Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παναθηναϊκός - Γενικά θέματα που αφορούν την ομάδα
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244
shtarkws
Παντα θεωρουσα οτι η αγορα διαρκειας σχετιζεται με την ποιοτητα που εκτιμα ο καθενας οτι θα βγαλει η ομαδα στο παρκε και με την προοπτικη για επιτυχιες. Το να αγοραζουμε διαρκειας γιατι ηρθε ο χ παικτης το θεωρω λαθος
j-kidd13
QUOTE(shtarkws @ Jul 28 2018, 13:02 ) *
Παντα θεωρουσα οτι η αγορα διαρκειας σχετιζεται με την ποιοτητα που εκτιμα ο καθενας οτι θα βγαλει η ομαδα στο παρκε και με την προοπτικη για επιτυχιες. Το να αγοραζουμε διαρκειας γιατι ηρθε ο χ παικτης το θεωρω λαθος


Aπολυτα σωστός.Και κανονικά ο μπασκετικός κόσμος του Παναθηναϊκού που μπορεί να πηγαίνει τακτικά στο γήπεδο και έχει την οικονομική δυνατότητα να πάρει διαρκειας,θα έπρεπε να αγοράζει με το που ανοίξει η πλατφόρμα.Το περιμένω να δω αν θα πάρει παίκτες και μετά θα αγοράσω (αλλά κράζω το απαν σύμπαν από το πληκτρολόγιο και τον καναπέ) το θεωρώ τραγικό.
shtarkws
QUOTE(j-kidd13 @ Jul 28 2018, 13:08 ) *
Aπολυτα σωστός.Και κανονικά ο μπασκετικός κόσμος του Παναθηναϊκού που μπορεί να πηγαίνει τακτικά στο γήπεδο και έχει την οικονομική δυνατότητα να πάρει διαρκειας,θα έπρεπε να αγοράζει με το που ανοίξει η πλατφόρμα.Το περιμένω να δω αν θα πάρει παίκτες και μετά θα αγοράσω (αλλά κράζω το απαν σύμπαν από το πληκτρολόγιο και τον καναπέ) το θεωρώ τραγικό.


Καποιοι το κανουν απλα γιατι τους αρεσει η διαδικασια να πηγαινουν στο γηπεδο, καποιοι γιατι το βλεπουν σαν εναν τροπο να περνουνε χρονο με φιλους η με τα παιδια τους, καποιοι γιατι θελουν να βλεπουν μπασκετ και συστηματα ακομη και απο τους αντιπαλους. Το να παρεις διαρκειας γιατι θελεις να βλεπεις τον συγκεκριμενο παικτη η το θεωρω λαθος, χωρις να σημαινει οτι κατηγορω κανεναν. Γουστα ειναι αυτα
stefkorner
επειδη ολοι εδω μια παρεα ειμαστε ,με την ευκαιρια να ρωτησω τους 2 μοντ ,εσεις διαρκειας παιρνετε-πηρατε ;

πχ για τον john wick που ειναι στην κουβεντα ξερουμε ! εχει κ αυτος την δικη του καλως εννοουμενη τρελα!οπως και οσο να γκρινιαξει,θα το παρει,οπως και το πηρε γ αλλη μια χρονια κ απο τους πρωτους μαλιστα!
εγω απ τν αλλη και με Σακελλαριου βασικο..θα το επαιρνα ,απλα ειμαι της φασης να το καθυστερησω οσο γινεται και να χτυπησω εκεινη την στιγμη που θα με φτιαξει μια κινηση πολυ !
τωρα γιατι ο καθε φιλαθλος πρεπει να λειτουργει με ενα κοινο κριτηριο που λετε,δεν το καταλαβαινω.. blink.gif

shtarkws
QUOTE(stefkorner @ Jul 28 2018, 13:16 ) *
επειδη ολοι εδω μια παρεα ειμαστε ,με την ευκαιρια να ρωτησω τους 2 μοντ ,εσεις διαρκειας παιρνετε-πηρατε ;

πχ για τον john wick που ειναι στην κουβεντα ξερουμε ! εχει κ αυτος την δικη του καλως εννοουμενη τρελα!οπως και οσο να γκρινιαξει,θα το παρει,οπως και το πηρε γ αλλη μια χρονια κ απο τους πρωτους μαλιστα!
εγω απ τν αλλη και με Σακελλαριου βασικο..θα το επαιρνα ,απλα ειμαι της φασης να το καθυστερησω οσο γινεται και να χτυπησω εκεινη την στιγμη που θα με φτιαξει μια κινηση πολυ !
τωρα γιατι ο καθε φιλαθλος πρεπει να λειτουργει με ενα κοινο κριτηριο που λετε,δεν το καταλαβαινω.. blink.gif


Ειπα οτι ειναι προωπικη μου αποψη και οχι κανονας, δεν κατηγορω κανεναν, γουστα ειναι αυτα
stefkorner
QUOTE (shtarkws @ Jul 28 2018, 18:17 ) *
Ειπα οτι ειναι προωπικη μου αποψη και οχι κανονας, δεν κατηγορω κανεναν, γουστα ειναι αυτα


ναι δεν κατηγορεις κανεναν,το βρισκεις απλα λαθος ,οπως λες!αν επιτρεπεται , εσυ με βαση αυτο που θεωρεις σωστο τροπο σκεψης γυρω απο την αγορα διαρκειας ,εχεις αγορασει ; (δεν ξερω αν εισαι και κατοικος Αθηνων)
john wick
o σύντροφος Στεφ με καταλαβαίνει rolleyes.gif ..



@Shtarkws
Η ποιότητα που (θα) βγάλει η εκάστοτε ομάδα , εξαρτάται πρωτίστως από τους παίκτες που έχει...
Σκέψου λοιπόν τι θα γινόταν αν χτες αντί του De Shaun ανακοινωνόταν π.χ ο Randolph ή ο Quincy Acy... Σήμερα οι πιο πολλοί
θα έτρεχαν για διαρκείας....Έτσι είναι , πως να το κάνουμε;
ο φίλαθλος πάνω απ όλα είναι πελάτης..Θέλει το κατιτίς του.. Θέλει την ομορφιά του.. Να πάει στο γήπεδο όπως είπες να περάσει ωραία , να δει όμορφο μπάσκετ , να στηρίξει την ομάδα του..
Εγώ για τα διαρκείας γκρίνιαζα από την ημέρα που εκδόθηκαν κ βγήκαν στην δημοσιότητα οι τιμές τους...
The Mailman
Σε μια κοινωνία που καταρρέει οικονομικά είναι αλληλένδετη η σχέση πελάτη-ιδιοκτήτη.
Η ΚΑΕ είναι εταιρεία και απαιτεί 10κ διαρκείας μέσω επίσημης τοποθέτησης, την ΠΡΑΣΙΝΗ.
Προσωπικά, έχω ελάχιστο ελεύθερο χρόνο στη διάθεση μου. Η αξιοποίηση αυτού του χρόνου, είναι σημαντική για την ψυχική μου υγεία και τη διασκέδαση μου. Επανέρχομαι και λεω, εφόσον έχεις απαιτήσεις σαν ΚΑΕ.. έχω και εγώ σαν πελάτης. Τι μου προσφέρεις, λοιπόν; Ένα ρόστερ χαμηλού επιπέδου με επιλογές που δεν δικαιολογούν σε καμία περίπτωση την υπέρβαση που τέθηκε σαν στόχος. Στη συνέχεια ανατρέπεται η κατάσταση για 3 λόγους. Ο 1ος έχει να κάνει με το συναίσθημα, αγάπη και προσήλωση στον σύλλογο. Ο 2ος είναι φόρος τιμής απέναντι στην οικογένεια που στηρίζει επι δεκαετίες. Ο 3ος και ο βασικότερος...ο ποδοσφαιρόφιλοι βρίσκουν αδιέξοδο στο μπασκετάκι..

Οπότε.. η επιλέγεις με το συναίσθημα και αγοράζεις διαρκείας, η επιλέγεις με βάση τον σχεδιασμό και το σκέφτεσαι... (το είπα σικ).
j-kidd13
QUOTE(The Mailman @ Jul 28 2018, 14:06 ) *
Σε μια κοινωνία που καταρρέει οικονομικά είναι αλληλένδετη η σχέση πελάτη-ιδιοκτήτη.
Η ΚΑΕ είναι εταιρεία και απαιτεί 10κ διαρκείας μέσω επίσημης τοποθέτησης, την ΠΡΑΣΙΝΗ.
Προσωπικά, έχω ελάχιστο ελεύθερο χρόνο στη διάθεση μου. Η αξιοποίηση αυτού του χρόνου, είναι σημαντική για την ψυχική μου υγεία και τη διασκέδαση μου. Επανέρχομαι και λεω, εφόσον έχεις απαιτήσεις σαν ΚΑΕ.. έχω και εγώ σαν πελάτης. Τι μου προσφέρεις, λοιπόν; Ένα ρόστερ χαμηλού επιπέδου με επιλογές που δεν δικαιολογούν σε καμία περίπτωση την υπέρβαση που τέθηκε σαν στόχος. Στη συνέχεια ανατρέπεται η κατάσταση για 3 λόγους. Ο 1ος έχει να κάνει με το συναίσθημα, αγάπη και προσήλωση στον σύλλογο. Ο 2ος είναι φόρος τιμής απέναντι στην οικογένεια που στηρίζει επι δεκαετίες. Ο 3ος και ο βασικότερος...ο ποδοσφαιρόφιλοι βρίσκουν αδιέξοδο στο μπασκετάκι..

Οπότε.. η επιλέγεις με το συναίσθημα και αγοράζεις διαρκείας, η επιλέγεις με βάση τον σχεδιασμό και το σκέφτεσαι... (το είπα σικ).


Πότε τέθηκε σαν στόχος η υπέρβαση?
pan24
QUOTE (j-kidd13 @ Jul 28 2018, 14:11 ) *
Πότε τέθηκε σαν στόχος η υπέρβαση?

Για να τα λεμε ολα δεν παει ενας μηνας που ο Πασκουαλ δηλωσε οτι στοχος ειναι το final 4 και θα νιωσει αδειος αν δεν το καταφερει
http://www.sdna.gr/mpasket/euroleague/arti...y-xronoy-sto-f4
SC13
Μια σκεψη σχετικα με το σχεδιασμο και γενικα τη νοοτροπια που φαινεται να ακολουθειται.

Παρατηρω οτι ο μπασκετικος Παναθηναικος παρουσιαζει τρομερες ομοιοτητες με τον ποδοσφαιρικο Ολυμπιακο.


Εννοω σε νοοτροπια στο σχεδιασμο παντα...Κλεινουν και οι 2 βαρυγδουπα ονοματα για τις εντυπωσεις και για τα διαρκειας επειδη ειναι γνωστοι στο ευρυ κοινο ενω στην πραγματικοτητα θα προσφερουν λογικα λιγα πραγματα αφου ειναι γερασμενοι...Λανγφορντ και Λασμε ο ενας Τοροσιδη και Λαζαρο ο αλλος...ο μπασκετικος Παναθηναικος πηρε Ελληνα απο τον βασικο του αντιπαλο(Παπαπετρου) και ο ποδοσφαιρικος Ολυμπιακος απο την ΑΕΚ τον Λαζαρο ωστε να παρουσιαστουν ως αρπαγες και βομβες.

Απλα μια σκεψη.Τιποτα παραπανω.
Μην ποδοσφαιροποιηθει το μπασκετ.
ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΓΙΝΕΙ.
The Mailman
Η πράσινη εθνική ελλάδος είναι η επίσημη καμπάνια της διοίκησης...
Σε μια εποχή που το ελληνικό μπάσκετ βρίσκεται στε χειρότερα του, έλλειψη ποιότητας κυρίως.
Παλιότερα η βάση σου ήταν παίκτες πρώτης κλάσης όπως ο Τσατσαρής, Φώτσης, Διαμαντίδης, Αλβέρτης, Σπανούλης και ακολουθούσαν Χατζηβρέττας, Περπέρογλου, Ντικούδης, Καϊμακόγλου, Παπαδόπουλος άντε και Μπουρούσης που είχαν διακρίσεις σε εθνικό και σε διεθνές επίπεδο τόσο ατομικά όσο και συλλογικά και υπήρχε μια πλαισίωση από πρώτης γραμμής ξένους.
Αν προσθέσουμε και Παπαλουκά, Κακιούζη, Ζήση κτλ δηλαδή μια φουρνιά που ήταν τοπ παίκτες και τους συγκρίνουμε με τους τωρινούς θα διαπιστώσουμε τρομερή πτώση στη ποιότητα.

Είμαι υπέρ του να στηρίξεις το εθνικό σου προϊόν αλλά ρε διάολε πλαισίωσε τους με ξένους που θα δώσουν το κάτι παραπάνω από την στιγμή κιόλας που όλοι γνωρίζουμε ότι το ελληνικό μπάσκετ έχει υποβαθμιστεί όπως όλα τα πράγματα σε αυτήν την χώρα.


djibriliant
Για να κάνω λίγο τον συνηγορο του διαβόλου, πιστεύετε οτι αν η ομάδα στο ποδοσφαιρο ήταν στα παλαιοτερα επιπεδα και έπαιζε Τσαμπιονς λιγκ το μπασκετικό ροστερ θα ήταν αυτό?Θα πηγαιναμε σε Ντεσον Τομας ή σε Ραντολφ γα να κλεισει το ροστερ? Οι τιμες των διαρκείας θα ηταν αυτές?
The Mailman
QUOTE (djibriliant @ Jul 28 2018, 16:01 ) *
Για να κάνω λίγο τον συνηγορο του διαβόλου, πιστεύετε οτι αν η ομάδα στο ποδοσφαιρο ήταν στα παλαιοτερα επιπεδα και έπαιζε Τσαμπιονς λιγκ το μπασκετικό ροστερ θα ήταν αυτό?Θα πηγαιναμε σε Ντεσον Τομας ή σε Ραντολφ γα να κλεισει το ροστερ? Οι τιμες των διαρκείας θα ηταν αυτές?


Ο μέσος φίλαθλος έχει την οικονομική άνεση για ένα μόνο διαρκείας..
Το ποδόσφαιρο είναι το λαοφιλέστερο άθλημα και στα καλά του σίγουρα θα έκοβα διαρκείας από το μπάσκετ..
Οπότε η θα πήγαινε σε μεταγραφές εντυπωσιασμού η θα υποβαθμιζόταν το τμήμα, νομοτελειακά κάποια στιγμή θα συμβεί αυτό.

Εμένα η απορία μου είναι άλλη..
Εφόσον ο Δημήτρης δεν μπορεί να κρατήσει το τμήμα στην ελίτ.. γιατί δεν ψάχνεται για συμπαίκτη ή κάποιον μεγάλο χορηγό όπως είναι στην φενερ ας πούμε...
ghetto13
QUOTE (The Mailman @ Jul 28 2018, 17:39 ) *
Ο μέσος φίλαθλος έχει την οικονομική άνεση για ένα μόνο διαρκείας..
Το ποδόσφαιρο είναι το λαοφιλέστερο άθλημα και στα καλά του σίγουρα θα έκοβα διαρκείας από το μπάσκετ..
Οπότε η θα πήγαινε σε μεταγραφές εντυπωσιασμού η θα υποβαθμιζόταν το τμήμα, νομοτελειακά κάποια στιγμή θα συμβεί αυτό.

Εμένα η απορία μου είναι άλλη..
Εφόσον ο Δημήτρης δεν μπορεί να κρατήσει το τμήμα στην ελίτ.. γιατί δεν ψάχνεται για συμπαίκτη ή κάποιον μεγάλο χορηγό όπως είναι στην φενερ ας πούμε...


σε ποια εποχη ζεις ακριβως και τι ακριβως συμπερασμα βγαζεις συγκρινοντας την αγορα της ελλαδας με της τουρκιας??
επισης ποιος σου πε οτι ο γιαννακοπουλος δεν θα ηθελε εναν συμπαικτη??την περιπτωση οτι δεν ενδιαφερεται κανεις την εχεις σκεφτει??οτι πχ ακομα και να φευγε ο γιαννακοπουλος κανεις δεν θα εμπαινε να ασχοληθει και θα κατεληγε η ομαδα με μπατζετ 500.000 χιλιαδες..το λεω αυτο για να σου δειξω οτι ουτε στην χειροτερη δεν θα ασχολιοταν κανεις..ευτυχως που υπαρχουν οι γιαννακοπουλοι και οι αγγελοπουλοι στο μπασκετ και το κρατανε οσο ψηλα μπορουν..
το θεμα δεν ειναι τα λεφτα..ο ολυμπιακος με λιγοτερα η ιδια με μας πως γινεται να πηγαινει καλυτερα τα τελευταια χρονια??η ζαλκιρις πως πηγε φιναλ φορ με το 3 χαμηλοτερο μπατζετ..αυτα δεν ειναι εξαιρεσεις καθε χρονο γινονται..ο πεδουλακης, που σωστα δεν κανει γι αυτο το επιπεδο, πως εφτιαξε ροστερ με καλαθη τζειμς ριβερς σιγκλετον γκιστ και εκανε μαγκα τον πασκουαλ ο οποιος ειδαμε τι κινησεις κανει με τα ιδια η και περισσοτερα λεφτα..
εκει ειναι το θεμα..το λαθος του γιαννακουπουλου ειναι οτι εμπιστευεται εναν ανρθωπο που με παραπανω λεφτα στην μπαρτσα εχει κανει απαραδεκτες κινησεις..ο ολυμπιακος εκτος του οτι πηρε τον 2ο καλυτερο προπονητη στην ευρωπη πηρε και εναν προπονητη που χωρις να δινεις 30εκατ σου βρισκει λαβρακια..η και χωρις να εχει το τρομερο ροστερ το διαχειριζεται αψογα..
The Mailman
QUOTE (ghetto13 @ Jul 28 2018, 16:02 ) *


Στον Πανιώνιο αναφέρεσαι τόση ώρα ;..
Ας κόψουμε την πλάκα και ας σοβαρευτούμε λίγο..
Μιλάμε για το ιστορικότερο τμήμα του ελληνικού αθλητισμού με επιτυχίες και διακρίσεις σε διεθνές και όχι μόνο επίπεδο. Οι αναφορές στις θυσίες του Δημήτρη και ότι κάθε χρόνο ξοδεύει από την τσέπη του κρίνονται ως ανακριβείς και δεν βασίζονται πουθενά. Τα περσινά διαρκείας ήταν σε ικανοποιητικά νούμερα (7.000) και ο προϋπολογισμός αρκετά χαμηλός και βιώσιμος, ακόμη και για την εποχή μας.. για τον Γιαννακόπουλο μιλάμε, όχι για τον μπακάλη της γειτονιάς μας. Στην υπόθεση δε, που και μέσα να μπαίνει, θα είναι κάποιο ασήμαντο ποσό που για τέτοιους επιχειρηματίες τέτοιου βεληνεκούς είναι σαν το παίζουν ένα βράδυ στο καζίνο με τζάκ και ερωμένες. Ο Παναθηναϊκός απέκτησε ολα αυτά τα χρόνια ισχυρό Brand Name στο χώρο και υποθέτω πως έχει και τμήμα μάρκετινγκ και τα σχετικά. Μόνο τα Sold Out που γίνονται προς το τέλος της κάθε σεζόν είναι αρκετά έσοδα για να διατηρηθεί ένα τμήμα στην 8αδα της Euroleague..
Μη ξεχνάμε ότι ο τζέϊμς πληρώθηκε για λίγους μήνες και ο Κρίς φέτος αύξησε το κασέ του.

Η αυτοπροβολή στις επιχειρήσεις του ιδιοκτήτη (superfoods) πιστεύω πως ήταν μια όχι και τόσο πετυχημένη συνταγή..

Ο Δημήτρης θέλει να είναι ο πρωταγωνιστής του τμήματος και να επισκιάζει κάθε μελλοντική απειλή που θα μπορούσε να του κλέψει τις εντυπώσεις. Προτιμάει να παίζει μόνος του και να κρατάει το τμήμα σε μεσαίο επίπεδο, παρά να έρθει κάποιος που θα του κλέψει την δόξα, το ότι δύσκολα θα βρει συμπαίκτες και όλα αυτά, εμένα δεν μου στέκουν ιδιαίτερα..

Υ.Γ Η συντέλεια του κόσμου που προαναγγέλουν μαν χαθούν οι οικογένειες και ότι θα παίζαμε με μπατζετ 500κ και αυτό είναι υποθετικότατο ..
Ginobili
Όπου μας συμφέρει η ομάδα είναι ανώνυμη εταιρεία,οι παίκτες επαγγελματίες...ο ιδιοκτήτης να συμπεριφέρεται σωστά και δίκαια στους εργαζόμενους του...και μπλα μπλα... Όσοι λοιπόν ισυριζεστε ότι το διάρκειας,αυτοί που έχουν την οικονομική δυνατότητα πρέπει να το παίρνουν σώνει και καλά.. ανεξάρτητα από τις μεταγραφές...είστε ανακόλουθο της θεωρίας σας.Εφοσον αντιμετωπίζετε την ΚΑΕ Παναθηναϊκός ως εταιρεία επαγγελματικού αθλητισμού...σαν πελάτες της έχουμε το κάθε δικαίωμα να κρίνουμε την ποιότητα του προϊόντος που μας προσφέρει,και πάνω απ' όλα να μην μας εξαπατά. Τα "ρομαντικός Παναθηναϊκός..και υποστήριξη στην ομάδα όπως και να έχει.." ειναι σαχλαμάρες κατά την γνώμη μου.
Και το λέει αυτό κάποιος...που παίρνει διάρκειας κάθε χρόνο (εκτός από δύο χρονιές με στρατό και δουλειά" από το 2006) και θα πάρω και φέτος ακόμα και αν απαιτουσα κάτι καλύτερο στο 4 από Τόμας, εφόσον στόχος είναι τουλάχιστον το final4 για την διοίκηση. Ο Κιντ ξέρει πόσα άκυρα του έχω ρίξει στο μπασκετακι...για να πάω ΟΑΚΑ...
stefkorner
Big deal: Εγένετο... ΚΑΕ Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ!

panathinaikos bc opap λοιπον !
και μεγα χορηγια κλεισαμε-και στα διαρκειας σαρωνουμε και το μπατζετ μειωσαμε.. !κερδαμε tongue.gif
massey21
Ολα φινα λοιπόν smiley.gif
pan24
Κεφαλαιο μπατζετ:
Καλαθης 2.2,Λεκα 0.5
Παππας 0.8,Λανγκφορντ 0.42
Παπαπετρου 0.8,Λοτζεσκι 0.5(;;),Θανασης 0.35
Τομας 0.5(;;),Μητογλου 0.35
Γκιστ 0.95,Λασμε 0.55,Βουγιουκας 0.5,Παπαγιαννης 0.55

Ολο αυτο 8.97
Μαζι με τα 0.9 του Πασκουαλ 9.87
Αν βαλουμε και συμβολαια Χαραλαμποπουλου,Λουντζη που μεγαλο μερος το πληρωνουμε εμεις οπως και συμβολαια Σακελλαριου,Καλαιτζακη παει προς τα 10,2
Επειδη σε καποιον απο τους υπαρχοντες μπορει το συμβολαιο να ειναι λιγο μικροτερο πχ ο Παππας δεν θυμαμαι αν ανανεωσε με 0.8 η 0.7 και δεν ξερουμε μηπως υπαρχει καποια μειωση στον Λοτζεσκι(απο την αλλη Λεκα,Θανασης,Μητογλου ισως παιρνιυν λιγο περισσοτερα απο αυτο που εχω βαλει) ας πουμε περιπου 10 μυρια

Το μπατζετ ιδιο με περσι ειναι αλλα επιλεχθηκε να πανε στους Ελληνες περισσοτερα λεφτα απο περσι
Looter
QUOTE (pan24 @ Jul 30 2018, 11:13 ) *
Κεφαλαιο μπατζετ:
Καλαθης 2.2,Λεκα 0.5
Παππας 0.8,Λανγκφορντ 0.42
Παπαπετρου 0.8,Λοτζεσκι 0.5(;;),Θανασης 0.35
Τομας 0.5(;;),Μητογλου 0.35
Γκιστ 0.95,Λασμε 0.55,Βουγιουκας 0.5,Παπαγιαννης 0.55

Ολο αυτο 8.97
Μαζι με τα 0.9 του Πασκουαλ 9.87
Αν βαλουμε και συμβολαια Χαραλαμποπουλου,Λουντζη που μεγαλο μερος το πληρωνουμε εμεις οπως και συμβολαια Σακελλαριου,Καλαιτζακη παει προς τα 10,2
Επειδη σε καποιον απο τους υπαρχοντες μπορει το συμβολαιο να ειναι λιγο μικροτερο πχ ο Παππας δεν θυμαμαι αν ανανεωσε με 0.8 η 0.7 και δεν ξερουμε μηπως υπαρχει καποια μειωση στον Λοτζεσκι(απο την αλλη Λεκα,Θανασης,Μητογλου ισως παιρνιυν λιγο περισσοτερα απο αυτο που εχω βαλει) ας πουμε περιπου 10 μυρια

Το μπατζετ ιδιο με περσι ειναι αλλα επιλεχθηκε να πανε στους Ελληνες περισσοτερα λεφτα απο περσι



Φίλε την παραπάνω όμάδα εγώ που δεν είμαι οπαδός αλλά ΜΠΑΣΚΕΤΑΚΙΑΣ , σίγουρα ΔΕ θα πλήρωνα διαρκείας για να τη δω..
Όπως και πέρυσι θα επιλέξω παιχνίδια και των 2 αιωνίων και θα πάω να απολάυσω μπασκετάκι με φίλους. Με ΤΟΣΟ ΦΤΩΧΟΥΣ ξένους , παίκτες που έρχονται με μονοετή συμβόλαια για να συμπληρώσουν τα τελευταία ένσημα και με Βουγιούκα-Λέκα στο 1.050.000 μου φαίνεται αστεία η στελέχωση...
Johnny Marv
QUOTE(pan24 @ Jul 30 2018, 11:13 ) *
Κεφαλαιο μπατζετ:
Καλαθης 2.2,Λεκα 0.5
Παππας 0.8,Λανγκφορντ 0.42
Παπαπετρου 0.8,Λοτζεσκι 0.5(;;),Θανασης 0.35
Τομας 0.5(;;),Μητογλου 0.35
Γκιστ 0.95,Λασμε 0.55,Βουγιουκας 0.5,Παπαγιαννης 0.55

Ολο αυτο 8.97
Μαζι με τα 0.9 του Πασκουαλ 9.87
Αν βαλουμε και συμβολαια Χαραλαμποπουλου,Λουντζη που μεγαλο μερος το πληρωνουμε εμεις οπως και συμβολαια Σακελλαριου,Καλαιτζακη παει προς τα 10,2
Επειδη σε καποιον απο τους υπαρχοντες μπορει το συμβολαιο να ειναι λιγο μικροτερο πχ ο Παππας δεν θυμαμαι αν ανανεωσε με 0.8 η 0.7 και δεν ξερουμε μηπως υπαρχει καποια μειωση στον Λοτζεσκι(απο την αλλη Λεκα,Θανασης,Μητογλου ισως παιρνιυν λιγο περισσοτερα απο αυτο που εχω βαλει) ας πουμε περιπου 10 μυρια

Το μπατζετ ιδιο με περσι ειναι αλλα επιλεχθηκε να πανε στους Ελληνες περισσοτερα λεφτα απο περσι


Δεν είναι έτσι ακριβώς . Το μπατζετ είναι αρκετά χαμηλότερο από ότι το παρουσιάζεις . Έχουμε και λέμε :

Καλαθης(2,2)-Λεκα(0,45)
Λαγκφορντ(0,42)-Παππας(0,8)-Λοτζο(0,35)
Παπί(0,7)-Θανάσης(0,35)
Τομας(0,5)-Μιτο(0,2)
Γκιστ(0,95)-Λασμε(0,52)-Παπαγιαννης(0,4)-Ιαν(κάποιοι λένε 0,35 και κάποιοι 0,55)

Συνολικά 8,2 μυρια βλέπω εγώ σχεδόν (άντε 8,4 αν ο Ίαν κοστίζει 0,55μυρια) και με τσαβι πάμε στα 9 μυρια και ας πούμε 9,5 (και πολλά λέω) μαζί με τα συμβόλαια των παικτών που είναι δανεικοί (9,35 για να είμαστε πιο ακριβείς) . Εν ολίγοις έχουμε μπατζετ μειωμένο κατά 1 μυριο σε σχέση με τις αρχές της χρονιάς πέρσι και σχεδον 2 μυρια μείωση σε σχέση με τα τελειώματα της περσινής χρονιάς . Μαζί με την εφορία είναι αρκετά τα λεφτά που γλίτωσε ο Παναθηναϊκός φέτος σε σχέση με τα περσινά δεδομένα . Το περίεργο είναι ότι η σούπερφουντς σε βάθος 2ετιας έδωσαν σχεδόν. 2 μυρια στον παο ενώ ο ΟΠΑΠ λένε πως δίνει 2,8 για το ίδιο διάσημα . Επίσης έχουμε αύξηση τιμής των διαρκείας αλλά ίσως όλα τα επιπλέον κέρδη (μαζί με τα χρήματα που κόπηκαν πρόκειται να πάνε στην ΠΑΕ ή στον ερασιτέχνη) .

Πάντως για ομάδα με συνολικό μπατζετ (που αφορά Δλδ τα πάντα στο μπασκετικό τμήμα) που ακουμπά τα 9 μυρια πρέπει να παραδεχτούμε πως έχουμε ένα αρκετά δυνατο σύνολο . Μόνο και μόνο που θα ανταγωνιζόμαστε ομάδες όπως μπαρτσα με 38 μυρια μπατζετ μου φαίνεται απίστευτο !! Πάμε δυνατα , πίστη στην ομάδα !!
basket72
QUOTE (Johnny Marv @ Jul 31 2018, 03:39 ) *
... Μόνο και μόνο που θα ανταγωνιζόμαστε ομάδες όπως μπαρτσα με 38 μυρια μπατζετ μου φαίνεται απίστευτο !! Πάμε δυνατα , πίστη στην ομάδα !!


Δεν ήταν 38 αλλά 37.3 κι είναι το ποσό μετά των ηψηλών φόρων στην Καταλονία.


Στο ίδιο άρθρο γίνεται λόγος για 27κ που πάνε στα τμήμα μπάσκετ. Όπερ μισθούς σ' ένα κάρο κόσμο, αρχίζοντας από τους (παχυλούς)μισθούς του δίδυμου των GM και πάει λέγοντας. Μπάρσα είναι αυτή, μιλάμε για πολύ προσωπικό.

Συνεχίζοντας με ποσά που αφορούν σε αποδεσμεύσεις/λύσεις συμβολαίων (Βεζένκοφ κι πιθανότατα Ναβάρο που κι να μη του λυθεί το συμβόλαιο, πάλι σχεδόν τζάμπα θα πληρώνεται ως παίκτης αφού ίσα που υπολογίζεται.)

Κι φέτος την βγάλαν κι ψιλό οικονομικά με τα "κερατιάτικα". Πέρσι χρειάστηκε να καταβάλουν ποσά οφειλόμενα σε Μπαρτζώκα, να αποζημιώσουν τον Σίτο κι να πληρώνουν τη συμβολαιάρα του Ράις.


Οπότε τα λεφτά που μένουν για το καθαρά αγωνιστικό μπάτζετ (όπως αυτό που παρέθεσες για τον Παναθηναϊκό) είναι πολύ λιγότερα κι από τα 27κ. rolleyes.gif




john wick
Στο ξενοδοχειο που παραθεριζω ειχα την τυχη να γνωρισω απο κοντα τον Θαναση (Τυφωνα..) εξαιρετικος ανθρωπος...
shtarkws
QUOTE(john wick @ Aug 16 2018, 22:59 ) *
Στο ξενοδοχειο που παραθεριζω ειχα την τυχη να γνωρισω απο κοντα τον Θαναση (Τυφωνα..) εξαιρετικος ανθρωπος...


Τον Γιαννακοπουλο ή τον Αντετοκουνμπο? Για να ξερουμε που παραθεριζεις.
G-arenas
ο νορις κοουλ πηγε αβελινο. και λεω εγω δεν θα μπορουσαμε να τον εχουμε αντι του λεκα? ποσα να πηρε στην αβελινο?
john wick
QUOTE (shtarkws @ Aug 17 2018, 07:41 ) *
Τον Γιαννακοπουλο ή τον Αντετοκουνμπο? Για να ξερουμε που παραθεριζεις.



Ειπα Τυφωνα, δεν ειπα Elevator.. tongue.gif
Ginobili
QUOTE(G-arenas @ Aug 17 2018, 11:11 ) *
ο νορις κοουλ πηγε αβελινο. και λεω εγω δεν θα μπορουσαμε να τον εχουμε αντι του λεκα? ποσα να πηρε στην αβελινο?

Αυτό τώρα αν το έγραφες στο τόπικ των μεταγγραφών...(όπως έχουν γραφτεί παρόμοια άλλα 2.457 ποστς) θα έτρωγες φάουλ τώρα?
Γράψτε τι θέλετε οι υπευθυνοι...για να ξέρουμε τι μας γίνεται,και να μην μοιράζονται αβέρτα φάουλ...έτσι χωρίς λόγο.

Αλλιώς να γράφουμε τα πάντα εδώ....για να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο...

QUOTE(shtarkws @ Aug 17 2018, 08:41 ) *
Τον Γιαννακοπουλο ή τον Αντετοκουνμπο? Για να ξερουμε που παραθεριζεις.

Σε τι έχει να κάνει αυτό με "τα θέματα που αφορούν την ομάδα" ??
G-arenas
QUOTE (Ginobili @ Aug 17 2018, 15:20 ) *
Αυτό τώρα αν το έγραφες στο τόπικ των μεταγγραφών...(όπως έχουν γραφτεί παρόμοια άλλα 2.457 ποστς) θα έτρωγες φάουλ τώρα?
Γράψτε τι θέλετε οι υπευθυνοι...για να ξέρουμε τι μας γίνεται,και να μην μοιράζονται αβέρτα φάουλ...έτσι χωρίς λόγο.

Αλλιώς να γράφουμε τα πάντα εδώ....για να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο...


Σε τι έχει να κάνει αυτό με "τα θέματα που αφορούν την ομάδα" ??

μονο εδω μπορουσα να το γραψω γιατι τα αλλα ειναι κλειδωμενα. οποτε ή εδω θα το εγραφα ή στα τοπικ των μεταγραφων της ευρωλιγκας. αλλα επειδη ηθελα να γραψω για τον λεκα προτιμησα εδω γιατι ειναι θεμα του παο.

αν δεν ειναι για εδω το θεμα ας το διαγραψουν ή μεταφερουν οι moderators. ευχαριστω.
sacarame
Κύριοι, ας είμαστε όλοι λίγο πιο χαλαροί θα έλεγα... Καλοκαίρι είναι ακόμα... peace.gif

Και οι 2 ομάδες έκλεισαν αρκετά νωρίς τα ρόστερ τους φέτος και δημιούργησαν σε όλους σύνδρομο στέρησης σε σχέση με τη μεταγραφολογία και τις συζητήσεις που αυτή "κουβαλάει" μαζί της.


Οι mods του Παναθηναϊκού έχουν κάνει μια κατηγοριοποίηση κι έναν διαχωρισμό σχετικά με τα τοπικς που απαρτίζουν το συγκεκριμένο subforum. Από την στιγμή που δεν υπάρχουν μεταγραφές, καλό είναι η κουβέντα να συνεχίζεται στο παρόν τόπικ.

Η κατηγοριοποίηση δεν είναι ακριβώς ίδια και στα υπόλοιπα subfora και εκεί μπορεί να δημιουργήθηκαν ερωτηματικά και προβλήματα.

Θα ευθυγραμμιστούν όλα καθώς θα πλησιάζουμε στην έναρξη της φετινής σεζόν...


Οτιδήποτε άλλο μπορεί να συζητηθεί με πμ.. Συνεχίζουμε
stefkorner
Στο ΟΑΚΑ το Final Four της Euroleague το 2020 ή το 2021!

αν οντως γινει αυτο, λογικα παμε για μεγαλη αυξηση μπατζετ το επομενο η παρα-επομενο καλοκαιρι!
με η χωρις Πασκουαλ.. wink.gif
mephisto22
QUOTE (stefkorner @ Aug 18 2018, 12:57 ) *
Στο ΟΑΚΑ το Final Four της Euroleague το 2020 ή το 2021!

αν οντως γινει αυτο, λογικα παμε για μεγαλη αυξηση μπατζετ το επομενο η παρα-επομενο καλοκαιρι!
με η χωρις Πασκουαλ.. wink.gif


Λες να είναι στα πλαίσια της συνθηκολόγησης; Ας πούμε μια χειρονομία καλής θέλησης.
stefkorner
QUOTE (mephisto22 @ Aug 18 2018, 22:39 ) *
Λες να είναι στα πλαίσια της συνθηκολόγησης; Ας πούμε μια χειρονομία καλής θέλησης.


ναι ,ακριβως ! επομενως αν κυλησουν ολα ομαλα την ερχομενη σεζον,να γινει πραξη η οποια αρχικη προθεση απο πλευρας Μπερτομεου!
απαραιτητη προυποθεση φυσικα ..να δουμε εναν τελειως διαφορετικο dpg wink.gif
αυτη την φορα ειμαι αισιοδοξος γ κατι τετοιο!εχω την αισθηση οτι απο την στιγμη που εμεινε χωρις τον Παυλο,ξεκινησε η διαδικασια ωριμανσης του!εστω και καπως αργα.. rolleyes.gif
in dpg we trust λοιπον smiley.gif
mephisto22
QUOTE (stefkorner @ Aug 18 2018, 20:54 ) *
ναι ,ακριβως ! επομενως αν κυλησουν ολα ομαλα την ερχομενη σεζον,να γινει πραξη η οποια αρχικη προθεση απο πλευρας Μπερτομεου!
απαραιτητη προυποθεση φυσικα ..να δουμε εναν τελειως διαφορετικο dpg wink.gif
αυτη την φορα ειμαι αισιοδοξος γ κατι τετοιο!εχω την αισθηση οτι απο την στιγμη που εμεινε χωρις τον Παυλο,ξεκινησε η διαδικασια ωριμανσης του!εστω και καπως αργα.. rolleyes.gif
in dpg we trust λοιπον smiley.gif


Πολύ αισιόδοξο σε βρίσκω, και θα απογοητευτεις. Εγώ, πάντως, διατηρώ τις επιφυλάξεις μου. Ο ΔΓ είναι σε μια ηλικία που δεν αλλάζει εύκολα μυαλά. Ούτε και συμμερίζομαι την προσδοκία σου ότι θα ωριμάσει. Άτομα σαν τον ΔΓ, που έχουν περάσει μια ζωή στα πούπουλα, δεν κατασταλαζουν εύκολα, αν δεν το έχουν κάνει μέχρι τα σαράντα. Συνήθως παραμένουν μια ζωη κακομαθημένα παιδιά. Μπορεί για λόγους επικοινωνίας να φορέσει μια επιπλαστη σοβαροφάνεια, αλλά στο βάθος θα είναι ο ίδιος πάντα άνθρωπος, και -- θέλοντας και μη -- ο πραγματικός του εαυτός θα βγαίνει συχνά πυκνά στην επιφάνεια. Αν ο ΔΓ αρχίσει πάλι τις παρεκτροπές του, ή αν λόγω δυσανασχετησης, τα βάλει πάλι με τη διαιτησία, και αρχίσει τους υπαινιγμούς του -- ε, η Ευρωλίγκα θα αντιδράσει διαφορετικά ( η υπομονή τους έχει εξαντληθεί πια).

Γι'αυτους τους λόγους, εγώ παραμένω απαισιόδοξος.
PsychoDr
Τέταρτο φαβορί πάντως στις στοιχηματικές ο ΠΑΟ για κατάκτηση ευρωλίγκας... Όχι και άσχημα.
RipCity
Ε στα κλασικά είναι. CSKA-Fener-Real τα βασικά φαβορί κι από κει και πέρα οι υπόλοιποι.
t0ny3
Ελεύθερος λοιπόν ο Χαραλαμπο...
Looter
QUOTE (t0ny3 @ Aug 20 2018, 11:02 ) *
Ελεύθερος λοιπόν ο Χαραλαμπο...



ΠΗΡΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ , έδωσε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΛΙΓΑ και δεν έδειξε ΚΑΝΕΝΑ σεβασμό στην ομάδα που του έλυσε το οικονομικό πρόβλημα της ζωής του από τα 16... Από τον ΠΑΟ ζητάει ο μάνατζερ του τον ουρανό με τα άστρα για να λύσει το συμβόλαιο ενώ στην ελεύθερη αγορά δεν πιάνει πάνω 50-80 χιλιάρικα...

Να πάει όπου θέλει λοιπόν , παίκτης με αυτά τα μυαλά δε θα γίνει ΠΟΤΕ.
Ελπίζω να μην τον πάρει ο Ολυμπιακός για επικοινωνιακούς λόγους , μιλάμε για μεγάλο βαρίδι...
Conan1982
QUOTE (Looter @ Aug 20 2018, 11:42 ) *
ΠΗΡΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ , έδωσε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΛΙΓΑ και δεν έδειξε ΚΑΝΕΝΑ σεβασμό στην ομάδα που του έλυσε το οικονομικό πρόβλημα της ζωής του από τα 16... Από τον ΠΑΟ ζητάει ο μάνατζερ του τον ουρανό με τα άστρα για να λύσει το συμβόλαιο ενώ στην ελεύθερη αγορά δεν πιάνει πάνω 50-80 χιλιάρικα...

Να πάει όπου θέλει λοιπόν , παίκτης με αυτά τα μυαλά δε θα γίνει ΠΟΤΕ.
Ελπίζω να μην τον πάρει ο Ολυμπιακός για επικοινωνιακούς λόγους , μιλάμε για μεγάλο βαρίδι...


Μπα, ο Ολυμπιακός δεν θα ενδιαφερθεί αφού δεν έχει θέσεις, αλλά και να ενδιαφερόταν δεν βλέπω τον λόγο γιατί ο Χαραλαμποπουλος να έρθει σ' εμάς όπου δεν θα βρει χρόνο ή θα πάει δανεικός, δηλαδή για τους ίδιους λόγους που έφυγε από τον ΠΑΟ.

Από κει και πέρα δεν φταίει αυτός και το κάθε παιδί που οι μεγάλες ομάδες τους παίρνουν από μικρούς, ποιος πιτσιρικάς θα τον ήθελε ο Ολυμπιακός ή ο Παναθηναϊκός και θα προτιμούσε να παίξει σε μια μικρότερη ομάδα; Ποιος γενικότερα θα του έδιναν ένα συμβόλαιο ζωής στην ουσία και θα έλεγε όχι ευχαριστώ προτιμώ να αποδείξω πρώτα την αξία μου;
Looter
QUOTE (Conan1982 @ Aug 20 2018, 12:17 ) *
Μπα, ο Ολυμπιακός δεν θα ενδιαφερθεί αφού δεν έχει θέσεις, αλλά και να ενδιαφερόταν δεν βλέπω τον λόγο γιατί ο Χαραλαμποπουλος να έρθει σ' εμάς όπου δεν θα βρει χρόνο ή θα πάει δανεικός, δηλαδή για τους ίδιους λόγους που έφυγε από τον ΠΑΟ.

Από κει και πέρα δεν φταίει αυτός και το κάθε παιδί που οι μεγάλες ομάδες τους παίρνουν από μικρούς, ποιος πιτσιρικάς θα τον ήθελε ο Ολυμπιακός ή ο Παναθηναϊκός και θα προτιμούσε να παίξει σε μια μικρότερη ομάδα; Ποιος γενικότερα θα του έδιναν ένα συμβόλαιο ζωής στην ουσία και θα έλεγε όχι ευχαριστώ προτιμώ να αποδείξω πρώτα την αξία μου;


Συμφωνω και επαυξάνω σε ότι λες με τη μόνη διαφορά.
Εχεις δει πολλους παίκτες 21 ετών που έχουν πάρει ένα σκασμό λεφτά που να θέλουν να κάτσουν στο συμβόλαιό τους και όχι να εξελιχθούν; Γιατί ο παίκτης αυτό ΕΚΑΝΕ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ... Του δόθηκαν ΠΟΛΛΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ από την ομάδα τις τελευταίες ημέρες και για να μείνει η πόρτα του Παναθηναϊκού ΑΝΟΙΧΤΗ , και να μην πέσει σε συμβόλαιο αξίας 50-80 χιλιάδων... Ο παίκτης κοίταξε πως θα πάρει την ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗ και ΟΧΙ ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ του...

Με αυτή τη νοοτροπία θα συνεχίσει στα αζήτητα , απλά τα πράγματα...
pan24
QUOTE (Looter @ Aug 20 2018, 13:27 ) *
Συμφωνω και επαυξάνω σε ότι λες με τη μόνη διαφορά.
Εχεις δει πολλους παίκτες 21 ετών που έχουν πάρει ένα σκασμό λεφτά που να θέλουν να κάτσουν στο συμβόλαιό τους και όχι να εξελιχθούν; Γιατί ο παίκτης αυτό ΕΚΑΝΕ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ... Του δόθηκαν ΠΟΛΛΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ από την ομάδα τις τελευταίες ημέρες και για να μείνει η πόρτα του Παναθηναϊκού ΑΝΟΙΧΤΗ , και να μην πέσει σε συμβόλαιο αξίας 50-80 χιλιάδων... Ο παίκτης κοίταξε πως θα πάρει την ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗ και ΟΧΙ ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ του...

Με αυτή τη νοοτροπία θα συνεχίσει στα αζήτητα , απλά τα πράγματα...

Δεν θελω να κανω τον συνηγορο του ΒΧ και του μανατζερ του αλλα τι εννοεις να μην πεσει σε συμβολαιο 50-80 χιλιαδων;
Αφου μονο με αυτη την προυποθεση τον κραταγαμε,να χαριζε το μεγαλυτερο μερος των φετινων χρηματων του οπως εκανε περσι

Προφανως θα επαιρνε καποια αποζημιωση,οταν του κανεις τετοιο συμβολαιο γνωριζεις οτι αν δεν βγει θα υπαρχουν συνεπειες
Παλι καλα που δεν εκατσε στο συμβολαιο του να πληρωνουν για την επομενη τριετια παικτη με πανω απο 350 χιλιαδες συμβολαιο φετος που τις επομενες σεζον αυξανοταν,για να καθεται στην κερκιδα

Χαρισε λεφτα περσι,αφου εκ των πραγματων θα επρεπε και φετος να χαρισει λεφτα για να παει δανεικος σε ομαδα επιπεδου Λαυριου προτιμαει να παει εκει ως ελευθερος ωστε μετα να εχει ελευθερες τις επιλογες του
Αν κανει μετρια σεζον παλι σε τετοιου επιπεδου ομαδα θα καταληξει οπως βεβαια θα κατεληγε αν εκανε μετρια σεζον ως δανεικος

Αν ομως δειξει εστω και αργα οτι μπορει να γινει κατι κοντα σε αυτο που ελπιζαμε(για καποιο διαστημα θεωρουνταν μεγαλυτερο ταλεντο στην Ευρωπη και οχι μονο απο τους Ελληνες δημοσιογραφους) αυτος ειναι κερδισμενος και εμεις χαμενοι
Κερδισμενος αυτος γιατι θα εχει ενδιαφερον ειτε απο Ολυμπιακο ειτε απο ομαδες εξωτερικου ειτε ακομα και απο εμας και εμεις χαμενοι επειδη θα τον εχουμε πληρωσει μια περιουσια για να εχουν τους καρπους της δουλειας αλλοι

Με λιγα λογια αυτο που θελω να πω ειναι οτι αν ειναι να παιρνει μισθο επιπεδου Λαυριου και να παιζει σε αντιστοιχου επιπεδου ομαδα γιατι να θελει να ανηκει σε εμας;
Προτιμα ελευθερος και αν δειξει οτι ειναι παικτης Ευρωλιγκας δεν θα εχει προβλημα.Θα ενδιαφερθουμε εμεις αλλα και να μην το κανουμε θα εχει τον Ολυμπιακο
Σε κανεναν δεν περισσευουν οι Ελληνες,αν δειξει οτι μπορει να παιξει στο τοπ επιπεδο θα βρει αντιστοιχη ομαδα

Προσωπικα δεν ηθελα να μεινει ελευθερος φετος για δυο λογους
Πρωτον επειδη θα ειναι η πρωτη χρονια που θα παιξει απολυτα υγιης και δευτερον επειδη θα ειναι μολις η δευτερη επαγγελματικη σεζον του,τις υπολοιπες δεν επαιζε
Εγω θα τον εδινα και φετος δανεικο,εστω πληρωνοντας μεγαλο μερος απο το συμβολαιο του και αν δεν εδειχνε κατι θα εκανα την συζητηση για αποδεσμευση το επομενο καλοκαιρι
Looter
QUOTE (pan24 @ Aug 20 2018, 13:38 ) *
Εγω θα τον εδινα και φετος δανεικο,εστω πληρωνοντας μεγαλο μερος απο το συμβολαιο του και αν δεν εδειχνε κατι θα εκανα την συζητηση για αποδεσμευση το επομενο καλοκαιρι


Φίλε του προτάθηκε αναπροσαρμογή προς τα κάτω για να μείνει στον ΠΑΟ και να μπορεί να παίξει και δανεικός φέτος για να δείξει ότι μπορεί. ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΑ ΕΠΙΠΕΔΑ ΤΩΝ 50-80 ΧΙΛΙΑΔΩΝ.
Κάκιστη νοοτροπία , λυπάμαι που το λέω.
Μακάρι να βγω ψεύτης , να κάνει ρεστάρτ και να διαψεύσει όσους τον αμφισβήτησαν.

ΜΑΚΑΡΙ αλλά δε θα πόνταρα σε αυτό το σενάριο τα λεφτά μου...
Looter
QUOTE (stefkorner @ Aug 20 2018, 14:03 ) *


Ήθελα να σταματήσω να διαβάζω από τον τίτλο που γράφει για παραίτηση αποζημίωσης.
Εκεί που το τερμάτισαν είναι για την Ευρώπη που θέλει ο παίκτης που δεν κατάφερε να διακριθεί ούτε στην Α1..
Άλλο ένα άρθρο από το γραφείο του προέδρου , που αλλού στο sdna...

Και η ζωή συνεχίζεται...

drunk guy
στο τελος που λεει για το ντραφτ εκλαψα λιγο
fastbreak70
ωραια ολα αυτα τα μπλα-μπλα μανατζεροδημοσιογραφικα που ειναι για εντυπωσεις...

υπαρχει καμια 'εικονα' τι προετοιμασία-δουλεια εκανε το καλοκαιρι...
ολα τα ταλεντα διεθνως εδω 2,5μηνες εχουν 'λειωσει' σε προσωπικες προπονησεις για βελτιωση ατελειών...
βεβαια υπαρχουν και αυτοι που ειναι ηδη 'ολοκληρωμένοι'...
pan24
Αν παραιτηθηκε απο την αποζημιωση αυτο λεει πολλα
Τουλαχιστον εχει κινητρο να παιξει
Ευκολα θα μπορουσε να κατσει πανω στο συμβολαιο του ποσο μαλλον αν ηταν μεχρι το 2024 και οχι το 2021 που νομιζα εγω

QUOTE (Looter @ Aug 20 2018, 14:02 ) *
Φίλε του προτάθηκε αναπροσαρμογή προς τα κάτω για να μείνει στον ΠΑΟ και να μπορεί να παίξει και δανεικός φέτος για να δείξει ότι μπορεί. ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΑ ΕΠΙΠΕΔΑ ΤΩΝ 50-80 ΧΙΛΙΑΔΩΝ.
Κάκιστη νοοτροπία , λυπάμαι που το λέω.
Μακάρι να βγω ψεύτης , να κάνει ρεστάρτ και να διαψεύσει όσους τον αμφισβήτησαν.

ΜΑΚΑΡΙ αλλά δε θα πόνταρα σε αυτό το σενάριο τα λεφτά μου...

Αν δειξει οτι μπορει θα βρει συμβολαιο σαν αυτο που ειχε σε εμας
Απο την στιγμη που δεν τον υπολογιζαμε ηθελε να μπορει να δει ελευθερα ολες τις επιλογες του τωρα και κυριως το επομενο καλοκαιρι
Ginobili
QUOTE(pan24 @ Aug 20 2018, 12:48 ) *
Ευκολα θα μπορουσε να κατσει πανω στο συμβολαιο του ποσο μαλλον αν ηταν μεχρι το 2024 και οχι το 2021 που νομιζα εγω

Εύκολα? Μόνο εύκολο δεν είναι.Εγω δεν ξέρω άλλα ταλέντα στην ηλικία του να έχουν κάτσει σε κάποιο συμβόλαιο.
Στα συμβόλαια τους "κάθονται" συνήθως παίκτες από μία ηλικία και μετά,που έχουν κάνει την πορεία τους,δεν περιμένουν να βελτιωσουν κάτι,και προσπαθούν να αρπάξουν ό,τι τους αναλογεί.
Αν είναι ο Χαραλαμπόπουλος στα 21 του,που υποτίθεται διψάει για μπάσκετ...να "κάθεται "πάνω σε ένα συμβόλαιο μέχρι το 2024...για να εξασφαλίσει κάποια χρήματα...προφανώς έχει τελειώσει την καριέρα του,πριν καν την ξεκινήσει.

Με το καλό εγώ εύχομαι,να κάνει μια καλή επιλογή το παιδί,να δουλέψει,και αν αποδείξει κάτι,εδώ είμαστε στο μέλλον.
pan24
QUOTE (Ginobili @ Aug 20 2018, 15:41 ) *
Εύκολα? Μόνο εύκολο δεν είναι.Εγω δεν ξέρω άλλα ταλέντα στην ηλικία του να έχουν κάτσει σε κάποιο συμβόλαιο.
Στα συμβόλαια τους "κάθονται" συνήθως παίκτες από μία ηλικία και μετά,που έχουν κάνει την πορεία τους,δεν περιμένουν να βελτιωσουν κάτι,και προσπαθούν να αρπάξουν ό,τι τους αναλογεί.
Αν είναι ο Χαραλαμπόπουλος στα 21 του,που υποτίθεται διψάει για μπάσκετ...να "κάθεται "πάνω σε ένα συμβόλαιο μέχρι το 2024...για να εξασφαλίσει κάποια χρήματα...προφανώς έχει τελειώσει την καριέρα του,πριν καν την ξεκινήσει.

Με το καλό εγώ εύχομαι,να κάνει μια καλή επιλογή το παιδί,να δουλέψει,και αν αποδείξει κάτι,εδώ είμαστε στο μέλλον.

Αν ηταν ολα οσα του καταλογιζονται,τοτε ναι,ευκολα
Προφανως δεν δουλεψε σωστα και οσο επρεπε αλλα το τελευταιο διαστημα παρουσιαζεται σαν καποιος που τον νοιαζουν μονο τα λεφτα,σαν τεμπελης που αντι να δουλεψει κανει ντολτσε βιτα και τα τρωει σε τσιγαρα,ποτα,ξενυχτια,γυναικες

Οπως ειναι αναμενομενο θελει να παιξει και οτι και να λεμε εμεις απο εδω,οσα και αν εχει ηδη βγαλει,δεν ειναι καθολου ευκολο να χαρισεις 2-2,5 μυρια στα 21 σου γνωριζοντας οτι αν δεν εχεις την εξελιξη που ελπιζεις θα εισαι με συμβολαια γυρω στις 50-80 χιλιαδες για το υπολοιπο της καριερας σου

Μακαρι να κανει σωστη επιλογη,να του βγει,να εξελιχθει και στο μελλον να τον δουμε πισω ετοιμο να εχει ρολο
t0ny3
Το gazzetta λεει τωρα πως τελικα μπηκε ρητρα σε περιπτωση μετακομισης του Χαραλαμπο στον Ολυμπιακο, ενω υπαρχει επισης ρητρα και για το NBA.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.