Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παιδικοεφηβικά Ε.Σ.Κ.Α.Ν.Α Β' Κατηγορίας 2008-09
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Υποδομές
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
Captain Kouk
QUOTE(Jame-Li @ Jan 30 2009, 14:27 ) *
Ειναι σιγουρα ετσι οι ομιλοι του παιδικου γιατι μ φενετε οτι ο Φοινικας αγιας Σοφιας δν κατεβαζει παιδικο (3ο ομιλο)και ο Προφητης Ηλιας δυσκολο να ειναι στο ιδιο ομιλο με τον Ιωνικο γιατι ηταν και στον πρωηγουμενο ομιλο μαζι

4ος όμιλος: 1. Ε.Α.Νικαίας 2. Ιωνικός Νικ. 3. Δραπετσώνα 4. N.Ε. Μεγαρίδας έχεις δίκιο φίλε μου λάθος μου σόρι! rolleyes.gif
Jeronimo6
QUOTE(Paneleusiniakos 15 @ Jan 30 2009, 15:21 ) *
ειχαμε παιξει(πανελευσινιακος)τα χριστουγεννα ενα τουρνουα οπου συμμετειχαν Φαρος,Πανελευσινιακος(εμεις),Πρωτεας και Φοινικας.Στο πρωτο παιχνιδι νικησαμε τον Φοινικα και χασαμε απο τον Πρωτεα στον τελικο.Πιστευω πως θα περασει ο Πρωτεας.Ο Φοινικας εχει μονο εναν πολυ καλο σκορερ που παιζει ασος αλλα δεν θα καταφερει να βγαλει και τα 40 λεπτα.







Μου ειπε πως σε εκεινο το ματς ηταν μισοι.Μονο εναν ψηλο ειχαν απο τους 4.Επειδη με ρωτησε.Για τον πρωτεα κ περα τι ξερουμε?

QUOTE(guard 10 @ Jan 30 2009, 15:18 ) *
κοιτα μεγαλε ο Φοινικας εχει σχετικα καλη ομαδα.εχει εναν αρκετα καλο ψηλο που δεν εχει ομως αντοχη και εναν παρα πολυ καλο πλει μαικερ.αν τους κλεισετε δεν μπορουν γιατι δεν εχουν καλους υπολοιπους παικτες.φιλε μου εσυ ξερεις τιποτα απο 3ο ομιλο β φασης?αν ναι πες μου...





Ναι ξερω για ποιους λες.Μονο για τον πανελευσινιακο ξερω (δεν ασχολουμαι κ πολυ).Ειμαι κατι σαν την μασκοτ της ομαδας.Μου ειπαν πως δεν εχασαν για πολυ,αλλα ελειπαν κ οι ψηλοι τους,μονο ενας ηταν κ οχι ο καλος.Δηλαδη δεν τους βλεπεις να περνανε?
Mister A
Για τον 4ο Ομιλο εχουμε καμια ιδεα??καποιο προγνωστικο??
Τα δικα μου προγνωστικα ειναι:
1ος Φοινικας
2ος Α.Ο.Ν.Α (αλλα οποιος υποτιμησει τον Φαρο θα την πατησει)
3ος Πανελευσινιακος, αλλα και Πηγασος παιζει
Jame-Li
Για 4ο ομιλο βλεπω καθαρα Ε.Α.Ν
guard 10
QUOTE(Jeronimo6 @ Jan 31 2009, 01:57 ) *
Μου ειπε πως σε εκεινο το ματς ηταν μισοι.Μονο εναν ψηλο ειχαν απο τους 4.Επειδη με ρωτησε.Για τον πρωτεα κ περα τι ξερουμε?






Ναι ξερω για ποιους λες.Μονο για τον πανελευσινιακο ξερω (δεν ασχολουμαι κ πολυ).Ειμαι κατι σαν την μασκοτ της ομαδας.Μου ειπαν πως δεν εχασαν για πολυ,αλλα ελειπαν κ οι ψηλοι τους,μονο ενας ηταν κ οχι ο καλος.Δηλαδη δεν τους βλεπεις να περνανε?

Κοιτα εγω απο αυτο που ειδα θεωρω τον Πρωτεα καλυτερο.εχει καλουσ παιχτες και ιδιαιτερα το 13 τουσ (3αρο-4αρι).επισης καλα λογια εχω ακουσει για τον Αρη Γλυφαδας.τι να πω ολα ειναι πιθανα...
traxonas
Βγηκε το προγραμμα της Β' φασης.
Παιδικο Πηγασος -Τραχωνες Κυριακη 14.00μμ
Εφηβικο Ελευθερια - Τραχωνες >> 20.00μμ

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ! wos_sport3.gif
Captain Kouk
QUOTE(traxonas @ Feb 3 2009, 10:31 ) *
Βγηκε το προγραμμα της Β' φασης.
Παιδικο Πηγασος -Τραχωνες Κυριακη 14.00μμ
Εφηβικο Ελευθερια - Τραχωνες >> 20.00μμ

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ! wos_sport3.gif


Το παιδικό Πήγασος - Τράχωνες είναι Κυριακή 16:00μμ.
traxonas
QUOTE(Captain Kouk @ Feb 3 2009, 14:46 ) *
Το παιδικό Πήγασος - Τράχωνες είναι Κυριακή 16:00μμ.

Εισαι σιγουρος;
Στο κλειστο που παιζει και το ανδρικο;
Ξερεις υπολοιπες αγωνιστικες του ομιλου μας;
Captain Kouk
QUOTE(traxonas @ Feb 3 2009, 16:27 ) *
Εισαι σιγουρος;
Στο κλειστο που παιζει και το ανδρικο;
Ξερεις υπολοιπες αγωνιστικες του ομιλου μας;


Μπες στο http://www.gask-pigasos.gr/ στο παιδικό αυτή την ώρα δίνει. Αν έχετε και άλλες σελίδες ομάδων δώστε τις για να ενημερωνόμαστε γιατί η ΕΣΚΑΝΑ καθυστερεί λίγο. sad.gif
nikefalin
ΘΑ ΤΟ ΠΟΥΜΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΙ ΕΔΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΟΠΙΚ



Απαγορεύονται το greeklish, γράφουμε με μικρά ελληνικά, και όποιος κάνει το αντίθετο , πέραν της διαγραφής του ποστ από δω και πέρα θα έχει φάουλ .

Επίσης διαβάστε τον κανονισμό λειτουργίας που αποδεχθήκατε όταν κάνατε την εγγραφή σας
NBA4life
QUOTE(nikefalin @ Feb 4 2009, 21:05 ) *
ΘΑ ΤΟ ΠΟΥΜΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΙ ΕΔΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΟΠΙΚ



Απαγορεύονται το greeklish, γράφουμε με μικρά ελληνικά, και όποιος κάνει το αντίθετο , πέραν της διαγραφής του ποστ από δω και πέρα θα έχει φάουλ .

Επίσης διαβάστε τον κανονισμό λειτουργίας που αποδεχθήκατε όταν κάνατε την εγγραφή σας

Καλα, οπως θες...στον πρωτο ομιλο ολα παιζονται...εσεις τι λετε;...
TsAkalaKi Tou BaSkEt
QUOTE(NBA4life @ Feb 4 2009, 22:07 ) *
Καλα, οπως θες...στον πρωτο ομιλο ολα παιζονται...εσεις τι λετε;...

Δεν εχω δει Φοινικα, Πρωτεα, το Περα εχει δυνατη ομαδα ,ο Αρης, με τον οποιο
παιξαμε μαζι μαλλον πρεπει να εχει την πιο αδυνατη ομαδα. Εχει σχετικα ψηλα
παιδια, αλλα οχι ιδιαιτερα τεχνιτες η καλους σουτερ. Αν τους παιξεις καλη αμυνα,
δεν εχουν καλη κυκλοφορια της μπαλλας.
Ο Πηγασος τι ομαδα εχει απο υψη, ηλικιες, θεσεις; icon_wave.gif
Captain Kouk
QUOTE(NBA4life @ Feb 4 2009, 21:07 ) *
Καλα, οπως θες...στον πρωτο ομιλο ολα παιζονται...εσεις τι λετε;...


Πιστεύω ότι ο Φοίνικας έχει ένα μικρό προβάδισμα έναντι του Πέρα αλλά και η δύο αν υποτιμήσουν των Πρωτέα θα βρεθούν προ εκπλήξεων. Το πρόβλημα με το Φοίνικα είναι αν αντέξουν οι δύο παίκτες του ο ψηλός τους και το πλει μεικερ γιατι μετά θα έχει προβλημα. Το Πέρα και ο Πρωτέας είναι ομάδες.

QUOTE(TsAkalaKi Tou BaSkEt @ Feb 4 2009, 22:25 ) *
Δεν εχω δει Φοινικα, Πρωτεα, το Περα εχει δυνατη ομαδα ,ο Αρης, με τον οποιο
παιξαμε μαζι μαλλον πρεπει να εχει την πιο αδυνατη ομαδα. Εχει σχετικα ψηλα
παιδια, αλλα οχι ιδιαιτερα τεχνιτες η καλους σουτερ. Αν τους παιξεις καλη αμυνα,
δεν εχουν καλη κυκλοφορια της μπαλλας.
Ο Πηγασος τι ομαδα εχει απο υψη, ηλικιες, θεσεις; icon_wave.gif


Ο Πήγασος είναι ομάδα υποδομών έχει και 93 και 94. Παίζουν δύσκολο μπάσκετ και ομαδικό αν δεν τους προσέξεις όλους θα έχεις πρόβλημα. Βασικά τους ενδιαφέρει να παίζουν μπάσκετ με χρήση όλων των όπλων τους παρέχει αυτό. Εσεις είστε ομάδα ή στηρίζεστε σε μονάδες?
traxonas
QUOTE(Captain Kouk @ Feb 5 2009, 14:01 ) *
Ο Πήγασος είναι ομάδα υποδομών έχει και 93 και 94. Παίζουν δύσκολο μπάσκετ και ομαδικό αν δεν τους προσέξεις όλους θα έχεις πρόβλημα. Βασικά τους ενδιαφέρει να παίζουν μπάσκετ με χρήση όλων των όπλων τους παρέχει αυτό. Εσεις είστε ομάδα ή στηρίζεστε σε μονάδες?

Θα την χαρακτηριζα πιο πολυ σαν ομαδα και οχι one-man show. Mειονεκτημα η ελλειψη 93αρηδων. blove.gif
Η Ελευσινα τι λεει σαν ομαδα; Το 14-0 φανταζει εντυπωσιακο, οσο αδυναμες και να ηταν οι αντιπαλοι! ohmy.gif
Captain Kouk
ΕΦΗΒΟΙ Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 2Η ΦΑΣΗ
2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
1Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ 7/2 ΚΛ. ΑΓ. ΤΡΥΦΩΝΑ 20.30 ΤΕΡΨΙΘΕΑ –ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ
ΚΥΡΙΑΚΗ 8/2ΚΛ. ΔΑΚ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ 17.30 ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ. –ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ
2Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ 14/2 ΚΛ. Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ 14.00 ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ – ΤΕΡΨΙΘΕΑ
ΚΥΡΙΑΚΗ 15/2 ΚΛ. Π. ΣΑΛΠΕΑΣ 17.30 ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ - ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ.
3Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΤΡΙΤΗ 17/2 ΚΛ. ΑΓ. ΤΡΥΦΩΝΑ 21.30 ΤΕΡΨΙΘΕΑ – ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ.
ΣΑΒΒΑΤΟ 21/2 ΚΛ. Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ 14.00 ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ –ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ
Β΄ ΓΥΡΟΣ
1Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΚΥΡΙΑΚΗ 22/2 ΚΛ. Π. ΣΑΛΠΕΑΣ 19.00 ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ–ΤΕΡΨΙΘΕΑ
ΠΕΜΠΤΗ 26/2 ΚΛ. Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ 21.30 ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ – ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ.
2Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΤΡΙΤΗ 3/3 ΔΑΚ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ 21.30 ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ. –ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ
ΤΡΙΤΗ 3/3 ΚΛ. ΑΓ. ΤΡΥΦΩΝΑ 21.30 ΤΕΡΨΙΘΕΑ –ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ
3Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ 7/3 ΔΑΚ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ 12.15 ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ. –ΤΕΡΨΙΘΕΑ
ΚΥΡΙΑΚΗ 8/3 ΚΛ. Π.ΣΑΛΠΕΑΣ 17.30 ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ - ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ
Το πρόγραμμα από ΕΣΚΑΝΑ Όπως το δίνει.

QUOTE(traxonas @ Feb 6 2009, 13:08 ) *
Θα την χαρακτηριζα πιο πολυ σαν ομαδα και οχι one-man show. Mειονεκτημα η ελλειψη 93αρηδων. blove.gif
Η Ελευσινα τι λεει σαν ομαδα; Το 14-0 φανταζει εντυπωσιακο, οσο αδυναμες και να ηταν οι αντιπαλοι! ohmy.gif


Δεν ξέρω πολλά για Ελευσίνα είναι ο άγνωστος Χ. Το μόνο που γνωρίζω είναι ότι έχει ένα ψηλό παίκτη καλό κάτω απο τα καλάθια. Το πλει μεικερ είναι εγκεφαλικο και έναν καλό σουτερ. Δεν γνωρίζω για την υπολοιπη ομάδα και σε τι στιλ παιχνιδιου αρέσκετε. Δεν μου λέει τίποτα το 14-0 γιατί οι ομάδες απο εκεί όταν ερχονται από Πειραιά και προς τα πάνω τα βρήσκουν σκούρα wink.gif
nbalover
Οσον αφορα τον πρωτο ομιλο, εγω ειχα δει εναν αγωνα αρη-αστερα, οποτε ξερω πανω κατω την ομαδα του αρη.
δεν ειναι τιποτα το ιδιαιτερο, αν και εχουν 2-3 παιδια που ειναι γυρω στο 1.90. ειναι γρηγορη ομαδα, αλλα δεν ξεχωριζει κανενασ παιχτησ πολυ. εχουν βεβαια ενα γρηγορο πλει μεικερ που ειναι και ψηλο(1,87 περιπου) και εναν αδυνατο ψηλο(γυρω στο 1.90), ο οποιοσ ειναι αρκετα αθλητικοσ και αλτικος και μας ειχε ριξει 6-7 ταπες, αλλα γενικα δεν μπορω να πω οτι ειναι καμια πολυ καλη ομαδα. πιστευω πωσ οι αλλεσ ομαδεσ του ομιλου, πρεπει να ειναι καλυτερεσ.
boybasket
Τι πιστευεις εχει ελπιδεσ ο αρης?
perinick12
εγω πιστευω πωσ δεν ειναι κακη ομαδα, και πωσ μπορει να κανει σιγουρα δυο νικεσ με τον πρωτεα (εντοσ και εκτοσ) bball.gif .
τωρα για τισ αλλεσ ομαδεσ δεν μπορω να πω κατι γιατι δεν τισ ξερω. μπορει να μου πει καποιοσ αν το περα εχει καλη ομαδα??
pigasiotis14
ποιος ξερει να μου πει 2 λογια για τον Ικαρο/ακαδημια??Για το εφηβικο αναφερομαι....
guard 10
QUOTE(Captain Kouk @ Feb 6 2009, 15:22 ) *
ΕΦΗΒΟΙ Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 2Η ΦΑΣΗ
2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
1Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ 7/2 ΚΛ. ΑΓ. ΤΡΥΦΩΝΑ 20.30 ΤΕΡΨΙΘΕΑ –ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ
ΚΥΡΙΑΚΗ 8/2ΚΛ. ΔΑΚ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ 17.30 ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ. –ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ
2Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ 14/2 ΚΛ. Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ 14.00 ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ – ΤΕΡΨΙΘΕΑ
ΚΥΡΙΑΚΗ 15/2 ΚΛ. Π. ΣΑΛΠΕΑΣ 17.30 ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ - ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ.
3Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΤΡΙΤΗ 17/2 ΚΛ. ΑΓ. ΤΡΥΦΩΝΑ 21.30 ΤΕΡΨΙΘΕΑ – ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ.
ΣΑΒΒΑΤΟ 21/2 ΚΛ. Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ 14.00 ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ –ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ
Β΄ ΓΥΡΟΣ
1Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΚΥΡΙΑΚΗ 22/2 ΚΛ. Π. ΣΑΛΠΕΑΣ 19.00 ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ–ΤΕΡΨΙΘΕΑ
ΠΕΜΠΤΗ 26/2 ΚΛ. Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ 21.30 ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ – ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ.
2Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΤΡΙΤΗ 3/3 ΔΑΚ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ 21.30 ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ. –ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ
ΤΡΙΤΗ 3/3 ΚΛ. ΑΓ. ΤΡΥΦΩΝΑ 21.30 ΤΕΡΨΙΘΕΑ –ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ
3Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ 7/3 ΔΑΚ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ 12.15 ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ. –ΤΕΡΨΙΘΕΑ
ΚΥΡΙΑΚΗ 8/3 ΚΛ. Π.ΣΑΛΠΕΑΣ 17.30 ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ - ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ
Το πρόγραμμα από ΕΣΚΑΝΑ Όπως το δίνει.



Δεν ξέρω πολλά για Ελευσίνα είναι ο άγνωστος Χ. Το μόνο που γνωρίζω είναι ότι έχει ένα ψηλό παίκτη καλό κάτω απο τα καλάθια. Το πλει μεικερ είναι εγκεφαλικο και έναν καλό σουτερ. Δεν γνωρίζω για την υπολοιπη ομάδα και σε τι στιλ παιχνιδιου αρέσκετε. Δεν μου λέει τίποτα το 14-0 γιατί οι ομάδες απο εκεί όταν ερχονται από Πειραιά και προς τα πάνω τα βρήσκουν σκούρα wink.gif

συνοπτικα φιλε μου τι πιστευεις για 3ο ομιλο?πως θα εξελιχθουν τα πραγματα?Πηγασος και Ελευσινα ειναι τα φαβορι?
boybasket
το περα (παιδικο) τι στοιχεια παιχνιδιου εχει? bball.gif
saktolis
[quote name='boybasket' date='Feb 7 2009, 12:46 ' post='270342']
το περα (παιδικο) τι στοιχεια παιχνιδιου εχει? bball.gif
καλησπερα σε ολους.........υπαρχουν πληροφοριες για Πορφυρα,Τραχωνες και Ελευθερια Μ.




lebronjames232008
QUOTE(guard 10 @ Jan 30 2009, 15:16 ) *
φιλε να σε ρωτησω.ξερεισ τιποτα απο ομαδες δευτερης φασης?κυριως τριτο ομιλο (3)?

phgasos kaloutsiki. xeiroteros o panelefsiniakos

QUOTE(Mister A @ Jan 31 2009, 03:07 ) *
Για τον 4ο Ομιλο εχουμε καμια ιδεα??καποιο προγνωστικο??
Τα δικα μου προγνωστικα ειναι:
1ος Φοινικας
2ος Α.Ο.Ν.Α (αλλα οποιος υποτιμησει τον Φαρο θα την πατησει)
3ος Πανελευσινιακος, αλλα και Πηγασος παιζει

pio poles pithanotites ston phgaso
saktolis
γεια τα εφηβικα τι εχεις να πεις?


Jame-Li
Για 4ο Ομιλο (παιδικο ) τι λετε ??? <Ε.Α.Ν-Ιωνικος-Δραπετσωνα η Μεγαρα>
Captain Kouk
QUOTE(Jame-Li @ Feb 7 2009, 17:30 ) *
Για 4ο Ομιλο (παιδικο ) τι λετε ??? <Ε.Α.Ν-Ιωνικος-Δραπετσωνα η Μεγαρα>


Πιστεύω Δραπετσωνα κατα 80%, καλη ομαδα, γρήγορη με αυτοματισμούς και πολύ καλό προπονητή. Από εκεί και πέρα Ε.Α.Ν. και Ιωνικός έχουν ίσες πιθανότητες μην ξεχνάμε ότι είναι παιδικά και ποτέ δεν ξέρεις σε τι μέρα θα βρεθούν!

Όσο για όμιλο με Πηγασο και Ελευσίνα Τράχωνες και Πειραικό ομάδες με παράδοση που κοιτάνε τις υποδομές τους το είχα πει απο την αρχή αμερικάνικος όμιλος ,δύναμη , ταχύτητα, θέαμα όλα ανοιχτά πολύ δύσκολη η πρόβλεψη.

Α.Ο.Ν.Α. πιστεύω σίγουρος για τον άλλο όμιλο δεν έχω άποψη κάποιες πληροφορίες που είχα μίλαγαν για Φοίνικα αλλά μαθαίνω και το Πέρα δυνατή ομάδα. Για αυτό βλέπουμε evilmonkey.gif
Captain Kouk
QUOTE(lebronjames232008 @ Feb 7 2009, 20:13 ) *
odws
to epipedo poli megalo


Λεμπρόν διορθωσέτα και γράφε ελληνικά όχι γκρικλις γιατί θα χρεωθείς φαουλ απαγορεύεται απ τον κανονισμό. Σόρι που στο λέω.
traxonas
Θεωρω οτι ο ΑΟΝΑ θα ειναι η πιο πληρης ομαδα ολων των ομιλων και θα ανεβει ανετα κατηγορια φετος. Εχω
παρακολουθησει τα 93ρια του εδω και δυο χρονια σε καποιους αγωνες και ειναι πολυ δουλεμενα παιδια,
καλα κορμια, πιεζουν με παγιδες σ'ολο το γηπεδο,αιφνιδιασμους, καλη κυκλοφορια και τελειωματα. Δεν ξερω αν
αδικω καποιες ομαδες του Πειραια που δεν εχω δει( ΕΑΝ-Φοινικα κλπ) αλλα αν βρισκονται στο ιδιο επιπεδο
μπραβο τους και να το δειξουν στο παρκε. bball.gif
Οι Τραχωνες εχουν κανει μεγαλη βελτιωση τα τελευταια χρονια, εχουν ταλεντακια και σκληρη ομαδα αλλα
ειναι 94ρια, 95ρια και μονο 2-3 93αρηδες αξιομαχοι. Φανταζομαι οτι του χρονου θα ειναι η χρονια τους,
ωστοσο δεν αποκλειω τιποτα, γιατι οπως λεει και ο Cook, παιδικο ειναι, παιζει ρολο και σε τι μερα θα
βρεθουν! rolleyes.gif
Το Περα εχει ενα πολυ καλο 94ρη πλειμεικερ,γρηγορο με πολυ καλη δυεισδυση,πιεζει πολυ καλα την μπαλλα,
χωρις ιδιαιτερο σουτ- τουλαχιστον μεχρι περσι που τον ειδα- και εναν επισης καλο 94ρη ψηλο, πολυ καλο κατω
απο το καλαθι. Τους 93αρηδες δεν τουσ ξερω.
Ο Αστερας στηριζεται βασικα σε εναν πλειμεικερ, σχετικα ψηλο, πολυ γρηγορο και διεισδυτικο,που βαζει και
τους περισοτερους ποντους. Αρα ειναι σχετικα ευκολο ευκολο, περιοριζοντας τον με καποιοντροπο, να τους
κερδισεις- οπωσ καναμε κ'εμεις αλλωστε! icon_drunk.gif
Για τον Αρη Γλυφαδας εχω γραψει παραπανω' ειναι αξιομαχη ομαδα παντως.

Ολα τα παραπανω ειναι προσωπικες μου αποψεις,και μπορει να απεχουν απο την πραγματικοτητα καποιου αλλου!

Ευχομαι να γινουν ωραιοι αγωνες και χωρις τραυματισμους, χωρις εκτροπα και διαμαρτυριες απο
τους γονεις- αφηστε τους στο σπιτι,ρε παιδια, να πανε καμια βολτα! 68.gif - και θα τα πουμε αυριο
μετα τους αγωνες!
Παιξτε μπασκετακι για το μπασκετακι και οχι μονο για τη νικη!!!! wos_sport4.gif

boybasket
Φοινικας Π.-Αρης Γλυφαδας=70-27....... sad.gif Στεναχοριθεικαμε πολυ ολοι μας!!! Σαφως καλητερη ομαδα κ ψηλοτερη απο εμας,τους κοντραραμε μονο λιγο στην αρχη αλλα μετα εγειρε η πλαστιγκα...! Καναμε κ μερικα λαθη που μας στοιχισαν βεβαια, αυτο που ειδα ηταν τι ειχαν κανονισει με το που θα περνει τη μπαλα ο πολυ καλος ψηλος μας να πηγαινει κατευθειαν βοηθεια.....Δεν πιραζει παμε παρακατω με το κεφαλι ψηλα κ κυριως .................χωρις αγχος.....!

george93
γεια σε ολους. ειμαι καινουργιος εδω . και θελω την γνωμη σας για τον 4ο ομιλο παιδων β'φασης. ποιος πιστευτε πως θα επικρατησει?
george93
α!και κατι αλλο για οποιον ενδιαφερεται εχω αρκετεσ πληροφοριες για πηγασο
Captain Kouk
Καλησπέρα φίλοι σήμερα το μενού είχε καταπληκτικά παιχνίδια. Ξεκινήσαμε με το παοχνίδι Ελευσίνα - Πειραικός. Δυνατό παιχνιδι ψηλά παιδιά σκληρό μπάσκετ κάτω από τα καλάθια. Πρώτο ημίχρονο ησοροπημένο. Δεύτερο ημιχρονο έγειρε προς Ελευσίνα με μια μικρή βοήθεια από δυστυχώς και πάλι εναν διαιτητή. Ανθρωπος είναι και να θέλει να παίξει μόνος του 50-50 δεν γίνεται. Γιατι ΕΣΚΑΝΑ 68.gif ? Τελικό σκόρ 53-41.

Δεύτερο παιχνίδι Πήγασος - Τράχωνες. Προσπάθεια και από τις δύο ομάδες για γρήγορο έτσι όπως το λέω εγώ αμερικάνικο μπάσκετ. Πιέση σ' ολο το γήπεδο και από τους δύο, κοψίματα, αιφνιδιασμούς, καλάθια και φάουλ, ταχύτητα μεταφορας της μπάλας απο το ένα καλάθι στο άλλο μπάσκετ που σε σηκώνει από το καρεκλάκι που κάθεσε στην κερκίδα. Μπράβο στα παιδια και των δύο ομάδων. Το τελικό αποτέλεσμα μικρη σημασία είχε στο γεμάτο αυτό παιχνίδι! Τελικό σκορ Πήγασος - Τράχωνες 73 - 60, και μόνο το σκορ λέει πόσο ανοιχτο παιχνίδι ήταν shot.gif .

Τέλος το παιχνίδι της ημέρας εφηβικό Πήγασος - Ίκαρος μετά από δύο παρατάσεις. 48 - 48 Κανονικος αγώνας. 57 -57 ΠΡΏΤΗ ΠΑΡΆΤΑΣΗ! 68 - 66 ΔΕΥΤΕΡΗ ΠΑΡΑΤΑΣΗ! Λ υπηρό συμβάν ο Κόουτς του Ικαρου στην ανάπαυλα του ημιχρόνου και ενώ έχανε μόνο με δέκα πόντους διαφορά προτίμησε να μείνει και να διαμαρτύρεται στους διαιτητες και εβλεπε και δύο παίκτες του εκεί χωρις ιδιαίτερο λόγο. Απότελεσμα άφησε την ομάδα του χωρις οδηγίες, χωρις προπονητη, χωρις τον πιο ψηλο πάικτη του και χωρις την χαρά τις ευχαρίστησης σε αυτή την γιορτή icon_drunk.gif που συμετείχαν. Κρίμα!!! Μπράβο στα παιδια που έμειναν και έδειξαν το μεγαλείο ενός αγώνα μπάσκετ μέσα στο γήπεδο 77.gif
saktolis
καλησπερα σε ολους....θελω να πω δυο λογια για το παιχνιδι ΓΑΣΕ-ΠΟΡΦΥΡΑΣ 50-43 [εφηβοι]
θεωρω τν πορφυρα μια καλη ομαδα που βασιζεται κατα κυριο λογο στο πλαι μεικερ....παιχταρας
αλλα με εναν παιχτη δν μπορεις να κοντραρεις μια ομαδα για 40 λεπτα...ετσι το ΓΑΣΕ νικησε με αρκετη πιεση κατα διαστηματα.
αυτα τα λιγα.....αν ξερει κανεις αλλα αποτελεσματα να τα αναφερει.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ καλη συνεχεια σε ολους.
ilpan
QUOTE(Captain Kouk @ Feb 8 2009, 20:36 ) *
Καλησπέρα φίλοι σήμερα το μενού είχε καταπληκτικά παιχνίδια. Ξεκινήσαμε με το παοχνίδι Ελευσίνα - Πειραικός. Δυνατό παιχνιδι ψηλά παιδιά σκληρό μπάσκετ κάτω από τα καλάθια. Πρώτο ημίχρονο ησοροπημένο. Δεύτερο ημιχρονο έγειρε προς Ελευσίνα με μια μικρή βοήθεια από δυστυχώς και πάλι εναν διαιτητή. Ανθρωπος είναι και να θέλει να παίξει μόνος του 50-50 δεν γίνεται. Γιατι ΕΣΚΑΝΑ 68.gif ? Τελικό σκόρ 53-41.

Δεύτερο παιχνίδι Πήγασος - Τράχωνες. Προσπάθεια και από τις δύο ομάδες για γρήγορο έτσι όπως το λέω εγώ αμερικάνικο μπάσκετ. Πιέση σ' ολο το γήπεδο και από τους δύο, κοψίματα, αιφνιδιασμούς, καλάθια και φάουλ, ταχύτητα μεταφορας της μπάλας απο το ένα καλάθι στο άλλο μπάσκετ που σε σηκώνει από το καρεκλάκι που κάθεσε στην κερκίδα. Μπράβο στα παιδια και των δύο ομάδων. Το τελικό αποτέλεσμα μικρη σημασία είχε στο γεμάτο αυτό παιχνίδι! Τελικό σκορ Πήγασος - Τράχωνες 73 - 60, και μόνο το σκορ λέει πόσο ανοιχτο παιχνίδι ήταν shot.gif .

Τέλος το παιχνίδι της ημέρας εφηβικό Πήγασος - Ίκαρος μετά από δύο παρατάσεις. 48 - 48 Κανονικος αγώνας. 57 -57 ΠΡΏΤΗ ΠΑΡΆΤΑΣΗ! 68 - 66 ΔΕΥΤΕΡΗ ΠΑΡΑΤΑΣΗ! Λ υπηρό συμβάν ο Κόουτς του Ικαρου στην ανάπαυλα του ημιχρόνου και ενώ έχανε μόνο με δέκα πόντους διαφορά προτίμησε να μείνει και να διαμαρτύρεται στους διαιτητες και εβλεπε και δύο παίκτες του εκεί χωρις ιδιαίτερο λόγο. Απότελεσμα άφησε την ομάδα του χωρις οδηγίες, χωρις προπονητη, χωρις τον πιο ψηλο πάικτη του και χωρις την χαρά τις ευχαρίστησης σε αυτή την γιορτή icon_drunk.gif που συμετείχαν. Κρίμα!!! Μπράβο στα παιδια που έμειναν και έδειξαν το μεγαλείο ενός αγώνα μπάσκετ μέσα στο γήπεδο 77.gif



Διόρθωση, τελικό σκορ στον αγώνα του εφηβικού 65-63.
ΝΑ συμπληρώσω και τα επεισόδια που έγιναν στο τέλος του αγώνα. Ο πρώτος διαιτητής κράτησε τα δελτία 2 παικτών του Ϊκαρου (του Νο 12 και Νο 7) και παράγοντας του Ίκαρου τον κτύπησε 68.gif . Επακολούθησαν επεισόδια που έληξαν με την παρέμβαση κάποιων ψύχραιμων παραγόντων και της αστυνομίας.
Captain Kouk
QUOTE(ilpan @ Feb 8 2009, 22:45 ) *
Διόρθωση, τελικό σκορ στον αγώνα του εφηβικού 65-63.
ΝΑ συμπληρώσω και τα επεισόδια που έγιναν στο τέλος του αγώνα. Ο πρώτος διαιτητής κράτησε τα δελτία 2 παικτών του Ϊκαρου (του Νο 12 και Νο 7) και παράγοντας του Ίκαρου τον κτύπησε 68.gif . Επακολούθησαν επεισόδια που έληξαν με την παρέμβαση κάποιων ψύχραιμων παραγόντων και της αστυνομίας.


Σόρι για το λαθάκι. Κρίμα για αυτά που επακολούθησαν ήταν τόσο ωραίο παιχνίδι και αμαυρώθηκε από μερικούς ας μην τους χαρακτηρίσουμε οι ενεργειές τους τους χαρακτηρίζουν. Όπως προέβλεψε ο φίλος Τράχονας δείτε βρέ το μπασκετάκι και χαρείται από της συγκινήσης που σας χαρίζει η νίκη δεν είναι το παν! peace.gif
traxonas
Ωραιο παιχνιδι εχθες στον Κορυδαλο και ηττα απο Πηγασο 73-60. ohmy.gif (σκορ ανδρικου, μπραβο παιδια)
Αιφνιδιαστηκαμε απο το γρηγορο παιχνιδι του αντιπαλου και στο πρωτο λεπτο φαγαμε σχεδον 10-0!!
Η διαφορα της ηλικιας των παιδιων ηταν καιριας σημασιας, ειδικα στο κατεβασμα της μπαλλας απο τους μικρους,
στα μαρκαρισματα , στο τρεξιμο και μονο δυο παικτες μας, μπορεσαν να ''σηκωσουν'' στην πλατη τους ολο το παιχνιδι μας.
Σιγουρα θα δουλεψουμε πανω στο press των αντιπαλων και στην εδρα μας θα ειμαστε διαφορετικοι! icon_workout.gif

Το εφηβικο μας εχασε στο Μοσχατο, παιζοντας εξαιρετικα για τρια δεκαλεπτα, δεν αντεξαν ομως στην
κουραση και στο πιο γεματο ροστερ της Ελευθεριας και φυσιολογικα ηρθε η ηττα! sad.gif
guard 10
QUOTE(george93 @ Feb 8 2009, 19:32 ) *
α!και κατι αλλο για οποιον ενδιαφερεται εχω αρκετεσ πληροφοριες για πηγασο

φιλε αν θες και ξερεις πες τιποτα σχετικα με πηγασο...
lebronjames232008
QUOTE (TsAkalaKi Tou BaSkEt @ Jan 28 2009, 00:37 ) *
ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ w00t.gif w00t.gif w00t.gif w00t.gif w00t.gif w00t.gif w00t.gif wos_sport5.gif wav.gif
ΜΕΓΑΛΕΙΩΔΗΣ ΝΙΚΗ- ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΜΕ +23 ΠΟΝΤΟΥΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
οι Τραχωνες με φοβερη αμυνα ισοπεδωσαν τον Αρη Γλυφαδας στο ντερμπι της προκρισης- ειχαμε χασει εκτος με 1 ποντο αδικα-
και περνουν θριαμβευτικα στον β'γυρο ,παναξια με 8-2 νικες 56.gif 56.gif 56.gif 56.gif 77.gif 77.gif 77.gif banana.gif banana.gif banana.gif banana.gif
Δεν ακουμπησαν μπαλλα icon_drunk.gif icon_drunk.gif μηδεν(!!!!!!!!) ποντους αμυνα στο β' δεκαλεπτο, 2ποντους στο δ'(!!!!!!!!!) jedi.gif
Φοβερο παιχνιδι απ'ολα τα παιδια!!!
ΤΟ ΠΕΙΡΑΤΙΚΟ ΧΤΥΠΗΣΕ ΞΑΝΑ!!!!
ΔΕΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΩ ΑΛΛΟ.............................

ομως το 14-0 αλλων που το βαζετε.
θα τα πουν μια χαρα. αυτα
george93
QUOTE(guard 10 @ Feb 9 2009, 17:38 ) *
φιλε αν θες και ξερεις πες τιποτα σχετικα με πηγασο...

στηριζεται πιο πολυ στουσ περιφερειακους του,που και αυτοι απειλουν πιο πολυ κιριως με σοοτ.πιεζουν κατα διαστηματα με ασφηκτικο ζοουν πρες και πεζουν ζωνη οταν δεν μπορουν να αντιμετοπισουν τουσ αντιπαλουσ με μαν του μαν.εχουν ενα παιχτη (νομιζω το 7)που μπορει να κανει και 3 αθλια σοοτ και μετα να παρει αλλα τρια τριποντα και νατα βαλει .αλλα αμα τον παιξεις αμυνα καλη και με χερι στο σοοτ δεν ειναι πολυ επικινδυνος.αυτα.....εσυ μηπως ξερεις τπτ για δραπετσωνα γενικα στιλ παιχνιδιου και σε τι στηριζονται;;;;;
guard 10
QUOTE(george93 @ Feb 9 2009, 20:38 ) *
στηριζεται πιο πολυ στουσ περιφερειακους του,που και αυτοι απειλουν πιο πολυ κιριως με σοοτ.πιεζουν κατα διαστηματα με ασφηκτικο ζοουν πρες και πεζουν ζωνη οταν δεν μπορουν να αντιμετοπισουν τουσ αντιπαλουσ με μαν του μαν.εχουν ενα παιχτη (νομιζω το 7)που μπορει να κανει και 3 αθλια σοοτ και μετα να παρει αλλα τρια τριποντα και νατα βαλει .αλλα αμα τον παιξεις αμυνα καλη και με χερι στο σοοτ δεν ειναι πολυ επικινδυνος.αυτα.....εσυ μηπως ξερεις τπτ για δραπετσωνα γενικα στιλ παιχνιδιου και σε τι στηριζονται;;;;;

μεγαλε ευχαριστω...σορρυ αλλα δεν ξερω.απο περσι ομωσ που ειχαμε παιξει θυμαμαι οτι δεν ειχαν κατι το ιδιαιτερο.σε γενικες γραμμες ηταν καλη ομαδα και με βαση τα περσινα δεδομενα βασιζονταν σε ενα 4ακι με καλο σουτ απο χαι ποστ και γενικα καλα τελειωματα.ειχαν και εναν καλο σουτερ.κυριωσ ομως δεν βασιζονταν στα ατομικα στοιχεια του καθε παικτη αλλα ηταν ομαδα.ξερω δεν βοηθησα πολυ αλλα κατι παραπανω δεν ξερω.οπωσ και να χει καλη επιτυχια!
saktolis
ποσο ηρθε η ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΤΡΑΧΩΝΕΣ[ΕΦΗΒΙΚΟ]?
boybasket
Ρε παιδια διαβαζω τις δημοσιευσεις του τσακαλακι κ του τραχονα κ μου ανεβενει το αιμα στο κεφαλι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! μας νικησαν με 23..... ωραια οκ, τι το λετε τοσο αναβαθμησμενα βαζετε κ ανθρωπακια κ τετοια!!!λες κ πηρατε το πρωταθλημα!!!
1.βρεθηκαμε στην χειροτερη μερα μας κ εσεις στην καλητερη, 2.παιξατε με το χειροτερο τροπο που χαλαει το αθλημα (το πως το καταλαβα πολυ καλα)!!! Κ να σας πω κ κατι τελευταιο να κλεισει αυτο το θεμα....... ο Αρης Γλυφαδας εχει κατι που δεν εχει καμοια ομαδα...................................Αγαπη μεταξη των παιδιων κ καλα παιδια που μεταξη τους πανω απολα ειναι φιλαρακια!!!!!!!! Αυτα ηθελα να πω γιατι απο τι βλεπω τον Αρη Γλυφαδας τον υποτηματε πολυ κ κυριως απο ενα βραδυ.................
guard 10
QUOTE(boybasket @ Feb 9 2009, 23:09 ) *
Ρε παιδια διαβαζω τις δημοσιευσεις του τσακαλακι κ του τραχονα κ μου ανεβενει το αιμα στο κεφαλι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! μας νικησαν με 23..... ωραια οκ, τι το λετε τοσο αναβαθμησμενα βαζετε κ ανθρωπακια κ τετοια!!!λες κ πηρατε το πρωταθλημα!!!
1.βρεθηκαμε στην χειροτερη μερα μας κ εσεις στην καλητερη, 2.παιξατε με το χειροτερο τροπο που χαλαει το αθλημα (το πως το καταλαβα πολυ καλα)!!! Κ να σας πω κ κατι τελευταιο να κλεισει αυτο το θεμα....... ο Αρης Γλυφαδας εχει κατι που δεν εχει καμοια ομαδα...................................Αγαπη μεταξη των παιδιων κ καλα παιδια που μεταξη τους πανω απολα ειναι φιλαρακια!!!!!!!! Αυτα ηθελα να πω γιατι απο τι βλεπω τον Αρη Γλυφαδας τον υποτηματε πολυ κ κυριως απο ενα βραδυ.................

δεν ανοικω σε καμια απο τις 2 ομαδες που αναφερεσαι ετσι ειμαι αρκετα αντικειμενικος και θεωρω πως δικιο εχεις γιατι δεν πρεπει να κατακρινουμε μια ομαδα απο μια κακη εμφανιση(εξαλλου σε ολους μας εχει συμβει).θα ηθελα ομωσ να κανω μια επισημανση και να πω πως υπαρχουν κι αλλες ομαδες που τα μελη τουσ ειναι κολληταρια και πανω απολα περνανε καλα οπως η ομαδα μου.αυτα ηθελα να πω και να σου ευχηθω καλη επιτυχια στους αγωνες
traxonas
QUOTE(boybasket @ Feb 9 2009, 23:09 ) *
Ρε παιδια διαβαζω τις δημοσιευσεις του τσακαλακι κ του τραχονα κ μου ανεβενει το αιμα στο κεφαλι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! μας νικησαν με 23..... ωραια οκ, τι το λετε τοσο αναβαθμησμενα βαζετε κ ανθρωπακια κ τετοια!!!λες κ πηρατε το πρωταθλημα!!!
1.βρεθηκαμε στην χειροτερη μερα μας κ εσεις στην καλητερη, 2.παιξατε με το χειροτερο τροπο που χαλαει το αθλημα (το πως το καταλαβα πολυ καλα)!!! Κ να σας πω κ κατι τελευταιο να κλεισει αυτο το θεμα....... ο Αρης Γλυφαδας εχει κατι που δεν εχει καμοια ομαδα...................................Αγαπη μεταξη των παιδιων κ καλα παιδια που μεταξη τους πανω απολα ειναι φιλαρακια!!!!!!!! Αυτα ηθελα να πω γιατι απο τι βλεπω τον Αρη Γλυφαδας τον υποτηματε πολυ κ κυριως απο ενα βραδυ.................

Φιλε,boybasket, cool!!! peace.gif
To οτι σας κατατασω σαν την πιο αδυναμη ομαδα στον ομιλο σας, δεν σημαινει οτι σας υποτιμω. Ειναι μια
υποκειμενικη μου εκτιμηση-απαντηση στις ερωτησεις του topic για την δυναμικοτητα του ομιλου.
Ειναι γνωστο οτι ειστε απο τις πιο νοικοκυρεμενες ακαδημιες μπασκετ και μπραβο στους ανθρωπους που
ασχολουνται μ'αυτο!
Λυπαμαι αν σε στεναχωρει η εκτιμηση μου, προσπαθηστε να αποδειξετε το αντιθετο, κερδιζοντας Περα και Πρωτεα.
πολυ απλο!!
Οσο για το μεταξυ μας παιχνιδι, θα θυμασαι οτι ,οταν μας νικησατε στην εδρα σας με +1, πανηγυριζατε σαν να
πηρατε το πανελληνιο!! icon_drunk.gif
Γι'αυτο εισπραξατε και την πλακιτσα απο το tsakalaki με το συγκεκριμενο post. icon_wave.gif


QUOTE(saktolis @ Feb 9 2009, 21:15 ) *
ποσο ηρθε η ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΤΡΑΧΩΝΕΣ[ΕΦΗΒΙΚΟ]?

Xασαμε με καμια 20αρα!!! rolleyes.gif
saktolis

Xασαμε με καμια 20αρα!!! rolleyes.gif
[/quote]
μεγαλη διαφορα δυναμικοτητας?.......θα μου πεις λιγα λογια για την ελευθερια[εφηβοι]?ομαδα....παιχτες κτλ..........

traxonas
QUOTE(saktolis @ Feb 10 2009, 13:07 ) *
Xασαμε με καμια 20αρα!!! rolleyes.gif

μεγαλη διαφορα δυναμικοτητας?.......θα μου πεις λιγα λογια για την ελευθερια[εφηβοι]?ομαδα....παιχτες κτλ..........

Δεν το ειδα το ματς, αλλα απ'οτι μου ειπαν, εχει τρια παιδια πανω απο δυο μετρα, ψηλο πλειμεικερ και
πολυ δουλεμενη ομαδα.Αν θες, θα ξαναρωτησω και θα επανελθω. icon_wave.gif

Εμεις τους κοντραραμε στα ισα, παρολο που μετα βιας εχουμε πενταδα, και μεχρι το τριτο δεκαλεπτο
πηγαμε πολυ καλα- μου ειπαν οτι μας παιξανε και ζωνη!!! blink.gif - αλλα στο τεταρτο σκασαμε
και ξεφυγε το σκορ.

Εισαι απο Ελευσινα μαλλον,εε; Εχεις καποια αποψη απο Πανελευσινιακο παιδικο;
saktolis
QUOTE(traxonas @ Feb 10 2009, 14:17 ) *
Δεν το ειδα το ματς, αλλα απ'οτι μου ειπαν, εχει τρια παιδια πανω απο δυο μετρα, ψηλο πλειμεικερ και
πολυ δουλεμενη ομαδα.Αν θες, θα ξαναρωτησω και θα επανελθω. icon_wave.gif

Εμεις τους κοντραραμε στα ισα, παρολο που μετα βιας εχουμε πενταδα, και μεχρι το τριτο δεκαλεπτο
πηγαμε πολυ καλα- μου ειπαν οτι μας παιξανε και ζωνη!!! blink.gif - αλλα στο τεταρτο σκασαμε
και ξεφυγε το σκορ.

Εισαι απο Ελευσινα μαλλον,εε; Εχεις καποια αποψη απο Πανελευσινιακο παιδικο;

ναι απο ελευσινα ειμαι.......κοιτα το παιδικο του πανελευσινιακου ειναι μια δουλεμενη ομαδα....που κατα τν γνωμη μου εχει ενανΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ προπονητη....που δουλευει πολυ στην προπονηση.παιζουν ενα press σε ολο το γηπεδο στο οποιο κλεβουν αρκετες μπαλες.....και με καλη αμυνα...τωρα στα επιθεση,αποτελειται απο ψηλα και δυνατα παιδια...υπαρχουν 7 με 8 παιχτες ιδιας δυναμικοτητας...πρεπει να εισαι σε καλη μερα για να τους αντιμετωπισεις...και μια λυση γι αυτην τν ομαδα ειναι οι αιφνιδιασμοι smiley.gif
οι ψηλοι απο την ελευθερια[ξερουν μπασκετ]πως αντιμετωπιζονται?
traxonas
QUOTE(saktolis @ Feb 10 2009, 15:31 ) *
ναι απο ελευσινα ειμαι.......κοιτα το παιδικο του πανελευσινιακου ειναι μια δουλεμενη ομαδα....που κατα τν γνωμη μου εχει ενανΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ προπονητη....που δουλευει πολυ στην προπονηση.παιζουν ενα press σε ολο το γηπεδο στο οποιο κλεβουν αρκετες μπαλες.....και με καλη αμυνα...τωρα στα επιθεση,αποτελειται απο ψηλα και δυνατα παιδια...υπαρχουν 7 με 8 παιχτες ιδιας δυναμικοτητας...πρεπει να εισαι σε καλη μερα για να τους αντιμετωπισεις...και μια λυση γι αυτην τν ομαδα ειναι οι αιφνιδιασμοι smiley.gif
οι ψηλοι απο την ελευθερια[ξερουν μπασκετ]πως αντιμετωπιζονται?

Χμμ, δυσκολα τα πραγματα για το παιδικο.
Την λυση του αιφνιδιασμου την προτεινεις επειδη ειναι αργοι στο να γυρισουν, προφανως.

Για το εφηβικο, θα ρωτησω και θα σου πω μαλλον αυριο.
george93
QUOTE(guard 10 @ Feb 9 2009, 21:12 ) *
μεγαλε ευχαριστω...σορρυ αλλα δεν ξερω.απο περσι ομωσ που ειχαμε παιξει θυμαμαι οτι δεν ειχαν κατι το ιδιαιτερο.σε γενικες γραμμες ηταν καλη ομαδα και με βαση τα περσινα δεδομενα βασιζονταν σε ενα 4ακι με καλο σουτ απο χαι ποστ και γενικα καλα τελειωματα.ειχαν και εναν καλο σουτερ.κυριωσ ομως δεν βασιζονταν στα ατομικα στοιχεια του καθε παικτη αλλα ηταν ομαδα.ξερω δεν βοηθησα πολυ αλλα κατι παραπανω δεν ξερω.οπωσ και να χει καλη επιτυχια!

δεν πειραζει δεν ηθελα και αναλυση.αλλα ευχαριστω.βασικα ηθελα να δω αν ειναι σωστα καποια πραγματα που μου ειχαν πει για δραπετσωνα και μαλλον ετσι ειναι .απο τεταρτο ομιλο τι λεσ να παιχτει?
pigasiotis14
Μας βγηκε η ψυχη αλλα τα καταφεραμε....πολυ καλη ομαδα ο Ικαρος αλλα νομιζω οτι διαμαρτυρονταν χωρις λογο....το ξυλο στο τελος του αγωνα απλα ασχολιαστο...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.