Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Fantasy Eastern Conf
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4
aegeansheed
Μπορεί και να το έχει, ακόμα και αν δεν αλλάξει lineup μέχρι το τέλος, έτσι? ohmy.gif
Δεν νομίζω να έχω ξαναδεί στη Λίγκα χρονιά σε "αυτόματος πιλότος" mode.
Pierce
Ο Simmons δώθηκε ως προίκα; Κατά την άποψη μου, τα νούμερα βγαίνουν στο 3-3 (πέριξ του 95), το να μπαίνει και ο Σίμονς (με το να μην έχουμε ιδέα σε τι σκόρ θα κάτσει) είναι too much. Χωρίς να βάζω στην εξίσωση ότι Jrue/Melo ανά πάσα στιγμή το κλείνουν και τα ξαναλέμε Αύγουστο.

QUOTE
QK traded Jrue Holiday, Nor to AMDE
QK traded Carmelo Anthony, NY to AMDE
QK traded JaMychal Green, Mem to AMDE
AMDE traded TJ Warren, Pho to QK
AMDE traded Hassan Whiteside, Mia to QK
AMDE traded Ben Simmons*, Phi to QK
AMDE traded Dwight Powell, Dal to QK


Ψηφίστε.
klow13
QUOTE (Pierce @ Dec 30 2016, 02:17 ) *
Ο Simmons δώθηκε ως προίκα; Κατά την άποψη μου, τα νούμερα βγαίνουν στο 3-3 (πέριξ του 95), το να μπαίνει και ο Σίμονς (με το να μην έχουμε ιδέα σε τι σκόρ θα κάτσει) είναι too much. Χωρίς να βάζω στην εξίσωση ότι Jrue/Melo ανά πάσα στιγμή το κλείνουν και τα ξαναλέμε Αύγουστο.



Ψηφίστε.

Βγαίνουν ακριβώς,αλλα από το χασαν-γουορεν και μελο-τζρου θεώρησα ότι αυτός με το μεγαλύτερο upside είναι ο τζρου,για αυτό και ανεβηκα με σιμονς-τζαμιχαλη.Το shutdown melo-jrue ειναι λιγο αυθαιρετο,οι νικς καιγονται για οφφς και οι πελεκάνοι ειναι μόλις 3 ματς πίσω.
Αυτό βασικα,ειναι και λιγο περίεργο να εξηγω γιατί πιστεύω πως δεν χάνω πριν περάσει το τρειντ γιατι πρέπει να πω αρνητικά για τους παίκτες μου και αυτό μόνο μπούμερανγκ μπορεί να μου γυρισει tongue.gif
Pierce
Δεν έχω ιδέα πως πήγε η ψηφοφορία. Την είχα αφήσει 3-2 το πρωί laugh.gif
Air Kef
Έχω κερδίσει τον τίτλο "Γκάφα της Χρονιάς" που είχα ένα μήνα τον Μπρογκντον και τον άφησα ακριβώς πριν αρχίσει τα 40αρια, στην μία και μόνη θέση που πονάει η ομάδα, για τον BRANDON BASS, ή υπάρχει περιθώριο να κάνει κάποιος κάτι χειρότερο; icon_joy.gif
Pierce
Για ρίχτε ψήφους για το Paul - DeRozan.


PS: Το κερατάκι σου τζίμη. Τόσο απελπιστικά χαμένος σε τρέιντ δεν έχω ξαναβγεί. Κατέστρεψα τη χρονιά.
sacarame
QUOTE(Pierce @ Jan 14 2017, 22:20 ) *
Για ρίχτε ψήφους για το Paul - DeRozan.


PS: Το κερατάκι σου τζίμη. Τόσο απελπιστικά χαμένος σε τρέιντ δεν έχω ξαναβγεί. Κατέστρεψα τη χρονιά.


Το κλασικο ποστ για τα γουρια του Αρη... Ο Τζιμυς τραβηξε ενα χαλαρο 65 και ο κομης επεσε χαμογελαστος για υπνο...
Pierce
Η ψηφοφορία ήταν στο 4-2. Προσωπικά δεν μου αρέσει, (ήμουν το 1 απο τα 2) , αν ήταν 4-3 θα το έκοβα -μιας και δεν μαζεύτηκε η οριακή πλειοψηφία - .
Air Kef
Δεν ψήφισα, ναι θα έλεγα, 5-2, πάρτο :tsoukalas:
Pierce
Μετά από Λαϊκή απαίτηση :

QUOTE
[19/01/2017, 10:25:02] Sheed: paei kai o Gay
[19/01/2017, 10:25:10] Sheed: 8anato sperneis esy, den kaneis trade
[19/01/2017, 10:25:24] Sheed: kane thn omada The Reaper


Όπως τραγούδησε κάποτε ένα μεγάλο γκρούπ, τα λόγια του Ιωάννη:

QUOTE
The leading horse is white




QUOTE
The second horse is red






QUOTE
The third one is a black




QUOTE
The last one is a green




ΜΕΤΑΝΟΕΙΤΕ
που θα έλεγε και μια ψυχή από την δύση.

H ομάδα μπροστά σε αυτές τις εξελίξεις, δεν μπορεί παρά να πάρει το δικαιωματικό της όνομα...

klow13
Κουτς ανταρες φελτονα ακριβως πριν χτυπησει ο πολ και ματ μπαρνς ακριβως πριν χτυπησει ο γκει?
Θα καταλαβω απο το αντ σου ποιος ειναι ο επομενος παικτης που θα τραυματιστει tongue.gif

Μεγαλο ξενερωμα φετος,προκαλουν και οι νετς που εχουν τον λιν dtd εδω και 2 μηνες.

Δεν εχω κατι ουσιωδες να προσθεσω,πιο πολυ για να δειτε οτι βγηκε ο σανγκ πινγκ απο φοτο προφιλ εγραψα
Air Kef
QUOTE(klow13 @ Jan 20 2017, 14:29 ) *
Κουτς ανταρες φελτονα ακριβως πριν χτυπησει ο πολ και ματ μπαρνς ακριβως πριν χτυπησει ο γκει?
Θα καταλαβω απο το αντ σου ποιος ειναι ο επομενος παικτης που θα τραυματιστει tongue.gif

Μεγαλο ξενερωμα φετος,προκαλουν και οι νετς που εχουν τον λιν dtd εδω και 2 μηνες.

Δεν εχω κατι ουσιωδες να προσθεσω,πιο πολυ για να δειτε οτι βγηκε ο σανγκ πινγκ απο φοτο προφιλ εγραψα



μλκ κι εγώ αυτό σκεφτόμουν. μου έχει στειλει και κάτι οφερς ο Κουτς και τρέμω με το τι θα συμβεί, είτε δεχτώ, είτε όχι.
klow13
QUOTE (Air Kef @ Jan 20 2017, 21:49 ) *
μλκ κι εγώ αυτό σκεφτόμουν. μου έχει στειλει και κάτι οφερς ο Κουτς και τρέμω με το τι θα συμβεί, είτε δεχτώ, είτε όχι.

Οποτε τώρα παίρνει exum η Mack.
Allow από μένα.
aegeansheed
Επειδή ΕΣΕΙΣ το ζητήσατε...
Είπαμε να ανανεώσουμε αυτή την πετυχημένη συνεργασία Lin-hamstring για 5 εβδομάδες ακόμα...

QUOTE
BKN:Jeremy Lin (hamstring) out another 3-5 weeks
duncan21
@Nώντα,Κεφ μου χρωστάει ο Θεός με τόσα missed αλλά κι εγώ γέλασα μ' αυτά που γίνονται.Btw σηκώνω φέτος Speights,Felton πριν τραυματιστούν Griffin,Paul επειδή απλά ήταν σε καλή κατάσταση(ναι,ναι κι ο Felton) και δεν υπήρχε άλλος fa.Σε άλλη λίγκα αντάλλαξα Oladipo και το ίδιο βράδυ τσακίστηκε για κάνα 20ημερο.Θέλω c,δίνονται Wes,Gordon,Batum.
klow13
QUOTE (aegeansheed @ Jan 23 2017, 17:54 ) *
Επειδή ΕΣΕΙΣ το ζητήσατε...
Είπαμε να ανανεώσουμε αυτή την πετυχημένη συνεργασία Lin-hamstring για 5 εβδομάδες ακόμα...

Τον Μάιο που θα είναι σε full strength φυλαχτείτε.
5 ir slots θέλω+ εναν παίκτη από τον καθένα σας και γυρνάει η χρονια,δεν είναι αργα.

Και 2 απο τα 3 να έπαιζε αυτή την εβδομάδα ο γκριφιν οαση ήταν,άλλα φυσικά βγαίνει doubtful δευτερα βράδυ στο πρώτο σετ του btb και παροτι πιθανη ημερα επιστροφης ηταν το σαββατο,αφού κλειδώνουν τα ροστερ ενημερώνει ότι θα παιξει σήμερα.

Η κλάψα μου κρατάει το τοπικ,γράψτε τίποτα.Τεο γράψε για το γούρι ότι υπόθεση τίτλος έληξε.
Pierce
aegeansheed
Επ, Αντώνη καλώς τον, τί κάνουμε, πώς είμαστε! Πώς βρέθηκες εδώ πέρα έτσι ξαφνικά? smile.gif
morrison
QUOTE(aegeansheed @ Jan 25 2017, 07:40 ) *
Επ, Αντώνη καλώς τον, τί κάνουμε, πώς είμαστε! Πώς βρέθηκες εδώ πέρα έτσι ξαφνικά? smile.gif


Είχα πολλά παιχνίδια Δευτέρα-Τρίτη και έτσι κοντά που είναι οι διαφορές στο 5-10 κάπως ξεπετάχτηκα.
Με κ.σ, μέχρι το τέλος της εβδομάδας θα είμαι προς το τέλος του γκρουπ φαντάζομαι.

Από την άλλη, και μόνο ότι είμαι στο 5-10 είναι μια πρόοδος σε σχέση με την αρχή της χρονιάς.
Παίζουμε λίγο καλύτερα είναι η αλήθεια, ήταν κάπως αναμενόμενο βέβαια (πρώτες εβδομάδες χωρίς Jax, με Wall να έχει κακό schedule στην αρχή, Favors τουλάχιστον πλέον δεν πηδάει εβδομάδες με τα χαμένα του).

Για το μέλλον το καλό είναι ότι τα Πιστόνια (που πρακτικά είναι το 1/3 της ομάδας) φεύγουν από το 2-2 πρόγραμμα, τη βγάλαμε ψιλοαναίμακτα κιόλας.
Το κακό ότι το trade που έκανα, επειδή βαρέθηκα όλη τη χρονιά τα Sg από τα Λιντλ, πάει να βγει μεγάλη πατάτα.

Pierce
Ποια μαυρόγατα μου έφαγε τ'άδειο τ'άλογο;


aegeansheed
QUOTE(Pierce @ Jan 28 2017, 01:07 ) *
Ποια μαυρόγατα μου έφαγε τ'άδειο τ'άλογο;

laugh.gif laugh.gif
105.4...
Fantasy FM...
Ο σταθμός των επιτυχιόνε
Pierce
1.8...

Λίγο παραπάνω από το 2πλο από ημίχρονο της μπαρτσελόνα μέσα στην Ανδαλουσία.
Air Kef
QUOTE(Pierce @ Jan 28 2017, 12:44 ) *
1.8...

Λίγο παραπάνω από το 2πλο από ημίχρονο της μπαρτσελόνα μέσα στην Ανδαλουσία.



"Spin: Fantasy owners have seen this movie before, as...Butler has a history of following up big games with eggs."

Αφού το παιδί έχει συνήθειο λέμε, μετά από τεράστια ματς να πηγαίνει σπίτι του και να χαλαρώνει hippy.gif.jpeg , γιατί το πιέζεις; θες να το σκάσεις;
Pierce
Αυτός το σκάει.
duncan21
DeRozan won't play Tuesday against the Pelicans or Wednesday against the Celtics due to a sore right ankle.

Evans will not play in Tuesday's game against the Raptors due to rest purposes.

Γιατί το παιδεύω,τσάμπα χαλιέμαι.Αδιανόητα πράγματα,αδιανόητα.
Pierce
Τι θα γίνει ρε παλικάρια, θα παίξουμε όλοι μαζί καμιά φορά; 2 Ματς είχες ρε γαμημένε Πράσινε Άλογε.
spysta
QUOTE(Pierce @ Feb 4 2017, 09:03 ) *
Τι θα γίνει ρε παλικάρια, θα παίξουμε όλοι μαζί καμιά φορά; 2 Ματς είχες ρε γαμημένε Πράσινε Άλογε.

Γιααα το θεεεοο τι λες ;;;εχεις και παραπαπονο τωρα εσυ !!
Που χεις στην ομαδα σου παικτη με μουσια που παιζει για 3
Κι εχεις ξαφνικα και το Γιοκιτς να παιζει στο 60 σταθερα ξερωγω

ΝΑ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΕΤΑΙ καποιος που εχει φαντασιακα εναν εκ των Ουεστμπρουκ Χαρντεν ειναι ΘΡΑΣΟΣ

Γ&"{%# τους ΟυεστμπροΧαρντενοΝτειβιδες που στην βραδια τους καλυπτουν 3-4 παικτες δικους μας!
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΔΩΣΤΕ ΜΟΥ ΕΝΑ ΤΟΠ3 draft selection μια φορα .. να τα σαρωσω ΟΛΑ!!!

Καλημεεερα γλυκουλι μου biggrin.gif
aegeansheed
Αντώνη για δες λίγο, από περιέργεια, σε 1 εβδομάδα ως βάση, ποιό είναι το καλύτερο avg per match?

Είχα σε 29 παιχνίδια 1.145 την προηγούμενη εβδομάδα. Λογικά ο Στέλιος τότε... πρέπει να είχε τον πιο ψηλό μ.ο. σε όλη τη σαιζόν, εκεί θα έψαχνα πρώτα... Λογικό, βέβαια, αφού εγώ του είχα προτείνει τους μισούς παίκτες του roster του τότε laugh.gif , είχε γίνει και από Sheedική IP εξ' άλλου αυτό το draft-σίγουρη επιτυχία! tongue.gif
morrison
QUOTE(aegeansheed @ Feb 6 2017, 01:00 ) *
Αντώνη για δες λίγο, από περιέργεια, σε 1 εβδομάδα ως βάση, ποιό είναι το καλύτερο avg per match?

Είχα σε 29 παιχνίδια 1.145 την προηγούμενη εβδομάδα. Λογικά ο Στέλιος τότε... πρέπει να είχε τον πιο ψηλό μ.ο. σε όλη τη σαιζόν, εκεί θα έψαχνα πρώτα... Λογικό, βέβαια, αφού εγώ του είχα προτείνει τους μισούς παίκτες του roster του τότε laugh.gif , είχε γίνει και από Sheedική IP εξ' άλλου αυτό το draft-σίγουρη επιτυχία! tongue.gif


Λοιπόν, έχουμε 39.5 σχεδόν (1145/29).
Περσινά και φετινά υπάρχουν όλα μέσα στο Espn, με μια πρόχειρη ματιά στους 4-5 πρώτους κάθε σεζόν δεν βρήκα αντίστοιχη επίδοση. Μπορεί να έχει γίνει εβδομάδα μπαμ από κάποιον από κάτω, δεν το αποκλείω.
Σε αυτά που κοίταξα, οι Queens Kings είχαν το φετινό ρεκόρ, μέχρι να το σπάσεις, με 38.9 (1051,7/27) την εβδομάδα 9-15 Γενάρη. Επίσης έχουν ακόμα 2-3 εβδομάδες μ.ο πάνω από 38, λιγότερο από 38.9 όμως.

Νούμερα από προηγούμενα χρόνια δεν υπάρχουν μέσα στο Espn.
Επίσης εγώ δεν κατέγραφα έξτρα ματς εβδομαδιαία, μόνο προσέθετα σε ένα συνολικό νούμερο άρα είναι λίγο παλούκι να κάτσω να προσθαφαιρέσω όλες τις εβδομάδες.

Στέλιος στο πρωτάθλημα του '14 έχει κάνει τον μεγαλύτερο μ.ο ever με 35.1, όμως κάποιες ύποπτες εβδομάδες που κοίταξα μεμονωμένα δεν βρήκα κάτι μεγαλύτερο από 39.5.

Εκεί που βρήκα μεγαλύτερη επίδοση ήταν σε Κούλη 2013 (99% εκεί είναι το all time ρεκόρ, δεν μπορώ να φανταστώ κάποιον πιο φορτσάτο), εκεί που έρχεται σφαίρα από πίσω και τελευταία εβδομάδα παίρνει πρωτάθλημα από εμένα και Anaz.
Πριν φτάσουμε εκεί έχει κάνει 41 (1232,3/30), 11-18 Μάρτη.
Καπάκι 40.6 (1259,8/31), 18-25 Μάρτη.
Ξανά 40.6 (1260/31), 25 Μάρτη - 1 Απρίλη.





morrison
Μάλλον ξεχνάμε ότι είπα χτες για τα φετινά.
Με μια καλύτερη ματιά βλέπω φέτος Σταμάτη στο 40.9 (1145/28 - 16-22/1) και The Kopanoi 40.7 (1057,1/26 - 16-22/1), την ίδια εβδομάδα κιόλας.

Βασικά αρχίζω και αναθεωρώ ότι το 41 είναι το μεγαλύτερο νούμερο ever, όλο και κάτι παραπάνω θα υπάρχει τόσα χρόνια.
duncan21
Βάλε τα missed να έχω κάτι να επικαλούμαι για φέτος,μη φαίνεται στο κοινό ότι είμαι άμπαλος.Και θέλω ψηλό ρε μάγκες από ομάδες εκτός Nets,Sixers,αν είναι εφικτό παρακαλώ.Στείλτε κανιά(σικ) πρόταση.
morrison
QUOTE(duncan21 @ Feb 6 2017, 13:02 ) *
Βάλε τα missed να έχω κάτι να επικαλούμαι για φέτος,μη φαίνεται στο κοινό ότι είμαι άμπαλος.Και θέλω ψηλό ρε μάγκες από ομάδες εκτός Nets,Sixers,αν είναι εφικτό παρακαλώ.Στείλτε κανιά(σικ) πρόταση.


Εφτασεεεεεέ
Click to view attachment
Pierce
Καλώς ήλθες πίσω Χομπίστα.





Οι υπόλοιποι ξυπνάτε shot.gif
aegeansheed
Κεφ? sad.gif

Τσιμπήθηκα μερικές φορές... αλλά και πάλι δεν έδωσα εξήγηση!
Pierce
QUOTE
Trade Accepted
Kopa traded Rudy Gobert, Uta to KEF
KEF traded Serge Ibaka, Orl to Kopa
KEF traded Brook Lopez, Bkn to Kopa



QUOTE
Trade Accepted
AMDE traded Evan Fournier, Orl to FLOP
FLOP traded Kentavious Caldwell-Pope, Det to AMDE
FLOP traded Patrick Beverley, Hou to AMDE


ψηφάμε. rolleyes.gif
Pierce
Το πρώτο κόπηκε με 2-6.
Air Kef
QUOTE(aegeansheed @ Feb 10 2017, 15:20 ) *
Κεφ? sad.gif

Τσιμπήθηκα μερικές φορές... αλλά και πάλι δεν έδωσα εξήγηση!


Υποθέσεις και σκεπτικά είναι αυτά, για μένα είναι πολύ συγκεκριμένο, θα το εξηγήσω σε κάνα μήνα αν ακόμα απορείτε. Τέλος πάντων, προχωράμε.

Ψάχνω να δώσω 2 παίκτες για 1, θαρρώ πως η ομάδα από εκεί που ήταν 8 παίκτες πλέον έχει ΚΑΙ πάγκο, AIRXOMACTE, όποιος θέλει στέλνει παρακαλώ.
Pierce
Vetoed και το 2ο με 3-5 (φαντάζομαι στη μια ώρα που απομένει δεν θα πλακωθούν να ψηφίσουν άλλοι ) .

Φωτιά έχετε πάρει, ψοφάμε και για αυτό :

QUOTE
TAM traded Al-Farouq Aminu, Por to BEB
BEB traded Wesley Matthews, Dal to TAM
Air Kef
Από χθες το βράδυ έχω στείλει 5-6 trade offers για το ίδιο δίδυμο παικτών, για παίκτες από 39 έως 45, και εχω φάει Χ από όλους - no hard feelings here, δεν θα σας πω εγω τι θα κανετε με τις ομάδες σας.

Επίσης δεν έχω λάβει και καμιά προσφορά, έστω από κάποιον που θα σκέφτηκε "καλά ο Κεφ δίνει δύο παίκτες πολύ φθηνά, ας το εκμεταλευτώ". banana.gif

Με βάση τα παραπάνω, παρακαλώ ενημερώστε με τι trade που συμπεριλαμβάνει το δίδυμο ψηλών που κανείς δεν θέλει αλλά και οι περισσότεροι δεν ήθελαν να μετακινηθεί για παίκτη του 38-40, θα περαστεί τελικώς να προχωρήσει και αυτή η ομάδα. icon_bored.gif
klow13
Π@@λο γαλλε.Αρκετα με περιοριζες με το να υπαρχεις στο ροστερ.
Μα να χει ομαδα ο ρος..
Air Kef
QUOTE(klow13 @ Feb 14 2017, 18:35 ) *
Π@@λο γαλλε.Αρκετα με περιοριζες με το να υπαρχεις στο ροστερ.



Willy Hernangomez, Kristaps Portzingis and 2 others like this.

smiley.gif
Pierce
Τον Νοά θα τον σέβεστε.
ΤΟΝ ΝΟΑ.

QUOTE (pierce21 @ Feb 19 2012, 03:07 ) *
Ο σημερινος μαλακας της ημερας



Aν και παιζει και ο φελτον σε λιγο και ισως βιαζομαι.



Για την ιστορία ο φέλτον είχε 14-3-8 με 6/11 εκείνο το βράδυ, οπότε δεν βιάστηκα.
duncan21


EΡΧΟΜΑCTE.

Μου χρωστάει ο Θεός του fantasy,δεν γίνεται να είμαι στον πάτο ρε πστ μ.
Air Kef
ΤΑ ΛΕΓΑΜΕ ΚΥΡΙΕ ΣΙΝΤ :antegeia:
aegeansheed
QUOTE(Air Kef @ Mar 7 2017, 22:49 ) *
ΤΑ ΛΕΓΑΜΕ ΚΥΡΙΕ ΣΙΝΤ :antegeia:


Αυτό είναι auto-ατάκα ή δική σου? laugh.gif

Βασικά περιμένω μέχρι το πωί για να μπορώ να στην πω αν και έχει σαπίσει η ομάδα τόσο που σε βλέπω κυριακή καβάλα στο auto-άλογο
Air Kef
QUOTE(aegeansheed @ Mar 7 2017, 23:57 ) *
Αυτό είναι auto-ατάκα ή δική σου? laugh.gif

Βασικά περιμένω μέχρι το πωί για να μπορώ να στην πω αν και έχει σαπίσει η ομάδα τόσο που σε βλέπω κυριακή καβάλα στο auto-άλογο



Προσπαθώ να κάνω λίγο ίντριγκα γιατί το εχει πάρει ο ύπνος το θρεντ. ΠΩΣ ΣΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ Η ΠΛΑΤΗ ΤΟΥ ΚΕΦΑΚΟΥ;
aegeansheed
QUOTE(Air Kef @ Mar 9 2017, 19:09 ) *
Προσπαθώ να κάνω λίγο ίντριγκα γιατί το εχει πάρει ο ύπνος το θρεντ. ΠΩΣ ΣΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ Η ΠΛΑΤΗ ΤΟΥ ΚΕΦΑΚΟΥ;


Δε βλέπω μέσα από το ΤΑΝΚ ρε φίλε... laugh.gif

Αλλά νομίζω διαβάζω "ΠΕΜΠΤΗ ΑΠΟΨΕ, ΣΕΙΡΑ ΣΟΥ, ΤΑ ΚΛΕΙΔΙΑ ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΕΙΣ Ν'ΑΦΗΣΕΙΣ ΑΥΡΙΟ"
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.