Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Α2 Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
basketrash
τι μαθατε τι ειδηση?

η εταιρια ελικοπτερων "παλιοκωστας-κορυδαλος αιρ" θα γινει χορηγος στην ΕΟΚ για τα πρωταθληματα της!
taraboura
Λοιπόν διάβασα σήμερα στις τοπικές εφημερίδες τις δηλώσεις των παραγόντων του Απόλλωνα και πραγματικά αναρωτήθηκα για το αν αυτά τα άτομα είναι ψυχοπαθείς ή απλά αστοιχείωτοι και τυφλοί.

Σε κάποιο σημείο αναφέρουν ότι στο παιχνίδι της Ταραμπούρας οι φίλαθλοι της Ολυμπιάδας ανάρτησαν πανό που ανέγραφε: "εκεί εκεί στην Α2 εθνική"!!!

Επειδή βρισκόμουν σε εκείνο το παιχνίδι, δεν υπήρχε το παραμικρό πανό που να αναφέρεται στον Απόλλωνα!!! Εκεί αρχίζει το παραλήρημά τους...

Στη συνέχεια όμως ήρθε η αποκορύφωση της τρέλας. Αναφέρουν ότι η Ολυμπιάδα έκανε σκόπιμα ήττα για να ρίξει τον Απόλλωνα! Καλά δεν ξέρουν ούτε τα στοιχειώδη μαθηματικά για να διαπιστώσουν ότι ο Απόλλωνας έπεσε αμαχητί στην Α2 τρεις αγωνιστικές πριν το τέλος; Γιατί λοιπόν να χρειαστεί καν να κάτσει να χάσει η Ολυμπιάδα; και ποιοί είναι αυτοί που δημόσια προσβάλλουν την ιστορία, το σύλλογο και τους φιλάθλους της Ολυμπιάδας;

Και το παράλογο δεν τελειώνει εδώ! Ανέφεραν κιόλας ότι οι φίλαθλοι της Ολυμπιάδας δεν ξεπερνούν τους 10!!! Απλά θα αναφέρω ότι η προσέλευση των φιλάθλων της Ολυμπιάδας δεν πέφτει ΠΟΤΕ κάτω από τα 200 άτομα. Τουλάχιστον σε όλα τα παιχνίδια που έχω παρακολουθήσει (και δεν είναι και λίγα).

Είναι ξεκάθαρος ο στόχος τους: να απομακρύνουν τους φιλάθλους από την Ολυμπιάδα. Γιατί δεν θέλω να πιστέψω ότι υπάρχουν σχιζοφρενείς που κυκλοφορούν ελεύθεροι...

Jabar
Σβήστηκαν και κάποια ποστ που δεν ήταν υβριστικά αλλά περιείχαν τα υβριστικά δεν γινότανε να παραμείνουν.
Οτι θέλετε με πμ.
profitisilias9
Καυκάσιε που είσαι, να φωνάξεις το σύνθημα 'εκεί, εκεί στη Β' ΕΘΝΙΚΗ'! χα! χα! tongue.gif tongue.gif tongue.gif
kaukasios
QUOTE(profitisilias9 @ Feb 23 2009, 23:10 ) *
Καυκάσιε που είσαι, να φωνάξεις το σύνθημα 'εκεί, εκεί στη Β' ΕΘΝΙΚΗ'! χα! χα! tongue.gif tongue.gif tongue.gif

aφου ξερεις εγω για πλακα το ειπα αυτο.επισης μετα το πρωτο παιχνιδι ημουν απο τους πρωτους που ειχαν σχολιασει αρνητικα την συμπεριφορα του παπαδοπουλου.ομως οπως και να το κανουμε ο απολλωνας ειναι η ομαδα της πατρας,εχει την πιο βαρια φανελα και την πιο μεγαλη ιστορια.Και οταν λεω απολλωνας δεν εννοω καποιους κυριους που διοικουν και δεν ξερουν τι λενε και τι κανουν.
taraboura
Αυτό ακριβώς που λέτε δεν καταλαβαίνω. Ότι ο Απόλλων είναι η ομάδα της Πάτρας. Η Ολυμπιάδα δηλαδή είναι ομάδα της Ρόδου; και η απορία μου είναι γιατί αυτά δεν τα λέγατε πριν η Ολυμπιάδα ανέβει στην Α1; όταν είδατε ότι σας ξεπέρασε η Ολυμπιάδα σας έπιασε ο πόνος για την Πάτρα, την ιστορία και τα μουσεία;

Και ξαναρωτάω, οι φίλαθλοι της Ολυμπιάδας σας πρόσβαλαν ποτέ πρώτοι; εσείς τι ζορίζεστε να αποδείξετε από τότε που ανέβηκε η Ολυμπιάδα ότι ο Απόλλων είναι ομάδα της Πάτρας;

Μήπως έχετε ξεχάσει πόσοι Πατρινοί αθλητές αναδείχτηκαν μέσω της Ολυμπιάδας και από τη Β εθνική που αγωνίζονταν έχουν φέτος εξασφαλίσει εξαιρετικά συμβόλαια σε ομάδες της Α1 και της Α2;

ΥΓ1 Ο Απόλλων πρέπει να έχει τους πιο εριστικούς και προκλητικούς παράγοντες που υπάρχουν στην Ελλάδα.

ΥΓ2 Ξέρετε πως ονομάζεται η συνεχής αναφορά στο "ένδοξο" παρελθόν και καθόλου στο παρόν και στο μέλλον; ΠΑΡΑΚΜΗ
kaukasios
QUOTE(taraboura @ Feb 24 2009, 10:53 ) *
Αυτό ακριβώς που λέτε δεν καταλαβαίνω. Ότι ο Απόλλων είναι η ομάδα της Πάτρας. Η Ολυμπιάδα δηλαδή είναι ομάδα της Ρόδου; και η απορία μου είναι γιατί αυτά δεν τα λέγατε πριν η Ολυμπιάδα ανέβει στην Α1; όταν είδατε ότι σας ξεπέρασε η Ολυμπιάδα σας έπιασε ο πόνος για την Πάτρα, την ιστορία και τα μουσεία;

Και ξαναρωτάω, οι φίλαθλοι της Ολυμπιάδας σας πρόσβαλαν ποτέ πρώτοι; εσείς τι ζορίζεστε να αποδείξετε από τότε που ανέβηκε η Ολυμπιάδα ότι ο Απόλλων είναι ομάδα της Πάτρας;

Μήπως έχετε ξεχάσει πόσοι Πατρινοί αθλητές αναδείχτηκαν μέσω της Ολυμπιάδας και από τη Β εθνική που αγωνίζονταν έχουν φέτος εξασφαλίσει εξαιρετικά συμβόλαια σε ομάδες της Α1 και της Α2;

ΥΓ1 Ο Απόλλων πρέπει να έχει τους πιο εριστικούς και προκλητικούς παράγοντες που υπάρχουν στην Ελλάδα.

ΥΓ2 Ξέρετε πως ονομάζεται η συνεχής αναφορά στο "ένδοξο" παρελθόν και καθόλου στο παρόν και στο μέλλον; ΠΑΡΑΚΜΗ

ποτε η ολυμπιαδα ξεπερασε τον απολλωνα?επειδη εμεινε μια χρονια στην α1?πως τον ξεπερασε δηλαδη?ειτε θες να το δεχτεις ειτε οχι οποιος μιλαει για αθλητισμο και πατρα 3 ομαδες ξερει.παναχαικη,απολλωνα και νοπ.
ΥΓ1 η ολυμπιαδα δεν εχει παραγοντες
ΥΓ2 ολες οι μεγαλες ομαδες ακμαζουν και παρακμαζουν.αυτος ειναι νομος.
coa
την ολυμπιαδα την ανεδειξαν ανθρωποι που τωρα δεν θελουν να την βλεπουν, και το καταντημα της ειναι οτι οτι απαρτηζεται απο 13-14 παιχτες και απο καμια 50 αρια φιλαθλους, τι να λεμε τωρα... και κατι τελευταιο, στην ομαδα της πατρας παιζουν και πατρινοι παιχτες, βλεπε λιανο, καπερωνη, λυμπερη, γιαννικοπουλο
taraboura
Μία φορά υπήρξε συνύπαρξη των δύο ομάδων και ο Απόλλων έπεσε αμαχητί στην Α2 ενώ η Ολυμπιάδα έχασε οριακά τα πλέι οφ.

Ενημερώσου καλύτερα γιατί η Ολυμπιάδα έπαιξε δύο χρονιές στην Α1.

Κοίτα που φάγατε 27 πόντους στη Ταραμπούρα και φύγατε σαν δαρμένοι και μετά μίλα για την Ολυμπιάδα.

Χάσατε και το Σάββατο και εξακολουθείς να μιλάς. Κοίτα καλύτερα που θα αποβληθεί η ομαδούλα σου λόγω χρεών. Κερδίστε επιπλέον και κανένα παιχνίδι χωρίς τη διαιτησία στην έδρα σας.

Σας έχει μάθει όλη η Ελλάδα.

Δες και λίγο τις ανακοινώσεις των ομάδων που αγωνίστηκαν με τον Απόλλωνα στην έδρα του.

Οι παράγοντες της Ολυμπιάδας σε πληροφορώ πέφτουν πολύ για τα δεδομένα της Πάτρας.
kaukasios
QUOTE(taraboura @ Feb 24 2009, 15:32 ) *
Μία φορά υπήρξε συνύπαρξη των δύο ομάδων και ο Απόλλων έπεσε αμαχητί στην Α2 ενώ η Ολυμπιάδα έχασε οριακά τα πλέι οφ.

Ενημερώσου καλύτερα γιατί η Ολυμπιάδα έπαιξε δύο χρονιές στην Α1.

Κοίτα που φάγατε 27 πόντους στη Ταραμπούρα και φύγατε σαν δαρμένοι και μετά μίλα για την Ολυμπιάδα.

Χάσατε και το Σάββατο και εξακολουθείς να μιλάς. Κοίτα καλύτερα που θα αποβληθεί η ομαδούλα σου λόγω χρεών. Κερδίστε επιπλέον και κανένα παιχνίδι χωρίς τη διαιτησία στην έδρα σας.

Σας έχει μάθει όλη η Ελλάδα.

Δες και λίγο τις ανακοινώσεις των ομάδων που αγωνίστηκαν με τον Απόλλωνα στην έδρα του.

Οι παράγοντες της Ολυμπιάδας σε πληροφορώ πέφτουν πολύ για τα δεδομένα της Πάτρας.

mα φορα υπηρξε συνυπαρξη γιατι ο απολλωνας εχει παιξει 30 φορες στην α1 και η ολυμπιαδα 2!!!!
ετσι ειναι φιλε μου οι μεγαλες ομαδες,τις ευνοουν οι διαιτητες!!!!!
καθε εβδομαδα βγαινουν 20 ανακοινωσεις για την διαιτησια,ολοι αδικουνται!!!!!
τελος μπορεις να μου πεις καποιους απο τους παραγοντες της ολυμπιαδας?
taraboura
Το ποιοί είναι οι παράγοντες της Ολυμπιάδας θα έπρεπε να το ξέρεις αφού σε βλέπω ενημερωμένο σε όλα.
Αυτό που αναρωτιέμαι είναι αν οι πληροφορίες που έχεις για την ίδια σου την ομάδα είναι σωστές και όχι κατευθυνόμενες από τους παράγοντες του Απόλλωνα.
Είναι απαράδεκτο για λόγους προσωπικών συμφερόντων να φανατίζουν τους οπαδούς με αποτέλεσμα την απαράδεκτη συμπεριφορά τους στο ντέρμπι του Σαββάτου. Είναι κρίμα να χρησιμοποιείται ο κόσμος.
Λοιπόν προτείνω να μην δίνετε τα χρήματά σας για να βλέπετε ένα παιχνίδι που από πριν έχει καθοριστεί το αποτέλεσμά του από τη διαιτησία όπως και εσύ παραδέχτηκες πριν για τις "μεγάλες ομάδες".

Εγώ θα σταματήσω να μιλάω με ανθρώπους που κατευθύνονται και δεν εξετάζουν τις πληροφορίες που παίρνουν.
taraboura
QUOTE(coa @ Feb 24 2009, 12:40 ) *
την ολυμπιαδα την ανεδειξαν ανθρωποι που τωρα δεν θελουν να την βλεπουν, και το καταντημα της ειναι οτι οτι απαρτηζεται απο 13-14 παιχτες και απο καμια 50 αρια φιλαθλους, τι να λεμε τωρα... και κατι τελευταιο, στην ομαδα της πατρας παιζουν και πατρινοι παιχτες, βλεπε λιανο, καπερωνη, λυμπερη, γιαννικοπουλο


Ο Απόλλωνας πόσους παίκτες έχει αλήθεια; 50;

Ποιοί την ανέδειξαν και δεν θέλουν να τη βλέπουν; η διοίκηση που οδήγησε την Ολυμπιάδα από τη γ εθνική στην Α1 δεν βλέπω να έχει μεταβληθεί.

Φαντάζομαι εννοείς τον προπονητή. Ο εν λόγω προπονητής την επόμενη χρονιά τι έκανε στον Απόλλωνα; μήπως τον καθήλωσε στην τελευταία θέση της Α2 με ρεκόρ 1-8 μέχρι να αγανακτήσουν μαζί του και να τον απολύσουν; μήπως δεν μπορεί να πάρει τίτλο στο τοπικό με τον Έσπερο/ΑΟΠΑ ενώ έχει διπλάσιο μπάτζετ από την ΕΑΠ, η οποία τον κέρδισε δύο φορές;

Άρα ποιό άτομο που βοήθησε ουσιαστικά την Ολυμπιάδα την εγκατέλειψε στη συνέχεια;

Κατ'αρχήν οι 4 πρώτοι σκόρερ του φετινού Απόλλωνα δεν είναι Πατρινοί (Κορωνίδης, Γεωργίτσης, Βαρδιάνος, Μάγλος) όπως και ο Γούλας με το Βάθη. Μαζί με τους Τανακίδη και Τζινόπουλο που διώξατε για να βγάλετε τη χρονιά.

Άσε που κάθε χρονιά η διοίκησή σας λέει ότι το ρόστερ σας θα αποτελείται μόνο από Έλληνες και Πατρινούς παίκτες αλλά τις δύο χρονιές στη Α2 έχετε φέρει 4 κοινοτικούς, που όλους τους έχετε διώξει πριν τελειώσει το πρωτάθλημα
(Κάντος, Ίντες, Μπάκοβιτς, Σερκουνόβας). Συγκλονιστική η συνέπεια του λόγου της διοίκησης του Απόλλωνα για την ανάδειξη των Ελλήνων παικτών...

Για να δούμε τώρα τους Πατρινούς αθλητές του Απόλλωνα.

Γιαννικόπουλος: Δεν παίζει σχεδόν καθόλου.

Λυμπέρης: Πολύ μικρός χρόνος συμμετοχής.

Καπερώνης: Ρεζέρβα του Κορωνίδη, πετυχαίνει 4 πόντους ανά παιχνίδι.

Λιανός: Ο μόνος που έχει πάρει αρκετό χρόνο συμμετοχής και αγωνίζεται αρκετά καλά.

Και όλα αυτά με απίστευτη αποδυνάμωση της Απολλωνιάδας, που βολοδέρνει μετά από αυτό στην έκτη θέση της Α1 ΕΣΚΑ-Η.

Μην κάνουμε την ανάγκη φιλότιμο...

coa
ρε μεγαλε τι καθεσαι και τα γραφεις ολα αυτα,
αν δεν εχεις καταλαβει πως οι πατρινοι φιλαθλοι νοιαζονται περισσοτερο για την παναχαικη στην μπαλα και τον απολλωνα στο μπασκετ τοτε πρεπει να μην εισαι ντοπιος
οσος κοσμος μαζευτεικε στο εαπ - εσπερος δεν τον εχεις μαζεψει ουτε σε ολα τα εντος,
και κατι ακομα, ειναι ιεροσυλια να μιλας ετσι για τον βουρνα που σας ανεδειξε, απο τον απολλωνα παραιτηθεικε δεν τον εδιωξε κανεις
Amores_Perros
Ταραμπούρα "φίλε" μου έχω να σου πώ κάποια πραγματάκια καλοπροαίρετα.
Τον λογαριασμό σου στο φόρουμ τον έκανες αμέσως μέτα το παιχνίδι και άρχισες να προσθέτεις σχόλια.Πιθανότατα να μην τον είχες κάνει ποτέ αν έχανε η Ολυμπιάδα.Σε όλες σου τις δημοσιεύσεις αναφέρεσαι στον Απόλλωνα και προσπαθείς να τον υποβαθμίσεις.Η διαφορά είναι ότι κανείς δεν ασχολείται με την Ολυμπιάδα όπως εσύ με τον Απόλλωνα.Γιατί άραγε?
Δεν θέλω αν αναφερθώ στα άλλα που γράφεις(για τον κόσμο,τους παράγοντες,την διαιτησία κτλ γιατί τα παρουσιάζεις όπως σε συμφέρει) παρά στο τελευταίο πόστ σου για τα παιδία του Απόλλωνα που τα υποβαθμίζεις ως εκεί που δεν πάει.
Φαίνεται δεν είσαι ενημερωμένος.Από αυτά που έγραψες τα μόνα που ισχύουν είναι για τον Γιαννικόπουλο και τον Λιανό.Ο Καπερώνης μόνο ρεζερβα του Κορωνίδη δεν είναι και τις περισσότερες φορές συμμετέχουν στην ίδια πεντάδα.Ο Λυμπέρης έχει συνεισφέρει σε τουλάχιστον 2 νίκες(υπερπολύτιμες για ομάδα με στόχο την άνοδο).Τον Κανελόπουλο πάλι τον ξέχασες.Άρα 5 παίκτες από τους 11.Οι μισοί περίπου.Καταλαβαίνεις τι σημαίνει αυτό πιστεύω , δεν χρειάζεται να εξηγήσω.
Τώρα για την αποδυνάμωση της Απολλωνιάδας , μήπως έχει να κάνει ότι αυτοί οι παίκτες πρίν πάνε στον Απόλλωνα έπαιζαν στην Απολλωνιάδα?Μην ξεχνάς βέβαια ότι συνειδητά η Απολλωνιάδα βρίσκεται εκεί που βρίσκεται γιατί χρόνια τώρα η διοίκηση του σωματείου στηρίζεται σχεδόν εξ'ολοκλήρου στα δικά τους παιδιά από τις υποδομές.Κάτι που δεν μπορεί να το κάνει καμία άλλη ομάδα στην Πάτρα προς το παρόν.Δεν θέλω να γράψω κάτι άλλο γιατί το κόμπλεξ σου με το σωματείο είναι πέρα για πέρα φανερό.
Augmon
QUOTE(Amores_Perros @ Feb 25 2009, 01:02 ) *
Ταραμπούρα "φίλε" μου έχω να σου πώ κάποια πραγματάκια καλοπροαίρετα.
Τον λογαριασμό σου στο φόρουμ τον έκανες αμέσως μέτα το παιχνίδι και άρχισες να προσθέτεις σχόλια.Πιθανότατα να μην τον είχες κάνει ποτέ αν έχανε η Ολυμπιάδα.Σε όλες σου τις δημοσιεύσεις αναφέρεσαι στον Απόλλωνα και προσπαθείς να τον υποβαθμίσεις.Η διαφορά είναι ότι κανείς δεν ασχολείται με την Ολυμπιάδα όπως εσύ με τον Απόλλωνα.Γιατί άραγε?
Δεν θέλω αν αναφερθώ στα άλλα που γράφεις(για τον κόσμο,τους παράγοντες,την διαιτησία κτλ γιατί τα παρουσιάζεις όπως σε συμφέρει) παρά στο τελευταίο πόστ σου για τα παιδία του Απόλλωνα που τα υποβαθμίζεις ως εκεί που δεν πάει.
Φαίνεται δεν είσαι ενημερωμένος.Από αυτά που έγραψες τα μόνα που ισχύουν είναι για τον Γιαννικόπουλο και τον Λιανό.Ο Καπερώνης μόνο ρεζερβα του Κορωνίδη δεν είναι και τις περισσότερες φορές συμμετέχουν στην ίδια πεντάδα.Ο Λυμπέρης έχει συνεισφέρει σε τουλάχιστον 2 νίκες(υπερπολύτιμες για ομάδα με στόχο την άνοδο).Τον Κανελόπουλο πάλι τον ξέχασες.Άρα 5 παίκτες από τους 11.Οι μισοί περίπου.Καταλαβαίνεις τι σημαίνει αυτό πιστεύω , δεν χρειάζεται να εξηγήσω.
Τώρα για την αποδυνάμωση της Απολλωνιάδας , μήπως έχει να κάνει ότι αυτοί οι παίκτες πρίν πάνε στον Απόλλωνα έπαιζαν στην Απολλωνιάδα?Μην ξεχνάς βέβαια ότι συνειδητά η Απολλωνιάδα βρίσκεται εκεί που βρίσκεται γιατί χρόνια τώρα η διοίκηση του σωματείου στηρίζεται σχεδόν εξ'ολοκλήρου στα δικά τους παιδιά από τις υποδομές.Κάτι που δεν μπορεί να το κάνει καμία άλλη ομάδα στην Πάτρα προς το παρόν.Δεν θέλω να γράψω κάτι άλλο γιατί το κόμπλεξ σου με το σωματείο είναι πέρα για πέρα φανερό.

Φίλε θα συμφωνήσω στο 90% αυτών που λες αλλά μην ξεχνάς όσων αφορά την Απολλωνιάδα ότι εκτός από τη φετινή χρονιά δαπανούσε πολύ μεγάλα μπάτζετ για να φέρει πολλούς παίκτες εκτός Πάτρας.Μιά περίπτωση που θυμάμαι και τώρα παίζει Α2 είναι ο Μαργαρίτης.Ενώ υπήρχαν και πολλοί άλλοι
taraboura
"Φίλε" για να κρίνεις αν έχω κόμπλεξ ή όχι πρέπει να έχεις σπουδάσει ψυχολόγος. Έχεις;

Τώρα, όσον αφορά τους παίκτες του Απόλλωνα να ξέρεις ότι δεν έχω κανένα πρόβλημα μαζί τους. Ίσα ίσα τους θεωρώ αξιέπαινους που συνεχίζουν να δίνουν την μάχη τους στο παρκέ νηστικοί και εξαθλιωμένοι.

Με θυμώνει όμως το γεγονός ότι οι παράγοντες του Απόλλωνα το παίζουν μάγκες χωρίς να έχουν τα φόντα και νομίζουν ότι με τον τραμπουκισμό θα επικρατήσουν στο τοπικό μπάσκετ.
Δεν τους παίρνει γιατί έχουν φτάσει στο τελευταίο σκαλοπάτι πριν τη διάλυση κάνοντας έρανο για να ταϊσουν τους παίκτες,
Η λέξη διπλωματία έχει περάσει από το μυαλό τους;
Ας το πάρουν απόφαση ότι όταν βαράς γροθιά στο μαχαίρι εσύ πληγώνεσαι...

ΥΓ Θέλω να πιστεύω ότι ζούμε σε δημοκρατική χώρα και ο καθένας έχει δικαίωμα να γράφεται, να ξεγράφεται και να σχολιάζει ό,τι και όποτε θέλει.






Augmon
QUOTE(taraboura @ Feb 25 2009, 11:56 ) *
"Φίλε" για να κρίνεις αν έχω κόμπλεξ ή όχι πρέπει να έχεις σπουδάσει ψυχολόγος. Έχεις;

Τώρα, όσον αφορά τους παίκτες του Απόλλωνα να ξέρεις ότι δεν έχω κανένα πρόβλημα μαζί τους. Ίσα ίσα τους θεωρώ αξιέπαινους που συνεχίζουν να δίνουν την μάχη τους στο παρκέ νηστικοί και εξαθλιωμένοι.

Με θυμώνει όμως το γεγονός ότι οι παράγοντες του Απόλλωνα το παίζουν μάγκες χωρίς να έχουν τα φόντα και νομίζουν ότι με τον τραμπουκισμό θα επικρατήσουν στο τοπικό μπάσκετ.
Δεν τους παίρνει γιατί έχουν φτάσει στο τελευταίο σκαλοπάτι πριν τη διάλυση κάνοντας έρανο για να ταϊσουν τους παίκτες,
Η λέξη διπλωματία έχει περάσει από το μυαλό τους;
Ας το πάρουν απόφαση ότι όταν βαράς γροθιά στο μαχαίρι εσύ πληγώνεσαι...

ΥΓ Θέλω να πιστεύω ότι ζούμε σε δημοκρατική χώρα και ο καθένας έχει δικαίωμα να γράφεται, να ξεγράφεται και να σχολιάζει ό,τι και όποτε θέλει.

Αυτή ακριβώς τη Δημοκρατία έχουμε που νομιμοποιεί την αυθάδεια ως δικαίωμα και την αναίδεια του λόγου ως ισότητα!!!!
Orange Club
"Φίλε" Απολλωνιστή επειδή βρέθηκα στο ντέρμπι του Σαββάτου και είδα τα αίσχη των οπαδών του Απόλλωνα, το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να μην μιλάς για δημοκρατία, αναίδεια και αυθάδεια. Γιατί για να περιγράψω τη στάση τους θα χρειαστούν λέξεις που θα αναγκάσουν τους διαχειριστές να με πετάξουν έξω από το forum.
kaukasios
QUOTE(Augmon @ Feb 25 2009, 11:06 ) *
Φίλε θα συμφωνήσω στο 90% αυτών που λες αλλά μην ξεχνάς όσων αφορά την Απολλωνιάδα ότι εκτός από τη φετινή χρονιά δαπανούσε πολύ μεγάλα μπάτζετ για να φέρει πολλούς παίκτες εκτός Πάτρας.Μιά περίπτωση που θυμάμαι και τώρα παίζει Α2 είναι ο Μαργαρίτης.Ενώ υπήρχαν και πολλοί άλλοι

η απολλωνιαδα εχει 4 χρονια που δεν εχει μεγαλα μπατζετ.η τελευταια χρονια ηταν 04-05 που ηταν και η τελευταια χρονια του αντζουλατου στην προεδρια της ομαδας.
kaukasios
QUOTE(taraboura @ Feb 24 2009, 16:53 ) *
Ο Απόλλωνας πόσους παίκτες έχει αλήθεια; 50;

Ποιοί την ανέδειξαν και δεν θέλουν να τη βλέπουν; η διοίκηση που οδήγησε την Ολυμπιάδα από τη γ εθνική στην Α1 δεν βλέπω να έχει μεταβληθεί.

Φαντάζομαι εννοείς τον προπονητή. Ο εν λόγω προπονητής την επόμενη χρονιά τι έκανε στον Απόλλωνα; μήπως τον καθήλωσε στην τελευταία θέση της Α2 με ρεκόρ 1-8 μέχρι να αγανακτήσουν μαζί του και να τον απολύσουν; μήπως δεν μπορεί να πάρει τίτλο στο τοπικό με τον Έσπερο/ΑΟΠΑ ενώ έχει διπλάσιο μπάτζετ από την ΕΑΠ, η οποία τον κέρδισε δύο φορές;

Άρα ποιό άτομο που βοήθησε ουσιαστικά την Ολυμπιάδα την εγκατέλειψε στη συνέχεια;

Κατ'αρχήν οι 4 πρώτοι σκόρερ του φετινού Απόλλωνα δεν είναι Πατρινοί (Κορωνίδης, Γεωργίτσης, Βαρδιάνος, Μάγλος) όπως και ο Γούλας με το Βάθη. Μαζί με τους Τανακίδη και Τζινόπουλο που διώξατε για να βγάλετε τη χρονιά.

Άσε που κάθε χρονιά η διοίκησή σας λέει ότι το ρόστερ σας θα αποτελείται μόνο από Έλληνες και Πατρινούς παίκτες αλλά τις δύο χρονιές στη Α2 έχετε φέρει 4 κοινοτικούς, που όλους τους έχετε διώξει πριν τελειώσει το πρωτάθλημα
(Κάντος, Ίντες, Μπάκοβιτς, Σερκουνόβας). Συγκλονιστική η συνέπεια του λόγου της διοίκησης του Απόλλωνα για την ανάδειξη των Ελλήνων παικτών...

Για να δούμε τώρα τους Πατρινούς αθλητές του Απόλλωνα.

Γιαννικόπουλος: Δεν παίζει σχεδόν καθόλου.

Λυμπέρης: Πολύ μικρός χρόνος συμμετοχής.

Καπερώνης: Ρεζέρβα του Κορωνίδη, πετυχαίνει 4 πόντους ανά παιχνίδι.

Λιανός: Ο μόνος που έχει πάρει αρκετό χρόνο συμμετοχής και αγωνίζεται αρκετά καλά.

Και όλα αυτά με απίστευτη αποδυνάμωση της Απολλωνιάδας, που βολοδέρνει μετά από αυτό στην έκτη θέση της Α1 ΕΣΚΑ-Η.

Μην κάνουμε την ανάγκη φιλότιμο...

φιλε μου οταν βγαζεις τοση χολη για τον προπονητη που σας πηρε απο το πουθενα,σας εφτασε στην α1,κερδισε τον ΠΑΟ και παραλιγο να οδηγησει την ομαδα στα πλειοφ(δεν ηθελε ο προεδρος για να γλιτωσει τα πριμ,ολοι θυμομαστε τι εγινε στο παιχνιδι με την λαρισα)τι να πω?αν δεν σεβεσαι την ιστορια της ομαδας σου θα σεβαστεις τον απολλωνα?
taraboura
Εάν μπερδεύεις τη χολή με την αλήθεια λίγο με νοιάζει.

Για την ιστορία πάντως, αυτός που πήρε την Ολυμπιάδα από τη γ εθνική και την οδήγησε στην Α1, με τις επιτυχίες που βλέπω ότι και εσύ πολύ καλά γνωρίζεις, είναι αυτός που έβαλε τα χρήματά του για να τα ακούει και από πάνω. Πρόβλημα εγώ δεν έχω με κανέναν προπονητή. Μήπως έχουν αυτοί με την Ολυμπιάδα;

Θα ήθελα πάντως να μου πεις από πού πήρες την πληροφορία ότι ο πρόεδρός μας έδωσε το παιχνίδι με την Λάρισα.

Καλά έδωσε τόσα λεφτά για την Ολυμπιάδα και θα είχε πρόβλημα να δώσει ένα πριμ της πλάκας;

Ας μην μιλήσουμε καλύτερα για το σεβασμό... Στο σπίτι του κρεμασμένου δεν μιλάνε για σκοινί...
Augmon
QUOTE(kaukasios @ Feb 25 2009, 13:52 ) *
φιλε μου οταν βγαζεις τοση χολη για τον προπονητη που σας πηρε απο το πουθενα,σας εφτασε στην α1,κερδισε τον ΠΑΟ και παραλιγο να οδηγησει την ομαδα στα πλειοφ(δεν ηθελε ο προεδρος για να γλιτωσει τα πριμ,ολοι θυμομαστε τι εγινε στο παιχνιδι με την λαρισα)τι να πω?αν δεν σεβεσαι την ιστορια της ομαδας σου θα σεβαστεις τον απολλωνα?

Καλά φίλε αυτοί είναι απίθανοι έχουν βγάλει το λιβανηστήρι και λιβανίζουν τον πρόεδρο τον πρόεδρο και τον πρόεδρο(πιθανότατα είναι ο ίδιος )πότε???Αμέσως μετά από μια νίκη επι του Απόλλωνα.Σημειοτέον ότι δεν είμαι με τον Απόλλωνα είμαι ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ αλλά αυτό το μανιφέστο των καλών και αγαθών που αδικούνται δήθεν παραπάει!!!!!!!!!!!!!!!! 68.gif 68.gif
Orange Club
Ώπα ρε μεγάλε Απολλωνιστολυμπιακέ!

Εκτός από ψυχολόγοι είστε και μάντεις!

Σιγά να μην ασχολείται ο πρόεδρος της Ολυμπιάδας με εσάς! Μεγάλη φαντασία έχεις!

Τι έγινε σε πείραξε ο αντίλογος;

Αντί να βάζεις τόσα θαυμαστικά κοίτα κανένα λεξικό για να γράφεις σωστά τις λέξεις!

Το μανιφέστο των καλών και αγαθών που αδικούνται να το χρεώσεις στον Απόλλωνα που το καταχράται κιόλας.

Καλή αφύπνιση!
Augmon
QUOTE(Orange Club @ Feb 26 2009, 11:49 ) *
Ώπα ρε μεγάλε Απολλωνιστολυμπιακέ!

Εκτός από ψυχολόγοι είστε και μάντεις!

Σιγά να μην ασχολείται ο πρόεδρος της Ολυμπιάδας με εσάς! Μεγάλη φαντασία έχεις!

Τι έγινε σε πείραξε ο αντίλογος;

Αντί να βάζεις τόσα θαυμαστικά κοίτα κανένα λεξικό για να γράφεις σωστά τις λέξεις!

Το μανιφέστο των καλών και αγαθών που αδικούνται να το χρεώσεις στον Απόλλωνα που το καταχράται κιόλας.

Καλή αφύπνιση!

Σε πείραξε το ι έτσι και δεν σε πείραξε όλα αυτά τα χρόνια οι δηλώσεις για gay πρωταθλήματα και άλλες για εκφοβισμό της διαιτησίας επειδή δεν έπαιζε καλά την "dream team"και οι παίκτες που πηγαινοέρχονταν για να μην πληρωθούν ολόκληρα συμβόλαια, Αλλά και αυτοί που πρόσφεραν μια ζωή και τους χρωστάνε ακόμα.To μόνο που μπορώ να πω για όλα αυτά είναι ότι έχετε πολύ θράσος για να γράφετε τόσο διαστρεβλωμένα γεγονότα που τα γνωρίζει ο καθένας και μετά από μια νίκη να συγκρίνεστε με μια ομάδα που έχει πολλαπλάσια ιστορία και πολλαπλάσιους φιλάθλους. Καλά για τον κόσμο δεν το συζητάμε ακόμα και η ΕΑΠ έχει 50 φορές περισσότερους φίλους από την πορτοκαλί dream team 24.gif 24.gif shot.gif shot.gif ugly_tocktock.gif ugly_tocktock.gif
basketrash
είτε αρέσει σε κάποιους είτε οχι η ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ θα είναι και του χρόνου Α2 και ισως να είναι και Α1 στην πάτρα με συγχώνευση με άλλη πορτοκαλι ομαδα wink.gif

οσο περι προσφορών, συμβολαιων κλπ αφου τα ξερεις ετσι καλα.....κοιτα καλυτερα που στην άλλη ομάδα τρώνε τα λεφτά από τις ακαδημίες για να πληρώνεται ο ...Μαγλος.... ! αλλα το τσάμπα μάγκες ειναι ευκολο

εμεις πιστευουμε στην ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ γίναμε φίλαθλοι της τα τελευταία 5 χρόνια και δεν μετράμε τις ομάδες ανάλογα με το ποτε θα βγουν στην συνταξη!
Orange Club
QUOTE(Augmon @ Feb 26 2009, 13:12 ) *
Σε πείραξε το ι έτσι και δεν σε πείραξε όλα αυτά τα χρόνια οι δηλώσεις για gay πρωταθλήματα και άλλες για εκφοβισμό της διαιτησίας επειδή δεν έπαιζε καλά την "dream team"και οι παίκτες που πηγαινοέρχονταν για να μην πληρωθούν ολόκληρα συμβόλαια, Αλλά και αυτοί που πρόσφεραν μια ζωή και τους χρωστάνε ακόμα.To μόνο που μπορώ να πω για όλα αυτά είναι ότι έχετε πολύ θράσος για να γράφετε τόσο διαστρεβλωμένα γεγονότα που τα γνωρίζει ο καθένας και μετά από μια νίκη να συγκρίνεστε με μια ομάδα που έχει πολλαπλάσια ιστορία και πολλαπλάσιους φιλάθλους. Καλά για τον κόσμο δεν το συζητάμε ακόμα και η ΕΑΠ έχει 50 φορές περισσότερους φίλους από την πορτοκαλί dream team 24.gif 24.gif shot.gif shot.gif ugly_tocktock.gif ugly_tocktock.gif


Είναι απίθανο αλλά νοιώθω ότι μιλάω σε τοίχους και βιδωμένα μυαλά. Αυτά που λες είναι η μία πλευρά της ιστορίας που σας έχουν πασάρει και παπαγαλίζετε. Δεν έχω διάθεση καν να σου εξηγήσω πως έχουν τα πράγματα.

Αν κάποιος μπει στο forum με ανοιχτό μυαλό, όπου και αν ανήκει, θα κάνω διάλογο μαζί του.

Τα καραγκιοζάκια να τα στείλεις στον εαυτό σου και στους ομοίους σου.
kaukasios
QUOTE(Orange Club @ Feb 26 2009, 13:51 ) *
Είναι απίθανο αλλά νοιώθω ότι μιλάω σε τοίχους και βιδωμένα μυαλά. Αυτά που λες είναι η μία πλευρά της ιστορίας που σας έχουν πασάρει και παπαγαλίζετε. Δεν έχω διάθεση καν να σου εξηγήσω πως έχουν τα πράγματα.

Αν κάποιος μπει στο forum με ανοιχτό μυαλό, όπου και αν ανήκει, θα κάνω διάλογο μαζί του.

Τα καραγκιοζάκια να τα στείλεις στον εαυτό σου και στους ομοίους σου.

πες τα φιλε μου!!!!ανοιχτα μυαλα ειστε μονο εσεις οι οπαδοι της ολυμπιαδας.50 ατομα δηλαδη σε ολη την πατρα.ολοι οι αλλοι ειμαστε... τοιχοι.
Orange Club
QUOTE(kaukasios @ Feb 26 2009, 14:12 ) *
πες τα φιλε μου!!!!ανοιχτα μυαλα ειστε μονο εσεις οι οπαδοι της ολυμπιαδας.50 ατομα δηλαδη σε ολη την πατρα.ολοι οι αλλοι ειμαστε... τοιχοι.


Γύρνα πίσω στο δημοτικό να μάθεις πρόσθεση για να μετράς τους φιλάθλους της Ολυμπιάδας.

Πολλαπλασιασμό μην σου μάθουν, πες τους ξέρεις να πολλαπλασιάζεις τους φιλάθλους του Απόλλωνα!
taraboura
QUOTE(Augmon @ Feb 25 2009, 16:39 ) *
Καλά φίλε αυτοί είναι απίθανοι έχουν βγάλει το λιβανηστήρι και λιβανίζουν τον πρόεδρο τον πρόεδρο και τον πρόεδρο(πιθανότατα είναι ο ίδιος )πότε???Αμέσως μετά από μια νίκη επι του Απόλλωνα.Σημειοτέον ότι δεν είμαι με τον Απόλλωνα είμαι ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ αλλά αυτό το μανιφέστο των καλών και αγαθών που αδικούνται δήθεν παραπάει!!!!!!!!!!!!!!!! 68.gif 68.gif


Εσείς οι ίδιοι παραδεχτήκατε ότι η διαιτησία ευνοεί τον Απόλλωνα. Λες και η Ολυμπιάδα έχει ανάγκη να το παίζει αδικημένη. Η ομάδα με μπάτζετ 700.000 ευρώ (σύμφωνα με επίσημη δημοσίευση αθηναϊκής εφημερίδας) έχει ανάγκη να κάνει το ο,τιδήποτε για να αποδείξει τη δύναμή της; Σας θυμίζω αν το ξεχάσατε ότι η Ολυμπιάδα ήταν η μόνη ομάδα της Α1 εκτός του Ολυμπιακού που κέρδισε τον Παναθηναϊκό τη χρονιά που πήρε το triple crown.

Αντίθετα σας δικαιολογώ απόλυτα που αναφέρετε συνεχώς το παρελθόν του Απόλλωνα γιατί τι άλλο έχετε να παρουσιάσετε;

Τους εράνους, τις κάλπικες νίκες ή τις δύο συντριβές από την Ολυμπιάδα;

kaukasios
QUOTE(Orange Club @ Feb 26 2009, 13:51 ) *
Είναι απίθανο αλλά νοιώθω ότι μιλάω σε τοίχους και βιδωμένα μυαλά. Αυτά που λες είναι η μία πλευρά της ιστορίας που σας έχουν πασάρει και παπαγαλίζετε. Δεν έχω διάθεση καν να σου εξηγήσω πως έχουν τα πράγματα.

Αν κάποιος μπει στο forum με ανοιχτό μυαλό, όπου και αν ανήκει, θα κάνω διάλογο μαζί του.

Τα καραγκιοζάκια να τα στείλεις στον εαυτό σου και στους ομοίους σου.

dhladh na μας εξηγησεις,τι?οι ανακοινωσεις ειναι πασαρισμα και παπαγαλισμα?οι παικτες που αλλαζουν σαν τα πουκαμισα τι ειναι?δεν τα βλεπουμε?παικτες που ειχαν προσφερει πολλα στην ομαδα και ηταν και χαμηλομισθοι και ακομα τους χρωστουν λεφτα τι ειναι?φιλε μου δεν ζουμε σε γυαλα!!!!
basketrash
που τα ξερεις εσυ αυτα περι παικτων κλπ
υπήρχαν αυτοί οι παίκτες πριν ανεβεί κατηγορίες η ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ?
η οπως ο Βουρνας που ειδαμε την πορεια του μετα την ολυμπιαδα που πηγε τοπικο

και οταν μιλας περι παικτων διαβασε τις δηλωσεις κατα καιρους για την ομαδα των ΜΠΟΥΝΤΟΥΡΗ ΛΑΠΠΑ ΔΟΡΚΟΦΙΚΗ ΑΛΜΠΑΝΟ ΣΟΥΛΗ
και κυριως ρωτα τους φετινους παικτες!

και μια που τα ξερεις ολα
- ο Βαθης γιατι δεν παιζει?
- ο Γεωργιτσης γιατι δεν γυρισε ακομα απο Θεσνικη?

και εμεις στον χωρο ειμαστε! κατανοητο?


οσο για τους φιλαθλους .....οι φωτογραφιες εδειξαν 20-30 "οπαδους" του ΑΠΟΛΛΩΝΑ ναι εχεις δικιο τρελλος αριθμος!

το παραμυθι περι μαζικοτητας φιλαθλων ας κοπει μια που ολοι ξερουμε οτι το μπασκετ της πατρας τα τελευταια χρονια ΜΙΑ μονο καλη προσπαθεια με ανοδους εχει να δειξει αυτή της ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΣ!
απλα πραγματα
basketrash
oι επαγγελματιες μπασκετμπολιστες Τανακιδης και Βαθης είναι μεχρι στιγμης τα φετινα θύματα του ΑΠΟΛΛΩΝΑ

coa


Αντίθετα σας δικαιολογώ απόλυτα που αναφέρετε συνεχώς το παρελθόν του Απόλλωνα γιατί τι άλλο έχετε να παρουσιάσετε;

Τους εράνους, τις κάλπικες νίκες ή τις δύο συντριβές από την Ολυμπιάδα;
[/quote]



εχεις δικιο ρε μεγαλε, τι να σου πει εσενα ο κωστας πετροπουλος, ο μολφετας, ο τζακης, ο μπακ τζονσον, ο μπαρλος, ο αργυροπουλος, ο βετουλας κτλ, εσυ αρχισες να γουσταρεις πριν απο 2 χρονια γιατι πιο πριν ολο και καπου θα στριμωχνοσουν σε κανα σκαλοπατακι της περιβολας για να δεις λιγο μπασκετακι, να δεις τον γκαλη, τον γιαννακη, τον πασπαλιε, τον ντομινικ, και μη μου πεις οτι δεν συμμετειχες στα πανηγυρια, οταν η απολλωναρα τους ειχε κερδισει...
τι τα θες και τα σκαλιζεις, αληθεια η ομαδα σου τι κατηγορια επαιζε τοτε;
ομως τα χρονια περασαν και εφτασες και συ να παιξεις με τον απολλωνα (που καποτε δεν μπορουσες να παιξεις ουτε φιλικο) και νομιζεις οτι αποκτησες ιστορια και φιλαθλους,
ξερεις ποια ειναι η ιστορια σου; ΝΙΚΗ ΠΡΟΑΣΤΕΙΟΥ, ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ, ΠΑΤΡΕΑΣ, (και δεν εχω τιποτα με αυτα τα σωματεια)
white chocolate
QUOTE(taraboura @ Feb 25 2009, 16:20 ) *
Εάν μπερδεύεις τη χολή με την αλήθεια λίγο με νοιάζει.

Για την ιστορία πάντως, αυτός που πήρε την Ολυμπιάδα από τη γ εθνική και την οδήγησε στην Α1, με τις επιτυχίες που βλέπω ότι και εσύ πολύ καλά γνωρίζεις, είναι αυτός που έβαλε τα χρήματά του για να τα ακούει και από πάνω. Πρόβλημα εγώ δεν έχω με κανέναν προπονητή. Μήπως έχουν αυτοί με την Ολυμπιάδα;

Θα ήθελα πάντως να μου πεις από πού πήρες την πληροφορία ότι ο πρόεδρός μας έδωσε το παιχνίδι με την Λάρισα.

Καλά έδωσε τόσα λεφτά για την Ολυμπιάδα και θα είχε πρόβλημα να δώσει ένα πριμ της πλάκας;

Ας μην μιλήσουμε καλύτερα για το σεβασμό... Στο σπίτι του κρεμασμένου δεν μιλάνε για σκοινί...



μιλας για τον ιδιο προεδρο που χρωσταει ακομα σε ολους τους παιχτες που την ανεβασαν απο την γ εθνικη στην Α1?
Αν ξερω καλα ο Εμμανουηλιδης δεν ειναι αυτος που θελει να κατασχεσει περιουσιακα στοιχεια της ομαδας που εχει τον προεδρο που λιβανιζεις?Αν αρχισω και γραφω για τα χρεη του προεδρου σου εκεινη την εποχη,δεν θα ξαναγραψεις στο forum!!!!τεσπα εσυ ουτως η αλλως θα συνεχισεις το λιβανισμα!!
kaukasios
QUOTE(taraboura @ Feb 25 2009, 16:20 ) *
Εάν μπερδεύεις τη χολή με την αλήθεια λίγο με νοιάζει.

Για την ιστορία πάντως, αυτός που πήρε την Ολυμπιάδα από τη γ εθνική και την οδήγησε στην Α1, με τις επιτυχίες που βλέπω ότι και εσύ πολύ καλά γνωρίζεις, είναι αυτός που έβαλε τα χρήματά του για να τα ακούει και από πάνω.

αφου ο προεδρος την οδηγησε στην α1 γιατι περσι με το διπλασιο μπατζετ απο την πρωτη χρονια στην α1,η ομαδα επεσε?
taraboura
Ρε τι μιλάτε εσείς με τις δεκάδες καταπτώσεις εγγυητικών επιστολών για χρέη σε τουλάχιστον 10-15 παίκτες;

Τις δηλώσεις του Χρήστου Χαρίση τις έχετε διαβάσει και παπαγαλίσει ποτέ; έχετε δει που κάπου αναφέρει ότι η περίοδος που αγωνιζόταν στον Απόλλωνα ήταν η χειρότερη στιγμή της ζωής του;

Έχετε ακούσει ποτέ πόσες φορές οι φροντιστές έκλεισαν τα φώτα του Τόφαλος λόγω χρεών του Απόλλωνα στο ΠΕΑΚ;

Έχετε ακούσει την πανελλήνια ξεφτίλα σας που η ΚΑΕ δίνει πάντα την τελευταία στιγμή πριν από τους αγώνες τα δελτία των παικτών στον Ερασιτέχνη και γλυτώνετε οριακά το μηδενισμό;

Δεν βλέπω να αναφέρετε ότι παρακαλάτε να διαλυθεί η ΚΑΕ ώστε να διαγράψετε τα χρέη και να πάρετε την επιχορήγηση των 100.000 ευρώ μήπως και γλυτώσετε τη διάλυση.

Και αρχίσατε φέτος την αποσύνθεση για να μην χρεωκοπήσετε διώχνωντας κατά σειρά Καποτά, Μπάκοβιτς, Σερκουνόβας, Τανακίδη, Τζινόπουλο και τώρα Βάθη. Ποιός έχει σειρά άραγε; με 10 παίκτες έχετε μείνει.

Όσο για τα χρέη που λέτε ότι έχει η Ολυμπιάδα και ο πρόεδρος από το μυαλό σας τα βγάζετε; ΟΧΙ. Θυμάμαι πολύ καλά ότι αυτά τα έλεγαν οι παράγοντες του Απόλλωνα πριν τους περιποιηθεί η Ολυμπιάδα στο ντέρμπι. Σωστά; Για δείξτε μου κάποιο επίσημο στοιχείο που αποδεικνύει όλα αυτά που λέτε.

Σταματήστε λοιπόν να δυσφημείτε (γιατί είστε τόσο αδύναμοι που τίποτα άλλο δεν μπορείτε να κάνετε) τόσο την Ολυμπιάδα, όσο και τον ιδιοκτήτη της γιατί τα λεφτά που επενδύει στην ομάδα τα τελευταία 4 χρόνια ούτε στα όνειρά σας δεν μπορείτε να τα δείτε. Και μην κάνετε τους Κινέζους.

ΥΓ Ας μην μιλήσω καλύτερα για το ποιοί έχουν ανάγκη τα λιβάνια και τα λιβανιστήρια...

ΥΓ2 Όσο για τις αλλαγές παικτών της Ολυμπιάδας που τις έχετε κάνει ψωμοτύρι για ρίξτε μια ματιά στις ομάδες της Α1.
basketrash
QUOTE(white chocolate @ Feb 27 2009, 01:49 ) *
μιλας για τον ιδιο προεδρο που χρωσταει ακομα σε ολους τους παιχτες που την ανεβασαν απο την γ εθνικη στην Α1?
Αν ξερω καλα ο Εμμανουηλιδης δεν ειναι αυτος που θελει να κατασχεσει περιουσιακα στοιχεια της ομαδας που εχει τον προεδρο που λιβανιζεις?Αν αρχισω και γραφω για τα χρεη του προεδρου σου εκεινη την εποχη,δεν θα ξαναγραψεις στο forum!!!!τεσπα εσυ ουτως η αλλως θα συνεχισεις το λιβανισμα!!


ο εμμανουηλιδης μια που δεν τα ξερεις καλα επρεπει να πληρωθει απο τα χρηματα του Εκινε που τα εφαγε ο Θεοδωρακης οταν του τα εδωσε ο Μπογ και φυσικα ακομα χρωστα στην ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 30 χιλ ο ΑΠΟΛΛΩΝ!! και υπαρχουν και σφραγισμενες επιταγεςς!

Αφου τα ξερεις καλα ΝΑ τα λες ΟΛΑ

θες μηπως και συμπληρωματικα στοιχεια? ο Μπογ ανελαβε την ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ μολις τελειωσε το φαγοποτι από τα 700.000.000 δρχ!!!!! που εδωσε ο Φουρας σε Μπακαλαρους να φτιαξουν το κλειστο. Ουτε αυτό το ξέρεις?

QUOTE(kaukasios @ Feb 27 2009, 09:31 ) *
αφου ο προεδρος την οδηγησε στην α1 γιατι περσι με το διπλασιο μπατζετ απο την πρωτη χρονια στην α1,η ομαδα επεσε?


πολυ απλα διότι έκανε λανθασμενη και απαραδεκτη επιλογη με τον Χριστοπουλο προπονητη..... ο οποίος φέτος ρίχνει και τα Τρικαλα μετα την παρουσια του
Augmon
QUOTE(taraboura @ Feb 27 2009, 10:41 ) *
Ρε τι μιλάτε εσείς με τις δεκάδες καταπτώσεις εγγυητικών επιστολών για χρέη σε τουλάχιστον 10-15 παίκτες;

Τις δηλώσεις του Χρήστου Χαρίση τις έχετε διαβάσει και παπαγαλίσει ποτέ; έχετε δει που κάπου αναφέρει ότι η περίοδος που αγωνιζόταν στον Απόλλωνα ήταν η χειρότερη στιγμή της ζωής του;

Έχετε ακούσει ποτέ πόσες φορές οι φροντιστές έκλεισαν τα φώτα του Τόφαλος λόγω χρεών του Απόλλωνα στο ΠΕΑΚ;

Έχετε ακούσει την πανελλήνια ξεφτίλα σας που η ΚΑΕ δίνει πάντα την τελευταία στιγμή πριν από τους αγώνες τα δελτία των παικτών στον Ερασιτέχνη και γλυτώνετε οριακά το μηδενισμό;

Δεν βλέπω να αναφέρετε ότι παρακαλάτε να διαλυθεί η ΚΑΕ ώστε να διαγράψετε τα χρέη και να πάρετε την επιχορήγηση των 100.000 ευρώ μήπως και γλυτώσετε τη διάλυση.

Και αρχίσατε φέτος την αποσύνθεση για να μην χρεωκοπήσετε διώχνωντας κατά σειρά Καποτά, Μπάκοβιτς, Σερκουνόβας, Τανακίδη, Τζινόπουλο και τώρα Βάθη. Ποιός έχει σειρά άραγε; με 10 παίκτες έχετε μείνει.

Όσο για τα χρέη που λέτε ότι έχει η Ολυμπιάδα και ο πρόεδρος από το μυαλό σας τα βγάζετε; ΟΧΙ. Θυμάμαι πολύ καλά ότι αυτά τα έλεγαν οι παράγοντες του Απόλλωνα πριν τους περιποιηθεί η Ολυμπιάδα στο ντέρμπι. Σωστά; Για δείξτε μου κάποιο επίσημο στοιχείο που αποδεικνύει όλα αυτά που λέτε.

Σταματήστε λοιπόν να δυσφημείτε (γιατί είστε τόσο αδύναμοι που τίποτα άλλο δεν μπορείτε να κάνετε) τόσο την Ολυμπιάδα, όσο και τον ιδιοκτήτη της γιατί τα λεφτά που επενδύει στην ομάδα τα τελευταία 4 χρόνια ούτε στα όνειρά σας δεν μπορείτε να τα δείτε. Και μην κάνετε τους Κινέζους.

ΥΓ Ας μην μιλήσω καλύτερα για το ποιοί έχουν ανάγκη τα λιβάνια και τα λιβανιστήρια...

ΥΓ2 Όσο για τις αλλαγές παικτών της Ολυμπιάδας που τις έχετε κάνει ψωμοτύρι για ρίξτε μια ματιά στις ομάδες της Α1.

Το θέμα μας δεν είναι αν μπήγει παίκτες ο Απόλλωνας κάτι στο οποίο δεν διαφώνησε κανένας μας κατατη διάρκεια του διαλόγου.όλοι ξέρουμε ότι ο Απόλλωνας χρωστάει και φυτοζωεί.Το θέμα είναι ότι διαστρεβλώνετε τα δικά σας ανδραγαθήματα από την Γ εθνική μέχρι και τώρα και εμφανίζεστε βασιλικότεροι του βασιλέως.Αλλά μάγκες με 50 φανατικούς οπαδούς πρώτη φορά βλέπω!!!!!
Amores_Perros
QUOTE(taraboura @ Feb 27 2009, 10:41 ) *
Ρε τι μιλάτε εσείς με τις δεκάδες καταπτώσεις εγγυητικών επιστολών για χρέη σε τουλάχιστον 10-15 παίκτες;

Τις δηλώσεις του Χρήστου Χαρίση τις έχετε διαβάσει και παπαγαλίσει ποτέ; έχετε δει που κάπου αναφέρει ότι η περίοδος που αγωνιζόταν στον Απόλλωνα ήταν η χειρότερη στιγμή της ζωής του;

Έχετε ακούσει ποτέ πόσες φορές οι φροντιστές έκλεισαν τα φώτα του Τόφαλος λόγω χρεών του Απόλλωνα στο ΠΕΑΚ;

Έχετε ακούσει την πανελλήνια ξεφτίλα σας που η ΚΑΕ δίνει πάντα την τελευταία στιγμή πριν από τους αγώνες τα δελτία των παικτών στον Ερασιτέχνη και γλυτώνετε οριακά το μηδενισμό;

Δεν βλέπω να αναφέρετε ότι παρακαλάτε να διαλυθεί η ΚΑΕ ώστε να διαγράψετε τα χρέη και να πάρετε την επιχορήγηση των 100.000 ευρώ μήπως και γλυτώσετε τη διάλυση.

Και αρχίσατε φέτος την αποσύνθεση για να μην χρεωκοπήσετε διώχνωντας κατά σειρά Καποτά, Μπάκοβιτς, Σερκουνόβας, Τανακίδη, Τζινόπουλο και τώρα Βάθη. Ποιός έχει σειρά άραγε; με 10 παίκτες έχετε μείνει.

Όσο για τα χρέη που λέτε ότι έχει η Ολυμπιάδα και ο πρόεδρος από το μυαλό σας τα βγάζετε; ΟΧΙ. Θυμάμαι πολύ καλά ότι αυτά τα έλεγαν οι παράγοντες του Απόλλωνα πριν τους περιποιηθεί η Ολυμπιάδα στο ντέρμπι. Σωστά; Για δείξτε μου κάποιο επίσημο στοιχείο που αποδεικνύει όλα αυτά που λέτε.

Σταματήστε λοιπόν να δυσφημείτε (γιατί είστε τόσο αδύναμοι που τίποτα άλλο δεν μπορείτε να κάνετε) τόσο την Ολυμπιάδα, όσο και τον ιδιοκτήτη της γιατί τα λεφτά που επενδύει στην ομάδα τα τελευταία 4 χρόνια ούτε στα όνειρά σας δεν μπορείτε να τα δείτε. Και μην κάνετε τους Κινέζους.

ΥΓ Ας μην μιλήσω καλύτερα για το ποιοί έχουν ανάγκη τα λιβάνια και τα λιβανιστήρια...

ΥΓ2 Όσο για τις αλλαγές παικτών της Ολυμπιάδας που τις έχετε κάνει ψωμοτύρι για ρίξτε μια ματιά στις ομάδες της Α1.


Ρε μεγάλε σε κάθε σου πόστ αναφέρεσαι στον Απόλλωνα.Θα μου εξηγήσεις γιατί?Γιατί μπαίνεις σε σύγκριση όποτε σου δίνεται η ευκαιρία?Πάρτο χαμπάρι , ο Απόλλωνας δεν ασχολείται με ομαδούλες σαν τη δική σας.Περνάει μια από τις δυσκολότερες περιόδους της ιστορίας του και αυτό είναι όλο.

Βέβαια δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι η αξία του ηττημένου δίνει δόξα στον νικητή.Οπότε εμμέσως πλην σαφώς παραδέχεσαι την ανωτερότητα του Απόλλωνα.
taraboura
QUOTE(Amores_Perros @ Feb 27 2009, 12:48 ) *
Ρε μεγάλε σε κάθε σου πόστ αναφέρεσαι στον Απόλλωνα.Θα μου εξηγήσεις γιατί?Γιατί μπαίνεις σε σύγκριση όποτε σου δίνεται η ευκαιρία?Πάρτο χαμπάρι , ο Απόλλωνας δεν ασχολείται με ομαδούλες σαν τη δική σας.Περνάει μια από τις δυσκολότερες περιόδους της ιστορίας του και αυτό είναι όλο.

Βέβαια δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι η αξία του ηττημένου δίνει δόξα στον νικητή.Οπότε εμμέσως πλην σαφώς παραδέχεσαι την ανωτερότητα του Απόλλωνα.


Ρε φίλε στραβός είσαι και δεν βλέπεις ότι έχω ανοίξει ενότητα για την Ολυμπιάδα; κοίτα καλύτερα τα ποστ πριν πεις ό,τι σου κατεβαίνει.



QUOTE(Augmon @ Feb 27 2009, 12:43 ) *
Το θέμα μας δεν είναι αν μπήγει παίκτες ο Απόλλωνας κάτι στο οποίο δεν διαφώνησε κανένας μας κατατη διάρκεια του διαλόγου.όλοι ξέρουμε ότι ο Απόλλωνας χρωστάει και φυτοζωεί.Το θέμα είναι ότι διαστρεβλώνετε τα δικά σας ανδραγαθήματα από την Γ εθνική μέχρι και τώρα και εμφανίζεστε βασιλικότεροι του βασιλέως.Αλλά μάγκες με 50 φανατικούς οπαδούς πρώτη φορά βλέπω!!!!!


Υπάρχουν πεινασμένοι βασιλιάδες;

Εγώ πάντως παύω να γράφω στην ενότητα του Απόλλωνα γιατί δεν αξίζει τον κόπο να χάνω το χρόνο μου με εσάς.
basketrash
το σιγουρο ειναι οτι αυτή η νίκη μας ενοχλησε . δεν πειραζει θα περασει!

αντε και του χρονου να δουμε!
white chocolate
QUOTE(basketrash @ Feb 27 2009, 10:56 ) *
ο εμμανουηλιδης μια που δεν τα ξερεις καλα επρεπει να πληρωθει απο τα χρηματα του Εκινε που τα εφαγε ο Θεοδωρακης οταν του τα εδωσε ο Μπογ και φυσικα ακομα χρωστα στην ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 30 χιλ ο ΑΠΟΛΛΩΝ!! και υπαρχουν και σφραγισμενες επιταγεςς!

Αφου τα ξερεις καλα ΝΑ τα λες ΟΛΑ

θες μηπως και συμπληρωματικα στοιχεια? ο Μπογ ανελαβε την ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ μολις τελειωσε το φαγοποτι από τα 700.000.000 δρχ!!!!! που εδωσε ο Φουρας σε Μπακαλαρους να φτιαξουν το κλειστο. Ουτε αυτό το ξέρεις?



πολυ απλα διότι έκανε λανθασμενη και απαραδεκτη επιλογη με τον Χριστοπουλο προπονητη..... ο οποίος φέτος ρίχνει και τα Τρικαλα μετα την παρουσια του



καλα ολα αυτα που λες αλλα πες μου,ποιος χρωσταει εν τελει σε ολους αυτους?ο μπακαλαρος?ο θεωδ?μαλλον ο μπογονικολος.και αυτο ειναι που μετραει.ολοι αυτοι οι παικτες υπεγραψαν συμβολαια με προεδρο τον συγκεκριμενο κυριο.
αυτα
basketrash
φυσικα ο Θεοδωρακης που έχει εισπράξει και τα λεφτα!

εξαλλου η ερασιτεχνικη εχει ΟΛΑ τα τμηματα στα τοπικα και βγαζει πολλα χιλιαρικα καθε μηνα!

μαθε και τι προπονητες εχει για τις υποδομες του μπασκετ που παιρνουν 100-200 ευρω οταν τα εσοδα ειναι πολλες χιλιαδες

τελος ειτε αρεσει σε καποιους ειτε οχι ο Μπογονικολος μας ανεβασε στην Α1 κατηγορια για πρωτη φορα στην ιστορια της Ολυμπιαδας και θα το ξανακανει!

οσο αφορα τον Μπακαλαρο και οι πετρες ξερουν τα εκατομυρια του Φουρα που πηγαν

ασ ξυπνησουμε λιγο καποια στιγμη

ο Μπογονικολος απλα εκανε λαθη γιατι αφησε τα λαμογια ροζηδες,γιοχαληδες και πηραν ανασες και του φορτωσαν παλτα και αλλα τινα

Αν δουμε οτι δεν προχωρα η Ολυμπιαδα πρωτοι εμεις θα τον κραξουμε αλλα δεν γινεται να ειμαστε τυφλοι και να μην βλεπουμε οτι η Ολυμπιαδα απο τα τοπικα εφτασε Α1 και εγινε Δυναμη του Μπασκετ!



profitisilias9
Παρελθόν και ο Βάθης από τον Απόλλωνα!
din
Επειδη εχω εγκυρες πηγες μεσα απο τον Απολλωνα..για τις κινησεις που ακολουθει ο συλλογος...

Οσο αφορα τους παικτες που εφυγαν...

1.Τον Μπακοβιτς τον εδιωξαν γιατι το πρωταθλημα της Α2 ειναι πολυ δυνατο σε σχεση με ενα
κολλεγιακο πρωταθλημα του Καναδα και ηταν φανερο οτι δεν μπορουσε να βοηθησει.

2.Σερκουνοβας πληρωθηκε 10.000 ευρω για ουτε ενα μηνα που εκατσε στην Πατρα.
Συνεχιζει στην Α2 Γαλλιας.

***Δεν γινεται σε αυτην την ασχημη οικονομικη κατασταση που ειναι ο Απολλωνας να γινονται
τετοια μεταγραφικα λαθη.

3.Ο Τανακιδης ζητησε να φυγει απο την ομαδα για δυο λογους
α)Ειχε εντονο φραστικο επεισοδιο με τον Δημητρη Παπαδοπουλου
β)ειχε αμφιβολιες για το αν θα παρει τα χρηματα του.

4.)Ο Τζινοπουλος εφυγε γιατι ηθελε χρονο συμμετοχης και πηγε σε ομαδα της Βουλγαριας,την Σοφια.

5.Ο Βαθης ηταν 2.5 μηνες απληρωτος βλεποντας την οικονομικη κατασταση του συλλογου ζητησε εγγυητικες επιταγες για το 2010 υστερα απο τον αγωνα με τον Ερμη Λαγκαδα στην Θεσσαλονικη!!!! αφενος για να διευκολυνει την ομαδα την δεδομενη στιγμη και αφετερου να μην χασει τα χρηματα του γιατι ως γνωστον η ΚΑΕ θελει να μετατραπει σε ΤΑΚ και πλεον ολοι οι αθλητες θα εχουν προβλημα με τα χρηματα τους.

Δεν ειχε κανενα απολυτως προβλημα με τον Δημητρη Παπαδοπουλο και ηταν καθαρα επιλογη του προπονητη να μην χρησιμοποιησει τον παικτη στον αγωνα με την Ολυμπιαδα.....λετε να επαιξε ρολο επειδη γρινιαζε για τα χρηματα του και ζητουσε εγγυησεις για το τελος...?

Aφου δεν δωθηκαν εγγυησεις ο Βαθης ζητησε απο τον μανατζερ του να αποχωρησει.


Η κατασταση στον Απολλωνα θυμιζει ομαδα τοπικου πρωταθληματος...οι παικτες που κανουν προπονηση αυτοι την στιγμη ειναι 9 μαζι με εναν εφηβο,ο Μαγλος μπαινει στις προπονησεις την Πεμπτη και Παρασκευη βαση της συμφωνιας που εχει κανει.
Οπως καταλαβαινετε ουτε διπλο δεν μπορει να παιξει η ομαδα...και στο ιοκονομικο ειναι 2.5-3 μηνες πισω.
Υπαρχει παικτης πιτσιρικας ο οποιος εχει να πληρωθει απο τα Χριστουγεννα....

Ο Ερασιτεχνης κανει απλη διαχειριση των εσοδων και κανεις δεν βαζει το χερι στην τσεπη οπως εκανε ο Καραπανος....Η χρονια ομως πως θα βγει...Παλι οι παικτες θα πληρωσουν το μαρμαρο..?

kaukasios
πιστευω οτι με αυτη την νικη ο απολλωνας σωθηκε οριστικα.
πλεον πρεπει ο ερασιτεχνης να δει τι κινησεις πρεπει να κανει ετσι ωστε του χρονου να μην εχουμε τα ιδια.
πρεπει επιτελους να κανουν τις ενεργειες ετσι ωστε να βρεθει ενας ανθρωπος να βγαλει αυτην την μεγαλη ομαδα απο το αδιεξοδο.για να δουμε.
profitisilias9
QUOTE(kaukasios @ Mar 9 2009, 11:41 ) *
πιστευω οτι με αυτη την νικη ο απολλωνας σωθηκε οριστικα.
πλεον πρεπει ο ερασιτεχνης να δει τι κινησεις πρεπει να κανει ετσι ωστε του χρονου να μην εχουμε τα ιδια.
πρεπει επιτελους να κανουν τις ενεργειες ετσι ωστε να βρεθει ενας ανθρωπος να βγαλει αυτην την μεγαλη ομαδα απο το αδιεξοδο.για να δουμε.


Πολύ φοβάμαι ότι δεν ενδιαφέρεται κανείς!
kaukasios
QUOTE(profitisilias9 @ Mar 9 2009, 19:58 ) *
Πολύ φοβάμαι ότι δεν ενδιαφέρεται κανείς!

kαποιος θα βρεθει!!!! wink.gif wink.gif
kaukasios
Στο αντιπροσωπευτικό συγκρότημα της χώρας του, της Κύπρου, κλήθηκε ο Άρης Κορωνίδης, εν όψει της προετοιμασίας για τους αγώνες των Μικρών Κρατών Ευρώπης, που θα διοργανωθούν στο νησί της Αφροδίτης το διάστημα 1-6 Ιουνίου. Ο Κύπριος άσος του Απόλλωνα, τρίτος σκόρερ του φετινού πρωταθλήματος της Α2 με 466 πόντους, παρά το πρόσφατο πρόβλημα τραυματισμού του επιλέχθηκε από τον Ομοσπονδιακό τεχνικό Χρίστο Στυλιανίδη και τον συνεργάτη του Λίνο Γαβριήλ να είναι ανάμεσα στους 19 αθλητές που θα πάρουν μέρος στην προετοιμασία που θα ξεκινήσει τη Μ. Τετάρτη, 15 Απριλίου.

Στους παίκτες του Απόλλωνα που δεν είναι Πατρινοί, πάντως, ούτως ή άλλως αμέσως μετά τη σαββατιάτικη αναμέτρηση με τη ΜΕΝΤ, στη Θεσσαλονίκη, θα τους παραχωρηθεί ρεπό, ώστε να περάσουν με τις οικογένειές τους την πασχαλινή περίοδο. Για τους υπόλοιπους οι προπονήσεις αναμένεται να συνεχιστούν σε χαλαρούς ρυθμούς στην Περιβόλα μέχρι τα μέσα της Μεγάλης Εβδομάδας.


mats.gr
kaukasios
Αρχικά ήταν να δοθεί φιλική αναμέτρηση με την ΕΑΠ. Λόγω έλλειψης παικτών, αφού οι μη Πατρινοί έχουν αναχωρήσει ήδη από το προηγούμενο Σάββατο για τις ιδιαίτερες πατρίδες τους, προγραμματίστηκε από τον Δημήτρη Παπαδόπουλο προαιρετική προπόνηση. Τελικά, οι παίκτες του Απόλλωνα αποφάσισαν να απέχουν από το σημερινό πρόγραμμά τους, όχι επειδή... βαριούνταν, αλλά ως αντίδραση για τα όσα συμβαίνουν τον τελευταίο καιρό στην ομάδα - και κυρίως τις οικονομικές εκκρεμότητες της διοίκησης απέναντί τους. Η τελευταία (σημερινή) προπόνηση, λοιπόν, δεν διεξήχθη ποτέ, ενώ παραμένει άγνωστο τι θα αποφασιστεί εν όψει της επανέναρξης της προετοιμασίας τους για τον εντός έδρας αγώνα με το ICBS, η οποία έχει προγραμματιστεί για την Τρίτη του Πάσχα. Το μόνο βέβαιο είναι πως η υπομονή τους έχει εξαντληθεί, ειδικά από τη στιγμή που πίστεψαν στις εγγυήσεις που τους δόθηκαν, αλλά όλες αυτές οι υποσχέσεις έμειναν στα λόγια και καμιά τους δεν έγινε πράξη.
Στο μεταξύ, ο Άρης Κορωνίδης, παρότι από σήμερα βρίσκεται στην Κύπρο για προετοιμασία με την Εθνική της χώρας του, συνεχίζει κανονικά το ειδικό πρόγραμμα για το πρόβλημα που αντιμετωπίζει στους κοιλιακούς.

mats.gr
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.