Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' ΕΣΚΑ 2018-19 (1ος Όμιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
gspara
Β' ΕΣΚΑ-1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ
ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ
ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ
ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ
ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ
ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ 2006
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ Δ.Π.
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ
ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ
ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
ΑΟ ΚΑΡΕΑ
ΓΣ ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ.
lalakill
νομιζω κλεισαμε ομιλο για φετοσ!!!!!! blove.gif blove.gif blove.gif
doctor_dru
QUOTE (lalakill @ Jun 1 2018, 04:03 ) *
νομιζω κλεισαμε ομιλο για φετοσ!!!!!! blove.gif blove.gif blove.gif

Σφαγή.... shot.gif
pain of salvation
Πσσσσσς...ομιλαρα

Κουκάκι μου, 3 χρόνια στην Α, πάλεψες με όλες σου τις δυνάμεις. Περήφανος. Φέτος δε σε ακολούθησα πολύ. Ελπίζω εδώ, στις αγαπημένες μας πέμπτες
emekas
QUOTE(pain of salvation @ Jun 1 2018, 23:30 ) *
Πσσσσσς...ομιλαρα

Κουκάκι μου, 3 χρόνια στην Α, πάλεψες με όλες σου τις δυνάμεις. Περήφανος. Φέτος δε σε ακολούθησα πολύ. Ελπίζω εδώ, στις αγαπημένες μας πέμπτες


Θ αναστηθουν νεκροι pain!!!
azeppos
Νομιζω φετος πως κ οι δυο ομιλοι ειναι σχεδον ισαξιοι......αν κ ειναι νωρις ακομα μεχρι να συμπληρωθουν τα ροστερ.... bball.gif bball.gif
gspara
QUOTE (emekas @ Jun 1 2018, 23:50 ) *
Θ αναστηθουν νεκροι pain!!!

Emekas στειλε σε παρακαλω τους χαιρετισμους μου από Στρεφη στον φιλτατο pain.....Α και πες του να ψαξει τον δευτερο tongue.gif wink.gif

QUOTE (azeppos @ Jun 2 2018, 00:23 ) *
Νομιζω φετος πως κ οι δυο ομιλοι ειναι σχεδον ισαξιοι......αν κ ειναι νωρις ακομα μεχρι να συμπληρωθουν τα ροστερ.... bball.gif bball.gif

Εγω τον 1ο τον βλεπω πιο τουμπανιασμενο shot.gif
Gluka Nera BC
Απτον 1ο ομιλο φετος θα τα λεμε....οντως αρκετα δυνατος ομιλος με πολλες καλες εδρες.....
EAST END
QUOTE(Gluka Nera BC @ Jun 2 2018, 00:34 ) *
Απτον 1ο ομιλο φετος θα τα λεμε....οντως αρκετα δυνατος ομιλος με πολλες καλες εδρες.....


Οι Αχαρνης ανανέωσαν με τον κόουτς Σουρμελή και ξεκινάνε σχεδιασμό
kostasarvanitis
Ερωτηση για μια αποροια που εχω εδω και καιρο:
Αν αδειασει θεση στην α εσκα την θεση αυτη θα την παρει η νηαρ?
gspara
QUOTE (kostasarvanitis @ Jun 22 2018, 17:39 ) *
Ερωτηση για μια αποροια που εχω εδω και καιρο:
Αν αδειασει θεση στην α εσκα την θεση αυτη θα την παρει η νηαρ?

Η Κηφισιά.
azeppos
Ο Μαραθώνας στην θέση της Κηφισιάς στον όμιλο.... bball.gif bball.gif
gspara
QUOTE (azeppos @ Jun 26 2018, 16:04 ) *
Ο Μαραθώνας στην θέση της Κηφισιάς στον όμιλο.... bball.gif bball.gif

Ωραιος,διορθωθηκε και στο αρχικο ποστ...
lalakill
Ετοιμασου για εκδρομη τεο!
gspara
QUOTE (lalakill @ Jun 26 2018, 19:53 ) *
Ετοιμασου για εκδρομη τεο!

Καραγουσταρω πρεμιερα με Αστεραρα 19.gif icon_drunk.gif
lalakill
8α κανω τα κουμαντα μου να ειμαι ελλαδα στην πρεμιερα!!
gspara
QUOTE (lalakill @ Jun 27 2018, 03:47 ) *
8α κανω τα κουμαντα μου να ειμαι ελλαδα στην πρεμιερα!!

Κατσε να δουμε την αυριανη κληρωση wink.gif ......μην προγραμματίζεις από τωρα κοπανες tongue.gif
azeppos
Αρτουσένκο,Μπάτσιος στον Προμηθέα Χαλ....Και μαζι με Σαρακασιδη,Πανταζή,Καρακώστα εχει μπει δυναμικα στις μεταγραφες..... bball.gif bball.gif
loufer
QUOTE(azeppos @ Jun 27 2018, 23:56 ) *
Αρτουσένκοbball.gif bball.gif


Για τον κρύο χειμώνα το πήραν το παλτό???
azeppos
Η 1η Αγωνιστική.......
ΠΕ 04/10/2018 00:00 ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ- ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΠΕ 04/10/2018 00:00 ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ.
ΠΕ 04/10/2018 00:00 ΝΗΑΡ ΗΣΤ-ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ
ΠΕ 04/10/2018 00:00 ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ-ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ
ΠΕ 04/10/2018 00:00 ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ-ΑΟ ΚΑΡΕΑ
ΠΕ 04/10/2018 00:00 ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ-ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ
ΠΕ 04/10/2018 00:00 ΚΟΥΚΑΚΙ-ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ
gspara
Eπειδη φευγει ο μηνας και παντα μου αρεσει να βγαζω πρωταθλητες από Ιουνιο(Δεκεμβριο τα ξερει και η γιαγια μου ohmy.gif ),λεω να τζογαρω ένα σημαντικο ποσο στη Νηαρ Ηστ shot.gif...........
Gkos
QUOTE (loufer @ Jun 28 2018, 08:27 ) *
Για τον κρύο χειμώνα το πήραν το παλτό???



Για να διαφημιζει underwear καλός ειναι !
gspara
Για πολύ δυνατό όνομα από Εθνικές κατηγορίες κινούνται τα Εξάρχεια στο '5'.Αν κλείσει τελικά,ισχυροποιουνται αφανταστα και θα έχουμε συμπληρωμένο και το ροστερ.
gspara
To deal του καλοκαιριου εκανε η Υπεροχη Εξαρχειων με την αποκτηση του Χρηστου Δαρμογιαννη που εμεινε ελευθερος απο τον Ικαρο Νεας Σμυρνης!!!!
Η αρμαδα του κοουτς Μαζαρακη επισης απεκτησε,με την μορφη δανεισμου απο το Μαρουσι,τον 2000αρο φοργουορντ Ραφαηλ Κουρουπα.

Το ροστερ πλεον διαμορφωνεται καπως ετσι.......

1.Αρβανιτης-Νακουτσι-Καντζιλιερης
2.Μιχαηλιδης-Γκοφας-Ντιμπερτ
3.Πλουτετσκι-Στασινοπουλος-Κουρουπας-Μαρτινι
4.Ναξακης-Μπουρας-Τσουπρης
5.Δαρμογιαννης-Παπασπυρου-Παναγιωτοπουλος

Not bad at all..........
madmike1
Τριτη σερί άνοδος;παντως ενισχυση στο 5 ηθελαν τα εξαρχεια ηταν το αδυνατο τους σημειο
gspara
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ

Head Coach : Βαγγέλης Βασιλόπουλος
Assistant Coach : Γιώργος Παπουτσής

Guards :
- Αναστάσης Μούργελας 1,78 (1992)
- Γιάννης Μαυρομάτης 1,85 (1995)
- Διονύσης Μπραχιμάι 1,82 (1995)
- Κωνσταντίνος Πελέκης 1,85 (1999)
- Γιάννης Κόκκορης 1,84 (1998)
- Νίκος Κατωπόδης 1,83 (1999)

Forwards :
- Κωνσταντίνος Σωτηρόπουλος 1,88 (1992)
- Ορέστης Κατσαμπάνης 1,90 (2000)
- Άρης Πουλιανός 1,89 (1999)
- Δημήτρης Κουρέας 1,87 (1998)
- Δημήτρης Παρασκευόπουλος 1,85 (1999)

Power Forwards :
- Γιώργος Τσίτουρας 1,95 (1992)
- Ηλίας Παυλιδης 1,97 (1998)

Centers :
- Σιμών Ιγιάμου 2,02 (1998)
- Χρήστος Ποπόνας 2,00 (1998)
- Αλέξανδρος Ροκάς 1,98 (1998)
gspara
Πολυ ωραιες κινησεις μαθαινω για τον Μαραθωνα!!!Ο κοουτς Αναστασοπουλος δημιουργει ενα ελκυστικο κραμα εμπειρων αθλητων με ταλαντουχους νεαρους.
Δεν μπορω να μην ξεχωρισω και να αναφερω δυο αγαπημενους μου παιχτες που αποκτηθηκαν απο την Ραφηνα:
bball.gif Ο Δημοσθενης Συγγουνας με το τσαγανο που τον διακρινει,την ενεργεια και τα εντυπωσιακα αθλητικα προσοντα,κερδισε με το σπαθι του χρονο και ρολο στην περσινη εξαιρετικη πορεια της ομαδας του κοουτς Γιαννακοπουλου.Με τα χρωματα του Μαραθωνα ειμαι σιγουρος οτι θα ειναι απο τις αποκαλυψεις της σεζον!!!
bball.gif Ο Σπυρος Γεμενης με την μπασκετικη ωριμοτητα βετερανου και το χερι-αλφαδι θα αποτελεσει ενα σουπερ πυρηνικο επιθετικο οπλο!!Το ονομα του θα ειχε ''ακουστει'' πολυ περισσοτερο αν δεν ειχε την περσινη ατυχια με τον τραυματισμο του στον 2ο γυρο.

Σιγουρα απο τις ομαδες που θα παρακολουθησω αρκετα και περιμενω να εχουν πρωταγωνιστικη πορεια blove.gif
fardis
Συμφωνώ απόλυτα για τους δυο καινούριος αθλητές που απέκτησε ο Μαραθώνας. Εκτός από εξαιρετικοί αθλητές είναι και πολύ καλοί χαρακτήρες. Δεν θα υπάρχει κανένα πρόβλημα να δέσουν κατευθείαν με την υπόλοιπη ομάδα.

Ο Δημοσθένης θα εκδίπλωση το ταλέντο πολύ γρήγορα πιστεύω και θα βοηθήσει πολύ με τα δυνατά drive του, τα σουτ μέσης απόστασης και την ομαδικότητα του.

Ο Σπύρος άτυχος την προηγούμενη σεζόν με τον τραυματισμό στην μέση δεν μπόρεσε να φτάσει στο maximum. 2-3αρι μεγαλύτερης κατηγορίας όμως μπορεί να παίξει εύκολα και στο 4 σε αυτήν την κατηγορία αν ο Coach θέλει να τρέξει. Πιστεύω θα κάνει την διαφορά φέτος

Πραγματικά πολύ καλή κίνηση η απόκτηση των δυο παιχτών.
GK12
QUOTE (gspara @ Aug 26 2018, 12:05 ) *
Πολυ ωραιες κινησεις μαθαινω για τον Μαραθωνα!!!Ο κοουτς Αναστασοπουλος δημιουργει ενα ελκυστικο κραμα εμπειρων αθλητων με ταλαντουχους νεαρους.
Δεν μπορω να μην ξεχωρισω και να αναφερω δυο αγαπημενους μου παιχτες που αποκτηθηκαν απο την Ραφηνα:
bball.gif Ο Δημοσθενης Συγγουνας με το τσαγανο που τον διακρινει,την ενεργεια και τα εντυπωσιακα αθλητικα προσοντα,κερδισε με το σπαθι του χρονο και ρολο στην περσινη εξαιρετικη πορεια της ομαδας του κοουτς Γιαννακοπουλου.Με τα χρωματα του Μαραθωνα ειμαι σιγουρος οτι θα ειναι απο τις αποκαλυψεις της σεζον!!!
bball.gif Ο Σπυρος Γεμενης με την μπασκετικη ωριμοτητα βετερανου και το χερι-αλφαδι θα αποτελεσει ενα σουπερ πυρηνικο επιθετικο οπλο!!Το ονομα του θα ειχε ''ακουστει'' πολυ περισσοτερο αν δεν ειχε την περσινη ατυχια με τον τραυματισμο του στον 2ο γυρο.

Σιγουρα απο τις ομαδες που θα παρακολουθησω αρκετα και περιμενω να εχουν πρωταγωνιστικη πορεια blove.gif


Όντως ο Μαραθωνας και φέτος κανει πολυ σταθερά και αθόρυβα βήματα με στόχο οπως και τις περασμένες δυο σεζον να εχει στο ροστερ νεους παίχτες που μπορούν να μείνουν αρκετά χρόνια στην ομάδα και να εξελιχθούν μεσα απο αυτη!!
Νομίζω οτι υπάρχει πολυ καλή συνεργασία διοίκησης και προπονητή σε ολα τα επίπεδα!!!


και να μην ξεχναμε οτι εχει κρατήσει τους πολυ έμπειρους Δαγκλη και Νταση συν μια πολυ ποιοτική προσθήκη στους ψηλούς, τον Δημητριου και αλλη μια στην περιφέρεια τον Λιουτα και ακομα 2-3 πιτσιρικάδες
gspara
Το ροστερ του Προμηθεα Χαλανδριου απο την σελιδα του στο fb....

Μαϊκ Ευαγγελίτσης ; Προπονητής

Αλεβιζάκης Γιάννης ( 1-2 ) 1,84 1983
Κουρουμούσης Ανδρέας ( 1 ) 1,87 1989
Πανταζής Νίκος ( 1 ) 1,89 1983
Ανδριάς Χρήστος ( 1-2) 1,80 1978
Χιώτης Μιχάλης ( 1 ) 1,80 2001
Καπογιαννάτος Ευτύχιος ( 1 ) 1,77 2001
Σχοινάς Αλέξανδρος ( 1 ) 1,80 1994
Ζήκας Ηλίας ( 2 ) 1,91 1993
Κιούσης Θοδωρής ( 2 ) 1,86 1998
Ρεντίφης Αλέξανδρος ( 2 ) 1,89 1986
Λιακόπουλος Κώστας ( 2-3 ) 1,86 1999
Μπελεξής Αντώνης ( 2-3 ) 1,96 1999
Αρτουσένκο Γιάννης ( 3 ) 1,94 1982
Κοϊτσάνος Λάμπρος ( 3 ) 1,91 1994
Μιμάνι Θεόφιλος ( 3-4 ) 2,03 1997
Πέτρου Αλέξανδρος ( 4 ) 1,90 1986
Σαρακασίδης Γρηγόριος ( 4 ) 1,95 1985
Καρακώστας Χρήστος ( 5 ) 1,98 1979
Κόρβινκτον Δημήτρης ( 5 ) 2,00 1984
Μπάτσος Δημήτρης ( 4-5 ) 1,94 1985
larry33
Σε φιλικό την Παρασκευή 7/9 στο Μαρκόπουλο ΟΚΑΜ-ΑΧΑΡΝΗΣ 60-68.
gspara
Προπονητικου χαρακτηρα φιλικο αποψε στου Στρεφη,αναμεσα σε Αστερα Εξαρχειων και ΕΦΟΑ.Δεν κρατηθηκε σκορ,αν δεν μου ξεφυγε κατι,εληξε 55-29 υπερ της ομαδας του Μαζαρακη που εδειξε πολυ καλο βαθμο ετοιμοτητας παρα τις απουσιες των ψηλων της,Δαρμογιαννη και Παναγιωτοπουλο.Αρχικη 5αδα Αρβανιτης-Μιχαηλιδης-Στασινοπουλος-Ναξακης-Παπασπυρου,αλλα πολυ γρηγορα αρχισαν οι δοκιμες και πηραν πολυ χρονο ακομα οι νεαροι Καντζιλιερης-Νακουτσι-Τριποδακης που αφησαν εξαιρετικες εντυπωσεις!!!

Πολλες απουσιες ειχε και η ομαδα του Ψυχογιοπουλου που επαιξε αναγκαστικα με 5αρι τον Ταμπακη.Δυνατη μεταγραφη ο Αλεξης Γεωργακοπουλος,ενω ξεχωρισε ιδιαιτερα και ο Χατζημιχαηλ.Δεν γνωριζω το πληρες ροστερ αλλα σιγουρα απουσιαζαν Τριγαζης-Λυκουρεσης-Αντωνοπουλος.
Flash3P
QUOTE(gspara @ Sep 11 2018, 23:41 ) *
Προπονητικου χαρακτηρα φιλικο αποψε στου Στρεφη,αναμεσα σε Αστερα Εξαρχειων και ΕΦΟΑ.Δεν κρατηθηκε σκορ,αν δεν μου ξεφυγε κατι,εληξε 55-29 υπερ της ομαδας του Μαζαρακη που εδειξε πολυ καλο βαθμο ετοιμοτητας παρα τις απουσιες των ψηλων της,Δαρμογιαννη και Παναγιωτοπουλο.Αρχικη 5αδα Αρβανιτης-Μιχαηλιδης-Στασινοπουλος-Ναξακης-Παπασπυρου,αλλα πολυ γρηγορα αρχισαν οι δοκιμες και πηραν πολυ χρονο ακομα οι νεαροι Καντζιλιερης-Νακουτσι-Τριποδακης που αφησαν εξαιρετικες εντυπωσεις!!!

Πολλες απουσιες ειχε και η ομαδα του Ψυχογιοπουλου που επαιξε αναγκαστικα με 5αρι τον Ταμπακη.Δυνατη μεταγραφη ο Αλεξης Γεωργακοπουλος,ενω ξεχωρισε ιδιαιτερα και ο Χατζημιχαηλ.Δεν γνωριζω το πληρες ροστερ αλλα σιγουρα απουσιαζαν Τριγαζης-Λυκουρεσης-Αντωνοπουλος.



Ο Γεωργακόπουλος και πέρσι στον ΕΦΟΑ δεν αγωνιζόταν;
Northface
Ναι ο γεωργακοπουλος είναι στην εφοα από πέρυσι
gspara
QUOTE (Northface @ Sep 12 2018, 10:12 ) *
Ναι ο γεωργακοπουλος είναι στην εφοα από πέρυσι

Σωστος,δικο μου το λαθος.Δεν ειχα δει ΕΦΟΑ περυσι και ειχα την ενυπωση οτι αποκτηθηκε τωρα.
Paragodas
Ρεντίφης μετακόμισε από Προμηθεά Χαλανδρίου στη ΝΗΑΡ μια κίνηση που αλλάζει τις ισορροπίες?????? smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
gspara
QUOTE (Paragodas @ Sep 14 2018, 13:25 ) *
Ρεντίφης μετακόμισε από Προμηθεά Χαλανδρίου στη ΝΗΑΡ μια κίνηση που αλλάζει τις ισορροπίες?????? smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif

Χατζηκωστης-Ρεντιφης ειναι ικανοι να σκοτωσουν καθε αντιπαλο guns.gif .Με ενα μπακαπ ψηλο να ξεκουραζει τον Μουγιο,η Νηαρ θεωρω ανηκει στο top-3 του ομιλου και θα γινουν επικες μαχες με Αστερα-Αχαρνης.

Να πουμε οτι ο Προμηθεας τον αντικατεστησε με τον Θαναση Τριχια.
goodfor
ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ

Ο ΚΑΟ Λυκόβρυσης διοργανώνει το τουρνουά Γεώργιος Αλεξόπουλος που θα διεξαχθεί στις 29 και 30 Σεπτεμβρίου στο Κλειστό Γήπεδο Μπάσκετ Πεύκης.
Στο τουρνουά που γίνεται στην μνήμη του αδικοχαμένου συμπολίτη μας, θα λάβουν μέρος οι ανδρικές ομάδες των συλλόγων: ΛΦΜ Αχαρνής, ΑΕ Αχιλλεύς, ΑΟ Πικερμίου, ΚΑΟ Λυκόβρυσης.Σαββατο...29/9 ... 19.30 ΑΧΑΡΝΗΣ - ΠΙΚΕΡΜΙ... 21.30 ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ - ΑΧΙΛΛΕΑΣ ... .Κυριακη 30/9 ... 19.00 μικρος τελικός / 21.00 τελικός.
gspara
ΤΟΥΡΝΟΥΑ ''ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ''
ΠΙΚΕΡΜΙ-ΑΧΑΡΝΗΣ 68-61 (17-13,31-39,49-52,68-61).

Αν και παραταχτηκε με 6+1 παιδα(Μελας-Τζεμης-Καπετανος-Γυφτοκωστας-Υφαντης-Ταφυλης) το ψυχωμενο Πικερμι νικησε με αντεπιθεση στο 2ο ημιχρονο τους Αχαρνης που εμφανιστηκαν κουρασμενοι μετα τον προχθεσινο αγωνα κυπελλου με την Πευκη.

Γυφτοκωστας-Μαυρωτας
Ταφυλης-Καραθανασοπουλος Αλ.
Υφαντης-Λαμπροπουλος
Καπετανος-Κακουλιδης Π.
Τζεμης-Λιτσος

Ισορροπημενη η 1η περιοδος που εληξε 17-13 με σουτ 3 ποντων του Μελα.Οι δυο ομαδες συμβαδιζαν μεχρι το 13'-14'(23-23) αλλα στην συνεχεια οι Αχαρνης πηραν τον ελεγχο με πρωταγωνιστες Λιτσο-Ιγγλεζο και με 3ποντο του Γαλακτερου ξεφυγαν 31-23.Λιγο πριν την αναπαυλα μαλιστα προηγηθηκαν και 39-28 με μια βολη του Στελιου Κακουλιδη.

Μια αψιμαχια ομως των 2 αντιπαλων σεντερ (Τζεμη-Λιτσου) προκαλεσε νευρα και ενταση,κατι που συνηθως ευνοει την ομαδα που ειναι πισω στο σκορ.
Στην προκειμενη περιπτωση το Πικερμι αφυπνιστηκε και αρχισε να ροκανιζει την διαφορα με ηγετη τον Μελα.Με 2/2 βολες ο Τζεμης εδωσε μετα απο ωρα ξανα το προβαδισμα στην ομαδα του (45-43).
Οι Αχαρνης αντεδρασαν και ξαναπηραν προβαδισμα με ευστοχο 3ποντο του Ιγγλεζου(50-47).

Στην τελευταια περιοδο δεν αγωνιστηκε ο Μελας,αλλα το Πικερμι επαιξε παθιασμενα στην αμυνα και ουσιαστικα εκρυψε το καλαθι απο τους Αχαρνης.Ο Καπετανος κυριαρχησε στην ρακετα και ο Γυφτοκωστας εδινε ρυθμο.Το 3ποντο του Θοδωρη Υφαντη ανεβασε γρηγορα την διαφορα στο +9(62-53).
Ουτε το 5ο φαουλ του Τζεμη πτοησε την ομαδα του κοουτς Πουλιδη που ανεβασε την διαφορα μεχρι το 54-66 με καλαθι του Γυφτοκωστα και καθαρισε.

Απο το Πικερμι θα ειναι αδικια να ξεχωρισω καποιον αφου και οι 6 παιχτες που αγωνιστηκαν τα εδωσαν ολα!!!!
Ιγγλεζος-Λιτσος ηταν οι κορυφαιοι απο την ομαδα του κοουτς Σουρμελη!!!
azeppos
Καλημερα κ καλο μηνα....
Εβδομαδα πρωταθληματων επιτέλους και θα προσπαθήσω να πω την αποψη μου περι φαβορι ανόδου κ υποβιβασμου...

Ξεκινάω με το α γκρουπ δυναμικότητας που θα κυνηγήσει την άνοδο με:
Αχαρνής (Το 1ο φαβορί αφού διαθέτει καλό ροστερ αλλα κ το καλύτερο προπονητη)
Άγ. Ανάργυροι (Μεγάλη βελτίωση σε σχέση με πέρσι αφού ενισχύθηκε αρκετά κ έκανε κ πολύ καλή πορεία στο κύπελλο)
Νήαρ Ηστ (Έχει μια 6αδα παικτών από εθνικές κατηγορίες αρα δικαιολογημένα φαντάζει από τα φαβορί κιολας.Δν ξερω κατα πόσο θα επηρρεαστούν απο τους εντός έδρας αγώνες χωρίς κοσμο)
Υπεροχή Εξαρχείων (Έρχεται με φόρα από τη Γ εσκα και πιστεύω θαναι η έκπληξη για τη 4αδα).

2ο γκρουπ δυναμικότητας:
ΜΕΝ Ιλίου (εξαιρετική πορεία πέρσι η οποία έχει ενισχυθεί και αυτή)
Προμηθέας Χαλ. (Αρκετοί έμπειροι παίκτες κ μοναδικός στόχος του συλλόγου να μπουν στα πλευ οφ κ να διεκδικήσουν ακόμα κ άνοδο..)
Μαραθώνας (Αρκετά ενισχυμένος με καλούς παίκτες κ όνειρα)
Κουκάκι (Παρόλο που έπεσε παραμένει μια αξιόμαχη ομάδα)
Γλυκά Νερά (ίδια ομάδα με πέρσι)
Καρέας κ Κούρος έχουν καλή έδρα
Πετράλωνα (Νεανική ομάδα που έδειξε στο τέλος της περσινής σεζόν πως θα βάλει δύσκολα σε όλους)

3ο γκρουπ
ΑΕΚ Περ. (αποδυναμώθηκε αρκετά σε σχέση με περσι...)
Αίολος (Δείχνει πως θα παλέψει για σωτηρια)

Γενικά φαίνεται πως θαναι αρκετά αμφίρροπος ο όμιλος.....
Χωρίς να παρεξηγηθώ είναι οι απόψεις μου και φυσικά δν το παίζω ειδήμων...
Καλή χρονιά ναχουμε με ΥΓΕΙΑ πάνω απόλα...
bball.gif bball.gif
johnis
QUOTE(azeppos @ Oct 1 2018, 08:45 ) *
Καλημερα κ καλο μηνα....
Εβδομαδα πρωταθληματων επιτέλους και θα προσπαθήσω να πω την αποψη μου περι φαβορι ανόδου κ υποβιβασμου...

Ξεκινάω με το α γκρουπ δυναμικότητας που θα κυνηγήσει την άνοδο με:
Αχαρνής (Το 1ο φαβορί αφού διαθέτει καλό ροστερ αλλα κ το καλύτερο προπονητη)
Άγ. Ανάργυροι (Μεγάλη βελτίωση σε σχέση με πέρσι αφού ενισχύθηκε αρκετά κ έκανε κ πολύ καλή πορεία στο κύπελλο)
Νήαρ Ηστ (Έχει μια 6αδα παικτών από εθνικές κατηγορίες αρα δικαιολογημένα φαντάζει από τα φαβορί κιολας.Δν ξερω κατα πόσο θα επηρρεαστούν απο τους εντός έδρας αγώνες χωρίς κοσμο)
Υπεροχή Εξαρχείων (Έρχεται με φόρα από τη Γ εσκα και πιστεύω θαναι η έκπληξη για τη 4αδα).

2ο γκρουπ δυναμικότητας:
ΜΕΝ Ιλίου (εξαιρετική πορεία πέρσι η οποία έχει ενισχυθεί και αυτή)
Προμηθέας Χαλ. (Αρκετοί έμπειροι παίκτες κ μοναδικός στόχος του συλλόγου να μπουν στα πλευ οφ κ να διεκδικήσουν ακόμα κ άνοδο..)
Μαραθώνας (Αρκετά ενισχυμένος με καλούς παίκτες κ όνειρα)
Κουκάκι (Παρόλο που έπεσε παραμένει μια αξιόμαχη ομάδα)
Γλυκά Νερά (ίδια ομάδα με πέρσι)
Καρέας κ Κούρος έχουν καλή έδρα
Πετράλωνα (Νεανική ομάδα που έδειξε στο τέλος της περσινής σεζόν πως θα βάλει δύσκολα σε όλους)

3ο γκρουπ
ΑΕΚ Περ. (αποδυναμώθηκε αρκετά σε σχέση με περσι...)
Αίολος (Δείχνει πως θα παλέψει για σωτηρια)

Γενικά φαίνεται πως θαναι αρκετά αμφίρροπος ο όμιλος.....
Χωρίς να παρεξηγηθώ είναι οι απόψεις μου και φυσικά δν το παίζω ειδήμων...
Καλή χρονιά ναχουμε με ΥΓΕΙΑ πάνω απόλα...
bball.gif bball.gif


Πάνω κάτω κ εγώ έτσι τα βλέπω
Για τους Αγ. Αναργύρους δεν έχω άποψη
Κουκάκι-Πετράλωνα έχουν αποδυναμωθεί από πέρσι αλλά έχουν κ αυτά έδρα
Πρώτα φαβορί θεωρώ Νήαρ Ηστ και Αχαρνής.
Πιστεύω όμως ότι παρά τις αρχικές προβλέψεις, ο 2ος όμιλος μπορεί να είναι πιο φωτιά από τον 1ο

Καλή χρονιά χωρίς τραυματισμούς σε όλα τα παιδιά
tarx_12
Ναι ρωτήσω κάτι εγώ ; Πως ορίζουμε το καλύτερος προπόνητης;
Με βάση τις ανόδους που έχει πετύχει ; Με βάση τους παίκτες που έχει βγάλει ; Με βάση τι ; Ποια είναι τα γενικα κριτήρια ώστε να συμφωνούμε όλοι ;;
azeppos
QUOTE(tarx_12 @ Oct 1 2018, 15:45 ) *
Ναι ρωτήσω κάτι εγώ ; Πως ορίζουμε το καλύτερος προπόνητης;
Με βάση τις ανόδους που έχει πετύχει ; Με βάση τους παίκτες που έχει βγάλει ; Με βάση τι ; Ποια είναι τα γενικα κριτήρια ώστε να συμφωνούμε όλοι ;;

Α) Με βαση την εμπειρια και τη δουλεια που έχει κανει σε οποιες ομαδες εχει παει
Β)Με βαση το υλικο το πως το διαχειριζεται και
Γ)Προσωπικη αποψη....

Αν εχεις καποια αλλη αποψη για το ποιος ειναι ο καλυτερος προπονητης του ομιλου μπορεις να το πεις...
Reporter1983
QUOTE (azeppos @ Oct 1 2018, 09:45 ) *
Καλημερα κ καλο μηνα....
Εβδομαδα πρωταθληματων επιτέλους και θα προσπαθήσω να πω την αποψη μου περι φαβορι ανόδου κ υποβιβασμου...

Ξεκινάω με το α γκρουπ δυναμικότητας που θα κυνηγήσει την άνοδο με:
Αχαρνής (Το 1ο φαβορί αφού διαθέτει καλό ροστερ αλλα κ το καλύτερο προπονητη)
Άγ. Ανάργυροι (Μεγάλη βελτίωση σε σχέση με πέρσι αφού ενισχύθηκε αρκετά κ έκανε κ πολύ καλή πορεία στο κύπελλο)
Νήαρ Ηστ (Έχει μια 6αδα παικτών από εθνικές κατηγορίες αρα δικαιολογημένα φαντάζει από τα φαβορί κιολας.Δν ξερω κατα πόσο θα επηρρεαστούν απο τους εντός έδρας αγώνες χωρίς κοσμο)
Υπεροχή Εξαρχείων (Έρχεται με φόρα από τη Γ εσκα και πιστεύω θαναι η έκπληξη για τη 4αδα).

2ο γκρουπ δυναμικότητας:
ΜΕΝ Ιλίου (εξαιρετική πορεία πέρσι η οποία έχει ενισχυθεί και αυτή)
Προμηθέας Χαλ. (Αρκετοί έμπειροι παίκτες κ μοναδικός στόχος του συλλόγου να μπουν στα πλευ οφ κ να διεκδικήσουν ακόμα κ άνοδο..)
Μαραθώνας (Αρκετά ενισχυμένος με καλούς παίκτες κ όνειρα)
Κουκάκι (Παρόλο που έπεσε παραμένει μια αξιόμαχη ομάδα)
Γλυκά Νερά (ίδια ομάδα με πέρσι)
Καρέας κ Κούρος έχουν καλή έδρα
Πετράλωνα (Νεανική ομάδα που έδειξε στο τέλος της περσινής σεζόν πως θα βάλει δύσκολα σε όλους)

3ο γκρουπ
ΑΕΚ Περ. (αποδυναμώθηκε αρκετά σε σχέση με περσι...)
Αίολος (Δείχνει πως θα παλέψει για σωτηρια)

Γενικά φαίνεται πως θαναι αρκετά αμφίρροπος ο όμιλος.....
Χωρίς να παρεξηγηθώ είναι οι απόψεις μου και φυσικά δν το παίζω ειδήμων...
Καλή χρονιά ναχουμε με ΥΓΕΙΑ πάνω απόλα...
bball.gif bball.gif


Συμφωνω απόλυτα σε ολα! Σα να έγραψα εγω το κείμενο ! Θεωρω εκτός απο Αχαρνης που ειναι ενα κλικ πανω απο τους υπόλοιπους ολα τα αλλα παιχνίδια θα ναι αρκετα αμφίρροπα με κυρίαρχο στοιχείο τις έδρες. Επίσης συμφωνω με εναν αλλο φιλο που λεει οτι εν τελει ο αλλος όμιλος ειναι φωτια και πολυ πιο δυνατος απο αυτον ειδικά όσον αφορά τις τοπ ομαδες.
gspara
Συμφωνω και εγω με azeppos,οπως παντα αλλωστε to the point.
Απλα θα δωσω λιγο παραπανω γκαζι στους Αγιους και θα τους βαλω μαζι με Αχαρνης-Νηαρ και θα μεταφερω τον Μαραθωνα στο 1ο γκρουπ δυναμικοτητας και μαλιστα σε ψηλη θεση.
Bestplayer
QUOTE (azeppos @ Oct 1 2018, 15:56 ) *
Α) Με βαση την εμπειρια και τη δουλεια που έχει κανει σε οποιες ομαδες εχει παει
Β)Με βαση το υλικο το πως το διαχειριζεται και
Γ)Προσωπικη αποψη....

Αν εχεις καποια αλλη αποψη για το ποιος ειναι ο καλυτερος προπονητης του ομιλου μπορεις να το πεις...



Χωρις να γνωριζω κ πολλα απο τον ομιλο για ομαδες κ προπονητεςκαι με ολο το σεβασμο προς ολους... μπορω να πω οτι ο coach Σουρμελης ειναι οτι ακριβως περιγραφει ο φιλος πιο πανω και χαρη σε αυτον ειχαμε μια σπουδαια χρονια περυσι στα Σπατα ...
απο το πουθενα οδηγησε με τη δουλεια και την εμπειρια του μια ομαδα πιτσιρικαδων και 2 -3 εμπειρων αθλητων στη κορυφη του ομιλου κ λιγο πριν την ανοδο
..ειμαι σιγουρος οτι μπορει να οδηγησει και τους Αχαρνης ψηλα...
Πιστευω οτι κ ο Μαραθωνας θα ειναι μια εκπληξη του ομιλου ...με καλη ομαδα ,προπονητη αλλα κ εδρα και η υπεροχη θα ειναι αξιομαχη
..και με δυνατη εδρα
gspara
ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ-ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-Δ.Π. 1
Διαφορετικοι στοχοι.Δυνατη η ομαδα του Ευαγγελιτση με εμπειρα παιδια που ειναι και μπασκετικη παρεα.Η ΑΕΚ με κοουτς Γρυλλιωνακη στον παγκο,αλλαξε ολη την ομαδα με μοναδικο παραμενων τον Ιασωνα Γκοτση και στοχευει στην παραμονη.

ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ-ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ (κ.θ.) 1
Λιγες μερες μετα το κυπελλο οι δυο αντιπαλοι ξανασυναντιουνται και εχει γινει παραδοσιακα το ζευγαρι της πρεμιερας με τη Νηαρ να επικρατει εμφατικα.Ακλοντητο φαβορι η ισχυρη ομαδα του Καρνεση απεναντι στον Κουρο που θα προσπαθησει με κοουτς τον Ρομπερτ Σγουρο να αποφυγει τα περσινα εμφραγματα.

ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006-ΑΟ ΚΑΡΕΑ 2
Με επιστροφη Αφαλιδη,η ομαδα του Στελιου Κλημη θα παλεψει για την παραμονη.Ο Καρεας του κοουτς Σουφλα ενισχυμενος στον ασσο με Μαραμενο,δειχνει γεματος σε ολες τις θεσεις και θα ειναι επικινδυνος αντιπαλος που θα στοχευσει την εισοδο στα πλειοφ.

ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ-ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 2
Παντα μαχητικο το Κουκακι που θα συνεχισει με κοουτς Δημητρακοπουλο στον παγκο και μερικη ανανεωση στο κορμο των Σιδερη-Μοσχονα-Καμπερη-Δολιανιτη-Κοσμα-Σιδεριδη.Η ομαδα του Μηλιωριτσα ειναι ισχυρο φαβορι ακομα και για απευθειας ανοδο,στελεχωμενη με ποιοτικους και εμπειρους αθλητες αλλα και ιδιαιτερα ταλαντουχους νεαρους.

ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ-ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ Χ
Το μεγαλο ματς της αγωνιστικης αναμεσα σε 2 ομαδες με υψηλους στοχους.Η ομαδα του Σουρμελη,παρα την κομβικη απωλεια Ζερβα,γεμισε το ροστερ της και δεινει αποφασισμενη να ξεπερασει τον περσινο αδικο υποβιβασμο της με αμεση επιστροφη.Οι καμικαζι του Μαζαρακη ερχονται με φορα απο την περσινη θριαμβευτικη σεζον και διαθετουν την ποιοτητα αλλα και την δυναμικη για να κανουν το back2back!!

ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ-ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ Χ1
Το δευτερο derby της πρεμιερας.Η ομαδα του Γεωργαλα ηταν η εκπληξη της περασμενης χρονιας και φετος ανανεωμενη θα κυνηγησει το βημα παραπανω.Ο Μαραθωνας μονο ως νεοφωτιστος δεν πρεπει να θεωρηθει αφου ο κοουτς Αναστασοπουλος εχει μονταρει ενα πολυ ισχυρο και φιλοδοξο συνολο με πρωταγωνιστικες ικανοτητες.

ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ-ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. 1
Πολυ ενδιαφερον παιχνιδι.Εκπληκτικη πορεια η ομαδα του Σκλαβουνου που κρατησε τον δεμενο κορμο της με χρησιμες πινελιες και προσπαθει να ξεπερασει τον τραυματισμο του Καρκανιδη.Αναβαθμισμενη η ομαδα του Βασιλοπουλου,με την ενσωματωση των βασικων Μουργελα-Ιγιαμου,θα κανει ζημιες και εχει τα φοντα να κανει πολυ καλη πορεια.Πιστευω θα γινει μαχη.......

Καλη αγωνιστικη σεζον χωρις τραυματισμους σε ολες τις ομαδες!!!
Να θυμισω και εδω τον καινουριο κανονισμο του φορουμ που απαγορευει τα διαιτητικα σχολια.
http://www.basketforum.gr/forum/index.php?...mp;#entry887412
http://www.basketforum.gr/forum/index.php?showtopic=20636
azeppos
Πρεμιέρα με 3 ντέρμπι....ομορφα ξεκιναμε....

ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ-ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-Δ.Π. 1 +8
Λογικα θα ξεκινησει με το δεξι ο Προμηθεας έναντι της αποδυναμωμενης ΑΕΚ....

ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ-ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ (κ.θ.) 1 +10
Άλλοι στόχοι....Ο Κούρος έχει μια 4αδα καλων παικτων αλλα κ παλι δυσκολα θα νικησει...

ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006-ΑΟ ΚΑΡΕΑ 1 +3
Θα παω με την εκπληξη χωρις να ξερω κανεναν απο τους δυο..

ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ-ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 2 +6
Ενδιαφέρων ματς.Σε εξαιρετικη κατάσταση έδειξαν στο κύπελλο οι Άγιοι.Μαχητική ομάδα το Κουκάκι που εντός θα μασάει σίδερα...Δύσκολη νίκη των Αγίων βλεπω..

ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ-ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ 1 +5
Το ντέρμπι της αγωνιστικής από αυτα που έχουμε ακουσει γενικά...Προβάδισμα στους γηπεδούχους....

ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ-ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ 1 +7
Άλλο ένα ντέρμπι με δυο ομάδες με παρόμοιο στυλ...Προβάδισμα των γηπεδούχων ύστερα απο τη πολύ καλη περσινή σεζόν..

ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ-ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. 1 +4
Περίεργο ματς...Τα Γλυκά Νερά πέρσι έδειξαν πολύ καλύ εικόνα ειδικότερα στα εντός έδρας ματς.Τα Πετράλωνα δν μου φαίνονται όμως αμελητέα ποσότητα...Δύσκολη νίκη των γηπεδούχων βλέπω....

Καλη αγωνιστικη σεζον χωρις τραυματισμους σε ολες τις ομαδες!!!
Και μη ξεχνάμε η πρώτη αγωνιστική πάντα κρύβει εκπλήξεις...
bball.gif bball.gif
Ampasketos
ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ-ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 1 Πολλά με λίγα...

ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ-ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 1 Η Νήαρ πάει για αυτό που δεν κατάφερε να ολοκληρώσει πέρυσι... Ο Κούρος ένα κλικ κάτω...


ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006-ΑΟ ΚΑΡΕΑ 2 Καλύτερο σύνολο ο Καρέας απέναντι σε μία ομάδα που πάει για να σωθεί από νωρίς.

ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ-ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 2 Ματσάρα... Οριακό σημείο μέσα στους πολεμιστές του Κουκακίου. Θα πέσουνε κορμιά...

ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ-ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ 1 Ντέρμπι ανόδου από την 1η αγωνιστική. Οριακά έδρα..

ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ-ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ 2 Δύναμη ο Μαραθώνας. Αν δεν κάνει το ίδιο μουδιασμένο ξεκίνημα όπως πέρυσι νομίζω ότι γέρνει προς το διπλό το παιχνίδι.

ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ-ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. 1 Ομάδα έκπληξη τα Γλυκά Νερά πέρυσι. Έθεσαν ψηλά τον πήχη και πιστεύω σε αυτά. Νομίζω πάνε για το βήμα παραπάνω. Άσσος έστω και δύσκολα..
Paragodas
Καλησπέρα σε όλους τους φίλους και καλή αγωνιστική χρονιά με ωραία παιχνίδια. Πάμε για την 1η αγωνιστική. Να δούμε ποιος θα την πατήσει σήμερα. Πάντα η 1η αγωνιστική έχει εκπλήξεις.

ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ-ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-Δ.Π. 1

ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ-ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ (κ.θ.) 1

ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006-ΑΟ ΚΑΡΕΑ 1

ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ-ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 1

ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ-ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ 1

ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ-ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ 2

ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ-ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. 1

Καλά παιχνίδια σε όλους με υγεία και χωρίς τραυματισμούς... smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.