Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Fantasy Eastern Conf
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4
aegeansheed
Έτσι θα το πάτε μέχρι τέλος δηλαδη? Πόντο-πόντο σαν το "κορμάκι σου"? tongue.gif

Ευεργετική η αλλαγή του ονόματος, αν και φαντάζομαι μεγάλο ατόπημα που το αναφέρω τώρα και i know, το κάνω με δική μου ευθύνη αυτή τη στιγμή...
Pierce
Να πάω να το ξαναλλάξω; 69.gif

Νομίζω έτσι θα πάει, και πολλά θα κριθούν με το αν οι bulls θα χτυπήσουν τα πλειοφ ή όχι.
Pierce
Όσα σου έχω σούρει κοντά μια 10ετία τώρα, νερό κ' αλάτι.
Ξέρεις εσύ.
spysta
QUOTE(Pierce @ Mar 27 2017, 22:00 ) *
Όσα σου έχω σούρει κοντά μια 10ετία τώρα, νερό κ' αλάτι.
Ξέρεις εσύ.

θυμισε μου τι ειχε γινει πριν καααιιιιροοο .. οταν τραυματιστηκε ο JJ , βγηκαν δημοσιευματα επισημα για 2-3 μηνες εξω ξερωγω , εσκασες σαν νυφιτσα , δεχτηκα ως νουμπας Αριζα κ κατι αλλο ... και τελικα γυρισε σε 2-3 μερες ο Τζονσον ο βλακας γ$# το διαολο του.

τι ειχε γινει τοτε πριν χρονια ενα βροχερο απογευμα .. φιλε μου Αρη ??? ιυμασαι ακριβως ?
j-kidd13
QUOTE(spysta @ Mar 28 2017, 00:54 ) *
θυμισε μου τι ειχε γινει πριν καααιιιιροοο .. οταν τραυματιστηκε ο JJ , βγηκαν δημοσιευματα επισημα για 2-3 μηνες εξω ξερωγω , εσκασες σαν νυφιτσα , δεχτηκα ως νουμπας Αριζα κ κατι αλλο ... και τελικα γυρισε σε 2-3 μερες ο Τζονσον ο βλακας γ$# το διαολο του.

τι ειχε γινει τοτε πριν χρονια ενα βροχερο απογευμα .. φιλε μου Αρη ??? ιυμασαι ακριβως ?


Να σου πω εγω τι ειχε γινει??Απλα και ομορφα ειχε δει το leverage.........
spysta
QUOTE(j-kidd13 @ Mar 27 2017, 23:32 ) *
Να σου πω εγω τι ειχε γινει??Απλα και ομορφα ειχε δει το leverage.........

απλα και ομορφα .. ηταν κ@#$λοφαρδος !!!
laugh.gif laugh.gif
Pierce
Ναι , out for season ήταν.

QUOTE (pierce21 @ Dec 13 2010, 23:32 ) *
Gstaad , Schweiz 13/11/2010


Μετά απο πολυωρες διαπραγματευσεις με το σωματιο των μπαφιαρηδων στρουμφακιων, εγω ο προεδρος των Spartans , ειμαι στην θεση να ανακοινωσω τους κκ Young και Joe Johnson. Mε τον Αθλητη Johnson εχουμε συνεργαστει και παλιοτερα και περιμενουμε να συνεχισει αυτο που αφησε πριν 2 χρονια στην μεση με την ομαδα μας. Θα παρει το αεροπλανο να ερθει να κανει dolce vita μαζι με τον προεδρο στο Gstaad να συνεχισει την αποθεραπεια του στην Ελβετια ωστε να τον εχουμε συντομα στο starting line up που λεν και στο χωριο μου .

Να αποχαιρετισουμε τους κκ Αριζα Τομας Σεσιονς και να δηλωσουμε οτι , ο κυριος Τομας δοκιμαστηκε 2 συνεχομενες χρονιες έχοντας πολλες ευκαιριες ,αλλα αφηνοντας παντα αρνητικες εντυπωσεις, Ευχαριστουμε δεν (; )θα ξαναπαρουμε , ενω και οι κυριοι Αριζα Σεσιονς ηταν πολυ κατωτεροι των περιστασεων για μια ομαδα πρωταθληματισμου , παρ'ολα αυτα καλη τους συνεχεια.

Συνεχιζοντας την Dolce Vita
Yours Faithfully
The Boss (oυχι δεν ειμαι ο Springsteen, ειμαι ο αλλος Bruce , o Wayne)



QUOTE (spysta @ Dec 18 2010, 04:19 ) *
O Τζονσον ΓΥΡΙΣΕ 1-1,5μηνα πριν το προκαθορισμενο .. κ παιζει ΚΑΝΟΝΙΚΑ πλεον ... νιωθω ΑΗΔΙΑ για το φετινο fantasy!!
ειλικρινα το λεω τα επιπεδα ξενερωματος φετος δεν υπαρχουν

--Tyreke JJ Roy .. 3 super star 3 τραυματιες.

--καταφερνω να κανω καποια στιγμη ομαδα με 5 αστερια .. μπααμ εξω ο Τζοε .. εξω κ ο Ρεκε μετα απο λιγο.

--παω κ κανω trade τον Τζοε για να καλυχω την απωλεια.. πριν 1 βδομαδα .. κ τωρα παιζει κανονικα ξανα.Ασε που το trade με τον Αρη ποτε δεν με εψησε ιδιαιτερα ..

δηλαδη περιμενα ΤΟΣΟ καιρο τον Τζοε .. για να τον δωσω κ μετα να γυρισει σε 1 εβδομαδα ???ελεος ρε φουστη μου ελεος

angry_red.gif angry_red.gif angry_red.gif angry_red.gif angry_red.gif

σταματαω να ασχολουμαι με το fantasy για φετος.ξενερωσα τοσο πολυ με ολα αυτα που δεν εχω ορεξη πλεον.ειδικα το τελευταιο με τον Τζοε ηταν το χτυπημα under the belt που εκανε το ποτηρι να ξεχειλισει .. αηδια

ευχομαι καλη επιτυχια στους υπολοιπους.τα λεμε απο του χρονου wink.gif


QUOTE (spysta @ Dec 18 2010, 04:45 ) *
ο Τζονσον ηταν να γυρισει 20 Ιανουαριου .. τον εδωσα την Δευτερα το απογευμα στις 13 Δεκεμβριου .. κ αυτος γυρισε στις 17 Δεκεμβριου.
Δηλ να ΜΗΝ συμπληρωθει εστω 1-2 βδομαδες .. εκει να σπασουμε τα νευρα σον Σπυρο .... να το δωσει κ να γυρισει 3-4 μερες μετα !!!!

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ angry_red.gif angry_red.gif angry_red.gif



Προφανώς είχα καβάτζα παίκτες και με έπαιρνε να πάρω παίκτη να τον παρκάρω πάγκο. Γύρισε νωρίτερα και ο Σπύρος από το μακρινό 2010 παρατάει το φάντασυ ακόμα μια φορά.
Πες μας και για τα χαμένα του Rondo τώρα.

smiley.gif
spysta
QUOTE(Pierce @ Mar 28 2017, 00:32 ) *
Ναι , out for season ήταν.



Προφανώς είχα καβάτζα παίκτες και με έπαιρνε να πάρω παίκτη να τον παρκάρω πάγκο. Γύρισε νωρίτερα και ο Σπύρος από το μακρινό 2010 παρατάει το φάντασυ ακόμα μια φορά.
Πες μας και για τα χαμένα του Rondo τώρα.

smiley.gif

πωωωωωωωωωωωωω
δραμα δραμα δραμα !! ειχα καρα#@υλωσει να φτιαξει σελεμπριτι ομαδα .. και επαιξε γκινια τρελη !!


Ροντο θα ειχα παρει πρωταθλημα.
γνωστα πραγματα αυτα biggrin.gif
sacarame
Σαν τη Ρουλα Βροχοπουλου εχεις γινει ρε...

Γυρνας στα τοπικς και κλαιγεσαι..

Air Kef
QUOTE(sacarame @ Mar 28 2017, 17:13 ) *
Σαν τη Ρουλα Βροχοπουλου εχεις γινει ρε...

Γυρνας στα τοπικς και κλαιγεσαι..


24.gif
spysta
οι αλλοι ασχολουνται μαζι μου οχι εγω.

και ΑΝ ειχαν τον Φρανκ στην ομαδα .. ΜΑΖΙ με Ροντο .. δεν θα ειχε καν νοημα το fantasy. Πρωταθλητης απο την πρισιζον θα ημουν
Air Kef
QUOTE(spysta @ Mar 29 2017, 02:05 ) *
οι αλλοι ασχολουνται μαζι μου οχι εγω.

και ΑΝ ειχαν τον Φρανκ στην ομαδα .. ΜΑΖΙ με Ροντο .. δεν θα ειχε καν νοημα το fantasy. Πρωταθλητης απο την πρισιζον θα ημουν


Εσύ πετάχτηκες σαν την τσατσά, ο άλλος μια κουβέντα τίτλου είπε. Να τα λέμε όλα.
spysta
QUOTE(Air Kef @ Mar 29 2017, 08:39 ) *
Εσύ πετάχτηκες σαν την τσατσά, ο άλλος μια κουβέντα τίτλου είπε. Να τα λέμε όλα.

Αναφερομαι στο αλλο τοπικ ρε παικταρα μου !!!
Air Kef
ΖΗΛΕΥΩ το ξεκατίνιασμα του διπλανού τόπικ, ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ την μούγγα που έχει πέσει εδώ μέσα, οπότε πρώιμα θα θίξω ένα θέμα, έτσι για να καλύψουμε το κενό οδεύοντας προς την τελευταία αγωνιστική της φετινής λίγκας.

Επειδή πραγματικά προβληματίστηκα με τα βέτο φέτος κάθισα και έκανα τους εξής απλοϊκούς υπολογισμούς πάνω στο βέτο που έφαγα και τόσοι έκραξαν, φαινομενικά δικαιολογημένα τότε, επαναλαμβάνω no hard feelings.
Με fact πλέον ότι είχα από το Ολ Σταρ και μετά τουλάχιστον έναν εκ των Crowder, Ariza εκτός 9αδας, θεωρώ ότι είναι fair to say ότι αν είχα στείλει Brook + Ibaka θα είχα στην 9αδα Gobert+Ariza ή Gobert+Crowder (μία φορά άφησα και τον ίδιο τον Ιμπάκα έξω γιατί ένιωσα τον Ουίλι να έχει κέφια).

Last 30:
Gobert, total: 654, avg: 46.8
Ariza, total: 411, avg: 29
Crowder, total: 425, avg: 28
Ibaka: total: 374, avg: 27
Lopez: total: 561, avg: 35

Συνδυασμοί των από πάνω:
Lopez + Ibaka, total: 935, avg: 62
Gober + Crowder, total: 1079, avg: 76
Gober + Ariza, total: 1065, avg: 76

Καταλήγω ότι η ομάδα θα μπορούσε να έχει +100 πόντους, οι οποίοι ενδέχεται να μην στοιχήσουν τελικά στο κυνήγι της 3άδας, ωστόσο είναι αξιοπρεπής αριθμός, πχ. η πρωτιά φέτος ενδέχεται να κριθεί με μικρότερη διαφορά. Σίγουρα όμως υποδεικνύει ότι δεν θα έχανα από το trade που βεταρίστηκε και με τα 2 χέρια από πολύ κόσμο.

Να βάλω στο όλο θέμα ότι ο Ibaka πήρε λίγες μέρες μετά το βέτο μας trade για το Toronto (φυσικά και είχα αυτό το ενδεχόμενο στο μυαλό μου όταν προσπαθούσα το trade) και από 3η επιθετική επιλογή θα έμενε 4ο-5η, ωστόσο “σώθηκε” από τον τραυματισμό του Lowry και παρέμεινε σε ικανοποιητικό βαθμό επιθετικά, ωστόσο αξίζει να σημειωθεί ότι μπορεί να έπεφτε ακόμα περισσότερο.

Θα μπορούσα να κάνω και άλλες υποθέσεις να στηρίξω το όλο παράδειγμα, τύπου “ο Λόπεζ παραδόξως δεν έχασε ματς ούτε από τραυματισμό ούτε από rest φέτος, αν έχανε η διαφορά θα ήταν κοντά σε σκορ 2 εβδομάδων του ΚΑΤ” ωστόσο δεν θα ήθελα να μπω σε τέτοια διαδικασία γιατί οι υποθέσεις είναι πολλές (πχ. ο Favors δεν έπαιξε ποτέ φέτος ενώ θα μπορούσε να παίξει μετά το All Star).

Ολοκληρώνοντας το σκεπτικό, να προσθέσω ένα τίμιο μήνυμα του Μόρισον που μου πρότεινε, μετά το μοιρολόι μου για το βέτο, ότι θα μπορούσα να στείλω Μπρουκ για κάποιον αντίστοιχης σιγουριάς παίκτη, τύπου Wade, Melo κτλ. Να καλύψω και αυτή την οπτική λέγοντας ότι εγώ ΣΙΧΑΙΝΟΜΑΙ αυτού του είδους τους παίκτες που μπορεί να ξυπνήσουν οποιαδήποτε μέρα και να πουν “you know what, I won’t play tonight” ή ακόμα χειρότερα “you know what, it would be better if you’d shut me down for the season”, γιαυτό και ήθελα να ξεφορτωθώ Μπρουκ από τον Δεκέμβρη που ήταν στα limit up του - Μπρούκαρε τελικά καλά τα πήγαμε, μπράβο παικταρά μου, ούτε καν trade δεν πήρες, μπορεί να σου δώσω ένα fantasy rest την τελευταία βδομάδα, από μένα ρε μπαγάσα. Οπότε το να δώσω Μπρουκ και να πάρω Wade είναι εφιάλτης στην fantasy λογική μου. Το έχω πληρώσει παλιότερα προσπερνώντας επιδεικτικά τέτοιες επιλογές στα ντραφτ (που κατάφερα να συμμετάσχω biggrin.gif) για παίκτες που ήξερα ότι θα παίξουν 75+ ματς και θα δώσουν το τίμιο 30 τους, αλλά that’s just me, κάποιες φορές αυτή η επιλογή με δικαιώνει, κάποιες άλλες όχι, αλλά ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΦΑΝΤΑΖΙ ΑΞΙΕΣ ΚΥΡΙΟΙ.

Επαναλαμβάνω, FOOD FOR THOUGHT με σκοπό ένα καλύτερο αύριο και όχι γιατί μου φάγατε το μπιφτέκι μου.
aegeansheed
QUOTE(Air Kef @ Mar 31 2017, 16:27 ) *
μου φάγατε το μπιφτέκι μου.

Απίστετο που από όλο το ενδιαφέρον post κράτησα μόνο το τελευταίο, που δεν είναι καν η αυτοτελής original περίοδος tongue.gif

Δώστε λίγο αναγνώριση στην πιο πετυχημένη ομάδα του Β' Γύρου, το αξίζει, μου έφαγε τόσα pick εξ' αλλου και αναγκάστηκα και πήρα Caroll-ψόφα κλπ...

Σεβόμαστε ΤΟ ΠΡΟΣΕΣ - Αυτήν την Κυριακή ψηφίζουμε TO ΤΡΕΗΝΤ - Μαραθώνιος ΑΓΑΠΗΣ:
QUOTE
Trade Accepted
KEF traded Kobe Bryant, LAL to D-30
KEF traded Kostas Papanikolaou, Den to D-30
D-30 traded Dimitrios Agravanis, Atl to KEF

Άρη κάντην με KEEPERS ήδη! icon_drunk.gif
aegeansheed
Τελευταία μέρα σήμερα, δεν έχω γκρινιάξει όλη τη χρονιά. Δεν έχω κανένα παράπονο απο τα ΠΑΙΔΙΑ, με τη βοήθεια της ΠΑΝΑΓΙΑΣ φτάσαμε εδώ που είμαστε σήμερα κι ευχαριστούμε τον ΘΕΟ που μπορούμε να κάνουμε πικ τον Αγραβάνη και όχι κάποιον για 9άδα (ανετίλα...).

Δεν έχω γκρινιάξει λοιπόν, αλλά ρε π(@#$@(^$#($#@$#$@#%%%στη Γκορτάτ ένα μήνα τώρα παίζεις σα ΓΥΦΤΙΚΟ ΣΚΕΠΑΡΝΙ!!! Γίνε λίγο πιο ΆΤΖΑΗΛ ρε γαμ*#&$@#(&$@#, έχεις πλακωθεί στο τζυμ και δε στρίβεις με τίποτα. Και συμπαθούμε τους Wizards για τα offs....

Αφιερωμένο στον Αντώνη της Δευτέρας, τον Αντώνη που θέλουμε και μας λείπει από αυτό το thread...

Air Kef
QUOTE(aegeansheed @ Apr 3 2017, 21:39 ) *
Δεν έχω γκρινιάξει λοιπόν, αλλά ρε π(@#$@(^$#($#@$#$@#%%%στη Γκορτάτ ένα μήνα τώρα παίζεις σα ΓΥΦΤΙΚΟ ΣΚΕΠΑΡΝΙ!!! Γίνε λίγο πιο ΆΤΖΑΗΛ ρε γαμ*#&$@#(&$@#, έχεις πλακωθεί στο τζυμ και δε στρίβεις με τίποτα. Και συμπαθούμε τους Wizards για τα offs....

Αφιερωμένο στον Αντώνη της Δευτέρας, τον Αντώνη που θέλουμε και μας λείπει από αυτό το thread...


Iσχύει, με έκαψε και μένα ο $%^&*( σε άλλη λίγκα. Ξαφνικά μετά από 3 χρόνια κάνει ΜΟΝΟ 20. πατ πατ

Α-ΠΙ-ΣΤΕ-Υ-ΤΟΣ Νότης, εξαφανισμένος όλη την σεζόν, έρχεται τελευταία μερα να κανει την 3η του κίνηση όλη την σεζόν και να σηκώσει CJ. 77.gif
Pierce
morrison
Sheed βάλτα καλά ρε. Αυτά τα δύο πάντα κολλητά στο playlist.


Κατά τα άλλα πάμε για το πιο θριλερικό φινάλε της ιστορίας (μαζί με του 2013 ίσως), μακάρι να μπορούσαν να το πάρουν και οι δύο γιατί το αξίζουν (γαμώ τα κλισέ) αλλά θα δούμε μέχρι τελευταία μέρα τι θα γίνει.

Εμείς την ώρα που όλη η λίγκα καβλαντίζει έχοντας κάνει το φάνταζι ΣΕΦ, παραμείναμε πιστοί στην αναζήτηση της καλύτερης δυνατής ομάδας για το τέλος, κατεβάσαμε και καλτιά 9αδα εντελώς για να διεκδικήσουμε την υψηλότερη θέση που μπορούμε.
Θα επιστρέψουμε Δευτέρα με στατς. Με απολογισμό δεν ξέρω τι θα κάνω φέτος, θα μπορούσα να γράψω μόνο 3-4 λέξεις ξέρω'γω: Φέιβορς 3ος γύρος, Τζαξ 4ος.

Κεφ και γενικά, μεγάλο βιβλίο φάνταζι κεφάλαιο 237.
"Ένα τρέιντ δεν αρκεί να είναι τίμιο.
Πρέπει και να φαίνεται τίμιο"
aegeansheed
QUOTE(morrison @ Apr 4 2017, 20:24 ) *
Sheed βάλτα καλά ρε. Αυτά τα δύο πάντα κολλητά στο playlist.

Μαζί σου! Pάνε κι άλλα ΤΟΥΓΚΕΕΕΕΕΔΑ (Doc), εκείνη την ώρα παίζει να το έστειλα σε όλον τον online φορουμόκοσμο, ο Zoys θορυβήθηκε πιο πολύ όμως περί "δήθεν αποχώρησης" (μια ερμηνεία ίσως) και είναι αυτό που κραταω πιο πολύ από μηνύματα αγάπης, μαζί με το δικό σου, αφού έτσι αντιλαμβάνομαι το give back Paradise Lost όταν δίνεις Paradise Lost... laugh.gif

QUOTE(morrison @ Apr 4 2017, 20:24 ) *
Εμείς την ώρα που όλη η λίγκα καβλαντίζει έχοντας κάνει το φάνταζι ΣΕΦ, παραμείναμε πιστοί στην αναζήτηση της καλύτερης δυνατής ομάδας για το τέλος, κατεβάσαμε και καλτιά 9αδα εντελώς για να διεκδικήσουμε την υψηλότερη θέση που μπορούμε.

Περίμενα Άρη να σηκώσει Pops Mensah-Bonsu, αλλά τα stakes είναι high... Εδώ ριβόλβαρε σε παλιές υπογραφές, παλιά ονόματα ομάδας, (Αρένας????), ποιός ξέρει τί άλλο σε κεριά και λιβάνια! laugh.gif

QUOTE(morrison @ Apr 4 2017, 20:24 ) *
Κατά τα άλλα πάμε για το πιο θριλερικό φινάλε της ιστορίας (μαζί με του 2013 ίσως), μακάρι να μπορούσαν να το πάρουν και οι δύο γιατί το αξίζουν (γαμώ τα κλισέ) αλλά θα δούμε μέχρι τελευταία μέρα τι θα γίνει.

Ψήνομαι να το κάνω daily blog τώρα που ο Unexpectos τανκάρει και αυτός. Ξεκινάω? Γιατί όχι?

Day1: Chris Paul (advantage: Palm Beach Hobbistes +48)

Κάθε μέρα θα φέρει τον τίτλο του ονόματος παίκτη, το σκορ του οποίου φέτος υποδηλώνει την τρέχουσα διαφορά. Ή συνδυασμό παικτών!

Σύντομο ρηκάπ: ο Άρης προτίμησε για 9άδα τελικά τον ΚραμπΠήπολ και τα 6 του. Τα 6 ήταν πολλά, σαν να σου λένε "θέλεις 50 ευρώ τώρα στο χέρι ή 80 μετά από 1 εβδομάδα και αν έρθει όβερ στο Μπιλμπάο-Μπάρτσα στο νέο Σαν Μαμές?". Ξέρεις ότι μπορεί να κερδίσεις μάκρο με το άλλο, αλλά το θέλεις τώρα, θέλεις να το βλέπεις, το ψυχολογικό αβαντάζ του "είμαι μπροστά" κάθε πρωί. Ανθρώπινο και ως στρατηγική μπορεί και βγάλει τον Άρη κερδισμένο, αν και ο Crabbe χωρίς βάψιμο Odell Beckham Jr. χάνει λίγο "σαμψωνικώς" μέρος της δύναμης του.
Ο Θοδωρής από την άλλη είχε τον Evan Turner που δεν έκανε τίποτα σπουδαίο, αλλά και αυτός έπαιξε το 1 από τα 6 του. Προγραμματισμός γύρω στα 150 σύνολο για τους Kings και νομίζω είναι ένα safe bet για την 9άδα, πιο σίγουρο από το αντίστοιχο του Crabbe εδώ. Να πούμε ότι το ρίσκο για τους βασιλιάδες ήταν το streamάρισμα του Καμπαρέ, που έχει 5 ματς και καλό πρόγραμμα. Ενδεχομένως να βγει κερδισμένος με την αποψινή είδηση ότι ο Σάριτς θα έχει όριο τα 24 λεπτά από εδώ μέχρι τέλος, αν και πιο ευνοημένοι θα είναι ίσως ο Long και ο Holmes.
Pierce
QUOTE
Περίμενα Άρη να σηκώσει Pops Mensah-Bonsu, αλλά τα stakes είναι high... Εδώ ριβόλβαρε σε παλιές υπογραφές, παλιά ονόματα ομάδας, (Αρένας????), ποιός ξέρει τί άλλο σε κεριά και λιβάνια! laugh.gif




Παλιότερα το espn κράταγε μεγαλύτερη κάβα από παίκτες. Άνω της 5ετιας σίγουρα, οπότε oι επιλογές για καλτιές ήταν αρκετά περισσότερες. Υπάρχει και ο Κρίστμας Κωστή, άλλωστε τον Ποπς πρέπει να τον είχα σηκώσει πέρσι 69.gif


ο 9ος παίκτης ήταν επιλογή του κοινού εξ'αρχής... Πρώτα ήταν ο Μαρκίζ, αλλά η 4αρα + το ότι γύρισε ο Μπέντερ με έκανε διστακτικό. Τον Ρόμπινσον ήθελα, αλλά παρά ήταν ρίσκο , οπότε επικράτησε η άποψη του Κέφ για τον Κράμπ. Το πρώτο μάτς ήταν ΟΚ πάντως.

Εδώ που φτάσαμε, είναι και λίγο τύχη ποιος θα το πάρει, οπότε ο Αντώνης με την κλισεδιά , έχει δίκιο.


O




είναι πάντα μαζί μας, ως ιδέα , ως καθοδηγητής, ως μάνατζερ ράγκμπυ .
Air Kef
QUOTE (aegeansheed @ Apr 4 2017, 21:35 ) *
Ψήνομαι να το κάνω daily blog τώρα που ο Unexpectos τανκάρει και αυτός. Ξεκινάω? Γιατί όχι?

Day1: Chris Paul (advantage: Palm Beach Hobbistes +48)

Κάθε μέρα θα φέρει τον τίτλο του ονόματος παίκτη, το σκορ του οποίου φέτος υποδηλώνει την τρέχουσα διαφορά. Ή συνδυασμό παικτών!



ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ. ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΛΙΓΟ ΑΛΑΤΟΠΙΠΕΡΟ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΛΙΓΚΑ. ΧΩΣΕ!

Εγώ θα έλεγα και οι 2 πρώτοι να συμμετέχουν κάπως, ίσως ενα press conference κάθε πρωί που ξυπνάνε, εναν μονόλογο σχολιάζοντας τα αποτελέσματα της ομάδας τους και του αντιπάλου, ΚΑΤΙ!

Και τελευταίο βράδυ, εννοείται LIVE FEED να βλέπουν τα ματς και να μετράνε ασίστ και τάπες και ριμπάουντ.

QUOTE
ο 9ος παίκτης ήταν επιλογή του κοινού εξ'αρχής... Πρώτα ήταν ο Μαρκίζ, αλλά η 4αρα + το ότι γύρισε ο Μπέντερ με έκανε διστακτικό. Τον Ρόμπινσον ήθελα, αλλά παρά ήταν ρίσκο , οπότε επικράτησε η άποψη του Κέφ για τον Κράμπ. Το πρώτο μάτς ήταν ΟΚ πάντως.


Καλά να μαστε, ο γυρολόγος της λίγκας Άλεν Κραμπ βρήκε την Ιθάκη του και σαν άλλος Ματ Μπαρνς, από ομάδα-πάτο, πάει για κούπα.
aegeansheed
Day2: Trey Lyles (advantage: Palm Beach Hobbistes +15)

Το update: Η προσπέραση δεν έγινε τελικά. Ο Θοδωρής με 5 ματς έναντι 4 του αντιπάλου του χθες, φάνταζε ως φαβορί για να καβαλήσει στην κούρσα. Ο Λουαού έδωσε ένα ωραιότατο 39άρι, ο Cousins ήταν ο γνωστός SacTown μέτζας, ενώ η Κοντή Ζέλα ή αλλιώς younger blondier more athletic Kosta Koufos έδωσε ακριβώς ότι υπολόγιζα βάσει του μοντέλου μου για ένα αμφίρροπο φινάλε, όταν αποφάσιζα να τον κάνω ντροπ! tongue.gif Το στοίχημα για τους Kings χάθηκε με τον Gordon, που απογοητεύει γενικώς φέτος, αν και έδωσε το κάτι παραπάνω τις δύο προηγούμενες εβδομάδες όταν υπήρχαν άλλες απώλειες (βλ.PizzaGuy κλπ). Στο ντέρμπυ "Hobistas Blazer vs Queens Blazer" σημειώσατε "Χ". Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μπορεί να μετανιώνει ο Τεό, αυτό είναι το σκορ που έδωσε ο Μασόνος, κατά βάθος όμως ο Gordon πλήγωσε περισσότερο.

Οι Hobsters είχαν ένα πολύ καλό περφόρμανς, με όλους να κινούνται τουλάχιστον στα στάνταρ και τους μέσους όρους τους. Αν μάλιστα ο Γκώρτζυ Ντζεν έπαιρνε και κάνα σουτ παραπάνω τα πράγματα θα ήταν ακόμα καλύτερα.

Momentum: Hobbistes, που παίζουν απόψε με 5+1 του Μόρις, ενώ ο Θοδωρής έχει 5.
klow13
Ειναι λαικη απαιτηση το live feed τελευταια μερα.Αν οχι εδω,εστω στη λιγκα που επιτρεπονται και βρισιδια.Ειχε γινει και περσι σε πιο κλειστο κυκλο οταν ο τεο πηγε να κλεψει την πρωτια.Ακομα τα ακουει ο casey που ρεσταρε τελευταιο ματς val και αντι να ξεκινησει τον qk biyombo πηγε με nogueira.
Σε περιπτωση νικης τεο,ο ελ πατρον ισαιας θα σηκωσει πρωτος την κουπα ,5 χρονια πιστος στρατιωτης αν δεν κανω λαθος.
Ωραιο και το fantasy daily,θα μπορουσαμε να εχουμε και updated αποδοσεις νικης για τους πιο τζογαδορους.
Pierce
Air Kef
Επιτέλους, ζούμε κανονικές μέρες φάνταζι και νιώθω ότι αξίζει όλο αυτό.
Είχα απογοητευτεί όλη τη σεζόν γιατί τόσα χρόνια που δεν συμμετείχα νόμιζα ότι έχανα κάτι πολύ καλό, αλλά μέχρι και προχθές τελικά είδα ότι είναι ακόμα μία λίγκα, απλά με πολλές ομάδες.

ΑΛΛΑ ΟΧΙ. ΓΙΑ 10 ΜΕΡΕΣ ΠΛΕΟΝ ΞΥΠΝΑΜΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΜΑΣ. ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ ΚΟΡΥΦΗΣ. ΟΛΟΙ ΘΑ ΚΡΙΝΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΥΣ, ΟΛΟΙ ΘΑ ΠΟΥΜΕ "ΕΓΩ ΘΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ", ΟΛΟΙ ΘΑ ΚΡΑΞΟΥΜΕ ΑΡΗ ΚΑΙ ΘΟΔΩΡΗ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΑΠΕΞΩ. ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΠΟΛΥΤΕΣ ΓΡΑΦΙΚΟΤΗΤΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΔΩ ΠΛΕΟΝ. wav.gif
teopt13
Ρε Plumlee τι σου έχω κάνει ρε φίλε;;; Δεν φτάνει που πας και παίρνεις την πιο κουλη ανταλλαγή εβερ , μου κάνεις και καψονια όσο παίζεις. Σε βάζω παίζεις μέτρια. Σε αφήνω έξω κάνεις 110 σε 3 ματς (έναντι μηδέν του κιλπατρικ που έβαλα στην θέση σου και τραυματίστηκε στο 5ο λεπτό). Μπαίνεις την προηγούμενη εβδομάδα, κάνεις 25 σύνολο(!!!). Αναγκάζομαι να σε αφήσω έξω με 6 ματς, κάνεις κοντά στο 40 στο πρώτο. Τι να πω ρε.

Δυστυχώς κακή επιλογή τελικά να τον αφήσω έξω καθώς μάλλον έχει ξεπερασει τον τραυματισμό που είχε. Απώλειες για την ομάδα και αυτός αλλά κυρίως ο Σεθ που είχε 6 ματς επίσης.
Όσον αφορά στον τίτλο εκτός από τους 15 πόντους είμαστε και 3 ματς πίσω νομίζω, οπότε είναι αρκετά δύσκολα τα πράγματα για την ομάδα. Πολλά θα κριθουν και από τα rest τις τελευταίες μέρες.

Ησαΐα πάρε την ομάδα πάνω σου. Θυμήσου ποιος σε πίστεψε από την αρχή Και πέτα από πάνω μας την κατάρα του 2ου.
teopt13
QUOTE(Air Kef @ Apr 5 2017, 15:47 ) *
ΑΛΛΑ ΟΧΙ. ΓΙΑ 10 ΜΕΡΕΣ ΠΛΕΟΝ ΞΥΠΝΑΜΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΜΑΣ. ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ ΚΟΡΥΦΗΣ. ΟΛΟΙ ΘΑ ΚΡΙΝΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΥΣ, ΟΛΟΙ ΘΑ ΠΟΥΜΕ "ΕΓΩ ΘΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ", ΟΛΟΙ ΘΑ ΚΡΑΞΟΥΜΕ ΑΡΗ ΚΑΙ ΘΟΔΩΡΗ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΑΠΕΞΩ. ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΠΟΛΥΤΕΣ ΓΡΑΦΙΚΟΤΗΤΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΔΩ ΠΛΕΟΝ. wav.gif

Back to back μυνήματα από klow
Click to view attachment
Click to view attachment
aegeansheed
(ΤΙ ΚΑΘΟΜΑΙ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΕΦ, ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΜΕ "ΚΗΠΕΡ" tongue.gif ΣΤΗ ΛΙΓΚΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ...)

Προβλέψεις σκορ/αποδόσεις (Gameday 3):
Ξεκινάω από τους Kings, γιατί αν πάει κάτι πολύ στραβά ποιός ακούει τον Χομπίστα μετά...

Βασίλισσες:
Paul vs DAL: looming ρεπά για τους Mavs, που μπορεί να σημαίνει blowout win και τον CP3 να μην παίζει πολύ, αν και η νίκη πρέπει να κλειδώσει, δεδομένου ότι οι Clippers έχουν ξεφτυλιστεί από τον πάγκο τους επανηλειμμένως, μάλλον στα στάνταρ του. Πρόβλεψη: 52-55
Whiteside @CHA: όποιος έπαιξε με Ζέλερ αντίπαλο φέτος έκανε ωραία στατς. Ένα ωραίο 45-50ράκι για τον επηρεασμένο από τον τραυματισμό του τελευταία Hassan.
Lil Zeke vs CLE: καλό ματσαπ, έχει δώσει πράμα με Cavs και σε καλή κατάσταση: 55-65 λέω.
Zeller vs MIA: Το 26-30ρι του ο κύριος από τώρα. Locked νούμερα.
Warren vs GSW: Fast pace, χωρίς Durant και ελεύθερο μπάσκετ που θα τον ευνοήσει: 38-44 αναλόγως του shooting% του.
Expected σούμα: 228

Χομπίστες:
Clarkson @ SA: Λογικά θα παίξουν rookies στο #2 για τους Spurs και ίσως και Pattys, οπότε θα ευνοήσει το επιθετικό παιχνίδι του: 30-35.
Harden vs DEN: Επιστρέφει, δεν ξέρουμε σε τί κατάσταση είναι, αλλά για να γυρνάει υποθέτω back to full health και τίποτα λιγότερο, αλλιώς θα έμενε κι άλλο στα πιτς. Φανταστικό matchup σε uptempo. 60-80 να πω και λίγο ίσως... μεγάλο ταβάνι αυτό το match, όπως και high floor.
Jokic @ HOU: Ταλαιπωρήθηκε τρομερά από AD χθες, ποτέ η δεύτερη μέρα από εκτός έδρας back2back δεν είναι καλή, το λένε τα stats. Καλό το matchup, αλλά η ομάδα και ο Jokic είναι κουρασμένοι: 32-37.
JJ Redick vs DAL: άγνωστο πραγματικά, στη μέρα του μπορεί να κάνει καλό παιχνίδι, ειδικά αν του πάνε καλά τα πρώτα. Θα μαντέψω ένα 24-28.
Μarcus Morris vs TOR: Το Τορόντο παίζει για τη νίκη, ο Marcus θα έχει αντιπάλους Caroll και Tucker που γενικά δεν τους θες μπροστά σου... 18-25
DAJ vs DAL: Λογικά ένα 40-45 και εξαρτάται όπως και οι άλλοι από την πορεία του παιχνιδιού και τη διαφορά μπαίνοντας στην 4η. Αν είναι +30 θα έχει πρόβλημα! tongue.gif #ΠάγκοςClippers
Expected σούμα: 223

Πρόβλεψη αποψινού rotation στην κορυφή: ΟΧΙ
Pierce
Air Kef
Δεν περίμενα ότι θα έχουμε και προγνωστικά, πραγματικά κρίμα που το έχασα, πλέον θα μπαίνω και βράδυ, έχω συγκινηθεί με την ανταπόκριση στο κάλεσμα. You da real MVP.

Κρίσιμο το DTD του Κλάρξον, μπορεί να στοιχίσει 30 κρίσιμα ποντάκια στο Team Hobbistes.
D-Wade πιστεύω θα επιστρέψει μονο για τα πλέι οφ "ωστε να βοηθήσει με την εμπειρία του" αλλά με πραγματικό σκοπό να κάνει την ομάδα ταναπού και να πάει για διακοπές μία ώρα αρχίτερα. Κλασσικός ΒορειοΗΠΑμερικανός με μεγάλο εισόδημα. Από εκεί είμαστε safe.

Bottom low της ημέρας: TJ Warren. Mε 2 ριμπς+3ασσίστ μόνο 77.gif "ο Τιμ ο Χάρνταγουει o Junior" 77.gif κάνει 30+ (ή και 50+ όπως μας έδειξε πρόσφατα 48.gif )
aegeansheed
Λοιπόν... Επειδή νομίζω θα έχει καλύτερη φάση, αλλά κι επειδή ο Κεφ έχε σχεδόν κλειδώσει για να επιστρέψει και του χρόνου κατά 99% (#KEFMEINE) laugh.gif , ΑΠΑΙΤΩ next day report απο τους δύο μονομάχους, ώστε να περιοριστώ, δε μου αρέσει η λέξη, αλλά θα το αντέξω, σε βραδινό ποστ Προγνωστικών για ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΠΑΊΖΟΥΝ ΣΤΟΙΧΗΜΑ κυρίως!
aegeansheed
Είμαστε εδώ ΚΑΙ ΑΠΟΨΕ! Για τους παίκτες του Στοιχήματος και όχι μόνο...

Πριν το daily blog Προγνωστικό post θέλω να ρωτήσω τον Άρη αν είναι πρέπον και σωστό να κάνουμε και φωνή Κώστα Τσάκωνα όταν διαβάζουμε το πρωινό χομπίστικο δελτίο. Είναι αναπόσπαστο μέρος του δελτίου ή απλώς προσθέτει γραφικότητα και χομπισμό? laugh.gif

Αλλάζουμε τα γούρια σήμερα και ξεκινάμε με τους Hobbistes...



Πιστεύω ότι αν είναι γραφτό να σηκώσει την κούπα, η ομάδα θα αντέξει και αυτό το χτύπημα κάτω από τη μέση...

Προβλέψεις σκορ/αποδόσεις (Gameday 4): H διαφορά βρίσκεται στους 88 πόντους, δυό 44ρηδες ή πολύ πιο λιανά, δύο superstars βάσει της Σπύστειας Κλίμακας.

ΜοχιτοΧομπίστες:
Butler @Φίλη: H είδηση ότι ο Rondo μπορεί να μην αγωνιστεί απόψε είναι λίγο λαχείο για την ομάδα. Ο Butler όποτε δεν έπαιξε ο RR φέτος είχε κατά μέσο όρο 16-20 σουτ και συνήθως ένα output 28+ και 8+ σε πόντους και ασίστ. Πρόβλεψη: 65 αν είναι solo, 55 με Ρόντο.
Ντζεν @POR: H Σότα είχε ρεπό χτες αν και προέρχεται από εκτός έδρας, ο Dieng δεν ήταν κακός, αλλά όχ και σούπερ. Δεν περιμένω κάτι πολύ διαφορετικό, δεδομένου ότι έτσι όπως παίζει η τριάδα Rubio-Wiggins-KAT δεν έχει δείξει ότι διαφοροποιεί τρομερά το πλάνο. Το γεγονός ότι οι Blazers δεν τρέχουν ιδιαίτερα τρελά (12οι στο pace) μπορεί και να τον ευνοήσει ελαφρώς: 25-28.
CRAB: Καβουροσαλάτα, αξία ανεκτίμητη, το χρυσό 20αράκι.
Expected σούμα: 109

Αστόρια Queens
Λουαού vs CHI: Δε μου αρέσει το matchup, λογικά θα πάει στον Butler και θα χάσει μέρος της επιθετικής του ενέργειας. Εκτός αν τανκάρουν στην άμυνα γενικότερα, οπότε δε μας επηρεάζει, πάμε να συνεχίσουμε το καλό σερί και να φέρουμε ένα 35αράκι ακόμα. Αναλόγως της διάθεσης για άμυνα 25-35.
Gordon vs ΒΚΝ: Τελευταία ευκαιρία ο Άρον να γλιτώσει το δημόσιο κράξιμο. Θεωρητικά σε ένα ματς που θα θυμίζει all-star game στις άμυνες, ο Gordon θα είναι δυνατός, μιας και μόνο για ASG καταστάσεις είναι ως τώρα. Μεγάλο ταβάνι και τον πιστεύω για αυτό: 44-55 αν παίξει πάνω από 30.
ΙΤ2 @ ATL: Back2back για την κοντούρα, αλλά σε μια τρελά friendly έδρα απέναντι σε έναν αντίπαλο που δεν νομίζω να ζορίσει κάποια κατάσταση σε σχέση με τον Thomas. 48-55. Cut the check.
Evan Turner: αντίστοιχα με τον Crabbe, αν φέρει το 25αρι είμαστε πολύ καλά. Ίσως είναι και η τελευταία φορά που γράφω για Turner-Crabbe, έχει αρχίσει και με κουράζει.... tongue.gif
Expected σούμα: 154

Αλλαγή κορυφής: Δεν προβλέπεται προς το παρόν
Pierce
QUOTE (aegeansheed @ Apr 6 2017, 22:55 ) *
Είμαστε εδώ ΚΑΙ ΑΠΟΨΕ! Για τους παίκτες του Στοιχήματος και όχι μόνο...

Πριν το daily blog Προγνωστικό post θέλω να ρωτήσω τον Άρη αν είναι πρέπον και σωστό να κάνουμε και φωνή Κώστα Τσάκωνα όταν διαβάζουμε το πρωινό χομπίστικο δελτίο. Είναι αναπόσπαστο μέρος του δελτίου ή απλώς προσθέτει γραφικότητα και χομπισμό? laugh.gif




Όλα θα παιχτούν στη φωνή . Το λέει και ο Άλκης.
QUOTE (aegeansheed @ Apr 6 2017, 22:55 ) *
Αλλάζουμε τα γούρια σήμερα και ξεκινάμε με τους Hobbistes...



Πιστεύω ότι αν είναι γραφτό να σηκώσει την κούπα, η ομάδα θα αντέξει και αυτό το χτύπημα κάτω από τη μέση...


Air Kef
ΡΕ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΙΞΩ 5 ΕΥΡΩ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΜΑΧΗ;

Υπεραισιόδοξος ο Σιντ, πιστεύει μονο σε μεγάλα νούμερα. Προβλέπω σίγουρα ένα μονοψήφιο έκπληξη για απόψε που θα κρίνει πολλά, δεν ξερω ποιος, δεν ξερω ποιος.
aegeansheed
QUOTE(Air Kef @ Apr 7 2017, 00:53 ) *
Υπεραισιόδοξος ο Σιντ, πιστεύει μονο σε μεγάλα νούμερα.

Φυσικά και μπορεί να γίνει το αντίθετο. ΟΧΙ ΑΠΟΨΕ ΟΜΩΣ!
Τα τεράστια αυτά σωματεία ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΟΥΝ στους παίκτες τους αντερπερφόρμανς από εδώ και στο εξής!

Θοδωρή ρίξε κάτι, ένα κομέντο, ένα σκρηνσοτ κινητούμπας βρε αδερφέ, κι ας δείχνει ότι η μπαταρία έχει πέσει στο 10% laugh.gif από το άνοιξε-κλείσε της Φανταζοεφαρμογής, χαλάλι... ένα μαύρο σκρηνσοτ, έχει κι αυτό την αξία του, καταλαβαινόμαστε μεταξύ μας!

* Σχεδόν αρχίζω να αισθάνομαι τις πιθανότητες να καταφέρουμε να προσελκύσουμε Managers της Fantasy Western για δεύτερη φορά φέτος, να φυτρώνουν σαν τις φακές στο εμποτισμένο με νερό βαμβάκι μέσα στο πλαστικό κεσέ από φαγωμένο γιαούρτι. Λες?
teopt13
QUOTE(aegeansheed @ Apr 7 2017, 00:42 ) *
Θοδωρή ρίξε κάτι, ένα κομέντο, ένα σκρηνσοτ κινητούμπας βρε αδερφέ, κι ας δείχνει ότι η μπαταρία έχει πέσει στο 10% laugh.gif από το άνοιξε-κλείσε της Φανταζοεφαρμογής, χαλάλι... ένα μαύρο σκρηνσοτ, έχει κι αυτό την αξία του, καταλαβαινόμαστε μεταξύ μας!


Τι να σχολιάσω, περιμένω να δω που θα οδηγηθεί το dtd του boogie. Αν μείνει έξω μαλλον τελειώνει από τώρα η μάχη..
aegeansheed
QUOTE(teopt13-1908 @ Apr 7 2017, 05:18 ) *
Τι να σχολιάσω, περιμένω να δω που θα οδηγηθεί το dtd του boogie. Αν μείνει έξω μαλλον τελειώνει από τώρα η μάχη..


Θέλουμε μάυρη οθόνη από κινητό
Pierce
Air Kef
Εκπληκτική λεπτομέρεια το "ρατατατατατατα" αντί για "ραπαμπαμ παμ, ραπαμπαμ παμ". 8/10 τρίποντα ο θεούλης, δάκρυσα, ξεπέρασε τα πιο κρυφά όνειρά μας.

wos_sport3.gif


Bottom Low ημερας: Όπως σωστά πρόβλεψε ο Σιντ, ολοι οι παίκτες κινήθηκαν από τα στάνταρ τους και πάνω, οπότε δεν έχω κάτι να αναφέρω σήμερα.
aegeansheed
Προβλέψεις σκορ/αποδόσεις (Gameday 5): Μετά την χθεσινή τόσο κοντινή απόκλιση από τα πραγματικά σκόρια, πλέον μπορώ να κάνω προβλέψεις με ακόμα μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση, γιατί όχι και μέχρι +120% των στάνταρ ατομικών σκορ, κάτι αδιανότητο για τον Kef... Μάλλον σε αυτό τη φάση παίζουν όλοι, όπως λέμε και για τα αυτοκίνητα, "π**στεμένοι"... Δεν εξηγείται αλλιώς

Ξεκινάω απόψε από την αρμάδα του Θοδωρή, που είναι και το μοναδικό μαγαζί που θα μπορούσε να λέγεται "Θωμάς"/"στου Θωμά" και δεν είναι κουτούκι/ρεμπετάδικο. Ξεκινάω όχι με Άρη για να αλλάξω πάλι τα γούρια και να το κάνω πιο δύσκολο-υποτίθεται! tongue.gif
Pizzaria "ο Θωμάς":
DMC @Den: ENA ΜΑΤΣ-ΟΛΗ Η ΧΡΟΝΙΑ. Δε λέμε τίποτα άλλο. Ο Cousins εδώ και δυο μέρες είναι d2d και ο proud Manager έχει χάσει τον ύπνο του, σχεδόν δεν έχει διάθεση να postάρει πια. Το θέμα είναι ο αχίλειος, για τον οποίο ωστόσο δεν έχει αναφερθεί ότι είναι "strain", αλλά "sore". Σημαντική λεπτομέρεια, παρόλο που τρομάζει η αναφορά και μόνο στη λέξη "αχίλειος".
H εμπειρία του Sheed laugh.gif : Έχω πάθει ακίλης στρέιν και ξέρω (Stephen A.Smith). Δε σε αφήνει, θέλει ξεκούραση αν γίνεται. Αν δεν παίζει δυνατότητα ξεκούρασης, τότε απαιτεί καλό στρέτσιν. Όταν ζεσταθείς δεν το νιώθεις, χάνεις σε ευκινησία και εκρηκτικότητα. Ο Cousins ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΕΙ ΑΥΤΑ, οπότε δεν πρέπει να τον προβληματίζει, αυτόν και τους προπονητές του. Θα τολμήσω μια πρόβλεψη και θα πώ ότι o Cous θα παίξει απόψε και θα παίξει και στα επόμενα τρία τελευταία, σε ελεγχόμενους χρόνους. Οι στόχοι έχουν χαθεί για τους Pelicans, το μόνο που μένει είναι να γίνει ένα σωστό κλείσιμο, ως team meeting closure, όπως θα έπρεπε. Και με το να παρκαριστεί ο DMC δε νομίζω ότι είναι το καλύτερο δυνατό κλείσιμο για μια ομάδα που δεν ξέρει καν αν θα επιστρέψει για την επόμενη χρονιά. Θεωρώ λοιπόν ότι θέλει και θέλουν να παίξει σε όλα τα τελευταία και ακόμα και αν πονάει θα σφίξει τα δόντια και θα πάρει μέρος. Δεν περιμένω να είναι super κουζινές, αλλά ένα 40-45 θα το δώσει. Και ας είναι αυτό η πρόβλεψη για το σκορ του.
Whiteside @Tor: Καλά, αλλά όχι σούπερ τα παιχνίδια του Χασάν κόντρα στο Τορόντο φέτος. Έδειξε να επανέρχεται, περιμένω γύρω στο 38-42.
TJ Warren vs OKC: Ο TJ προερχόταν από "αρρώστεια" στο match με τους Warriors, κάτι που είναι εξαντλητικό για τους παίκτες που τελικώς αποφασίζουν να παίξουν. Συνήθως προηγούνται και χαμένες προπονήσεις και γενικά σε πηγαίνει πίσω για 1-2 ματς. Αυτό θα είναι το 3ο ουσιαστικά για τον Warren, που έχασε το 1ο με το Houston, αλλά πλέον έχουν περάσει 5 μέρες. Περιμένω bounce back και 35-40 λόγω fast pace ματσαπ.
Expected σούμα: 124

Χομπίστριες:
Clarkson vs SAC: Ωραίο ματσάκι δε λέω... ΟΜΩΣ: έχει χάσει προπόνηση (Πέμπτη) και επιστρέφουν και Ingram και Russell κάτι που θα τον ζημιώσουν με τον έναν ή τον άλλον τρόπο. Εξαρτάται και σε ποια ομάδα θα βρεθεί. Για κάποιον λόγο η δεύτερη ομάδα του Mento, συνήθως παίζει καλύτερα και αυτό ίσως τον επηρεάσει αν είναι στη δεύτερη. Πιστεύω 18-23.
Πρόεδρος Μουσάραφ vs Det: Οι Pistons είναι για κλάματα, ο Stan τρολάρει και θυμάται ΑΠΟΨΕ έναν Έλενσον ή δεν ξέρω κι εγώ πώς λέγεται-ρωτήστε τον Σούτερ... Είναι το κλασσικό ματς που ο Harden θα κάνει ένα ανετίλικο tripdouble στο 30λεπτο και μετά θα αράξει. Άρη πόσο δίνει αυτό περίπου? Κάνα 55αρι υπολογίζω.
Jokic vs NOLA: Παίζει με τους Pelicans, που είναι από μόνο του καλό. Έφαγε αρκετό ξύλο από τον Davis πριν λίγες μέρες, αλλά οι Nuggets καίγονται και από την άλλη ο Gentry λέει ότι θα κάνει διαχείριση χρόνου για να κρατάει τον Φρύδη στο 30λεπτο μέχρι το τέλος-λέει. Καλά είναι όλα αυτά, περισσότερα από το αρνητικό του matchup, δηλαδή την έλλειψη άλματος/αθλητικότητας σε αντίθεση με τον πρώτο χρόνο και το length του AD. Αλλά και πάλι έχει τον τρόπο να συνεισφέρει και αλτρουιστικά ο τάλεντεντ Σερβοβούνιος ψηλόνς. 42-48, ανοιχτό και για μεγαλύτερο.
Dieng @UTA: Εκεί στο 22-25. Δεν προβλέπεται και κάτι unexpectedly πολύ καλύτερο, λόγω του δεύτερου συνεχόμενου εκτός έδρας.
Marcus Morris @ HOU: Δε γουστάρω να γράψω για MM. Παίζει με Αρίζα αντίπαλο. Αδιάφορος-στο Detroit παίζει, τί λέμε, αναλόγως τα κέφια: 21. Αεκάρα.
Expected σούμα: 164

Αλλαγή κορυφής: Όχι ακόμα. Αναμονή μέχρι το Σαββατόβραδο...
Pierce
aegeansheed
Είμαι απογοητευμένος... Απόψε δεν έχω κέφια και δε θα βγάλω προγνωστικά... Χαλαστήκαμε κι εμείς με τον Cousins... Η επιστήμη το έχει πει: ο άνθρωπος είναι ον αγέλης. Χαίρεται με τη χαρά των άλλων, στεναχωριέται με τις λύπες των άλλων...

Άντε μόνο για τους λάτρεις του Στοιχήματος ένα hint...

Χομπίστες: 121
Drag Queens: 242

Αν μετά τα βραδινά δούμε φως στο τούνελ ίσως επανέθουμε. Sheed out.
Air Kef
Και τo πουλέν doubtful για σήμερα, ΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ ΕΝΑ ΦΑΝΤΑΖΙ. angry_red.gif
teopt13
Α ρε Καζινς.. Όχι ότι είναι και έκπληξη πως χάνει αγώνες στο τέλος, αλλά μεγάλη ξενερα γιατί θα ήταν δυνατή μάχη. Χαραμιζεται και το πολύ καλό σκορ που έκαναν σήμερα οι υπόλοιποι...
Pierce
Aχ Crabbe



Δεν έχει δελτίο τύπου σήμερα.


Αχ Crabbe.
Pierce
klow13
120 η διαφορα και 18-17 τα ματς.Παιζεται ακομα αν δεν χασει αλλο ματς ο μπαμπουλας και ολα θα κριθουν στα ρεστ πιστευω.
Τεο ασε τα αντιστροφα γουρια,τα κριμα και τα συγχαρητηρια σε αρη 1 μηνα πριν τη ληξη και ετοιμασου για play by play σχολιασμο τελευταια μερα.
aegeansheed
Όπως τα λέει ο Νοντ...
Με τη διαφορά ότι με το "O" του Κράμπη, τα παιχνίδια πηγαίνουν προς το παρόν στο 17-17 με +123 στον Χομπίστ.

Προβλέπεται συγκλονιστικό-γκρανκινιολικό-χιτσκοκικό φινάλε...

Πάμε όμως γρήγορα:
Ελληνική κοινότητα του Queens
Turner vs SA: Αδιάφορο παιχνίδι, αλλά με Lillard, Crabbe, McCollum έξω, αν δεν παίξει απόψε ο Turner δε θα παίξει ποτέ. Είναι αποδεδειγμένα ball hogg όταν του δίνεται η ευκαιρία και οι πιθανότητες είναι να το δούμε στο σημερινό ματς. Η πιθανότητα να πάρει πάνω από 15 σουτ είναι πάνω από 70% θεωρώ, κάτι που του δίνει ένα μινιμουμ 42-45 στην άστοχη-συνήθως όμως- βραδιά του. Δεν αποκλείω ωστόσο να κάνει κάτι και ο Νέηπιερ, αν παίξει. Πιστεύω ένα 45.
Paul vs HOU: Φανταστικό-Φαντασιακά-Φαντασμαγορικό παιχνίδι για τον Πωλ σε ένα ματς με πολλές κατοχές που πιστεύω θα συμπαρασύρει τους Clippers, που καίγονται να κρατήσουν την 4η θέση και αύριο πρέπει να γράψω και κάτι στο thread τους ενημερώθηκα. Αυτό σημαίνει ότι παίζουμε στο 60-70.
Gordon @ CHI: To παλεύει κάπως ο Gordon να αποφύγει το κράξιμο από τον Τεό. Το matchup δεν είναι άσχημο, οι Bulls δε μπορούν να κάνουν και πολλά, ειδικά αν έχει και κανέναν Mirotic απέναντι προβλέπεται σκορ με υψηλό ταβάνι, με την προϋπόθεση να το πιστεύουν και οι υπόλοιποι, αλλά όχι κάτι εγγυημένο. Γύρω στο 36-38.
Hassan vs CLE: Χωρίς αντίπαλο απόψε με τους μισούς Cavs έξω και τον Tristan επίσης. Δεν έχει δώσει καλά σκορ στα 3 κόντρα στο CLE φέτος, αλλά δεν υπάρχει και κάποιος. Φέρει τον κίνδυνο το ματς να είναι blowout και να τη βγάλει με 26-28 λεπτά αν το καθαρίσουν εύκολα οι Heat. 43 στην χειρότερη με μεγάλο ταβάνι αν είναι ανταγωνιστικό, μπορεί και 60+.
ΙΤ2 @ ΒΚΝ: To Brooklyn παλεύει τα παιχνίδια πλέον και αυτό θα δώσει κίνητρο στους Celtics να καθαρίσουν το παιχνίδι. Αυτό σημαίνει big usage για την κοντούρα και επομένως ένα χαλαρό 55άρι αναλόγως και τα κέφια.
Cabare @ IND: Ίσως παίξει στον George: όχι καλό. 23 περίπου.
Zeller @ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΠΟΥ: 26-30, διαλέξτε κάτι εκεί...
Total Sumo: 301 (Μεγάλη Βραδιά)

Καλυμνιώτες Σφουγγαράδες-χομπίστες του Tarpon Springs Palm Beach
Harden @ LAC: μου αρέσει, δεν έχει αντίπαλο 60-70. Ξεπέτα.
Τζιμάκος vs ORL: Χωρίς MCW, αλλά με Wade, περιορίζονται κάπως τα σουτ, αλλά ανεβαίνουν οι ασίστ. 50 άνετα.
Redick vs HOU: ανοιχτό παιχνίδι που ευνοεί τους σουτέρ. Αν είναι άνετος, θα κάνει ένα ωραίο 35άρι.
Jordan vs HOU: Καλό ματσαπ, ένα 38-43, αν τροφοδοτηθεί σωστά.
Morris vs WAS: Αδερφομαχία, αλλά δεν ασχολούμαι.
Total Sumo: 203 αν παίξει ο Morris

Ο καιρός: Προβλέπεται έντονη βροχόπτωση με κατά τόπους κεραυνίδια προς Κουηνς μεριά που θα κορυφωθούν με την Αποκάλυψη και το Τέλος του Κόσμου! Είναι πιθανό να ξημερώσει με ομίχλη στο Palm Beach, ωστόσο τις επόμενες μέρες αναμένεται ηλιοφάνεια (Cousins???) και ένα καλύτερο μέλλον.
aegeansheed
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.