Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Euroleague Fantasy Challenge 2015-2016
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Euroleague 2015-16
Pages: 1, 2, 3, 4
Green_Empire
επειδη είμαι νέος στο φορουμ, να ρωτήσω....Υπάρχει εδώ topic , κουβεντούλα, ασχολία με το fantasy της euroleague?? ( άρρωστος με το εν λόγω "παιχνιδάκι" γαρ....


EDIT :
Basketforum.gr η Λίγκα, bf2016 ο κωδικός.
Μια ομάδα ο καθένας.
patrickdrd
υπηρχε παλιοτερα θυμαμαι, φετο ποιος ξερει τι θα γινει...
yorgos
Θα εμφανιστεί και φέτος και λογικά θα υπάρχει και εσωτερική λίγκα, όπως και πέρυσι.

Stay tuned.
leonkalf
Κάθε χρόνο έχουμε κουβεντούλα για το παιχνίδι παιδιά.

Εδώ το περσινό topic. Θα φτιαχτεί και φέτος private league του bforum.

Καλή σεζόν και καλή διασκέδαση!
Jexa
Ξέρουμε κάποιο site που να έχει box score φιλικών ;

για να αρχίσουμε το scouting σιγά σιγά ;p
tsitum
Δοθηκαν τιμες για τους παιχτες και ξεκινησαμε!!!! bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif

Καμμια προταση για ασσο και για δυαροτριαρια με 40 credits περιπου παρακαλω???
Jexa
QUOTE (tsitum @ Oct 3 2015, 20:14 ) *
Δοθηκαν τιμες για τους παιχτες και ξεκινησαμε!!!! bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif

Καμμια προταση για ασσο και για δυαροτριαρια με 40 credits περιπου παρακαλω???


Για Άσσους :

Westerman στα 46 ίσως.
Arslan στα 35 έχει και εύκολη αγωνιστική.

Micic , Gordic πιο ρίσκο και με δύσκολη αγωνιστική.

Στο 2-3 :

Singleton στα 45 ή Broekhoff στα 46 ένας από τους δύο θα δώσει σκορ πιστεύω.
Boungou-Colo στα 42, είναι λίγο ασταθής βέβαια.
Pavlovic στα 37 , μια χαρά δείχνει στα φιλικά.
Παπαπέτρου στα 28 τίμιος πιστεύω.
irving
ειναι η πρωτη φορα που παιζω αυτο το παιχνιδι. φετος το ξεκιναω δηλαδη και μολις εφτιαξα την ομαδα μου.
τι παιζει με την εσωτερικη λιγκα του φορουμ?
sacarame
Θα ανακοινωθεί επίσημα τις προσεχείς μέρες..
yorgos
Αν κρίνουμε από τα φιλικά, ο Παπαπέτρου στα 28 κρέντιτς είναι σκέτη κλεψιά... Και ριμπάουντ θα πάρει και πόντους θα βάλει και χρόνο συμμετοχής θα πάρει και φάουλ κερδίζει. Όχι τίποτε game changing πόντους, αλλά για 28 κρέντιντς πιστεύω είναι πάρα πολύ καλά.
Jexa
QUOTE (yorgos @ Oct 4 2015, 01:22 ) *
Αν κρίνουμε από τα φιλικά, ο Παπαπέτρου στα 28 κρέντιτς είναι σκέτη κλεψιά... Και ριμπάουντ θα πάρει και πόντους θα βάλει και χρόνο συμμετοχής θα πάρει και φάουλ κερδίζει. Όχι τίποτε game changing πόντους, αλλά για 28 κρέντιντς πιστεύω είναι πάρα πολύ καλά.


Και η δεύτερη κλεψιά για μένα είναι ο Claver.
manosnismo
nedovic ,mekel εχουν καλες τιμες
salonikatasos
ήδη έφυγε μια ομάδα. θα το πάρω ζεστά φέτος το θέμα και θα φτιάξω καμιά 10αρια αν έχω κέφια

RipCity
ελπίζω αν γίνει λίγκα όμως να πούμε μία ομάδα ο καθένας, ε?


Παπαπέτρου 28/4=7 av.rating.

Όντως μεγάλη κλεψιά αφού θα φτάσει και στο 15 rating κάποια βράδια ενώ δύσκολα να πέσει κάτω από 5-6 στα μέτρια παιχνίδια, μ.ό. στο 8-9 τον βλέπω, το οποίο με το +10% της νίκης (που για τον Ολυμπιακό είναι πολλές αυτές) πάει 9-10, δηλαδή θα φτάσει τιμή κοντά στα 40 και νομίζω αυτό είναι το μίνιμουμ.
Pierce
Basketforum.gr η Λίγκα, bf2016 ο κωδικός.
Μια ομάδα ο καθένας.
dBpanos
Χαιρετώ το forum και τα μέλη.
Νέος εδώ αν και διαβάζω κατά καιρούς διάφορα threads.

Fantasy player εδώ και 4 σεζόν, με τη φετινή αρκετά ιδιαίτερη καθότι οι τιμές είναι τσιμπημένες συγκριτικά με άλλες χρονιές.
Pierce
Welcome!
yorgos
Παιδιά μην πείτε τον κωδικό της πριβέ λίγκας στον RazorbladeFish μπας κι έχουμε πιθανότητα και οι άλλοι να κάνουμε τίποτε...
irving
ο νικητης της πριβε λιγκας τι κερδιζει?
yorgos
QUOTE(irving @ Oct 7 2015, 17:09 ) *
ο νικητης της πριβε λιγκας τι κερδιζει?

Πριβέ χορό από τους μοδεράτορες.
irving
QUOTE(yorgos @ Oct 7 2015, 17:36 ) *
Πριβέ χορό από τους μοδεράτορες.

αμαααν.. μην λες τετοια, θα γεμισει η λιγκα!
Pierce




Θα το εξετάσουμε για κάποιο βραβείο στον νικητή πάντως.
irving
καλο αυτο. οχι τιποτα σπουδαιο, κατι για να υπαρχει, ετσι για το κινητρο!
giorgos14
QUOTE(irving @ Oct 7 2015, 22:20 ) *
καλο αυτο. οχι τιποτα σπουδαιο, κατι για να υπαρχει, ετσι για το κινητρο!



Με τι ποσό είσαι ικανοποιημένος;Να ξερω,για να πω στον αντμιν να ετοιμάζει την επιταγή.
salonikatasos
μπήκε η δικιά μου,με όνομα trifylliakos. για να δούμε τι θα γίνει...
irving
QUOTE(giorgos14 @ Oct 8 2015, 01:50 ) *
Με τι ποσό είσαι ικανοποιημένος;Να ξερω,για να πω στον αντμιν να ετοιμάζει την επιταγή.

θες λεφτα εσυ ε?
θα μπορουσε να ειναι μια μπαλα, ενα μπλουζακι που να γραφει κατι σχετικο με το παιχνιδι η/και τη σελιδα κατι τετοιο τελος παντων, μια φανελα παιχτη η και κατι αλλο..
giorgos14
QUOTE(irving @ Oct 8 2015, 12:56 ) *
θες λεφτα εσυ ε?
θα μπορουσε να ειναι μια μπαλα, ενα μπλουζακι που να γραφει κατι σχετικο με το παιχνιδι η/και τη σελιδα κατι τετοιο τελος παντων, μια φανελα παιχτη η και κατι αλλο..


2 πιτα γυρο απ'ολα,κανα μπουκαλακι στο βερτη και πολλα ακομα παρομοια.Αλλα γενικα τα τελευταια χρονια παιζουμε για τη χαρα του παιχνιδιου και οχι για καποιο επαθλο..
irving
QUOTE(giorgos14 @ Oct 8 2015, 16:34 ) *
2 πιτα γυρο απ'ολα,κανα μπουκαλακι στο βερτη και πολλα ακομα παρομοια.Αλλα γενικα τα τελευταια χρονια παιζουμε για τη χαρα του παιχνιδιου και οχι για καποιο επαθλο..

και αυτα δεν με χαλανε smiley.gif
ενταξει και να ακουστεις σαν πρωτος στη λιγκα δεν ειναι και λιγο! ειναι ενας τιτλος απο μονο του
leonkalf
Είμαι μέσα! Καλή σεζόν, καλή διασκέδαση σε όλους!!! smile.gif

Επιτέλους ξεκινάμε.... bball.gif bball.gif
irving
ποσες ομαδες εχετε φτιαξει?
μολις εφτιαξα τη δευτερη εγω. (2 και πολλες ειναι, θα ζαλιστω tongue.gif)
irving
που θα βρω ενα injury report της euroleague? μην την πατησουμε κιολας!
leonkalf
http://www.efctheblog.gr/injuries.php
Δες εδώ!

Δεν έχει βάλει τον Χάντερ, αλλά από ότι έχει δηλώσει ο Σφαιρόπουλος δεν θα παίξει την Πέμπτη.





QUOTE (irving @ Oct 12 2015, 15:32 ) *
ποσες ομαδες εχετε φτιαξει?
μολις εφτιαξα τη δευτερη εγω. (2 και πολλες ειναι, θα ζαλιστω tongue.gif)

Όσες ομάδες θες φτιάξε, αλλά στη λίγκα μας θα βάλεις ΜΟΝΟ την ΜΙΑ!
irving
QUOTE(leonkalf @ Oct 13 2015, 12:17 ) *
http://www.efctheblog.gr/injuries.php
Δες εδώ!

Δεν έχει βάλει τον Χάντερ, αλλά από ότι έχει δηλώσει ο Σφαιρόπουλος δεν θα παίξει την Πέμπτη.






Όσες ομάδες θες φτιάξε, αλλά στη λίγκα μας θα βάλεις ΜΟΝΟ την ΜΙΑ!

ευχαριστω! ουτε τον τειλορ βγαζει της ρεαλ, οπου τον εχει τραυματια στο fantasy
Igor
QUOTE(irving @ Oct 13 2015, 15:25 ) *
ευχαριστω! ουτε τον τειλορ βγαζει της ρεαλ, οπου τον εχει τραυματια στο fantasy


Ουτε το Ραγκλαντ που απο οτι διαβαζω θα ειναι απων στην πρεμιερα της Καρσιγιακα απεναντι στην Μπαρτσελονα..
salonikatasos
ο κράφτσοβ μας έκανε ζημιά. ήταν φθηνός και φαινόταν καλή επιλογή,ειδικά τώρα στην αρχή χωρίς φρίλαντ θα έπαιζε αρκετά πίσω από χάινς. ξέρουμε πόσο καιρό θα λείπει?
πήρε χέρσεκ στη θέση του,ελπίζω να παίζει...
dBpanos
Καλημέρα σε όλους,

μετά και τους νέους τραυματισμούς που επιβεβαιώνονται και με τους γνωστούς σταυρούς στο fantasy, ξεκινήσαμε πρωί πρωί τις αλλαγές.

Φέτος αποφάσισα να παίξω με 3 ομάδες, καθότι ελλείψει ελεύθερου χρόνου για καλό scouting δεν είχε νόημα να έχω παραπάνω χρησιμοποιώντας όμως τους ίδιους παίκτες, αλλά ανακατεμένους.

Αυτή τη στιγμή, στις 3 ομάδες μου υπάρχουν:
- 6 διαφορετικοί PGs
- 10 διαφορετικοί SG/SFs
- 9 διαφορετικοί PF/Cs
goofy87
Καλημέρα, μπαινω και γω στη λιγκα με την ομαδα saiyans.

Καλη σεζον, πολλοι οι τραυματιες φετος.
Pierce
έχουμε πεί και εγώ και ο leonkalf 3 φορές, ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ.
TakeshyKurosawa
Ωραίο παιχνιδάκι αυτό γράφτηκα και εγώ φέτος! Άντε με το καλό κάποιος από εμάς πρώτη μούρη στο φάιναλ 4 του Βερολίνου! smiley.gif
Igor
Γρηγορη ερώτηση:

Robbie Hummel ή Ιαν Βουγιούκας ???

yorgos
QUOTE(Pierce @ Oct 14 2015, 10:40 ) *
έχουμε πεί και εγώ και ο leonkalf 3 φορές, ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ.



Δηλαδή όχι πάνω από 8 ομάδες ο καθένας έτσι; 77.gif
Pierce
Τώρα που το ξανασκέφτομαι , ίσως όχι. Μόνο μια 69.gif . Όποιον βλέπω με παραπάνω, διαλέγω μια και διαγράφω στην τύχη τις άλλες.

Aν και έχει αναφερθεί ήδη από τον Leonkalf , για όποιο aspect του παιχνιδιού διαβάζουμε τον guru http://efctheblog.gr/ aka Thrylos7.
Conan1982
QUOTE (Pierce @ Oct 14 2015, 22:31 ) *
Aν και έχει αναφερθεί ήδη από τον Leonkalf , για όποιο aspect του παιχνιδιού διαβάζουμε τον guru http://efctheblog.gr/ aka Thrylos7.


Δεν το ήξερα αυτό το σάιτ, τρομερή δουλειά ο τύπος.

Εγώ έχω κάνει και τις 15 ομάδες που δικαιούμαι. Έχω διάφορες κατηγορίες, 2-3 που τις θεωρώ αρκετά καλές και ψαγμένες και άλλες "πειραματικές" (μικτές Ολυμπιακού-Παναθηναϊκού, με έλληνες, με φτηνούς παίκτες, με ταλαντούχους κλπ.)

Πάντως έχω μερικές σταθερές
Στους παίκτες με μεγάλη αξία: Βέσελι, Ροτσέστι, Πρίντεζης και Σβεντ
Στους παίκτες με μεσαία αξία Μπουρούσης, Βεζνέκοφ, Κάλινιτς (είναι το στοίχημα μου)
Στους παίκτες με μικρή αξία Κλαβέρ και Παπαπέτρου
και στους παίκτες που χρησιμοποιώ για να συμπληρώσω όταν δεν έχω αρκετά χρήματα Τσαϊρέλης και Αθήναιου που τους ξέρω και θεωρώ ότι στην αρχή τουλάχιστον θα έχουν ρόλο και θα ανεβάσουν την αξία τους.
RipCity
Νομίζω ένα από τα συνήθη λάθη είναι πχ η απόκτηση παικτών όπως ο Πρίντεζης. Η αξία του είναι 73. Αυτό σημαίνει av.rating 73/4=18.25, άντε πες 16.5 ότι χρειάζεται και πως ο Ολυμπιακός θα νικάει όλα τα παιχνίδια για να παίρνει το 10%.

Ο Πρίντεζης που δεν είναι ριμπάουντερ καλός κι ούτε συνεισφέρει σημαντικά κάπου αλλού πλην του σκορ δεν φτάνει ποτέ σε αυτά τα επίπεδα. Πέρυσι είχε 13.2 κι είναι το καλύτερό του αυτό.

Η αξία του σύντομα θα φτάσει κοντά στα 60 και θα βγεις χαμένος.
Conan1982
QUOTE (RipCity @ Oct 15 2015, 10:05 ) *
Νομίζω ένα από τα συνήθη λάθη είναι πχ η απόκτηση παικτών όπως ο Πρίντεζης. Η αξία του είναι 73. Αυτό σημαίνει av.rating 73/4=18.25, άντε πες 16.5 ότι χρειάζεται και πως ο Ολυμπιακός θα νικάει όλα τα παιχνίδια για να παίρνει το 10%.

Ο Πρίντεζης που δεν είναι ριμπάουντερ καλός κι ούτε συνεισφέρει σημαντικά κάπου αλλού πλην του σκορ δεν φτάνει ποτέ σε αυτά τα επίπεδα. Πέρυσι είχε 13.2 κι είναι το καλύτερό του αυτό.

Η αξία του σύντομα θα φτάσει κοντά στα 60 και θα βγεις χαμένος.


Ναι, έχεις ένα δίκιο φυσικά στον συλλογισμό σου. Αλλά έχω την αίσθηση ότι τώρα στην αρχή θα έχει αυξημένη συμμετοχή και είναι ευκαιρία να ανεβάσει την αξία του.
AJSlaughter6
QUOTE(Conan1982 @ Oct 15 2015, 11:00 ) *
Ναι, έχεις ένα δίκιο φυσικά στον συλλογισμό σου. Αλλά έχω την αίσθηση ότι τώρα στην αρχή θα έχει αυξημένη συμμετοχή και είναι ευκαιρία να ανεβάσει την αξία του.

μπορω να πω τον κωδικο της λιγκας σε εναν φιλο μου;;
Gkos
QUOTE (AJSlaughter6 @ Oct 15 2015, 13:32 ) *
μπορω να πω τον κωδικο της λιγκας σε εναν φιλο μου;;


Μπα,αφού είναι μυστικός smiley.gif smiley.gif smiley.gif

Μα τι ρωτάς ??? blink.gif
AJSlaughter6
QUOTE(Gkos @ Oct 15 2015, 13:42 ) *
Μπα,αφού είναι μυστικός smiley.gif smiley.gif smiley.gif

Μα τι ρωτάς ??? blink.gif

χαχαχα σορυ νομιζα οτι οντως ειναι μονο για το φορουμ
giorgos14
QUOTE(AJSlaughter6 @ Oct 15 2015, 11:43 ) *
χαχαχα σορυ νομιζα οτι οντως ειναι μονο για το φορουμ



πες του να κανει λογαριασμο στο φορουμ για να ειμαστε ολοι χαρουμενοι smiley.gif
Gkos
QUOTE (AJSlaughter6 @ Oct 15 2015, 13:43 ) *
χαχαχα σορυ νομιζα οτι οντως ειναι μονο για το φορουμ



Nαι αλλά το φόρουμ δεν είμαι μυστικό smiley.gif

Πες του να μπει να πει ένα γεια και μετά smiley.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.