Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΙΔΩΝ 2017-18 ΕΣΚΑ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Υποδομές
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
jhantzop
QUOTE(Pistolpit @ Mar 12 2018, 21:03 ) *
Επειδή τελειώνει το πρωτάθλημα των παίδων και δεν είδα να γίνεται λόγος καθόλου για κάποια τραγικά πραγματάκια που συμβαίνουν θα αναφερθώ λοιπόν εγώ . Γνωρίζετε ότι στην ομάδα των εκπαιδευτηρίων κάποιος παίχτης που έγινε χαλίφης στη θέση του χαλίφη βγάζει την αρχική πεντάδα που θα πατήσει παρκέ με τη συμφωνη γνώμη του μαριονέτα προπονητή ; Ε λοιπόν μάθετε το ...Αυτα...Έχω κι άλλα όμως θα περιμένω μήπως ανοίξουν κι αλλά στόματα ....

Και γιατί πρέπει να σε πιστέψουμε; πόσο ακριβής είσαι; ποιος το λέει; έχεις και κάτι ακόμα να μας πει; διότι μπορεί να σκεφτούμε πως εκ του πονηρού λες ψέματα.
Gkos
Ξεκινούν οι τελικοί!


Ο πρώτος τελικός Παίδων ανάμεσα σε Περιστέρι και Παναθηναϊκό θα διεξαχθεί στο κλειστό Ανδρέας Παπανδρέου την Πέμπτη 15/3 και ώρα 20.00. Ιδια μέρα αγωνίζονται και Δούκας-ΑΕΚ για την 3η-4η θέση.


Play-off Β φάση

ΠΑΟ-Δούκας 78-59 (3-2)

Δεκάλεπτα: 23-16, 36-30, 62-43, 78-59.

ΠΑΟ (Σιούτης, Ραχωβίτσας) Κοντούδης 16 (2), Πατρινός 1, Κορωπιώτης 5 (1), Κάβουρας, Γιαννούλτσης 6, Κυραλέος, Γιώτης 28 (5), Καράμπελας, Πολάτογλου, Βαρδάτσικας, Καλανιώτης 22, Πάλλης.

ΔΟΥΚΑΣ (Δημητρίου, Αγγέλου) Κωστόπουλος Χ. 5 (1), Τσαγκάρης, Κωστόπουλος Β., Χαλιμούρδας 1, Κωστόπουλος Α. 15 (3), Φεράκης 14, Μαστόρος, Καλτσούνης, Γιαννόπουλος 5 (1), Παπαθανασίου 19 (1), Μπίνος, Βλάχος.



ΓΣΠ-ΑΕΚ (3-1)

Δεκάλεπτα: 11-16, 24-31, 34-50, 54-63.

ΑΕΚ (Τσεπέλης, Βαρσάμης): Πασχαλίδης 15, Νικολαΐδης, Σκουλούδης, Πανουργιάς, Πράπας 17, Κακουριώτης, Παπαβασιλείου 4, Κόκκορης 10 (2), Ματσούκης 8, Κοράκης, Τολα.

ΓΣΠ (Γκούρας, Τζιάλλας): Δαέλης 1, Παπανδρέου 2, Μανιάς 5 (1), Βησσαρίου 20 (2), Ζέτος 9, Μαυροκουκουλάκης, Θεοδωρόπουλος, Παρδακίδης, Καραμανλής 15 (1), Ανδρουτσόπουλος, Καλογερόπουλος, Καραμαλέγκος 11.

 http://eska.gr/?p=41339
storm2
Σχετικά με το ζευγάρι Περιστέρι-ΠΑΟ, κομβικός είναι ο πρώτος αγώνας που θα γίνει στο Α.Παπανδρέου.
Ο νικητής που θα προηγείται με 1-2 ή 2-1 αν προτιμάτε rolleyes.gif θα έχει ανεβασμένη ψυχολογία οπότε είναι δύσκολο να κάνει 2 συνεχόμενες ήττες και να χάσει το Πρωτάθλημα. Προβλέπω να γίνονται 3 αγώνες.

Μακάρι να υπάρχει Live κάλυψη, σύμφωνα με το youtube το βίντεο ΑΕΚ-Περιστέρι ξέπέρασε τα 3000 views !
Gkos
Γιατι είμαι σίγουρος πως θα έχει ; 😂
Pistolpit
QUOTE(jhantzop @ Mar 13 2018, 11:11 ) *
Και γιατί πρέπει να σε πιστέψουμε; πόσο ακριβής είσαι; ποιος το λέει; έχεις και κάτι ακόμα να μας πει; διότι μπορεί να σκεφτούμε πως εκ του πονηρού λες ψέματα.

Αρκεί να κάτσεις πίσω από τον πάγκο του ΔΟΥΚΑ αφού πηγαίνεις στα παιχνίδια για να το δεις με τα ίδια σου τα μάτια (δεν συνέβαινε σε όλα τα ματς η αλήθεια είναι )Δεν πειράζει όμως τελείωσε το πρωτάθλημα και ευελπιστούμε σε καλύτερες μετες
jhantzop
QUOTE(Pistolpit @ Mar 13 2018, 13:40 ) *
Αρκεί να κάτσεις πίσω από τον πάγκο του ΔΟΥΚΑ αφού πηγαίνεις στα παιχνίδια για να το δεις με τα ίδια σου τα μάτια (δεν συνέβαινε σε όλα τα ματς η αλήθεια είναι )Δεν πειράζει όμως τελείωσε το πρωτάθλημα και ευελπιστούμε σε καλύτερες μετες

Δύο παιχνίδια έχω δει μόνο και δεν κατάλαβα κάτι τέτοιο. Επειδή βλέπω πως με γνωρίζεις, εσύ ποιανού αθλητή είσαι γονέας; για να μιλάμε την ίδια γλώσσα... διακρίνω θυμό στα λόγια σου.
Gkos
QUOTE (jhantzop @ Mar 13 2018, 15:56 ) *
Επειδή βλέπω πως με γνωρίζεις, εσύ ποιανού αθλητή είσαι γονέας; για να μιλάμε την ίδια γλώσσα...



Πειράζει που εισαι μεγάλη φίρμα ;
Δεν πειράζει wink.gif
jhantzop
QUOTE(Gkos @ Mar 13 2018, 16:56 ) *
Πειράζει που εισαι μεγάλη φίρμα ;
Δεν πειράζει wink.gif

Ας γίνει και ο γονιός φίρμα ;-)
jimbarca
QUOTE (Pistolpit @ Mar 13 2018, 13:40 ) *
Αρκεί να κάτσεις πίσω από τον πάγκο του ΔΟΥΚΑ αφού πηγαίνεις στα παιχνίδια για να το δεις με τα ίδια σου τα μάτια (δεν συνέβαινε σε όλα τα ματς η αλήθεια είναι )Δεν πειράζει όμως τελείωσε το πρωτάθλημα και ευελπιστούμε σε καλύτερες μετες


Επειδη εγω ΚΑΘΟΜΑΙ πισω απο τον παγκο του Δουκα και επειδη γνωριζω πολυ περισσοτερα απο οσα φανταζεσαι για την ομαδα, μηπως μπορεις να μιλας ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ και χωρις αοριστολογιες;;;
Κρυβεστε πισω απο την ανωνυμια και την ανεση του πληκτρολογιου και πετατε λασπη σε ανθρωπους που εχουν ΤΙΜΗΣΕΙ το μπασκετ και αν μη τι αλλο δεν ειναι χθεσινοι...
Να εχεις τη ΜΑΓΚΙΑ να απαντησεις ΕΠΩΝΥΜΑ...
dream04
QUOTE (jimbarca @ Mar 13 2018, 18:30 ) *
Επειδη εγω ΚΑΘΟΜΑΙ πισω απο τον παγκο του Δουκα και επειδη γνωριζω πολυ περισσοτερα απο οσα φανταζεσαι για την ομαδα, μηπως μπορεις να μιλας ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ και χωρις αοριστολογιες;;;
Κρυβεστε πισω απο την ανωνυμια και την ανεση του πληκτρολογιου και πετατε λασπη σε ανθρωπους που εχουν ΤΙΜΗΣΕΙ το μπασκετ και αν μη τι αλλο δεν ειναι χθεσινοι...
Να εχεις τη ΜΑΓΚΙΑ να απαντησεις ΕΠΩΝΥΜΑ...

Θα μας έλεγε και αλλά , όμως έβαλε το πιστόλι της ανωνυμίας στη τσέπη!!!
Ελλάς το μεγαλείο σου!!!
Είπε οτι κόπηκε υποτροφία αθλητή που ειναι στη Γ Λυκείου.
Μάλλον μας τ ρολάρει!!!
Pistolpit
QUOTE(jimbarca @ Mar 13 2018, 20:30 ) *
Επειδη εγω ΚΑΘΟΜΑΙ πισω απο τον παγκο του Δουκα και επειδη γνωριζω πολυ περισσοτερα απο οσα φανταζεσαι για την ομαδα, μηπως μπορεις να μιλας ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ και χωρις αοριστολογιες;;;
Κρυβεστε πισω απο την ανωνυμια και την ανεση του πληκτρολογιου και πετατε λασπη σε ανθρωπους που εχουν ΤΙΜΗΣΕΙ το μπασκετ και αν μη τι αλλο δεν ειναι χθεσινοι...
Να εχεις τη ΜΑΓΚΙΑ να απαντησεις ΕΠΩΝΥΜΑ...

δηλαδη εδω μεσα ολοι μιλατε επωνυμα και μονο εγω μιλαω ανωνυμα ....εγω ειπα αυτα που γνωριζω απο πρωτο χερι οποιος θελει τα ακουει οποιος θελει δεν τα ακουει ,ψεματα ομως δεν εχω πει ποτε στη ζωη μου ουτε προκειτε να πω....Οταν ειπα οτι εβαλα το πιστολι στη θηκη δεν ειπα οτι δεν θα διαβαζω το τι γραφετε και στο forum,,,οταν μιλατε για εμενα με ανακριβειες θα απαντω ειναι δικαιωμα μου οπως ολων σασ εδω μεσα
jhantzop
QUOTE(Pistolpit @ Mar 14 2018, 12:59 ) *
δηλαδη εδω μεσα ολοι μιλατε επωνυμα και μονο εγω μιλαω ανωνυμα ....εγω ειπα αυτα που γνωριζω απο πρωτο χερι οποιος θελει τα ακουει οποιος θελει δεν τα ακουει ,ψεματα ομως δεν εχω πει ποτε στη ζωη μου ουτε προκειτε να πω....Οταν ειπα οτι εβαλα το πιστολι στη θηκη δεν ειπα οτι δεν θα διαβαζω το τι γραφετε και στο forum,,,οταν μιλατε για εμενα με ανακριβειες θα απαντω ειναι δικαιωμα μου οπως ολων σασ εδω μεσα

Μόνο σε εμένα δεν απαντάς... φαντάζομαι επειδή είσαι όντως γονέας παιδιού στον Δούκα και επειδή δεν είναι ανακρίβεια, δεν αντιδράς. Να σημειώσω πως η αλήθεια για τον καθένα είναι αυτή που καταλαβαίνει, ππότε μπορεί να υπάρχουν περισσότερες της μίας. Με τη συζήτηση μπορεί να καταλήξουμε σε μία. Χωρίς συζήτηση, όλα είναι σωστά!
Wilson
Ο καθένας έχει το δικαίωμα να λέει την άποψη του και να μεταφέρει γεγονότα. Ο καθένας μπορεί να απορρίψει ή να αποδεχθεί αυτά που γράφονται. Εκτός εάν θίγεται προσωπικά ή για συμφέρον τρίτου. Πάντως είναι αρκετοί αυτοί που με τον έναν ή τον άλλο τρόπο έχουν ευνοήσει δικούς τους εις βάρος άλλων!! Όλοι μας βρισκόμαστε στα ίδια σημεία και βλέπουμε και ακούμε. Δε χρειάζονται ούτε ηρωισμοί αλλά ούτε και τσιφλίκια!!!
Pistolpit
QUOTE(jhantzop @ Mar 14 2018, 14:26 ) *
Μόνο σε εμένα δεν απαντάς... φαντάζομαι επειδή είσαι όντως γονέας παιδιού στον Δούκα και επειδή δεν είναι ανακρίβεια, δεν αντιδράς. Να σημειώσω πως η αλήθεια για τον καθένα είναι αυτή που καταλαβαίνει, ππότε μπορεί να υπάρχουν περισσότερες της μίας. Με τη συζήτηση μπορεί να καταλήξουμε σε μία. Χωρίς συζήτηση, όλα είναι σωστά!

Αγαπητέ φίλε μου ούτε σε ξέρω αλλά ούτε και θέλω να σε μάθω .ουτε έχω κάποιο θυμό (πως μπορώ άλλωστε αφού δε σε γνωρίζω)οταν έγραψα «εσυ που πας στο γήπεδο»εννοούσα πως εφόσον γράφεις αναλύσεις στο forum για τα παιχνίδια πηγαίνεις άρα μπορεισ να το δεις και μόνος σου(να πέσει στην αντίληψης σου δηλ)και πράγματι με επιβαιβεωσες αφού κάθεσαι και πίσω από το πάγκο(εγραψεσ όμως ότι πηγές 2φορες και όντως μπορεί να μην είδες τπτ)Τωρα αν έχω εγώ παιδί αθλητή στο ΔΟΥΚΑ αυτό είναι δίκη μου δουλειά και δεν αφορά κανένα (γιατί κανεις δεν ξέρει για κανένα εδώ μέσα ,όλοι ανώνυμοι είμαστε)όμως αν έχεις εσυ (δεν το ξέρω )ρώτησε το και θα σου επιβεβαιώσει αυτα που είπα σχετικά με την αρχική πεντάδα(το ζουνε οποτέ το γνωρίζουν από πρώτο χέρι) .Αντι να σας ενοχλεί που ένας προπονητής δέχεται τέτοια συμπεριφορα(μπορεί να τον συναντήσουν τα παιδιά σας στην πορεία τους αν δεν τον έχουν ήδη)και να το συζητήσουμε για ποιο λόγο να γίνονται αυτά τα πράγματα ασχολείστε με αλλά κι αλλά ...τι να πω ...:
Flinafim
QUOTE (Pistolpit @ Mar 14 2018, 15:52 ) *
Αγαπητέ φίλε μου ούτε σε ξέρω αλλά ούτε και θέλω να σε μάθω .ουτε έχω κάποιο θυμό (πως μπορώ άλλωστε αφού δε σε γνωρίζω)οταν έγραψα «εσυ που πας στο γήπεδο»εννοούσα πως εφόσον γράφεις αναλύσεις στο forum για τα παιχνίδια πηγαίνεις άρα μπορεισ να το δεις και μόνος σου(να πέσει στην αντίληψης σου δηλ)και πράγματι με επιβαιβεωσες αφού κάθεσαι και πίσω από το πάγκο(εγραψεσ όμως ότι πηγές 2φορες και όντως μπορεί να μην είδες τπτ)Τωρα αν έχω εγώ παιδί αθλητή στο ΔΟΥΚΑ αυτό είναι δίκη μου δουλειά και δεν αφορά κανένα (γιατί κανεις δεν ξέρει για κανένα εδώ μέσα ,όλοι ανώνυμοι είμαστε)όμως αν έχεις εσυ (δεν το ξέρω )ρώτησε το και θα σου επιβεβαιώσει αυτα που είπα σχετικά με την αρχική πεντάδα(το ζουνε οποτέ το γνωρίζουν από πρώτο χέρι) .Αντι να σας ενοχλεί που ένας προπονητής δέχεται τέτοια συμπεριφορα(μπορεί να τον συναντήσουν τα παιδιά σας στην πορεία τους αν δεν τον έχουν ήδη)και να το συζητήσουμε για ποιο λόγο να γίνονται αυτά τα πράγματα ασχολείστε με αλλά κι αλλά ...τι να πω ...:

Αυτα για τις υποτροφιες δεν τα γνωριζω οφειλω να ομολογησω...αλλα αυτα περι πενταδας τα επιβεβαιωνω μεχρι κεραιας!!!!Ομως ηταν κομματι της συμφωνιας απο την αρχη!!!!μεσα στους ορους παραμονης...ελπιζω να γινομαι κατανοητος...
jhantzop
QUOTE(Pistolpit @ Mar 14 2018, 15:52 ) *
...όλοι ανώνυμοι είμαστε...

(Δυστυχώς) όχι
tiramolas111
QUOTE (Flinafim @ Mar 14 2018, 16:30 ) *
Αυτα για τις υποτροφιες δεν τα γνωριζω οφειλω να ομολογησω...αλλα αυτα περι πενταδας τα επιβεβαιωνω μεχρι κεραιας!!!!Ομως ηταν κομματι της συμφωνιας απο την αρχη!!!!μεσα στους ορους παραμονης...ελπιζω να γινομαι κατανοητος...


......ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΚΙΟΛΑΣ......ΑΛΛΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΥΤΑ.......ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ....ΕΞΩΦΡΕΝΙΚΑ.....ΑΝ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ
ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ΠΩΣ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΟΛΟΙ ΡΟΜΠΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΠΙΤΣΙΡΙΚΑ ΑΘΛΗΤΗ.....ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ......ΠΑΙΚΤΕΣ.....ΠΡΟΠΟΝΗΤΕ
Σ...ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ.....ΤΙ ΝΑ ΠΩ.....
ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ ΜΕ ΑΝΟΙΧΤΟ ΣΤΟΜΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΤΑΙ......
m-papous
QUOTE (tiramolas111 @ Mar 14 2018, 17:02 ) *
ΓΡΑΦΕΤΑΙ......

Για να ελαφρύνουμε και λίγο το κλίμα και μιας και δεν πέφτουμε και από τα σύνεφα.

Με μικρά παρακαλώ είναι πιο ευανάγνωστα και το γράφετε με Ε (από την ομάδα του Λιακόπουλου) smiley.gif smiley.gif smiley.gif
tiramolas111
QUOTE (m-papous @ Mar 14 2018, 17:10 ) *
Για να ελαφρύνουμε και λίγο το κλίμα και μιας και δεν πέφτουμε και από τα σύνεφα.

Με μικρά παρακαλώ είναι πιο ευανάγνωστα και το γράφετε με Ε (από την ομάδα του Λιακόπουλου) smiley.gif smiley.gif smiley.gif



Aπίθανε παππου οτι πεις εσυ.......απλα δεν το περιμενα να πω την αληθεια......να συμβαινουν αυτα....(παιδικό ειναι αλλωστε)
αλλα για να λες εσυ ετσι τοτε το πιστευω ακραδαντα...
και οπως αναφερεις ασ πουμε κατι αλλο γιατι θα ακουστουν και αλλα χαχαχαχ
SteliosK94
QUOTE (tiramolas111 @ Mar 14 2018, 17:02 ) *
......ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΚΙΟΛΑΣ......ΑΛΛΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΥΤΑ.......ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ....ΕΞΩΦΡΕΝΙΚΑ.....ΑΝ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ
ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ΠΩΣ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΟΛΟΙ ΡΟΜΠΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΠΙΤΣΙΡΙΚΑ ΑΘΛΗΤΗ.....ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ......ΠΑΙΚΤΕΣ.....ΠΡΟΠΟΝΗΤΕ
Σ...ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ.....ΤΙ ΝΑ ΠΩ.....
ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ ΜΕ ΑΝΟΙΧΤΟ ΣΤΟΜΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΤΑΙ......

Από το καλοκαίρι φάνηκε πως θα δουλέψει το σύστημα...
Το εξωφρενικό της υπόθεσης δεν είναι αυτό, αλλά πως οι γονείς "σπρώχνουν" τα παιδιά τους μέσα σε αυτό το σύστημα, αντί να ενδιαφέρονται μόνο για το πως θα μάθουν μπάσκετ...
storm2
Για να μεταφερθουμε και στους αγωνες δανειζομαι τον ρεαλιστικο τιτλο του attikabasket :

“Έφτασε η ώρα του 1ου τελικού και ο αγώνας για την τιμητική 3η θέση”

Οποια και αν ειναι η τελικη καταταξη, τα παιδια ας χαρουν τους αγωνες και εμεις μεσω των σχολιων μας που ανεβαζουμε, ας δουμε το ποτηρι μισογεματο και οχι μισοαδειο. Ολοι θελουμε να κερδιζει η ομαδα μας αλλα αυτο δεν ειναι παντα εφικτο.
fairbasket
QUOTE (tiramolas111 @ Mar 14 2018, 17:02 ) *
......ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΚΙΟΛΑΣ......ΑΛΛΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΥΤΑ.......ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ....ΕΞΩΦΡΕΝΙΚΑ.....ΑΝ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ
ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ΠΩΣ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΟΛΟΙ ΡΟΜΠΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΠΙΤΣΙΡΙΚΑ ΑΘΛΗΤΗ.....ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ......ΠΑΙΚΤΕΣ.....ΠΡΟΠΟΝΗΤΕ
Σ...ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ.....ΤΙ ΝΑ ΠΩ.....ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ ΜΕ ΑΝΟΙΧΤΟ ΣΤΟΜΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΤE......

...Αν τα παιδιά κυβερνούσαν....τίτλος τραγουδιού για κάποιους από μας που το ακούγαμε 30-40 χρόνια πριν....Αναρρωτιέμαι αν τελικά ο πιτσιρικάς-αθλητής-προπονητής είναι καινοτομία ή αναγκαιότητα!!!!!!Θα έλεγα το δεύτερο με όλους τους ανεκδίηγητους προπονητές που έχω δει τόσα χρόνια. Προχθές σε κάποιο αγώνα ο προπονηταράς έκανε εκκλήσεις στο εξαποδώ μέσω των παικτών του(τους έστελνε εκεί).....άλλος δεν έβλεπε που όλη η αντίπαλη ομάδα μάρκαρε το αστέρι της ομάδος.... άλλος προπονητής χρειάστηκε εξορκισμό γιατί χτυπιόταν σαν το χταπόδι μόνος του...άλλος δεν καταλάβαινε ότι έχει σύνολο 12 παίκτες και πρέπει να γίνεται και rotation...αλλος ...άλλος...άλλος....Ναι φίλε, παιδιά με πείρα από την ηλικία του νηπιαγωγείου αντιλαμβάνονται περισσότερα από τους προπονηταράδες.......Να ακούσεις τους χαρακτηρισμούς τους (μεταξύ τους πάντα, χωρίς ενήλικες)για τους προπονηταράδες μετά από τους αγώνες και θα διαπιστώσεις ότι επικρατεί μια λέξη, που έχει να κάνει με μπαταρία κινητού τηλεφώνου. Και να το ξεκαθαρίσω, η δικιά μας γενιά πιο αλάνια, αλλά ετούτοι οι πιτσιρικάδες έχουν γράψει εκατοντάδες αγώνες, και φυσικά έχουν τρομερή πείρα!!!!!!Οι μεγάλοι το χαλάν το πράμα!!!!! blove.gif
Gkos
Τζάμπολ αύριο στον μεγάλο τελικό !
Θα συμφωνήσω και γω με storm2 πως όποιος νικήσει στο Περιστέρι θα πάρει πάρει την κούπα.
Στο 3-1 βλέπω και γω να τελειώνει την Δευτέρα(να πάμε να δούμε και λίγο ΕΣΚΑΝΑ βρε παιδιά ) !

Καλή επιτυχια σε όλα τα παιδάκια ,να γινει ένα ωραίο ματς και να κερδίσει ο καλύτερος !


m-papous
QUOTE (fairbasket @ Mar 14 2018, 22:31 ) *
Και να το ξεκαθαρίσω, η δικιά μας γενιά πιο αλάνια, αλλά ετούτοι οι πιτσιρικάδες έχουν γράψει εκατοντάδες αγώνες, και φυσικά έχουν τρομερή πείρα!!!!!!Οι μεγάλοι το χαλάν το πράμα!!!!! blove.gif

77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif

Και τώρα πριν πάω για ύπνο ζητώ ταπεινά μια μεγάλη συγνώμη από όλους αλλά το κρατούσα όλη μέρα και δεν μπορώ άλλο.

Είναι αλήθεια πως στον τελευταίο αγώνα του Δούκα στον πάγκο ήταν και ο Αγγέλου;
Γιατί την τελευταία φορά που ο Αγγέλου έκατσε τυχαία δίπλα σε άλλον αποχαιρέτησε.

Καλό βράδυ.
polykos
QUOTE(Gkos @ Mar 14 2018, 22:46 ) *
(να πάμε να δούμε και λίγο ΕΣΚΑΝΑ βρε παιδιά ) !

Σορρυ για το οφ τοπικ, αλλά μην ανησυχείς. Τα μυαλά εδώ στα νότια σκαρφίστηκαν νέο καλεντάρι.
Τα παιχνίδια θα παίζονται τις Κυριακές το βράδυ, με τις απαραίτητες διακοπές του πάσχα θα φτάσουμε τέλη Μάη για τελικό.
Γατάκια στην εσκα, που να καταλάβετε το μεγαλείο...ο πρωταθλητής εσκανα θα πάει στο πανελλήνιο ετοιμοπόλεμος!!!!!!!!!
Κυριακή σημαίνει επίσης νυσταγμένοι-κουρασμένοι διαιτητές μπαιλντισμένοι απο μπινελίκι του ΣΚ, το ίδιο οι όποιοι θεατές.
jimbarca
Αν πιστευετε οτι ενας ανθρωπος 50+ χρονων, με χιλιομετρα εμπειριας στην πλατη του και αποδεδειγμενο ΗΘΟΣ στο χωρο (κατι που βλεπω οτι δεν εχετε καποιοι εδω μεσα) θα δεχοταν τετοια πραγματα, τοτε ειστε τουλαχιστον αφελεις.
Οι γονεις παιχτων οπως ο κυριος πιστολ, που πιστευουν οτι το παιδι τους πρεπει να παιζει 40 λεπτα επειδη ειναι ενα κραμα Τζορνταν-Ματζικ-Λεμπρον, βγαζουν παντα χολη με τερατολογιες οταν το παιδι δεν παιζει. Δεν ειναι η πρωτη φορα και δυστυχως η εξαιρεση ειναι το αναποδο. Αλλα ειναι τουλαχιστον ΑΝΗΘΙΚΟ να προσβαλλετε και να σπιλωνετε ανθρωπους με τετοιο τροπο και μαλιστα ΑΝΩΝΥΜΑ ΚΑΤ'ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ, οποτε η επομενη επιλογη ειναι η νομιμη οδος για οποιον δεν ανακαλεσει η δεν φερει αποδειξεις για τις συκοφαντιες που γραφει.
Σας το ειπα εξ'αρχης: ξερω πολυ περισσοτερα απο οσα φανταζεστε για τη συγκεκριμενη ομαδα.
Αυτα.
Gkos
Κανείς δεν ήταν Περιστέρι ;;;; 😂

Ο Παναθηναικός επικράτησε με 65-61 του ΓΣΠ(πολύ πιο εύκολα απότι φαίνεται στο τελικό σκορ) και έχει ματς μπολ την Δευτέρα στον Τάφο.
Συγκλονιστική προσπάθεια από τους Μπικα και Ορφανόγια την ανατροπή μα δεν είχαν υποστήριξη από την υπόλοιπη ομάδα.
Επειδη έχει καταντήσει κωμωδία με τις διαιτησίες του παιδικου στο Ανδρέας Παπανδρέου,αναρωτιέμαι γιατί δεν βάζουν τον Πολέμη να σφυρίζει (παρέα με την Δελή ξερω γω) ;;;
Και οι ρεφ δεν θα ξεφτυλίζονται έτσι,και λεφτά θα γλυτώνουν(από την αμοιβή των διαιτητών εννοω προφανώς,ετσι;; )
Ιδέες ρίχνω.

Κατά τα άλλα ,η είδηση της ημέρας δεν είναι η νίκη του Παναθηναικού(που μεταξύ μας δεν έπιασε και καμια αποδοσάρα) αλλα η απουσία του Γκούρα που δεν ανήκει πλέον στο δυναμικό του ΓΣΠ.
Οι πληροφορίες ειναι συγκεχυμένες αν ήταν δική του απόφαση ή όχι,πάντως να αλλάζει προπονητής 2 μέρες πριν τους τελικούς δεν ξανάγινε.

Υ.γ. Αρκετούτσικος κόσμος .
Θα μπορούσε παραπάνω πάντως.
Προφανώς και δεν περίμενα να γεμίσει καθότι μιλάμε για ένα τεραστιο γήπεδο ,μα περιμενα κάτι παραπάνω.
Μετα από τόσο καιρό πήγε τελικό το Περιστέρι. . .



http://www.gsperisteri.gr/2018/03/15/%CE%B...4%CE%BF-%CF%84/

*Την Τρίτη θέση πήρε ο Δούκας.

Καλημέρες.
polykos
QUOTE(Gkos @ Mar 15 2018, 23:59 ) *
Συγκλονιστική προσπάθεια από τους Μπικα και Ορφανόγια την ανατροπή μα δεν είχαν υποστήριξη από την υπόλοιπη ομάδα.


Στην αρχή νόμισα οτι ήρθαν ΝΕΟΙ αθλητές μέσω ΑΣΑΕΔ!!!!

QUOTE(Gkos @ Mar 15 2018, 23:59 ) *
Κατά τα άλλα ,η είδηση της ημέρας δεν είναι η νίκη του Παναθηναικού(που μεταξύ μας δεν έπιασε και καμια αποδοσάρα) αλλα η απουσία του Γκούρα που δεν ανήκει πλέον στο δυναμικό του ΓΣΠ.
Οι πληροφορίες ειναι συγκεχυμένες αν ήταν δική του απόφαση ή όχι,πάντως να αλλάζει προπονητής 2 μέρες πριν τους τελικούς δεν ξανάγινε.

Δηλαδή άκουσες διαφορετικές εκδοχές απο Περιστεριώτες ή απο μπασκετικούς γενικά???

ΥΓ έχω αρκετή "χολή" αλλά την κρατάω για μένα χαχαχαχαχχαχα
fairbasket
Ρε παιδιά τι έγινε στο Περιστέρι. Ο Γκούρας δημιούργησε τέτοιο πάταγο που ακούστηκε στο Δαϊς. Στο θέμα μου τώρα. Η ΑΕΚ πέτυχε τελικά το στόχο της τετράδας. Για τον Δούκα που δεν χώνεψα τα τελευταία χρόνια μερικές παρατηρήσεις: 1.SYGHARITIRIA για την υπέρβαση, δηλαδή την 3η θέση μετά το σοκ του καλοκαιριού.2. Η εικόνα της ομάδος σε σχέση με τον αγώνα εκτός με τους Αγίους Αναργύρους καμμιά σχέση. Βελτιωμένη η ομάδα στον μικρό τελικό σε σχέση με τότε κατά 100%.
Δεν μιλάμε για παικταράδες τεχνίτες , αλλά για βελτιωμένη κυκλοφορία μπάλλας, φυσική κατάσταση και δύναμη πολλή καλή, υποστήριξη στον ένα αστέρα της ομάδας πολύ μεγάλη. Το παιδί αυτό έχει πολλές αδυναμίες(δεν τις αναλύω) άλλα σήμερα έδειξε αρετές αρχηγικές, αφού ζύγιζε πολύ καλά κάποια μεγαθήρια της ΑΕΚ(σε σχέση με τον εαυτό του)και οδηγούσε ώριμα την ομάδα του.3. Ο Δούκας έδειξε τέτοια συνοχή,ομαδικότητα και αλληλουποστήριξη, που με ευκολία θα πω, ότι μάλλον δεν την είχε την τελευταία πενταετία.4. Ο προπονητής του Δούκα οφείλω να πω ότι δούλεψε και πέτυχε πραγματικά.5. Με τάραξε πραγματικά η αποφασιστικότητα στο βλέμμα των παιδιών. Και όπως είπα,αυτή η χρονιά ήταν πραγματικά καλή για το Δούκα!!!!και τίμια προπαντός!!!!
Υ.Γ. Ο Δούκας με εκτίμησή μου ήταν για να χάσει με 20 πόντους. Όμως όπως είπαμε....το σύμπαν συνωμοτεί(κατά Κοέλιο)ή ο Θεός δίνει πραγματικές ανταμοιβές.
m-papous
QUOTE (fairbasket @ Mar 16 2018, 00:47 ) *
3. Ο Δούκας έδειξε τέτοια συνοχή,ομαδικότητα και αλληλουποστήριξη, που με ευκολία θα πω, ότι μάλλον δεν την είχε την τελευταία πενταετία.4. Ο προπονητής του Δούκα οφείλω να πω ότι δούλεψε και πέτυχε πραγματικά.5. Με τάραξε πραγματικά η αποφασιστικότητα στο βλέμμα των παιδιών. Και όπως είπα,αυτή η χρονιά ήταν πραγματικά καλή για το Δούκα!!!!και τίμια προπαντός!!!!

Αν ένας παίκτης μπορεί να τα κάνει όλα αυτά όπως ειπώθηκε σε προηγούμενο post τότε μπράβο του παιδιού. Παίκτης -προπονητής σ'αυτή την ομάδα (με τα υπόλοιπα να μην το ξεχνάμε) και 3η θέση λένε πολλά.

Για το Δημητρίου 2η 3η θέση για φέτος κι αυτή πολύ σημαντικότερη (και με τον ψηλό στο μισό τουρνουά εκτός) από την προηγούμενη βέβαια δεν το λές και άσχημα. Και ίσως έχουν μεγαλύτερη σημασία από οι 3ες σ'αυτόν το Δούκα από τις πρώτες με την Τριπλή. Ακόμα και ο Καλαϊτζής βγήκε πρώτος.

Και να πετάξω και μία φαντασίωση (1000% όχι πληροφορία) αν το Δημητρίου δεν τον πείραζε να χάσει από τον Καλαϊτζή στους 2004 θα ήταν ΑΝΕΤΑ 2ος.
Gkos
http://www.basketdream.gr/νέα/item/1782...---video).html

Σε βίντεο η χτεσινή αναμέτρηση στα ΔΠ.
Gkos
QUOTE (fairbasket @ Mar 16 2018, 00:47 ) *
Στο θέμα μου τώρα. Η ΑΕΚ πέτυχε τελικά το στόχο της τετράδας.


Αγαπημένε fairbasket,συνεχίζεις να επιμένεις για κάτι που δεν ισχύει,και με αναγκάζεις να σε διορθώνω.
Ας αφήσουμε στην ακρη τι λέγανε το καλοκαίρι από ΑΕΚ (που λέγανε για πρωτάθλημα ξεκάθαρα) και ας αναρωτηθούμε:Όταν κάνεις 15 μεταγραφές και αρκετές είναι με παιδιά που είναι διεθνείς και σε κλιμάκια ,είναι δυνατόν ο στόχος να είναι να περάσεις Ολυμπιάδα και ΑΕΝΚ και να μπεις 4αδα;
Ξεκάθαρα αποτυχημένη σεζόν με τις ατυχίες που προέκυψαν φυσικά,αλλά μην κάνουμε το άσπρο μαύρο.

Αντιθετως ξεκάθαρα επιτυχημένη σεζόν για Δούκα,που δεν τον υπολογίζαμε για 3άδα το καλοκαίρι.
Και επαιξε και ωραίο μπάσκετ κάποιες στιγμές ,παρά τα "περίεργα" του.
Και μην ξεχνάμε ότι είχε και αυτός σημαντική ατυχία,και έβγαλε όλο το πρωτάθλημα χωρίς ψηλό.
Peace.

QUOTE (polykos @ Mar 16 2018, 00:17 ) *
Στην αρχή νόμισα οτι ήρθαν ΝΕΟΙ αθλητές μέσω ΑΣΑΕΔ!!!!




Είχα γράψει και πιο διακριτικά πριν λίγο καιρό,πως όλες οι ομάδες που πήγαν Περιστέρι για αγώνες παιδικού, έχουν παράπονα από την διαιτησία, αλλά το κακό παράγινε. . 

 
QUOTE (polykos @ Mar 16 2018, 00:17 ) *
Δηλαδή άκουσες διαφορετικές εκδοχές απο Περιστεριώτες ή απο μπασκετικούς γενικά???



Ειλικρινά δεν ξέρω τι έχει γίνει !
Έχω ρωτήσει πολύ κόσμο( Περιστεριώτες και μη)
και δεν ξέρει ΚΑΝΕΙΣ ποιος ήταν ο λόγος της (οικειοθελούς ή μη) απομάκρυνσης του.
fairbasket
QUOTE (Gkos @ Mar 16 2018, 18:04 ) *
Αγαπημένε fairbasket,συνεχίζεις να επιμένεις για κάτι που δεν ισχύει,και με αναγκάζεις να σε διορθώνω.
Ας αφήσουμε στην ακρη τι λέγανε το καλοκαίρι από ΑΕΚ (που λέγανε για πρωτάθλημα ξεκάθαρα) και ας αναρωτηθούμε:Όταν κάνεις 15 μεταγραφές και αρκετές είναι με παιδιά που είναι διεθνείς και σε κλιμάκια ,είναι δυνατόν ο στόχος να είναι να περάσεις Ολυμπιάδα και ΑΕΝΚ και να μπεις 4αδα;
Ξεκάθαρα αποτυχημένη σεζόν με τις ατυχίες που προέκυψαν φυσικά,αλλά μην κάνουμε το άσπρο μαύρο.

Αντιθετως ξεκάθαρα επιτυχημένη σεζόν για Δούκα,που δεν τον υπολογίζαμε για 3άδα το καλοκαίρι.
Και επαιξε και ωραίο μπάσκετ κάποιες στιγμές ,παρά τα "περίεργα" του.
Και μην ξεχνάμε ότι είχε και αυτός σημαντική ατυχία,και έβγαλε όλο το πρωτάθλημα χωρίς ψηλό.
Peace.





Είχα γράψει και πιο διακριτικά πριν λίγο καιρό,πως όλες οι ομάδες που πήγαν Περιστέρι για αγώνες παιδικού, έχουν παράπονα από την διαιτησία, αλλά το κακό παράγινε. . 

 


Ειλικρινά δεν ξέρω τι έχει γίνει !
Έχω ρωτήσει πολύ κόσμο( Περιστεριώτες και μη)
και δεν ξέρει ΚΑΝΕΙΣ ποιος ήταν ο λόγος της (οικειοθελούς ή μη) απομάκρυνσης του.

Όλα μαθαίνονται , θα μαθευτεί και του Γκούρα. Να σου εξηγήσω ότι για το Δούκα οιπαρατηρήσεις μου ήταν αγνές και θεωρώ αντικειμενικές. Να μου πεις (σου δίνω δεύτερη ευκαιρία) ως έξυπνος Αρβανίτης που είσαι, τι είδους σχολιασμό κάνω για το δικέφαλο, που δε φταίει σε τίποτα το έρημο το πουλί.Το peace δε χρειάζεται, εν ειρήνη είμαστε φίλε για να μην πω και εν αγάπη.
storm2
QUOTE (Gkos @ Mar 15 2018, 23:59 ) *
Ο Παναθηναικός επικράτησε με 65-61 του ΓΣΠ(πολύ πιο εύκολα απότι φαίνεται στο τελικό σκορ) και έχει ματς μπολ την Δευτέρα στον Τάφο..


Δίκαιη η άνετη νικη του ΠΑΟ μεσα στο Παπανδρέου αφου επαιξε καλυτερα και ηταν συνεχεια μπροστα στο σκορ. Η ξαφνική (αναμενόμενη για κάποιους αλλους) παραίτηση του Γκούρα επηρέασε σιγουρα την ψυχολογία αν οχι και την απόδοση του Περιστεριου που παει στον Τάφο με την πλάτη στον τοίχο παρολο που τερμάτισε πρωτο στην κανονική περίοδο.

Επιτυχια του Δουκα η θεση στην τετράδα δεδομένου των εξελίξεων του καλοκαιριού και της απουσίας σχεδον σε ολο το πρωτάθλημα του βασικού της σέντερ. Η ΑΕΚ που ειχε ψηλότερους στόχους, σιγουρα μπορούσε να κανει το κατι παραπανω, ομως οταν παίζεις χωρις τα 2 πρωτα βιολιά ειναι δυσκολο να χτυπήσεις τους αντιπάλους της τετράδας, παρολο που οι υπόλοιποι αθλητες της κατέβαλαν μεγαλη προσπαθεια.

Και ενα γενικο σχόλιο που συναντάμε σε αρκετούς αγωνες: Κάποιοι γραφικοί απο την εξέδρα θα πρεπει να σταματήσουν να διαμαρτύρονται συνεχως (δεν περιμενω να συμφωνησουν φυσικά). Ιδιαίτερα οταν το ιδιο τους το παιδι, ενοχλημένο τους κανει νοημα να σταματήσουν και εκείνοι συνεχίζουν, τότε..
fairbasket
QUOTE (storm2 @ Mar 17 2018, 01:17 ) *
Δίκαιη η άνετη νικη του ΠΑΟ μεσα στο Παπανδρέου αφου επαιξε καλυτερα και ηταν συνεχεια μπροστα στο σκορ. Η ξαφνική (αναμενόμενη για κάποιους αλλους) παραίτηση του Γκούρα επηρέασε σιγουρα την ψυχολογία αν οχι και την απόδοση του Περιστεριου που παει στον Τάφο με την πλάτη στον τοίχο παρολο που τερμάτισε πρωτο στην κανονική περίοδο.

Επιτυχια του Δουκα η θεση στην τετράδα δεδομένου των εξελίξεων του καλοκαιριού και της απουσίας σχεδον σε ολο το πρωτάθλημα του βασικού της σέντερ. Η ΑΕΚ που ειχε ψηλότερους στόχους, σιγουρα μπορούσε να κανει το κατι παραπανω, ομως οταν παίζεις χωρις τα 2 πρωτα βιολιά ειναι δυσκολο να χτυπήσεις τους αντιπάλους της τετράδας, παρολο που οι υπόλοιποι αθλητες της κατέβαλαν μεγαλη προσπαθεια.

Και ενα γενικο σχόλιο που συναντάμε σε αρκετούς αγωνες: Κάποιοι γραφικοί απο την εξέδρα θα πρεπει να σταματήσουν να διαμαρτύρονται συνεχως (δεν περιμενω να συμφωνησουν φυσικά). Ιδιαίτερα οταν το ιδιο τους το παιδι, ενοχλημένο τους κανει νοημα να σταματήσουν και εκείνοι συνεχίζουν, τότε..

Φίλε storm, η ΑΕΚ, είχε δυστυχώς πολλά βιολιά από πίσω, άλλο δεν είχε........... wacko.gif wacko.gif
Doctor Snitch
Πολλοί κάνανε τις Κασσάνδρες το καλοκαίρι και τα αποτελέσματα τους διάψευσαν κατηγορηματικά. Και για να μην παρεξηγηθώ δεν αναφέρομαι σε εκτιμήσεις και προβέψεις συνforumητών. Όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια. Λιγότερα λόγια λοιπόν, περισσότερη δουλειά και ας αφήσουν τα παιδιά να παίξουν και να χαρούν μπασκετάκι. Πρέπει κάποιοι να ντρέπονται που βαφτίζουν ακόμη και τώρα το ψάρι, κρέας...... smiley.gif
Gkos
Επειδή βλέπω δεν εγραψε κανείς για την αναμέτρηση στο ΔΑΙΣ,που ειχε συγκλονιστική εξέλιξη μάλιστα,ας γράψω τους πόντους.



Δούκας 81

ΑΕΚ 76

Διαιτητές: Στρέμπας, Αυγερινός

Δεκάλεπτα: 19-20, 34-44, 57-55, 81-76.

ΔΟΥΚΑΣ (Δημητρίου – Καπερώνης) Κωστόπουλος Χ. 5, Τσαγκάρης 1,

Κωστόπουλος Β, Χαλιμούρδας 3, Κωστόπουλος Α. 35(2), Φεράκης 5, Μαστόρος, Καλτσούνης, Γιαννόπουλος 13(3), Παπαθανασίου 12, Βλάχος 3, Πανταζής 4.

ΑΕΚ (Τσεπέλης, Βαρσάμης): Πασχαλίδης 2, Νικολαΐδης 5, Σκουλούδης, Παπαλέξης, Πανουργιάς, Πράπας 32(4), Κακουριώτης 14(2), Παπαβασιλείου 2, Κόκκορης 2, Ματσούκης 19(2), Κοράκης, Τόλα.

Πηγή :https://atticabasket.blogspot.gr/2018/03/1-2-3.html?m=1
fairbasket
QUOTE (Gkos @ Mar 17 2018, 14:03 ) *
Επειδή βλέπω δεν εγραψε κανείς για την αναμέτρηση στο ΔΑΙΣ,που ειχε συγκλονιστική εξέλιξη μάλιστα,ας γράψω τους πόντους.



Δούκας 81

ΑΕΚ 76

Διαιτητές: Στρέμπας, Αυγερινός

Δεκάλεπτα: 19-20, 34-44, 57-55, 81-76.

ΔΟΥΚΑΣ (Δημητρίου – Καπερώνης) Κωστόπουλος Χ. 5, Τσαγκάρης 1,

Κωστόπουλος Β, Χαλιμούρδας 3, Κωστόπουλος Α. 35(2), Φεράκης 5, Μαστόρος, Καλτσούνης, Γιαννόπουλος 13(3), Παπαθανασίου 12, Βλάχος 3, Πανταζής 4.

ΑΕΚ (Τσεπέλης, Βαρσάμης): Πασχαλίδης 2, Νικολαΐδης 5, Σκουλούδης, Παπαλέξης, Πανουργιάς, Πράπας 32(4), Κακουριώτης 14(2), Παπαβασιλείου 2, Κόκκορης 2, Ματσούκης 19(2), Κοράκης, Τόλα.

Πηγή :https://atticabasket.blogspot.gr/2018/03/1-2-3.html?m=1

Τι να γράψεις ρε φίλε, για τα χάλια( όχι των παιδιών αυτά ήθελαν να δώσουν θέαμα, άλλοι δεν ήθελαν). Θά' θελα να έβλεπες το βίντεο και να έγραφες καμμία ατάκα.....Δεν ξεχνάω ότι μου "χρωστάς"(αν θέλεις)τη δεύτερη προσπάθεια σου, την καλή.
Doctor Snitch
Οι πληροφορίες μου τις οποίες με επιφύλαξη αναπαράγω για το Παιδικό του Γ.Σ.Π, λένε ότι η "τριανδρία" του συλλόγου λίγο πριν τους τελικούς με τον ΠΑΟ, ανακοίνωσε στο απερχόμενο προπονητή ότι στους τελικούς θα μπορεί να μεν να κάθεται στον πάγκο, αλλά πρώτος προπονητής θα είναι ο προπονητής του Εφηβικού. Και αυτός φυσικά αποχώρησε από τον σύλλογο, για αυτό και αλλαγή στον πάγκο στον πρόσφατο τελικό. Κρίμα για την προσπάθεια ενός αξιόλογου προπονητή που έφτασε την ομάδα του στην πηγή.....αλλά λογάριαζε χωρίς τον "ξενοδόχο" !
Οι Ακαδημίες του ΓΣΠ δυστυχώς είναι σε αναβρασμό παρά τα επικοινωνιακά τεχνάσματα της Διοίκησης να υποβαθμίσουν το θέμα. Παρά ταύτα υπάρχουν πάρα πολλοί αξιόλογοι άνθρωποι στις τάξεις του ΓΣΠ, που η φωνή τους όμως φιμώνεται. smiley.gif
Gkos
Αυτό έμαθα και γω μα δεν ήθελα να το γράψω. . .
fairbasket
QUOTE (Gkos @ Mar 18 2018, 16:45 ) *
Αυτό έμαθα και γω μα δεν ήθελα να το γράψω. . .

Τελικά μάθαμε...... icon_drunk.gif
polykos
QUOTE(fairbasket @ Mar 18 2018, 21:10 ) *
Τελικά μάθαμε...... icon_drunk.gif

ναι μάθαμε, αλλά μισά πράγματα.
Ποια είναι η "τριανδρία"???
Doctor Snitch
QUOTE (polykos @ Mar 19 2018, 00:12 ) *
ναι μάθαμε, αλλά μισά πράγματα.
Ποια είναι η "τριανδρία"???


Πρόεδρος, Β' Αντιπρόεδρος, Γενικός Αρχηγός
smiley.gif
Gkos
Σήμερα στις 20:00 ο μεγάλος τελικός στο Παύλος και Θανάσης Γιαννακόπουλος .


Μακάρι να γίνει ένα ωραίο παιγχνίδι,χωρίς γκρίνιες,και να είναι αυτή η τελευταία μας εικόνα από τα παιδιά,που αξίζουν όλα το χειροκρότημα μας.
dream04
QUOTE (Gkos @ Mar 19 2018, 17:36 ) *
Σήμερα στις 20:00 ο μεγάλος τελικός στο Παύλος και Θανάσης Γιαννακόπουλος .


Μακάρι να γίνει ένα ωραίο παιγχνίδι,χωρίς γκρίνιες,και να είναι αυτή η τελευταία μας εικόνα από τα παιδιά,που αξίζουν όλα το χειροκρότημα μας.

Στο ημίχρονο ΠΑΟ- ΓΣΠ. 60-44.
Να δούμε θα αντιδράσει το Περιστέρι??
dream04
QUOTE (dream04 @ Mar 19 2018, 19:26 ) *
Στο ημίχρονο ΠΑΟ- ΓΣΠ. 60-44.
Να δούμε θα αντιδράσει το Περιστέρι??

Το Περιστέρι δεν άντεξε!!
Τελικό σκορ ΠΑΟ - ΓΣΠ. 73-62.
Πρωταθλητής στο Α παιδικό ΕΣΚΑ ο ΠΑΟ!!!
fairbasket
QUOTE (dream04 @ Mar 19 2018, 21:50 ) *
Το Περιστέρι δεν άντεξε!!
Τελικό σκορ ΠΑΟ - ΓΣΠ. 73-62.
Πρωταθλητής στο Α παιδικό ΕΣΚΑ ο ΠΑΟ!!!

Χωρίς κραυγές, με χαμηλό προφίλ και με σωστή δουλειά δικαίως πρώτοι στην ΕΣΚΑ. bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif
Flinafim
QUOTE (fairbasket @ Mar 19 2018, 21:58 ) *
Χωρίς κραυγές, με χαμηλό προφίλ και με σωστή δουλειά δικαίως πρώτοι στην ΕΣΚΑ. bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif

Οπως εξελιχτηκαν τα πραγματα...δικαιως.ομαδικη δουλεια χωρις σταρ!καλη συνεχεια στα παιδια χωρις τραυματισμους και απωλειες.εαν περασει ο ΠΑΟΚ απο πανω θα εχει πολυ ενδιαφερον.
Συγχαρητηρια σε αθλητες και προπονητες.
Doctor Snitch
Και κάποιοι άθλιοι γονείς άφησαν τους γιους τους να παρατήσουν το σχολείο, για να γίνουν ξύλα απελέκητα, επιδιώκοντας με αυτόν τον τρόπο να καλύψουν το δικό τους καινό της ματαιοδοξίας τους... τι θα πουν τώρα στα παιδιά τους εκεί στην ΑΕΚ και στον ΓΣΠ; εκεί που η υποκρισία και τα ψέματα ντράπηκαν και τα ίδια, μια και δεν ντράπηκαν αυτοί που τα υιοθέτησαν...αλλά του χρόνου άλλοι τόσοι γονείς και περισσότεροι θα αναζητούν την ίδια υποκρισία και τα ίδια και χειρότερα ψέμματα. Ανθρωπάκια που την πληρώνουν τα παιδιά τους......Ξεφτίλες 68.gif
freeman
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ New Sheriff in Town.
Η Καλύτερη ομάδα, με το καλύτερο Προπονητικό Staff, και τους καλύτερους παίκτες που είναι κυρίως συμπαίκτες.
Έχει μακράν το καλύτερο point guard - center - small forward της ΕΣΚΑ .
Για όσους καταλαβαίνουν basket, τα υπόλοιπα περί star και διάφορα άλλα στην φαντασία καθενός.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.