Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΙΔΩΝ 2017-18 ΕΣΚΑ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Υποδομές
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
erasitexnis
ΝΤΕΡΗ - ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ: 52-53

Δεν μπορώ να πω ότι με ενθουσίασε το παιχνίδι. Είχε όμως ενδιαφέρον αφού συνεχώς οι ομάδες ήταν χερι-χερι στο σκόρ.
Και το κερασάκι τα τελευταία 13".
Περίπου έγινε το εξης:
49-51 και τρίποντο με ταμπλό το ΝΤΕΡΗ 52-51
Στα επόμενα 5" η ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ κάνει 3 φάουλ και στέλνει στο 7",10 το ΝΤΕΡΗ στις βολές.
0 στις 2. Ρημπάουντ η ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 2 εξαιρετικές διαγώνιες πάσες, εξαιρετικό τρέξιμο από το 15, lay-up 52-53 και λήξη.

Τη νίκη θα μπορούσε να την πάρει οποιαδήποτε από τις δύο ομάδες.
east17
10η Αγωνιστική :
ΚΟΛ. ΝΤΕΡΗ - ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ.: 52-53
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘ. - ΑΕΝΚ : 66-59
ΑΕΚ - ΚΑΠ: 72-33
ΔΟΥΚΑΣ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 70-76
takis-gsa
QUOTE (east17 @ Nov 21 2017, 22:55 ) *
10η Αγωνιστική :
ΚΟΛ. ΝΤΕΡΗ - ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ.: 52-53
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘ. - ΑΕΝΚ : 66-59
ΑΕΚ - ΚΑΠ: 72-33
ΔΟΥΚΑΣ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 70-76


ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ - ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ 49 - 53
storm2
QUOTE (takis-gsa @ Nov 22 2017, 00:28 ) *
ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ - ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ 49 - 53


ενδιαφερον η τοσο μικρη διαφορα στους αγ.αναργυρους, αν πηγε καποιος ας γραψει...
και το εκτο ματς της αγωνιστικης...

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο. 33-67
Τα δεκάλεπτα:9-17,18-33,24-57,33-67
tiramolas111
ΔΟΥΚΑΣ -ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΤΟ ΕΙΔΑ ΟΛΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΠΟΛΥ ΚΑΚΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΘΑ ΕΛΕΓΑ.
ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΡΕΑΛΙΣΤΙΚΗ Η ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΝΑ ΠΟΥΜΕ.......ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ,ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΕΙΔΑ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ.ΟΛΟΙ ΨΑΧΝΟΥΝ ΤΟΝ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΒΓΕΙ ΧΑΘΗΚΑΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΟΥΚΑ.
ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΞΑΝΑΠΕΙ Ο ΔΟΥΚΑΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ PLAYMAKER .ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΠΑΙΖΟΥΝ........ΑΣΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.....ΦΙΛΟΤΙΜΟΙ ΑΘΛΗΤΕΣ ΑΛΛΑ ......ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΑΥΤΗ.ΔΥΣΤΥΧΩΣ Ο ΔΟΥΚΑΣ ΘΑ ΗΘΕΛΕ ΓΙΑ ΝΑ ΧΤΥΠΗΣΕΙ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΘΕΣΗ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ 2 ΑΘΛΗΤΕΣ ΜΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΗ,ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΜΩΣ ΕΧΕΙ ΜΟΝΟ ΕΝΑΝ.ΑΚΟΥΣΑ ΣΤΗΝ ΚΕΡΚΙΔΑ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ PLAYMAKER ΤΟΥ 2003,ΑΠΟ ΕΠΟΧΗ ΜΕΛΕΤΙΑΔΗ ΑΝ ΑΚΟΥΣΑ ΚΑΛΑ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΙΧΕ ΟΥΤΕ 12ΑΔΑ.ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ PLAYMAKER ΙΣΩΣ ΗΤΑΝ ΒΑΛΣΑΜΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΔΟΥΚΑ.

ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΤΩΡΑ Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ΟΜΑΔΑ,ΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΥΣ 3-4 ΠΑΙΚΤΕΣ(ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΕΣ ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΕΣ)
ΚΑΙ ΦΙΛΟΤΙΜΟΥΣ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΟΥΜΕ ΠΩΣ ΕΠΑΙΖΕ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΤΟΝ ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΕΝΑΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΠΑΙΚΤΗΣ ΜΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ.ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΕΙΧΕ ΚΑΛΟ ΣΤΗΣΙΜΟ ΜΕ ΣΕΤ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΙ ΤΟ ΒΑΣΙΚΟ
ΠΗΡΕ ΟΛΑ ΤΑ ΡΙΜΠΑΟΥΝΤ ΟΠΟΤΕ ΚΕΡΔΙΣΕ ΑΝΕΤΑ .ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΜΝΗΣΤΗΡΕΣ ΤΗΣ ΠΡΩΤΗΣ ΘΕΣΗΣ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ.(ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΩΣ 3 ΑΘΛΗΤΕΣ (ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΙ ΘΑ ΕΛΕΓΑ)ΤΟΥ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΗΤΑΝ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ.ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΙ ΝΑ ΑΠΟΡΗΣΩ,ΔΕΝ ΕΚΑΝΑΝ ΣΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΑΘΛΗΤΕΣ,ΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΔΙΚΟΙ ΤΟΥ???
ΑΠΛΑ ΑΝΑΡΩΤΗΘΗΚΑ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΝΤΥΠΩΣΗ,ΔΙΟΤΙ ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΙ ΠΩΣ ΠΑΙΖΕΙ Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ.

ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΣΤΗΣ ΔΥΟ ΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟΥΣ ΠΑΝΤΑ

m-papous
QUOTE (tiramolas111 @ Nov 22 2017, 08:04 ) *
ΔΟΥΚΑΣ -ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΤΟ ΕΙΔΑ ΟΛΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΠΟΛΥ ΚΑΚΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΘΑ ΕΛΕΓΑ.
ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΡΕΑΛΙΣΤΙΚΗ Η ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΝΑ ΠΟΥΜΕ.......ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ,ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΕΙΔΑ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ.ΟΛΟΙ ΨΑΧΝΟΥΝ ΤΟΝ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΒΓΕΙ ΧΑΘΗΚΑΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΟΥΚΑ.
ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΞΑΝΑΠΕΙ Ο ΔΟΥΚΑΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ PLAYMAKER .ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΠΑΙΖΟΥΝ........ΑΣΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.....ΦΙΛΟΤΙΜΟΙ ΑΘΛΗΤΕΣ ΑΛΛΑ ......ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΑΥΤΗ.ΔΥΣΤΥΧΩΣ Ο ΔΟΥΚΑΣ ΘΑ ΗΘΕΛΕ ΓΙΑ ΝΑ ΧΤΥΠΗΣΕΙ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΘΕΣΗ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ 2 ΑΘΛΗΤΕΣ ΜΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΗ,ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΜΩΣ ΕΧΕΙ ΜΟΝΟ ΕΝΑΝ.ΑΚΟΥΣΑ ΣΤΗΝ ΚΕΡΚΙΔΑ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ PLAYMAKER ΤΟΥ 2003,ΑΠΟ ΕΠΟΧΗ ΜΕΛΕΤΙΑΔΗ ΑΝ ΑΚΟΥΣΑ ΚΑΛΑ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΙΧΕ ΟΥΤΕ 12ΑΔΑ.ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ PLAYMAKER ΙΣΩΣ ΗΤΑΝ ΒΑΛΣΑΜΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΔΟΥΚΑ.

ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΤΩΡΑ Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ΟΜΑΔΑ,ΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΥΣ 3-4 ΠΑΙΚΤΕΣ(ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΕΣ ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΕΣ)
ΚΑΙ ΦΙΛΟΤΙΜΟΥΣ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΟΥΜΕ ΠΩΣ ΕΠΑΙΖΕ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΤΟΝ ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΕΝΑΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΠΑΙΚΤΗΣ ΜΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ.ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΕΙΧΕ ΚΑΛΟ ΣΤΗΣΙΜΟ ΜΕ ΣΕΤ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΙ ΤΟ ΒΑΣΙΚΟ
ΠΗΡΕ ΟΛΑ ΤΑ ΡΙΜΠΑΟΥΝΤ ΟΠΟΤΕ ΚΕΡΔΙΣΕ ΑΝΕΤΑ .ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΜΝΗΣΤΗΡΕΣ ΤΗΣ ΠΡΩΤΗΣ ΘΕΣΗΣ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ.(ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΩΣ 3 ΑΘΛΗΤΕΣ (ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΙ ΘΑ ΕΛΕΓΑ)ΤΟΥ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΗΤΑΝ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ.ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΙ ΝΑ ΑΠΟΡΗΣΩ,ΔΕΝ ΕΚΑΝΑΝ ΣΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΑΘΛΗΤΕΣ,ΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΔΙΚΟΙ ΤΟΥ???
ΑΠΛΑ ΑΝΑΡΩΤΗΘΗΚΑ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΝΤΥΠΩΣΗ,ΔΙΟΤΙ ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΙ ΠΩΣ ΠΑΙΖΕΙ Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ.

ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΣΤΗΣ ΔΥΟ ΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟΥΣ ΠΑΝΤΑ

Πολύ καλό ρεπορτάζ. Το παιχνίδι το Περιστεέρι δεν το έχανε με τίποτα. Ο Δούκας είναι πολύ τυχερός με τη διαφορά που πήρε.
Όσο για αυτά που ακούς στην κερκίδα... καλύτερα αυτά που βλέπεις. Να χεις εμπιστοσύνη στα μάτια σου.
Για το άλλο θέμα του Παναθηναϊκού δεν του έκαναν ούτε οι παίκτες ούτε ο προπονητής. Τους παίκτες μια χαρά τους βλέπω στα δυτικά προάστια και τον προπονητή μάλλον δεν τον περίμεναν να κάνει πρωταθλητισμό στα βόρεια μετά τα καλοκαιρινά.
Ktulu
Άγιοι Ανάργυροι - Τριπλή Κορώνα

Οι γηπεδούχοι επεδίωξαν την δεύτερη νίκη τους στο πρωτάθλημα (η πρώτη εντός έδρας επι του Πανελλήνιου) και οι φιλοξενούμενοι να επιστρέψουν στις νίκες μετά από τις συνεχόμενες ήττες από τους τρεις από τους τέσσερις διεκδικητές του πρωταθλήματος (ΠΑΟ-Περιστέρι-Δούκα).
Θεωρητικά αναμενόταν ένα σχετικά εύκολο βράδυ για τους "πράσινους", αλλά η μαχητικότητα και η θέληση για τη νίκη των "κόκκινων" που το θέλανε περισσότερο, έκαναν το παιχνίδι ντέρμπυ. Χωρίς να παιχθεί καλό μπάσκετ και από τις δύο ομάδες, η συχνή εναλλαγή στο σκορ, κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον ως το τέλος. Σε ένα μόνο σημείο τους αγώνα η Τ.Κ έφτασε τη διαφορά στους 10 πόντους, γρήγορα όμως οι Άγιοι αντέδρασαν και ψαλίδισαν τη διαφορά.
Πολλοί μαχητικοί οι γηπεδούχοι διεκδίκησαν και πήραν τα περισσότερα rebaounds και τις "χαμένες" μπάλες, θα μπορούσαν αν ήταν περισσότερο εύστοχοι και τυχεροί να φύγουν με το "ροζ" φύλο αγώνα.
Χωρίς ενέργεια οι πράσινοι και με πολλά λάθη, διαχειρίσθηκαν προπονητικά την εβδομάδα με πολλούς τραυματισμούς και ασθένειες (ευτυχώς όχι σοβαρούς) και στο τέλος στάθηκαν πιο τυχεροί.
Τέλος του πρώτου γύρου την επόμενη Τρίτη, με τους Αγίους να έχουν πάρα πολύ δύσκολο έργο στο "Αντρέας Παπανδρέου" και την Τ.Κ στο Κορωπί να επιδιώκει να "κλειδώσει" τη πέμπτη θέση για το πρώτο μισό του Πρωταθλήματος απέναντι στην Ακαδημία.

smiley.gif
erasitexnis
QUOTE(erasitexnis @ Nov 21 2017, 23:46 ) *
ΝΤΕΡΗ - ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ: 52-53

Δεν μπορώ να πω ότι με ενθουσίασε το παιχνίδι. Είχε όμως ενδιαφέρον αφού συνεχώς οι ομάδες ήταν χερι-χερι στο σκόρ.
Και το κερασάκι τα τελευταία 13".
Περίπου έγινε το εξης:
49-51 και τρίποντο με ταμπλό το ΝΤΕΡΗ 52-51
Στα επόμενα 5" η ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ κάνει 3 φάουλ και στέλνει στο 7",10 το ΝΤΕΡΗ στις βολές.
0 στις 2. Ρημπάουντ η ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 2 εξαιρετικές διαγώνιες πάσες, εξαιρετικό τρέξιμο από το 15, lay-up 52-53 και λήξη.

Τη νίκη θα μπορούσε να την πάρει οποιαδήποτε από τις δύο ομάδες.


Διορθώνω: το Νο 18 έβαλε το τελευταίο-νικητήριο καλάθι
ak11596
QUOTE (erasitexnis @ Nov 22 2017, 21:55 ) *
Διορθώνω: το Νο 18 έβαλε το τελευταίο-νικητήριο καλάθι


Θα ορκιζόμουν ότι ήταν το Νο 15 (Μιχάλης, σωστά?) που έβαλε το νικητήριο καλάθι, αλλά μάλλον εσύ ξέρεις καλύτερα...
Εγώ να πω ότι ευχαριστήθηκα τον αγώνα, κυρίως βέβαια για το όμορφο φινάλε. Συμφωνώ απολύτως ότι το παιχνίδι κρίθηκε στις λεπτομέρειες και θα μπορούσε να είχε πάει και στις δύο ομάδες.
Η ομάδα του Deree σαφώς κατώτερη από πέρυσι αλλά δουλεμένη. Με χάλασε λίγο η πολύ ώρα που έπαιξε ζώνη αλλά ...τι να κάνουμε... Ξεχώρισα το Νο 7 (Λεγάκης) ο οποίος κινήθηκε καλά, έβαλε το κρίσιμο τελευταίο τρίποντο (νομίζω ότι έχασε και τις δύο βολές στο τέλος, αλλά αυτό δεν λέει κάτι).
Για την Ολυμπιάδα τα έχω ξαναπεί... Γειτονική ομάδα, αξιέπαινη, χωρίς μεταγραφές, χρωστά πολλά στον κόουτς Σγουρίτσα, ο οποίος έχει φτιάξει ένα άρτιο σύνολο, με κίνηση-ταχύτητα και έχει διδάξει στα παιδιά τεχνικές αλλά και ψυχολογικές αρετές. Χωρίς να έχει κανένα παίκτη που να διακρίνεται πολύ, κάνει εντύπωση το γεγονός ότι όλα τα παιδιά δίνουν ότι έχουν και παλεύουν με πάθος, μην αφήνοντας καμία φάση χωρίς να προσπαθήσουν. Δεν νομίζω να κινδυνεύσει και εφέτος και ίσως να πάρει καλύτερο πλασάρισμα από πέρυσι.
Μάλλον λίγος κόσμος, λίγες υποτονικές διαμαρτυρίες στο τέλος απ'τους γηπεδούχους (λογικό όπως πήγε το παιχνίδι) στους διαιτητές αλλά τίποτε το ιδιαίτερο.
erasitexnis
QUOTE(ak11596 @ Nov 23 2017, 00:23 ) *
Θα ορκιζόμουν ότι ήταν το Νο 15 (Μιχάλης, σωστά?) που έβαλε το νικητήριο καλάθι, αλλά μάλλον εσύ ξέρεις καλύτερα...
Εγώ να πω ότι ευχαριστήθηκα τον αγώνα, κυρίως βέβαια για το όμορφο φινάλε. Συμφωνώ απολύτως ότι το παιχνίδι κρίθηκε στις λεπτομέρειες και θα μπορούσε να είχε πάει και στις δύο ομάδες.
Η ομάδα του Deree σαφώς κατώτερη από πέρυσι αλλά δουλεμένη. Με χάλασε λίγο η πολύ ώρα που έπαιξε ζώνη αλλά ...τι να κάνουμε... Ξεχώρισα το Νο 7 (Λεγάκης) ο οποίος κινήθηκε καλά, έβαλε το κρίσιμο τελευταίο τρίποντο (νομίζω ότι έχασε και τις δύο βολές στο τέλος, αλλά αυτό δεν λέει κάτι).
Για την Ολυμπιάδα τα έχω ξαναπεί... Γειτονική ομάδα, αξιέπαινη, χωρίς μεταγραφές, χρωστά πολλά στον κόουτς Σγουρίτσα, ο οποίος έχει φτιάξει ένα άρτιο σύνολο, με κίνηση-ταχύτητα και έχει διδάξει στα παιδιά τεχνικές αλλά και ψυχολογικές αρετές. Χωρίς να έχει κανένα παίκτη που να διακρίνεται πολύ, κάνει εντύπωση το γεγονός ότι όλα τα παιδιά δίνουν ότι έχουν και παλεύουν με πάθος, μην αφήνοντας καμία φάση χωρίς να προσπαθήσουν. Δεν νομίζω να κινδυνεύσει και εφέτος και ίσως να πάρει καλύτερο πλασάρισμα από πέρυσι.
Μάλλον λίγος κόσμος, λίγες υποτονικές διαμαρτυρίες στο τέλος απ'τους γηπεδούχους (λογικό όπως πήγε το παιχνίδι) στους διαιτητές αλλά τίποτε το ιδιαίτερο.

Είναι όντως ο Μιχάλης που παίζει με το 18. Με το 15 παίζει ο Αλέξανδρος.
east17
QUOTE (tiramolas111 @ Nov 22 2017, 08:04 ) *
ΔΟΥΚΑΣ -ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΤΟ ΕΙΔΑ ΟΛΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΠΟΛΥ ΚΑΚΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΘΑ ΕΛΕΓΑ.
ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΡΕΑΛΙΣΤΙΚΗ Η ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΝΑ ΠΟΥΜΕ.......ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ,ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΕΙΔΑ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ.ΟΛΟΙ ΨΑΧΝΟΥΝ ΤΟΝ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΒΓΕΙ ΧΑΘΗΚΑΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΟΥΚΑ.
ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΞΑΝΑΠΕΙ Ο ΔΟΥΚΑΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ PLAYMAKER .ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΠΑΙΖΟΥΝ........ΑΣΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.....ΦΙΛΟΤΙΜΟΙ ΑΘΛΗΤΕΣ ΑΛΛΑ ......ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΑΥΤΗ.ΔΥΣΤΥΧΩΣ Ο ΔΟΥΚΑΣ ΘΑ ΗΘΕΛΕ ΓΙΑ ΝΑ ΧΤΥΠΗΣΕΙ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΘΕΣΗ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ 2 ΑΘΛΗΤΕΣ ΜΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΗ,ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΜΩΣ ΕΧΕΙ ΜΟΝΟ ΕΝΑΝ.ΑΚΟΥΣΑ ΣΤΗΝ ΚΕΡΚΙΔΑ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ PLAYMAKER ΤΟΥ 2003,ΑΠΟ ΕΠΟΧΗ ΜΕΛΕΤΙΑΔΗ ΑΝ ΑΚΟΥΣΑ ΚΑΛΑ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΙΧΕ ΟΥΤΕ 12ΑΔΑ.ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ PLAYMAKER ΙΣΩΣ ΗΤΑΝ ΒΑΛΣΑΜΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΔΟΥΚΑ.

ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΤΩΡΑ Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ΟΜΑΔΑ,ΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΥΣ 3-4 ΠΑΙΚΤΕΣ(ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΕΣ ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΕΣ)
ΚΑΙ ΦΙΛΟΤΙΜΟΥΣ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΟΥΜΕ ΠΩΣ ΕΠΑΙΖΕ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΤΟΝ ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΕΝΑΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΠΑΙΚΤΗΣ ΜΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ.ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΕΙΧΕ ΚΑΛΟ ΣΤΗΣΙΜΟ ΜΕ ΣΕΤ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΙ ΤΟ ΒΑΣΙΚΟ
ΠΗΡΕ ΟΛΑ ΤΑ ΡΙΜΠΑΟΥΝΤ ΟΠΟΤΕ ΚΕΡΔΙΣΕ ΑΝΕΤΑ .ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΜΝΗΣΤΗΡΕΣ ΤΗΣ ΠΡΩΤΗΣ ΘΕΣΗΣ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ.(ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΩΣ 3 ΑΘΛΗΤΕΣ (ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΙ ΘΑ ΕΛΕΓΑ)ΤΟΥ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΗΤΑΝ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ.ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΙ ΝΑ ΑΠΟΡΗΣΩ,ΔΕΝ ΕΚΑΝΑΝ ΣΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΑΘΛΗΤΕΣ,ΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΔΙΚΟΙ ΤΟΥ???
ΑΠΛΑ ΑΝΑΡΩΤΗΘΗΚΑ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΝΤΥΠΩΣΗ,ΔΙΟΤΙ ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΙ ΠΩΣ ΠΑΙΖΕΙ Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ.

ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΣΤΗΣ ΔΥΟ ΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟΥΣ ΠΑΝΤΑ


Θα συμφωνήσω με όλα όσα γράφεις για το Περιστέρι σαν ομάδα αλλά και για την εξέλιξη του αγώνα. Για το πρωτάθλημα πιστεύω οτι στα πλει οφ θα είναι οι 4 ομάδες που προηγούνται τώρα στη βαθμολογία, αλλά δεν ξέρω με ποια σειρά. Διαφωνώ όμως σ΄αυτό που λες για τα πλέι μέικερ του Δουκά. Δεν νομίζω οτι αυτό είναι το πρόβλημα αυτής της ομάδας...(μια χαρά είναι τα παιδιά και μάλιστα πολύ πάνω απο τον μέσο όρο της κατηγορίας φέτος ...μην τρελαθούμε ....οι άλλοι τι έχουν δηλαδή? Αν εξαιρέσεις 1-2 παιδιά ολοι οι υπόλοιποι είναι στο ιδιο περίπου επίπεδο) αλλά το πρόβλημα είναι γενικότερα στον τρόπο παιχνιδιου και στην κακή αμυντική λειτουργία της ομάδας. Είδαμε οτι επιθετικά, το μόνο που πρέπει να κάνει το πλέι μέικερ είναι να περάσει το κέντρο και η μπάλα πρέπει υποχρεωτικά και με κάθε τρόπο να πάει στο 8 (που παίρνει και το 70-80% των προσπαθειών), να σουτάρει 3ποντο ή να κάνει drive... και όλοι οι άλλοι δουλευουν μόνο για αυτό...και ως εκεί...αν δεν βγεί τέλος!!! Δεν λέω οτι ειναι κακό να παίζεις με το δυνατό σου όπλο, αλλά ειναι πολύ μονοδιάστατο παιχνίδι και δεν έχει plan B. Αμυντικά πάλι...λίγα πράγματα, εκτος απο το 7 και το 13 δεν είδα κανέναν άλλο να παλευει και να παίζει άμυνα, ριμπάουντ ούτε με αίτηση και για αρκετή ώρα είδα άμυνα ζώνης (προσωπικά δεν την συμπαθώ σε αγώνες παιδικού) και ο μικρός του Περιστερίου (6) έκανε πάρτυ με τα 3ποντα! Τέλος πάντων, εμείς προπονητές της εξέδρας είμαστε, κουβέντα ηλεκτρονικού καφενείου έχουμε εδώ μέσα και μπορεί να λέμε οτι θέλουμε ...οι κανονικοί προπονητές κάτι περισσότερο θα ξέρουν...
Μιας και είπα για εξέδρα,αυτό που λές οτι ακουσες...δεν ισχύει. Προφανώς εννοούσαν ενα παιδί του 2004 (και οχι του 2003) που είχε ο Μελετιάδης στις προπονήσεις του παιδικού, αλλά ο μίκρός έφυγε μετα τις αλλαγές του καλοκαιριού και αγωνίζεται πλέον στην τριπλή κορώνα. Απο τους υπάρχοντες 2003 του Δούκα, δεν υπάρχει κάποιος που να είναι καλύτερος και θα μπορούσε να αντικαταστήσει ενα παιδί του 2002.
m-papous
QUOTE (east17 @ Nov 23 2017, 13:45 ) *
Θα συμφωνήσω με όλα όσα γράφεις για το Περιστέρι σαν ομάδα αλλά και για την εξέλιξη του αγώνα. Για το πρωτάθλημα πιστεύω οτι στα πλει οφ θα είναι οι 4 ομάδες που προηγούνται τώρα στη βαθμολογία, αλλά δεν ξέρω με ποια σειρά. Διαφωνώ όμως σ΄αυτό που λες για τα πλέι μέικερ του Δουκά. Δεν νομίζω οτι αυτό είναι το πρόβλημα αυτής της ομάδας...(μια χαρά είναι τα παιδιά και μάλιστα πολύ πάνω απο τον μέσο όρο της κατηγορίας φέτος ...μην τρελαθούμε ....οι άλλοι τι έχουν δηλαδή? Αν εξαιρέσεις 1-2 παιδιά ολοι οι υπόλοιποι είναι στο ιδιο περίπου επίπεδο) αλλά το πρόβλημα είναι γενικότερα στον τρόπο παιχνιδιου και στην κακή αμυντική λειτουργία της ομάδας. Είδαμε οτι επιθετικά, το μόνο που πρέπει να κάνει το πλέι μέικερ είναι να περάσει το κέντρο και η μπάλα πρέπει υποχρεωτικά και με κάθε τρόπο να πάει στο 8 (που παίρνει και το 70-80% των προσπαθειών), να σουτάρει 3ποντο ή να κάνει drive... και όλοι οι άλλοι δουλευουν μόνο για αυτό...και ως εκεί...αν δεν βγεί τέλος!!! Δεν λέω οτι ειναι κακό να παίζεις με το δυνατό σου όπλο, αλλά ειναι πολύ μονοδιάστατο παιχνίδι και δεν έχει plan B. Αμυντικά πάλι...λίγα πράγματα, εκτος απο το 7 και το 13 δεν είδα κανέναν άλλο να παλευει και να παίζει άμυνα, ριμπάουντ ούτε με αίτηση και για αρκετή ώρα είδα άμυνα ζώνης (προσωπικά δεν την συμπαθώ σε αγώνες παιδικού) και ο μικρός του Περιστερίου (6) έκανε πάρτυ με τα 3ποντα! Τέλος πάντων, εμείς προπονητές της εξέδρας είμαστε, κουβέντα ηλεκτρονικού καφενείου έχουμε εδώ μέσα και μπορεί να λέμε οτι θέλουμε ...οι κανονικοί προπονητές κάτι περισσότερο θα ξέρουν...
Μιας και είπα για εξέδρα,αυτό που λές οτι ακουσες...δεν ισχύει. Προφανώς εννοούσαν ενα παιδί του 2004 (και οχι του 2003) που είχε ο Μελετιάδης στις προπονήσεις του παιδικού, αλλά ο μίκρός έφυγε μετα τις αλλαγές του καλοκαιριού και αγωνίζεται πλέον στην τριπλή κορώνα. Απο τους υπάρχοντες 2003 του Δούκα, δεν υπάρχει κάποιος που να είναι καλύτερος και θα μπορούσε να αντικαταστήσει ενα παιδί του 2002.

Το παιδί του 2004 καμία σχέση με πλέι μέικερ. Στα υπόλοιπα συμφωνώ.
east17
QUOTE (m-papous @ Nov 23 2017, 17:36 ) *
Το παιδί του 2004 καμία σχέση με πλέι μέικερ. Στα υπόλοιπα συμφωνώ.

To ξέρω οτι δεν είναι πλέι μέικερ, αλλά δεν υπήρχε κατι άλλο αξιόλογο επι Μελετιάδη σε 2003-04, οπότε υπέθεσα οτι ηταν αυτός... τέλος πάντων, όπως πολύ σωστά είπες και εσύ...εμπιστοσύνη μόνο στα μάτια σου...
storm2
Με την 11η αγωνιστική ολοκληρώνεται ο πρώτος γύρος και στο πρόγραμμα υπάρχουν αναμετρήσεις με αρκετό ενδιαφέρον στα πάνω, μεσαία και κάτω "πατώματα" της βαθμολογίας.

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ.- ΑΕΚ 2
Δεν θα αφήσει την κορυφή της βαθμολογίας η ΑΕΚ, οπότε εύκολα ή δύσκολα θα νικήσει για να συνεχίσει ακάθεκτη.

ΑΕΝΚ - ΝΤΕΡΗ 2
Αν η ΑΕΝΚ θέλει να μαζέψει βαθμούς για να απομακρύνεται από τις "περίεργες" θέσεις, επιβάλλεται στα εντός έδρας παιχνίδια με μεσαίες ομάδες. Στην θεωρία καλά τα λέμε. Στην πράξη όμως θα τα καταφέρει;

ΠΑΟ - ΔΟΥΚΑΣ 1
"Μάχη μυρίζει" - και οι 2 θα παλέψουν για την νίκη. Ο Δούκας προέρχεται από ήττα εντός έδρας, ο ΠΑΟ θέλει να διατηρηθεί στην πρώτη θέση. Λογικά ο ΠΑΟ είναι πιο δυνατός και φαβορί λόγω έδρας σε σχέση με τον Δούκα που έχει και την απουσία του βασικού της ψηλού λόγω τραυματισμού.
Στον Δούκα η τακτική one man show, δεν έχει οδηγήσει κάπου - έχει 2 εντός έδρας ήττες από τους βασικούς διεκδικητές της τετράδας. Δεν ξέρω, κάτι με ωθεί να βάλω (εκτός λογικής) το διπλό. Αλλά τα ίδια έλεγα στο ΠΑΟ-Περιστέρι για διπλό και δεν επαληθεύθηκα, οπότε προσγειώνομαι και πάω με τον γηπεδούχο.

ΚΑΠ - ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ 1
Νίκη μονόδρομος για την ΚΑΠ.

ΤΡΙΠΛΗ - BAC 1
Λέτε να κάνει την έκπληξη η BAC; Δεν νομίζω να μπορεί να κοντράρει την Τριπλή στην έδρα της που έχει μπει δυναμικά στο Πρωτάθλημα. Εξάλλου με πιθανό στραβοπάτημα του Δούκα θα έχει 1 νίκη διαφορά για να μπει τετράδα.

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ - ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 1
Δύσκολη έξοδος για τους Αγ.Ανάργυρους
ak11596
Ολυμπιάδα ΑΕΚ 50-47 9 λεπτά πριν την λήξη
Gkos
Πόσο Σιούτη αντέχεις;
erasitexnis
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ - ΑΕΚ: 59-66
19-15, 28-27, 45-47, 59-66

Δυστυχώς δεν ήμουν στο γήπεδο και θα μεταφέρω ότι έμαθα.
Καταπληκτική ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ αφού στο 35' το σκορ ήταν 53-47, αλλά στο τέλος η κούραση κατέβαλε τα παιδιά της ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΣ.
Ομάδα αποτελούμενη κατά 90% από παιδιά των ακαδημιών της (από το δημοτικό ακόμα), παραχωροντας κάθε χρόνο σημαντικούς και ταλαντούχους αθλητές σε "μεγαλύτερες" ομάδες, συνεχίζει να παρουσιάζει αξιοπροσεκτο σύνολο. Η δουλειά που γίνεται στην ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ νομίζω αξίζει την προσοχή όσων να αγαπούν το μπάσκετ
storm2
Ηττα του ΠΑΟ απο τον Δουκα με 64-66 (οποιος πηγε ας μας πει τι εγινε). Διπλο της ΑΕΚ και νικη για Τριπλη, ΚΑΠ, Περιστερι, ΑΕΝΚ. Στην πρωτη θεση Περιστερι και ΑΕΚ με 1 ηττα και πιο κατω ΠΑΟ και Δουκας απο 2 ηττες εκαστος.
ak11596
QUOTE (storm2 @ Nov 28 2017, 22:35 ) *
Ηττα του ΠΑΟ απο τον Δουκα με 64-66 (οποιος πηγε ας μας πει τι εγινε). Διπλο της ΑΕΚ και νικη για Τριπλη, ΚΑΠ, Περιστερι, ΑΕΝΚ. Στην πρωτη θεση Περιστερι και ΑΕΚ με 1 ηττα και πιο κατω ΠΑΟ και Δουκας απο 2 ηττες εκαστος.


Το νικητήριο καλάθι του αγώνα έβαλε ο Κωστόπουλος, σχεδόν, με το σφύριγμα της λήξης.
ak11596
QUOTE (erasitexnis @ Nov 28 2017, 22:17 ) *
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ - ΑΕΚ: 59-66
19-15, 28-27, 45-47, 59-66

Δυστυχώς δεν ήμουν στο γήπεδο και θα μεταφέρω ότι έμαθα.
Καταπληκτική ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ αφού στο 35' το σκορ ήταν 53-47, αλλά στο τέλος η κούραση κατέβαλε τα παιδιά της ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΣ.
Ομάδα αποτελούμενη κατά 90% από παιδιά των ακαδημιών της (από το δημοτικό ακόμα), παραχωροντας κάθε χρόνο σημαντικούς και ταλαντούχους αθλητές σε "μεγαλύτερες" ομάδες, συνεχίζει να παρουσιάζει αξιοπροσεκτο σύνολο. Η δουλειά που γίνεται στην ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ νομίζω αξίζει την προσοχή όσων να αγαπούν το μπάσκετ


Να προσθέσω ότι σε αρκετά μεγάλο μέρος του αγώνα είχε κανείς την εντύπωση ότι η ''καλή'' ομάδα του παρκέ ήταν η Ολυμπιάδα, με ανοιχτό και γρήγορο παιχνίδι και man-to-man στην άμυνα, ενώ η ΑΕΚ έπαιζε συχνά-πυκνά ζώνη στην άμυνα, με αργές επιθέσεις και control παιχνίδι...!!! Καταλαβαίνω βέβαια ότι θα πρέπει να λάβει υπόψη του τις ειδικές συνθήκες της κάθε ομάδας, αλλά παρόλα αυτά, μπράβο στα παιδιά της Ολυμπιάδας και στον κόουτς Σγουρίτσα για το θάρρος και το (καλώς εννοούμενο) θράσος τους, να προσπαθήσουν να παίξουν στα ίσα ένα υπέρτερο αντίπαλο, να προσπαθήσουν να παίξουν μπάσκετ και όχι να παίξουν ''κατενάτσιο'' για να αποφύγουν το ρίσκο... Ας μην ξεχνάμε ότι μιλάμε για δεκαπεντάχρονα παιδιά και οι τακτικισμοί (αν και απαραίτητοι σε άλλα επίπεδα) εδώ δεν θα πρέπει να είναι μέσα στις κορυφαίες προτεραιότητες...!!!
Αρκετός κόσμος στις εξέδρες, κανείς δεν ασχολήθηκε με τους διαιτητές, οι οποίοι κράτησαν καλά το παιχνίδι.
Τέλος να αναφέρω ότι μετά το τέλος του αγώνα, σύσσωμη η ομάδα της ΑΕΚ περίμενε για να χειροκροτήσει την αντίπαλο της !!!
storm2
QUOTE (ak11596 @ Nov 29 2017, 00:26 ) *
Το νικητήριο καλάθι του αγώνα έβαλε ο Κωστόπουλος, σχεδόν, με το σφύριγμα της λήξης.



Στο facebook του Δουκα δειτε το βιντεο το καλαθι που εκρινε τον αγωνα
https://m.facebook.com/asedouka/?locale2=el_GR
storm2
Ολοκληρώθηκε ο πρώτος γύρος με το ντέρμπυ ΠΑΟ-Δούκας που κρίθηκε στα τελευταία δευτερόλεπτα! Στην κορυφή Περιστέρι, ΑΕΚ, Δούκας, ΠΑΟ φαίνεται να έχουν ξεχωρίσει. Το καλό φέτος είναι ότι δεν υπάρχει ομάδα αήττητη στις 4 πρώτες - τα πιο πολλά παιχνίδια μεταξύ τους κρίθηκαν με διαφορά λίγων πόντων, οπότε αναμένεται να υπάρχει ενδιαφέρον τόσο στον Β γύρο όσο και στα play off. Δύσκολα να γίνουν προγνωστικά για την τελική κατάταξη στις πρώτες θέσεις.

Λίγο πιο κάτω στην βαθμολογία είναι η νεανική ομάδα της Τριπλής - ευχάριστη έκπληξη. Η Ολυμπιάδα για εκείνους που είχαν μεγαλύτερες προσδοκίες, δεν απέδωσε τα αναμενόμενα. Παρόλα αυτά πιστεύω ότι στο Σαλουν θα κοντράρει τους πρώτους και ίσως κόψει βαθμούς. Ηδη η ΑΕΚ δεν νίκησε εύκολα εχθές. Πανελλήνιος και Αγ.Ανάργυροι δύσκολα θα ξεφύγουν από την ουρά. Για την 3η θέση της ουράς, εκτός από την ΚΑΠ υπάρχουν και άλλοι μνηστήρες. Για την BAC αναμενόμενα ήταν τα αποτελέσματα αφού δεν έχει τόσο δυνατό ρόστερ φέτος (αντίθετα υπάρχουν προσδοκίες για του χρόνου). Ντηρί και ΑΕΝΚ δεν παρουσιάζονται τόσο ανταγωνίσιμοι όσο θα περίμεναν κάποιοι.

Αποτελέσματα 11ης αγωνιστικής

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ.- ΑΕΚ 59 - 66
ΑΕΝΚ- ΝΤΕΡΗ 59 - 50
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ - ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 62 - 46
ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘ. 65 - 49
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΔΟΥΚΑΣ 64 - 66
ΚΑΠ - ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ 48 - 41

Βαθμολογία

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 21 (10-1)
ΑΕΚ 21 (10-1)
ΔΟΥΚΑΣ 20 (9-2)
ΠΑΟ 20 (9-2)
----------------------------
ΤΡΙΠΛΗ 18 (7-4)
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 16 (5-6)
BAC 15 (4-7)
ΝΤΕΡΗ 15 (4-7)
ΑΕΝΚ 15 (4-7)
----------------------------
ΚΑΠ 14 (3-8)
ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡOI 12 (1-10)
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ 11 (0-11)
east17
QUOTE (storm2 @ Nov 29 2017, 02:28 ) *
Στο facebook του Δουκα δειτε το βιντεο το καλαθι που εκρινε τον αγωνα
https://m.facebook.com/asedouka/?locale2=el_GR


Τα 4 τελευταία λεπτά του αγώνα ΠΑΟ-ΔΟΥΚΑΣ
ΕΔΩ:https://atticabasket.blogspot.gr/2017/11/64-66.html
Flinafim
QUOTE (east17 @ Nov 30 2017, 10:38 ) *
Τα 4 τελευταία λεπτά του αγώνα ΠΑΟ-ΔΟΥΚΑΣ
ΕΔΩ:https://atticabasket.blogspot.gr/2017/11/64-66.html

Ομολογουμένως προσπάθησαν και οι δυο φιλότιμα να...χάσουν...έβαλε το πιο δύσκολο όπως ακριβώς προηγουμένως έχασε το εύκολο...αποτυχία πάντως του ΠΑΟ γιατί ο Δούκας παίζει χωρις παίκτη ρακέτας και πολύ μονοδιάστατα...
Μπασκετακιας
Αδερφέ τοο παιχνίδι ΑΕΝΚ-ΝΤΙΡΙ

Ήταν ένα πολύ απολαυστικό παιχνίδι,ήρθε 77-72 και όχι 59-50
Μπασκετακιας
Αδερφέ,το ΑΕΝΚ-ΝΤΕΡΗ που είδα ήρθε 77-72 μεγάλη νίκη για τα παιδιά της ΑΕΝΚ
storm2
Ξεκίνημα του Β Γύρου με σχετικά εύκολα παιχνίδια για τους γηπεδούχους ή τα φαβορί...

12η αγωνιστική (Τρίτη 5/12)
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ - ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ 1
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ - BAC 1
ΠΑΟ - ΚΑΠ 1
ΤΡΙΠΛΗ - ΝΤΕΡΗ 1
ΔΟΥΚΑΣ - ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 1
ΑΕΝΚ - ΑΕΚ 2
Μπασκετακιας
Γεια σας παιδιά

Επειδή λέμε παίχτες που ξεχωρίζουν μόνο των μεγάλων ομάδων κοίταξα προχθές στο παιχνίδι στην Κηφισιά 2 παίχτες πολύ ωραίους απο το ΝΤΕΡΗ κοίταξα τον Νο.6 ενα playmaker με όλη την ένοια της λέξης είναι αυτό που λείπει απο τον δούκα είναι γύρο στο 1.75 με πολύ καλό ντραιβ και καλή δημιουργία επίσης ένα καλό σουτ.Απο την ΑΕΝΚ κοιτάω εδώ και καιρό ενα παιδί νομίζω τον νο.7 σε αυτον τον αγώνα γιατί στους άλλους αλλαζε νούμερα ...δεν έχει σημασία αυτό είναι 1.90 νομίζω, με φοβερό σώμα αγωνίζεται σε ΟΛΕΣ τις θέσεις αληθεια σας λέω όσο καλά κατεβάζει την μπάλα τοσο καλά κατεβάζει τα ριμπαουντ και παίζει ποστ εχει αψογο τζαμ σουτ για να σουτάρει πηδάει 30 πόντους αλμα το δυνατό του σημείο θα έλαγα πως είναι το σουτ μετά απο ντρίπλα αν και έχει αρκετά καλή δημιουργία.Θα τον έλεγα All-around.Προτείνεται μου ματς να πάω την τρίτη ευχαριστώ.
Flinafim
QUOTE (Μπασκετακιας @ Dec 3 2017, 11:02 ) *
Γεια σας παιδιά

Επειδή λέμε παίχτες που ξεχωρίζουν μόνο των μεγάλων ομάδων κοίταξα προχθές στο παιχνίδι στην Κηφισιά 2 παίχτες πολύ ωραίους απο το ΝΤΕΡΗ κοίταξα τον Νο.6 ενα playmaker με όλη την ένοια της λέξης είναι αυτό που λείπει απο τον δούκα είναι γύρο στο 1.75 με πολύ καλό ντραιβ και καλή δημιουργία επίσης ένα καλό σουτ.Απο την ΑΕΝΚ κοιτάω εδώ και καιρό ενα παιδί νομίζω τον νο.7 σε αυτον τον αγώνα γιατί στους άλλους αλλαζε νούμερα ...δεν έχει σημασία αυτό είναι 1.90 νομίζω, με φοβερό σώμα αγωνίζεται σε ΟΛΕΣ τις θέσεις αληθεια σας λέω όσο καλά κατεβάζει την μπάλα τοσο καλά κατεβάζει τα ριμπαουντ και παίζει ποστ εχει αψογο τζαμ σουτ για να σουτάρει πηδάει 30 πόντους αλμα το δυνατό του σημείο θα έλαγα πως είναι το σουτ μετά απο ντρίπλα αν και έχει αρκετά καλή δημιουργία.Θα τον έλεγα All-around.Προτείνεται μου ματς να πάω την τρίτη ευχαριστώ.

Αν είναι τόσο ωραίοι να τους κάνουμε προξενειό....💟💟💟
Μπασκετακιας
Χαχαχαχαχα
Μπασκετακιας


Η αγωνιστική είναι εύκολη για τα φαβορί αν και περιμένω λίγο κόντρα σε ορισμένα παιχνίδια....θα δείξει
Falcon
QUOTE (storm2 @ Dec 1 2017, 13:52 ) *
Ξεκίνημα του Β Γύρου με σχετικά εύκολα παιχνίδια για τους γηπεδούχους ή τα φαβορί...

12η αγωνιστική (Τρίτη 5/12)
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ - ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ 1
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ - BAC 1
ΠΑΟ - ΚΑΠ 1
ΤΡΙΠΛΗ - ΝΤΕΡΗ 1
ΔΟΥΚΑΣ - ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 1
ΑΕΝΚ - ΑΕΚ 2


Λογική πρόβλεψη αλλά ελπίζω να υπάρχουν εκπλήξεις έστω στις υπόλοιπες αγωνιστικές.

Μετά από 11+ εβδομάδες πιστεύω οι ομάδες έχουν εξελιχθεί και αυτό που μένει να δούμε στον 2ο γύρο, εκτός από καλύτερο μπάσκετ, είναι το «πόσο» έχουν εξελιχθεί σε σχέση με τους αντιπάλους τους.

Εύχομαι, μηδέν τραυματισμούς για όλα τα παιδιά!

storm2
Τελικα επικρατησαν τα φαβορι παρολο που η Τριπλη ηταν πισω στο ημιχρονο (28-33). Φιλοτιμες προσπαθειες εγιναν και απο την BAC στο Περιστερι που μειωσε την διαφορα μεχρι και 4 ποντους λιγα λεπτα πριν την ληξη, χωρις ομως να καταφερει να προηγηθει ποτε στο σκορ.

ΤΡΙΠΛΗ-ΝΤΕΡΗ 64-56
ΑΕΝΚ-ΑΕΚ 48-66
ΔΟΥΚΑΣ - ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 74-38
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ-BAC 70-61
ΠΑΟ - ΚΑΠ 65-25
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ-ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ 62-43
storm2
Και στην 13η αγωνιστική αν και θα υπάρχει αντίσταση από κάποιους γηπεδούχους που χρειάζονται τους βαθμούς (ΚΑΠ, Ντερή, BAC), δεν φαίνεται να γίνεται κάποια έκπληξη.

ΚΑΠ - ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 2
ΝΤΕΡΗ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 2
BAC - ΔΟΥΚΑΣ 2
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ - ΑΕΝΚ 2
ΑΕΚ - ΤΡΙΠΛΗ 1
ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ - ΠΑΟ 2

Και μερικά "άλλα" που αφορούν το Α Παιδικό:
- Η ΑΕΚ αν περάσει νικηφόρα από τα 2 επόμενα συνεχόμενα ντέρμπι με Περιστέρι (εκτός), Δούκας (εντός) βάζει σοβαρή υποψηφιότητα για πρωτιά λένε οι κίτρινοι. Λίγη ταπεινοφροσύνη παιδιά...
- Ιδιαίτερα δύσκολο το πρόγραμμα της BAC στους 6 πρώτους αγώνες, όπου αντιμετωπίζει τους 4 της κορυφής (Περιστέρι, Δούκας, ΑΕΚ, ΠΑΟ). Υπομονή...
- Το Περιστέρι σε κάθε αγώνα έχει τουλάχιστον 2-3 αθλητές τραυματίες και κάποιοι από αυτούς είναι βασικοί. Κανένα ευχέλαιο...
- Ο Δούκας συνεχίζει να παίζει χωρίς τον βασικό του ψηλό που είναι τραυματίας.
- Παράπονα από την εξέδρα της ΑΕΝΚ για την φετινή πορεία - κάποιοι τα έχουν με τον coach. Τι πρωτότυπο...
- Και στους Αγίους τα έχουν με τον coach που με το παραμικρό λάθος κάνει αλλαγή τον παίκτη. Και να είχαμε ρόστερ λένε, χαλάλι.
- Ενδιαφέρον και στην ουρά για την 3η ομάδα από το τέλος. Η ΚΑΠ έχει 3 νίκες ενω ΑΕΝΚ,ΚΑΠ,Ντερή, BAC έχουν 4.
- Αντίθετο κλίμα επικρατεί στην Τριπλή με την ευχάριστη πορεία της ομάδας. Η ανησυχία τους όμως είναι ότι κάποιοι θα πάνε ΟΑΚΑ.
- Στην BAC από την αρχή έλεγαν ότι χτίζουν ομάδα για του χρόνου. Το θέμα είναι πόσοι θα κάτσουν, ηδη ακούγεται ότι κάποιοι έχουν κλείσει...
Falcon
QUOTE (storm2 @ Dec 7 2017, 10:28 ) *
Και στην 13η αγωνιστική αν και θα υπάρχει αντίσταση από κάποιους γηπεδούχους που χρειάζονται τους βαθμούς (ΚΑΠ, Ντερή, BAC), δεν φαίνεται να γίνεται κάποια έκπληξη.

ΚΑΠ - ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 2
ΝΤΕΡΗ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 2
BAC - ΔΟΥΚΑΣ 2
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ - ΑΕΝΚ 2
ΑΕΚ - ΤΡΙΠΛΗ 1
ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ - ΠΑΟ 2

Και μερικά "άλλα" που αφορούν το Α Παιδικό:
- Η ΑΕΚ αν περάσει νικηφόρα από τα 2 επόμενα συνεχόμενα ντέρμπι με Περιστέρι (εκτός), Δούκας (εντός) βάζει σοβαρή υποψηφιότητα για πρωτιά λένε οι κίτρινοι. Λίγη ταπεινοφροσύνη παιδιά...
- Ιδιαίτερα δύσκολο το πρόγραμμα της BAC στους 6 πρώτους αγώνες, όπου αντιμετωπίζει τους 4 της κορυφής (Περιστέρι, Δούκας, ΑΕΚ, ΠΑΟ). Υπομονή...
- Το Περιστέρι σε κάθε αγώνα έχει τουλάχιστον 2-3 αθλητές τραυματίες και κάποιοι από αυτούς είναι βασικοί. Κανένα ευχέλαιο...
- Ο Δούκας συνεχίζει να παίζει χωρίς τον βασικό του ψηλό που είναι τραυματίας.
- Παράπονα από την εξέδρα της ΑΕΝΚ για την φετινή πορεία - κάποιοι τα έχουν με τον coach. Τι πρωτότυπο...
- Και στους Αγίους τα έχουν με τον coach που με το παραμικρό λάθος κάνει αλλαγή τον παίκτη. Και να είχαμε ρόστερ λένε, χαλάλι.
- Ενδιαφέρον και στην ουρά για την 3η ομάδα από το τέλος. Η ΚΑΠ έχει 3 νίκες ενω ΑΕΝΚ,ΚΑΠ,Ντερή, BAC έχουν 4.
- Αντίθετο κλίμα επικρατεί στην Τριπλή με την ευχάριστη πορεία της ομάδας. Η ανησυχία τους όμως είναι ότι κάποιοι θα πάνε ΟΑΚΑ.
- Στην BAC από την αρχή έλεγαν ότι χτίζουν ομάδα για του χρόνου. Το θέμα είναι πόσοι θα κάτσουν, ηδη ακούγεται ότι κάποιοι έχουν κλείσει...


Καλησπέρα, πολύ ενδιαφέρουσα πληροφόρηση!

Σχετικά με Τριπλή Κορώνα τι σημαίνει «Η ανησυχία τους όμως είναι ότι κάποιοι θα πάνε ΟΑΚΑ»?

storm2
QUOTE (Falcon @ Dec 7 2017, 14:44 ) *
Καλησπέρα, πολύ ενδιαφέρουσα πληροφόρηση!

Σχετικά με Τριπλή Κορώνα τι σημαίνει «Η ανησυχία τους όμως είναι ότι κάποιοι θα πάνε ΟΑΚΑ»?


Κάποιοι θα αγωνίζονται με την ομάδα του ΠΑΟ ενώ κάποιοι άλλοι θα μείνουν στην Τριπλή.
Flinafim
QUOTE (storm2 @ Dec 7 2017, 10:28 ) *
Και στην 13η αγωνιστική αν και θα υπάρχει αντίσταση από κάποιους γηπεδούχους που χρειάζονται τους βαθμούς (ΚΑΠ, Ντερή, BAC), δεν φαίνεται να γίνεται κάποια έκπληξη.

ΚΑΠ - ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 2
ΝΤΕΡΗ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 2
BAC - ΔΟΥΚΑΣ 2
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ - ΑΕΝΚ 2
ΑΕΚ - ΤΡΙΠΛΗ 1
ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ - ΠΑΟ 2

Και μερικά "άλλα" που αφορούν το Α Παιδικό:
- Η ΑΕΚ αν περάσει νικηφόρα από τα 2 επόμενα συνεχόμενα ντέρμπι με Περιστέρι (εκτός), Δούκας (εντός) βάζει σοβαρή υποψηφιότητα για πρωτιά λένε οι κίτρινοι. Λίγη ταπεινοφροσύνη παιδιά...
- Ιδιαίτερα δύσκολο το πρόγραμμα της BAC στους 6 πρώτους αγώνες, όπου αντιμετωπίζει τους 4 της κορυφής (Περιστέρι, Δούκας, ΑΕΚ, ΠΑΟ). Υπομονή...
- Το Περιστέρι σε κάθε αγώνα έχει τουλάχιστον 2-3 αθλητές τραυματίες και κάποιοι από αυτούς είναι βασικοί. Κανένα ευχέλαιο...
- Ο Δούκας συνεχίζει να παίζει χωρίς τον βασικό του ψηλό που είναι τραυματίας.
- Παράπονα από την εξέδρα της ΑΕΝΚ για την φετινή πορεία - κάποιοι τα έχουν με τον coach. Τι πρωτότυπο...
- Και στους Αγίους τα έχουν με τον coach που με το παραμικρό λάθος κάνει αλλαγή τον παίκτη. Και να είχαμε ρόστερ λένε, χαλάλι.
- Ενδιαφέρον και στην ουρά για την 3η ομάδα από το τέλος. Η ΚΑΠ έχει 3 νίκες ενω ΑΕΝΚ,ΚΑΠ,Ντερή, BAC έχουν 4.
- Αντίθετο κλίμα επικρατεί στην Τριπλή με την ευχάριστη πορεία της ομάδας. Η ανησυχία τους όμως είναι ότι κάποιοι θα πάνε ΟΑΚΑ.
- Στην BAC από την αρχή έλεγαν ότι χτίζουν ομάδα για του χρόνου. Το θέμα είναι πόσοι θα κάτσουν, ηδη ακούγεται ότι κάποιοι έχουν κλείσει...

Έτσι για να γίνει και λίγη κουβέντα...δεν είμαι και τόσο σίγουρος ότι Ολυμπιάδα και ΑΕΝΚ έχουν σίγουρο διπλό...
Υ.Γ 1πού δείχνει αλαζονεία ,ή υπεροψία , ή έστω έλλειψη ταπεινοφροσύνης ,η ρεαλιστική διαπίστωση ότι η ΑΕΚ χτυπάει πρωτιά αν πάρει αυτούς τους αγώνες;;;συγχωρα με αλλά δεν το βλέπω πουθενά...δεν ισχύει δηλαδή αυτο αν γίνει έτσι;;;
Υ.Γ 2 εγώ πιστεύω ότι ΑΕΝΚ θα ακολουθήσει στη Β..
Υ.Γ 3 έχει κι άλλου τραυματίες..δυστυχώς...και μάλιστα διαρκείας...αν δεν υπήρχε,ειδικά ένα συγκεκριμένο θέμα με αθλητή,εγώ προσωπικά πιστεύω ότι θα ήταν αλλιώς οι βαθμολογίες...
Με κάθε σεβασμό...💗💗💗💗💗
Ktulu
QUOTE(storm2 @ Dec 7 2017, 15:36 ) *
Κάποιοι θα αγωνίζονται με την ομάδα του ΠΑΟ ενώ κάποιοι άλλοι θα μείνουν στην Τριπλή.


Κράτα μικρό καλάθι για του χρόνου, όσο αφορά τον ΠΑΟ και ποια θα είναι η βιτρίνα του PAO Foundation. smiley.gif

Υπομονή......

blove.gif

fairbasket
QUOTE (Μπασκετακιας @ Dec 3 2017, 11:02 ) *
Γεια σας παιδιά

Επειδή λέμε παίχτες που ξεχωρίζουν μόνο των μεγάλων ομάδων κοίταξα προχθές στο παιχνίδι στην Κηφισιά 2 παίχτες πολύ ωραίους απο το ΝΤΕΡΗ κοίταξα τον Νο.6 ενα playmaker με όλη την ένοια της λέξης είναι αυτό που λείπει απο τον δούκα είναι γύρο στο 1.75 με πολύ καλό ντραιβ και καλή δημιουργία επίσης ένα καλό σουτ.Απο την ΑΕΝΚ κοιτάω εδώ και καιρό ενα παιδί νομίζω τον νο.7 σε αυτον τον αγώνα γιατί στους άλλους αλλαζε νούμερα ...δεν έχει σημασία αυτό είναι 1.90 νομίζω, με φοβερό σώμα αγωνίζεται σε ΟΛΕΣ τις θέσεις αληθεια σας λέω όσο καλά κατεβάζει την μπάλα τοσο καλά κατεβάζει τα ριμπαουντ και παίζει ποστ εχει αψογο τζαμ σουτ για να σουτάρει πηδάει 30 πόντους αλμα το δυνατό του σημείο θα έλαγα πως είναι το σουτ μετά απο ντρίπλα αν και έχει αρκετά καλή δημιουργία.Θα τον έλεγα All-around.Προτείνεται μου ματς να πάω την τρίτη ευχαριστώ.

Ο παίκτης της ΑΕΝΚ για τον οποίο γράφεις, μάλλον όταν είναι στον πάγκο, η ομάδα του παίζει καλύτερα!!!Ως παίκτης καλός,αλλά μέχρι εκεί.
Μπασκετακιας
λες ε?

πάντως αδερφέ εμένα μου αρέσει θα το κοιτάξω και θα σου πω!!!
plateias
Καλημέρα
Ωραίο φιλικό χθες στη Νέα Σμύρνη Πανιώνιος - Δούκας. Ισόπαλο (δίκαια νομίζω) το τελικό αποτέλεσμα παρά τις κάποιες απουσίες καλών παικτών από τις δύο ομάδες. Μελανό σημείο ο τραυματισμός στο κεφάλι του Κωστόπουλου. Αν γνωρίζει κάποιος πως είναι το παιδί ας ποστάρει γιατί όσοι ήμασταν στο γήπεδο μέχρι να σηκωθεί ανησυχήσαμε.
polykos
QUOTE(plateias @ Dec 11 2017, 09:26 ) *
Καλημέρα
Ωραίο φιλικό χθες στη Νέα Σμύρνη Πανιώνιος - Δούκας. Ισόπαλο (δίκαια νομίζω) το τελικό αποτέλεσμα παρά τις κάποιες απουσίες καλών παικτών από τις δύο ομάδες. Μελανό σημείο ο τραυματισμός στο κεφάλι του Κωστόπουλου. Αν γνωρίζει κάποιος πως είναι το παιδί ας ποστάρει γιατί όσοι ήμασταν στο γήπεδο μέχρι να σηκωθεί ανησυχήσαμε.

Μια χαρά έφυγε, απλά πόνεσε, λόγω του σημείου, εκείνη τη στιγμή και καλώς βέβαια οι γιατροί που ασχολήθηκαν ήταν ιδιαίτερα προσεκτικοί.
storm2
Προβλέψεις για την 13η αγωνιστική από το www.basketdream.gr

http://www.basketdream.gr/νέα/item/1148...-εσκα.html
storm2
Σε μια φαινομενικά ήσυχη αγωνιστική έγινε μια μίνι έκπληξη της ΚΑΠ που καίγεται για βαθμούς, νίκησε την Ολυμπιάδα. Θα μπορούσαν να γίνουν και άλλες ανατροπές αφού η ΑΕΝΚ νίκησε με 2 μόλις πόντους τον Πανελλήνιο, η ΑΕΚ λυγισε την Τριπλή στην παράταση, ενώ το Ντηρί ήταν σε απόσταση αναπνοής από το Περιστέρι στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα. Δυνάμωσαν φαίνεται κάποιες ομάδες στον Β Γύρο - καλό αυτό να γίνουν πιο δυνατά ματσάκια.

13η αγωνιστική

ΚΑΠ - ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ 65-57
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ - ΑΕΝΚ 60-62
ΑΕΚ - ΤΡΙΠΛΗ 64-58 στην παράταση
ΝΤΕΡΗ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 50-58
BAC-ΔΟΥΚΑΣ 51-66
ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ - ΠΑΟ 46-70


Βαθμολογία

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 25 (12-1)
ΑΕΚ 25 (12-1)
ΔΟΥΚΑΣ 24 (11-2)
ΠΑΟ 24 (11-2)
ΤΡΙΠΛΗ 21 (8-5)
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ 19 (6-7)
ΑΕΝΚ 18 (5-8)
ΝΤΕΡΗ 17 (4-9)
BAC 17 (4-9)
ΚΑΠ 17 (4-9)
ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 14 (1-12)
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ 13 (0-13)
storm2
Μία μικρή διόρθωση Πανελλήνιος - ΑΕΝΚ: 40-42
Doctor Snitch
Απέκτησε και επίσημα "δημοσιογραφική" φωνή το γραφείο εκπροσώπησης αθλητών καλαθοσφαίρισης "del.ta sports manager" μέσω της θυγατρικής "24 seconds basketball managment", με την δημιουργία του νέου αθλητικού-μπασκετικού site "baketdream.gr", έτσι ώστε να διευρυνθεί το πελατολόγιο των προβάτων.-γονέων-αθλητών.
Αλήθεια πόσο πάει η ταρίφα;
Falcon
QUOTE (storm2 @ Dec 12 2017, 10:13 ) *
Προβλέψεις για την 13η αγωνιστική από το www.basketdream.gr

http://www.basketdream.gr/νέα/item/1148...-εσκα.html


Καλησπέρα, ωραίο ρεπορτάζ!

Σχετικά με πορεία παικτών και περα απο τις υποκειμενικές απόψεις βασει εικόνας υπάρχουν κάπου/κάποιες στατιστικές? Ποιοί ξεχωρίζουν? Ποιοί είναι οι πρώτοι σκόρερ της κατηγορίας?
storm2
QUOTE (Falcon @ Dec 13 2017, 13:16 ) *
Καλησπέρα, ωραίο ρεπορτάζ!

Σχετικά με πορεία παικτών και περα απο τις υποκειμενικές απόψεις βασει εικόνας υπάρχουν κάπου/κάποιες στατιστικές? Ποιοί ξεχωρίζουν? Ποιοί είναι οι πρώτοι σκόρερ της κατηγορίας?


Καλή ιδέα, αλλά στατιστικά από την ΕΣΚΑ για Παιδικό δεν υπάρχουν. Ούτε τα φύλλα(σκόρερς/δεκάλεπτα) ανεβαίνουν κάπου, όπως σε Α ΕΣΚΑ Ανδρών/Γυναικών, οπότε δεν είναι και εύκολο να τα επεξεργασθεί και να τα δημιουργήσει κάποιος. Νομίζω δεν είναι διαθέσιμα ούτε στις άλλες Ενώσεις...
Flinafim
Ηρωική προσπάθεια της ΑΕΚ χθες...Δεν θα το έγραφα αλλά πιστεύω ότι ο ηρωισμός και η αυταπάρνηση απέχουν ελάχιστα από τη βλακεία και την αυτοκαταστροφή...αθλητής με εμφανές πρόβλημα έπαιξε 43!!!!!!!λεπτά σέρνοντας το πόδι του κυριολεκτικά,έβαλε 30 πόντους με 4 τρίποντα και στο τέλος έκλαιγε από τον πόνο!!!!!Μπραβο του για την απόλυτη υπέρβαση , το ταλέντο και το ρομαντιςμο αλλά αναρωτιέμαι....και όλα αυτά τα λέω πολύ ταπεινά...
Υ.Γ ο ένας διαιτητής....κλαυσίγελος.Ειχα καιρό να το δω αυτο...γίνε φαροφύλακας αγόρι μου...
Falcon
QUOTE (Flinafim @ Dec 13 2017, 22:39 ) *
Ηρωική προσπάθεια της ΑΕΚ χθες...Δεν θα το έγραφα αλλά πιστεύω ότι ο ηρωισμός και η αυταπάρνηση απέχουν ελάχιστα από τη βλακεία και την αυτοκαταστροφή...αθλητής με εμφανές πρόβλημα έπαιξε 43!!!!!!!λεπτά σέρνοντας το πόδι του κυριολεκτικά,έβαλε 30 πόντους με 4 τρίποντα και στο τέλος έκλαιγε από τον πόνο!!!!!Μπραβο του για την απόλυτη υπέρβαση , το ταλέντο και το ρομαντιςμο αλλά αναρωτιέμαι....και όλα αυτά τα λέω πολύ ταπεινά...
Υ.Γ ο ένας διαιτητής....κλαυσίγελος.Ειχα καιρό να το δω αυτο...γίνε φαροφύλακας αγόρι μου...


35’ ζώνη από την ΑΕΚ προχθές σε έναν αγώνα «αντιμπάσκετ».

Αποδεκτό και ο σκοπός αγιάζει τα μέσα αλλά δεν συμφωνώ οτι κάτι τέτοιο είναι ηρωική προσπάθεια ομάδας!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.