Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α ΟΜΙΛΟΣ-Panevezys
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες > Older Tournaments > Eurobasket 2011
Pages: 1, 2, 3, 4
T.W.Is.M.
QUOTE(fruhl10val @ Sep 5 2011, 21:42 ) *
οι λιθουανοι και να χασουν σημερα απο πορτογαλια δεν τους ενοχλει ετσι?


Καθολου. Οτι και να γινει πανε στην επομενη φαση με 1-1 και με τη 2η θεση(που μετραει για το προγραμμα).
saleasss
Εγώ πάντως γουστάρω να πέσουμε πάνω στην Ισπανία αν μας παίξουν οι διατητές 40-60 κατά και οχι 20-80 ή 10-90 κατά όπως μας παίζουν απο το 2007 και μετα ότι γίνει ας γίνει.. wink.gif
Manu7
QUOTE(saleasss @ Sep 5 2011, 21:57 ) *
Εγώ πάντως γουστάρω να πέσουμε πάνω στην Ισπανία αν μας παίξουν οι διατητές 40-60 κατά και οχι 20-80 ή 10-90 κατά όπως μας παίζουν απο το 2007 και μετα ότι γίνει ας γίνει.. wink.gif

Eντάξει ας σταματήσει η καραμέλα με τους Ισπανούς και τη διαιτησία εναντίον μας...

1 ματς μας έσφαξαν και έχουμε χάσει ένα σωρό στα ίσια...Έλεος πια...

Razorblade Fish
QUOTE(saleasss @ Sep 5 2011, 21:57 ) *
Εγώ πάντως γουστάρω να πέσουμε πάνω στην Ισπανία αν μας παίξουν οι διατητές 40-60 κατά και οχι 20-80 ή 10-90 κατά όπως μας παίζουν απο το 2007 και μετα ότι γίνει ας γίνει.. wink.gif

Μια φορα μας παιξαν ετσι και ηταν στο μοναδικο ματς που τους ζορισαμε και πραγματικα αξιζαμε να κερδισουμε.Απο εκει και περα ολες τις αλλες φορες νικαγανε 25 ποντους στο 15,ποια διαιτησια τωρα...Αν πεσουμε πανω στην Ισπανια σε αυτο το Ευρωμπασκετ θα κλαψουνε μανουλες.Και δεν θα ειναι Ισπανιδες...
Flexo
Πήρε τυχαία το μάτι μου στο site του eurobasket την ακόλουθη ατάκα του Σάρας:

They Said:
"
"Dear God, please let us meet them [Spain] again one more time..."
"
Sarunas Jasikevicius, Lithuania


Έτσι και αλλιώς δεν θα ξαναπαίξουν στον όμιλό τους;
Αλλά και να μην το ήξερε γιατί να πει κάτι τέτοιο;
Μάλλον επειδή του άρεσε να τους βλέπει.
T.W.Is.M.
QUOTE(Manu7 @ Sep 5 2011, 22:08 ) *
Eντάξει ας σταματήσει η καραμέλα με τους Ισπανούς και τη διαιτησία εναντίον μας...

1 ματς μας έσφαξαν και έχουμε χάσει ένα σωρό στα ίσια...Έλεος πια...


2 ματς ηταν που μας επαιξαν ασχημα. Απλα στο ενα απ αυτα εκαναν τα δικα τους οι Ισπανοι και εγιναν επισημοι αντιπαθητικοι. Καλυτερη ομαδα ολα αυτα τα χρονια η Ισπανια. Δε μας ταιριαζει και σαν τροπος παιχνιδιου και αν χρειαστει εχει και το σπρωξιμο της. Γι αυτο χανουμε συνεχεια.

κατι μου θυμιζει, κατι μου θυμιζει...
natouralistis
QUOTE (Flexo @ Sep 5 2011, 23:36 ) *
Πήρε τυχαία το μάτι μου στο site του eurobasket την ακόλουθη ατάκα του Σάρας:

They Said:
"
"Dear God, please let us meet them [Spain] again one more time..."
"
Sarunas Jasikevicius, Lithuania


Έτσι και αλλιώς δεν θα ξαναπαίξουν στον όμιλό τους;
Αλλά και να μην το ήξερε γιατί να πει κάτι τέτοιο;
Μάλλον επειδή του άρεσε να τους βλέπει.


Τα ιδια ελεγε και ο Γιαννακης καθε φορα που χαναμε απο τους Ισπανους.."Την επομενη φορα ,πιστεψτε με θα ειναι διαφορετικα τα πραγματα γι'αυτους"
Δυστυχως ηταν παντα τα ιδια..

Καραμελα ξεκαραμελα 60-40 τουλαχιστον υπερ τους διαιτησια την ειχαν!!
comrade
QUOTE(Flexo @ Sep 5 2011, 23:36 ) *
Έτσι και αλλιώς δεν θα ξαναπαίξουν στον όμιλό τους;
Αλλά και να μην το ήξερε γιατί να πει κάτι τέτοιο;
Μάλλον επειδή του άρεσε να τους βλέπει.


Αν δεν κανω λαθος, δεν θα ξαναπαιξουν μεταξυ τους. Παραμονο με τις Γερμανια, Σερβια και Γαλλια. Διορθωστε με αν κανω λαθος.
Air Kef
QUOTE(comrade @ Sep 6 2011, 00:36 ) *
Αν δεν κανω λαθος, δεν θα ξαναπαιξουν μεταξυ τους. Παραμονο με τις Γερμανια, Σερβια και Γαλλια. Διορθωστε με αν κανω λαθος.



Right
natouralistis
QUOTE (Air Kef @ Sep 5 2011, 20:20 ) *
Τουρκία ΔΕΥΤΕΡΑΘΛΗΤΡΙΑ ΚΟΣΜΟΥ


Ακομη μια στημενη διακριση για τους γειτονες, ολοι θυμομαστε που πατουσε ο Τουντσερι πριν βαλει το νικητηριο καλαθι.100% επρεπε οι Σερβοι να χουν παιξει τελικο.Τεσπα αυτα ειναι παρελθον, ενα δειγμα μονο τι παθαινεις οταν μια χρονια σε ευνοουν, την επομενη σε μαδανε, τοσο απροκαλυπτα!!


http://www.youtube.com/watch?v=PBL1mFMEnb0...feature=related
natouralistis
ΑΑ,και το χθεσινο ματσακι κοντρα στους Ισπανους δε χωραει καμια αμφιβολια για το οτι ηταν μιλημενο. Μπορει να μη το στησε η fiba αλλα οτι οι Ισπανοι θελανε να χασουν ειναι ολοφανερο.3 ποντους σημειωσανε στα τελευταια 12 λεπτα της αναμετρησης, ομαδα που τη προηγουμενη μερα ειχε ριξει 60 στο πρωτο ημιχρονο στους διοργανωτες Λιθουανους...Ποιος Γκασολ και απουσιες..Δε συναδει με καμια μπασκετικη λογικη αυτο που εγινε και δεν ειναι για αναλυσεις...
mephisto22
Εχω την εντυπωση οτι εχουμε υπερεκτιμησει λιγο την Ισπανια,δεν ειναι και τοσο ατρωτη ομαδα.Ο τροπος που τους κερδισαν χτες οι Τουρκοι μου θυμισε αρκετα τον τροπο που αποκλεισαμε εμεις την Μπαρτσελονα,ιδιαιτερα το δευτερο παιχνιδι.Η Τουρκια χτυπουσε συνεχεια στο inside game,ειχε σε εξαιρετικη μερα τον Πρελντζιτζ,εκανε μεγαλο παιχνιδι ο Αρσλαν για τα δεδομενα του,με τις εξι ασιαστ οργανωσε αρκετα καλα το παιχνιδι(αντιστοιχα απροσμενη εμφανιση σε αναλογο ρολο ειχε κανει για μας ο Καλαθης).Επιπλεον ο Τουρκογλου ηταν ηγετικος στα κρισιμα και εδωσε καθοριστικους ποντους ψυχολογιας στην ομαδα του που τους ειχε αναγκη.Αλλα αυτα που καθορισαν την εικονα του παιχνιδιου ηταν η αμυνα και τα ριμπαουντ.Πραγματικα,οι Τουρκοι στην αμυνα ετρωγαν σιδερα.Καποια στιγμη καταλαβαν οτι το παιχνιδι θα το κερδιζαν μονο απο την αμυνα και παιζαν σκυλιασμενα,δεν εδιναν ουτε χιλιοστο στον αντιπαλο.Και φυσικα στα ριμπαουντ ανανεωσαν πολλες επιθεσεις,αλλα το κυριοτερο ηταν οτι οι Ισπανοι επρεπε να δωσουν μαχη για τα δικα τους αμυντικα ριμπαουντ και δεν μπορουσαν να βγαλουν ευκολο αιφνιδιασμο.Και η Ισπανια οταν δεν βγαζει αιφνιδιασμους χανει το 30 με 40 τις εκατο της αποτελεσματικοτητας της.Και φυσικα ελειπε και ο Γκαζολ(οπως και η Τουρκια βεβαια εχει την πολυ σημαντικη απουσια του Ερντεν).

Παντως αυτο το run n gun παιχνιδι της Ισπανιας δεν μ αρεσει καθολου να το βλεπω.Εχουν και το υπεροπτικο στυλακι τους,δεν τους χωνευω καθολου.Ελπιζω να τους αποκλεισιυν οι Τουρκοι αν τους ξανασυναντησουν.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.