Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ ΕΣΚΑ 2014-2015
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Υποδομές
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
Gkos
"Εχτες το μεσημέρι πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της ΕΣΚΑ η κλήρωση του πρωταθλήματος Παμπαίδων 2015

Το πρωτάθλημα αρχίζει στις 28/2/15 και η πρώτη φάση περιλαμβάνει μονούς αγώνες μεταξύ των ομάδων και στην επόμενη φάση (32) περνούν οι δύο πρώτες κάθε ομίλου όπου θα αναμετρηθούν σε ένα αγώνα με γηπεδούχο την ομάδα που κατετάγει πρώτη στον όμιλο μετά από κλήρωση που έχει ήδη γίνει και έχουν βγει οι διασταυρώσεις . Στη συνέχεια οι δεκαέξι (16) ομάδες που προκρίθηκαν από την φάση των 32 θα αναμετρηθούν (23/24-5) σε αγώνες που θα διεξαχθούν σε ουδέτερο γήπεδο που θα οριστεί από τη διοργανώτρια και θα προκριθούν οι οκτώ (8) ομάδες. Στις 6/7-6 θα διεξαχθεί η τέταρτη φάση (Playoffs) πάλι σε ουδέτερο γήπεδο και οι τέσσερις που θα προκριθούν θα συμμετάσχουν στο Final 4 "

Αυτά τα αντέγραψα από την σελίδα της ακαδημίας του ΠΑΟ στο facebook, εγώ δεν είχα ιδέα πως άλλαξαν τόσο οι κανονισμοί (πέρυσι υπήρχαν όμιλοι μέχρι το f4 )

ΕΔΩ οι όμιλοι http://eska.gr/?p=9160 .

16 παρακαλώ πολύ !!


*Ο 5 και ο 6 όμιλος γιατί είναι με κόκκινο χρώμα ?

Όμιλοι του θανάτου να υποθέσω ?
smiley.gif
jhantzop
QUOTE(Gkos @ Feb 5 2015, 14:28 ) *
...

*Ο 5 και ο 6 όμιλος γιατί είναι με κόκκινο χρώμα ?

Όμιλοι του θανάτου να υποθέσω ?
smiley.gif


Ναι, κάπως έτσι!!!

Είναι κόκκινοι διότι έχουν αλλαγές από την πρώτη version που βγήκε!

smiley.gif
wike side
Tέλος λοιπόν του μήνα ξεκινάει ένα συναρπαστικό πρωτάθλημα-προπομπός του παιδικού 2015-16-με νέο τρόπο διεξαγωγής,όπως οι παίδες Β,και μεγάλο ενδιαφέρον.

Θα το παρακολουθήσουμε αλλά μέχρι τότε ας πούμε για τις ομάδες φαβορί των ομίλων-βάση του υλικού που γνωρίζουμε.

1ος Κολέγιο Ντερή.....μεγάλο φαβορί και για την κατάκτηση του τουρνουά.

2ος ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ-ΛΑΥΡΙΟ

3ος ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ-ΚΟΡΩΠΙ-ΚΑΠ

4ος ΔΟΥΚΑΣ....έτερο φαβορί.

5ος ΜΑΡΟΥΣΙ-ΝΙΚΗ-ΜΕΛΙΣΣΙΑ.

6ος ΑΕΝΚ

7ος ΗΛΙΣΙΑΚΟΣ-ΧΟΛΑΡΓΟΣ

8ος ΠΑΠΑΓΟΣ(αλλά γιατί με κίτρινοwink.gif

9ος ΠΑΟ

10ος ΓΑΛΑΤΣΙ

11ος ΑΜΥΝΤΑΣ

12ος ...άγνωστο...

13ος ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ-ΙΛΙΟΝ

14ος ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

15ος ΑΙΓΑΛΕΩ

16ος ...άγνωστο...

Gkos
Ξεχνάς την Bac που ειναι εκ των φαβορί για το F4!
wike side
QUOTE(Gkos @ Feb 6 2015, 12:11 ) *
Ξεχνάς την Bac που ειναι εκ των φαβορί για το F4!



Σωστά μου διέφυγε,σε ποιόν όμιλο είναι;


QUOTE(wike side @ Feb 6 2015, 12:27 ) *
Σωστά μου διέφυγε,σε ποιόν όμιλο είναι;



Το είδα είναι στον όμιλο του Δούκα,θα περάσει δεύτερη στις διαστραυρώσεις.
markos70
QUOTE(wike side @ Feb 6 2015, 12:30 ) *
Σωστά μου διέφυγε,σε ποιόν όμιλο είναι;





Το είδα είναι στον όμιλο του Δούκα,θα περάσει δεύτερη στις διαστραυρώσεις.

Γιατί τόση βεβαιότητα ότι θα είναι δεύτερη η Ακαδημία; Τι ιδιαίτερο έχει ο Δούκας φέτος στην ομάδα του Παμπαιδικού;
wike side
QUOTE(markos70 @ Feb 6 2015, 13:03 ) *
Γιατί τόση βεβαιότητα ότι θα είναι δεύτερη η Ακαδημία; Τι ιδιαίτερο έχει ο Δούκας φέτος στην ομάδα του Παμπαιδικού;



Aκούω με μεγάλη προσοχή τι το ιδιαίτερο έχει η Ακαδημία
smiley.gif
AS1972
Νομίζω οτι κατ' αρχήν πρέπει να δούμε ποιές από τις ομάδες της Α' κατηγορίας έχουν, και όσες έχουν, πόσους έχουν,
διχίλιαρους στο ρόστερ τους.
Για παράδειγμα, και επειδή έχει ξαναειπωθεί στο θέμα "Παιδικό Α'" φέτος, αν θυμάμαι καλά η ΒΑC έχει 7-8 2000αρους στο ρόστερ της,
άρα πρακτικά αν και εφόσον ξεμπερδέψει με την παραμονή, οι ίδοι θα παίξουν και στο πρωτάλθημα παμπαίδων, δλδ Προίσκος,
Αρσενόπουλος, Παπαγεωργίου, κλπ και νομίζω πως από αυτούς που τραβούν το κουπί, στο παιδικό, μόνο ο Ζαχόπουλος είναι 99άρης.
Επίσης, ας λάβουμε υπόψιν μας, το περσινό πρωτάθλημα Μίνι, που τελείωσε 15 Μαρτίου και έλαβαν μέρος οι 2000αροι όλων των
ομάδων, που όμως φέτος είναι Παμπαίδες, λόγω της αλλαγής των ηλικιών της ΕΣΚΑ. Φέτος δλδ, Μίνι είναι οι 2002, άρα
καταλαβαίνετε πως οι διοργανωτές έχουν "πηδήξει" μεταφορικά και κυριολεκτικά τους 2001 που με εξαίρεση όσους ξεχωρίζουν,
φέτος θα είναι στις Β΄ομάδες των συλλόγων τους στο εν λόγω πρωτάλθημα.
Πέρσι λοιπόν στο Μίνι της ΕΣΚΑ, η κατάταξη ήταν: 1.Περιστέρι, 2.ΒΑC, 3.Αργοναύτης Ραφ, 4.Triple Crown....
Αν βρω και με ποιούς έπαιξαν για να περάσουν στο F4, θα έχουμε και ένα πιο ευρύ δείγμα ομάδων, με αστάθμητο παράγοντα
φυσικά τις μεταγραφές, τη δημιουργία νέων ομάδων (Deree) κλπ κλπ.
Αυτά....
wike side
QUOTE(AS1972 @ Feb 6 2015, 14:04 ) *
Νομίζω οτι κατ' αρχήν πρέπει να δούμε ποιές από τις ομάδες της Α' κατηγορίας έχουν, και όσες έχουν, πόσους έχουν,
διχίλιαρους στο ρόστερ τους.
Για παράδειγμα, και επειδή έχει ξαναειπωθεί στο θέμα "Παιδικό Α'" φέτος, αν θυμάμαι καλά η ΒΑC έχει 7-8 2000αρους στο ρόστερ της,
άρα πρακτικά αν και εφόσον ξεμπερδέψει με την παραμονή, οι ίδοι θα παίξουν και στο πρωτάλθημα παμπαίδων, δλδ Προίσκος,
Αρσενόπουλος, Παπαγεωργίου, κλπ και νομίζω πως από αυτούς που τραβούν το κουπί, στο παιδικό, μόνο ο Ζαχόπουλος είναι 99άρης.
Επίσης, ας λάβουμε υπόψιν μας, το περσινό πρωτάθλημα Μίνι, που τελείωσε 15 Μαρτίου και έλαβαν μέρος οι 2000αροι όλων των
ομάδων, που όμως φέτος είναι Παμπαίδες, λόγω της αλλαγής των ηλικιών της ΕΣΚΑ. Φέτος δλδ, Μίνι είναι οι 2002, άρα
καταλαβαίνετε πως οι διοργανωτές έχουν "πηδήξει" μεταφορικά και κυριολεκτικά τους 2001 που με εξαίρεση όσους ξεχωρίζουν,
φέτος θα είναι στις Β΄ομάδες των συλλόγων τους στο εν λόγω πρωτάλθημα.
Πέρσι λοιπόν στο Μίνι της ΕΣΚΑ, η κατάταξη ήταν: 1.Περιστέρι, 2.ΒΑC, 3.Αργοναύτης Ραφ, 4.Triple Crown....
Αν βρω και με ποιούς έπαιξαν για να περάσουν στο F4, θα έχουμε και ένα πιο ευρύ δείγμα ομάδων, με αστάθμητο παράγοντα
φυσικά τις μεταγραφές, τη δημιουργία νέων ομάδων (Deree) κλπ κλπ.
Αυτά....



...καλώς τον τον συνήγορο ... smiley.gif
Gkos
Πλήρης και τεκμηριωμενος smile.gif

Ο Δουκας έχει τα γνωστα. . . Τσουργιάννη,Καψή ,Ρογκαβόπουλο(2001) κλπsmile.gif

Πάντως και γω δεν ειμαι σιγουρος αν θα είναι πρώτος ο Δούκας στον όμιλο.
wike side
QUOTE(AS1972 @ Feb 6 2015, 14:04 ) *
Νομίζω οτι κατ' αρχήν πρέπει να δούμε ποιές από τις ομάδες της Α' κατηγορίας έχουν, και όσες έχουν, πόσους έχουν,
διχίλιαρους στο ρόστερ τους.
Για παράδειγμα, και επειδή έχει ξαναειπωθεί στο θέμα "Παιδικό Α'" φέτος, αν θυμάμαι καλά η ΒΑC έχει 7-8 2000αρους στο ρόστερ της,
άρα πρακτικά αν και εφόσον ξεμπερδέψει με την παραμονή, οι ίδοι θα παίξουν και στο πρωτάλθημα παμπαίδων, δλδ Προίσκος,
Αρσενόπουλος, Παπαγεωργίου, κλπ και νομίζω πως από αυτούς που τραβούν το κουπί, στο παιδικό, μόνο ο Ζαχόπουλος είναι 99άρης.
Επίσης, ας λάβουμε υπόψιν μας, το περσινό πρωτάθλημα Μίνι, που τελείωσε 15 Μαρτίου και έλαβαν μέρος οι 2000αροι όλων των
ομάδων, που όμως φέτος είναι Παμπαίδες, λόγω της αλλαγής των ηλικιών της ΕΣΚΑ. Φέτος δλδ, Μίνι είναι οι 2002, άρα
καταλαβαίνετε πως οι διοργανωτές έχουν "πηδήξει" μεταφορικά και κυριολεκτικά τους 2001 που με εξαίρεση όσους ξεχωρίζουν,
φέτος θα είναι στις Β΄ομάδες των συλλόγων τους στο εν λόγω πρωτάλθημα.
Πέρσι λοιπόν στο Μίνι της ΕΣΚΑ, η κατάταξη ήταν: 1.Περιστέρι, 2.ΒΑC, 3.Αργοναύτης Ραφ, 4.Triple Crown....
Αν βρω και με ποιούς έπαιξαν για να περάσουν στο F4, θα έχουμε και ένα πιο ευρύ δείγμα ομάδων, με αστάθμητο παράγοντα
φυσικά τις μεταγραφές, τη δημιουργία νέων ομάδων (Deree) κλπ κλπ.
Αυτά....



Εννοείτε ότι θα είναι πολύ ανταγωνιστική η Ακαδημία,βάση ρόστερ,αλλά ειδικά στα παμπαιδικά μετράει πολυ πια ομάδα έχει πρωταγωνιστές-ηγέτες,όχι οτι έχει ο Δούκας ηγέτη αλλά λέμε.Θα δούμε κάνα δύό ματσάκια και θα καταλάβουμε πιστεύω.
Gkos
QUOTE (wike side @ Feb 6 2015, 14:20 ) *
Εννοείτε ότι θα είναι πολύ ανταγωνιστική η Ακαδημία,βάση ρόστερ,αλλά ειδικά στα παμπαιδικά μετράει πολυ πια ομάδα έχει πρωταγωνιστές-ηγέτες,όχι οτι έχει ο Δούκας ηγέτη αλλά λέμε.Θα δούμε κάνα δύό ματσάκια και θα καταλάβουμε πιστεύω.



Παρεπιμπτόντως αν κανείς βαριέται αυριο και θελει  να δει παμπαιδες Δούκα,έχει ΑΣΙΣ Γυμνασιου στην Ιονιο στο Μαρούσι,ο Δουκας παιζει 9 με την οικοδεσποινα και 12 με την Ελληνογερμανική(ενδιάμεσα έχει αλλο ματς-4 8λεπτα παιζουν)
wike side
QUOTE(markos70 @ Feb 6 2015, 13:03 ) *
Γιατί τόση βεβαιότητα ότι θα είναι δεύτερη η Ακαδημία; Τι ιδιαίτερο έχει ο Δούκας φέτος στην ομάδα του Παμπαιδικού;



Ρε Μάρκο γιατί αφήνεις τον AS1972 και σου "παίρνει το ψωμί tongue.gif tongue.gif ";;;
markos70
QUOTE(wike side @ Feb 6 2015, 13:08 ) *
Aκούω με μεγάλη προσοχή τι το ιδιαίτερο έχει η Ακαδημία
smiley.gif


Κατ΄αρχάς ο βασικός κορμός της Ακαδημίας έχει μείνει ίδιος με πέρυσι με προσθήκη Αρσενόπουλου και κάνα δυό παιδιών ακόμα που έχουν δείξει αρκετά καλά στοιχεία. Το ίδιο ισχύει και για τον κορμό του Δούκα στον οποίο έχει προστεθεί ο Καψής και επίσης ένα-δυο παιδιά. Με δεδομένο ότι πέρυσι στα μίνι η Ακαδημία πέρασε μεν αλλά μάλλον δύσκολα το Δούκα, θεωρώ ότι και φέτος θα είναι αμφίρροπα τα πράγματα σχετικά με την πρωτιά στον όμιλο.

QUOTE(wike side @ Feb 6 2015, 14:28 ) *
Ρε Μάρκο γιατί αφήνεις τον AS1972 και σου "παίρνει το ψωμί tongue.gif tongue.gif ";;;


Τα αναλύει τόσο καλά που χαλάλι του...
wike side
QUOTE(markos70 @ Feb 6 2015, 14:44 ) *
Κατ΄αρχάς ο βασικός κορμός της Ακαδημίας έχει μείνει ίδιος με πέρυσι με προσθήκη Αρσενόπουλου και κάνα δυό παιδιών ακόμα που έχουν δείξει αρκετά καλά στοιχεία. Το ίδιο ισχύει και για τον κορμό του Δούκα στον οποίο έχει προστεθεί ο Καψής και επίσης ένα-δυο παιδιά. Με δεδομένο ότι πέρυσι στα μίνι η Ακαδημία πέρασε μεν αλλά μάλλον δύσκολα το Δούκα, θεωρώ ότι και φέτος θα είναι αμφίρροπα τα πράγματα σχετικά με την πρωτιά στον όμιλο.



Τα αναλύει τόσο καλά που χαλάλι του...



...τώρα είμαστε μια χαρούμενη ατμόσφαιρα...ραντεβού στις 28/2
Gkos
. . .στους δρόμους,στις πλατείες. . .
jhantzop
Για Παμπαίδες μιλάμε...
wike side
QUOTE(jhantzop @ Feb 7 2015, 07:52 ) *
Για Παμπαίδες μιλάμε...





Έτσι όπως έχουν καταντήσει το μπάσκετ ΜΟΝΟ απο κει και κάτω αξίζει να ασχολείσαι... bball.gif
jhantzop
QUOTE(wike side @ Feb 7 2015, 11:20 ) *
Έτσι όπως έχουν καταντήσει το μπάσκετ ΜΟΝΟ απο κει και κάτω αξίζει να ασχολείσαι... bball.gif


Καλά κάνετε/κάνουμε και μιλάμε για Παμπαίδες... αυτό που εννοώ είναι πως πολύ λόγος γίνεται για το ποιος θα βγει πρώτος, δεύτερος, κοκ σε ένα πρωτάθλημα Παμπαίδων αντί να μιλάμε για τη δουλειά που γίνεται, πως πρέπει να γίνεται, τις συνθήκες, τους γιατρούς, τις παροχές, κλπ... Ας μη χάνουμε την ουσία των Υποδομών/Ακαδημιών... το αποτέλεσμα, επιτρέψτε μου να σας πω, έρχεται δεύτερο... σημαντικό και αυτό, αλλά δεύτερο κατά την άποψή μου.
wike side
QUOTE(jhantzop @ Feb 8 2015, 07:20 ) *
Καλά κάνετε/κάνουμε και μιλάμε για Παμπαίδες... αυτό που εννοώ είναι πως πολύ λόγος γίνεται για το ποιος θα βγει πρώτος, δεύτερος, κοκ σε ένα πρωτάθλημα Παμπαίδων αντί να μιλάμε για τη δουλειά που γίνεται, πως πρέπει να γίνεται, τις συνθήκες, τους γιατρούς, τις παροχές, κλπ... Ας μη χάνουμε την ουσία των Υποδομών/Ακαδημιών... το αποτέλεσμα, επιτρέψτε μου να σας πω, έρχεται δεύτερο... σημαντικό και αυτό, αλλά δεύτερο κατά την άποψή μου.



Έχεις απόλυτο δίκιο και αν ανατρέξεις σε παλιά post μου θα δεις ότι συμφωνώ απόλυτα-δεν έχουν σημασία μόνο οι νίκες αλλά πρέπει να συνδυάζονται με την σωστή γνώση που αποκτούν τα παιδιά σε αυτές τις ηλικίες.
Όσο αφορά τα προηγούμενα postαρίσματά μου για τους παμπαίδες είναι ενημερωτικά για την δυναμικότητα των ομάδων και για να γίνει" κλίμα " για το πρωτάθλημα. wos_sport3.gif
Gkos
Μιας και πλησιάζει η έναρξη του πρωταθλήματος παμπαίδων ,το ΣΚ που μας πέρασε πέρασα από κάποια γήπεδα να πάρω μια πρώτη γευση........

Σάββατο απόγευμα , πέρασα από τον Τάφο ,όπου αγωνιζόταν ο Παναθηναικός με τον (τυπικά γηπεδούχο) Αρη Πετρούπολης στο τουρνουά του Ικάρου.
Ηταν και το ντερμπι του τουρνουά αν δεν κάνω λάθος.
Αρκετούτσικος κόσμος.
Δεν έγινε ιδαίτερα καλό παιγχνίδι ,σε αυτό συνέβαλε και ο διαιτητης που ήταν ο έφορος του εφηβικού του ΠΑΟ(όπου και διαιτητης δεν είναι και Παναθηναικός είναι ,και άλλαξε τα φωτα και στο ματς και στον Αρη (όλο βολές είχαμε-αργησαν μισή ωρα να ξεκινήσουν προπόνηση οι νεανιδες μετά) ) με τον Παναθηναικο να επικρατεί με 49-48 στην παράταση .
Συμπαθητικά τα παιδιά δεν έχω κάτι να πω , δεν ήταν καλό ματς ξαναλέω , από ΠΑΟ παιξανε και οι Πατικάκης-Ζερβας του παιδικού ,παρόλο που είχαν παίξει και το πρωί στο φιλικό παίδων του ΠΑΟ με Ίκαρο .Από Αρη δεν ξέρω ονόματα καθόλου.


Χτες στην Ιόνιο ήταν το final 4 των Γυμνασίων του ΑΣΙΣ και πρωταθλητής αναδέιχτηκε το Pierce( Deree για την ΕΣΚΑ) που επιβεβαιωσε τα προγνωστικά και κερδισε στον τελικό το Κολλέγιο του Οικονόμου( της Κορώνας).
Ο Δόυκας των Ρογκαβόπουλου και Τσουργιάννη δεν έφτασε καν στο final 4 , αφού είχε αποκλειστεί νωρίτερα από την Λεόντειο(κατετάγη τρίτη).
Αυτά εν συντομία σαν μια πρώτη γέυση.


Υ.γ.Αν κανείς ξερει την ομάδα της Λεοντείου ή γενικώς ξέρει κάποιον που τους ξέρει,ας μου στείλει ένα πριβέ θέλω κάτι να ρωτησω .Θενξ.
Flinafim
QUOTE (wike side @ Feb 8 2015, 11:25 ) *
Έχεις απόλυτο δίκιο και αν ανατρέξεις σε παλιά post μου θα δεις ότι συμφωνώ απόλυτα-δεν έχουν σημασία μόνο οι νίκες αλλά πρέπει να συνδυάζονται με την σωστή γνώση που αποκτούν τα παιδιά σε αυτές τις ηλικίες.
Όσο αφορά τα προηγούμενα postαρίσματά μου για τους παμπαίδες είναι ενημερωτικά για την δυναμικότητα των ομάδων και για να γίνει" κλίμα " για το πρωτάθλημα. wos_sport3.gif

Καλημέρα σας...πως βλέπετε το ξεκίνημα των παμπαίδων;;;
wike side
QUOTE(Flinafim @ Feb 28 2015, 12:28 ) *
Καλημέρα σας...πως βλέπετε το ξεκίνημα των παμπαίδων;;;





Πολύ νορμάλ αγωνιστική,χωρίς ντέρμπι,με τα φαβορί εύκολα...


Αν θα έβλεπα κάποιο,τοπικό ντέρμπι,με πολύ φανατισμό και φωνή θα ήταν Διόνυσος-Πεντέλη.
Gkos
QUOTE (Flinafim @ Feb 28 2015, 12:28 ) *
Καλημέρα σας...πως βλέπετε το ξεκίνημα των παμπαίδων;;;




Άμα έχεις όρεξη,για πολύ πρωινό ξύπνημα,έχει Μελισσια-Μαρούσι στις 8:45 smile.gif
Θα παρουμε εκδίκηση για τον αποκλεισμό στα μίνι κυριε Χαντζόπουλε!!!!!!!

Υ.γ.
Κανεις ρε παιδιά,δεν ξέρει κανέναν από Λεοντειο;
Ακομα περιμενω sad.gif
doctor_dru
Εύκολες νίκες για Νικηφόρο και Αεκ Περιστερίου αντίστοιχα

ΟΔΥΣΣΕΑΣ Α.ΒΑΡΒΑΡΑΣ - ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 26 - 65

ΜΕΛΑΣ - ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 38 - 60
jhantzop
QUOTE(Gkos @ Mar 1 2015, 00:10 ) *
Άμα έχεις όρεξη,για πολύ πρωινό ξύπνημα,έχει Μελισσια-Μαρούσι στις 8:45 smile.gif
Θα παρουμε εκδίκηση για τον αποκλεισμό στα μίνι κυριε Χαντζόπουλε!!!!!!!


Θα σε περιμένω!
Gkos
Γιάννη,δεν τα αντέχω τα πρωινά,ιδιως τώρα που τρέχουμε στα μπαράζ.

Εστειλα τον συνεργάτη μου,και μου είπε για ευρεία νίκη Αμραρουσίου με double score,που ήταν πληρες με Σακ smile.gif

Έτσι,επειδη αποκλείσατε τα μίνι smile.gif smile.gif smile.gif
jhantzop
QUOTE(Gkos @ Mar 1 2015, 10:12 ) *
Γιάννη,δεν τα αντέχω τα πρωινά,ιδιως τώρα που τρέχουμε στα μπαράζ.

Εστειλα τον συνεργάτη μου,και μου είπε για ευρεία νίκη Αμραρουσίου με double score,που ήταν πληρες με Σακ smile.gif

Έτσι,επειδη αποκλείσατε τα μίνι smile.gif smile.gif smile.gif


Συγχαρητήρια!
Gkos
QUOTE (jhantzop @ Mar 1 2015, 12:00 ) *
Συγχαρητήρια!




Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που παιξανε ,γιατι ήταν και ζόρικη ώραsmile.gif smile.gif


Αμα έχεις όρεξη,ανέβασε και πόντους!!!
gavronick
1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΑΠΟΛΛΩΝ Β' 44 - 27
markos70
Ρε παίδες, ξέρει κανείς με σιγουριά τι ισχύει στο Παμπαιδικό της ΕΣΚΑ που ξεκίνησε την περασμένη εβδομάδα;
Προκρίνονται 2 από κάθε όμιλο, όπως είχε αρχικά αναφερθεί στο θέμα ή μόνο ο πρώτος ; (γιατί κάτι τέτοιο έμαθα απόψε).
dontshoottheref
Στην προκύρηξη λέει οτι περνάνε 16 ομάδες στη Β' Φάση οπότε αφού έχουμε 16 ομίλους μόνο ο πρώτος περνάει
Gkos
QUOTE (Gkos @ Feb 5 2015, 14:28 ) *
"Εχτες το μεσημέρι πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της ΕΣΚΑ η κλήρωση του πρωταθλήματος Παμπαίδων 2015

Το πρωτάθλημα αρχίζει στις 28/2/15 και η πρώτη φάση περιλαμβάνει μονούς αγώνες μεταξύ των ομάδων και στην επόμενη φάση (32) περνούν οι δύο πρώτες κάθε ομίλου όπου θα αναμετρηθούν σε ένα αγώνα με γηπεδούχο την ομάδα που κατετάγει πρώτη στον όμιλο μετά από κλήρωση που έχει ήδη γίνει και έχουν βγει οι διασταυρώσεις . Στη συνέχεια οι δεκαέξι (16) ομάδες που προκρίθηκαν από την φάση των 32 θα αναμετρηθούν (23/24-5) σε αγώνες που θα διεξαχθούν σε ουδέτερο γήπεδο που θα οριστεί από τη διοργανώτρια και θα προκριθούν οι οκτώ (8) ομάδες. Στις 6/7-6 θα διεξαχθεί η τέταρτη φάση (Playoffs) πάλι σε ουδέτερο γήπεδο και οι τέσσερις που θα προκριθούν θα συμμετάσχουν στο Final 4 "

Αυτά τα αντέγραψα από την σελίδα της ακαδημίας του ΠΑΟ στο facebook, εγώ δεν είχα ιδέα πως άλλαξαν τόσο οι κανονισμοί (πέρυσι υπήρχαν όμιλοι μέχρι το f4 )

ΕΔΩ οι όμιλοι http://eska.gr/?p=9160 .

16 παρακαλώ πολύ !!



Εγώ δεν έχω ιδέα
Περυσι περνουσαν 16 σε 4 ομιλους των 4.

Αλλά να έχει πεσει τόσο εξω η σελιδα του ΠΑΟ στο fb που σε αυτα ειναι τόσο ενημερωμενη;


Αν ισχυει για 16, αυριο βραδυ στο ΔΑΙΣ , Δουκας-Ακαδημια,ένας αποχαιρεταει!
Gkos
2 από κάθε όμιλο,μου το επιβεβαίωσε ένας φίλος.
markos70
bball.gif
QUOTE(Gkos @ Mar 6 2015, 13:32 ) *
2 από κάθε όμιλο,μου το επιβεβαίωσε ένας φίλος.


Ευχαριστώ Gkos. Τελικά η ΕΣΚΑ θα μας κάνει να χάσουμε και το λίγο που μας έχει μείνει.
Gkos
Δουκας-Bac
56-62

(31-34,46-45,56-62)


*Α περίοδο δεν πρόλαβα,ήμουνα Ραφηνα.
Gkos
Για τον αγώνα θα σας γραψει ο AS1972 ,αν υποσχεθείτε να μην του την πέσετε.
Εγώ δεν προλαβαινω.
AS1972
QUOTE (Gkos @ Mar 8 2015, 01:24 ) *
Για τον αγώνα θα σας γραψει ο AS1972 ,αν υποσχεθείτε να μην του την πέσετε.
Εγώ δεν προλαβαινω.


Δεν έχω να πω πολλά... η αίσθησή μου είναι πως η ακαδημία έβαζε πιο εύκολα καλάθι, σε αντίθεση με τον δούκα
που ζοριζόταν αρκετά, συνεπώς υπήρχε η αίσθηση πως αργά ή γρήγορα, εύκολα ή δύσκολα οι φιλοξενούμενοι θα κερδίσουν..
ρεσιτάλ αρσενόπουλου που ειδικά στο πρώτο ημίχρονο έκανε όργια... μετά κουράστηκε, λογικό κι αν βρει η ομάδα μια λύση να τον απελευθερώσει από το κατέβασμα της μπάλας, μπορεί να βάζει και περισσότερους από τους τουλάχιστον 25 που πιστεύω που έβαλε... δεν μετρούσα κιόλας...
πλεονέκτημα για την ακαδημία οι 8 2000αροι που είναι μαζί στο παιδικό όλη τη χρονιά και γνωρίζονται καλά, και γενικά είναι ομάδα που λογικά θα είναι στο f4... εκεί δεν αποκλείεται να είναι και ο δούκας...προσωπικά μου άρεσε πολύ το 10, που βγήκε με 5 φάουλ.... αυτά...
υ.γ. είναι τρομερή η διαφορά που υπάρχει στον ένα χρόνο... γεννημένοι 1999 και 2000...
το λέω για παίκτες που τους έχω δει και στο παιδικό... αλλιώς παίζουν με 1 χρόνο μεγαλύτερους κι αλλιώς με συνομηλίκους...
η παρατήρηση είναι γενική γιατί πολλές φορές όλοι μας κρίνουμε αβασάνιστα, αλλά δεν υπολογίζουμε αυτό το βασικό στοιχείο... Gkos, φυσικά και ΔΕΝ είναι καρφί για σένα αυτό, εννοείται, απλά είναι κάτι που ήθελα να γράψω καιρό και βλέποντας ένα ματς παμπαίδων μετά από μια χρονιά παιδικού, μου δόθηκε η αφορμή....
wike side
QUOTE(AS1972 @ Mar 8 2015, 07:54 ) *
Δεν έχω να πω πολλά... η αίσθησή μου είναι πως η ακαδημία έβαζε πιο εύκολα καλάθι, σε αντίθεση με τον δούκα
που ζοριζόταν αρκετά, συνεπώς υπήρχε η αίσθηση πως αργά ή γρήγορα, εύκολα ή δύσκολα οι φιλοξενούμενοι θα κερδίσουν..
ρεσιτάλ αρσενόπουλου που ειδικά στο πρώτο ημίχρονο έκανε όργια... μετά κουράστηκε, λογικό κι αν βρει η ομάδα μια λύση να τον απελευθερώσει από το κατέβασμα της μπάλας, μπορεί να βάζει και περισσότερους από τους τουλάχιστον 25 που πιστεύω που έβαλε... δεν μετρούσα κιόλας...
πλεονέκτημα για την ακαδημία οι 8 2000αροι που είναι μαζί στο παιδικό όλη τη χρονιά και γνωρίζονται καλά, και γενικά είναι ομάδα που λογικά θα είναι στο f4... εκεί δεν αποκλείεται να είναι και ο δούκας...προσωπικά μου άρεσε πολύ το 10, που βγήκε με 5 φάουλ.... αυτά...
υ.γ. είναι τρομερή η διαφορά που υπάρχει στον ένα χρόνο... γεννημένοι 1999 και 2000...
το λέω για παίκτες που τους έχω δει και στο παιδικό... αλλιώς παίζουν με 1 χρόνο μεγαλύτερους κι αλλιώς με συνομηλίκους...
η παρατήρηση είναι γενική γιατί πολλές φορές όλοι μας κρίνουμε αβασάνιστα, αλλά δεν υπολογίζουμε αυτό το βασικό στοιχείο... Gkos, φυσικά και ΔΕΝ είναι καρφί για σένα αυτό, εννοείται, απλά είναι κάτι που ήθελα να γράψω καιρό και βλέποντας ένα ματς παμπαίδων μετά από μια χρονιά παιδικού, μου δόθηκε η αφορμή....





Καλημέρα,μήπως γνωρίζεις ποιοι παίξανε από Δούκα;(εννοώ αν έπαιξαν όλοι οι 2000ροι του παιδικού)
Gkos
Παιξανε.
Gkos
Το 10 ,ο αριστερόχειρας που βγηκε με 5 φαουλ  ειναι ο Τσουργιαννης,φιλε AS1972!

Τώρα τι να σου πω,εγώ όσο είδα ,ο Τσουργιάννης δεν μου άρεσε,αντιθετώς μου άρεσε καλύτερα ο Δούκας και όχι η Ακαδημια!!!

Με λιγα λόγια,διαφωνουμε σε όλα ,χαχα!

(Εκτός από Αρσεν που και να θελω να διαφωνήσω,δεν μπορώ wink.gif )

Υ.γ.
Στις 6:30 ,στον Ταφο έχει ματσαρα για το τουρνουά του Ικαρου,αν ενδιαφερεται κανεις.
Παο-Μαρουσι.
AS1972
QUOTE (Gkos @ Mar 8 2015, 13:02 ) *
Με λιγα λόγια,διαφωνουμε σε όλα ,χαχα!


Γουστάρω!!!! Έτσι κι αλλιώς, εμείς οι δύο να τσακωθούμε αποκλείεται!!! χαχα
MAKHS
QUOTE(wike side @ Mar 8 2015, 11:57 ) *
Καλημέρα,μήπως γνωρίζεις ποιοι παίξανε από Δούκα;(εννοώ αν έπαιξαν όλοι οι 2000ροι του παιδικού)

https://www.youtube.com/watch?v=B4cx-UV_1vk
Gkos
QUOTE (AS1972 @ Mar 8 2015, 13:05 ) *
Γουστάρω!!!! Έτσι κι αλλιώς, εμείς οι δύο να τσακωθούμε αποκλείεται!!! χαχα





Αφού δεν έγραψες τίποτα ,για  όσα διαδραμιστηκαν στις εξεδρες του ΔΑΙΣ,δεν θα γράψω και γω τίποτα,για να προστατέψω το προιόν(σαν άλλη novasports και γω smile.gif ).
AS1972
QUOTE (Gkos @ Mar 8 2015, 16:45 ) *
Αφού δεν έγραψες τίποτα ,για  όσα διαδραμιστηκαν στις εξεδρες του ΔΑΙΣ,δεν θα γράψω και γω τίποτα,για να προστατέψω το προιόν(σαν άλλη novasports και γω smile.gif ).


Έτσι, έτσι...
τώρα βλέπω στο πιο πάνω ποστ, οτι υπάρχει και βίντεο...
η "μανούρα" είναι μέσα ή την έκοψαν στο μοντάζ... δίπλα εκεί έγινε πάντως...
το βίντεο...
Επιβεβαιώνω επίσης οτι δύο περνάνε από κάθε όμιλο...
Gkos
QUOTE (AS1972 @ Mar 8 2015, 19:05 ) *
Έτσι, έτσι...
τώρα βλέπω στο πιο πάνω ποστ, οτι υπάρχει και βίντεο...
η "μανούρα" είναι μέσα ή την έκοψαν στο μοντάζ... δίπλα εκεί έγινε πάντως...
το βίντεο...
Επιβεβαιώνω επίσης οτι δύο περνάνε από κάθε όμιλο...


Ακριβώς μπροστά στην κάμερα έγινε.
Θα έχει και ήχο smile.gif

Να ένα κινητρο,για να δείτε το ματς!
Δεν σας λέμε λεπτό,να το δειτε όλο! smile.gif


Υ.γ.

Για το τουρνουά του Ικαρου ΠΑΟ-Μαρουσι 51-38(11-12,21-21,33-24,51-38)

Το Μαρούσι ήταν χωρις Σακελλαρίου πάντως,οπότε . . .

Έτσι όπως ειδα ΠΑΟ (έχοντας δει και το ματς με Αρη Πετρούπολης) θα χρειαστεί at least 4 μεταγραφες το καλοκαίρι.
markos70
Εγώ δυστυχώς δεν μπόρεσα να δω το Δούκας - BAC ζωντανό λόγω υποχρεώσεων. Από το βίντεο του Sportshero
εκείνο που γίνεται φανερό, κατά τη γνώμη μου, είναι ότι η Ακαδημία έχει μεγαλύτερο βάθος ενώ ο Δούκας στηρίζεται σε 3-4
παιδιά που μόλις κουραστούν ή φορτωθούν με φάουλ δυσκολεύει πολύ η κατάσταση.
Gkos
QUOTE (AS1972 @ Mar 8 2015, 19:05 ) *
Έτσι, έτσι...
τώρα βλέπω στο πιο πάνω ποστ, οτι υπάρχει και βίντεο...
η "μανούρα" είναι μέσα ή την έκοψαν στο μοντάζ... δίπλα εκεί έγινε πάντως...
το βίντεο.




Πωπω,ακούγονται σχεδόν ολα(ευτυχώς δεν φαίνονται)!
Ντροπή. . .


(Δεν γινόταν να μονταριστεί,γιατι ήταν σε εξέλιξη ο αγώνας. . .

QUOTE (markos70 @ Mar 8 2015, 22:37 ) *
Εγώ δυστυχώς δεν μπόρεσα να δω το Δούκας - BAC ζωντανό λόγω υποχρεώσεων. Από το βίντεο του Sportshero
εκείνο που γίνεται φανερό, κατά τη γνώμη μου, είναι ότι η Ακαδημία έχει μεγαλύτερο βάθος ενώ ο Δούκας στηρίζεται σε 3-4
παιδιά που μόλις κουραστούν ή φορτωθούν με φάουλ δυσκολεύει πολύ η κατάσταση.



Έχει πιο πολλές λύσεις η Ακαδημία ,και τα παιδιά έχουν αγώνες στα χέρια τους.
Απλά πράματα.
AS1972
Στο 52:00 για όποιον βαριέται να ψάξει...
Gkos
Τώρα χωρις πλακα επρεπε να κόψουν τον ήχο σε αυτό το σημειο!!!

Ειναι κριμα.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.