Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παναθηναϊκός - Γενικά θέματα που αφορούν την ομάδα
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244
irving
μονο εγω εχω ξενερωσει που η μιση ομαδα χανει ενα κομματι της προετιμασιας? ανουσια φιλικα αυτα. καλυτερα να επαιζε η εθνικη 10-15 μερες πριν.
Samurai13
ο χαραλαμπόπουλος λέει έχει όρο στο συμβόλαιό του να φύγει από το λαύριο τον απρίλιο (κι ενώ θα πλησιάζουν τα play off) για να πάει στην αμερική να κάνει προπονήσεις με ομάδες του νβα. ε μετά κι από αυτό τα σχόλια είναι περιττά για το συγκεκριμένο παιδάκι,αδιαφορώντας εντελώς για το γεγονός ότι εκτός από τα όνειρα είναι πρώτα από όλα επαγγελματίας μπασκετμπολίστας. η ομάδα του έδωσε τα πάντα κι αυτός έχει το μυαλό του στο νβα. του εύχομαι σύντομα και στην εσκανα γιατί για επαγγελματίας δεν κάνει
https://www.sdna.gr/monimes-stiles/slam-dun...ismos-gia-xains
Looter
QUOTE (Samurai13 @ Sep 8 2018, 14:19 ) *
ο χαραλαμπόπουλος λέει έχει όρο στο συμβόλαιό του να φύγει από το λαύριο τον απρίλιο (κι ενώ θα πλησιάζουν τα play off) για να πάει στην αμερική να κάνει προπονήσεις με ομάδες του νβα. ε μετά κι από αυτό τα σχόλια είναι περιττά για το συγκεκριμένο παιδάκι,αδιαφορώντας εντελώς για το γεγονός ότι εκτός από τα όνειρα είναι πρώτα από όλα επαγγελματίας μπασκετμπολίστας. η ομάδα του έδωσε τα πάντα κι αυτός έχει το μυαλό του στο νβα. του εύχομαι σύντομα και στην εσκανα γιατί για επαγγελματίας δεν κάνει
https://www.sdna.gr/monimes-stiles/slam-dun...ismos-gia-xains


Πιο πιθανό να δεις εμένα να ποστάρω τον Λεκα σε καμία προπόνηση του Τσαβι παρά τον Χαραλαμπο στο draft... laugh.gif
stefkorner
Παπαγιαννης εκτος 12δας σημερα στο φιλικο της εθνικης και περιμενω να τον δω αυριο ,οπου λογικα θα δοκιμαστει για να διεκδικησει θεση για το τελικο ροστερ των επισημων

επισης Μητογλου περιμενω να δω και αυριο, πρωτη φορα με εθνικη κοντρα σε πολυ δυσκολο αντιπαλο!
εχω αρχισει και ενθουσιαζομαι μαζι του γιατι βλεπω πολυ μεγαλη βελτιωση μεσα σε μικρο χρονικο διαστημα (αποτελεσμα και της προσωπικης προπονησης προφανως..)
πολυ μεγαλη υποθεση ενας παικτης τοσο ψηλος και μακρυς να γινεται ολο και καλυτερος&πιο γρηγορος στην ατομικη αμυνα ,ακομα και πανω στην μπαλα μαρκαροντας στην ντριμπλα κ το μακρινο σουτ! ειχε δειξει δειγματα ,αλλα γινεται ολο κ καλυτερος!
και στις επαφες κοντα στο καλαθι βελτιωνεται και στην αμυνα στον αερα και στο ποζισιονινγκ ολο κ καλυτερος,ως αποτελεσμα της εμπειριας που μαζευει απο παραστασεις στην ευρωπη ! κ σημερα μαζεψε αρκετα ριμπαουντ για τον χρονο που επαιξε!και χρησιμοποιηθηκε κ σε σχηματα χωρις κλασσικο σεντερ (μαζι με Πριντεζη)
επειδη εχει δυναμωσει αρκετα παταει πολυ καλα πλεον και βαζει το κορμι του πιο αποφασιστικα και οταν σηκωνεται για να τελειωσει φασεις κοντα στην ρακετα !
πρεπει οπως να συνεχιζει να το βελτιωνει αυτο κ τεχνικα ,γιατι χανει αρκετα ευκολα φαινομενικα καλαθια (απο περσυ ειχε φανει ) οπως επισης και να φτασει τις βολες κοντα στο 70 % ! αυτα να δουλεψει και να ολοκληρωθει και τεχνικα στο ποστ απ και θα ειναι θεος ! θα αφησει εποχη smile.gif

οσο αναφορα το φιλικο μας με Λαυριο νομιζω δεν προσφερεται για πολλα συμπερασματα !κραταμε μονο το οτι ο Κιθ παραμενει ζεστος και ειναι ακομα αρχη .. ο Ντεσον συνεχως ανεβαινει κ ο Γκιστ ειναι σταθερα στους διακριθεντες!
στα αρνητικα ..ο Παππας ακομα να ξεμπουκωσει και τον Ιαν ακομα τον ψαχνουμε ..
θα γινει μεγαλη μαχη με εσωτερικοςανταγωνισμος στο φουλ αναμεσα σε Ιαν και Παπαγιαννη για το ποιος θα ειναι ο λιγοτερο κακος ωστε να παιρνει την τελευταια θεση για 12δα !αυτο φοβαμαι για την αρχη τουλαχιστον..
Putnam

με καλο λανγκφορντ μην περιμενετε να φανει ο παππας που ειναι 2 κλασεις παρακατω, οπως περυσι με τζειμς θα παει το πραγμα και θα περιμενουμε για τυχον αναλαμπες
stefkorner
QUOTE (Putnam @ Sep 9 2018, 15:08 ) *
με καλο λανγκφορντ μην περιμενετε να φανει ο παππας που ειναι 2 κλασεις παρακατω, οπως περυσι με τζειμς θα παει το πραγμα και θα περιμενουμε για τυχον αναλαμπες


αν ο λανγκφορντ ειναι κοντα στο επιπεδο του μεγα σκορερ λαγκφορντ που γνωριζαμε μεχρι προπερσι,τοτε δεν εχουμε εμεις κανεναν λογω να προβληματιζομαστε (ελπιζω να το αποδεχθει και ο Παππας οσο γινεται..)
για μενα ο Παππας αν συμβιβαστει με εναν ρολο ενος καμικαζι ,που θα παιζει σκυλισια επιθετικη αμυνα -θα ξεσηκωνει την εξεδρα- θα δινει παλμο στην επιθεση και θα εκτελει οταν ειναι σε καλη μερα ,τοτε θα εχει και εναν ρολο κοντα σ αυτο που επιζητα!οχι βασικου πρωταγωνιστη,αλλα πρωταγωνιστη..
john wick
QUOTE (stefkorner @ Sep 9 2018, 08:28 ) *
αν ο λανγκφορντ ειναι κοντα στο επιπεδο του μεγα σκορερ λαγκφορντ που γνωριζαμε μεχρι προπερσι,τοτε δεν εχουμε εμεις κανεναν λογω να προβληματιζομαστε (ελπιζω να το αποδεχθει και ο Παππας οσο γινεται..)
για μενα ο Παππας αν συμβιβαστει με εναν ρολο ενος καμικαζι ,που θα παιζει σκυλισια επιθετικη αμυνα -θα ξεσηκωνει την εξεδρα- θα δινει παλμο στην επιθεση και θα εκτελει οταν ειναι σε καλη μερα ,τοτε θα εχει και εναν ρολο κοντα σ αυτο που επιζητα!οχι βασικου πρωταγωνιστη,αλλα πρωταγωνιστη..



Αν δωσαμε κοντα στα 800 χιλιάρικα το χρονο για ολα αυτα, η στραβος ειναι ο γυαλος η στραβά αρμενιζουμε...
Thodoros
Καλά δεν είναι κ για πέταμα ο Παπάς , έχει τα προβλήματα του αλλά όπως και να το κάνουμε 1 στα 5 ματς που παίζει κάνει καλύτερα πράγματα από Κάτι Λέκα και λοιπούς που δεν είναι καν Έλληνες και περιμένουμε να κάνουν το σετ απ φέτος. Χωρίς να έχουν δείξει ότι μπορούν κι όλας.

Δεν κρίνω τα χρήματα αν είναι πολλά (που πολλά είναι ) , αλλά μην λέμε ότι ο Παπάς για 5ος ούτε για αστείο γιατί έχουμε και χειρότερους μέσα.

Βλέπεις αυτός ο παραλίας ο Ζακ έπρεπε να πάει στην Γαλατά για να παίξει μπάσκετ ... εκεί δεν ήταν κρίμα που δώσαμε χρήματα και δεν πήραμε τίποτα? με τα στοιχήματα βλέπω δεν έχετε θέμα ... με τους κανονικούς όμως αν δεν κάνουν ''Παπάδες'' έχουμε θέματα .

Όσο για τον Κιθ αν παίξει αυτό που ξέρει είναι καλύτερος και από τον Παπά και σε μεγάλο βαθμό από τον Τζειμς αλλά και από τον Κόπονεν που θα έκανε άμυνα με τα μάτια και εναλλακτική θα είχες Λέκα αυτό δεν βλέπω να το έχει πει κανένας ... παρά μόνο ότι δεν θέλει την μπαλα στα χέρια ( ότι μας βολεύει δλδ )
john wick
Πολυ ομορφη η θηκη που συνοδευει το διαρκείας...οπως επισης κ η ιδια η καρτα διαρκείας..
Χαλαλι η γκρινια μου για τις τιμες... thumbsup.gif
stefkorner
τριπονταρα με καμπυλη απο Ιωαννη, σε ληξη χρονου και 2/2 σημερα !
και με καμπυλη ε .. ; αλλαζουν πραγματακια tongue.gif
Putnam

διδυμο λασμε-γκιστ δεν υπαρχει εν ετει 2018 και δεν νομιζω οτι εχει να κανει με τον φιλικο χαρακτηρα του παιχνιδιου

γενικα κατω απο το στεφανι υπηρχε θεμα που οφειλεται και στην απομειωμενη αθλητικοτητα του λασμε (και την ανυπαρκτη αντιστοιχα του βουγιουκα) αλλα και στην εμφανη αμυντικη αδυναμια του τομας (ο οποιος επιθετικα ηταν καλος αλλα δεν τον ειδα να ποσταρει καθολου)

ο λανγκφορντ πολυ καλος, στο 1 το εχει ελαχιστα, ομως πολυ ομαδικος, γνωστος καλος κλοουζερ, εκει που με χαλασε ηταν 2 φορες που εφυγε αιφνιδιασμο και ταπωθηκε απο την στεφανη καθως θυμηθηκα οτι με τζειμς η ομαδα εφευγε στον αιφνιδισμο με νιτρο, αλλα οκ κατι κερδιζεις κατι χανεις

ο παππας μου εκανε πολυ θετικη εντυπωση στο 1, ελαχιστες φορες ταλαιπωρησε την μπαλα οποτε και οδηγηθηκε σε λαθος, γενικα ο τροπος παιχνιδιου της ομαδας φαινεται πιο ομαδικος απο περυσι οπως ακουγαμε απο την προετοιμασια

λοτζεσκυ πολυ καλος, σακελλαριου δεν κανει και απορω γιατι δεν πηραμε στη θεση του εναν που να κατεβαζει τουλαχιστον μπαλα

καλαιτζακης λογικα θα καει και φετος

4η περιοδο δεν ξερω αν ηταν θεμα κουρασης αλλα νομιζω καναμε πολλα λαθη

η εντυπωση που μου εμεινε ηταν χλιαρη μολονοτι δικαιολογιες υπαρχουν πολλες και σοβαρες
stefkorner
QUOTE (Putnam @ Sep 15 2018, 05:25 ) *
διδυμο λασμε-γκιστ δεν υπαρχει εν ετει 2018 και δεν νομιζω οτι εχει να κανει με τον φιλικο χαρακτηρα του παιχνιδιου

γενικα κατω απο το στεφανι υπηρχε θεμα που οφειλεται και στην απομειωμενη αθλητικοτητα του λασμε (και την ανυπαρκτη αντιστοιχα του βουγιουκα) αλλα και στην εμφανη αμυντικη αδυναμια του τομας (ο οποιος επιθετικα ηταν καλος αλλα δεν τον ειδα να ποσταρει καθολου)


και οι δικες μου σοβαρες ανησυχιες αφορουν στα διδιμα των ψηλων!καθως εκει απο απουσιες ειχαμε μονο Μητογλου-Παπαγιαννη!
ο Γκιστ με απογοητευσε και ξαναπηγε πολυ πισω στο μυαλο μου,για το αν και κατα ποσο μπορει να παιξει 4 ,εστω μονο μαζι με Λασμε και εστω για λιγα λεπτα!
ο δε Τομας καλος εκτελεστικα και χωρις υπερβολες και φαινεται να το παλευει να βρει δημιουργια απο το λοου ποστ,κυριως μεσα απο την πασα !αλλα δυσκολα θα βρισκει 4ρια που να μπορει να τα ποσταρει και να τελειωσει φασεις μονος του !
επισης αμυντικα εδειξε τις αδυναμιες που ξεραμε !
Ιαν ανυπαρκτος- Λασμε ποιοτικος και ισως με πιο πληρες πακετο 5 χρονια μετα ,αλλα επισης στην αμυνα να μην περιμενουμε πολλα ! εκει φαινεται πραγματικα η ηλικια του !και μονο ο Γκιστ στο 4 και στα καλα του μπορει να τον καλυψει !
σε διδιμο Τομας -Λασμε θα φανουν ακομα περισσοτερο οι αμυντικες αδυναμιες των δυο !
γενικα πρεπει να το ψαξει παραπανω ο Πασκουαλ και μηπως τελικα προχωρησει η αυτονοητη αντικατασταση του Ιαν με ενα 4ρι ,που θα εχει ολα οσα λειπουν απο τον Ντεσον !
στο τριποντο οπως φαινεται το ισορροπησαμε και ειμαι αισιοδοξος οτι τελικα θα κρατησουμε την περσινη μας δυναμικη!αρκει να ειναι υγιης ο Λοτζο και να δειξει μια βελτιωση ο Παπαπετρου (ο οποιος ειναι σε καλο δρομο ως προς αυτο)
Johnny Marv
Εμένα μου λείπει πάντως ο τζεημς , καλώς ο Κιθ αλλά χάνουμε αυτή την έκρηξη και ταχύτητα . Η ομάδα μας πέρσι έφευγε στον αιφνιδιασμό και δν σταματιόταν . Χθες κάναμε λάθοι , είμασταν αργοί και χωρίς πολύ καλά τελειώματα . Υποτίθεται φέτος δν γα βασιζόμαστε αποκλειστικά στον καλαθη ωστόσο εγώ βλέπω ότι μόνο αυτό θα συμβαίνει . Χθες ουσιαστικά έλειπαν οι καλαθης-παπαπετρου-αντετοκουμπο γιατί έτσι κι αλλιώς λεκα-μίτο για 10λεπτο ήταν και επίσης ο Παπατζον προέκυψε οπότε κανονικά δν θα ήταν καν στην ομάδα . Άρα μας έλειπε δυνατή άμυνα και καλαθης . Περίμενα περισστοερα χθες , ούτε ο τομας μου γεμίζει το μάτι , ο γκιστ μεγαλώνει ... θα δούμε ...
villiskabas
QUOTE (Johnny Marv @ Sep 15 2018, 18:29 ) *
Εμένα μου λείπει πάντως ο τζεημς , καλώς ο Κιθ αλλά χάνουμε αυτή την έκρηξη και ταχύτητα . Η ομάδα μας πέρσι έφευγε στον αιφνιδιασμό και δν σταματιόταν . Χθες κάναμε λάθοι , είμασταν αργοί και χωρίς πολύ καλά τελειώματα . Υποτίθεται φέτος δν γα βασιζόμαστε αποκλειστικά στον καλαθη ωστόσο εγώ βλέπω ότι μόνο αυτό θα συμβαίνει . Χθες ουσιαστικά έλειπαν οι καλαθης-παπαπετρου-αντετοκουμπο γιατί έτσι κι αλλιώς λεκα-μίτο για 10λεπτο ήταν και επίσης ο Παπατζον προέκυψε οπότε κανονικά δν θα ήταν καν στην ομάδα . Άρα μας έλειπε δυνατή άμυνα και καλαθης . Περίμενα περισστοερα χθες , ούτε ο τομας μου γεμίζει το μάτι , ο γκιστ μεγαλώνει ... θα δούμε ...



εγω πιστευω οτι η ομαδα θα ειναι πανω κατω ιδια με περσι αλλου κερδισε αλλου εχασε στις μεταγραφες απλα φετος πιστευω οι αλλοι θα ναι πιο δυνατοι αρα.... icon_drunk.gif
Ginobili
Σίγκλετον...στον αιφνιδιασμό..πάει να σκάσει σταυρωτή μπροστά στον Γκρέιντζερ... icon_drunk.gif rolleyes.gif
Πρώτα φευγει η ψυχή...και μετά το χούι..

(Ό,τι θέλει κάνει η Μπασκόνια στο φιλικό)
jonaldidhs
QUOTE (Ginobili @ Sep 21 2018, 21:23 ) *
Σίγκλετον...στον αιφνιδιασμό..πάει να σκάσει σταυρωτή μπροστά στον Γκρέιντζερ... icon_drunk.gif rolleyes.gif
Πρώτα φευγει η ψυχή...και μετά το χούι..

(Ό,τι θέλει κάνει η Μπασκόνια στο φιλικό)

Εχεις κανα λινκ γιατι ψαχνω και δεν βρισκω?
stefkorner
η τριτη εμφανιση με απογοητευσε ,αλλα η εκτος εδρας -η λευκη ειναι ισως η πιο ωραια των τελευταιων ετων
κανει την διαφορα η λεπτομερεια με τις ριγες στα πλαινα

https://www.instagram.com/p/BoBxoRlAe0V/?utm_source=ig_embed

Ginobili
QUOTE(stefkorner @ Sep 22 2018, 13:31 ) *
η τριτη εμφανιση με απογοητευσε ,αλλα η εκτος εδρας -η λευκη ειναι ισως η πιο ωραια των τελευταιων ετων
κανει την διαφορα η λεπτομερεια με τις ριγες στα πλαινα

https://www.instagram.com/p/BoBxoRlAe0V/?utm_source=ig_embed

Την είχα "ψιλιαστεί" ότι θα είναι έτσι,από την καινουρια φανέλα της Ρεάλ που είδα. Η περσινή μου άρεσε περισσότερο(για μένα η περσινη είναι η καλύτερη όλων των εποχών)..ήταν πιο "μπασκετική".
Περιμένω να δω και την Πράσινη (κυπαρισή θέλω να πιστευω)
Johnny Marv
Εγώ θέλω να πω πως η ομάδα μας μου φαίνεται αρκετά καλή , βέβαια θα προτιμούσα κάτι άλλο στο 4 από τον τομας καο σίγουρα περιμένω αγωνιστική άνοδο από λεκα και παπαγιαννη αλλά σε γενικές γραμμές έχουμε καλή ομάδα (τηρουμένων πάντα και των αναλογιών στο μπατζετ) . Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι πιστεύω ότι θα μπούμε άνετα στα πλεϊοφς ή ότι είμαστε στα φαβορί για φαϊναλ 4. Δεν το πιστεύω αυτό γιατί αν και είμαστε αρκετά καλή ομάδα και άλλες ομάδες βελτιώθηκαν ΠΑΡΑ πολύ . Αρχικά η μπασκονια είναι 2 επίπεδα πάνω με τις προσθήκες της φέτος αλλά και την διατήρηση κάποιων παικτών κλειδιά . Επίσης θεωρώ φέτος την αρμανι μια από τις καλύτερες ομάδες της διοργάνωσης , έπαιξε μπασκεταρα με φενερ , ο τζεημς ξεκλείδωθηκε πλήρως πιστεύω καθώς βρήκε τον ρολο του (άσσος, αρχηγός, παίκτης των 25+ λεπτών και όχι του 15λεπτου που έλεγαν πολλοί από εδώ μέσα) , επίσης περιμένω αρκετά πράγματα φέτος από εφες και μπαρτσα και γιατί όχι κι από Μακάμπι ... Και βέβαια μην ξεχνάμε τα 3 φαβορί . Η Ρεάλ έχει 15 παίκτες έτοιμους για όλα και ο λάσο θα αφήνει σε κάθε ματς 3 παίκτες που θα τους ήθελαν οι περισσότερες ομάδες της Ευρώπης αν όχι στην βασική τους 5αδα , τότε σίγουρα στην 10αδα , η τσσκα επίσης διατήρησε το εξαιρετικό περσινό της σύνολο και παράλληλα αναβαθμίστηκε με χακετ και Πίτερς , ενώ τέλος η φενερ θα κάνει κι αυτή μεγάλα πράγματα παρα την απουσία του γουαναμεϊκερ .

ΥΓ. Ο Γιουλ θα κάνει εύκολα να ξεχαστεί το κενό του ντονσιτς . Ξεκινά με κέφια
ΥΓ2. Εγώ αν πόνταρα λεφτά σε ομάδες που πιστεύω ότι θα μπουν πλεϊοφ φέτος θα έλεγα σίγουρα : τσσκα,Ρεάλ,φενερ,αρμανι,παο,μπασκονια και μετά δν θα ήξερα για ποιες δυο να διαλέξω μεταξύ των μπαρτσα,εφες,οσφπ και Μακάμπι
stefkorner
live απο την σελιδα της ομαδας στο fb ,το αποψινο φιλικο ! τελεια !πανω που ειχα ξενερωσει ,πως δεν θα το βλεπαμε πουθενα rolleyes.gif
Ginobili
QUOTE(stefkorner @ Sep 23 2018, 09:18 ) *
live απο την σελιδα της ομαδας στο fb ,το αποψινο φιλικο ! τελεια !πανω που ειχα ξενερωσει ,πως δεν θα το βλεπαμε πουθενα rolleyes.gif

Δεν καταλαβαίνω τι πάμε να κάνουμε με τους δράκουλες στην Τρανσιλβανια...πιος ο λόγος να παίξουμε με ρουμανικη ομάδα φιλικό?
Καλύτερα να παίζαμε ενα φιλικό με Ελληνική ομάδα.που και τακτική και καλό επίπεδο έχει.
Τζάμπα..κουραση...και έξοδα...
Εκτός αν ο ΔΓ ανοίγει καμια αγορά με τα βαμπιρ... smiley.gif
stefkorner
QUOTE (Ginobili @ Sep 23 2018, 18:42 ) *
Δεν καταλαβαίνω τι πάμε να κάνουμε με τους δράκουλες στην Τρανσιλβανια...πιος ο λόγος να παίξουμε με ρουμανικη ομάδα φιλικό?
Καλύτερα να παίζαμε ενα φιλικό με Ελληνική ομάδα.που και τακτική και καλό επίπεδο έχει.
Τζάμπα..κουραση...και έξοδα...
Εκτός αν ο ΔΓ ανοίγει καμια αγορά με τα βαμπιρ... smiley.gif



ετσι ελεγα κ εγω !μου φαινοταν κακη επιλογη αυτο το φιλικο! δεν ειναι καν τουρνουα να πεις ταξιδευω για 2-3 παιχνιδια! νταξει το ροστερ της Κλουζ δεν ειναι τοσο ασχημο!ειναι σε επιπεδο μιας μεσαιας ομαδας της α1 !
αλλα μονο σε ροστερ !απο αποψη τακτικης νομιζω κ εγω δεν θα εχουν κατι σοβαρο να επιδειξουν !

ναι σιγουρα δουλεια μαρκετιστικη του dpg μου κανει κ μενα! εστειλε και την ακαδημια ,εκδηλωσεις βλεπω στα δημαρχεια-ιστοριες!παλι καλα που θα το δουμε τελικα το ματσακι κ δεν θα μεινουμε με την απολυτη ξενερα ! σημερα εγω θα προτιμουσα τα μωρα του Δωνη blove.gif rolleyes.gif
papp7
QUOTE (Johnny Marv @ Sep 23 2018, 02:46 ) *
Εγώ θέλω να πω πως η ομάδα μας μου φαίνεται αρκετά καλή , βέβαια θα προτιμούσα κάτι άλλο στο 4 από τον τομας καο σίγουρα περιμένω αγωνιστική άνοδο από λεκα και παπαγιαννη αλλά σε γενικές γραμμές έχουμε καλή ομάδα (τηρουμένων πάντα και των αναλογιών στο μπατζετ) . Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι πιστεύω ότι θα μπούμε άνετα στα πλεϊοφς ή ότι είμαστε στα φαβορί για φαϊναλ 4. Δεν το πιστεύω αυτό γιατί αν και είμαστε αρκετά καλή ομάδα και άλλες ομάδες βελτιώθηκαν ΠΑΡΑ πολύ . Αρχικά η μπασκονια είναι 2 επίπεδα πάνω με τις προσθήκες της φέτος αλλά και την διατήρηση κάποιων παικτών κλειδιά . Επίσης θεωρώ φέτος την αρμανι μια από τις καλύτερες ομάδες της διοργάνωσης , έπαιξε μπασκεταρα με φενερ , ο τζεημς ξεκλείδωθηκε πλήρως πιστεύω καθώς βρήκε τον ρολο του (άσσος, αρχηγός, παίκτης των 25+ λεπτών και όχι του 15λεπτου που έλεγαν πολλοί από εδώ μέσα) , επίσης περιμένω αρκετά πράγματα φέτος από εφες και μπαρτσα και γιατί όχι κι από Μακάμπι ... Και βέβαια μην ξεχνάμε τα 3 φαβορί . Η Ρεάλ έχει 15 παίκτες έτοιμους για όλα και ο λάσο θα αφήνει σε κάθε ματς 3 παίκτες που θα τους ήθελαν οι περισσότερες ομάδες της Ευρώπης αν όχι στην βασική τους 5αδα , τότε σίγουρα στην 10αδα , η τσσκα επίσης διατήρησε το εξαιρετικό περσινό της σύνολο και παράλληλα αναβαθμίστηκε με χακετ και Πίτερς , ενώ τέλος η φενερ θα κάνει κι αυτή μεγάλα πράγματα παρα την απουσία του γουαναμεϊκερ .

ΥΓ. Ο Γιουλ θα κάνει εύκολα να ξεχαστεί το κενό του ντονσιτς . Ξεκινά με κέφια
ΥΓ2. Εγώ αν πόνταρα λεφτά σε ομάδες που πιστεύω ότι θα μπουν πλεϊοφ φέτος θα έλεγα σίγουρα : τσσκα,Ρεάλ,φενερ,αρμανι,παο,μπασκονια και μετά δν θα ήξερα για ποιες δυο να διαλέξω μεταξύ των μπαρτσα,εφες,οσφπ και Μακάμπι


2 Επιπεδα πανω η μπασκονια με τους σιλντσ και χιλιαρντ οταν ταυτοχρονα χανει εναν απο τους καλυτερους της παικτες(μπομπουα) δεν ειναι. Επισης οι αρμανι μακαμπι μπαρτσα εχουν το ιδιο προβλημα μεχρι περσι αυτο της ομοιογενειας και της χημειας. Τα ροστερ τους ειναι δυνατα αλλα μεχρι και την περασμενη σεζον δεν απεδιδαν ουτε καν το μισο απο το αναμενομενο, οποτε κρατα μικρο καλαθι.Αυτα για το οφ τοπικ.

Οσον αφορα τον παναθηναικο θα ειναι καλος και φετος, θα διεκδικησει το καλυτερο που μπορει αλλα εχει ακριβως τα ιδια προβληματα με περσι (δημιουργια και καλο 5αρι) συν το σουτ (τουλαχιστον στα χαρτια). Αλλα πονταρω πιο ευκολα τα λεφτα μου στον παναθηναικο του πασκουαλ παρα στην μακαμπι του σπαχια και την αρμανι του πιανιτζανι.
Johnny Marv
Ο βεστερμαν υπέγραψε στη Ζαλγκίρις , άραγε ποσο ακριβά να τον πλήρωσαν και μάλιστα τέτοια εποχή ;; Ποσα να έδωσαν που δν θα μπορούσαμε να δώσουμε εμείς ;;
irving
QUOTE(Johnny Marv @ Sep 24 2018, 01:06 ) *
Ο βεστερμαν υπέγραψε στη Ζαλγκίρις , άραγε ποσο ακριβά να τον πλήρωσαν και μάλιστα τέτοια εποχή ;; Ποσα να έδωσαν που δν θα μπορούσαμε να δώσουμε εμείς ;;

απο την στιγμη που ανανεωσαμε λεκαβιτσιους τι να τον κανουμε τον βεστερμαν? μαζευονται πολλοι. φυσικα τον προτιμω αντι του λιθουανου. θα μου πεις γιατι να μην τον παρουμε και να αφησουμε λεκα? γιατι οι σοβαρες ομαδες δεν αφηνουν παιχτη που τον ανανεωσαν στη μεση της προετοιμασιας.

δεν ξερω ποσα θα παρει ο γαλλος αλλα θεωρητικα μοιαζει σαν στυλ με καλαθη και ο λεκα κολλαει καλυτερα. αυτες ειναι καποιες σκεψεις. προσωπικα πιστευω θα ηταν μεγαλη αναβαθμιση ο βεστερμαν αντι του λεκαβιτσιους.
Johnny Marv
QUOTE(irving @ Sep 24 2018, 02:07 ) *
απο την στιγμη που ανανεωσαμε λεκαβιτσιους τι να τον κανουμε τον βεστερμαν? μαζευονται πολλοι. φυσικα τον προτιμω αντι του λιθουανου. θα μου πεις γιατι να μην τον παρουμε και να αφησουμε λεκα? γιατι οι σοβαρες ομαδες δεν αφηνουν παιχτη που τον ανανεωσαν στη μεση της προετοιμασιας.

δεν ξερω ποσα θα παρει ο γαλλος αλλα θεωρητικα μοιαζει σαν στυλ με καλαθη και ο λεκα κολλαει καλυτερα. αυτες ειναι καποιες σκεψεις. προσωπικα πιστευω θα ηταν μεγαλη αναβαθμιση ο βεστερμαν αντι του λεκαβιτσιους.


Το να κινούμασταν εξαρχής για βεστερμαν αντί του λεκα ; Είναι αυτό που θελουμε ο γάλλος , μια δεύτερη πηγή δημιουργίας και παράλληλα έχει και σουτακι και παίζει και καλύτερη άμυνα από λεκα ...
Βιαστήκαμε να ανανεώσουμε λεκα και Ίαν και χάσαμε ευκαιρίες με διάφορους παίκτες
irving
QUOTE(Johnny Marv @ Sep 24 2018, 02:25 ) *
Το να κινούμασταν εξαρχής για βεστερμαν αντί του λεκα ; Είναι αυτό που θελουμε ο γάλλος , μια δεύτερη πηγή δημιουργίας και παράλληλα έχει και σουτακι και παίζει και καλύτερη άμυνα από λεκα ...
Βιαστήκαμε να ανανεώσουμε λεκα και Ίαν και χάσαμε ευκαιρίες με διάφορους παίκτες

οταν εληγε η προθεσμια για την ανανεωση του λεκα ο βεστερμαν ηταν ακομα στην τσσκα.
pan24
Ειναι πολυ ευκολο να λεμε ''μυρωδια σοφτιλα Πασκουαλ,καβουρια ΔΓ που θες και 10 χιλιαδες διαρκειας κλπ'' ομως ειναι καλο να σκεφτομαστε οτι υπαρχει καποιο σκεπτικο πισω απο οτιδηποτε γινεται

Για παραδειγμα μιας και ειπωθηκε για τον Βεστερμαν:Οταν ανανεωθηκε ο Λεκα ο Βεστερμαν ειχε ακομα συμβολαιο
Ακομα και αν τον προσεγγιζες τον Ιουλιο σιγουρα το κασε του θα ηταν αρκετα υψηλοτερο απο αυτο που εκλεισε τωρα,οντας τελη Σεπτεμβρη χωρις ομαδα
Μπορουσαμε-αξιζε να το πληρωσουμε;Μπορουσαμε να περιμενουμε χωρις δευτερο ασσο μεχρι τελη Σεπτεμβρη με κινδυνο αν εβρισκε ο Βεστερμαν κατι αλλο εχοντας χασει και τον Λεκα(σιγα που θα σε περιμενει κανενας μεχρι τελη Σεπτεμβρη) να ψαχνουμε δευτερο ασσο στα γαριδακια

Επισης το στυλ παιχνιδιου:Ο Βεστερμαν ειναι ενα διμετρο pg,καλος αμυντικος,με εμφαση στην οργανωση και μετριο σουτ
Ο Λεκα ειναι ενα κοντο pg,με καλο σουτ και περισσοτερο εκτελεστικο ρολο
Τι σχεση εχει ο ενας με τον αλλο;Αν ο προπονητης θελει παικτη στυλ Λεκα πως θα παει σε παικτη στυλ Βεστερμαν;

Ειναι και η ομοιογενεια:Σε σχεση με περσι εχουμε 6 αλλαγες(εφυγαν Τζειμς,Ριβερς,Ντενμον,Γκαμπριελ,Σινγκλετον
,Ογκαστ και ηρθαν Λανγκφορντ,Παπαπετρου,Τομας,Λασμε,Παπαγιαν
νης,Σακελλαριου Πειν δεν αναφερω γιατι δεν ηταν απο την αρχη και επαιξε ελαχιστα)
Δεν ειναι βιντεοπαιχνιδι να αγνοουμε την ομοιογενεια.Αν επρεπε να μας εχει διδαξει κατι ο Ζοτς ειναι οτι οσο λιγοτερες αλλαγες κανεις απο χρονια σε χρονια τοσο καλυτερο

Looter
QUOTE (pan24 @ Sep 24 2018, 13:11 ) *
Ειναι πολυ ευκολο να λεμε ''μυρωδια σοφτιλα Πασκουαλ,καβουρια ΔΓ που θες και 10 χιλιαδες διαρκειας κλπ'' ομως ειναι καλο να σκεφτομαστε οτι υπαρχει καποιο σκεπτικο πισω απο οτιδηποτε γινεται

Για παραδειγμα μιας και ειπωθηκε για τον Βεστερμαν:Οταν ανανεωθηκε ο Λεκα ο Βεστερμαν ειχε ακομα συμβολαιο
Ακομα και αν τον προσεγγιζες τον Ιουλιο σιγουρα το κασε του θα ηταν αρκετα υψηλοτερο απο αυτο που εκλεισε τωρα,οντας τελη Σεπτεμβρη χωρις ομαδα
Μπορουσαμε-αξιζε να το πληρωσουμε;Μπορουσαμε να περιμενουμε χωρις δευτερο ασσο μεχρι τελη Σεπτεμβρη με κινδυνο αν εβρισκε ο Βεστερμαν κατι αλλο εχοντας χασει και τον Λεκα(σιγα που θα σε περιμενει κανενας μεχρι τελη Σεπτεμβρη) να ψαχνουμε δευτερο ασσο στα γαριδακια

Επισης το στυλ παιχνιδιου:Ο Βεστερμαν ειναι ενα διμετρο pg,καλος αμυντικος,με εμφαση στην οργανωση και μετριο σουτ
Ο Λεκα ειναι ενα κοντο pg,με καλο σουτ και περισσοτερο εκτελεστικο ρολο
Τι σχεση εχει ο ενας με τον αλλο;Αν ο προπονητης θελει παικτη στυλ Λεκα πως θα παει σε παικτη στυλ Βεστερμαν;

Ειναι και η ομοιογενεια:Σε σχεση με περσι εχουμε 6 αλλαγες(εφυγαν Τζειμς,Ριβερς,Ντενμον,Γκαμπριελ,Σινγκλετον
,Ογκαστ και ηρθαν Λανγκφορντ,Παπαπετρου,Τομας,Λασμε,Παπαγιαν
νης,Σακελλαριου Πειν δεν αναφερω γιατι δεν ηταν απο την αρχη και επαιξε ελαχιστα)
Δεν ειναι βιντεοπαιχνιδι να αγνοουμε την ομοιογενεια.Αν επρεπε να μας εχει διδαξει κατι ο Ζοτς ειναι οτι οσο λιγοτερες αλλαγες κανεις απο χρονια σε χρονια τοσο καλυτερο


Φίλε μου εδώ ο Ρίβερς δεν έχει βρει ακόμα ομάδα , σιγά το ρίσκο που θα έπαιρνε η ομάδα αν άφηνε τον Λέκα στο περίμενε μέχρι τα τέλη Ιουλίου-μέσα Αυγούστου.. Τα 500.000 για αυτόν τον παίκτη τρελό ποσό και pg αυτού του μεγέθους βρίσκεις στην άλλη άκρη του ατλαντικού με το κιλό σε πολύ μικρότερα ποσά ενώ θα είχες μεγαλύτερη ελευθερία να κλείσεις πολύ καλύτερο παίκτη.

Εγώ αυτό που βλέπω συνολικά είναι ότι για όσους παίκτες βιάστηκαν (Λάσμε,Ίαν,Λέκα,Παππάς) , θα είναι και τα βαρίδια της ομάδας.. Για τον Τόμας δε σχολιάζω , το ταβάνι του είναι πολύ κοντό για το 4.

Γράφεις για την ομοιογένεια και σε γενικές γραμμές συμφωνώ. Για τον ΠΑΟ όμως της προηγούμενης σεζόν που στηριζόταν σε 6 παίκτες από τους οποίους οι 3 έφυγαν (Κρις,Ρίβερς,Τζέϊμς) , μικρή διαφορά θα έκανε αν πίσω από τον Νικ υπήρχε ο Λέκα ή αλλό pg.. Στα πιο κρίσιμα παιχνίδια της σεζόν με Ρεάλ δεν ήταν καν στην αποστολή πλην του πρώτου αγώνα... Και αυτός ο παίκτης έμεινε με 500.000 από 30 Ιουνίου...
Johnny Marv
QUOTE(pan24 @ Sep 24 2018, 13:11 ) *
Ειναι πολυ ευκολο να λεμε ''μυρωδια σοφτιλα Πασκουαλ,καβουρια ΔΓ που θες και 10 χιλιαδες διαρκειας κλπ'' ομως ειναι καλο να σκεφτομαστε οτι υπαρχει καποιο σκεπτικο πισω απο οτιδηποτε γινεται

Για παραδειγμα μιας και ειπωθηκε για τον Βεστερμαν:Οταν ανανεωθηκε ο Λεκα ο Βεστερμαν ειχε ακομα συμβολαιο
Ακομα και αν τον προσεγγιζες τον Ιουλιο σιγουρα το κασε του θα ηταν αρκετα υψηλοτερο απο αυτο που εκλεισε τωρα,οντας τελη Σεπτεμβρη χωρις ομαδα
Μπορουσαμε-αξιζε να το πληρωσουμε;Μπορουσαμε να περιμενουμε χωρις δευτερο ασσο μεχρι τελη Σεπτεμβρη με κινδυνο αν εβρισκε ο Βεστερμαν κατι αλλο εχοντας χασει και τον Λεκα(σιγα που θα σε περιμενει κανενας μεχρι τελη Σεπτεμβρη) να ψαχνουμε δευτερο ασσο στα γαριδακια

Επισης το στυλ παιχνιδιου:Ο Βεστερμαν ειναι ενα διμετρο pg,καλος αμυντικος,με εμφαση στην οργανωση και μετριο σουτ
Ο Λεκα ειναι ενα κοντο pg,με καλο σουτ και περισσοτερο εκτελεστικο ρολο
Τι σχεση εχει ο ενας με τον αλλο;Αν ο προπονητης θελει παικτη στυλ Λεκα πως θα παει σε παικτη στυλ Βεστερμαν;

Ειναι και η ομοιογενεια:Σε σχεση με περσι εχουμε 6 αλλαγες(εφυγαν Τζειμς,Ριβερς,Ντενμον,Γκαμπριελ,Σινγκλετον
,Ογκαστ και ηρθαν Λανγκφορντ,Παπαπετρου,Τομας,Λασμε,Παπαγιαν
νης,Σακελλαριου Πειν δεν αναφερω γιατι δεν ηταν απο την αρχη και επαιξε ελαχιστα)
Δεν ειναι βιντεοπαιχνιδι να αγνοουμε την ομοιογενεια.Αν επρεπε να μας εχει διδαξει κατι ο Ζοτς ειναι οτι οσο λιγοτερες αλλαγες κανεις απο χρονια σε χρονια τοσο καλυτερο

Συμφωνώ με τον λουτερ . Δεν χάνεις τίποτα αν πεις στον λεκα περίμενε άλλον έναν μήνα και εδώ ξέραμε εμείς πως ο βεστερμαν θα φύγει από τσσκα δν το φαντάστηκε ο τσαβι ; Όλοι λέμε πως δεν έχουμε δυνατο ψηλο και επίσης έχουμε πρόβλημα στην οργάνωση (δν έχουμε άλλη πηγή δημιουργίας εκτός καλαθη) . Δλδ με βεστερμαν αντί λεκα (με τα ίδια λεφτά και λιγότερα) λύναμε το 1 από τα 2 βασικά μας προβλήματα . Και ποια ομοιογένεια ; Μόνο οι ρολιστες έμειναν ! Η βασική ομάδα ήταν : καλαθης, τζεημς , ριβερς , σιγκλετον , γκιστ από τους οποίους έφυγαν οι 3 . Η ομάδα άλλαξε πλήρως δλδ ... εγώ διαφωνώ πλήρως σε ανανεώσεις λεκα,παππα και Ίαν . Με τα λεφτά του λεκα εφερνες βεστερμαν που είναι 3 επίπεδα πάνω , επίσης τα λεφτά του Ίαν (500χιλ) ο οποιος μένει εκτός 12αδας θα μπορούσαν να προσφερθούν για ένα πολύ δυνατότερο 4αρι από τομας ή για κάποιον καλύτερο από παππα ή από Κιθ . Γενικώς με 8,5 μυρια που είναι το μπατζετ μας φέτος και τις ευκαιρίες που υπήρχαν από παίκτες είχαμε δυνατότητα να φτιάξουμε καλύτερη ομάδα
pan24
QUOTE (Johnny Marv @ Sep 24 2018, 14:35 ) *
Συμφωνώ με τον λουτερ . Δεν χάνεις τίποτα αν πεις στον λεκα περίμενε άλλον έναν μήνα και εδώ ξέραμε εμείς πως ο βεστερμαν θα φύγει από τσσκα δν το φαντάστηκε ο τσαβι ; Όλοι λέμε πως δεν έχουμε δυνατο ψηλο και επίσης έχουμε πρόβλημα στην οργάνωση (δν έχουμε άλλη πηγή δημιουργίας εκτός καλαθη) . Δλδ με βεστερμαν αντί λεκα (με τα ίδια λεφτά και λιγότερα) λύναμε το 1 από τα 2 βασικά μας προβλήματα . Και ποια ομοιογένεια ; Μόνο οι ρολιστες έμειναν ! Η βασική ομάδα ήταν : καλαθης, τζεημς , ριβερς , σιγκλετον , γκιστ από τους οποίους έφυγαν οι 3 . Η ομάδα άλλαξε πλήρως δλδ ... εγώ διαφωνώ πλήρως σε ανανεώσεις λεκα,παππα και Ίαν . Με τα λεφτά του λεκα εφερνες βεστερμαν που είναι 3 επίπεδα πάνω , επίσης τα λεφτά του Ίαν (500χιλ) ο οποιος μένει εκτός 12αδας θα μπορούσαν να προσφερθούν για ένα πολύ δυνατότερο 4αρι από τομας ή για κάποιον καλύτερο από παππα ή από Κιθ . Γενικώς με 8,5 μυρια που είναι το μπατζετ μας φέτος και τις ευκαιρίες που υπήρχαν από παίκτες είχαμε δυνατότητα να φτιάξουμε καλύτερη ομάδα

Μα ο Βεστερμαν(που εφερα σαν παραδειγμα,μην ξεφυγουμε) ειναι διαφορετικος εντελως παικτης απο τον Λεκα με μονο κοινο οτι παιζουν στην ιδια θεση
Αν ο Πασκουαλ ηθελε(που φαινεται ηθελε) παικτη στυλ Λεκα γιατι να παει για παικτη στυλ Βεστερμαν;

Σαν να λες θελω αθλητικο 5αρι και να πας να παρεις δεινοσαυρο
Johnny Marv
QUOTE(pan24 @ Sep 24 2018, 14:43 ) *
Μα ο Βεστερμαν(που εφερα σαν παραδειγμα,μην ξεφυγουμε) ειναι διαφορετικος εντελως παικτης απο τον Λεκα με μονο κοινο οτι παιζουν στην ιδια θεση
Αν ο Πασκουαλ ηθελε(που φαινεται ηθελε) παικτη στυλ Λεκα γιατι να παει για παικτη στυλ Βεστερμαν;

Σαν να λες θελω αθλητικο 5αρι και να πας να παρεις δεινοσαυρο


Αρχικά δεν ξέρω αν πράγματι ο τσαβι ήθελα τον λεκα πίσω από τον καλαθη και τι πραγματικά βλέπει σε αυτόν τον παίκτη , προσωπικά πάντα θεωρώ πως στον παο θα ταίριαζε περισσότερο ο βεστερμαν . Πάντα οι καταστάσεις πριζουν τα πράγματα , ίσως ο λεκα να μην ήταν η πρώτη επιλογή του τσαβι

ΥΓ. Στο λαϊβ του παο στο ινστα ο καλαϊτζακης έδειξε τον λοτζο με την νέα εμφάνιση καταλαθος που μου άρεσε αρκετά μπορώ να πω
irving
QUOTE(Johnny Marv @ Sep 24 2018, 16:52 ) *
Αρχικά δεν ξέρω αν πράγματι ο τσαβι ήθελα τον λεκα πίσω από τον καλαθη και τι πραγματικά βλέπει σε αυτόν τον παίκτη , προσωπικά πάντα θεωρώ πως στον παο θα ταίριαζε περισσότερο ο βεστερμαν . Πάντα οι καταστάσεις πριζουν τα πράγματα , ίσως ο λεκα να μην ήταν η πρώτη επιλογή του τσαβι

ΥΓ. Στο λαϊβ του παο στο ινστα ο καλαϊτζακης έδειξε τον λοτζο με την νέα εμφάνιση καταλαθος που μου άρεσε αρκετά μπορώ να πω

αμα δεν ηθελε ο τσαβι τον λεκα δεν θα τον επαιρνε. η τουλαχιστον δεν θα τον ανανεωνε. δεν υπαρχει περιπτωση να τον κραταγε στο ροστερ. η μονη πιθανοτητα να μη θελει/τρελενεται να εχει καποιον παιχτη ειναι αυτος ο παιχτης να ειναι ελληνας και να κανει μια υποχωρηση γιατι δεν βγαινουν τα κουκια.

γενικα συμφωνω με pan24, αυτα εγραψα και γω πιο περιληπτικα.

κανα σκρινσοτ προλαβες να βγαλεις τη φανελα?
Johnny Marv
QUOTE(irving @ Sep 24 2018, 17:05 ) *
αμα δεν ηθελε ο τσαβι τον λεκα δεν θα τον επαιρνε. η τουλαχιστον δεν θα τον ανανεωνε. δεν υπαρχει περιπτωση να τον κραταγε στο ροστερ. η μονη πιθανοτητα να μη θελει/τρελενεται να εχει καποιον παιχτη ειναι αυτος ο παιχτης να ειναι ελληνας και να κανει μια υποχωρηση γιατι δεν βγαινουν τα κουκια.

γενικα συμφωνω με pan24, αυτα εγραψα και γω πιο περιληπτικα.

κανα σκρινσοτ προλαβες να βγαλεις τη φανελα?


Όχι δεν πρόλαβα τον έδειξε Καταλαθος και κατέβασε το κινητό άμεσα πάντως από ότι πρόλαβα να δλδ είναι ριγέ πράσινη και με έντονο λευκό , βέβαια μπορεί να μην ήταν αυτή ή και να μην την είδα καλά ...
irving
QUOTE(Johnny Marv @ Sep 25 2018, 01:14 ) *
Όχι δεν πρόλαβα τον έδειξε Καταλαθος και κατέβασε το κινητό άμεσα πάντως από ότι πρόλαβα να δλδ είναι ριγέ πράσινη και με έντονο λευκό , βέβαια μπορεί να μην ήταν αυτή ή και να μην την είδα καλά ...

ανεβασε ποστ ο καλαιτζακης στο ινστα. δε μου αρεσει καθολου
Johnny Marv
QUOTE(irving @ Sep 25 2018, 16:14 ) *
ανεβασε ποστ ο καλαιτζακης στο ινστα. δε μου αρεσει καθολου


Ναι κυκλοφόρησε η φωτό και η φανέλα είναι όπως ακριβώς την είδα . Εμένα μου αρέσει αρκετά , είναι πολύ πρωτοποριακή ... διαφορετική σε σχέση με αυτά που είχαμε συνηθίσει
Ginobili
http://www.sport-fm.gr/article/basket/erxe...rtomeou/3553879

άντε πάρε και κανα φαιναλ4 στο ΟΑΚΑ...μπας και φέρουμε κανα παικταρά...και το σκορ...στην οροφή του οακα.... rolleyes.gif
Samurai13
ο μπερτομέου θα είναι στο ΟΑΚΑ αύριο για το τουρνουά του γιαννακόπουλου. ο κόσμος φαντάζομαι δεν ξεχνάει και θα του φερθεί όπως του αρμόζει,αλλά κατά τα άλλα φαίνεται να τα έχει βρει πλέον με τον ΔΓ κι ελπίζουμε να φανεί αυτό στις διαιτησίες φέτος. να δούμε και με το φ4 του χρόνου που ακούμε ότι θα γίνει στο ΟΑΚΑ μήπως έχουμε κανά νέο
irving
QUOTE(Ginobili @ Sep 26 2018, 13:28 ) *
http://www.sport-fm.gr/article/basket/erxe...rtomeou/3553879

άντε πάρε και κανα φαιναλ4 στο ΟΑΚΑ...μπας και φέρουμε κανα παικταρά...και το σκορ...στην οροφή του οακα.... rolleyes.gif

ε καποια στιγμη θα γινει. ετσι κι αλλιως δεν ειναι πολλα τα γηπεδα που γινονται φ4. ανακυκλωνονται συνεχως.
Zephyr
QUOTE(Samurai13 @ Sep 26 2018, 13:28 ) *
ο μπερτομέου θα είναι στο ΟΑΚΑ αύριο για το τουρνουά του γιαννακόπουλου. ο κόσμος φαντάζομαι δεν ξεχνάει και θα του φερθεί όπως του αρμόζει,αλλά κατά τα άλλα φαίνεται να τα έχει βρει πλέον με τον ΔΓ κι ελπίζουμε να φανεί αυτό στις διαιτησίες φέτος. να δούμε και με το φ4 του χρόνου που ακούμε ότι θα γίνει στο ΟΑΚΑ μήπως έχουμε κανά νέο


Δηλαδή τι θα κάνει ο κόσμος? Θα τον καλησπερίσει με φραπέδες και αυγά? Εδώ τώρα ο πρόεδρος σας μια χαρά βγαίνει φωτο παρεούλα με τον Μπέρτι. Μη σου πω και χειροκρότημα θα του ρίξετε.
stefkorner
QUOTE (Samurai13 @ Sep 26 2018, 19:28 ) *
ο μπερτομέου θα είναι στο ΟΑΚΑ αύριο για το τουρνουά του γιαννακόπουλου. ο κόσμος φαντάζομαι δεν ξεχνάει και θα του φερθεί όπως του αρμόζει,αλλά κατά τα άλλα φαίνεται να τα έχει βρει πλέον με τον ΔΓ κι ελπίζουμε να φανεί αυτό στις διαιτησίες φέτος. να δούμε και με το φ4 του χρόνου που ακούμε ότι θα γίνει στο ΟΑΚΑ μήπως έχουμε κανά νέο




ευτυχως φωνες σαν την δικη σου δεν επικρατησαν την περασμενη σεζον και κυριαρχησε η λογικη στο τελος (φιλικα στο λεω)
θελω να ελπιζω οτι δεν θα εχουμε ποτε ξανα τα ιδια ,που θα κανουν κακο στην ομαδα πρωτιστος και την επομενη φορα δεν θα υπαρχει γυρισμος.. !
ο Μπερτομεου οπως και να χει ακλονητος ειναι ,αν εχει σκοπο να σφαξει την ομαδα,θα το κανει !ειτε γιουχαρεις εσυ ,ειτε οχι!
μπορεις ομορφα και ωραια ομως να τον βριζεις αποψε απο τον καναπε σου,να ξεσπασεις βρε αδελφε 15.gif
basket72
QUOTE (Zephyr @ Sep 27 2018, 10:02 ) *
... Εδώ τώρα ο πρόεδρος σας μια χαρά βγαίνει φωτο παρεούλα με τον Μπέρτι....


Αφού ζήτησε πρώτα και συγγνώμη από τον Μπερτομέου. rolleyes.gif Να τα λέμε αυτά.

..."Για όλες αυτές τις αντιδράσεις θα θέλαμε να απολογηθούμε σε κάθε μέλος της μπασκετικής κοινότητας που ίσως έχει νιώσει προσβεβλημένο...."

Απόσπασμα από την έστω και δια της πλαγίας, συγγνώμη της ΚΑΕ Παναθηναϊκός.

Όσο προβλήθηκε από τα ΜΜΕ (και την πλειοψηφία των μετέχοντων στα φόρουμ...) η εξεγερσιακή (...)ρήξη με τους "κλέφτες" της Ευρωλίγκας αλλά τόσο θάφτηκε η συγκεκαλυμμένη συγγνώμη του Δ.Γ.

Samurai13
QUOTE (Zephyr @ Sep 27 2018, 10:02 ) *
Δηλαδή τι θα κάνει ο κόσμος? Θα τον καλησπερίσει με φραπέδες και αυγά? Εδώ τώρα ο πρόεδρος σας μια χαρά βγαίνει φωτο παρεούλα με τον Μπέρτι. Μη σου πω και χειροκρότημα θα του ρίξετε.

Φραπεδες και αυγα δεν θα εχει, γιατι δεν ειναι και κατι που συνηθιζουν οι παναθηναϊκοι να κανουν,στο μπασκετ τουλαχιστον. Τα αφηνουμε γι αλλες ομαδες αυτα.

Γιουχα του αξιζει να φαει γιατι ειναι ανεπιθυμητος στον κοσμο του παναθηναϊκου και πρεπει να το καταλαβει,οπως και το γεγονος οτι τον παναθηναϊκο θα πρεπει να μαθει να τον σεβεται και αγωνιστικα και εξωαγωνιστικα. Ο προεδρος μας μπορει να κανει ο,τι θελει, οπως το ιδιο μπορουμε να κανουμε κι εμεις και δεν ξεχναμε ουτε τις σφαγες του 2009 και 2012, ουτε τα περσινα με τη ρεαλ στο 3ο και 4ο ματς(χωρια ολα τα αλλα που εγιναν μεσα στη σεζον)
Zephyr
QUOTE(Samurai13 @ Sep 27 2018, 12:26 ) *
Φραπεδες και αυγα δεν θα εχει, γιατι δεν ειναι και κατι που συνηθιζουν οι παναθηναϊκοι να κανουν,στο μπασκετ τουλαχιστον. Τα αφηνουμε γι αλλες ομαδες αυτα.

Καλώς, πολύ καλώς, τα πνεύματα έχουν πέσει τα τελευταία χρόνια και τουλάχιστον συνήθως στα μεταξύ μας ντέρμπι οι παίχτες δεν κινδυνεύουν ιδιαίτερα. Αλλά μην το ρίξουμε και στον πολιτισμό και την βαριά διανόηση. Ο Χάινς στο κεφάλι δεν έφαγε ... τριαντάφυλλα το 2013 rolleyes.gif

QUOTE(Samurai13 @ Sep 27 2018, 12:26 ) *
Γιουχα του αξιζει να φαει γιατι ειναι ανεπιθυμητος στον κοσμο του παναθηναϊκου και πρεπει να το καταλαβει,οπως και το γεγονος οτι τον παναθηναϊκο θα πρεπει να μαθει να τον σεβεται και αγωνιστικα και εξωαγωνιστικα. Ο προεδρος μας μπορει να κανει ο,τι θελει, οπως το ιδιο μπορουμε να κανουμε κι εμεις και δεν ξεχναμε ουτε τις σφαγες του 2009 και 2012, ουτε τα περσινα με τη ρεαλ στο 3ο και 4ο ματς(χωρια ολα τα αλλα που εγιναν μεσα στη σεζον)


Πως μπορεί να είναι ανεπιθύμητος από τον κόσμο του ΠΑΟ όταν ο κόσμος του ΠΑΟ σε ποσοστό κάπου 90% συντάσσεται με τον πρόεδρο και είναι σε φάση "μην μας φύγει ο πρόεδρος και πάμε χαμένοι"? Αν θέλει ο πρόεδρος σου να γιουχαριστεί ο Μπέρτι, μόνο τότε θα πέσει γιούχα. Αν δεν θέλει (που δεν θέλει, γκαραντί) τίποτα δεν θα γίνει.
pan24
Παρακαλω πολυ να μην ξεφυγουμε...
yorgos

QUOTE
Αφού ζήτησε πρώτα και συγγνώμη από τον Μπερτομέου. rolleyes.gif Να τα λέμε αυτά.

..."Για όλες αυτές τις αντιδράσεις θα θέλαμε να απολογηθούμε σε κάθε μέλος της μπασκετικής κοινότητας που ίσως έχει νιώσει προσβεβλημένο...."

Απόσπασμα από την έστω και δια της πλαγίας, συγγνώμη της ΚΑΕ Παναθηναϊκός.

Όσο προβλήθηκε από τα ΜΜΕ (και την πλειοψηφία των μετέχοντων στα φόρουμ...) η εξεγερσιακή (...)ρήξη με τους "κλέφτες" της Ευρωλίγκας αλλά τόσο θάφτηκε η συγκεκαλυμμένη συγγνώμη του Δ.Γ.


Η οποία συγγνώμη δόθηκε...14 Αυγούστου το απόγευμα, όπως γίνεται με κάτι ντροπολογίες που περνάνε όταν ο κόσμος είναι στα μπάνια... Στη σύγκρουση με το Μπερτομέου η ΚΑΕ έφαγε τα μούτρα της, ξεκάθαρα.
Samurai13
Κωλοτουμπα ο ΔΓ, τετραπλο αξελ ο μπερτομεου που εξαφανισε 1 χρονο απαγορευσης εισοδου στα γηπεδα και 410 χιλιαδες ευρω προστιμα για παραβιαση της προηγουμενης απαγορευσης
Looter
Από τη στιγμή που ΚΑΜΙΑ ομάδα δεν στήριξε την "εξέγερση" του πρόεδρα τα κουκιά ήταν μετρημένα :

1. Αποχώρηση της ομάδας από τη διοργάνωση και συμμετοχή στο Champions League.
2. Στροφή 180 μοιρών , απολογία και συγνώμη , πληρωμή μέρους των προστίμων και πάμε παρακάτω.

Να σας θυμίσω επίσης ότι ο πρόεδρας ίσως επηρεάστηκε και από τη στάση του Λέκα ο οποίος δήλωσε ορθά-κοφτά σε μέσα της πατρίδας του ότι θα είχε φύγει από την ομάδα αν είχε αποχωρήσει απο τη Eurolegue. tongue.gif laugh.gif 69.gif
https://panathinaikos24.gr/2018/09/07/29414...inaiko-ean-pic/
pan24
QUOTE (Samurai13 @ Sep 27 2018, 14:18 ) *
Κωλοτουμπα ο ΔΓ, τετραπλο αξελ ο μπερτομεου που εξαφανισε 1 χρονο απαγορευσης εισοδου στα γηπεδα και 410 χιλιαδες ευρω προστιμα για παραβιαση της προηγουμενης απαγορευσης

Διαπραγματευση λεγεται
Ετσι κι αλλιως ο ΔΓ ειχε πληρωσει αρκετα αφου τα λεφτα παρακρατηθηκαν απο οσα ηταν να μας δωσει η Ευρωλιγκα(ειχαν βγει και σχετικες ανακοινωσεις διαμαρτυριας απο την ΚΑΕ)
Αυτα τα 410 ειναι προστιμα που επιβληθηκαν μετα το τελος της σεζον

Η ουσια ειναι βεβαια οτι πολιτικες παμε να φωναξουμε,μας τρεμουν,θα τους κανουμε να χορευουν,θα χτυπαμε τα νταουλια και τετοια ωραια ποτε και σε κανεναν τομεα δεν σου φερνουν καποιο αποτελεσμα

Ο ΔΓ ειδε οτι δεν υπηρχε αλλη λυση αφου η αλλη διοργανωση ειναι αρκετα πιο χαμηλα και κανενας Ευρωλιγκατος δεν θελησε να τον ακολουθησει και αναγκαστηκε να κανει πισω και να κανει κολλητιλικια με τον Μπερτομεου ακομα και αν απο μεσα του κατεβαζει καντηλια

Ο Μπερτομεου απο την αλλη ηθελε να μας εχει στην διοργανωση χωρις να εχει τον ΔΓ να φωναζει και να πουλαει τρελα οποτε εκανε οτι χρειαζοταν για αυτο
Θελω να πω οτι χαρισε καποιες απο τις ποινες,οι ποινες ομως δεν θα ειχαν προκυψει ποτε αν δεν υπηρχε αυτη η συμπεριφορα του ΔΓ

Ελπιζω οτι η κοντρα εχει ληξει και δεν θα αρχισει παλι το θεατρο του παραλογου με δημοψηφισματα,λογαριασμους instagram και λοιπα ωραια στο πρωτο σφυριγμα που δεν θα αρεσει στον ΔΓ
Looter
QUOTE (pan24 @ Sep 27 2018, 14:32 ) *
Διαπραγματευση λεγεται
Ετσι κι αλλιως ο ΔΓ ειχε πληρωσει αρκετα αφου τα λεφτα παρακρατηθηκαν απο οσα ηταν να μας δωσει η Ευρωλιγκα(ειχαν βγει και σχετικες ανακοινωσεις διαμαρτυριας απο την ΚΑΕ)
Αυτα τα 410 ειναι προστιμα που επιβληθηκαν μετα το τελος της σεζον

Η ουσια ειναι βεβαια οτι πολιτικες παμε να φωναξουμε,μας τρεμουν,θα τους κανουμε να χορευουν,θα χτυπαμε τα νταουλια και τετοια ωραια ποτε και σε κανεναν τομεα δεν σου φερνουν καποιο αποτελεσμα

Ο ΔΓ ειδε οτι δεν υπηρχε αλλη λυση και αναγκαστηκε να κανει πισω και να κανει κολλητιλικια με τον Μπερτομεου ακομα και αν απο μεσα του κατεβαζει καντηλια

Ο Μπερτομεου απο την αλλη ηθελε να μας εχει στην διοργανωση χωρις να εχει τον ΔΓ να φωναζει και να πουλαει τρελα οποτε εκανε οτι χρειαζοταν για αυτο

Ελπιζω οτι η κοντρα εχει ληξει και δεν θα αρχισει παλι το θεατρο του παραλογου με δημοψηφισματα,λογαριασμους instagram και λοιπα ωραια στο πρωτο σφυριγμα που δεν θα αρεσει στον ΔΓ



Δε θεωρώ ότι έγινε καμιά σοβαρή διαπραγμάτευση φίλε μου.
Εξάλλου δεν κέρδισε τπτ ο Παναθηναϊκός.
Και μέρος των προστίμων πλήρωσε και δεδομένο ήταν ότι αν δεν έφευγε θα του επιτρεπόταν να πηγαίνει στα παιχνίδια..
Η διαιτησία θα δούμε πως θα πάει φέτος αν και πέρυσι φώναζε περισσότερο για τις εφημερίδες και λιγότερο για την ουσία.
Πιο πολύ τον ενοχλούσε που είχε καλές διαιτησίες ο ΟΣΦΠ παρά το γεγονός ότι αυτός είχε μέτριες διαιτησίες στα εκτός έδρας.

Ας έδινε κανένα φραγκάκι παραπάνω για το ρόστερ της ομάδας που φέτος έχει μικρότερο budget και μετά ας ξεκινούσε τους πολέμους και τις βεντέτες...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.