Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Fantasy Eastern Conf
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4
Pierce
Aπλά να δηλώσω ότι το trade ήταν 4-2 υπέρ κατά (και ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ tongue.gif ) , οπότε σύμφωνα με τον κανονισμό έπρεπε να πάρω εγώ την απόφαση.

Το άφησα να περάσει, γιατί δεν είμαι σίγουρος για την πορεία του Paul φέτο. Αν ήταν στα περσινά επίπεδα δεν θα πέρναγε, αλλά δεν έχει δείξει τέτοια στοιχεία.

teopt13
QUOTE(Pierce @ Nov 16 2015, 19:00 ) *
Aπλά να δηλώσω ότι το trade ήταν 4-2 υπέρ κατά (και ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ tongue.gif ) , οπότε σύμφωνα με τον κανονισμό έπρεπε να πάρω εγώ την απόφαση.

Το άφησα να περάσει, γιατί δεν είμαι σίγουρος για την πορεία του Paul φέτο. Αν ήταν στα περσινά επίπεδα δεν θα πέρναγε, αλλά δεν έχει δείξει τέτοια στοιχεία.


Για τον ίδιο λόγο το άφησα και εγώ. Για ποιόν λόγο όμως τόσο μικρή συμμετοχή; Οι άλλοι εφτά γιατί δεν ψηφίσατε; Στο πρώτο trade της χρονιάς η συμμετοχή ήταν ανάλογη;
morrison
QUOTE(Tobias Funke @ Nov 16 2015, 01:58 ) *
Οι κανόνες αυτοί είναι άγραφοι, οπότε σταμάτα πια να είσαι ο άτεγκτος και σωστός κι έλα μαζί με εμένα και τον Σπύρο στη σκοτεινή πλευρά... Τα έχω ξαναπεί για τα βέτο αλλά βλέπετε και τους δίπλα που δεν αφήνει η σακαράκα να περάσει τίποτα και ζηλέψατε.

Aφού με ξέρεις...πάντα είμαι άτεγκτος και σωστός για trades των άλλων

QUOTE(Tobias Funke @ Nov 16 2015, 01:58 ) *
Την πρόταση btw δεν την έκανα εγώ κι ούτε έχω μιλήσει με τον άλλο ιδιοκτητη αλλά υποθέτω ότι το έκανε στη λογική του να ανοίξει και το ροτέισον του.

E, αφού την έκανε αυτός έπρεπε να κάνεις decline. tongue.gif


QUOTE(Tobias Funke @ Nov 16 2015, 01:58 ) *
Την εκδίκηση μου για την ψήφο σου θα την πάρω σύντομα αλλού...

Kανόνας νο.346
Στη κωλομπαρού λίγκα πάει ως εξής: πρώτα δίνεις βίντεο και μετά σε παίρνουμε στα σοβαρά.
T.W.Is.M.
Ρε αφηστε τα αυτα κι ελατε στην αγρια Δυση να δειτε ιντριγκα, σαπουνοπερα και σασπενς!
Εκει συμφωνουμε σε τρειντς, τα παιρνουμε πισω, τα ακυρωνουμε ενω περνανε, τροποποιουμε αυτα που δεν περνανε μπας και περασουν, αλλα κι αυτα που ακομα ειναι υπο εξεταση!
Τωρα που το σκεφτομαι, μηπως να επεκτεινουμε τις ανταλλαγες και στους managers? Να σας δωσουμε spysta για 2 managers, γιατι ο Σπυρος θα κανει τοσες ανταλλαγες οσο οι αλλοι 2 μαζι??? tongue.gif
Pierce
QUOTE (teopt13-1908 @ Nov 16 2015, 20:25 ) *
Για τον ίδιο λόγο το άφησα και εγώ. Για ποιόν λόγο όμως τόσο μικρή συμμετοχή; Οι άλλοι εφτά γιατί δεν ψηφίσατε; Στο πρώτο trade της χρονιάς η συμμετοχή ήταν ανάλογη;


Όταν έφτασε στο 7-1, το πέρασα.
aegeansheed
Αλάου από μένα. Μπορεί να κλίκαρα και 5-6 φορές (ESPN flaw, Αντώνη σημείωνε), έτσι για το γαμώτο, χωρίς λόγο, απλά επειδή μπορούσα. Φαντάζομαι δε μπορεί να δείχνει 45-1 ε? Αλλά γιατί να μη δοκιμάσουμε.

Βαθμολογίες δε θα έχουμε φέτος ή περιμένουμε τη στιγμή που η Σμαραγδένια Πόλη θα αρχίσει να λάμπει ξανά στην κορυφή του Λόφου της Κατάταξης? tongue.gif

Ούτε καν μια απομίμηση στάντινγκς με ακαταλαβίστικα γκραφς από Ομάρ Ακμπάρ δεν έχω δει.

Ο Skiles άρχισε τις αρχ***ς του πάλι. Έφαγε πάγκο ο Βουτς λέει επειδή δεν ήταν αρκετά καλός. Μη φέρνετε καλούς ντελικάτους παίκτες στον τύπο, δώστε του τρεις Matt Barnes, τέσσερις Schilb (με φανέλα Γαλατά!), δυο-τρεις Μπέβερλυ και μερικούς Κουφούς να δίνει τον αγώνα του για πάλη και ξύλο σε κάθε ματς.

http://forums.rotoworld.com/index.php?show...3841&page=2
Ακόμα θυμάμαι από τη χρονιά που ήταν στους Bucks ένας από τους τρεις συντάκτες στο Roto είχε Twitter avatar το πρόσωπό του με κόκκινη "Χ" έκδοση.
sacarame
QUOTE(aegeansheed @ Nov 19 2015, 11:39 ) *
Βαθμολογίες δε θα έχουμε φέτος ή περιμένουμε τη στιγμή που η Σμαραγδένια Πόλη θα αρχίσει να λάμπει ξανά στην κορυφή του Λόφου της Κατάταξης? tongue.gif


Κομμένα τα στατς. Ο Αντώνης έχει πάρει άδεια από τη σημαία.. cool.gif
morrison
Για στατς...
Θα δούμε, δύσκολο νομίζω. Τα άλλα είναι εύκολα, τα χαμένα όσο μαζεύονται είναι θέμα.

Από την 1η θέση, έστω και προσωρινά, δηλώνω περήφανος που καπάκι μετά από πρωτάθλημα η ομάδα πιάνει ξανά τέτοιες θέσεις.
Δεν ελπίζω σε μεγαλεία, απλά στο σπάσιμο της παράδοσης του καταποντισμού του reigning champ την αμέσως επόμενη χρονιά.

Νοέλ νικιέται το σπίτι σου, νικιέται το σπιτάκι σου. Παίξε μπάλα μην σε κουρέψω μουλαροτεκνάδα.

Ομάρ Σαρίφ δεν ξέρω, κάτι για εκδίκηση άκουγα, έτσι μου είπανε λέει, τι να σου πω, δεν ξέρω και πολύ καλά.

Αλάου εννοείται για το σημερινό.



Pierce
Επειδή φαίνεται να περνάει το trade ( σκάιλς τον παίρνεις ) , ο Μακόλουμ είναι και αυτός για διαθέσιμος ( αν φύγει ο μακόλουμ , θέλω pg αλλιώς δεν γίνεται) μαζί με τους υπόλοιπους που έχω στο block και κυρίως με τον



ώπα σόρυ


ώπα λάθος


πάμε άλλη μια


ε ρε διάολε


ΑΥΤΟΝ
Pierce
φέρε πίσω τους σούληδες ρε, πάλευα 15 λεπτά να βρώ την φωτογραφία του σπόρτινγκ
aegeansheed
Σκεμπέδες βλέπω. Πλάνο εξυγίανσης βλέπω. Μου αρέσει το πνεύμα... Να προετοιμάζομαι για Blake και Smart δηλαδή. biggrin.gif


spysta
laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Pierce
Kαλορίζικος Κουτς.

Ήταν 7-0 η ψηφοφορία οπότε το πέρασα πριν τις 24 ώρες.




ΥΓ: ΣΤΑ ΤΣΑΚΙΔΙΑ ΣΚΑΙΛΣ
aegeansheed
Μακράν η ομάδα που μου αρέσει περισσότερο ως ύπαρξη είναι οι Cojones/Κωχώνες/Μπωθρόνες, μάλλον για τους άπειρους συνδυασμούς που σου προσφέρει να κακοποιήσεις το όνομά της, αλλά και λόγω Στεφ-Άστρο Λαμπρό σε οδηγεί.

aegeansheed
Marcus Smart: born D2D, died like a D2D hero... Plz μην του βγάλετε ποτέ το ταγκ
Knickerbocker
Έτσι...τιμώρησε με ρε πορ που σε εβαλα για 1 και μοναδική φορά πάγκο...7 μπλοκ ρε ατιμε;
kotzito
QUOTE(aegeansheed @ Nov 20 2015, 12:39 ) *
Μακράν η ομάδα που μου αρέσει περισσότερο ως ύπαρξη είναι οι Cojones/Κωχώνες/Μπωθρόνες, μάλλον για τους άπειρους συνδυασμούς που σου προσφέρει να κακοποιήσεις το όνομά της, αλλά και λόγω Στεφ-Άστρο Λαμπρό σε οδηγεί.

Μην ακούσει καλή κουβέντα αυτή η ομάδα, αμέσως να την πιάσουν οι τραυματισμοί tongue.gif
a bullet for your head
QUOTE(Knickerbocker @ Nov 22 2015, 11:08 ) *
Έτσι...τιμώρησε με ρε πορ που σε εβαλα για 1 και μοναδική φορά πάγκο...7 μπλοκ ρε ατιμε;

Είμαι ο μάνατζερ που τον έχει στην διπλανή λίγκα.
Ευχάριστη η όλη του παρουσία ως τώρα...ο πιτσιρικάς έχει upside!
Knickerbocker
QUOTE (a bullet for your head @ Nov 22 2015, 19:13 ) *
Είμαι ο μάνατζερ που τον έχει στην διπλανή λίγκα.
Ευχάριστη η όλη του παρουσία ως τώρα...ο πιτσιρικάς έχει upside!


Σωραιος...και εγω βασικουρα τον ειχα απο την πρωτη εβδομάδα,με τρόμαξαν κατι 18αρια και έφαγε ενα πάγκο.μακαρι να πάρει λιγο χρονο παραπάνω αλλα φοβάμαι το hype μην του κανει κακό.μα να φωνάζουν το όνομα του να μπει απο τον πάγκο;α ρε Γκάρντεν καλτιλα
Pierce
Με επιβεβαιώνεις για ότι σου έχω σούρει τόσα χρόνια .



Pierce
meanwhile in East coast

kotzito
Κανένα trade να ανάψουν τα αίματα σαν τους δίπλα θα γίνει; laugh.gif

Τουλάχιστον εδώ έχουμε μεγάλο ντέρμπι. 1ος με 6ο 82 πόντους διαφορά...
Pierce
Αν κάποιος θέλει να ανοίξει το rotation του, ας στείλει μήνυμα ή πρόταση για τους παίκτες του trading block . Αν και γενικά είμαι συζητήσιμος για όλους εκτός των untouchables .

Πάλι καλά που πόσταρε και ο κοτζίτο, και δεν μιλάω μόνος μου.
klow13
Δεν ιδρωνουμε απο τις 500 σελιδες στο τοπικ της δυσης,εχουμε μακραν πιο γαματη λιγκα.Απλα κανενα αμφιλεγομενο τρειντ,γραφηματα και κανας τσακωμος θα ηταν το αλατοπιπερο.

Απο τοτε που παιζει σταθερα πολυ καλα ο πορζινγκις στα ματια μου μεγαλο φαβορι ειναι ο knickerbocker,και ας τον εχει γαμησει λιγο ο ντειβις,εχει μεγαλο βαθος.Απο κοντα και ο sheed με τρομερα αντ σε ενα ηδη πολυ καλο ντραφτ(καλα στην προπονηση της γιουτα ησουν και πηρες τοσο γρηγορα booker?).Ολοι ομως που διεκδικουν μεχρι στιγμης εχουν καλες πιθανοτητες.

Καζινς εισαι πληγη ρε,ξυπνα.
Tobias Funke
Να 'χεις την ευχή μου αντράκι μου!

aegeansheed
Να και κάτι που δεν έχετε εκεί απέναντι. Βαθμολογίες και Missed Games #East side

-We got money you broke ass niggaz
morrison
Ο Μόρισον σου δίνει τη δυνατότητα να γίνεις παίχτης εννιάδας

ΓΙΝΕ ΚΑΙ ΕΣΥ 9ΔΑΤΟΣ

Το παιχνίδι παίζεται εύκολα και η συμμετοχή είναι δωρεάν. Αφιέρωσε ελάχιστο χρόνο, βάλε κανά 5-6 πόντους με 4-5 ριμπάουντς (Stanley Johnson, James Johnson, P.J Tucker, Andrew Nicholson) και μπορείς να είσαι στο παιχνίδι, ΚΕΡΔΙΣΕ μεγάλα δώρα!!!!

-Ρε εσύ Αντουάν τι μας λες, πού'ναι τα στατς;
-Αν δεν κατεβάσω σοβαρή ομάδα ΣΤΑΤΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ. Έτσι απλά.
duncan21
Λίγο φιλότιμο ρε κιαρατάδες,τι ζητάω?Ωραίο ξύπνημα,με παναγίες πρωί πρωί.

υ.γ Αντουάν,τι Joseph...

spysta
QUOTE(Tobias Funke @ Dec 7 2015, 10:33 ) *
Να 'χεις την ευχή μου αντράκι μου!

ελα πες την αληθεια .. σου λειπω πολυ μπουμπουκακι μου εεε ??
klow13
Ναι,ασε τεπε στον παγκο βλακα..Παρε τωρα αθροιστικα σκορ ευρωλιγκας απο τα 2 σαπακια που προτιμησες στη θεση του.

Τα απανωτα decline ολων σας κλονισαν την εμπιστοσυνη μου στον παικταρα..Παραμενει διαθεσιμος παραυτα μαζι και με ολους τους αλλους αμφιδεξιους πλην μπουγκι και ελις(στην τιμη τους τουλαχιστον).Καλοδεχουμενος κανας σεντερ.
Pierce
Θα ήθελα ειλικρινά να ακούσω τα 2 veto , από περιέργεια. Ποιος θεωρείτε ότι χάνει;



Αnyway, πέρασε.
aegeansheed
Περιμένοντας το επόμενο ποστ/ τις βαθμολογίες του Μόρισον...
morrison
Έκανε καλό ματς ο Νοέλ, ξεπαστρεύτηκε ο Μπλέτσας..(πριν από 5αρα).
klow13
Γκαλιναρι παλι καλα που προπονηθηκες δευτερα.Out for season θα ησουν ηδη αμα δεν ειχες προπονηθει.
Deja vu με ντερον,χανει καμια 4αρα ματς και γυρνα σαν τιμιο back up του jack περσι,του μπαρεα φετος.Aκουσε και ποπ λεει,δεν αποκλειω χειρουργειο.Εισαι ωραιος ομως,για αυτο σε προτιμαμε
Knickerbocker
Παίδες χρονια πολλα με υγεία...και πολυ fantasy
Knickerbocker
Έπεσε ψειρισμα οπως παντα...έτοιμο το decline αλλα:Κεμπα θα μας λείψεις.Howard για πιο πανω σε πήραμε-ας τα πάρει ο Νώντας.
Γκαλο αγορι μου...ενα 80% απο τα υπόλοιπα ζητάω πολυ ειναι;

Ps:με το που κανω accept (ακομα στην ομαδα) κανουν 58 και 71.classic!
ps2:θελει κανεις κάλυψη 2/1 KCP και Joe Johnson?
aegeansheed
Σταμάτησε να μου έρχεται το email report με τα σκορ της ημέρας από το ESPN. Συμβαίνει σε κάποιον το ίδιο?

(απλά έγραψα κάτι για να μη στοιχειώνει το topic, σαν τα τηλεφωνήματα σε πελάτες για να διατηρηθεί η ανθρώπινη επαφή tongue.gif )
duncan21
Τι έκανες ρε ΘΕΕ Φέιβορς?0/9 ρε?Πως το έκανες αυτό ρε υπεργαμάτε τύπε?Πόσο κάνει ρε τρελέ 37.6 x 9 ?

υ.γ

sacarame
QUOTE(duncan21 @ Jan 11 2016, 14:26 ) *
Τι έκανες ρε ΘΕΕ Φέιβορς?0/9 ρε?Πως το έκανες αυτό ρε υπεργαμάτε τύπε?Πόσο κάνει ρε τρελέ 37.6 x 9 ?

υ.γ




Συμπάσχω και συμφωνώ με το Γιάννη. ΦΑΒΟΡΙΤΑ Α ΠΑΓΑΙΝΕ ΑΠΟ ΔΩ ΡΕ....0/9 ρε σκατίφλωρα;;;


klow13
Αυτο ηταν ερσαν,2μισι μηνες αντεξα φετος.Οριστικη ρηξη.Ουτε να σε βλεπω στα ματια μου προδοτικο στοιχειο.
klow13
Πιθανότατα δεν θα μπει κανείς σας στον κόπο να ασχοληθεί με τα 2 σαπακια του τεο,απλά επειδή συμφωνησαμε να πάρω και φελτονα στο τρειντ για κάλυψη στα 2 πόνυ μου,αν γίνεται ας συμπεριληφθεί και ο μπουλης στο τρειντ και να μην ισχύσει το ντροπ του μειο.
kotzito
Δίνεται ο Dirk μαζί με κάποιον ή κάποιους εκ των Bradley, Morris, Turner αν ενδιαφέρεται κανένας...
duncan21
Ρε μλκ δεν γίνεται αυτό το πράγμα φέτος.Όποιον 7-8-9ο παίκτη βάζω συνήθως έρχεται από εβδομάδα 80(+) πόντων με 4 ματς είτε 70(+) με 3.Ε,την επόμενη που τους βάζω έχουμε και λέμε:

Αugustin 33 (4)

Livingston 36 (3,ενώ είχε 4 ματς)

Τ.Johnson 37.7(2,ενώ είχε 4 ματς)

Joseph 38 (4)

Brewer 48.6 (4)

Adams 49.5 (4)

Henderson 56.2 (4)

Dudley 58.3 (4)

Harris 61.5 (4)

Patterson 64.6 (4)

Belinelli 72.9 (4)

Mέσα σ' όλα αυτά υπάρχει κι αυτός ο μέγας σουτέρ των 7 θαλασσώνε και 5 ηπείρωνε,ο Danny o Green με το 503.2 σε 32 ματς.Ήτοι 15.73 μέσο όρο.Θα μου πείτε ότι είμαι μλκς που δεν τον ντροπάρω και θα 'χετε δίκιο.

υ.γ Favs,ένα ματς ρε φίλε.Για το Θεό δηλαδή.
klow13
Έτοιμος να παρατήσω το φαντασι ειμαι με την πάρτη σου ερσαν.
Συγχαρητήρια τεο,άξιος πρωταθλητης(δν γίνεται να μην προβω σε αντιστροφο γούρι,με έχει τσαντίσει ο ργιολης..)
aegeansheed
O παλιός "καλός" Dwayne Wade επέστρεψε για τα καλά...

Thanks που μου θύμισες γιατί έπεσες τόσο πολύ και σε πήρα εκεί που σε πήρα... sad.gif
morrison
Μεγάλες Αλήθειες Του Φάνταζυ Νούμερο Τρεις Χιλιάδες Τετρακόσια Τριάντα Έξι

Όταν ένας παίχτης δεν αποδίδει του αλλάζεις θέση μέσα στην 9αδα (πχ.από SF τον βάζεις F, από G τον πετάς Utility) και άμεσα πετά νύχια, τρίχες, γίνεται λυκάνθρωπος και μπαίνει γαζώνοντας ότι υπάρχει μπροστά του.
Εκτός αν είσαι εγώ μετά τον Δεκέμβρη που όλα πάνε λάθος, μάλλον όλη η ομάδα είναι το λάθος, ίσως εγώ είμαι το λάθος, πρέπει να το ψάξω...

Κωστή κράτα γερά...
aegeansheed
Δεν είμαι και πολύ καλά σήμερα sad.gif , η ομάδα πήγε απροσδόκητα καλά, αλλά λίγες ώρες μετά διαβάζω για σπασμένα χέρια...

Και δεν είναι αυτό... Σάββατο, καλή ώρα, έπαιξα bowling, για πρώτη μου φορά... Μαντέψτε τί σχολιάζαμε με φίλο -φετινό fantasy rival εκεί...

Όποιος δε θυμάται, τέσσερα (?) χρόνια μετά, την ξανανεβάζω...





Περιμένοντας τον επόμενο, Λερναία Ύδρα γινήκαμε...
aegeansheed
Αφιερωμένο στο μεγάλο ταλέντο της ομάδας, που θέλει και All-star Game χωρίς να παίζουν καν...



Μόνο για Μύκονο είστε. Εσείς και η Εθνική Μπάλας...
QUOTE
Griffin and teammate DeAndre Jordan are good friends with the staffer involved in the incident, according to sources. Griffin, in fact, has vacationed with the staff member.

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.