Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παιδικοεφηβικά Ε.Σ.Κ.Α.Ν.Α Β' Κατηγορίας 2008-09
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Υποδομές
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
Alexos
Η Τεριψθεα εχει μια παιχταρα που τα κανει ολα και συμφερει και λεγεται Ζλατης,εχει και κατι αλλα καλα γκαρακια αλλα αυτος ειναι ολη η ομαδα τελος.
traxonas
Συγχαρητηρια στις ομαδες που περασαν στα final-fours και ειικα σε αυτες που ανεβηκαν κατηγορια . 41.gif
Για τον ΑΟΝΑ, στο παιδικο, οπως ειχα γραψει και στις αρχες, ημουν σιγουρος.
Τον Φοινικα δεν τον εχω δει ποτε, φανταζομαι ομως οτι αξιζε, γιατι επαιξε με πολυ καλες ομαδες και προκριθηκε.

Στους εφηβους, οπως ειχα προβλεψει, η Τερψιθεα, ανεβηκε ευκολα και αητηττη μαλιστα( ειδες που αδικα μου
τα εχωνες φιλε pigasioti;)
Η αληθεια ειναι οτι περιμενα οτι η Ελευθερια θα ανεβει , ομως ο Ρεντης φανηκε πιο σταθερος και, δικαια
φανταζομαι, πανηγυριζει την ανοδο.

Το ζητουμενο βεβαια ειναι να μπορεσουν να κρατηθουν στην Α' και αυτο θα γινει μονο αν εχουν ''βαθος''
στις ακαδημιες τους και οχι οτι απλα ηταν μια καλη φουρνια παιδιων και μετα το χαος.

Ολοι βεβαιως,προκριθεντες και μη, πρεπει να συνεχισουμε την δουλεια, τουλαχιστον μεχρι την εξεταστικη
περιοδο των σχολειων και προτεινω στους υπευθυνους των ομαδων να κανουν μεταξυ τους φιλικα, για να
υπαρχει ενδιαφερον για τα παιδια των ομαδων που αποκλειστηκαν, και να γνωριστουν και οι ομαδες
που δεν επαιξαν μεταξυ τους. blove.gif

scales84
η ελευθερια πληρωσε το πολυ κακο της ματς κοντρα στον ρεντη και οτι ο ερμης αργυρουπολης λογω τραυματισμων δεν κατεβηκε στο ματς με το ρεντη οπου δεν θα μου κανε εντυπωση να κερδιζε και να περασει η ελευθερια με τις διαφορες
taz4
final6:

1η αγωνιστική (21-22/3)
Παρασκευή 20/3 κλ. Αγ. Δημητρίου 21.30 Μίλωνας –ΑΕ Ικάρου Καλλ. 2
Σάββατο 21/3 κλ. Εθν. Αντίστασης 14.15 Τερψιθέα –Ολυμπιακός 2
Σάββατο 21/3 κλ. νέο Αργυρούπολης 20.30 Πανιώνιος – ΑΕ Ρέντη 1
2η αγωνιστική (24/3)
Τρίτη 24/3 κλ. Εθν. Αντίστασης 21.45 Ολυμπιακός – Μίλωνας 1
Τρίτη 24/3 κλ. Βαρίκας 21.30 ΑΕ Ρέντη – Τερψιθέα 2
Τρίτη 24/3 κλ. Μίλωνα 21.30 ΑΕ Ικάρου -Πανιώνιος 1

Ολυμπιακός 4
ΑΕ Ικάρου Καλλ. 4
Πανιώνιος 3
Τερψιθέα 3
Μίλωνας 2
ΑΕ Ρέντη 2
Fantombasket
Σε ό,τι αφορά τον Φοίνικα,πολύ καλή ομάδα,δουλεμένη.Ωραίο σύνολο που αποδίδει καλό μπάσκετ και πραγματικά ο Φοίνικας όπως και άλλες ομάδες συναγωνίζονται άνετα αρκετά αντρικά τμήματα.
AVer32
QUOTE(Fantombasket @ Mar 25 2009, 20:55 ) *
Σε ό,τι αφορά τον Φοίνικα,πολύ καλή ομάδα,δουλεμένη.Ωραίο σύνολο που αποδίδει καλό μπάσκετ και πραγματικά ο Φοίνικας όπως και άλλες ομάδες συναγωνίζονται άνετα αρκετά αντρικά τμήματα.


εχεις παιξει με τον φοινικα ή απλως τον εχεις παρακολουθησει?
TsAkalaKi Tou BaSkEt
QUOTE(Alexos @ Mar 19 2009, 02:10 ) *
Η Τεριψθεα εχει μια παιχταρα που τα κανει ολα και συμφερει και λεγεται Ζλατης,εχει και κατι αλλα καλα γκαρακια αλλα αυτος ειναι ολη η ομαδα τελος.


Ο Ζλάτης είναι ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΣΤΑΤΟΣ παίκτης..Μπορεί να μην έχω παίξει μαζί του λόγω ηλικίας αλλά τον έχω παρακολούθησει σε πολλά του ματς και εναντίον των Τραχώνων και της Α.Λ.Φ.Α, αλλά πιστέυω χωρίς αυτόν η ομάδα δεν θα τραβούσε όπως τραβάει τώρα(αεράτα) tongue.gif Τα κάνει όλα και συμφέρει.. 69.gif

Ο πατέρας του ψάχνεται χρόνια στην ομάδα στις ακαδημίες και φυσικά σέβομαι αυτό που κάνει, να αφιερώνει τόσο χρόνο στο άθλημα που όλοι αγαπάμε( blove.gif ) αλλά μερικές φορές το παρακάνει λιγο στην υπεροψία.. dry.gif (όποιος θέλει ας στείλει pm)..Όσον αφορά τον γιο του και την ομάδα, πολλές φορές με καυστικό τρόπο..


Υ.Γ: Το θέμα έχει γίνει λίγο offtopic.gif οπότε καλό θα ήταν να το τελειώσουμε αυτό εδώ..Από μέρους μου ζητώ συγγνώμη αλλά έπρεπε να απαντήσω smiley.gif ... Ας συνεχίσουμε την κουβεντούλα περί των διαφορετικών απόψεων για τις ομάδες... wos_sport5.gif thumbsup.gif
Fantombasket
QUOTE(AVer32 @ Mar 27 2009, 16:25 ) *
εχεις παιξει με τον φοινικα ή απλως τον εχεις παρακολουθησει?

Τον έχω παρακολουθήσει σε δύο σημαντικά παιχνίδια φέτος και μάλιστα και στα δύο είχε χάσει(ελπίζω να μην τους γκαντέμιασα εγώ),αλλά παρόλα αυτά έδειχναν πολύ μπασκετική ομάδα.Είχαν τα συστήματά τους,είχαν δυνατές μονάδες.Γενικότερα σου αφήνουν πολύ καλή εντύπωση.
AVer32
QUOTE(Fantombasket @ Mar 28 2009, 10:30 ) *
Τον έχω παρακολουθήσει σε δύο σημαντικά παιχνίδια φέτος και μάλιστα και στα δύο είχε χάσει(ελπίζω να μην τους γκαντέμιασα εγώ),αλλά παρόλα αυτά έδειχναν πολύ μπασκετική ομάδα.Είχαν τα συστήματά τους,είχαν δυνατές μονάδες.Γενικότερα σου αφήνουν πολύ καλή εντύπωση.

ξερω πολλα παιδια απο φονικα γιατι μενω στην ιδια περιοχη και πληροφορουμαι συχνα για την πορεια τους!νομιζω ολα και ολα 2 επισημα παιχνιδια εχουν χασει ολη την χρονια!φιλε μου πως τα καταφερες να βρεθεις και στα δυο ??!?και εγω παντως την ιδια αποψη μαζι σου εχω!ειναι ασυνιθηστη ομαδα!μπορει να νικησει οποιονδηποτε και να χασουν και απο χειροτερη ομαδα(μια φορα εγινε βεβαια,μην τους αδικω)!
Fantombasket
QUOTE(AVer32 @ Mar 28 2009, 11:09 ) *
ξερω πολλα παιδια απο φονικα γιατι μενω στην ιδια περιοχη και πληροφορουμαι συχνα για την πορεια τους!νομιζω ολα και ολα 2 επισημα παιχνιδια εχουν χασει ολη την χρονια!φιλε μου πως τα καταφερες να βρεθεις και στα δυο ??!?και εγω παντως την ιδια αποψη μαζι σου εχω!ειναι ασυνιθηστη ομαδα!μπορει να νικησει οποιονδηποτε και να χασουν και απο χειροτερη ομαδα(μια φορα εγινε βεβαια,μην τους αδικω)!

Όντως,2 φορές πήγα και έχασαν και τις 2. smiley.gif Την πρώτη ήταν στο ντέρμπυ με το Πέρα που έχασαν με καλάθι στη λήξη και η δεύτερη με ΑΟΝΑ,όπου ο ΑΟΝΑ επιβεβαίωσε τις φήμες που τον ήθελαν να έχει εξαιρετική ομάδα.Κλάση ανώτερος από Φοίνικα και άλλες ομάδες.
AVer32
QUOTE(Fantombasket @ Mar 28 2009, 15:23 ) *
Όντως,2 φορές πήγα και έχασαν και τις 2. smiley.gif Την πρώτη ήταν στο ντέρμπυ με το Πέρα που έχασαν με καλάθι στη λήξη και η δεύτερη με ΑΟΝΑ,όπου ο ΑΟΝΑ επιβεβαίωσε τις φήμες που τον ήθελαν να έχει εξαιρετική ομάδα.Κλάση ανώτερος από Φοίνικα και άλλες ομάδες.



ειχα παει και εγω με ΑΟΝΑ!παντως ειχαν κριθει ολα οταν παιζανε αυτο το παιχνιδι!ειχαν παρει και οι δυο την ανοδο και δεν ειχε σημασια!ο φοινικας επαιζε με δευτερα και ο ΑΟΝΑ με πρωτα !ηταν αναποφευκτο να χασουν με τοσο μεγαλη διαφορα!βεβαια δεν σου λεω οτι αν επαιζαν οι βασικοι θα νικουσαν αλλα θα ηταν ντερμπι για αρκετο χρονικο διαστημα!
Billos 15
ο αρης γλυφαδας δεν τα καταφερε φετος αν κ' πραγματοποιησε μια ικανοποιητικη πορεια.παντως φετος ολοι η παικτες αποκτησαμε σημαντικες εμπειριες για τ επομενα χρονια.......αρης για 1 ζωη bball.gif bball.gif bball.gif smiley.gif shot.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.