Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Δ' ΕΣΚΑ 2008-09 (1ος Ομιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
pokos
QUOTE(Paris22 @ Dec 24 2008, 21:03 ) *
Πάντως αυτός ο όμιλος μου μοιάζει λίγο με την Α1,επειδή απο τώρα οι πρώτες 2 θέσεις είναι εξασφαλισμένες..
Το θέμα είναι ποιός είναι ο παναθηναϊκός και ποιός ο ολυμπιακος.Μάλλον θα το μάθουμε την επόμενη αγωνιστική
στο Λαγονήσι-Κούρος!!


Δε τα μάθατε καλέ τα νέα; Το λαγονήσι κατεβάζει 5αδα με Cobe, Dancan, Lebron, Σπανούλη και Διαμαντίδη και ο Κούρος έχει μέσα παλιά αστέρια που είπαν να ξαναμπούν στα παρκέ Jordan, Magic, Barkley, Γκάλη και Χριστοδούλου!! Γι'αυτό έχουν πάρει όλα τα ντέρμπυ που έχουν παίξει μέχρι τώρα!!
il nonno
QUOTE(3 laloun kai 2 xoreuoun @ Dec 16 2008, 18:15 ) *
Γλυκα Νερα - Πεντελη 61 - 64 ( Παραταση)

Μετα απο ανεπιτυχη αποτελεσματα παρολο την προσπαθεια που καναμε σε ολα τα παιχνιδια ηρθε η πρωτη μας νικη εστω και με πολυ δυσκολια και με την ελλειψη 2 πολυ σημαντικων παιχτων μας....Κλεινουμε την χρονια με μια νικη και ελπιζουμε απο την καινουργια χρονια να κανουμε οτι καλυτερο μπορουμε.


καλησπερα και χρονια σας πολλα!!!!!απο το 2009 η πεντελη θα σκισει!!παιχταραδες εχετε,αρκει να ειστε ολοι-να προπονειστε ολοι κι επιτελους να λειτουργησετε σαν ΟΜΑΔΑ κι οχι σαν μοναδα.....και βεβαιως εχετε ικανοτατο προπονητη!!!!!!αντε με τη νικη!!!
tifoso_ultra
QUOTE(il nonno @ Dec 29 2008, 20:26 ) *
καλησπερα και χρονια σας πολλα!!!!!απο το 2009 η πεντελη θα σκισει!!παιχταραδες εχετε,αρκει να ειστε ολοι-να προπονειστε ολοι κι επιτελους να λειτουργησετε σαν ΟΜΑΔΑ κι οχι σαν μοναδα.....και βεβαιως εχετε ικανοτατο προπονητη!!!!!!αντε με τη νικη!!!





ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΠΕΝΤΕΛΑΡΑ!!!!παιξτε δυνατα!!με παθος!!λειτουργειστε ομαδικα!παιξτε για ολους εμας και για τον προπονητη σας!!!!ΜΕ ΤΗ ΝΙΚΗ ΠΑΙΧΤΑΡΑΔΕΣ ΜΟΥ!!!! smiley.gif
zig14
Λαγονησι-Κουρος 73-52
NitroArgi
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΑΣ ΠΕΝΤΕΛΗΣ: 75-50
wolf
QUOTE(zig14 @ Jan 13 2009, 02:07 ) *
Λαγονησι-Κουρος 73-52



Το εύκολο πρόγραμμα συνεχίζεται για το Λαγονήσι!!!!!!Ποιος θα το κοντράρει???????? rolleyes.gif
tigio
ego thelo na do pali olous tous eidimones tou basket ti tha poun tora.meta tous 21 pou efage kai o kouros sto ipotithemeno derby.pote to vlepetai na diskolevei to programma tou lagonissiou??????
jhantzop

Που ήσασταν εσείς εδώ και τόσο καιρό; έπρεπε να κερδίσει ένα ντέρμπυ το Λαγονήσι για να βγείτε από τα καβούκια σας; πρώτη δημοσίευση βλέπω tongue.gif (και λίγη πλάκα δεν βλάπτει, καλώς ήρθατε στο topic)

Συγχαρητήρια στο Λαγονήσι για την ευρεία νίκη του (έχουμε λεπτομέρειες; ή απλά το σκορwink.gif. Ακολουθούν 4 όχι και τόσο εύκολα παιχνίδια για αυτό. Στη σειρά αυτή των παιχνιδιών θα φανεί τι και πως. Εγώ προσωπικά δεν το έχω δει και δεν είπε κανείς νομίζω ότι δεν είναι καλή ομάδα αλλά ότι είχε απλώς εύκολο πρόγραμμα μέχρι στιγμής.

Καλή συνέχεια.

blove.gif


tigio
QUOTE(jhantzop @ Jan 14 2009, 08:34 ) *
Που ήσασταν εσείς εδώ και τόσο καιρό; έπρεπε να κερδίσει ένα ντέρμπυ το Λαγονήσι για να βγείτε από τα καβούκια σας; πρώτη δημοσίευση βλέπω tongue.gif (και λίγη πλάκα δεν βλάπτει, καλώς ήρθατε στο topic)

Συγχαρητήρια στο Λαγονήσι για την ευρεία νίκη του (έχουμε λεπτομέρειες; ή απλά το σκορwink.gif. Ακολουθούν 4 όχι και τόσο εύκολα παιχνίδια για αυτό. Στη σειρά αυτή των παιχνιδιών θα φανεί τι και πως. Εγώ προσωπικά δεν το έχω δει και δεν είπε κανείς νομίζω ότι δεν είναι καλή ομάδα αλλά ότι είχε απλώς εύκολο πρόγραμμα μέχρι στιγμής.

Καλή συνέχεια.

blove.gif

exo ksanagrapsei arketes fores apla meta to teleftaio pou egrapsa eprepe na bo me allo kodiko.ego afto pou eipa kai ksanaleo kai tha fanei kai sthn poreia einai pos den iparxei antipalos fetos apla.to skor apo thn arxh kimainotan apo tous 18 mexri kai tous 26 pou eftase kapoia stigmh.
jhantzop

ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ - ΕΡΜΗΣ 52-64 (ημ. 22-31)


pokos
φιλαράκι μου χρωστάς 100 ευρώ...ξέρεις εσύ smile.gif smile.gif
1911971
Για να το λες αυτό θα πρέπει σίγουρα να έχεις δει πρώτα όλες τις ομάδες. Αν λοιπόν πιστεύεις ότι δεν υπάρχει ομάδα να σας κοντράρει ή να σας νικήσει, θα το δούμε σύντομα....Εγω λέω απλά ότι έπαιξες το πρώτο δυνατό ματς και μάλιστα στην έδρα σου. Την άλλη Παρασκευή στην ουσία έχεις το πρώτο δυνατό ματς και εκτός έδρας. Για να δούμε εκεί πόσα απίδια βάζει ο σάκος.....θα χαρώ να τα ξαναπούμε και ειλικρινά, όπως έχει δει παλαιότερα δεν κολώνουμε να πούμε μπράβο στον νικητή και ειδικά όταν το αξιζει.... shot.gif
tigio
QUOTE(1911971 @ Jan 15 2009, 10:41 ) *
Για να το λες αυτό θα πρέπει σίγουρα να έχεις δει πρώτα όλες τις ομάδες. Αν λοιπόν πιστεύεις ότι δεν υπάρχει ομάδα να σας κοντράρει ή να σας νικήσει, θα το δούμε σύντομα....Εγω λέω απλά ότι έπαιξες το πρώτο δυνατό ματς και μάλιστα στην έδρα σου. Την άλλη Παρασκευή στην ουσία έχεις το πρώτο δυνατό ματς και εκτός έδρας. Για να δούμε εκεί πόσα απίδια βάζει ο σάκος.....θα χαρώ να τα ξαναπούμε και ειλικρινά, όπως έχει δει παλαιότερα δεν κολώνουμε να πούμε μπράβο στον νικητή και ειδικά όταν το αξιζει.... shot.gif

vlepo ta apotelesmata tis dikis mou omadas kai vgazo ta siberasmata mou.otan exo riksei apo 11 mexri kai 30 den pistevo pos iparxei antipalos kai eilikrina makari na paixtei kai kana derby pistepse me kai emeis to theloume!!!!!oso gia thn edra kai posa apidia vazei o sakos kiriaki konti giorti einai o agonas.
zig14
εγω προσωπικα το λαγονησι το ειδα πρωτη φορα φετος. σε σχεση με περσυ που ηταν μια κατηγορια πιο πανω ( ασχετα αν έπεσε) φετος εχει πολυ καλυτερη ομαδα κ σε υλικο κ σε αποδοση.
οσο για τον κουρο. ρε παιδια ελεος...
7 χαμενα λει απ μονο στο 2ο ημιχρονο μετρησα, αν δν βαλετε τους ευκολους ποντους στον αιφνιδιασμο πως περιμενετε να κοντραρετε ενα ντερπυ, ποσο μαλλον να το κερδισετε?
1911971
Φίλε TIGIO σίγουρα έχεις καλή ομάδα, αλλά επαναλαμβάνω : έχεις κάνει αυτές τις διαφορές και όλες τις νίκες (εκτός του Κούρου που ομολογουμένως όσοι έβλεπαν μόνο αποτελέσματα περίμεναν ντέρμπι) έχουν γίνει οι περισσότερες εντός έδρας και με αντιπάλους από τη θέση 5 και κάτω....Εγώ εύχομαι να είμαστε όλοι υγιείς και να γίνει ένα καλό παιχνίδι την άλλη Παρασκευή.
tigio
QUOTE(1911971 @ Jan 16 2009, 13:10 ) *
Φίλε TIGIO σίγουρα έχεις καλή ομάδα, αλλά επαναλαμβάνω : έχεις κάνει αυτές τις διαφορές και όλες τις νίκες (εκτός του Κούρου που ομολογουμένως όσοι έβλεπαν μόνο αποτελέσματα περίμεναν ντέρμπι) έχουν γίνει οι περισσότερες εντός έδρας και με αντιπάλους από τη θέση 5 και κάτω....Εγώ εύχομαι να είμαστε όλοι υγιείς και να γίνει ένα καλό παιχνίδι την άλλη Παρασκευή.

kala ennoeitai i igeia proexei olonmakari na einai oloi igieis kai oi omades pliris kai na ginontai oraioi agones.ante poli ta eipame apo edo ta ipoloipa tha ta poume sto parke!!!!
teodor
QUOTE(tigio @ Jan 16 2009, 14:09 ) *
kala ennoeitai i igeia proexei olonmakari na einai oloi igieis kai oi omades pliris kai na ginontai oraioi agones.ante poli ta eipame apo edo ta ipoloipa tha ta poume sto parke!!!!



για να κοπιασουν και οι αηττητοι την παρασκευη να δουμε ποσο καλοι ειναι
caterpillar
Μερικά αποτελέσματα που πιστεύω πως ενδιαφέρουν...

ΔΙΟΝΥΣΟΣ - ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 41-52(Αποτέλεσμα Παρασκευής 16/1)
Αγγαρεία για Διόνυσο και Αρίωνα σ' ένα παγωμένο γήπεδο. Παιχνίδι με πολλά λάθη και κακές επιλογές εκατέρωθεν.

ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ 81-54 (ημ. 24-25)
(Αποτέλεσμα Κυριακής 18/11)

Μαχητική η Δροσιά μόνο για ένα ημίχρονο.
Στο δεύτερο ο Αρίωνας με πολλές δυνάμεις, γεμάτη ρακέτα και λύσεις από τον πάγκο έσβησε οποιαδήποτε ελπίδα της Δροσιάς για κάτι καλό. Μόνο στο διάστημα αυτό είχε 10/13 τρίποντα!

Την άλλη Δευτέρα(26/1) derby κορυφής με τον πρωτοπόρο (ανεξαρτήτως αποτελέσματος με τον Ερμή) στο Λαγονήσι!

Καλή Χρόνιά και καλό πρωτάθλημα σε όλους, με υγεία και πραγματική ευτυχία, που αν το φιλοσοφήσει κανείς, δεν είναι να κάνεις αυτό που θέλεις αλλά να θέλεις αυτό που κάνεις.
tigio
QUOTE(teodor @ Jan 17 2009, 20:06 ) *
για να κοπιασουν και οι αηττητοι την παρασκευη να δουμε ποσο καλοι ειναι

diladi esi pisteveis pos den eimaste kaloi kai tixaia irthan ola ta apotelesmata?kai theleis na mas deis apo konta gia na to diapistoseis???
NitroArgi
ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ - ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ: 52-65
teodor
QUOTE(tigio @ Jan 19 2009, 03:17 ) *
diladi esi pisteveis pos den eimaste kaloi kai tixaia irthan ola ta apotelesmata?kai theleis na mas deis apo konta gia na to diapistoseis???



ελα-ελα-ελατε να γνωρισετε τα ωραια μπαρ των μελλισιων σαν παρηγορια μετα την ηττα
Psykoman
QUOTE(teodor @ Jan 20 2009, 12:58 ) *
ελα-ελα-ελατε να γνωρισετε τα ωραια μπαρ των μελλισιων σαν παρηγορια μετα την ηττα



σκορ δεν γράφεις όμως ρε φίλε μου να ξέρουμε κι εμείς...
Psykoman
και οι του λαγονησίου τι έπαθαν;;;;;;;;;;;;;;;

τώρα που χάσατε δεν γράφετε καθόλου να μας πείτε σκορ και τα σχετικά;;;;;;;;;;

και η ήττα στο πρόγραμμα είναι...αήττητοι δεν θα τερματίζατε.
Paris22
QUOTE(Psykoman @ Jan 20 2009, 18:41 ) *
και οι του λαγονησίου τι έπαθαν;;;;;;;;;;;;;;;

τώρα που χάσατε δεν γράφετε καθόλου να μας πείτε σκορ και τα σχετικά;;;;;;;;;;

και η ήττα στο πρόγραμμα είναι...αήττητοι δεν θα τερματίζατε.



Ο αγώνας είναι την Παρασκευή...στο eska.gr τα έχει αναλυτικά
jhantzop
QUOTE(Psykoman @ Jan 20 2009, 18:41 ) *
και οι του λαγονησίου τι έπαθαν;;;;;;;;;;;;;;;

τώρα που χάσατε δεν γράφετε καθόλου να μας πείτε σκορ και τα σχετικά;;;;;;;;;;

και η ήττα στο πρόγραμμα είναι...αήττητοι δεν θα τερματίζατε.


tongue.gif

καλό

smiley.gif

andreas koropi
QUOTE(jhantzop @ Jan 20 2009, 22:00 ) *
tongue.gif

καλό

smiley.gif



εχασε το λαγονησι?? απο ποιον???
Psykoman
QUOTE(Paris22 @ Jan 20 2009, 20:22 ) *
Ο αγώνας είναι την Παρασκευή...στο eska.gr τα έχει αναλυτικά



λάθος μου....παρασύρθηκα από αυτά που έγραψε ο teodor αλλά μαλλον αυτός λέει για αναμενόμενη πιθανή νίκη....
tigio
QUOTE(Psykoman @ Jan 21 2009, 02:48 ) *
λάθος μου....παρασύρθηκα από αυτά που έγραψε ο teodor αλλά μαλλον αυτός λέει για αναμενόμενη πιθανή νίκη....

perimenete oloi sth gonia gia to pote tha xasei to lagonissi gia na panigirisete.panigirizetai prin xasoume!!!fantazomai ti tha ginei an kapoia stigmh xasoume!!!!!den koitaei o kathenas th dikh tou omada perimenei na dei to lagonissi na xanei!!!!oso gia ta bar pou eipe o filos pio pano ego tha vgo mazi me ta paidia tou ermi na mou deiksoun kai ta magazia kai o xamenos tha plirosei ta pota!!!!!
teodor
QUOTE(tigio @ Jan 22 2009, 15:04 ) *
perimenete oloi sth gonia gia to pote tha xasei to lagonissi gia na panigirisete.panigirizetai prin xasoume!!!fantazomai ti tha ginei an kapoia stigmh xasoume!!!!!den koitaei o kathenas th dikh tou omada perimenei na dei to lagonissi na xanei!!!!oso gia ta bar pou eipe o filos pio pano ego tha vgo mazi me ta paidia tou ermi na mou deiksoun kai ta magazia kai o xamenos tha plirosei ta pota!!!!!



φιλε tigio ελπιζω να εχεις επανω σου πολλα λεφτα.
το ματς ειναι πολυ κρισιμο για μας.
οπως καταλαβαινεις ειναι ξερος ασσος, μπαμ και κατω
και μονο 10 να χασετε παλι καλα ειναι
tigio
QUOTE(teodor @ Jan 23 2009, 12:40 ) *
φιλε tigio ελπιζω να εχεις επανω σου πολλα λεφτα.
το ματς ειναι πολυ κρισιμο για μας.
οπως καταλαβαινεις ειναι ξερος ασσος, μπαμ και κατω
και μονο 10 να χασετε παλι καλα ειναι

se vlepo lalistato apo to forum file teodor na do an tha eisai etsi kai meta to telos tou agona to vradi.kai ksereis den mas poliendiaferei to oti to paixnidi einai krisimo i oxi gia sas.oso gia ton ksero asso kane ena galop edo na deis posoi tha pontaran pano sou!!!!
gauros 7777777
QUOTE(tigio @ Jan 23 2009, 16:43 ) *
se vlepo lalistato apo to forum file teodor na do an tha eisai etsi kai meta to telos tou agona to vradi.kai ksereis den mas poliendiaferei to oti to paixnidi einai krisimo i oxi gia sas.oso gia ton ksero asso kane ena galop edo na deis posoi tha pontaran pano sou!!!!





Μαγγες στην δ' ειστε
jhantzop
QUOTE(gauros 7777777 @ Jan 23 2009, 19:21 ) *
Μαγγες στην δ' ειστε


Καλά και αυτό τώρα τι σημαίνει; Δεν πρέπει να μιλάμε σε ένα topic που αναφέρετε στη Δ' ΕΣΚΑ και συγκεκριμένο σε όμιλο αυτής; σκέψου το λιγάκι και θα συνειδητοποιήσεις ότι όλοι από εδώ περάσανε, για να μην σου πω Ε' και ΣΤ' ΕΣΚΑ... ήταν λίγο άκυρο αυτό που είπες.


giannis04
QUOTE(gauros 7777777 @ Jan 23 2009, 20:21 ) *
Μαγγες στην δ' ειστε

[size="3"][/size] μαγκες xalaroste.εχει ακομα πολυ δρομο το πρωταθλημα

kai mas perimenoyn polles ekpliξεις kai anatropes
o koyros exase sthn paratash apo ton agio nikolao .
opoios xserei ola apotelesmata as ta pei.stis epomenes 3 agvnisthkes tote
tha exoyme plhrh oikona gia to ti ginetai.kamia thesi den einai exsasfalismeni.

amasta
QUOTE(giannis04 @ Jan 24 2009, 00:57 ) *

[size="3"][/size] μαγκες xalaroste.εχει ακομα πολυ δρομο το πρωταθλημα

kai mas perimenoyn polles ekpliξεις kai anatropes
o koyros exase sthn paratash apo ton agio nikolao .
opoios xserei ola apotelesmata as ta pei.stis epomenes 3 agvnisthkes tote
tha exoyme plhrh oikona gia to ti ginetai.kamia thesi den einai exsasfalismeni.

δικιο εχεις φιλε μου.το ματς ερμης-λαγονησι εληξε 65-64 οποτε ολα τα ματς απο εδω και περα ειναι κρισιμα.νομιζω πλεον το πρωτο λογο τον εχουν ο βριλησσιακος και ο αριωνας αν καταφερει να κανει το διπλο στο λαγονησι.
jhantzop
ΕΡΜΗΣ - ΛΑΓΟΝΗΣΙ 66-65 (ημ. 37-35)

Ήταν ένα μέτριο, κατά τη γνώμη μου, ποιοτικά παιχνίδι στο οποίο επικράτησε η ομάδα που έπαιξε καλύτερα στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα. Δύο φορές ο Ερμής πήρε διαφορά 10+ πόντων (35-24, 55-45) αλλά και τις δύο το Λαγονήσι κατάφερε να επιστρέψει στον αγώνα ο οποίος τελικά κρίθηκε στα τελευταία δευτερόλεπτα. Οι διαιτητές με λάθη (και από τις δύο πλευρές) που όμως δεν έκριναν το τελικό αποτέλεσμα.

Μετά τα αποτελέσματα και της σημερινής ημέρας η βαθμολογία είναι η εξής:

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (7 αγώνες)
--------------------------------------
1. ΛΑΓΟΝΗΣΙ 13 (6-1)
2. ΑΡΙΩΝΑΣ 13 (6-1)
3. ΕΡΜΗΣ 12 (5-2)
4. ΚΟΥΡΟΣ 12 (5-2)
5. ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ 11 (4-3)
6. ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 10 (4-2)
7. ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ 9 (2-5)
8. ΠΕΝΤΕΛΗ 8 (2-4)
9. ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ 7 (0-7)
10. ΔΙΟΝΥΣΟΣ 7 (0-7)

Πεντέλη και Άγιος Νικόλαος έχουν 6 αγώνες.

Επόμενη αγωνιστική (8η):

26/01/2009 21:00:00 ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ
26/01/2009 21:45:00 ΛΑΓΟΝΗΣΙ - ΑΡΙΩΝΑΣ
28/01/2009 21:45:00 ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ - ΠΕΝΤΕΛΗ
30/01/2009 21:00:00 ΔΙΟΝΥΣΟΣ - ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ
30/01/2009 21:15:00 ΚΟΥΡΟΣ - ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ


amasta
QUOTE(jhantzop @ Jan 24 2009, 02:03 ) *
ΕΡΜΗΣ - ΛΑΓΟΝΗΣΙ 66-65 (ημ. 37-35)

Ήταν ένα μέτριο, κατά τη γνώμη μου, ποιοτικά παιχνίδι στο οποίο επικράτησε η ομάδα που έπαιξε καλύτερα στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα. Δύο φορές ο Ερμής πήρε διαφορά 10+ πόντων (35-24, 55-45) αλλά και τις δύο το Λαγονήσι κατάφερε να επιστρέψει στον αγώνα ο οποίος τελικά κρίθηκε στα τελευταία δευτερόλεπτα. Οι διαιτητές με λάθη (και από τις δύο πλευρές) που όμως δεν έκριναν το τελικό αποτέλεσμα.

Μετά τα αποτελέσματα και της σημερινής ημέρας η βαθμολογία είναι η εξής:

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (7 αγώνες)
--------------------------------------
1. ΛΑΓΟΝΗΣΙ 13 (6-1)
2. ΑΡΙΩΝΑΣ 13 (6-1)
3. ΕΡΜΗΣ 12 (5-2)
4. ΚΟΥΡΟΣ 12 (5-2)
5. ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ 11 (4-3)
6. ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 10 (4-2)
7. ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ 9 (2-5)
8. ΠΕΝΤΕΛΗ 8 (2-4)
9. ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ 7 (0-7)
10. ΔΙΟΝΥΣΟΣ 7 (0-7)

Πεντέλη και Άγιος Νικόλαος έχουν 6 αγώνες.

Επόμενη αγωνιστική (8η):

26/01/2009 21:00:00 ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ
26/01/2009 21:45:00 ΛΑΓΟΝΗΣΙ - ΑΡΙΩΝΑΣ
28/01/2009 21:45:00 ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ - ΠΕΝΤΕΛΗ
30/01/2009 21:00:00 ΔΙΟΝΥΣΟΣ - ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ
30/01/2009 21:15:00 ΚΟΥΡΟΣ - ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ

Μπηκε και ο Αγ.Νικολαος στο κολπο.
pokos
Καλή ομάδα το λαγονήσι αλλά ο Ερμής πολύ καλύτερη. Οχι σε καλή βραδιά τα παιδιά του Ερμή αλλά κατάφεραν να νικήσουν μια ομάδα με ψυχολογία στα ύψη (προερχόταν άπό 6-0) που βασίζεται κυρίως στη δύναμη (κυρίως στο ξύλο) και όχι τόσο στο ταλέντο. Τα δύο καλά τρίλεπτα στα οποία έπαιξε ο Ερμής σύμφωνα με τις δυνατότητές του το σκορ έφτασε σε δυψήφια διαφορά. Κρίμα που κάποια απο τα παιδιά από το Λαγονήσι δε ξέρουν να χάνουν και κρίμα που μετά τους έφταιγαν οι διαιτητές(οι οποίοι χρέωσαν από την αρχή του αγώνα τον αρχηγό του Ερμή με 3 φάουλ βγάζοντάς τον εκτός παιχνιδιού για το μεγαλύτερο μέρος του αγώνα).
1911971
Καλημέρα σε όλους! Γεια σου ρε jhantzop....ούτε ο Σκουντής να ήσουνα!!!!! Περιμένω τον φίλο τον tigio να μας πει λίγα λόγια για την χθεσινή του εμπειρία και αν τελικά είχε αρκετά λεφτά για να πληρώσει τα ποτά!!!! icon_wave.gif Καλή ομάδα το Λαγονήσι, που παίζει τουλάχιστον καλά αυτό που μπορεί αλλά ως εκεί....ψηλοί μηδέν και στην ουσία όλη η ομάδα είναι 1-2 παίκτες επιθετικά αλλά όλοι κάνουν πολύ καλή αμυντική προσπάθεια. Χθες βέβαια, χάσαμε δύο φορές διαφορά 10π τόσο από κακή αμυντική λειτουργία αλλά και από 2-3 τρίποντα τα οποία ήταν ψιλοσκοτωμένα.... Τέλος πάντων, το Λαγονήσι έγραψε την πρώτη του ήττα, είδα ότι κέρδισε ο Αγ. Νικόλαος με τον οποίο παίζουμε την Δευτέρα και είναι θεωρητικά και αυτός στο κόλπο, ο Αρίωνας έχει το ντέρμπι με το Λαγονήσι. Εχει πολύ ενδιαφέρον το πρωτάθλημα και ελπίζω να μείνει έτσι μέχρι το τέλος.....για τους άλλους.....γιατί εμείς έχουμε έναν στόχο : ΚΟΥΠΑ!!! 77.gif 41.gif 77.gif 41.gif
ringo
QUOTE(pokos @ Jan 24 2009, 05:12 ) *
Καλή ομάδα το λαγονήσι αλλά ο Ερμής πολύ καλύτερη. Οχι σε καλή βραδιά τα παιδιά του Ερμή αλλά κατάφεραν να νικήσουν μια ομάδα με ψυχολογία στα ύψη (προερχόταν άπό 6-0) που βασίζεται κυρίως στη δύναμη (κυρίως στο ξύλο) και όχι τόσο στο ταλέντο. Τα δύο καλά τρίλεπτα στα οποία έπαιξε ο Ερμής σύμφωνα με τις δυνατότητές του το σκορ έφτασε σε δυψήφια διαφορά. Κρίμα που κάποια απο τα παιδιά από το Λαγονήσι δε ξέρουν να χάνουν και κρίμα που μετά τους έφταιγαν οι διαιτητές(οι οποίοι χρέωσαν από την αρχή του αγώνα τον αρχηγό του Ερμή με 3 φάουλ βγάζοντάς τον εκτός παιχνιδιού για το μεγαλύτερο μέρος του αγώνα).

Συγνώμη φίλε μου αλλα πρέπει να ήσουν σε αλλό γήπεδο χθες. Στις 2 τελευταίες φάσεις η διαιτησία έκλεισε κυριολεκτικά τα ματια της, (βήματα στο τελευταίο μπάσιμο του 13, και οφθαλμοφανέστατο foul στην τελευταία φάση) οπου έκρινε και το παιχνίδι, και αν είναι να γράφεις μόνο την μία μερια του νομίσματος τότε ειναι καθαρό οτι είσαι επηρεασμένος από την ελληνική αθλητική κουλτούρα που αρρωσταίνει τον ελληνικό αθλητισμό κρίμα,
Όσο αναφόρα στο αγωνιστίκο κομμάτι , ο έρμης έχει κάλη όμαδα έπαιξε καλά αλλά νομίζω οτί στάθηκε τυχερός στο τελευταίο 10 λεπτο όπου ενώ κέρδιζε με 7 ποντους το λαγονήσι έκανε φοβερή ανατροπή στους + 4 και στην συνέχεια με 3 συνέχομενα τρίποντα ο ερμής μπήκε στο παιχνίδι που όμως όπως είπα ξανά κρίθηκε στα 2 τελευταία σφυρίγματα. Συγχαρητήρια στα παιδιά του Ερμη και κάλη συνέχεια,
Το λαγονήσι παραμένει πρώτο και νομιζω οτι στους επόμενους 3 αγώνες μπορεί να αποδείξει οτι τίποτα δεν είναι τυχαίο.
pokos
Τάπα στα μούτρα ήταν η τελευταία φάση φίλε μου! Μη μιλήσουμε για όλο τον αγώνα που χρέωσαν τον Ερμή με τα διπλά φάουλ! κρίμα ειναι να το ρίχνεις στους διαιτητές, εγώ παραδέχομαι η ομάδα μου δεν έπαιξε καλά αλλά κέρδισε γιατί έπαιξε καλύτερα από τον ανίπαλο. Καλή ομάδα το Λαγονήσι και πολύ δυνατή αλλά όχι και dream team! Πιστεύω και ο Αρίωνας μπορεί να κάνει διπλό τη δευτέρα γιατί οι παίχτες του ξέρουν μπάσκετ και αντέχουν και στις μπουνιές!!
ringo
QUOTE(pokos @ Jan 24 2009, 14:44 ) *
Τάπα στα μούτρα ήταν η τελευταία φάση φίλε μου! Μη μιλήσουμε για όλο τον αγώνα που χρέωσαν τον Ερμή με τα διπλά φάουλ! κρίμα ειναι να το ρίχνεις στους διαιτητές, εγώ παραδέχομαι η ομάδα μου δεν έπαιξε καλά αλλά κέρδισε γιατί έπαιξε καλύτερα από τον ανίπαλο. Καλή ομάδα το Λαγονήσι και πολύ δυνατή αλλά όχι και dream team! Πιστεύω και ο Αρίωνας μπορεί να κάνει διπλό τη δευτέρα γιατί οι παίχτες του ξέρουν μπάσκετ και αντέχουν και στις μπουνιές!!

Πιστευε ότι θες , η ελπιδα πεθαίνει πάντα τελευταία , προς το παρόν αρκέσου με την τρίτη θέση και ξεκίνα τις προσευχές και παρακάλα για στραβοπάτημα μήπως και σταματήσεις να βλέπεις την πλάτη του Λαγονησίου και του Αρίωνα. Όσο για το αν έπαιξε καλά η ομάδα σου αγνοείς οτι έβαλε τρίποντα από το πουθενά και μάλιστα από παίχτες του πάγκου. αν θεωρείς λοιπον οτί δεν έπαιξε καλά φαντάσου να παίζανε κιόλας θα βάζανε 100 πόντους 69.gif αλλά η βαθμολογία άλλα δείχνει.
jhantzop
QUOTE(ringo @ Jan 24 2009, 14:56 ) *
Πιστευε ότι θες , η ελπιδα πεθαίνει πάντα τελευταία , προς το παρόν αρκέσου με την τρίτη θέση και ξεκίνα τις προσευχές και παρακάλα για στραβοπάτημα μήπως και σταματήσεις να βλέπεις την πλάτη του Λαγονησίου και του Αρίωνα. Όσο για το αν έπαιξε καλά η ομάδα σου αγνοείς οτι έβαλε τρίποντα από το πουθενά και μάλιστα από παίχτες του πάγκου. αν θεωρείς λοιπον οτί δεν έπαιξε καλά φαντάσου να παίζανε κιόλας θα βάζανε 100 πόντους 69.gif αλλά η βαθμολογία άλλα δείχνει.


Χεχε... για πλάτη και για βαθμολογική θέση θα συμφωνήσω γιατί έτσι είναι μετά από 7 αγωνιστικές. Όσο για τα στραβοπατήματα άλλοι τα κάνουν στην αρχή, άλλοι στη μέση και άλλη στο τέλος του πρωταθλήματος. Για τα τρίποντα όμως και για τους παίκτες του πάγκου να σου πω για την ιστορία ότι ο Ερμής έβαλε ένα τρίποντο από παίκτη του πάγκου (Νο.7) εν αντιθέση με το Λαγονήσι που έβαλε το λιγότερο τρία (δύο από το Νο.6 και ένα από το Νο.5). Μην διαστρεβλώνεις τα γεγονότα όπως δεν αμφισβητώ την πλάτη και τη βαθμολογική θέση. Ελπίζω να ήσουν στο γήπεδο και να τα θυμήθηκες τα τρίποντα.

Καλή συνέχεια και καλή επιτυχία για τη Δευτέρα.
ringo
QUOTE(jhantzop @ Jan 24 2009, 15:06 ) *
Χεχε... για πλάτη και για βαθμολογική θέση θα συμφωνήσω γιατί έτσι είναι μετά από 7 αγωνιστικές. Όσο για τα στραβοπατήματα άλλοι τα κάνουν στην αρχή, άλλοι στη μέση και άλλη στο τέλος του πρωταθλήματος. Για τα τρίποντα όμως και για τους παίκτες του πάγκου να σου πω για την ιστορία ότι ο Ερμής έβαλε ένα τρίποντο από παίκτη του πάγκου (Νο.7) εν αντιθέση με το Λαγονήσι που έβαλε το λιγότερο τρία (δύο από το Νο.6 και ένα από το Νο.5). Μην διαστρεβλώνεις τα γεγονότα όπως δεν αμφισβητώ την πλάτη και τη βαθμολογική θέση. Ελπίζω να ήσουν στο γήπεδο και να τα θυμήθηκες τα τρίποντα.

Καλή συνέχεια και καλή επιτυχία για τη Δευτέρα.

όχι όμως στο τελευταίο λεπτό ,οσο για τα βήματα το No 13 και την Τάπα στα μόυτρα όπως λέει ο φίλος Pokos έλπιζω εσύ να μην χρειάζεσαι γυαλια
Για να δουμε ........ τα λέμε μετά την Δευτέρα που θα αλλή μια παρτίδα θα έχει παιχτεί ,
Καλή συνέχεια και σε σένα και τα ξαναλεμε
pokos
Στο τέλος θα κάνουμε λογαριασμό φιλαράκι!! Καλά να μαστε,υγεία πάνω απ'όλα (ελπίζω το παιδί του Λαγονησίου το 8 να είναι καλά) και δε θέλουμε κανένα στραβοπάτημα από αντίπαλο οσο κερδίζουμε εμείς, δε θέλει και πολύ μυαλό smile.gif αλλά τι να περιμένεις από κάποιον με photo του Rambo xaxaxaxaxax Pokos is out
ringo
QUOTE(pokos @ Jan 24 2009, 15:26 ) *
Στο τέλος θα κάνουμε λογαριασμό φιλαράκι!! Καλά να μαστε,υγεία πάνω απ'όλα (ελπίζω το παιδί του Λαγονησίου το 8 να είναι καλά) και δε θέλουμε κανένα στραβοπάτημα από αντίπαλο οσο κερδίζουμε εμείς, δε θέλει και πολύ μυαλό smile.gif αλλά τι να περιμένεις από κάποιον με photo του Rambo xaxaxaxaxax Pokos is out

Απ'ο οτι φαίνεται μάλλον δεν έχεις καταλάβει οτι είσαι 3ος και μόνο αν χάσει κάποιος άλλος μπόρει να δείς την κορυφή
δεν πείραζει όπως προ-είπα η ελπίδα πεθαίνει τελευταία, όσο για το σχόλιο για την φοτο , πόσο χρονων είπαμε είσαι?Over.
pokos
χαχαχαχα βρε Rambo αν εγώ νικάω στα παιχνίδια μου, δηλαδή κοιτάω μόνο την ομάδα μου, κάποια στιγμή λαγονήσι και αρίωνας δε θα παίξουν μεταξύ τους και δυο αγώνες μάλιστα;;; άρα σίγουρα κάποιος θα κάνει ήττα!!! όσο εγώ κερδίζω,αδιαφορώ τι κάνουν οι αλλοι!!αμα θες μπορώ να στο αναλύσω παραπάνω!!! Πόσο χρονών είναι ο εγκέεφαλός σου είπαμε; smiley.gif συγνώμη για την ειρωνία αλλά με προκάλεσες!!δε θα ξεφύγω άλλο!
gauros 7777777
QUOTE(jhantzop @ Jan 23 2009, 20:07 ) *
Καλά και αυτό τώρα τι σημαίνει; Δεν πρέπει να μιλάμε σε ένα topic που αναφέρετε στη Δ' ΕΣΚΑ και συγκεκριμένο σε όμιλο αυτής; σκέψου το λιγάκι και θα συνειδητοποιήσεις ότι όλοι από εδώ περάσανε, για να μην σου πω Ε' και ΣΤ' ΕΣΚΑ... ήταν λίγο άκυρο αυτό που είπες.


ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΚΥΡΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΠΑΣΚΕΤ Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ...

ΚΕΡΔΙΖΟΥΝ ΤΑ ΚΑΚΑ ΓΗΠΕΔΑ ΚΑΙ Η ΚΛΕΙΣΤΗ ΖΩΝΗ.

ΣΚΕΨΟΥ ΤΟ ΛΟΙΠΟΝ ΕΣΥ ΛΙΓΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΟΝ ΧΑΒΑΛΕ ΣΟΥ ΧΩΡΙΣ ΝΑ 'ΜΑΛΩΝΕΙΣ'.
ringo
QUOTE(pokos @ Jan 24 2009, 15:57 ) *
χαχαχαχα βρε Rambo αν εγώ νικάω στα παιχνίδια μου, δηλαδή κοιτάω μόνο την ομάδα μου, κάποια στιγμή λαγονήσι και αρίωνας δε θα παίξουν μεταξύ τους και δυο αγώνες μάλιστα;;; άρα σίγουρα κάποιος θα κάνει ήττα!!! όσο εγώ κερδίζω,αδιαφορώ τι κάνουν οι αλλοι!!αμα θες μπορώ να στο αναλύσω παραπάνω!!! Πόσο χρονών είναι ο εγκέεφαλός σου είπαμε; smiley.gif συγνώμη για την ειρωνία αλλά με προκάλεσες!!δε θα ξεφύγω άλλο!

όποτε αν χασει το λαγονήσι είσαι κάτω από τον αρίωνα και αν κερδίσει είσαι κάτω απο το λαγονήσι (θεα οι πλατες των άλλων) και μετα περιμένεις τον επόμενο γύρο για να κερδίσεις το λαγονήσι σε περιπτωση που δεν έχεις κάνει άλλη ήττα, με τον steven spielberg έχεις καμια σχέση?

ξεχάστε την πρώτη θεση ,ειναι reserve.
pokos
Σε πάω! Ας είμαστε όλοι καλά να χαρούμε αυτό που αγαπάμε!! Έχει πολύ δρόμο ακόμα!! Καλό ΣΚ φίλε και καλή επιτυχία στους αγώνες σας! Μακάρι να μείνουμε και οι δύο αήτητοι μέχρι το δεύτερο γύρω και να ΄παίξουμε τη πρώτη θέση μέσα στο Λαγονήσι!! Θα είναι ωραίος αγώνας!!Μέχρι τότε υπάρχουν πολλές παγδες!
ringo
QUOTE(pokos @ Jan 24 2009, 16:19 ) *
Σε πάω! Ας είμαστε όλοι καλά να χαρούμε αυτό που αγαπάμε!! Έχει πολύ δρόμο ακόμα!! Καλό ΣΚ φίλε και καλή επιτυχία στους αγώνες σας! Μακάρι να μείνουμε και οι δύο αήτητοι μέχρι το δεύτερο γύρω και να ΄παίξουμε τη πρώτη θέση μέσα στο Λαγονήσι!! Θα είναι ωραίος αγώνας!!Μέχρι τότε υπάρχουν πολλές παγδες!

καλο ΣΚ και καλα παιχνιδια και τα ξαναλεμε
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.