Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Δ' ΕΣΚΑ 2008-09 (1ος Ομιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
nikefalin
QUOTE(ringo @ Feb 2 2009, 13:12 ) *
καλησπερα,

ΝΑ ΣΥΓΧΑΡΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΤΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΙΑ, ΜΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ Η ΕΜΠΑΘΕΙΑ, ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΑ ΤΥΠΟΥ ΑΡΙΩΝΑΣ ΠΡΩΤΟΣ ΒΑΟ ΚΛΠ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΠΟΥ ΤΑ ΓΡΑΦΕΙ ΑΝ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΑΣΤΡΟ ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΕΙ ΑΥΤΑ.

ΜΙΛΑΤΕ ΓΙΑ ΕΔΡΕΣ ΛΕΣ ΚΑΙ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΣΕ ΓΗΠΕΔΑ Α1 ΜΕ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΧΑΜΟ, ΣΕ ΟΠΟΙΟ ΓΗΠΕΔΟ ΚΑΙ ΑΝ ΠΑΜΕ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 20-30 ΑΤΟΜΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΠΟΤΕ ΤΙ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΤΙ ΕΝΤΟΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΑΓΜΑ ΕΙΝΑΙ , ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΡΑΜΕΛΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙ ΔΕΝ ΒΕΡΕΘΗΚΑΤΕ ΝΑ ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΤΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙ ΠΑΙΖΕΙ ΞΥΛΟ, ΒΑΡΑΕΙ ΚΛΠ. ΕΣΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ , ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΑΠΛΑ ΤΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙ ΠΑΙΖΕΙ ΜΠΑΣΚΕΤ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΙΧΝΕΙ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ, ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΝΤΕΛΗ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ 60 ΛΕΠΤΑ ΖΩΝΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΠΛΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΝΑ ΧΑΣΕΙ ΤΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΤΟ ΚΕΡΔΙΣΕΤΕ ΕΣΕΙΣ,

ΝΑ ΥΠΕΝΘΥΝΙΣΩ ΟΤΙ ΤΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΠΙΘΕΣΗ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΜΥΝΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ 134 ΠΟΝΤΟΥΣ..... ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΥΧΑΙΟ ΕΙΝΑΙ!!!



ρινγκο καλοσώρισες, καλά πόστ και καλή συμμετοχή εδώ

γράφε με μικρά πεζά και όχι με κεφαλαία σε παρακαλώ, μην ανοιγεις νέα τόπικ για θέματα που καλύπτονται ήδη και διάβασε τον κανονισμό λειτουργίας
gauros 7777777
QUOTE(L13 @ Feb 2 2009, 10:35 ) *
Είχα να μπω λίγες μέρες στο forum..... κ τώρα που μπήκα γέλασα με τις προβλέψεις που κάνουν..... Όσο το Λαγονήσι κερδίζει,θα φταίει η διαιτησία...,ε;! Άντε να δούμε τι θα γραφετε πάλι στο δεύτερο γύρο για να γελάμε.....; Καλό δεύτερο γύρο λοιπόν..!!! Παίξτε basket κ μην ασχολείστε πάλι με τους διαιτητές.......!!!!!! smiley.gif



Ετσι παιξε μπασκεταρα στην Δ' ΕΣΚΑ.... Θα παρεις και το πρωταθλημα και θα καει το Λαγονησι...
Δεν θα κοιμηθει κανεις εκεινη την μερα.
Ολοι στην παραλια....
Psykoman
QUOTE(gauros 7777777 @ Feb 2 2009, 16:16 ) *
Ετσι παιξε μπασκεταρα στην Δ' ΕΣΚΑ.... Θα παρεις και το πρωταθλημα και θα καει το Λαγονησι...
Δεν θα κοιμηθει κανεις εκεινη την μερα.
Ολοι στην παραλια....




Γαύρε....εσύ πού παίζεις αν επιτρέπεται;;;;;και στην τελική αφού θεωρείς την Δ' ΕΣΚΑ ανάξια λόγου...τι κάθεσαι και ασχολείσαι κι εσύ;;;

πρέπει να είσαι βλάκας, αλλιώς δεν εξηγείται.

Όσο για το μπασκετάρα....έχουμε δει και τις άλλες ΕΣΚΑ τι μπασκετάρα παίζουν....
jhantzop
QUOTE(Psykoman @ Feb 2 2009, 16:27 ) *
Γαύρε....εσύ πού παίζεις αν επιτρέπεται;;;;;και στην τελική αφού θεωρείς την Δ' ΕΣΚΑ ανάξια λόγου...τι κάθεσαι και ασχολείσαι κι εσύ;;;

πρέπει να είσαι βλάκας, αλλιώς δεν εξηγείται.

Όσο για το μπασκετάρα....έχουμε δει και τις άλλες ΕΣΚΑ τι μπασκετάρα παίζουν....


Ήμουν έτοιμος να γράψω ακριβώς τα ίδια smile.gif με πρόλαβες...

blove.gif


3 laloun kai 2 xoreuoun
QUOTE(ringo @ Feb 2 2009, 13:12 ) *
καλησπερα,

ΝΑ ΣΥΓΧΑΡΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΤΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΙΑ, ΜΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ Η ΕΜΠΑΘΕΙΑ, ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΑ ΤΥΠΟΥ ΑΡΙΩΝΑΣ ΠΡΩΤΟΣ ΒΑΟ ΚΛΠ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΠΟΥ ΤΑ ΓΡΑΦΕΙ ΑΝ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΑΣΤΡΟ ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΕΙ ΑΥΤΑ.

ΜΙΛΑΤΕ ΓΙΑ ΕΔΡΕΣ ΛΕΣ ΚΑΙ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΣΕ ΓΗΠΕΔΑ Α1 ΜΕ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΧΑΜΟ, ΣΕ ΟΠΟΙΟ ΓΗΠΕΔΟ ΚΑΙ ΑΝ ΠΑΜΕ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 20-30 ΑΤΟΜΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΠΟΤΕ ΤΙ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΤΙ ΕΝΤΟΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΑΓΜΑ ΕΙΝΑΙ , ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΡΑΜΕΛΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙ ΔΕΝ ΒΕΡΕΘΗΚΑΤΕ ΝΑ ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΤΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙ ΠΑΙΖΕΙ ΞΥΛΟ, ΒΑΡΑΕΙ ΚΛΠ. ΕΣΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ , ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΑΠΛΑ ΤΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙ ΠΑΙΖΕΙ ΜΠΑΣΚΕΤ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΙΧΝΕΙ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ, ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΝΤΕΛΗ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ 60 ΛΕΠΤΑ ΖΩΝΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΠΛΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΝΑ ΧΑΣΕΙ ΤΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΤΟ ΚΕΡΔΙΣΕΤΕ ΕΣΕΙΣ,

ΝΑ ΥΠΕΝΘΥΝΙΣΩ ΟΤΙ ΤΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΠΙΘΕΣΗ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΜΥΝΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ 134 ΠΟΝΤΟΥΣ..... ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΥΧΑΙΟ ΕΙΝΑΙ!!!



Απο ποτε το Λαγονησι εχει ενταχθει στους κανονες του ΝΒΑ που απαγορευετε η ζωνη???Παντως ομαδαρα (επιθετικη) που βαζει σε 40 λεπτα 24 ποντους γιατι οι υπολοιποι ηταν απο βολες που δινονταν με προκλητικη ανεση πρωτη φορα βλεπω!!!!
Και αυτα περι "ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΝΤΕΛΗ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ 60 ΛΕΠΤΑ ΖΩΝΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΠΑΣΚΕΤ" να τα λες αλλου...Ξυπνα μεγαλε Δ' ΕΣΚΑ παιζεις,αν αξιζες να παιζεις παραπανω γιατι δεν παιζεις??? Μηπως μας κανεις χαρη που παιζεις στην Δ' ΕΣΚΑ για να ανεβασεις το επιπεδο???? smiley.gif Ηρθε η ωρα να προσγειωθεις λιγο. Καλη συνεχεια και ελπιζω να μας πεις ποσο ειναι το πριμ που θα δωσει το Λαγονησι για την ανοδο!!!!
gauros 7777777
QUOTE(Psykoman @ Feb 2 2009, 16:27 ) *
Γαύρε....εσύ πού παίζεις αν επιτρέπεται;;;;;και στην τελική αφού θεωρείς την Δ' ΕΣΚΑ ανάξια λόγου...τι κάθεσαι και ασχολείσαι κι εσύ;;;

πρέπει να είσαι βλάκας, αλλιώς δεν εξηγείται.

Όσο για το μπασκετάρα....έχουμε δει και τις άλλες ΕΣΚΑ τι μπασκετάρα παίζουν....



Δεν παιζω ομορφε... Δεν ειμαι τοσο καλος ουτε για Δ'.
Αλλα εχω μυαλο που δεν εχεις εσυ μαλλον και δεν κοροιδευω τον εαυτο μου οτι σκαω την μπαλα... ( δες ποιος ειναι βλακας τωρα)...

Οσο για την μπασκεταρα σε αλλες κατηγοριες..... Πες μου κανα παικτη που επαιζε καπου καλα και ηρθε να παιξει στην Δ'.....
Dereg

Εγώ πήγα το σαββατόβραδο να δώ Π Ε Ρ Ι Π Α Τ Ο.....

2 λαλουν κτλ κτλ για πες μου : η ομάδα που στα τελευταία 17 λεπτά βαζει 2 πόντους τι είναι?αγχωμένη? την σφαζουν οι διατητές? η ομάδα που δεν βάζει ούτε μπάσιμο τι είναι?! που είσαστε στην βαθμολογία θυμησε μου?! 1 καλαθι σε 17 λεπτά και μιλάτε για διαιτησίες και βολές? Που χάνατε την μπάλα απο το κέντρο φταίει η διατησία?!


Την καραμέλα με την διαιτησία δεν την βαρεθήκατε?
Σας πειράζει τόσο πολύ η βαθμολογία έτσι?
2 ομάδες αξίζουν στην κατηγορία και η μία είναι το Λαγονησι, τι να κάνουμε τώρα, αυτή είναι η Δ!

Αυτά για την ώρα, πάω για περίπατο....


3 laloun kai 2 xoreuoun
Εγω φιλε μου δεν εχω γραψει οτι η ομαδα παιζει μεγαλο μπασκετ οτι εχει παιχταραδες ουτε οτι μια μονο ομαδα υπαρχει στην κατηγορια!!!! Διοτι στο τελος του παιχνιδιου πανηγυριζατε λες και κερδισατε την Ρεαλ Μαδριτης και ο προπονητης σας ανεφερε οτι ηταν το ματς που φοβοταν περισσοτερο και αφου περασε απο την Πεντελη πιστευει οτι ανεβενει!!! Γιατι μια ομαδα χωρις "αντιπαλο" στην κατηγορια με "υπερπαιχτες" και με "απιστευτο" σκοραρισμα πανηγυριζει σαν μικρο παιδι, ο προποντης ηταν λιγο αγχωμενος και οι υπερπαιχτες ειχαν βαλει σε 3 δεκαλεπτα 24 ποντους με 10 βολες και στο τελευταιο δεκαλεπτο βαρεσαν αλλες 16. Εμεις ειμαστε "ασχετοι" "αμπαλοι" και "ανικανοι"........να ξερεις οτι η αξια του ηττημενου δινει δοξα στον νικητη!!!!

Οποτε κατεβα απο το μαγικο σκουποξυλο σου γιατι τα γηπεδα στην Δ' Εσκα ειναι χαμηλοταβανα!!!!



tifoso_ultra
Προς τα φιλαρακια που ασχολουνται με την πεντελη...διαβαστε αυτα που γραφει ο 3 λαλουν σχετικα με τη ζωνη....

και πειτε μου ποια ομαδα παιζει τετοια αμυνα ξυλοκοπου αλλα δεν σφυριζει κανεις φαουλ?Α1?????

και η προσωρινη αμνησια του φιλου που πηγε για περιπατο δεν τον αφηνει να θυμηθει οχι το πως επαιξε η πεντελη(δεν θα παραδεχτει οτι επαιξε αψογο μπασκετ) αλλα πως επαιξε η ομαδα του.......

ας σοβαρευτουμε κι ας παιξουμε καθαρα!!!!εμεις ασχολουμαστε με το μπασκετ και σιγουρα οχι με τους διαιτητες!
pentefan
QUOTE(tifoso_ultra @ Feb 2 2009, 21:16 ) *
Προς τα φιλαρακια που ασχολουνται με την πεντελη...διαβαστε αυτα που γραφει ο 3 λαλουν σχετικα με τη ζωνη....

και πειτε μου ποια ομαδα παιζει τετοια αμυνα ξυλοκοπου αλλα δεν σφυριζει κανεις φαουλ?Α1?????

και η προσωρινη αμνησια του φιλου που πηγε για περιπατο δεν τον αφηνει να θυμηθει οχι το πως επαιξε η πεντελη(δεν θα παραδεχτει οτι επαιξε αψογο μπασκετ) αλλα πως επαιξε η ομαδα του.......

ας σοβαρευτουμε κι ας παιξουμε καθαρα!!!!εμεις ασχολουμαστε με το μπασκετ και σιγουρα οχι με τους διαιτητες!



Για δειτε που ασχολουνται με την πεντελαρα!!!!!

Ρε φιλαρακια μην ασχολειστε με το λαγονησι....οποιος ξερει και βλεπει καταλαβαινει οτι οι πολλες συμπτωσεις συνιστουν περιπτωση....τοοοοοοοοοοοοοοοσα φαουλ πια!!!!μισο σκορ απο βολες οχι μια και δυο....τα συμπερασματα για οσους καταλαβαινουν!καλη επιτυχια σε ολους για τον 2ο γυρο!
amasta
QUOTE(ringo @ Feb 2 2009, 13:12 ) *
καλησπερα,

ΝΑ ΣΥΓΧΑΡΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΤΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΙΑ, ΜΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ Η ΕΜΠΑΘΕΙΑ, ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΑ ΤΥΠΟΥ ΑΡΙΩΝΑΣ ΠΡΩΤΟΣ ΒΑΟ ΚΛΠ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΠΟΥ ΤΑ ΓΡΑΦΕΙ ΑΝ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΑΣΤΡΟ ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΕΙ ΑΥΤΑ.

ΜΙΛΑΤΕ ΓΙΑ ΕΔΡΕΣ ΛΕΣ ΚΑΙ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΣΕ ΓΗΠΕΔΑ Α1 ΜΕ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΧΑΜΟ, ΣΕ ΟΠΟΙΟ ΓΗΠΕΔΟ ΚΑΙ ΑΝ ΠΑΜΕ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 20-30 ΑΤΟΜΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΠΟΤΕ ΤΙ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΤΙ ΕΝΤΟΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΑΓΜΑ ΕΙΝΑΙ , ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΡΑΜΕΛΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙ ΔΕΝ ΒΕΡΕΘΗΚΑΤΕ ΝΑ ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΤΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙ ΠΑΙΖΕΙ ΞΥΛΟ, ΒΑΡΑΕΙ ΚΛΠ. ΕΣΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ , ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΑΠΛΑ ΤΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙ ΠΑΙΖΕΙ ΜΠΑΣΚΕΤ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΙΧΝΕΙ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ, ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΝΤΕΛΗ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ 60 ΛΕΠΤΑ ΖΩΝΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΠΛΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΝΑ ΧΑΣΕΙ ΤΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΤΟ ΚΕΡΔΙΣΕΤΕ ΕΣΕΙΣ,

ΝΑ ΥΠΕΝΘΥΝΙΣΩ ΟΤΙ ΤΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΠΙΘΕΣΗ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΜΥΝΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ 134 ΠΟΝΤΟΥΣ..... ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΥΧΑΙΟ ΕΙΝΑΙ!!!

Αν εχεις δει τη βαθμολογια της ΕΣΚΑ το Λαγονησι εχει τη δευτερη καλυτερη επιθεση μετα τον Αριωνα και μετα την Παρασκευη μπορει να εχει την τριτη γιατι ο

Ερμης χρωσταει ενα ματς.Λαβε υπ'οψιν σου οτι εχετε παιξει πεντε ματς εντος και εχετε σχεδον ολα τα ντερμπυ εκτος στο δευτερο γυρο.Και οσο για τα γηπεδα

που λες οτι ειναι το ιδιο εντος - εκτος να σου θυμησω οτι προχθες με το ζορι βαλατε 50 ποντους.
andreas koropi
παρακολουθω το λαγονησι ψαχνοντας πιθανουσ μεταγραφικους στοχους για την ομαδα μου (Γ.Σ. Κορωπι) , στα πλαισια μιας καινουργιας πολιτικης του συλογου μας,στα πλαισια αυτης της επαφης μου με την κατηγορια σας διαβασα παρα πολλα που στην αρχη μου εφεραν τα γελια , μετα ομως με προβληματησαν...

Ρε παιδια η ζωνη ειναι τροπος αμυνας , αμα δε μπορεις να βαλεις τα σουτ , παρε το αμυντικο ριμπ. και φυγε στον αιφνιδιασμο αμα δε βαζεις και το λει απ ...αντε για 5χ5.....(προς αυτους που κατηγορουν τους "ζωνακηδες")

Το μπασκετακι ειναι αθλημα δυναμης ειδικα δε στη ρακετα, αν τρως ξυλο στη δ εσκα ...παιξε playstation(προς αυτους που κατηγορουν τις σκληρες αμυνες

οι διαιτητες στην δ εσκα ειναι αναλογοι των παιχτων που παιζουν....σορυ παιδια αλλα αυτο το πραγμα δε το χω ξαναδει χαλια οι διατητες αλλα και εσεις πρεπει να δειτε τον εαυτο σας σε κανα βιντεο για δειτε οτι ειτε αδικο εχετε ειτε δικιο διαμαρτυρεστε....

ηρεμηστε λιγο, δωστε τις οποιες απαντησεις εχετε μεσα στο γηπεδο....και αμα ειστε τοσο καλοι στις αναλυσεις ομαδων που εχετε δει μια φορα ο καθενας , καλυτερα παιξτε παμε στοιχημα στο μπασκετ

οσες ομαδες εχω δει να αγωνιζονται αντιπαλες με το λαγονησι εχουν χασει δικαια.
wolf
Φίλε Αντρέα καλά τα λες!!ας ασχολειθεί ο καθένας με την ομάδα του και όχι να κάθεται να σχολιάζει συνέχεια για το Λαγονήσι!!έλεος πια ......
ringo
QUOTE(andreas koropi @ Feb 3 2009, 00:29 ) *
παρακολουθω το λαγονησι ψαχνοντας πιθανουσ μεταγραφικους στοχους για την ομαδα μου (Γ.Σ. Κορωπι) , στα πλαισια μιας καινουργιας πολιτικης του συλογου μας,στα πλαισια αυτης της επαφης μου με την κατηγορια σας διαβασα παρα πολλα που στην αρχη μου εφεραν τα γελια , μετα ομως με προβληματησαν...

Ρε παιδια η ζωνη ειναι τροπος αμυνας , αμα δε μπορεις να βαλεις τα σουτ , παρε το αμυντικο ριμπ. και φυγε στον αιφνιδιασμο αμα δε βαζεις και το λει απ ...αντε για 5χ5.....(προς αυτους που κατηγορουν τους "ζωνακηδες")

Το μπασκετακι ειναι αθλημα δυναμης ειδικα δε στη ρακετα, αν τρως ξυλο στη δ εσκα ...παιξε playstation(προς αυτους που κατηγορουν τις σκληρες αμυνες

οι διαιτητες στην δ εσκα ειναι αναλογοι των παιχτων που παιζουν....σορυ παιδια αλλα αυτο το πραγμα δε το χω ξαναδει χαλια οι διατητες αλλα και εσεις πρεπει να δειτε τον εαυτο σας σε κανα βιντεο για δειτε οτι ειτε αδικο εχετε ειτε δικιο διαμαρτυρεστε....

ηρεμηστε λιγο, δωστε τις οποιες απαντησεις εχετε μεσα στο γηπεδο....και αμα ειστε τοσο καλοι στις αναλυσεις ομαδων που εχετε δει μια φορα ο καθενας , καλυτερα παιξτε παμε στοιχημα στο μπασκετ

οσες ομαδες εχω δει να αγωνιζονται αντιπαλες με το λαγονησι εχουν χασει δικαια.


Φίλε κορωπιότη,

Αφού σνομπάρεις την Δ εσκα γιατι ψαχνεις να βρεις παιχτες εδω?????πήγαινε στην Α1 !!
L13
QUOTE(g_80 @ Feb 2 2009, 11:51 ) *
καλα κανεις που γελασες αλλα 8α κοπουν τα γελια......ερχονται απανωτες ητες και τα γελια 8α γινουν κλαματα....

Μεγάλε!!! Ξεκίνα να μετράς από τώρα τις ήττες....... Αλλά καλύτερα να μην ξαναμιλήσεις,γιατί θα γελάμε με σένα στο τέλος.... Φιλική συμβουλή:κάνε υπομονή..... μη βιάζεσαι!!!!

QUOTE(gauros 7777777 @ Feb 2 2009, 16:16 ) *
Ετσι παιξε μπασκεταρα στην Δ' ΕΣΚΑ.... Θα παρεις και το πρωταθλημα και θα καει το Λαγονησι...
Δεν θα κοιμηθει κανεις εκεινη την μερα.
Ολοι στην παραλια....

Εσύ μάλλον κατι αλλο παίζεις....όχι basket...!!!! Ή μήπως κάνω λάθος;!

QUOTE(3 laloun kai 2 xoreuoun @ Feb 2 2009, 20:51 ) *
Εγω φιλε μου δεν εχω γραψει οτι η ομαδα παιζει μεγαλο μπασκετ οτι εχει παιχταραδες ουτε οτι μια μονο ομαδα υπαρχει στην κατηγορια!!!! Διοτι στο τελος του παιχνιδιου πανηγυριζατε λες και κερδισατε την Ρεαλ Μαδριτης και ο προπονητης σας ανεφερε οτι ηταν το ματς που φοβοταν περισσοτερο και αφου περασε απο την Πεντελη πιστευει οτι ανεβενει!!! Γιατι μια ομαδα χωρις "αντιπαλο" στην κατηγορια με "υπερπαιχτες" και με "απιστευτο" σκοραρισμα πανηγυριζει σαν μικρο παιδι, ο προποντης ηταν λιγο αγχωμενος και οι υπερπαιχτες ειχαν βαλει σε 3 δεκαλεπτα 24 ποντους με 10 βολες και στο τελευταιο δεκαλεπτο βαρεσαν αλλες 16. Εμεις ειμαστε "ασχετοι" "αμπαλοι" και "ανικανοι"........να ξερεις οτι η αξια του ηττημενου δινει δοξα στον νικητη!!!!

Οποτε κατεβα απο το μαγικο σκουποξυλο σου γιατι τα γηπεδα στην Δ' Εσκα ειναι χαμηλοταβανα!!!!

Άσχετε! Για την ορθογραφία σου μιλάω....!!! Μάθε πρώτα να γράφεις ορθογραφημένα ελληνικά..... κ μετά μίλα!!!!! icon_wave.gif

[color="#0000FF"][/color] Τί έγινε ρε παιδιά;! Όλοι με τους πρώτους τα βάζουν;! Έτσι είναι...!!! Τί άλλο για να μη μας ζαλίζετε πια;! Τόσο πολύ πονάει που είμαστε πρώτοι;! Τυχαίο το 8-1 , ε;! Μιλείστε μέσα στο γήπεδο καλύτερα....,γιατί μόνο στο forum δε λέει.....
g_80
QUOTE(L13 @ Feb 3 2009, 14:26 ) *
Μεγάλε!!! Ξεκίνα να μετράς από τώρα τις ήττες....... Αλλά καλύτερα να μην ξαναμιλήσεις,γιατί θα γελάμε με σένα στο τέλος.... Φιλική συμβουλή:κάνε υπομονή..... μη βιάζεσαι!!!!


Εσύ μάλλον κατι αλλο παίζεις....όχι basket...!!!! Ή μήπως κάνω λάθος;!


Άσχετε! Για την ορθογραφία σου μιλάω....!!! Μάθε πρώτα να γράφεις ορθογραφημένα ελληνικά..... κ μετά μίλα!!!!! icon_wave.gif

[color="#0000FF"][/color] Τί έγινε ρε παιδιά;! Όλοι με τους πρώτους τα βάζουν;! Έτσι είναι...!!! Τί άλλο για να μη μας ζαλίζετε πια;! Τόσο πολύ πονάει που είμαστε πρώτοι;! Τυχαίο το 8-1 , ε;! Μιλείστε μέσα στο γήπεδο καλύτερα....,γιατί μόνο στο forum δε λέει.....



χαχαχαχαχαχαχαχα!!!!διασκεδαστικος.....τα λεμε στο γηπεδο....καλη συνεχεια!!!!χαχαχαχαχαχαχαχ
gauros 7777777



Εσύ μάλλον κατι αλλο παίζεις....όχι basket...!!!! Ή μήπως κάνω λάθος;!



Δεν ειμαι τοσο καλος οσο εσυ ειπαμε, ουτε στο ενα ουτε στο αλλο......

Δεν μου απαντας ομως σε αυτο που σε ρωτησα ... Μαλλον εισαι μπουκωμενος




QUOTE(andreas koropi @ Feb 3 2009, 00:29 ) *
παρακολουθω το λαγονησι ψαχνοντας πιθανουσ μεταγραφικους στοχους για την ομαδα μου (Γ.Σ. Κορωπι) , στα πλαισια μιας καινουργιας πολιτικης του συλογου μας,στα πλαισια αυτης της επαφης μου με την κατηγορια σας διαβασα παρα πολλα που στην αρχη μου εφεραν τα γελια , μετα ομως με προβληματησαν...

Ρε παιδια η ζωνη ειναι τροπος αμυνας , αμα δε μπορεις να βαλεις τα σουτ , παρε το αμυντικο ριμπ. και φυγε στον αιφνιδιασμο αμα δε βαζεις και το λει απ ...αντε για 5χ5.....(προς αυτους που κατηγορουν τους "ζωνακηδες")

Το μπασκετακι ειναι αθλημα δυναμης ειδικα δε στη ρακετα, αν τρως ξυλο στη δ εσκα ...παιξε playstation(προς αυτους που κατηγορουν τις σκληρες αμυνες

οι διαιτητες στην δ εσκα ειναι αναλογοι των παιχτων που παιζουν....σορυ παιδια αλλα αυτο το πραγμα δε το χω ξαναδει χαλια οι διατητες αλλα και εσεις πρεπει να δειτε τον εαυτο σας σε κανα βιντεο για δειτε οτι ειτε αδικο εχετε ειτε δικιο διαμαρτυρεστε....

ηρεμηστε λιγο, δωστε τις οποιες απαντησεις εχετε μεσα στο γηπεδο....και αμα ειστε τοσο καλοι στις αναλυσεις ομαδων που εχετε δει μια φορα ο καθενας , καλυτερα παιξτε παμε στοιχημα στο μπασκετ

οσες ομαδες εχω δει να αγωνιζονται αντιπαλες με το λαγονησι εχουν χασει δικαια.







Φιλε παρε κανα παιχτη γιατι με 6 ατομα η Β' βγαινει....
Η Α' ομως θελει ψωνια για να μην εχεις τα περσινα....
Και στειλε μου το 'προγραμμα σκαουτ' που εχεις... Εχω βρει δυο παιχταρες στην Γ' Εσκανα να σου στειλω, οτι πρεπει...
Ακου παιχτης απο το Λαγονησι στην Α'....
nikefalin
QUOTE(gauros 7777777 @ Feb 3 2009, 15:21 ) *
Εσύ μάλλον κατι αλλο παίζεις....όχι basket...!!!! Ή μήπως κάνω λάθος;!



Δεν ειμαι τοσο καλος οσο εσυ ειπαμε, ουτε στο ενα ουτε στο αλλο......

Δεν μου απαντας ομως σε αυτο που σε ρωτησα ... Μαλλον εισαι μπουκωμενος



ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ ΔΙΑ ΡΟΠΑΛΟΥ


οι χαρακτηρισμοί και τα ειρωνικά ποστ, αν δεν σταματήσετε πέραν των επιπτώσεων που θα έχετε ως χρήστες , θα κλείσει το τόπικ.
Psykoman
QUOTE(gauros 7777777 @ Feb 2 2009, 16:50 ) *
Δεν παιζω ομορφε... Δεν ειμαι τοσο καλος ουτε για Δ'.
Αλλα εχω μυαλο που δεν εχεις εσυ μαλλον και δεν κοροιδευω τον εαυτο μου οτι σκαω την μπαλα... ( δες ποιος ειναι βλακας τωρα)...

Οσο για την μπασκεταρα σε αλλες κατηγοριες..... Πες μου κανα παικτη που επαιζε καπου καλα και ηρθε να παιξει στην Δ'.....



1. Οι καινούριες ομάδες ξεκινάνε αναγκαστικά από την Δ' φίλε μου....
2. Ξέρω πολλούε που έχουν φύγει από τις μεγαλύτερες ΕΣΚΑ για να παίξουν Γ' και Δ' γιατί έχουν και άλλες υποχρεώσεις και δεν μπορούν να ακολουθήσουν τις απαιτήσεις των προπονήσεων...
3. Όλοι από την Δ' ξεκίνησαν πριν ανέβουν για οπουδήποτε...άρα δεν κοροϊδεύουν ότι σκάνε την μπάλα...
4. Το μπάσκετ που ξέρουν κάποιοι, ακόμα και στη Δ' ΕΣΚΑ, δεν θα το μάθεις ποτέ...
5. Εσύ γιατί δεν μου απαντάς;;; Ποιος ο λόγος που γράφεις στο τόπικ αυτό;;;Αφού σε χαλάει...εμείς που κοροϊδεύουμε ότι σκάμε την μπάλα, έχουμε λόγο να γράφουμε...εσύ που δεν μπορείς να κοροϊδέψεις τι ανακατεύεσαι;;;
tigio
περσι που το λαγονισι εχασε πολλους αγωνες στον ποντο κανεις δε βγηκε να πει πως ισως ειχε αδικηθει σε καποιους αγωνες απο διαιτησια και κανεις απο λαγονισι δεν παραπονεθηκε δεν παραπονεθηκε για διαιτησια.τα μονα ποστ που εστελναν ολοι ηταν πως του χρονου θα πεσει και θα πεζει σε ανοιχτα και τετοια.φετος που κερδιζει ομως εχει τη διαιτησια με το μερος του.ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω γιατι τετοια εμπαθεια με αυτην την ομαδα.θα ηθελα καποιος να μου απαντησει!!!!
andreas koropi
Φιλε παρε κανα παιχτη γιατι με 6 ατομα η Β' βγαινει....
Η Α' ομως θελει ψωνια για να μην εχεις τα περσινα....
Και στειλε μου το 'προγραμμα σκαουτ' που εχεις... Εχω βρει δυο παιχταρες στην Γ' Εσκανα να σου στειλω, οτι πρεπει...
Ακου παιχτης απο το Λαγονησι στην Α'....
[/quote]


εγω τα ψωνια μου τα εχω κανει ηδη, κανε εσυ ομαδα να ανεβεις στη γ και ασε με εμενα εγω 15-0 εχω με την ομαδα πληρωμενη,ενω το καλοκαιρι που την πηραμε ηταν διαλυμενη

δεν περιμενω εσενα να μου πεις για γ εσκανα...ουτε ο νοτης στα ταταυλα χαλαει οποιαδηποτε ομαδα οχι α εσκα αλλα γ εθνικης ουτε ο αρμενιος δε θυμαμαι πως γραφεται ειναι και δυσκολο το ονομα του χαλαγε οποιαδηποτε ομαδα...οπως βλεπεις διαβασμενος ειμαι...
και επειδη εσυ δεν εχεις κανει το μαθημα σου
στο κορωπι παιζει βασικος παιχτης που πριν 3 χρονια ηταν στο λαγονησι στη δ , το ειχε κοψει και αρχησε παλι φετος.
Το ονομα του εινα Β. Γκικας.
icon_wave.gif
pentefan
QUOTE(L13 @ Feb 3 2009, 14:26 ) *
Μεγάλε!!! Ξεκίνα να μετράς από τώρα τις ήττες....... Αλλά καλύτερα να μην ξαναμιλήσεις,γιατί θα γελάμε με σένα στο τέλος.... Φιλική συμβουλή:κάνε υπομονή..... μη βιάζεσαι!!!!


Εσύ μάλλον κατι αλλο παίζεις....όχι basket...!!!! Ή μήπως κάνω λάθος;!


Άσχετε! Για την ορθογραφία σου μιλάω....!!! Μάθε πρώτα να γράφεις ορθογραφημένα ελληνικά..... κ μετά μίλα!!!!! icon_wave.gif

[color="#0000FF"][/color] Τί έγινε ρε παιδιά;! Όλοι με τους πρώτους τα βάζουν;! Έτσι είναι...!!! Τί άλλο για να μη μας ζαλίζετε πια;! Τόσο πολύ πονάει που είμαστε πρώτοι;! Τυχαίο το 8-1 , ε;! Μιλείστε μέσα στο γήπεδο καλύτερα....,γιατί μόνο στο forum δε λέει.....


Φιλε 3 λαλουν ολα οσα εγραψες ηταν τοσο αποστομοτικα και δυσκολο να σχολιαστουν που βρηκαν να πουν για την ορθογραφια.....

μπροστα ομως σε τραγικα λαθη....τις παπιες....χιχιχιχι!!!!κατι να πουν οπωσδηποτε!!!!
Dereg
Πραγματικά.....αποστομοτικά.....πολύ αποστομοτικά...και εύστοχα.....όχι σαν κάτι μπασίματα που ακόμα θυμάμαι.......Εντάξει μπάσκετ δεν.... αλλά τόσο αποστομοτικές αναλύσεις..μπράβο!!!!!
3 laloun kai 2 xoreuoun
QUOTE(Dereg @ Feb 4 2009, 16:14 ) *
Πραγματικά.....αποστομοτικά.....πολύ αποστομοτικά...και εύστοχα.....όχι σαν κάτι μπασίματα που ακόμα θυμάμαι.......Εντάξει μπάσκετ δεν.... αλλά τόσο αποστομοτικές αναλύσεις..μπράβο!!!!!


Ειδες που ουτε η Δ'Εσκα δεν σε χωραει....Αιτουμε την ιδρυση Ε'ΕΣΚΑ μονο για σενα.....

Αν διαβασες απο το πρωτο post που εκανα,εγραφα οτι εμεις χασαμε απο δικα μας τραγικα λαθη και οχι απο διαιτησια αλλα επειδη η μνημη σου ειναι μονοπατη να σου θυμησω τα μεγαλα ποσοστα ευστοχιας που ειχατε και εσεις......εκτος φυσικα απο το ποσοστο των βολων οπου εκει πιασατε το οριο της Α1

και οσο για τα σχολια "Εντάξει μπάσκετ δεν....." να μην τα λες παραπερα παρα μονο μεταξυ σας οι συμπαιχτες μπας και στο τελος το πιστεψετε οτι ειστε παιχταραδες και αξιζετε να παιξετε σε καμια καλυτερη ομαδα του χρονου.....φυσικα παλι Δ' ΕΣΚΑ και να την ανεβασετε τρενο!!!!!!!
Dereg
ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ 17 9 8 1 0 592 458 134
ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 16 9 7 2 0
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ 15 9 6 3 0
ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 14 8 6 2 0
ΑΟ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛ. 13 8 5 3 0
ΑΣ ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 13 8 5 3 0
ΑΣ ΠΕΝΤΕΛΗΣ 11 8 3 5 0 440 474 -34
ΑΣ ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ 11 9 2 7 0
ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ 10 9 1 8 0
ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ 9 9 0 9 0

Βασικά του χρόνου, εγώ και οι συμπαίκτες μου οι παιχταράδες λέμε να αλλάξουμε λίγο παραστάσεις.....
Λέμε να πάμε πακέτο στην ομάδα σου....στην Δ και πάλι.εκτός αν γίνει και Ε ΕΣΚΑ όπου λεμε να παρουμε και μερικούς ακόμα μαζί μας.......
nikefalin
QUOTE(Dereg @ Feb 4 2009, 16:50 ) *
ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ 17 9 8 1 0 592 458 134
ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 16 9 7 2 0
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ 15 9 6 3 0
ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 14 8 6 2 0
ΑΟ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛ. 13 8 5 3 0
ΑΣ ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 13 8 5 3 0
ΑΣ ΠΕΝΤΕΛΗΣ 11 8 3 5 0 440 474 -34
ΑΣ ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ 11 9 2 7 0
ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ 10 9 1 8 0
ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ 9 9 0 9 0

Βασικά του χρόνου, εγώ και οι συμπαίκτες μου οι παιχταράδες λέμε να αλλάξουμε λίγο παραστάσεις.....
Λέμε να πάμε πακέτο στην ομάδα σου....στην Δ και πάλι.εκτός αν γίνει και Ε ΕΣΚΑ όπου λεμε να παρουμε και μερικούς ακόμα μαζί μας.......



Μπράβο μάγκες τα καταφέρατε όλοι σας, αφού επιθυμείτε τέτοιο ύφος πόστ, το τόπικ κλειδώνει προσωρινά μέχρι νεωτέρας
nikefalin
Το τόπικ ανοίγει με μηδενική ανοχή σε ειρωνείες, και πόστ που παραβιάζουν τον κανονισμό λειτουργίας.

Stockton12
Ερμής Μελισσίων - Κούρος 79 - 66 (ημ. 49-32)

(credit to jhantzop)
jhantzop
QUOTE(Stockton12 @ Feb 6 2009, 22:05 ) *
Ερμής Μελισσίων - Κούρος 79 - 66 (ημ. 49-32)

(credit to jhantzop)


Ο Ερμής δεν συνάντησε ιδιαίτερη δυσκολία στο παιχνίδι με τον Κούρο με τη διαφορά να φτάνει και τους 21 πόντους (62-41).

ΛΑΓΟΝΗΣΙ 8-1
ΑΡΙΩΝΑΣ 7-2
ΕΡΜΗΣ 6-3
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ 6-3
ΚΟΥΡΟΣ 6-3
ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 5-3
...

Το μόνο παιχνίδι που υπολείπεται για να κλείσει ο α' γύρος είναι το Άγιος Νικόλαος - Πεντέλη.

Τώρα την καλύτερη επίθεση την έχει ο Ερμής tongue.gif
Όντως την έχει αλλά κάνω πλάκα στον φίλο πιο πάνω.
Δεν έχει και ιδιαίτερη σημασία.


1911971
Μιλόντας για στατιστικά και επιθέσεις έχω μαζέψει κάποια στοιχεία για τον όμιλό μας :
α) Καλύτερη επίθεση : Ερμής (606π - Μ.Ο. 67π). Ακολουθούν : Αρίωνας (598π - μ.ο. 66π), Λαγονήσι (592π - μ.ο. 66π).
β) Χειρότερη επίθεση : Διόνυσος (408π - Μ.Ο. 45π). Ακολουθούν : Πεντέλη (440π - μ.ο. 55π - 1 αγώνας λιγότερος), Δροσιά (473π - μ.ο. 53π)
γ) Καλύτερη άμυνα : Λαγονήσι (458π - μ.ο. 51π). Ακολουθούν : Βριλήσσια (467π - μ.ο. 52π), Πεντέλη (474π - μ.ο. 59π - 1 αγώνας λιγότερος)
δ) Χειρότερη άμυνα : Διόνυσος (594π - μ.ο. 66π). Ακολουθούν : Δροσιά (578π - μ.ο. 64π), Γλυκά Νερά (575π - μ.ο. 64π)
ε) Το Λαγονήσι έχει τον καλύτερο μ.ο. διαφοράς επίθεσης-άμυνας, με +15π. Ακολουθούν : Βριλήσσια (μ.ο. +11π), Ερμής (μ.ο. +9π)
στ) Ο Διόνυσος έχει τον χειρότερο μ.ο. διαφοράς επίθεσης-άμυνας, με -21π. Ακολουθούν : Δροσιά (μ.ο. -12π), Γλυκά Νερά (μ.ο. -7π)
ζ) Η ομάδα που σχεδόν όσα βάζει...τα δέχεται κιόλας, είναι ο Κούρος. Ο μ.ο. διαφοράς επίθεσης-άμυνας είναι μόλις στο καλάθι (+2π) κάτι που σημαίνει παρά το 6-3 που έχει, όταν χάνει, χάνει με διαφορές...(Λαγονήσι -21π, Ερμής -13π, Αγ. Νικόλαος -6π)

Θεωρώ μαζί με πάρα πολύ κόσμο ότι θα πρέπει όλες οι ομάδες να προσέξουν τα Βριλήσσια. Οι ήττες έχουν γίνει όλες εκτός έδρας αλλά με μερικούς από τους διεκδικητές (Λαγονήσι -11π), Κούρος (-7π) και Αρίωνας (-4π). Εχει φροντίσει το μοναδικό ντέρμπι να το πάρει στην έδρα του (Ερμής +6π). Οπότε, όποιοι έχουν να πάνε Βριλήσσια, ας προσέξουν....Με λίγα λόγια, θα παίξει καταλυτικό ρόλο στην υπόθεση άνοδο, την οποία διεκδικεί και η εν λόγω ομάδα.

Αυτά τα ολίγα....
sparco_4
Σήμερα παρακολούθησα Πεντέλη - Άγιος Νικόλαος. Τελικό σκορ 66 - 59

1911971
Συμφωνώ μαζί σου στο θέμα ανοχής και επιπέδου συζήτησης....Ομως, θα πρέπει εξίσου να προστατευτούν όλοι αυτοί που κάνουν υγιή σχόλια ή αν μη τι άλλο σωστή πλάκα....χωρίς άσχημους υπαινιγμούς και κακή διάθεση.... Σε ευχαριστώ
3 laloun kai 2 xoreuoun
Πεντέλη - Άγιος Νικόλαος 66 - 59

Επιστροφη στις νικες για την ομαδα μου. Ενα περιεργο ματς σε γενικες γραμμες καθως ενω δεν δυσκολευτηκαμε σε κανενα σημειο του παιχνιδιου η διαφορα δεν ξεπερασε τους 10-12 ποντους και ο Αγιος Νικολαος ηταν συνεχεια στο παιχνιδι!!

Τωρα απομενει το αναβληθεν παιχνιδι με τον Αγιο Νικολαο και σε περιπτωση νικης για την ομαδα μου μπαινουμε και εμεις δυνατα για μια θεση στην τετραδα!!!! Ειδομεν....

amasta
QUOTE(3 laloun kai 2 xoreuoun @ Feb 11 2009, 19:05 ) *
Πεντέλη - Άγιος Νικόλαος 66 - 59

Επιστροφη στις νικες για την ομαδα μου. Ενα περιεργο ματς σε γενικες γραμμες καθως ενω δεν δυσκολευτηκαμε σε κανενα σημειο του παιχνιδιου η διαφορα δεν ξεπερασε τους 10-12 ποντους και ο Αγιος Νικολαος ηταν συνεχεια στο παιχνιδι!!

Τωρα απομενει το αναβληθεν παιχνιδι με τον Αγιο Νικολαο και σε περιπτωση νικης για την ομαδα μου μπαινουμε και εμεις δυνατα για μια θεση στην τετραδα!!!! Ειδομεν....

Φιλε μου και να κερδισεις τον Αγ. Νικολαο μπορεις να μου εξηγησεις πως βλεπεις τετραδα?Υπαρχουν πεντε ομαδες απο πανω που το βλεπω δυσκολο εστω και να τις κερδισεις.
g_80
QUOTE(amasta @ Feb 12 2009, 01:31 ) *
Φιλε μου και να κερδισεις τον Αγ. Νικολαο μπορεις να μου εξηγησεις πως βλεπεις τετραδα?Υπαρχουν πεντε ομαδες απο πανω που το βλεπω δυσκολο εστω και να τις κερδισεις.



δε γινεται αυτο να εξηγηθει στο φορουμ.....8α τα καταλαβετε ολα στο 'παρκε'.....και συντομα bball.gif
sparco_4
QUOTE(g_80 @ Feb 12 2009, 11:07 ) *
δε γινεται αυτο να εξηγηθει στο φορουμ.....8α τα καταλαβετε ολα στο 'παρκε'.....και συντομα bball.gif



να αρχισουμε να φοραμε τσιγγινα σωβρακακια στο δευτερο γυρο???? smiley.gif 69.gif blink.gif
g_80
QUOTE(sparco_4 @ Feb 12 2009, 11:23 ) *
να αρχισουμε να φοραμε τσιγγινα σωβρακακια στο δευτερο γυρο???? smiley.gif 69.gif blink.gif




δε θα σας σωσουν.... rolleyes.gif
pentefan
QUOTE(sparco_4 @ Feb 12 2009, 11:23 ) *
να αρχισουμε να φοραμε τσιγγινα σωβρακακια στο δευτερο γυρο???? smiley.gif 69.gif blink.gif




παλι τα ιδια βρε παιδια????!!!!τι εμπαθεια ειναι αυτη με την πεντελη?????!!!!αφου δεν την υπολογιζετε γιατι ασχολειστε?πολυ σωστα ειπε ο φιλος ο,τι ειναι να γινει θα γινει στο γηπεδο....αρκει να παιξουμε ολοι σωστα....ο σωστος ο παιχτης ξερει να κερδιζει αλλα και να χανει.....
sparco_4
QUOTE(pentefan @ Feb 14 2009, 20:19 ) *
παλι τα ιδια βρε παιδια????!!!!τι εμπαθεια ειναι αυτη με την πεντελη?????!!!!αφου δεν την υπολογιζετε γιατι ασχολειστε?πολυ σωστα ειπε ο φιλος ο,τι ειναι να γινει θα γινει στο γηπεδο....αρκει να παιξουμε ολοι σωστα....ο σωστος ο παιχτης ξερει να κερδιζει αλλα και να χανει.....


ισως εκει στην πεντελη σας πειραζει το κλιμα κ δεν μπορειτε να καταλαβετε απο χιουμορ...παρ'ολα αυτα θα ηθελα να μου εξηγησει καποιος πως μια ομαδα που ειναι 4η απο το τελος στον πρωτο γυρο θα μπει στην τετραδα οταν εχει χασει απο ολους τους πρωτοπορους μεσα - εξω, που σημαινει οτι σιγουρα πρεπει να νικησει τον 1ο κ τον 2ο στην εδρα τους αν δεν θελει να κανει αλλη ηττα...αν τα καταφερει, μαγκια της!! 77.gif
amasta
QUOTE(3 laloun kai 2 xoreuoun @ Feb 11 2009, 19:05 ) *
Πεντέλη - Άγιος Νικόλαος 66 - 59

Επιστροφη στις νικες για την ομαδα μου. Ενα περιεργο ματς σε γενικες γραμμες καθως ενω δεν δυσκολευτηκαμε σε κανενα σημειο του παιχνιδιου η διαφορα δεν ξεπερασε τους 10-12 ποντους και ο Αγιος Νικολαος ηταν συνεχεια στο παιχνιδι!!

Τωρα απομενει το αναβληθεν παιχνιδι με τον Αγιο Νικολαο και σε περιπτωση νικης για την ομαδα μου μπαινουμε και εμεις δυνατα για μια θεση στην τετραδα!!!! Ειδομεν....

Αριωνας - Κουρος 74-66
Τα πραγματα αρχιζουν να ξεκαθαριζουν στην υποθεση ανοδος.Αν αυριο τα Βριλησσια παρουν το ματς με το Λαγονησι τοτε την επομενη αγωνιστικη θα κριθουν πολλα στο ματς Ερμης - Αριωνας.Με πιθανη νικη του Αριωνα οπως ειχα προβλεψει παλιοτερα, τον πρωτο λογο εχουν Αριωνας,Λαγονησι και Βριλησσια.Θα δουμε.
caterpillar
ΑΡΙΩΝΑΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΚΟΥΡΟΣ 74-66 (ημ. 28-34)

Παίζοντας καλό μπάσκετ για μία ακόμη φορά στο β' ημίχρονο, εκτός από τη νίκη, ο Αρίωνας κάλυψε και τη διαφορά της ήττας του στο παιχνίδι του 1ου γύρου.
Κατέρρευσε ο Κούρος στο 4ο δεκάλεπτο (σημείωσε μόλις 8 πόντους σ' αυτό το διάστημα).

Μεγάλης σημασίας παιχνίδι θα γίνει την επόμενη Παρασκευή, οπότε θα αναμετρηθούν Ερμής-Αρίωνας.
Κυρίως για τον Ερμή, ο οποίος θέλει νίκη για να μείνει ζωντανός στο κυνήγι της πρόκρισης.
Ο Αρίωνας με νίκη εξασφαλίζει κατά 99% μία θέση στην πρώτη τριάδα.
jhantzop

ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ - ΕΡΜΗΣ 42-84 (ημ. 22-44)
Εύκολο βράδυ για τον Ερμή.


alexas10
QUOTE (jhantzop @ Feb 16 2009, 23:23 ) *
ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ - ΕΡΜΗΣ 42-84 (ημ. 22-44)
Εύκολο βράδυ για τον Ερμή.


του χρονου στη γ εσκα ο ερμης θα εχει εναν ακομη παικτη-γραναζι στη μηχανη του απο ομαδα βορειων προαστειων...
NitroArgi
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ : 80-61
sotiroga
QUOTE(NitroArgi @ Feb 17 2009, 05:56 ) *
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ : 80-61

τι εγεινε ρε παιδια 19 εφαγαν οι καλοι? χαχαχαχα. δεν μιλανε τωρα?
Psykoman
BAO - ΛΑΓΟΝΗΣΙ: 80 - 61

Συγγνώμη παιδιά...
1911971
QUOTE(alexas10 @ Feb 16 2009, 23:58 ) *
του χρονου στη γ εσκα ο ερμης θα εχει εναν ακομη παικτη-γραναζι στη μηχανη του απο ομαδα βορειων προαστειων...

Λέγε μου τέτοια....λέγε μου τέτοια.....λες να είναι αυτό το παιδάκι που βλέπω στη φώτο; λες;
pentefan
θα μπορουσε καποιος απο τον αγ.νικολαο να μου πει γιατι ο αναβληθεντας αγωνας με την πεντελη δεν εγινε χθες????το γηπεδο δεν το ειχε κανεις....μαυρα σκοταδια χθες βραδυ..............ενω αλλα ειχατε πει.....δικαιολογιες ωστε να γινει την παρασκευη.
μηπως για να παιξει κι ο προπονητης σας??να εχει επανελθει απο τον τραυματισμο?(του οποιου η κλαση σαν παιχτης ειναι μακραν υψηλοτοατη)
ντροπη για τα ψεματα......και κριμα για το ευ αγωνιζεσθαι........τετοια εμπαθεια...γιατι???!!!
οσο για τον φιλο που λεει πως κατι εχει το κλιμα εδω πανω και δεν ξερουμε απο χιουμορ...απο χιουμορ ξερουμε απο ψεματα και μαιμουδιες ομως οχι!!!!κριμα!
amasta
QUOTE(pentefan @ Feb 17 2009, 17:35 ) *
θα μπορουσε καποιος απο τον αγ.νικολαο να μου πει γιατι ο αναβληθεντας αγωνας με την πεντελη δεν εγινε χθες????το γηπεδο δεν το ειχε κανεις....μαυρα σκοταδια χθες βραδυ..............ενω αλλα ειχατε πει.....δικαιολογιες ωστε να γινει την παρασκευη.
μηπως για να παιξει κι ο προπονητης σας??να εχει επανελθει απο τον τραυματισμο?(του οποιου η κλαση σαν παιχτης ειναι μακραν υψηλοτοατη)
ντροπη για τα ψεματα......και κριμα για το ευ αγωνιζεσθαι........τετοια εμπαθεια...γιατι???!!!
οσο για τον φιλο που λεει πως κατι εχει το κλιμα εδω πανω και δεν ξερουμε απο χιουμορ...απο χιουμορ ξερουμε απο ψεματα και μαιμουδιες ομως οχι!!!!κριμα!

Απο τη στιγμη φιλε μου που το ματς ειναι αναβληθεν λογικο ειναι να το παιξει ο Αγ. Νικολαος οποτε μπορει αυτος και οχι οποτε βολευει εσας.Κι εσεις το ιδιο θα κανατε στη θεση του.Και μην ξεχνας οτι διεκδικει μια θεση στην τετραδα που μπορει να του δωσει μια θεση στα μπαραζ αν τα πραγματα στη γ εθνιμη μεινουν ως εχουν αυτη τη στιγμη.
pentefan
QUOTE(amasta @ Feb 18 2009, 07:18 ) *
Απο τη στιγμη φιλε μου που το ματς ειναι αναβληθεν λογικο ειναι να το παιξει ο Αγ. Νικολαος οποτε μπορει αυτος και οχι οποτε βολευει εσας.Κι εσεις το ιδιο θα κανατε στη θεση του.Και μην ξεχνας οτι διεκδικει μια θεση στην τετραδα που μπορει να του δωσει μια θεση στα μπαραζ αν τα πραγματα στη γ εθνιμη μεινουν ως εχουν αυτη τη στιγμη.



Δεν ειναι ετσι ακριβως φιλαρακι,οποτε θελει ο καθενας......εστω ομως οτι δεχομαι τη δικια σου εκδοχη περι τετραδας και τα ρεστα,θα ηταν πιο τιμιο κι αντρικιο μια αλλη δικαιολογια.....κι οχι κοροιδια...........ευχαριστω παντως για την απαντηση.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.