Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παιδικοεφηβικά Ε.Σ.Κ.Α.Ν.Α Β' Κατηγορίας 2008-09
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Υποδομές
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
Jame-Li
Δηλαδη η Νικαια πρεπει νικησει και τα 2 παιχνιδια που τις μενουν για να περασει η αρκει το ενα απο τα 2 με συνδιασμο αποτελεσματων??
traxonas
Pigasioti, απαντας προκλητικα και οπαδιστικα σε μια ουδετερη εκτιμηση μου για την δυναμικοτητα των
ομαδων. Με αυτη τη λογικη πρεπει να σου την πεσουν και σενα οι υπολοιποι, οταν σε προηγουμενο post
σου εκανες αναλογη εκτιμηση. Χαλαρωσε λοιπον!
Οσον αφορα το ποιος ειναι μεσα στην πραγματικοτητα απο τους δυο μας, στο ιδιο post σου, βαζεις στο
final-four τον ΑΟΝΑ! thumbsup.gif (αν δεν παραλολουθεις εχει 0/3),χωρις να θελω να μειωσω τα
παιδια του ΑΟΝΑ,απλως αναφερω αποτελεσματα.

Και οχι, ΔΕΝ εμπλεκω διαιτησιες και στησιματα, απλα θεωρω πολυ καλη την Τερψιθεα. Κερδιστε την
και μαγκια σας! Εμενα δεν μου πεφτει λογος.
pigasiotis14
QUOTE (traxonas @ Feb 25 2009, 12:41 ) *
Pigasioti, απαντας προκλητικα και οπαδιστικα σε μια ουδετερη εκτιμηση μου για την δυναμικοτητα των
ομαδων. Με αυτη τη λογικη πρεπει να σου την πεσουν και σενα οι υπολοιποι, οταν σε προηγουμενο post
σου εκανες αναλογη εκτιμηση. Χαλαρωσε λοιπον!
Οσον αφορα το ποιος ειναι μεσα στην πραγματικοτητα απο τους δυο μας, στο ιδιο post σου, βαζεις στο
final-four τον ΑΟΝΑ! thumbsup.gif (αν δεν παραλολουθεις εχει 0/3),χωρις να θελω να μειωσω τα
παιδια του ΑΟΝΑ,απλως αναφερω αποτελεσματα.

Και οχι, ΔΕΝ εμπλεκω διαιτησιες και στησιματα, απλα θεωρω πολυ καλη την Τερψιθεα. Κερδιστε την
και μαγκια σας! Εμενα δεν μου πεφτει λογος.


τεσπα...προς πληροφορηση παντος,η τερψι8εα ηξερε οτι 8α αναβλη8ει το μεταξυ μας ματς στην εδρα τους και ζητανε να παιξουμε αφου εχει γινει το ματς στο Κορυδαλλο...
για ποιο λογο να το κανουν αν ειναι καλυτερη ομαδα????????????????
george93
gianniara pame gia niki ektos me megara.............stathokosto
traxonas
QUOTE(pigasiotis14 @ Feb 25 2009, 13:20 ) *
ζητανε να παιξουμε αφου εχει γινει το ματς στο Κορυδαλλο...
για ποιο λογο να το κανουν αν ειναι καλυτερη ομαδα????????????????

Επειδη, αν η προκριση μεταξυ σας ειναι να κριθει στις λεπτομερειες, δεν φανταζεσαι τι θα συναντησετε
στο κλειστο τους! Γι' αυτο, ακουσε με, φροντιστε, αν μπορειτε, να εχετε ''καθαρισει'' απο πριν.
johnak0s
QUOTE(george93 @ Feb 25 2009, 13:26 ) *
gianniara pame gia niki ektos me megara.............stathokosto

'Ελα ρε γιωργαρα,ναι ρε,
παμε για διπλό μεσα στα Μεγαρα...
pigasiotis14
QUOTE(traxonas @ Feb 25 2009, 13:41 ) *
Επειδη, αν η προκριση μεταξυ σας ειναι να κριθει στις λεπτομερειες, δεν φανταζεσαι τι θα συναντησετε
στο κλειστο τους! Γι' αυτο, ακουσε με, φροντιστε, αν μπορειτε, να εχετε ''καθαρισει'' απο πριν.


απο οτι ξερω στο γηπεδο μας 8α παιξουμε το τελευταιο παιχνιδι γτ αρνη8ηκε η διοικηση μας να παιξουμε εξω στο τελος...να κα8αρισουμεν νωριτερα χλωμο γτ μαλλον 8α νικησουμε και οι 2 τα υπολοιπα ματς...και η δικια μας εδρα παντως ειναι μια ζωη φιλοξενη,ειτε κρινεται κατι ειτε οχι....δεν κανουμε τα καραγκιοζιλικια αλλων....
johnak0s
QUOTE(pigasiotis14 @ Feb 25 2009, 16:25 ) *
απο οτι ξερω στο γηπεδο μας 8α παιξουμε το τελευταιο παιχνιδι γτ αρνη8ηκε η διοικηση μας να παιξουμε εξω στο τελος...να κα8αρισουμεν νωριτερα χλωμο γτ μαλλον 8α νικησουμε και οι 2 τα υπολοιπα ματς...και η δικια μας εδρα παντως ειναι μια ζωη φιλοξενη,ειτε κρινεται κατι ειτε οχι....δεν κανουμε τα καραγκιοζιλικια αλλων....

Πηγασιώτη,ποιο νούμερο εισαι?
παιδικο δν παιζεις??
pigasiotis14
QUOTE (johnak0s @ Feb 25 2009, 19:24 ) *
Πηγασιώτη,ποιο νούμερο εισαι?
παιδικο δν παιζεις??

oxi....sto efhviko paizw....
LITSAS
Μεγάλη νίκη του ερμή αργυρούπολης (εφηβικό) μέσα στην έδρα του αετού καλλιθέας με μεγάλη ανατροπή στο 3 δεκάλεπτο....το παιχνίδι ντέρμπι που κρίθηκε με τρίποντο λίγα δευτερόλεπτα πριν από το τέλος από τον χειρότερο παίχτη του ερμή για σήμερα αλεξανδράκη...τελικό σκορ 50-55.....τα δεκάλεπτα 19-13,38-23,40-44,50-55
Captain Kouk
Σιγά σιγά άρχισαν να επιστρέφουν οι παίκτες του Πήγασου από την ίωση που αποδεκάτισε την ομάδα, σύνολο παικτών 8, και η ομάδα βρήσκει ρυθμό πάλι. Την Πέμπτη νίκησε τους ελλιπής Τράχωνες στο γήπεδο παγίδα, γλυστρά φοβερά είχαμε και ένα διάστρεμα προσέξτε το παρκέ είναι κρίμα να τραυματίζονται παιδιά επειδη στο γήπεδο κάνεις πατινάζ, με σκορ :
Τράχωνες - Πηγασος 35-54. Και οι δύο προπονητες στο 3ο και 4ο δεκάλεπτο έβαλαν πολλους αναπληρωματικους και ήταν φανερό ότι ετοιμάζονται για του χρόνου.
vazelos25
QUOTE(Captain Kouk @ Feb 28 2009, 12:02 ) *
Σιγά σιγά άρχισαν να επιστρέφουν οι παίκτες του Πήγασου από την ίωση που αποδεκάτισε την ομάδα, σύνολο παικτών 8, και η ομάδα βρήσκει ρυθμό πάλι. Την Πέμπτη νίκησε τους ελλιπής Τράχωνες στο γήπεδο παγίδα, γλυστρά φοβερά είχαμε και ένα διάστρεμα προσέξτε το παρκέ είναι κρίμα να τραυματίζονται παιδιά επειδη στο γήπεδο κάνεις πατινάζ, με σκορ :
Τράχωνες - Πηγασος 35-54. Και οι δύο προπονητες στο 3ο και 4ο δεκάλεπτο έβαλαν πολλους αναπληρωματικους και ήταν φανερό ότι ετοιμάζονται για του χρόνου.


σιγα ρε φιλε μην ελειπαν 8 παιχτες!!!!τι εγινε ποδοσφαιρο παιζετε εσεις και κατεβαζετε 18αδα;;;;;
komistis14
QUOTE(johnak0s @ Feb 24 2009, 13:57 ) *
γεια σοy φίλε billo,οντως συμφωνώ μαζι σου πωσ θα περασει ο φοίνικας.
δν εχω δει τισ αλλες ομαδεσ του ομιλου σας
αλλα ο φοινικας ειναι πολυ δυνατοσ κ δεμένη ομδα.
το λέω αυτό επειδή ξερω τον βασικό τουσ ασο και τον ψηλό τους τον ξανθο...
και θελουν πολύ την πρόκριση..

Ακου φιλε και εγω στο φοινικα παιζω....πιστευω οτι θα κερδισουμε....αν ειμαστε συγκεντρωμενοι το περα....παιζουμε την αλλη τριτη στο γηπεδο τους...εσεις μαγκες τι πιστευετε?
Captain Kouk
QUOTE(vazelos25 @ Feb 28 2009, 13:32 ) *
σιγα ρε φιλε μην ελειπαν 8 παιχτες!!!!τι εγινε ποδοσφαιρο παιζετε εσεις και κατεβαζετε 18αδα;;;;;


Το παιδικό του Πήγασου έχει 31 παιδιά, μιλάω μόνο για παιδικό ξέχωρα από τα 3 τμήματα ακαδημιών, από αυτά τα 16 είναι πρώτης γραμμής για αυτούς τους αγώνες της β φάσης. Δεν ξέρω σε τι ομάδα είσαι αλλά οι υποδομές πρέπει να έχουν πολλά παιδιά για να μπορείς στο τέλος να βγάζεις 2-3 και εάν. Πάντως κανείς δεν κατάλαβαι γιατί εσύ ενοχλήθηκες που είχαμε εμείς 8 παικτες άρωστους με ίωση και να τον έχεις στο πάγκο και να έχει 38 πυρετό είναι σαν να μην τον έχεις. Τέλος ο Πήγασός κατεβάζει 16αδα και πριν κάθε παιχνίδι κόβει 4 ετσι απλά για να σου λύσω την απορία σου. smiley.gif
boybasket
Aris 4 ever!!!!!!!!!! 77.gif 69.gif 41.gif
basketan8ropos
καλησπερα

blove.gif είμαι αριανόσ γλυφάδας γιαα πάνταααααα!!!!!!
vazelos25
QUOTE(Captain Kouk @ Feb 28 2009, 16:44 ) *
Το παιδικό του Πήγασου έχει 31 παιδιά, μιλάω μόνο για παιδικό ξέχωρα από τα 3 τμήματα ακαδημιών, από αυτά τα 16 είναι πρώτης γραμμής για αυτούς τους αγώνες της β φάσης. Δεν ξέρω σε τι ομάδα είσαι αλλά οι υποδομές πρέπει να έχουν πολλά παιδιά για να μπορείς στο τέλος να βγάζεις 2-3 και εάν. Πάντως κανείς δεν κατάλαβαι γιατί εσύ ενοχλήθηκες που είχαμε εμείς 8 παικτες άρωστους με ίωση και να τον έχεις στο πάγκο και να έχει 38 πυρετό είναι σαν να μην τον έχεις. Τέλος ο Πήγασός κατεβάζει 16αδα και πριν κάθε παιχνίδι κόβει 4 ετσι απλά για να σου λύσω την απορία σου. smiley.gif

με ενοχλει να το χρησιμοποιεις σαν δικαιολογια για τον αποκλεισμο σας(λογικα)!!!και για να βγαλεις καλους παιχτες πρεπει να τους μαθαινεις μπασκετ οχι να παιζεις 40 λεπτα ζωνη σε καθε παιχνιδι!!!
Captain Kouk
QUOTE(vazelos25 @ Mar 1 2009, 00:49 ) *
με ενοχλει να το χρησιμοποιεις σαν δικαιολογια για τον αποκλεισμο σας(λογικα)!!!και για να βγαλεις καλους παιχτες πρεπει να τους μαθαινεις μπασκετ οχι να παιζεις 40 λεπτα ζωνη σε καθε παιχνιδι!!!


Δεν ξέρω που είδες ότι το χρησιμοποίησα σαν δικαιολογία για τον αποκλεισμό μας και δεύτερο επειδή έχεις δει μόνο το παιχνίδι με την Ελευσίνα ή από πονηρό σκοπό λες ότι ο Πήγασος παίζει 40 λεπτά ζώνη όπως κάποιος άλλος από το Πέραμα σου λέω λοιπόν να μάθεις από τους υπόλοιπους πόσες φορές έχει παίξει ο Πήγασος ζώνη στα προηγούμενα παιχνίδια. Άρα και στις δύο παρατηρήσεις που κάνεις είσαι άκυρος. Εκτός όπως λες το χρησιμοποιεις σαν δικαιολογία για τον αποκλεισμό σας (λογικά). Η ζώνη είναι η χαρα κάθε προπονητη για να νικήσει σε αυτές τις ηλικιες γιατί έχει τεράστια κενά και με δύο καλούς ψηλούς σπάει πανευκολα απο μεσα. Καταφεύγεις εκει μόνο όταν οι παίκτες σου δεν θέλεις να κάνουν φάουλ για να βγάλεις τον αγώνα. Αν είσαι προπονητής έπρεπε να το ξέρεις ότι ειναι παθητική άμυνα, ακόμα και ο ποιος μικρός παίκτης το ξέρει!!!
vazelos25
QUOTE(Captain Kouk @ Mar 1 2009, 14:02 ) *
Δεν ξέρω που είδες ότι το χρησιμοποίησα σαν δικαιολογία για τον αποκλεισμό μας και δεύτερο επειδή έχεις δει μόνο το παιχνίδι με την Ελευσίνα ή από πονηρό σκοπό λες ότι ο Πήγασος παίζει 40 λεπτά ζώνη όπως κάποιος άλλος από το Πέραμα σου λέω λοιπόν να μάθεις από τους υπόλοιπους πόσες φορές έχει παίξει ο Πήγασος ζώνη στα προηγούμενα παιχνίδια. Άρα και στις δύο παρατηρήσεις που κάνεις είσαι άκυρος. Εκτός όπως λες το χρησιμοποιεις σαν δικαιολογία για τον αποκλεισμό σας (λογικά). Η ζώνη είναι η χαρα κάθε προπονητη για να νικήσει σε αυτές τις ηλικιες γιατί έχει τεράστια κενά και με δύο καλούς ψηλούς σπάει πανευκολα απο μεσα. Καταφεύγεις εκει μόνο όταν οι παίκτες σου δεν θέλεις να κάνουν φάουλ για να βγάλεις τον αγώνα. Αν είσαι προπονητής έπρεπε να το ξέρεις ότι ειναι παθητική άμυνα, ακόμα και ο ποιος μικρός παίκτης το ξέρει!!!

και εσυ πρεπει να συμφωνησεις οτι με το να παιζουν τα παιδια ζωνη δεν μαθαινουν μπασκετ.επισης εχεις αναφερει και σε αλλες αναρτησεις σου οτι ο πηγασος δεν τα πηγε καλα στην δευτερη φαση λογω των ελλειψεων!!!ας δουμε λοιπον τι θα κανει στα τελευταια 2 παιχνιδια με Πειραικο και Ελευσινα τωρα που ειναι πληρης!!!
Fingers
QUOTE (vazelos25 @ Mar 1 2009, 14:12 ) *
και εσυ πρεπει να συμφωνησεις οτι με το να παιζουν τα παιδια ζωνη δεν μαθαινουν μπασκετ.επισης εχεις αναφερει και σε αλλες αναρτησεις σου οτι ο πηγασος δεν τα πηγε καλα στην δευτερη φαση λογω των ελλειψεων!!!ας δουμε λοιπον τι θα κανει στα τελευταια 2 παιχνιδια με Πειραικο και Ελευσινα τωρα που ειναι πληρης!!!

παιδια χαλαρωστε λιγο με τις ζωνες και τα λοιπα!η καθε ομαδα παιζει οτι ειδους αμυνα της επιτρεπουν τα προσοντα των παικτων!εγω δεν ειμαι υπερ της ζωνης!θεωρω την ζωνη αδυναμια!αν και η δικια μου ομαδα την χρησημοποιει λιγο αν εχουμε να αντιμετωπισουμε γρηγουρους πλαιμεκερ!δεν ξερω τωρα κατα ποσο συμφωνειτε μαζι μου..!
Captain Kouk
Εχθές σε ένα παιχνίδι που μου θύμισε τα νιάτα μου λόγο τρόπου και συνθηκών διεξαγώγης του αγώνα, δεν υπήρχε πίνακας για να μπορούν να κάνουν την δουλειά τους οι προπονητές, δεν υπήρχε 24 στο περίπου ξέρανε πότε να εκδηλώσουν επίθεση, φυσικά ένας διαιτητής ευτυχώς ήταν κλειστό το γήπεδο. Τα παιδιά και των δύο ομάδων έπαιξαν δυνάτο και γρήγορο μπάσκετ με δίλεπτα, τρίλεπτα καλού θεάματος. Στο πρώτο δεκάλεπτο πλήρη ισοροπία. Το δεύτερο ελαφρώς καλύτερος ο Πήγασος. Στο τρίτο επικράτησε ο Πειραικός. Το τελευταίο με αντεπίθεση και πείσμα το πήρε στα 00:40 πριν την λήξη όπου και κρίθηκε το παιχνίδι ο Πήγασος. Τελικό σκορ Πειραικός-Πήγασος 40-43. Επί 40 λεπτά οι ομάδες παίξανε μαν του μαν χωρίς ίχνος της καταραμένης ζώνης. Ο Πήγασος κατέβηκε πάλι με ελλείψης αφού το βασικό πλει μεικερ και ο δεύτερος δυνατος ψηλός του έπαθαν διάστρεμα. Τέλος ο αρχηγός του έπαιξε το μισό παιχνίδι λόγω ενός αιματώματος που έχει και ένας παίκτης είναι ακόμα άρωστος. Ακούστηκε ότι οι Τράχωνες αποσύρθηκαν αν ξέρει κάτι κάποιος φίλος ας ενημερώσει. Μπράβο και στην προσπάθεια των παιδιών και των δύο ομάδων 41.gif .
LITSAS
ΕΧΘΕΣ ΠΑΙΔΙΚΟ ΙΩΝΙΚΟΣ-ΝΕΜ 1, ΕΑΝ -ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 2
Fingers
QUOTE(LITSAS @ Mar 4 2009, 11:28 ) *
ΕΧΘΕΣ ΠΑΙΔΙΚΟ ΙΩΝΙΚΟΣ-ΝΕΜ 1, ΕΑΝ -ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 2


ξερει κανενας τιποτα για φοινικα πειραια και δραπετσωνα??εχω ακουσει καλα λογια και δεν τους εχω δει ποτε να παιζουν!!
pigasiotis14
Πηγασος-Φοινικας Πειραια 91-54 με ενα παικτη του πηγασου να εχει 9! στα 11 τριποντα και 29 συνολικα ποντους!!!!!!
Captain Kouk
QUOTE(Fingers @ Mar 4 2009, 13:49 ) *
ξερει κανενας τιποτα για φοινικα πειραια και δραπετσωνα??εχω ακουσει καλα λογια και δεν τους εχω δει ποτε να παιζουν!!


Δομημένη ομάδα η Δραπετσώνα. Με αρχή και τέλος. Κάθε παιχτης μέσα στο γήπεδο ξέρει το ρόλο του. Αρκετά γρήγορη. Κάνει αρκετά πικ μακριά από την μπάλα για να εκμεταλευτεί τον καλό της παίχτη. Προπονητής καταπληκτικός που μπορεί να αλλάξει την εικόνα του παιχνιδιού της ομάδας του από τον πάγκο. Για Φοινικά δεν γνωρίζω πολλά για αυτό δεν μπορώ να σου πω.
johnak0s
η διαιτητης που σφυριξε τα παιχνιδια του Ιωνικου και της Δραπετσωνας ηταν επιεικώς φριχτη..
Δν ηξερε τα βασικα...
δν μπορω να καταλαβω γιατι βαζουν τετοια ατομα να σφυριζουν αγωνες σε αυτεσ τις ηλικίες
οπου τα νευρα δν συγκρατουνται ευκολα
Ηταν απλως Α.Σ.Χ.Ε.Τ.Η.
ουτε τι σχήμα εχει η μπαλα του basket δν ηξερε...
Fingers
QUOTE(johnak0s @ Mar 4 2009, 17:07 ) *
η διαιτητης που σφυριξε τα παιχνιδια του Ιωνικου και της Δραπετσωνας ηταν επιεικώς φριχτη..
Δν ηξερε τα βασικα...
δν μπορω να καταλαβω γιατι βαζουν τετοια ατομα να σφυριζουν αγωνες σε αυτεσ τις ηλικίες
οπου τα νευρα δν συγκρατουνται ευκολα
Ηταν απλως Α.Σ.Χ.Ε.Τ.Η.
ουτε τι σχήμα εχει η μπαλα του basket δν ηξερε...


δηλαδη εννοεις οτι το παιχνιδι με την δραπετσωνα το εχασες λογω καθαρα της διαιτησιας;;γιατι μεσα στο γηπεδο σου αν ησουν καλιτερη ομαδα θα το ειχες παρει το παιχνιδακι...οταν χανεις καμια 10αρια ποντους μεσα εξω δεν νομιζω να φταιει η διαιτησια...!σορυ κιολας blink.gif blink.gif blink.gif ...!αν και σιγουρα θα ηταν κακη η διαιτησια! 68.gif 68.gif
johnak0s
QUOTE(Fingers @ Mar 7 2009, 10:44 ) *
δηλαδη εννοεις οτι το παιχνιδι με την δραπετσωνα το εχασες λογω καθαρα της διαιτησιας;;γιατι μεσα στο γηπεδο σου αν ησουν καλιτερη ομαδα θα το ειχες παρει το παιχνιδακι...οταν χανεις καμια 10αρια ποντους μεσα εξω δεν νομιζω να φταιει η διαιτησια...!σορυ κιολας blink.gif blink.gif blink.gif ...!αν και σιγουρα θα ηταν κακη η διαιτησια! 68.gif 68.gif

Ναι σιγουρα το παιχνιδι το χασαμε εμεις,δεν το κερδισε η Δρατσα...
Απλα εμεις δν εχουμε παθος για τα παιχνιδια,αυτο μας κοστισε.
Εγς σ αυτο το παιχνιδι επαιξα με ραγισμενο χερι,
παρολο που δν μπορουσα να πιασω μπαλα εδωσα την ψυχη μου...
Πραγμα που δεν εκαναν οι υπολοιποι συμπαικτες μ και με στεναχωρησε γιατι ειμασταν ομαδα με προσδοκιες...
αλλα οκ εγιναν τωρα αυτα,δεν γινεται να αλλαξουμε κατι..
komistis14
λοιπον μαγκες παιζω στο φοινικα....σημερα κερδισαμε τον πρωτεα βουλας 54-49 αν και χαναμε με 15 στο ημιχρονο κακο παιχνιδι απο την ομαδα μου αλλα ειχαμε περισσοτερο παθος και το δειξαμε ο χειροτερος μας παικτης γυρισε τ παιχνιδι προσωπικα απουσιαζα γιατι ξαφνικα αρρωστησα και κανω αγωνα δρομου για να προλαβω το παιχνιδι τελικο της τριτης με το περα το μονο που θελω ειναι να σ
υγχαρω τουσ συμπαικτες μου
για την προσπαθεια τους πιστευω οτι θα παρουμε το εισητηριο γ τ φαιναλ 4 φοινκα γερα.......
arxaios
QUOTE(komistis14 @ Mar 7 2009, 22:20 ) *
λοιπον μαγκες παιζω στο φοινικα....σημερα κερδισαμε τον πρωτεα βουλας 54-49 αν και χαναμε με 15 στο ημιχρονο κακο παιχνιδι απο την ομαδα μου αλλα ειχαμε περισσοτερο παθος και το δειξαμε ο χειροτερος μας παικτης γυρισε τ παιχνιδι προσωπικα απουσιαζα γιατι ξαφνικα αρρωστησα και κανω αγωνα δρομου για να προλαβω το παιχνιδι τελικο της τριτης με το περα το μονο που θελω ειναι να σ
υγχαρω τουσ συμπαικτες μου
για την προσπαθεια τους πιστευω οτι θα παρουμε το εισητηριο γ τ φαιναλ 4 φοινκα γερα.......

komisti πολύ σίγουρος είσαι για την ομάδα σου.το πέρα έχει την καλύτερη ομάδα μετά τον ΑΟΝΑ στην κατηγορία!σας κέρδισε μέσα στον πειραια και απο ότι έμαθα χάνατε και με διαφορά κατα την διάρκεια του αγώνα.την τρίτη το βυζαντινό θα είναι γεμάτο και δύσκολα θα κερδίσετε.όποιος παίξει πιό έξυπνα θα κερδίσει!!
komistis14
QUOTE(arxaios @ Mar 7 2009, 23:07 ) *
komisti πολύ σίγουρος είσαι για την ομάδα σου.το πέρα έχει την καλύτερη ομάδα μετά τον ΑΟΝΑ στην κατηγορία!σας κέρδισε μέσα στον πειραια και απο ότι έμαθα χάνατε και με διαφορά κατα την διάρκεια του αγώνα.την τρίτη το βυζαντινό θα είναι γεμάτο και δύσκολα θα κερδίσετε.όποιος παίξει πιό έξυπνα θα κερδίσει!!


συμφωνω απολυτα οτι ο πιο εξυπνος θα κερδισει...ομολογουμενως το περα ειναι η καλυτερη ομαδα που αντιμετωπισαμε φετος και την εκτιμω πολυ...πραγμα που δεν το εκανε λανθασμενα ολη μου η ομαδα στο πρωτο παιχνιδι και για αυτο χασαμε με δυο ποντους στο τελευταιο δευτερολεπτο...το παθημα μας εγινε μαθημα...ευχομαι να γινει ενα ωραιο παιχνιδι και να κερδισει αυτος που θα πεξει το πιο ωραιο μπασκετ...και ελπιζω να μαστε αυτοι εμεις...τα υπολοιπα στο παρκε...καλη επιτυχια στο περα.....
Nikolas!2
QUOTE (arxaios @ Mar 7 2009, 23:07 ) *
komisti πολύ σίγουρος είσαι για την ομάδα σου.το πέρα έχει την καλύτερη ομάδα μετά τον ΑΟΝΑ στην κατηγορία!σας κέρδισε μέσα στον πειραια και απο ότι έμαθα χάνατε και με διαφορά κατα την διάρκεια του αγώνα.την τρίτη το βυζαντινό θα είναι γεμάτο και δύσκολα θα κερδίσετε.όποιος παίξει πιό έξυπνα θα κερδίσει!!


γεια σας!ειμαι καινουριος!παιζω στον φοινικα και ειμαι ο πλειμεκερ(το 4).κοιτα αρχαιε το περα μια χαρα ομαδα ειναι αλλα μπασκετ δεν παιζει για αυτο χασαμε!ας πουμε ο πρωτεας ειναι καλυτερη ομαδα απο το περα.πιστευω οτι την πρωτη φορα που θα παιξει μια ομαδα με το περα θα χασει γιατι δεν εχει αντιμετωπισει ξανα τετοιο πρες αλλα την δευτερη φορα θα ειναι πιο ευκολο!για αυτο η δραπετσωνα που ειναι λιγο καλη ομαδα το κερδισε!ετσι πιστευω τωρα, αυτα που λεω ελπιζω να αποδειχτουν και στο γηπεδο!
Fingers
QUOTE(komistis14 @ Mar 7 2009, 21:20 ) *
λοιπον μαγκες παιζω στο φοινικα....σημερα κερδισαμε τον πρωτεα βουλας 54-49 αν και χαναμε με 15 στο ημιχρονο κακο παιχνιδι απο την ομαδα μου αλλα ειχαμε περισσοτερο παθος και το δειξαμε ο χειροτερος μας παικτης γυρισε τ παιχνιδι προσωπικα απουσιαζα γιατι ξαφνικα αρρωστησα και κανω αγωνα δρομου για να προλαβω το παιχνιδι τελικο της τριτης με το περα το μονο που θελω ειναι να σ
υγχαρω τουσ συμπαικτες μου
για την προσπαθεια τους πιστευω οτι θα παρουμε το εισητηριο γ τ φαιναλ 4 φοινκα γερα.......

να σου κανω μια ερωτηση ρε κομιστι....για ποιον χειροτερο παικτη μιλας;;;γιατι εγω ξερω ποιος το γυρισε και δεν και πολυ χειροτερος!!απο την αρχη μονος του επαιζε!σορυ κιολας δηλαδη!
komistis14
QUOTE(Fingers @ Mar 8 2009, 16:11 ) *
να σου κανω μια ερωτηση ρε κομιστι....για ποιον χειροτερο παικτη μιλας;;;γιατι εγω ξερω ποιος το γυρισε και δεν και πολυ χειροτερος!!απο την αρχη μονος του επαιζε!σορυ κιολας δηλαδη!


φιλε αυτο ειναι υποκειμενικο εγω μιλαω για το 13 μας το ψηλο ο οποιος πραγματικα δεν ηταν στη μερα του παρ ολα αυτα εβαλε το κερασακι στη τουρτα με τα τελευταια του καλαθια...επειδη τον ξερω πολυ καλα αν βρεθει πραγματικα στη μερα του μπορει να οργιασει ειναι πολυ καλος παικτης......αυτη ειναι η γνωμη μου προσωπικα σευομαι απολυτα την αποψηη σου και ισως να εχεις δικιο....ποια ειναι η γνωμη σου για την τριτη και για αυτα που λεει ο νικολας?
Fingers
QUOTE (komistis14 @ Mar 8 2009, 16:25 ) *
φιλε αυτο ειναι υποκειμενικο εγω μιλαω για το 13 μας το ψηλο ο οποιος πραγματικα δεν ηταν στη μερα του παρ ολα αυτα εβαλε το κερασακι στη τουρτα με τα τελευταια του καλαθια...επειδη τον ξερω πολυ καλα αν βρεθει πραγματικα στη μερα του μπορει να οργιασει ειναι πολυ καλος παικτης......αυτη ειναι η γνωμη μου προσωπικα σευομαι απολυτα την αποψηη σου και ισως να εχεις δικιο....ποια ειναι η γνωμη σου για την τριτη και για αυτα που λεει ο νικολας?


αρα δεν το γυρισε αυτος!απλως εβαλε ενα καλαθι κρισιμο!εσυ δεν ειπες οτι χανατε 15 ποντους;;τεσπα το παιχνιδι την τριτη ειναι πολυ δυσκόλο αλλα ολα γινονται!καλη επιτυχια...
Blue1965White
Ξέρει κανένας στο παιδικό στον όμιλο του Ιωνικού ποιος πέρασε στο final four;
komistis14
QUOTE(Blue1965White @ Mar 11 2009, 18:45 ) *
Ξέρει κανένας στο παιδικό στον όμιλο του Ιωνικού ποιος πέρασε στο final four;


final4 Παιδων:Φοινικας ΑΟΝΑ Ιωνικος Νικαιας και Πανεληυσινιακος φιλε μου
Blue1965White
Οκ φίλε ευχαριστώ πολύ. Αν ήξερες να μου πεις πόσοι ανεβαίνουν στην Α και ημερομηνίες - γήπεδο διεξαγωγής του final four θα ήμουν υπόχρεος. Δυστυχώς στο site της ΕΣΚΑΝΑ δεν υπάρχουν πληροφορίες.

Άκυρο βρήκα το παρακάτω στο site της ΕΣΚΑΝΑ. Πάντως αν ξέρει κάποιος πόσοι ανεβαίνουν θα ήθελα να μάθω.

QUOTE
ΠΑΙΔΕΣ 1η αγωνιστική Παρασκευή 13/3 Φοίνικας Πειρ.ή Πέρα –Πανελευσινιακός , Σάββατο 14/3 ΑΟΝΑ –Ιωνικός ΝΙκ. , 2η αγωνιστική Δευτέρα 16/3 Ιωνικός Νικ.- Φοίνικας Πειρ.ή Πέρα , Πανελευσινιακός- ΑΟΝΑ , 3η αγωνιστική Τετάρτη 18/3 Φοίνικας Πειρ. Ή Πέρα –ΑΟΝΑ , Ιωνικός Νικ. –Πανελευσινιακός
ΕΦΗΒΟΙ 1η αγωνιστική Παρασκευή 13/3 Ερμής Αργ.- Τερψιθέα , ΑΕ Ρέντη –Ελευθερία , 2η αγωνιστική Κυριακή 15/3 Ελευθερία Μοσχ. – Ερμής Αργ. , Τερψιθέα – ΑΕ Ρέντη , 3η αγωνιστική Τρίτη 17/3 Ερμής Αργ.- ΑΕ Ρέντη , Ελευθερία Μοσχ.- Τερψιθέα
boybasket
αναφερομε σε εσας απο το περα κ τον φοινικα...ρε παιδια τι γνωμη εχετε για το παιδικο του Αρη Γλυφαδας???? Υ.Γ εχει πεσει παρα πολυ τελευταια για αυτο ηρθαν τετοιες ητες!!!! απαντηστε μου!!! bball.gif
Fingers
QUOTE(boybasket @ Mar 11 2009, 21:01 ) *
αναφερομε σε εσας απο το περα κ τον φοινικα...ρε παιδια τι γνωμη εχετε για το παιδικο του Αρη Γλυφαδας???? Υ.Γ εχει πεσει παρα πολυ τελευταια για αυτο ηρθαν τετοιες ητες!!!! απαντηστε μου!!! bball.gif



φιλε μου δεν θελω να σου πω σε ποια ομαδα παιζω αλλα αυτο που καταλαβα οταν παιξαμε μαζι ειναι οτι εχετε μεγαλο προβλημα στο σκοραρισμα!
guard 10
παιδες μπορει να ξερετε αν το προγραμμα του final4 ειναι οριστικο η εχουν γινει αλλαγες?
perinick12
[quote name='Fingers' post='280730' date='Mar 11 2009, 23:59 ']φιλε μου δεν θελω να σου πω σε ποια ομαδα παιζω αλλα αυτο που καταλαβα οταν παιξαμε μαζι ειναι οτι εχετε μεγαλο προβλημα στο σκοραρισμα![/quοte]

στο περα παιζεις? (προς τον fingers)
AVer32
[quote name='guard 10' date='Mar 12 2009, 17:38 ' post='280967']
παιδες μπορει να ξερετε αν το προγραμμα του final4 ειναι οριστικο η εχουν γινει αλλαγες?


απο οτι ξερω δεν εχουν γινει αλλαγες!παραμενει το ιδιο!
guard 10
απο οτι ξερω δεν εχουν γινει αλλαγες!παραμενει το ιδιο!
[/quote]
οκ ευχαριστω.καλη επιτυχια στους αγωνες
Jero
QUOTE(arxaios @ Mar 7 2009, 23:07 ) *
komisti πολύ σίγουρος είσαι για την ομάδα σου.το πέρα έχει την καλύτερη ομάδα μετά τον ΑΟΝΑ στην κατηγορία!σας κέρδισε μέσα στον πειραια και απο ότι έμαθα χάνατε και με διαφορά κατα την διάρκεια του αγώνα.την τρίτη το βυζαντινό θα είναι γεμάτο και δύσκολα θα κερδίσετε.όποιος παίξει πιό έξυπνα θα κερδίσει!!






Ναι οντως,γι'αυτο ο Φοινικασ νικησε με 25 ποντους......
Ειναι ομαδα που εχει δουλεψει πολυ το press κ φαινεται.Αλλα αν ο αντιπαλος ξερει να το ανιμετωπιζει ναι μεν θα βαλεις 20 ποντουσ με το press αλλα τι να το κανεις αν τρως 40...

Αν το Περα περνουσε θα ειχε μεγαλο πλεονεκτημα λογο του οτι την 1η φορα που τουσ αντιμετωμιζεις ειναι δυσκολα τα πραγματα.Ετσι νικησαν Φοινικα κ Πρωτεα.Ομως τη 2η φορα.....

Φοινικας - Ελευσινα 71 - 40 κατι αν θυμαμαι καλα.
Το match στο ημιχρονο ηταν στο 47-17.Καταπληκτικη αμυνα κ τρομερη ευστοχια.
Μετα η ομαδα του Φοινικα χαλαρωσε αλλα ηταν ηδη αργα...
AVer32
Νικη χθες για ΑΟΝΑ με τον Ιωνικο!καμια 20αρια ποντους διαφορα εληξε!καλα αντιστηθηκε ο Ιωνικος για ενα μονο δεκαλεπτο ομως!μια νικη για ΑΟΝΑ και Φοινικα και απο μια ηττα για Ελευσινα και Ιωνικο!
AVer32
ο φοινικας εξασφαλισε απο σημερα την ανοδο χωρισ να εχει παιξει ακομα το τελευταιο του παιχνιδι με τον ΑΟΝΑ!ο ΑΟΝΑ απο οσο ξερω παιζει αυριο με ελευσινα και το θεωρω αδυνατο να χασει!αρα οι δυο ομαδες που ανεβηκαν φετοσ ειναι ΦΟΙΝΙΚΑΣ και ΑΟΝΑ!!
parathrhths
φιλοι μου,παρακολουθω με σεβασμο τις αποψεις σας και τις εκτιμησεις σας για τις ομαδες του εφηβικου.Για τις προβλεψεις σας για τα σκορ σε επερχομενα ντερμπι, για το ποιες ομαδες θα ανεβουν στην Α' κατηγορια.Τοσο καιρο δεν εχω δει κανενας να αναφερεται στην ομαδα της Τερψιθεας που αθορυβα πρωταγωνιστει και φετος.Η ομαδα που απαρτιζεται απο παιχτες ποιοτικους που κατεχουν απο μπασκετ, πληρης σε ολες της τις θεσεις και με εναν προπονητη που ξερει να κοουτσαρει, παντα κανοντας τις σωστες επιλογες και χωρις λαθη αναδειχτηκε πρωταθλητρια και ανεβηκε κατηγορια αήττητη!Ενα μπραβο λοιπον σε ολους τους συντελεστες της επιτυχιας και καλη συνεχεια στο Final 6.
AVer32
QUOTE(parathrhths @ Mar 18 2009, 01:02 ) *
φιλοι μου,παρακολουθω με σεβασμο τις αποψεις σας και τις εκτιμησεις σας για τις ομαδες του εφηβικου.Για τις προβλεψεις σας για τα σκορ σε επερχομενα ντερμπι, για το ποιες ομαδες θα ανεβουν στην Α' κατηγορια.Τοσο καιρο δεν εχω δει κανενας να αναφερεται στην ομαδα της Τερψιθεας που αθορυβα πρωταγωνιστει και φετος.Η ομαδα που απαρτιζεται απο παιχτες ποιοτικους που κατεχουν απο μπασκετ, πληρης σε ολες της τις θεσεις και με εναν προπονητη που ξερει να κοουτσαρει, παντα κανοντας τις σωστες επιλογες και χωρις λαθη αναδειχτηκε πρωταθλητρια και ανεβηκε κατηγορια αήττητη!Ενα μπραβο λοιπον σε ολους τους συντελεστες της επιτυχιας και καλη συνεχεια στο Final 6.

μιλας για το εφηβικο προφανως!αν κοιταξεις λιγο πιο πισω θα δεις οτι μιλανε για την ομαδα σου!παρολ αυτα εχω μαθει οτι κανει καλες εμφανισεις και εχει και ενα πολυ καλο σουτερ αλλα δεν την εχω δει να παιζει οποτε δεν μπορω να πω πολλα!
boybasket
Παιδια οποιος θελει πληροφορειες για φοινικα,πρωτεα,περα πειτε μου! ξερω κ λιγα πραγματα απο εφηβικα διαφορων ομαδων! bball.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.