Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΣΚΑΝΑ 2008-09
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
dirk10
QUOTE(TliBan @ Jan 8 2009, 18:54 ) *
Υπάρχει τίποτα καλύτερο;

εχεις πολυ δικιο
gate14
ΕΘΝΙΚΟΣ Π . - ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 72-55 και προκριση στους 4 icon_drunk.gif
leonkalf
Τα υπόλοιπα αποτελέσματα των προημιτελικών :

ΠΕΡΑΜΑ – ΚΡΟΝΟΣ 95-69(47-45)

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ – ΜΙΛΩΝΑΣ 73-62(40-37)

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ – ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ 68-72(35-35)


Οπότε, τα ζευγάρια στα ημιτελικά του φάϊναλ φορ είναι :

Πειραϊκός – Πέραμα
Εθνικός – Πανελευσινιακός
highaim205
Καλησπερα!Σπουδαια εντος εδρας νικη για την ομαδα μου χθες βραδυ,εναντιον του Ιωνικου Νικαιας.Αν και προκειται για το κυπελλο της ΕΣΚΑΝΑ ο Εθνικος εδειξε ενα πολυ σοβαρο προσωπο και η νικη ηρθε σχετικα ευκολα απεναντι σε μια ομαδα μεγαλυτερης κατηγοριας,η οποια ομως ( για να λεμε και την αληθεια ) επαιζε χωρις εναν βασικο της παικτη (Πρινεας) και με αρκετους πιτσιρικαδες.Και παλι συγχαρητηρια στην ομαδα μου,και την δευτερα απεναντι σε εναν πολυ καλο(μεχρι πριν τις γιορτες) και αρκετα εμπειρο Αετο,να ειστε σιγουροι οτι για εμας δεν υπαρχει κανενα αλλο αποτελεσμα απο τον ασσο.Αν και τιμωρημενοι(ΑΔΙΚΑ)!!! angry_002.gif angry_002.gif
leonkalf
Βγήκε το πρόγραμμα του Final 4

Πέμπτη 26/02
Final four κυπέλλου ημιτελικοί

Α΄ ΔΑΚ Κορυδαλλού 18.00 : Εθνικός –Πανελευσινιακός

Β΄ ΔΑΚ Κορυδαλλού 20.15 : Πειραϊκός – Πέραμα


Παρασκευή 27/02
Final four κυπέλλου τελικός

ΔΑΚ Κορυδαλλού 20.30 : Νικητής Α΄ - Νικητής Β΄
Σταχυοφόρος
2 μέρες έμειναν....
Σταχυοφόρος
Final four κυπέλλου ημιτελικοί
Α΄ ΔΑΚ Κορυδαλλού 18.00 Εθνικός –Πανελευσινιακός (Βαρούχα, Μαγγωνάκης) κομ. Παλάτος ,
Β΄ ΔΑΚ Κορυδαλλού 20.15 Πειραϊκός – Πέραμα (Θεολόγη , Μέλης) κομ. Τσάμης
Σταχυοφόρος
Ημιτελικοί σήμερα, για να δούμε. Ελπίζω σε νίκη της ομάδας μου και αύριο μέρα είναι.



ΥΓ: Κύριοι της ΕΣΚΑΝΑ, τα παιχνίδια θα μπορούσαν να διεξαχθούν Παρασκευή-Σάββατο και όχι Πέμπτη-Παρασκευή -ειδικά τις ώρες που τα έχετε βάλει. Δεν είμαστε όλοι δημόσιοι υπάλληλοι ή αργόσχολοι ή και γω δε ξέρω τι άλλο. Έχουμε κάποιο ωράριο.. Τέσπα.. Άκου 6 η ώρα...
gate14
Αυτο λεμε και εμεις , 6 ωρα το απογευμα.ΕΛΕΟΣ
Τι να πει κανεις Σταχυοφορε!!!!!
Εμεις θα προσπαθησουμε να δειξουμε οτι η θεση μας φετος στην Α ΕΣΚΑΝΑ δεν ειναι τυχαια
Καλη τυχη στον Πανελευσινιακο σε πρωταθλημα και κυπελλο
dirk10
αν τον δει σοβαρα το θεσμο η ελευσινα δεν εχει κανεις τυχη.νομιζω οτι θα το σηκωσει!!!εκτως κι αν ηταν η νικαια!!! smiley.gif smiley.gif
gate14
Ελευσινα - ΕΘΝΙΚΑΡΑ 88 -96 (ημ. 40-45 ) ΔΕΝ ΜΕΤΑΔΙΔΩ ΑΛΛΟ
(ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΧΕΡΚΕΛΕΤΖΗ )
gate14
Ελευσινα - ΕΘΝΙΚΑΡΑ 88 -96 (ημ. 40-45 ) ΔΕΝ ΜΕΤΑΔΙΔΩ ΑΛΛΟ
(ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΧΕΡΚΕΛΕΤΖΗ )
Δυστυχως ειχαμε και τραυματισμους (πολυ δυνατοι ισως και υπερβολικοι καποιες φορες οι παικτες της Ελευσινας )
Νοκ αουτ απο τον τελικο ο Φωτης (χτυπημα στο κεφαλι ) και τραυματιστηκε και ο Μπικουλης
Ακομα και ετσι , ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ !!!
scales84
μπραβο στον εθνικο..πολυ μεγαλη προκριση.και με την κουπα ευχομαι ολοψυχα κι ας εχουμε τις αντεκλησεις μας εδω
gate14
Δεν υπαρχουν αντεγκλησεις φιλαρακι
Χαβαλε κανουμε ολοι αλλοι τον παιρνουν στα σοβαρα αλλοι στην πλακα (λιγα λεπτα μετα η κατα την διαρκεια καθε ματς μπορει να υπαρχουν εντασεις , μετα ολα με καθαρο μυαλο τα ξεχναμε )
icon_drunk.gif
Σταχυοφόρος
QUOTE(gate14 @ Feb 26 2009, 19:38 ) *
Ελευσινα - ΕΘΝΙΚΑΡΑ 88 -96 (ημ. 40-45 ) ΔΕΝ ΜΕΤΑΔΙΔΩ ΑΛΛΟ
(ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΧΕΡΚΕΛΕΤΖΗ )
Δυστυχως ειχαμε και τραυματισμους (πολυ δυνατοι ισως και υπερβολικοι καποιες φορες οι παικτες της Ελευσινας )
Νοκ αουτ απο τον τελικο ο Φωτης (χτυπημα στο κεφαλι ) και τραυματιστηκε και ο Μπικουλης
Ακομα και ετσι , ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ !!!



Δυστυχώς η ομάδα μου δεν τα κατάφερε. Δε γνωρίζω πως έπαιξαν οι δύο ομάδες, μιας και δε πήγα στο παιχνίδι λόγω δουλειάς.

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στον Εθνικό.
KAKALOS
ΕΘΝΙΚΑΡΑ ΡΕΕΕΕΕΕ......δε νομιζω να χει να πει κανεις τπτ!νικη με ελευσινα και τελικος!ολα τα αλλα περιττα.....gate14 για ποιον μπικουλη μιλας?εγω σημερα επαιξα με 7 ραματα απο την δευτερα και παιζω και αυριο κανονικοτατα....μηπως πας να ξεγελασεις τους αντιπαλους? smiley.gif
gate14
QUOTE(KAKALOS @ Feb 26 2009, 21:05 ) *
ΕΘΝΙΚΑΡΑ ΡΕΕΕΕΕΕ......δε νομιζω να χει να πει κανεις τπτ!νικη με ελευσινα και τελικος!ολα τα αλλα περιττα.....gate14 για ποιον μπικουλη μιλας?εγω σημερα επαιξα με 7 ραματα απο την δευτερα και παιζω και αυριο κανονικοτατα....μηπως πας να ξεγελασεις τους αντιπαλους? smiley.gif


ΣΚΥΛΕ !!!!!!!!!!ΕΙΣΑΙ ΤΟ ΠΟΥΛΕΝ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ , ΚΑΙ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΔΕΝ ΠΑΘΑΙΝΟΥΝ ΤΙΠΟΤΕ (ΕΣΚΙΣΕΣ ΣΗΜΕΡΑ, ΜΠΙΚΟΥΛΗΣ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΛΙΑ...ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΟΙ ΕΘΝΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ , ΟΠΟΤΕ ΑΝ ΚΑΙ ΕΦΟΣΟΝ ΑΝΕΒΟΥΜΕ ....ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΟ ΠΟΥΛΕΝ ΜΟΥ ΣΤΗΝ Γ ΕΘΝΙΚΗ )
yiagos
Το κυπελλο ειναι του Περαματος...
KAKALOS
QUOTE(gate14 @ Feb 26 2009, 21:14 ) *
ΣΚΥΛΕ !!!!!!!!!!ΕΙΣΑΙ ΤΟ ΠΟΥΛΕΝ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ , ΚΑΙ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΔΕΝ ΠΑΘΑΙΝΟΥΝ ΤΙΠΟΤΕ (ΕΣΚΙΣΕΣ ΣΗΜΕΡΑ, ΜΠΙΚΟΥΛΗΣ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΛΙΑ...ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΟΙ ΕΘΝΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ , ΟΠΟΤΕ ΑΝ ΚΑΙ ΕΦΟΣΟΝ ΑΝΕΒΟΥΜΕ ....ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΟ ΠΟΥΛΕΝ ΜΟΥ ΣΤΗΝ Γ ΕΘΝΙΚΗ )

παμε αυριο τρελε και οτι γινει.......σημερα απλα αποδειξαμε για την κουβεντα που γινοταν πριν κατι μερες αν μπορουσαμε να σταθουμε 3η εθνικη με αυτη την ομαδα.....σημερα χωρις χερκε,φουκο,αβιζιωτη και φωτη 15 λεπτα εξω απο αγκωνια κερδισαμε το απολυτο φαβορι της 3ης εθνικης χωρις να μας περασουν στο σκορ ουτε μια φορα με την διαφορα να πηγαινει και στους 16!αυτα για να μαθαινουν οι νεοι και να βλεπουν οι παλιοι για το ποιοι "6"παιζουν στον εθνικο!!!! icon_drunk.gif icon_drunk.gif
scales84
ειπα και στο τοπικ της α εσκανα πολλα συγχαρητηρια για τη νικη σας..και μακαρι να παρετε και την κουπα..ομως θεωρω οτι ειναι λαθος να λες οτι αποδειξατε οτι θα μπρουσατε να σταθειτε κι ετσι στη γ εθνικη..ηταν ενα μονο ματς κυπελλου...εντελως διαφορετικο απο εναν μαραθωνιο πρωταθληματος..κι ας νικησατε την καλυτερη ομαδα ισως της γ...παμπολλα τα παραδειγματα αδυνατων που κερδισαν δυνατους σε ενα μονο ματς στο κυπελλο..και καταληγω λεγοντας και παλι οτι καμια ομαδα οπως ειναι τωρα απο την α εσκανα δεν μπορει να σταθει στη γ εθνικη...και αν ανεβετε και μεινετε ετσι χωρις καμια προσθηκη ισως αποδειχτει η γνωμη μου λαθος ισως και σωστη
Ethnikaras
Γιατί τα περισσότερα σκυλιά του δρόμου είναι μαύρα ;;;
Γιατί τα άσπρα αρρωσταίνουν εύκολα...
Είσαι μαύρος σκύλος ρε Αντώνη...
Δεν καταλαβαίνεις τίποτα...
Κρίμα που ο αγώνας ήταν σε απαγορευτική ώρα για πολλούς (και εμένα), και δεν μπόρεσε να τον δεί κόσμος.
Ο τελικός είναι στις 20:00.
Καλύτερα.
Περιμένω εντυπώσεις απο κάποιον που είδε (η έπαιξε) στο παιχνίδι...
Καθώς και τον αντίπαλο μας στον τελικό...

Υ.Γ. Για να σταθεί η ομάδα στην Γ' Εθνική πρέπει να γίνει δουλειά.
Μπορούμε αλλά πρέπει να κάνουμε και τις απαραίτητες κινήσεις, αρχή το γηπεδικό...
Το πιο σοβαρό θέμα για μένα.
Για να γίνουν βέβαια όλα αυτά πρέπει να ανεβουμε...
Αυτό μας καίει τώρα.
Και φυσικά και το κύπελλο δεν είναι άσχημο...
KAKALOS
QUOTE(scales84 @ Feb 26 2009, 21:24 ) *
ειπα και στο τοπικ της α εσκανα πολλα συγχαρητηρια για τη νικη σας..και μακαρι να παρετε και την κουπα..ομως θεωρω οτι ειναι λαθος να λες οτι αποδειξατε οτι θα μπρουσατε να σταθειτε κι ετσι στη γ εθνικη..ηταν ενα μονο ματς κυπελλου...εντελως διαφορετικο απο εναν μαραθωνιο πρωταθληματος..κι ας νικησατε την καλυτερη ομαδα ισως της γ...παμπολλα τα παραδειγματα αδυνατων που κερδισαν δυνατους σε ενα μονο ματς στο κυπελλο..και καταληγω λεγοντας και παλι οτι καμια ομαδα οπως ειναι τωρα απο την α εσκανα δεν μπορει να σταθει στη γ εθνικη...και αν ανεβετε και μεινετε ετσι χωρις καμια προσθηκη ισως αποδειχτει η γνωμη μου λαθος ισως και σωστη

ρε φιλαρακι πλακα μας κανεις?στην γ' μπορεις να παρεις αλλου 2-3 μεγαλους δεν ειναι σαν την εσκανα....με 3 καλους παιχτες και αυτοι που ειμαστε δε παιζουμε 3η?σε πληροφορο λοιπον επειδη εχω παιξει και 7 χρονια γ' και ξερω καλυτερα οτι μεναμε και ευκολα αν κρινεις απο τις ομαδες που ειναι απο τους 5 πρωτους και κατω!αυτα!
provokatoras
QUOTE(gate14 @ Feb 26 2009, 19:41 ) *
Δεν υπαρχουν αντεγκλησεις φιλαρακι
Χαβαλε κανουμε ολοι αλλοι τον παιρνουν στα σοβαρα αλλοι στην πλακα (λιγα λεπτα μετα η κατα την διαρκεια καθε ματς μπορει να υπαρχουν εντασεις , μετα ολα με καθαρο μυαλο τα ξεχναμε )
icon_drunk.gif


Σιγα ρε φιλε το καφενειο της ελευσινας κερδισατε που ειναι πρωτη στη γ, δε κερδισατε το παναθηναικο?

Ο ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ!

Terminator kai alithia τα βλεπω σκουρα τα πραγματα! shot.gif shot.gif
scales84
ρε αντωνη διαβασες τι ειπα?ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ!!Με 3 προσθηκες με το υλικο που εχετε αν μεινουν ολοι φυσικα και στεκεστε στην κατηγορια...

οσο για το αν ξερεις καλυτερα..εσυ μπορει να παιζες γ εγω τα ματς που χω δει απο κοντα απο α1 μεχρι β εσκανα δεν προκειται να τα δεις μεχρι τα βαθια γεραματα
themis7
Μεγαλη νικη και πεντακαθαρη για τον Εθνικο! Στο τελος σταθηε με 2 πολυ δυσκολα καλαθια των μακρυγιαννη Συρογλου.
Συγχαρητηρια παιδια πατε λες για νταμπλ???? Πολυ δυσκολο ματς αυριο το Περαμα κερδιζε 12 ποντους στο ημιχρονο και δειχνει να το θελει πολυ το κυπελο ... Αλλα ακομα και να παιζεις σε εναν τελικο ειναι πολυ μεγαλη υποθεση...
Καλη επιτυχια...
scales84
QUOTE(provokatoras @ Feb 26 2009, 19:32 ) *
Σιγα ρε φιλε το καφενειο της ελευσινας κερδισατε που ειναι πρωτη στη γ, δε κερδισατε το παναθηναικο?

Ο ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ!

Terminator kai alithia τα βλεπω σκουρα τα πραγματα! shot.gif shot.gif

θα σε μαλωσω..ο πορφυρας αποκλειστηκε απο τον πειραικο που χαροπαλευει..ποια ελευσινα τωρα?γεια σου ρε αληθεια με τις αληθειες σου
ΠΑΙΧΤΑΡΑΣ
QUOTE(gate14 @ Feb 26 2009, 19:37 ) *
Ελευσινα - ΕΘΝΙΚΑΡΑ 88 -96 (ημ. 40-45 ) ΔΕΝ ΜΕΤΑΔΙΔΩ ΑΛΛΟ
(ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΧΕΡΚΕΛΕΤΖΗ )


και με φουκο και παπαδημητριου με πυρετο και τον φωτη με ραματα και μπανταζ στο κεφαλι απο νωρις.

εκτος απο το πρωτο διλεπτο σε ολο το ματς ειμασταν μπροστα, φτανοντας ακομα και σε 12-14 ποντους αν δεν κανω λαθος.

στο τελευταιο 10 λεπτο φαγαμε πολυ ξυλο αλλα αντεξαμε, παροτι οι διατητες το επετρεψαν.

οι φιλαθλοι μας υπεροχοι

και μας εταξαν και κατι καλο για αυριο.

νεοτερα προσεχως

υγ: εβαλαν πεντε σκοτωμενα τριποντα, χασαμε 4 βολες στο τελος και μας σφυριξε και τεχνικη ποινη, αλλα παρ ολα αυτα
ΚΕΡΔΙΣΑΜΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΕΘΝΙΚΑΡΑ ΜΟΥ ΣΕ ΑΓΑΠΩ
themis7
Παιδια ηρεμηστε η Ελευσινα ειναι ομαδαρα εχει μεσα παιχταραδες γι αυτο επιπεδο . Απλα το κυπελο γι αυτες τις ομαδες ειναι δευτερευον... Ο προπονητης της Ελευσινας σηκωθηκε στο 37 απο τον παγκο... Αυτο βεβαια δεν μειωνει την τεραστια νικη του Εθνικου...
KAKALOS
QUOTE(scales84 @ Feb 26 2009, 21:34 ) *
ρε αντωνη διαβασες τι ειπα?ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ!!Με 3 προσθηκες με το υλικο που εχετε αν μεινουν ολοι φυσικα και στεκεστε στην κατηγορια...

οσο για το αν ξερεις καλυτερα..εσυ μπορει να παιζες γ εγω τα ματς που χω δει απο κοντα απο α1 μεχρι β εσκανα δεν προκειται να τα δεις μεχρι τα βαθια γεραματα

φιλε και εγω βλεπω την μανα μου που μαγειρευει τελεια αλλα δε ξερω να μαγειρευω.....αν δε παιξεις να δεις τι γινεται μεσα δε μπορεις να ξερεις οσο καποιος που το εχει κανει και πολυ....και ασε τα βαθια γεραματα να τα πεις σε κανα παιδακι που θα το πιστεψει αυτο που λες.....σορρυ για το εντονο τροπο μου στο φορουμ αλλα να ξερουμε τι λεμε!
scales84
εγω ομως εχω μαθει βλεποντας μπασκετ..προφανως καταλαβαινω πιο ευκολα απο σενα...

ξερω πολυ καλα τι λεω...παρα πολυ καλα!!!!!
ΠΑΙΧΤΑΡΑΣ
QUOTE(themis7 @ Feb 26 2009, 21:41 ) *
Παιδια ηρεμηστε η Ελευσινα ειναι ομαδαρα εχει μεσα παιχταραδες γι αυτο επιπεδο . Απλα το κυπελο γι αυτες τις ομαδες ειναι δευτερευον... Ο προπονητης της Ελευσινας σηκωθηκε στο 37 απο τον παγκο... Αυτο βεβαια δεν μειωνει την τεραστια νικη του Εθνικου...


δεν ειναι σωστο αυτο που λες. δυο φορες παρ ολιγο να παρει τεχνικη ποινη λογω διοαμαρτυριων και του τη χαρισαν. αν κρινω δε απο το ξυλο που φαγαμε στην τελευταια περιοδο τι να πω

νομιζω πως κανεις λαθος...


QUOTE(themis7 @ Feb 26 2009, 21:41 ) *
Παιδια ηρεμηστε η Ελευσινα ειναι ομαδαρα εχει μεσα παιχταραδες γι αυτο επιπεδο . Απλα το κυπελο γι αυτες τις ομαδες ειναι δευτερευον... Ο προπονητης της Ελευσινας σηκωθηκε στο 37 απο τον παγκο... Αυτο βεβαια δεν μειωνει την τεραστια νικη του Εθνικου...


και χθες οι ισπανοι επαιζαν μπαλαρα αλλα το δικαιο σκορ θα ηταν 0-2
yiagos
Νικησε το Περαμα για 10 ή 11 ποντους και παει να σικωσει την κουπα αυριο!!!!
leonkalf
Πείτε μας ρε παιδιά πως εξελίχθηκαν τα 2 παιχνίδια κι αφήστε τις "κοκορομαχίες"..
Πως έπαιξαν οι ομάδες? Ποιοι παίκτες πήγαν καλά? Είχε κόσμο το γήπεδο?
Τι σας έκανε εντύπωση?

Κάντε ένα ρεπορτάζ για τους ημιτελικούς. Πείτε κάτι μπασκετικό!!


Ο τελικός σήμερα είναι 8 ή 8.30?
TliBan
Καλημέρα,


κατἀρχήν συγχαρητήρια στον Εθνικό για την νίκη του χτές και καλή επιτυχία σήμερα. Ο Εθνικός έχει έναν εξαιρετικό προπονητή και κάποιους παίκτες οι οποίοι αν επιτευχθεί ο στόχος της ανόδου μπορούν να βοηθήσουν. Σε κάθε περίπτωση ο Κλιγκόπουλος πρέπει να παραμείνει και να στηριχθεί στην Γ'Εθνική. Τα παιδιά το ήθελαν περισσότερο απένταντι στον Πανελευσινιακό που ποτέ πραγματικά δεν εμφανίστηκε στο παρκέ. Ισως το προσεχές παιχνίδι με την Λειβαδιά όπου παίζεται πραγματικά η μισή χρονιά να ήταν αυτό -Και κατά τη γνώμη μου ορθώς- να έχει σημασία.

Θα πώ κάτι που μου έκανε τρομερή εντύπωση:

Κύριοι της ΕΣΚΑΝΑ, συγχαρητήρια για τη διοργάνωση του Final 4. Και κυρίως θερμά συγχαρητήρια για την παρουσία του Γιατρού. Χαιρόμαστε που στην κορυφαία διοργάνωση της Ένωσης, η ΕΣΚΑΝΑ δεν έκανε αυτό που γράφει στις προκηρύξεις και θεωρείται αυτονόητο. Η παρουσία του γιατρού..(ΠΑρεπιπτώντως δεν γράψαν και στο φύλλο αγώνα οτι ο αγώνας έγινε δίχως τη παρουσία γιατρού") Οταν εσείς αγαπητή διοίκηση δεν φροντίζεται για το αυτονόητο με ποιό δικαίωματα ζητάτε από τα σωματεία να το κάνουν αυτό...Και σε δύο περιπτώσεις χρειάστηκε γιατρός αλλά δεν...Ισως να φωνάζαμε κανέναν απέναντι από τις φιλακές....


Επίσης η διόργάνωση κυμάνθηκε σε άριστα επίπεδα καθώς υπήρχαν μπάλες και για τις δύο ομάδες (Αν δεν φέρναμε εμείς και ο Εθνικός δεν θα ξεκινούσε το παιχνίδι).

Επίσης η όλη διοργάνωση είχε διαφημιστεί κατάλληλα, η ώρα έναρξης του αγώνα ήταν ιδανική και το γήπεδο ήταν γεμάτο κόσμο....Ούτε τα μέλη του ΔΣ της ΕΣΚΑΝΑ δεν εμφανήστηκαν...Φαντάζομαι αν εμπαινε στις 8 ο πρώτος ημιτελικός και στις 10 ο άλλος θα ήταν τρομερά δύσκολο.......


Συνεχίζετε να λειτουργείτε πρόχειρα και επικίνδυνα για το άθλημα...Αν κουραστήκατε να φύγετε..Σήμερα φαντάζομαι όμως θα είστε όλοι εκεί να απονείμετε το κύπελλο και να φωτογραθείτε όπως το κάνετε στη κοπή της πίττας και την έχετε πρώτη μούρη στο Site...

Κοιτάξτε τη πραγματικότητα και τα σωματεία που είναι μόνα τους και ασχολειθείτε με το μπάσκετ και όχι με την προσωπική σας προβολή...

Καλή επιτυχία σήμερα και ας κερδίσει ο καλύτερος και αυτός που το θέλει περισσότερο.
leonkalf
Στον τελικό σήμερα η έκπληξη Εθνικός και το Πέραμα

Ο Εθνικός με μια καταπληκτική εμφάνιση έκανε την έκπληξη στον πρώτο ημιτελικό του κυπέλου ανδρών της ΕΣΚΑΝΑ και με σκορ 96-88 απέκλεισε τον Πανελευσινιακό και προκρίθηκε στον μεγάλο σημερινό τελικό που θα αρχίσει στις 20.30 στο κλ. Κορυδαλλού .
Αντίπαλός του το Πέραμα που στον άλλο ημιτελικό νίκησε 85-75 τον Πειραϊκό.

ΕΘΝΙΚΟΣ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 96-88
Δεκάλεπτα: 27-19, 45-40(ημιχ.), 66-54, 96-88
Διαιτητές: Βαρούχα , Μαγγωνάκης
ΕΘΝΙΚΟΣ (Κλιγκόπουλος) : Σιρόγλου 14(2), Φωτόπουλος 23(2), Παπαδημητρίου 10(1), Φούκος, Μακρυγιάννης 14(1), Φωτής 15(3), Μπίκουλης 20, Ρουμάνι
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Σκαραφίγκας) : Αβραμίδης 10(2), Κορρές 15(4), Καραχάλιος 3(1), Αβραμίδης 2, Αντωνίου, Τύρλας 13(1), Διολέτης 14, Θέος 8(1), Μπαρμπαρής 10, Ηλιάδης, Ταταρούνης 13(1), Ντομαλής

ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ – ΠΕΡΑΜΑ 75-85
Δεκάλεπτα: 11-22, 29-41(ημιχ.), 53-61, 75-85
Διαιτητές: Θεολόγη , Μέλης
ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ (Γεωργικόπουλος ) : Λαμπράκος 17(2), Κουτσουμπάκος 5, Σαρακασίδης 4, Καρλάφτης 7(1), Λαζαρίδης 10(2), Μούκας 5(1), Ρέππας 9, Κουρής 16(3), Δελής 2, Βογιατζάκης , Παπαδόπουλος
ΠΕΡΑΜΑ (Καλαμπάκος) : Δασκαλούδης 11, ΠΠαπαϊωσήφ 9(1)Σολωμός 14(1)Κλήμης 3(1)Κυπριτζόγλου 11, Τσαρουχάς 24(5), Τραφαλής 11, Μαματάς 2, Φίδης, Σίνος, Ναγριπλής, Πετρόπουλος

πηγή : eskana.gr



Υ.Γ 1: Για να δούμε, ο Κώστας ο Κλιγκόπουλος μετά το πρωτάθλημα πέρσι στον Κορυδαλλό, θα καταφέρει να πάρει φέτος και το κύπελλο??? Τον πάει αυτό το γήπεδο φαίνεται.. wink.gif

Υ.Γ 2: Τι να πει κανείς για την διοργάνωση...? Αυτά που αναφέρει ο tliban τα λένε όλα.. Κάτι πρέπει να γίνει για την αλλαγή και την πρόοδο. Αντί να είναι γιορτή αυτό το 2ήμερο, αυτό που εισπράττω (μιας και δεν ήμουν παρών) είναι μιζέρια... 68.gif
rover6
QUOTE(leonkalf @ Feb 27 2009, 11:30 ) *
Πείτε μας ρε παιδιά πως εξελίχθηκαν τα 2 παιχνίδια κι αφήστε τις "κοκορομαχίες"..
Πως έπαιξαν οι ομάδες? Ποιοι παίκτες πήγαν καλά? Είχε κόσμο το γήπεδο?
Τι σας έκανε εντύπωση?

Κάντε ένα ρεπορτάζ για τους ημιτελικούς. Πείτε κάτι μπασκετικό!!


Ο τελικός σήμερα είναι 8 ή 8.30?

ειμαστε στην χειροτερη ενωση μακραν.
ειχα την τιμη να με προσκαλεσει περυσι στον τελικο κυπελου στην ενωση κυκλαδων, ο προεδρος της ενωσης και πραγματικα ντραπηκα, για το που δουλευω.
ενας τελικος που εγινε στη συρο με αφισες σε ολο το νησι προσκεκλημενους απο αθηνα, χορευτικο στο ημιχρονο, αγωνα της μικτης εσκκ, με μικρα παιδια, τιγκα γηπεδο,χαπενινγκς με μπαλλες και δωρακια στα παιδια που ηταν στο γηπεδο,,μπουφε μετα την ληξη, και ολα αυτα σε μια ενωση που δεν εχει ουτε μια ομαδα σε εθνικη κατηγορια.
αλλα δυστηχως για μας που δουλευουμε στην εσκανα εχει ανθρωπους με πραγματικο μερακι και ψωνιο για το μπασκετ.
ο προεδρος ο σωκρατης ο ψαρρος ειναι πραγματικος προεδρος ενωσης και γραφω το ονομα γιατι ετσι πρεπει,για πραγματικους μπασκετανθρωπους εχει τρελλα και αυτο που κανει τον ευχαριστει,σε αντιθεση με καποιους καρεκλοκενταυρους εδω.
ο τελικος κυπελλου ανδρων καθε ενωσης για μενα αποτελει το κορυφαιο γεγονος της ενωσης.
καμια ενημερωση ψαχναμε καποιοι που πραγματικα μας αρεσει το μπασκετακι να βρουμε ωρα διεξαγωγης κ.α.
τιποτα αλλο.
ο φιλος tliban ηταν παρα πολυ επιεικης με ολα αυτα που εγραψε.
ορισμενοι θελουν κλωτσιες εδω.
themis7
KΥΠΕΛΛΟΥΧΟΣ Ε.Σ.Κ.Α.Ν.Α. 2008 - 2009 ΕΘΝΙΚΟΣ

Απιστευτο ματς για τους κυπελλουχους...

M.V.P. ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΜΗΣ

Ο Εθνικος κερδισε 66 - 62 με την διαφορα στο 25 να εχει φτασει 15π . Το περαμα περασε ενα ποντο μπροστα 2 λεπτα πριν την ληξη ομως ο Εθνικος ειχε στο τελος εναν συγκλονιστικο Χερχελετζη που πετυχε 9 συνεχομενους ποντους .

Συγχαρητηρια στην ομαδα του Εθνικου και βεβαια μεγαλο μεριδιο επιτυχιας στο προπονητη της ομαδας Kλιγκοπουλο...

Ενα μεγαλο μπραβο και στον Σπυρο Καβαλιερατο για την μεγαλη του προσπαθεια....
ΠΑΙΧΤΑΡΑΣ
ο εθνικος ειναι κυπελλουχος.

το κυπελλο ειναι μπλε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

μετα απο ενα εξαιρετικο παιχνιδι στο οποιο φτασαμε να προηουμαστε και 15 ποντος 40-25, και το περαμα να μας πλησιαζει 5 λεπτα πριν απο το τελος και στα 3 λεπτα να μας ισοφαριζει.

δεν ξερω αν περασε καθολου μπροστα, παντως η ομαδφα ειχε ψυχη και κερδισαμε

το σκορ δεν το θυμαμαι αλλα εληξε με 5-6 ποντους διαφορα.

αντε και με το νταμπλ...
gate14
ΜΠΡΑΒΟ στα παιδια του Εθνικου .ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΟΣ ΕΣΚΑΝΑ Ο ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ 250 ΚΑΙ ΠΛΕΟΝ ΟΠΑΔΟΥΣ ΚΑΙ ΔΙΛΟΥΣ ΤΟΥ smiley.gif
Απεδειξαν οτι ειναι ΨΥΧΑΡΕΣ , οτι σεβονται τους φιλους της ομαδας που τους ακολουθουν παντου
Το μπατζετ δεν κανει απαραιτητα μια ομαδα και ο Εθνικος φετος το εδειξε ακομα και με τρεις ομαδας Γ Εθνικης ( οι δυο μαλιστα πρωταγωνιστουν στους ομιλους τους ).
Συνεχιζουμε για το πρωταθλημα τωρα !!!!!
bball.gif 69.gif icon_drunk.gif smiley.gif
θΕΜΗΣ ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ MVP shot.gif 77.gif
KAKALOS
αι οπως παντα νωρις νωρις γραφω ......ΚΥΠΕΛΟ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ
ΕΕΕΕΕΕΕ.....ειμασταν συγκλονιστικοι.....ολοι πιστεψαν πως το ματς με την ελευσινα ηταν τυχαιο....ΟΧΙ δεν ηταν για δευτερη φορα μεσα σε 2 μερες κερδισαμε 2 ομαδες 3ης εθνικης που πρωταγωνιστουν......δειξαμε χαρακτηρα και ψυχη και ολα τα αλλα περιττα.....κυπελουχος εσκανα ΕΘΝΙΚΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑ....δε περιγραφω αλλο...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
highaim205
Καλημερα σε ολους!!!!Συγχαρητηρια σε ΟΛΟΥΣ τους συμπαικτες μου για τον ΤΕΡΑΣΤΙΟ αθλο που καταφεραμε να παρουμε το κυπελλο μεσα απο τα χερια δυο πανακριβων αντιπαλων,και μονο.Χωρις να θελω να υποτιμησω το μπασκετικο ταλεντο καποιων παιδιων,ανεκαθεν πιστευα οτι οι ομαδες δεν χρειαζονται μονο λεφτα για να ειναι μεγαλες και δυνατες,χρειαζονται πολυ περισσοτερο χημεια και πανω απ'ολα καλο κλιμα και φιλικο δεσιμο στα αποδυτηρια και εξωγηπεδικα.Αν θελετε να μαθετε λοιπον ποιο ειναι το μυστικο της επιτυχιας,μεχρι σημερα τουλαχιστον,του Εθνικου,σας λεω εκ των εσω οτι ειναι αυτο.Ειμαστε ΠΑΡΕΑ και ετσι σκοπευουμε να μεινουμε ειτε κανουμε το DOUBLE ειτε οχι.Για το μονο που ειμαστε πεποισμενοι ειναι οτι το αποτελεσμα προκυπτει μονο απο την συνεχη και σοβαρη προσπαθεια και αυτο ξερουμε να το κανουμε καλα κατα πως φαινεται.Κατα τον scales λοιπον,ειμαστε κατα τυχη κυπελλουχοι,μιας και εχει δει πολυ περισσοτερο μπασκετ απο ολους μας(αφου δεν παταει και ποτε το ξυλαρακι το γυαλισμενο.Απ'εξω τα πραγματα φαινονται διαφορετικα.)και παμε να κλεψουμε τον τιτλο απο τις πολυ καλυτερες ομαδες απο τη δικη μας:Ελευθερια(πρωτη και καλυτερη),Πορφυρα(δικαιο πρωταθλητη και πιο πληρη ομαδα)και Πρωτεα(μεγαλο βαθος παγκου και πιο ταλαντουχα).Συμβουλευω λοιπον ολους τους συμπαικτες μου,να βαλουν full face και να ετοιμαστουν για την πιο ΔΥΣΚΟΛΗ κλοπη της ιστοριας.Θελει και τυχη βεβαια,οπως το διημερο που περασε.Να'σαι καλα ρε Νικολακη-παρατηρητη που μας δινεις τα πολυτιμα φωτα σου και ακουμε και μαθαινουμε λιγο μπασκετακι απο δυο τοοοοοσο εμπειρα ματακια!!!!!Α!!! Aδιασε μια θεση scouter στους DETROIT PISTONS.Κανενας διαθεσιμος;;;;;;Γεια σου κακαλε αδερφε μου συγκυπελλουχε!!!!!!
ΠΑΙΧΤΑΡΑΣ
ο εθνικος ειναι κυπελλουχος.

το κυπελλο ειναι μπλε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

μετα απο ενα εξαιρετικο παιχνιδι στο οποιο φτασαμε να προηουμαστε και 15 ποντος 40-25, και το περαμα να μας πλησιαζει 5 λεπτα πριν απο το τελος και στα 3 λεπτα να μας ισοφαριζει.

δεν ξερω αν περασε καθολου μπροστα, παντως η ομαδφα ειχε ψυχη και κερδισαμε

το σκορ δεν το θυμαμαι αλλα εληξε με 4-5 ποντους διαφορα.

αντε και με το νταμπλ...
eskanakias
QUOTE(highaim205 @ Feb 28 2009, 08:46 ) *
Καλημερα σε ολους!!!!Συγχαρητηρια σε ΟΛΟΥΣ τους συμπαικτες μου για τον ΤΕΡΑΣΤΙΟ αθλο που καταφεραμε να παρουμε το κυπελλο μεσα απο τα χερια δυο πανακριβων αντιπαλων,και μονο.Χωρις να θελω να υποτιμησω το μπασκετικο ταλεντο καποιων παιδιων,ανεκαθεν πιστευα οτι οι ομαδες δεν χρειαζονται μονο λεφτα για να ειναι μεγαλες και δυνατες,χρειαζονται πολυ περισσοτερο χημεια και πανω απ'ολα καλο κλιμα και φιλικο δεσιμο στα αποδυτηρια και εξωγηπεδικα.Αν θελετε να μαθετε λοιπον ποιο ειναι το μυστικο της επιτυχιας,μεχρι σημερα τουλαχιστον,του Εθνικου,σας λεω εκ των εσω οτι ειναι αυτο.Ειμαστε ΠΑΡΕΑ και ετσι σκοπευουμε να μεινουμε ειτε κανουμε το DOUBLE ειτε οχι.Για το μονο που ειμαστε πεποισμενοι ειναι οτι το αποτελεσμα προκυπτει μονο απο την συνεχη και σοβαρη προσπαθεια και αυτο ξερουμε να το κανουμε καλα κατα πως φαινεται.Κατα τον scales λοιπον,ειμαστε κατα τυχη κυπελλουχοι,μιας και εχει δει πολυ περισσοτερο μπασκετ απο ολους μας(αφου δεν παταει και ποτε το ξυλαρακι το γυαλισμενο.Απ'εξω τα πραγματα φαινονται διαφορετικα.)και παμε να κλεψουμε τον τιτλο απο τις πολυ καλυτερες ομαδες απο τη δικη μας:Ελευθερια(πρωτη και καλυτερη),Πορφυρα(δικαιο πρωταθλητη και πιο πληρη ομαδα)και Πρωτεα(μεγαλο βαθος παγκου και πιο ταλαντουχα).Συμβουλευω λοιπον ολους τους συμπαικτες μου,να βαλουν full face και να ετοιμαστουν για την πιο ΔΥΣΚΟΛΗ κλοπη της ιστοριας.Θελει και τυχη βεβαια,οπως το διημερο που περασε.Να'σαι καλα ρε Νικολακη-παρατηρητη που μας δινεις τα πολυτιμα φωτα σου και ακουμε και μαθαινουμε λιγο μπασκετακι απο δυο τοοοοοσο εμπειρα ματακια!!!!!Α!!! Aδιασε μια θεση scouter στους DETROIT PISTONS.Κανενας διαθεσιμος;;;;;;Γεια σου κακαλε αδερφε μου συγκυπελλουχε!!!!!!

ειρωνικη διαθεση βλεπω παρα το κυπελλο.γιατι πρεπει δηλαδη να μην λεμε οτι ο προφυρας ειναι πιο καλη και ομαδη ομαδα και με μεγαλυτερο ταλεντο απο τον εθνικο?δηλαδη η εθνικη που κερδισε την αμερικη?ειχε μεγαλυτερο ταλεντο απο τους αμερικανους???για μπασκετ μιλαμε ρε παιδια και αμα σας περιαζει η αληθεια τοτε δεν φτενε τα παληκαρια που την λενε.αν ανεβεται μαγκια σας γιατι εχετε 2,3 παιχτες με προσωπικοτητα και λαο που σας ακολουθει.γιατι και αυτο εχει υποθει αλλα παροπιδες και βλεπουμε οτι μας πειραζει μονο.οσο για τον σκειλς ναι ητανε λιγο ειρωνικος αλλα εχει πει και αληθειες ετσι,και οταν η ομαδα ητανε πρωτη τον ειχατε ξεσκισει με τα καλα σας λογια και τωρα που πεσανε απο την κορυφη τον εχετε φαει και αυτον και την ελευθερια.και επειδη ναι αν η ελευσινα ηθελε το ειχε παρει το κυπελλο αλλα ακομα και τα δευτερα της ειναι πολυ καλα και επομενος δεν αναιρει οσα κανανε οι φιλοι οι εθνικοι.ας αφησουμε λοιπον τα αν παταει ο ενας το παρκε και αν ο αλλος εχει δει πολυ μπασκετ(που ισχυει ετσι,και το ξερουμε διοτι το παιδει μιλαει επωνυμα)καλη μερα
KAKALOS
QUOTE(eskanakias @ Feb 28 2009, 11:29 ) *
ειρωνικη διαθεση βλεπω παρα το κυπελλο.γιατι πρεπει δηλαδη να μην λεμε οτι ο προφυρας ειναι πιο καλη και ομαδη ομαδα και με μεγαλυτερο ταλεντο απο τον εθνικο?δηλαδη η εθνικη που κερδισε την αμερικη?ειχε μεγαλυτερο ταλεντο απο τους αμερικανους???για μπασκετ μιλαμε ρε παιδια και αμα σας περιαζει η αληθεια τοτε δεν φτενε τα παληκαρια που την λενε.αν ανεβεται μαγκια σας γιατι εχετε 2,3 παιχτες με προσωπικοτητα και λαο που σας ακολουθει.γιατι και αυτο εχει υποθει αλλα παροπιδες και βλεπουμε οτι μας πειραζει μονο.οσο για τον σκειλς ναι ητανε λιγο ειρωνικος αλλα εχει πει και αληθειες ετσι,και οταν η ομαδα ητανε πρωτη τον ειχατε ξεσκισει με τα καλα σας λογια και τωρα που πεσανε απο την κορυφη τον εχετε φαει και αυτον και την ελευθερια.και επειδη ναι αν η ελευσινα ηθελε το ειχε παρει το κυπελλο αλλα ακομα και τα δευτερα της ειναι πολυ καλα και επομενος δεν αναιρει οσα κανανε οι φιλοι οι εθνικοι.ας αφησουμε λοιπον τα αν παταει ο ενας το παρκε και αν ο αλλος εχει δει πολυ μπασκετ(που ισχυει ετσι,και το ξερουμε διοτι το παιδει μιλαει επωνυμα)καλη μερα

eskanakias.......για μπες λιγο να δεις τους ποντους στον αγωνα με ελευσινα και περαμα και τοτε θα καταλαβεις οτι δε παιζαν τα δευτερα....εχουμε τρελαθει εντελως μου φενεται...και στους 2 αγωνες επαιζαν και οι 2 με την κανονικοτατη τους ομαδα και τους κερδισαμε στα ισα!εσεις υποβαθμιζετε την νικη μας μαλλον παιδια.....αν ηθελε η ελευσινα θα το επερνε?γιατι δε το πηρε?επειδη σκεφτοντε το παιχνιδι με την λειβαδια μετα απο 10 μερες?μη τρελαθουμε ειναι αστειες δικαιολογιες!ειδε κανεις τι ξυλο επεφτε μεσα στο γηπεδο?ετσι βαρανε οταν δε θελουν την νικη?γιατι ο προπονητης τους τους εβαλε προπονησεις το σαβατο/κο μηπως ξερει κανεις?...απλα ειμασταν καλυτερη παιξαμε στα ισα με ξυλο με παθος και δυναμη και δεν ειναι λιγο να παιζεις ξυλο με τετοιες ομαδες που βαρανε!φιλοι μου εγω βλεπω οτι μαλλον αλλους πειραζει το τι γινετε και οχι εμας.....ο ενας λεει εχουμε 6 παιχτες ο αλλος 2-3 σημερα...μια χαρα!και οποιος λοιπον θελει να μιλαμε με στοιχεια προκαλω και παλι να βγει να μου πει το ροστερ του πορφυρα και που εχουν παιξει (και αν επαιζαν) και θα μπορω τοτε να του απαντησω και να του δωσω το χερι αλλα κανεις δε το κανει μεχρι τωρα και το λεω αυτο απο οκτωμβρη μερια..
scales84
εγω για ειρωνικα σχολια εφαγα τιμωρια..περιμενω αναλογη τιμωρια..εγω απλα να θυμσω οτι περσυ παλι παιζανε3 ομαδες γ εθνικης στο φαινφορ και κυπελλουχος αναδειχτηκε ο εσπερος που δεν ανεβηκε κατηγορια..μηπως ηταν τελικα καλυτερη ομαδα απο την προοδευτικη που ανεβηκε?γιατι αυτη ειναι η λογικη που χρησιμοποιεις χρηστακη...Επισης το αν εισαι καλυτερος απο την ελευθερια δεν θα το αποδειξεις κερδιζοντας το κυπελλο..παιξαμε μεσα στο σπιτι σου κι ακομα σε θυμαμαι πως εφυγες απο το γηπεδο...πραγματικα εχω χασει πασα ιδεα..εχεις αλλαξει παρα πολυ απο το ατομο που ηξερα και δεν καταλαβαινω το λογο..περαστικα σου..και ν ανεβεις σε πονεσε παρα πολυ ο ποτοσογλου και η ελευθερια χρηστακη!!

οσο για το αν παταω παρκε..ε με θλαση στο δικεφαλο-διαστρεμμα 3 βδομαδων-ιωση που με εχει στυπησει 2 φορες φετος ειναι λιγο δυσκολο να χω θεση στην ομαδα...μ εχετε φαει με τα καλα σας λογια ολοι εδω μεσα.και καλα απο τουςαγνωστους το περιμενα!!!αλλα κι απο σενα.τι να πω!!!

υγ.δεν νομιζω οτ ιειπα πουθενα οτι το κυπελλο ηταν τυχερο..ισα ισα χτες μιλησα για τεραστια προκριση και μακαρι να το παρετε κιολας σημερα..αλλα οπως ειπα και την αλλη φορα οι 2 οπαδοι του εθνικου που γραφουν εδω που ναι και οπαδοι δειχνουν πολυ μεγαλυτερο επιπεδο απο παιδια που ναι μεσα στον αγωνιστικο χωρο..αυτο μονο προβλημα μπορει να ναι...

υγ2.συνεχιζω νε επιμενω φυσια οτι η ελευθερια και ο πρωτεας ειναι οι καλυτερες ομαδες της α εσκανα..αλλα δεν παιζουν ρολο μονο οι καλυτερες ομαδες...Αυτη ειναι η αληθεια..

υγ.3εισαι κυπελλουχος εσκανα δεν εχω κανει κανενα σχολιο κι ασχολεισαι μαζι μου..εγω με μια λεξη που ξειναει απο κ μπορω να το χαρακτηρισω μονο αυτο..α ρε ελευθεριτσα κακο που εχεις κανει

υγ.4ειδικα απο σενα χρηστακη ειμαι σιγουρος οτι εχω δει πολυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ περισσοτερο μπασκετ..μα πολυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ περισσοτερο λεμε
Ethnikaras
Μεγάλη η νίκη για τον Εθνικό.
Όπλο η ψυχή.
Κόσμος και ομάδα μια γροθιά.
Πολύ καλές και δουλεμένες οι ομάδες στο final four.
Ο Πανελευσινιακός ομαδάρα, θα ανέβει πιστεύω.
Τον Πειραικό δεν τον είδα στο final four.
Αλλά τον ξέρω σαν ομάδα...
Το ότι το Πέραμα έπαιζε άμυνα σε όλο το γήπεδο για 35 λεπτά λέει πολλά.
Πολύ τρέξιμο, πολύ σκληρή άμυνα, νεανική ομάδα, περιφέρεια φωτιά.
Ο Κλιγκόπουλος διάβασε το μάτς και έδωσε λύσεις απο τον πάγκο.
Ο Φωτόπουλος (δίκαια MVP) πήρε πολλές προσπάθειες, έβαλε τα ποντάκια του, αλλά με 2 παίκτες πάνω του συνέχεια κουράστηκε, η διαφορά των 15 εξαφανίστηκε, είχαμε επιθετικό πρόβλημα και τότε ξαναμπήκε στο παιχνίδι ο τραυματίας Χερκελετζής.
Η μπάλλα ζύγιζε 200 κιλά, κάθε σκέψη και απόφαση κρίσιμη, ο ψηλός με εντολή Κλιγκόπουλου πήρε την μπάλλα στο καλάθι και έβαλε καθοριστικούς πόντους.
MVP o Θέμης, κλειδί του αγώνα ο Χρήστος.
Και φυσικά ο Κλιγκόπουλος απο τον πάγκο...
Όλοι αγωνίστηκαν, όλοι προσπάθησαν, αξίζει ένα μπράβο σε όλους.
Κύπελλο για τον Εθνικό λοιπόν.
Εάν στην θέση του Εθνικού βρισκόντουσαν ομάδες που είναι το ίδιο καλές (Ελευθερία, Πορφύρας, αλλά και Πρωτέας, Φοίνικας) δεν ξέρω τι πραγματικά θα γινόταν.
Δεν θα μάθουμε ποτέ τι πραγματικά θα γινόταν...
Αλλά έχω την υποψία ότι θα έπαιζαν καλά και θα χτυπούσαν τα παιχνίδια.
Μπασκετικά και ταλέντο έχουν και δεν είναι και τεράστιες οι διαφορές απο τις ομάδες της Γ' Εθνικής.
Με λίγο ρέντα, καλό κουτσάρισμα, πίστη για την νίκη, βάθος στον πάγκο και το κυριότερο ΨΥΧΗ θα μπορούσαν να σηκώσουν το κύπελλο.
Το κυριότερο είναι το τελευταίο.
ΨΥΧΗ και ΚΑΡΔΙΑ !!!
Όλα τα άλλα μπορεί να υπάρχουν, αλλά αυτό κάνει την διαφορά.
Και ο Εθνικός έδειξε ότι είναι ομάδα, μια παρέα καλών παικτών που πιστεύουν και αγαπούν αυτό που κάνουν, με κόσμο που τους στηρίζει παντού και πιστεύει σε αυτούς, με προπονητή που χωρίς πολλά-πολλά κάνει σοβαρά την δουλειά του, και με μια πορεία που δεν χωρεί αμφισβήτηση.
Το κύπελλο το πήραμε αλλά δεν έχουμε ανέβει ακόμα.
Δώσαμε 2 τελικούς στο final four αλλά έχουμε άλλους 7 που πρέπει να κερδίσουμε.
Χαμηλά την μπάλλα, αποσυμπίεση στις 10 μέρες ξεκούρασης που έχουμε, δουλειά και συνεχίζουμε γερά όπως πρέπει.
ΠΑΜΕ ΓΕΡΑ !!!
scales84
QUOTE(Ethnikaras @ Feb 28 2009, 12:43 ) *
Μεγάλη η νίκη για τον Εθνικό.
Όπλο η ψυχή.
Κόσμος και ομάδα μια γροθιά.
Πολύ καλές και δουλεμένες οι ομάδες στο final four.
Ο Πανελευσινιακός ομαδάρα, θα ανέβει πιστεύω.
Τον Πειραικό δεν τον είδα στο final four.
Αλλά τον ξέρω σαν ομάδα...
Το ότι το Πέραμα έπαιζε άμυνα σε όλο το γήπεδο για 35 λεπτά λέει πολλά.
Πολύ τρέξιμο, πολύ σκληρή άμυνα, νεανική ομάδα, περιφέρεια φωτιά.
Ο Κλιγκόπουλος διάβασε το μάτς και έδωσε λύσεις απο τον πάγκο.
Ο Φωτόπουλος (δίκαια MVP) πήρε πολλές προσπάθειες, έβαλε τα ποντάκια του, αλλά με 2 παίκτες πάνω του συνέχεια κουράστηκε, η διαφορά των 15 εξαφανίστηκε, είχαμε επιθετικό πρόβλημα και τότε ξαναμπήκε στο παιχνίδι ο τραυματίας Χερκελετζής.
Η μπάλλα ζύγιζε 200 κιλά, κάθε σκέψη και απόφαση κρίσιμη, ο ψηλός με εντολή Κλιγκόπουλου πήρε την μπάλλα στο καλάθι και έβαλε καθοριστικούς πόντους.
MVP o Θέμης, κλειδί του αγώνα ο Χρήστος.
Και φυσικά ο Κλιγκόπουλος απο τον πάγκο...
Όλοι αγωνίστηκαν, όλοι προσπάθησαν, αξίζει ένα μπράβο σε όλους.
Κύπελλο για τον Εθνικό λοιπόν.
Εάν στην θέση του Εθνικού βρισκόντουσαν ομάδες που είναι το ίδιο καλές (Ελευθερία, Πορφύρας, αλλά και Πρωτέας, Φοίνικας) δεν ξέρω τι πραγματικά θα γινόταν.
Δεν θα μάθουμε ποτέ τι πραγματικά θα γινόταν...
Αλλά έχω την υποψία ότι θα έπαιζαν καλά και θα χτυπούσαν τα παιχνίδια.
Μπασκετικά και ταλέντο έχουν και δεν είναι και τεράστιες οι διαφορές απο τις ομάδες της Γ' Εθνικής.
Με λίγο ρέντα, καλό κουτσάρισμα, πίστη για την νίκη, βάθος στον πάγκο και το κυριότερο ΨΥΧΗ θα μπορούσαν να σηκώσουν το κύπελλο.
Το κυριότερο είναι το τελευταίο.
ΨΥΧΗ και ΚΑΡΔΙΑ !!!
Όλα τα άλλα μπορεί να υπάρχουν, αλλά αυτό κάνει την διαφορά.
Και ο Εθνικός έδειξε ότι είναι ομάδα, μια παρέα καλών παικτών που πιστεύουν και αγαπούν αυτό που κάνουν, με κόσμο που τους στηρίζει παντού και πιστεύει σε αυτούς, με προπονητή που χωρίς πολλά-πολλά κάνει σοβαρά την δουλειά του, και με μια πορεία που δεν χωρεί αμφισβήτηση.
Το κύπελλο το πήραμε αλλά δεν έχουμε ανέβει ακόμα.
Δώσαμε 2 τελικούς στο final four αλλά έχουμε άλλους 7 που πρέπει να κερδίσουμε.
Χαμηλά την μπάλλα, αποσυμπίεση στις 10 μέρες ξεκούρασης που έχουμε, δουλειά και συνεχίζουμε γερά όπως πρέπει.
ΠΑΜΕ ΓΕΡΑ !!!

οταν λεω εγω οτι οι οπαδοι ειναι πιο σωστοι απο αλλους κατι ξερω..
Jabar
QUOTE(ΠΑΙΧΤΑΡΑΣ @ Feb 28 2009, 14:03 ) *
ΓΙΑ τα πανηγυρια εισαι αγορι μου επωνυμο...

+1 ΦΆΟΥΛ ΓΙΑ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΚΑΙ ΕΙΡΩΝΕΙΑ.
24 ΩΡΕΣ ΣΤΕΡΗΣΗ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΟΣ ΓΙΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ OFF TOPIC ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΑΓΕΙ ΤΟΥΣ ΣΚΟΠΟΥΣ ΤΟΥ FORUM


QUOTE(ΠΑΙΧΤΑΡΑΣ @ Feb 28 2009, 14:10 ) *
εγω de xreiazetai να γραψω kanena ρεπορτ μου τα γραφουν αλλοι. εσυ κοιτα να χασεις κανενα κιλο, επωνυμε γιατι ουτε ο πατερας σου δεν σε βαζει

υγ: προλαβαινεις να ξαναπας στο σχολειο για να μη γραφεις ανορθογραφα

ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ +1 ΦΑΟΥΛ ΚΑΙ 24 ΩΡΕΣ ΑΚΟΜΑ.

QUOTE(highaim205 @ Feb 28 2009, 08:46 ) *
Καλημερα σε ολους!!!!Συγχαρητηρια σε ΟΛΟΥΣ τους συμπαικτες μου για τον ΤΕΡΑΣΤΙΟ αθλο που καταφεραμε να παρουμε το κυπελλο μεσα απο τα χερια δυο πανακριβων αντιπαλων,και μονο.Χωρις να θελω να υποτιμησω το μπασκετικο ταλεντο καποιων παιδιων,ανεκαθεν πιστευα οτι οι ομαδες δεν χρειαζονται μονο λεφτα για να ειναι μεγαλες και δυνατες,χρειαζονται πολυ περισσοτερο χημεια και πανω απ'ολα καλο κλιμα και φιλικο δεσιμο στα αποδυτηρια και εξωγηπεδικα.Αν θελετε να μαθετε λοιπον ποιο ειναι το μυστικο της επιτυχιας,μεχρι σημερα τουλαχιστον,του Εθνικου,σας λεω εκ των εσω οτι ειναι αυτο.Ειμαστε ΠΑΡΕΑ και ετσι σκοπευουμε να μεινουμε ειτε κανουμε το DOUBLE ειτε οχι.Για το μονο που ειμαστε πεποισμενοι ειναι οτι το αποτελεσμα προκυπτει μονο απο την συνεχη και σοβαρη προσπαθεια και αυτο ξερουμε να το κανουμε καλα κατα πως φαινεται.Κατα τον scales λοιπον,ειμαστε κατα τυχη κυπελλουχοι,μιας και εχει δει πολυ περισσοτερο μπασκετ απο ολους μας(αφου δεν παταει και ποτε το ξυλαρακι το γυαλισμενο.Απ'εξω τα πραγματα φαινονται διαφορετικα.)και παμε να κλεψουμε τον τιτλο απο τις πολυ καλυτερες ομαδες απο τη δικη μας:Ελευθερια(πρωτη και καλυτερη),Πορφυρα(δικαιο πρωταθλητη και πιο πληρη ομαδα)και Πρωτεα(μεγαλο βαθος παγκου και πιο ταλαντουχα).Συμβουλευω λοιπον ολους τους συμπαικτες μου,να βαλουν full face και να ετοιμαστουν για την πιο ΔΥΣΚΟΛΗ κλοπη της ιστοριας.Θελει και τυχη βεβαια,οπως το διημερο που περασε.Να'σαι καλα ρε Νικολακη-παρατηρητη που μας δινεις τα πολυτιμα φωτα σου και ακουμε και μαθαινουμε λιγο μπασκετακι απο δυο τοοοοοσο εμπειρα ματακια!!!!!Α!!! Aδιασε μια θεση scouter στους DETROIT PISTONS.Κανενας διαθεσιμος;;;;;;Γεια σου κακαλε αδερφε μου συγκυπελλουχε!!!!!!

Κάνατε δύο καταπληκτικές νίκες.Και τις βάζεις σε δεύτερη μοίρα για να ασχοληθείς και να ειρωνευτείς κάποιον.Αδικείς τον εαυτό σου και τους συμπαίκτες σου.
+1 φάουλ για την ειρωνεία.Ο καθένας δικαιουται να διατυπώνει τη γνώμη του.Η ευγένεια είναι προαπαιτούμενη.

Μπράβο στον Εθνικό,για την μεγάλη επιτυχία του.Γράψτε κάτι παραπάνω για το ματς.Μπράβο και στους οπαδούς για τη στάση τους στο φόρουμ .Καλή συνέχεια.
KAKALOS
QUOTE(scales84 @ Feb 28 2009, 13:28 ) *
εγω για ειρωνικα σχολια εφαγα τιμωρια..περιμενω αναλογη τιμωρια..εγω απλα να θυμσω οτι περσυ παλι παιζανε3 ομαδες γ εθνικης στο φαινφορ και κυπελλουχος αναδειχτηκε ο εσπερος που δεν ανεβηκε κατηγορια..μηπως ηταν τελικα καλυτερη ομαδα απο την προοδευτικη που ανεβηκε?

ΦΙΛΕ ΜΟΥ εφοσον και θες να λες οτι εχεις δει πολυ μπασκετ (δεν ειναι ειρωνια αυτο )θα πρεπει να το στηριζεις κιολας....γιατι νομιζω οτι ο εσπερος πηρε περυσι το κυπελο με 2 ομαδες που παλευαν για να σωθουν και οχι με 2 ομαδες που ειναι πρωτες στην κατηγορια τους!τεσπα εγω δεν ασχολουμε αλλο με το θεματακι που ανοιξε...οποιος εχει την μυγα μυγιαζεται.....κυπελουχος εσκανα ΕΘΝΙΚΟΣ....πρωτος στην εσκανα ΕΘΝΙΚΟΣ!ΕΓΩμιλαω με στοιχεια και οχι με υποθεσεις παιδια....ειμαστε καλυτερη ομαδα μεχρι τωρα και τα στοιχεια το δειχνουν....τωρα παμε να κερδισουμε 7 παιχνιδακια για να ανεβουμε ολα τα αλλα περιττα....τωρα θα θελουν ολοι να μας κερδισουν περισσοτερο για αυτο πρεπει να προσπαθησουμε με σοβαροτητα γιατι χωρις αυτη μπορει να την πατησουμε οπως την πατησαν και περαμα ελευσινα!αν ειμαστε σοβαροι η υποθεση τιτλος εξαρταται μονο απο μας!
provokatoras
QUOTE(KAKALOS @ Feb 28 2009, 17:13 ) *
ΦΙΛΕ ΜΟΥ εφοσον και θες να λες οτι εχεις δει πολυ μπασκετ (δεν ειναι ειρωνια αυτο )θα πρεπει να το στηριζεις κιολας....γιατι νομιζω οτι ο εσπερος πηρε περυσι το κυπελο με 2 ομαδες που παλευαν για να σωθουν και οχι με 2 ομαδες που ειναι πρωτες στην κατηγορια τους!τεσπα εγω δεν ασχολουμε αλλο με το θεματακι που ανοιξε...οποιος εχει την μυγα μυγιαζεται.....κυπελουχος εσκανα ΕΘΝΙΚΟΣ....πρωτος στην εσκανα ΕΘΝΙΚΟΣ!ΕΓΩμιλαω με στοιχεια και οχι με υποθεσεις παιδια....ειμαστε καλυτερη ομαδα μεχρι τωρα και τα στοιχεια το δειχνουν....τωρα παμε να κερδισουμε 7 παιχνιδακια για να ανεβουμε ολα τα αλλα περιττα....τωρα θα θελουν ολοι να μας κερδισουν περισσοτερο για αυτο πρεπει να προσπαθησουμε με σοβαροτητα γιατι χωρις αυτη μπορει να την πατησουμε οπως την πατησαν και περαμα ελευσινα!αν ειμαστε σοβαροι η υποθεση τιτλος εξαρταται μονο απο μας!


100% Δικαιος κυπελλουχος ο Εθνικος!
Και στα δυο ματς δεν πρεπει να εχασε το προβαδισμα στο σκορ πανω απο 2 φορες.
Και μη ξεχναμε πως δεν ηταν απλα 2 ομαδες γ εθνικης αλλα δυο ομαδες που πρωταγωνιστουν στη κατηγορια που ολοι ξερουμε ποσο δυσκολο ειναι να ανεβεις απο γ β εθνικη!
και προσωπικα εγω δε μενω στο κυπελλο τοσο οσο στην αποδοση του εθνικου κ στα δυο ματς,πραγματικα μου φανηκε ισαξιος κ με τις 2 ομαδες!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.