Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Μεταγραφές 2018-2019
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14
basket72
QUOTE (RipCity @ Jun 21 2018, 11:53 ) *
Με Vildoza ως βασικό project στον άσο ίσως θέλει από πίσω του κάποιον πιο "συνεργάσιμο" που θα δέχεται μειωμένο ρόλο όπως ο Huertas, ενώ και στο 2 με Beaubois, Janning δε χωρούσε ο Granger. Φαντάζομαι γι' αυτό και δεν έχει νόημα να τον πληρώνουν 1Μ.


Σωστό περί βασικού project για Βιλτόσα, αλλά θα πάνε σίγουρα και για δεύτερο άσσο/ κόμπο επιπέδου Γκρέιντζερ. Κι ενδεχομένως και αντί Μαρσελίνιο λόγω ηλικίας και μόνο. Θα εξαρτηθεί από το τι θα γίνει με το ντόμινο Μαρτίνεθ- Γκρέιντζερ. Π.χ αν γυρίσει ο Καλντερόν που τα έχει τα χρονάκια του, τότε δεν μπορούν να κρατήσουν και τον Βραζιλιάνο. Το πιο πιθανό/ λογικό πάντως είναι να μείνει ο Μαρτίνεθ και να φύγει ο Γκρέιντζερ. Με πάσα επιφύλαξη γιατί Κερεχέτα είναι αυτός. smiley.gif
Μέγας παίκτης.
Θα γίνει ή έχει ήδη γίνει πρόταση ανανέωσης πάντως σε Μπομπουά και Τζάνινγκ.

* Κάτι μου λέει ότι η Μπάρσα έχει ήδη άτυπο προσύμφωνο για του χρόνου είτε με Σάρας είτε με Πέδρο Μαρτίνεθ(με προοπτική πενταετίας στο χαλαρό). Εξού κ ο ένας χρόνος συμβολαίου στον Πέσιτς, εξού και η γκρίνια του Σέρβου, μιας και κάποιες από τις μεταγραφές που έχουν γίνει ή είναι για να γίνονται, παίζει σοβαρά να είναι και έργο του επόμενου προπονητή, πέραν του GM της καταλανικής ομάδας.
pan24
Συμφωνα με τους Σερβους ο Ζοτς παει για Τεοντοσιτς και αν δεν ερθει αυτος Ευρωπη θα παει για Ντιλεινι με τον οποιο φημολογειται οτι ηδη υπαρχει συμφωνια
basket72
QUOTE (pan24 @ Jun 21 2018, 14:11 ) *
Συμφωνα με τους Σερβους ο Ζοτς παει για Τεοντοσιτς και αν δεν ερθει αυτος Ευρωπη θα παει για Ντιλεινι με τον οποιο φημολογειται οτι ηδη υπαρχει συμφωνια

Πω, πω τι έχουμε να δούμε φέτος. All star περιφέρειες μαζεύονται σιγά-σιγά σε Φενέρ, Μπαρτσελόνα. Ρεάλ και ΤΣΣΚΑ παρότι είναι ενταξει-ιδίως η πρώτη- βλέπω να κάνουν κι δαύτες καμιά κινησούλα.
Το διάστημα που γίνανε οι δυνατές/προπαρασκευαστικές κινήσεις το βλέπω ανάμεσα στα playoffs και το F4.Ίσως λίγο και πιο πριν.
RipCity
QUOTE (basket72 @ Jun 21 2018, 13:44 ) *
Πω, πω τι έχουμε να δούμε φέτος. All star περιφέρειες μαζεύονται σιγά-σιγά σε Φενέρ, Μπαρτσελόνα. Ρεάλ και ΤΣΣΚΑ παρότι είναι ενταξει-ιδίως η πρώτη- βλέπω να κάνουν κι δαύτες καμιά κινησούλα.
Το διάστημα που γίνανε οι δυνατές/προπαρασκευαστικές κινήσεις το βλέπω ανάμεσα στα playoffs και το F4.Ίσως λίγο και πιο πριν.


Δεν τη λες και εντάξει τη Ρεάλ χωρίς Doncic κι ας επιστρέφει σε φουλ ρυθμούς ο Llull. Θα ναι +1 χρονιά Carroll και Rudy κι ο Prepelic δεν ξέρεις τι θα βγει. Νομίζω θέλει πρωτοκλασάτο παίκτη εκεί. Χάνει πολύ και σε μέγεθος.
basket72
QUOTE (RipCity @ Jun 21 2018, 15:10 ) *
Δεν τη λες και εντάξει τη Ρεάλ χωρίς Doncic κι ας επιστρέφει σε φουλ ρυθμούς ο Llull. Θα ναι +1 χρονιά Carroll και Rudy κι ο Prepelic δεν ξέρεις τι θα βγει. Νομίζω θέλει πρωτοκλασάτο παίκτη εκεί.


Σωστό, αν και με τέτοιο rotation κρύβονται τα χρόνια των Κάρολ, Ρούντι.
Ο Καμπάτσο αναμένεται καλύτερος, κι ο Γιουλ θα είναι ο Γιούλ που όλοι ξέρουμε.
Είναι κι ο Κοζέρ με δεύτερη χρονιά πια και με σουπερ F4 που θα του δίνει πίστωση στα δύσκολα.

Έπειτα η μεγάλη δουλειά του μικρού ήταν στο 3 φέτος.

Παρόλα αυτά, κι εγώ πιστεύω ότι κάτι θα κάνει γιατί τα πράγματα ζορίζουν τόσο στην Ευρωλίγκα όσο και στην ACB με πολύ ενισχυμένη Μπαρτσελόνα αλλά και Μπασκόνια, που λίγες μέρες πριν έψαχνε να βρει άκρη με Λάρκιν- αλλά δεν βρήκε. rolleyes.gif Είναι ενδεικτικό των προθέσεων της οικοδέσποινας του F4.
Και η ΤΣΣΚΑ βλέποντας τέτοια ενίσχυση σε αντιπάλους κι τέτοιους παίκτες να παίζουν ελεύθεροι, σιγά μην κάτσει ήσυχη.

Ντιλέινι, Μίλος (αν δεν τα καταφέρει να βρει κάτι καλό στην αντίπερα) Καλάθης ακόμα και Σπανούλης -για closer σε καμιά αρκούδα μην μας φανεί παράξενο.
Nemesakos
Επίσης διάβασα ότι επειδή παραγεμίζει η Μπάρτσα στα γκαρντ, ο Ερτέλ πιθανά να περισσεύει με την Αρμάνι να θέλει να τον πάρει.

Είναι απορίας άξιο τι πάει να κάνει η Αρμάνι, αν όντως πέρα από Νέντοβιτς πάρει και Ερτέλ και Τζέιμς και έχει και Καλνιέτις Θίοντορ, Ντελά Βάλε, Τσιντσιαρίνι, Τζέρελς (για τον τελευταίο δεν ξέρω αν χαιρέτησε όπως και ο Γκάουντλοκ). Μπορεί και να μου ξεφεύγει και κανένας έτσι όπως το πάνε οι Ιταλοί..tongue.gif Σίγουρα θα φύγουν κάποιοι είναι δεδομένο. Αλλά what about defence? Νομίζω η Αρμάνι κινείται στην ίδια και πάλι λογική, λες και ήταν επιτυχημένη.. rolleyes.gif
RipCity
QUOTE (Nemesakos @ Jun 21 2018, 14:19 ) *
Επίσης διάβασα ότι επειδή παραγεμίζει η Μπάρτσα στα γκαρντ, ο Ερτέλ πιθανά να περισσεύει με την Αρμάνι να θέλει να τον πάρει.

Είναι απορίας άξιο τι πάει να κάνει η Αρμάνι, αν όντως πέρα από Νέντοβιτς πάρει και Ερτέλ και Τζέιμς και έχει και Καλνιέτις Θίοντορ, Ντελά Βάλε, Τσιντσιαρίνι, Τζέρελς (για τον τελευταίο δεν ξέρω αν χαιρέτησε όπως και ο Γκάουντλοκ). Μπορεί και να μου ξεφεύγει και κανένας έτσι όπως το πάνε οι Ιταλοί..tongue.gif Σίγουρα θα φύγουν κάποιοι είναι δεδομένο. Αλλά what about defence? Νομίζω η Αρμάνι κινείται στην ίδια και πάλι λογική, λες και ήταν επιτυχημένη.. rolleyes.gif


Απ' ότι φαίνεται σίγουρα ο Theodore και πιθανότατα κι ο Goudelock χαιρετούν. όχι πως θεωρώ φυσιολογικό και Nedovic και James. Θα γίνει πανικός
pan24
QUOTE (Nemesakos @ Jun 21 2018, 15:19 ) *
Επίσης διάβασα ότι επειδή παραγεμίζει η Μπάρτσα στα γκαρντ, ο Ερτέλ πιθανά να περισσεύει με την Αρμάνι να θέλει να τον πάρει.

Είναι απορίας άξιο τι πάει να κάνει η Αρμάνι, αν όντως πέρα από Νέντοβιτς πάρει και Ερτέλ και Τζέιμς και έχει και Καλνιέτις Θίοντορ, Ντελά Βάλε, Τσιντσιαρίνι, Τζέρελς (για τον τελευταίο δεν ξέρω αν χαιρέτησε όπως και ο Γκάουντλοκ). Μπορεί και να μου ξεφεύγει και κανένας έτσι όπως το πάνε οι Ιταλοί..tongue.gif Σίγουρα θα φύγουν κάποιοι είναι δεδομένο. Αλλά what about defence? Νομίζω η Αρμάνι κινείται στην ίδια και πάλι λογική, λες και ήταν επιτυχημένη.. rolleyes.gif

Ο Θιοντορ εχει φυγει και ο Γκαουντλοκ μενει μονο αν δεν παρουν Τζειμς
Και παλι ειναι παραφορτωμενο


Ο Στεφανου που γενικα ειναι οτι πιο αναξιοπιστο(ο Σλουκας...ακομα ερχεται πχ) πιστευα οτι για Ισπανια επειδη εχει εδρα εκει ειναι αξιοπιστος
Τελικα μαλλον δεν ειναι...
Συμφωνα με αυτον η Ρεαλ διωχνει Ραντολφ δεν ανανεωνει Τομπκινς και κινειται για Γκαουντλοκ
Με τιποτα θα ελεγα εγω που δεν ισχυριζομαι οτι εχω πληροφορηση...
Nemesakos
QUOTE (pan24 @ Jun 21 2018, 15:35 ) *
Ο Θιοντορ εχει φυγει και ο Γκαουντλοκ μενει μονο αν δεν παρουν Τζειμς
Και παλι ειναι παραφορτωμενο


Ο Στεφανου που γενικα ειναι οτι πιο αναξιοπιστο(ο Σλουκας...ακομα ερχεται πχ) πιστευα οτι για Ισπανια επειδη εχει εδρα εκει ειναι αξιοπιστος
Τελικα μαλλον δεν ειναι...
Συμφωνα με αυτον η Ρεαλ διωχνει Ραντολφ δεν ανανεωνει Τομπκινς και κινειται για Γκαουντλοκ
Με τιποτα θα ελεγα εγω που δεν ισχυριζομαι οτι εχω πληροφορηση...



Ο Στεφάνου μένει μόνιμα Βαρκελώνη αν δεν κάνω τρομερό λάθος. Σαν αρθρογράφος όταν ξεκίνησε στο gazzetta μου άρεσε να τον διαβάζω. Όταν το γύρισε στο ρεπορτάζ και στο μεταγραφικό έκανε αρκετές γκέλες. Μία αυτή που ανέφερες πχ με τον Σλούκα. Τώρα βγάζει ότι υπέγραψε ο Τζέιμς, όταν ο ίδιος ο πρόεδρος της Αρμάνι λέει ότι έχει δρόμο ακόμα η περίπτωση και δεν έχει κλείσει.

Για να απαντήσω και στον φίλο Basket72 που ανέφερε για την τεράστια πρόταση στον Τζέιμς από Αρμάνι, θεωρώ πως ναι θα παίξουν ρόλο τα λεφτά, αλλά θα παίξει ρόλο και το project. Δεν πιστεύω ότι όλοι οι παίκτες από το πάνω ράφι (ο Τζέιμς καλώς ή κακώς είναι τέτοιος) θα πάνε μόνο με γνώμονα τα λεφτά. Και ειδικά αν εξατάσουμε το project της Αρμάνι δεν ξέρω αν έστω και τα 300-400 παραπάνω είναι ικανά να πείσουν κάποιον. Αν πχ ισχύει αυτό που έγραψε ο pan24 παραπάνω ότι ο Καλάθης έχει 3 εκ το χρόνο πρόταση από Κίμκι, θεωρητικά δεν θα έπρεπε καν να το σκεφτόταν για τα 2.2 του ΠΑΟ. Αλλά νομίζω ότι κάποιοι παίκτες θέλουν και τα 2. Και καλά χρήματα αλλά και ένα όχημα για να μπορέσουν να διακριθούν. Το project Αρμάνι σου δίνει το χρήμα, αλλά την διάκριση? Anyway είναι μια ρομαντική ανάλυση θεωρώ. Τουλάχιστον εγώ έτσι σκεφτόμουν (μάλλον για αυτό δεν παίζω μπάσκετ) tongue.gif
mixalisgate7
QUOTE(Eurohoops)
Ιδιαίτερα “καυτό” αναμένεται να είναι το καλοκαίρι για τον Μάλκολμ Ντιλέινι και την απόφαση που θα πάρει για τον επόμενο σταθμό της καριέρας του! Ο Αμερικανός χαρισματικός γκαρντ που την τελευταία διετία (2016-18) αγωνίστηκε στους Ατλάντα Χοκς και την σεζόν που μας πέρασε μέτρησε κατά μέσο όρο 6,3 πόντους, 3 ασίστ και 1,9 ριμπάουντ σε 54 αγώνες, είναι ένα από τα πιο “hot” ονόματα που κυκλοφορούν στο μεταγραφικό “παζάρι”.

Σύμφωνα με πληροφορίες του Eurohoops, ο Ντιλέινι έχει δεχθεί πρόταση από την Αναντολού Εφές για διετές συμβόλαιο με τις συνολικές του απολαβές να είναι περίπου 3 εκατομμύρια.

Η επιθυμία του παίκτη όμως και η βασική του προτεραιότητα, είναι να συνεχίσει να αγωνίζεται στο NBA και να παραμείνει στην άλλη άκρη του Ατλαντικού. Πάντως, σε περίπτωση που ο Αμερικανός σκόρερ δεν βρει αυτό που θέλει στην free agency του NBA, τότε η αγορά της Κίνας είναι πιο ψηλά στις προτιμήσεις του σε σύγκριση με την επιστροφή του στην Ευρώπη.

Η προτίμηση του στην κινέζικη αγορά σε σχέση με την Ευρωπαϊκή, μπορεί να αλλάξει μόνο εάν ένας μεγάλος σύλλογος της Ευρωλίγκας, που έχει ως στόχο το Final Four, τον “δελεάσει” με μία εξαιρετική οικονομικά προσφορά και τον πείσει να επιστρέψει στην Ευρώπη μετά το καλοκαίρι, του 2016.


ΠΗΓΗ
basket72
QUOTE (mixalisgate7 @ Jun 21 2018, 17:23 ) *


Η οποία Έφες έχει κάνει πρόταση και σε Τόμπκινς και Γουίλμπεκιν!!


Ενώ ακούγεται ότι η Φενέρ γλυκοκοιτάει και Αγιόν.

Η El pais έβγαλε ότι η Ρεάλ όντως είχε πρεσάρει στενά μες τον χειμώνα τον Νέντοβιτς, (όπως είχαμε γράψει κι εδώ....)κι ας επέμενε τότε η ίδια εφημερίδα ότι κάτι τέτοιο δεν ίσχυε.

Ο οποίος Νέντοβιτς κατέληξε τελικά στην Αρμάνι, όπως είχε κυκλοφορήσει 2 μήνες τώρα.



Συμφωνώ μαζί σου σε γενικές γραμμές, φίλε Nemesakos.
Ο Τζέιμς όμως είναι "λίγο" είδική περίπτωση. Για κάποια χρόνια περιπλανήθηκε σε μικρές ομάδες εώς ότου ήρθε η Μπασκόνια με το "μάτι" του Αλφρέντο Σαλαθάρ και την αποφασιστικότητα του Χοσεάν Κερεχέτα και τον πήρε. Από και και πέρα είχε 2 στόχους. Να βγάλει χρήματα και να παίξει ΝΒΑ. Το ΝΒΑ το κατάφερε έστω και για πολύ λίγο. Σειρά τώρα έχουν τα χρήματα.

Εγώ πάντως εκπλήσσομαι που τόσοι πολλοί παναθηναϊκοί τον θέλουν. Ειλικρινά, όμως. Αν το κριτήριο είναι η επικράτηση έναντι ενός προβληματικού Ολυμπιακού που συναντά κάθε Μαη-Ιούνη στους ελληνικούς τελικούς, τότε υπάρχει θέμα και έλλειμμα οράματος.
Nemesakos
QUOTE (basket72 @ Jun 21 2018, 19:30 ) *
Η οποία Έφες έχει κάνει πρόταση και σε Τόμπκινς και Γουίλμπεκιν!!


Ενώ ακούγεται ότι η Φενέρ γλυκοκοιτάει και Αγιόν.

Η El pais έβγαλε ότι η Ρεάλ όντως είχε πρεσάρει στενά μες τον χειμώνα τον Νέντοβιτς, (όπως είχαμε γράψει κι εδώ....)κι ας επέμενε τότε η ίδια εφημερίδα ότι κάτι τέτοιο δεν ίσχυε.

Ο οποίος Νέντοβιτς κατέληξε τελικά στην Αρμάνι, όπως είχε κυκλοφορήσει 2 μήνες τώρα.



Συμφωνώ μαζί σου σε γενικές γραμμές, φίλε Nemesakos.
Ο Τζέιμς όμως είναι "λίγο" είδική περίπτωση. Για κάποια χρόνια περιπλανήθηκε σε μικρές ομάδες εώς ότου ήρθε η Μπασκόνια με το "μάτι" του Αλφρέντο Σαλαθάρ και την αποφασιστικότητα του Χοσεάν Κερεχέτα και τον πήρε. Από και και πέρα είχε 2 στόχους. Να βγάλει χρήματα και να παίξει ΝΒΑ. Το ΝΒΑ το κατάφερε έστω και για πολύ λίγο. Σειρά τώρα έχουν τα χρήματα.

Εγώ πάντως εκπλήσσομαι που τόσοι πολλοί παναθηναϊκοί τον θέλουν. Ειλικρινά, όμως. Αν το κριτήριο είναι η επικράτηση έναντι ενός προβληματικού Ολυμπιακού που συναντά κάθε Μαη-Ιούνη στους ελληνικούς τελικούς, τότε υπάρχει θέμα και έλλειμμα οράματος.


Συμφωνώ... κ γω δυσκολεύομαι να κατανοήσω (προφανώς γιατί έχω διαφορετική οπτική -όχι αυτόματα σωστή φυσικά- για το αθλημα) πως μπορεί υπάρχει τέτοια επιθυμία για τον τζέιμς στις τάξεις των φίλων του παο. Η δουλειά γινεται κ με άλλον τρόπο αν αυτοσκοπός ειναι το πρωτάθλημα.

Απλά στο κομμάτι των χρημάτων δεν θα βγάλει λεφτά αν άτι για 3.5 εκ πάρει συνολικά 3 εκ? Ίσως επειδή δεν θα δω πότε τόσα χρήματα να μου φαινεται παραλογη μια τέτοια επιλογή..
basket72
QUOTE (Nemesakos @ Jun 21 2018, 19:46 ) *
μα.

Απλά στο κομμάτι των χρημάτων δεν θα βγάλει λεφτά αν άτι για 3.5 εκ πάρει συνολικά 3 εκ? Ίσως επειδή δεν θα δω πότε τόσα χρήματα να μου φαινεται παραλογη μια τέτοια επιλογή..

smiley.gif smiley.gif
Και δεν θα μπορείς να πετάγεσαι για κιτς καταστάσεις στη Μάικονος, για μπάνια κι σέλφι. Για σέλφι και μπάνια. Καλά είσαι κι ε΄τσι φίλε μου. Τα έχουμε πει άλλωστε εμείς. 69.gif
Κατά τα άλλα, η πρώτη προσφορά της Αρμάνι ήταν πάνω από 1.5 εκ τον χρόνο. οπότε πάει για αρκετά παραπάνω, εξού και η καθυστέρηση.

Zoys
Η Εφές μετά τον Micic έκλεισε και τον Beaubois.

QUOTE
Anadolu Efes signed Rodrigue Beaubois
RipCity
Beaubois στην Εφές γράφουν.
akratacity
Το καινουργιο περιφερειακο διδυμο της Εφες, μου αρεσει παρα πολυ. Μισιτς και Μπομπουα θεωρω οτι αλληλοσυμπληρωνονται και θα ανεβασουν επιπεδο την απογοητευτικη περυσι Εφες.
yorgos
QUOTE(Zoys @ Jun 21 2018, 21:53 ) *
Η Εφές μετά τον Micic έκλεισε και τον Beaubois.

Oh wow!
basket72
QUOTE (akratacity @ Jun 22 2018, 00:37 ) *
Το καινουργιο περιφερειακο διδυμο της Εφες, μου αρεσει παρα πολυ. Μισιτς και Μπομπουα θεωρω οτι αλληλοσυμπληρωνονται και θα ανεβασουν επιπεδο την απογοητευτικη περυσι Εφες.


Για να βλέπουμε και κάνα υποθετικό ρόστερ και των άλλων εδώ. smiley.gif Ορίστε τι λένε οι φίλαθλοι της Έφες (Ναι υπάρχουν κι τέτοιοι!!!! smiley.gif )
Wilbekin-Micic-Doğuş
Bobua-Buğrahan
Broekhoff-Metecan
Trey-X
Dunston-X-Sertaç

Είναι άλλοι που θέλουνε και τον Ντιλέινι μέσα, αυτός ήταν από τους μετριοπαθείς. Άντε και τσίμπησε τον Γουίλμπεκιν από τον Ζοτς και τον αυστραλόολλανδό από το ΝΒΑ, τον Τόμπκινς να δω πως θα τον πάρουν από τους Μαδριλένους; Η Ρεάλ έχει μυθικό μπάτζετ, ανά πάσα στιγμή.
akratacity
Μιας που ξεκινήσαμε να κάνουμε 12αδες και στις άλλες ομαδες, ενδιαφέρον θα είχε να δούμε τι πάει να κάνει η Αρμάνι Μιλάνο.

Νεντοβιτς, Τσιντσιαρινι
Τζέιμς, Ντέλα Βάλε, Μπερτανς
Μιτσοφ, ( ; ), Αμπας
Κουζμινσκας, Μπερνς
Ταρζεφσκι, Γκουνταιτις

Αν κλείσει και τον Τζέιμς το μεγάλο ερωτηματικό θα είναι η θέση του Κουζμινσκας. Ο Λιθουανός θέλει να παίζει στο 3 ενώ ο Πιανιτζιανι φαίνεται να τον υπολογίζει στο 4. Σε κάθε περίπτωση θα κριθεί μια ακόμα μεταγραφή των Ιταλών από αυτή την απόφαση. Αν θα παρουν δλδ ένα ακόμα 3αρι η ένα 4αρι.

Δεν βλέπω και καμιά τρομερή διαφορά με τη σεζόν που πέρασε. Σίγουρα οι Νεντοβιτς, Κουζμινσκας (πέρυσι ήρθε όταν είχαν αποκλειστεί) θα τους ανεβάσουν επιπεδο αλλά το πλάνο με τοσους πολλούς πρωταγωνιστές σε ένα ρόστερ δύσκολα θα τους βγει.
mixalisgate7
QUOTE
American combo guard Jordan Loyd has reached an agreement on a deal with EuroLeague club Darussafaka, sources told Sportando. Loyd had a very good season in the Israeli Winner League with Hapoel Eilat, averaging 17.4 points, five rebounds, 3.6 assists, and 1.7 steals per game while shooting 40% from beyond the arc.


ΠΗΓΗ
basket72
QUOTE (akratacity @ Jun 22 2018, 12:17 ) *
Προσπαθει να ματσαρει τον Ταβαρες η Μπαρτσα με τον Ουκρανο. Αληθεια τι θα κανουν με τον Σεραφεν. Ο συγκεκριμενος με τα μυαλα μεσα στο κεφαλι του και υγιης θα ηταν κινηση-ματ για οποιαδηποτε ομαδα της Ευρωλιγκας.


Συμφωνώ για τον Σεραφέ(ά)ν rolleyes.gif , αλλά προέρχεται από τραυματισμό και με τόσο βαρύ κορμί, είναι λίγο πρόβλημα. Δεν υπάρχουν νεώτερα προς το παρόν.
Στη Βαρκελώνη είναι σε αναμονή μέχρι τις 15/7 για το θέμα του Γουαναμέικερ, κι από και πέρα έχουν στα υπόψη τον Κούρικ για 2αρι-και κατά συνθήκη 3- αν δεν πάνε σε καθαρό 3αρι, με την προοπτική να παίρνει χρόνο στο 2 και ο Χάνγκα.
Κοιτάνε καλό 4αρι κι λογικά και 5.

Εκεί που επίσης γίνεται χαμός είναι στην Μπασκόνια. Ο Κερεχέτα πνέει μένεα κατά του Μπομπουά tongue.gif , που τον ήθελε πολύ και του είχε ήδη αναβαθμισμένη πρόταση κι από κει πέρα λογικά φεύγουν Μαρσελίνιο, Γκρέιντζερ και Γκαρίνο. Ενώ έχει υπάρξει και κινητικότητα γύρω από τους Φόγκτμαν (Μπάγερν) και Τίμα κ Σεγνκέλια!

Χαμός. Λογικά πάντως οι τελευταίοι 2 θα κάτσουν γιατί δεν γίνεται να φύγουν κι όλοι rolleyes.gif . Ενδεχομένως κι ο Oυέρτας να μείνει αν δεν καταφέρουν τον επαναπατρισμό του Καλντερόν.

Και οι δύο αυτές ομάδες έχουν φιλόδοξα σχέδια κι αναμένεται μακρύ(μεταγραφικό) καλοκαίρι.
Zoys
Δυνατό χτύπημα από την "νεοφώτιστη" στην Τουρκία/κάτοχο wild card στο Eurocup Turk Telekom. Οι Τούρκοι φαίνεται ότι συμφώνησαν με τον πρώτο σκόρερ της ACB Sylven Landesberg ο οποίος πραγματοποίησε απίθανη σεζόν με τη φανέλα της Estudiantes.

QUOTE
The ACB's top scorer Sylven Landesberg, who almost dropped 50 points on Barcelona, agreed on deal in $600,000 range with Turk Telekom.


akratacity
QUOTE (basket72 @ Jun 22 2018, 13:09 ) *
Συμφωνώ για τον Σεραφέ(ά)ν rolleyes.gif , αλλά προέρχεται από τραυματισμό και με τόσο βαρύ κορμί, είναι λίγο πρόβλημα. Δεν υπάρχουν νεώτερα προς το παρόν.
Στη Βαρκελώνη είναι σε αναμονή μέχρι τις 15/7 για το θέμα του Γουαναμέικερ, κι από και πέρα έχουν στα υπόψη τον Κούρικ για 2αρι-και κατά συνθήκη 3- αν δεν πάνε σε καθαρό 3αρι, με την προοπτική να παίρνει χρόνο στο 2 και ο Χάνγκα.
Κοιτάνε καλό 4αρι κι λογικά και 5.

Εκεί που επίσης γίνεται χαμός είναι στην Μπασκόνια. Ο Κερεχέτα πνέει μένεα κατά του Μπομπουά tongue.gif , που τον ήθελε πολύ και του είχε ήδη αναβαθμισμένη πρόταση κι από κει πέρα λογικά φεύγουν Μαρσελίνιο, Γκρέιντζερ και Γκαρίνο. Ενώ έχει υπάρξει και κινητικότητα γύρω από τους Φόγκτμαν (Μπάγερν) και Τίμα κ Σεγνκέλια!

Χαμός. Λογικά πάντως οι τελευταίοι 2 θα κάτσουν γιατί δεν γίνεται να φύγουν κι όλοι rolleyes.gif . Ενδεχομένως κι ο Oυέρτας να μείνει αν δεν καταφέρουν τον επαναπατρισμό του Καλντερόν.

Και οι δύο αυτές ομάδες έχουν φιλόδοξα σχέδια κι αναμένεται μακρύ(μεταγραφικό) καλοκαίρι.

Θα ειναι πισωγυρισμα για τον Φογκτμαν να επιστρεψει στη Γερμανια. Οσο και αν θα ηθελα να δω ποσο καλα θα ταιριαζε με τον εξαιρετικο Ντανιλο Μπαρτελ. Πιστευω θα μεινει στη Μπασκονια.

Ο Μπομπουα ειναι μεγαλη απωλεια και ειναι κριμα για τη χρονια που εκανε που ακολουθησε το δρομο του χρηματος και δεν εμεινε να συνεχισει στην Μπασκονια που φετος θα εχει μεγαλεπηβολους στοχους (ελεω φαιναλ φορ).
john wick
QUOTE (Zoys @ Jun 22 2018, 09:14 ) *
Δυνατό χτύπημα από την "νεοφώτιστη" στην Τουρκία/κάτοχο wild card στο Eurocup Turk Telekom. Οι Τούρκοι φαίνεται ότι συμφώνησαν με τον πρώτο σκόρερ της ACB Sylven Landesberg ο οποίος πραγματοποίησε απίθανη σεζόν με τη φανέλα της Estudiantes.



Δλδ αυτος ο παίκτης δεν μας εκανε ως αντιΡιβερς;;;;
Κοιμησου Πασχάλη...
basket72
1.5 εκ καθαρά τον χρόνο ο Μπομπουά στην Έφες!!! Πέφτει πολύ χρήμα αυτό το καλοκαίρι, όπως έχουμε ξαναπεί!
mixalisgate7
QUOTE
Turkish side Anadolu Efes is expected to close a deal with Gabonese big man Stephane Lasme, a source told Sportando. The big man has already worked with coach Ataman with Galatasaray. Lasme spent last season with Unics Kazan, where he averaged 14.6 points and 6.3 rebounds per game in Eurocup.


ΠΗΓΗ
john wick
QUOTE (mixalisgate7 @ Jun 22 2018, 17:25 ) *



Aχ ρε Στέφανε... blove.gif
Future7
QUOTE (basket72 @ Jun 22 2018, 15:39 ) *
1.5 εκ καθαρά τον χρόνο ο Μπομπουά στην Έφες!!! Πέφτει πολύ χρήμα αυτό το καλοκαίρι, όπως έχουμε ξαναπεί!


Παρα πολλα πεφτα για τον παίχτη....Καλή κινηση πάντως
mixalisgate7
QUOTE(Sportando)
Jeff Brooks and Olimpia Milano reached an agreement, according to La Gazzetta dello Sport.The American forward, who is getting the Italian passport, comes from Unicaja Malaga where he has played the past two seasons. Brooks has played in Italy with Jesi, Cantù, Caserta and Sassari where he won the Serie A championship.


ΠΗΓΗ
basket72

Κοντά στον Μπράντον Ντέιβις πια, η Μπαρτσελόνα. Ο Πέσιτς λέει ναι και σε ανανέωση Τόμιτς και προσπαθούν να ξεφορτωθούν Ναβάρο, αλλά αυτός τσινάει κι έντονα μάλιστα, με αποτέλεσμα η κατάσταση να είναι τεταμένη.
Και Πάνγκος και Ντέιβις και Γουόναμεϊκερ (αν δεν βρει τίποτε καλό στο ΝΒΑ). Άρωμα φετινού F4 οι Καταλανοί.
rahxephon13
http://www.gazzetta.gr/basketball/euroleag...ikevitsioys-pic

Μένει στην ζαλγκιρις για άλλο να χρόνο ο σαρας παρόλο που είχε πρόταση πρώτου βοηθού από το τοροντο, μάλλον το χει απωθημένο να το σηκώσει με τους λιθουανους και μετά να πάει στην άλλη πλευρά δεν εξηγείται αλλιώς smiley.gif
basket72
Ο Τόμπκινς μένει Ρέαλ





@TreyThompkins

I am happy to announce that I will be returning to Real Madrid!! #HalaMadrid! Let's Goooooooo!
*Το έβαλε ο ίδιος στο twitter του.
akratacity
QUOTE (mixalisgate7 @ Jun 23 2018, 15:10 ) *

Ο Μπρουκς νομιζω εχει και ιταλικο διαβατηριο οποτε θα ειναι διπλο το καλο για την Αρμανι. Ισως αυτο να σημαινει οτι ο Κουζμινσκας θα παει στη θεση που ο ιδιος θελει να παιζει (στο 3)...
basket72
QUOTE (akratacity @ Jun 24 2018, 00:44 ) *
Ο Μπρουκς νομιζω εχει και ιταλικο διαβατηριο οποτε θα ειναι διπλο το καλο για την Αρμανι. Ισως αυτο να σημαινει οτι ο Κουζμινσκας θα παει στη θεση που ο ιδιος θελει να παιζει (στο 3)...

Όντως έχει, όπως έχει ο επίσης ψηλός, Μπερνς. Κλείσανε στο 4-5 οι Ιταλοί και της μένει η υπόθεση Τζέιμς.
akratacity
QUOTE (basket72 @ Jun 24 2018, 00:57 ) *
Όντως έχει, όπως έχει ο επίσης ψηλός, Μπερνς. Κλείσανε στο 4-5 οι Ιταλοί και της μένει η υπόθεση Τζέιμς.

Εν τω μεταξυ αν ο Μπερνς (δεν τον ξερω καθολου) ειναι λιγακι αθλητικος και μπορει να σταθει και στο 5 για καποιο χρονικο διαστημα εχουν φτιαξει μια φροντ λαιν παρα πολυ καλη

5: Ταρζεφσκι, Γκουνταιτις
4-5: Μπερνς
4: Μπρουκς, Πασκολο (δεν ξερω αν θα μεινει, ειχε ζητησει να φυγει στη μεση της χρονιας)
3-4: Κουζμινσκας
basket72
Η Μπασκόνια όπως αναμενόταν, έχει ήδη κάνει καλή πρόταση ανανέωσης στον Τζάνινγκ και το πιο λογικό είναι να τη δεχθεί. Από κει και πέρα θα πάει προφανώς και για τον βασικό της sg πέρα από τον Τζάνινγκ.

Ο Ουέρτας συγκεντρώνει καλές πιθανότητες να εξαντλήσει τα 2 χρόνια του συμβολαίου του, ενώ ο ο Γκρέιντζερ είναι στον αέρα, όπως είναι γνωστό εδώ και κάποιο καιρό, αλλά έχει το δεύτερο μεγαλύτερο συμβόλαιο και θα δούμε μήπως μπει καμιά Μπάρσα στο χορό, αν ο Γουόναμεϊκερ πάει τελικά στο ΝΒΑ.

Από τον Τίμα επίσης, δεν είναι πολύ ευχαριστημένοι αλλά θα τον περιμένουν να δώσει αυτά που προσδοκούσαν όταν τον υπέγραψαν.
Ο Σενγκέλια είναι το μεγάλο ερωτηματικό της υπόθεσης μιας κι υπάρχουν ενδιαφερόμενοι, αλλά η ρήτρα είναι πολύ ψηλή και μονάχα η ΤΣΣΚΑ έχει δείξει σοβαρό ενδιαφέρον.

Ακούγεται, τέλος και ο Χάνεϊκατ για την ομάδα της Βιτόρια, πέρα από τον ήδη γνωστό στόχο, Σ. Σιλντς.

Ο Γκαρίνο επίσης έχει συμβόλαιο, αλλά είναι αρκετά επισφαλή η θέση του.
basket72
Συνεχίζοντας την ενημέρωση γύρω από την Μπασκόνια, να προσθέσω ότι μέσα στο Σ/Κ άρχισε να ακούγεται και να γράφεται στον τοπικό τύπο, ότι παίζει να φύγει ο Τίμα για την Χίμκι και ο Χάνεϊκατ να ακολουθήσει την ανάποδη διαδρομή. Ο Λετονός έχει μεγάλο συμβόλαιο και προσπαθούν να μαζέψουν από παντού τον προϋπολογισμό για να τα ακουμπήσουν σε γκαρντ.
mixalisgate7
QUOTE(Sportando)
Angelo Caloiaro is discussing a multi-year deal with Maccabi Tel Aviv, as reported by Walla. The American forward with Italian passport averaged 13.1 points and 5.9 rebounds un BSL and 11.8 points and 5.5 rebounds in Basketball Champions League with Banvit. Other teams are also in the play for Caloiaro.


ΠΗΓΗ
Neondreamer
QUOTE (basket72 @ Jun 24 2018, 13:27 ) *
Συνεχίζοντας την ενημέρωση γύρω από την Μπασκόνια,

Να σε ρωτήσω, μιας και βλέπω πως είσαι ο "καθ' ύλην αρμόδιος" εδώ για Ισπανία, γνωρίζεις τι ισχύει για Πουαριέ;

Θα μου άρεσε στον Ολυμπιακό, είναι η αλήθεια.

Μπουένας τάρδες!
basket72
QUOTE (Neondreamer @ Jun 24 2018, 18:37 ) *
Να σε ρωτήσω, μιας και βλέπω πως είσαι ο "καθ' ύλην αρμόδιος" εδώ για Ισπανία, γνωρίζεις τι ισχύει για Πουαριέ;

Θα μου άρεσε στον Ολυμπιακό, είναι η αλήθεια.

Μπουένας τάρδες!



Μπουένας, μπουένας! smiley.gif

Ο Πουαριέ είναι από τους λίγους αμετακίνητους το μακρύ αυτό καλοκαίρι για τα μεταγραφικά της Μπασκόνια. Κι εμένα θα μου άρεσε για τον Ολυμπιακό. Τους βγήκε ο παίκτης (σιγά το νέο θα μου πει κανείς rolleyes.gif ) κι ας μην είχε κάνει πέρσι τη σαιζόν που είχε κάνει ο Μουσταφά Φαλ. Μιλώντας για Φαλ, αξίζει και μια ματιά στον συνεπώνυμό του Φαλ, τον Γιουσούφα, της Λε Μαν.
basket72
QUOTE (Neondreamer @ Jun 24 2018, 18:37 ) *
Να σε ρωτήσω, μιας και βλέπω πως είσαι ο "καθ' ύλην αρμόδιος" εδώ για Ισπανία, γνωρίζεις τι ισχύει για Πουαριέ;

Θα μου άρεσε στον Ολυμπιακό, είναι η αλήθεια.

Μπουένας τάρδες!



Μπουένας, μπουένας! smiley.gif

Ο Πουαριέ είναι από τους λίγους αμετακίνητους το μακρύ αυτό καλοκαίρι για τα μεταγραφικά της Μπασκόνια. Κι εμένα θα μου άρεσε για τον Ολυμπιακό. Τους βγήκε ο παίκτης (σιγά το νέο θα μου πει κανείς rolleyes.gif ) κι ας μην είχε κάνει πέρσι τη σαιζόν που είχε κάνει ο Μουσταφά Φαλ. Μιλώντας για Φαλ, αξίζει και μια ματιά στον συνεπώνυμό του Φαλ, τον Γιουσούφα, της Λε Μαν.
basket72
Άμεσα στους Σανς ο ταλαντούχος pg Έλι Οκόμπο, χάνουμε έτσι την ευκαιρία να τον δούμε για μια έστω χρονιά στην Ευρωλίγκα με τη φανέλα της Μπασκόνια!! Τον είχε ψιλό-έτοιμο, αν δεν έφευγε φέτος για ΝΒΑ.
basket72
QUOTE (basket72 @ Jun 24 2018, 23:35 ) *
Άμεσα στους Σανς ο ταλαντούχος pg Έλι Οκόμπο, χάνουμε έτσι την ευκαιρία να τον δούμε για μια έστω χρονιά στην Ευρωλίγκα με τη φανέλα της Μπασκόνια!! Τον είχε ψιλό-έτοιμο, αν δεν έφευγε φέτος για ΝΒΑ.



Έτοιμο είχε και τον Ντ. Ράιτ η Ρεάλ σε περίπτωση που ο Τόμπκινς προτιμούσε τα λεφτά της Έφες. Άρα, τώρα μπορεί και να είναι και (σχετικά) προσεγγίσιμος.
basket72

Σήμερα κυκλοφόρησε στη Μαδρίτη ότι η Ρεάλ αφήνει τον Ράντολφ, χωρίς καν να υπολογίζει σε πώλησή του. Αφορμή στάθηκε η αργοπορημένη του άφιξη σε μια πρόσφατη προπόνηση της ομάδας.

Το μεταφέρω με κάποια σχετική επιφύλαξη. Αν ισχύει είναι η εξαίρεση στον κανόνα των μεταγραφικών της Ρεάλ, επί Λάσο. Δεν άφηνε έτσι τους παίκτες του, με πολλά σχετικά παραδείγματα. (κι ας τους κρατούσε στον πάγκο, όπως τον Ράντολφ.)

Αν όντως ισχύει ένα credit στον Stefkorner που είχε δει το ..όνειρο. Να επαναλάβω όμως ότι σε τέτοιες περιπτώσεις, το λογικό είναι η παραμονή τέτοιων παικτών, με τέτοια συμβόλαια.

basket72
Στο μεταξύ, Σενγκέλια και Πουαριέ είναι σε επαφές με ομάδες του ΝΒΑ. Ο πρώτος έχει και καλό buy out, ο Γάλλος όχι τόσο. Ο Κερεχέτα πρέπει να βγάζει αφρούς τις τελευταίες μέρες. tongue.gif
Του έφυγε ο Μπομπουά που τον ήθελε πολύ, του την έκανε για ΝΒΑ ο Οκόμπο που τον είχε stand by, η Μπάγερν έχει πλησιάσει τον Φόγκτμαν.

Το μόνο καλό της υπόθεσης είναι ότι η Χίμκι παρουσίαζεται έτοιμη να τα ακουμπήσει για τον Τίμα. Το άλλο καλό βέβαια έχει να κάνει με το scouting team της Μπασκόνια(Σαλαθάρ) και με το ένστικτο του Κερεχέτα.

Ακούγεται και για Κολόμ μιας θα έχουν πρόβλημα και με τις θέσεις των γηγενών αφού κι ο Σενγκέλια και ο Γκρέιντζερ λογίζονται ως τέτοιοι, επειδή πήγαν στην ηλικία των 18(μάξιμουμ αν δεν κάνω λάθος) στην ACB. Ο Γεωργιανός πρέπει να ήταν κι μικρότερος όταν πρωτοπήγε στη Βαλένθια.
yorgos
Ο Ράντολφ διαβάζω ότι θεωαρείται δεδομένα φευγάτος κι ότι υπήρξε "σοβαρό" πειθαρχικό, μάλλον δεν ήταν μόνο αργοπορία. Ταμάμ για τον Παναθηναϊκό για αντι-Σίγκλετον. Πόσα να έπαιρνε στη Ρεάλ; 1,5-1,8;; Πάρτε τον χτες κι ας φέρουμε και τσουρούκι στη θέση του Γκάμπριελ ή κανέναν.
mixalisgate7
QUOTE(Sportando)
American combo guard Jordan Loyd is officially a new player of Darussafaka, the team announced in a press release. Loyd signed a 1+1 deal with the Turkish club. The player averaged 17.4 points, 4.9 rebounds and 3.6 assists per game in Israel this season.


ΠΗΓΗ
basket72
QUOTE (yorgos @ Jun 25 2018, 16:09 ) *
Ο Ράντολφ διαβάζω ότι θεωαρείται δεδομένα φευγάτος κι ότι υπήρξε "σοβαρό" πειθαρχικό, μάλλον δεν ήταν μόνο αργοπορία. Ταμάμ για τον Παναθηναϊκό για αντι-Σίγκλετον. Πόσα να έπαιρνε στη Ρεάλ; 1,5-1,8;; Πάρτε τον χτες κι ας φέρουμε και τσουρούκι στη θέση του Γκάμπριελ ή κανέναν.


Προφανώς και δεν ήταν η αργοπορία.Αφορμή λένε ότι ήταν. Μένει να το δούμε γιατί ακόμα δεν υπάρχει τίποτε το επίσημο.

2εκ έπαιρνε στη Ρεάλ. Το θέμα δεν είναι τόσο αυτό, μιας και το κασέ θα έχει πέσει και τον προσεγγίζεις πιστεύω και με 1.5. Το θέμα είναι ότι ο Λάσο τα είδε όλα με τον συγκεκριμένο. Ο Βιτοριανός προπονητής έχει ως βασικό του μέλημα να μην σπάει συμβόλαια χωρίς αντίτιμο. Είναι η πρώτη φορά τα τελευταία χρόνια που χαρίζει παίκτη ουσιαστικά.(Υπάρχει η περίπτωση Μασιούλις που όμως τον άφησε μες τη χρονιά με αποτέλεσμα ο Λιθουανός να χάσει ουσιαστικά την σαιζόν.)

Στη Ρεάλ μιλάνε για παίκτη που είναι στον κόσμο του. Οι φίλοι της Ρεάλ δεν δείχνουν να τα έχουν βάψει μαύρα επίσης.
(Δεν έχω φίλους από Ρεάλ 68.gif αλλά παρακολουθώ 2 φόρουμ τους εδώ και καμπόσα χρόνια.)

Γενικά τον διώχνουν ως προβληματικό.
Από την άλλη, ο συνδυασμός κλάσης και προσόντων δεν παίζει αλλού κι αν συνυπολογίσεις και το κίνητρο του να αποδείξει πράγματα(δεν παίρνω κι όρκο επ' αυτού) δημιουργούν καλές ως και πολύ καλές προοπτικές. (με ένα αυξημένο ρίσκο.)
akratacity
QUOTE (basket72 @ Jun 25 2018, 17:58 ) *
Προφανώς και δεν ήταν η αργοπορία.Αφορμή λένε ότι ήταν. Μένει να το δούμε γιατί ακόμα δεν υπάρχει τίποτε το επίσημο.

2εκ έπαιρνε στη Ρεάλ. Το θέμα δεν είναι τόσο αυτό, μιας και το κασέ θα έχει πέσει και τον προσεγγίζεις πιστεύω και με 1.5. Το θέμα είναι ότι ο Λάσο τα είδε όλα με τον συγκεκριμένο. Ο Βιτοριανός προπονητής έχει ως βασικό του μέλημα να μην σπάει συμβόλαια χωρίς αντίτιμο. Είναι η πρώτη φορά τα τελευταία χρόνια που χαρίζει παίκτη ουσιαστικά.(Υπάρχει η περίπτωση Μασιούλις που όμως τον άφησε μες τη χρονιά με αποτέλεσμα ο Λιθουανός να χάσει ουσιαστικά την σαιζόν.)

Στη Ρεάλ μιλάνε για παίκτη που είναι στον κόσμο του. Οι φίλοι της Ρεάλ δεν δείχνουν να τα έχουν βάψει μαύρα επίσης.
(Δεν έχω φίλους από Ρεάλ 68.gif αλλά παρακολουθώ 2 φόρουμ τους εδώ και καμπόσα χρόνια.)

Γενικά τον διώχνουν ως προβληματικό.
Από την άλλη, ο συνδυασμός κλάσης και προσόντων δεν παίζει αλλού κι αν συνυπολογίσεις και το κίνητρο του να αποδείξει πράγματα(δεν παίρνω κι όρκο επ' αυτού) δημιουργούν καλές ως και πολύ καλές προοπτικές. (με ένα αυξημένο ρίσκο.)

Μηπως η Ρεαλ θα παρει ετσι και αλλιως τον Ντορελ Ραιτ (που εγραψες πριν) για να τον ταιριαξει με τον Τομπκινς η θα παει σε αλλου τυπου παιχτη (4-5αρι) κοντα στα κυβικα του Ραντολφ;

Για Ραντολφ θεωρω σχεδον πολυ πιθανο να κινηθουν οι ΤΣΣΚΑ και Φενερ ακομα και ο Μπαρτζωκας. Δεν ειναι για το πορτοφολι των Ελληνων ακομα και αν εχει πεσει το κασε του. Μονο ο ΠΑΟ αν φυγει ο Καλαθης ισως θα ειχε μια ελπιδα.
basket72
QUOTE (akratacity @ Jun 25 2018, 18:04 ) *
Μηπως η Ρεαλ θα παρει ετσι και αλλιως τον Ντορελ Ραιτ (που εγραψες πριν) για να τον ταιριαξει με τον Τομπκινς η θα παει σε αλλου τυπου παιχτη (4-5αρι) κοντα στα κυβικα του Ραντολφ;

Για Ραντολφ θεωρω σχεδον πολυ πιθανο να κινηθουν οι ΤΣΣΚΑ και Φενερ ακομα και ο Μπαρτζωκας. Δεν ειναι για το πορτοφολι των Ελληνων ακομα και αν εχει πεσει το κασε του. Μονο ο ΠΑΟ αν φυγει ο Καλαθης ισως θα ειχε μια ελπιδα.



Η ΤΣΣΚΑ όντως είναι στην αγορά για 4αρι, όπως και η Φενέρ για 4-5αρο και η Μπάρσα για 4αρι.

Για Ράντολφ μια λογική κίνηση με τα μυαλά που κουβαλάει είναι η Κίνα-εκτός κι αν γίνει κανά κονέ με ΝΒΑ που δεν το κόβω για πολύ πιθανό.

Κανείς δεν περίμενε να στείλουν τον Ράντολφ στην Ισπανία κι αν όντως έγινε τότε μιλάμε για διαπιστωμένο πρόβλημα προσαρμογής. Είναι κάτι άλλωστε που τον ακολουθεί από τα νεανικά του χρόνια στην αντίπερα. Αλλιώς εκεί θα ήταν ακόμα.

Τον Ράιτ τον είχαν στο περίμενε να δουν τι θα γίνει με Τόμπκινς. Αμερικάνος σε θέση αμερικάνου. Τώρα δεν τους βγαίνουν οι θέσεις εκτός κι αν φύγει ο Αγιόν για καμιά Φενέρ είτε πάρει το ισπανικό διαβατήριο που είναι τουλάχιστον 2 χρόνια που το γυροφέρνει. Επίσης υπαρχει το ενδεχόμενο να τον πάρουν (τον Ράιτ) μόνο για την Ευρωλίγκα, ή να δώσουν δανεικό τον Ντεκ. Μύλος, γενικά με την υπόθεση Ράντολφ.
Εκτός πάλι κι αν πάνε για Σεγκέλια που θα παίξει κι ως γηγενής. Με πολλά λεφτά αλλά λεφτά υπάρχουν στη Ρεάλ, άλλο αν τα τελευταία 2 χρόνια το πάνε λάου- λάου.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.