Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Volleyball
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Άλλα αθλήματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
MAVROGATA
Αγαπημένο σαν άθλημα(για αρκετούς)αλλά όχι τόσο εμπορικό και διαδεδομένο,όπως τα αθλήματα μπάσκετ και ποδόσφαιρο!Ασχολήθηκα με το volley σχεδόν απο σπόντα και έφτασα σε σημείο να το λατρέψω biggrin.gif !Ξεκίνησα σε ομάδα,θεορώντας το σαν άθλημα αρκετά εύκολο αφού νόμιζα πως το γνώριζα,μέσω του σχολείου,πού λίγο πολύ όλοι μας έχουμε παίξει!!!Κι όμως διαψεύτηκα απο την πρώτη κιόλας προπόνηση... rolleyes.gif !Μπορεί να μην απαιτείτε τόσο η αντοχή ενός παίκτη,αλλά στις τεχνικές του είναι αρκετά δύσκολο!Αγαπημένος μου παίκτης:Nίκος Ρουμελιώτης(καρφί)που παίζει με την ομάδα της Πάτρας 77.gif !!! thumbsup.gif
penny_1
Αν θυμασαι πιο παλια κ το βολευ ηταν σε πολυ καλυτερη μοιρα απ οτι ειναι τωρα δλδ κ πιο εμπορικο ηταν κ γενικα το παρακολουθουσε περισσοτερο ο κοσμος.Ομως αυτη τη στιγμη οπως κ το μπασκετ εχει πεσει κ αυτο-απλα εχει πεσει περισσοτερο-κ ολα αυτα γιατι ολα τα φωτα κ τα λεφτα εχουν πεσει στο ποδοσφαιρο.
Δε χρειαζονται ολα τα αθληματα αντοχη.....καθενα εχει τις απαιτησεις του κ τις δυσκολιες του.
MAVROGATA
Είναι παρεξηγημένο σαν άθλημα πιστεύω!!!Απο τους περισσότερους θεωρείτε πανεύκολο και δεν έχω ακούσει λίγες φορές πως δεν καταλαβαίνουν τον σκοπό του "παιχνιδιού"!!Στην ουσία και γώ ήμουν μέσα σε αυτούς μέχρι που αποδείχτηκε το αντίθετο wink.gif !!Θα μου άρεσε πολύ να το δώ ξανά στη καλή μοίρα που ήταν παλιά...!!!
penny_1
Δεν πιστευω οτι ειναι παρεξηγημενο.Βασικα πιστευω οτι δεν υπαρχουν αθληματα-ειδικα τα ομαδικα-που να ειναι παρεξηγημενα.Βασικα ολα τα αθληματα εχουν καποιο σκοπο.Δεν νομιζω οτι ειναι τοσο δυσκολο να καταλαβεις το σκοπο του.Για μενα ειναι δυσκολο να καταλαβω τισ τακτικες του-αν υπαρχουν φυσικα- και τα συστηματα που μπορει να εφαρμοσει ενας προπονητης σε εναν αγωνα.
Μακαρι να ηταν σε καλυτερη μοιρα πολυ περισσοτερα αθληματα.Αλλα οταν γινονται ολα για χαρη των χρηματων......τοτε αυτο γινεται πολυ δυσκολο εως αδυνατο.
Το βολευ ειναι πολυ ωραιο αθλημα κ απ τα λιγα που απ την μια στιγμη στην αλλη μπορουν να ερθουν ολα τουμπα αλλα οπως ειπα δεν εχει χρημα......


Καταστρεφεται ο αθλητισμος λογο των χρηματων.......Αν αυτο δεν ειναι λαθος τοτε τι ειναι´?????????????
sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif
MAVROGATA
Με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνη στο οτι το χρήμα καταστρέφει τον αθλητισμό,όπως επίσης όμως μπορεί να τον βοηθήσει κιόλας!!Τακτικές υπάρχουν και μάλιστα αρκετές όσο αναφορά το volley,ξεκινώντας απο τις πιο βασικές που είναι τα συστήματα(που βεβαίως και υπάρχουν και στο volley) και καταλήγωντας στη "πιο απλή"(οσο απλη μπορεί να γίνει δλδ),που είναι το να μάθεις να "προβλέπεις" τις κινήσεις της αντίπαλης ομάδας μέσω της πορείας που θα πάρει η μπάλα wink.gif !!!
IraTmac
το βόλλευ είναι υποτιμημένο άθλημα στην Ελλάδα. είναι ωραιότατο και θεαματικό, άρχισα να το παρακολουθώ όταν ο αρης είχε καλή ομάδα με έναν φαλακρό ψηλό που ήταν απίστευτος παίκτης (δεν έχω κι απίστευτες γνώσεις σε αυτό το άθλημα, δεν θυμάμαι όνομα...), και συνεχίζω φανατικά μιας και η ομάδα μου είναι η καλύτερη στην Ευρώπη, άσχετα αν θα σηκώσει την κούπα ή όχι.

θα γίνει σφαγή για τα εισητήρια στο Final 4 του Champions League που θα διεξαχθεί στη Θεσσαλονίκη αλλά ελπίζω οτι θα είμαι από τους τυχερούς.

τον αγαπημένο μου παίκτη (πλην Ηρακλή, γιατί εκεί όλοι αγαπημένοι μου είναι tongue.gif) θα τον δείτε σε λίγο, ανεβάζω τη φωτό του.
IraTmac
υποκλίνομαι στον υπέρτατο:



Wisjmans!! 77.gif 41.gif

Είναι Βέλγος, έπαιξε στην Ματσεράτα όταν πήρε το Τσάμπιονς Λιγκ, κέρδισε μόνος του τον Ηρακλή στον ημιτελικό τότε και είναι τρομερός παίκτης.
IraTmac
τώρα που ζεστάθηκα πάρτε και έναν παιχταρά του ΚΑ.ΠΟ.Τ.Ε. μιλάμε για πολύ καλό παίχτη, αλλά όχι σαν τον Βέλγο εννοείται.



υγ. τα αρχικά αν δεν τα βγάλετε από το πόστ μου στο μπάσκετ του οσφπ, ρωτήστε με.
IraTmac
http://www.cev.lu/mmp/online/website/main_...44/3458_EN.html

η κυριαρχία του Ήρα σε πρώτο πλάνο.
IraTmac
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 14 αγώνες)

1. Ηρακλής 39 42-8
2. Ολυμπιακός 34 36-10
3. Παναθηναϊκός 27 31-19
4. Πανελλήνιος 26 31-21
5. ΕΑ Πατρών 24 29-23
6. ΠΑΟΚ 24 30-24
7. ΑΕ Νίκαια 19 26-31
8. Παγκράτι 18 25-32
9. Ορεστιάδα 17 24-32
10. Ρέθυμνο 9 14-34
11. Μίλωνας 8 16-40
12. Εθνικός Αλεξ. 7 10-38
IraTmac
QUOTE (IraTmac @ Feb 5 2005, 12:35 AM)
άρχισα να το παρακολουθώ όταν ο αρης είχε καλή ομάδα με έναν φαλακρό ψηλό που ήταν απίστευτος παίκτης (δεν έχω κι απίστευτες γνώσεις σε αυτό το άθλημα, δεν θυμάμαι όνομα...),

κι επιβεβαιώνω:



το όνομα του καράφλα αναζητείται ακόμα πάντως...
MAVROGATA
QUOTE (IraTmac @ Feb 5 2005, 12:35 AM)
το βόλλευ είναι υποτιμημένο άθλημα στην Ελλάδα. είναι ωραιότατο και θεαματικό, άρχισα να το παρακολουθώ όταν ο αρης είχε καλή ομάδα με έναν φαλακρό ψηλό που ήταν απίστευτος παίκτης (δεν έχω κι απίστευτες γνώσεις σε αυτό το άθλημα, δεν θυμάμαι όνομα...), και συνεχίζω φανατικά μιας και η ομάδα μου είναι η καλύτερη στην Ευρώπη, άσχετα αν θα σηκώσει την κούπα ή όχι.

θα γίνει σφαγή για τα εισητήρια στο Final 4 του Champions League που θα διεξαχθεί στη Θεσσαλονίκη αλλά ελπίζω οτι θα είμαι από τους τυχερούς.

τον αγαπημένο μου παίκτη (πλην Ηρακλή, γιατί εκεί όλοι αγαπημένοι μου είναι tongue.gif) θα τον δείτε σε λίγο, ανεβάζω τη φωτό του.

Σίγουρα είναι ένα υποτιμημένο άθλημα και πιστεύω όχι μόνο στην Ελλάδα!!!Απ'τον Ηρακλή ξεχωρίζω τον Andrej Κravarik και τον Tondor Baev!!!Δεν βγάζω βέβαια στην απ'εξω τον Stanley Clayton γιατί κι αυτός είναι μεγάλος παίκτης,αλλά έχω παρακολουθήσει σε περισσότερα μάτς τους άλλους δύο!!!Σαν ομάδα έχετε δυο φοβερές επιθέσεις και αν προστεθεί και ο Stanley τρείς ακαταμάχητες wink.gif !!!Πολύ καλός είναι και ο αργεντίνος παίκτης του ολυμπιακού(πλέον)ο Μilinkovits!Έχει φοβερες επιθέσεις κατά τη γνώμη μου!!!Έχουμε όμως και πολύ καλούς έλληνες παίκτες,όπως οι Ρουμελιώτης,Γκιούρδας,Πανταλέων,Δημητρακό
ουλος,Τσακιρόπουλος,Αρμενάκης και αρκετοί άλλοι biggrin.gif !!!
IraTmac
Ούτε στην Κρήτη σταμάτησε το αήττητο σερί του Ηρακλή στο φετινό πρωτάθλημα της Α1 βόλεϊ των ανδρών. Στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής, ο «γηραιός» πέρασε ένα εύκολο απόγευμα απέναντι στο Ρέθυμνο, νίκησε με 3-0 (25-22, 25-19, 25-17) σετ και συνεχίζει απτόητος την πορεία του προς την κατάκτηση της πρώτης θέσης στην κανονική περίοδο. Σε ρυθμό ρελαντί επικράτησε ο Παναθηναϊκός στη Νέα Σμύρνη του γηπεδούχου Μίλωνα με 3-0 (25-13, 25-15, 25-17) σετ και εδραίωσε τη θέση του στην πρώτη τετράδα. Την Κυριακή, ο ΠΑΟΚ υποδέχεται την ΑΕ Νίκαια και τη Δευτέρα ο Ολυμπιακός φιλοξενείται από το Παγκράτι. Οι αναμετρήσεις Πανελλήνιος-Ορεστιάδα και Εθνικός Αλεξανδρούπολης-ΕΑ Πατρών αναβλήθηκαν λόγω της μη μετάβασης των φιλοξενούμενων στις έδρες των αντιπάλων τους, εξαιτίας της κακοκαιρίας και θα διεξαχθούν την Τρίτη (16:00) και την Τετάρτη (17:00) αντίστοιχα.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα της 15ης ημέρας:

Ρέθυμνο-Ηρακλής 0-3 (22-25, 19-25, 17-25)
Μίλωνας-Παναθηναϊκός 0-3 (13-25, 15-25, 17-25)
ΠΑΟΚ-ΑΕ Νίκαια 6/2
Παγκράτι-Ολυμπιακός 7/2
Εθνικός Αλεξ.-ΕΑ Πατρών αναβλήθηκε
Πανελλήνιος-Ορεστιάδα αναβλήθηκε

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 15 αγώνες)
1. Ηρακλής 45-8 42
2. Ολυμπιακός 36-10 34
3. Παναθηναϊκός 34-18 30
4. Πανελλήνιος 31-21 26
5. ΠΑΟΚ 30-24 24
6. ΕΑ Πατρών 29-23 24
7. ΑΕ Νίκαια 26-31 19
8. Παγκράτι 25-32 18
9. Ορεστιάδα 24-32 17
10. Ρέθυμνο 14-40 9
11. Μίλωνας 16-43 8
12. Εθνικός Αλεξ. 10-38 7

* Ο Ολυμπιακός, ο Πανελλήνιος, ο ΠΑΟΚ, η ΕΑ Πατρών, η ΑΕ Νίκαια, το Παγκράτι, η Ορεστιάδα και ο Εθνικός Αλεξ. έχουν από έναν αγώνα λιγότερο.
MAVROGATA
Eίστε μπροστά με αρκετή διαφορά απ'οτι βλέπω wav.gif !Το αξίζατε πάντως,στα ματς που είδα την ομάδα σου,ομολογώ πως το volley που έπαιζαν ήταν άψογο!!!Αν δεν είχαν και τα σερβίς που πήγαιναν φιλέ,θα ήταν όλα just perfect!!!Είναι κάτι που δεν μπορώ να καταλάβω κυρίως στους παίκτες της Α1!!!Όταν η μπάλα απ'το σερβίς τους,πηγαίνει φιλέ!!Αυτό είναι καθαρή βλακεία του παίκτη και πιστεύω πως τουλάχιστο απ'τους παίκτες της Α1 δεν θα έπρεπε να το βλέπουμε(όχι τόσο συχνά δλδ)!!! wink.gif
IraTmac
λοιπόν, θα διαφωνήσω.

πέρα από τον Tom Hoff, του οποίου τα σερβις είναι παιδικά, που άλλωστε δεν είναι αυτή η δουλειά του, όλοι οι άλλοι παίκτες έχουν άψογο σερβις. οι Kravarik, Stanley, Ball, Γκιούρδας, Μπάεφ έχουν ΦΟΝΙΚΑ σερβις, ειδικά ο Stanley καιάλιστα όπως θα δεις πιο πάνω, έχουμε 4 σέρβερ στους πρώτους 11 της Ευρώπης.

το αδύνατό μας σημείο είναι η υποδοχή κι αν χάσουμε το Τσαμπί θα φταίει αυτή. ο Brooks έχει γεράσει και είναι "λίγος" πλέον για λίμπερο σε
κορυφαία ομάδα της Ευρώπης. επίσης μια μικρή αδυναμία είναι ο μέσος όρος ηλικίας των παικτών, γιατί οι περισσότεροι είναι 32-33-34... αλλά με δεδομένο οτι "γλυτώσαμε" δύο φάσεις μέσω της απευθείας πρόκρισης στον Final 4 ως διοργανώτριας ομάδας, δεν νομίζω οτι θα μας επηρρεάσει.

στον Ελληνικό χώρο, δεν το συζητάω. αν θέλουμε κάνουμε το double.
MAVROGATA
QUOTE (IraTmac @ Feb 6 2005, 02:44 PM)
λοιπόν, θα διαφωνήσω.

πέρα από τον Tom Hoff, του οποίου τα σερβις είναι παιδικά, που άλλωστε δεν είναι αυτή η δουλειά του, όλοι οι άλλοι παίκτες έχουν άψογο σερβις. οι Kravarik, Stanley, Ball, Γκιούρδας, Μπάεφ έχουν ΦΟΝΙΚΑ σερβις, ειδικά ο Stanley καιάλιστα όπως θα δεις πιο πάνω, έχουμε 4 σέρβερ στους πρώτους 11 της Ευρώπης.

το αδύνατό μας σημείο είναι η υποδοχή κι αν χάσουμε το Τσαμπί θα φταίει αυτή. ο Brooks έχει γεράσει και είναι "λίγος" πλέον για λίμπερο σε
κορυφαία ομάδα της Ευρώπης. επίσης μια μικρή αδυναμία είναι ο μέσος όρος ηλικίας των παικτών, γιατί οι περισσότεροι είναι 32-33-34...

To οτι τα σερβίς τους είναι φονικά δεν το αμφισβητώ!!!Είναι φονικά όταν όμως περάσουν το φιλέ wink.gif !Δεν σου λέω πως γίνεται συνέχεια αυτό,εγώ μίλησα γενικά για τους παίκτες που παίζουν σε μεγάλες ομάδες και κάνουν λάθη όπως αυτό!Όταν λες πως δεν είναι αυτή η δουλειά του τι εννοείς?Στο volley πρέπει να ξέρεις να παίζεις όλες τις θέσεις,ανεξάρτητα στο τι ειδικεύεσαι!!!Η υποδοχή είναι το πιο σημαντικό στο volley!!!Τα περισσότερα εξαρτιόνται απο αυτή!Αν βγεί καλή υποδοχή,τότε θα στρωθεί σωστή πάσα για επίθεση!Πράγμα απαραίτητο,για σπάσιμο της υποδοχής της αντίπαλης ομάδας,με αποτέλεσμα κακής ή ακόμη καλύτερα,ανύπαρκτης επίθεσης προς εσάς!!!Δεν μπορεί οπότε το μείον σας να είναι στην υποδοχή,γιατί τότε δεν θα μπορούσατε να φτάσετε τόσο ψηλά πιστεύω cool.gif !!!
IraTmac
QUOTE
Όταν λες πως δεν είναι αυτή η δουλειά του τι εννοείς?Στο volley πρέπει να ξέρεις να παίζεις όλες τις θέσεις,ανεξάρτητα στο τι ειδικεύεσαι!!!


ναι σωστά. αλλά ο Χοφ παίζει κεντρικός, και είναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ μπλοκέρ. επίσης όταν καρφώνει σε πρώτο χρόνο (συνήθως) είναι επικίνδυνος! αν σε βρει η μπάλα στη μάπα βλέπεις πουλάκια... shot.gif νομίζω οτι αυτά αρκούν, κανείς δεν είναι τέλειος σε όλα κι όταν έχεις 5 ασταμάτητους σέρβερ δεν σε πειράζει αν ο 6ος παίκτης απλώς περνά τη μπάλα. αυτό εννοούσα, "δεν είναι η δουλειά του". ο προπονητής όταν έψαχνε κεντρικό προτίμησε έναν σούπερ μπλοκέρ και σκόρερ χωρίς να νοιάζεται για το σερβίς.

QUOTE
Η υποδοχή είναι το πιο σημαντικό στο volley!!!Τα περισσότερα εξαρτιόνται απο αυτή!Αν βγεί καλή υποδοχή,τότε θα στρωθεί σωστή πάσα για επίθεση!Πράγμα απαραίτητο,για σπάσιμο της υποδοχής της αντίπαλης ομάδας,με αποτέλεσμα κακής ή ακόμη καλύτερα,ανύπαρκτης επίθεσης προς εσάς!!!Δεν μπορεί οπότε το μείον σας να είναι στην υποδοχή,γιατί τότε δεν θα μπορούσατε να φτάσετε τόσο ψηλά πιστεύω  cool.gif !!!


εδώ συμφωνώ στο πρώτο σκέλος (περί υποδοχής). αλλά πρόσεξε ποιά είναι η διαφορά στον Ήρα. ΠΑΡΟΤΙ η υποδοχή είναι μετριότατη, ο ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ, αντικειμενικά κορυφαίος πασαδόρος (μαζί με τον Γκρμπιτς) στην Ευρώπη, ο Lloy Ball, διορθώνει την στραβή υποδοχή βγάζοντας καλή πάσα, ή ο Stanley κι ο Baev ΚΑΤΑΡΦΕΡΝΟΥΝ να καρφώσουν ακόμα κι αν δεν τους έρθει πολύ καλή πάσα. με λίγα λόγια η κλάση πασαδόρου και διαγωνίων ισοσταθμίζει την μέτρια υποδοχή μας.

πιστεύω οτι με άλλον παίκτη αντί του Μπρουκς (ακόμα και τον λίμπερο του Πάο) δεν θα μας σταματά ΚΑΝΕΙΣ.
MAVROGATA
QUOTE ("IraTmac")
ναι σωστά. αλλά ο Χοφ παίζει κεντρικός, και είναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ μπλοκέρ. επίσης όταν καρφώνει σε πρώτο χρόνο (συνήθως) είναι επικίνδυνος! αν σε βρει η μπάλα στη μάπα βλέπεις πουλάκια...  νομίζω οτι αυτά αρκούν, κανείς δεν είναι τέλειος σε όλα κι όταν έχεις 5 ασταμάτητους σέρβερ δεν σε πειράζει αν ο 6ος παίκτης απλώς περνά τη μπάλα. αυτό εννοούσα, "δεν είναι η δουλειά του". ο προπονητής όταν έψαχνε κεντρικό προτίμησε έναν σούπερ μπλοκέρ και σκόρερ χωρίς να νοιάζεται για το σερβίς.


Κοίτα δεν συμφωνώ σε αυτό!Όταν έχεις υψηλούς στόχους,δεν αρκείσε σε "μετριότητες"!Ναί μεν σε μια ομάδα ο ένας συμπληρώνει τον άλλο,αλλά όχι με αυτόν τον τρόπο!!!Στο κάτω κάτω δες το κι αλλιώς,το σερβίς δεν είναι μια θέση ή μια ειδίκευση,είναι κάτι που το μαθαίνεις απ'την αρχή και πρέπει να το ξέρουν όλοι οι παίκτες μιας ομάδας,όπως επίσης και την υποδοχή!!!Είναι πράγματα αλληλένδετα
τα οποία δεν μπορείς να αγνοήσεις και να επαναπαφτείς!!!Έτσι κι αλλιώς δεν είπαμε να είσαι τέλειος σε όλα,αλλα καλός σε όλες τις θέσεις,είναι κάτι που απαιτείτε!!!Γιατί σκέψου,αν είχε και ο Χόφ ένα πολύ καλό σερβίς και δεν υστερούσατε και στην άμυνα τότε...θα είσασταν άπιαστοι wink.gif !!!Γιατί λοιπόν να χάνεται αυτή την ευκαιρία,εφ'όσον μπορείτε...!!!



QUOTE ("IraTmac")
εδώ συμφωνώ στο πρώτο σκέλος (περί υποδοχής). αλλά πρόσεξε ποιά είναι η διαφορά στον Ήρα. ΠΑΡΟΤΙ η υποδοχή είναι μετριότατη, ο ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ, αντικειμενικά κορυφαίος πασαδόρος (μαζί με τον Γκρμπιτς) στην Ευρώπη, ο Lloy Ball, διορθώνει την στραβή υποδοχή βγάζοντας καλή πάσα, ή ο Stanley κι ο Baev ΚΑΤΑΡΦΕΡΝΟΥΝ να καρφώσουν ακόμα κι αν δεν τους έρθει πολύ καλή πάσα. με λίγα λόγια η κλάση πασαδόρου και διαγωνίων ισοσταθμίζει την μέτρια υποδοχή μας.

πιστεύω οτι με άλλον παίκτη αντί του Μπρουκς (ακόμα και τον λίμπερο του Πάο) δεν θα μας σταματά ΚΑΝΕΙΣ.


Αυτό ακριβώς,γιατί να σκέφτεστε το αν θα είχατε εναν καλύτερο λίμπερο...!Για φαντάσου λοιπόν,παίκτες κορυφαίους όπως οι Stanley,Baev,Kravarik...που έχουν την ικανόητα να μετατρέπουν μια μέτρια υποδοχή σε μια καλή επίθεση,τι επιθέσεις θα κάνουν όταν έχουν μια πολύ καλή υποδοχή!!!!!!!!Ούτε καν δεν θέλω να σκέφτομαι τον κακομοίρη λίμπερο της αντίπλαλης ομάδας tongue.gif !!!
IraTmac
QUOTE (MAVROGATA @ Feb 6 2005, 04:25 PM)
QUOTE ("IraTmac")
ναι σωστά. αλλά ο Χοφ παίζει κεντρικός, και είναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ μπλοκέρ. επίσης όταν καρφώνει σε πρώτο χρόνο (συνήθως) είναι επικίνδυνος! αν σε βρει η μπάλα στη μάπα βλέπεις πουλάκια...  νομίζω οτι αυτά αρκούν, κανείς δεν είναι τέλειος σε όλα κι όταν έχεις 5 ασταμάτητους σέρβερ δεν σε πειράζει αν ο 6ος παίκτης απλώς περνά τη μπάλα. αυτό εννοούσα, "δεν είναι η δουλειά του". ο προπονητής όταν έψαχνε κεντρικό προτίμησε έναν σούπερ μπλοκέρ και σκόρερ χωρίς να νοιάζεται για το σερβίς.


Κοίτα δεν συμφωνώ σε αυτό!Όταν έχεις υψηλούς στόχους,δεν αρκείσε σε "μετριότητες"!Ναί μεν σε μια ομάδα ο ένας συμπληρώνει τον άλλο,αλλά όχι με αυτόν τον τρόπο!!!Στο κάτω κάτω δες το κι αλλιώς,το σερβίς δεν είναι μια θέση ή μια ειδίκευση,είναι κάτι που το μαθαίνεις απ'την αρχή και πρέπει να το ξέρουν όλοι οι παίκτες μιας ομάδας,όπως επίσης και την υποδοχή!!!Είναι πράγματα αλληλένδετα
τα οποία δεν μπορείς να αγνοήσεις και να επαναπαφτείς!!!Έτσι κι αλλιώς δεν είπαμε να είσαι τέλειος σε όλα,αλλα καλός σε όλες τις θέσεις,είναι κάτι που απαιτείτε!!!Γιατί σκέψου,αν είχε και ο Χόφ ένα πολύ καλό σερβίς και δεν υστερούσατε και στην άμυνα τότε...θα είσασταν άπιαστοι wink.gif !!!Γιατί λοιπόν να χάνεται αυτή την ευκαιρία,εφ'όσον μπορείτε...!!!


αν υπάρχει παίκτης άψογος σε μπλοκ, πάσα, άμυνα, υποδοχή, καρφιά, σερβίς τότε μην χάνεις χρόνο, πάρε τηλέφωνο στον Λεώνη και πες του ποιός είναι να τον αγοράσουμε wink.gif

κοίτα, δεν έχουμε 300 μύρια ευρώ μπάτζετ. αν είχαμε, ίσως να πέρναμε και 6ο καλό σέρβερ. για μένα είναι άχρηστο ένα 6ο καλό σερβίς όταν έχεις ήδη 5. όπως επίσης όταν έχεις με άριστα το 10, πχ 9 στο σερβίς, 9 στον πασαδόρο και 6 στην υποδοχή, δεν θα βελτιώσεις το σερβίς, αλλά την υποδοχή wink.gif

αν ήταν έτσι θα έπαιρνέ η κάθε ομάδα 2 τερματοφύλακες στο ποδόσφαιρο για να μην της βάλουν γκολ. ο κάθε παίκτης, έχει τη δική του δουλειά μες στο γήπεδο. επίσης έχει τα θετικά και τα αρνητικά του. ο Στογιάκοβιτς είναι τρομερός σουτέρ, αλλά άθλιος αμυντικός. δεν μπορείς να χεις 6 τέλειους παίκτες ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ.

ο Χοφ πληρώνεται για να μπλοκάρει τις επιθέσεις των άλλων και να τους καρφώνει τη μπάλα στη μάπα. όχι για να κερδίζει άσσους στα σερβίς.

για να γίνει μια οικοδομή, ο αρχιτέκτονας τη σχεδιάζει, ο εργολάβος βρίσκει τους εργάτες, οι εργάτες χτίζουν και ο πελάτης πληρώνει. οκ, θα ήταν τέλειο να μπορούσε ένας άνθρωπος να πάρει ένα χαρτί να σχεδιάσει την κατοικία του, να πάρει τα τούβλα και να τα βάλει το ένα πάνω στο άλλο και να φτιάξει το σπίτι, αλλά δεν γίνεται έτσι. ο καθένας κάνει κάτι και συνδράμει στο τελικό αποτέλεσμα.

ο Stanley σερβίρει, ο Brooks βγάζει άμυνα (λέμε τώρα), ο Ball πασάρει, ο Baev καρφώνει κι ο Hoff μπλοκάρει. αυτό δεν σημαίνει οτι δεν ξέρουν να κάνουν και τις άλλες δουλειές, αλλά κάνουν αυτό που ξέρουν καλύτερα. γι' αυτό υπάρχουν οι θέσεις.

γιατί κι εγώ αν αρχίσω να χτίζω θα φτιάξω ένα σπίτι, αλλά ως τότε θα χουμε κατοικήσει στο φεγγάρι. 69.gif οπότε φωνάζω τον χτίστη που είναι δουλειά του και με εξυπηρετεί.

κοιτάει ο MASTER Λεώνης τον πάγκο του που είναι καθισμένοι οι παίκτες και λέει "τί σερβίς έχουμε?" "τον στάνλευ, τον κράβαρικ, τον μπάεφ κλπ. Α ωραία είμαστε." "ποιός θα κάνει άμυνα? ο Μπρουκς, οκ κι εδώ". "ποιός θα μπλοκάρει και θα καρφώνει? Δεν έχουμε. Πάρε τηλέφωνο τον πρόεδρα και πες του οτι θέλω τον Χοφ". έρχεται κι ο Χοφ, έτοιμο το puzzle, έρχεται η ΚΑ.ΠΟ.Τ.Ε., καλώς τα παιδιά, 3-0. πάμε στο κοτέτσι της στου Ρέντυ, 1-3. άντε και του χρόνου. icon_wave.gif

αυτά τα ολίγα biggrin.gif
MAVROGATA
QUOTE (IraTmac @ Feb 6 2005, 05:57 PM)
αν υπάρχει παίκτης άψογος σε μπλοκ, πάσα, άμυνα, υποδοχή, καρφιά, σερβίς τότε μην χάνεις χρόνο, πάρε τηλέφωνο στον Λεώνη και πες του ποιός είναι να τον αγοράσουμε  wink.gif

κοίτα, δεν έχουμε 300 μύρια ευρώ μπάτζετ. αν είχαμε, ίσως να πέρναμε και 6ο καλό σέρβερ. για μένα είναι άχρηστο ένα 6ο καλό σερβίς όταν έχεις ήδη 5. όπως επίσης όταν έχεις με άριστα το 10, πχ 9 στο σερβίς, 9 στον πασαδόρο και 6 στην υποδοχή, δεν θα βελτιώσεις το σερβίς, αλλά την υποδοχή  wink.gif

αν ήταν έτσι θα έπαιρνέ η κάθε ομάδα 2 τερματοφύλακες στο ποδόσφαιρο για να μην της βάλουν γκολ. ο κάθε παίκτης, έχει τη δική του δουλειά μες στο γήπεδο. επίσης έχει τα θετικά και τα αρνητικά του. ο Στογιάκοβιτς είναι τρομερός σουτέρ, αλλά άθλιος αμυντικός. δεν μπορείς να χεις 6 τέλειους παίκτες ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ.

ο Χοφ πληρώνεται για να μπλοκάρει τις επιθέσεις των άλλων και να τους καρφώνει τη μπάλα στη μάπα. όχι για να κερδίζει άσσους στα σερβίς.

για να γίνει μια οικοδομή, ο αρχιτέκτονας τη σχεδιάζει, ο εργολάβος βρίσκει τους εργάτες, οι εργάτες χτίζουν και ο πελάτης πληρώνει. οκ, θα ήταν τέλειο να μπορούσε ένας άνθρωπος να πάρει ένα χαρτί να σχεδιάσει την κατοικία του, να πάρει τα τούβλα και να τα βάλει το ένα πάνω στο άλλο και να φτιάξει το σπίτι, αλλά δεν γίνεται έτσι. ο καθένας κάνει κάτι και συνδράμει στο τελικό αποτέλεσμα.

ο Stanley σερβίρει, ο Brooks βγάζει άμυνα (λέμε τώρα), ο Ball πασάρει, ο Baev καρφώνει κι ο Hoff μπλοκάρει. αυτό δεν σημαίνει οτι δεν ξέρουν να κάνουν και τις άλλες δουλειές, αλλά κάνουν αυτό που ξέρουν καλύτερα. γι' αυτό υπάρχουν οι θέσεις.

γιατί κι εγώ αν αρχίσω να χτίζω θα φτιάξω ένα σπίτι, αλλά ως τότε θα χουμε κατοικήσει στο φεγγάρι.  69.gif  οπότε φωνάζω τον χτίστη που είναι δουλειά του και με εξυπηρετεί.

κοιτάει ο MASTER Λεώνης τον πάγκο του που είναι καθισμένοι οι παίκτες και λέει "τί σερβίς έχουμε?" "τον στάνλευ, τον κράβαρικ, τον μπάεφ κλπ. Α ωραία είμαστε." "ποιός θα κάνει άμυνα? ο Μπρουκς, οκ κι εδώ". "ποιός θα μπλοκάρει και θα καρφώνει? Δεν έχουμε. Πάρε τηλέφωνο τον πρόεδρα και πες του οτι θέλω τον Χοφ". έρχεται κι ο Χοφ, έτοιμο το puzzle, έρχεται η ΚΑ.ΠΟ.Τ.Ε., καλώς τα παιδιά, 3-0. πάμε στο κοτέτσι της στου Ρέντυ, 1-3. άντε και του χρόνου.  icon_wave.gif

αυτά τα ολίγα biggrin.gif

Και σου ξαναλέω πως δεν χρειάζεται καμία ομάδα τέλειους παίκτες,αλλά καλούς σε όλες τις θέσεις!Το σερβίς άλλωστε όπως είπα δεν είναι θέση ειδίκευσης είναι κάτι που απ'τα πρώτα κιόλας βήματα σου στο volley σε "πρίζουν"να το μάθεις και να το μάθεις καλά!Όπως υποδοχή ναι μέν γνωρίζει πιο καλά το λίμπερο,αλλά πρέπει να γνωρίζουν και οι υπόλοιποι παίκτες διότι η μπάλα δεν χτυπάει μόνο στο 6άρι!!!Άν το πάμε έτσι οκ,ας πάρετε έναν παίκτη φοβερό σε επιθέσεις αλλά όχι και τόσο καλό σε άμυνα μιας και δεν είναι η "δουλειά"του και όποτε πέφτει επίθεση επάνω του,να χάνεται πολύτιμους πόντους!Καλό?Δε νομίζω...!Συμφωνώ πως ο κάθε παίκτης έχει τη "δουλειά" του μεσα στο τερέν,αλλά το σερβίς είναι μια γενική δουλειά,που πρέπει να μπορούν να ανταπεξέλθουν όλοι(οι παίκτες) wink.gif !!Αυτά τα όντως ολίγα tongue.gif !!!
IraTmac
QUOTE (MAVROGATA @ Feb 7 2005, 12:05 AM)
Άν το πάμε έτσι οκ,ας πάρετε έναν παίκτη φοβερό σε επιθέσεις αλλά όχι και τόσο καλό σε άμυνα μιας και δεν είναι η "δουλειά"του και όποτε πέφτει επίθεση επάνω του,να χάνεται πολύτιμους πόντους!Καλό?

φυσικά καλό, αν είχαμε 5 καλούς αμυντικούς.

ΚΑΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ δεν έχει 6 καλούς σέρβερ. άρα είμαι περήφανος που η δική μου έχει 5 εξαιρετικούς κι έναν μέτριο.

άλλος παιχταράς που ξέχασα να αναφέρω ήταν ο Γκρανβορκά. αυτός ήταν κορυφή.

όσο για τον Μιλίνκοβιτς. καλός παίκτης. στον Ηρακλή θα γυάλιζε πάγκο όμως. υπάρχουν βέβαια και κάτι κοιμισμένοι σαν τον εκφωνητή στο ΚΑ.ΠΟ.Τ.Ε. - Ηρακλής, που έλεγε κάθε 5 λεπτά "μεγάλος παίκτης ο Μιλίνκοβιτς", "παγκόσμιας κλάσης ο Αργεντίνος", "αστέρι του παγκοσμίου βόλλευ".

και φυσικά στο τέλος που σπάγαμε πλάκα κερδίζοντας 1-3 σετ, μας έκανε την τιμή και είπε "επίσης παγκόσμιας κλάσης είναι ΚΑΙ ο Στάνλει". ΑΝΤΕ ΡΕ, ΜΗ ΜΕ ΤΟ ΛΕΣ! ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ? ΕΥΓΕ 41.gif 41.gif

έχεις μπροστά σου τους 5 (όχι ο Μπρουκς) καλύτερους παίκτες στην Ευρώπη ΚΑΙ ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΑΙΜΟΥ ΜΙΛΙΝΚΟΒΙΤΣ?

και το τονίζω:

ο τρομερός παιχταράς Μιλίνκοβιτς είναι ο Σέρβος, ΟΧΙ αυτός ο συνταξιούχος Αργεντίνος που ψώνισε ο Κόκκαλης.
MAVROGATA
laugh.gif Eίναι καλός παίκτης ο Μιλίνκοβιτς ρε σύ!!!Στους ολυμπιακούς ήταν αυτός (άντε και ο Guetta) που κράτησε την ομάδα του μέσα στην 8άδα!!!Όσο για την ομάδα σου,δεν αμφισβητώ το οτι είναι πάρα πολύ καλό το team απλά σου λέω πως θα μπορούσατε να είσασταν άπιαστοι wink.gif !!!
IraTmac
αν είστε ικανοποιημένοι, εμένα δε μου πέφτει λόγος.

η ομάδα μου θα είναι άπιαστη αν αντικατασταθεί ο Μπρουκς.
MAVROGATA
Άντε με το καλό λοιπόν!Ξού Μπρούκς... biggrin.gif !!!
IraTmac
σήμερα έχει Ολυμπιακός - Μπάοκ σε τηλεοπτική μετάδοση από την ΕΤ1 στις 6. ο γηπεδούχος προσπαθεί να μειώσει την διαφορά από τον πρώτο και αήττητο Ηρακλή, ενώ ο Μπάοκ να διατηρηθεί στην τετράδα ή ακόμα και να πάει στην τρίτη θέση περνώντας τον Πάο.
IraTmac
ορίστε τί διάβασα στο Μέτροσπορ και μου πεσαν τα μαλλιά...:

Από το Αλεξάνδρειο στο «Παλατάκι» το φάιναλ φορ του βόλεϊ


Η συναυλία της Δέσποινα Βανδή στο Αλεξάνδρειο από την ΚΑΕ Αρης «έφαγε» το φάιναλ φορ του Τσάμπιονς Λιγκ του Ηρακλή, που τελικά έδωσε χαστούκι με το... Παλατάκι που πιθανόν θα είναι το γήπεδο που θα φιλοξενήσει το φάιναλ φορ της διοργάνωσης. Από μηχανής θεός ο ΠΑΟΚ σώζει την κατά στάση και βοηθάει ώστε η Θεσσαλονίκη και το ελληνικό βόλεϊ να αποφύγει το ρεζιλίκι λίγες ώρες πριν η αντιπροσωπεία της CEV έρθει στην πόλη. Τρικλοποδιά στα σχέδια του Ηρακλή για την διοργάνωση του φάιναλ φορ του Τσάμπιονς Λιγκ έβαλε η Ελληνίδα ποπ σταρ Δέσποινα Βανδή με αφορμή και την παρουσία της στη φιλανθρωπική συναυλία που θα πραγματοποιηθεί στο Αλεξάνδρειο Μέλαθρο στις 23 Μαρτίου τρεις ημέρες πριν και την έναρξη του φάιναλ φορ του Τσάμπιονς Λιγκ. Εμπνευστής και διοργανωτής της συναυλίας που έχει φιλανθρωπικό σκοπό αφού τα έσοδα θα διατεθούν τα αυτιστικά παιδιά ο βουλευτής και πρώην τεχνικός της ομάδας μπάσκετ του Αρη Γιάννης Ιωαννίδης. Γεγονός που ενόχλησε τη διοίκηση του Ηρακλή που θα έπρεπε μέχρι και τις 25 Μαρτίου να έχει τα πάντα στο Αλεξάνδρειο Μέλαθρο έτοιμα προκειμένου η διοργάνωση που θα φιλοξενηθεί για πρώτη φορά στην Θεσσαλονίκη να στεφθεί από απόλυτη οργανωτική επιτυχία. Η είδηση της συναυλίας έπεσε σαν βόμβα το βράδυ της Δευτέρας στον Ηρακλή χωρίς όμως κανείς από τον κίτρινο σύλλογο να την επιβεβαιώνει. Κάτι που έγινε χθες όταν δια στόματος του προέδρου της ΚΑΕ Γιάννη Δαμιανίδη ο Αρης παραδέχτηκε ότι θα συνεργαστεί με τον κ. Γιάννη Ιωαννίδη προκειμένου να πραγματοποιηθεί η εν λόγο συναυλία. «Η συναυλία θα γίνει κανονικά στο Αλεξάνδρειο, έχουν όλα συμφωνηθεί», δήλωσε ο Γιάννης Δαμιανίδης και συμπλήρωσε: «Είναι μια συναυλία με φιλανθρωπικό χαρακτήρα για τα αυτιστικά παιδιά την οποία διοργανώνει ο Γιάννης Ιωαννίδης» είπε κλείνοντας ο πρόεδρος της ΚΑΕ λίγη ώρα πριν συναντηθεί με τον πρόεδρο της Οργανωτικής Επιτροπής του Τσάμπιονς Λιγκ του Ηρακλή Γιάννη Τουσιάκη και τον πρόεδρο του Αλεξανδρείου Αγη Κυνηγόπουλο προκειμένου να βρεθεί η χρυσή τομή.

ΑΚΑΡΠΗ Η ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥΣΙΑΚΗ-ΔΑΜΙΑΝΙΔΗ-ΚΥΝΗΓΟΠΟΥΛΟΥ

Κατά τη διάρκεια της συνάντησης των εκπροσώπων των δύο συλλόγων διαπιστώθηκαν αρκετά προβλήματα αφού και οι δύο πλευρές επεδίωκαν να εξυπηρετήσουν τα συμφέροντα τους. Λόγω και των εμποδίων που προέβαλε ο Αρης ο οποίος και είναι και ο οικοδεσπότης του Αλεξανδρείου η συνάντηση δεν επέφερε τα αναμενόμενα αποτελέσματα.

ΚΙΝΗΣΗ ΜΑΤ ΑΠΟ ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟ-ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ ΑΠΟ ΚΑΤΣΑΡΗ

Την ίδια ώρα που ο πρόεδρος της ΚΑΕ Αρης Γιάννης Δαμιανίδης συζητούσε με τον Ιωάννη Τουσιάκη χωρίς στην ουσία θετικό αποτέλεσμα, ο πρόεδρος του ΓΣ Ηρακλή ετοίμαζε το εναλλακτικό σενάριο. Και πράγματι ο πρόεδρος του ΓΣ Ηρακλή κινήθηκε αστραπιαία. Πήγε στο γήπεδο του ΠΑΟΚ στην Πυλαία όπου και συναντήθηκε με τον πρόεδρο του ερασιτέχνη ΠΑΟΚ Θανάση Κατσαρή ο οποίος και δεν έφερε καμία αντίρρηση στο να διεξαχθεί το φάιναλ φορ στο Παλατάκι. Παράλληλα ο κ. Κατσαρής ενημέρωσε και τον πρόεδρο της ΚΑΕ ΠΑΟΚ κ. Πανελούδη ο οποίος και συμφώνησε με την διεξαγωγή του φάιναλ φορ του Τσάμπιονς Λιγκ στο Παλατάκι. Οι δύο πλευρές θα υπογράψουν σήμερα το συμβόλαιο της συνεργασίας τους.

ΠΩΣ ΘΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΉΣΟΥΝ ΤΗ ΑΛΛΑΓΗ ΕΔΡΑΣ

Αυτό που απομένει είναι οι άνθρωποι του Ηρακλή με την βοήθεια βέβαια και του προέδρου της ΕΟΠΕ θανάση Μπελιγράτη που φτάνει σήμερα να μπορέσουν να βρουν το τρόπο με τον οποίο θα μπορέσουν να δικαιολογήσουν την αλλαγή της έδρας στους εκπροσώπους της Ευρωπαϊκής Ομοσπονδίας. Πιο συγκεκριμένα στη Θεσσαλονίκη φτάνουν σήμερα το πρωί η αντιπρόεδρος της Ευρωπαϊκής Ομοσπονδίας (CEV) Ριέτ Ομς και η υπεύθυνη του μάρκετινγκ Μάριον Mέγιερς. Οι απεσταλμένες της Ευρωπαϊκής Ομοσπονδίας επρόκειτο να ελέγχουν τις αθλητικές εγκαταστάσεις.

ΠΟΙΑ Η ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΥΦΥΠΟΥΡΓΟΥ

Μεγάλο ερωτηματικό βέβαια παραμένει για ποιο λόγο ο υφυπουργός Αθλητισμού Γιώργος Ορφανός δεν πήρε επίσημη θέση αφήνοντας τα σωματεία της Θεσσαλονίκης να έρθουν σε ευθεία αντιπαράθεση.

ΕΠΙΘΕΣΗ ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΥ ΣΕ ΚΥΝΗΓΟΠΟΥΛΟ

Ο πρόεδρος του Αλεξανδρείου Μελάθρου, Αγης Κυνηγόπουλος, τόνισε το μεσημέρι της Τετάρτης στο Αθλητικό Metropolis: «Έγινε μια συνάντηση χθες το βράδυ παρουσία μου, αλλά και των ανθρώπων του Αρη και του Ηρακλή και κατατέθηκαν οι απόψεις. Ήρθε ο κ. Τουσιάκης να υπογράψουμε τη σύμβαση, αλλά έμαθα σήμερα ότι ο Ηρακλής θα πάει στο Παλατάκι. Σήμερα πληροφορήθηκα για το γεγονός ότι θα γίνει στο «Παλατάκι», δεν γνωρίζω για ποιο λόγο, αλλά μάλλον επειδή θα γίνει μια συναυλία... Είναι αλήθεια ότι θα γίνει όντως μια συναυλία στις 23 του μηνός, ο κ. Γιάννης Ιωαννίδης ζήτησε το γήπεδο για φιλανθρωπικό σκοπό. Πιστεύω πως δεν είναι εμπόδιο, θα μπορέσουμε να το κάνουμε το φάιναλ φορ, χωρίς να δημιουργηθεί θέμα. Περιμένω πλέον απάντηση από τους ανθρώπους του Ηρακλή. Την Τετάρτη θα το πάρουν το γήπεδο, απλά με διαφορά πέντε ωρών. Δεν είναι πρόβλημα. Θέλαμε και θέλουμε να πραγματοποιηθεί το φάιναλ φορ στο Αλεξάνδρειο». Βεβαίως, λίγο αργότερα ο Νίκος Παναγόπουλος, πρόεδρος του Γυμναστικού Συλλόγου, εξαπέλυσε επίθεση κατά του Αγη Κυνηγόπουλου, μέσω του Αθλητικού Metropolis: "Πλήττεται η αξιοπιστία σας", είπε μεταξύ άλλων ο εξοργισμένος Νίκος Παναγόπουλος.
Warrior
Μας εχει φαει η μαλ**** σε αυτην την χωρα!! angry_red.gif

Και χθες διαβαζα οτι τα εχουν ψιλοβρει στο θεμα με τα λαβαρα...
IraTmac
αν δεν γίνει το Final 4, για τα επόμενα 70 χρόνια τουλάχιστον ο Ηρακλής θα μισεί τον Αρη όσο δεν μίσησε καμία ομάδα.

κι όλα αυτά, επειδή 2-3 άνθρωποι είναι ηλίθιοι. είτε κίτρινοι, είτε μπλε, είτε ασπρόμαυροι.
Warrior
Κατσε τωρα σου ερχεται και καλυτερο Ira...οσον αφορα τα συναισθηματα.
Τι ξενερα ειναι αυτη σημερα μεσημεριατικα..

Δεν το βρηκα και αλλου,αλλα το sportime γραφει:

Και που είναι το πρόβλημα; Στην ΚΑΕ και στον ΑΣ Άρης που ως χρήστες του γηπέδου, βάσει της σύμβασης που έχουν υπογράψει με την ΓΓΑ θέτουν βέτο.

«Δεν έχουμε ενημερωθεί από κανένα για το φάϊναλ φορ. Εμείς έχουμε την αποκλειστική χρήση της σάλας. Ο Ηρακλής πήρε ένα προφορικό ΟΚ από τον κ. Ορφανό και σε αυτό βασίστηκε. Έκανε όμως λάθος ο υπουργός, γιατί δεν ενημερώθηκε ο Άρης ποτέ. Στην προφορική παραχώρηση του γηπέδου υπάρχει κώλυμα, γιατί είμαστε εν μέσω αγωνιστικής περιόδου. Όλα αυτά για μία τέτοια διοργάνωση χρειάζονται πρωτόκολλο. Έπρεπε να γίνει μία συνάντηση με τον υφυπουργό, ο οποίος όπως μας κάλεσε πέρυσι για το Ιβανόφειο, έτσι έπρεπε να γίνει και τώρα. Εμείς για να αγωνιστούμε πέρυσι στο Ιβανόφειο, πληρώναμε 3000 ευρώ. Και φυσικά τώρα θέτουμε και οικονομικό θέμα. Όλα...».
IraTmac
με την διαφορά οτι εκείνα ήταν παιχνίδια πρωταθλήματος κι όχι Final 4 Champions League Volley και αυτό είναι δύο fuckin days, όχι μισή αγωνιστική περίοδος. και στην τελική ΑΠΟ ΠΟΤΕ ΤΟ ΚΡΑΤΙΚΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΟ ΕΓΙΝΕ ΤΟΥ ΑΡΗ? τρελίτσα πουλάει αυτός που τα δήλωσε?
Warrior
Μα τι ψαχνεις να βρεις τωρα...

Αφου εχει συναυλια η ΔΕΠΟΙΝΑ!! blink.gif blink.gif

Μας το παραχωρησανε για 30χρονια αν δεν κανω λαθος προπερσι,αλλα αυτο δεν
λεει τιποτα.

Ειπαμε εχει χασει την μπαλα τελειως ο Δαμιανιδης...
Να το εκανε στον ΠΑΟΚ που μας την "εκανε" περυσι..θα το κατάλαβαινα..
IraTmac
δεν είμαστε καλά, δεν μπορώ να το χωνέψω...

νομίζει οτι είναι φιλικό? τί κομπλεξικός ρε...

ΤΙΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΛΗ ΕΙΝΑΙ ΡΕ ΓΕΛΟΙΟΙ, ΤΕΛΙΚΟΣ ΤΣΑΜΠΙΟΝΣ ΛΙΓΚ...

μην κάνουν το λάθος, μόνο αυτό ελπίζω.
IraTmac
sportime:

Δυσαρεστημένος από τα όσα διαδραματίστηκαν τις δύο τελευταίες μέρες αναφορικά με την αλλαγή της έδρας του φάιναλ φορ του Champions League και τη στάση που κράτησε ο Άρης, εμφανίστηκε ο Θόδωρος Μπάεφ.

Ο ακραίος του "Γηραιού" επεσήμανε μεταξύ άλλων πως σε τέτοια θέματα δεν χωράνε ομαδικές προτιμήσεις, αντίθετα θα πρέπει να υπάρχει συνεργασία προκειμένου να στεφθεί με απόλυτη επιτυχία μια τόσο σημαντική διοργάνωση, όπως είναι το φάιναλ φορ της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης:

"Είναι κρίμα αυτό που συνέβη. Θα πρέπει να καταλάβουν όλοι ανεξαρτήτου προτιμήσεως ότι η διοργάνωση αυτή δεν είναι μόνο του Ηρακλή αλλά όλης της Θεσσαλονίκης. Το λιγότερο που θα μπορούσαν να κάνουν οι σύλλογοι της πόλης θα ήταν να συνεργαστούν, ώστε μία τέτοιου είδους σημαντική διοργάνωση όπως είναι το φάιναλ φορ του Τσάμπιονς Λιγκ να στεφθεί με απόλυτη επιτυχία. Είναι τιμή και για το άθλημα αλλά και για την Θεσσαλονίκη. Παρόλα αυτά μπράβο στην διοίκηση μας που βρήκε άμεσα εναλλακτική λύση και παρά τα προβλήματα η διοργάνωση όπως όλα μαρτυρούν θα στεφθεί με απόλυτη επιτυχία".

Πέστα ρε Θοδωρή να πούμε...
IraTmac
παραθέτω την άποψη κάποιου ομοιδεάτη από άλλο φόρουμ (ntolos13) που με εκφράζει απόλυτα:

QUOTE
Για να μην μπερδευόμαστε και μας παραπλανούν κάποιοι, πρόβλημα δεν αποτελεί ούτε η συναυλία, ούτε η βανδή, ούτε ο κυνηγόπουλος.
Το γήπεδο θα ήταν έτοιμο για το φάιναλ-φορ και δεν θα υπήρχε κανένα πρόβλημα.
Το πρόβλημα είναι ένα και μοναδικό: Η ΚΑΕ και ο ΑΣ αρούλης. Και βεβαίως αυτός ο υπάνθρωπος και κουτοπόνηρος δαμιανίδης. Ξεκάθαρα και απλά. Για να μην μας ρίχνουν στάχτη στα μάτια και προσπαθούν να μας αποπροσανατολίσουν.
Ο δαμιανίδης με πρόσχημα "να μην χάσει προπονήσεις ο ρούλης" και "δεν μας το ζήτησαν επίσημα" δεν έδωσε το γήπεδο.
Ελεεινος και τρισάθλιος...

Και το χειρότερο, αλλά παράλληλα και ενδεικτικό της κουτοπονηριάς και της αθλιότητας των σκουληκιών; Δεν είπαν εγκαίρως ένα "όχι" κι ενώ και οι πέτρες ήξεραν ότι η διοργάνωση θα φιλοξενηθεί στο αλεξάνδρειο. Εξάλλου είχαν έρθει και οι ελεγκτές της CEV, επομένως ήξερε τα πάντα πάρα πολύ καλά το σκουλήκι.
Απλούστατα, περίμενε την τελευταία στιγμή (και μόλις μία μέρα πριν την άφιξη των ανθρώπων της ευρωπαικής ομοσπονδίας) να πουν το όχι, μπας και καταφέρουν και κάνουν ρεζίλι τον Ηρακλή ή αναβληθεί η διοργάνωση...
Μια ζωή σκουλήκια...

Ευτυχώς όμως είχαν γνώση οι φύλακες... Προφανώς η επί 2ετία αναγκαστική συναναστροφή των ανθρώπων του ΓΣ με τον ακατανόμαστο πρόεδρο του ρούλη, τους είχε καχύποπτους με το συγκεκριμένο (υπ)άνθρωπο και υποψιαζόταν μια τέτοια μπινιά...

Οπότε πήρε την απάντησή του, πάμε σε καλύτερο γήπεδο.

Α, και καλύτερη απάντηση δεν μπορεί να υπάρξει από την εξής:
Το βράδυ της 26ης Μαρτίου 8.000 Ηρακληδείς κατευθυνόμενοι από το "παλατακι" στο Λευκό Πύργο με το κύπελλο. Και με τα κορναρίσματα να χαλούν την προπόνηση της υπερομάδας του αρούλη στο παλέ...

Μια ζωή σκουλήκια...


πέρσι δώσαμε το Ιβανώφειο στον αρη, και στον μεταξύ μας αγώνα οι οπαδοί του έσπασαν τα αμάξια των δικών μας. φέτος στον αγώνα αρη - πάο του ξαναδώσαμε το γήπεδο. τώρα όμως πουλάει τρέλα, ο ίδιος γελοίος παράγοντας.

Της μανας σου το χαλασμένο ροδάκινο, καραγκιοζάκο Γαμιανίδη. ξέρεις οτι τα γατάκια σου δεν θα κάνουν προπόνηση εκείνη τη μέρα. θα ναι συντονισμένα στον αγώνα του Ήρα για να μάθουν volley. κομπλεξάρα.

Και σε 28 μέρες, 3 ώρες και 47 λεπτά θα υποκλείνεστε όλοι σε αυτή την ομάδα:

http://iraklisvolley.gr/content.php?lang=gr&page=players

υγ. μάγκας ο ΠΑΟΚ. μας έδωσε το γήπεδο κατευθείαν και μπράβο του. για μια φορά στη ζωή μου του βγάζω το καπέλο. δεν ήταν τόσο μεγάλη θυσία, αφού τον συμφέρει κι εκείνον, αλλά σε σχέση με την κομπλεξική συμπεριφορά του ασπόνδυλου έδειξε οτι είναι πολύ ανώτερος.
IraTmac
ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ FINAL-FOUR.

Οπως ενημέρωσε η διοίκηση της ομάδας βόλεϊ του Ηρακλή, όλα τα εισιτήρια που είχε εκδώσει για το φάιναλ-4 του Τσάμπιονς Λιγκ εξαντλήθηκαν (προπωλήθηκαν), ενώ τα εναπομείναντα θα διατίθενται από τους συνδέσμους της ομάδας. Αγωνιστικά, στο πλαίσιο αναζήτησης δυνατών αντιπάλων που θα βοηθήσουν τον "Γηραιό" στην πληρέστερη δυνατή προετοιμασία ενόψει των συναντήσεων του φάιναλ-4, ο Ηρακλής θα παίξει την Τετάρτη με τον ΠΑΟΚ στο κλειστό της Πυλαίας, ενώ στις 22 Μαρτίου θα αντιμετωπίσει την αυστριακή Χοτβόλεϊ Βιέννης, επίσης στο γήπεδο του ΠΑΟΚ που θα φιλοξενήσει τη διοργάνωση.

έκλεισα κι εγώ από το ΤΑΠ και ετοιμάζομαι για την Ευρωπαική κούπα! w00t.gif

κι όταν το κύπελο σηκώσω, τρελά θα παλαβώσω...
liolias
Καλη επιτυχια αυριο στην Ηρακλαρα! Σε μια χρονια ανανεωσης ο Ηρακλης ειναι ξανα στον τελικο του πρωταθληματος!!!!!!!! ΗΡΑ γερα πρωταθλημα ξανα!!!!
trefoil 13
QUOTE(liolias @ Apr 29 2007, 11:47 PM) *
Καλη επιτυχια αυριο στην Ηρακλαρα! Σε μια χρονια ανανεωσης ο Ηρακλης ειναι ξανα στον τελικο του πρωταθληματος!!!!!!!! ΗΡΑ γερα πρωταθλημα ξανα!!!!

Καλά... Πάμε για τρεμπλ και δεν μας σταματά τίποτα...
Pierce
και εχουμε το 2-1 του ηρακλη που εχει κανει break και παιζει για να σηκωσει την κουπα στην μικρα την πεμπτη.
εχασε το πρωτο παιχνιδι με 3-2 ενω εχανε 2-0 κερδισε 3-0 το δευτερο και 3-0 και το τριτο. μια ομαδα εμφανως κατωτερη απο την περσινη και την προπερσινη του ηρακλη εχει καταφερει να ριξει στο καναβατσο τον παο
trefoil 13
Τα σαίνια του Παναθηναικού ήθελαν να διώξουν τον προπονητή. Μετά την ήττα από τον πάοκ στα ημιτελικά δεν το κατάφεραν και έτσι θεώρησαν καλό να το πετύχουν με μια ακόμα ήττα, αυτή τη φορά στους τελικούς... Να δω πως θα τα μπαλώσουν τώρα σε ένα γήπεδο που θα καίει...

Πάντως στις γυναίκες έχουμε πρίπατο με την σειρά των τελικών να ξεκινάει με νίκη 3-0 επί του ολυμπαικού στον Τάφο. Την Πέμπτη πάμε για το 2-0 στο Ρέντη και την Δευτέρα έχουμε φιέστα στην Λεωφορο!
aopkv
ο παναθηναικος θα παρει το πρωταθλημα και ας ειναι ο ηρακλης με 2-1.
νικη με 3-1 στη μικρα και νικη με 3-0 στην γλυφαδα w00t.gif
aopkv
ΗΡΑΚΛΗΣ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ

ΔΙΠΛΟ

1ο ΣΕΤ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ

ΣΚΟΡ 1-3
trefoil 13
QUOTE(aopkv @ May 10 2007, 11:35 AM) *
ΗΡΑΚΛΗΣ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ

ΔΙΠΛΟ

1ο ΣΕΤ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ

ΣΚΟΡ 1-3

Είσαι πολύ αισιόδοξος...
Δεν διαφωνώ μαζί σου αλλά και πάλι δεν έχω τέτοια αισιοδοξία...
Τέσπα, θα δούμε!

Πάντως το διπλό στο ρέντη είναι σίγουρο για τις γυναίκες σήμερα! biggrin.gif
Igor
Πως να νικησουμε τον Ηρακλη με αυτη την ιδιοφυια προπονητη που μας εφεραν /......
trefoil 13
QUOTE(Igor @ May 10 2007, 04:35 PM) *
Πως να νικησουμε τον Ηρακλη με αυτη την ιδιοφυια προπονητη που μας εφεραν /......

Aυτοί οι παίκτες δεν χρειάζονται προπονητή για να κερδίσουν στην Ελλάδα... Μόνο που αυτή τη στιγμή τα έχουν κάνει σ@%*@...

Στο γυναικείο μετά την σημερινή νίκη-περίπατο η ομάδα είναι ένα βήμα πριν το ιστορικό φετινό της αήττητο πρωτάθλημα! biggrin.gif
Αυτός είναι Παναθηναικός!!! Την Δευτέρα φιέστα στην Λεωφόρο μας! biggrin.gif
Air Kef
Να υποθέσω πως αυριο η Ηχώ θα εχει πρώτο θεμα την νικη στο γυναικείο βόλευ επί του αιωνίου;; tongue.gif



Το πήρε τελικά ο Ηρακλής στους αντρες,15-12 στο ταϊ μπρεικ.Συγχαρητήρια.
kolossos
Αφού καταφέραμε και το χάσαμε, είμαστε άξιοι της μοίρας μας... Αυτή η ομάδα έχει όλα τα φόντα για να γίνει αυτοκρατορεία μια μέρα αρκεί να βρει τον αντίστοιχο Ομπράντοβιτς της.
trefoil 13
QUOTE(Air Kef @ May 10 2007, 11:16 PM) *
Να υποθέσω πως αυριο η Ηχώ θα εχει πρώτο θεμα την νικη στο γυναικείο βόλευ επί του αιωνίου;; tongue.gif

Γιατί όχι; Λίγο πράγμα είναι; Άσε που έχουν μπάτζετ πολύ μεγαλύτερο από το δικό μας και φέτος ήταν πολύ αισιόδοξοι. Κάνανε και τις δηλώσεις τους μετά τον πρώτο αγώνα της κανονικής περιόδου μόνο που ήρθε και ο επαναληπτικός στο ρέντη και μπήκαν στα καβούκια τους... Σήμερα έχασαν αλλά είχαν φροντίσει πρώτα να αποσιωπήσουν το γεγονός... Τέσπα, τι να κάνουμε... Την Δευτέρα πάντως ο Τάφος θα ζήσει μεγάλες στιγμές!

Συγχαρητήρια στο αντρικό του ηρακλή. Καλά έκαναν και μας το πήραν.
aopkv
μπραβο στον ηρακλη......οσο για τον παναθηναικο ...οταν σταματησουν οι μανατζερ να κανουν ομαδα τοτε κα τα λεφτα του βλαση θα πιασουν τοπο.
Νικο απο τα ταταυλα ,πρωτος στον παναθηναικο!! το παλεψες αλλα....... 41.gif 41.gif 41.gif
Aristofanis
Συγχαρητήρια στον Ηρακλή. Άξιος! Με χαμήλο budget και προφίλ αλλά με μεγάλο προπονητή κατάφερε να κλέψει το πρωτάθλημα από τις ομάδες με τα πολλά λεφτα. Όσο για τον ΠΑΟ, άξιος της μοίρας του. Τραγικό λάθος η επιλογή του Αγκάμεζ αφού χάσαμε ένα ξένο για να είναι αναπληρωματικός του Γκόμεζ, ο Ντος Σάντος δεν εμπιστεύτηκε καθόλου τον Λάππα ενώ για τον Μπαέφ με τέτοια λάθη στο τελευταίο σετ καλύτερα να φύγει. Πρέπει να γίνουν πολλές αλλάγες. Δυστυχώς η έδρα δεν βοηθάει αλλά ούτε η επιλογή της Λεωφόρου είναι η κατάλληλη. Χάσαμε το πιο εύκολο πρωτάθλημα...
aopkv
φιλε aristofani για τον αγκαμεζ θα πω οτι στο παγκρατι που τον ειχαμε εκανε εκπληκτικα πραγματα.
τωρα γιατι δεν επιασε στον παναθηναικο.....ειναι νωρις ακομα......και οπως λεω και ποιο πανω ας ειναι ο μανατζερ....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.