Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΣΚΑ 2008-09
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
loufer
QUOTE(tsili82 @ May 25 2009, 13:36 ) *
Ξερει κανεις τιποτα για την κληρωση του Finar 4? Ζευγαρια και ωρες???


Βιάζεσαι να σηκώσεις κούπα Τσίλι???????????
Να δω Μπιλ δε σιζορς Γκίκα να σηκώνει κούπα ουρλιάζοντας ''ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΜΠΑΣΚΕΤ'' και τίποτε άλλο...
tsili82
QUOTE(loufer @ May 25 2009, 13:46 ) *
Βιάζεσαι να σηκώσεις κούπα Τσίλι???????????
Να δω Μπιλ δε σιζορς Γκίκα να σηκώνει κούπα ουρλιάζοντας ''ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΜΠΑΣΚΕΤ'' και τίποτε άλλο...

Δεν εχω αυταπατες Λουφερ!!Σιγα μην σκεφτομαι οτι θα σηκωσω κουπα με αυτους τους αντιπαλους!!!Για να σηκωσουμε κουπα πρεπει να γινουν θαυματα!!
Αλλα αν γινουν, τοτε θα ανεβασω εδω το βιντεακι με Γκικα να σου κανει αφιερωση λεγοντας "Αυτο ειναι μπασκετ"!!!!!
Υ.Γ. Σκεφτομαστε να ερθουμε ολοι ομοιομορφα κουρεμενοι απο τα μαγικα χερια του Μπιλ Γκικα 77.gif σε ενδειξη ομοψυχιας και προσηλωσης στο στοχο του κυπελλου!!!
loufer
QUOTE(tsili82 @ May 25 2009, 13:54 ) *
Δεν εχω αυταπατες Λουφερ!!Σιγα μην σκεφτομαι οτι θα σηκωσω κουπα με αυτους τους αντιπαλους!!!Για να σηκωσουμε κουπα πρεπει να γινουν θαυματα!!
Αλλα αν γινουν, τοτε θα ανεβασω εδω το βιντεακι με Γκικα να σου κανει αφιερωση λεγοντας "Αυτο ειναι μπασκετ"!!!!!
Υ.Γ. Σκεφτομαστε να ερθουμε ολοι ομοιομορφα κουρεμενοι απο τα μαγικα χερια του Μπιλ Γκικα 77.gif σε ενδειξη ομοψυχιας και προσηλωσης στο στοχο του κυπελλου!!!


Να του πεις να πάρει και λίγο πόδια από τον Κόκκινο, γιατί μοιάζουν σαν καλαμάκια με θάμνους...
westside
QUOTE(tsili82 @ May 25 2009, 13:36 ) *
Ξερει κανεις τιποτα για την κληρωση του Finar 4? Ζευγαρια και ωρες???

Η κλήρωση γίνεται αύριο. . το final four θα πραγματοποιηθεί στο κλειστο των Μελισσίων το Σαββατοκύριακο που έρχεται. .
westside
ΖΩΓΡΑΦΟΥ - ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ

ΚΟΡΩΠΙ - ΨΥΧΙΚΟ
Mitsaras7
QUOTE(westside @ May 25 2009, 14:32 ) *
Η κλήρωση γίνεται αύριο. . το final four θα πραγματοποιηθεί στο κλειστο των Μελισσίων το Σαββατοκύριακο που έρχεται. .


Μιλαμε για το καλυτερο κλειστο που εχω μπει ισως κ ποτε για να παιξω...Οι παιχτες των 4ων ομαδων θα καταλαβουν τι εννοω το ΣΚ...Ευτυχως κιολας που η ομαδα ανεβηκε εκει Β' ΕΣΚΑ γιατι θα ταν κριμα να χαραμιζεται τοσο χαμηλα ενα τοσο ωραιο γηπεδακι...μπραβο στους υπευθυνους του κ μακαρι να το κρατησουν σαυτη τη κατασταση για πολλα χρονια!
loufer
QUOTE(Mitsaras7 @ May 27 2009, 00:04 ) *
Μιλαμε για το καλυτερο κλειστο που εχω μπει ισως κ ποτε για να παιξω...Οι παιχτες των 4ων ομαδων θα καταλαβουν τι εννοω το ΣΚ...


Μάλλον δεν έχεις έρ8ει στο Διαστημόπλοιο του Γέρακα...
Mitsaras7
QUOTE(loufer @ May 27 2009, 01:13 ) *
Μάλλον δεν έχεις έρ8ει στο Διαστημόπλοιο του Γέρακα...

Οχι φιλε μου δεν εχω ερ8ει ως εκει μακαρι να υπαρχουν τετοια γηπεδα στολιδια παντου παντως...
pointguard
Paidia xerete ti ora einai ta paixnidia? Akousa oti thn kuriakh ekei einai k to all star
tiramolas
Λίγο πριν πέσει η αυλαία της φετινής αγωνιστικής περιόδου, η ΕΣΚΑ διοργανώνει τη γιορτή του Κυπέλλου των ανδρών. Το Σάββατο 30 και την Κυριακή 31 Μαΐου στο κλειστό γήπεδο Μελισσίων Β' θα πραγματοποιηθεί το Φάιναλ Φορ του Κυπέλλου. Το εισιτήριο για την τελική φάση του θεσμού έχουν εξασφαλίσει οι Ψυχικό και Ζωγράφου, ομάδες που αγωνίζονται στη Γ' Εθνική, η Εν. Ιλίου η οποία κατέκτησε το πρωτάθλημα της Α' ανδρών στην ΕΣΚΑ και το Κορωπί που αγωνίζεται στη Β' ανδρών. Στο περιθώριο του Φάιναλ Φορ την Κυριακή, στις 19.00 ο κόσμος που θα βρεθεί στο γήπεδο θα έχει τη δυνατότητα να παρακολουθήσει το All Star Game της Α' κατηγορίας των ανδρών. Ένας σημαντικός λόγος για να βρεθούμε όλοι λίγο νωρίτερα στο γήπεδο και να χειροκροτήσουμε την προσπάθεια των αθλητών.



Το πρόγραμμα:

30/5 Μελισσίων Β'

18.30 ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ-ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ

20.30 ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ-ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ



31/5 Μελισσίων Β'

19.00 All Star Game Α' κατηγορίας ανδρών

21.00 Τελικός

Απο το site της Ε.Σ.Κ.Α.
B.SCOTT4
QUOTE(tiramolas @ May 28 2009, 00:16 ) *
Λίγο πριν πέσει η αυλαία της φετινής αγωνιστικής περιόδου, η ΕΣΚΑ διοργανώνει τη γιορτή του Κυπέλλου των ανδρών. Το Σάββατο 30 και την Κυριακή 31 Μαΐου στο κλειστό γήπεδο Μελισσίων Β' θα πραγματοποιηθεί το Φάιναλ Φορ του Κυπέλλου. Το εισιτήριο για την τελική φάση του θεσμού έχουν εξασφαλίσει οι Ψυχικό και Ζωγράφου, ομάδες που αγωνίζονται στη Γ' Εθνική, η Εν. Ιλίου η οποία κατέκτησε το πρωτάθλημα της Α' ανδρών στην ΕΣΚΑ και το Κορωπί που αγωνίζεται στη Β' ανδρών. Στο περιθώριο του Φάιναλ Φορ την Κυριακή, στις 19.00 ο κόσμος που θα βρεθεί στο γήπεδο θα έχει τη δυνατότητα να παρακολουθήσει το All Star Game της Α' κατηγορίας των ανδρών. Ένας σημαντικός λόγος για να βρεθούμε όλοι λίγο νωρίτερα στο γήπεδο και να χειροκροτήσουμε την προσπάθεια των αθλητών.



Το πρόγραμμα:

30/5 Μελισσίων Β'

18.30 ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ-ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ

20.30 ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ-ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ



31/5 Μελισσίων Β'

19.00 All Star Game Α' κατηγορίας ανδρών

21.00 Τελικός

Απο το site της Ε.Σ.Κ.Α.

το ρόστερ ποιό είναι? και πόιός ο διαχωρισμός ανατολικά - δυτικά?
westside
Επιλέγουν νομίζω οι προπονητές των 2 πρώτων ομάδων, δλδ Καρακώστας και Θάνος. . Αλλά εφ' όσον η Ένωση Ιλίου προκριθεί στον τελικό τι σόι all star game θα γίνει χωρίς την παρουσία των παικτών της πρωταθλήτριας ομάδας της κατηγορίας???
argyro1979
Ζωγραφαρα στον τελικο και ετοιμοι για το repeat!!!!!!!!!!!!!!!!!!
τρελανε μας!!!!!!!!!!
neopen32
QUOTE(westside @ May 28 2009, 01:24 ) *
Επιλέγουν νομίζω οι προπονητές των 2 πρώτων ομάδων, δλδ Καρακώστας και Θάνος. . Αλλά εφ' όσον η Ένωση Ιλίου προκριθεί στον τελικό τι σόι all star game θα γίνει χωρίς την παρουσία των παικτών της πρωταθλήτριας ομάδας της κατηγορίας???

Νομίζω ότι η επιλογή γίνεται με ψηφοφορία όλων των προπονητών, και οι παίκτες του Ιλίου θα συμμετέχουν κανονικά αφου πέρασε ο Ζωγράφου
ilion_player
Εκτός τελικού η Ένωση Ιλίου αφού έχασε από του Ζωγράφου. Είναι το μόνο που μπορώ να γράψω για το συγκεκριμένο παιχνίδι μαζί με την παροιμία "Ήταν που ήταν στραβό το κλίμα (απουσίες πολλών βασικών), το έφαγε και ο γάϊδαρος (διαιτητές)". Τέλος πάντων είχα δεν είχα παρότι είπα ότι δεν θα μιλήσω φέτος για διαιτησία την ατάκα μου την έγραψα. Άντε και καλό καλοκαίρι.
topten
QUOTE(argyro1979 @ May 30 2009, 20:31 ) *
Ζωγραφαρα στον τελικο και ετοιμοι για το repeat!!!!!!!!!!!!!!!!!!
τρελανε μας!!!!!!!!!!

Στο δευτερο ημιτελικο μετα απο φοβερη ευστοχια εξω απο τα 6,25 το Ψυχικο κερδισε ευκολοτερα απο οτι αναμενοταν το Κορωπι.Πρωτη φορα ειδα φετος το Κορωπι που ανεβηκε τρενο απο τη Β ΕΣΚΑ και απορω πως το καταφερε τοσο ανετα με 6,5 παιχτες.Για το Ψυχικο δεν εχω να πω κατι γιατι παιζει Λιθουανικο μπασκετ και αυτο ειναι που αρεσει στον κοσμο!!!
Mitsaras7
QUOTE(ilion_player @ May 30 2009, 21:49 ) *
Εκτός τελικού η Ένωση Ιλίου αφού έχασε από του Ζωγράφου. Είναι το μόνο που μπορώ να γράψω για το συγκεκριμένο παιχνίδι μαζί με την παροιμία "Ήταν που ήταν στραβό το κλίμα (απουσίες πολλών βασικών), το έφαγε και ο γάϊδαρος (διαιτητές)". Τέλος πάντων είχα δεν είχα παρότι είπα ότι δεν θα μιλήσω φέτος για διαιτησία την ατάκα μου την έγραψα. Άντε και καλό καλοκαίρι.

Η Ενωση με τις 2 συγκεκριμενες απουσιες των φανταρων εχει μα8ει πλεον να ζει κ πετυχε κ ανοδο οποτε δεν επιρρεαζουν πολυ την αποδοση της πιστευω...Οσων αφορα τη διαιτησια,ουτε αυτη επιρρεασε το αποτελεσμα γιατι στα 2 αντιαθλητικα φαουλ που εδωσε στο τελος-το ενα ηταν καθαρο-η διαφορα ηταν 4-6 ποντους με 4'' να απομενουν οποτε δεν εδωσε ας πουμε τη νικη αυτο...Τελοσπαντων ενα μπραβο στα παιδια της Ενωσης, δε κρινονται απαυτον τον αποκλεισμο , τα χουν καταφερει περιφημα φετος...
tsili82
QUOTE(topten @ May 31 2009, 01:23 ) *
Στο δευτερο ημιτελικο μετα απο φοβερη ευστοχια εξω απο τα 6,25 το Ψυχικο κερδισε ευκολοτερα απο οτι αναμενοταν το Κορωπι.Πρωτη φορα ειδα φετος το Κορωπι που ανεβηκε τρενο απο τη Β ΕΣΚΑ και απορω πως το καταφερε τοσο ανετα με 6,5 παιχτες.Για το Ψυχικο δεν εχω να πω κατι γιατι παιζει Λιθουανικο μπασκετ και αυτο ειναι που αρεσει στον κοσμο!!!

Να πουμε μονο οτι μεσα σε 17 μερες δωσαμε 6 παιχνιδια- τα 5 απο τα 6 πολυ δυσκολα, με τους 2 πρωτοι του ομιλου μας στο πρωταθλημα Αγ.Θωμας, Θρακομακεδονες και για το Κυπελλο με Αγ.Παρασκευη,Νικη Αμαρουσιου και χτες με Ψυχικο. Προφανως η ΕΣΚΑ δεν φανταστηκε οτι θα φταναμε μεχρι εδω αλλα και ακομα κι οταν το καταλαβε μιλησαν αλλα συμφεροντα. Επισης οι 5 απο τους παιχτες με μεγαλη συμμετοχη ειχαμε σ'αυτο το διαστημα ειτε μικροτραυματισμους ειτε πιο σοβαρους τραυματισμους. Δικαιολογιες η οχι για μια ομαδα σαν τη δικη μας, που στηριζεται πολυ σε καποιους παικτες, με τοσα παιχνιδια σε τοσο μικρο διαστημα η αποδοση της δεν μπορει να ειναι σταθερη.
Τα παιδια απο το Ψυχικο μας πιεσαν παρα πολυ και, παρα το πολυ καλο μας ξεκινημα, συντομα μας εφτασαν σιγα-σιγα ανοιξε η διαφορα και τελικα, δικαιοτατα, με ρεσιταλ εξω απο τα 6.25.Εμεις στερησαμε απο τον ευατο μας τη δυνατοτητα να διεκδικησουμε κατι καλυτερο απο αυτο το παιχνιδι, αφου και το Ψυχικο ειχε σημαντικοτατες απωλειες, αλλα δεν τα καταφεραμε.
hidalgo
QUOTE(ilion_player @ May 30 2009, 21:49 ) *
Εκτός τελικού η Ένωση Ιλίου αφού έχασε από του Ζωγράφου. Είναι το μόνο που μπορώ να γράψω για το συγκεκριμένο παιχνίδι μαζί με την παροιμία "Ήταν που ήταν στραβό το κλίμα (απουσίες πολλών βασικών), το έφαγε και ο γάϊδαρος (διαιτητές)". Τέλος πάντων είχα δεν είχα παρότι είπα ότι δεν θα μιλήσω φέτος για διαιτησία την ατάκα μου την έγραψα. Άντε και καλό καλοκαίρι.

νομιζω δεν εχεις δικιο.οταν προηγεισε με τοσους ποντους κ χανεις δε
πρεπει να βρισκεις αλλου δικαιολογιες.
για το θεμα των απουσιων διαφωνω αφου οι βασικοι επαιξαν ολοι.
επισης μην ξεχναμε οτι αντιπαλος ηταν μια ομαδα που δυστυχως ηταν πεσμενη
απο το νοεμβριο στη γ εθνικη κ αυτο κανει επιτακτικη την αναγκη ενισχυσης
της ομαδος σας τουλαχιστο με 5 καλους παιχτες διπλα σε μπελλα,μπελλα,
σκαλωμενο,αναστασοπουλο,παπαλουκα,καλαμαρ
αφου οι υπολοιποι κ στην
α εσκα δεν ειναι τιποτα ιδιαιτερο κ σα ρολιστες στη γ εθνικη δε μπορουν να
προσφερουν.
pointguard
Ena exaristo apogevma sto all- star me thn omada to coach thanou na kerdizei thn omada tou coach karakosta (sthn opoia smmeteixa k ego!) Xoris na dothei h ekairia gia kapoio highlight.. Ston teliko tou kupelo htan mprosta o zografou me kammia 10 aria pontous sto hmixrono
sNooze
niki tou psixikou sto teliko.. pio psixraimo kai me kapia trabigmena triponta pou sinithizi allwste pire tin niki
gk65
A.O Zωγραφου --- Α.Ε Ψυχικου 72---77
streetbc
QUOTE(sNooze @ May 31 2009, 22:18 ) *
niki tou psixikou sto teliko.. pio psixraimo kai me kapia trabigmena triponta pou sinithizi allwste pire tin niki

snooze εισαι παιχταρας αγορι μου!!!!Εχθες εκανες ''παπαδες'' παλι στα ανοιχτα.....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.