Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ελλάδα - ΗΠΑ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
dizzy_fingers
Mεταξύ τους επίσημες αναμετρήσεις: 3-0 υπέρ των ΗΠΑ

ΕΛΛΑΣ

 
ROSTER
 Name  P  Heigth  DOB  Place Of Birth  Current Club 
4 Theodoros
PAPALOUKAS
PG 200cm
6'7"
08/05/1977Athens
 (GRE) 
CSKA MOSCOW, Russia-SuperLeague  (RUS) 
5 Sofoklis
SCHORTSIANITIS
F/C 206cm
6'9"
22/06/1985Kavala
 (CMR) 
Olympiakos Pireus, Esake  (GRE) 
6 Nikos
ZISIS
G 195cm
6'5"
16/08/1983Thessaloniki
 (GRE) 
BENETTON TREVISO, Italy-Lega  (ITA) 
7 Vasileios
SPANOULIS
G 192cm
6'4"
07/08/1982Larissa
 (GRE) 
PANATHINAIKOS ATHENS, Greece  (GRE) 
8 Panayotis
VASSILOPOULOS
PF 203cm
6'8"
08/02/1984Athens (GRE)
 (GRE) 
Olympiakos Pireus, Esake (GRE) 
9 Antonios
FOTSIS
PF 209cm
6'10"
01/04/1981Athens
 (GRE) 
DYNAMO MOSCOW, Russia-Superleague  (RUS) 
10 Nikos
HATZIVRETTAS
G/F 197cm
6'6"
26/05/1977Thessaloniki
 (GRE) 
Panathinaikos, Esake (GRE) 
11 Dimos
DIKOUDIS
F/C 205cm
6'9"
24/06/1977Larissa
 (GRE) 
Pamesa Valencia, ACB (ESP) 
12 Konstantinos
TSARTSARIS
F/C 209cm
6'10"
17/10/1979Veria
 (GRE) 
PANATHINAIKOS ATHENS, Greece-ESAKE  (GRE) 
13 Dimitrios
DIAMANTIDIS
G 196cm
6'5"
06/05/1980Kozani
 (GRE) 
PANATHINAIKOS ATHENS, Greece-ESAKE  (GRE) 
14 Lazaros
PAPADOPOULOS
C 210cm
6'11"
03/06/1980Krasnodar
 (RUS) 
DYNAMO MOSCOW, Russia-Superleague  (RUS) 
15 Michail
KAKIOUZIS
PF 207cm
6'9"
29/11/1976Athens
 (GRE) 
WINTERTHUR F.C. BARCELONA, Spain-ACB  (ESP) 
Average height:  202cm/6'8"   





USA

 
ROSTER
 Name  P  Heigth  DOB  Place Of Birth  Current Club 
4 Joe
JOHNSON
G/F 200cm
6'7"
29/06/1981Little Rock, AR
 (USA) 
Atlanta Hawks, NBA (USA) 
5 Kirk
HINRICH
PG 190cm
6'3"
02/01/1981Sioux City
 (USA) 
Chicago Bulls, NBA (USA) 
6 Lebron
JAMES
SF 203cm
6'8"
30/12/1984Akron
 (USA) 
Cleveland Cavaliers, NBA (USA) 
7 Antawn
JAMISON
PF 206cm
6'9"
12/06/1973Shreveport, LA
 (USA) 
Washington Wizards, NBA (USA) 
8 Shane
BATTIER
F 203cm
6'8"
09/09/1978Royal Oak, MI
 (USA) 
Memphis Grizzlies, NBA (USA) 
9 Dwyane
WADE
SG 193cm
6'4"
17/01/1982Chicago
 (USA) 
Miami Heat, NBA (USA) 
10 Chris
PAUL
PG 183cm
6'0"
06/05/1985Winston-Salem
 (USA) 
New Orleans / Oklahoma City Hornets, NBA (USA) 
11 Chris
BOSH
F/C 208cm
6'10"
24/03/1984Dallas, TX
 (USA) 
Toronto Raptors, NBA (USA) 
12 Dwight
HOWARD
F/C 211cm
6'11"
08/12/1985Atlanta, GA
 (USA) 
Orlando Magic, NBA (USA) 
13 Brad
MILLER
C 211cm
6'11"
12/04/1976Fort Wayne, IN
 (USA) 
Sacramento Kings, NBA (USA) 
14 Elton
BRAND
PF 203cm
6'8"
11/03/1979Cortland
 (USA) 
Los Angeles Clippers, NBA (USA) 
15 Carmelo
ANTHONY
SF 205cm
6'9"
29/05/1984New York
 (USA) 
Denver Nuggets, NBA (USA) 
Average height:  201cm/6'7"   
BubyDudy
Άλλαξε και την ημερομηνία πάντως! wink.gif
Earnang
Επειδή όλοι οι Αμερικανόπληκτοι θα αρχίσουν να λένε οτι θα χάσουμε και κριμα την Εθνική, δηλώνω απο τώρα οτι όποιος δεν πιστέυει οτι η εθνκή κερδίζει τους Αμερικάνους δεν έχει και λόγο να παρακολουθεί το Παγκόσμιο υποστηρίζοντασ την Ελλάδα. Ας πάει με τον Χατζηγεωργίου να χαίρονται για την "επερχόμενη" νίκη της Αμερικής της μεγάλης ομάδας! Αμα είναι έτσι τα πράγματα να μην κατέβουν οι διεθνείς, αλλα να παραδοθούν στήν "Ανωτερότητα" των ΗΠΑ. Αρχίστε λοιπόν να γράφετε όλα αυτά και εγώ θα ξαναγράψω εδώ την Παρασκευή και τότες τα λέμε! shot.gif
mikri prasini ollandeza
Οι Γερμανοί θα μπορούσαν να πάρουν το ματσάκι αν είχαν προσπαθήσει κι άλλο!Και για να το πάμε μέσω Λαμίας...του Γερμανούς τους νικήσαμε στον τελικό του Ευρωπαϊκου...επομένως...Αφού αυτοί παρα λίγο να νικήσουν την Αμερική...εμείς την έχουμε!!Το θέμα είναι να μη μιλάει ο Χατζηγεωργίου κι όλα τα άλλα οκ!Η Αμερική λοιπόν...έχει μεν πολλά αστέρια αλλά αν δεν κάτσουν να κάνουν τη σωστή συνεργασία πάει!Έφυγε το τρένο!Η Ελλάδα νομίζω θα μπορέσει να τη νικήσει γιατί και ψυχολογική υποστήριξη θα έχει(λογικά θα είναι ο Ζήσης εκεί), αλλά και την υπόλοιπη 11κάδα!Αν ο Διαμαντίδης παίξει όπως έπαιξε σήμερα δεν υπάρχουν όρια αμφιβολίας!!

Υγ:Επειδή θα είμαι σε τρένο προς Θεσσαλονίκη...τα τρένα έχουν τηλεόραση??

Και για να μην ξεχνιόμαστε...το'χουμε το Mundobasket, το'χουμε!!!!
morfi
QUOTE(Earnang @ Aug 30 2006, 07:04 PM) *
Επειδή όλοι οι Αμερικανόπληκτοι θα αρχίσουν να λένε οτι θα χάσουμε και κριμα την Εθνική, δηλώνω απο τώρα οτι όποιος δεν πιστέυει οτι η εθνκή κερδίζει τους Αμερικάνους δεν έχει και λόγο να παρακολουθεί το Παγκόσμιο υποστηρίζοντασ την Ελλάδα.

Δεν υποστηριζω την ελλαδα και παρακολουθω μονο την πορεια της αμερικης...

QUOTE(Earnang @ Aug 30 2006, 07:04 PM) *
Ας πάει με τον Χατζηγεωργίου να χαίρονται για την "επερχόμενη" νίκη της Αμερικής της μεγάλης ομάδας! Αμα είναι έτσι τα πράγματα να μην κατέβουν οι διεθνείς, αλλα να παραδοθούν στήν "Ανωτερότητα" των ΗΠΑ. Αρχίστε λοιπόν να γράφετε όλα αυτά και εγώ θα ξαναγράψω εδώ την Παρασκευή και τότες τα λέμε! shot.gif

Καθηστε και εσεις ελληναραδες και χαρητε την πορεια της ελλαδας (αληθεια... ειδε κανεις την ελλαδα στο βολει?) και τα λεμε την παρασκευη...





QUOTE(mikri prasini ollandeza @ Aug 30 2006, 07:24 PM) *
Οι Γερμανοί θα μπορούσαν να πάρουν το ματσάκι αν είχαν προσπαθήσει κι άλλο!Και για να το πάμε μέσω Λαμίας...του Γερμανούς τους νικήσαμε στον τελικό του Ευρωπαϊκου...επομένως...Αφού αυτοί παρα λίγο να νικήσουν την Αμερική...εμείς την έχουμε!!

Δεν παει ετσι... αυτη ειναι παιδικη λογικη...

QUOTE(mikri prasini ollandeza @ Aug 30 2006, 07:24 PM) *
Το θέμα είναι να μη μιλάει ο Χατζηγεωργίου κι όλα τα άλλα οκ!Η Αμερική λοιπόν...έχει μεν πολλά αστέρια αλλά αν δεν κάτσουν να κάνουν τη σωστή συνεργασία πάει!Έφυγε το τρένο!

Δεν ξερω αν εχεις παρακολουθησει καθολου την αμερικη αλλα οι συνεργασιες τους ειναι αψογες...

QUOTE(mikri prasini ollandeza @ Aug 30 2006, 07:24 PM) *
Η Ελλάδα νομίζω θα μπορέσει να τη νικήσει γιατί και ψυχολογική υποστήριξη θα έχει(λογικά θα είναι ο Ζήσης εκεί), αλλά και την υπόλοιπη 11κάδα!Αν ο Διαμαντίδης παίξει όπως έπαιξε σήμερα δεν υπάρχουν όρια αμφιβολίας!!

Α οκ... δηλαδη αν δεν ηταν ο ζησης δεν θα νικαγατε... η αμερικη λες να μην εχει ψυχολογικη υποστηριξη? λες να μην εχει και την υπολοιπη 11αδα? και αν ο χαουαρντ με τον μπος παιξουν ετσι οπως παιζουν δεν θα υπαρχει ρακετα για την ελλαδα...

QUOTE(mikri prasini ollandeza @ Aug 30 2006, 07:24 PM) *
Υγ:Επειδή θα είμαι σε τρένο προς Θεσσαλονίκη...τα τρένα έχουν τηλεόραση??

Οχι...
tsops
QUOTE(morfi @ Aug 30 2006, 04:31 PM) *
Δεν υποστηριζω την ελλαδα και παεακολουθω μονο την πορεια της αμερικης...
Καθηστε και εσεις ελληναραδες και χαρητε την πορεια της ελλαδας (αληθεια... ειδε κανεις την ελλαδα στο βολει?) και τα λεμε την παρασκευη...


Έλα Μόρφιους, μην γίνεσαι γραφικός. Ξέρεις ότι δεν αληθεύουν αυτά που λες. Υπιστηρίζεις τη χώρα σου απέναντι σε μία πολύ καλή ομάδα παικτών από το πρωτάθλημα που χαίρεσαι να παρακολουθείς. Έλα, υπερβολές!!! laugh.gif
mikri prasini ollandeza
Ρε morfi...τι είπες τώρα!Έλληνας δεν είσαι?Στην Ελλάδα δε γεννήθηκες?Υποστηρίζεις τη χώρα σου όχι γιατί θες μόνο να βγει πρώτη αλλά γιατί εκεί είναι ο τόπος σου!Εκεί μεγάλωσες και αυτήν πρέπει να υποστηρίζεις!Και τώρα έχω έναν ακόμα λόγο να θέλω να νικήσει η ΕΘΝΙΚΗ μας...για να δω ποιον θα υποστηρίζεις τότε και τι θα έχεις να πεις!
Φιλικά...
Alexmei
QUOTE
του Γερμανούς τους νικήσαμε στον τελικό του Ευρωπαϊκου...επομένως...Αφού αυτοί παρα λίγο να νικήσουν την Αμερική...εμείς την έχουμε!!


Λάθος! αυτό είναι ένα λάθος που κάνουν πολλοί!! Δεν είναι τα ίδια πράγματα με πέρυσι.... π.χ. την Γαλλία στον ημιτελικό του Ευρομπάσκετ, την νικήσαμε στην εκπνοή με 1 πόντο διαφόρα ενώ τώρα τους καθαρίσαμε για τα καλά!(άσχετα ότι λείπει ο Πάρκερ....) ... αυτό τι σημαίνει; σημαίνει ότι εκείνη την ημέρα μπορεί να μην ήταν σε καλή μέρα ο καλύτερος σκόρερ μιας ομάδας (βλέπε Νοβίτσκι σήμερα....) . Δεν παίζουν ρόλο μόνο τα στατιστηκά.


Υ.Γ. είδε κανείς τον Ζήση στον Πάγκο; δν τον έδειξε η κάμερα καθόλου..... ohmy.gif
mikri prasini ollandeza
Ρε morfi...είμαι πολύ πατριώτισσα και μην αρχίζουμε τώρα να λέμε για το πόσο ωραία είναι η Ελλάδα ή άλλα τέτοια!Οκ, υποστηρίζεις Αμερική(δεν το δέχομαι αλλά δεν πειράζει)!Τουλάχιστον μη μιλάς με δεύτερο πρόσωπο γι'αυτούς!Πες τρίτο και είμαστε οκ!!

Yg:Τον έδειχνε μόνο να αγκαλιάζει τους παίκτες, αλλά όχι κοντινό...!
NBAer
QUOTE(mikri prasini ollandeza @ Aug 30 2006, 07:36 PM) *
Εκεί μεγάλωσες και αυτήν πρέπει να υποστηρίζεις!


Ε? Και τι σχεση εχει αυτο? Μπορεις να μου αναλυσεις βαθυτερα αυτο το "πρεπει"....?
treathitch
QUOTE(mikri prasini ollandeza @ Aug 30 2006, 05:45 PM) *
Ρε morfi...είμαι πολύ πατριώτισσα και μην αρχίζουμε τώρα να λέμε για το πόσο ωραία είναι η Ελλάδα ή άλλα τέτοια!Οκ, υποστηρίζεις Αμερική(δεν το δέχομαι αλλά δεν πειράζει)!Τουλάχιστον μη μιλάς με δεύτερο πρόσωπο γι'αυτούς!Πες τρίτο και είμαστε οκ!!

Yg:Τον έδειχνε μόνο να αγκαλιάζει τους παίκτες, αλλά όχι κοντινό...!

ΜPO, δεν έχεις δικαίωμα να λες στο morfi ποια ομάδα να υποστηρίζει.
Όμως και συ morfi, για μπες τρεις και μισή το μεσημέρι στο forum να φας το δούλεμα της ζωής σου, γιατί το ματς είναι 50-50 και εσύ είσαι προκλητικός.. Ξέρεις γιατί? Διότι η Ελλάδα παίζει το μπάσκετ που κερδίζει τουρνουά και η Αμερική δεν το ξέρει αυτό. Τη σημερινή Γερμανία την κέρδισαν, διότι πίεσαν από το 20' ως το 25' και γιατί έκλεισαν έξυπνα το Ντιρκ. Για να τους δω με μια ομάδα που δε μπορείς να κλείσεις κάποιον συγκεκριμένο..
Αναλύσεις αύριο.
mikri prasini ollandeza
Να στο κάνω πιο λιανό και ίσως πιο θεωρητικό....
Αυτή η χώρα σε έτρεψε με τα προϊόντα της...
Είχε ανθρώπους που γνώρισες, όλα σου είναι σε αυτή τη χώρα!
Άλλοι πέθαναν γι΄αυτή!Όσο και να'ναι της έχεις μια υποχρέωση!Υποχρέωση απέναντί της είναι να είσαι μαζί της κι όχι να πας να υποστηρίζεις άλλους....αυτό εννοώ...!!
morfi
QUOTE
Εκεί μεγάλωσες και αυτήν πρέπει να υποστηρίζεις!


QUOTE
Ε? Και τι σχεση εχει αυτο? Μπορεις να μου αναλυσεις βαθυτερα αυτο το "πρεπει"....?

Ωραιος, NBAer...
Moυ θυμιζει αυτο που λενε ολοι... "Ε στο αιγαλεω μεγαλωσες, στο αιγαλεω μενεις, το αιγαλεω πρεπει να υποστηριζεις... ποιος ολυμπιακος?" Σωπα ρε ταρζαν... υποστηριζω αυτο που με αντιπροσωπευει... γιατι ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ...


Και κατα μαι το παιχνιδι ΗΠΑ - Ελλαδα ειναι 50-50 για τους λογους που εξηγει ο treathitch... Ειδες που συμφωνουμε και καπου? banana.gif
Billubs
O Nοβιτσκι για ενα ακομα μεγαλο ματς ηταν μετριος. Θα πει καποιος, μα οι Αμερικανοι αυτον θα προσεχανε οχι το Φεμερλιγκ. Συμφωνοι, αλλα δειτε ποσα σουτ με εξουδετερωμενη αμυνα εχασε. Τα ιδια και στους τελικους με Μiami φετος, μετριος και με μας στο Βελιγραδι. Βεβεια,χωρις αυτον η Γερμανια δεν θα συμμετειχε καν στις αντιστοιχες διωργανωσεις και το Dallas στους τελικους, αλλα οταν προκειται για εναν τετοιο παιχταρα, περιμενεις να παρει απ'το χερακι τους υπολοιπους και να τους οδηγησει. Γιατι με εναν σουπερ Νοβιτσκι, η Γερμανια ειχε τυχη σημερα ακομα και να το παρει το παιχνιδι αν επαιρνε μπρος οταν οι αλλοι σταματησαν.
mikri prasini ollandeza
Οκ...δε σου αποκλείω τα δικαιώματα να υποστηρίζεις την Αμερική!
Αλλά το Mundobasket δεν είναι ούτε Champions Leaugea ούτε πρωτάθλημα Α1...

ΤΕΛΕΙΩΣΑ!
peka
QUOTE(Alexmei @ Aug 30 2006, 04:37 PM) *
Λάθος! αυτό είναι ένα λάθος που κάνουν πολλοί!! Δεν είναι τα ίδια πράγματα με πέρυσι.... π.χ. την Γαλλία στον ημιτελικό του Ευρομπάσκετ, την νικήσαμε στην εκπνοή με 1 πόντο διαφόρα ενώ τώρα τους καθαρίσαμε για τα καλά!(άσχετα ότι λείπει ο Πάρκερ....) ... αυτό τι σημαίνει; σημαίνει ότι εκείνη την ημέρα μπορεί να μην ήταν σε καλή μέρα ο καλύτερος σκόρερ μιας ομάδας (βλέπε Νοβίτσκι σήμερα....) . Δεν παίζουν ρόλο μόνο τα στατιστηκά.
Υ.Γ. είδε κανείς τον Ζήση στον Πάγκο; δν τον έδειξε η κάμερα καθόλου..... ohmy.gif


Νικος Ζησης
mikri prasini ollandeza
Στον πάγκο είπε ρε..όχι σε καθημερινή βάση...!
treathitch
QUOTE(mikri prasini ollandeza @ Aug 30 2006, 05:55 PM) *
Οκ...δε σου αποκλείω τα δικαιώματα να υποστηρίζεις την Αμερική!
Αλλά το Mundobasket δεν είναι ούτε Champions Leaugea ούτε πρωτάθλημα Α1...

ΤΕΛΕΙΩΣΑ!

Μπράβο.
Για να είμαστε ξεκάθαροι. Το ότι ο morfi είναι ίσως ο πιο αδικαιολόγητα ενοχλητικός και προκλητικός οπαδός τόσο του ΝΒΑ όσο και των Αμερικανικών εθνικών ομάδων (εμένα με ενοχλεί η έλλειψη λογικής και επιχειρημάτων, όχι η προτίμησή του), δεν του αφαιρεί το δικαίωμά να υποστηρίζει ότι γουστάρει.
Αφήστε τον ήσυχο..
peka
QUOTE(mikri prasini ollandeza @ Aug 30 2006, 05:05 PM) *
Στον πάγκο είπε ρε..όχι σε καθημερινή βάση...!



Θεωρω οτι δεν ειναι σε αυτη την κατασταση που φαινεται σε καθημερινη βαση... Τουλαχιστον εγω αλλιως την εχω συνηθισει να τη βλεπω τη φατσα του!!!
Τελος παντων, τον εδειξε η τηλεοραση καποια στιγμη απο μακρια στην ακρη του παγκου με πολιτικα ρουχα...
Earnang
Άμα είναι να καταλήξουμε στα φασιστικά είσαι Έλληνας υποχρεωτικά υποστηρίζεις την Ελλάδα τότες για μια φορά θα υποστηρίξω τον Morfi,ασχέτως οτι οι απόψεις του περί μπάσκετ ειναι 200% αντίθετες με τις δικές μου. Την Ελλάδα την γουστάρω τρελά σε αυτή την διοργάνωση γιατί πιστέυω οτι παίζει το καλύτερο μπάσκετ και οτι μπορεί να πάρει το χρυσό. Τη Ελλάδα δεν την υποστήριζα το 2003 γιατι με εκείνο το ρόστερ δεν μπορούσα να την υποφέρω (Σιγάλας, Αλβέρτης, Παπανικολάου και αστέρι τον Big Jake ααααα και Ρετζιά).

Αλλά Morfi μην επαναπάυεσαι την Παρασκέυη θα σε καταδιώκει όλο το Φόρουμ!!!!!!!!!!!!!!!!!
19.gif 19.gif 19.gif 19.gif 19.gif 19.gif 19.gif 19.gif 19.gif 19.gif 19.gif 19.gif 19.gif 19.gif

Και ναι ο Ζήσης ήταν στο γήπεδο.
NBAer
QUOTE(mikri prasini ollandeza @ Aug 30 2006, 07:52 PM) *
Να στο κάνω πιο λιανό και ίσως πιο θεωρητικό....
Αυτή η χώρα σε έτρεψε με τα προϊόντα της...

Και τι σχεση εχει αυτο με το μπασκετ? Επειδη εφαγα ελιες ελληνικες οταν γεννηθηκα ή επειδη τρωω τα ωραια ελληνικα καρπουζια τωρα το καλοκαιρι, πρεπει να υποστηριζω την Ελληνικη ομαδα στο μπασκετ?
Δεν σε καταλαβαινω.... sad.gif


QUOTE
Είχε ανθρώπους που γνώρισες, όλα σου είναι σε αυτή τη χώρα!
Άλλοι πέθαναν γι΄αυτή!

Τωρα το πας εθνικιστικα και αυτο ειναι τραγικο....!
Το μπασκετ δεν πρεπει να μπερδευεται με το ποιος πολεμησε ποιον κλπ. Οταν παιζουμε πχ, με την Τουρκια παιζουμε με την ομαδα της Τουρκιας ενα παιχνιδι και δεν παιζουμε εναντια στον Τουρκικο λαο και πρεπει να νικησουμε γιατι αυτοι ειναι κακοι και αιωνιοι εχθροι μας....

QUOTE
Όσο και να'ναι της έχεις μια υποχρέωση!

Εισαι καλα? Υποχρεωση σε ενα άϋλο πραγμα? Ναι η πατριδα ειναι μια ιδεα αλλα εσυ το πας εθνικιστικα και για αυτο δεν μου αρεσει....

Να μου πεις οτι σελεις η Ελληνικη ομαδα να παρει το παγκοσμιο, για να αναπτυχθει το μπασκετ στην Ελλαδα και να χτιστουν νεα γηπεδα και οι περισσοτεροι νεοι απο την καθιστικη ζωη που κανουν να ξαναμπουνε στο μπασκετ, ετσι ωστε να μπορεις να παιζεις πλεον σε ωραια νεα γηπεδα με ολο και πιο πολλους αντιπαλους, ναι!
Αλλα να λες τετοια πραγματα το θεωρω καπως τραγικο....
Alexmei
ρε παιδιά είστε όλοι μακράν off-topic!!! (Κοίτα ποιος μιλάει biggrin.gif ) offtopic.gif για ηρεμήστε λίγο! ο καθένας έχει το δίκιο να υποστηρίζει όποια ομάδα θέλει ο ίδιος και όχι να υποστηρίζει αυτή που του δείνει ελιές!...... τελειώνεται με το ποια ομάδα υποστηρίζετε γιατί έχετε ξοδέψει μία σελίδα χωρίς λόγο!
morfi
QUOTE
Αφήστε τον ήσυχο..

Καλα σας λεει! Αφηστε με ησυχο αλλιως θα σας στειλω ιο και τοτε εγω θα μπορω να μπαινω μεσα στο φορουμ να γραφω οτι θελω και να σας βριζω εσεις ομως οχι γιατι δεν θα εχετε υπολογιστες...

Α! ευχαριστω treathitch... Kαι απο μενα οτι θες... σε ενοχλει καποιος? σε παιρνουν τηλ. στο σπιτι και σου κανουν πλακα στις 3 το πρωι? σου ριξαν ποντικοφαρμακο στο σουβλακι? Μην διστασεις οτι ωρα και να ναι να παρεις τηλ. τον dizzy και να του ζητησεις το αριθμο μου. banana.gif

QUOTE
Άμα είναι να καταλήξουμε στα φασιστικά είσαι Έλληνας υποχρεωτικά υποστηρίζεις την Ελλάδα τότες για μια φορά θα υποστηρίξω τον Morfi

χεχε μονοι σας τρωτε τα μουτρα σας... banana.gif

QUOTE
ασχέτως οτι οι απόψεις του περί μπάσκετ ειναι 200% αντίθετες με τις δικές μου.

Αν ηταν 200% ιδιες με τις δικες σου τοτε δεν θα υπηρχε νοημα να γραφαμε εδω...

QUOTE
Αλλά Morfi μην επαναπάυεσαι την Παρασκέυη θα σε καταδιώκει όλο το Φόρουμ!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δεν επαναπαυομαι... ειπα οτι θεωρω οτι το παιχνιδι ειναι 50-50...


Σας περιμενω... I'll be waiting motherbrothers! cool.gif
mikri prasini ollandeza
Εγώ είπα ότι τελείωσα και μην αρχίσει κανείς να λέει ότι με τάπωσε....
Σόρρυ που βγήκαμε off topic αλλά δεν έτυχε να είναι ο amdin οπότε...λείπει ο admin χορεύουν τα ποντίκια!!
morfi
QUOTE(mikri prasini ollandeza @ Aug 30 2006, 08:26 PM) *
Εγώ είπα ότι τελείωσα και μην αρχίσει κανείς να λέει ότι με τάπωσε....
Σόρρυ που βγήκαμε off topic αλλά δεν έτυχε να είναι ο amdin οπότε...λείπει ο admin χορεύουν τα ποντίκια!!

Δεν σε πειραζει να σε φωναζω ποντικι, ετσι? banana.gif
Alexmei
QUOTE
Εγώ είπα ότι τελείωσα και μην αρχίσει κανείς να λέει ότι με τάπωσε....
Σόρρυ που βγήκαμε off topic αλλά δεν έτυχε να είναι ο amdin οπότε...λείπει ο admin χορεύουν τα ποντίκια!!


όταν έρθει να δεις τι θα γίνει! λοιπόν σταματήστε με αυτή την συζήτηση τώρα.
treathitch
Πάντως, κάνω ένα τελευταίο οfftopic post, λέγοντας ότι αυτός ο morfi, αν και μου είναι εκνευριστικός, είναι σίγουρα ενδιαφέρουσα περίπτωση. Προφανώς έχει πάρει εντελώς λάθος δρόμο, αλλά έχει αυτό που είχα πάντα και γω.
Υποστηρίζει δηλαδή τις ΗΠΑ στο μπάσκετ και την ...Ελλάδα στο ποδόσφαιρο!
Δηλαδή, εκεί που είναι καλή η Ελλάδα υποστηρίζει τον (μισητότερο) αντίπαλο και εκεί που η Ελλάδα είναι χάλια, είναι μαζί της.
Εγώ υποστηρίζω την Ελλάδα μόνο στο μπάσκετ και όχι στη μπάλα και μόνο γι' αυτό, θα δέχομαι τις απόψεις του καθένα, όσο παράξενες και αν είναι, γιατί έχω και γω alternative αντιλήψεις.
Για τελευταία φορά, πατρίδες και "δικοί σου άνθρωποι" κλπ, μακριά από μας.. wink.gif
mikri prasini ollandeza
QUOTE(morfi @ Aug 30 2006, 05:31 PM) *
Δεν σε πειραζει να σε φωναζω ποντικι, ετσι? banana.gif


Νο προβλεμ!!
No problem!!
morfi
QUOTE
Πάντως, κάνω ένα τελευταίο οfftopic post, λέγοντας ότι αυτός ο morfi, αν και μου είναι εκνευριστικός,

χεχε

QUOTE
είναι σίγουρα ενδιαφέρουσα περίπτωση.

αρχιζω να σε συμπαθω...

QUOTE
Προφανώς έχει πάρει εντελώς λάθος δρόμο,

σε συμπαθησα...


Για να μην υπαρξουν παρεξηγησεις τα παραπανω δεν ειναι ειρωνια... απλως αυτα σκεφτομουν καθως διαβαζα το ποστ σου... και ταυτοχρονα ειχα ενα ηλιθιο χαμογελο, εντελως εκνευριστικο... banana.gif


QUOTE
θα δέχομαι τις απόψεις του καθένα, όσο παράξενες και αν είναι, γιατί έχω και γω alternative αντιλήψεις.

Οπως ειπα και πριν... αν δεν ειχαμε alternative αντιληψεις δεν θα υπηρχε λογος να γραφαμε εδω... δεν θα υπηρχε λογος να ειχαμε γεννηθει... (τωρα το πηγα λιγο μακρια ε?)
jokey
Αν ο Wade παίξει όπως σήμερα, και είναι τόσο αγχωμένοι οι Αμερικανοί τότε έχουμε καθαρά το πάνω χέρι. Αν πάλι, παίξουνε καλά, το βλέπω 70-30 γι' αυτούς. Το θέμα είναι να ξυπνήσουνε και μερικοί δικοί μας παίχτες, κανας Παπαλουκάς, κανάς Ντικούδης, να αρχίσει να τελειώνει φάσεις ο Λάζος... Άμα δε τα βάζει με τον Βάις τι θα κάνει με τον Μπράντ?
Alexmei
από ότι είδα σήμερα, η Αμερική δν έχει μεγάλο σέντερ, αυτό μπορούμε να το εκμεταλευτούμε έτσι; ο "Σόφος" να παίρνει μπάλα και αν τον κλείνουν πολύ καλά πάσα έξω για ντράιβ ή περιφεριακό σουτ.....
mikri prasini ollandeza
Ο Σόφος παίρνει κι εύκολα φάουλ...αλλά ακόμα κι αν δεν παίζει όλη την ώρα ο Σχορτσιανίτης(λόγω των αντοχών του) νομίζω ότι δε θα υπάρχει πρόβλημα!
treathitch
QUOTE(jokey @ Aug 30 2006, 06:42 PM) *
Αν ο Wade παίξει όπως σήμερα, και είναι τόσο αγχωμένοι οι Αμερικανοί τότε έχουμε καθαρά το πάνω χέρι. Αν πάλι, παίξουνε καλά, το βλέπω 70-30 γι' αυτούς. Το θέμα είναι να ξυπνήσουνε και μερικοί δικοί μας παίχτες, κανας Παπαλουκάς, κανάς Ντικούδης, να αρχίσει να τελειώνει φάσεις ο Λάζος... Άμα δε τα βάζει με τον Βάις τι θα κάνει με τον Μπράντ?

Ο Μπραντ είναι 2.04. Ο Βάις 2.17..
Ο Παπαδόπουλος έχει ένα επιεικώς μέτριο τουρνουά και η Ελλάδα χρειάζεται 25 γερά λεπτά από αυτόν, ακόμα και όταν πρέπει να κρατήσει το positioning για το αμυντικό ριμπάουντ. Του είναι πολύ δύσκολο να κάνει σωστό box out, αλλά είναι εμφανές ότι με το Λάζο σε μέτρια μέρα, το ματς με τις ΗΠΑ θα είναι πολύ πιο δύσκολο. Είδατε σήμερα όλοι ότι οι Γερμανοί χάσανε για τρεις λόγους:
α) Δεν ανταπεξήλθαν στην ασφυκτική πίεση της τρίτης περιόδου
β) Έχασαν κατά κράτος τα (αμυντικά τους) ριμπάουντ
γ) Ο Νοβίτσκι ήταν σπάνια αμαρκάριστος

Επειδή το α και το β δε θα συμβουν με την Ελλάδα, οι Αμερικάνοι μπορούν να χτυπήσουν μόνο στο επιθετικό ριμπάουντ και ο Λάζος εκεί, ως ο ψηλότερος παίκτης της Εθνικής, πρέπει να υπερβάλλει εαυτόν. Διότι ο Φώτσης, όσο ψηλά και αν πηδάει, δεν αρκεί και ο Γιαννάκης, για κάποιον άγνωστο λόγο, δεν εμπιστεύεται αρκετά το Ντικούδη. Ο δε Σόφο είναι παίκτης δέκα, άντε δεκαπέντε λεπτών. Υπομονή λοιπόν και σωστό αμυντικό positioning.
Αν δουλέψει αυτό, μπουν μερικά σουτ και δημιουργηθούν αμυντικές παγίδες, δε βλέπω να έχουμε πρόβλημα..
masterjcy
QUOTE(Earnang @ Aug 30 2006, 05:04 PM) *
Επειδή όλοι οι Αμερικανόπληκτοι θα αρχίσουν να λένε οτι θα χάσουμε και κριμα την Εθνική, δηλώνω απο τώρα οτι όποιος δεν πιστέυει οτι η εθνκή κερδίζει τους Αμερικάνους δεν έχει και λόγο να παρακολουθεί το Παγκόσμιο υποστηρίζοντασ την Ελλάδα. Ας πάει με τον Χατζηγεωργίου να χαίρονται για την "επερχόμενη" νίκη της Αμερικής της μεγάλης ομάδας! Αμα είναι έτσι τα πράγματα να μην κατέβουν οι διεθνείς, αλλα να παραδοθούν στήν "Ανωτερότητα" των ΗΠΑ. Αρχίστε λοιπόν να γράφετε όλα αυτά και εγώ θα ξαναγράψω εδώ την Παρασκευή και τότες τα λέμε! shot.gif



wink.gif thumbsup.gif thumbsup.gif

Pame Elladara!!
NBAer
OFF-Topic αλλα επειδη μπερδευτηκα καπως, βοηθηστε με.... biggrin.gif blink.gif blink.gif biggrin.gif

Zisis_Left

Zisis_Right
The last taken from---->HERE
jokey
QUOTE(treathitch @ Aug 30 2006, 06:20 PM) *
Ο Μπραντ είναι 2.04. Ο Βάις 2.17..
Ο Παπαδόπουλος έχει ένα επιεικώς μέτριο τουρνουά και η Ελλάδα χρειάζεται 25 γερά λεπτά από αυτόν, ακόμα και όταν πρέπει να κρατήσει το positioning για το αμυντικό ριμπάουντ. Του είναι πολύ δύσκολο να κάνει σωστό box out, αλλά είναι εμφανές ότι με το Λάζο σε μέτρια μέρα, το ματς με τις ΗΠΑ θα είναι πολύ πιο δύσκολο.


Ναι, αλλά η διαφορά ταλέντου και ποιότητας καλύπτει 113 πόντους, πόσω μάλλον 13. Χώρια το θέμα της δύναμης αλλά και τα άλλα κορμιά που έχουν οι Αμερικανοί. Άμα δε ξυπνήσει ο Λάζος...
mikri prasini ollandeza
Αμάν....τι φώτος είναι αυτές?Μήπως τις γύρισες πλευρά κανείς??Τι?Στημένο κι αυτό?Ας δώσει κάποιος λογική εξήγηση εκτός από το ότι είναι γυρισμένες...

Κτ άλλο ήθελα να πω...στην Μουντομπασκετούπολη ένα έδωσε 30-70 υπέρ της Αμερικής...Ξέχασα το όνομά του...ο Ε..Κυρμ...δε θυμάμαι!!
NBAer
Kαι καποιες ευχες:





Τα πραγματα πλεον απλοποιουνται.... biggrin.gif
mikri prasini ollandeza
Έλα ρε...εξ αιτίας σου τώρα που τον έβαλες δε θα πάρουμε το Mundobasket!Τι να σου πω...ήταν καλά που πήγαμε στους 4!Μπράβο στην εθνική!Ακόμα κι αν δε βγήκε 1η για μας θα είναι πάντα 1η!!!

Και να πω κανονικό σκορ Ελλάδα-ΗΠΑ...96-89
Earnang
NBAER ΕΙΝΑΙ ΝΤΡΟΠΗ ΣΟΥ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙΣ ΜΕ ΒΡΩΜΙΚΑ ΜΕΣΑ. ΤΩΡΑ ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΕΣ ΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΣΕ ΑΙΩΝΙΑ ΑΠΟΤΥΧΙΑ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΟΥΣ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΥΣ ΣΟΥ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΥΣ ΝΑ ΚΕΡΔΙΖΟΥΝ!!!!

ΝΤΡΟΠΗ! shot.gif
eagleheart
kalispera k apo mena afto ine to prwto mou post efxomai kali epitixia stin elladara ya na to kerdisoume omws prepei na paixoume pragmatika kala k ektos apo tin amina na bainoun kai ta sout,voles.Padws to thetiko einai oti i omada exei tin psixologia tou nikiti k den prokeitai na xasoume efkola.Apo tin alli vevaia i ameriki parousiazetai na pernei sta sovara ta paixnidia,eidika fadazomai twra pou ftasame stous 4.Tha deixei
Air Kef
Αυτό με τον Ζήση,έχουν καθρεπτίσει την φώτο του,στο δεξι έχει χτυπήσει το παλικάρι.

QUOTE
Ο Παπαδόπουλος έχει ένα επιεικώς μέτριο τουρνουά και η Ελλάδα χρειάζεται 25 γερά λεπτά από αυτόν, ακόμα και όταν πρέπει να κρατήσει το positioning για το αμυντικό ριμπάουντ. Του είναι πολύ δύσκολο να κάνει σωστό box out, αλλά είναι εμφανές ότι με το Λάζο σε μέτρια μέρα, το ματς με τις ΗΠΑ θα είναι πολύ πιο δύσκολο. Είδατε σήμερα όλοι ότι οι Γερμανοί χάσανε για τρεις λόγους:
α) Δεν ανταπεξήλθαν στην ασφυκτική πίεση της τρίτης περιόδου
β) Έχασαν κατά κράτος τα (αμυντικά τους) ριμπάουντ
γ) Ο Νοβίτσκι ήταν σπάνια αμαρκάριστος

Επειδή το α και το β δε θα συμβουν με την Ελλάδα, οι Αμερικάνοι μπορούν να χτυπήσουν μόνο στο επιθετικό ριμπάουντ και ο Λάζος εκεί, ως ο ψηλότερος παίκτης της Εθνικής, πρέπει να υπερβάλλει εαυτόν. Διότι ο Φώτσης, όσο ψηλά και αν πηδάει, δεν αρκεί και ο Γιαννάκης, για κάποιον άγνωστο λόγο, δεν εμπιστεύεται αρκετά το Ντικούδη. Ο δε Σόφο είναι παίκτης δέκα, άντε δεκαπέντε λεπτών. Υπομονή λοιπόν και σωστό αμυντικό positioning.
Αν δουλέψει αυτό, μπουν μερικά σουτ και δημιουργηθούν αμυντικές παγίδες, δε βλέπω να έχουμε πρόβλημα..



Το β γιατί λες πως δεν θα συμβεί με την Ελλάδα;Αυτό είναι από τα όπλα των ΗΠΑ.

Συνφωνώ πάντως για τον Παπαδόπουλο.Γενικά η Ελλάδα πρέπει να κάνει ένα πάρα πολύ καλό επιθετικο παιχνιδι,να πάρει πόντους από όλους,να μην χάνει βολές και ελεύθερα σουτ.Και όλα αυτά χωρίς να παρασυρθεί στον ρυθμό των Αμερικανών που θα τρέχουν σαν τρελοί με αμέτρητα 1 on 1,στα οποία είναι αχτύπητοι.
Όσο καλή άμυνα και να παίξει η Ελλάδα,όσες παγίδες και να βγάλει,όσα κλεψίματα και να καταφέρει,όσα σουτ και να χάσουν οι άλλοι,οι ΗΠΑ τους 85 πόντους θα τους φτάσουν.Οπότε νίκη τύπου 72 -69,80-78,ας την,ξεγράψουμε.

Η αληθεια είναι πως ο Ζήσης ίσως λείψει για πρώτη φορά από την ομαδα.
treathitch
To α και το γ εννοούσα...
dizzy_fingers
Το πρώτο ποστ επεξεργάστηκε.

Έχω καιρό να ακούσω ραδιόφωνο τα βράδυα και συγκεκριμένα αθλητικές εκμπομπές όπου ο κόσμος παίρνει τηλέφωνο...
Σήμερα, λοιπόν, που άκουγα καθώς οδηγούσα το dizzy_wagon κόντεψα να τρακάρω τρεις φορές από αυτά που άκουγα.
Στην αρχή του τουρνουά ήμουν από αυτούς που υποστήριζαν πως οι ΗΠΑ είναι το φαβορί, αλλά βλέποντας στην πορεία πιο καλά τις ομάδες και στα καλά τους (όχι σε φιλικά προετοιμασίας δηλαδή), η γνώμη μου έχει αλλάξει προς το πιο...αβέβαιο.
Οι ΗΠΑ ασφαλώς δεν είναι αχτύπητες αλλά κι εμείς έχουμε τα νεκρά μας διαστήματα και τις επιθετικές αδυναμίες μας.

Αυτό, όμως, που άκουγα στο ραδιόφωνο έφευγε τελείως έξω από τη λογική του σημερινού μπάσκετ.
Άκουγα ανθρώπους να λένε πως "αν κερδίσουμε τις ΗΠΑ, θα βγω πρώτος εγώ και θα παραδεχτώ τον Γιαννάκη σαν προπονητή" ( blink.gif wacko.gif ), "αν εμείς παίξουμε στο 120% των ικανοτήτων μας και οι αμερικανοί παίξουν μπλαζέ, ο Wade βαριέται, ο Τζέημς το ίδιο, ο Άντονι δεν παίξει καλά και τους παίξουμε 40 λεπτά ζώνη (και ευθυγραμμιστεί ο ανάδρομος Ερμής με την καψουρεμένη Αφροδίτη, προσθέτω εγώ), ίσως έχουμε μία μικρή ελπίδα να τους κερδίσουμε".
Πού ζουν αυτοί οι άνθρωποι (ειδικά ο πρώτος)?
Ποιός τους τα λέει αυτά? ....γιατί αποκλείεται να έχουν δει το τουρνουά και να έχουν αυτές τις απόψεις...

Ώρες ώρες δε μπορώ αυτή τη μιζέρια που βγάζουμε σαν λαός...ή στα ώπα ώπα και τις χαζοχαρούμενες υπερβολές θα είμαστε, ή στην απόλυτη απαξίωση...νέο σας είπα τώρα, ε?
Earnang
Τα γνωστά επαναλαμβάνονται. Εδω ακόμα και στους Ολυμπιακούς που όλοι τους είχαν πάρει γιούργια, εμείς τα ίδια λέγαμε. Για λοιπά παραπέμπω στο Topic με θέμα την βάναυση αφαίρεση ζωής απο τον Χατζηγεωργίου. 19.gif

ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΚΟΥΩ ΜΙΑ ΖΩΗ ΚΑΙ ΔΥΣΤΗΧΩς ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΟΤΙ ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΠΑΙΖΕΤΑΙ ΣΑΝ ΤΗΝ ΔΕΚΑΕΤΙΑ ΤΟΥ 80, ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΑΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΦΥΛΑΞΟΥΜΕ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΤΕΛΙΚΟ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΗ ΜΙΑ ΑΘΛΙΑ ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΣΗΜΑΔΕΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΙΖΕΡΙΑ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΑΚΟΠΟΥΛΟΥ. ΕΛΕΟΣ ΕΧΟΥΜΕ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΜΠΡΟΣΤΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΜΠΑΣΚΕΤ.

Προχτές σε ζαπινγκ έπεσα σε γνωστη εκπομπη του supersport την βραδια που η AEK νίκησε 3-0 την Harts και επερναν ολοι οι ΑΕΚτζήδες και γκρίνιαζαν οτι η ομαδα παίζει άθλια γιατι δεν έχει αμυντικό χάφ. ΕΛΕΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΓΚΡΙΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΙΖΕΡΙΑ
weirdo1977
όσον αφορά τον γιαννάκη.... γιατί κάτι μου λέει πως αυτήν την περιβόητη άμυνα κάπου την έχω ξαναδεί k σίγουρα ΌΧΙ στο αντιαθλητικό μαρούσι του γιαννάκη αλλα στον ηρακλή του κακιούση ? oeo ? είμαι κομπλεξικός το ξέρω... έλληνας είμαι, μην το ξεχνάμε...
greece4
apokleieis to endexomeno kapoioi na enoxlounai apo thn epituxia (giati einai outws h allws epituxia) ths e8nikhs BASKET kai na 8eloun na th meiwsoun (e den petuxan k tpt tromero) prokeimenou na mhn kanoun mpam oi APOTUXIES omadwn allwn a8lhmatwn?
giati enta3ei k sto podosfairo phrame eurwpaiko, alla sto mundial dn perasame oute ap e3w dustuxws...
pros 8eou de 8elw na anoi3w 8ema sugroushs basket-podosfairo, eidika otan prokeitai gia e8nikes omades!

alla epeidh exei tuxei na akousw paromoia sto radiofwno KAI apo akroates KAI apo dhmosiografous den to eklamvanw entelws 'a8wa' oute mono grinia k mizereia!.. tous prwtous tous dikaiologeis gia agnoia... otan omws to kaneis auto epaggelmatika k o allos p s'akouei 8ewrei pws GNWRIZEIS kapoia pragmata DEN dikaiologeisai na les p....ies!! wink.gif alliws mh milas ws dhmosiografos!
otan kati dn mporoume na to agnohsoume to epomeno vhma den einai na to meiwsoume??

EDIT:
to de3i mati tou zhsh einai, oi alles einai apla anapodes fwtos! wink.gif

h amuna auth ontws 8umizei hraklh epi diamantidh-kakioush, mono pou tote dn eixe isws ta ergaleia pou exei twra gia na thn anaptu3ei toso polu!

NBAer, se prolave o kakiouzhs omws! wink.gif http://www.sportime.gr/xst/basket_inside.a...rticle_id=27904 77.gif
dizzy_fingers
Απ'ότι βλέπω, πάντως, οι αμερικανοί αγνοούν παντελώς την ύπαρξή μας από τον μπασκετικό χάρτη.
Αυτό ακριβώς που θέλουμε, είναι 19.gif ....
morfi
QUOTE(NBAer @ Aug 31 2006, 01:45 AM) *
Kαι καποιες ευχες:

Τα πραγματα πλεον απλοποιουνται.... biggrin.gif

αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ
αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
Γαματο NBAer...
24.gif24.gif24.gif24.gif24.gif24.gif24.gif24.gif24.gif24.gif24.gif
Δεν μπορω, δεν μπορω θα κανω εμετο... αχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχα
οοοοοοοοοοοο οοοοοοοοοοοοο δεν αντεχω αλλο οοοοοοοοοοοοοο οοοοοοοοοοοοοοοο
μπεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε...
αυτη την στιγμη βλεπω μπροστα μου το κλαμπ σαντουιτς και το παγωτο που εφαγα...
να σαι καλα NBAer...
Anaz
Λοιπον στα γρηγορα..
1.Πιστευω οτι στα πρωτα λεπτα θα το φοβηθουμε το ματς κ θα μεινουμε πισω!Αν σε αυτο το διαστημα δεν ξεφυγουν(πολυ) οι Αμερικανοι θα'μαστε σε καλο δρομο..
2.Η φροντ λαιν αυτης της Αμερικης δεν μου γεμιζει το ματι!Σοφο κ Παπαδοπουλος ΜΠΟΡΟΥΝ κ πρεπει να δειξουν το καλο τους προσωπο κ να δωσουν λυσεις στην επιθεση απεναντι στους αθλητικοτατους Αμερικανους!Ο Σοφο θα κανει παρτυ με Χαουαρντ,Μπραντ!! 19.gif Στο (αμυντικο)ριμπαουντ βεβαια θα'ναι σκουρα τα πραματα καθως κ οι δυο υστερουν σε αυτον τον τομεα κ οι αλλοι πηδανε ολοι στο θεο!Θα βοηθησει ομως ο Αντωναρος!
3.Περιμενω με ανυπομονεσια να δω ματς-απ Διαμαντιδη,Χατζηβρεττα,Σπανουλη στην αμυνα απεναντι στους...allstar!
4.Περιμενω πολλα απ'τον δικο μας "μαυρο" tongue.gif ,τον Φωτση,κ απ'τα υπολοιπα κορμια οπως ο Κακιουζης,ο Τσαρτσαρης,ο Βασιλοπουλος(αν κ αυτος στερειται εμπειριας) κλπ..Κυριως στην αμυνα κ το ριμπαουντ! Επισης πιστευω πολυ στον Παπαλουκα που τα δυσκολα αυτα ματς ειναι πλεον η αδυναμια του!!Ο Δημητρακης ειμαι βέβαιος θα τους εκνευρισει με τις κουταλες!! laugh.gif
5.Ελπιζω να μας πανε τα σουτ,γιατι θα μας χρειαστουν σιγουρα!Κακα τα ψεμματα τους Αμερικανους δεν μπορεις να τους περιορισεις στους 60 ποντους!Οποτε μαζι με τους ψηλους κ κανα αιφνιδιασμο απορροια της αμυνας στην περιφερεια κ των αργων επιστροφων τους, θα'ναι το κυριο επιθετικο οπλο,γιατι τα ντραιβ θα'ναι δυσκολα με τους Αμερικανους να σκεπαζουν τα καλαθια!
6.Ο "υπερηχητικος" θα παει στον Καρμελο??Ο Παπαλουκας ποιον λετε να μαρκαρει??
7.Πρεπει να μεινουμε κ τα 40 λεπτα συγκεντρωμενοι κ συναμα να μην το φοβηθουμε κ να παιξουμε με μυαλο!Αυτη η ομαδα παντως ειναι πολυ σκληρη για να πεθανει..!
8.Ψιλοσφυριζεται η Αμερικη(κατι βηματακια κατι φαουλακια)νομιζω,αλλα μεχρι στιγμης δεν χρειαστηκαν!Ελπιζω μην εχουμε τιποτα περιεργα μεθαυριο..
Αυτα τα ολιγα..

Για πειτε ρε παιδες που το ειδατε το παιχνιδι με τους Γερμανους τι λεγανε οι Αμερικανοι?Δυσκολευτηκαν οντως??Τους εχουμε δηλαδη?? w00t.gif

Υ.Γ:Θελω το βιντεακι με την ταπα του Γκριν στον Γουειντ!!!! 38.gif

Σκορ:82-79 υπερ μας! banana.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.