμαι ενεργός μέχρι τα μέσα Γενάρη(θα το προσπαθήσω) και δεύτερη,το ντραφτ.Μπορώ σίγουρα μέχρι της 13 Οκτώβρη αλλά από εκεί κι έπειτα είμαι στον αέρα.Μου φαίνεται λίγο δύσκολο να γίνει το ντραφτ μια εβδομάδα νωρίτερα απ' το συνηθισμένο οπότε περιμένω τι θα πουν τα αφεντικά.
Tobias Funke
Αφού ξεκινήσαμε με τις ημερομηνίες, να πω κι εγώ ότι 16 και 17/10 δεν θα μπορώ σίγουρα
kotzito
Μέσα κι εγώ...
Pierce
Θα τις δούμε τις ημερομηνίες, αλλά αφού καίγεται εκείνη η κυριακή , ίσως το πάμε για μεσοβδόμαδο φέτος.

Guys όσοι δεν έχετε δώσει παρόν (είτε εδώ είτε με άλλο τρόπο) , do it για να κάνουμε τα πλάνα μας. Μέχρι την Τετάρτη.
Pierce
Θα βάλω και ψηφοφορία, λόγω (και ) του Φαντάρου , ως πιθανή ημερομηνία την Τετάρτη 12/10 , 22:00 . Αν δεν, βλέπουμε για εναλλακτικές.
Gravedigger
Μέσα και εγώ.
Pierce
Έχουμε δυσκολίες για την Τετάρτη. Βάζω ψηφοφορία για την Πέμπτη , 13/10 ώρα 22:00. Σόρι φορ δι ινκοβινιενς.
Pierce
Locked!

Πέμπτη 13/10 στις 22:00.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.