Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ ΕΣΚΑ 2016
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Υποδομές
Pages: 1, 2, 3, 4
Basketballer_Zz
Γνωρίζει κανείς τα φαβορί του φετινού πρωταθλήματος και τα ροστερ αυτών; Θα θέλαν πολλά μέλη πιστεύω μια ενημέρωση για πιοι περνάνε όμιλο και πιοί πάνε για final four
Flinafim
QUOTE (Basketballer_Zz @ Feb 18 2016, 23:45 ) *
Γνωρίζει κανείς τα φαβορί του φετινού πρωταθλήματος και τα ροστερ αυτών; Θα θέλαν πολλά μέλη πιστεύω μια ενημέρωση για πιοι περνάνε όμιλο και πιοί πάνε για final four

Θα κανω μια εκτίμηση με επιφύλαξη..
Α όμιλος Ροδόπολη και Α.Στεφανος
Β όμιλος Κηφισιά ΑΕΝΚ και Μελίσσια
Γ όμιλος Μαρουσι Ν.Ιωνια
Δ όμιλος Δουκας Τριφυλλιακος
Ε όμιλος Δεν το διακινδυνεύω
Στ όμιλος Μαρκόπουλο
Ζ όμιλος Του θανάτου!!!!!! Ολυμπιάδα Τριπλή κορώνα Deere Α.Παρασκευη...σφαγή
Η όμιλος Ακαδημία Παπάγος
Θ όμιλος ΠΑΟ Ηλυσιακός
Ι όμιλος Νήαρ
ΙΑ όμιλος Αμύντας Πετράλώνα
ΙΒ όμιλος ΑΕΚ Κούκου
ΙΓ όμιλος Άγνωστο!!!
ΙΔ όμιλος Νικηφόρος ΑΕΚ Περιστεριού Περιστέρι
ΙΕ όμιλος Αρης
ΙΣΤ όμιλος Α.Αναργυροι
Ουφ.....
Basketballer_Zz
Ειναι οπως περςι φαβορι ακαδημια δουκας παο και ντιρι;
Flinafim
QUOTE (Basketballer_Zz @ Feb 20 2016, 00:14 ) *
Ειναι οπως περςι φαβορι ακαδημια δουκας παο και ντιρι;

Πάνω κάτω ναι...αν και μου φαινεται πιο αμφίρροπο φέτος...
Basketballer_Zz
Ξερουμε κανενα ροστερ ή τους καλυτερους παικτες των ομαδων αυτων; Παντως πιστεύω οτι και ο ΝΕΦΟ Νικηφορος μπορει να παει καλα
gavronick
1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΜΑΡΟΥΣΙ 15 - 80
jhantzop
ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ Α 43-50 (2ος όμιλος)
ΜΕΛΙΣΣΙΑ Β - ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 38-45 (3ος όμιλος)
ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ Γ 30-33 (17ος όμιλος)
Shorty
Αμυντας - Αναγεννηση Πετραλωνων 45-56
Παναγιώτης
2η αγωνιστική
ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 33-57 (3ος όμιλος)
erasitexnis
QUOTE(Παναγιώτης @ Mar 6 2016, 21:15 ) *
2η αγωνιστική
ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 33-57 (3ος όμιλος)


ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ - Triple Crown 68-69 (7ος ομιλος)
gavronick
2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΦΙΛΟΘΕΗ 75 - 21
gavronick
3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΣΧΟΛΗ ΜΩΡΑΪΤΗ 29 - 59
tempelhs
Στο ένα απο τα δύο ντέρμπι του ομίλου,Ολυμπιάδα Παπάγου-Κορωπί , είχαμε το εξωπραγματικό για παμπαίδες και ντέρμπυ σκορ, 95-85!!!!!, νικήτρια η ομάδα της ολυμπιάδας. Προηγήθηκε με ένα εκρηκτικό ξεκινημα η ολυμπιάδα (6 τρίποντα στην πρώτη περίοδο) 30-10! Το κορωπί επέστρεψε, δύο φορές κιόλας με πολλά επιθετικά ρημπαουντ, αλλά με 10/34 βολές δεν νομίζω πως μπορούσε να διεκδικήσει την νίκη. Μπράβο και στις δύο ομάδες, και στους δύο πάγκους, χορτάσαμε θέαμα!
Gkos
Στο έτερο ντέρμπι του ομίλου , το Deree επικράτησε (δύσκολα) της Τριπλής Κορώνας με 62-47 ,εκμεταλλευόμενο κάποια ξεσπάσματα του !
Στους φιλοξενούμενους στοίχισαν οι πάμπολλες άστοχες βολές !


Ο όμιλος (που συμμετεχουν 4 ομάδες που θα έχουν παιδικά στην Α κατηγορία σε λίγους μηνες ,συν το αξιόλογο Κορωπί)
εχει γίνει άνω κάτω ,και θα περιμένουμε ως την τελευταια αγωνιστικη λογικά(Ολυμπιάδα-Ντιρί) να δούμε ποιες 2 ομάδες θα συνεχίσουν!

Καλή βδομάδα!
Παναγιώτης
4η αγωνιστική
ΑΣ ΣΧΟΛΗΣ ΜΩΡΑΙΤΗ - ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 44-53 (3ος όμιλος)
gavronick
5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΜΕΛΙΣΣΙΑ Β' 34 - 63
Gkos
Μετα απο μια τιτανομαχια που κρατησε πλεον των 2 ωρων ,το Ντιρι επικρατησε της Ολυμπιαδας με 76-73 και παιρνει την πρωτη θεση του ομιλου ενω η Ολυμπιαδα μαλλον καταληγει τριτη(υπαρχει το εξ αναβολης ΚΑΠ-Τριπλη Κορωνα) !

Τρομερο ματς πολλα μπραβο σε ολους!
gavronick
6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 24 - 95
tempelhs
QUOTE(Gkos @ Apr 17 2016, 22:50 ) *
Μετα απο μια τιτανομαχια που κρατησε πλεον των 2 ωρων ,το Ντιρι επικρατησε της Ολυμπιαδας με 76-73 και παιρνει την πρωτη θεση του ομιλου ενω η Ολυμπιαδα μαλλον καταληγει τριτη(υπαρχει το εξ αναβολης ΚΑΠ-Τριπλη Κορωνα) !

Τρομερο ματς πολλα μπραβο σε ολους!

Καταπληκτικό ματς. Όλα τα ματς αυτού του ομίλου ήταν πολύ χορταστικά! Κρίμα να μην είναι διπλά.
NoExcuses
QUOTE(tempelhs @ Apr 18 2016, 10:52 ) *
Καταπληκτικό ματς. Όλα τα ματς αυτού του ομίλου ήταν πολύ χορταστικά! Κρίμα να μην είναι διπλά.

+1
Παναγιώτης
ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ - ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ 82-41 (3ος όμιλος)

Πρόκριση για το Παμπαιδικό της Νέας Ιωνίας στην β' φάση. Θα αντιμετωπίσει εντός έδρας το ΣΚ Άνοιξης (ABC).
gavronick
7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ - ΦΙΛΟΘΕΗ 82 - 41
Shorty
Πως διασταυρωνονται οι ομιλοι ?
dontshoottheref
κλήρωση και νοκ άουτ θα έχει τώρα
Shorty
QUOTE(dontshoottheref @ Apr 19 2016, 01:41 ) *
κλήρωση και νοκ άουτ θα έχει τώρα


Πρωτος με δευτερο ?
Gkos
Εχουν βγει τα ζευγαρια ,δειτε τα ζευγαρια στο σαιτ στον β γυρο παμπαιδων!

Λειπουν 2 ζευγαρια λογω της εκρεμμοτητος στον ομιλο με Ντιρι,Τριπλη κλπ!
Gkos
Αν κανείς ενδιαφέρεται,στο Κοντόπευκο στις 17:15(ναι,νωρίς σας το λεω) έχει το εξ αναβολής ΚΑΠ-Ολυμπιάδα Παπάγου.
Αμφότερες ομάδες αποκλεισμένες(στην ισοβαθμια χανει η ΚΑΠ),αλλα έχει ενδιαφέρον για Ντιρι και Τριπλή Κορώνα,καθότι σε περιπτωση νικη της ΚΑΠ ,πρώτη πάει η Κορώνα,ενώ αν νικησει η φιλοξενουμενη,πρώτο το Ντιρι.
Και όποιος καταλήξει 2ρος στον όμιλο ,φιλοξενείται από Ακαδημια στο νοκ αουτ wink.gif
Gkos
Η Ολυμπιαδα ανετρεψε στο τελος το προβαδισμα της ΚΑΠ και πηρε την νικη και αρα απο τον ομιλο περναει ως πρωτο το Deree και δευτερη η Κορωνα ΑΡΚΕΙ την Κυριακη να κερδισει εντος το Κορωπι(που θα το κερδισει).
Αλλιως πρωτη η Κορωνα και τριπλη ισοβαθμια στις 2 ηττες ,οπου δινει την δευτερη θεση στην ΚΑΠ !

Shorty
ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ 1
ΕΚΠΑΙΔ/ΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ Α.Ε.Κ. 2
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 1
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ 2
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛ. 1
ΑΠΣ ΟΙΩΝΟΣ ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 2
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. ΑΕ ΓΚΡΑΒΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 1
ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ ΑΣΚΗ ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛ. 2
ΑΟ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛ. ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 2
Ν.ΙΩΝΙΑΣ Σ.Κ. ΑΝΟΙΞΗΣ 2
ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 2
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 1
Basketballer_Zz
Διαφωνω με τον 1 στην Κηφησια, ο τρυφυλλιακος ειναι αρκετα δυνατη ομαδα. Ο πλατωνας με Αεκ θα ειναι ενδιαφερον αγωνας αλλα και ο Δουκας με τον ΟΚΑ
Basketballer_Zz
Καλημερα, για οποιον ενδιαφερεται ακουσα οτι το Ντιρι εχει φιλικο με την ΕΣΚΑ την τεταρτη
Επισης την ιδια μερα εχει Δουκα με Αγιο Νικολαο Παλληνης
Gkos
Ναι,αυριο στις 5:30 στο Ντιρι.
Γενικως αυτες τις μερες εχει παιξει(και θα παιξει) πολλα φιλικα η μεικτη της ΕΣΚΑ...
Επαιξε με παιδικο Ολυμπιακου,εφηβικο Παγκατιου,θα παιξει και με παιδικο ΑΕΚ την Πεμπτη...

Οσοι ενδιαφερεστε,μπορειτε να βρειτε και στο youtube,τα ανεβαζει ο πατερας του Καραμπελα!
gavronick
4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ)
ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΦΙΛΟΘΕΗ 60 - 13
Gkos
Με αυτά και με τα άλλα ,έφτασε η ώρα των νοκ άουτ των παμπαίδων ,με το πρώτο τζάμπολ να είναι σε λίγα λεπτα.
Πάμε για προγνωστικά;
Τι λέτε; wink.gif
*Τα βάζω ανά ώρα έναρξηςwink.gif

ΣΑΒΒΑΤΟ

12:30 ΠΛΑΤΩΝΑΣ-ΑΕΚ 1

Από τα πιο ωραία(και ενδιαφέροντα) σταυρώματα της φάσης κατ εμέ.
Ο Πλάτωνας είναι δυνατός με ηγέτη Σταυρακούκα,η ΑΕΚ αξιοπρεπέσταση παρότι παίζει με μια 3άδα όλη κι όλη( και χωρίς κανέναν ψηλό),θα πάω στις λεπτομέρειες με έδρα.

16:30 ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ-ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ 1

Εικόνα Πεντέλης δεν έχω,αλλά θα χάσει.
Δυνατό το Περιστέρι,που πρόσφατα μάλιστα, απέκλεισε Πανιώνιο στα ημιτελικά του τουρνουα των κυανερυθρων( και θα βρει ΠΑΟ στον τελικό) .

17:00 ΓΑΟΚ-ΑΜΥΝΤΑΣ 1

Εικόνα των Κουκου δεν έχω,αλλά έχω του Αμύντα (χωρις Οικονόμου βέβαια) και. . .θα χάσει.
Τόσο απλά.

20:00 ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ-ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ Χ

Νομίζω ,το απόλυτο ντέρμπι της φάσης των 32(σε άβολη ώρα και άβολο γήπεδο),με τις δυο (ιδιωτικές) ακαδημίες να διασταυρώνουν τα ξίφη τους.
Βλέπω 50-50 αγώνα,δεν θα πω τίποτα.

20:30 ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ-ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 1

Ο Νικηφόρος έχει ένα πολύ ταλαντούχο παμπαιδικό που θα μπορούσε να φτάσει αρκετά. μακριά.
Οι τραυματισμοί(Λαμπρόπουλος,Γκίνος) και η ύπαρξη του εξαιρετικού ΓΣΠ στον ίδιο όμιλο,τον άφησε στην 2ρη θέση που έστελνε πάνω σε Παναθηναικό κατευθείαν.
Λογικά θα'ναι πλήρης σήμερα (παίζεται για Λαμπρόπουλο),αλλά από Τάφο δύσκολο να περάσει.

ΚΥΡΙΑΚΗ

10:30 ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ-ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ 1

Θα νικήσει ο Δούκας(αν και μαθαίνω διάφορα. . .περίεργα ότι γίνονται στα εκπαιδευτήρια) παρότι μπορεί να μην έχει Ρογκαβόπουλο(δεν ξέρω αν θα χει προλάβει να επιστρέψει από Κύπρο)!

10:45 ΝΤΙΡΙ-ΝΗΑΡ ΗΣΤ 1

Δεν έχω εικόνα ΝΗΑΡ ΗΣΤ ,αλλα έχοντας δει άλλες ομάδες του ομίλου πρέπει να ναι αξιοπρεπέστατη.
Βέβαια θα χάσει.

12:30 ΓΣ. ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ-ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ 1

Home win.

14:30 ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ-ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ 1

18:00 ΑΕΝΚ-ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡΟΣΟΥ 1

Έχει καλή ομάδα το Πολύδροσο,που δυσκόλεψε Δουκα μάλιστα.
Θα νικήσει η ΑΕΝΚ ομως.
Έστω και δύσκολα.

18:00 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ.-ΑΕ ΓΚΡΑΒΑΣ 1

18:00 ΟΙΩΝΟΣ-ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 2

Έχει καλή ομάδα ο Οιωνός έχω ακούσει,αλλα θα πω Βριλησσια .
Να κάνουν και μια νίκη σε κανα νοκ αουτ,γιατι παιδικοεφηβικα δεν. . .wink.gif

18:45 ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ-ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ

Πολύ ενδιαφέρον και δύσκολο σταύρωμα.
Ο Αργονάυτης ήρθε στην 2ρη θέση του ομίλου του,πίσω από Πλάτωνα,ενώ ο Χαραυγιακός σε έναν αρκετά καλό όμιλο πήρε την πρώτη θέση.
Εικόνα δεν έχω,θα πω οριακότατα έδρα.

19:30 ΑΟ ΑΓ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ-ΕΥΝΙΚΟΣ 1

Στην τύχη.

19:45 ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ-Σ.Κ ΑΝΟΙΞΗΣ 2

Πρώτη σε έναν ιδιαιτέρως εύκολο η Νεα Ιωνία,θα ρισκάρω με την Ανοιξη.
Διπλό.

20:00 ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ-ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 1

Δεν έχω ιδέα καθόλου.
Λεω έδρα στην τυχη.

Καλή επιτυχία σε όλα τα παιδιά και να γίνουν ωραίοι αγώνες!


Afrathias10
Το triple crown κέρδισε στην Ελληνογερμανική το bac με 6 πόντους στην παράταση. Στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα το bac ακολουθούσε αλλά με κάποια εύστοχα μακρινά σουτ μάζεψε τη διαφορά στο τέλος. Από 2 δεκάλεπτα είχε η κάθε ομάδα. Το bac δεν κατάφερε να περάσει μπροστά με βολές στο τέλος. Στην παράταση το triple crown το καθάρισε εύκολα. Ο Καψής πρέπει να σκέφτεται τα παλικαρίσια καλάθια που έβαλε, όχι τις βολές. Συγχαρητήρια σε όλους.
Gkos
Λοιπόν να πούμε δυο λόγια για τα σημερινά(χτεσινά) γιατί έχουμε και πρωινό ξύπνημα γιατί εχει και πρωινά ματς!

Χρονολογικά λοιπόν,ο Πλάτωνας επικράτησε έναν πόντο της ΑΕΚ και πέρασε στην επόμενη φάση .
" Στις Λεπτομέρειες με έδρα" είχαμε γράψει το πρωίwink.gif

Το Περιστέρι δεν ξέρω τι έκανε αλλά αποκλείεται να μην νίκησε , ενω οι Κουκουβάουνες επικράτησαν του Αμύντα με 11 πόντους.

Στα βραδινά , ο Παναθηναικος επικράτησε πολύ ευκολα(μη αναμενόμενα τόσο) με 76-41 του Νικηφόρου που παρατάχθηκε πλήρης αλλά δεν μπορεσε να βρει λυσεις στην αμυνα των γηπεδούχων(δεν εβαζε και καμια βολή) ...!
Ο Λαμπρόπουλος έπαιξε τελικά αλλα φανερά εκτος κλίματος αγώνα!
Έτσι ο Παναθηναικός περιμενει το πρωι να δει αν θα αντιμετωπίσει το Ντιρι σε ενα μεγαλο ματς στους 16!

Στην Ελληνογερμανική σας τα έγραψε ο φίλος !
Ισοπαλία το δώσαμε και πήγε παράτασηwink.gif
Απο βδομάδα λέω να αρχίσω να προβλέπω και
και ακριβή σκορ wink.gif

Καληνυχτες!
Gkos
Στα πρωινα ειχαμε τα....αναμενομενα:

Ο Δουκας (χωρις Ρογκαβοπουλο) νικησε σχετικα ευκολα με 8 ποντους ,ενω το Ντιρι εκανε προπονηση με την Νηαρ Ηστ επικρατωντας με 40 ποντους και περιμενει Παναθηναικο!
Basketballer_Zz
Οι αντιπαλοι των Εκπαιδευτηριων ηταν καλοι ή απλα δεν ειναι ιδιαιτερα καλοι χωρις Ρογκαβοπουλο; Ηθελα να παω να δω τον αγωνα σημερα αλλα δεν τα καταφερα!
Pao666
Παναθηναϊκός-Νικηφόρος 76-41
Δεκάλεπτα 14-13,27-14,15-6,20-8
Παναθηναϊκός ( Κωστόπουλος): Γκαναβίας, Λιαράκος 9, Κουτεντάκης 4, Νιτσικόπουλος 3, Γεωργιάδης 12 (1), Καραμαλέγκος 2, Μπαλαμώτης 13, Σωτηρίου 12 (3), Ραλλάτος 2, Σολούκος 9, Ζέτος 2, Πέργουλης 8

Ο Παναθηναικός δείχνει πως είναι το φαβορί για τον τίτλο φετος!

Καλησπέρα σε όλους και συγχωρέστε με επειδή είμαι καινούριος και δεν ξέρω πως μπορω να απαντήσω κατευθείαν στο Gkos αλλά θέλω να του πω πως χθες το βράδυ στον Τάφο του Ινδου ο Σπύρος Λαμπρόπουλος δεν αγωνίστηκε! wink.gif

QUOTE (Gkos @ May 8 2016, 00:23 ) *
Λοιπόν να πούμε δυο λόγια για τα σημερινά(χτεσινά) γιατί έχουμε και πρωινό ξύπνημα γιατί εχει και πρωινά ματς!

Χρονολογικά λοιπόν,ο Πλάτωνας επικράτησε έναν πόντο της ΑΕΚ και πέρασε στην επόμενη φάση .
" Στις Λεπτομέρειες με έδρα" είχαμε γράψει το πρωίwink.gif

Το Περιστέρι δεν ξέρω τι έκανε αλλά αποκλείεται να μην νίκησε , ενω οι Κουκουβάουνες επικράτησαν του Αμύντα με 11 πόντους.

Στα βραδινά , ο Παναθηναικος επικράτησε πολύ ευκολα(μη αναμενόμενα τόσο) με 76-41 του Νικηφόρου που παρατάχθηκε πλήρης αλλά δεν μπορεσε να βρει λυσεις στην αμυνα των γηπεδούχων(δεν εβαζε και καμια βολή) ...!
Ο Λαμπρόπουλος έπαιξε τελικά αλλα φανερά εκτος κλίματος αγώνα!
Έτσι ο Παναθηναικός περιμενει το πρωι να δει αν θα αντιμετωπίσει το Ντιρι σε ενα μεγαλο ματς στους 16!

Στην Ελληνογερμανική σας τα έγραψε ο φίλος !
Ισοπαλία το δώσαμε και πήγε παράτασηwink.gif
Απο βδομάδα λέω να αρχίσω να προβλέπω και
και ακριβή σκορ wink.gif

Καληνυχτες!

Ο Σπύρος Λαμπρόπουλος δεν αγωνίστηκε χθες στον Τάφο του Ινδου πάντως η ομάδα του Παναθηναικού φαίνεται να είναι το μεγάλο φαβορί για τη κούπα!
Παναγιώτης
ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ - Σ.Κ.ΑΝΟΙΞΗΣ 61-51

Νίκη για την Νέα Ιωνία στο knock out παιχνίδι της με την Άνοιξη. Οι γηπεδούχοι προηγούνταν καθόλη την διαρκεια του ματς χάρη στην εξαιρετική επιθετική αλλά και αμυντική τους κατάσταση. Πραγματικά ένα πολύ καλό ματς για να το δει κάποιος, αφού περιείχε εξαιρετικές φάσεις και συνεργασίες μεταξύ των παικτών.
Καλή συνέχεια σε όλους
Basketballer_Zz
QUOTE (Pao666 @ May 8 2016, 21:59 ) *
Παναθηναϊκός-Νικηφόρος 76-41
Δεκάλεπτα 14-13,27-14,15-6,20-8
Παναθηναϊκός ( Κωστόπουλος): Γκαναβίας, Λιαράκος 9, Κουτεντάκης 4, Νιτσικόπουλος 3, Γεωργιάδης 12 (1), Καραμαλέγκος 2, Μπαλαμώτης 13, Σωτηρίου 12 (3), Ραλλάτος 2, Σολούκος 9, Ζέτος 2, Πέργουλης 8

Ο Παναθηναικός δείχνει πως είναι το φαβορί για τον τίτλο φετος!

Καλησπέρα σε όλους και συγχωρέστε με επειδή είμαι καινούριος και δεν ξέρω πως μπορω να απαντήσω κατευθείαν στο Gkos αλλά θέλω να του πω πως χθες το βράδυ στον Τάφο του Ινδου ο Σπύρος Λαμπρόπουλος δεν αγωνίστηκε! wink.gif


Ο Σπύρος Λαμπρόπουλος δεν αγωνίστηκε χθες στον Τάφο του Ινδου πάντως η ομάδα του Παναθηναικού φαίνεται να είναι το μεγάλο φαβορί για τη κούπα!


Αν την επομενη εβδομαδα περασει απο το ντερπι, που ειναι Παο - Ντιρι τοτε εχει πιθανοτητες, αλλα μου φαινεται δυσκολο και θεωρω πως θα περασει το Ντιρι
Shorty
Πως διασταυρωνονται τωρα ?
Pao666
QUOTE (Shorty @ May 8 2016, 22:37 ) *
Πως διασταυρωνονται τωρα ?

Παναθηναικος με Deere...αυτό το ξέρω για τα άλλα δεν γνωρίζω


QUOTE (Basketballer_Zz @ May 8 2016, 22:25 ) *
Αν την επομενη εβδομαδα περασει απο το ντερπι, που ειναι Παο - Ντιρι τοτε εχει πιθανοτητες, αλλα μου φαινεται δυσκολο και θεωρω πως θα περασει το Ντιρι

Εχώ δει και τις δύο ομάδες,5 πολυ καλους παίχτες ο Παναθηναικος,και δεν χάνει...Μπαλαμώτης,Γεωργιάδης,Σωτηρίου,Σολο
ύκος και Λιαράκος
Gkos
Να ζητησω συγγνωμη απο το φορουμ αλλα θα ορκιζομουνα οτι ο 9 ηταν ο Λαμπροπουλος...!
Εχω καιρο να τον δω βεβαια(αναγκαστικα...)
αλλα ημουνα pretty sure οτι ηταν αυτος!
Και δεν θυμιζε σε τιποτα (παικτικα) Λαμπροπουλο,αλλα υπεθεσα οτι η αποχη τοσο καιρο θα ....
Ξερεις!
Mea Culpa!

(Ποιος ηταν το 9 λοιπόν; )


Κατα τα αλλα PAO666,μπορεις να μου στειλεις μηνυμα πατωντας στο προφιλ μου ,εκει στα αριστερα που γραφει το ονομα μου αν κλικαρεις...


Στα σημερινα(χτεσινά) ο Αργοναυτης περασε παρα πολυ ευκολα απο την Ηλιουπολη με 63-43 (νομιζω).
Στο πρωτο μερος (12-31 το σκορ) ο Χαραυγιακος πραγματοποιησε τοσο φτωχη εμφανιση που εμοιαζε με Παναθηναικο ο Αργοναυτης !
Εδω πεσαμε παντελως εξω ,αλλα ηταν τοσο κακος ο Χαραυγιακος,δεν πιστευα τι εβλεπα...
Ντεφορμαριστηκαν απο την διακοπη wink.gif wink.gif



Δεν ρωτησα για καποιο αλλο ματς ,σε λιγες ωρες ξημερωνει και θα τα γραψει η ΕΣΚΑ!

Καλη βδομαδα!
Pao666
QUOTE (Gkos @ May 9 2016, 01:12 ) *
Να ζητησω συγγνωμη απο το φορουμ αλλα θα ορκιζομουνα οτι ο 9 ηταν ο Λαμπροπουλος...!
Εχω καιρο να τον δω βεβαια(αναγκαστικα...)
αλλα ημουνα pretty sure οτι ηταν αυτος!
Και δεν θυμιζε σε τιποτα (παικτικα) Λαμπροπουλο,αλλα υπεθεσα οτι η αποχη τοσο καιρο θα ....
Ξερεις!
Mea Culpa!

(Ποιος ηταν το 9 λοιπόν; )

Το 9 του Νικηφόρου ήταν ο Χρήστος Μοσχούτης,πέρσι στο κλιμάκιο της ΕΣΚΑ αλλά όχι κάτι το ιδιαίτερο!
Gkos
ΣΑ 07/05/2016 16:30 ΜΠΟΘΟΥ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ 74 - 41

ΣΑ 07/05/2016 17:00 ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 71 - 57

ΣΑ 07/05/2016 20:00 ΕΛΛΗΝΟΓΕΡΜΑΝΙΚΗΣ ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘ. ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ 55 - 61

ΣΑ 07/05/2016 20:30 Π.ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 76 - 41

ΚΥ 08/05/2016 10:30 Π.Α.Κ. ΔΑΙΣ ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ 68 - 48

ΚΥ 08/05/2016 10:45 ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 81 - 41

ΚΥ 08/05/2016 12:30 ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ 2 - 1

ΚΥ 08/05/2016 14:30 ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΚΛ. ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΕΣ ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ 1 - 2

ΚΥ 08/05/2016 18:00 ΔΗΜ.ΒΙΚΕΛΑΣ ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛ. 60 - 49

ΚΥ 08/05/2016 18:00 ΑΓ.ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΠΑΤ. ΑΠΣ ΟΙΩΝΟΣ ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 1 - 2
ΚΥ 08/05/2016 18:00 43ο Κ.ΝΕΟΤ. ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. ΑΕ ΓΚΡΑΒΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 57 - 38

ΚΥ 08/05/2016 18:45 ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ Β ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ ΑΣΚΗ ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛ. 42 - 62

ΚΥ 08/05/2016 19:30 ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΑΛ. ΑΟ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛ. ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 53 - 44

ΚΥ 08/05/2016 19:45 Ν.ΙΩΝΙΑΣ ΚΛ. ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ Σ.Κ. ΑΝΟΙΞΗΣ 61 - 51

ΚΥ 08/05/2016 20:00 ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 2 - 1


Υπάρχει ήδη (χωρις γηπεδα και ώρες) η επόμενη φάση!


ΑΕΣ ΙΑΣΩΝ ΚΟΛΩΝΟΥ ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 0 - 0

ΑΟ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛ. ΕΚΠΑΙΔ/ΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ 0 - 0

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ 0 - 0

ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 0 - 0

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛ. 0 - 0

ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ 0 - 0

ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ 0 - 0

ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 0-0
Gkos
Ορίστηκαν και γήπεδα και ώρες !

Δυστυχώς τα 6 εκ των 8 (ενα ακομα δεν εχει ωρα) ειναι Κυριακη απόγευμα σε ωρες που συμπίπτουν....

Επισης κατι αλλο που πρόσεξα,μολις 6 εκ των ομάδων που φτάσανε στις 16 έχουν παιδικό στην ερχόμενη Α Παιδων ,με οτι αυτό συνεπάγεται(υπήρξαν βεβαια και πρωιμα σταυρωματα ειτε σε ομιλους,ειτε στους 32...) !
Pao666


ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ 0 - 0
Το παιχνίδι που ο νικητής γίνετε αυτόματα το φαβορί για τη κατάκτηση του τροπαίου θα γίνει στο κλειστό Βικέλας της ΑΕΝΚ στις 17:15 την Κυριακη!
latristoubasket21
QUOTE (Pao666 @ May 9 2016, 16:20 ) *
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ 0 - 0
Το παιχνίδι που ο νικητής γίνετε αυτόματα το φαβορί για τη κατάκτηση του τροπαίου θα γίνει στο κλειστό Βικέλας της ΑΕΝΚ στις 17:15 την Κυριακη!

Φαβορι απο πολλους θεωρειτε το Κολλεγιο Ντερη. Εχω δει και τις 2 ομαδες. Τρεχουν και γενικοτερα παιζουν γρηγορο μπασκετ. Παναθηναικος εχει εναν πολυ καλο κοντο και γρηγορο πλειμακερ, και ενα ψηλο και δυνατο ασο-δυαρι. Ντερη εχει Λιμαντζακη και εναν πολυ αθλητικο λιγο κοντο παικτη που μου διαφευγει το ονομα του. Ξερουμε που θα παμε την Κυριακη και αναμενεται ενα καλο και δυνατο παιχνιδι. Καλη επιτυχια και στους 2!
Pao666
QUOTE (latristoubasket21 @ May 10 2016, 00:24 ) *
Φαβορι απο πολλους θεωρειτε το Κολλεγιο Ντερη. Εχω δει και τις 2 ομαδες. Τρεχουν και γενικοτερα παιζουν γρηγορο μπασκετ. Παναθηναικος εχει εναν πολυ καλο κοντο και γρηγορο πλειμακερ, και ενα ψηλο και δυνατο ασο-δυαρι. Ντερη εχει Λιμαντζακη και εναν πολυ αθλητικο λιγο κοντο παικτη που μου διαφευγει το ονομα του. Ξερουμε που θα παμε την Κυριακη και αναμενεται ενα καλο και δυνατο παιχνιδι. Καλη επιτυχια και στους 2!

Ο Παναθηναικός έχει 5 παίχτες που κρατάνε το σκοράρισμα της ομάδας,Μπαλαμώτης(Εθνική Παμπαίδων,Point Guard),Λιαράκος(5αρι),Σωτηρίου(ΕΣΚΑ,1 με τρομερο τριποντο παιζει και σουτονγκ γκαρντ),Σολούκος(3-4 με εξαιρετικό ποστ και καλο σουτ),Γεωργιάδης(4αρι)...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.