Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Kyle Hines
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4
olympiakos
Πέρυσι δεν είχανε γίνει επεισόδια ? H διοίκηση τον στήριξε απλά έχει κόψει τις υπερβολές,ο Χάινς δήλωνει ότι τα λεφτά δεν τον ένοιαζαν..
rchos
QUOTE(olympiakos @ Jun 27 2013, 11:32 ) *
Πέρυσι δεν είχανε γίνει επεισόδια ? H διοίκηση τον στήριξε απλά έχει κόψει τις υπερβολές,ο Χάινς δήλωνει ότι τα λεφτά δεν τον ένοιαζαν..


Το μοναδικό λάθος της διοίκησης έγραψα ποιο ήταν για μένα και δεν είχε καμία σχέση με το οικονομικό.Εκεί μια χαρά έπραξαν και πράττουν αφού αυτή είναι η τακτική που θέλουν να ακολουθήσουν.

Πέρσι οι τελικοί ήταν από τους πιο ήσυχους στο θέμα εξέδρας και ο Χάινς δεν είχε να διαπραγματευτεί συμβόλαιο υπήρχε +1 από πλευράς Ολυμπιακού.

Δεν παραμυθιάζομαι.Αν η Τσσκα έδινε τα ίδια λεφτά με Ολυμπιακό θα έμενε με χίλια αλλά όταν έχεις να πάρεις μια απόφαση όλα βαραίνουν σε αυτήν.Είτε από την μία είτε από την άλλη πλευρά.Πως να το κάνουμε τώρα ο Χάινς που φαινόταν τι χαρακτήρας είναι σε όλες τις εκφάνσεις της ζωής του δεν πιστεύω να βάζει στα θετικά ότι του διέκοψαν τον τρίτο τελικό.

Υ.Γ. Ας ανακοινωθεί και συνεχίζουμε μετά την όποια κουβέντα.
giorgos_g7
A ρε Κάυλ... Νομίζω ότι είναι η μεγαλύτερη απώλεια των τελευταίων ετών, είχε όλα όσα θέλουμε να βλέπουμε σε ένα παίκτη, η νοοτροπία του, το πάθος του για τη νίκη ,όλα. Δεν θα ήθελα να συνεχίσω τους λόγους που έφυγε, έχουν αναφερθεί, επίσης συμφωνώ και εγώ πως η διοίκηση έκανε ότι έπρεπε. Τον ευχαριστούμε και θα τον θυμόμαστε σαν ένα συγκλονιστικό παίκτη που μας "έφτιαχνε" μόλις πάταγε το πόδι του στο παρκέ, δυστυχώς έτσι είναι. Πραγματικά δεν ήθελα να το πιστέψω μέχρι τελευταία στιγμή, ξέρετε μου αρέσει να βλέπω παίκτες να μένουν χρόνια σε ομάδες και να γίνονται "εικόνες" τους, ο Χάινς είχε όλα τα φόντα να γίνει και νομίζω πως παρότι έπαιξε μόλις 2 χρόνια στην ομάδα έχει μπει ήδη στο πάνθεον. ΕΎΧΟΜΑΙ πραγματικά κάποια στιγμή να συναντηθούν ξανά οι δρόμοι μας, ίσως το κρύο των Ρώσων να τον κάνει να αναπολήσει τον Πειραιά , την ομάδα και την παρέα που έγραψε ιστορία, αλλά και να μην γίνει αυτό ο Χάινς θα μνημονεύεται έτσι και αλλιώς για όλα όσα είναι αυτός ο γίγαντας. Εύχομαι το κενό του να καλυφθεί και ΜΑΚΆΡΙ να μην φύγουν και οι υπόλοιποι 2...

υ.γ κάτι "κριάρια" κάθισαν στον Πειραιά και τα χορτάσαμε και με το παραπάνω, ο Χάινς και ο Λο που τους χαιρόμαστε δεν προλάβαμε καλά καλά...
dru_15
Aναρωτιεμαι αφου ο χαινς ειχε 1+1+1 με την οψιον του 2ου χρονου απο ολυμπιακο και τηνοψιον του τριτου χρονου απο τον παιχτη, δεν ειχε φανει απο το τελος της πρωτης του χρονιας τι εστι Χαινς ποσο πολυτιμος ειναι, να του προτονοταν προωρη επεκταση αλλα κλειστη και με αυξηση των αποδοχων γυρω στα 600 χιλ. αυτο διοτι με 400 χιλ ηταν λογικα κακοπληρωμενος για οσα προσφερε στον Ολυμπιακο. ποιος πιστευει οτι εκεινη την χρονικη στιγμη ο χαινς θα απαντουσε αρνητικα..?
Προτιμησε ο Ολυμπιακος να τον ανανεωση με την καβατζα οτι ειναι φτηνος και εφτασε στο σημειο τωρα να τρεχει και να μην φτανει.
Hakeem
Νομιζω αυτο θα γραφτει στα πρακτικα ως η μεγαλυτερη πατατα των Αγγελοπουλων. Πιο μεγάλη και απο τα λεφτα του Τσιλντρες. Θα μπορουσαν με πολυ λιγοτερα να τον εχουν ανανεωσει πριν φτασει το καλοκαιρι. Τα κολληματα πληρώνονται. Χαθηκε ο παικτης που θα μπορουσε να γινει ο αντιστοιχος Μπατιστ. Οχι μονο αγωνιστικα ετσι, μιλαω και γενικότερα, σαν συμπεριφορα, σαν ηρεμια στα αποδυτηρια, σαν σεβασμος απο ολους. Καλοι παικτες υπαρχουν φυσικά, αλλά δεν ειναι μονο εντος γηπεδου η απωλεια.

Και το χειροτερο ειναι πως τελικα, ο Καιλ δε χάθηκε για τα λεφτα αλλα για τη νοοτροπια των προεδρων.
akratacity
QUOTE (Hakeem @ Jun 27 2013, 14:21 ) *
Νομιζω αυτο θα γραφτει στα πρακτικα ως η μεγαλυτερη πατατα των Αγγελοπουλων. Πιο μεγάλη και απο τα λεφτα του Τσιλντρες. Θα μπορουσαν με πολυ λιγοτερα να τον εχουν ανανεωσει πριν φτασει το καλοκαιρι. Τα κολληματα πληρώνονται. Χαθηκε ο παικτης που θα μπορουσε να γινει ο αντιστοιχος Μπατιστ. Οχι μονο αγωνιστικα ετσι, μιλαω και γενικότερα, σαν συμπεριφορα, σαν ηρεμια στα αποδυτηρια, σαν σεβασμος απο ολους. Καλοι παικτες υπαρχουν φυσικά, αλλά δεν ειναι μονο εντος γηπεδου η απωλεια.

Και το χειροτερο ειναι πως τελικα, ο Καιλ δε χάθηκε για τα λεφτα αλλα για τη νοοτροπια των προεδρων.

λετε ολοι με μια ευκολια οτι θα ανανεωνε με πολυ λιγοτερα μεσα στη σεζον...απο που προκυπτει αυτο???δλδ ειστε σιγουροι οτι ο χαινς θ δεχοταν και δεν θα ηθελε να βγει στην αγορα για να δει τι αλλες προτασεις θα ειχε???
LFO
Tι αλλο ρε θα διαβασουμε εδω μεσα πια.... torture.gif
kseplenhs
QUOTE(LFO @ Jun 27 2013, 15:07 ) *
Tι αλλο ρε θα διαβασουμε εδω μεσα πια.... torture.gif


Μπήκε το καλοκαίρι,έσφιξαν οι ζέστες,τον κλιματισμό δεν τον αντέχουν όλοι οικονομικά.Ε τώρα ειλικρινά τι περίμενες?
dru_15
QUOTE(akratacity @ Jun 27 2013, 14:47 ) *
λετε ολοι με μια ευκολια οτι θα ανανεωνε με πολυ λιγοτερα μεσα στη σεζον...απο που προκυπτει αυτο???δλδ ειστε σιγουροι οτι ο χαινς θ δεχοταν και δεν θα ηθελε να βγει στην αγορα για να δει τι αλλες προτασεις θα ειχε???

εγω δεν ειπα αυτο, δεν ειπα στο μεσο της φετινης χρονιας που περασε. λεω την χρονια που εμπαινε στον δευτερο χρονο συμβολαιου του. εκει επρεπε κατα την γνωμη μου να του προταθει αυξηση και ανπροσαρμογη του συμβολαιου του για να ειναι πιο εξασφαλισμενος ο Ολυμπιακος οτι δεν θα τον χασει την επομενη χρονια.

απο την πρωτη κιολας χρονια ειχε φανει οτι δεν αξιζε τα 350 χιλ. και οτι ηταν μετα τον Σπανουλη κ πριντεζη το αμεσως καλυτερο γραναζι του ολυμπιακου.Ετσι ειναι φιλε μου.
Υποθετικα μιλαμε σε καποιους χειρισμους που δεν εγιναν. Μπορει να απαντουσε κ θετικα εσυ μπορεις να το ξερεις αυτο..?
Hakeem
QUOTE(akratacity @ Jun 27 2013, 14:47 ) *
λετε ολοι με μια ευκολια οτι θα ανανεωνε με πολυ λιγοτερα μεσα στη σεζον...απο που προκυπτει αυτο???δλδ ειστε σιγουροι οτι ο χαινς θ δεχοταν και δεν θα ηθελε να βγει στην αγορα για να δει τι αλλες προτασεις θα ειχε???


Μεσα στη χρονια δε μπορεις να ξερεις τι προτασεις θα εχεις το καλοκαιρι. Αρα μιλας μονο με την ομάδα σου. Καμια αλλη ομαδα δεν ειναι ετοιμη να υπογραψει τοτε, χωρις να ξερει μπατζετ, προπονητή κτλ.

Και επισης κανεις τον Φλεβαρη (π.χ. μετα τον τελικο Κυπελλου) δεν πιστευε οτι θα ερχοταν η 2η ευρωλιγκα και τα παιχνιδια που εκανε ο Χαινς στο Λονδινο. Οταν αφηνεις τον οποιο παικτη να δει τι υπάρχει διαθέσιμο, τοτε σιγουρα ρισκαρεις. Και με ενα παικτη που τον ηξερες, τον ήθελες και ηταν μπροστα σου, δεν ειχε κανενα νοημα να τον αφησεις να φτασει καλοκαιρι. Ειδικα οταν πλεον δεν εισαι εσυ αυτος με τα λεφτα οπως παλιά, αλλά οι άλλοι τα δίνουν πιο εύκολα
damian
QUOTE (Hakeem @ Jun 27 2013, 14:21 ) *
Νομιζω αυτο θα γραφτει στα πρακτικα ως η μεγαλυτερη πατατα των Αγγελοπουλων. Πιο μεγάλη και απο τα λεφτα του Τσιλντρες. Θα μπορουσαν με πολυ λιγοτερα να τον εχουν ανανεωσει πριν φτασει το καλοκαιρι. Τα κολληματα πληρώνονται. Χαθηκε ο παικτης που θα μπορουσε να γινει ο αντιστοιχος Μπατιστ. Οχι μονο αγωνιστικα ετσι, μιλαω και γενικότερα, σαν συμπεριφορα, σαν ηρεμια στα αποδυτηρια, σαν σεβασμος απο ολους. Καλοι παικτες υπαρχουν φυσικά, αλλά δεν ειναι μονο εντος γηπεδου η απωλεια.

Και το χειροτερο ειναι πως τελικα, ο Καιλ δε χάθηκε για τα λεφτα αλλα για τη νοοτροπια των προεδρων.

Διαφωνώ με όλο το ποστ σου, αλλά το μπολντ αποτελεί ύβρη προς τον άνθρωπο Καιλ Χαινς
Hakeem
QUOTE(damian @ Jun 27 2013, 15:24 ) *
Διαφωνώ με όλο το ποστ σου, αλλά το μπολντ αποτελεί ύβρη προς τον άνθρωπο Καιλ Χαινς


Σε τι ακριβώς διαφωνείς; Οτι ολοι οι συμπαικτες του τον γουστάρουνε; Οτι ο κοσμος πινει νερο στο ονομα του; Οτι η αγωνιστικη του παρουσια και η προσπαθεια του ειναι σταθερή, χωρις να διαλεγει "μεγαλα" παιχνιδια; Στο οτι δεν προκαλει εντός και εκτός παρκέ; Γιατι αυτο εννοώ, εκτός αν καταλαβες κατι αλλο
akratacity
QUOTE (Hakeem @ Jun 27 2013, 15:19 ) *
Μεσα στη χρονια δε μπορεις να ξερεις τι προτασεις θα εχεις το καλοκαιρι. Αρα μιλας μονο με την ομάδα σου. Καμια αλλη ομαδα δεν ειναι ετοιμη να υπογραψει τοτε, χωρις να ξερει μπατζετ, προπονητή κτλ.

Και επισης κανεις τον Φλεβαρη (π.χ. μετα τον τελικο Κυπελλου) δεν πιστευε οτι θα ερχοταν η 2η ευρωλιγκα και τα παιχνιδια που εκανε ο Χαινς στο Λονδινο. Οταν αφηνεις τον οποιο παικτη να δει τι υπάρχει διαθέσιμο, τοτε σιγουρα ρισκαρεις. Και με ενα παικτη που τον ηξερες, τον ήθελες και ηταν μπροστα σου, δεν ειχε κανενα νοημα να τον αφησεις να φτασει καλοκαιρι. Ειδικα οταν πλεον δεν εισαι εσυ αυτος με τα λεφτα οπως παλιά, αλλά οι άλλοι τα δίνουν πιο εύκολα

να σου δωσω ενα παραδειγμα του τι εννοω...ο λασμε δεχτηκε προταση απο τον παο μετα τα παιχνιδια με την μπαρτσελονα και την αρνηθηκε λεγοντας οτι θα διαπραγματευτει ως πρωταθλητης...κατι αντιστοιχο ειναι πιθανο να εκανε και ο χαινς...στο κατω κατω συμφωνα με διαφορα ρεπορταζ του ειχε γινει προταση και την ειχε αρνηθει (περιπου 450.000)...εγω πιστευω οτι απο τη στιγμη που αλλαξε μανατζερ ηταν δεδομενο οτι ηθελε να βγει στην αγορα...τωρα για τους αγγελοπουλους και την πολιτικη τους πολλοι μπορει να μην συμφωνουν αλλα αυτη εφερε τους τιτλους και με αυτη θα συνεχισουν
dru_15
QUOTE(akratacity @ Jun 27 2013, 15:30 ) *
να σου δωσω ενα παραδειγμα του τι εννοω...ο λασμε δεχτηκε προταση απο τον παο μετα τα παιχνιδια με την μπαρτσελονα και την αρνηθηκε λεγοντας οτι θα διαπραγματευτει ως πρωταθλητης...κατι αντιστοιχο ειναι πιθανο να εκανε και ο χαινς...στο κατω κατω συμφωνα με διαφορα ρεπορταζ του ειχε γινει προταση και την ειχε αρνηθει (περιπου 450.000)...εγω πιστευω οτι απο τη στιγμη που αλλαξε μανατζερ ηταν δεδομενο οτι ηθελε να βγει στην αγορα...τωρα για τους αγγελοπουλους και την πολιτικη τους πολλοι μπορει να μην συμφωνουν αλλα αυτη εφερε τους τιτλους και με αυτη θα συνεχισουν

Ποτε εγινε προσφορα στον Λασμε..? Γτ εγω δεν θυμαμαι κατι τετοιο.

450 χιλ...????? laugh.gif Παλι κακοπληρωμενος θα ηταν. Βασικα καλα επραξε και αρνηθηκε. Στην τελικη παραπανω δεν μπορουσαν να δωσουν..? αφου τωρα φτανουν το 1 μυριο...
Εσυ ξερεις σε μια προταση 900 χιλ διπλασιασμο αποδοχων του στην μεση της χρονιας τι θα επελεγε..?
akratacity
QUOTE (vaggelis roum @ Jun 27 2013, 15:16 ) *
εγω δεν ειπα αυτο, δεν ειπα στο μεσο της φετινης χρονιας που περασε. λεω την χρονια που εμπαινε στον δευτερο χρονο συμβολαιου του. εκει επρεπε κατα την γνωμη μου να του προταθει αυξηση και ανπροσαρμογη του συμβολαιου του για να ειναι πιο εξασφαλισμενος ο Ολυμπιακος οτι δεν θα τον χασει την επομενη χρονια.

απο την πρωτη κιολας χρονια ειχε φανει οτι δεν αξιζε τα 350 χιλ. και οτι ηταν μετα τον Σπανουλη κ πριντεζη το αμεσως καλυτερο γραναζι του ολυμπιακου.Ετσι ειναι φιλε μου.
Υποθετικα μιλαμε σε καποιους χειρισμους που δεν εγιναν. Μπορει να απαντουσε κ θετικα εσυ μπορεις να το ξερεις αυτο..?

συμφωνω σε αυτο που λες...το οτι μιλατε υποθετικα δεν φαινεται απο το γεγονος οτι ειστε τοσο απολυτοι για την πολιτικη που ακολουθησαν οι αγγελοπουλοι στο ζητημα αυτο...και βεβαια δεν μπορω να ειμαι σιγουρος για κατι αλλα αμα δεις τα προηγουμενα ποστ στα οποια αναφερομαι βγαζουν μια σιγουρια οτι θα ανανεωνε στη μεση της σεζον με λιγοτερα χρηματα...

για τον λασμε διαβασα προσφατα για προταση 750000 την οποια αρνηθηκε τοτε...
dru_15
QUOTE(akratacity @ Jun 27 2013, 15:36 ) *
συμφωνω σε αυτο που λες...το οτι μιλατε υποθετικα δεν φαινεται απο το γεγονος οτι ειστε τοσο απολυτοι για την πολιτικη που ακολουθησαν οι αγγελοπουλοι στο ζητημα αυτο...και βεβαια δεν μπορω να ειμαι σιγουρος για κατι αλλα αμα δεις τα προηγουμενα ποστ στα οποια αναφερομαι βγαζουν μια σιγουρια οτι θα ανανεωνε στη μεση της σεζον με λιγοτερα χρηματα...

Δεν ειπε κανεις τουλαχιστον εγω προσωπικα οτι θα δεχοταν. Ομως επρεπε να γινει μια προταση καλη για την προσφορα του. ( για μενα μολις τελειωσε η πρωτη χρονια), αλλα εστω κ στα μεσα της δευτερης. Αν οπως μου λες εγινε 450 χιλ, ε οκ ενταξει ηταν γελοια, κ γιαυτο δεν την δεχτηκε.
Τωρα αν μου το παιρνεις αυτο οτι αρνηθηκε ηδη μια φορα αυτα τα λεφτα που του δινανε κ το παιρνεις σαν επιχειρημα οτι θα προτιμουσαε να βγει στην αγορα δεν στεκει τοσο. Γτ αν του γινοταν αυτη η προσφορα που του εγινε τωρα για μενα θα εμενε.

Προσφατα..? το θεμα ειναι να διαβασες αρθρο την περιοδο που την αρνηθηκε. εχει καποιο αρθρο παλαιοτερο απο την μεση της χρονιας που λεει εγινε προταση στον λασμε και την αρνηθηκε?
passer


Πάντως επειδή οριστική ανακοίνωση ακόμα δεν έχει βγει, προσέξτε ορισμένοι μην αρχίσετε τις κωλοτούμπες..
Hakeem
QUOTE(passer @ Jun 27 2013, 15:45 ) *
Πάντως επειδή οριστική ανακοίνωση ακόμα δεν έχει βγει, προσέξτε ορισμένοι μην αρχίσετε τις κωλοτούμπες..


Μακαρι να μεινει. Αλλα για μενα η προσεγγιση θα ειναι και παλι λαθος , αν το δεις ψυχρα οικονομικα. Μεσα στη σεζον, σιγουρα θα εμενε και με λιγοτερα απο αυτα που προσφερει τωρα ο Ολυμπιακος που "πιεζεται" απο τις προτασεις των αλλων ομαδων
akratacity
QUOTE (vaggelis roum @ Jun 27 2013, 15:42 ) *
Δεν ειπε κανεις τουλαχιστον εγω προσωπικα οτι θα δεχοταν. Ομως επρεπε να γινει μια προταση καλη για την προσφορα του. ( για μενα μολις τελειωσε η πρωτη χρονια), αλλα εστω κ στα μεσα της δευτερης. Αν οπως μου λες εγινε 450 χιλ, ε οκ ενταξει ηταν γελοια, κ γιαυτο δεν την δεχτηκε.
Τωρα αν μου το παιρνεις αυτο οτι αρνηθηκε ηδη μια φορα αυτα τα λεφτα που του δινανε κ το παιρνεις σαν επιχειρημα οτι θα προτιμουσαε να βγει στην αγορα δεν στεκει τοσο. Γτ αν του γινοταν αυτη η προσφορα που του εγινε τωρα για μενα θα εμενε.

Προσφατα..? το θεμα ειναι να διαβασες αρθρο την περιοδο που την αρνηθηκε. εχει καποιο αρθρο παλαιοτερο απο την μεση της χρονιας που λεει εγινε προταση στον λασμε και την αρνηθηκε?

δηλαδη το ενδεχομενο να αρνηθηκε αλλα να μην βγηκε κατι προς τα εξω για να μην διαταραχθει η ηρεμια της ομαδας εκεινη την περιοδο και να εγινε γνωστο προσφατα το αποκλειεις???

οσο για το θεμα χαινς οι αποψεις μας ειναι εντελως διαφορετικες αλλα δεν σημαινει αυτο οτι κπ ντε και καλα ειναι ο σωστος εξαρταται απο την οπτικη γωνια του καθενος...
dru_15
QUOTE(akratacity @ Jun 27 2013, 16:30 ) *
δηλαδη το ενδεχομενο να αρνηθηκε αλλα να μην βγηκε κατι προς τα εξω για να μην διαταραχθει η ηρεμια της ομαδας εκεινη την περιοδο και να εγινε γνωστο προσφατα το αποκλειεις???

Ναι στο αποκλειω γτ το μικρο μου ονομα ειναι Μιλαν, και ναι ειμαι ο Τομιτς.
Οκ με ρωτας κατι που προφανως δεν ξερω. και ποτε δεν θα το μαθω ουτε εγω ουτε εσυ. Μαλλον δεν καταλαβαινεις αυτο που σου ειπα και συνεχιζεις να μην καταλαβαινεις. Δεν θα κατσω να ασχοληθω αλλο γτ οντως οι αποψεις μας ειναι διαφορετικες και δεν βγαζει σε τπτ να συζηταμε υποθετικα.

Αυτο που ειπα ειναι οτι αποψη μου αν του γινοταν αυτη η προταση στα μεσα της σεζον ήεστω πιο μικρη στο τελος της πρωτης του σεζον πιστευω οτι θα εμενε. Οσο σιγουρια βλεπεις στα λεγομενα μου αλλη τοση βλεπω στα δικα σου οτι πιθανον να την αρνιοταν για να δει τι συμβολαια θα βρει σε αλλες ομαδες.
ΤΕΛΟΣ
LFO
Ρε παλικαρια μου καλα και ομορφα γιατι αρνειστε την πραγματικοτητα?? Γιατι ασχολειστε με σεναρια επιστημονικης φαντασιας?? Γιατι βρε πουλακια μου , γιατι???

Το εγραψα και στο spysta το πρωι που, σαν μεγας φορουμιστας και ειδικα στο θεμα μεταγραφων, θα έπρεπε να ειναι πιο γατος:

ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΥΣ ΓΙΑ ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΝΑ ΑΝΑΝΕΩΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ, ΚΑΝΕΝΟΣ ΠΑΙΚΤΗ ΕΝ ΜΕΣΩ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ , ΕΙΔΙΚΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΙΕΣΕΙΣ ΓΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ ΚΟΣΜΟ, ΠΑΙΚΤΗ Ή ΜΑΝΑΤΖΕΡ, ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΡΙΣΚΟ ΝΑ ΧΑΘΟΥΝ ΠΑΙΚΤΕΣ.

ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ, ΞΕΧΑΣΤΕ ΤΟ , NOT GONNA HAPPEN.

ΕΧΟΥΝ ΞΟΔΕΨΕΙ ΕΚΑΤΟΜΥΡΙΑ ΣΕ ΠΑΙΚΤΕΣ ΚΑΙ ΜΑΝΑΤΖΕΡ ΠΟΥ ΒΟΛΕΥΤΗΚΑΝ ΜΕ ΤΑ ΝΕΑ ΣΥΜΒΟΛΑΙΑ ΚΑΙ ΚΩΛΟΒΑΡΑΓΑΝ ΚΑΙ ΕΚΒΙΑΖΑΝ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΑΠΟΔΕΙΧΘΗΚΑΝ ΦΟΥΣΚΕΣ KAI ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΙΔΙΑ ΛΑΘΗ ΑΚΟΜΗ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΜΕ ΤΟΝ ΚΙΝΔΥΝΟ ΝΑ ΧΑΘΟΥΝ ΠΑΙΚΤΕΣ.

ΣΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΠΛΕΟΝ ΠΡΩΤΑ ΠΑΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΝΤΑΜΕΙΒΕΣΑΙ. ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΤΑΜΕΙΒΕΣΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙΣ.


Οταν αυτη η φιλοσοφια που ισχυει εδω και 3 χρονια, γινει κτημα σας τοτε θα γλυτωσετε απο ενα σωρο "αν" και "μηπως".....
JR_Swish
Εγώ πάντως θέλω να πιστεύω ότι ο Χάινς δεν έχει οριστικά ανακοινώσει ότι φεύγει για τσσκα θέλοντας να πει ουσιαστικά στα αδέρφια ότι θέλει να μείνει αλλά πρέπει να ανέβει λίγο η πρόταση τους έτσι ώστε να κοπεί η διαφορά με τα λεφτά που δίνουν οι Ρώσοι τουλάχιστον στα μισά.Σίγουρα μιλάω υποθετικά χωρίς κάποια παραπάνω πληροφόρηση,αλλά αν η απόφαση ήταν ειλημμένη φαντάζομαι θα είχε ανακοινωθεί επίσημα από όλες τις μεριές.
Anaz
QUOTE
Οταν αυτη η φιλοσοφια που ισχυει εδω και 3 χρονια, γινει κτημα σας τοτε θα γλυτωσετε απο ενα σωρο "αν" και "μηπως".....
Σωστο, αλλα δεν ειναι κ υπερανω κριτικης παντως η συγκεκριμενη φιλοσοφια.
Reggie Miller #31
Η προσφορά του στην ομάδα τεράστια και ανεκτίμητη,γι' αυτό άλλωστε κέρδισε το χειροκρότημα απ' όλο τον κόσμο.
Για τα δεδομένα της εποχής η προσφορά που του έγινε ήταν πάρα πολύ καλή...

Καλή συνέχεια λοιπόν στην καριέρα του και εμείς πάμε για άλλα,έτσι κι αλλιώς ο Ολυμπιακός είναι αυτό που μένει...
basketikos2813
Ο πιο κακαλάτος παίκτης που θυμάμαι από τότε που βλέπω μπάσκετ. Κόσμημα, σαν παίκτης και σα χαρακτήρας. Δεν είχα ποτέ την τύχη να τον παρακολουθήσω live μέσα από το γήπεδο. Μακάρι κάποτε να ξαναγυρίσει.
Reggie Miller #31
Στο sport24 υποτίθεται ότι είχε και δήλωση του Χάινς που έλεγε ότι πέρασε 2 υπέροχα χρόνια,αλλά αποφάσισε να πάει Ρωσία.
Τελικά μετά από λίγο τη δήλωση την έσβησαν...Δημοσιογραφία σε όλο της το μεγαλείο...
sni79per
Ο Χάινς ουσιαστικά είχε αποφασίσει να αποχωρήσει από το «μεγάλο λιμάνι» από την περασμένη άνοιξη, όταν άλλαξε ατζέντη και άρχισε την συνεργασία του με τον Μίσκο Ραζνάτοβιτς, μάνατζερ, επίσης, του Βασίλη Σπανούλη. Εάν ο Αμερικανός έμεινε στον Ολυμπιακό η προμήθεια από το συμβόλαιο του θα μοιραζόταν μεταξύ του Ραζνάτοβιτς και του παλιού ατζέντη του, Γιώργου Δημητρόπουλου. Τώρα, όμως, που ο Χάινς είπε το «ντα» στην ΤΣΣΚΑ όλο το ποσό της προμήθειας θα καρπωθεί ο Σέρβος ατζέντης.

http://www.pamesports.gr/248555/antio-ston...-nta-sthn-tsska
shtarkws
Περι Χαινς

Η προσφορά που του εκανε ο Ολυμπιακός ήταν ρεαλιστικά πολύ καλή, απλα η Τσσκα επέλεξε να πληρωσει υπεραξια για τον παικτη.Παντως 500χιλκαθαρα συν μπονους στόχων που πολλοί αμελουν (πρωταθλημα κύπελλο στο τσεπακι και απο τα πρωτα φαβορι της ευρωλιγκα) τοτε η διαφορα εκτοξεύεται. .Φυσικα και οι μάνατζερ που για να βγάλουν την μιζα τους πιπιλιζουν το μυαλο ενος παικτη παιζουν το ρολο τους..Αν οι Αγγελοπουλοι του εταζαν κανενα πριμακι ισως η καταληξη να ηταν διαφορετικη ομως ορθως δεν ασχοληθηκαν
tzagasdog
Είμαι πληγωμένος απο τη φυγή του Χαινς αλλα έτσι είναι η ζωη. Καλή επιτυχία σε ότι κάνει. Ήταν παράδειγμα προςμίμηση ο Χαινς. Τόσο η δουλεία του που υπερκάλυπτε τις αδυναμίες του όσο και ο επαγγελματισμός του.
olympiakos_for_the_4th
Kyle σε ευχαριστούμε για τα δύο υπέροχα χρόνια που μας χάρισες και σου ευχόμαστε ό,τι καλύτερο.....
Και δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι η σημαντικότερη μεριά της φανέλας είναι η μπροστά και όχι η πίσω...
bbplayer
QUOTE (LFO @ Jun 27 2013, 17:14 ) *
Ρε παλικαρια μου καλα και ομορφα γιατι αρνειστε την πραγματικοτητα?? Γιατι ασχολειστε με σεναρια επιστημονικης φαντασιας?? Γιατι βρε πουλακια μου , γιατι???

Το εγραψα και στο spysta το πρωι που, σαν μεγας φορουμιστας και ειδικα στο θεμα μεταγραφων, θα έπρεπε να ειναι πιο γατος:

ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΥΣ ΓΙΑ ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΝΑ ΑΝΑΝΕΩΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ, ΚΑΝΕΝΟΣ ΠΑΙΚΤΗ ΕΝ ΜΕΣΩ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ , ΕΙΔΙΚΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΙΕΣΕΙΣ ΓΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ ΚΟΣΜΟ, ΠΑΙΚΤΗ Ή ΜΑΝΑΤΖΕΡ, ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΡΙΣΚΟ ΝΑ ΧΑΘΟΥΝ ΠΑΙΚΤΕΣ.

ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ, ΞΕΧΑΣΤΕ ΤΟ , NOT GONNA HAPPEN.

ΕΧΟΥΝ ΞΟΔΕΨΕΙ ΕΚΑΤΟΜΥΡΙΑ ΣΕ ΠΑΙΚΤΕΣ ΚΑΙ ΜΑΝΑΤΖΕΡ ΠΟΥ ΒΟΛΕΥΤΗΚΑΝ ΜΕ ΤΑ ΝΕΑ ΣΥΜΒΟΛΑΙΑ ΚΑΙ ΚΩΛΟΒΑΡΑΓΑΝ ΚΑΙ ΕΚΒΙΑΖΑΝ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΑΠΟΔΕΙΧΘΗΚΑΝ ΦΟΥΣΚΕΣ KAI ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΙΔΙΑ ΛΑΘΗ ΑΚΟΜΗ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΜΕ ΤΟΝ ΚΙΝΔΥΝΟ ΝΑ ΧΑΘΟΥΝ ΠΑΙΚΤΕΣ.

ΣΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΠΛΕΟΝ ΠΡΩΤΑ ΠΑΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΝΤΑΜΕΙΒΕΣΑΙ. ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΤΑΜΕΙΒΕΣΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙΣ.


Οταν αυτη η φιλοσοφια που ισχυει εδω και 3 χρονια, γινει κτημα σας τοτε θα γλυτωσετε απο ενα σωρο "αν" και "μηπως".....


ok όλα αυτά έχουν βάση.

κάθε παίχτης όμως δεν είναι ο ίδιος ούετ μπασκετικά ούτε σα χαρακτήρας. κάθε περίπτωση είναι διαφορετική και ως τέτοια πρέπει να εξετάζεται.
το τσουβάλιασμα , ειδικά στη συγκεκριμένη περίπτωση, θα αποβεί εις βάρος της ομάδας τους.
συμφωνώ ότι έχουν καει στο χυλό αλλά δε θέλει πάντα το γιαούρτι φύσημα

QUOTE (olympiakos_for_the_4th @ Jun 28 2013, 00:33 ) *
Και δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι η σημαντικότερη μεριά της φανέλας είναι η μπροστά και όχι η πίσω...


όπως είχε πει κάποτε και ο Τιτανοτεράστιος
pain of salvation
Δακρύσαμε μαζί σου Κάιλ...Ευχαριστούμε για τις αναμνήσεις.
Πήγαινε δείξε στα γατάκια,τι σημαίνει πάθος και τι "πεθαίνω στο παρκέ".
Εις το επανιδείν
PanosIlio
QUOTE(sni79per @ Jun 27 2013, 22:40 ) *
Ο Χάινς ουσιαστικά είχε αποφασίσει να αποχωρήσει από το «μεγάλο λιμάνι» από την περασμένη άνοιξη, όταν άλλαξε ατζέντη και άρχισε την συνεργασία του με τον Μίσκο Ραζνάτοβιτς, μάνατζερ, επίσης, του Βασίλη Σπανούλη. Εάν ο Αμερικανός έμεινε στον Ολυμπιακό η προμήθεια από το συμβόλαιο του θα μοιραζόταν μεταξύ του Ραζνάτοβιτς και του παλιού ατζέντη του, Γιώργου Δημητρόπουλου. Τώρα, όμως, που ο Χάινς είπε το «ντα» στην ΤΣΣΚΑ όλο το ποσό της προμήθειας θα καρπωθεί ο Σέρβος ατζέντης.

http://www.pamesports.gr/248555/antio-ston...-nta-sthn-tsska


Έτσι που τα γράφει το άρθρο, που μπορεί να λέει πως "Ο Χάινς ουσιαστικά είχε αποφασίσει να αποχωρήσει από το «μεγάλο λιμάνι» από την περασμένη άνοιξη, όταν άλλαξε ατζέντη", αλλά στην ουσία ο μάνατζερ του "αποφάσισε" να πάει ΤΣΣΚΑ αφού αν έμενε στον ΟΣΦΠ θα έπαιρνε μισή προμήθεια.

Εγώ δεν τον κακίζω, το παιδί όσο ήταν εδώ έδωσε το 110%, όποτε έπαιζε τη "μάτωνε" τη φανέλα. Καλή συνέχεια στην καριέρα του.
rankin
Δεν την παλεύω να βλέπει κόσμο που κάνει σαν απατημένη γκόμενα....
ΗΜΑΡΤΟΝ!
Επαγγελματίας ειναι ο Χάινς, καλά έκανε και επέλεξε αυτό που έκρινε καλύτερο..

Η απόφαση του θα κριθεί σε βάθος χρόνου... Του εύχομαι να μην του γυρίσει μπουμερανκ και να μην ηταν αυτό το πρώτο και τελευταίο μεγάλο συμβόλαιο της καριέρας του..
Γιατι το να γίνεσαι γυρολόγος της ευρώπης επιφυλάσσει κινδύνους και το ενδεχόμενο στα 32 σου να παίζεις στον Απόλλωνα Λεμεσου ...

Τον ευχαριστούμε για την προσφορά του.. Ήταν οτι πιο Value for money έχει περάσει απο τον Ολυμπιακό ποτέ!
Καλή του τύχη. Ώρα καλή στη πρύμνη του και αέρα στα πανιά του
LFO
QUOTE(Anaz @ Jun 27 2013, 20:50 ) *
Σωστο, αλλα δεν ειναι κ υπερανω κριτικης παντως η συγκεκριμενη φιλοσοφια.



QUOTE(bbplayer @ Jun 28 2013, 10:54 ) *
ok όλα αυτά έχουν βάση.

κάθε παίχτης όμως δεν είναι ο ίδιος ούετ μπασκετικά ούτε σα χαρακτήρας. κάθε περίπτωση είναι διαφορετική και ως τέτοια πρέπει να εξετάζεται.
το τσουβάλιασμα , ειδικά στη συγκεκριμένη περίπτωση, θα αποβεί εις βάρος της ομάδας τους.
συμφωνώ ότι έχουν καει στο χυλό αλλά δε θέλει πάντα το γιαούρτι φύσημα



Συμφωνω και με τους 2. Ουτε εγω συμφωνω απολυτα με αυτη την τακτικη ΑΛΛΑ υπαρχει ξεκαθαρη στρατηγικη πανω στο θεμα ανανεωσεων και ανεξαρτητως αν διαφωνουμε ή οχι, με εκνευρισει που κανουμε οτι δεν το ξερουμε....
priest
τοσο ντορος για κατι τοσο απλο και λογικο...

του δωσανε περισσοτερα και εφυγε.τωρα αν τα 400χιλ για σας ειναι λιγα τοτε παω πασο.
damian

Thank you very much to @olympiacosbc and all the Olympiakos Fans for allowing me to be apart of your lives these past two years. You have given me the opportunity to meet new Friends and share memories that will remain with me forever. I cannot find the words that express how much your constant support and love has meant to me through out these years and I want to personally thank You all for such an amazing time!!!!!!! We made History!
tzagasdog
QUOTE(thalys @ Jun 27 2013, 03:11 ) *
Κάπου τόση ήταν η διαφορά για την οποία ο Σπανούλης πήγε από τον ΠΑΟ στον ΟΣΦΠ. Άσε που 25% περισσότερα χρήματα από ομάδα ίδιου επιπέδου δύσκολα είναι αμελητέα διαφορά.


όχι ήταν 500.000 ευρώ τον χρόνο

QUOTE(priest @ Jun 28 2013, 16:10 ) *
τοσο ντορος για κατι τοσο απλο και λογικο...

του δωσανε περισσοτερα και εφυγε.τωρα αν τα 400χιλ για σας ειναι λιγα τοτε παω πασο.


η διαφορά ήταν 150.000 το χρόνο....

Ο Μίσκο την έκανε τη ζημιά... κάνοντας καλά τη δουλειά του βασικά.
Reggie Miller #31
Σαν κίνηση για την καριέρα του εγώ τη θεωρώ σωστή.Δεν πιστεύω ότι ισχύουν αυτά περί πολεμικού κλίματος στην Ελλάδα κτλ.
Όπως και να το κάνουμε η ΤΣΣΚΑ έχει μια εδραιωμένη θέση στο ευρωπαικό μπάσκετ(ασχέτως από τα 2 συνεχόμενα που σηκώσαμε) και σε σχέση με την Ελλάδα η οικονομική κατάσταση δεν είναι επισφαλής και γενικά μοιράζουν χρήμα.
Ο Χάινς προτίμησε τη σιγουριά των Ρώσων(λογικά πρέπει να πίεσε και ο μάνατζερ) και ο καθένας τραβάει το δρόμο του και σημασία έχει ο Ολυμπιακός και όχι κάθε περαστικός.

Όπως είπα όλοι αναγνώρισαν την προσφορά του και το πάθος του,η συμβολή του ήταν τεράστια στις επιτυχίες αυτά τα δύο χρόνια.
Η ομάδα με την προσφορά-υπέρβαση έδειξε τις προθέσεις της και πόσο πολύ ήθελε να μείνει,αλλά από 'κει και πέρα ήτνα θέμα δικής του επιλογής.

Πάντως κι εγώ έχω ένα παράπονο,όχι επειδή έφυγε,αλλά ο τρόπος που έφυγε.Δεν φεύγεις έτσι από την πίσω πόρτα.Απαντάς στην πρόταση,αποχαιρετάς και μετά πας στο καλό και υπογράφεις.όχι όμως έτσι,να σε ανακοινώνουν οι άλλοι πρώτα.Εμένα προσωπικά αυτό με πείραξε,τίποτε άλλο.Θα προτιμούσα να ήταν πιο ξηγημένος.Κατά τα άλλα καλή συνέχεια και καλές επιτυχίες...
AKRG
Αν και αντίπαλος ο Χαινς ήταν "στολίδι" για το Ελληνικό πρωτάθλημα, Αθλητής με όλη την σημασία της λέξεως ( Επιδόσεις - Μαχητικότητα - συνέπεια - ήθος - χαρακτήρας ). Θα ήθελα να μην φεύγουν τέτοιοι παίχτες από την Ελλάδα, η αλήθεια είναι κάνουμε ότι περνάει από το χέρι μας για να τους διώξουμε ...
rankin
Χθες το βραδυ ο Καιλ Χαινς ξεκρέμασε τις αφισες του Γιατζογλου και του Μπερι, δακρυσε διαβάζοντας το φως και εβαλε την υπογραφή του στο νεο του συμβόλαιο..

Μετά βγήκε και τα ήπιε..
τα ηπιε τόσο που ξεχασε τα πάντα και πήδηξε την ασχημότερη γυναίκα που βρήκε μπροστά του...
Ήταν μια νύχτα βγαλμένη απο σελίδες βιβλίου του Μπουκόφσκι
Manu7
Τελικά ο Χάινς απάντησε στους προέδρους αρνητικά επισήμως? Ή το μάθανε μέσω social media και έτσι...

Γιατί ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τι τον έχει πιάσει...

Ευχαριστίες και τα συναφή δεν χρειάζονται να επαναλαμβάνονται. Ήταν ο ΚΑΥΛΕΑΣ μας.

Από εδώ και πέρα τι να πω...Θα πάει στην ΤΣΣΚΑ για να είναι 3η αλλαγή στα σέντερ πίσω από Κριστιτς και Κάουν (εκτός αν φύγει ο καρεκλάκιας) και για να παίζει 4 γιατί είμαι σίγουρος ότι ο Μεσίνα αυτό θα κάνει. Θα καεί αλλά ο συγκεκριμένος ξεπερνάει συνεχώς τον εαυτό του.
sni79per
Ο Χάινς μίλησε στον «Πρωταθλητή» για:

-τους λόγους που αποφάσισε να φύγει: «Ήταν η πιο δύσκολη απόφαση που έχω πάρει ως τώρα. Στον Ολυμπιακό πέρασα τα δύο καλύτερα χρόνια της ζωής μου. Συζήτησα πολύ με την οικογένειά μου και ανθρώπους που εμπιστεύομαι και αποφάσισα πως το καλύτερο για μένα ήταν να προχωρήσω στην καριέρα μου. Τον τελευταίο καιρό δεν ήμουν σίγουρος ότι ο Ολυμπιακός θα είναι σε μια φάση ως οργανισμός που θα μπορώ να συνεχίσω να είμαι ευτυχισμένος και πετυχημένος. Ένιωθα ανασφάλεια για αρκετά πράγματα».

-τις «κατηγορίες» πως αποφάσισε με οικονομικά κριτήρια: «Οι περισσότεροι λένε πως όλα έγιναν για τα λεφτά. Έτσι είναι η ζωή. Όταν ήρθα στην ομάδα νομίζω κανείς δεν ενθουσιάστηκε, αλλά εγώ ήξερα σε ποια ομάδα ερχόμουν και είχα αποφασίσει από την πρώτη στιγμή να τα δώσω όλα. Όσο έπαιζα δεν σκεφτόμουν το συμβόλαιό μου που δεν ήταν μεγάλο, όπως δεν το σκεφτόταν και ο κόσμος. Τώρα όλοι συζητάνε γι' αυτό. Δεν είναι τόσο απλό το όλο θέμα. Είναι πολύ πιο περίπλοκο. Και δεν έχω απαίτηση από τον πολύ κόσμο να το συνειδητοποιήσει αυτό. Όταν πρόκειται για τις ζωές των άλλων κι όχι τη δική σου, όλα μοιάζουν πιο εύκολα».

-την πορεία των διαπραγματεύσεων: «Μου μίλησαν ωραία οι πρόεδροι. Μου ζήτησαν να τους πω πόσα χρήματα θέλω για να μείνω και τους εξήγησα ότι δεν μπορώ να διαπραγματεύομαι προσωπικά για χρήματα. Αυτή είναι δουλειά των ατζέντηδων. Με ρώτησαν συγκεκριμένα για το ποσό και απάντησα κατά προσέγγιση και με βάση τις προτάσεις που είχα και ήταν αρκετές. Είπα στους προέδρους ότι πάνω-κάτω τόσα είναι τα χρήματα με τα οποία θα είμαι ικανοποιημένος.

Μετά την πρώτη πρόταση που έγινε την επόμενη μέρα που βρεθήκαμε, δεν είχα καμία ενημέρωση και καμία επικοινωνία με τον Ολυμπιακό. Σάββατο μιλήσαμε, Τρίτη έφυγα και μέχρι την Πέμπτη που απάντησα στην ΤΣΣΚΑ δεν μίλησα με κάποιον από την ομάδα. Για σχεδόν μια εβδομάδα δεν είχα νέα από τον Ολυμπιακό. Ο καιρός πέρασε, απέρριψα κι άλλες προτάσεις και η ΤΣΣΚΑ με περίμενε τρεις εβδομάδες.

Εκείνη την Πέμπτη με πήρε ο ατζέντης μου, μου είπε πως η ΤΣΣΚΑ δεν μπορεί να περιμένει άλλο και θα προχωρήσει το σχεδιασμό της. Μου είπα πως αν δεν τους απαντήσω θα υπογράψουν άλλο ψηλό. Συζήτησα λίγο με την οικογένειά μου κι εκείνη τη μέρα είπα το `ναι' στην ΤΣΣΚΑ. Η απόφασή μου ήταν 100% δική μου και της οικογένειάς μου, κανενός άλλου. Την Πέμπτη είπα ναι και το πρωί της Παρασκευής ξύπνησα και βρήκα στο mail μου την πρόταση του Ολυμπιακού. Όταν είδα αυτό το mail, είχα ήδη δώσει το λόγο μου στην ΤΣΣΚΑ και τα πράγματα είχαν πάρει το δρόμο τους».

-το αν ενοχλήθηκε για το μικρό του συμβόλαιο και τη μη πρόωρη ανανέωσή του: «Προσπαθούσα να μην το σκέφτομαι και να μη με επηρεάζει. Για πολύ καιρό δεν μπορούσα να σκεφτώ τον εαυτό μου εκτός Ολυμπιακού. Αν ο Ολυμπιακός είχε έρθει με μια καλή προσφορά όπως ένιωθα τότε, δεν νομίζω να είχα βγει ποτέ ελεύθερος στην αγορά. Το είπα τότε στον ατζέντη μου πως θα ήθελα να ανανεώσω για κάποια χρόνια ακόμη με καλύτερους οικονομικούς όρους, πριν ξεκινήσει η σεζόν. Είπαν ότι δεν είναι στη φιλοσοφία τους να διαπραγματεύονται με κανέναν αθλητή πριν τελειώσει το συμβόλαιό του.

Περίπου δυο μήνες μετά ήρθαν και μου είπαν να μιλήσουμε για ανανέωση. Τους είπα ένα νούμερο πολύ προσιτό, καμία σχέση με τα χρήματα που μου πρότεινε στο τέλος ο Ολυμπιακός. Πολύ λιγότερα. Μου αντιπρότειναν ένα πολύ μικρότερο ποσό και είπα όχι. Πέρασαν κι άλλοι μήνες, άλλαξα μάνατζερ και τέλη Γενάρη-Φλεβάρη ήρθαν και μου είπαν ότι δέχονται να υπογράψουμε με τα χρήματα που είχα ζητήσει στην αρχή της σεζόν. Τότε τους είπα ότι εδώ που φτάσαμε είναι καλύτερο να περιμένουμε το τέλος της σεζόν για να μείνω αφοσιωμένος στα κρίσιμα παιχνίδια που έρχονταν και επειδή μια τέτοια εξέλιξη θα επηρέαζε αρνητικά τα άλλα παιδιά».

-το αν έπαιξαν ρόλο τα επεισόδια: «Όχι, δεν έπαιξαν μεγάλο ρόλο αυτά τα συμβάντα. Αυτό επηρέασε τους γονείς μου γιατί φοβόντουσαν για τη σωματική μου ακεραιότητα. Εγώ είχα συνηθίσει. Η αφοσίωσή μου στην ομάδα ήταν τέτοια που δεν με ένοιαζε. Οι δικοί μου όμως δεν ήθελαν να ρισκάρω ξανά».

-το άδοξο τέλος στον τρίτο τελικό της Α1: «Αυτό ήταν μια τεράστια απογοήτευση. Είμαστε μια ομάδα που έκανε συνέχεια αυτό: γύριζε τα παιχνίδια. Αξίζαμε μεγαλύτερο σεβασμό από μερίδα του κόσμου του Ολυμπιακού».

-τα μηνύματα, θετικά και αρνητικά, που έχει εισπράξει: «Έχω λάβει πάρα πολλά μηνύματα από τον κόσμο του Ολυμπιακού. Δεν μπορώ να εκφράσω όσα αισθάνομαι. Είναι πολύ περίεργο. Είναι σκληρό να σε κρίνουν όταν δεν σε ξέρουν. Μου γράφουν ότι είμαι ψεύτης, ότι πρόδωσα την ομάδα και τους ίδιους. Υπάρχουν και κάποια πιο ακραία. Με επηρεάζει όλο αυτό πάρα πολύ. Μου δημιουργεί στενοχώρια και θλίψη. Δεν μπορώ να αποδείξω πως δεν είμαι αυτός που λένε. Προσπαθώ να κρατάω τα καλά μηνύματα. Από τα υπόλοιπα, κάποια με ενοχλούν και κάποια με θυμώνουν. Δύο χρόνια σε ποια ομάδα ήμουν; Δεν τα έδωσα όλα; Δεν κατέθεσα την ψυχή μου στο γήπεδο; Δεν βοήθησα με όσες δυνάμεις είχα για να πάρει χαρά αυτός ο κόσμος; Νιώθω ότι απογοήτευσα πολύ κόσμο και δεν μου έχει ξανασυμβεί».

-τη σχέση του με τον Ολυμπιακό: «Ευχαριστώ πολύ τους προέδρους και τον κ. Σκινδήλια και έχει μεγάλη αξία τι λένε για μένα παρότι έφυγα. Αυτοί μου έδωσαν την ευκαιρία να αλλάξω επίπεδο στην καριέρα μου και να παλέψω για κάτι καλύτερο. Αυτό δεν θα το ξεχάσω. Ο Ολυμπιακός μού πρόσφερε πάρα πολλά. Ό,τι κι αν έγινε, το όνειρο που ζήσαμε όλοι μαζί στον Ολυμπιακό θα μείνει για πάντα ζωντανό».

-το νέο κεφάλαιο «ΤΣΣΚΑ»: «Η ΤΣΣΚΑ με πίστεψε πάρα πολύ, με σεβάστηκε απόλυτα και φαίνεται πως έχουν πολύ μεγάλες φιλοδοξίες. Θέλω να κερδίζω τίτλους και αυτό είναι το πιο σημαντικό για έναν αθλητή. Το κλαμπ έχει σπουδαία οργάνωση σε όλα τα επίπεδα και σημαντικός ήταν για μένα ο τρόπος που μου μίλησε ο κόουτς Μεσίνα».
Hakeem
QUOTE(sni79per @ Jun 30 2013, 11:00 ) *
Περίπου δυο μήνες μετά ήρθαν και μου είπαν να μιλήσουμε για ανανέωση. Τους είπα ένα νούμερο πολύ προσιτό, καμία σχέση με τα χρήματα που μου πρότεινε στο τέλος ο Ολυμπιακός. Πολύ λιγότερα. Μου αντιπρότειναν ένα πολύ μικρότερο ποσό και είπα όχι.


.....

Αλλα είπαμε: το σημαντικό είναι να μην αλλάζει η πολιτική!

Αν τα εχεις βρει έτοιμα στη ζωή σου και δεν εχει χρειαστει να στίψεις το μυαλό σου για να πάρεις σωστές αποφάσειες, μαλλον έτσι σκέφτεσαι
bbplayer
τελικά αυτός ο Χάινς , μάλλον για περιπτωσάρα φαίνεται. Πολύ σοβαρός άνθρωπος. Μπράβο του.


για γέλια και για κλάματα εκεί που λέει ότι δεν τον πολυπειράζουν τα επεισόδια και ότι έχει συνηθίσει. έχει πιάσει πάτο η ξεφτίλα μας
Anaz
QUOTE
http://www.olympiakos.gr/article/56232/h-a...pros-ton-xains/

Τη δική τους απάντηση στον Κάιλ Χάινς έδωσαν κύκλοι του Ολυμπιακού και αναφέρονται με κάθε λεπτομέρεια στο πώς εξελίχτηκε σε θρίλερ ένα θέμα το οποίο θα μπορούσε να λήξει με διαφορετικό τρόπο. Ο Χάινς λοιπόν αναφέρθηκε πρώτα σε συνέντευξή του στους λόγους που τον ανάγκασαν να αποχωρήσει από τον Ολυμπιακό, αλλά ο Θρύλος απάντησε πως τον έψαχνε και εκείνος ήταν άφαντος.

Παρακάτω ακολουθούν όλες οι απαντήσεις των Πειραιωτών προς τον Χάινς:

Για τις προτάσεις και την προσέγγιση του Ολυμπιακού
Την Κυριακή 16 Ιουνίου έγινε πρόταση 850 χιλιάδων δολαρίων ετησίως για κλειστό διετές συμβόλαιο στον Ραζνάτοβιτς και του ζητήσαμε να τελειώσει το θέμα πριν φύγει για τις ΗΠΑ ο Χάινς. Σχεδόν τρεις φορές πάνω απ' όσα έπαιρνε.

Την Τρίτη το πρωί, πριν αναχωρήσει για τις ΗΠΑ ο Χάινς, ο αντιπρόεδρος του Ολυμπιακού και άνθρωποι της ομάδας τον κάλεσαν στο κινητό του και του έστειλαν μηνύματα για να μιλήσουμε και να δούμε τις προθέσεις του γιατί δεν είχαμε απάντηση. Τίποτα. Στη συνέχεια τον καλέσαμε στο αμερικάνικο τηλέφωνο και του αφήσαμε φωνητικό μήνυμα αφού προσγειώθηκε στις ΗΠΑ. Άνθρωποι της ομάδας του έστειλαν mail στο λογαριασμό του στο FACEBOOK ξημερώματα Τετάρτης στην Ελλάδα στο οποίο του έλεγαν συγκεκριμένα: «Sir, how are you? Did you have a safe trip? Presidents and Skindilias are trying to talk with you and they can't reach you. Can you call him». Αυτό το μήνυμα διαβάστηκε λίγες ώρες μετά. Τίποτα. Προσπαθήσαμε να επικοινωνήσουμε με τον αδερφό του. Τίποτα.

Την Τετάρτη το μεσημέρι έγινε επικοινωνία με τον μάνατζερ του στην οποία του ζητήσαμε να μας πει το νούμερο που θέλει ο Χάινς για να μείνει. Την επομένη επικοινώνησε ο ατζέντης του μαζί μας και είπε ότι δεν τον έχει βρει και θα μας πει την Παρασκευή.

Την Παρασκευή το μεσημέρι έγινε νέα πρόταση στον ατζέντη του για διετές συμβόλαιο έναντι 2 εκατομμυρίων δολαρίων (2,2 με τα μπόνους). Για να βεβαιωθεί ο Ολυμπιακός ότι ο Χάινς θα γίνει γνώστης της προσφοράς, τον καλέσαμε στον αμερικάνικο τηλέφωνο και στείλαμε την προσφορά με mail στον ίδιο αναφέροντας χαρακτηριστικά: «Για μια ακόμα φορά θέλουμε να σου υπογραμμίσουμε την επιθυμία της ομάδας μας για να συνεχίσουμε τη συνεργασία μας».

Με sms άνθρωποι της ομάδας τον ενημέρωσαν για την εξέλιξη και απάντησε ότι έλαβε το mail. Ο Χάινς απάντησε το Σάββατο με mail και ευχαρίστησε που του γνωστοποίησαν και γραπτώς τη νέα προσφορά, ζητώντας συγνώμη που δεν απάντησε στις κλήσεις του Ολυμπιακού, αναφέροντας ότι ήταν πολύ απασχολημένος με την επιστροφή του στην πατρίδα όλες αυτές τις μέρες. Κατέληξε ότι θα συζητήσει την προσφορά με τον ατζέντη του και θα μας απαντήσει.

Στη συνέντευξη λέει ότι την Πέμπτη, πριν δει τη νέα προσφορά του Ολυμπιακού είχε πει ναι στην ΤΣΣΚΑ. Πως λέει ναι στην ΤΣΣΚΑ όταν ο Ολυμπιακός μετά την πρώτη προσφορά (της Κυριακής) έχει ρωτήσει τον ατζέντη του πόσα θέλει ο Χάινς για να μείνει και δεν έχει πάρει καμία απάντηση; Γιατί δεν σήκωνε τα τηλέφωνα όλες αυτές τις μέρες; Γιατί λέει ότι δεν είχε επικοινωνία με ανθρώπους του Ολυμπιακού όταν υπάρχουν sms, ηχητικά μηνύματα mail, και μηνύματα σε Facebook που του λένε ότι τον ψάχνουν οι πρόεδροι του Ολυμπιακού και του δείχνουν πόσο τον θέλουμε;

Για την ΤΣΣΚΑ
Ο Χάινς ανέφερε στη συνέντευξή του ότι είχε πρόταση από την ΤΣΣΚΑ, την οποία προσδιορίζει στα τέλη Μαΐου. Πριν ξεκινήσουν οι τελικοί του ελληνικού πρωταθλήματος (ξεκίνησαν 7 Ιουνίου) διαπραγματευόταν με άλλη ομάδα ενώ ήξερε πόσο σημαντικά είναι τα παιχνίδια με τον Παναθηναϊκό.

Για την αναπροσαρμογή και επέκταση
Πριν την έναρξη της περσινής σεζόν έγινε μια πρώτη κουβέντα με τον πρώην πλέον ατζέντη του για αναπροσαρμογή. Δυο μήνες μετά, κάνοντας εξαίρεση στην πολιτική μας, του έγινε συγκεκριμένη πρόταση με χρήματα λίγο λιγότερα απ' όσα είχε ζητήσει αρχικά (περιελάμβανε και αναπροσαρμογή στο φετινό του συμβόλαιο) και δεν δέχθηκε. Τέλη Γενάρη, όπως επιβεβαιώνει και ο ίδιος επιστρέψαμε με νέα πρόταση στην οποία ικανοποιήσαμε πλήρως τις απαιτήσεις του και του δίναμε επιπλέον, και αναπροσαρμογή στο φετινό συμβόλαιο. Απάντησε ότι δεν θέλει να προκαλέσει αναστάτωση στην ομάδα και οι άλλοι παίκτες που δεν είχαν συμβόλαιο να το δουν στραβά. Σημειώνουμε ότι μάνατζερ αλλάζει λίγες εβδομάδες μετά (23 Φεβρουαρίου 2013) όπως προκύπτει από επίσημο έγγραφο του ατζέντη του που αποστάλθηκε στον Ολυμπιακό. Όταν έγινε δηλαδή και η δεύτερη προσφορά είχε τον ίδιο μάνατζερ και δεν είχε αλλάξει όπως αναφέρει στη συνέντευξή του.

Ήθελε να μείνει αφοσιωμένος ήταν η απάντηση του. Τον Δεκέμβριο δεν είχε τέτοιο πρόβλημα; Πριν το ξεκίνημα της σεζόν δεν είχε τέτοιο πρόβλημα; Όταν μίλαγε με την ΤΣΣΚΑ πριν τελειώσουν οι υποχρεώσεις του Ολυμπιακού και πριν τους τελικούς του ελληνικού πρωταθλήματος δεν επηρεάστηκε το δικό του μυαλό;

Ο Κάιλ Χάινς μίλησε για ανασφάλεια και προκαλεί πραγματικά εντύπωση, γιατί
Πως μπορεί να νιώθει ανασφάλεια όταν το Σάββατο, τέσσερις μέρες μετά το τέλος του πρωταθλήματος τον έχουν καλέσει οι Αγγελόπουλοι στα γραφεία τους και του λένε: «Ότι πάμε για το Three - Peat. Με σένα για κολώνα θα τα καταφέρουμε». Του δείχνουν δηλαδή τις προθέσεις τους. Ο Χάινς ήταν ο μοναδικός ξένος που έχουν καλέσει οι Αγγελόπουλοι στα γραφεία τους για να του μιλήσουν.

Στη συνάντηση που είχαν οι Αγγελόπουλοι του είπαν τα σχέδια τους για τον Ολυμπιακό, τον ευχαρίστησαν για την προσφορά του και του είπαν πες μας τι θες για να είσαι χαρούμενος και στη συνέχεια θα διαπραγματευτούμε με τον ατζέντη σου. Πες μας τι θες για να είσαι ευτυχισμένος!!!

Τους είπε ότι θα ήταν ευχαριστημένος με ένα ποσό από 750 χιλιάδες έως 1 εκατομμύριο δολαρίων. Ζήτησε κλειστό διετές για να νιώθει ασφαλής, κάτι το οποίο έγινε άμεσα αποδεκτό.

Και επειδή μιλά για οργάνωση και ασφάλεια, θα αναφέρουμε κάτι το οποίο δεν το γνωρίζει κανείς. Ο αδερφός του Τάιλερ, τραυματίστηκε σοβαρά μετά το Φάιναλ Φορ (ολική ρήξη αχίλλειου τένοντα) και άμεσα ο Ολυμπιακός ανέλαβε, χωρίς να έχει υποχρέωση, την πλήρη κάλυψη όλων των εξόδων. Χειρουργήθηκε από το γιατρό μας, έκανε αποθεραπεία με τους φυσιοθεραπευτές μας και λειτουργούσε σαν μέλος της ομάδας.

Για τον επίλογο
Οι Αγγελόπουλοι γνωρίζοντας όλα αυτά που έχουν συμβεί μίλησαν δημόσια με τα καλύτερα λόγια για τον Χάινς και ζήτησαν μάλιστα να σταματήσουν όλα τα αρνητικά σχόλια: «.του ευχόμαστε καλή τύχη εκεί που πήγε, είναι καταπληκτικό παιδί και δεν πρέπει νομίζω να γίνονται σχόλια εναντίον του. Είναι ένας καταπληκτικός παίκτης, ένας καταπληκτικός χαρακτήρας», ανέφερε ο κύριος Γιώργος Αγγελόπουλος.
Aπλα για να υπάρχουν και οι δυο πλευρες, κι ο καθενας μπορει να βγαλει τα συμπερασματα του.

Σ'ευχαριστουμε ΓΙΓΑΝΤΑ!! icon_wave.gif
Reggie Miller #31
Επαναλαμβάνω,προσωπικά δε με πειράζει ότι έφυγε.Καλά έκανε,αλλά δεν φεύγεις έτσι.
Προφανώς ο Μίσκος τον είχε ταγμένο στον Αγιάννη τον Ρώσσο! tongue.gif
GreekNick
Οπως και να εχει ειπαμε καλη του τυχη no hard fellings. To θεμα ειναι μην εχει και αλλους ταγμενους στον Αι Γιαννη το Ρωσο ο Μισκος!!!!!!
rankin
QUOTE(GreekNick @ Jun 30 2013, 18:34 ) *
Οπως και να εχει ειπαμε καλη του τυχη no hard fellings. To θεμα ειναι μην εχει και αλλους ταγμενους στον Αι Γιαννη το Ρωσο ο Μισκος!!!!!!

βρε δε παει να τάξει οποιον θέλει;;;
Εγω ξέρω πως όποιος έφυγε, σαν φίλος ή σαν εχθρός, προκοπή δεν βρήκε....

Να πω για τον Σοφοκλή; Πήρε πρωτάθλημα με μηδεν χρόνο συμμετοχής και είναι για λος πουλος...
Να πω για τον Μίλος; Ακόμα πονάει ο σβέρκος του .. Πήγε και ο Παπαλουκάς να του κάνει παρέα φέτος
Ο Τζαμον Λουκας; Κάτι παρόμοιο... Φοβερός παίχτης, αλλά και αυτός όπου μας πέτυχε έφυγε με σκυφτό το κεφάλι
Ο Μαυροκεφαλίδης παρακαλάει να επιστρέψει... Ο Πρίντεζης, παρακάλεσε παλιότερα (γιατί μετάνιωσε εγκαίρως) και βγήκε υπερ-κερδισμένος απο αυτό νομίζω
Για τον Μπουρούση δεν έχω κάτι να πω... τα ξέρει ο ίδιος καλύτερα θαρρώ για αυτο και παρακαλάει τους απέναντι να κάνουν το ψυχικό και να τον πάρουν

Απο του ελάχιστους που είχαν καλή τύχη φεύγοντας, αλλά έφυγαν σαν φίλοι, και απο επιλογή/λάθος του Ολυμπιακού, ήταν ο Βουγιούκας που στον Παναθηναικο και προσέφερε, και εκτιμήθηκε, και πήγε στη ρωσσια να κονομήσει και τώρα, παρακαλά και αυτός να επιστρέψει ... (Στον Παναθηναικο εννοώ)

Κάτι τύπους σαν το Χαλπερίν και τον Ερτσεγκ, δεν τους βάζω καν στη λίστα.
Ομοίως και ο Ντόρσει, που έμαθα, τον εξετάζει ο Παναθηναικός, αλλά δεν πρόκειται φυσικά να τον πάρει, γιατί θα κρατήσει τον Λάσμε....

Αυτή ειναι η τύχη σχεδόν όλων όσων άφησαν την κόκκινη φανέλα πίσω τους, και λυπάμαι που το πιστεύω ακράδαντα, αλλά αυτή πάνω-κάτω θα ειναι και η τύχη του Κάιλ... Θα κάνει την μπάζα του στη ΤΣΣΚΑ, αλλά σύντομα τον βλέπω με το οβερλάι να παρακολουθεί τους αγώνες απο τον πάγκο... Ίσως και να με διαψεύσει... Όλους μας, μας διαψεύδει εδώ και 2 χρόνια, αλλά η δική μου αγωνιστική εκτίμηση είναι πως ο Χάινς δεν ειναι ο Ολάζουον, ο ντομιναντ σεντερ που όπου και να πάει, θα κάνει οργια. Ο Χάινς ειναι παίχτης που δεν ταιριάζει σε κάθε ομάδα. Αν μάλιστα ο Μεσίνα τον βαφτίσει τεσσάρι για να τον χωρέσει στη πεντάδα, τότε έχω την αίσθηση πως θα ρίξουμε γέλια...
rchos
QUOTE(rankin @ Jul 1 2013, 00:22 ) *
Αυτή ειναι η τύχη σχεδόν όλων όσων άφησαν την κόκκινη φανέλα πίσω τους, και λυπάμαι που το πιστεύω ακράδαντα, αλλά αυτή πάνω-κάτω θα ειναι και η τύχη του Κάιλ... Θα κάνει την μπάζα του στη ΤΣΣΚΑ, αλλά σύντομα τον βλέπω με το οβερλάι να παρακολουθεί τους αγώνες απο τον πάγκο... Ίσως και να με διαψεύσει... Όλους μας, μας διαψεύδει εδώ και 2 χρόνια, αλλά η δική μου αγωνιστική εκτίμηση είναι πως ο Χάινς δεν ειναι ο Ολάζουον, ο ντομιναντ σεντερ που όπου και να πάει, θα κάνει οργια. Ο Χάινς ειναι παίχτης που δεν ταιριάζει σε κάθε ομάδα. Αν μάλιστα ο Μεσίνα τον βαφτίσει τεσσάρι για να τον χωρέσει στη πεντάδα, τότε έχω την αίσθηση πως θα ρίξουμε γέλια...


Οι περιπτώσεις είναι αρκετά διαφορετικές πάντως.
Ο Χάινς φεύγει επιτυχημένος σε αντίθεση με όλους τους υπόλοιπους που αναφέρεις που όταν έφυγαν όλοι έφυγαν με την ρετσινιά ότι δεν τα κατάφεραν.
Δεν παίρναν τίτλους με τον Ολυμπιακό και έφυγαν και καταστράφηκε η καριέρα τους.
Ταυτόχρονα το καλοκαίρι του 11 όποιος έφυγε έκανε λογική κίνηση και όχι παράλογη.Μια ομάδα με πρόεδρους φευγάτους και μπάτζετ που έπεφτε απότομα όταν ήδη δεν έπαιρνε τίτλους και ο αντίπαλος δεν έδειχνε να αποδυναμώνεται τότε δεν ήταν και η καλύτερη επιλογή.
Ότι και να λένε οι Αγγελόπουλοι τώρα μάγκες και πάνω στο άλογο το καλοκαίρι εκείνο αποκλείεται να πίστευαν ότι με τις κινήσεις τους πλησιάζουν πιο κοντά στον στόχο.
Όλα όσα έγραψα παραπάνω κάνουν την περίπτωση του Χάινς αρκετά περίεργη και τους λόγους που αποχώρησε αρκετά δισδιάκριτους.Εγώ δεν μπορώ να πιστέψω ότι το θέμα ήταν καθαρά οικονομικό αλλά δεν μπορώ να είμαι και σίγουρος στο τι είναι.ΑΛλά έπαιζε σε μια ομάδα που για να έχει πάρει δύο φορές το Ευρωπαικό αυτομάτως σημαίνει ότι και την τρίτη χρονιά μπορεί να το πάρει αν δεν αλλάξει σημαντικά ρόστερ.
Πάντως πήγε σε μια ομάδα που κάθε χρόνο ξεκινόντας η χρονιά έχει τις πιο πολλές πιθανότητες να βγει πρωταθλήτρια Ευρώπης.Έτσι θα ξεκινήσει και φέτος νομίζω.
Συμφωνώ όμως με την τελευταία φράση σου και σκεφτόμενος την φετινή Τσσκα δεν βλέπω απίθανο το σενάριο να χρησιμοποιηθεί λάθος ο Χάινς και να έχει πρόβλημα. Είναι και διαφορετικό να παίζεις σε μια ομάδα που έχει ουσιαστικά έλειψη στο 5 και άρα αναγκαστικά να παίζεις εκεί και άλλο σε μια ομάδα που εκτός από σένα έχει μεγάλα κορμιά που παίρνουν εκατομμύρια και είναι ήδη σταρ.Φυσικά ας περιμένουμε να δούμε και αν θα μείνουν όλοι αυτοί εκεί.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.