Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Kyle Hines
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4
Redalert
QUOTE(frenchman7 @ Jun 18 2013, 12:18 ) *
Ποιος λαλάκας έβαλε αυτόν τον τίτλο και νόμιζα ότι φύγει από την ομάδα?!! 33.gif



Καλά μην είσαι και σίγουρος οτι δεν σημαίνει αυτό...!?
Zephyr
Ρε μην αγχώνεστε, ο Kyle είναι ψυχάρα ολυμπιακάρα από μικρό παιδί, με αφίσες από Τάρπλευ και Μπέρι πάνω από το κρεβάτι του μεγάλωσε ( icon_drunk.gif )! Πιο εύκολα θα ανανεώσει αυτός παρά οποιοσδήποτε άλλος.
rankin
QUOTE(Zephyr @ Jun 18 2013, 11:44 ) *
Ρε μην αγχώνεστε, ο Kyle είναι ψυχάρα ολυμπιακάρα από μικρό παιδί, με αφίσες από Τάρπλευ και Μπέρι πάνω από το κρεβάτι του μεγάλωσε ( icon_drunk.gif )! Πιο εύκολα θα ανανεώσει αυτός παρά οποιοσδήποτε άλλος.

Για κάποιο λόγο και εγώ αυτο πιστεύω... Απο άγνωστος underisized αμερικάνος που βολοδέρνει στη Γερμανία, έγινε σουπερσταρ στο Πειραιά και ξέρει πολύ καλά πως η σωματοδωμή του ειναι τέτοια που δεν ταιριάζει παντού, αν δεν δομηθεί και η ομάδα γύρω του...

Νομίζω πως με μια λογική προσφορά απο τον Ολυμπιακό, θα μείνει... Ισως να κάνω και λάθος βεβαια.. Θα δείξει
leonkalf
Αν ισχύει αυτό http://www.sport24.gr/Basket/OmadesBasket/...os.2298796.html τότε είναι πολύ καλή προσφορά για τον Kyle, και δείχνει την εκτίμηση της ομάδας στο πρόσωπό του, αφού αναφέρει ότι θα μπορούσε να χρησιμοποιήσει την option ανανέωσης με μόλις 400.000

Mε αυτό το δεδομένο, και επειδή ο παίκτης έχει δείξει προτίμηση για Ολυμπιακό και Ελλάδα, νομίζω είναι κοντά.
rchos
QUOTE(rankin @ Jun 18 2013, 13:11 ) *
Για κάποιο λόγο και εγώ αυτο πιστεύω... Απο άγνωστος underisized αμερικάνος που βολοδέρνει στη Γερμανία, έγινε σουπερσταρ στο Πειραιά και ξέρει πολύ καλά πως η σωματοδωμή του ειναι τέτοια που δεν ταιριάζει παντού, αν δεν δομηθεί και η ομάδα γύρω του...

Νομίζω πως με μια λογική προσφορά απο τον Ολυμπιακό, θα μείνει... Ισως να κάνω και λάθος βεβαια.. Θα δείξει


Το βολοδέρνει στην Γερμανία είναι κάπως υπερβολικό αλλά ας το δεχτούμε γιατί μας ανεβάζει τις ελπίδες για παραμονή... tongue.gif


Το βολοδέρνει για πριν τον Ολυμπιακό ταιριάζει στον Άντιτς ταμάμ όχι στον Κάιλ.
teopt13
QUOTE(leonkalf @ Jun 18 2013, 14:45 ) *
Αν ισχύει αυτό http://www.sport24.gr/Basket/OmadesBasket/...os.2298796.html τότε είναι πολύ καλή προσφορά για τον Kyle, και δείχνει την εκτίμηση της ομάδας στο πρόσωπό του, αφού αναφέρει ότι θα μπορούσε να χρησιμοποιήσει την option ανανέωσης με μόλις 400.000

Mε αυτό το δεδομένο, και επειδή ο παίκτης έχει δείξει προτίμηση για Ολυμπιακό και Ελλάδα, νομίζω είναι κοντά.

Ο παίχτης είχε αυτό το δικαίωμα, όχι η ομάδα..Οταν δίνεις 900.000 σετον Πρίντεζη, δεν γίνεται να θεωρείς τα 700.000 καλά για τον Χάινς.Το πόσα έπαιρνε πριν δεν έχει καμία σημασία, ίσα-ίσα που πρέπει ως κορυφαίος παίχτης του δις πρωταθλητή ευρώπης να αποζημιωθεί για τα ψίχουλα που έπαιρνε ως τώρα.Η μόνη ελπίδα παραμονής με αυτή τη πρόταση είναι η αγάπη που λεει πως έχει για την ομάδα.Γιατί όταν κάποιος Καούν παίρνει 1.000.000(!!!) τότε ο Χάινς πρέπει να πάρει 3...
kseplenhs
QUOTE(teopt13-1908 @ Jun 18 2013, 15:13 ) *
Γιατί όταν κάποιος Καούν παίρνει 1.000.000(!!!) τότε ο Χάινς πρέπει να πάρει 3...


Μην βάζεις στο τραπέζι τα ποσά των συμβολαίων σε ρωσία και τουρκία.Ειδικά στη ρωσία,η τριτοτέταρτη ομάδα μπορεί να έχει συμβόλαιο 2 εκατομυρίων σε παίχτες της και αυτοί να είναι επιπέδου έρτσεγκ ξέρω γω.
tzagasdog
Συν ότι όπως και να το κάνεις μετράει τον να είσαι Έλληνας σε Ελληνική ομάδα όπως και να το κάνεις.... στον Πρίντεζη αναφέρομαι.

Πιστεύω θα κλείσει κάπου στα 800-900
teopt13
QUOTE(kseplenhs @ Jun 18 2013, 15:26 ) *
Μην βάζεις στο τραπέζι τα ποσά των συμβολαίων σε ρωσία και τουρκία.Ειδικά στη ρωσία,η τριτοτέταρτη ομάδα μπορεί να έχει συμβόλαιο 2 εκατομυρίων σε παίχτες της και αυτοί να είναι επιπέδου έρτσεγκ ξέρω γω.

Ναι αλλά αυτούς ανταγωνίζεται και ο ολυμπιακός με τις προτάσεις τους.Και βέβαια και οι παίχτες έχουν εγωισμό και λογικό είναι να ζητάνε το καλύτερο για τον εαυτό τους,και κυρίως όταν μιλάμε για έναν τέτοιο παίχτη..
leonkalf
QUOTE (teopt13-1908 @ Jun 18 2013, 15:13 ) *
Ο παίχτης είχε αυτό το δικαίωμα, όχι η ομάδα..Οταν δίνεις 900.000 σετον Πρίντεζη, δεν γίνεται να θεωρείς τα 700.000 καλά για τον Χάινς.Το πόσα έπαιρνε πριν δεν έχει καμία σημασία, ίσα-ίσα που πρέπει ως κορυφαίος παίχτης του δις πρωταθλητή ευρώπης να αποζημιωθεί για τα ψίχουλα που έπαιρνε ως τώρα.Η μόνη ελπίδα παραμονής με αυτή τη πρόταση είναι η αγάπη που λεει πως έχει για την ομάδα.Γιατί όταν κάποιος Καούν παίρνει 1.000.000(!!!) τότε ο Χάινς πρέπει να πάρει 3...

325x3 δεν κάνουν 700 ..

Για πρώτη προσέγγιση το θεωρώ πολύ καλή αρχή στις διαπραγματεύσεις..


Εγώ τον λατρεύω τον Χαινς, μακάρι να μείνει το παιδί ικανοποιημένο και να συνεχίσει να παίζει και να φέρεται όπως τον ξέρουμε μέχρι τώρα!! wink.gif
akratacity
QUOTE (leonkalf @ Jun 18 2013, 16:25 ) *
325x3 δεν κάνουν 700 ..

Για πρώτη προσέγγιση το θεωρώ πολύ καλή αρχή στις διαπραγματεύσεις..


Εγώ τον λατρεύω τον Χαινς, μακάρι να μείνει το παιδί ικανοποιημένο και να συνεχίσει να παίζει και να φέρεται όπως τον ξέρουμε μέχρι τώρα!! wink.gif

νομιζω οτι τα 900+ της προτασης ειναι σε δολαρια οποτε σε ευρω λογικα καπου στα 700 δεν θα ειναι???
Reggie Miller #31
QUOTE(rankin @ Jun 18 2013, 13:11 ) *
Για κάποιο λόγο και εγώ αυτο πιστεύω... Απο άγνωστος underisized αμερικάνος που βολοδέρνει στη Γερμανία, έγινε σουπερσταρ στο Πειραιά και ξέρει πολύ καλά πως η σωματοδωμή του ειναι τέτοια που δεν ταιριάζει παντού, αν δεν δομηθεί και η ομάδα γύρω του...

Νομίζω πως με μια λογική προσφορά απο τον Ολυμπιακό, θα μείνει... Ισως να κάνω και λάθος βεβαια.. Θα δείξει


Μαζί σου κι εγώ,ίσως σε μια ομάδα που δε θα ταιριάξει θα πάρει την κάτω βόλτα,όπως τόσοι και τόσοι που έφυγαν από τον ΠΑΟ,που στο γενικό καλό σύνολο φαινόντουσαν καλοί παίκτες και μετά εξαφανίστηκαν ή χάθηκαν.
Νομίζω ότι ο Χάινς ταίριαξε με το περιβάλλον! rolleyes.gif
leonkalf
Ναι, το ξαναδιάβασα και λέει δολλάρια.
Αυτά είναι δικά τους θέματα.. ας τα βρουν. smile.gif

Σήμερα μια πηγή, που φάνηκε να ξέρει, μου είπε ότι ο Kyle θα μείνει με 2,2 για 2 χρόνια (τώρα δολλάρια, ευρώ δε το διευκρίνησε.. smile.gif )
Μακάρι να βγει αληθινός..
rankin
QUOTE(rchos @ Jun 18 2013, 13:55 ) *
Το βολοδέρνει στην Γερμανία είναι κάπως υπερβολικό αλλά ας το δεχτούμε γιατί μας ανεβάζει τις ελπίδες για παραμονή... tongue.gif


Το βολοδέρνει για πριν τον Ολυμπιακό ταιριάζει στον Άντιτς ταμάμ όχι στον Κάιλ.

Εντάξει, Α2 Ιταλίας και Μπαμπεργκ δεν ειναι και καμία πλούσια προϊστορία... Δεν ηταν δα και πρώτη μουρη ο Κάιλ.. Στον Ολυμπιακό πήρε την ευκαιρία να παιξει σε τοπ λεβελ (και δεν την άφησε να πάει χαμένη)
Reggie Miller #31
QUOTE(leonkalf @ Jun 18 2013, 16:47 ) *
Ναι, το ξαναδιάβασα και λέει δολλάρια.
Αυτά είναι δικά τους θέματα.. ας τα βρουν. smile.gif

Σήμερα μια πηγή, που φάνηκε να ξέρει, μου είπε ότι ο Kyle θα μείνει με 2,2 για 2 χρόνια (τώρα δολλάρια, ευρώ δε το διευκρίνησε.. smile.gif )
Μακάρι να βγει αληθινός..


Πολλά μου φαίνονται εκτός αν είναι σε Πέσος!!! smiley.gif


rankin,ο μεγάλος Ντιρκ δεν ήταν ο οποίος έπαιζε Α2 Γερμανίας και από εκεί τον είδαν και πήγε απέναντι;
Ποτέ δεν ξέρεις που κρύβεται ένας θησαυρός! tongue.gif
rankin
QUOTE(Reggie Miller #31 @ Jun 18 2013, 15:52 ) *
Πολλά μου φαίνονται εκτός αν είναι σε Πέσος!!! smiley.gif


rankin,ο μεγάλος Ντιρκ δεν ήταν ο οποίος έπαιζε Α2 Γερμανίας και από εκεί τον είδαν και πήγε απέναντι;
Ποτέ δεν ξέρεις που κρύβεται ένας θησαυρός! tongue.gif

Ναι, αλλά τον Ντιρκ τον τσίμπησαν απο την Α2 της Γερμανίας στα 20 του
Ο Χάινς ήταν ήδη 25, undrafted, undersized και με άγνωστο μέλλον.. Μόνο το σοφό μάτι ενός γέροντα μπορούσε να δει αυτόν τον θησαυρό.
Νομίζω ομως οτι ο Κάιλ τα γνωρίζει αυτά καλά και τα αναγνωρίζει
Reggie Miller #31
QUOTE(rankin @ Jun 18 2013, 16:55 ) *
Νομίζω ομως οτι ο Κάιλ τα γνωρίζει αυτά καλά και τα αναγνωρίζει

Δεν ξέρω,αλλά κι εγώ το πιστεύω αυτό.Αυτή την εντύπωση μου δίνει το όλο θέμα,γι' αυτό και είπα στο άλλο τόπικ ότι αν ισχύει η προσφορά 1,5-1,6 για 2 χρόνια(που το ζήτησε ο ίδιος το διετές),τότε υπάρχει πιθανότητα να μείνει.
rchos
QUOTE(rankin @ Jun 18 2013, 16:47 ) *
Εντάξει, Α2 Ιταλίας και Μπαμπεργκ δεν ειναι και καμία πλούσια προϊστορία... Δεν ηταν δα και πρώτη μουρη ο Κάιλ.. Στον Ολυμπιακό πήρε την ευκαιρία να παιξει σε τοπ λεβελ (και δεν την άφησε να πάει χαμένη)



Όχι αλλά παίχτης αμερικάνος που τον παίρνεις στα 24-25 πρωταθλητή Γερμανίας και MVP των τελικών του πρωταθλήματος με συμμετοχή στην Ευρωλίγκα ήδη δεν μπορείς να πεις ότι βολοδέρνει.
Ανέβηκε τα σκαλοπάτια πολύ γρήγορα και δεν πρόλαβε να μείνει κάπου περισσότερο από ότι ίσως θα έπρεπε.

Εκεί που είχε παίξει πάντως πρώτη μούρη ήταν φυσικά σε καμία περίπτωση δεν λέω ότι ήταν μεταγραφή που μπορούσαμε να φανταστούμε πως θα βγει και επίσης ούτε ο ίδιος δεν νομίζω να μπορούσε να το φανταστεί.
Zephyr
http://www.sport-fm.gr/article/xains-ennoe...na-meinw/682606

QUOTE
-Αλήθεια, πριν έρθεις στον Πειραιά πίστευες ότι μέσα σε δυο χρόνια θα έχεις κατακτήσει ήδη δύο φορές την Ευρωλίγκα, αλλά και την κορυφή του ελληνικού πρωταθλήματος;

«Ήρθα στον Ολυμπιακό γνωρίζοντας πως πρόκειται για μία πολύ μεγάλη και οργανωμένη ομάδα που στοχεύει πάντα την κορυφή. Δεν μπορούσα, όμως, να φανταστώ πως θα καταφέρουμε να κατακτήσουμε δύο πρωταθλήματα Ευρώπης. Δεν μπορούσα να φανταστώ πως οι φίλαθλοι θα κάνουν σαν τρελοί βλέποντάς μας. Γι’ αυτό και απολαμβάνω την κάθε στιγμή μου σε αυτή την ομάδα. Είναι απίστευτο αυτό που καταφέραμε. Είμαστε απίστευτη ομάδα. Αποδείξαμε πως έχουμε ποιότητα, χαρακτήρα και… καρύδια. Πλέον, θα έχουμε την ευκαιρία να πετύχουμε κάτι μοναδικό, να την κερδίσουμε και για τρίτη χρονιά».

Όλος ο κόσμος ρωτά αν θα παραμείνεις στον Ολυμπιακό… Εσύ θέλεις να μείνεις;

«Εννοείται πως θέλω να μείνω. Είμαι πολύ τυχερός και νιώθω ευλογημένος που είμαι μέλος μιας υπέροχης παρέας. Δεν νομίζω ότι μπορώ να βρω πουθενά αλλού σε ολόκληρη την Ευρώπη αποδυτήρια με ατμόσφαιρα όπως του Ολυμπιακού. Η ευχή μου είναι να συνεχίσουμε όλοι μαζί ως ομάδα. Μακάρι αυτό να πραγματοποιηθεί και να παίξουμε σε πολλά Φάιναλ Φορ έχοντας την ευκαιρία να κατακτήσουμε την Ευρωλίγκα ξανά και ξανά. Ο Ολυμπιακός είναι ήδη στα βάθη της καρδιάς μου. Θα δούμε τι θα συμβεί μετά το τέλος της σεζόν».


Γαυράκι πορωμένο λέμε, δεν φεύγει αυτός από εδώ biggrin.gif !

ΥΓ. Ελπίζω μόνο να μην με διαψεύσει ως προς το να μείνει. Ψυχάρα θα είναι μια ζωή και θα έχει μόνιμη θέση στις απανταχού fantasy 5αδες του Ολυμπιακού!
damian
http://basketnet.gr/main/1/a1/articles/1/cska-hines.html

ξέρω ότι και το σάιτ και ο υπογραφων δεν είναι τα πιο αξιοπιστα αλλά το βάζω..
TakeshyKurosawa
http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...e-hains-i-tsska

Μακάρι να είναι απλή φήμη και να μην επαληθευτεί!
Air Kef
Έλεος με τα κωλοσάιτ, ΟΥΤΕ ΚΛΙΚ που λέει ο και ο Ντον.
giorgos_g7
http://www.sport24.gr/Basket/OmadesBasket/...os.2302278.html

τα τελευταία νέα από το "μέτωπο"
leonkalf
Δηλ. μόνο 2 ομάδες ενδιαφέρονται για αυτόν τον παίκτη? Θα περίμενα όλη η Ευρώπη να τον θέλει.. (εννοώ αυτές που πλέον μπορούν να τον πλησιάσουν οικονομικά)

Τουλάχιστον έτσι, έχουμε περισσότερες πιθανότητες. Τα 2 εκ. για 2 χρόνια σίγουρα είναι πολύ καλή πρόταση και δείχνει η ομάδα πόσο τον θέλει..
mixalisgate7
O Xάινς αποφάσισε ΤΣΣΚΑ

http://www.eurohoops.net/el/2013/06/dunks-el/28982
spysta
ευθυνες εχει η διοικηση .. (τις περισσοτερες)
γιατι ΤΟΣΟ απλα θα μπορουσε να τον ειχε ανανεωσει μεσα στη σεζον με ΛΙΓΟΤΕΡΑ χρηματα απο αυτα που εδινε τωρα. γιατι οκ ειπαμε πληρωσαμε υπεραξιες .. αλλα εδω μιλαμε για πραγματικες ΑΞΙΕΣ.

ευθυνες εχει και ο παικτης
γιατι του προταθηκε το συμβολαιο που ηθελε .. γιατι δηλωνε οτι τα χρηματα δεν παιζουν το σημαντικοτερο ρολο στην αποφαση του αλλα εν τελλει επραξε διαφορετικα απο αυτα που ελεγε.
και ΟΧΙ τα 2,5 μυρια των Ρωσσων ΔΕΝ απεχουν πολυ απο τα 2 των Αγγελοπουλων.ειχε αποφασισει οτι ΗΘΕΛΕ να φυγει

ευθυνες εχει ο Μισκο Ραζνατοβιτς ..
ο οποιος λογω μπονους υπογραφης εσπρωξε τον Καιλ στους Ρωσσους.(ξεκαθαρα τον εστειλε προς τα εκει !!)αν κλεισει και την πορτα Σπανουλη .. λογικα τελειωσαν οριστικα οι μπιζνες μαζι του


οπως και να χει .. ΚΑΙΛ ΧΑΙΝΣ ΘΕΕ τα λεμε μαν !!!
Razorblade Fish
Αν τα ποσά είναι και τα 2 σε δολλάρια, είσαι λίγο φάουλ ρε γίγαντα. Όπως και να έχει σε ευχαριστούμε και δεν θα σε ξεχάσουμε ποτέ. Πραγματικά σπάνιος παίκτης και άνθρωπος. Να 'σαι καλά ρε μάγκα...
SteveNashidis
Γιατί ρε Χάινς ; sad.gif
damian
Τα όσα έχουμε ζήσει μαζί του πιστεύω δε θα τα ξεχάσουμε ποτέ, θέλω να γράψω δυο λόγια αλλά πιστεύω θα'ναι φτωχά μπροστά του.. απλά Sir Κάιλ Χάινς σε ευχαριστώ για τα 2 υπέροχα χρόνια που ήσουν κοντά μας, για την απίστευτη θέληση και πάθος που έβγαζες είτε έπαιζες με το Περιστέρι είτε σε τελικούς Ευρωλίγκας.
Το μόνο που εύχομαι είναι η κλήρωση που θα γίνει σε λίγες μέρες να μας φέρει αντίπαλους και να αποθεωθεί έτσι όπως έπρεπε να αποθεωθεί στο τελευταίο ματς στο ΣΕΦ.


thalys
QUOTE (spysta @ Jun 27 2013, 01:38 ) *
και ΟΧΙ τα 2,5 μυρια των Ρωσσων ΔΕΝ απεχουν πολυ απο τα 2 των Αγγελοπουλων.ειχε αποφασισει οτι ΗΘΕΛΕ να φυγει


Κάπου τόση ήταν η διαφορά για την οποία ο Σπανούλης πήγε από τον ΠΑΟ στον ΟΣΦΠ. Άσε που 25% περισσότερα χρήματα από ομάδα ίδιου επιπέδου δύσκολα είναι αμελητέα διαφορά.

Για κάποιο λόγο νομίζω ότι η παρουσία του Μεσίνα στην ΤΣΣΚΑ έπαιξε σημαντικό ρόλο στην απόφαση του παίχτη και αν ήταν ακόμα ο Ίβκοβιτς στον Ολυμπιακό θα έμενε.
spysta
QUOTE(Razorblade Fish @ Jun 27 2013, 00:57 ) *
Αν τα ποσά είναι και τα 2 σε δολλάρια, είσαι λίγο φάουλ ρε γίγαντα. Όπως και να έχει σε ευχαριστούμε και δεν θα σε ξεχάσουμε ποτέ. Πραγματικά σπάνιος παίκτης και άνθρωπος. Να 'σαι καλά ρε μάγκα...

νομιζω ενα μειγμα λαθασμενων χειρισμων απο την Διοικηση (κυριως μεσουσης της περιοδου), αμφιβολλιας του Χαινς για το μελλον του με ΟΣΦΠ (τα πηρε ολα εδω τι αλλο να πετυχει?,θα μεινει η ομαδα ως εχει?) ,πιεση απο Ραζνατοβιτς (για να τα τσεπωσει και ο Σερβος) ,το δελεαρ μιας τεραστιας ομαδας οπως η ΤΣΣΚΑ

ηταν ενα συνολικος συνδιασμος και οχι μονο τα χρηματα.
λογικα ειχε αποφασισει πως ηθελε να φυγει για πολλους και διαφορους λογους. νομιζω οτι θα ειχε μεινει αν ολα γινονταν με καλυτερο συγχρονισμο

το μεγαλυτερο μεριδιο ευθυνης το φερει η διοικηση παντως .. και μετα ο παικτης.

αργησε χαρακτηριστικα μεσα στη σεζον και εκανε μια τραγικη προταση (500χιλιαρικα ξερωγω), ο παικτης εψαξε αλλο ατζεντη για να βρει καλυτερο συμβολαιο,εσκασαν οι Ρωσσοι,η διοικηση εκανε αρχικη προταση χαμηλη,ο Χαινς εφυγε για Αμερικη,οι Ρωσσοι ανεβηκαν,εμεις ανεβηκαμε .. το γυαλακι μαλλον ομως ειχε σπασει και η αποφαση ειχε παρθει.

νομιζω οτι ΑΝ στην πρωτη συναντηση οι Αγγελοπουλοι του εδιναν τα 2μυρια (αυτα που ζητουσε ακριβως δηλαδη).. ο Χαινς θα ειχε μπει στο αεροπλανο για Αμερικη και διακοπες .. εχοντας βαλει ΗΔΗ της υπογραφη του.
απλες υποθεσεις αυτες βεβαια

οπως και να χει .. συνεχιζουμε.
olympiakos
Εγώ πιστεύω ότι δεν ήθελε να φύγει αυτός ο κερατάς ο Μίσκο φταίει και μάλλον το ίδιο θα συμβεί και με τον Σπανούλη,αλλά δεν πειράζει θα πεισμώσουν οι πρόεδροι.. smile.gif
Anaz
QUOTE(thalys @ Jun 27 2013, 03:11 ) *
Κάπου τόση ήταν η διαφορά για την οποία ο Σπανούλης πήγε από τον ΠΑΟ στον ΟΣΦΠ. Άσε που 25% περισσότερα χρήματα από ομάδα ίδιου επιπέδου δύσκολα είναι αμελητέα διαφορά.
Ποσοτικα βεβαια μιλαμε για τα τριπλασια χρηματα. Tοση παντως ηταν και η διαφορα Φενερ Ολυμπιακου περσι στην περιπτωση Πριντεζη. Αμελητεα οχι, αλλα ουτε και καθοριστικη.
Εγω δεν περιμενα οτι για 250χ$ το χρονο παραπανω θα εφευγε.Μου κανει εντυπωση,κι αναρωτιεμαι ακομα μηπως ειναι ευρω. Νομιζω οτι αν οντως φευγει, εχει παιξει σημαντικο ρολο ο Μισκο. Anyway, πολυ μεγαλο πληγμα.. Ο Καιλ ηταν συμβολο.Η ομαδα δεν θα ειναι ιδια χωρις αυτον. Νομιζω επισης οτι μιλαμε για τον πιο αγαπημενο παιχτη των φιλαθλων, τολμω να πω και της δεκαετιας..! Θα λειψει τρομερα σε ολους αν φυγει. sad.gif
thalys
Ο Πρίντεζης όμως είναι Έλληνας, Ολυμπιακός κι ήδη δοκίμασε και κακοπέρασε μια φορά στο εξωτερικό. Ο Χάινς είναι Αμερικανός, επαγγελματίας πάνω απ'όλα και έχει ήδη παίξει σε τρεις διαφορετικές χώρες με επιτυχία.

Θέλω να πω, άλλη αξία έχει η παραμονή στον Ολυμπιακό για τον Πρίντεζη και άλλη για τον Χάινς.
Anaz
QUOTE(thalys @ Jun 27 2013, 03:52 ) *
Ο Πρίντεζης όμως είναι Έλληνας, Ολυμπιακός κι ήδη δοκίμασε και κακοπέρασε μια φορά στο εξωτερικό. Ο Χάινς είναι Αμερικανός, επαγγελματίας πάνω απ'όλα και έχει ήδη παίξει σε τρεις διαφορετικές χώρες με επιτυχία.

Θέλω να πω, άλλη αξία έχει η παραμονή στον Ολυμπιακό για τον Πρίντεζη και άλλη για τον Χάινς.
Κατανοητο. Εξαλλου δεν κατακρινω τον Χαινς για την επιλογη του. Απλα θελω να πω οτι η διαφορα δεν ειναι τετοια που να μην μπορεις να αρνηθεις, αν θελεις πολυ να μεινεις.
ThreeDi
Ο Χάινς είναι εξαιρετικός παίκτης αλλά πιστεύω οτι ο Ολυμπιακός σαν ομάδα περισσότερο χάνει ως δυναμικότητα από μια πιθανή φυγή του Σπανούλη παρά από την φυγή του Χάινς που σίγουρα προσέφερε πολλά αλλά μια αντικατάσταση του είναι θεωρητικά πιο εύκολη απ' ότι να βρεις έναν παίκτη στο επίπεδο του Σπανούλη.
frenchman7
Μεγάλο πλήγμα για την ταυτότητα της ομάδας...
Ο Χαινς ήταν ο μπροστάρης κάθε ανατροπής, ο άνθρωπος που έδινε το παράδειγμα στους συμπαίχτες του παλεύοντας με τα θηρία..
Ξέραμε όλοι ότι θα μπει μέσα και η ομάδα θα διεκδικήσει ότι μπορεί μέσα στο παρκέ..
Ο λιγομίλητος γίγαντας που στεκόταν χαρακτηριστικά κρατώντας τα δάχτυλά του πάνω από το κεφάλι του για να πάρει ανάσες..

Είσαι φαουλ και για εμένα Καιλ αλλά δεν πειράζει, δεν θα κρατήσουμε κακία, όχι σε εσένα... stay cool...
Θα τα πούμε πάλι.. cool.gif
GreekNick
Πονεσε πολυ. Νομιζω οτι ηταν λαθος η κινηση του να παει στη Ρωσικη Αρκουδα, ολα θα αποδειχτουν στο παρκε. Ειλικρινα ευχομαι να πεσουμε σε ιδιο ομιλο για να αποθεωθει στο ΣΕΦ. Δυσκολα παντος θα παιξει το ιδιο καλα οπως τα 2 χρονια στο λιμανι αυτη την εντυπωση εχω



Υ.Γ Στροφη σε Λασμε τωρα????
PanosIlio
Κρίμα, του εύχομαι τα καλύτερα, απλά όχι όταν παίζει με τον Ολυμπιακό tongue.gif

Δεν μπορώ να θυμηθώ άλλο Αμερικανό παίκτη ο οποίος κατάφερε να δεθεί με την ομάδα και τους φιλάθλους τόσο πολύ.

Σημαντικό γρανάζι στη μηχανή αυτά τα 2 χρόνια, κυρίως με την μαχητικότητά του και την αυταπάρνηση του μέσα στο παρκέ, η ομάδα και οι συμπαίκτες πάνω απ' όλα. Τεράστια ψυχή.

Δύσκολο να αντικατασταθεί αυτός ο παίκτης, όχι τόσο στο αγωνιστικό κομμάτι όσο σε όλα τα υπόλοιπα.

Ευχαριστούμε για τις αναμνήσεις wink.gif

ΥΓ: Επειδή το έχει γράψει μόνο το eurohoops, είναι 100% σίγουρο ότι διάλεξε?????
LFO
QUOTE(spysta @ Jun 27 2013, 02:38 ) *
ευθυνες εχει η διοικηση .. (τις περισσοτερες)
γιατι ΤΟΣΟ απλα θα μπορουσε να τον ειχε ανανεωσει μεσα στη σεζον με ΛΙΓΟΤΕΡΑ χρηματα απο αυτα που εδινε τωρα. γιατι οκ ειπαμε πληρωσαμε υπεραξιες .. αλλα εδω μιλαμε για πραγματικες ΑΞΙΕΣ.



QUOTE(spysta @ Jun 27 2013, 03:15 ) *
νομιζω ενα μειγμα λαθασμενων χειρισμων απο την Διοικηση (κυριως μεσουσης της περιοδου), αμφιβολλιας του Χαινς για το μελλον του με ΟΣΦΠ (τα πηρε ολα εδω τι αλλο να πετυχει?,θα μεινει η ομαδα ως εχει?) ,πιεση απο Ραζνατοβιτς (για να τα τσεπωσει και ο Σερβος) ,το δελεαρ μιας τεραστιας ομαδας οπως η ΤΣΣΚΑ

ηταν ενα συνολικος συνδιασμος και οχι μονο τα χρηματα.
λογικα ειχε αποφασισει πως ηθελε να φυγει για πολλους και διαφορους λογους. νομιζω οτι θα ειχε μεινει αν ολα γινονταν με καλυτερο συγχρονισμο

το μεγαλυτερο μεριδιο ευθυνης το φερει η διοικηση παντως .. και μετα ο παικτης.

αργησε χαρακτηριστικα μεσα στη σεζον και εκανε μια τραγικη προταση (500χιλιαρικα ξερωγω), ο παικτης εψαξε αλλο ατζεντη για να βρει καλυτερο συμβολαιο,εσκασαν οι Ρωσσοι,η διοικηση εκανε αρχικη προταση χαμηλη,ο Χαινς εφυγε για Αμερικη,οι Ρωσσοι ανεβηκαν,εμεις ανεβηκαμε .. το γυαλακι μαλλον ομως ειχε σπασει και η αποφαση ειχε παρθει.

νομιζω οτι ΑΝ στην πρωτη συναντηση οι Αγγελοπουλοι του εδιναν τα 2μυρια (αυτα που ζητουσε ακριβως δηλαδη).. ο Χαινς θα ειχε μπει στο αεροπλανο για Αμερικη και διακοπες .. εχοντας βαλει ΗΔΗ της υπογραφη του.
απλες υποθεσεις αυτες βεβαια

οπως και να χει .. συνεχιζουμε.


"Γεια σας κυριε Αγγελοπουλε,

με λενε Βασιλη Σπανούλη και ειμαι ο αρχηγος σας και καλυτερος παικτη σας καθως και MVP της Ευρωλιγκας. Εμαθα οτι σημερα, καλοκαιρι του 2012 ανανεωσατε το Καιλ Χαινς με τουλαχιστον διπλασιες αποδοχές απο αυτες που ειχε.

Θα ηθελα , σαν το βασικοτερο γραναζι του αγωνιστικου τμηματος της ομαδος αρα και ο μεγαλυτερος παραγοντας επιτυχιας της ομαδας με το Πρωταθλημα και την Ευρωλιγκα στην Πολη μετα απο 15 χρονια ανομβριας, να συζητησω και εγω απο σημερα την ανανεωση και του δικου μου συμβολαιου που ληγει το καλοκαιρι του 2013. Τιμη εκκινησης 3,2 εκ Ευρώ το χρονο για 3ετες κλειστο + μπονους τιτλων"


Για να μην γραψω την θα ζητηγαν αντιστοιχως οι Ιβκοβιτς, Λω, Αντιτς...

Σπυρο σε αγαπαω, σε εκτιμαω, το ξερεις και με το θαρρος της γνωριμιας μας, παρεξηγησου αν θελεις, μπορω να πω οτι δεν περιμενα ποτε οτι θα εγραφες τετοιες &&$%#$#$@#:@ . Τι νομιζεις δηλαδη οτι ειναι οι διαπραγματευσεις? σαν τις κουβεντες που κανουμε εμεις στα πληκτρολογια ή στον φραπε? Και εσυ πυο ξερεις οτι ακομα και αν εκανε προταση μεσουσης της σεζον ο Καιλ θα την δεχονταν? ή θα την συζήταγε καν?

Λυπαμαι αλλα ωρες ωρες σκεφτομαστε και συμπεριφερομαστε σαν χρυσοψαρα μεσα σε ενα ωκεανο απο καρχαριες.....

Oι εποχες του "παρε για να παιξεις" πεθαναν στον Ολυμπιακο. Για ολους ανεξαρτητως.

Τωρα εχει "παιξε για να παρεις" μονο.
damian
πες τα LFO!! η διοίκηση έκανε το χρέος της και με το παραπάνω
kseplenhs
Καλά πάντα το μοίρασμα των ευθυνών ήταν εύκολο για εμας που είμαστε στην απέξω.Πέρα απο αυτό,οι πρόωρες ανανεώσεις συμβολαίων στον ολυμπιακό των αγγελόπουλων συγκεκριμένα,μόνο κακό δημιούργησαν στο παρελθόν.Όχι μόνο στην συμπεριφορά του παίχτη που υπέγραψε το βελτιωμένο συμβόλαιο πρόωρα(άν και αυτό έχει να κάνει με τον χαρακτήρα του παίχτη) αλλά και στο κλίμα της ομάδας όπου όλο και κάποιος-οι θα ένιωθαν ρηγμένοι και θα άρχιζαν και απο αυτούς οι απαιτήσεις για πρόωρες ανανεώσεις με βελτιωμένες αποδοχές.

Ο κάιλ ήταν κάτι το μοναδικό γιατί με την προσπάθειά του δεν κέρδισε απλά το σεβασμό αλλά λατρεύτηκε στον ολυμπιακό.Αυτό δύσκολα να το ζήσει σε άλλη ομάδα.Σίγουρα όπου και αν πάει θα εκτιμηθεί το πόσο μαχητικός και ταπεινός είναι αλλά όχι στον βαθμό που συνέβη εδώ.
Απο την άλλη ελπίζω να έχει πάρει τις διαβεβαιώσεις του στο αγωνιστικό σκέλος.Δεν μου μοιάζει μακρινό σενάριο,απο πολιορκητικός κριός στον ολυμπιακό,να γίνει ένας ρολίστας που θα ξεκουράζει τον κάθε κρστιτς.Μέχρι και 4αρι τον φαντάζομαι με αλχημείες του μεσίνα και να φαίνεται σαν ψάρι έξω απο το νερό.

Zephyr
Η αλήθεια είναι ότι μια πικρία σίγουρα μας μένει από την απόφαση του Κάιλ.
Οι πιο πολλοί πιστεύαμε ότι τελικά θα έμενε, για μένα πλέον οι λόγοι που έφυγε ποικίλουν, είναι πολλοί και όλοι μαζί τον οδήγησαν εκεί.
Καλή συνέχεια παιχταρά, θα είσαι σημείο αναφοράς για πάντα.

ΥΓ. Τα επεισόδια του τελευταίου τελικού δεν ξέρω αν ήταν πρόφαση αλλά αν σκεφτούμε ότι έφαγε και μια φωτοβολίδα στον τελικό κυπέλλου, δεν του δίνεις και άδικο...
LFO
QUOTE(kseplenhs @ Jun 27 2013, 09:54 ) *
Καλά πάντα το μοίρασμα των ευθυνών ήταν εύκολο για εμας που είμαστε στην απέξω.Πέρα απο αυτό,οι πρόωρες ανανεώσεις συμβολαίων στον ολυμπιακό των αγγελόπουλων συγκεκριμένα,μόνο κακό δημιούργησαν στο παρελθόν.Όχι μόνο στην συμπεριφορά του παίχτη που υπέγραψε το βελτιωμένο συμβόλαιο πρόωρα(άν και αυτό έχει να κάνει με τον χαρακτήρα του παίχτη) αλλά και στο κλίμα της ομάδας όπου όλο και κάποιος-οι θα ένιωθαν ρηγμένοι και θα άρχιζαν και απο αυτούς οι απαιτήσεις για πρόωρες ανανεώσεις με βελτιωμένες αποδοχές.


Συμφωνω απολυτα.

Η ομάδα λειτουργει με κανονες και αρχες πια. Αυτο εχει και το τιμημα του βεβαια. Δεκτό. Σε οποιον αρεσει ομως ρε παιδια....οποιος θελει αλλιως, τα κουβαδακια του και σε αλλη παραλια.

Zoys
Ο Μίσκο τα 'κανε πάλι τα κουμάντα του... Στεναχωρήθηκα να πω την αλήθεια για τον πιο αγαπητό ξένο παίκτη του Ολυμπιακού τα τελευταία χρόνια. Θα είναι πάντα στην καρδιά μας και, όπως είχα γράψει και πριν μερικούς μήνες, νομίζω ότι διεκδικεί θέση στο πάνθεον των κορυφαίων Αμερικανών που φόρεσαν την φανέλα του Ολυμπιακού.

Νομίζω ότι δεν μέτρησε μόνο το χρηματικό. Η πιο φιλόδοξη ευρωπαϊκή ομάδα αποτελεί το Νο1 ελκυστικό κλαμπ για κάθε παίκτη που αγωνίζεται στα μέρη μας και - κακά τα ψέματα - το να ξαναβρεθεί στην κορυφή της Ευρώπης είναι πολύ πιο πιθανό σε μια τέτοια ομάδα παρά στον Ολυμπιακό για 3η συνεχή φορά. Όσο κι αν εκτίμησε και συγκινήθηκε από την αγάπη του κόσμου οι προσωπικές φιλοδοξίες πάντα θα παίζουν πρωταρχικό ρόλο στις επιλογές του κάθε παίκτη, ειδικά όταν δεν μιλάμε για κανέναν γαύρο από τα γεννοφάσκια του - γιατί αναφέρθηκε και η περίπτωση του Πρίντεζη πέρυσι που απλά δεν συγκρίνεται.

Ίσως επίσης να θέλει να πάει σε μια χώρα όπου δεν θα του απαγορέψουν να διεκδικήσει έναν τίτλο μέχρι το τέλος κάποιοι τύποι που δηλώνουν οπαδοί της ομάδας του. Γιατί δεν νομίζω να είναι απλά μια ακόμα αφορμή για να μην επιλέξει Ολυμπιακό τα όσα είχε δηλώσει ο δεύτερος (εγχώριος απ' ότι κατάλαβα) ατζέντης του περί επεισοδίων.

Όπως και να 'χει, καλή τύχη Κάιλ.
rchos
Ο "περήφανος" λαός της θρυλάρας να διακόψει και άλλα παιχνίδια του χρόνου να φύγουν και αυτοί που θα μείνουν...

Το λάθος των Αγγελόπουλων είναι ότι επιτρέπει σε αυτόν τον "περήφανο" λαό να βάζει μέσα στο μυαλό αθλητών πέρα από την παράμετρους επιτυχίας με την ομάδα και οικονομικό(που θα έπρεπε να ήταν οι βασικοί λόγοι επιλογής ομάδας) και το αν αξίζει να σκίζω τον κώλο μου για να έρχονται 200 κωλόπαιδα να μου στερούν την ελπίδα για νίκη...


Περήφανε λαέ άρπα την τώρα...

Υ.Γ. αν όντως πάει Τσσκα θέλω Τσσκα στον όμιλο για να τον αποθεώσουμε όπως πρέπει.Φυσικά στην πρώτη τάπα στον Πρίντεζη θα αρχίσει ο περήφανος λαός το τροπάριο...
rankin
Καιλ Χάινς, σε ευχαριστούμε για την προσφορά σου, το πάθος και το χαρακτήρα σου. Απο σήμερα όμως είσαι αντίπαλος μας.

Εαν δε ο λόγος της επιλογής του αυτής, ήταν για να πάει σε ενα πιο "φιλόδοξο" κλαμπ, τότε είναι αντίπαλος μας ακόμα περισσότερο.

Δεν θα κατηγορήσω τη διοίκηση. Εχει κανει τις επιλογές της, και του έκανε και μια καλή προσφορά, έστω και αν ηταν too little -too late, όπως έγραψα απο χθες. Ο παίχτης φέρθηκε ως επαγγελματίας και επέλεξε να πάει στη Μόσχα.
Καλό του ταξίδι του εύχομαι... Ελπίζω να μην χρειαστεί να του στείλουμε για δώρο κανένα ονερλάι..

Εμείς συνεχίζουμε. Ο Ολυμπιακός ειναι πάνω απο τον Χάινς και απο κάθε Χάινς. Θα βρούμε άλλο πουλέν εμείς! biggrin.gif



olympiakos
QUOTE(rchos @ Jun 27 2013, 11:00 ) *
Ο "περήφανος" λαός της θρυλάρας να διακόψει και άλλα παιχνίδια του χρόνου να φύγουν και αυτοί που θα μείνουν...

Το λάθος των Αγγελόπουλων είναι ότι επιτρέπει σε αυτόν τον "περήφανο" λαό να βάζει μέσα στο μυαλό αθλητών πέρα από την παράμετρους επιτυχίας με την ομάδα και οικονομικό(που θα έπρεπε να ήταν οι βασικοί λόγοι επιλογής ομάδας) και το αν αξίζει να σκίζω τον κώλο μου για να έρχονται 200 κωλόπαιδα να μου στερούν την ελπίδα για νίκη...


Περήφανε λαέ άρπα την τώρα...

Υ.Γ. αν όντως πάει Τσσκα θέλω Τσσκα στον όμιλο για να τον αποθεώσουμε όπως πρέπει.Φυσικά στην πρώτη τάπα στον Πρίντεζη θα αρχίσει ο περήφανος λαός το τροπάριο...



Εντάξει μερικοί ότι ναναι,τα επεισοδία φταίνε που δεν έμεινε ο Χαίνς,φαντάζομαι τα επεισόδια θα έφταιγαν που είχε φύγει για το NBA και ο Κλείζα.

Η διοίκηση προσέφερε όσα χρήματα πίστευε ότι μπορεί να διαθέσει για τον συγκεκριμένο παίχτη,το ίδιο έχει κάνει και με τον Σπανούλη,όποιος θέλει μένει και στηρίζει την συγκεκριμένη νοοτροπία..
rchos
QUOTE(olympiakos @ Jun 27 2013, 11:15 ) *
Εντάξει μερικοί ότι ναναι,τα επεισοδία φταίνε που δεν έμεινε ο Χαίνς,φαντάζομαι τα επεισόδια θα έφταιγαν που είχε φύγει για το NBA και ο Κλείζα.

Η διοίκηση προσέφερε όσα χρήματα πίστευε ότι μπορεί να διαθέσει για τον συγκεκριμένο παίχτη,το ίδιο έχει κάνει και με τον Σπανούλη,όποιος θέλει μένει και στηρίζει την συγκεκριμένη νοοτροπία..



Ότι να ναι είναι όσοι δεν δίνουν στα επεισόδια την προσοχή που πρέπει φίλε μου.
Και όχι ο Χάινς δεν έφυγε κυρίως για τα επεισόδια.Μα όλα τα υπόλοιπα εκτός των επεισοδίων είναι λογικά και κανείς δεν μπορεί να πει ότι η μία ή η άλλη πλευρά έκανε κάποιο λάθος.

Και ξαναλέω εγώ να την στηρίξω την νοοτροπία που είμαι ο παίχτης εμένα με στήριξε η διοίκηση και ο περήφανος λαός όταν το χρειαζόμουν?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.