Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α ΟΜΙΛΟΣ-Panevezys
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες > Older Tournaments > Eurobasket 2011
Pages: 1, 2, 3, 4
mephisto22
Η Τουρκια το παλεψε μεχρι το τελος απεναντι σε μια πολυ αξιομαχη ομαδα,και με κοντρα διαιτησια.Ανυπομονω να τους δω κοντρα στους Ισπανους.Θα ειναι πολυ ενδιαφερον να δουμε πως θα εκμεταλλευτουν οι Τουρκοι τα μις ματς και πως θα σπασουν την ασφυκτικη πιεση των Ισπανων στην περιφερεια.Αν το καταφερουν αυτο θα εχουν τις πιθανοτητες με το μερος τους.Πιστευω θα δουμε μια πολυ ενδιαφερουσα μαχη,μια ομαδα που εχει παικτες με μεγαλα κορμια και δυναμη,απεναντι στους γρηγορους και τεχνιτες Ισπανους.
Flexo
Οι Λιθουανοί κέρδισαν ένα πολύ δύσκολο ματς.

Πιστεύω η Τουρκία είναι πιο καλή ομάδα και αν συναντηθούν ξανά θα την κερδίσει. Ωστόσο η Λιθουανοί έχοντας στο πλευρό τους όλη την εξέδρα είχαν πιο καθαρό μυαλό στο τέλος.

Ο Τούρκογλου έχει γίνει λίγο παλαίμαχος ή είναι η ιδέα μου;
Δεν ξέρω τί έκανε πέρσι στο NBA, αλλά στα λίγα παιχνίδια του eurobasket δεν έχει κάνει τίποτα το ιδιαίτερο και σήμερα ήταν αρνητικός.

Ο Σάρας υπερπολύτιμος για την συγκεκριμένη Λιθουανία.
baskethood
QUOTE (Flexo @ Sep 2 2011, 22:58 ) *
Οι Λιθουανοί κέρδισαν ένα πολύ δύσκολο ματς.

Πιστεύω η Τουρκία είναι πιο καλή ομάδα και αν συναντηθούν ξανά θα την κερδίσει. Ωστόσο η Λιθουανοί έχοντας στο πλευρό τους όλη την εξέδρα είχαν πιο καθαρό μυαλό στο τέλος.

Ο Τούρκογλου έχει γίνει λίγο παλαίμαχος ή είναι η ιδέα μου;
Δεν ξέρω τί έκανε πέρσι στο NBA, αλλά στα λίγα παιχνίδια του eurobasket δεν έχει κάνει τίποτα το ιδιαίτερο και σήμερα ήταν αρνητικός.

Ο Σάρας υπερπολύτιμος για την συγκεκριμένη Λιθουανία.

Ο Τουρκογκου σημερα ηταν επιζημιος για την ομαδα του,σε αμυνα και σε επιθεση ηταν πολυ κακος(παρα το μεγαλο τριποντο
που εβαλε.Ο Σαρας βοηθησε δημιουργικα,στην αμυνα το σημαδευσαν πολλες φορες αλλα ο Τουντσερι δεν καταφερε να
εκμεταλλευτει το πλεονεκτημα που ειχε.
Γενικα η Τουρκια ηταν καλυτερη στο μεγαλυτερο μερος του αγωνα και νομιζω αξιζε περισσοτερο τη νικη.
rchos
αφαγη κανονικη...
κριμα

what a pity που θα λεγε και ο ΓΑΠ...
a.car


Πού είδατε τον αγώνα? γιατί εμένα όλα τα λινκ μου κολλάγανε.
baskethood
Ποιος σφαχτηκε ρε παιδια,γτ εγω δεν παρατηρησα κατι?
sacarame
Λοιπόν να πω ότι νομίζω ότι είδαμε το καλύτερο παιχνίδι των 3 ημερών του τουρνουά..Είχε ένταση, ήταν ντέρμπυ, είχε πολλές εναλλαγές στο σκορ,γενικά ήταν ό,τι έπρεπε.

Γενικά νομίζω η Τουρκία ήταν καλύτερη στην μεγαλύτερη διάρκεια του ματς..Επέβαλλε τον ρυθμό της, εκμεταλλευόταν τους ψηλούς της πολύ σωστά και πήγε το παιχνίδι όπως το ήθελε...

Από την άλλη η Λιέτουβα έδειξε μέταλλο και κατάφερνε με ατομικές ενέργειες να μένει κοντά στο σκορ..Στο τέλος έπαιξε και τον ρόλο του ο κόσμος και η Τουρκία έκανε κάποιες κάκιστες επιθετικές επιλογές και πήραμε το ματς...

Την θεωρώ πολύ σημαντική πάντως αυτή την νίκη για την αυτοπεποίθηση της ομάδας.Τώρα μένει το ματς με τους Ισπανούς όπου θα κρίνει την πρώτη θέση..

Πάντως αντιμετωπίσαμε αρκετά προβλήματα ειδικά στην γραμμή των ψηλών, αλλά και στην γενικότερη αμυντική συμπεριφορά καθώς δεν αντιμετωπίσαμε καθόλου καλά το πικ εν ρολ των Τούρκων..Επίσης πολλά προβλήματα στην αντιμετώπιση του Ιλιασόβα..


Επιπλέον δεν καταλαβαίνω την τακτική του Κεμζούρα...Σε κάθε ματς δεν χρησιμοποιεί έναν ψηλό...Σήμερα ήταν ο Βαλαντσιούνας, χτες ο Πετραβίτσιους..Δεν ξέρω τι ακριβώς προσπαθεί να πετύχει ή να δει, αλλά νομίζω ότι σήμερα ο Βαλαντσιούνας μπορούσε να βοηθήσει σε άμυνα και επίθεση.


Ο Σάρας τέλος, μπορεί να κάνει τα λάθη του, αλλά είναι ηγέτης...

QUOTE(rchos @ Sep 2 2011, 23:12 ) *
σφαγη κανονικη...
κριμα

what a pity που θα λεγε και ο ΓΑΠ...



τώρα σε ανεκδιήγητους σερβολάγνους που τολμάνε και μιλάνε για σφαγές, εμείς δεν απαντάμε..Θα τα πούμε στον όμιλο... smiley.gif

ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΤΑΛΛΟ ΛΕΜΕ!!!!
rchos
QUOTE(sacarame @ Sep 2 2011, 23:48 ) *
τώρα σε ανεκδιήγητους σερβολάγνους που τολμάνε και μιλάνε για σφαγές, εμείς δεν απαντάμε..Θα τα πούμε στον όμιλο... smiley.gif

ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΤΑΛΛΟ ΛΕΜΕ!!!!


να δω ποσο αιμα θα χυθει για να παρει το μεταλλο μια ανεπαρκης ομαδα...
sacarame
QUOTE(rchos @ Sep 2 2011, 23:58 ) *
να δω ποσο αιμα θα χυθει για να παρει το μεταλλο μια ανεπαρκης ομαδα...



Πάντως όχι τόσο όσο χύθηκε το 95.. 65.gif 65.gif (θα ορμήσει ο T.W.Is.M το βλέπω)
rchos
QUOTE(sacarame @ Sep 3 2011, 00:03 ) *
Πάντως όχι τόσο όσο χύθηκε το 95.. 65.gif 65.gif (θα ορμήσει ο T.W.Is.M το βλέπω)


για να κοπιασει

καλα δεν ντρεπεστε να αναφερεστε σε σφαγες και λοιπα για το 95 για μια χωρα η οποια εκεινη την περιοδο κατασπαρασοταν απο τον πολεμο.

ετσι και αλλιως της το χρωσταγανε απο το 93 που θα το επαιρναν περπατοντας...
mephisto22
QUOTE (rchos @ Sep 2 2011, 23:58 ) *
να δω ποσο αιμα θα χυθει για να παρει το μεταλλο μια ανεπαρκης ομαδα...

Ανεπαρκεις δεν θα τους ελεγα.Ισα-ισα,αν τους χαρακτηριζει κατι ειναι η πληροτητα.Βαλε και το γεγονος οτι οι παικτες τους,οπως ο Ποπτσιους και ο Καλνιετις,δειχνουν να ειναι φορμαρισμενοι,συν του οτι εχουν μαχητικοτητα,εχουν καλη χημεια,παιζουν γρηγορο μπασκετ,εχουν και τον ενθουσιασμο της εδρας..εγω τους βλεπω χαλαρα τετραδα
rchos
QUOTE(mephisto22 @ Sep 3 2011, 00:07 ) *
Ανεπαρκεις δεν θα τους ελεγα.Ισα-ισα,αν τους χαρακτηριζει κατι ειναι η πληροτητα.Βαλε και το γεγονος οτι οι παικτες τους,οπως ο Ποπτσιους και ο Καλνιετις,δειχνουν να ειναι φορμαρισμενοι,συν του οτι εχουν μαχητικοτητα,εχουν καλη χημεια,παιζουν γρηγορο μπασκετ,εχουν και τον ενθουσιασμο της εδρας..εγω τους βλεπω χαλαρα τετραδα


ειναι να τους βλεπει η εθνικη του 2003 και να κλεει η φετινη ομαδα.

συμπαθω απιστευτα τους λιθουανους αλλα αυτη η εθνικη ειδικα ζωρις κλειζα ειναι απο τις χειροτερες σε ταλεντο που ειχε η εθνικη λιθουανιας

γιαυτο ειμαι και αυστηρος.γιατι εχουημε δει πραγματα και θαυματα απο αυτους.
mephisto22
QUOTE (rchos @ Sep 3 2011, 00:15 ) *
ειναι να τους βλεπει η εθνικη του 2003 και να κλεει η φετινη ομαδα.

συμπαθω απιστευτα τους λιθουανους αλλα αυτη η εθνικη ειδικα ζωρις κλειζα ειναι απο τις χειροτερες σε ταλεντο που ειχε η εθνικη λιθουανιας

γιαυτο ειμαι και αυστηρος.γιατι εχουημε δει πραγματα και θαυματα απο αυτους.

Μπορει να μην εχουν και τοσο ταλεντο(για τα δεδομενα της Λιθουανιας)αλλα ειναι πολυ καλοι ως συνολο,αρκετα ισορροποημενο πιστευω.Εξαλλου το μπασκετ τεινει να γινει αθλημα συνολου(σε σχεση με τα προηγουμενα χρονια),η καλη ομαδικη λειτουργια μπορει να αντισταθμισει την ελλειψη ταλεντου.
T.W.Is.M.
QUOTE(sacarame @ Sep 3 2011, 00:03 ) *
Πάντως όχι τόσο όσο χύθηκε το 95.. 65.gif 65.gif (θα ορμήσει ο T.W.Is.M το βλέπω)



QUOTE(rchos @ Sep 3 2011, 00:07 ) *
για να κοπιασει

καλα δεν ντρεπεστε να αναφερεστε σε σφαγες και λοιπα για το 95 για μια χωρα η οποια εκεινη την περιοδο κατασπαρασοταν απο τον πολεμο.

ετσι και αλλιως της το χρωσταγανε απο το 93 που θα το επαιρναν περπατοντας...


Παρων!!! smiley.gif
Ποιος μιλησε για σφαγη? Για στησιμο απ την αρχη ως το τελος μιλαω τοσα χρονια. Για προαποφασισμενο αποτελεσμα χωρις να τηρουνται ουτε προσχηματα. Ο Μπεος και ο Ψωμιαδης θα κοκκινιζαν βλεποντας οσα εγιναν τοτε.
Αλλα δεν πειραζει(δηλαδη πειραζει, αλλα μην το κανουμε θεμα). Οπως λεει κι η υπογραφη μου, η εκδικηση ειναι ενα πιατο που τρωγεται κρυο, ενιοτε ομως και ζεστο μαζι με κεμπαπ. Ετσι δεν ειναι Κερεμ???

ΥΓ.Ναι, θα ηθελα μεταλλιο για τη Λιθουανια εναντιον της Σερβιας με οργια αναλογα του βρωμικου '95. Ισως ετσι ηρεμησει λιγο η αντιπαθεια μου προς την ακατονομαστη ομαδα.
Τωρα που το ξανασκεφτομαι, ουτε αυτο μου φτανει! Γιατι ακομα και τοτε, ποιος θα παρει εκδικηση για την Ελλαδα και την Αργεντινη?
morrison
Η Λιθουανια το ξεραμε οτι θα παιξει για τα μεταλια.
Αυτη που καταφερε να ανεβασει αρκετα επιπεδα πανω την αποδοση της σε σχεση με τα φιλικα ειναι η Τουρκια.
Σε σημειο που να θεωρειται και αυτη πλεον διεκδικητρια μαζι με Ισπανια,Γαλλια,Λιθουανια,Σερβια.

Οι Τουρκοι εχουν παιχτες με προσωπικοτητα και ταλεντο παντως.Χτες εκανε κρισιμα λαθη ο παιχταρας Πελςντζιτς στο τελος αλλα δεν νομιζω οτι θα τα ξανακανει και την επομενη φορα.
Να δουμε αν θα μπορεσει να ανεβει λιγο και ο Τουρκογλου που πραγματι μοιαζει με παλαιμαχο(πολυ κακος στο Φοινιξ σε μια ομαδα που δεν του ταιριαζε,καπως ανεβηκε στο Ορλαντο χωρις να προσεγγισει καν την αποδοση του εκει προ διετιας παντως,για να απαντησω και σε καποιο φιλο που αναρωτηθηκε)αλλα ισως εχει καποιο καλο ματς για τα νοκ-αουτ.
xristos_metal
Εγω βλεποντας και τις δυο ομαδες χθες σκεφτομουν συνεχεια τι θα γινοταν αν στην θεση της Τουρκιας ή της Λιθουανιας βρισκοταν η Ελλαδα. Και ελεγα ποσο τυχεροι ειμαστε που δεν εχουμε τετοιο ομιλο! Δε θα μπορουσαμε να ακολουθησουμε καμμια απο τις δυο ομαδες.

Ο Καντερ θα αφησει εποχη. Μιλαμε για σπανιο ταλεντο. Γενικα η Τουρκια ειναι αρκετα ισσοροπημενη ομαδα. Εχει παιχταραδες ψηλους παιχτες. Οι κοντοι δεν εχουν κανενα σπουδαιο ταλεντο αλλα δινουν περισσοτερα απο οσα μπορουν σε αμυνα και επιθεση. Απειλουν κοντα και μακρια απο το καλαθι. Πολυ ωραια ομαδα. Για να μπουν ομως στη 4αδα θα πρεπει να παρουν βοηθεια απο τους κοντους. Αν ειχαν και τον Τανιεβιτς θα πηγαιναν σιγουρα για μεταλιο.
SG3ptshooter
QUOTE(rchos @ Sep 2 2011, 23:12 ) *
αφαγη κανονικη...
κριμα
what a pity που θα λεγε και ο ΓΑΠ...

QUOTE(rchos @ Sep 2 2011, 23:58 ) *
να δω ποσο αιμα θα χυθει για να παρει το μεταλλο μια ανεπαρκης ομαδα...

to the hand σερβολάγνε, cause the face ain't listening..


3-0 και πλέον όλα παίζονται στο μεγαλύτερο ματς της πρώτης φάσης.. Ρίμας πάλι άχαστος και με τρίποντο μαχαιριά. Κι αν αποφύγουμε το να καταλήξουμε κάπως τέταρτοι στο νοκ άουτ, δύσκολα δεν είμαστε σχεδόν βέβαιοι για τετράδα.
rchos
οποιος ξαναναφερει την σερβια στο παρον τοπικ θα φαει μπαν....
ειναι οφφ τοπικ



smiley.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(rchos @ Sep 3 2011, 14:24 ) *
οποιος ξαναναφερει την σερβια στο παρον τοπικ θα φαει μπαν....
ειναι οφφ τοπικ



smiley.gif


Καλα κανεις. Δεν πρεπει να βριζουμε εδω μεσα! smiley.gif
phoenix_93
Ο τούρκογλου είναι πρώην παίκτης από τότε που έπαιξε τελικό με Ορλάντο. Γενικά στην Τουρκία κάνει πιο πολύ ζημιά από καλο. Αν είναι τυχεροι και τραυματιστεί είναι πολύ πιθανόν να πάνε για μετάλλιο και να μπει στην Ewing Theory του Bill Simmons, ότι δηλαδή ένας παίκτης που είναι καλός στα χαρτιά τελικά κάνει κακό στην ομάδα του και όταν λείπει η ομάδα είναι πολύ καλύτερη(θυμίζω ότι οι Knicks έπαιξαν τελικό NBA όταν χτύπησε ο Ewing).
ViC
μέσα σε όλα αυτά με την ήττα από τα Σκόπια, να μην ξεχνάμε το υπόλοιπο ευρωμπάσκετ

μιλάμε, αυτό κι αν είναι γκαντεμιά. Να τραυματιστεί το καταλαβαίνεις. Αλλά να σου βγάλει τέτοιο πρόβλημα...;
http://www.superbasket.gr/permalink/145966.html
κρίμα, ελπίζω να μην είναι τίποτα σοβαρό στην τελική...
Weekendman
QUOTE(ViC @ Sep 4 2011, 04:31 ) *
μέσα σε όλα αυτά με την ήττα από τα Σκόπια, να μην ξεχνάμε το υπόλοιπο ευρωμπάσκετ

μιλάμε, αυτό κι αν είναι γκαντεμιά. Να τραυματιστεί το καταλαβαίνεις. Αλλά να σου βγάλει τέτοιο πρόβλημα...;
http://www.superbasket.gr/permalink/145966.html
κρίμα, ελπίζω να μην είναι τίποτα σοβαρό στην τελική...

υπάρχουν και τυχερότεροι μπασκετμπολιστες απο αυτόν γιατί ο συγκεγκριμένος έχει προβληματάκια με την υγεία του γενικότερα, συμπέρασμα επιρρεπής σε ατυχίες+Λιθουανός=δεν θα ηταν κατάλληλος για τον Ολυμπιακό!

Περαστικά του και ευκαιρία να δούμε τον Βαλαντσιούνας που μόνο με την Πολωνια πήρε σοβαρό χρόνο και με την Τουρκία δεν έπαιξε καθόλου...

Εν τω μεταξύ σήμερα στις 9 το παιχνίδι που κάποιοι θα το θεωρούν και πιθανό τελικό της διοργάνωσης με Λιθουανία εναντίον Ισπανίας,αν και οι Λιθουανοί δεν έχουν βγάλει όλες τις θεωρητικές δυνατότητες του ρόστερ τους...
SG3ptshooter
QUOTE(SG3ptshooter @ Sep 1 2011, 22:56 ) *
Δεν γνωρίζω σε τι κατάσταση βρίσκονται τα χιλιοτραγουδισμένα ποδάρια Μαριόνας Πετραβίτσιους πάντως δεν μπήκε δευτερόλεπτο, όποτε και με το σύνθημα ΓιαΣτόκας και τα μυαλά μας πονάνε να αντηχεί μες το κεφάλι μου ίσως και να μη μας χάλαγε λίγος Μοτιεγιούνας στη 12άδα.

damn..

Ο Μαριόνας ήταν εκτός στο μεγαλύτερο μέρος των δύο περασμένων σεζόν. ΟΚ, δεν μπορούσα να κράξω όσο το παλικάρι ήταν καλά αλλά επιμένω να πιστεύω πως η κλήση του ήταν ρίσκο. Πέρα από το αν έβγαζε υγιής το Ευρωμπάσκετ ή όχι, κανείς δεν μπορούσε να είναι σίγουρος για το πόσο θα βοηθούσε..

Οι φήμες είχαν ξεκινήσει από εκείνο το βράδυ που δεν πάτησε παρκέ με Πολωνούς. Κι αν απορείτε αν διαβάζω ή όχι Λιθουανικά φόρουμ, απορώ μαζί σας... tongue.gif

Απόψε δεν ξέρω αν μας συμφέρει να κερδίσουμε ή όχι τους ισχυρούς, αλλά εννοείται πως ένα αποτέλεσμα χωράει στο νου. Αν ο Ρίμας κάνει τρίτο παιχνίδι άχαστος το συκώτι μου θα είναι φρεσκαδούρα στην επόμενη ανατομία του manu7...

(Δηλαδή θα αυτοεγχειρίζομαι; blink.gif )
baskethood
Το πολυ καλο ροτεισιον που γινεται μεχρι τωρα απ τον Κεμζουρα σιγα σιγα θα αρχισει να "κλεινει".Με την απουσια του Πετραβιτσιους νομιζω οτι ο Βαλαντιουνας θα αυξησει κατα πολυ τα λεπτα συμμετοχης του,ξεκινωντας απο σημερα.Ο Σαρας
θεωρω οτι θα δυσκολευτει αρκετα,τα γκαρντ της Ισπανιας ειναι γρηγορα και αθλητικα αλλα και το γρηγορο τους παιχνιδι
στην επιθεση θα τον κουρασει αρκετα και θα τον αναγκασει σε λαθη.Θελει προσοχη και σωστη διαχειρηση η σημερινη συμμετοχη του.
Το βαρος θα παει παλι στους Καλιεντις και Καουκενας.Ο Καλιεντις θα αναλαβει να "τρεξει" τις περισσοτερες
καταστασεις πικ εν ρολ και να εκμεταλλευτει την αργη αμυντικη συμπεριφορα των αδερφων Γκασολ σ αυτον τον τομεα.
Στους ψηλους πιστευω οτι θα κριθει η μαχη,θα δουμε λογικα τη τακτικη που ακολουθησε η Λιθουανια στο φιλικο,δηλαδη,πολλα
κορμια πανω στους Γκασολ,ακομα και τους Σονγκαιλα και Γιασαιτις.Πολλα φαουλ για να βγουν εκτος ρυθμου και ταυτοχρονα
βοηθειες με "εξυπνο" τροπο.
benchwarmer
Πάνε οι Τούρκοι.....
Anubis
Πολωνια - Τουρκια: 84 - 83 και οι τουρκοι εξω
Razorblade Fish
QUOTE(Anubis @ Sep 4 2011, 19:38 ) *
Πολωνια - Τουρκια: 84 - 83 και οι τουρκοι εξω

Γιατι,θα κερδισουν σιγουρα τους Βρετανους οι Πολωνοι;
ViC
QUOTE(Anubis @ Sep 4 2011, 19:38 ) *
Πολωνια - Τουρκια: 84 - 83 και οι τουρκοι εξω

Δεν είναι ακόμα σίγουρο. Αν οι Βρετανοί κερδίσουν τους Πολωνούς, τότε θα πάει σε τριπλή ισοβαθμία και μάλλον περνάνε οι Τούρκοι γιατί έχουν καλύτερο αβερέιτζ από Βρετανούς και Πολωνούς. Συγκεκριμένα,
αν κερδίσουν οι Πολωνοί περνάνε οι Πολωνοί
αν κερδίσουν οι Αγγλοι περνάνε οι Τούρκοι
οι Αγγλοι για να περάσουν θέλουν νίκη με διαφορά... 58 πόντων!
Ginobili
QUOTE(Razorblade Fish @ Sep 4 2011, 16:46 ) *
Γιατι,θα κερδισουν σιγουρα τους Βρετανους οι Πολωνοι;

Αν κερδίσουν οι Βρετανοί..με δεδομένο ότι θα χάσουν οι Τούρκοι από τους Ισπανούς θα έχουμε τριπλή ισοβαθμία Βρετανοί-Τούρκοι-Πολωνοί.
Razorblade Fish
QUOTE(Ginobili @ Sep 4 2011, 19:55 ) *
Αν κερδίσουν οι Βρετανοί..με δεδομένο ότι θα χάσουν οι Τούρκοι από τους Ισπανούς θα έχουμε τριπλή ισοβαθμία Βρετανοί-Τούρκοι-Πολωνοί.

Μα αυτο λεω.Και φυσικα θα περασουν οι Τουρκοι που εχουν ριξει τριανταρα στους Βρετανους.Οποτε δεν εχει αποκλειστει ακομα η Τουρκια και δεν νομιζω οτι θα αποκλειστει κιολας.Εκτος αν οι Βρετανοι το παρατησουν το ματσακι επειδη κυνηγανε μεγαλη διαφορα και εμφανιστουν αδιαφοροι...
Anubis
Nαι εχετε δικιο νομιζω οτι ακομα και σε τριπλη ισοβαθμια η τουρκοι εχουν καλυτεροι διαφορα ποντων
benchwarmer
Ενταξει, σιγουρα δεν ειναι τοσο καλυτερη ομαδα οι Πολωνοι απο τους Βρετανους για να εχουν σιγουρη την νικη (βασικα αμφιβαλλω για το αν ειναι καν καλυτερη), αλλα οι μεν θα κατεβαινουν με στοχο και οι αλλοι χωρις...

Τελος παντων, θα δειξει αυριο, παντως το σημερινο μυριζε απο μακρια οτι μπορει να γινει η δουλεια.
morrison
QUOTE(benchwarmer @ Sep 4 2011, 20:10 ) *
Ενταξει, σιγουρα δεν ειναι τοσο καλυτερη ομαδα οι Πολωνοι απο τους Βρετανους για να εχουν σιγουρη την νικη (βασικα αμφιβαλλω για το αν ειναι καν καλυτερη), αλλα οι μεν θα κατεβαινουν με στοχο και οι αλλοι χωρις...

Τελος παντων, θα δειξει αυριο, παντως το σημερινο μυριζε απο μακρια οτι μπορει να γινει η δουλεια.


Συνηθως το κινητρο ειναι το πιο σημαντικο σε τετοια παιχνιδια.Αντε και λιγα παρακαλια... wink.gif
Δεν νομιζω οτι θα το αφησουν οι Βρετανοι το παιχνιδι αλλα στο τελος θα το παρει αυτος που το θελει περισσοτερο.
benchwarmer
Άουτς....
Razorblade Fish
QUOTE(benchwarmer @ Sep 4 2011, 21:26 ) *
Άουτς....

Και λιγα λες...Εκπληκτικοι οι Ισπανοι σε αμυνα και επιθεση...
a.car
τσόντα ολκής .τα αδέρφια εχουν υψωσει ουρανοξυστη στην αμυνα. αυτος ο Βαλαντσιουνας πολυ παικτουρα φαινεται.
Anaz
Δεν παιζονται οι Ισπανοι. Ασυλληπτο μπασκετ και στις δυο πλευρες του γηπεδου. 77.gif

Αυτος ο Καλντερον ποσο σιχαμενος ειναι?
a.car



Ποιός θυμάται την παλιά καλή εποχή που ο καλντερόν έβαζε πόντους μόνο με μπάσιμο? Τώρα παίζει να είναι ο καλύτερος

ευρωπαίος p.g.
Zoys
blink.gif Επιτέλους άναψαν τις μηχανές οι Ισπανοί γιατί μέχρι τώρα πήγαιναν με σβηστές.

blink.gif
Razorblade Fish
36-62 ημιχρονο...Ο Θεος να μας φυλαει αν μας βρουν στα προημιτελικα...
Ginobili
Τι θα γίνει άμα παίξει η Εθνική μας με δαυτους..? Πιο εύκολα γλυτώνεις την ξεφτίλα από την Μπαρτσελόνα του Μέσι...
a.car



Ρε σεις μόνο ο Σκαριόλο δεν έχει βάλει τρίποντο ακόμα. Τέτοιο καθηλωτικό μπάσκετ με ισχυρό αντίπαλο δεν έχω δει

εδώ και χρόνια . Βέβαια αποκλείεται να συνεχίσουν με αυτό το ρυθμό και στο δεύτερο.
baskethood
Οι Λιθουανοι δεν μπορεσαν να ελεγξουν τον ρυθμο,σε αυτο το τεμπο ηταν προφανες οτι δεν ειχαν καμμια απολυτως τυχη.
Η ενεργεια και η ταχυτητα που βγαζουν οι Ισπανοι στο παιχνιδι τους,αλλα και οι αναριθμητες επιθετικες επιλογες(που αναβλυζουν συνεχως,εγω τις παρομοιαζω με τη λερναια υδρα,πας να μπλοκαρεις μια τους επιλογη και ξεπεταγονται αλλες δυο η τρεις) δε μπορουν να αντιμετωπιστουν απο καμμια ομαδα.Αν ειναι δε και η ομαδα σε καλη κατασταση,και οι παικτες ευστοχοι
(οπως σημερα) τοτε η εξελιξη ειναι προδιαγεγραμμενη.
Υπαρχουν παρα πολλες προσαρμογες που μπορουν να κανουν,εχουν σχηματα για ολα τα γουστα,εχουν εξαιρετικο ροτεισον,εχουν,
εχουν,εχουν.........

77.gif 77.gif 77.gif
Air Kef
QUOTE(Razorblade Fish @ Sep 4 2011, 20:46 ) *
36-62 ημιχρονο...Ο Θεος να μας φυλαει αν μας βρουν στα προημιτελικα...



Kι εγώ αυτό σκέφτηκα, ελπίζω να μην πνιγεί κανείς! biggrin.gif


Αυτή η 3άδα Καλντερόν-Ναβάρο-Ρούντι μαζί με τα Γκασολαδέλφια στην ρακέτα είναι πιθανώς η καλύτερη 5άδα που έχει κατεβάσει ευρωπαική ομάδα,ever.

Μπορεί να ανοίξω και τόπικ να το συζητήσουμε εκτενέστερα και να συγκρίνουμε με τπτ Λιθουανικές (Μαρτσιουλιόνις,Σαμπονις, Καρνισόβας) ή Γιούγκων (Ντραζεν, Ντιβατς, Κουκουτς, Ρατζα) αλλα οι εποχές είναι πολύ διαφορετικές και το μακελειό αυτής της Ισπανικής 5αδας δεν ξερω αν εχει ξαναυπάρξει.
xristos_metal
Δε ξερω αν το εχετε καταλαβει ακομη αλλα παρακολουθειτε τη μεγαλυτερη ομαδα που εχει πατησει ποτε σε ευρωπαικο παρκε. Μακραν!
Air Kef
QUOTE(Ginobili @ Sep 4 2011, 20:47 ) *
Τι θα γίνει άμα παίξει η Εθνική μας με δαυτους..? Πιο εύκολα γλυτώνεις την ξεφτίλα από την Μπαρτσελόνα του Μέσι...


Θα παίξουμε κλειστά στην άμυνα με Φώτση λύμπερο, και Κουφό-Μπουρούση σέντερ μπακ, και θα προσπαθούμε να βγαίνουμε γρήγορα στις αντεπιθέσεις με τον Καλάθη ή τον Ξανθόπουλο να προσπαθούν να εκμεταλευτούν κανα τσαφ. 24.gif

Τέρμα ο Παπανικολάου με αναπληρωματικό τον Καιμακόγλου, σε περίπτωση που αναρωτήθηκε κανένας. tongue.gif
Manu7
Ρε σεις αυτοι δεν ειναι που μας κερδιζαν μονο με τη διαιτησια;; smiley.gif

Εγω βεβαια μιας και δεν εχω υπολγιστη αλλα κυριως επειδη αγαπαω Ερτ βλεπω το Κροατια-Βοσνια
που ειναι και ντερμπαρα....Ζηλια ζηλια!!!:D
Ginobili
QUOTE(xristos_metal @ Sep 4 2011, 19:56 ) *
Δε ξερω αν το εχετε καταλαβει ακομη αλλα παρακολουθειτε τη μεγαλυτερη ομαδα που εχει πατησει ποτε σε ευρωπαικο παρκε. Μακραν!

Αναμφισβήτητα,αυτό είναι γεγονός.Δεν είναι υποκειμενική άποψη...αρέσει δεν αρέσει είναι η αλήθεια.
Και η Ερτ δεν μας δείχνει τίποτα αυτήν την στιγμή...ούτε καν την Βασνία με τους κροάτες....μπράβο σας άχρηστοι!
a.car
Και η πλάκα είναι ότι η μεγάλη δύναμη αυτής της ομάδας είναι η άμυνα της παρά τους 62 του ημιχρόνου. Εννοώ την Ισπανία φυσικά.
xristos_metal
QUOTE(a.car @ Sep 4 2011, 22:16 ) *
Και η πλάκα είναι ότι η μεγάλη δύναμη αυτής της ομάδας είναι η άμυνα της παρά τους 62 του ημιχρόνου.

Το σημαντικοτερο στον αθλητισμο ειναι η ψυχολογια. Οντως η Ισπανια παιζει καλη αμυνα, αλλα και ο αντιπαλος ψυχολογικα ειναι χαλια. Το ιδιο εγινε και με την εθνικη μας χθες που χασαμε και σημερα που νικησαμε με αντιστροφως αναλογα αποτελεσματα.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.