Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' ΕΣΚΑ 2012-13
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Γυναικείο μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
basketomaria
ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ.....
Aγωνιστικη για το νεο ετος με δυο ντερμπυ...ενα για την κορυφη και ενα για το υποβιβασμο....

ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ - ΑΟΝΝΝΕ ΑΜΑΖΟΝΕΣ 47- 53
ΑΟ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛ. - ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ 41- 40
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 36- 49
ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ - ΑΚΟ ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 80- 26
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ - ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ 49- 30
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ - ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΑ 46- 58

Η νικη της παλληνης την βαζει παλι στο κυνηγι της παραμονης και μπραβο στα κοριτσια που δεν τα παρατησαν...η μεν μπαινει σε περιπετειες..ο αγιος θωμας δεν τα καταφερε στο ντερμπυ και εχασε απο τις αμαζονες...τα υπολοιπα αποτελεσματα ειναι φυσιολογικα με το μαρουσι να πετυχαινει μεγαλη νικη μεσα στο περιστερι με πολυ καλη εμφανιση και μεγαλη διαφορα...πολυ καλη η αμυνα στο 2 δεκαλεπτο που η αμιλλα κατερευσε και η διαφορα ξεφυγε στους 18 ποντους...
Καλη συνεχεια σε ολες τις ομαδες......
ntimat
ΜΑΡΟΥΣΙ-ΩΡΩΠΟΣ 53-54
Πολυ καλο ματς χτες στο κλειστο του Θωμα με τον Ωρωπο να περνει τη νικη στο τελος με σουτ 3 ποντων!!
Το ματς αρχισε καλα για τον Ωρωπο που εβρισκε λυσεις στην επιθεση και καταφερε να περασει μπροστα ακομα και με 15 ποντους στο 2 δεκαλεπτο.Παρολα αυτα το μαρουσι ειχε ψυχη και σιγα σιγα ροκανισε τη διαφορα,την εριξε γυρω στους 5 ποντους και σχεδον ολο το δευτερο ημιχρονο κυλισε με τη διαφορα μεταξυ 2 και 5 ποντων.Με πολυ καλη αμυνα το μαρουσι ειδικα στο δευτερο μερος εγκλωβισε τα ατου του Ωρωπου,πηρε το τεταρτο και αμεσως μετα το 5 φαουλ της ψηλης του Ωρωπου σε μια ανυποπτη φαση (δοθηκε απο ενα φαουλ σε καθε παιχτρια),ανεβηκε ψυχολογικα (βοηθησε και η εξεδρα σε αυτο) και 20 δευτερα πριν το τελος περασε μπροστα με 2 ποντους 53-51.Στη τελευταια επιθεση του Ωρωπου το μαρουσι επελεξε αμυνα και οχι φαουλ και 6 δευτερα πριν το τελος ο Ωρωπος ευστοχησε σε τριποντο και οι πανηγυρισμοι αλλαξαν πλευρα!!!
Καλη συνεχεια σε ολες τις ομαδες!!!
fanisxristodoulou
Σχετικα καλο το παιγχνιδι μεταξυ Ωρωπου και Αμαρουσιου με αρκετα καλες επιλογες προπονητικα.
Συγκροτημενη ομαδα ο Ωρωπος με αρκετα δυνατες παιχτριες. Το Μαρουσι μπηκε στη μαχη αλλα τελικα τη νικη τη γευτηκε η φιλοξενουμενη. Δοθηκαν μαχες-μαχων αλλα θεωρω πως η παιχτρια με το Νο14 του Αμαρουσιου ανελαβε περισσοτερες πρωτοβουλιες απο το προβλεπομενο κ ουσιαστικα "θυσιασε" τη νικη. Αν και δυναμικη επελεξε να αναλαβει τη νικη με αποτελεσμα να οδηγησει την ομαδα σε ηττα. Λιγο ο ενθουσιασμος, λιγο η νευρικοτητα κλονισαν την ψυχραιμια και οδηγηθηκε σε λαθεμενες επιλογες.
Αξιοπρεπεστατες και οι δυο ομαδες. Συγχαρητηρια για τις προσπαθειες εκατερωθεν.
Στα αρνητικα προσγραφω επισης μια κυρια σχετικα μεγαλης ηλικιας που με το περας του αγωνα εισεβαλε στο γηπεδο και εφτυσε μια παιχτρια του Αμαρουσιου!!! Μαλλον για να μην τη ματιασει επειδη σταθηκε επαξια στις απαιτησεις του παιχνιδιου.

Καλη συνεχεια σε ολες τις ομαδες χωρις τραυματισμους!

Υ.Γ.: Ο Θωμας δεν εκανε την εκπληξη....Απλα εδειξε πιο ομαδα!!!Θεωρω το Θωμα πολυ καλυτερη ομαδα απο το Φιλαθλητικο και πιο σοβαρη ομαδα!
mariakots
QUOTE(fanisxristodoulou @ Jan 18 2013, 10:14 ) *
Σχετικα καλο το παιγχνιδι μεταξυ Ωρωπου και Αμαρουσιου με αρκετα καλες επιλογες προπονητικα.
Συγκροτημενη ομαδα ο Ωρωπος με αρκετα δυνατες παιχτριες. Το Μαρουσι μπηκε στη μαχη αλλα τελικα τη νικη τη γευτηκε η φιλοξενουμενη. Δοθηκαν μαχες-μαχων αλλα θεωρω πως η παιχτρια με το Νο14 του Αμαρουσιου ανελαβε περισσοτερες πρωτοβουλιες απο το προβλεπομενο κ ουσιαστικα "θυσιασε" τη νικη. Αν και δυναμικη επελεξε να αναλαβει τη νικη με αποτελεσμα να οδηγησει την ομαδα σε ηττα. Λιγο ο ενθουσιασμος, λιγο η νευρικοτητα κλονισαν την ψυχραιμια και οδηγηθηκε σε λαθεμενες επιλογες.
Αξιοπρεπεστατες και οι δυο ομαδες. Συγχαρητηρια για τις προσπαθειες εκατερωθεν.
Στα αρνητικα προσγραφω επισης μια κυρια σχετικα μεγαλης ηλικιας που με το περας του αγωνα εισεβαλε στο γηπεδο και εφτυσε μια παιχτρια του Αμαρουσιου!!! Μαλλον για να μην τη ματιασει επειδη σταθηκε επαξια στις απαιτησεις του παιχνιδιου.

Καλη συνεχεια σε ολες τις ομαδες χωρις τραυματισμους!

Υ.Γ.: Ο Θωμας δεν εκανε την εκπληξη....Απλα εδειξε πιο ομαδα!!!Θεωρω το Θωμα πολυ καλυτερη ομαδα απο το Φιλαθλητικο και πιο σοβαρη ομαδα!

mariakots
Καλησπερα! επειδη ετυχε να παρακολουθησω και το πρωτο παιχνιδι μεταξυ Ωρωπου και Αμαρουσιου και το Μαρουσι εκανε ενα πολυ μετριο ποιοτικα παιχνιδι χωρις να μπορεσει να πεισει κανενα πως είναι καλύτερη ομάδα από πέρυσι και ο Ωροπος επικρατισε πολυ ευκολα και πηρε τη νικη αλλα στο δευτερο παιχνιδι παρακολουθησαμε ενα πολυ δυνατο ματς με το Μαρουσι να μας δειχνει ενα αλλο προσωπο και το ματς εξελιχθηκε σε ντερπυ ,
το Μαρουσι εγινε πολυ επικινδυνο και τα κοριτσια παλευοντας μεχρι το τελος έδειξαν πως διαθέτουν περιφέρεια με χαρακτήρα ενώ έπαιξαν σωστή άμυνα και δεν αξιζαν την ηττα απεναντι σε ενα Ωρωπο που ειχε εγκλωβιστη απο την αμυνα του Αμαρουσιου και χωρις να δειχνουν ικανες να μπορουν να σταματησουν την περιφερεια του αμαρουσιου με αποτελεσμα το Νο14 να τους δημιουργησει σοβαρα προβληματα που εδειχνε να εχει παρει το παιχνιδι προσωπικα. 6 δευτερα πριν το τελος ο Ωρωπος ευστοχησε σε τριποντο ομως και πηρε τη νικη απεναντι σε ενα πολυ δυνατο Μαρουσι.
Η ομαδα του Αμαρουσιου δειχνει να εχει βρει το ρυθμο της πλεον κ ελπιζω να δουμε και αλλα καλα κ συναρπαστικα παιχνιδια.....
Καλη συνεχεια σε ολες τις ομαδες!!!
basketomaria
Καλη εβδομαδα σε ολους...την προηγουμενη αγωνιστικη δυστυχως επελεξα να παρακολουθησω ενα παιχνιδι(δεν θα αναφερω το ονομα της ομαδας ουτε της παιχτριας,δεν νομιζω οτι εχει σημασια) και απογοητευτηκα τρομερα....δε θα μιλησω για την αγωνιστικη εικονα των ομαδων γιατι δεν ειδα κ τρομερη ποιοτητα....μου εκανε ομως τρομερη εντυπωση μια παιχτρια που θεωρειται απο τις καλες της κατηγοριας(κατα την γνωμη μου δεν ξερει μπασκετ) να βριζει χυδαια αντιπαλες γιατι προφανως την μαρκαραν λιγο παραπανω(εγω δεν ειδα κατι τετοιο)....κ σαν να μην εφτανε αυτο τα εβαλε κ με τον διαιτητη γιατι δεν της εδινε τα φαουλ.....κ αυτος καθοταν κ την κοιταζε αντι να την πεταξει εξω...το πιο αθλιο ηταν οτι γυριζε στον παγκο της ομαδας της κ φωναζε βριζοντας ακομα κ για τις συμπαιχτριες της επειδη εκαναν λαθος.....ημαρτον...ειχα την ατυχια να εχω τετοιες συμπαιχτριες που κανουν σαν κακομαθημενα 5χρονα κ βγαζουν ολα τους τα απωθημενα στο γηπεδο αλλα οχι ομως κ να βριζουν τοσο χυδαια μεσα στο γηπεδο.....το κακο ειναι οτι δεν περιμενα σε τοσο μικρες κατηγοριες οτι θα εβλεπα τετοιες συμπεριφορες απο παιχτριες εμπειρες....ντραπηκα στην κερκιδα που ηταν διπλα μου γονεις κ την ακουγαν....ντραπηκα κ σαν γυναικα να ακουω να βριζουν ετσι γυναικες σαν -συγνωμη για την φραση-νταλικερηδες του δρομου.....το κακο ειναι οτι υπαρχουν προπονητες που ανεχονται τετοιες "παιχτριες" κ παραγοντες που ειναι κ γονεις κ φερνουν τα παιδια τους στο γηπεδο....να τους χαιρονται λοιπον γιατι μαλλον το ιδιο ειναι κ αυτοι....δεν περιμενω τοποθετηση καποιου μελους στο θεμα γιατι δεν πιστευω οτι αξιζει κ τον κοπο να ασχοληθει καποιος παραπανω...καλυτερα να πηγαινω να βλεπω παιχνιδια με κορασιδες....
PASKET
QUOTE(basketomaria @ Jan 21 2013, 10:46 ) *
Καλη εβδομαδα σε ολους...την προηγουμενη αγωνιστικη δυστυχως επελεξα να παρακολουθησω ενα παιχνιδι(δεν θα αναφερω το ονομα της ομαδας ουτε της παιχτριας,δεν νομιζω οτι εχει σημασια) και απογοητευτηκα τρομερα....δε θα μιλησω για την αγωνιστικη εικονα των ομαδων γιατι δεν ειδα κ τρομερη ποιοτητα....μου εκανε ομως τρομερη εντυπωση μια παιχτρια που θεωρειται απο τις καλες της κατηγοριας(κατα την γνωμη μου δεν ξερει μπασκετ) να βριζει χυδαια αντιπαλες γιατι προφανως την μαρκαραν λιγο παραπανω(εγω δεν ειδα κατι τετοιο)....κ σαν να μην εφτανε αυτο τα εβαλε κ με τον διαιτητη γιατι δεν της εδινε τα φαουλ.....κ αυτος καθοταν κ την κοιταζε αντι να την πεταξει εξω...το πιο αθλιο ηταν οτι γυριζε στον παγκο της ομαδας της κ φωναζε βριζοντας ακομα κ για τις συμπαιχτριες της επειδη εκαναν λαθος.....ημαρτον...ειχα την ατυχια να εχω τετοιες συμπαιχτριες που κανουν σαν κακομαθημενα 5χρονα κ βγαζουν ολα τους τα απωθημενα στο γηπεδο αλλα οχι ομως κ να βριζουν τοσο χυδαια μεσα στο γηπεδο.....το κακο ειναι οτι δεν περιμενα σε τοσο μικρες κατηγοριες οτι θα εβλεπα τετοιες συμπεριφορες απο παιχτριες εμπειρες....ντραπηκα στην κερκιδα που ηταν διπλα μου γονεις κ την ακουγαν....ντραπηκα κ σαν γυναικα να ακουω να βριζουν ετσι γυναικες σαν -συγνωμη για την φραση-νταλικερηδες του δρομου.....το κακο ειναι οτι υπαρχουν προπονητες που ανεχονται τετοιες "παιχτριες" κ παραγοντες που ειναι κ γονεις κ φερνουν τα παιδια τους στο γηπεδο....να τους χαιρονται λοιπον γιατι μαλλον το ιδιο ειναι κ αυτοι....δεν περιμενω τοποθετηση καποιου μελους στο θεμα γιατι δεν πιστευω οτι αξιζει κ τον κοπο να ασχοληθει καποιος παραπανω...καλυτερα να πηγαινω να βλεπω παιχνιδια με κορασιδες....

Eγω στη θεση σου θα ανεφερα το ονομα της,με μεγαλη μου χαρα...
basketomaria
Δεν νομιζω οτι αξιζει να ασχοληθω παραπανω με τετοια ατομα....ειναι δουλεια αλλων αλλωστε....κ τετοια φαινομενα τα εχουμε δει αρκετες φορες μεχρι στιγμης...το κακο ειναι οτι δεν περιμενεις να τα δεις απο παιχτριες που ειναι χρονια στο χωρο....ας χαλαρωσουν κ ας καταλαβουν ολοι κ κυριως οι προπονητες οτι ειναι β εσκα κ οτι υπαρχουν κ νεαρα κοριτσια που βλεπουν κ μιμουνται τους μεγαλυτερους.....προφανως δεν υπαρχει ηθος κ μπασκετικη παιδεια σε πολλους στην κατηγορια....
mariakots
Άμιλλα - Αμαζόνες 59-45
Ώρωπος - ΜΕΝ Ηλίου 65-42
Κουκουβάουνες - Μαρούσι 59-39
Φιλαθλητικός - Παπάγου 52-44
Αγ.Νικόλαος Παλλ. - Άγιος Θωμάς 48-67

Κουκουβάουνες - Μαρούσι 59-39

Η γηπεδούχος ομάδα πήγε καλά σε όλη τη διάρκεια του ματς καθαρίζοντας εύκολα το παιχνίδι.(αν και με εμφανή αδυναμία μέσα στο καλάθι.)Η φιλοξενούμενη έχασε μόνη της το παιχνίδι , αδιανόητο το μπλακ άουτ που έπαθαν οι παίχτριες του Αμαρουσίου που τα περίμεναν όλα απο τη ψιλή τους Νο 12 και την περιφερειακή Νο 14 που έκανε τα πάντα μέσα στο τερραίν ...άμυνα,ριμπάουντ,κατέβασμα της μπάλας,σκορ..Αλλά με την υπόλοιπη ομάδα σε χαμηλή πτήση δεν μπόρεσαν να απειλήσουν τις Κουκουβάουνες που δίκαια πήραν το ροζ φύλλο.
Περίμενα μετά τις τελευταίες εμφανίσεις του Αμαρουσίου να παρακολουθήσω ένα καλό ματς όμως διαψέυθηκα και πραγματικά μου κάνει εντύπωση το χαμηλό αγωνιστικό επίπεδο που είδα...Προπονήτρια καλή έχει, παίχτριες έχει, σκόρερ στα τελευταία παιχνίδια είδαμε πως έχει,τι φταίει????
Τι μπορεί να κάνει όμως και ένας προπονητής οταν κάποιες παίχτριες δεν προσπαθούν αρκετά?Δυστυχός δεν υπάρχουν αρκετές παίχτριες με αθλητική νοοτροπία και εγωισμό.
Οι παίχτριες του Αμαρουσίου έδειχναν αδιάφορες για το αποτέλεσμα του αγώνα και σήκωσαν πολύ νωρίς τα χέρια ψηλά,με εξαίρεση 2 παίχτριες,τραγικά λάθη απο το Νο 10 (δεν γνωρίζω αν η θέση της είναι άσσος πάντως το κατέβασμα της μπάλας και οργάνωση δεν έδειξε ικανή σε κανένα χρονικό σημείο του αγώνα να μπορεί να κάνει.) με αποτέλεσμα να οδηγήσει την ομάδα της σε ήττα.
Θλιβερή εικόνα απο μια ομάδα που στα προηγούμενα παιχνίδια μας εντυπωσίασε.
Καλή συνέχεια σε όλες τις ομάδες.!!
PASKET
...Προπονήτρια καλή έχει, παίχτριες έχει, σκόρερ στα τελευταία παιχνίδια είδαμε πως έχει,τι φταίει????

Αμα ηταν ολοι καλοι...θα ηταν αυτη η εικονα?Μαλλον δεν γινεται...
ntimat
χωρις να θελω να δημιουργησω προβληματα και επειδη ειδα το συγκεκριμενο ματς στη μεταμορφωση αλλα και αλλα ματς του αμαρουσιου φετος εχω να πω οτι τα κοριτσια που ηταν και περυσι στην ομαδα δεν παρουσιαζουν καμμια βελτιωση (μαλλον χειροτερα ειναι)!!! αυτο απο μονο του λεει παρα πολλα!!!! η δεν κανουν προπονηση,η δεν δουλευουν στη προπονηση!!!!!και ειναι κριμα γιατι εχει καλο ροστερ το μαρουσι!!!προφανως θα πρεπει οι ιθυνοντες να το ψαξουν περισσοτερο αν αγαπουν την ομαδα!!!
stef xios
QUOTE(mariakots @ Jan 25 2013, 00:14 ) *
Άμιλλα - Αμαζόνες 59-45
Ώρωπος - ΜΕΝ Ηλίου 65-42
Κουκουβάουνες - Μαρούσι 59-39
Φιλαθλητικός - Παπάγου 52-44
Αγ.Νικόλαος Παλλ. - Άγιος Θωμάς 48-67

Κουκουβάουνες - Μαρούσι 59-39

Η γηπεδούχος ομάδα πήγε καλά σε όλη τη διάρκεια του ματς καθαρίζοντας εύκολα το παιχνίδι.(αν και με εμφανή αδυναμία μέσα στο καλάθι.)Η φιλοξενούμενη έχασε μόνη της το παιχνίδι , αδιανόητο το μπλακ άουτ που έπαθαν οι παίχτριες του Αμαρουσίου που τα περίμεναν όλα απο τη ψιλή τους Νο 12 και την περιφερειακή Νο 14 που έκανε τα πάντα μέσα στο τερραίν ...άμυνα,ριμπάουντ,κατέβασμα της μπάλας,σκορ..Αλλά με την υπόλοιπη ομάδα σε χαμηλή πτήση δεν μπόρεσαν να απειλήσουν τις Κουκουβάουνες που δίκαια πήραν το ροζ φύλλο.
Περίμενα μετά τις τελευταίες εμφανίσεις του Αμαρουσίου να παρακολουθήσω ένα καλό ματς όμως διαψέυθηκα και πραγματικά μου κάνει εντύπωση το χαμηλό αγωνιστικό επίπεδο που είδα...Προπονήτρια καλή έχει, παίχτριες έχει, σκόρερ στα τελευταία παιχνίδια είδαμε πως έχει,τι φταίει????
Τι μπορεί να κάνει όμως και ένας προπονητής οταν κάποιες παίχτριες δεν προσπαθούν αρκετά?Δυστυχός δεν υπάρχουν αρκετές παίχτριες με αθλητική νοοτροπία και εγωισμό.
Οι παίχτριες του Αμαρουσίου έδειχναν αδιάφορες για το αποτέλεσμα του αγώνα και σήκωσαν πολύ νωρίς τα χέρια ψηλά,με εξαίρεση 2 παίχτριες,τραγικά λάθη απο το Νο 10 (δεν γνωρίζω αν η θέση της είναι άσσος πάντως το κατέβασμα της μπάλας και οργάνωση δεν έδειξε ικανή σε κανένα χρονικό σημείο του αγώνα να μπορεί να κάνει.) με αποτέλεσμα να οδηγήσει την ομάδα της σε ήττα.
Θλιβερή εικόνα απο μια ομάδα που στα προηγούμενα παιχνίδια μας εντυπωσίασε.
Καλή συνέχεια σε όλες τις ομάδες.!!

καλησπερα !!
επειδη οπως λενε και οι αμερικανοι opinions are like assholes everyone has one οποτε δεν θελω να περασω την γνωμη μου απλα να εκφρασω και εγω πως αντιλαμβανομαι ορισμενα πραγματα απο την σκοπια μου
οντως η γηπεδούχος ομάδα πήγε καλά σε όλη τη διάρκεια του ματς με πολυ δυνατη αμυνα και δειξανε παθος και θεληση για την νικη
με εντυπωσιασε οτι ειχε πολυ κοσμο και στηριζανε την ομαδα τους !!
αλλα ας παμε κομματι κομματι τα πραγματα
το μοναδικο 5αρι της αμαδας του αμαρουσιου το Ν12 που για φετος εχει την μοναδικη ευκαιρια να παιξει μπασκετ γιατι ολα τα χρονια απο σο θυμαμαι γυαλιζε παγκο (γιατι αραγε ??) δεν εχει συγκλονισει τον μπασκετικο κοσμο αφου ειναι ατονη στις προσπαθειες της κατω απο το καλαθι και 2-3 επιθετικα ριμπαουντ σωζουν την κατασταση
ειναι εμφανης η γκρινια της ακομα κ στις συμπαιχτριες της
οσο αφορα την επαγγελματια παιχτρια με το Ν14 (επαγγελματια διοτι πληρωνεται) πραγματικα μου αρεσει το παθος της αλλα ας παρουμε με την σειρα τα πραγματα
αμυνα : ποια αμυνα ? οποια παιχτρια εχει αναλαβει φετος με τρανταχτο παραδειγμα στο προιγουμενο αγωνα ΜΑΡΟΥΣΙ -ΩΡΩΠΟΣ το καθοριστικο τριποντο που εκρινε τον αγωνα το εφαγε απο την παιχτρια που μαρκαρε!!
ριμπαουντ : πραγματικα ενω δεν ειναι η δουλεια της τα ριμπαουντ γενικα κυνηγαει τις φασεις με το παθος που την διακρινει και ετσο βοηθαει αρκετα το ατονο 5αρι της ομαδας
κατεβασμα της μπαλας: απλα δεν ειναι η δουλεια της αφου θα επρεπε σαν φτερο να φευγει στα πλαινα στον αιφνιδιασμο και οχι να κατεβαζει σε ολο το γηπεδο την μπαλα χωρις να γνωριζει τι θα πει ΠΑΣΑ !! στον ελευθερο παιχτη να μην σας ξαναθυμησω τον αγωνα με τον ωρωπο που στην τελευταια καθοριστικη φαση πηρε τη επιθεση κατεβασε την μπαλα και της την κλεψανε !!
σκορ : η παιχτρια αυτη εχει εφεση στο να σκοραρει αυτο ειναι μια αληθεια ......αλλα ....στις 100 εκβιασμενες προσπαθειες της λογικο ειναι και καποια να μπαινουν
για το Ν10 ενω εβαλε 2-3 καλαθια πραγματικα φαινοτανε εντελως χαμενη
κριμα γιατι στην αρχη της χρονιας εκανε καποια καλα παιχνιδια αλλα στην πορεια επεσε η αποδοση της
σε καμια περιπτωση δεν εφταιξε αποκλειστικα για την ηττα του αμαρουσιου
οσο αφορα το υπολοιπο υλικο του αμαρουσιου καποιος ανεφερε πιο κατω οτι ειναι η παλια ομαδα μαλλον δεν παρακολουθει το μαρουσι μονο 5 παιχτριες απο τις 14 ειναι απο περσι
νομιζω οτι ειναι καλο υλικο απλα η διαχειριση του ειναι κακιστη και αυτο φαινεται σε ολη την φετινη χρονια
εγω ξερω οτι οι νικες ειναι τον παιχτων !!
και οι ηττες τον προπονητων !!
καλη συνεχεια σε ολες τις ομαδες !!
mariakots
Καλησπέρα!
Χωρίς να θέλω να έρθω σε αντιπαράθεση με κανένα στο forum επειδή όμως ο φίλος/φίλη stef xios σχολίασε πάνω σε όσα εγώ έγραψα θα ήθελα να απαντήσω.....Το Νο 12 του Αμαρουσίου πήρε 6 επιθετικά ριμπάουντ , έβαλε 8 πόντους και έπαιξε σχεδόν 40 λεπτά και αν είναι όπως τα λες για το αγωνιστικό παρελθόν της τότε μπράβο στο κορίτσι και στην προπονήτρια της ..για παίχτρια που γυάλιζε το πάγκο χωρίς εμπειρία τοτε η βελτίωση είναι μεγάλη.
Τώρα όσο αφορά το Νο 14 δεν γνωρίζω αν πληρώνετε όπως λες (μάλλον θα είσαι σε θέση να γνωρίζεις παραπάνω πράγματα)εγώ στον αγώνα είδα μια παίχτρια που δεν τα παράτησε μέχρι το τέλος.
Έγραψα πως το Νο 10 έφταιξε για την ήττα και είμαι σε θέση να δικαιολογήσω το σχολιασμό μου....έβαλε 2-3 καλάθια (όπως είπες και εσύ) στις 10+ προσπάθειες , έκανε 5 φορές βήματα(βασικά πράγματα που μαθαίνονται στις ακαδημίες),έκανε 8 λάθος πάσες ..και αν αυτά δεν είναι αρκετά για να χαρακτηρίσω μια παίχτρια που παίζει άσσος ως υπεύθυνη για την ήττα της ομάδας της τότε τι είναι? αναγκάστηκαν να κατεβάζουν τη μπάλα τα φτερά κάποια στιγμή του αγώνα κατέβαζε την μπάλα η ψηλή Νο12,ήταν τραγική σε όλη τη διάρκεια που αγωνίστηκε με υπερβολικές άστοχες προσπάθειες ,πολλά λάθη ανύπαρκτη στην άμυνα κ στο κατέβασμα της μπάλας .
Φίλε μου δεν γνωρίζω αν έχεις κάποιες γνώσεις πάνω στο άθλημα αλλά όσοι έχουν γνωρίζουν πως το play είναι ο Coach στο παιχνίδι.
allstargame
Καλησπέρα!! Θα ήθελα να εκφράσω και την δική μου άποψη σχετικά με την ομάδα του Αμαρουσίου. Έχω παρακολουθήσει την ομάδα σε αρκετούς αγώνες. Όσον αφορά το νούμερο 14 ναι δεν είναι κακή παίχτρια αλλά σε ένα ομαδικό παιχνίδι ο ατομισμός σε μεγάλο βαθμό δεν μπορεί να λαμβάνει χώρα.Οι προσπάθεις πολλές τα αποτελέσματα δυσανάλογα των προσπαθειών. Έχει θυσιάσει πολλές φορές τη νίκη της ομάδας(π.χ ωρωπός-συνεχόμενα λάθη). Οι επαγγελματίες παίχτες χρειάζονται κι αυτοί καμιά φορά το ταρακούνημά τους!!!! Το νούμερο 12 θα μπορούσε να γίνει μία αξιόλογη και "μετρήσιμη" παίχτρια,αλλά φαίνεται και είναι αγύμναστη το παιχνίδι της αδιάφορο και οι προσπάθειές της για ριμπάουντ ανεπαρκής!!! Να μην σχολιάσω ότι γίνετε ερεστική με τις γκρίνιες της κατά την διάρκεια του αγώνα και με τις συμπαίχτριές τις επίσης!!!
Το γεγονός ότι οι δύο παραπάνω παίχτριες παίζουν για 40 λεπτά μάλλον οφείλετε σε κάποια ιδιαίτερη προτίμηση της προπονήτριας γιατί δεν μπορώ να πιστέψω ότι 1) δεν έχει άλλο ρόστερ στη διάθεσή της η προπονήτρια και 2) είναι ο νόμος της στατιστικής ότι αν παίζεις 40 λεπτά θα φαίνεσαι ότι και να κάνεις και άρα κάποια στιγμή θα πάρεις τα εύσημα!!! Το Νο10 ξεκίνησε δυναμικά στη συνέχεια το έχασε? ή δεν φρόντισε η προπονήτρια να την αξιοποιήσει όπως πρέπει σαν παίχτρια? μιας και το play είναι ο προπονητής μέσα στο γήπεδο...
Ας παίξουν επιτέλους μπάσκετ και ας αφήσουν τις μικροπρέπειες!!!
Καλή συνέχεια χωρίς τραυματισμούς!!
stef xios
QUOTE(mariakots @ Jan 25 2013, 22:10 ) *
Καλησπέρα!
Χωρίς να θέλω να έρθω σε αντιπαράθεση με κανένα στο forum επειδή όμως ο φίλος/φίλη stef xios σχολίασε πάνω σε όσα εγώ έγραψα θα ήθελα να απαντήσω.....Το Νο 12 του Αμαρουσίου πήρε 6 επιθετικά ριμπάουντ , έβαλε 8 πόντους και έπαιξε σχεδόν 40 λεπτά και αν είναι όπως τα λες για το αγωνιστικό παρελθόν της τότε μπράβο στο κορίτσι και στην προπονήτρια της ..για παίχτρια που γυάλιζε το πάγκο χωρίς εμπειρία τοτε η βελτίωση είναι μεγάλη.
Τώρα όσο αφορά το Νο 14 δεν γνωρίζω αν πληρώνετε όπως λες (μάλλον θα είσαι σε θέση να γνωρίζεις παραπάνω πράγματα)εγώ στον αγώνα είδα μια παίχτρια που δεν τα παράτησε μέχρι το τέλος.
Έγραψα πως το Νο 10 έφταιξε για την ήττα και είμαι σε θέση να δικαιολογήσω το σχολιασμό μου....έβαλε 2-3 καλάθια (όπως είπες και εσύ) στις 10+ προσπάθειες , έκανε 5 φορές βήματα(βασικά πράγματα που μαθαίνονται στις ακαδημίες),έκανε 8 λάθος πάσες ..και αν αυτά δεν είναι αρκετά για να χαρακτηρίσω μια παίχτρια που παίζει άσσος ως υπεύθυνη για την ήττα της ομάδας της τότε τι είναι? αναγκάστηκαν να κατεβάζουν τη μπάλα τα φτερά κάποια στιγμή του αγώνα κατέβαζε την μπάλα η ψηλή Νο12,ήταν τραγική σε όλη τη διάρκεια που αγωνίστηκε με υπερβολικές άστοχες προσπάθειες ,πολλά λάθη ανύπαρκτη στην άμυνα κ στο κατέβασμα της μπάλας .
Φίλε μου δεν γνωρίζω αν έχεις κάποιες γνώσεις πάνω στο άθλημα αλλά όσοι έχουν γνωρίζουν πως το play είναι ο Coach στο παιχνίδι.

καλημερα !! απο την ηλιολουστη αθηναικη παραλια!!
μαλλον με παραξηγησες αλλα οπως λεει και ο σοφος ελληνικος λαος οποιος εχει την μυγα μυγιαζεται !!
το N12 δεν το περεξηγω διοτι ειναι για το μαρουσι η μοναδικη παιχτρια center που εχει
αλλα και λιγο κριτικη ποτε δεν βλαπτει αλλα μαλλον βοηθαει ωστε να μειωσει την γκρινια της και να προσπαθησει περισσοτερο να αποκτησει δυναμη και τσαγανο στις προσπαθειες της (να μην της παιρνουν εντελως χαζα την μπαλα απο τα χερια της ) και να αποκτησει ΚΙΝΗΣΗ μεσα στην μπασκετα (δεν θα ελεγα καλυτερη κινηση διοτι ΔΕΝ ΕΧΕΙ κινηση )
τωρα οσο αφορα το θεμα του χρηματικου νομιζω οτι ολοι γνωριζουν οτι το μαρουσι εχει και αμειβομενες παιχτριες
αυτο δεν ειναι κακο ....αντιθετως υπερβολικα καλο και μακαρι ολες να αμειβοντουσαν και σε ολες της ομαδες
ειναι κριμα να πληρωνεις απο την τσεπη σου ακομα κ για τις βασικες σου αναγκες και μαλιστα αυτην την εποχη !!
τωρα δεν θα σταθω στα σχολια σου για το Ν10 διοτι εχεις δικιο και το σωστο να λεγεται
οντως ειδικα σε αυτον τον αγωνα ηταν τραγικη δεν βοηθησε σε κανενα σημειο του αγωνα.......κριμα !!!
αλλα γιαυτον τον λογο υπαρχει ο προπονητης την αλλαζει κανει κατι να αλλαξει την ροη του παιχνιδιου ...........
βεβαια σε αυτον τον αγωνα για αλλη μια φορα φανηκε να μεροληπτει η προπονητρια για καποιες παιχτριες τις
ενω το Ν10 εκανε λαθη ομολογουμενως σοβαρα και παιδαριωδη την εκανε αλλαγη
οταν κανει σοβαρα και παιδαριωδη λαθη το Ν14 γιατι δεν την πεταει εξω????????!!!!!!!
ο παγκος απο οσο βλεπω ειναι γεματος και θυμαμαι παικτριες που καθονται εκει και τον γυαλιζουν
ενω προηγουμενες χρονιες να παιζουν αξιοπρεπεστατα στης προηγουμενες ομαδες τους !!!
τωρα σε οτι αφορα για το εαν εχω γνωσεις ........ τελικα ποιος θεωρεις οτι εχει..... εσυ??
και οπως ειχα πει σε προηγουμενη αναρτηση μου.......opinions are like asseholes everyone has one!!!!
ntimat
ΑΜΑΖΟΝΕΣ-ΩΡΩΠΟΣ 25-49

δυνατο ματς χτες βραδυ στο γηπεδο των αμαζονων με τον ωρωπο να επιβαλλει το ρυθμο του στο δευτερο μερος και να διαλυει τις αμαζονες.Παρτυ εκανε το Νο 8 του ωρωπου (αν καποιος γνωριζει ονομα ας το γραψει).
Τα δυνατα χαρτια των αμαζονων,Θεοδωρατου και Παπαγγελου εμειναν στα ρηχα νερα μη μποροντας να ευστοχησουν ακομα και σε ελευθερες βολες και τα περιμεναν ολα απο τη μικρη Αθηνα!!!!!!Πολυ κακες οι αμαζονες δυσκολα βλεπω να διεκδικησουν κατι καλο φετος αν συνεχισουν ετσι.Την αλλη εβδομαδα πανε στις Κουκου........Για ακομα μια φορα ο ωρωπος εδειξε πιο πληρης σαν ομαδα!!!
Κερδισε η Νηαρ το μαρουσι......ειδε καποιος το ματς να μας πει?
Καλη συνεχεια σε ολες τις ομαδες!!!
dolly12
το 8 ειναι η βασια η κανατσελου η οποια εχει παιξει σε πολλές ομάδες μεγαλύτερων κατηγορίων, πολύ καλή παικτρια.
δικαιοτατη νικη ωροπου που με τη βασια γινεται πιο πληρης ομαδα...

αλλα διαβαζεις το παιχνιδι λαθος...
τραγικη αστοχια οντως, ουτε σε βολες δε μπορουσαμε να ευστοχησουμε συμφωνω, ειδικα εγω αλλα δε τα περιμεναμε απο τη μικρη αθηνα ολα, αντιθετως... απλα η αθηνα ετυχε να ειναι σχετικα πιο ευστοχη απο ολες τις υπολοιπες....

η ομαδα αυτη είναι στη 4η θεση (κοντα στη βαθμολογια με τους απο πανω) μεσα απο πολλα προβληματα (τραυματισμων και μη)και ελλειψεις προπονησεων και αυτο λεει κατι για τις δυνατοτητες της και για το τι ελπιζει η οχι δε μπορει να το ξερει κανενας αλλος απο εμας..

υ.γ. οποτε ερχεσαι χανουμς!!! μηπως να μην μας βλεπεις???? χαχαχαχαχαχα biggrin.gif tongue.gif
ntimat
QUOTE(dolly12 @ Jan 31 2013, 11:42 ) *
το 8 ειναι η βασια η κανατσελου η οποια εχει παιξει σε πολλές ομάδες μεγαλύτερων κατηγορίων, πολύ καλή παικτρια.
δικαιοτατη νικη ωροπου που με τη βασια γινεται πιο πληρης ομαδα...

αλλα διαβαζεις το παιχνιδι λαθος...
τραγικη αστοχια οντως, ουτε σε βολες δε μπορουσαμε να ευστοχησουμε συμφωνω, ειδικα εγω αλλα δε τα περιμεναμε απο τη μικρη αθηνα ολα, αντιθετως... απλα η αθηνα ετυχε να ειναι σχετικα πιο ευστοχη απο ολες τις υπολοιπες....

η ομαδα αυτη είναι στη 4η θεση (κοντα στη βαθμολογια με τους απο πανω) μεσα απο πολλα προβληματα (τραυματισμων και μη)και ελλειψεις προπονησεων και αυτο λεει κατι για τις δυνατοτητες της και για το τι ελπιζει η οχι δε μπορει να το ξερει κανενας αλλος απο εμας..

υ.γ. οποτε ερχεσαι χανουμς!!! μηπως να μην μας βλεπεις???? χαχαχαχαχαχα biggrin.gif tongue.gif



εχω ερθει και με το Θωμα που κερδισατε και με τις κουκου που κερδισατε και με τη ΜΕΝ που κερδισατε παλι,οποτε δε φταιω εγω...χαχαχχααχαχα!!!! απλα διαπιστωνω μια σημαντικη κοιλια που εχετε κανει...πιθανον να ειναι και λογικο,ολες οι ομαδες κανουν κοιλια,απλα πρεπει γρηγορα να συνελθετε!!!
dolly12
τελοσπαντων!!!

θα δεχθω την ενσταση προς το παρον μεχρι αποδειξεως του εναντιον!!!!
χαχαχαχαχαχα
ntimat
QUOTE(dolly12 @ Jan 31 2013, 14:21 ) *
τελοσπαντων!!!

θα δεχθω την ενσταση προς το παρον μεχρι αποδειξεως του εναντιον!!!!
χαχαχαχαχαχα



αν ολα πανε καλα θα σας δω και στις κουκου!!!!δυσκολα για σας γιατι εχουν ενισχυθει σημαντικα μετα τη διαλυση του Ιασωνα,οποτε προπονηση,προπονηση,προπονηση.....ψυχολογια,
ψυχολογια,ψυχολογια!!!!
stef xios
Κερδισε η Νηαρ το μαρουσι......ειδε καποιος το ματς να μας πει?



καλησπερα τι να πει κανεις?
σκορ 10αλεπτων
1 4-15
2 22-29
3 30-46
4 37-52 τελικο !!
τι να πει κανεις ΤΙΤΑΝΙΚΟΣ !!!!!! για το μαρουσι .......κριμα !!!

δικαια νικη απο την συμπαθεστατη ΝΗΑΡ !!
basketomaria
Το ντερμπυ της αγωνιστικης βρηκε νικητρια την ομαδα του ωρωπου που κερδισε ευκολα τις αμαζονες....

ΑΜΑΖΟΝΕΣ - ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ 25- 49
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ - ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 34- 36
ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 37- 52
ΑΚΟ ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ - ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΑ 31- 59
ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ - ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ 53- 18
ΑΟ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛ. - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 52- 45

οι κακες εμφανισεις των αμαζονων συνεχιστηκαν κ αυτη την αγωνιστικη...νομιζω οτι η ελλειψη προπονησεων ειναι εμφανη πλεον αφου τα κοριτσια δεν εχουν καλη φυσικη κατασταση και εχασαν δυο παιχνιδια στα μετρα τους....δεν ξερω τι στοχους εχει η ομαδα για φετος αλλα θα πρεπει γρηγορα να ξυπνησουν γιατι ειναι πιθανο να χασουν κ αλλα παιχνιδια ευκολα....η αλλη εκπληξη ηρθε απο την νεανικη κ συμπαθεστατη ομαδα της νηαρ ηστ μεσα στο μαρουσι.....μπραβο στα κοριτσια που παλευουν καθε παιχνιδι.....το μαρουσι εκανε μια κακη εμφανιση κ εκανε ηττα εκτος προγραμματος....τις προηγουμενες μερες εγιναν συζητησεις στο φορουμ για την ομαδα του αμαρουσιου κ θα συμφωνησω με τα οσα λενε....υλικο εχει η ομαδα αλλα προφανως δεν ειναι τοσο δουλεμενη.....παιχτριες εχει κ δεν ειναι δυνατον να υπαρχουν παιχτριες σε ασχημη μερα κ να μην κανεις αλλαγες...ειδαμε παιχτρια να παιρνει επιθεσεις τραβηγμενες..συμφωνω κ για την ψηλη τους...εχει πολλα να μαθει ακομη.....
ενα μπραβο κ στα κοριτσια της παλληνης που κερδισαν πολυ πιο ανετα απο οτι δειχνει το σκορ κ πηραν κ τη διαφορα της ηττας του πρωτου γυρου απο την αμιλλα....το εχω ξαναπει στο φορουμ οτι η παλληνη με το υλικο κ την προπονητρια που εχει δεν θα επρεπε να παλευει για την σωτηρια της....η αμιλλα μετα την απροσμενη νικη την προηγουμενη βδομαδα δεν εδειξε οτι μπορει να κανει την υπερβαση κ να συνεχισει τις καλες εμφανισεις...

καλη συνεχεια σε ολες τις ομαδες.....
PASKET
"τι να πει κανεις ΤΙΤΑΝΙΚΟΣ !!!!!! για το μαρουσι .......κριμα !!!"

Δεν θα ελεγα μονο για το ΜΑΡΟΥΣΙ ,οταν ενας απο τους βασικους διεκδικητες βαζει 25 ποντους στην εδρα του (ΑΜΑΖΟΝΕΣ) και ο εκτος στη βαθμολογια βαζει 18 !!!!! (ΠΑΠΑΓΟΥ).....Στη Β ΕΣΚΑ οχι στη Γ.Ταλεντο με το σταγονομετρο,το μελλον δυσοιωνο για το γυναικειο μπασκετ...

ntimat
QUOTE(PASKET @ Feb 1 2013, 13:56 ) *
"τι να πει κανεις ΤΙΤΑΝΙΚΟΣ !!!!!! για το μαρουσι .......κριμα !!!"

Δεν θα ελεγα μονο για το ΜΑΡΟΥΣΙ ,οταν ενας απο τους βασικους διεκδικητες βαζει 25 ποντους στην εδρα του (ΑΜΑΖΟΝΕΣ) και ο εκτος στη βαθμολογια βαζει 18 !!!!! (ΠΑΠΑΓΟΥ).....Στη Β ΕΣΚΑ οχι στη Γ.Ταλεντο με το σταγονομετρο,το μελλον δυσοιωνο για το γυναικειο μπασκετ...



θα συμφωνησω απολυτα με το φιλο PASKET.Τρομερη ελλειψη ταλεντου γενικως.....οντως δυσοιωνο το μελλον......
allstargame
QUOTE (PASKET @ Feb 1 2013, 13:56 ) *
"τι να πει κανεις ΤΙΤΑΝΙΚΟΣ !!!!!! για το μαρουσι .......κριμα !!!"

Δεν θα ελεγα μονο για το ΜΑΡΟΥΣΙ ,οταν ενας απο τους βασικους διεκδικητες βαζει 25 ποντους στην εδρα του (ΑΜΑΖΟΝΕΣ) και ο εκτος στη βαθμολογια βαζει 18 !!!!! (ΠΑΠΑΓΟΥ).....Στη Β ΕΣΚΑ οχι στη Γ.Ταλεντο με το σταγονομετρο,το μελλον δυσοιωνο για το γυναικειο μπασκετ...



Χμμμμ....Ειναι δυσοίωνο το γυναικείο γιατι προπονητές και παράγοντες το εχουν παρατήσει στο έλεος!!!!!!!!Εγω βλέπω στους πάγκους και στα γήπεδα ΚΥΡΙΩΣ παλιές παίχτριες ΠΛΗΝ ΕΞΑΙΡΕΣΕΩΝ (το χω αναφέρει και σε παλιότερο ποστ) αρα...
Θεωρώ πως ευθύνη έχουν κατα βάση οι προπονητές.....και μετά οι παίχτριες. Οτι τους μαθαίνουν,αυτά κάνουν!
Το ιδιο πιστεύω και για το Μαρούσι, συνυπευθυνότητα προπονητή και παραγόντων...Μια ομάδα χαμένη και 12 παίχτριες (μπορεί και παραπάνω) παρούσες ως μονάδες.
Τελοσπάντων, απογοητευτικές καταστάσεις!!!

Καλη συνέχεια με αποφυγή τραυματισμών!
kasper7
QUOTE(allstargame @ Feb 1 2013, 17:23 ) *
Χμμμμ....Ειναι δυσοίωνο το γυναικείο γιατι προπονητές και παράγοντες το εχουν παρατήσει στο έλεος!!!!!!!!Εγω βλέπω στους πάγκους και στα γήπεδα ΚΥΡΙΩΣ παλιές παίχτριες ΠΛΗΝ ΕΞΑΙΡΕΣΕΩΝ (το χω αναφέρει και σε παλιότερο ποστ) αρα...
Θεωρώ πως ευθύνη έχουν κατα βάση οι προπονητές.....και μετά οι παίχτριες. Οτι τους μαθαίνουν,αυτά κάνουν!
Το ιδιο πιστεύω και για το Μαρούσι, συνυπευθυνότητα προπονητή και παραγόντων...Μια ομάδα χαμένη και 12 παίχτριες (μπορεί και παραπάνω) παρούσες ως μονάδες.
Τελοσπάντων, απογοητευτικές καταστάσεις!!!

Καλη συνέχεια με αποφυγή τραυματισμών!

Καλησπέρα... μετά από πολύ καιρό!!! smiley.gif
Θα ήθελα να πω και εγώ μία γνώμη για το πολύ ενδιαφέρον θέμα που θίξατε!!

Δεν νομίζω πως πρέπει το ανάθεμα να πηγαίνει ούτε στις παίκτριες... αλλά ούτε και στους προπονητές. Σίγουρα υπάρχουν άνθρωποι που δεν κάνουν αυτά που πρέπει... όμως από την άλλη υπάρχουν άνθρωποι με μεράκι που ξημεροβραδιάζονται στα γήπεδα!!

Θεωρώ πως το μπάσκετ παραπαίει συνολικά και οι υποδομές σαν κράτος... είναι ανύπαρκτες. Οι όποιες επιτυχίες έχουν έρθει σε συλλογικό και εθνικό επίπεδο... δεν θεωρώ πως ήρθαν με βάση κάποιο σχεδιασμό... αλλά ας είναι καλά ο μεγάλος ΓΚΑΛΗΣ. Το κακό ξεκινάει από τον σχολικό αθλητισμό που είναι ανύπαρκτος και θα έπρεπε να είναι η πρώτη επαφή του κάθε παιδιού με τα σπορ. Από εκεί, και με βάση τις ικανότητες του κάθε παιδιού αλλά και τις επιθυμίες του, θα έπρεπε να υπάρχουν υποδομές που θα προωθούσαν το κάθε παιδί στο άθλημα που θα ήθελε. Θα έπρεπε το ανύπαρκτο κράτος να είναι σε θέση να διοργανώνει κάθε χρόνο σχολές προπονητών, ώστε να επιμορφώνονται σωστά οι προπονητές και όχι για να πηγαίνει ο/η κάθε τυχαίος/α να παίρνει ένα δίπλωμα προπονητικής. Στην συνέχεια να υπάρχουν ανά τακτές περιόδους δωρεάν σεμινάρια για την περαιτέρω επιμόρφωση των προπονητών ώστε να είναι ενήμεροι για όλες τις τελευταίες εξελίξεις και τάσεις. Σήμερα όλα εξαρτώνται από το προσωπικό ενδιαφέρον του καθενός.
Η οικονομική κρίση που διανύουμε είναι μία καλή ευκαιρία να στρέψουμε τα παιδιά στον αθλητισμό... όμως υπάρχει αδιαφορία και το μόνο που συγκινεί είναι η "κονόμα". Αν υπήρχε πληθώρα ικανών ατόμων... τότε οι ανεπαρκείς θα πήγαιναν αργά ή γρήγορα στο περιθώριο.
Ακόμα και το γεγονός πως η Β' και Γ' κατηγορία πήγαν σε εργάσιμη μέρα... είναι για μένα, ΑΣΤΟΧΙΑ. Και εξηγώ γιατί. Δεν γίνεται σαν ομοσπονδία να θέλεις να προωθήσεις νεαρές αθλήτριες σε αυτές τις κατηγορίες, να θέτεις κανόνες ως προς την συμμετοχή τους και στο τέλος να βάζεις το πρωτάθλημα σε μέρα εργάσιμη, με σχολεία, φροντιστήρια. Όλοι ξέρουν πως οι περισσότερες ομάδες χρησιμοποιούν κυρίως κορασίδες ή νεανίδες για να καλύψουν τις απαιτήσεις του κανονισμού. Όλοι γνωρίζουμε τις ιδιαιτερότητες των κοριτσιών, π.χ. στο διάβασμα. Πόσες φορές δεν είχα στην διάθεση μου αθλήτριες που έγραφαν διαγώνισμα, που είχαν φροντιστήριο, που δεν τους επέτρεπαν από το σπίτι τους να πάνε να παίξουν βράδυ αργά π.χ. στον Ωρωπό και να γυρίσουν σπίτι τους στις 12 και μετά να έχουν σχολείο την άλλη μέρα.
Όλα αυτά και πολλά άλλα συντελούν κάθε χρόνο στο να πέφτει το επίπεδο, όχι επειδή είναι ανεπαρκείς οι αθλήτριες ή οι προπονητές, αλλά γιατί το σύστημα έχει αποτύχει και δεν παράγει νέες αθλήτριες, γιατί δεν δίνει κίνητρα, γιατί δεν αναδεικνύεται η ομορφιά του αθλητισμού ώστε τα μικρά παιδιά να αγαπήσουν τον αθλητισμό όπως τον είχαν αγαπήσει οι παλαιότεροι... και βάζω μέσα και τον εαυτό μου.
Άρα πρέπει όλοι μας να βοηθήσουμε από όποιο πόστο κι αν υπηρετούμε το άθλημα, ώστε κάποια στιγμή να το δούμε να πηγαίνει μπροστά... να δούμε νέες αθλήτριες να αναδεικνύονται... να δούμε επιτυχίες... να δούμε απλό και όμορφο μπάσκετ!! Η συγχωρεμένη η γιαγιά μου έλεγε... "αν δεν βρέξεις κώλο... ψάρι δεν έχει"!!

Καλή συνέχεια σε όλους!!! smiley.gif smiley.gif smiley.gif
basketomaria
Θα συμφωνησω κ εγω οτι το αθλημα παει απο το κακο στο χειροτερο.....υπευθυνοι γι αυτο προπονητες κ παραγοντες....
ξερει καποιος να μου πει αν η εσκα πηρε αποφαση για την αλλαγη ημερας διεξαγωγης του αγωνα μονη της η ρωτησε και τα σωματεια?γιατι αν τα σωματεια δεν εφεραν αντιρρηση κ δεχθηκαν τοτε να τους πουμε ενα μεγαλο μπραβο για την βλακεια της χρονιας... shot.gif ......κ να συνεχισω με τους προπονητες που οι πιο πολυ ειναι ανικανοι να βρισκονται σε ομαδες...οχι μονο για τις προπονητικες τους ικανοτητες αλλα κ για τις αρετες που θα επρεπε να εχει ενας που προπονει παιδια κ δυστυχως δεν εχω δει κατι τετοιο....εχει χαθει το νοημα του αθλητισμου ακομη και στις πιο χαμηλες κατηγοριες...δικιο εχετε που αναφερετε το παραδειγμα του αμαρουσιου....δεν μπορει να εχει 15 παιχτριες,φοβερο γηπεδο,οργανωση και να βρισκεται σε αυτη τη θεση....25 ποντους δεν βαζουν ουτε οι κορασιδες....οι παραγοντες διαλεγουν τους προπονητες αν δεν κανω λαθος...οι πιο πολλοι απο τους παραγοντες ειναι ασχετοι...ουτε εξω απο το γηπεδο δεν εχουν περασει....ποια ειναι τα κριτηρια επιλογης προπονητων?φιλε κασπερ δεν μιλαω για ολους τους προπονητες αλλα για την πλειοψηφια τους...ακουω προπονητες να βριζουν να φερονται ασχημα σε παιχτριες και ολα αυτα τα περναμε στο ντουκου....σαφεστατα οι παιχτριες φταιμε που ανεχομαστε καθε καρυδιας καρυδι.... 68.gif ...λυπαμαι γιατι το αθλημα που τοσο αγαπω καταντησε χωρος για evilmonkey.gif
allstargame
Συγχαρητήρια και στους δυο προλαλήσαντες για τα εύστοχα σχόλια.

Να σημειώσω κι εγώ οτι φυσικά δεν αφορά όλους τους προπονητές και όλες τις παίχτριες.
Υπάρχουν όμως και τα προκλητικά παραδείγματα που παραμένουν με την ανέχεια των Διοικούντων ή σαν βισματίες γιατί κατόρθωσαν να στρώσουν έδαφος και να γίνουν αποδεκτοί παρόλα τα τραγικά τους ατοπήματα.


Έλεος με τα προσωποποιημένα λάθη.
ntimat
[quote name='basketomaria' date='Feb 1 2013, 20:13 ' post='586137']
Θα συμφωνησω κ εγω οτι το αθλημα παει απο το κακο στο χειροτερο.....υπευθυνοι γι αυτο προπονητες κ παραγοντες....
ξερει καποιος να μου πει αν η εσκα πηρε αποφαση για την αλλαγη ημερας διεξαγωγης του αγωνα μονη της η ρωτησε και τα σωματεια?γιατι αν τα σωματεια δεν εφεραν αντιρρηση κ δεχθηκαν τοτε να τους πουμε ενα μεγαλο μπραβο για την βλακεια της χρονιας...

η ΕΣΚΑ αποφασισε μονη της,δεν ρωτησε κανενα σωματειο!!!!παντως και εγω με τη σειρα μου θα πω οτι ηταν λαθος η αλλαγη της ωρας ειδικα για τη Γ ΕΣΚΑ που θελει βασει κανονισμου και 2 μικρες στη 5αδα.......αντε να τις βρεις!!!!
basketomaria
Αν τα σωματεια δεν ρωτηθηκαν κακως οι ομαδες κατεβαινουν στο πρωταθλημα....αποχη θα επρεπε να κανουν....γιατι το δεχθηκαν ετσι απλα?αν θυμαμαι καλα απο περσυ το συζητουσαν για αλλαγη μερας...αρα ...καμια αντιδραση?μαλλον οχι....
blink.gif
κ παλι θα θιξω ενα θεμα που αφορα τη διαχειριση των παιχτριων....με λυπη μου εχω διαπιστωση πως καποιες ομαδες ενω εχουν πλουσιο ροστερ οι προπονητες χρησιμοποιουν 5-6 αθλητριες....σιγουρα μια βασικη 5αδα δεν μπορει να αλλαξει κ το καταλαβαινω....αλλα υπαρχει μεγαλη διαφορα οταν παιχτρια ερχεται στην προπονηση σε βοηθαει να βγαλεις την προπονηση σου κ εσυ να μην της το ανταποδιδεις με λιγα λεπτα συμμετοχης.....προπονηση δεν γινεται με 5 ατομα...κ απο την εμπειρια μου ξερω πως οι βασικες παιχτριες δεν ειναι σε ολες τις προπονησεις...ακομα θελω να πω πως δεν ειναι κ καλο για την ομαδα παιχτριες που ειναι μονιμα στον παγκο να μην εχουν αγωνιστικα λεπτα....οι λογοι ειναι πως μια ομαδα μπορει να εχει τους τραυματισμους,να εχει φαουλ,καποια να αρρωστησει..καποια να δουλευει....θα πρεπει να εχεις ολες τις παιχτριες ετοιμοπολεμες εστω κ για λιγο να προσφερουν....ειναι πολυ ασχημο κ το ειδα ουκ ολιγες φορες φετος,παιχτριες βασικες να ειναι σε ασχημη μερα κ να παραμενουν στο παρκε...εμενα μου κανει τιμωρια αυτο....ολοι μπορει να βρεθουν σε ασχημη μερα...καλο ειναι ο προπονητης να προφυλαξει την παιχτρια κ να δωσει κ την ευκαιρια κ σε μια αλλη παιχτρια.....
για το καλο της ομαδας κ του κλιματος φυσικα....ας βγαλουν απο το μυαλο τους οι προπονητες οτι μια παιχτρια δεν μπορει .....απο τη στιγμη που ερχεται προπονηση μπορει να προσφερει....κ στο χερι του προπονητη ειναι να παρει οτι θετικο εχει η καθε παιχτρια....για μενα οι προπονητες θυσιαζουν πολλα για το αποτελεσμα...αλλα δυστυχως χανουν την ουσια....κ αυτο πανω απο ολα ειναι το κλιμα της ομαδας...αυτο φερνει αποτελεσματα....αλλα μαλλον ειναι πολυ μικρο αυτο που λεω για να το καταλαβουν οι προπονητες...... wink.gif
εκτος κ αν το προβλημα ειναι οτι δεν μπορουν να διαχειριστουν το υλικο που εχουν....γεμισαμε ευθυνοφοβους.......κ να μην ξεχνουν οτι ο παιχτης κανει τον προπονητη.....
allstargame
QUOTE (basketomaria @ Feb 5 2013, 10:14 ) *
Αν τα σωματεια δεν ρωτηθηκαν κακως οι ομαδες κατεβαινουν στο πρωταθλημα....αποχη θα επρεπε να κανουν....γιατι το δεχθηκαν ετσι απλα?αν θυμαμαι καλα απο περσυ το συζητουσαν για αλλαγη μερας...αρα ...καμια αντιδραση?μαλλον οχι....
blink.gif
κ παλι θα θιξω ενα θεμα που αφορα τη διαχειριση των παιχτριων....με λυπη μου εχω διαπιστωση πως καποιες ομαδες ενω εχουν πλουσιο ροστερ οι προπονητες χρησιμοποιουν 5-6 αθλητριες....σιγουρα μια βασικη 5αδα δεν μπορει να αλλαξει κ το καταλαβαινω....αλλα υπαρχει μεγαλη διαφορα οταν παιχτρια ερχεται στην προπονηση σε βοηθαει να βγαλεις την προπονηση σου κ εσυ να μην της το ανταποδιδεις με λιγα λεπτα συμμετοχης.....προπονηση δεν γινεται με 5 ατομα...κ απο την εμπειρια μου ξερω πως οι βασικες παιχτριες δεν ειναι σε ολες τις προπονησεις...ακομα θελω να πω πως δεν ειναι κ καλο για την ομαδα παιχτριες που ειναι μονιμα στον παγκο να μην εχουν αγωνιστικα λεπτα....οι λογοι ειναι πως μια ομαδα μπορει να εχει τους τραυματισμους,να εχει φαουλ,καποια να αρρωστησει..καποια να δουλευει....θα πρεπει να εχεις ολες τις παιχτριες ετοιμοπολεμες εστω κ για λιγο να προσφερουν....ειναι πολυ ασχημο κ το ειδα ουκ ολιγες φορες φετος,παιχτριες βασικες να ειναι σε ασχημη μερα κ να παραμενουν στο παρκε...εμενα μου κανει τιμωρια αυτο....ολοι μπορει να βρεθουν σε ασχημη μερα...καλο ειναι ο προπονητης να προφυλαξει την παιχτρια κ να δωσει κ την ευκαιρια κ σε μια αλλη παιχτρια.....
για το καλο της ομαδας κ του κλιματος φυσικα....ας βγαλουν απο το μυαλο τους οι προπονητες οτι μια παιχτρια δεν μπορει .....απο τη στιγμη που ερχεται προπονηση μπορει να προσφερει....κ στο χερι του προπονητη ειναι να παρει οτι θετικο εχει η καθε παιχτρια....για μενα οι προπονητες θυσιαζουν πολλα για το αποτελεσμα...αλλα δυστυχως χανουν την ουσια....κ αυτο πανω απο ολα ειναι το κλιμα της ομαδας...αυτο φερνει αποτελεσματα....αλλα μαλλον ειναι πολυ μικρο αυτο που λεω για να το καταλαβουν οι προπονητες...... wink.gif
εκτος κ αν το προβλημα ειναι οτι δεν μπορουν να διαχειριστουν το υλικο που εχουν....γεμισαμε ευθυνοφοβους.......κ να μην ξεχνουν οτι ο παιχτης κανει τον προπονητη.....


Συγχαρητήτια για το πάρα πολύ εύστοχο σχόλιο που προηγείται.Τα αποτελέσματα άλλωστε μιλούν και απο μόνα τους. Οι προπονητές ωστόσο μεταφέρουν την ευθύνη στις παίχτριες και υποστηρίζουν αλλοπρόσαλα πράγματα.Χρεώνουν τις ήττες και το τρομερά κακό κλίμα της ομάδας στις παίχτριες που αντιδρούν σε όσα προανέφερες (χωρίς να σημαίνει οτι απειθαρχούν στις οδηγίες των προπονητών) και θεωρεί οτι θίγεται και η καριέρα του. Το πρόβλημα είναι πως χαραμίζονται οι αγώνες και για το φιλοθεάμον κοινό, δηλαδή εμάς.

Ευθυνοφοβία με άλλα λόγια...Το ανέφερες κι εσύ άλλωστε.

Καλή συνέχεια και με τραυματισμούς ανύπαρκτους.
ntimat
06/02/13 19:45 ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ - ΑΟΝΝΝΕ ΑΜΑΖΟΝΕΣ υπο αλλες προυποθεσεις θα μπορουσε να ειναι ενα ντερμπυ,υπο τις τωρινες βλεπω ανετη νικη των κουκου!!!ελπιζω να διαψευστω και να δουμε ενα ομορφο ματς!!! 1

06/02/13 21:00 ΝΗΑΡ ΗΣΤ ΚΛ. ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ - ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ δυσκολο και για τους δυο,βλεπω 1.

06/02/13 20:30 ΓΟΥΔΗ Δ.Ζ. ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΑ - ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 1

06/02/13 21:30 ΠΑΠΑΓΟΥ ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ - ΑΚΟ ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 1

06/02/13 21:45 ΜΠΟΥΡΝΑΖΙΟΥ ΚΛ. ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ πιστευω οτι ευκολα δυσκολα ο Θωμας θα καθαρισει 2

06/02/13 21:00 ΩΡΩΠΟΥ ΚΛ. ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ - ΑΟ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛ. 1
soouza
Άμιλλα-Άγιος Θωμάς 38-54(18-29 ημίχρονο).

Από την αρχή έως το τέλος ο Θωμάς είχε το προβάδισμα και πήρε δίκαια τη νίκη.Οι φιλοξενούμενες πιο καλές στο πρώτο ημίχρονο και στην τελευταία περίοδο.

Οι γηπεδούχες προβλημάτισαν το Θωμά με άμυνα χώρου στο τρίτο δεκάλεπτο.Μείωσαν και στους τέσσερεις αλλά δε μπόρεσαν να απειλήσουν περισσότερο.

Καλή συνέχεια και στις δύο ομάδες. bball.gif

Υ.Γ.Βλέπω αρκετά ερωτήματα ακόμα στο inbox κι απαντώ εν τάχει και με αριθμούς για να μην κουράσω. blove.gif

1.Ένας αθλητικός σύλλογος μη(wink.gifκερδοσκοπικού χαρακτήρα υποχρεούται να έχει εννιά(9) έως έντεκα(11) τακτικά μέλη.Ταυτόχρονα,υποχρεούται να έχει είκοσι(20)οικονομικά τακτοποιημένα μέλη.

2.Ότι παινεύεται το βρίζει κι ότι του λείπει το ποθεί.

3.Τι κάνει κάποιος όταν θέλει να στεγάσει όλες τι παλαιές και νυν εξωσυζυγικές του αμαρτίες;Δημιουργεί ομάδα μονοσήμαντης σύμβασης ορισμένου χρόνου.

Φαντάζομαι σας κάλυψα.Βέβαια να μην παραλείψω να πω ότι πάντα θέτετε ερωτήματα αλλά πάντοτε συμφωνείτε στις απαντήσεις μου. smiley.gif rolleyes.gif
stef xios
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ-ΜΑΡΟΥΣΙ 67-58
συνχαριτηρια στην δικαιη νικη του φιλαθλητικου
μια ομαδα που δεν λεει πολλα αλλα ειναι πρωτη στην βαθμολογια
ενα αλλοπροσαλο τουρλουμπουκι που ομως φερνει αποτελεσματα με μια ανυπαρκτη αμυνα !!!


το ναυαγιο του ΤΙΤΑΝΙΚΟΥ δεν εχει πιασει βυθο ακομα
το μαρουσι εκανε την τριτη συνεχη ηττα
ΚΡΙΜΑ !! ΚΡΙΜΑ !! ΚΡΙΜΑ !! ("παρτε το παιχνιδι δεν το θελουμε !!!")

και πως να μην συνεχειζετε το ναυαγιο με το προπονιτικο κρεσεντο να συνεχιζεται...... ελεος πια πρεπει να μαθουν καποιοι (προπονητες) που υποτιθεται οτι κρατανε τα ηνια μια ομαδας οτι η εκκωφαντικη ασχετοσυνη τους πλεον ενοχλει τα ματακια μας !! και προσβαλει την νοημοσυνη μας καταστρεφοντας ομαδες !! και παιχτριες !!!

το μαρουσι μου θυμιζει τις καλες παλιες ελληνικες ταινιες ξερεις ακριβως τι θα δεις ......την επομενη ατακα..... ολοι την ταινια
εχει καταντησει βαρετο
λαθος σχεδιασμος αγωνα
λαθος επιλογες σε λαθος χρονο !!!
κριμα !!!
στο προπονιτικο κρεσεντο εχω να ρωτησω κατι απλο .......πως ειναι δυνατον μια αμαδα-παιχτριες που δεν λενε πολλα σαν μοναδες αλλα εκει που βρισκουν ρυθμο μεσα στον αγωνα την επομενη στιγμη να βρισκονται στον παγκο ? ("παρτε το παιχνιδι δεν το θελουμε !!!") ΕΛΕΟΣ !! ΛΥΠΑΜΑΙ ΤΗΣ ΠΑΙΧΤΡΙΕΣ !!εχω υπαρξει και εγω στο παρελθον και τις καταλαβαινω


και μην ξεχνατε
"Opinions are like assholes. Everybody's got one .............and everyone thinks everyone else's stinks."
gewrgia_koutrou
Τεταρτη συνεχομενη ηττα για την ομαδα του Αμαρουσιου που παραπεει,οπως σωστα επισημαινει και ο stef,εξαιτιας των πολλων προπονητικων λαθων,κατα την αποψη μου και ελλειπους προπονησης των κοριτσιων, που παλευουν αλλα ουσιαστικα χωρις να υπαρχει τιποτα,ενα συστημα,κατι!δεν ειναι μπασκετ αυτο και οτι καλο γινεται ξεκιναει απο προσωπικες ενεργειες παικτων!!
basketomaria
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ - ΑΟΝΝΝΕ ΑΜΑΖΟΝΕΣ 42- 44
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ - ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ 32- 27
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΑ - ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 67- 58
ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ - ΑΚΟ ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 53- 27
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ 38- 54
ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ - ΑΟ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛ. 68- 47


Δυσκολα παιχνιδια εγιναν αυτη την αγωνιστικη...η αμαζονες κερδισαν το ντερμπυ κ δειχνουν οτι ξυπνησαν...θα ηθελα να πει καποιος στοιχεια για το παιχνιδι αν το παρακολουθησε.....
Η μεν ιλιου στο ντερμπυ της ουρας εχασε παλι κ δεν νομιζω οτι πλεον εχει καμια ελπιδα...κριμα γιατι υποτιθεται οτι μεταγραφες εγιναν κ ουτε η αλλαγη προπονητη αλλαξε την κατασταση... η νηαρ ηστ παλευει κ χαιρομαι που μια νεανικη ομαδα παει καλα...θεωρω οτι ειναι παραδειγμα για την κατηγορια....
Για το μαρουσι τα ειπαν κ πιο πανω...παραπεει....κριμα..ο φιλαθλητικος συνεχιζει να σκοραρει ανετα κ να κερδιζει....
Τα αλλα αποτελεσματα ηρθαν φυσιολογικα με ανετες νικες του παπαγου.ωρωπου κ αγ.θωμα......
καλη συνεχεια.....
μπορει καποιος να μου πει ποσες ομαδες θα πεσουν?
stev basket
QUOTE(basketomaria @ Feb 7 2013, 09:36 ) *
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ - ΑΟΝΝΝΕ ΑΜΑΖΟΝΕΣ 42- 44
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ - ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ 32- 27
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΑ - ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 67- 58
ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ - ΑΚΟ ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 53- 27
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ 38- 54
ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ - ΑΟ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛ. 68- 47


Δυσκολα παιχνιδια εγιναν αυτη την αγωνιστικη...η αμαζονες κερδισαν το ντερμπυ κ δειχνουν οτι ξυπνησαν...θα ηθελα να πει καποιος στοιχεια για το παιχνιδι αν το παρακολουθησε.....
Η μεν ιλιου στο ντερμπυ της ουρας εχασε παλι κ δεν νομιζω οτι πλεον εχει καμια ελπιδα...κριμα γιατι υποτιθεται οτι μεταγραφες εγιναν κ ουτε η αλλαγη προπονητη αλλαξε την κατασταση... η νηαρ ηστ παλευει κ χαιρομαι που μια νεανικη ομαδα παει καλα...θεωρω οτι ειναι παραδειγμα για την κατηγορια....
Για το μαρουσι τα ειπαν κ πιο πανω...παραπεει....κριμα..ο φιλαθλητικος συνεχιζει να σκοραρει ανετα κ να κερδιζει....
Τα αλλα αποτελεσματα ηρθαν φυσιολογικα με ανετες νικες του παπαγου.ωρωπου κ αγ.θωμα......
καλη συνεχεια.....
μπορει καποιος να μου πει ποσες ομαδες θα πεσουν?


Κανείς δε ξέρει, πόσες πέφτουν.
Όλα εξαρτώνται από την Α2 και αν και πόσες ομάδες θα διαλυθούν/ συγχωνευθούν ή δηλώσουν δε δηλώσουν συμμετοχή & πιά στιγμή.

Με το τελευταίο σενάριο, ανεπιβεβαίωτο, να λέει με 12 ομάδες η Α2 και πέφτουν 4, πέφτουν 3 από την Α' ΕΣΚΑ και 3 από τη Β' ΕΣΚΑ
Όσο αλλάζει το 12, σε 11 και 10, τόσο επιρρεάζει την Α & Β Κατηγορία.
Το χειρότερο σενάριο είναι να πέσουν 6 ομάδες της Α & 6 της Β, η μισή κατηγορία.
Δεν είναι απίθανο γιατί έτσι προβλέπεται και για την Α2, οι 6/10
jsoiler
QUOTE(soouza @ Feb 7 2013, 00:40 ) *
Άμιλλα-Άγιος Θωμάς 38-54(18-29 ημίχρονο).

Από την αρχή έως το τέλος ο Θωμάς είχε το προβάδισμα και πήρε δίκαια τη νίκη.Οι φιλοξενούμενες πιο καλές στο πρώτο ημίχρονο και στην τελευταία περίοδο.

Οι γηπεδούχες προβλημάτισαν το Θωμά με άμυνα χώρου στο τρίτο δεκάλεπτο.Μείωσαν και στους τέσσερεις αλλά δε μπόρεσαν να απειλήσουν περισσότερο.

Καλή συνέχεια και στις δύο ομάδες. bball.gif

Υ.Γ.Βλέπω αρκετά ερωτήματα ακόμα στο inbox κι απαντώ εν τάχει και με αριθμούς για να μην κουράσω. blove.gif

1.Ένας αθλητικός σύλλογος μη(wink.gifκερδοσκοπικού χαρακτήρα υποχρεούται να έχει εννιά(9) έως έντεκα(11) τακτικά μέλη.Ταυτόχρονα,υποχρεούται να έχει είκοσι(20)οικονομικά τακτοποιημένα μέλη.

2.Ότι παινεύεται το βρίζει κι ότι του λείπει το ποθεί.

3.Τι κάνει κάποιος όταν θέλει να στεγάσει όλες τι παλαιές και νυν εξωσυζυγικές του αμαρτίες;Δημιουργεί ομάδα μονοσήμαντης σύμβασης ορισμένου χρόνου.

Φαντάζομαι σας κάλυψα.Βέβαια να μην παραλείψω να πω ότι πάντα θέτετε ερωτήματα αλλά πάντοτε συμφωνείτε στις απαντήσεις μου. smiley.gif rolleyes.gif


Θα ήθελα να μου απαντήσεις σε π.μ στο3 θέμα που έγραψες.Θα σκάσω....
soouza
QUOTE(jsoiler @ Feb 7 2013, 13:12 ) *
Θα ήθελα να μου απαντήσεις σε π.μ στο3 θέμα που έγραψες.Θα σκάσω....

Δηλαδή τα προηγούμενα δύο τα κατάλαβες; laugh.gif Πάντως η κυρία που με ρωτάει το κατάλαβε! biggrin.gif

Θα σου απαντήσω αγόρι μου από κοντά. smiley.gif

jsoiler
QUOTE(stev basket @ Feb 7 2013, 12:12 ) *
Κανείς δε ξέρει, πόσες πέφτουν.
Όλα εξαρτώνται από την Α2 και αν και πόσες ομάδες θα διαλυθούν/ συγχωνευθούν ή δηλώσουν δε δηλώσουν συμμετοχή & πιά στιγμή.

Με το τελευταίο σενάριο, ανεπιβεβαίωτο, να λέει με 12 ομάδες η Α2 και πέφτουν 4, πέφτουν 3 από την Α' ΕΣΚΑ και 3 από τη Β' ΕΣΚΑ
Όσο αλλάζει το 12, σε 11 και 10, τόσο επιρρεάζει την Α & Β Κατηγορία.
Το χειρότερο σενάριο είναι να πέσουν 6 ομάδες της Α & 6 της Β, η μισή κατηγορία.
Δεν είναι απίθανο γιατί έτσι προβλέπεται και για την Α2, οι 6/10


Η απόφαση έχει παρθεί αλλά δεν έχει ανακοινωθεί επίσημα τουλάχιστον ακόμα.Η Α2 θα έχει από του χρόνου 12 ομάδες.Οπότε λογικά θα πέσουν 3 από Α' και Β΄κατηγορία...
PASKET
"το ναυαγιο του ΤΙΤΑΝΙΚΟΥ δεν εχει πιασει βυθο ακομα
το μαρουσι εκανε την τριτη συνεχη ηττα "

Εχουμε καλο προγραμμα και πιστευω δεν θα κινδυνεψουμε.Ειδικα τα επομενα 2 παιχνιδια ,μπορουμε και πρεπει να τα παρουμε.Μετα θα ειμαστε πιο ησυχοι.Παντως 1.5 χρονο μετα την αλλαγη προπονητη,τα πραγματα δεν πανε καλα.
ntimat
QUOTE(PASKET @ Feb 7 2013, 14:47 ) *
"το ναυαγιο του ΤΙΤΑΝΙΚΟΥ δεν εχει πιασει βυθο ακομα
το μαρουσι εκανε την τριτη συνεχη ηττα "

Εχουμε καλο προγραμμα και πιστευω δεν θα κινδυνεψουμε.Ειδικα τα επομενα 2 παιχνιδια ,μπορουμε και πρεπει να τα παρουμε.Μετα θα ειμαστε πιο ησυχοι.Παντως 1.5 χρονο μετα την αλλαγη προπονητη,τα πραγματα δεν πανε καλα.



ας μου επιτρεψεις να πω οτι ηταν λαθος κινηση η αλλαγη του προηγουμενου προπονητη!!!!!χωρις να θελω να διμιουργησω θεματα!!!αλλα ηταν λαθος,εινα φανερο εκ του αποτελεσματος !!!
ntimat
Δυσκολα παιχνιδια εγιναν αυτη την αγωνιστικη...η αμαζονες κερδισαν το ντερμπυ κ δειχνουν οτι ξυπνησαν...θα ηθελα να πει καποιος στοιχεια για το παιχνιδι αν το παρακολουθησε.....
[/quote]

ΚΟΥΚΟΥ-ΑΜΑΖΟΝΕΣ 42-44

το ματς ηταν πολυ καλο με τις αμαζονες σε καλη βραδυα αν και ειχαν 2 σοβαρες απουσιες τη πλει μεικερ (Νο 6) και μια παιχτρια που πηραν απο το προμηθεα (δεν θυμαμαι ονομα).Πηραν κεφαλι στο σκορ απο την αρχη και προηγηθηκαν ακομα και με 14 ποντους διαφορα!!!με πιεση σε ολο το γηπεδο οι κουκου και λογω της ελλειψης ικανου πλει απο τις αμαζονες μειωσαν τη διαφορα αλλα ποτε δεν περασαν μπροστα.Παντα οι αμαζονες εβρισκαν μια λυση,ποτε με την Θεοδωρατου (σε καλη μερα βρεθηκε),ποτε με την Αθηνα,ποτε με καποια αλλη παιχτρια κρατησαν το προβαδισμα μεχρι τελους.Απο την αλλη οι κουκου με το γνωστο προβλημα μεσα στη ρακετα προσπαθησαν με τη πιεση να κανουν κατι καλο.Το ματς εφτασε στο τελος με τις αμαζονες μπροστα με 2 ποντους και το ρολοι να δειχνει 20 δευτερα.Δυο διαδοχικα φαουλ των αμαζονων (ποτε δε καταλαβα το λογο που εγιναν) εφεραν τις κουκου σε σημειο αναπνοης.....η Πανουλη ομως αστοχησε στη κρισιμη βολη (θα εφερνε το ματς στα ισια και πιθανον παραταση) και οι αμαζονες δικαια κερδισαν!!!!
Ο κοσμος πολυς και σιγουρα ικανοποιηθηκε απο το ματς!!!!
καλη συνεχεια σε ολες τις ομαδες!!!
basketomaria
Αν ειναι κ πεσουν 3 ομαδες θα εχει πολυ μεγαλο ενδιαφερον να δουμε τις τελευταιες αγωνιστικες απο εδω και περα για την μαχη που γινεται στην ουρα......θα προσπαθησω να κανω προβλεψεις με τους αγωνες που απομενουν...θεωρω χολαργο και μεν ιλιου οτι ηδη εχουν πεσει κατηγορια.....
το μαρουσι παιζει με παπαγου-αρης-αγ.θωμα-αμαζονες-παλληνη........πιστευω πως με παπαγου κ αρη θα κερδισει..οποτε 2 νικες,τελευταια αγωνιστικη με παλληνη εντος οποτε πιθανο κ εκει για νικη....με 3 νικες ειναι σιγουρα στην κατηγορια.....
η νηαρ ηστ παιζει με αμαζονες-παλληνη-αμιλλα-κουκου-αγ.θωμα......μπορει να κανει 2 νικες με παλληνη κ αμιλλα αλλα ειναι πολυ δυσκολο.....
η παλληνη παιζει με κουκου-νηαρ ηστ-φιλαθλητικο-αρης-μαρουσι....μπορει 2 νικες με νηαρ ηστ κ αρης αλλα πρεπει να κερδισει κ τελευταια αγωνιστικη με μαρουσι εκτος αν θελει να παραμεινει...δυσκολο μεν οχι αδυνατο δε......
η αμιλλα παιζει με ωρωπο-κουκου-νηαρ ηστ-παπαγου-αρης....μπορει 3 νικες με νηαρ,παπαγου κ αρη..με 3 νικες σωνει την κατηγορια.....
βαζω αυτες τις νικες κ δεν υπολογιζω καποια νικη εκπληξη με ομαδες της κορυφης......με αυτες τις πιθανες νικες η βαθμολογια ειναι¨..
η νηαρ ηστ με 2 νικες παει στους 29
το μαρουσι με 3 νικες παει στους 31
η αμιλλα με 3 νικες παει στους 30
η παλληνη με 3 νικες παει στους 29
πιστευω οτι το πιο δυσκολο εργο το εχει η νηαρ κ η παλληνη.....ολα ομως θα εξαρτηθουν απο τα μεταξυ τους παιχνιδια οπως παλληνη-νηαρ,αμιλλα -νηαρ....ο παπαγου θα παιξει σοβαρο ρολο αφου παιζει σχεδον με ολες που καιγονται για βαθμους.....ειναι σχεδον αδιαφορος βαθμολογικα και παιζει σε δυσκολες εδρες.......οπως κ να εχει θα ειναι συναρπαστικες οι τελευταιες αγωνιστικες.....καλη συνεχεια.....
stef xios
QUOTE(ntimat @ Feb 8 2013, 09:06 ) *
ας μου επιτρεψεις να πω οτι ηταν λαθος κινηση η αλλαγη του προηγουμενου προπονητη!!!!!χωρις να θελω να διμιουργησω θεματα!!!αλλα ηταν λαθος,εινα φανερο εκ του αποτελεσματος !!!


ετσι οπως το θετεις το θεμα με τον κυριος καραμπελια το μαρουσι εδειχνε πιο οργανωμενο μεσα στο γηπεδο με σαφεις ρολους σε καθε παιχτρια
ασχετα που μαλλον το μαρουσι εκεινη την εποχη μαλλον κατειχε το παγκοσμιο ρεκορ σε τεχνικες ποινες !!! 77.gif

ενω με τη κυρια Μουατσου το μαρουσι δειχνει ξεφραγκο αμπελι
αλλα για να μενει .......ή για να την κρατανε ............μαλλον καποιοι ξερουν καλυτερα !!!!


Opinions Are Like Assholes. Everyone Has One !!!
ntimat
QUOTE(stef xios @ Feb 8 2013, 16:18 ) *
ετσι οπως το θετεις το θεμα με τον κυριος καραμπελια το μαρουσι εδειχνε πιο οργανωμενο μεσα στο γηπεδο με σαφεις ρολους σε καθε παιχτρια
ασχετα που μαλλον το μαρουσι εκεινη την εποχη μαλλον κατειχε το παγκοσμιο ρεκορ σε τεχνικες ποινες !!! 77.gif

ενω με τη κυρια Μουατσου το μαρουσι δειχνει ξεφραγκο αμπελι
αλλα για να μενει .......ή για να την κρατανε ............μαλλον καποιοι ξερουν καλυτερα !!!!


Opinions Are Like Assholes. Everyone Has One !!!


σιγουρα ξερουν καλυτερα,δε θα τους πουμε εμεις τι να κανουν!!!απλα με το προηγουμενο κοουτς εδειχνε ομαδα!!!
τελος παντων ας κανουν οτι θελουν οι υπευθυνοι,εγω δεν ειμαι αρμοδιος να πω τι θα πραξουν!!!
gewrgia_koutrou
QUOTE (ntimat @ Feb 8 2013, 16:49 ) *
σιγουρα ξερουν καλυτερα,δε θα τους πουμε εμεις τι να κανουν!!!απλα με το προηγουμενο κοουτς εδειχνε ομαδα!!!
τελος παντων ας κανουν οτι θελουν οι υπευθυνοι,εγω δεν ειμαι αρμοδιος να πω τι θα πραξουν!!!


Δεν ειμαστε εμεις υπευθυνοι,συμφωνω απολυτα οτι τωρα ειναι ξεφραγο αμπελι η ομαδα,και οτι με τον προηγουμενο κοουτς ηταν καπως καλυτερα τα πραγματα στο Μαρουσι,οπως λεει και ο φιλος ntimat,εδειχνε ομαδα,αλλα και αυτος δεν ηταν προπονητης,μην τρελαθουμε,μονο να φωναζει και να τρομοκρατει ηξερε και απο φοβο γινοταν οτι καλο γινοταν...
basketomaria
Αναμενομενα τα αποτελεσματα αυτη την αγωνιστικη αφου οι πρωτοι της βαθμολογιας κερδισαν ευκολα....
ΑΟΝΝΝΕ ΑΜΑΖΟΝΕΣ - ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 48- 40
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ - ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΑ 32- 56
ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ 52- 44
ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ - ΑΚΟ ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 59- 30
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ 31- 59

το μαρουσι κερδισε κ νομιζω οτι δεν θα κινδυνεψει πλεον....αμαζονες,φιλαθλητικος,θωμας κ ωρωπος κερδισαν πολυ ευκολα....δεν αξιζει να μπω σε λεπτομερειες για καποια παιχνιδια που ειδα γιατι η διαφορα δυναμικοτητας κ το σκορ ειναι μεγαλη.......παλληνη-κουκουβαουνες δεν εμαθα το αποτελεσμα...αν καποιος γνωριζει ας μας ενημερωσει.....
Ας μπουν κ καποιοι στο φορουμ να μας πουν για καποιο παιχνιδι κ να κανουν τις προβλεψεις τους,,,,εξαφανιστηκαν κ οι προπονητες ξαφνικα......καλη συνεχεια σε ολες τις ομαδες......
μια παροιμια λεει:οπου ακους πολλα κερασια κρατα κ μικρο καλαθι.....
PASKET
Απο οτι φαινεται η πενταδα ανοδου δεν σπαει με τιποτα.Ολα θα κριθουν στα μεταξυ τους ματς.
manic0mi0
Όχι κι εύκολα οι Αμαζόνες... Ντέρμπι το παιχνίδι, στα τελευταία λεπτά καθάρισε τον αγώνα.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.