Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ Α2 - Β' - Γ' Εθνικής 2007
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γενικές Συζητήσεις
Pages: 1, 2, 3, 4
leonkalf
Πρωταθλήματα τέλος και είναι τώρα ο καιρός που οι ομάδες αρχίζουν να σκέφτονται τη νέα χρονιά και το πως θα διαμορφώσουν τα ρόστερ τους.

Σε λίγες μέρες ξεκινάνε και επίσημα οι μεταγραφές οπότε... το μεταγραφικό παζάρι ξεκινάει!!

Ότι πληροφορίες και ειδήσεις σχετικά με τις μεταγραφές παικτών και μετακινήσεις προπονητών ξέρει ο καθένας ας τις παραθέτουμε εδώ.

Καλή τύχη σε όλους!! bball.gif
billy_14
Να ξεκινήσω εγώ λοιπόν το γαϊτανάκι των φημών - αφού συγκεκριμένα πράγματα δεν υπάρχουν ακόμα - και να πω ότι ο Φιλαθλητικός θέλει κατά πληροφορίες τον Κουντουμάδη του Κορωπίου και πολύ λογικά, πολύ καλός παίκτης και ο ΦΟΑ χρειάζεται ενίσχυση στους ψηλούς.


edit by leonkalf : billy_14 το μετέφερα εδώ αφού πλέον ο ΦΟΑ ανήκει στη Γ' Εθνική κατηγορία wink.gif
Live strong
Μπορεί το «γλυκό» να μην έδεσε για την όλο «γλύκα» ομάδα της Α2 και να μην κατάφεραν ν ανέβουν στη κορυφή της βαθμολογίας με σκοπό την άνοδο. Ο «γλυκός» όμως πρόεδρος της, αποφάσισε να πάρει ο ίδιος στα χέρια του την τύχη της και να την ξαναχτίσει εκ θεμελίων. Ακούστηκε λοιπόν, ότι έδιωξε όλο το παλιό δυναμικό της με σκοπό το νέο αίμα. Έτσι ανακοίνωσε τουλάχιστον.

Το θέμα είναι όμως, αν αυτή είναι και η αλήθεια.

Η αλήθεια είναι ότι οι παίχτες τα μάζεψαν τα πράγματα κι έφυγαν από το σπίτι, που λέει και το τραγούδι….γιατί ως γνωστό σε όλους νηστικό αρκούδι δεν χορεύει….
Το ερώτημα είναι το εξής… άραγε για τη νέα χρονιά πόσα αρκούδια θα βρεθούν για να χορέψουν, αφού είναι πασίγνωστο πια στους χώρους ότι και αυτά νηστικά θα μείνουν;;;; rolleyes.gif
aionio talento
QUOTE(billy_14 @ May 24 2007, 11:23 AM) *
Να ξεκινήσω εγώ λοιπόν το γαϊτανάκι των φημών - αφού συγκεκριμένα πράγματα δεν υπάρχουν ακόμα - και να πω ότι ο Φιλαθλητικός θέλει κατά πληροφορίες τον Κουντουμάδη του Κορωπίου και πολύ λογικά, πολύ καλός παίκτης και ο ΦΟΑ χρειάζεται ενίσχυση στους ψηλούς.

Όντως αυτός που λες είναι παικταράς αλλά ούτε ψηλός είναι και σουτ δεν βάζει με τίποτα ! ! !

είναι όμως έμπειρος με πολύ καλό σώμα και τις 30αρες στην Α ΕΣΚΑ τις είχε ψωμοτύρι.
tasos
billy_14 κατα την γνωμη σου ποσους και σε ποιες θεσεις χριαζεται ενισχυση ο Απολλωνας για να εχει μια αξιοπρεπη πορεια στην Γ ΄Εθνικη?
billy_14
QUOTE(tasos @ May 25 2007, 10:31 PM) *
billy_14 κατα την γνωμη σου ποσους και σε ποιες θεσεις χριαζεται ενισχυση ο Απολλωνας για να εχει μια αξιοπρεπη πορεια στην Γ ΄Εθνικη?

Τασούλη μου άργησα λίγο αλλά το είδα!!!
Δεν είμαι και ο πιο αρμόδιος να απαντήσω, αφού την ομάδα σας την είδα σε έναν μόνο αγώνα (στον α' γύρο απουσίαζα) και ό,τι και να πω μπορεί να είναι εικασίες (για να μην πω μ....κίες και με "κόψει" ο Λεωνίδας tongue.gif ).
Επειδή όμως μου ζητάς τη γνώμη μου, νομίζω ότι ο Απόλλων θα πρέπει να κοιτάξει για τριάρια (άκουσα ότι ο Δευτεραίος φεύγει, δεν ξέρω αν είναι αλήθεια, και ίσως και ο Ζησιμόπουλος), και σίγουρα για κανένα πεντάρι (αν ο Φραγκούλης λόγω ύψους και όγκου μπορεί να σταθεί και στη Γ', δεν νομίζω ότι ισχύει το ίδιο και για τον Κονταξή, που πάντως για να μην τον αδικήσω τον άνθρωπο έμαθα ότι ήταν πάρα πολύ καλός στον πρώτο μεταξύ μας αγώνα και ίσως στη Ριζούπολη να μην έπαιξε αυτό που μπορεί - άλλωστε έπαιξε και πολύ λίγο).
Πιστεύω ότι είστε πλήρεις στον άσο με Κούτουλα και Παγόπουλο και στο τεσσάρι με Χάρο και Δαμιανό (αλλά, φίλε μου Overdam, κανόνισε κανένα μισάωρο επιπλέον του χρόνου σε κάθε προπόνηση για ατομική στις βολές, κερδίζεις τόσα φάουλ που είναι κρίμα να χάνεις τόσες πολλές). Ίσως να σας χρειαζόταν και ένα δυάρι, αφού ο μεν Νίκας με έχει εντυπωσιάσει, δεν ξέρω όμως αν υπάρχει κάτι αξιόπιστο από πίσω - δε μπορεί, θα έχει κι αυτός τις κακές του βραδιές και αν δεν κάνω λάθος έχει περάσει τα "άντα" (πολύ αθλητικός πάντως, 77.gif ).
Κατά τα άλλα σας εύχομαι καλό καλοκαίρι, να κάνετε τις κινήσεις που πρέπει και που εσείς ξέρετε καλύτερα από τον κάθε καφενειο-φορουμιστή σαν και μένα και μακάρι να σας ξαναδούμε στο τουρνουά μας το Σεπτέμβριο όπως πρόπερσι (είναι βέβαια πολύ νωρίς ακόμα για να κάνουμε... προσκλήσεις, απλώς σας είχα συμπαθήσει ιδιαίτερα και είχατε φτάσει και στον τελικό), και να ξαναϊδωθούμε κι από κοντά.
Live strong
Κατ αρχήν θα ήθελα να ζητήσω μια χάρη στον Λεωνίδα που άνοιξε αυτό το topic.
Αν είναι εφικτό να κάνουμε ένα διαχωρισμό των κατηγοριών γιατί σε λίγο θα γίνει ένα μπάχαλο. Φανταστείτε να γράφουμε όλο το χρόνο για όλες τις κατηγορίες… από Α2 έως Γ Εθνικής. Νομίζω ότι δεν θα μπορούμε να παρακολουθήσουμε τον ειρμό της συζήτησης.

Ευχαριστώ πολύ smile.gif


Να έρθουμε και στο θέμα μας τώρα.

Το μεταγραφικό παζάρι έχει αρχίσει και τα στοιχήματα πέφτουν το ένα μετά το άλλο, για το ποιοι θα είναι οι παίχτες και ποιοι οι προπονητές.
Κάποιες ομάδες ειδικά προσπαθούν να μπουν δυναμικά στη νέα χρονιά. Μια από αυτές είναι ο Ιωνικός Λαμίας, ο οποίος ετοιμάζεται να κάνει το μπαμ στο θέμα του προπονητή.
Ακούγεται πολύ έντονα το όνομα του Μπάνε Πρέλεβιτς, κάτι που αν γίνει τελικά, ο Ιωνικός στην επόμενη χρονιά θα είναι ένας από τους μεγάλους πρωταγωνιστές. w00t.gif

Νομίζω ότι ο drakonikolis είναι πλέον αρμόδιος να μας ενημερώσει σχετικά…. rolleyes.gif
leonkalf
QUOTE(Live strong @ May 31 2007, 08:51 AM) *
Κατ αρχήν θα ήθελα να ζητήσω μια χάρη στον Λεωνίδα που άνοιξε αυτό το topic.
Αν είναι εφικτό να κάνουμε ένα διαχωρισμό των κατηγοριών γιατί σε λίγο θα γίνει ένα μπάχαλο. Φανταστείτε να γράφουμε όλο το χρόνο για όλες τις κατηγορίες… από Α2 έως Γ Εθνικής. Νομίζω ότι δεν θα μπορούμε να παρακολουθήσουμε τον ειρμό της συζήτησης.

Ευχαριστώ πολύ smile.gif

Δε θα είναι για όλο το χρόνο το topic! Για την καλοκαιρινή περίοδο που θα γίνονται οι συζητήσεις και το κλείσιμο των μεταγραφών. Κατά τη διάρκεια της σεζόν δεν γίνονται μεταγραφές. Άντε στην Α2 να γίνει κάτι με τους κοινοτικούς.
Οπότε άποψή μου είναι ότι μπορούμε άνετα εδώ να γράφουμε όλο το καλοκαίρι ότι κινείται γύρω από αυτές τις κατηγορίες μαζεμένα.
Για να δω αν έχει κίνηση.... δεν βλέπω μέχρι τώρα να κινείται....
Live strong
QUOTE(leonkalf @ May 31 2007, 07:09 AM) *
Δε θα είναι για όλο το χρόνο το topic! Για την καλοκαιρινή περίοδο που θα γίνονται οι συζητήσεις και το κλείσιμο των μεταγραφών. Κατά τη διάρκεια της σεζόν δεν γίνονται μεταγραφές. Άντε στην Α2 να γίνει κάτι με τους κοινοτικούς.
Οπότε άποψή μου είναι ότι μπορούμε άνετα εδώ να γράφουμε όλο το καλοκαίρι ότι κινείται γύρω από αυτές τις κατηγορίες μαζεμένα.
Για να δω αν έχει κίνηση.... δεν βλέπω μέχρι τώρα να κινείται....


Που θα πάει θα κινηθεί! smiley.gif

Αν είναι μόνο για τις μεταγραφές τότε εντάξει! wink.gif smiley.gif
leonkalf
E φυσικά μόνο για τις μεταγραφές!! Το λέει άλλωστε ο τίτλος του topic!!!!
Aristofanis
Καλύτερα να διαχωριστεί το τοπικ και ας είναι μόνο για τις μεταγραφές. Τουλάχιστον για την Α2 να υπάρξει ένα ξεχωριστό τόπικ!

Σημαντική είδηση της ημέρας το τέλος του Μαρκόπουλου από τον Ηρακλή.
drakonikolis
Αλήθεια είναι λοιπόν,ότι ο Μπάνε Πρέλεβιτς συζηταει για να αναλάβει τη θέση του προπονητή στον Ιωνικό Λαμίας και όλα δείχνουν ότι θα κλείσει για 2 χρόνια.Βέβαια τίποτα δεν είναι σίγουρο γιατί ο Μπάνε δεν έχει ακόμα υπογράψει για προσωπικούς λόγους και όχι οικονομικούς.Μέσα στην άλλη εβδομάδα θα ξέρουμε.

Υ.Γ.Live Strong θα ανακυρηχθώ επίσημος Λαμιολόγος tongue.gif tongue.gif tongue.gif laugh.gif laugh.gif
Live strong
QUOTE(drakonikolis @ May 31 2007, 03:17 PM) *
Αλήθεια είναι λοιπόν,ότι ο Μπάνε Πρέλεβιτς συζηταει για να αναλάβει τη θέση του προπονητή στον Ιωνικό Λαμίας και όλα δείχνουν ότι θα κλείσει για 2 χρόνια.Βέβαια τίποτα δεν είναι σίγουρο γιατί ο Μπάνε δεν έχει ακόμα υπογράψει για προσωπικούς λόγους και όχι οικονομικούς.Μέσα στην άλλη εβδομάδα θα ξέρουμε.

Υ.Γ.Live Strong θα ανακυρηχθώ επίσημος Λαμιολόγος tongue.gif tongue.gif tongue.gif laugh.gif laugh.gif


Νομίζω ότι ήδη το έχεις κάνει…. Κάτι τέτοιο έχει πάρει το μάτι μου… rolleyes.gif smiley.gif smiley.gif
leonkalf
Στη Δάφνη νέος προπονητής ο Κώστας Σορώτος και παίρνει μαζί και τον Σιούτη από το Π.Φάληρο
christina n10
QUOTE(leonkalf @ Jun 2 2007, 03:13 PM) *
Στη Δάφνη νέος προπονητής ο Κώστας Σορώτος και παίρνει μαζί και τον Σιούτη από το Π.Φάληρο
αυτο το διαβασα χθες και μου ηταν οντως δυνατο σοκ...εφυγε απο μια ομαδα που δεν ειχε στηριξη και συμπαρασταση απο την διοικηση,ειτε οικονομικα ειτε ηθικα για να παει που?σε μια ομαδα που και εκει πρεπει να εχεις τις επιφυλλαξεις σου για το τι θα γινει στο αμεσο μελλον?για την δαφνη παντως εχω να πω οτι εκανε το καλυτερο deal,στο προσωπο του σορωτου,αν θελει οντως να επενδυσει στο νεο αιμα ,και να δημιουργησει μια νεα ομαδα απο το μηδεν...
christina n10
παντως ειμαι περιεργη να δω τις μεταγραφικες κινησεις της δαφνης
Live strong
QUOTE(christina n10 @ Jun 4 2007, 05:06 AM) *
αυτο το διαβασα χθες και μου ηταν οντως δυνατο σοκ...εφυγε απο μια ομαδα που δεν ειχε στηριξη και συμπαρασταση απο την διοικηση,ειτε οικονομικα ειτε ηθικα για να παει που?σε μια ομαδα που και εκει πρεπει να εχεις τις επιφυλλαξεις σου για το τι θα γινει στο αμεσο μελλον?για την δαφνη παντως εχω να πω οτι εκανε το καλυτερο deal,στο προσωπο του σορωτου,αν θελει οντως να επενδυσει στο νεο αιμα ,και να δημιουργησει μια νεα ομαδα απο το μηδεν...


Από τα πρόσωπα της περυσινής ομάδας, απ΄όσο γνωρίζω, η διοίκηση θέλει να παραμείνουν ο Γιάννης Κακιούζης και ο Σάββας Νικητάκης στη Δάφνη. Τον Νικητάκη όμως, τον θέλει και το Ρέθυμνο αν δε κάνω λάθος…. Τώρα θα δείξει…

Όσο για τον Σορώτο, πράγματι πολύ καλός προπονητής! Αλήθεια οι βαρύγδουπες δηλώσεις περί παραμονής Ζαβού ω ςhead coach…που είναι; rolleyes.gif
P.Faliro13
ξέρει μήπως κανείς ποιος προπονητής θα αντικαταστήσει τον Σορώτο στο Π.Φάληρο;
thanos4
Ανακοινώθηκε οτι ο Παραλίκας θα είναι προπονητής του Μίλωνα την επόμενη περίοδο.

Επίσης κοντά σε Ελευσίνα είναι ο Κατσαρός της Ιεράπετρας και ο Μπακογιάννης του Ιωνικού Νικαίας σύμφωνα με το basketblog.gr
alexandros95
Γεια. Μηπως ξέρει κάποιος ποιους παικτες Εθνικών κατηγοριών θέλει ο Κόροιβος Αμαλιάδας;
Aristofanis
Μέχρι στιγμής η κατάσταση στους προπονητές στην Α2 (δεν υπολογίζω τις ομάδες που ανεβαίνουν από Β' Εθνική)

Απόλλων Πάτρας: Βουρνάς
Μακεδονικός: -
Ρέθυμνο: Κουφός
Χαλκίδα: -
Ιωνικός Λαμίας: Πρέλεβιτς
Ηρακλής: Κωνσταντινίδης
ΜΕΝΤ: Μουρατίδης
Τρίκαλα: Τζήμας
Ηλυσιακός: Δάγλας
ICBS: Τσοτσουμάνος
Δάφνη: Σορώτος
Π.Φάληρο: -
Ξάνθη: Λεμονίδης
man10
Την συνεργασία τους με το Ρέθυμνο έλυσαν ο Γιάννης Κυριακόπουλος και ο Παναγιώτης Χουλιάρας. Οι δύο αθλητές πάντως, εκτός απροόπτου θα συνεχίσουν να αγωνίζονται στην Α2 καθώς βρίσκονται μια ανάσα από τον Πανερυθραϊκό, ο οποίος την επόμενη σεζόν θα αγωνιστεί για πρώτη φορά στην ιστορία του στη δεύτερη τη τάξει κατηγορία. Ο ΑΓΟΡ κινείται και για την απόκτηση παικτών, συγκεκριμένα η ομάδα της Κρήτης ενδιαφέρεται για τους Κουτσογιάννη του Σπόρτιγκ και Δέσπο της ΜΕΝΤ. Επίσης, η ομάδα του Στέργιου Κουφού εξετάζει την περίπτωση του Σέρτζιαν Γιοβάνοβιτς (1.94μ., 31χρ. γκαρντ) ο οποίος αγωνίστηκε φέτος στον Μακεδονικό.


basketblog.gr
Aristofanis
QUOTE(man10 @ Jun 10 2007, 04:03 PM) *
Την συνεργασία τους με το Ρέθυμνο έλυσαν ο Γιάννης Κυριακόπουλος και ο Παναγιώτης Χουλιάρας. Οι δύο αθλητές πάντως, εκτός απροόπτου θα συνεχίσουν να αγωνίζονται στην Α2 καθώς βρίσκονται μια ανάσα από τον Πανερυθραϊκό, ο οποίος την επόμενη σεζόν θα αγωνιστεί για πρώτη φορά στην ιστορία του στη δεύτερη τη τάξει κατηγορία. Ο ΑΓΟΡ κινείται και για την απόκτηση παικτών, συγκεκριμένα η ομάδα της Κρήτης ενδιαφέρεται για τους Κουτσογιάννη του Σπόρτιγκ και Δέσπο της ΜΕΝΤ. Επίσης, η ομάδα του Στέργιου Κουφού εξετάζει την περίπτωση του Σέρτζιαν Γιοβάνοβιτς (1.94μ., 31χρ. γκαρντ) ο οποίος αγωνίστηκε φέτος στον Μακεδονικό.
basketblog.gr


Άρα η καλύτερη περιφέρεια της Α2 διαλύθηκε (Σπανός,Κυριακόπουλος,Κούμουλος). Κρίμα!!!
reth1
κρατιέμαι μέχρι να δω τι κινήσεις θα κάνει ο Κουφός φέτος το καλοκαίρι... προς το παρόν είμαι "κάπως", καθώς βλέπω να φεύγει ένας εκ των κορυφαίων της Α2 ο Γιάννης Κυριακόπουλος, ο μπακαπ Κορωνίδης που ανεξαρτήτως χαρακτήρα άρχισε μετά το μισό της σεζόν να αποδίδει πολύ καλά (εκπληκτική άμυνα και πολλές λύσεις επιθετικά), να ακούγονται διάφορα του τύπου "στο Σπανό δίνει άλλη ομάδα της Α2 περισσότερα" ή ότι οι Πανάρας, Τσιριγωτάκης, Λιάτσος (βασικότατοι συντελεστές και καλά παιδιά) μάλλον δε συνεχίζουν γιατί ο Κουφός "θέλει να φέρει καινούργιους για να πάρει τα ποσοστά του από τους μανατζαραίους", κ.λ.π., κ.λ.π.

Προς το παρόν τα σίγουρα είναι οι Βαρδαβάς, Κούμουλος και βλέπουμε...
reth1
"Ο ΑΓΟΡ ανακοινώνει την απόσυρση του ενδιαφέροντος του από τον αθλητή Νίκο Σπανό. Ο πρώην αθλητής της ομάδας μας, αν και Ρεθυμνιώτης στην καταγωγή είχε παράλογες οικονομικά απαιτήσεις, και η ομάδα μας δεν μπορούσε να μπει σε αυτή τη διαδικασία πλειστηριασμού. Όπως και να έχει τον ευχαριστούμε για τη συνεργασία αυτό τον ένα χρόνο που φόρεσε τη φανέλα της ομάδας μας, του ευχόμαστε καλή συνέχεια στην καριέρα του και να βρει πραγματικά αυτό που δεν βρήκε στη δική μας ομάδα".

προς διοικηση του ΑΓΟΡ: αντε γειά !
shot.gif shot.gif shot.gif
Aristofanis
QUOTE(reth1 @ Jun 11 2007, 07:21 PM) *
"Ο ΑΓΟΡ ανακοινώνει την απόσυρση του ενδιαφέροντος του από τον αθλητή Νίκο Σπανό. Ο πρώην αθλητής της ομάδας μας, αν και Ρεθυμνιώτης στην καταγωγή είχε παράλογες οικονομικά απαιτήσεις, και η ομάδα μας δεν μπορούσε να μπει σε αυτή τη διαδικασία πλειστηριασμού. Όπως και να έχει τον ευχαριστούμε για τη συνεργασία αυτό τον ένα χρόνο που φόρεσε τη φανέλα της ομάδας μας, του ευχόμαστε καλή συνέχεια στην καριέρα του και να βρει πραγματικά αυτό που δεν βρήκε στη δική μας ομάδα".

προς διοικηση του ΑΓΟΡ: αντε γειά !
shot.gif shot.gif shot.gif


Τέλος και ο Σπανός? Δύσκολα τα πράγματα φίλε...με Κούμουλο έμεινες μόνο...
reth1
αν όμως έρθουν Μουλάκης-Δέσπος-Σπανούλης;; Πάλι στραβωμένος είμαι... Και ο Κυριακόπουλος και ο Σπανός ήταν καλά παιδιά και αγαπημένοι της εξέδρας...
Principle
QUOTE(reth1 @ Jun 11 2007, 04:21 PM) *
"Ο ΑΓΟΡ ανακοινώνει την απόσυρση του ενδιαφέροντος του από τον αθλητή Νίκο Σπανό. Ο πρώην αθλητής της ομάδας μας, αν και Ρεθυμνιώτης στην καταγωγή είχε παράλογες οικονομικά απαιτήσεις, και η ομάδα μας δεν μπορούσε να μπει σε αυτή τη διαδικασία πλειστηριασμού. Όπως και να έχει τον ευχαριστούμε για τη συνεργασία αυτό τον ένα χρόνο που φόρεσε τη φανέλα της ομάδας μας, του ευχόμαστε καλή συνέχεια στην καριέρα του και να βρει πραγματικά αυτό που δεν βρήκε στη δική μας ομάδα".

προς διοικηση του ΑΓΟΡ: αντε γειά !
shot.gif shot.gif shot.gif

Η αχαριστία σε όλο της το μεγαλείο. Άσε ρε φίλε τον άνθρωπο να κάνει τη δουλειά του. Σας έκανε μάγκες και σας πήρε από τα τάρταρα της Γ' εθνικής και σας έχει φτάσει Α2 και τελικό κυπέλλου Ελλάδας φέτος με μισό μπάτζετ και...μισό παρασκήνιο από Σπόρτιγκ και Κολοσσό. Ήμαρτον με την αγνωμοσύνη σε αυτή τη χώρα πια. Και όπου πάει αφήνει έργο. Παπάγου από Α2 σε Α1, Α.Λιόσια από Γ' Εθνική σε Β' Εθνική, Ηλυσιακός από Γ' Εθνική σε Β' Εθνική, Ρέθυμνο από Γ' Εθνική σε Α2 και...προχωράει φέτος για τα ψηλά. Και συ ποστάρεις πιστόλια.Ωραίος μάγκας είσαι. Όλοι αυτοί που ζητάνε το μισό Ρέθυμνο για να μείνουν στην ομάδα έχουν δίκιο δηλαδή; Ο Κυριακό δε λέω καλός, αλλά για δύο μπασίματα δικά του με Κολοσσό και Δούκα χάσατε δύο παιχνίδια που ίσως να είχαν φέρει την άνοδο. Άνοιξε τα μάτια φίλε. Είναι δύσκολη η δουλειά του προπονητή αλλιώς όλοι θα την κάνανε.
reth1
γνώμες είναι αυτές, όλοι έχουμε από μια... το επιτυχημένο έργο του στην ομάδα δε τον κάνει και αλάθητο, ούτε είναι υπεράνω κριτικής. Ίδωμεν λέω εγώ

Υ.Γ. που γνωρίζεις τι ζητούσε ο Σπανός ή τι έπαιρνε πέρυσι;
thanos4
QUOTE(reth1 @ Jun 12 2007, 11:03 AM) *
Υ.Γ. που γνωρίζεις τι ζητούσε ο Σπανός ή τι έπαιρνε πέρυσι;

Αυτά που ζητούσε μάλλον τα βρηκε στην Λαμία όπου και εκλεισε. Πρωτη φετινη μεταγραφη για τον Ιωνικό λοιπον...
Live strong
QUOTE(thanos4 @ Jun 12 2007, 11:36 AM) *
Αυτά που ζητούσε μάλλον τα βρηκε στην Λαμία όπου και εκλεισε. Πρωτη φετινη μεταγραφη για τον Ιωνικό λοιπον...


Που να δείτε τη συνέχεια… rolleyes.gif
thanos4
QUOTE(Live strong @ Jun 12 2007, 03:55 PM) *
Που να δείτε τη συνέχεια… rolleyes.gif

Γιατι δεν μας την λες και σε εμας αν την ξερεις και μας κρατας σε αγωνία?? smile.gif
Live strong
QUOTE(thanos4 @ Jun 12 2007, 01:10 PM) *
Γιατι δεν μας την λες και σε εμας αν την ξερεις και μας κρατας σε αγωνία?? smile.gif


τσου!!!! smiley.gif δεν μπορώ rolleyes.gif
stillmatic
Παιδιά για Παγκράτι ξέρει κανείς τίποτα;
Aristofanis
Είναι μεγάλη μεταγραφή για την Λαμία ο Σπανός που καθιστά τον Ιωνικό (με τα σημερινά δεδομένα) το μεγάλο φαβορί για την άνοδο και τον ΑΓΟΡ τον μεγάλο χαμένο.
thanos4
QUOTE(Aristofanis @ Jun 12 2007, 09:26 PM) *
Είναι μεγάλη μεταγραφή για την Λαμία ο Σπανός που καθιστά τον Ιωνικό (με τα σημερινά δεδομένα) το μεγάλο φαβορί για την άνοδο και τον ΑΓΟΡ τον μεγάλο χαμένο.

Eνταξει ειναι σιγουρα μεγαλη μεταγραφη για την Α2 ο Σπανός και προφανως ο Ιωνικός πάει για μεγαλα πραγματα την νεα σεζον, αλλα δεν νομιζω οτι μπορουμε να μιλαμε ακομα για φαβορι και αουτσαιντερ, την στιγμη που οι περισσοτερες ομαδες ακομα δεν εχουν κινηθει καθολου στην αγορα.
Για μενα ερωτηματικο αποτελει και ο Πρελιεβιτς, ειδικα αν δεν εχει καποιον διπλα του που να ξερει καλα την Α2.

QUOTE
Παιδιά για Παγκράτι ξέρει κανείς τίποτα;

Χωρις να ξερω τιποτα θεωρω σχεδον σιγουρο ότι το Παγκρατι θα κινηθει για Γκοτζογιαννη, που λογικα αποχωρει απο Σπορτιγκ.
Principle
QUOTE(reth1 @ Jun 12 2007, 08:03 AM) *
γνώμες είναι αυτές, όλοι έχουμε από μια... το επιτυχημένο έργο του στην ομάδα δε τον κάνει και αλάθητο, ούτε είναι υπεράνω κριτικής. Ίδωμεν λέω εγώ

Υ.Γ. που γνωρίζεις τι ζητούσε ο Σπανός ή τι έπαιρνε πέρυσι;
Δε γνωρίζω ούτε τι έπαιρνε ούτε τι ζήταγε, απλά υποθέτω ότι για να μην τον κρατήσουν θα ζήτησε παράλογα ποσά σε σχέση με αυτά που αξίζει.Η ένστασή μου είναι για τις αιχμές προς τον Κουφό που σαφώς και δεν είναι αλάθητος όπως δεν είναι ούτε ο Obradovic, ούτε ο Phil Jackson, ούτε κανείς. Και γι αυτό ζυγίζουμε την προσφορά και τα λάθη και στην περίπτωσή σας η ζυγαριά γέρνει πολύ προς την προσφορά. Αυτά φίλε μου και βέβαια κανείς δε σου στερεί το δικαίωμα της γνώμης.

Υ.Γ. Ο Σπανούλης αν έρθει στον ΑΓΟΡ θα είναι ίσως το...κλειδί της ευτυχίας! Είναι φονιάς και θα τους ξεχάσετε όλους. Ολόψυχα καλή άνοδο φέτος που πιστεύω ότι θα έρθει και συγχαρητήρια για την υπέροχη πόλη σας και τους υπέροχους Ρεθυμνιώτες που επισκέφτηκα φέτος το χειμώνα! Η αναγνώριση για την ομάδα στον τελικό τα λέει όλα. wink.gif
Live strong
QUOTE(Principle @ Jun 13 2007, 07:29 AM) *
Υ.Γ. Ο Σπανούλης αν έρθει στον ΑΓΟΡ θα είναι ίσως το...κλειδί της ευτυχίας! Είναι φονιάς και θα τους ξεχάσετε όλους. Ολόψυχα καλή άνοδο φέτος που πιστεύω ότι θα έρθει και συγχαρητήρια για την υπέροχη πόλη σας και τους υπέροχους Ρεθυμνιώτες που επισκέφτηκα φέτος το χειμώνα! Η αναγνώριση για την ομάδα στον τελικό τα λέει όλα. wink.gif


Τον Σπανούλη τον ζητάνε κι από Α1 αν δε κάνω λάθος!
reth1
εχω νεότερα σχετικά με ΑΓΟΡ (όλα φήμες αλλά από καλές πηγές)

Σπανούλης-Δέσπος μάλλον έρχονται, Latovic επίσης κοντά στην επιστροφή, Κυριακόπουλος-Χουλιάρας ακόμα όλα ανοιχτά, ενώ το ίδιο ισχύει και για όλους τους άλλους που δεν έχει ανακοινωθεί επίσημα κάτι.

Όσον αφορά το Σπανό, ο ιδιος λέει ότι ηταν και οικογενειακό το θεμα (σε ενα μηνα παντρευεται αλλωστε), ενω από την ομάδα έμαθα ότι ζητησε πολύ μεγάλη αυξηση (η οποία πρεπει να κυμαίνονταν στα επίπεδα των +50 χιλ) και δεν ηθελαν να κάνουν τετοιου επιπεδου αυξηση. Εγω πιστευω ότι ο Σπανος δεν ηθελε να μεινει, απλά ως fans favorite (που λένε και οι Αμερικάνοι) μας "χάλασε" η φυγή του. Ελπίζω τουλάχ. να μεινει ο Πανάρας
thanos4
Αντί για Σπανός ...Σπανούλης στον ΑΓΟΡ!

Λογικά πρεπει να ηταν πολύ καλή η προταση του ΑΓΟΡ. Μήπως μπορει να μας πει ο φιλος reth το υψος της προτασης??
kolossos
QUOTE(reth1 @ Jun 12 2007, 10:37 AM) *
αν όμως έρθουν Μουλάκης-Δέσπος-Σπανούλης;; Πάλι στραβωμένος είμαι... Και ο Κυριακόπουλος και ο Σπανός ήταν καλά παιδιά και αγαπημένοι της εξέδρας...


Moυλάκη και Σπανούλη ε; Έχω την αίσθηση ότι άμα γίνει κάτι τέτοιο θα πρέπει να ξεχάσετε την άνοδο. Δ΄σκολο να χωρέσουνε στην ίδια ομάδα. Και για τον καθένα ξεχωριστά πάλι νομίζω ότι θα είναι λάθος του ΑΓΟΡ να πάρει ένα τέτοιο παίκτη. ΌΣο τον θυμάμαι στον ΚΑΟΔ η ομάδα πάντα στηριζόταν πάνω του και ποτέ δεν είχε ουσιαστικά σοβαρούς στόχους για το κάτι παραπάνω όπως τώρα το Ρέθυμνο. Επίσης από όσο τον έχω δει να παίζει μου έχει αφήσει την αίσθηση ότι το παιχνίδι του είναι εντελώς άναρχο. Τον Σπανούλη τον έχω σε μεγαλύτερη εκτίμηση αλλά και για αυτόν πιστεύω οτι ο ΑΓΟΡ δεν θα πρέπει να κάνει το λάθος να στηριχθεί πάνω του όπως γινόταν φέτος στην Ξάνθη γιατί θα έχει πρόβλημα.
reth1
Για Μουλάκη δε διαφωνώ, αλλά ο Σπανούλης δεν έχει καμια σχέση. Σε ενα αγώνα τον είδα φετος και θα συμφωνησω με το φίλο παραπάνω.. είναι killer. Στον αγώνα με τη Ξάνθη εδω μέσα έπαιξε πολύ συγκροτημένα και (αν και γενικά τον "εξουδετερώσαμε") έδειξε περι τινος πρόκειται.
stillmatic
O Λυκογιάννης και επίσημα ανανέωσε με το Παγκράτι

Ο Άρης Λυκογιάννης θα βρίσκεται στην τεχνική ηγεσία της ομάδας μας και την επόμενη περίοδο.Στην χθεσινή του επαφή με τον Πρόεδρο κο Παπακυριάκη επιβεβαιώθηκε η αμοιβαία επιθυμία για συνέχιση της συνεργασίας μας κι έτσι από σήμερα ο κόουτς μαζί με την επιτροπή μεταγραφών στρώνονται στην δουλειά για τον σχεδιασμό της ομάδας.

www.pagratiao.gr
Aristofanis
Η μεταγραφή του Σπανούλη είναι εξαιρετική για τον ΑΓΟΡ αφού ο Σπανούλης είναι ένας πληθωρικός παίκτης επιπέδου Α1. Βέβαια πρέπει στον ΑΓΟΡ να ανεβάσει την ομαδικότητα του γιατί δεν είναι Ξάνθη που έπαιζε μόνος του.
Hakeem
O Ικαρος Νέας Σμυρνης έκλεισε την πρώτη μεταγραφή, υπογράφοντας τον Θωμά Γεωργίου που έπαιξε πέρυσι με το Φάληρο και έκανε μια χαρά χρονιά στην Α2, άρα για Β' είναι λουκούμι. Αν είχε πιο αξιόλογο προπονητή ο Ικαρος θα πήγαινε μέχρι και για άνοδο απευθείας
P.Faliro13
σε λίγο το φάληρο θα μείνει χωρίς παίχτες και προπονητή 68.gif . έφυγε ο Σορώτος που πήρε μαζί του Σιούτη και Βιδάλη και τώρα έφυγε και ο Γεωργίου. και για όλα αυτά το φάληρο δεν κάνει τίποτα. τί να πω. του χρόνου ο υποβιβασμός είναι σίγουρος 68.gif68.gif κρίμα και παλι κριμα 68.gif
Live strong
Π Πανερυθραϊκός πήρε τον Γιώργαρο και ο Νικητάκης παρέμεινε στη Δάφνη...
reth1
Έκανε το "μπαμ" το Ρέθυμνο και ανακοίνωσε την απόκτηση του Δημήτρη Σπανούλη που πέρυσι αγωνιζόταν με την φανέλα της Ξάνθης. "Η διοίκηση του ΑΓΟΡ με πολύ χαρά ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας της με τον αθλητή, Δημήτρη Σπανούλη".
sports.cretanews.gr


επίσης

Με μια λιτή ανακοίνωση ο Ιωνικός Λαμίας γνωστοποίησε και επίσημα πως δε θα συνεχίσει την κοινή του πορεία με πέντε αθλητές που φόρεσαν πέρυσι τη φανέλα του συλλόγου. Συγκεκριμένα η επίσημη ιστοσελίδα του συλλόγου αναφέρει:
"Η διοίκηση του Ιωνικού Λαμίας ανακοινώνει το τέλος της συνεργασίας και ευχαριστεί για τις υπηρεσίες, τους Γιώργο Κερασοβίτη, Θοδωρή Βαρδιάνο, Μίλαν Γέρεμιτς, Κώστα Τότσιο και Τζίμη Γεώργαρο".

basketblog.gr
07macijauskas
Μου έκανε εντύπωση η απόκτηση του Σπανούλη από τον ΑΓΟΡ. Μετά από την καταπληκτική χρονιά που έκανε στην Ξάνθη πίστευα πως θα πάρει μεταγραφή σε ομάδα Α1. Σίγουρα δίνει το κάτι παραπάνω στην ομάδα του Ρεθύμνου.
thanos4
Παίκτες της Ιεράπετρας(Γ εθνική) θα είναι από την νέα χρονια οι Ξενάκης(πέρυσι Αρκαδικό) και Στρατάκης(πέρυσι Ταυρο) ενώ ανανέωσαν οι Καραλης και Στεφανακης.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.