Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ποδοσφαιροτοπικ version 2.0
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Άλλα αθλήματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
SG3ptshooter




#Parte_kanan_paikth_epitelous
SteveNashidis
Αν βγούμε σήμερα 4οι, ένας από τους δύο ή και οι δύο θα παρακαλάνε να παίξουν για την Λίβερπουλ. Αλλά είπαμε...πρέπει να νικήσουμε την Μίντλεσμπρο... laugh.gif
SG3ptshooter
QUOTE(Voyager @ May 21 2017, 12:59 ) *
Αν βγούμε σήμερα 4οι, ένας από τους δύο ή και οι δύο θα παρακαλάνε να παίξουν για την Λίβερπουλ. Αλλά είπαμε...πρέπει να νικήσουμε την Μίντλεσμπρο... laugh.gif

Aν ο Alexis προτιμήσει Liverpool από Μόναχο ή άλλους 4-5 πιθανούς προορισμούς τότε καλά να πάθει.
mixalisgate7
QUOTE(SG3ptshooter @ May 21 2017, 13:07 ) *
Aν ο Alexis προτιμήσει Liverpool από Μόναχο ή άλλους 4-5 πιθανούς προορισμούς τότε καλά να πάθει.


Δεν νομίζω πως θα κάνει πρόταση στην Άρσεναλ η Λίβερπουλ για τον Αλέξις. Μάλλον στην Γιουβέντους ή στην Μπάγερν θα πάει. Στην Αγγλία η Άρσεναλ αν τον δώσει σε κάποια ομάδα το πιο πιθανό θα είναι στην Σίτι. Ο Λακέζετ η Εκίπ έγραψε πως έχει κλείσει στην Ατλέτικο. Συν βγήκε δημοσίευμα (δεν θυμάμαι αν ήταν από Ισπανία) ότι η Ατλέτικο σκοπεύει να πουλήσει τον Γκαμεϊρό.
SteveNashidis

Σπανίζουν τέτοιοι παίκτες. One of a kind.
Aντίο παικταρά.! 77.gif 77.gif
j-kidd13
ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ.Μονο γι αυτον θα μπορουσε να γινει τετοιο αντιο.Εμεινε πιστος στην Ρομα,και εχασε τιτλους και διπλασια χρηματα που θα μπορουσε να εχει αν ειχε παρει μεταγραφη,η Ρεαλ καποτε τον ειχε καψουρα καθε χρονο...ΑΡΧΗΓΟΣ με τα ολα του.
Dwyane ''the flash'' Wade
Μεγάλη πίκρα χτες. Στο πρώτο ημίχρονο παίξαμε πολύ καλά, φάγαμε γκολ τη μοναδικη φορά που η Ρεάλ πέρασε τη σέντρα αλλά συνήλθαμε αμέσως και φέραμε το ματς στα ίσα. Στο δεύτερο ημίχρονο δεν καταβήκαμε καν να παίξουμε. Πραγματικά μεγάλο ερωτηματικό αυτή η εμφάνιση. Κρίμα. Δυστυχώς πρέπει να ομολογήσω ότι είμαστε η πιο λούζερ ομάδα σε τελικούς μετά τη Μπενφίκα.
Η Ρεάλ ότι και να λένε από την άλλη είναι η πιο βαριά φανέλα στο κόσμο. Το 12/15 είναι ασσύλληπτο. Ακόμα και τα 5 πρώτα να της πάρεις (το λέω για τις διάφορες μ@λ@κίες που ακούμε ότι τα έπαιρνε ο Φράνκο) θα έχει 7. Πάλι τα περισσότερα. Και φυσικά το μοναδικό back to back στην ιστορία του Τσουλού.
T.W.Is.M.
QUOTE(Dwyane ''the flash'& @ Jun 4 2017, 10:58 ) *
Μεγάλη πίκρα χτες. Στο πρώτο ημίχρονο παίξαμε πολύ καλά, φάγαμε γκολ τη μοναδικη φορά που η Ρεάλ πέρασε τη σέντρα αλλά συνήλθαμε αμέσως και φέραμε το ματς στα ίσα. Στο δεύτερο ημίχρονο δεν καταβήκαμε καν να παίξουμε. Πραγματικά μεγάλο ερωτηματικό αυτή η εμφάνιση. Κρίμα. Δυστυχώς πρέπει να ομολογήσω ότι είμαστε η πιο λούζερ ομάδα σε τελικούς μετά τη Μπενφίκα.
Η Ρεάλ ότι και να λένε από την άλλη είναι η πιο βαριά φανέλα στο κόσμο. Το 12/15 είναι ασσύλληπτο. Ακόμα και τα 5 πρώτα να της πάρεις (το λέω για τις διάφορες μ@λ@κίες που ακούμε ότι τα έπαιρνε ο Φράνκο) θα έχει 7. Πάλι τα περισσότερα. Και φυσικά το μοναδικό back to back στην ιστορία του Τσουλού.


Ας οψεται εκεινο το καταραμενο βραδυ στο Ριαθορ και θα το ειχαμε εμεις το back to back(που θα μπορουσε να ειναι και three-peat αν δεν κοιμοταν ο Θεος στην Κωνσταντινουπολη και five-peat, αν δεν ακυρωναν το κανονικο γκολ του Σεβτσενκο στο Καμπ Νου, αλλα με τα αν...).
nikolas12
Το μεγάλο κρίμα χθες ήταν για τον μεγάλο Τζίτζι. Να μην έχει Τσου λου ο Τζίτζι και ο Ρονάλντο και να έχουν σηκώσει κούπες άκυροι και άκυροι. Χθες δυστυχώς η Γιουβέντους δε μπήκε ποτέ στο δεύτερο ημίχρονο. Ήρθε και το τυχερό γκολ του Κασεμίρο, μετά του Κριστιάνο και σχόλασε το πανηγύρι. Κρίμα και για τη γκολάρα του Μάντζουκιτς.
pk13
Τεραστιο κριμα για τον Τζιτζαρο..Τι να πω δεν ειναι της μοιρας του γραφτο να σηκωσει αυτη την κουπα....
Στα του ματς η Γιουβε ηταν τραγικη στο β μερος και απλα κακη στο πρωτο...Δεν ειχαμε κανενα νευρο...Οταν οι Ντυμπαλα,Αλβες και Σαντρο που συνηθως δημιουργουν το 60-70 % των φασεων ειναι χωμα τοτε δεν εχεις ελπιδες...

Αυτο που εγω παρατηρω ειναι οτι σε μονα ματς η Γιουβε δεν μπορει να χτυπησει ομαδες οπως Μπαγερν,Ρεαλ,Μπαρτσα όχι γιατί δεν έχει φανέλα ή παθος ή γιατι ειναι λουζερ απλα δεν εχει ποιοτικους παικτες απο την μεση και μπροστα που μπορουν να κυριαρχησουν σε ενα τελικο...Οταν η Ρεαλ εχει κεντρο Μοντριτς-Κρος-Ισκο και εσυ Κεντιρα(!) Πιανιτς δεν μπορεις να τους χτυπήσεις...Ειτε αυτο το καλοκαιρι ειτε το επομενο πρεπει να ερθει ο Βερατι ο,τι και να γινει....
SG3ptshooter
To replay στις αμφισβητούμενες δε θα μπορούσε να έρθει πιο γρήγορα, τίποτα άλλο.
Stojako
Βάλτο ρε Μανταλε γ@μ#$το..
Dreamerpanos
Λουκάκου στην Γιουνάιτεντ.

Ο τίτλος φέτος είναι υπόθεση του Μάντσεστερ. Θα σφαχτούν κανονικά.

Η Λίβερπουλ έχει πάρει τον Σαλάχ,που δεν λέω πολύ καλός παίχτης,αλλά δεν βλέπω και συνέχεια.

Πάλι με ταβάνι την 4η θέση θα πάμε....
SteveNashidis
QUOTE(Dreamerpanos @ Jul 8 2017, 10:43 ) *
Λουκάκου στην Γιουνάιτεντ.

Ο τίτλος φέτος είναι υπόθεση του Μάντσεστερ. Θα σφαχτούν κανονικά.

Η Λίβερπουλ έχει πάρει τον Σαλάχ,που δεν λέω πολύ καλός παίχτης,αλλά δεν βλέπω και συνέχεια.

Πάλι με ταβάνι την 4η θέση θα πάμε....


Φάγαμε πόρτα από τον Λακαζετ (εφικτός στόχος ήταν), πήγε Άρσεναλ.
Φάγαμε πόρτα για Βαν Ντικ.Πολλά τα λεφτά αλλά ρε Southampton σε έχουμε χρυσοπληρώσει ότι παλτό είχες και θα μας πας στον εισαγγελέα;;; icon_drunk.gif
Φάγαμε πόρτα από τον Κλοπ που δεν θέλει αριστερό μπακ γιατί θα κρατήσει τον Μίλνερ βασικό και ψάχνουμε δευτεράντζα στο πρόσωπο του Andrew Robertson της Χαλ. Οπότε θεωρεί ότι ειναι καλυμμένος με τους Μίλνερ,Ρομπερτσον,Μορενο στα αριστερά. Για μένα ο Μίλνερ πρέπει να πάει κέντρο αλλά ο Γερμανός στράβωσε...
Καθυστερεί αλλά έρχεται η πόρτα για τον Κειτά της Λειψίας. Δεν ξέρω γιατί δεν έχει κλείσει ακόμα. Αν κλείσει θα είναι μια πολύ καλή προσθήκη στο κέντρο.
Οπότε θέλουμε ένα κλασσικό 9άρι, έναν αμυντικό και έναν τερματοφύλακα βετεράνο/κλάσης με εμπειρία αν βγούμε Τσάμπιονς Λιγκ. Για τη θέση 9 μπορεί να μην πάρουμε κανέναν. Για αμυντικό δεν ακούγεται τίποτα όπως και η περίπτωση του τερματοφύλακα.

Το βασικό μας σχήμα οδηγείται σε αυτήν τη μορφή. 4-3-2-1

Mingolet
Milner-Aμυντικός Κλάσης/Lovern - Matip- Clyne
Henderson-Coutinho(10άρι)-Κeita
Salah-Mane ( τα δύο τσιτάχ στα άκρα)
Firmiho

Kαι έρχονται από τον πάγκο Can, Lallana, Wijnaldum , Origi, Sturidge, Solanke και κάτι άλλα πιτσιρίκια για να αντέψεις την χρονιά με Ευρώπη.

Επίσης για τον Μουρίνιο, όσοι τον θεωρούν πολύ καλό προπονητή , δε ξέρω πόσοι καλοί προπονητές φέρονται με τόση ασέβεια στους μέχρι πρότινος βασικούς/αρχηγούς και σημαίες των ομάδω που πήγε. Παραδείγματα πολλά , Lampart, Torres, Kaka , Casillias, Schweinsteiger, Rooney και θα προσθέσω και τον Ιμπραιμοβιτς
Dreamerpanos
Αηδία έχει καταντήσει αυτό με το αριστερό μπακ. Τον Μορένο βέβαια,από ότι ξέρω,ψαχνόμαστε να τον πουλήσουμε αλλά όχι να τον ξεπουλήσουμε.

Δεν παίζει να αφήσει τον Κειτά η Λειψία. Δεν υπάρχει περίπτωση. Ούτε ανάγκη χρημάτων έχουν.

Εγώ λέω να κάνουμε το μπαμ με τον Σάντσεζ,μιάς και στην Άρσεναλ θα παίζει ο Λακαζέτ. Βέβαια έχει ακουστεί ότι θα το παλέψει η Σίτυ να τον πάρει. Ε αν τον πάρει,ας πάμε για Αγουέρο tongue.gif

Έναν σεντερμπακαρο(τον ήθελα πολύ τον Βαν Ντάικ),ένα αριστερό μπακ,ένα αμυντικό χαφ,ένα σέντερ φορ και ΑΝ περισσέψει τίποτα και ένα τέρμα. Αυτό το τελευταίο προαιρετικά. Αυτά νομίζω χρειάζεται η Λίβερπουλ για να ελπίζει σε κάτι.

Για αμυντικό που λες ότι δεν ακούγεται τίποτα,από την στιγμή που τα δινε για Βαν Ντάικ,δεν μπορεί,θα τα δώσει και για άλλον αντίστοιχο.Τουλάχιστον έτσι θέλω να πιστεύω.

Κλασσικό 9αρι θέλουμε οπωσδήποτε.Έστω τον Ζιρου. Δεν μπορεί να μην αξιοποιήσεις τα απίστευτα φτερά που έχεις ρε γαμώτο.Δεν γίνεται.
SG3ptshooter
Βρίσκω το Salah εκνευριστικό στις επιλογές του.

Και παρότι δεν έχω δει με τίποτα όση Liverpool βλέπετε, μη βγάζετε Georginio απ' την 11αδα.
Dreamerpanos
QUOTE (SG3ptshooter @ Jul 8 2017, 15:50 ) *
Βρίσκω το Salah εκνευριστικό στις επιλογές του.

Και παρότι δεν έχω δει με τίποτα όση Liverpool βλέπετε, μη βγάζετε Georginio απ' την 11αδα.



Δεν τον βγάζουμε. Αν δεν έρθει κάποιος για βασικό χαφ,όπως ο Κεϊτά(που δεν),αυτός θα παίζει.
Nemesakos
QUOTE (Voyager @ Jul 8 2017, 15:17 ) *
Φάγαμε πόρτα από τον Λακαζετ (εφικτός στόχος ήταν), πήγε Άρσεναλ.
1

Mingolet
Milner-Aμυντικός Κλάσης/Lovern - Matip- Clyne
Henderson-Coutinho(10άρι)-Κeita
Salah-Mane ( τα δύο τσιτάχ στα άκρα)
Firmiho


Ωραίος.. Ψηλό παιδί, με σουτ από μακρυά.. Και πλάτη παίζει κ απόλα.. Μια χαρα!!! smiley.gif
SG3ptshooter
QUOTE
Bayern Munich have signed Real Madrid forward James Rodriguez on a two-year loan deal with the option to buy.

Θα γίνει της Ουρουγουάης. peace.gif
SteveNashidis
Γιατί έφυγε ο Μπονούτσι από τη Γιουβέντους; Ή μάλλον γιατί τον πούλησε η Γιουβέντους; Πολύ καλή κίνηση από τη μίλαν.
RipCity
QUOTE (Voyager @ Jul 14 2017, 16:30 ) *
Γιατί έφυγε ο Μπονούτσι από τη Γιουβέντους; Ή μάλλον γιατί τον πούλησε η Γιουβέντους; Πολύ καλή κίνηση από τη μίλαν.


Γιατί ειναι τσακωμενος με Αλεγκρι και γενικα μετα τον τελικο τσουλου το κλιμα δεν ηταν το καλυτερο με αυτα που λεγεται οτι εκαναν αυτος κι ο Αλβες στο ημιχρονο και προκαλεσαν καυγαδες κι η ομαδα σερνοταν στο β. Παντως θα μπορουσαν να τον πουλησουν με παραπανω. Μιλαμε για ισως τον κορυφαιο αμυντικο στον κοσμο.
SteveNashidis
Μόλις μπήκαμε στα αποδυτήρια, όλοι αντιμετώπιζαν το παιχνίδι σαν ένα κλασικό παιχνίδι που έπρεπε να πάρουμε τρεις πόντους, ή τουλάχιστον έτσι φαινόταν», αποκάλυψε σε Σέρβο δημοσιογράφο.
«Ετσι, περιμέναμε τον Ντάνι Αλβες να κάνει τη γνωστή του ρουτίνα, όπως συνήθιζε δηλαδή, και να βάλει μουσική στα αποδυτήρια την ώρα που αλλάζαμε. Αυτή τη φορά, όμως, το πήγε λίγο παρακάτω. Εβάλε το τραγούδι Samba Do Janeiro στο τέρμα σε τέτοιο βαθμό σα να ήθελε να σπάσει τα τύμπανά μας και χόρευε σα να μην υπάρχει αύριο», πρόσθεσε.
Για να συνεχίσει: «Σκέφτηκα πως φέρεται απλώς ηλίθια, τον αγνόησα και πήγα φωριαμό μου. Ο Λεό δεν έκανε το ίδιο γιατί γι’ αυτόν το Champions League ήταν μια εμμονικός στόχος. Πήγε στον Ντάνι και του είπε πως “αν δεν το κλείσει, θα του σπάσει τα πόδια σε τρία δευτερόλεπτα”. Προφανώς ο καυγάς διακόπηκε αλλά η διαμάχη συνεχίστηκε μέχρι που ο Ντάνι έφτασε σε σημείο να του πει: “και να χάσουμε σήμερα, εγώ θα έχω τρία Champions League και εσύ κανένα”».
Ο Μάντζουκιτς δε σταμάτησε και είπε: «Σε εκείνο το σημείο όλοι γύρισαν εναντίον του. Κι εγώ έχω κατακτήσει Champions League αλλά δε θα έλεγα ποτέ κάτι τέτοιο. Εκείνη τη στιγμή κανείς δεν έπρεπε να συζητάει την εκδοχή της ήττας».
Η συνέχεια δείχνει την κατάσταση που επικρατούσε στα αποδυτήρια. Σύμφωνα με τον Μάριο, λοιπόν: «Ο Μπονούτσι τον άρπαξε από το λαιμό και εκεί που ετοιμαζόταν να του ρίξει γροθιά, παρενέβει και τους σταμάτησε ο Αλέγκρι. Ο προπονητής, σαν πραγματικός αρχηγός, τους είπε: “δε με νοιάζει ποιος το ξεκίνησε. Στο τέλος του αγώνα θα είστε και οι δυο εκτός ομάδας”».
Dwyane ''the flash'' Wade
Ναι αμέσως μετά το ματς είχαν βγει φήμες πως κάτι είχε συμβεί στα αποδυτήρια γιατί η εικόνα της ομάδας στο 2ο ημίχρονο δεν είχε λογικη με βάση αυτά που είδαμε στο πρώτο. Ο Άλβες ας δεχτούμε πως είναι ενας μισθοφόρος ο οποίος κολλάει τα τελευταία ένσημα9αν και έκανε εξαιρετική σεζόν). Ο Μπονούτσι όμως σαν Ιταλός και παιδί της Γιούβε είναι αδικαιολόγητος. Για μένα τα 45 μύρια που πήραμε για ένα αμυντικό 31 χρονών και μάλιστα γηγενή είναι καλά λεφτά.
RipCity
QUOTE (Dwyane ''the flash'& @ Jul 20 2017, 17:25 ) *
Ναι αμέσως μετά το ματς είχαν βγει φήμες πως κάτι είχε συμβεί στα αποδυτήρια γιατί η εικόνα της ομάδας στο 2ο ημίχρονο δεν είχε λογικη με βάση αυτά που είδαμε στο πρώτο. Ο Άλβες ας δεχτούμε πως είναι ενας μισθοφόρος ο οποίος κολλάει τα τελευταία ένσημα9αν και έκανε εξαιρετική σεζόν). Ο Μπονούτσι όμως σαν Ιταλός και παιδί της Γιούβε είναι αδικαιολόγητος. Για μένα τα 45 μύρια που πήραμε για ένα αμυντικό 31 χρονών και μάλιστα γηγενή είναι καλά λεφτά.


Στην εποχή που ζούμε πια οικονομικά νομίζω είναι λίγα, αφού στα 30 του ο Bonucci είναι στην καλύτερη ηλικία για κεντρικός αμυντικός, στο peak του. Ειδικά από τη στιγμή που πάει και σε άμεσο ανταγωνιστή πια νομίζω θα έπρεπε να ζητήσουν παραπάνω, άλλωστε η Μίλαν φαίνεται τα έχει με το τσουβάλι κι ήταν και τόσο μεγάλη η ανάγκη της να φέρει ένα τέτοιο όνομα και γηγενή κιόλας που και με 70Μ να μου έλεγες ότι πωλήθηκε θα έλεγα καλά έκαναν και τα έδωσαν. Μάλλον ήταν στο απροχώρητο η κατάσταση που ήθελαν να τον ξεφορτωθούν άμεσα και γι' αυτό ουσιαστικά δεν είδαμε και τίποτα σοβαρές διαπραγματεύσεις. Μπαμ μπαμ έγινε η δουλειά.
Dreamerpanos
Εδώ πλακωνεται(πλακωνεται όμως,όχι αστεία) με τον Kessie ποιος θα πάρει το 19 στην Μίλαν.

Μέχρι και συνάντηση μεταξύ τους(!!!) έκαναν για να μιλήσουν και να αποφασίσουν ποιος θα το πάρει και κατέληξε σε τσακωμό...
Nemesakos
Αν γίνει μεταγραφή 222 εκ στο ποδόσφαιρο νομίζω ότι αρμενίζουμε πάρα πάρα πάρα πολύ στραβά...
passer
QUOTE (Nemesakos @ Jul 24 2017, 12:36 ) *
Αν γίνει μεταγραφή 222 εκ στο ποδόσφαιρο νομίζω ότι αρμενίζουμε πάρα πάρα πάρα πολύ στραβά...


Γενικά έχουν ξεφύγει πολύ τα πράγματα, βλέπε 190.000.000€ για το 18χρονο Μ'Μπαπέ, 80.000.000€ για Μοράτα (έλεος), Ντοναρούμα 6.000.000€ ετησίως...
Nemesakos
QUOTE (passer @ Jul 24 2017, 12:43 ) *
Γενικά έχουν ξεφύγει πολύ τα πράγματα, βλέπε 190.000.000€ για το 18χρονο Μ'Μπαπέ, 80.000.000€ για Μοράτα (έλεος), Ντοναρούμα 6.000.000€ ετησίως...



Τραγικές καταστάσεις...
Dreamerpanos
Δεν είμαι δικηγόρος του διαβόλου,ούτε μου αρέσει αυτή η κατάσταση,αλλά ειδικά στην Πρέμιερ Λιγκ,που τα τηλεοπτικά συμβόλαια είναι στο Θεό πλέον δεν μου κάνει καμία εντύπωση.

Αν διαβάσετε τι παίρνουν από τηλεοπτικά,ή τι "έπαθλο" έχει αυτός που ανεβαίνει απλά στην Πρέμιερ θα σας φύγει το κεφάλι,οπότε ήταν μοιραίο να ανέβουν και οι τιμές στα ύψη.

Είναι ο νόμος της αγοράς. Εφόσον "τα φέρνουν",τότε θα πάρουν και τα ανάλογα.

Τώρα στην Παρί με τους Σαουδάραβες κτλ δεν ξέρω τι παίζει με τα ξεπλύματα κτλ,ούτε νομίζω πως παίζουν τα έσοδα που υπάρχουν στην Πρέμιερ.

Όπως δεν ήταν φυσιολογικό πριν χρόνια να δίνεις λεφτά για παίχτη,όπως δεν ήταν φυσιολογικό να δώσεις 50 μύρια για παίχτη πριν καμιά 10ετια,έτσι και τώρα τα 200 δεν είναι φυσιολογικά.

Ξαναλέω δεν μου αρέσει αυτή η κατάσταση,αλλά εφόσον παίζουν τέτοια ποσά,ειδικά στην Πρέμιερ,που ασχολούμαι πολύ περισσότερο έρχεται κάπως φυσιολογικά η αύξηση και μια μεταγραφή 25 μυρίων πχ να είναι πλέον συνηθισμένο φαινόμενο.
Nemesakos
Και κάπου διάβασα ότι Σίτι και Ρεάλ συμφώνησαν να μην μπουν σε διαδικασία να πληρώσουν 180 εκ για τον Εμπαμπε γιατί δεν τα αξίζει..

Και επίσης Μπουφόν:

Σε δηλώσεις του στην «Gazzetta dello Sport» ανέφερε τα εξής: «Δεν μπορώ να καταλάβω με ποια κριτήρια αξιολογείται ένας παίκτης. Μάλλον είναι λίγο αυθαίρετο και στην διακριτική ευκαιρία εκείνων που έχουν τα χρήματα. Σήμερα 10 εκατομμύρια, αύριο 100».

Με αφορμή μάλιστα την περίπτωση Νεϊμάρ, εξήγησε: «Γιατί ο Νεϊμάρ αξίζει 222 εκατομμύρια και όχι 600; Ο παππούς μου συνήθιζε να λέει, φουσκώνοντας φουσκώνοντας τελικά κάποια στιγμή το μπαλόνι σκάει...»
Ενώ αναφέρθηκε και στο παράδειγμα της Μίλαν, η οποία έχει ήδη επενδύσει φέτος το καλοκαίρι περίπου 190 εκατομμύρια ευρώ σε νέα αστέρια, δηλώνοντας ότι «το δημοσιονομικό σύστημα Fair Play είναι ψεύτικο»!


Μάνατζερς.. Αυτή η κατάρα!
Dreamerpanos
Ο νόμος του Financial Fair Play γίνεται κουρελοχαρτο και ο Νεϊμάρ είναι κατά 99% παίχτης της Παρί.

Τουλάχιστον να μας αφήσουν ήσυχους με τον Κουτινιο. Το είπε και ο Γιούργκεν μην σπαταλάτε άδικα ενεργεια!

Δώστε τα στον Γκριζμαν και πάρτε τον,ταιριάζει ταμάμ.
SteveNashidis
QUOTE(Dreamerpanos @ Aug 3 2017, 12:56 ) *
Ο νόμος του Financial Fair Play γίνεται κουρελοχαρτο και ο Νεϊμάρ είναι κατά 99% παίχτης της Παρί.

Τουλάχιστον να μας αφήσουν ήσυχους με τον Κουτινιο. Το είπε και ο Γιούργκεν μην σπαταλάτε άδικα ενεργεια!

Δώστε τα στον Γκριζμαν και πάρτε τον,ταιριάζει ταμάμ.


Φοβόμουν ότι η μεταγραφή του Νειμάρ θα έφερνε τον Κουτίνιο στην Μπαρτσελόνα και το θεωρώ πολύ λογικό να γίνει. Ο Κουτίνιο έχει μέχρι στιγμής άψογη συμπεριφορά και αν θεωρεί ότι ειναι καλύτερο για τον ίδιο να πάει στην Μπαρτσελόνα, καλό ήταν να πάει. Αλλά αν τον κρατήσουμε και φέρουμε και άλλους σημαντικούς παίκτες, ίσως δημιουργήσουμε μια εικόνα προς τον υπόλοιπο ποδοσφαιρικό κόσμο , όπου η Λιβερπουλ θα είναι μία από τις κυρίαρχες ομάδες που οι ποδοσφαιριστές δε θα μπορούν να αρνηθούν να αγωνιστούν για αυτήν. Νομίζω απέχουμε πολλά βήματα από αυτό το κομμάτι αλλά ο Κλοπ ίσως είναι αυτός που μπορεί να φτιάξει ξανά μια ωραία ιστορία, όμοια με αυτές που ακούγονται στο Ανφιλντ για τις δεκατίες πριν το 1990.
Dreamerpanos
Όπως το λες.

Έχω φτάσει σε σημείο,σε συζητήσεις με φίλους να λέω γιατί να θέλει κάποιος να φύγει από την Μίλαν,Ίντερ,Άρσεναλ,Σίτυ (τυχαίες οι ομάδες),για να έρθει στην Λίβερπουλ? Τι θα κερδίσει?

Μακάρι να αλλάξει αυτό και να ξαναδούμε την ομάδα,όπως παλιά!
Nemesakos
Ανακοίνωση του πρώτου συλλόγου στην ιστορία του ποδοσφαίρου για την μεταγραφή Νέυμαρ... 77.gif 77.gif icon_workout.gif icon_workout.gif thumbsup.gif thumbsup.gif


Sheffield FC - The Worlds First Football Club

Dear Football,

Today marks a special day in the history of our beautiful game. We have finally crossed the line between social and commercial values once more - and the unreal has finally become indisputable reality.

We all know that football is a mighty industry, more than any other sport in this world can ever be. But we all must respect, that there is more to the game than money and fame. Our game is about billions of fans and amateurs, not about a billion dollar paycheck at the end of each week and month.

More than anything else, we all must try our best to keep the game as what it was and what it always should be. A symbol for unity, uniting people all over the world like nothing else in this world could ever do.

Lifting young talents and professional players to frightening salaries beyond social justice has been a given for quite a long time now, but it shall not become the dominating soul and sense of 11 a side kicking the ball for 90 minutes. Not for media, not for fans. Neither for women, nor for men. Not for the old and never for the young.

As football's founding fathers it is our duty to remind all of you about our historic and social roots. The true Home of Football is neither a single club nor any stadium we fill week in and week out. Our joint home are the values on which our game is rooted on since 1857: integrity, respect and community.

If we start to forget, one day we will all regret. The true role models for our kids are built with character on the pitch. For football, for the game we all love, for a world we share together.

Let's keep the game real. Forever and for all time.

Thanks for your support.

Sincerely Yours,

#theworldsfirst
SteveNashidis
Zinedine Zidane at Real Madrid:
- 6 out of 8 trophies won
- Wins a trophy every 14.7 matches
- Averages one trophy every 97 days.
Le Master.

Άλλος ένας τίτλος για Ρεάλ που δημιουργεί ένα μύθο.

Για Premier League θα ασχοληθούμε σε δύο μέρες. Σχετικά με τις χυλόπιτες που τρώει η Μπαρτσελόνα θα ασχολιόμαστε μέχρι να λήξει η περίοδος των μεταγραφών.
Dreamerpanos
Ανακοίνωση Λιβερπουλ:

«Θα θέλαμε να κάνουμε ξεκάθαρη και σαφή τη θέση μας στην υπόθεση της πιθανής μεταγραφής του Κουτίνιο.

Η στάση του συλλόγου είναι τέτοια που δεν πρόκειται να εξετάσει καμία απολύτως πρόταση και ο ποδοσφαιριστής θα παραμείνει στη Λίβερπουλ και μετά το καλοκαίρι».


Τέλος συζήτησης.

Άντε γιατί μη πω πως μας τα κάνατε. Εδώ θα μείνει.

Να παίρναμε μια σεντερμπακαρα,ένα αριστερό μπακ και ένα σέντερ φορ,τι ωραία που θα ήταν.....
Dreamerpanos
Σύμφωνα με πληροφορίες που μεταδίδει το «SkySports», λίγα λεπτά αφότου ο Γιούργκεν Κλοπ υποστήριξε πως ο Βραζιλιάνος μεσοεπιθετικός θα χάσει την πρεμιέρα των «κόκκινων» στο νέο πρωτάθλημα και είναι αμφίβολος για το πρώτο ματς με τη Χόφενχαϊμ για τα play-offs του Champions League, ο ποδοσφαιριστής υπέβαλε αίτημα μεταγραφής!

Οκ άκυρο. Κανείς δεν κάθεται με το ζόρι. Δώστε 180 και πάρτε τον ΑΝ ΙΣΧΥΕΙ το παραπάνω.


Υ.Γ. Ήδη διαψεύστηκε από την διοίκηση.
SteveNashidis
Dreamerpanos εχουν πλακα αυτες οι ειδήσεις. Διασκεδάζω απίστευτα με ότι δημοσιεύεται. Ο Κλοπ ευθαρσώς είπε ότι δεν θα παρει άλλον παίκτη γιατί είναι έτοιμη η ομάδα. Ήδη έχουμε δύο τραυματισμούς ( Λαλανα, Κουτίνιο) + τον Στάριντζ που δεν θα παίξει στην πρεμιέρα με την Watford. Δε βλέπω να μαθαίνει από τα λάθη του.
Dreamerpanos
Μα....πήραμε!

Τον Ρόμπερτσον για αριστερό μπακ(όχι άσχημος,είναι τίμιος αλλά ήθελα κάτι πολύ πολύ καλύτερο),Σολάνκε στην επίθεση(μεγάλο ταλέντο,έχει προοπτική αλλά ήθελες κάτι έτοιμο τύπου Λακαζέτ) και στο κέντρο της άμυνας.... οι ίδιοι με πέρσι....

Τέλος πάντων αυτές δεν είναι μεταγραφές,για ομάδα Τσάμπιονς Λιγκ και με στόχο την 3αδα στην Πρέμιερ. Έχουν μεγάλη προοπτική αλλά...

Ο Σαλάχ μου αρέσει και πάντα μου άρεσε,εξαιρετική κίνηση.

https://twitter.com/Sporf/status/8959740233...-8.4799906.html

smiley.gif smiley.gif
SteveNashidis
Μετά τις δηλώσεις του προπονητή μας , ότι η άμυνα μας είναι καλη και δε χρειάζεται κάποιον άλλον παίκτη , αν συνεχίζει να πιστεύει το ίδιο μετά τα δύο τραγικά γκολ που φάγαμε, τότε καλό είναι να φύγει μόνος του. Είπαμε να στηρίζει τους παίκτες, όχι να εθελοτυφλεί στην ανυπαρξία τους.
Dreamerpanos
Είναι σοκαριστικό το ότι από την 4αδα της άμυνας ο μόνος που στέκεται και προσπαθεί είναι ο μικρός ο Αλεξαντερ Αρνολντ.

Μορενο και Λοβρεν ανεκδιήγητοι... Βασικά οι περισσότεροι είναι χάλια,αλλά ξέρουμε πολύ καλά ποίοι κάνουν και ποίοι όχι.
SteveNashidis
3-3. Δεν άλλαξε τίποτα από πέρσι. Γκολ στο 94 πάλι απο κόρνερ. Όλη η ευθύνη στον Γερμανό που πραγματικά βρίσκεται σε ένα σημείο που δεν ξέρω αν πρέπει να τον υποστηρίξω ή όχι. Συνεχίζουμε που λέει και μια ψυχή εδώ μέσα.!
Dreamerpanos
Κατάλαβες γιατί έβγαλε τον μικρό και έβαλε τον Γκόμες που έκανε ένα αχρείαστο φάουλ βάζοντας μας στην περιοχή και είναι και μέσα στη φάση του γκολ????

Κατά τα άλλα.... Εύχομαι αυτό το γκολ να μας κάνει καλό μεταγραφικά. Δώστε στον Βαν Ντάικ όσα θέλει. Και στον Κεϊτά να συμμαζευτεί το κέντρο αμυντικά. Τα γκολ που τρώμε είναι το ένα πιο τραγικό από το άλλο. Το 3ο το έβαλε μόνος του ο Μινιολετ!

Τι να πω πια....
mixalisgate7
QUOTE(Voyager @ Aug 12 2017, 16:31 ) *
3-3. Δεν άλλαξε τίποτα από πέρσι. Γκολ στο 94 πάλι απο κόρνερ. Όλη η ευθύνη στον Γερμανό που πραγματικά βρίσκεται σε ένα σημείο που δεν ξέρω αν πρέπει να τον υποστηρίξω ή όχι. Συνεχίζουμε που λέει και μια ψυχή εδώ μέσα.!


Γιατί να αλλάξει αφού δεν κάναμε καμμία μεταγραφή της προκοπής πέρα από τον Σαλάχ. Εγώ από τα μέσα της περσινής σεζόν σταμάτησα να τον υποστηρίζω αφού συνέχιζε να κάνει τα ίδια λάθη. Καλά για την FSG την έχω χάσει από το καλοκαίρι που πουλήσαμε τον Σουάρες και πήραμε παίκτες για να πάρουμε.

QUOTE(Dreamerpanos @ Aug 12 2017, 16:35 ) *
Κατάλαβες γιατί έβγαλε τον μικρό και έβαλε τον Γκόμες που έκανε ένα αχρείαστο φάουλ βάζοντας μας στην περιοχή και είναι και μέσα στη φάση του γκολ????

Κατά τα άλλα.... Εύχομαι αυτό το γκολ να μας κάνει καλό μεταγραφικά. Δώστε στον Βαν Ντάικ όσα θέλει. Και στον Κεϊτά να συμμαζευτεί το κέντρο αμυντικά. Τα γκολ που τρώμε είναι το ένα πιο τραγικό από το άλλο. Το 3ο το έβαλε μόνος του ο Μινιολετ!

Τι να πω πια....


Κανείς δεν κατάλαβε. Ο Κεϊτά δεν έρχεται φέτος από την στιγμή που δεν έχει ρήτρα. Αν πάρουμε κάποιον 11αδατο παίκτη ο Βαν Ντάικ θα είναι και με τις χίλιες δυσκολίες θα έρθει.
SG3ptshooter
Romelu τα κατάφερες.

Με κάνεις και χαίρομαι που έβαλε goal η United και μπαίνω να δω αν ήταν δικό σου.

Μόνο με ένα σήμερα δεν είμαστε ευχαριστημένοι όμως.
SteveNashidis
Ένα χαλαρό , κανονικό απόγευμα στο Ανφιλντ smiley.gif
Δεν θα αλλάξει τίποτα λογικα μέχρι το Γενάρη !

Κατά τα άλλα αυτό το διήμερο στο Τσου-Λου , με τόσα γκολ δεν έχει ξαναγίνει!
SG3ptshooter
Malcom

Χτες


Erstwhile (on Fargo)


ΥΓ. Κομαν κοφτο ποδόσφαιρο επιτέλους άνθρωπέ μου peace.gif
SteveNashidis
Ας δώσω μια εικόνα το τι περνάω κάθε φορά που βλέπω τη Λιβερπουλ , μέσα από το recap του παιχνιδιού. Αυτό γίνεται σε κάθε παιχνίδι και δεν ειμαι υπερβολικός.

-Ξεκινάμε με κλασσική χαμενη ευκαιρία σε άδειο τέρμα από το Σαλαχ.
-0-1 με γκολ του τρεχαντήρι-Σαλαχ ο οποίος έβαλε το δύσκολο και έχασε το εύκολο
-Συνεχίζουμε με 0-2 και γκολαρα, με φαουλ ποίημα, του Κουτίνιο που μπαίνει ζεστά και δείχνει ότι αξίζει 300 μύρια.
-Άκυρο φάουλ του Ματιπ στο 47(το οποίο δεν ήταν αλλά ξεγελάει ο Βαρντι τον διαιτητή) στην γωνία της μεγάλης περιοχής.
-Το φάουλ γίνεται, το διώξιμο είναι άθλιο. Κορνερ η μπάλα, 1-2 με ένα ακόμα σικουενς ηλιθιότητας από την άμυνα μας (φαουλ του οκαζακι αλλά τι να λέμε τώρα).
-Δεύτερο ημίχρονο, πιέζει η Λέστερ, πιέζει και η Λίβερπουλ, καμία σημαντική φάση.
-Γύρω στο 70 η Λίβερπουλ κλείνει κυριολεκτικά την Λέστερ στην μικρή περιοχή και για 5-8 λεπτά χάνονται σουτ , σέντρες , κόντρες μέσα στη περιοχή της Σμάιχελ αλλα γκολ δε μπαίνει.
-Σε μία από τις κόντρες φεύγει αντεπίθεση η Λέστερ και ο Βαρντι κόβεται τη τελευταία στιγμη πριν ισοφαρίσει.
-Στην αντεπίθεση της φάσης, η λίβερπουλ με τον χέντερσον κάνει το 1-3 και νιώθεις ελευθερος να πας για κατούρημα.
-Δε περνάνε 90 δευτερόλεπτα, ναι τοσο αντέξαμε με ένα ακόμα ηλίθιο γκολ από λάθος διώξιμο του Μινιολετ, ασσιστ στον Βαρντι,κεφαλιά και 2-3.
-Λες δε μπορεί. Όχι ξανα. Πένανλτι από τον Μινιολετ στο Βάρντι ( το οποίο δεν ήταν) πριν προλάβεις να καταλαβεις πως εφαγες το 2-3.
-Για καλή μας τύχη το βγάζει ο Μινιολετ .
-Για δεκα λεπτα καρδιοχτυπούμε σε κάθε κάθετη πασα ή σέντρα.

ΔΕΝ ΕΙΝΑ ΖΩΗ ΑΥΤΗ. ΔΕ ΘΑ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΧΑΠΙΑ blove.gif
Dreamerpanos
Θα παίρνεις και θα πεις κι ένα τραγούδι.

Κατούρημα δεν έχει όταν παίζει η Λίβερπουλ. Ακόμα και η διακοπή του ημιχρόνου είναι επικίνδυνη.

Οι διαιτητικές αποφάσεις έτυχαν. Συνήθως αρκεί μόνο η παρουσία των Μινιολέτ,Μορένο και Λόβρεν για να προσφέρει συγκινήσεις.

Δυστυχώς δεν θα γλυτώσουμε σύντομα από όλο αυτό.

Να φανταστείς μου έχει τύχει σε τέτοιο τρελό ματς,να τελειώνει και να γυρίζω ξανά το κανάλι για να σιγουρευτώ ότι δεν φάγαμε γκολ ή για να σιγουρευτώ για το τελικό αποτέλεσμα.

Αν θες να κάνεις κάτι σοβαρό,αυτό το πράγμα πρέπει να σταματήσει. Δεν λέω. Σου προσφέρει μια 2ωρη ψυχαγωγία με ωραία μπάλα με σασπένς με αγωνία με τα πάντα.

Αλλά η ηλικία εμφράγματος αργεί. Πολύ. Δεν μπορείτε κύριοι του Μερσεισάιντ να μας παιδεύετε έτσι κάθε τρεις μέρες. Ήμαρτον.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.