Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α' ΕΣΚΑ 2012-13
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
gspara
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ-ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ 2
ΣΠΟΡΤΙΓΚ-ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ 1
ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ-ΚΗΦΙΣΙΑ 1
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ-ΜΕΛΙΣΣΙΑ 1
ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ-ΠΕΥΚΗ 1
ΖΩΓΡΑΦΟΥ-ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 2
ΤΥΦΩΝΑΣ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 1
jhantzop
Λίγο πριν την αγωνιστική...

Ο Προμηθέας μόνος δεύτερος (9η αγωνιστική)

Πανόραμα Πρωταθλήματος Α' ΕΣΚΑ Ανδρών 2012-13

Φωτογραφικό υλικό από Μελίσσια - Άγιοι Ανάργυροι 63-54

Οι φωτογραφίες είναι για τον loufer!






leonkalf
Από το γήπεδο ποστάρεις??? Μέσα από τα αποδυτήρια? laugh.gif
MENEGIN11
Προμηθέας -Μελίσσια 80-67
Πανελλήνιος -Αργοναύτης 74-87
Ζωγράφου -Αρης Πετρούπολης 49-56
Σπόρτιγκ -ΔΑΣΑΛ 75-69
Μαρκόπουλο -Κηφισιά 58-46
gspara
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ-ΜΕΛΙΣΣΙΑ 80-67(19-11,36-26,58-44).
Ωραιο παιχνιδι μεταξυ δυο πολυ καλων ομαδων και δικαιη νικη των γηπεδουχων που ηταν απο την αρχη μπροστα.
Ξεκινησαν δυνατα με τον Κορρε(19-6).Με την εισοδο του Πανταζη αντι του Τσομωκου που ηπιε θαλασσα στην πιεση του Προμηθεα και παντα ζεστο τον κορυφαιο Ασημενιο,οι φιλοξενουμενοι ανεβηκαν αισθητα.
Οταν καθησε ομως στον παγκο ο σεντερ των Μελισσιων με 2 φαουλ δεν βρεθηκε αλλη λυση επιθετικα καθως και ο Παναγος ηταν ανετοιμος(μπηκε στο 12').
Στο β' ημιχρονο οι γηπεδουχοι κρατησαν την διαφορα στα επιπεδα του τελικου σκορ.
Ο Προμηθεας επαιξε πολυ καλη αμυνα,ηταν πιο ομαδικος και ειχε μεγαλυτερο πλουραλισμο στην επιθεση.
Ξεχωρισαν Ανδρουλακης,Καραθανασοπουλος Θ. και Α. αλλα γενικα πηρε βοηθεια απο ολους.
Τα Μελισσια πιο αθλητικη ομαδα,αλλα σημερα δεν πηρε βοηθεια καθολου απο την περιφερεια,εχοντας καλυτερους τους Ασημενιο-Μανωλα.Θετικος και ο Πετρου που τα πηγε καλα στην αμυνα απεναντι στον Κορρε.
Akapoulkos
Ηττα για την Πευκη εκτος εδρας στο Καματερο από τους Αγ. Αναργυρους με πολυ κακη εμφανιση. Σχεδον σε ολο το ματς πισω. Γενικα στα εκτος εδρας η ομαδα δεν φτανει την αποδοση που εχει στα εντος. Τραγελαφικα τα 3 σφυριγματα απο τους διαιτητες στα τελευταια δευτερολεπτα του αγωνα κατα της Πευκης - θα πλησιαζε στους 2 ποντους - οπου ανακαλυψαν μεταφορα της μπαλας, επιθετικό φαουλ (ο παικτης των Αγ. Αναργυρων δεν μπορουσε να βουτηξει χειροτερα, πραγματικα) και ανυπαρκτο αμυντικο σε κλεψιμο.
jhantzop
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ - ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ 74-87
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ - ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ 75-69
ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ - ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 58-46
ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ - ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 80-67
ΓE ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ - ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ
ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 49-56
ΤΥΦΩΝ ΑΣ - ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ 68-78

Για να μη λέτε πως περιμένετε τις προβλέψεις μου!

tongue.gif tongue.gif tongue.gif





Τι κοινό έχουν οι παρακάτω; Ποιες είναι οι "παραφωνίες"; Ποιος θα ακολουθήσει;

Ενεζλής (9/10)
Παπαδάκης (16/10)
Σταϊκόπουλος (19/10)
Παπάνογλου (23/10)
Τσακίρης (30/10)
Τσεκούρας (6/11)
Μητσόπουλος (15/11)
Καραμπάτος (21/11)
Βεκρής (28/11)
Μυστίλογλου (5/12)


loufer
Μάλλον γκαντεμιά σας έφερα, μου την είπε ο Τσομώκος στο τέλος του αγώνα...
jhantzop
QUOTE(loufer @ Dec 11 2012, 09:40 ) *
Μάλλον γκαντεμιά σας έφερα, μου την είπε ο Τσομώκος στο τέλος του αγώνα...


Σιγά μην έφταιγες εσύ! Έλα και στο επόμενο για να μη λέει κανείς! Όταν δεν παίζεις, δεν κερδίζεις!

tongue.gif


jhantzop

Μία γρήγορα ματιά (11η αγωνιστική)...

ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ - ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 2
ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ - ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ 1
ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΤΥΦΩΝ ΑΣ 1
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ 1
ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ - ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 1
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΓE ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 1
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ - ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ 1


acyacy
QUOTE
Τι κοινό έχουν οι παρακάτω; Ποιες είναι οι "παραφωνίες"; Ποιος θα ακολουθήσει;

Ενεζλής (9/10)
Παπαδάκης (16/10)
Σταϊκόπουλος (19/10)
Παπάνογλου (23/10)
Τσακίρης (30/10)
Τσεκούρας (6/11)
Μητσόπουλος (15/11)
Καραμπάτος (21/11)
Βεκρής (28/11)
Μυστίλογλου (5/12)


Τι ενοείς; Δεν καταλαβαίνουμε.
kallitheatis guard
Σταϊκόπουλος και Παπαδάκης οι "παραφωνίες" που λες, αλλά δεν νομίζω να υπάρχει κάτι το μεμπτό. Τώρα ποιος θα ακολουθήσει άγνωστο,ο χρόνος θα δείξει...

Την καλησπέρα μου...
jhantzop
QUOTE(kallitheatis guard @ Dec 11 2012, 16:34 ) *
Σταϊκόπουλος και Παπαδάκης οι "παραφωνίες" που λες, αλλά δεν νομίζω να υπάρχει κάτι το μεμπτό. Τώρα ποιος θα ακολουθήσει άγνωστο,ο χρόνος θα δείξει...

Την καλησπέρα μου...


Δεν μίλησα για κάτι μεμπτό!!!

cool.gif


kallitheatis guard
Οκ. σόρυ αν υπονόησα κάτι λανθασμένα.

Καλο σου απόγευμα smile.gif
PASKET
QUOTE(jhantzop @ Dec 11 2012, 11:53 ) *
Μία γρήγορα ματιά (11η αγωνιστική)...

ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ - ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 2
ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ - ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ 1
ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΤΥΦΩΝ ΑΣ 1
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ 1
ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ - ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 1
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΓE ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 1
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ - ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ 1

Σε ολα συμφωνος,εκτος απο ΠΕΥΚΗ-ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ που βλεπω 2,αν και θα γινει ματσαρα.
MENEGIN11
δε ξερω αν αληθευει,αλλα κρατηθηκε το δελτιο του μπαρμπαρη της πευκης κ η καρτα του προπονητη κοντομηνα
MENEGIN11
επισης ειναι λιγο νωρις για προγνωστικα
jhantzop
QUOTE(kallitheatis guard @ Dec 11 2012, 17:25 ) *
Οκ. σόρυ αν υπονόησα κάτι λανθασμένα.

Καλο σου απόγευμα smile.gif


Επίσης καλό απόγευμα!

Προφανώς και βρήκες τις απαντήσεις στο quiz! Είναι οι συνεντεύξεις στο superbasket.gr και προφανώς οι "παραφωνίες" είναι ο παίκτης της Ηλιούπολης και ο προπονητής του Ζωγράφου. Ξαναλέω πως δεν έχει καμία υπόνοια το quiz... βλέπω να περιμένουν στη γωνία κάποιοι.

tongue.gif shot.gif




QUOTE(PASKET @ Dec 11 2012, 19:19 ) *
Σε ολα συμφωνος,εκτος απο ΠΕΥΚΗ-ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ που βλεπω 2,αν και θα γινει ματσαρα.


Ας μας πει κάποιος τι έγινε στο Άγιοι Ανάργυροι - Πεύκη πρώτα! smile.gif




QUOTE(periman @ Dec 11 2012, 20:19 ) *
επισης ειναι λιγο νωρις για προγνωστικα


Τι προγνωστικά εννοείς; της επόμενης αγωνιστικής ή του πρωταθλήματος;


MENEGIN11
επομενης αγωνιστικης πχ δεν ηξερες για το κρατημα των δελτιων
jhantzop
QUOTE(periman @ Dec 11 2012, 20:48 ) *
επομενης αγωνιστικης πχ δεν ηξερες για το κρατημα των δελτιων


Με μία γρήγορη ματιά είπα... αν είδες και την προηγούμενη αγωνιστική άλλαξαν κάποια προγνωστικά!


MENEGIN11
οκ
gspara
Μπορει καποιος φιλος της Πευκης να βοηθησει πως να παω στο γηπεδο?Κατι διαβασα για το ηλιακο χωριο αλλα δεν γνωριζω πως να παω.Καλυτερα απο Λεωφ. Ηρακλειου?
Akapoulkos
Θα ανεβεις την Λ. Ηρακλειου μεχρι το τερμα. Εκει γινεται Γρ. Λαμπρακη. Στο δεξι σου χερι θα δεις τον Πορετσανο ( κρεοπωλειο). Εκει θα κανεις δεξια κ θα εισαι στην Λ. Αμαρουσιου. Μετα απο λιγο γινεται Λ. Ειρηνης. Στο 2ο φαναρι θα κανεις αριστερα (οδος Δημοκρατιας). Μετα απο 500 μετρα θα βρεις το γηπεδο ποδοσφαιρου. Με το που ξεκιναει το γηπεδο θα κανεις αμεσως αριστερα. Ολο ευθεια αυτον τον δρομο και εφτασες.
gspara
QUOTE (Akapoulkos @ Dec 14 2012, 00:42 ) *
Θα ανεβεις την Λ. Ηρακλειου μεχρι το τερμα. Εκει γινεται Γρ. Λαμπρακη. Στο δεξι σου χερι θα δεις τον Πορετσανο ( κρεοπωλειο). Εκει θα κανεις δεξια κ θα εισαι στην Λ. Αμαρουσιου. Μετα απο λιγο γινεται Λ. Ειρηνης. Στο 2ο φαναρι θα κανεις αριστερα (οδος Δημοκρατιας). Μετα απο 500 μετρα θα βρεις το γηπεδο ποδοσφαιρου. Με το που ξεκιναει το γηπεδο θα κανεις αμεσως αριστερα. Ολο ευθεια αυτον τον δρομο και εφτασες.

Ευχαριστω πολυ φιλε μου!!!!
jhantzop

ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ - ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 2: Μόνο με την Κηφισιά τα κατάφεραν οι γηπεδούχοι να πάρουν το ροζ φύλλο αγώνα εντός έδρας. Δεν νομίζω πως θα τα καταφέρουν απέναντι στην πρωτοπόρο ομάδα του Σπόρτιγκ. Αν οι φιλοξενούμενοι δεν φύγουν νικητές από τη Ραφήνα, τότε θα μιλάμε για μία μεγάλη έκπληξη. Διπλό!

ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ - ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ 1: Μετά τη μεγάλη νίκη στο κύπελλο επί της Πεντέλης, ο ΔΑΣΑλ αντιμετωπίζει το Μαρκόπουλο και γνώμη είναι πως θα φύγει εύκολα με μία ακόμα νίκη από το παρκέ. Άσσος!

ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΤΥΦΩΝ ΑΣ 1: Πιστεύω πως το παιχνίδι σήμερα το βράδυ θα είναι ντέρμπι και θα κριθεί στο τέλος. Σε άνοδο η Κηφισιά, πιστεύω πως δεν θα αφήσει την ευκαιρία να πάει χαμένη και θα πάρει το δίποντο!

ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ 1: Δεν νομίζω να υπάρχει άλλο αποτέλεσμα πέρα από τον άσσο.

ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ - ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2: Ντέρμπι κορυφής στην Πεύκη. Δύσκολη αποστολή για τον Προμηθέα που για να κρατήσει επαφή με την ομάδα των Πατησίων, θα πρέπει να είναι πολύ συγκεντρωμένος σε άμυνα και επίθεση. Δύο ομάδες με βάθος στο ρόστερ τους. Η Πεύκη δυνατή εντός, ο Προμηθέας δυνατός (και) εκτός. Θα προτιμήσω τους φιλοξενούμενους. Διπλό.

ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΓE ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 1: Μετά τη μεγάλη νίκη μέσα στο Ζωγράφου, οι φιλοξενούμενοι θέλουν τη νίκη και σε αυτόν τον αγώνα με αντίπαλο την ομάδα των Αγίων Αναργύρων η οποία προέρχεται και αυτή από μία μεγάλη νίκη επί της Πεύκης. Το τρίτο ντέρμπι της σημερινής λοιπόν αγωνιστικής πιστεύω πως θα κριθεί στο ποιος θέλει περισσότερο τη νίκη. Θα προτιμήσω τον Άρη Πετρούπολης, κυρίως λόγω έδρας.

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ - ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ 1: Αν το παιχνίδι κρατηθεί σε χαμηλό σκορ, τότε πιστεύω πως οι γηπεδούχοι έχουν τις περισσότερες πιθανότητες για τη νίκη. Αν το τέταρτο ντέρμπι της αγωνιστικής πάει σε μεγάλο σκορ, τότε ο Ζωγράφου θα έχει ελπίδες. Με μία ακόμα ήττα, οι φιλοξενούμενοι θα πέσουν περισσότερο στη βαθμολογία. Άσσος διότι βλέπω χαμηλό σκορ.





Λίγο πριν την αγωνιστική...

Χαμός στην τρίτη θέση (10η αγωνιστική)
Πανόραμα Πρωταθλήματος Α' ΕΣΚΑ Ανδρών 2012-13


papajohn89
ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ - ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 2

ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ - ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ 1

ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΤΥΦΩΝ ΑΣ 2

ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ 1

ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ - ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 1

ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΓE ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 1

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ - ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ 1
MENEGIN11
H Πεύκη πήρε μια σπουδαία νίκη επί του Προμηθέα, του οποίου επικράτησε 73-69 στην 11η στροφή του πρωταθλήματος της Α' ΕΣΚΑ και παρέμεινε στα ψηλά... πατώματα του βαθμολογικού πίνακα.
Αυτήν ήταν η έβδομη φετινή νίκη για την Πεύκη που πλησίασε σε απόσταση... αναπνοής τον δεύτερο της βαθμολογίας, Προμηθέα. Ο Σπόρτιγκ δεν άφησε ανεκμετάλλευτη τη νίκη της Πεύκης, καθώς επικράτησε με 60-82 του Αργοναύτη Τριγλίας και αύξησε σε δύο βαθμούς την απόσταση που τον χωρίζει από τον Προμηθέα. Ο Αρης Πετρούπολης με ανεβασμένη ψυχολογία από το διπλό (10/12) επί του Ζωγράφου ξεπέρασε με 72-66 το "εμπόδιο" των Αγίων Αναργύρων. Τα Μελίσσια επαλήθευσαν τα προγνωστικά απέναντι στον Πανελλήνιο ενώ ο Ζωγράφου επανήλθε στα θετικά αποτελέσματα, καθώς έφυγε νικητής από την Ηλιούπολη με 55-60.

Μελίσσια-Πανελλήνιος 91-54
Πεύκη-Προμηθέας 73-69
Αρης Πετρούπολης-Αγιοι Ανάργυροι 72-66
Ηλιούπολη-Ζωγράφου 55-60
Αργοναύτης Τρ.-Σπόρτιγκ 60-82
ΔΑΣΑΛ-Μαρκόπουλο 62-47
Κηφισιά-Τυφώνας
dimmar
QUOTE(periman @ Dec 17 2012, 23:29 ) *
H Πεύκη πήρε μια σπουδαία νίκη επί του Προμηθέα, του οποίου επικράτησε 73-69 στην 11η στροφή του πρωταθλήματος της Α' ΕΣΚΑ και παρέμεινε στα ψηλά... πατώματα του βαθμολογικού πίνακα.
Αυτήν ήταν η έβδομη φετινή νίκη για την Πεύκη που πλησίασε σε απόσταση... αναπνοής τον δεύτερο της βαθμολογίας, Προμηθέα. Ο Σπόρτιγκ δεν άφησε ανεκμετάλλευτη τη νίκη της Πεύκης, καθώς επικράτησε με 60-82 του Αργοναύτη Τριγλίας και αύξησε σε δύο βαθμούς την απόσταση που τον χωρίζει από τον Προμηθέα. Ο Αρης Πετρούπολης με ανεβασμένη ψυχολογία από το διπλό (10/12) επί του Ζωγράφου ξεπέρασε με 72-66 το "εμπόδιο" των Αγίων Αναργύρων. Τα Μελίσσια επαλήθευσαν τα προγνωστικά απέναντι στον Πανελλήνιο ενώ ο Ζωγράφου επανήλθε στα θετικά αποτελέσματα, καθώς έφυγε νικητής από την Ηλιούπολη με 55-60.

Μελίσσια-Πανελλήνιος 91-54
Πεύκη-Προμηθέας 73-69
Αρης Πετρούπολης-Αγιοι Ανάργυροι 72-66
Ηλιούπολη-Ζωγράφου 55-60
Αργοναύτης Τρ.-Σπόρτιγκ 60-82
ΔΑΣΑΛ-Μαρκόπουλο 62-47
Κηφισιά-Τυφώνας

Κηφησια-Τυφωνας 67-71
Apollon80
Σε αυτές τις δύσκολες μέρες που η αλληλεγγύη είναι λέξη συνώνυμη της καθημερινότητας μας, ο Δήμος Ηρακλείου μέσα από το μπάσκετ μαζεύει τρόφιμα και φάρμακα για να ενισχύσει το κοινωνικό παντοπωλείο και το κοινωνικό φαρμακείο. Έτσι το Σάββατο και την Κυριακή οι ομάδες του Δήμου μαζί με τον Προμηθέα Χαλανδρίου και τον Α.Ο Εκάλη θα συμμετέχουν στο 1ο Φιλανθρωπικό Τουρνουά Χριστουγέννων με τους θεατές αντί εισιτήριου να φέρνει ο καθένας τρόφιμα ή φάρμακα για να βοηθήσει όσους έχουν ανάγκη.
Το τουρνουά θα διεξαχθεί στο κλειστό γυμναστήριο «ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ ΧΑΡΑ ΚΑΡΥΑΜΗ» (Ζεφυρου 21 & Θησέως τηλ:2102832049).
.Αναλυτικά το πρόγραμμα:
ΣΑΒΒΑΤΟ 29/12/2012
17:30-19:00 Γ.Σ. ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ -Ο.Φ.Η.Η.(ΑΝΔΡΩΝ)
19:30-21:00 ΤΥΦΩΝ Α.Σ. -Α.Ο. ΕΚΑΛΗΣ (ΑΝΔΡΩΝ)
ΚΥΡΙΑΚΗ 30/12/2012
16:30-18:00 ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ
18:30-19:30 Ο.Φ.Η.Η.-ΤΥΦΩΝ Α.Σ.(ΠΑΙΔΩΝ)
20:00-20:30 ΤΕΛΙΚΟΣ Α ΗΜΙΧΡΟΝΟ
20:30-21:00 ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΙΠΟΝΤΩΝ
21:15-21:45 ΤΕΛΙΚΟΣ Β ΗΜΙΧΡΟΝΟ
21:45 ΑΠΟΝΟΜΕΣ
gspara
Πολυ ενδιαφερουσα η 12η αγωνιστικη με τα παιχνιδια σε ΠΑΤΗΣΙΑ,ΧΑΛΑΝΔΡΙ,ΚΑΜΑΤΕΡΟ να ξεχωριζουν...

ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ-ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ 1
ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ-ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ-ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 2
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ-ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ 1
ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ-ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 2
ΓΕ ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ-ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ 1
ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ-ΤΥΦΩΝΑΣ ΑΣ 1
jhantzop
ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ - ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ 1: Πιστεύω πως το συγκεκριμένο παιχνίδι μπορεί να χαρακτηριστεί ως ένα από τα σημαντικότερα της αγωνιστικής. Με νίκη το Μαρκόπουλο παίρνει διαφορά δύο βαθμών από τον αντίπαλό του. Με νίκη των φιλοξενούμενων, έρχονται στα ίσα, με την ομάδα της Ραφήνας να έχει το πάνω χέρι στις μεταξύ τους αναμετρήσεις. Προσωπική μου εκτίμηση πως το Μαρκόπουλο θα πάρει τους δύο βαθμούς της νίκης.

ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ - ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1: Παρά την αγωνιστική άνοδο της Κηφισιάς, νομίζω πως οι γηπεδούχοι δεν θα συναντήσουν προβλήματα. Άσσος.

ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ - ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 2: Αν έρθει, θα είναι η έκπληξη της αγωνιστικής!

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ - ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ 2: Δεν βλέπω να υπάρχει άλλο αποτέλεσμα από το διπλό, εκτός και αν οι έφηβοι του Πανελληνίου ανακάλυψαν τη σουπερμαντολίνη!

ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 1: Σε πολύ καλή φόρμα ο Προμηθέας, δύσκολα θα χάσει τη νίκη από έναν αδύναμο εκτός έδρας Άρη. Άσσος.

ΓE ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ - ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ 1: Δύσκολο παιχνίδια για προγνωστικά. Δύο ομάδες, βαθμολογικά ισοδύναμες, που μπορούν να πάρουν τη νίκη χωρίς να χαρακτηριστεί έκπληξη. Θα προτιμήσω την έδρα. Άσσος.

ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ - ΤΥΦΩΝ ΑΣ 1: Δύσκολα θα κάνει κι άλλη εντός έδρας γκέλα η ομάδα του Ζωγράφου. Πιστεύω, πως έστω και δύσκολα, θα πάρει τη νίκη. Άσσος.
gspara
QUOTE (gspara @ Jan 14 2013, 14:38 ) *
Πολυ ενδιαφερουσα η 12η αγωνιστικη με τα παιχνιδια σε ΠΑΤΗΣΙΑ,ΧΑΛΑΝΔΡΙ,ΚΑΜΑΤΕΡΟ να ξεχωριζουν...

ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ-ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ 1
ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ-ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ-ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 2
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ-ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ 1
ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ-ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 2
ΓΕ ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ-ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ 1
ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ-ΤΥΦΩΝΑΣ ΑΣ 1

Διορθωνω τον εαυτο μου.Λογω κεκτημενης ταχυτητας.Εννοειται 2πλο η Πευκη.
Επισης πηρα βοηθεια απο φιλο του φορουμ(που δεν αποκαλυπτω το ονομα του) και βαζω 2πλο και στου Ζωγραφου.
Ελπιζω να προλαβα πριν κλεισουν οι καλπες.Παω για καλα λεφτα smiley.gif
Pipos193
Τραγικο σφυριγμα στο τελευταιο λεπτο στο χαλανδρι, εκρινε το αποτελεσμα. Μετα απο αντιαθλητικο φαουλ(κεφαλοκλειδωμα), και διαμαρτυριες του παγκου του Προμηθεα(ο οποιος βρισκοταν μπροστα για 2-3 ποντους), ο διαιτητης, το ονομα του οποιου μου διαφευγει,δινει απευθειας τεχνικη ποινη στον προπονητη των γηπεδουχων, χωρις προειδοποιηση σε ολο το παιχνιδι εκ μερους του. Ενα σφυριγμα που εγειρε , αδικως , την πλαστιγγα προς το μερος των φιλοξενουμενων, σε ενα σημειο που ο Προμηθεας ειχε κανει την αντεπιθεση στο σκορ, ειχε περασει μπροστα για πρωτη φορα σε ολο το παιχνιδι και με αυτο το αντιαθλητικο φαουλ ειχε κλειδωσει την νικη.
MENEGIN11
QUOTE(Pipos193 @ Jan 14 2013, 22:46 ) *
Τραγικο σφυριγμα στο τελευταιο λεπτο στο χαλανδρι, εκρινε το αποτελεσμα. Μετα απο αντιαθλητικο φαουλ(κεφαλοκλειδωμα), και διαμαρτυριες του παγκου του Προμηθεα(ο οποιος βρισκοταν μπροστα για 2-3 ποντους), ο διαιτητης, το ονομα του οποιου μου διαφευγει,δινει απευθειας τεχνικη ποινη στον προπονητη των γηπεδουχων, χωρις προειδοποιηση σε ολο το παιχνιδι εκ μερους του. Ενα σφυριγμα που εγειρε , αδικως , την πλαστιγγα προς το μερος των φιλοξενουμενων, σε ενα σημειο που ο Προμηθεας ειχε κανει την αντεπιθεση στο σκορ, ειχε περασει μπροστα για πρωτη φορα σε ολο το παιχνιδι και με αυτο το αντιαθλητικο φαουλ ειχε κλειδωσει την νικη.


Τα αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής
Μαρκόπουλο-Αργοναύτης 75-64
ΔΑΣΑΛ-Κηφισιά 78-61
Σπόρτιγκ-Μελίσσια 81-62
Πανελλήνιος-Πεύκη 48-60
Προμηθέας-Αρης Πετρούπολης 62-63
Αγιοι Ανάργυροι-Ηλιούπολη 53-36
Ζωγράφου-Τυφώνας 77-75 (παρ.)

ημουν κ γω μεσα.αυτοκτονια του προμηθεα,διαμαρτηρηθηκε ενω κερδιζε με 3 για φαουλ που πηρε,εβαλε 1/2 βολες
πηγε στους 4,εβαλε 2/2 η πετρουπολη απο τη τεχνικη πηγε στους 2,εκανε φαουλ το χαλανδρι στα 8'' 1/2 βπλες η πετρουπολη,1 μπροστα το χαλανδρι,φαουλ η πετρουπολη στο πιο καλο παιχτη του χαλανδριου,0/2 βολες,ρημπαουν η πετρουπολη γιουρουσι( αφου πριν τις βολες ειχαν τελειωσει τα ταιμ αουτ κ ο προπονητης πριν τις βολες εβαλε 4 κοντους)
κ πεταγμα της μπαλας κλασμα πριν τη κορνα που χτυπησε ενω η μπαλα αναπηδουσε στη στεφανι.φοβερο ματς κατα τη γνωμη μου κριθηκε στις βολες,1/4 το χαλανδρι 3/4 η πετρουπολη στα τελευταια 20''.οτι κ να εδωσαν οι διαιτητες ,βαζεις τις βολες κ κερδιζεις
Pipos193
QUOTE (periman @ Jan 14 2013, 23:38 ) *
Τα αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής
Μαρκόπουλο-Αργοναύτης 75-64
ΔΑΣΑΛ-Κηφισιά 78-61
Σπόρτιγκ-Μελίσσια 81-62
Πανελλήνιος-Πεύκη 48-60
Προμηθέας-Αρης Πετρούπολης 62-63
Αγιοι Ανάργυροι-Ηλιούπολη 53-36
Ζωγράφου-Τυφώνας 77-75 (παρ.)

ημουν κ γω μεσα.αυτοκτονια του προμηθεα,διαμαρτηρηθηκε ενω κερδιζε με 3 για φαουλ που πηρε,εβαλε 1/2 βολες
πηγε στους 4,εβαλε 2/2 η πετρουπολη απο τη τεχνικη πηγε στους 2,εκανε φαουλ το χαλανδρι στα 8'' 1/2 βπλες η πετρουπολη,1 μπροστα το χαλανδρι,φαουλ η πετρουπολη στο πιο καλο παιχτη του χαλανδριου,0/2 βολες,ρημπαουν η πετρουπολη γιουρουσι( αφου πριν τις βολες ειχαν τελειωσει τα ταιμ αουτ κ ο προπονητης πριν τις βολες εβαλε 4 κοντους)
κ πεταγμα της μπαλας κλασμα πριν τη κορνα που χτυπησε ενω η μπαλα αναπηδουσε στη στεφανι.φοβερο ματς κατα τη γνωμη μου κριθηκε στις βολες,1/4 το χαλανδρι 3/4 η πετρουπολη στα τελευταια 20''.οτι κ να εδωσαν οι διαιτητες ,βαζεις τις βολες κ κερδιζεις




Επιτρεψε μου να διαφωνησω, καθως, οπως φανταζομαι θα ξερεις, το momentum σε τετοια παιχνιδια, σε αυτο το χρονικο σημειο, με τετοια διαφορα παντων μπορει να κρινει τα παντα. Η τεχνικη ποινη εριξε το ηθικο των παικτων του Προμηθεα, και αναλογα ανεβασε το ηθικο των φιλοξενουμενων. Προσωπικα( δεν τα λεω αυτα, οντας οπαδος/παικτης του Προμηθεα, αλλα αντικειμενικα), πιστευω οτι το σφυριγμα εκρινε το ματς, αν και απεχθανομαι τη μουρμουρα για τους διαιτητες γενικα.
MENEGIN11
QUOTE(Pipos193 @ Jan 15 2013, 00:43 ) *
Επιτρεψε μου να διαφωνησω, καθως, οπως φανταζομαι θα ξερεις, το momentum σε τετοια παιχνιδια, σε αυτο το χρονικο σημειο, με τετοια διαφορα παντων μπορει να κρινει τα παντα. Η τεχνικη ποινη εριξε το ηθικο των παικτων του Προμηθεα, και αναλογα ανεβασε το ηθικο των φιλοξενουμενων. Προσωπικα( δεν τα λεω αυτα, οντας οπαδος/παικτης του Προμηθεα, αλλα αντικειμενικα), πιστευω οτι το σφυριγμα εκρινε το ματς, αν και απεχθανομαι τη μουρμουρα για τους διαιτητες γενικα.


ok.εγω παντως ως ουδετερος ειδα ενα πολυ ωραιο παιχνιδι απο δυο δυνατες ομαδες κ οποτε εχω χρονο θα παρακολουθω πλεον α εσκα συνεχιζοντας απο το σουπερ ντερμπι πευκη σπορτιγκ την επομενη αγωνιστηκη.
PASKET
QUOTE(Pipos193 @ Jan 15 2013, 00:43 ) *
Επιτρεψε μου να διαφωνησω, καθως, οπως φανταζομαι θα ξερεις, το momentum σε τετοια παιχνιδια, σε αυτο το χρονικο σημειο, με τετοια διαφορα παντων μπορει να κρινει τα παντα. Η τεχνικη ποινη εριξε το ηθικο των παικτων του Προμηθεα, και αναλογα ανεβασε το ηθικο των φιλοξενουμενων. Προσωπικα( δεν τα λεω αυτα, οντας οπαδος/παικτης του Προμηθεα, αλλα αντικειμενικα), πιστευω οτι το σφυριγμα εκρινε το ματς, αν και απεχθανομαι τη μουρμουρα για τους διαιτητες γενικα.

Κι εγω ΠΡΟΜΗΘΕΑ υποστηριζα,αλλα ο παγκος πληρωσε την τρομερη ενταση που επικρατουσε, με μια τζαμπα μαζικη διαμαρτυρια.Αποτελεσμα τεχνικη ποινη,και κολλητα 0/2 βολες.Η τεχνικη ποινη δεν ηρθε κι απο το πουθενα,εγω και αλλοι διπλα μου,αμεσως σκεφτηκαμε οτι μπορει να πεσει ταφ.Ενταξει,γινονται αυτα...
Va_st
Τελευταίο παιχνίδι στον πρώτο γύρο για εμάς σήμερα, ήττα από το Ζωγράφου εντός έδρας με 76-82.

Ο δεύτερος γύρος ξεκινάει με παιχνίδι ζωής και θανάτου εντός με Ραφήνα. Εμείς θέλουμε αυτήν τη νίκη με διαφορά 10 πόντους και πάνω. Ψάχνουμε νίκη με Πανελλήνιο και άλλες 1-2 νίκες για να καταφέρουμε να σωθούμε.

Από αυτά που είδα στον πρώτο γύρο, η άποψή μου είναι η εξής: Σπόρτινγκ απευθείας άνοδος. Πεύκη, Προμηθέας και Ζωγράφου play-offs. Δεν ξέρω την τέταρτη ομάδα.

Καλύτερη πεντάδα (με κριτήριο ΜΟΝΟ την προσωπική απόδοση): Γκίνης, Κορρές, Τασσιόπουλος, Παπάνογλου, Μυστίλoγλου.
MENEGIN11
QUOTE(Va_st @ Jan 20 2013, 22:08 ) *
Τελευταίο παιχνίδι στον πρώτο γύρο για εμάς σήμερα, ήττα από το Ζωγράφου εντός έδρας με 76-82.

Ο δεύτερος γύρος ξεκινάει με παιχνίδι ζωής και θανάτου εντός με Ραφήνα. Εμείς θέλουμε αυτήν τη νίκη με διαφορά 10 πόντους και πάνω. Ψάχνουμε νίκη με Πανελλήνιο και άλλες 1-2 νίκες για να καταφέρουμε να σωθούμε.

Από αυτά που είδα στον πρώτο γύρο, η άποψή μου είναι η εξής: Σπόρτινγκ απευθείας άνοδος. Πεύκη, Προμηθέας και Ζωγράφου play-offs. Δεν ξέρω την τέταρτη ομάδα.

Καλύτερη πεντάδα (με κριτήριο ΜΟΝΟ την προσωπική απόδοση): Γκίνης, Κορρές, Τασσιόπουλος, Παπάνογλου, Μυστίλoγλου.


θα σε στεναχωρησω λιγο,αν διαβασεις προσεχτικα τις προκυρηξειςαπο α2 μεχρι α εσκα,θα δεις οτι εαν πεσει εστω μια ομαδα νοτου απο την α2 στη β εθνικη τοτε με τις καραμπολες που γινονται στις παραπανω κατηγοριες πεφτουν απο α εσκα 3 το λιγοτερο.αν σε αυτο βαλεις οτι μαλλον θα πεσουν δυο ομαδες νοτου απο την α2 κ ο ιωνικος νφ που ειναι στον ομιλο βορρα στη β εθνικη μαλλον θα πεσει στη γ εθνικη νοτου,αυξανεται ο συνολικος αριθμος των ομαδων της γ εθικης νοτου που θα πεσουν οποτε αν συνεχισουν ετσι χαλανδρι κ πεντελη στη γ εθνικη,θα πεσουν κ απο αεσκα σε β εσκα ισως πεσουν κ τεσσερις.οσον αφορα ανοδο κ πλαι οφ,συμφωνω για σπορτιγκ κ βαζω σιγουρα τη πεφκη μονο αν κερδισει σημερα το σπορτιγκ κ σιγουρα τα μελισσια.οι αλλες θεσεις ειναι ανοιχτες,ενω θα εδινα κ λιγη τυχη παραπανω στο δασαλ

επισης επειδη δε σε ξερουν ολοι,χτες λογω αγωνα βολευ στο ζηρεινιο σημερα,κηφισια ζωγραφου 76-82
gspara
Εγω στα πλειοφ θα εβαζα και Αρη Πετρουπολης.Μπορει να μην παιζει ιδιαιτερα ελκυστικο μπασκετ,αλλα μου αρεσει γιατι ειναι σκληρη ομαδα,δεμενη με σωστη καθοδηγηση απο τον παγκο.
Τον Σπορτιγκ δεν τον θεωρω προσωπικα τοσο σιγουρο,ακομα τουλαχιστον.Ειδικα αν χασει τα 2σερι εκτος σε Πευκη και Πετρουπολη.
Με την καθοδηγηση του φιλου ακαπουλκου ελπιζω να φτασω εγκαιρα σημερα Πευκη για την ματσαρα

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ-ΔΑΣΑΛ 1
ΜΕΛΙΣΣΙΑ-ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ 1
ΠΕΥΚΗ-ΣΠΟΡΤΙΓΚ 1
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ-ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ 1
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2
ΤΥΦΩΝΑΣ-ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 1
jhantzop

ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ - ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ 2: Δύσκολα θα χάσει βαθμό σε αυτό το παιχνίδι η ομάδα των Λιοσίων.

ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ 2: Το πέτυχα ε;;;

ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ 1: Νίκη για να μην μπλέξουμε.

ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ - ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 2: Δυνατή η Πεύκη στην έδρα της. Σήμερα όμως αντιμετωπίζει έναν Σπόρτιγκ που ξέρει να παίρνει τα αποτελέσματα. Πιστεύω πως η νίκη θα γύρει προς τους φιλοξενούμενους χωρίς όμως να αποκλείω και τη νίκη της μαχητικής Πεύκης.

ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ 1: Νίκη για τον Άρη και μόνο νίκη. Άσσος.

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ - ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2: Παράξενο το παιχνίδι στην Ηλιούπολη. Αναπάντεχη εντός έδρας ήττα (όχι για όλους) για τον Προμηθέα την προηγούμενη εβδομάδα και πολύ χαμηλή επιθετική απόδοση της Ηλιούπολης (36 μόλις πόντους). Δεν ξέρω κατά πόσο η γηπεδούχος ομάδα θα μπορέσει να αντιμετωπίσει την πολύ καλή ομάδα του Προμηθέα. Διπλό.

ΤΥΦΩΝ ΑΣ - ΓE ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 1: Ντέρμπι στο Ηράκλειο. Πιστεύω πως ο Τυφώνας θα καταφέρει να πάρει τη νίκη απέναντι στην ομάδα των Αγίων Αναργύρων, που μετά την πρώτη και μοναδική εκτός έδρας νίκη τους (με Κηφισιά τη 2η αγωνιστική), έχει μόνο ήττες εκτός έδρας.


EAST END
QUOTE(jhantzop @ Jan 21 2013, 14:39 ) *
ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ - ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ 2: Δύσκολα θα χάσει βαθμό σε αυτό το παιχνίδι η ομάδα των Λιοσίων.

ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ 2: Το πέτυχα ε;;;

ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ 1: Νίκη για να μην μπλέξουμε.

ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ - ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 2: Δυνατή η Πεύκη στην έδρα της. Σήμερα όμως αντιμετωπίζει έναν Σπόρτιγκ που ξέρει να παίρνει τα αποτελέσματα. Πιστεύω πως η νίκη θα γύρει προς τους φιλοξενούμενους χωρίς όμως να αποκλείω και τη νίκη της μαχητικής Πεύκης.

ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ 1: Νίκη για τον Άρη και μόνο νίκη. Άσσος.

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ - ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2: Παράξενο το παιχνίδι στην Ηλιούπολη. Αναπάντεχη εντός έδρας ήττα (όχι για όλους) για τον Προμηθέα την προηγούμενη εβδομάδα και πολύ χαμηλή επιθετική απόδοση της Ηλιούπολης (36 μόλις πόντους). Δεν ξέρω κατά πόσο η γηπεδούχος ομάδα θα μπορέσει να αντιμετωπίσει την πολύ καλή ομάδα του Προμηθέα. Διπλό.



ΤΥΦΩΝ ΑΣ - ΓE ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 1: Ντέρμπι στο Ηράκλειο. Πιστεύω πως ο Τυφώνας θα καταφέρει να πάρει τη νίκη απέναντι στην ομάδα των Αγίων Αναργύρων, που μετά την πρώτη και μοναδική εκτός έδρας νίκη τους (με Κηφισιά τη 2η αγωνιστική), έχει μόνο ήττες εκτός έδρας.



Τί ώρα είναι σήμερα στα Μελίσσια;;;
jhantzop
QUOTE(EAST END @ Jan 21 2013, 15:12 ) *
Τί ώρα είναι σήμερα στα Μελίσσια;;;


20:30
MENEGIN11
Τα αποτελέσματα της 13ης αγωνιστικής

Κηφισιά-Ζωγράφου 76-82 (20/1)
Αργοναύτης-ΔΑΣΑΛ 1-2 (στην β΄παράταση)
Μελίσσια-Μαρκόπουλο 62-61
Πεύκη-Σπόρτιγκ 84-94 (κ.α 77-77)
Αρης Πετρούπολης-Πανελλήνιος 77-64
Ηλιούπολη-Προμηθέας 66-67
Τυφώνας-Αγ. Ανάργυροι 76-75

gspara
ΠΕΥΚΗ-ΣΠΟΡΤΙΓΚ 84-94παρ,77-77κ.α.
LAKKOI
QUOTE(jhantzop @ Jan 21 2013, 14:39 ) *
ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ - ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ 2: Δύσκολα θα χάσει βαθμό σε αυτό το παιχνίδι η ομάδα των Λιοσίων.

ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ 2: Το πέτυχα ε;;;

ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ 1: Νίκη για να μην μπλέξουμε.

ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ - ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 2: Δυνατή η Πεύκη στην έδρα της. Σήμερα όμως αντιμετωπίζει έναν Σπόρτιγκ που ξέρει να παίρνει τα αποτελέσματα. Πιστεύω πως η νίκη θα γύρει προς τους φιλοξενούμενους χωρίς όμως να αποκλείω και τη νίκη της μαχητικής Πεύκης.

ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ 1: Νίκη για τον Άρη και μόνο νίκη. Άσσος.

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ - ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2: Παράξενο το παιχνίδι στην Ηλιούπολη. Αναπάντεχη εντός έδρας ήττα (όχι για όλους) για τον Προμηθέα την προηγούμενη εβδομάδα και πολύ χαμηλή επιθετική απόδοση της Ηλιούπολης (36 μόλις πόντους). Δεν ξέρω κατά πόσο η γηπεδούχος ομάδα θα μπορέσει να αντιμετωπίσει την πολύ καλή ομάδα του Προμηθέα. Διπλό.

ΤΥΦΩΝ ΑΣ - ΓE ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 1: Ντέρμπι στο Ηράκλειο. Πιστεύω πως ο Τυφώνας θα καταφέρει να πάρει τη νίκη απέναντι στην ομάδα των Αγίων Αναργύρων, που μετά την πρώτη και μοναδική εκτός έδρας νίκη τους (με Κηφισιά τη 2η αγωνιστική), έχει μόνο ήττες εκτός έδρας.


Τι λες ρε φιλε τωρα....
Απίστευτο... πετυχες όλες τις προβλέψεις σου και όλα τα ματς πήγαν στον η στη παραταση....
Πανε πάιξε κανα Τζοκερ...
MENEGIN11
ΟΡΙΣΜΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ-ΚΡΙΤΩΝ 28-01-13

Α΄ΑΝΔΡΩΝ

28/01/13 21:15 Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Α ΑΝΔΡΩΝ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ Α΄ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ ΜΟΥΡΜΟΥΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΦΑΛΟΥΚΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΚΑΛΑΝΤΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΔΟΥΡΔΟΥΜΑ ΖΩΗ ΒΑΛΤΑΔΩΡΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

28/01/13 20:30 Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Α ΑΝΔΡΩΝ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΤΥΦΩΝ ΑΣ ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΧΑΤΖΗΜΑΡΚΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΤΑΣΣΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ

28/01/13 19:45 Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Α ΑΝΔΡΩΝ ΠΕΥΚΗΣ Β ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΓΡΙΒΑ ΠΗΓΗ ΒΑΓΓΕΡ ΠΩΛΙΝΑ ΤΣΙΓΑΡΙΔΟΥ ΖΗΝΟΒΙΑ ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ

28/01/13 20:30 Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Α ΑΝΔΡΩΝ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ ΚΛ.Β΄ ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ ΧΡΗΣΤΙΔΗΣ ΠΑΥΛΟΣ ΠΟΛΥΧΡΟΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ΘΕΟΔΟΣΑΚΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΜΕΡΙΚΑ ΜΑΙΡΗ

28/01/13 21:00 Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Α ΑΝΔΡΩΝ ΖΩΓΡΑΦΟΥ ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ ΓE ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ ΤΕΦΤΙΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΑΡΔΑΡΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΓΡΟΥΤΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΜΕΡΙΚΑ ΤΑΝΙΑ ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ

28/01/13 21:30 Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Α ΑΝΔΡΩΝ ΖΗΡΙΝΕΙΟ ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ ΑΝΤΕΡΙΩΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΓΚΑΜΗΛΗ ΕΛΕΝΗ ΚΡΙΜΠΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΧΑΤΖΗΧΡΗΣΤΟΣ ΚΕΛΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΒΑΣΙΛΑΣ ΣΠΥΡΟΣ

28/01/13 20:30 Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Α ΑΝΔΡΩΝ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΚΛ. ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ ΨΑΡΙΑΝΟΣ ΑΛΕΚΟΣ ΣΚΑΛΤΣΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΔΑΒΙΔΕΛΗ ΑΣΗΜΙΝΑ ΚΟΥΖΟΥΠΗ ΑΛΚΗΣΤΙΣ ΣΤΑΜΕΛΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

jhantzop
QUOTE(LAKKOI @ Jan 22 2013, 09:11 ) *
Τι λες ρε φιλε τωρα....
Απίστευτο... πετυχες όλες τις προβλέψεις σου και όλα τα ματς πήγαν στον η στη παραταση....
Πανε πάιξε κανα Τζοκερ...


Τύχη!

blove.gif


MENEGIN11
QUOTE(jhantzop @ Jan 23 2013, 11:50 ) *
Τύχη!

blove.gif

σε συνδυαμο με εκ των εσω ενημερωση απο πολλες ομαδες
gspara
http://www.superbasket.gr/permalink/175351.html
periman ειχες παει Πευκη?Το 3ποντο ο Ρωσσης δεν το εβαλε?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.