Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παναθηναϊκός - Γενικά θέματα που αφορούν την ομάδα
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244
j-kidd13
QUOTE(akratacity @ Apr 13 2018, 11:18 ) *
Μήπως λέω μήπως ο Παναθηναϊκός δεν αντιμετωπίζεται πλέον σαν μεγάλη ομάδα γτ πλέον δεν είναι μια από αυτές; Η ιστορία παιδιά δεν μπορεί να μπαίνει πάντα στη ζυγαριά και να επηρεάζει καταστάσεις. Ο Παναθηναϊκός την τελευταία πενταετία είναι μια απλή ομάδα 8αδας που βλέπει την 4αδα με το κυαλι. Πχ σαν την Μπασκόνια ένα πράγμα. Γτ να σας αντιμετωπίζουν κάπως αλλιώς; Το καλύτερο παράδειγμα για αυτό που λέω είναι η Μακάμπι. Επίσης ιστορική ομάδα που έχει ακόμα μεγαλύτερη κατρακύλα από εσάς. Δεν έχουν διαιτησίες οπως είχαν παλιά αλλά δεν έχουν δημιουργήσει ολόκληρη προπαγανδα για αυτό.

Ξέρω τώρα όλοι θα μου την "πέσετε" γτ δεν θα σας αρέσει αυτό που έγραψα αλλά είναι η μεγάλη αλήθεια. Πχ δείτε το πέναλτι που πήρε η Ρεάλ προχθές. Σε όλα τα σπορ και σε όλες τις διοργανώσεις οι θεωρητικά μεγάλες ομάδες έχουν μια κάποια εύνοια. Ε εσείς πλέον δεν θεωρείστε τέτοια. Τα αποτελέσματα αυτό δείχνουν. Η ιστορία, ο κόσμος και η δυναμική της ομάδας δείχνουν το αντίθετο αλλά τα αποτελέσματα και αυτή η συνεχής κλαψα δείχνουν ότι έχει κατέβει πολλά επίπεδα.

Δηλαδη αν η Ρεαλ στο ποδοσφαιρο για 5-6 σερίχρονια αποκλείεται σταθερα στους 8,θα πάψει να ναι τεραστια ομάδα και δεν θα πρέπει να αντιμετωπίζεται ως τετοια?Δηλαδη δεν θα μπαίνει η ιστορια στη ζυγαριά,και πλεον απο τεράστιο σωματείο,θα έχει μετατραπεί σε ομάδα χαμηλότερης κατηγοριας?
pan24
QUOTE (green_sky @ Apr 13 2018, 11:00 ) *
Εκτιμηση κανω.
Θεωρω οτι αν ο Παναθηναικος αποχωρησει τοτε φιλαθλοι και οπαδοι αλλων ομαδων θα βλεπουν με πολυ μεγαλυτερη καχυποψια τα πραγματα και αυτο θα γεμιζει το ποτηρι με το νερο με αποτελεσμα καποια στιγμη να ξεχειλισει.
Ειναι αδυνατο και περασει στο ντουκου και ολα να ειναι ομορφα και ωραια οπως πριν.Τιποτα δεν θα ειναι ιδιο.
Μπορει καποιοι να μην την κανουν την επομενη χρονια αλλα την παρα επομενη.Το σιγουρο ειναι οτι αποχωρηση του Παναθηναικου αλλαζει και την οπτικη των πραγματων απο αλλες ομαδες.
Το θελουν αυτο αυτοι που εστησαν την Ευρωλιγκα ? Σιγουρα οχι.Μια χαρα τους βολευει το πραγμα οπως παει τωρα.
Ειναι αναγκασμενοι λοιπον να κανουν πισω και αν δεν κανουν θα ειναι λαθος τους.
Βεβαια και ο Παναθηναικος θα βγει χαμενος,για αυτο ας κραταμε μικρο καλαθι γιατι σε μια κατασταση που και οι δυο αντιμαχομενοι βγαινουν χαμενοι, συνηθως επεται συμβιβασμος.

Βέβαια σε τι ακριβώς να υποχωρήσουν αυτοί;
Να χαρίσουν τις τιμωρίες στον ΔΓ και να τον αφήσουν να λέει ότι θέλει δίνοντας το μήνυμα ότι ο καθένας μπορεί να κάνει ο,τι θέλει και αν μετά γκρινιάξει θα του χαριστεί η ποινή;

Ο μονοετής αποκλεισμός ίσως ήταν υπερβολικός,ο αποκλεισμός μέχρι το τέλος της σεζόν όχι δεδομένων όλων όσων έχει γράψει και πει είτε αυτό είναι απειλές προς τους Τούρκους είτε για την διαιτησία και την διοργάνωση
akratacity
QUOTE (j-kidd13 @ Apr 13 2018, 11:22 ) *
Δηλαδη αν η Ρεαλ στο ποδοσφαιρο για 5-6 σερίχρονια αποκλείεται σταθερα στους 8,θα πάψει να ναι τεραστια ομάδα και δεν θα πρέπει να αντιμετωπίζεται ως τετοια?Δηλαδη δεν θα μπαίνει η ιστορια στη ζυγαριά,και πλεον απο τεράστιο σωματείο,θα έχει μετατραπεί σε ομάδα χαμηλότερης κατηγοριας?

Μην κανεις πως δεν καταλαβαινεις. Οταν σε μια πενταετια εχεις μετατραπει απο φαβορι για κατακτηση σε ομαδα που ζηταει απεγνωσμενα "βοηθειες"απο τη διαιτησια (η αντιμετωπιση μεγαλης ομαδας αυτο σημαινει) μηπως και βρεθει στο φαιναλ φορ, ναι, εχεις παψει να εισαι ομαδα κορυφαιου επιπεδου.

Τεραστιο σωματειο δεν προκειται να παψεις να εισαι οπως και η Ρεαλ που με ρωτας. Αλλα αν η Ρεαλ βγαλει του χρονου πλανο για ισπανοποιηση, ριξει το μπατζετ και φερει τον ποδοσφαιρικο Μπλουμς (τυχαιο παραδειγμα) και το υπηρετησει για 2-3 χρονια τοτε αυτοματα θα πεσει επιπεδο. Δεν γινεται εσαει να "σφυριζεται" ο Παναθηναικος επειδη εχει 6 ευρωπαικα. Αλλο η ιστορια και αλλο τα αγωνιστικα ομως.

Απαντα μου ομως και για την Μακαμπι που μενει δευτερη σεζον εκτος 8αδας. Αυτη δεν ειναι μεγαλη ομαδα μονο εσεις ειστε; Αν κρινω απο τα δυο παιχνιδια των ελληνικων ομαδων στο Ισραηλ και 2-3 ακομα που ειδα φετος, αντιμετωπιζεται σαν ομαδα της σειρας γιατι πλεον μια τετοια ειναι. Μηπως η Μακαμπι δεν εχει τεραστια ιστορια η δεν εχει τοσο φανατικο κοινο;
villiskabas
QUOTE (akratacity @ Apr 13 2018, 11:37 ) *
Απαντα μου ομως και για την Μακαμπι που μενει δευτερη σεζον εκτος 8αδας. Αυτη δεν ειναι μεγαλη ομαδα μονο εσεις ειστε; Αν κρινω απο τα δυο παιχνιδια των ελληνικων ομαδων στο Ισραηλ και 2-3 ακομα που ειδα φετος, αντιμετωπιζεται σαν ομαδα της σειρας γιατι πλεον μια τετοια ειναι. Μηπως η Μακαμπι δεν εχει τεραστια ιστορια η δεν εχει τοσο φανατικο κοινο;



Πως γινετε να εχεις πεσει επιπεδο και σχεδον καθε χρονο να κερδιζεις στα εγχωρια αυτον που υποτιθετε ειναι σε πιο πανω επιπεδο ?

Για το σχολιο σου οτι η ομαδα εχει πεσει επιπεδο... και φετος μονο μπλουμς δεν εχει για να μην πω οτι εχει αν οχι καλυτερο ισαξιο ροστερ με τον Ολυμπιακο
green_sky
QUOTE (akratacity @ Apr 13 2018, 11:18 ) *
Μήπως λέω μήπως ο Παναθηναϊκός δεν αντιμετωπίζεται πλέον σαν μεγάλη ομάδα γτ πλέον δεν είναι μια από αυτές; Η ιστορία παιδιά δεν μπορεί να μπαίνει πάντα στη ζυγαριά και να επηρεάζει καταστάσεις. Ο Παναθηναϊκός την τελευταία πενταετία είναι μια απλή ομάδα 8αδας που βλέπει την 4αδα με το κυαλι. Πχ σαν την Μπασκόνια ένα πράγμα. Γτ να σας αντιμετωπίζουν κάπως αλλιώς; Το καλύτερο παράδειγμα για αυτό που λέω είναι η Μακάμπι. Επίσης ιστορική ομάδα που έχει ακόμα μεγαλύτερη κατρακύλα από εσάς. Δεν έχουν διαιτησίες οπως είχαν παλιά αλλά δεν έχουν δημιουργήσει ολόκληρη προπαγανδα για αυτό.

Ξέρω τώρα όλοι θα μου την "πέσετε" γτ δεν θα σας αρέσει αυτό που έγραψα αλλά είναι η μεγάλη αλήθεια. Πχ δείτε το πέναλτι που πήρε η Ρεάλ προχθές. Σε όλα τα σπορ και σε όλες τις διοργανώσεις οι θεωρητικά μεγάλες ομάδες έχουν μια κάποια εύνοια. Ε εσείς πλέον δεν θεωρείστε τέτοια. Τα αποτελέσματα αυτό δείχνουν. Η ιστορία, ο κόσμος και η δυναμική της ομάδας δείχνουν το αντίθετο αλλά τα αποτελέσματα και αυτή η συνεχής κλαψα δείχνουν ότι έχει κατέβει πολλά επίπεδα.

Φιλε μου ας αφησουμε τα οπαδικα στην ακρη.
Μια ερωτηση μονο.Περυσι που η Φενερ περασε σαν τραινο πανω απο τον Παναθηναικο στα χιαστι, εβλεπες Ευρωλιγκα ?
Εβλεπες στην κανονικη περιοδο τα παιχνιδια της Φενερ και τι γινοταν σε καθε παιχνιδι οταν οι Τουρκοι μετα τα Χριστουγεννα ειχαν καταρευσει εντελως απο τους τραυματισμους ?
Αν σε ενδιαφερει η γνωμη μου η Φενερ ουσιαστικα με το ζορι κρατηθηκε στην πεμπτη θεση.Ειχε ή δεν ειχε η Φενερ την βοηθεια οταν την χρειαστηκε ? Επεσε στα χιαστι ή δεν επεσε με τον πιο αδυναμο απο τους 4 που ειχαν πλεονεκτημα?
Η γνωμη μου αν σε ενδιαφερει ειναι οτι ειχε την βοηθεια οταν την χρειαστηκε ,γυρισαν και οι τραυματιες ,εχει και καλο προπονητη με μεγαλη εμπειρια και το απολελεσμα ηταν να σηκωσει την κουπα.
Θα μου πεις ποιος θυμαται τωρα τι εγινε περυσι στο παιχνιδι πχ μεσα στην Μακαμπι στην κανονικη περιοδο και ας το εχασαν οι
Τουρκοι ? Εγω παντως το θυμαμαι πολυ καλα.
Δεν γινεται να κρινουμε τα παντα εκ του αποτελεσματος και να λεμε ποιος πηρε τι.Το θεμα ειναι και ο τροπος που εφτασε στο αποτελεσμα ,γιατι οπως ειχαν καταρευσει περυσι οι Τουρκοι και αν δεν ειχαν την βοηθεια που ειχαν, με το ζορι θα επαιρναν την 7-8 θεση στην κανονικη περιοδο με οτι αυτο θα συνεπαγοταν για την συνεχεια.
akratacity
QUOTE (villiskabas @ Apr 13 2018, 11:41 ) *
Πως γινετε να εχεις πεσει επιπεδο και σχεδον καθε χρονο να κερδιζεις στα εγχωρια αυτον που υποτιθετε ειναι σε πιο πανω επιπεδο ?

Στην πενταετια που αναφερομαι εγω, τα πρωταθληματα ειναι 3 για εσας και 2 για εμας. Ακομα και αυτο εχει αλλαξει σε σχεση με την προηγουμενη παντοκρατορια σας. ΑΛΛΑ αυτο δεν ειναι το νοημα, αν εσυ δεν θεωρεις οτι εχεις πεσει επιπεδο στην Ευρωλιγκα δεν εχουμε να πουμε και πολλα.
villiskabas
QUOTE (akratacity @ Apr 13 2018, 11:43 ) *
Στην πενταετια που αναφερομαι εγω, τα πρωταθληματα ειναι 3 για εσας και 2 για εμας. Ακομα και αυτο εχει αλλαξει σε σχεση με την προηγουμενη παντοκρατορια σας. ΑΛΛΑ αυτο δεν ειναι το νοημα, αν εσυ δεν θεωρεις οτι εχεις πεσει επιπεδο στην Ευρωλιγκα δεν εχουμε να πουμε και πολλα.



βρε σε σχεση με την εποχη ομπραντοβιτς ναι αλλα δεν εγινα και ο αγιαξ, θελω να πω δεν δικαιολογει τετοια ευνοια προς τους αλλους και ο παναθηναικος με διαιτησιες παρτιζαν
j-kidd13
QUOTE(akratacity @ Apr 13 2018, 11:37 ) *
Μην κανεις πως δεν καταλαβαινεις. Οταν σε μια πενταετια εχεις μετατραπει απο φαβορι για κατακτηση σε ομαδα που ζηταει απεγνωσμενα "βοηθειες"απο τη διαιτησια (η αντιμετωπιση μεγαλης ομαδας αυτο σημαινει) μηπως και βρεθει στο φαιναλ φορ, ναι, εχεις παψει να εισαι ομαδα κορυφαιου επιπεδου.

Τεραστιο σωματειο δεν προκειται να παψεις να εισαι οπως και η Ρεαλ που με ρωτας. Αλλα αν η Ρεαλ βγαλει του χρονου πλανο για ισπανοποιηση, ριξει το μπατζετ και φερει τον ποδοσφαιρικο Μπλουμς (τυχαιο παραδειγμα) και το υπηρετησει για 2-3 χρονια τοτε αυτοματα θα πεσει επιπεδο. Δεν γινεται εσαει να "σφυριζεται" ο Παναθηναικος επειδη εχει 6 ευρωπαικα. Αλλο η ιστορια και αλλο τα αγωνιστικα ομως.

Απαντα μου ομως και για την Μακαμπι που μενει δευτερη σεζον εκτος 8αδας. Αυτη δεν ειναι μεγαλη ομαδα μονο εσεις ειστε; Αν κρινω απο τα δυο παιχνιδια των ελληνικων ομαδων στο Ισραηλ και 2-3 ακομα που ειδα φετος, αντιμετωπιζεται σαν ομαδα της σειρας γιατι πλεον μια τετοια ειναι. Μηπως η Μακαμπι δεν εχει τεραστια ιστορια η δεν εχει τοσο φανατικο κοινο;


Οχι,δεν θα πεσει η Ρεαλ επιπεδο.Και ο Παναθηναικος δεν κανει ελληνοποιηση,εδω και 2 χρονια εχει ριξει χρημα και εχει φερει παικτες.Και δεν ζηταει να τον σφυρανε ευνοικα η να του δινουν σφυριγματα,ζηταει να μην τον σφαζουνε και του στερουν νικες.Ζηταει να τον σφυρανε επι ισοις οροις σταθερα.Πχ αν η διαιτησια ηταν οκ με τη Μπαρτσελονα το 2013,δεν ηταν μακρυα ο Παναθηναικος στο να τα καταφερνε.
Και η Μακαμπι εχει τεραστια ιστορια και κοινο,αλλα το τι αντιμετωπιση εχει διαιτητικα,δεν το ξερω,για να σου απαντησω.Και επισης,αλλο ο γεροΜιζραχι,αλλο ο ΔΓ που το αιμα του βραζει.
akratacity
QUOTE (green_sky @ Apr 13 2018, 11:41 ) *
Φιλε μου ας αφησουμε τα οπαδικα στην ακρη.
Μια ερωτηση μονο.Περυσι που η Φενερ περασε σαν τραινο πανω απο τον Παναθηναικο στα χιαστι, εβλεπες Ευρωλιγκα ?
Εβλεπες στην κανονικη περιοδο τα παιχνιδια της Φενερ και τι γινοταν σε καθε παιχνιδι οταν οι Τουρκοι μετα τα Χριστουγεννα ειχαν καταρευσει εντελως απο τους τραυματισμους ?
Αν σε ενδιαφερει η γνωμη μου η Φενερ ουσιαστικα με το ζορι κρατηθηκε στην πεμπτη θεση.Ειχε ή δεν ειχε η Φενερ την βοηθεια οταν την χρειαστηκε ? Επεσε στα χιαστι ή δεν επεσε με τον πιο αδυναμο απο τους 4 που ειχαν πλεονεκτημα?
Η γνωμη μου αν σε ενδιαφερει ειναι οτι ειχε την βοηθεια οταν την χρειαστηκε ,γυρισαν και οι τραυματιες ,εχει και καλο προπονητη με μεγαλη εμπειρια και το απολελεσμα ηταν να σηκωσει την κουπα.
Θα μου πεις ποιος θυμαται τωρα τι εγινε περυσι στο παιχνιδι πχ μεσα στην Μακαμπι στην κανονικη περιοδο και ας το εχασαν οι
Τουρκοι ? Εγω παντως το θυμαμαι πολυ καλα.
Δεν γινεται να κρινουμε τα παντα εκ του αποτελεσματος και να λεμε ποιος πηρε τι.Το θεμα ειναι και ο τροπος που εφτασε στο αποτελεσμα ,γιατι οπως ειχαν καταρευσει περυσι οι Τουρκοι και αν δεν ειχαν την βοηθεια που ειχαν, με το ζορι θα επαιρναν την 7-8 θεση στην κανονικη περιοδο με οτι αυτο θα συνεπαγοταν για την συνεχεια.

Εγω παντως τη Φενερ ολη τη χρονια την θυμαμαι στην τετραδα και στο τελος με το αρνητικο της σερι εχασε το πλεονεκτημα εδρας και το πηρε ο Παναθηναικος. Ποσα παιχνιδια της Φενερ αληθεια ειδες περυσι και κρινεις; Η μηπως κρινεις απο τα DVD του προεδρου και τη γενικοτερη προπαγανδα του;

Αληθεια ποσα παιχνιδια εχασε περυσι και φετος στην εδρα της η Φενερ που την σπρωχνει ο Μπερτομεου και ποσα ο Παναθηναικος;

QUOTE (j-kidd13 @ Apr 13 2018, 11:47 ) *
Οχι,δεν θα πεσει η Ρεαλ επιπεδο.Και ο Παναθηναικος δεν κανει ελληνοποιηση,εδω και 2 χρονια εχει ριξει χρημα και εχει φερει παικτες.Και δεν ζηταει να τον σφυρανε ευνοικα η να του δινουν σφυριγματα,ζηταει να μην τον σφαζουνε και του στερουν νικες.Ζηταει να τον σφυρανε επι ισοις οροις σταθερα.Πχ αν η διαιτησια ηταν οκ με τη Μπαρτσελονα το 2013,δεν ηταν μακρυα ο Παναθηναικος στο να τα καταφερνε.
Και η Μακαμπι εχει τεραστια ιστορια και κοινο,αλλα το τι αντιμετωπιση εχει διαιτητικα,δεν το ξερω,για να σου απαντησω.Και επισης,αλλο ο γεροΜιζραχι,αλλο ο ΔΓ που το αιμα του βραζει.

Εχει πεσει η οχι επιπεδο; Ειναι πισω αγωνιστικα σε σχεση με τις ομαδες τις πρωτης τετραδας η οχι;
green_sky
QUOTE (akratacity @ Apr 13 2018, 11:48 ) *
Εγω παντως τη Φενερ ολη τη χρονια την θυμαμαι στην τετραδα και στο τελος με το αρνητικο της σερι εχασε το πλεονεκτημα εδρας και το πηρε ο Παναθηναικος. Ποσα παιχνιδια της Φενερ αληθεια ειδες περυσι και κρινεις; Η μηπως κρινεις απο τα DVD του προεδρου και τη γενικοτερη προπαγανδα του;

Αληθεια ποσα παιχνιδια εχασε περυσι και φετος στην εδρα της η Φενερ που την σπρωχνει ο Μπερτομεου και ποσα ο Παναθηναικος;

Ενταξει τωρα αν μου απαντας σε αυτα που σου εγραψα με το επιχειρημα οτι ειδα τα dvd δεν υπαρχει διαλογος.Καλη συνεχεια
akratacity
QUOTE (villiskabas @ Apr 13 2018, 11:46 ) *
βρε σε σχεση με την εποχη ομπραντοβιτς ναι αλλα δεν εγινα και ο αγιαξ, θελω να πω δεν δικαιολογει τετοια ευνοια προς τους αλλους και ο παναθηναικος με διαιτησιες παρτιζαν

Μα δεν εχετε διαιτησιες Παρτιζαν. Για ρωτηστε και την Μπασκονια που πανω κατω τα τελευταια χρονια βρισκεται στο ιδιο αγωνιστικο επιπεδο με εσας αν εχει εστω τις μισες απο τις διαιτησιες εδρας που εχετε εσεις ακομα στο ΟΑΚΑ. Το οτι εκτος εδρας χανετε τη δυναμικη σας δεν ειναι ευθυνη του Μπερτομεου και της διαιτησιας. Που μου θυμηθηκατε ξαφνικα να μετρατε και τις βολες. Αυτο ηξερα το εκαναν καποιοι κομπλεξικοι Ολυμπιακοι που δεν ηξεραν τι χρωμα εχει η μπαλα του μπασκετ.......

QUOTE (green_sky @ Apr 13 2018, 11:50 ) *
Ενταξει τωρα αν μου απαντας σε αυτα που σου εγραψα με το επιχειρημα οτι ειδα τα dvd δεν υπαρχει διαλογος.Καλη συνεχεια

Σε ρωτησα και ποσα παιχνιδια της Φενερ περυσι ειδες αλλα απεφυγες να απαντησεις...
thanath
QUOTE (akratacity @ Apr 13 2018, 11:50 ) *
Εχει πεσει η οχι επιπεδο; Ειναι πισω αγωνιστικα σε σχεση με τις ομαδες τις πρωτης τετραδας η οχι;


Εσύ πας να μας τρελάνεις. Και ενώ έχεις ένα δίκιο για τον ΔΓ πας να μας πείσεις ότι ο ΠΑΟ δεν είναι μέσα στις καλύτερες ομάδες όταν 2 συνεχόμενες χρονιές με το νέο φορμάτ, έχει πάρει πλεονέκτημα έδρας! ΟΚ δεν είναι ο ΠΑΟ του 7 και του 9 για να λες το πήρε πριν αρχίσει η διοργάνωση, αλλά δεν είναι ομάδα του κλότσου και του μπάτσου όπως η περσινή Μακάμπι πχ.

Τέλος να κοιτάξετε αυτό που σας έχει ποτίσει βαθιά μέσα στη νοοτροπία σας ο ποδοσφαιρικός ΟΣΦΠ εσάς τους κόκκινους οπαδούς. Με λίγα λόγια αυτό που λες είναι φτιάξε ομαδάρα για να σε σφυράει ο διαιτητής. Ε αγαπητέ αυτό δεν είναι λογική και δεν πρέπει να παίζεται έτσι το άθλημα! Και για να σε προλάβω, το ίδιο θα έλεγα και για την ομάδα μου αν την σφύριζαν πάντα!! Και τέλος εσύ, με τα λεγόμενά σου δικαιώνεις ότι τον ΠΑΟ τον πάει κόντρα η διαιτησία έστω και με 40-60 γιατί έχει πέσει επίπεδο και δεν δικαιολογείς τον ΔΓ που φωνάζει... Ε αυτό είναι λάθος όπως και να το πάρουμε!
BigTicket22
QUOTE (akratacity @ Apr 13 2018, 11:50 ) *
Εχει πεσει η οχι επιπεδο; Ειναι πισω αγωνιστικα σε σχεση με τις ομαδες τις πρωτης τετραδας η οχι;


Αυτό που το θεωρούμαι λογικό να σφυριζονται οι "τοπ 4" καλύτερα νομίζω καταλαβαίνουμε όλοι γιατί το στηρίζεις. Κανείς δεν ζήτησε να σφυριζομαστε ευνοϊκά αλλά απλά όχι κόντρα. Το σχόλιο σου δίνει και δίκαιο στον Γιαννακόπουλο ουσιαστικά.

Υ.Γ Η ρεαλ που αναφερεις, επαιζε με την γιουβεντους που εχει χασει 2 τελικούς τα τελευταία χρόνια..άστοχο εντελως
akratacity
QUOTE (BigTicket22 @ Apr 13 2018, 12:03 ) *
Αυτό που το θεωρούμαι λογικό να σφυριζονται οι "τοπ 4" καλύτερα νομίζω καταλαβαίνουμε όλοι γιατί το στηρίζεις. Κανείς δεν ζήτησε να σφυριζομαστε ευνοϊκά αλλά απλά όχι κόντρα. Το σχόλιο σου δίνει και δίκαιο στον Γιαννακόπουλο ουσιαστικά.

Υ.Γ Η ρεαλ που αναφερεις, επαιζε με την γιουβεντους που εχει χασει 2 τελικούς τα τελευταία χρόνια..άστοχο εντελως

Η Ρεαλ διαχρονικα σφυριζεται ευνοικα στο Τσουλου, μια χαρα ευστοχο ειναι. Μα δεν συφριζονται οι 4 πρωτοι, ο Ολυμπιακος και η Φενερ συμφωνα με τον προεδρο σας.
j-kidd13
QUOTE(akratacity @ Apr 13 2018, 11:50 ) *
Εχει πεσει η οχι επιπεδο; Ειναι πισω αγωνιστικα σε σχεση με τις ομαδες τις πρωτης τετραδας η οχι;


Εχει πεσει,παρολα αυτα πηρε και μια ευρωλιγκα στο μεσοδιαστημα.Με τη διαφορα οτι η Μακαμπι εχει μεγαλυτερη και αποτομη πτωση γιατι δεν παει ουτε 8αδα και πολλές φορές τερμάτιζε στον πάτο.O Παναθηναικος παραμένει σε υψηλό επίπεδο σταθερά.
katharop
Ξέρετε οτι μια ζωή έκραζα τον ΔΓ. Αλλά αυτά που γράφουν οι φίλαθλοι του ΟΣΦΠ μονο γέλωτα μπορουν να μου προκαλέσουν.
Παίδες ελλήνων, μέχρι και την τελευταία 6ετία είμαι πολύ μεγαλύτερο μέγεθος απο εσάς. Ξέρετε γιατί? Τα πράγματα είναι απλά,
1) Είμαι η πιο εμπορική ομάδα στην διοργάνωση με το μεγαλύτερο μπασκετικό κοινό στην Ευρώπη. Συνέχεια πρώτος η δεύτερος στα εισητήρια.
2) Έχω μεγαλύτερο μπάτζετ απο εσάς σχεδόν κάθε χρόνο εκτός απο το 13-14 νομίζω. (Το μπάτζετ του Παναθηναικού είναι στα 4 μεγαλύτερα)
3) Έχω πολύ μεγαλύτερη ιστορία απο εσάς.
Τα τελευταία χρόνια είστε συνέχεια φ4 και πάλι με το ζόρι ούτε το μισό σεφ δεν γεμίζετε. Ολα τα άλλα που λέτε είναι για πείσετε τον εαυτό σας, δυστυχώς όμως για εσάς τα πράγματα είναι ξεκάθαρα. Οσο για την παρομοίωση Ελλάδας με ευρωπαική ένωση, ο Παναθηναικός είναι για την euroleague ότι η Γερμανία για την Ευρωπαική Ένωση. Κανείς δεν παρακολουθεί το προιον ευρωλίγκα πανευρωπαικά. Φαντάσου να χάσουν κααι το κοινό του Παναθηναικού που είναι το μεγαλύτερο μπασκετικό κοινό στην Ευρώπη.
akratacity
QUOTE (thanath @ Apr 13 2018, 12:03 ) *
Εσύ πας να μας τρελάνεις. Και ενώ έχεις ένα δίκιο για τον ΔΓ πας να μας πείσεις ότι ο ΠΑΟ δεν είναι μέσα στις καλύτερες ομάδες όταν 2 συνεχόμενες χρονιές με το νέο φορμάτ, έχει πάρει πλεονέκτημα έδρας! ΟΚ δεν είναι ο ΠΑΟ του 7 και του 9 για να λες το πήρε πριν αρχίσει η διοργάνωση, αλλά δεν είναι ομάδα του κλότσου και του μπάτσου όπως η περσινή Μακάμπι πχ.

Τέλος να κοιτάξετε αυτό που σας έχει ποτίσει βαθιά μέσα στη νοοτροπία σας ο ποδοσφαιρικός ΟΣΦΠ εσάς τους κόκκινους οπαδούς. Με λίγα λόγια αυτό που λες είναι φτιάξε ομαδάρα για να σε σφυράει ο διαιτητής. Ε αγαπητέ αυτό δεν είναι λογική και δεν πρέπει να παίζεται έτσι το άθλημα! Και για να σε προλάβω, το ίδιο θα έλεγα και για την ομάδα μου αν την σφύριζαν πάντα!! Και τέλος εσύ, με τα λεγόμενά σου δικαιώνεις ότι τον ΠΑΟ τον πάει κόντρα η διαιτησία έστω και με 40-60 γιατί έχει πέσει επίπεδο και δεν δικαιολογείς τον ΔΓ που φωνάζει... Ε αυτό είναι λάθος όπως και να το πάρουμε!

Για μενα ομαδα που εχει να παει τοσα χρονια στο φαιναλ φορ δεν ειναι ομαδα κορυφαιου επιπεδου. Εγραψα ξεκαθαρα οτι η Μακαμπι ειναι σε πολυ χειροτερη μοιρα απο τον Παναθηναικο απλα συνεκρινα και την ιστορια και τον κοσμο σας.

Με τα λεγομενα μου λεω ξεκαθαρα οτι πλεον δεν παιρνετε τα σπορια που παιρνατε τοσα χρονια οχι οτι αδικειστε καπου. Δεν δικαιωνω καπου τον δγ αυτα ειναι δικα σου συμπερασματα εκτος πραγματικοτητας. Και για να το κλεισω το θεμα η αποψη μου για τις διαιτησιες του ΠΑΟ στην Ευρωλιγκσ ειναι η εξης:

Στο ΟΑΚΑ σε μεγαλο ποσοστο αγωνων εχει διαιτησιες εδρας, προσοχη, δεν λεω οτι ευνοειται εξοφθαλμα, αλλα παιρνει καποια σφυριγματα λογω εδρας. Εκτος εδρας ειναι το προβλημα που πλεον δεν παιρνει αντιστοιχα σφυριγματα οπως στα εντος οπως γινοταν τα χρονια που ηταν διεκδικητης του τροπαιου. Αυτο απεχει ετη φωτος απο τα σχολια για σφαγες και διαιτησιες επιπεδου Παρτιζαν.

Το εγραψα και πιο πανω οτι δεν θα αρεσει σε πολλους αλλα αυτη ειναι η αληθεια μου. Νομιζω εχω δικαιωμα να την στηριξω και σχολια του τυπου "θα μας τρελανεις" ειναι αντιδεοντολογικα.




QUOTE (j-kidd13 @ Apr 13 2018, 12:11 ) *
Εχει πεσει,παρολα αυτα πηρε και μια ευρωλιγκα στο μεσοδιαστημα.Με τη διαφορα οτι η Μακαμπι εχει μεγαλυτερη και αποτομη πτωση γιατι δεν παει ουτε 8αδα και πολλές φορές τερμάτιζε στον πάτο.O Παναθηναικος παραμένει σε υψηλό επίπεδο σταθερά.

Για τον Παναθηναικο ρωτησα αν εχει πεσει επιπεδο μην μου απαντας για τη Μακαμπι. Εσεις εχετε πεσει επιπεδο η ειστε στο ιδιο με ΤΣΣΚΑ, Φενερ και Ρεαλ; Τον Ολυμπιακο τον αφηνω εκτος για να μη προκαλεσω θυελλα αντιδρασεων.
taurus13
Το ότι κάποιοι λογαριάζετε την άποψή σας ως τη μόνη και πραγματική αλήθεια και οι υπόλοιποι είμαστε αδαείς και έχουμε εσφαλμένη αντίληψη επειδή φοράμε πράσινα γυαλιά είναι πραγματικά αξιοθρήνητο. Το λέω όσο πιο κομψά μπορώ.

Μην ψαρώνετε ο Δ.Γ. έχει τους λόγους του που τα κάνει αυτά. Δεν ξέρω ποιοι είναι, ίσως να θέλει απλά να στείλει τον Μπερτομέου σπίτι του και αν γίνει αυτό τα υπόλοιπα να ξεχαστούν και να αισθάνεται δικαιωμένος. Λόγια λέγονται πολλά, αλλά όταν φτάσει η στιγμή των πράξεων πολλά αλλάζουν. Εδώ τη μία μέρα είναι σίγουρο ότι οι Αμερικάνοι θα βομβαρδίσουνε τη Συρία και οι Ρώσσοι θα απαντήσουνε και την επόμενη κάνουνε όλοι κωλοτούμπες (και πάλι καλά να λέμε) θα κολλήσουμε τώρα σε κυβιστήσεις όσον αφορά το μπασκετάκι?
katharop
QUOTE (akratacity @ Apr 13 2018, 12:21 ) *
Για μενα ομαδα που εχει να παει τοσα χρονια στο φαιναλ φορ δεν ειναι ομαδα κορυφαιου επιπεδου. Εγραψα ξεκαθαρα οτι η Μακαμπι ειναι σε πολυ χειροτερη μοιρα απο τον Παναθηναικο απλα συνεκρινα και την ιστορια και τον κοσμο σας.

Με τα λεγομενα μου λεω ξεκαθαρα οτι πλεον δεν παιρνετε τα σπορια που παιρνατε τοσα χρονια οχι οτι αδικειστε καπου. Δεν δικαιωνω καπου τον δγ αυτα ειναι δικα σου συμπερασματα εκτος πραγματικοτητας. Και για να το κλεισω το θεμα η αποψη μου για τις διαιτησιες του ΠΑΟ στην Ευρωλιγκσ ειναι η εξης:

Στο ΟΑΚΑ σε μεγαλο ποσοστο αγωνων εχει διαιτησιες εδρας, προσοχη, δεν λεω οτι ευνοειται εξοφθαλμα, αλλα παιρνει καποια σφυριγματα λογω εδρας. Εκτος εδρας ειναι το προβλημα που πλεον δεν παιρνει αντιστοιχα σφυριγματα οπως στα εντος οπως γινοταν τα χρονια που ηταν διεκδικητης του τροπαιου. Αυτο απεχει ετη φωτος απο τα σχολια για σφαγες και διαιτησιες επιπεδου Παρτιζαν.

Το εγραψα και πιο πανω οτι δεν θα αρεσει σε πολλους αλλα αυτη ειναι η αληθεια μου. Νομιζω εχω δικαιωμα να την στηριξω και σχολια του τυπου "θα μας τρελανεις" ειναι αντιδεοντολογικα.





Για τον Παναθηναικο ρωτησα αν εχει πεσει επιπεδο μην μου απαντας για τη Μακαμπι. Εσεις εχετε πεσει επιπεδο η ειστε στο ιδιο με ΤΣΣΚΑ, Φενερ και Ρεαλ; Τον Ολυμπιακο τον αφηνω εκτος για να μη προκαλεσω θυελλα αντιδρασεων.

smiley.gif smiley.gif smiley.gif
Το 09 στον τελικό πήρα τα σπόρια ε? Το 11 στην σειρά με την μπαρτσελόνα πήρα τα σπόρια πάλι έτσι? Το 12 στον ημιτελικό με την τσσκα πάλι πήρα τα σπόρια ως διεκδικητής φαντάζομαι έτσι? Να σου πω έχεις παρακολουθήσει ποτέ παιχνίδι του Παναθηναικού στην Ευρώπη? Αν θες μπορώ να κάνω και attach διάφορα βίντεο απο τις χρονιές που ήμουν νο1 φαβορί.

Και σου ξαναλέω τις μεγάλες ομάδες τις κάνει ο λαός τους. Ο ολυμπιακός δεν γεμίζει ούτε το κλειστό του Αιγάλεω στο μπάσκετ, δεν μπορεί να λογίζεται ως μεγάλη ομάδα.
thanath
QUOTE (akratacity @ Apr 13 2018, 12:21 ) *
Για μενα ομαδα που εχει να παει τοσα χρονια στο φαιναλ φορ δεν ειναι ομαδα κορυφαιου επιπεδου. Εγραψα ξεκαθαρα οτι η Μακαμπι ειναι σε πολυ χειροτερη μοιρα απο τον Παναθηναικο απλα συνεκρινα και την ιστορια και τον κοσμο σας.

Με τα λεγομενα μου λεω ξεκαθαρα οτι πλεον δεν παιρνετε τα σπορια που παιρνατε τοσα χρονια οχι οτι αδικειστε καπου. Δεν δικαιωνω καπου τον δγ αυτα ειναι δικα σου συμπερασματα εκτος πραγματικοτητας. Και για να το κλεισω το θεμα η αποψη μου για τις διαιτησιες του ΠΑΟ στην Ευρωλιγκσ ειναι η εξης:

Στο ΟΑΚΑ σε μεγαλο ποσοστο αγωνων εχει διαιτησιες εδρας, προσοχη, δεν λεω οτι ευνοειται εξοφθαλμα, αλλα παιρνει καποια σφυριγματα λογω εδρας. Εκτος εδρας ειναι το προβλημα που πλεον δεν παιρνει αντιστοιχα σφυριγματα οπως στα εντος οπως γινοταν τα χρονια που ηταν διεκδικητης του τροπαιου. Αυτο απεχει ετη φωτος απο τα σχολια για σφαγες και διαιτησιες επιπεδου Παρτιζαν.

Το εγραψα και πιο πανω οτι δεν θα αρεσει σε πολλους αλλα αυτη ειναι η αληθεια μου. Νομιζω εχω δικαιωμα να την στηριξω και σχολια του τυπου "θα μας τρελανεις" ειναι αντιδεοντολογικα.


Όταν κάνεις συγκρίσεις με την κάκιστη Μακάμπι με ένα ναι μεν αλλά αμέσως αρχίζει να χωλαίνει το πράγμα. Όπως έχω πει επανειλημμένως δεν θεωρώ ότι χάνει τα F4 λόγω διαιτησίας. Ούτε ότι έχει σφαγιαστικές διαιτησίες και θεωρώ το λιγότερο υπερβολικές τις αντιδράσεις του ΔΓ. Εσύ όμως φτάνεις στα άκρα για να καταφέρεις να στηρίξεις τα επιχειρήματά σου και αυτό φαίνεται με το πως συνεχώς αλλάζεις ρότα. Εκεί πήγαινε και το "θα μας τρελάνεις".

Μπορεί από το 14 μέχρι και το 16 ο ΠΑΟ να έπεσε αρκετά, αλλά τόσο όσο να την συγκρίνεις ακόμα και με την Μπασκόνια, των σκοτεινών τελευταίων αγώνων τα 2 χρόνια του καινούργιου φορμάτ να προσθέσω, είναι ακόμα μία άτοπη υπερβολή. Ειδικά όταν τα τελευταία 2 χρόνια έχει ανεβάσει κατά πολύ το μπάτζετ και στην κανονική μαραθώνια σεζόν που πρέπει να είσαι πραγματικά καλός για να τα βγάλεις πέρα έχει έρθει μέσα στις 4 καλύτερες ομάδες.

Τουλάχιστον δέχεσαι ότι είναι αλήθεια σου! Πράγμα που σημαίνει ότι δεν είναι απαραιτήτως αντικειμενική αλήθεια, απλά η γνώμη σου, οπότε τελειώνει η κουβέντα.

ΥΓ. Το ήξερες ότι θα προκαλέσεις με ακραία παραδείγματα για αυτό και μπήκες στον κόπο να γράψεις την αλήθεια σου...
akratacity
QUOTE (katharop @ Apr 13 2018, 12:25 ) *
[/b]
smiley.gif smiley.gif smiley.gif
Το 09 στον τελικό πήρα τα σπόρια ε? Το 11 στην σειρά με την μπαρτσελόνα πήρα τα σπόρια πάλι έτσι? Το 12 στον ημιτελικό με την τσσκα πάλι πήρα τα σπόρια ως διεκδικητής φαντάζομαι έτσι? Να σου πω έχεις παρακολουθήσει ποτέ παιχνίδι του Παναθηναικού στην Ευρώπη? Αν θες μπορώ να κάνω και attach διάφορα βίντεο απο τις χρονιές που ήμουν νο1 φαβορί.

Και σου ξαναλέω τις μεγάλες ομάδες τις κάνει ο λαός τους. Ο ολυμπιακός δεν γεμίζει ούτε το κλειστό του Αιγάλεω στο μπάσκετ, δεν μπορεί να λογίζεται ως μεγάλη ομάδα.

Ναι ο ολυμπιακος δεν εχει μπασκετικο κοινο αλλα αυτο δεν θα σε κανει να νιωσεις καλυτερα που εδω και κατι χρονια ο δγ σε εχει ριξει επιπεδο. Ετσι φανταζομαι τουλαχιστον.

Εχω δει πολλα ματς του ΠΑΟ στην Ευρωπη αλλα το να σε πεισω για το αντιθετο θα ειναι χασιμο χρονου. Εχετε ολα τα καλα (κοσμο, ιστορια) αλλα για εναν πραγματικα αδιευκρινιστο λογο σας πολεμαει το συστημα. Για τα αγωνιστικα δεν μας λες τιποτα αλλα δεν πειραζει εχετε ιστορια.

Για οσα ματς αναφερεις υπαρχει και αντιλογος. Η μηπως νομιζεις οτι δεν υπαρχουν παιχνιδια και δη κρισιμα που εσυ ευνοηθηκες;
nikmamba
QUOTE (green_sky @ Apr 13 2018, 10:29 ) *
Κανενας Παναθηναικος δεν θελει να βλεπει την ομαδα του να παιζει με την Μουρθια αντι για την Ρεαλ και την Μπαρτσελονα.
Από την άλλη όμως και κανενας Παναθηναικος θεωρω ότι δεν θελει να βλεπει την ομαδα του να συμμετεχει σε ένα μαγαζακι που εχει στηθει από τους Τουρκους και τους Ρωσους.
Ενδεχομενη αποχωρηση από την συγκεκριμενη διοργανωση θα εχει αρνητικες επιπτωσεις,τοσο για τον Παναθηναικο,οσο και για την ιδια την διοργανωση.
Ο Γιαννακοπουλος δειχνει αποφασισμενος να παρει την ομαδα ,όμως ας κραταμε μικρο καλαθι γιατι πολλα μπορει να αλλαξουν μεχρι το καλοκαιρι.

Αν όμως τελικα ο Παναθηναικος αποχωρησει,τοτε νομιζω ότι ανοιγει η πορτα για τον επομενο ή επομενους δυσαρεστημενους που σιγουρα θα υπαρξουν και το πουλοβερ θα αρχισει να ξηλωνεται.Η κατασταση δεν θα σωζεται οσες Βιλερμπαν ή Μπαγερν βαλουν στον θεσμο.
Ο Παναθηναικος είναι τεραστιο μεγεθος στο Ευρωπαικο μπασκετ.
Η αποχωρηση όπως και να το κανουμε θα φερει τριγμους.
Θεωρω δεδομενο ότι έαν αποχωρησει ο Παναθηναικος από την διοργανωση ,ο φιλαθλος της Μακαμπι ή της Μπαρτσελονα λεω εγω δυο τυχαια ονοματα, δεν θα βλεπει πια,από την ιδια σκοπια ,με το ιδιο ματι και με την ιδια απαθεια, την ομαδα του να σφαζεται στο γονατο μεσα στην Τουρκια με την λεγομενη αμυνα στα ορια του φαουλ.
Οι πιεσεις προς τις διοικησεις των εκαστοτε αδικημενων ομαδων που σιγουρα θα υπαρξουν θα είναι πολλες.
Ακομα και οι ιδιοι οι παιχτες δεν θα αντιμετωπιζουν την διοργανωση όπως πριν.
Ουσιαστικα αν ο Γιαννακοπουλος παρει την ομαδα και φυγει,θα λειτουργησει ως δουρειος ιππος της Fiba μεσα στην Ευρωλιγκα.
Τιποτα πια δεν θα είναι ιδιο και αυτό οι τυποι που εστησαν ολο αυτό το σκηνικο που λεγεται Ευρωλιγκα,το ξερουν και σιγουρα δεν το θελουν.
Η γνωμη μου λοιπον είναι ότι αν καποιος κανει πισω στο τελος, αυτή θα είναι η ιδια η διοργανωση γιατι ξερουν ότι αν γινει η αρχη τοτε θα υπαρξει και συνεχεια.

αφου οι διοικησεις των ομαδων που ειναι δυσαρεστημενες χτες ειχαν την ευκαιρια να τον υπερασπιστουν και του γυρισαν την πλατη.γιατι ν αλλαξει αυτο..?

μια χαρα θα υπαρχει ευρωλιγκα χωρις τον π[αο..οπως υπηρξε(αναλογικα παντα)σουπερ λιγκα χωρις την ΑΕΚ,οπως υπηρξε καμπιονατο χωρις γιουβεντους,οπως υπηρξε τσλ χωρις manchester united(μετα απο 20+ χρονια παρουσιας)..ο μονος χαμενος θα ειναι ο παο
katharop
QUOTE (akratacity @ Apr 13 2018, 12:32 ) *
Ναι ο ολυμπιακος δεν εχει μπασκετικο κοινο αλλα αυτο δεν θα σε κανει να νιωσεις καλυτερα που εδω και κατι χρονια ο δγ σε εχει ριξει επιπεδο. Ετσι φανταζομαι τουλαχιστον.

Εχω δει πολλα ματς του ΠΑΟ στην Ευρωπη αλλα το να σε πεισω για το αντιθετο θα ειναι χασιμο χρονου. Εχετε ολα τα καλα (κοσμο, ιστορια) αλλα για εναν πραγματικα αδιευκρινιστο λογο σας πολεμαει το συστημα. Για τα αγωνιστικα δεν μας λες τιποτα αλλα δεν πειραζει εχετε ιστορια.

Για οσα ματς αναφερεις υπαρχει και αντιλογος. Η μηπως νομιζεις οτι δεν υπαρχουν παιχνιδια και δη κρισιμα που εσυ ευνοηθηκες;

Σου μίλησα συγκεκριμένα και αν θες βάζω και υλικό. Μιλάς αόριστα άρα δεν μπορώ να σε πάρω σοβαρά. Αν μιλήσεις συγκεκριμένα και όχι αόριστα για να κερδίσεις τις εντυπώσεις θα το συνεχίσουμε.
akratacity
QUOTE (thanath @ Apr 13 2018, 12:31 ) *
Όταν κάνεις συγκρίσεις με την κάκιστη Μακάμπι με ένα ναι μεν αλλά αμέσως αρχίζει να χωλαίνει το πράγμα. Όπως έχω πει επανειλημμένως δεν θεωρώ ότι χάνει τα F4 λόγω διαιτησίας. Ούτε ότι έχει σφαγιαστικές διαιτησίες και θεωρώ το λιγότερο υπερβολικές τις αντιδράσεις του ΔΓ. Εσύ όμως φτάνεις στα άκρα για να καταφέρεις να στηρίξεις τα επιχειρήματά σου και αυτό φαίνεται με το πως συνεχώς αλλάζεις ρότα. Εκεί πήγαινε και το "θα μας τρελάνεις".

Μπορεί από το 14 μέχρι και το 16 ο ΠΑΟ να έπεσε αρκετά, αλλά τόσο όσο να την συγκρίνεις ακόμα και με την Μπασκόνια, των σκοτεινών τελευταίων αγώνων τα 2 χρόνια του καινούργιου φορμάτ να προσθέσω, είναι ακόμα μία άτοπη υπερβολή. Ειδικά όταν τα τελευταία 2 χρόνια έχει ανεβάσει κατά πολύ το μπάτζετ και στην κανονική μαραθώνια σεζόν που πρέπει να είσαι πραγματικά καλός για να τα βγάλεις πέρα έχει έρθει μέσα στις 4 καλύτερες ομάδες.

Τουλάχιστον δέχεσαι ότι είναι αλήθεια σου! Πράγμα που σημαίνει ότι δεν είναι απαραιτήτως αντικειμενική αλήθεια, απλά η γνώμη σου, οπότε τελειώνει η κουβέντα.

ΥΓ. Το ήξερες ότι θα προκαλέσεις με ακραία παραδείγματα για αυτό και μπήκες στον κόπο να γράψεις την αλήθεια σου...

Θα σου πω μονο αυτο. Γραφτηκε σε τοπικ του ΠΑΟ και μαλιστα απο μοντ νομιζω οτι ο ΠΑΟ πλεον δεν ειναι ομαδα μεσα στις 4 καλυτερες αλλα στις 6 καλυτερες στην καλυτερη περιπτωση. Η καπως ετσι τεσπα. Αν το βρω θα το ποσταρω. Αυτο θεωρω και εγω οτι ο ΠΑΟ ειναι ενα βημα πισω απο την πρωτη τετραδα. Το ιδιο δεν ειναι και η Μπασκονια που εχει και ενα φαιναλ φορ πριν απο δυο χρονια; Μιλησα καθαρα για αγωνιστικο επιπεδο των δυο ομαδων βγαζοντας εξω ιστοριες κοσμο κτλ. Αλλα μιλαω καθαρα αγωνιστικα δεν ξερω γιατι θα πρεπει να λογιζω αυτους τους δυο παραγοντες. Αν το καλοσκεφτεις ομαδα πισω απο την πρωτη 4αδα που να μπορω να την συγκρινω αγωνιστικα με τον ΠΑΟ δεν υπαρχει αλλη πλην της Μπασκονια (σε σταθερη βαση ετσι οχι για μια σεζον). Δεν ειναι υποτιμηση αυτο για εσας αλλα η πραγματικοτητα.

j-kidd13
QUOTE(akratacity @ Apr 13 2018, 12:21 ) *
Για τον Παναθηναικο ρωτησα αν εχει πεσει επιπεδο μην μου απαντας για τη Μακαμπι. Εσεις εχετε πεσει επιπεδο η ειστε στο ιδιο με ΤΣΣΚΑ, Φενερ και Ρεαλ; Τον Ολυμπιακο τον αφηνω εκτος για να μη προκαλεσω θυελλα αντιδρασεων.


Oλες οι ομαδες ειναι πισω απο την ΤΣΣΚΑ και τη Φενερ.Ακόμα και η Ρεαλ.Οποτε προφανως ο Παναθηναικος δεν ειναι στο ιδιο επιπεδο.Κι ο Ολυμπιακος στην Ευρωπη ειναι σε ανωτερο επιπεδο του Παναθηναικου.Ολοι το παραδεχονται αυτο.
Αυτο δεν σημαινει οτι ο Παναθηναικος μετατραπηκε σε μεσαια ομαδα.
Katiki_Domokou
ο προεδρος μοιραζει πονο με νεα αναρτηση στο ινστα,θατου ριξουν νεο προστιμο λεει 24.gif
akratacity
QUOTE (katharop @ Apr 13 2018, 12:35 ) *
Σου μίλησα συγκεκριμένα και αν θες βάζω και υλικό. Μιλάς αόριστα άρα δεν μπορώ να σε πάρω σοβαρά. Αν μιλήσεις συγκεκριμένα και όχι αόριστα για να κερδίσεις τις εντυπώσεις θα το συνεχίσουμε.

Δεν εχω κανενα λογο να το κανω. Το συμπερασμα εχει ηδη βγει στο μυαλο σου.
nikmamba
QUOTE (villiskabas @ Apr 13 2018, 11:46 ) *
βρε σε σχεση με την εποχη ομπραντοβιτς ναι αλλα δεν εγινα και ο αγιαξ, θελω να πω δεν δικαιολογει τετοια ευνοια προς τους αλλους και ο παναθηναικος με διαιτησιες παρτιζαν

ποιες διαιτησιες παρτιζαν μωρε?και περσυ και φετος αν τα βαλετε ακτω θα βειτε 5 ματς πυο αδικηθηκτε και 5 θα σας βρω εγω 5 ματς πυο ευνοηθηκατε...ελεος καπου

QUOTE (thanath @ Apr 13 2018, 12:03 ) *
Εσύ πας να μας τρελάνεις. Και ενώ έχεις ένα δίκιο για τον ΔΓ πας να μας πείσεις ότι ο ΠΑΟ δεν είναι μέσα στις καλύτερες ομάδες όταν 2 συνεχόμενες χρονιές με το νέο φορμάτ, έχει πάρει πλεονέκτημα έδρας! ΟΚ δεν είναι ο ΠΑΟ του 7 και του 9 για να λες το πήρε πριν αρχίσει η διοργάνωση, αλλά δεν είναι ομάδα του κλότσου και του μπάτσου όπως η περσινή Μακάμπι πχ.

Τέλος να κοιτάξετε αυτό που σας έχει ποτίσει βαθιά μέσα στη νοοτροπία σας ο ποδοσφαιρικός ΟΣΦΠ εσάς τους κόκκινους οπαδούς. Με λίγα λόγια αυτό που λες είναι φτιάξε ομαδάρα για να σε σφυράει ο διαιτητής. Ε αγαπητέ αυτό δεν είναι λογική και δεν πρέπει να παίζεται έτσι το άθλημα! Και για να σε προλάβω, το ίδιο θα έλεγα και για την ομάδα μου αν την σφύριζαν πάντα!! Και τέλος εσύ, με τα λεγόμενά σου δικαιώνεις ότι τον ΠΑΟ τον πάει κόντρα η διαιτησία έστω και με 40-60 γιατί έχει πέσει επίπεδο και δεν δικαιολογείς τον ΔΓ που φωνάζει... Ε αυτό είναι λάθος όπως και να το πάρουμε!

ε κι εσεις πατε να μας πεισετε οτι δεν σας θελει η ευρωλιγκα και σας πηγαινει κοντρα οταν 2 σερι χρονιες εχετε παρει πλεονεκτημα εδρας.

στην ελλαδα που σφυριζεσαι παντα υπερ σου λες κατι?εδω μεχρι και για την ελλαδα λεει οτι τον κυνηγανε ο ΔΓ και εχει πεισει αρκετους απο εσας
katharop
QUOTE (j-kidd13 @ Apr 13 2018, 12:39 ) *
Oλες οι ομαδες ειναι πισω απο την ΤΣΣΚΑ και τη Φενερ.Ακόμα και η Ρεαλ.Οποτε προφανως ο Παναθηναικος δεν ειναι στο ιδιο επιπεδο.Κι ο Ολυμπιακος στην Ευρωπη ειναι σε ανωτερο επιπεδο του Παναθηναικου.Ολοι το παραδεχονται αυτο.
Αυτο δεν σημαινει οτι ο Παναθηναικος μετατραπηκε σε μεσαια ομαδα.

Ο ολυμπιακός τα τελευταία χρόνια απλά τυχαίνει και πέφτει στα playoffs με τον χειρότερο απο ολόκληρη την οκτάδα. Στην κανονική περίοδο το 60-40 ,65-35 που έχει σχεδόν σε όλους τους αγώνες τον βοηθάει να πλασαριστεί καλά. Ο ολυμπιακός εκτός απο το 15 και 16 (παίζεται το τελευταίο), δεν είχε ποτέ καλύτερη ομάδα απο εμάς, για αυτό δεν πήρε και τα εγχώρια. Ούτε φέτος έχει για αυτό θα χάσει και 3-0, 3-1
akratacity
QUOTE (j-kidd13 @ Apr 13 2018, 12:39 ) *
Oλες οι ομαδες ειναι πισω απο την ΤΣΣΚΑ και τη Φενερ.Ακόμα και η Ρεαλ.Οποτε προφανως ο Παναθηναικος δεν ειναι στο ιδιο επιπεδο.Κι ο Ολυμπιακος στην Ευρωπη ειναι σε ανωτερο επιπεδο του Παναθηναικου.Ολοι το παραδεχονται αυτο.
Αυτο δεν σημαινει οτι ο Παναθηναικος μετατραπηκε σε μεσαια ομαδα.

Μα ρε συ παιζουμε με τις λεξεις τωρα; Το οτι δεν ειναι στο γκρουπακι με τις κορυφαιες ομαδες αυτοματα δεν τον κανει ομαδα μια ταχυτητα κατω; Δεν ξερω τι εννοεις με τη λεξη μεσαια αλλα εγω προσωπικα δεν τον εβαλα στο ιδιο τσουβαλι με Εφες, Βαλενθια, Μπαμπεργκ πχ. Αλλα τον τοποθετω στο 5-6. Εγραψα καθαρα σε πολλα ποστ μου οτι δεν λογιζεται πλεον ως διεκδικητης του τροπαιου. Ειπα καποιο ψεμα;
katharop
QUOTE (akratacity @ Apr 13 2018, 12:41 ) *
Δεν εχω κανενα λογο να το κανω. Το συμπερασμα εχει ηδη βγει στο μυαλο σου.

Απλά δεν έχεις απτά επιχειρήματα για να το στηρίξεις
akratacity
QUOTE (katharop @ Apr 13 2018, 12:45 ) *
Απλά δεν έχεις απτά επιχειρήματα για να το στηρίξεις

Ακριβως.
jazz thrilos
QUOTE(thanath @ Apr 13 2018, 12:03 ) *
Τέλος να κοιτάξετε αυτό που σας έχει ποτίσει βαθιά μέσα στη νοοτροπία σας ο ποδοσφαιρικός ΟΣΦΠ εσάς τους κόκκινους οπαδούς. Με λίγα λόγια αυτό που λες είναι φτιάξε ομαδάρα για να σε σφυράει ο διαιτητής. Ε αγαπητέ αυτό δεν είναι λογική και δεν πρέπει να παίζεται έτσι το άθλημα! Και για να σε προλάβω, το ίδιο θα έλεγα και για την ομάδα μου αν την σφύριζαν πάντα!! Και τέλος εσύ, με τα λεγόμενά σου δικαιώνεις ότι τον ΠΑΟ τον πάει κόντρα η διαιτησία έστω και με 40-60 γιατί έχει πέσει επίπεδο και δεν δικαιολογείς τον ΔΓ που φωνάζει... Ε αυτό είναι λάθος όπως και να το πάρουμε!


Πάντως εξίσου επικίνδυνη νοοτροπία που έχει ποτίσει μερίδα οπαδών είναι η, "αφού δεν το παίρνω εγώ προσπαθώ με κάθε τρόπο να το απαξιώσω, να ρίξω την μπάλα σε εξωαγωνιστικά θέματα προκειμένου να μην αναγνωρίσω τα λάθη μου και εν τέλει αν τα καταφέρω να το διαλύσω".

Δεν ξέρω εσένα αν αυτή η νοοτροπία σου θυμίζει "κόκκινους" ή "πράσινους" ποδοσφαιρικούς.....
akratacity
QUOTE (jazz thrilos @ Apr 13 2018, 12:49 ) *
Πάντως εξίσου επικίνδυνη νοοτροπία που έχει ποτίσει μερίδα οπαδών είναι η, "αφού δεν το παίρνω εγώ προσπαθώ με κάθε τρόπο να το απαξιώσω, να ρίξω την μπάλα σε εξωαγωνιστικά θέματα προκειμένου να μην αναγνωρίσω τα λάθη μου και εν τέλει αν τα καταφέρω να το διαλύσω".

Δεν ξέρω εσένα αν αυτή η νοοτροπία σου θυμίζει "κόκκινους" ή "πράσινους" ποδοσφαιρικούς.....

Εμενα μου θυμιζει παντως και κοκκινους και πρασινους μπασκετικους... smiley.gif
j-kidd13
QUOTE(katharop @ Apr 13 2018, 12:43 ) *
Ο ολυμπιακός τα τελευταία χρόνια απλά τυχαίνει και πέφτει στα playoffs με τον χειρότερο απο ολόκληρη την οκτάδα. Στην κανονική περίοδο το 60-40 ,65-35 που έχει σχεδόν σε όλους τους αγώνες τον βοηθάει να πλασαριστεί καλά. Ο ολυμπιακός εκτός απο το 15 και 16 (παίζεται το τελευταίο), δεν είχε ποτέ καλύτερη ομάδα απο εμάς, για αυτό δεν πήρε και τα εγχώρια. Ούτε φέτος έχει για αυτό θα χάσει και 3-0, 3-1


Ο Ολυμπιακός πέφτει με βατή ομάδα στην 8αδα,γιατι ειναι πολύ καλύτερος αγωνιστικά απο εμάς στην regular,και τερματίζει σε θέση που τον οδηγεί σε καλό σταύρωμα.Εμείς ζοριζόμαστε για να βγούμε στην 4η θέση.
katharop
QUOTE (j-kidd13 @ Apr 13 2018, 12:55 ) *
Ο Ολυμπιακός πέφτει με βατή ομάδα στην 8αδα,γιατι ειναι πολύ καλύτερος αγωνιστικά απο εμάς στην regular,και τερματίζει σε θέση που τον οδηγεί σε καλό σταύρωμα.Εμείς ζοριζόμαστε για να βγούμε στην 4η θέση.

Αυτό θα το δεχόμουν αν η διαφορά μας ήταν 5 νικές ξέρω γω στο τέλος της regular. Μια νίκη με το ζόρι και τις 2 χρονιές τις τελευταίες και πέρυσι έπρεπε να γίνουν 500 συνδυασμοί για να παίξουμε εμείς με φενέρ και όχι ο Ολυμπιακός. Για τις μόνες χρονιές που συμφωνώ είναι το 14-15 και 15-16
j-kidd13
QUOTE(katharop @ Apr 13 2018, 13:04 ) *
Αυτό θα το δεχόμουν αν η διαφορά μας ήταν 5 νικές ξέρω γω στο τέλος της regular. Μια νίκη με το ζόρι και τις 2 χρονιές τις τελευταίες και πέρυσι έπρεπε να γίνουν 500 συνδυασμοί για να παίξουμε εμείς με φενέρ και όχι ο Ολυμπιακός. Για τις μόνες χρονιές που συμφωνώ είναι το 14-15 και 15-16


Σωστό αυτό που λές,ωστόσο μην ξεχνάς οτι ο Ολυμπιακός και πέρσυ και φέτος ηταν εξασφαλισμένος απο νωρίς,είχε διαφορά στο ρεκόρ απο εμάς,και με μαζεμένες ήττες στο τέλος έφτασε να έχουμε ίδιο ρεκόρ.(Και πέρσυ και φέτος είχε 4 ήττες στα 5 τελευταία ματς,τη στιγμή που εμείς τρέχαμε μέχρι τελευταία αγωνιστική για το πλεονέκτημα).

Τελος παντων,δεν ειναι η συγκριση του Παναθηναικου με τον Ολυμπιακό το θεμα,αλλα οτι ο Παναθηναικός παραμένει μεγάλος σύλλογος,και η αντιμετώπιση του πολλές φορές δεν συμβαδίζει με το όνομα του,όταν μιλάμε και για τον πιο εμπορικό σύλλογο τα τελευταία χρόνια αναφορικά με τα εισητήρια.
Conan1982
Εγώ πάντως διαφωνώ με την συλλογιστική ότι αν ένας σύλλογος θεωρείται "μεγάλος" πρέπει να έχει διαφορετική αντιμετώπιση από έναν άλλο σύλλογο είτε μιλάμε για τον ΠΑΟ είτε για τον ΟΣΦΠ.
Διαφωνώ και με την διαμάχη για το ποιος είναι πιο μεγάλος και δεν συμμαζεύεται.
Το μόνο σίγουρο είναι ότι και η Ευρωλίγκα και ο Παναθηναϊκός θα βγουν ζημιωμένοι αν χωρίσουν.
thanath
QUOTE (jazz thrilos @ Apr 13 2018, 12:49 ) *
Πάντως εξίσου επικίνδυνη νοοτροπία που έχει ποτίσει μερίδα οπαδών είναι η, "αφού δεν το παίρνω εγώ προσπαθώ με κάθε τρόπο να το απαξιώσω, να ρίξω την μπάλα σε εξωαγωνιστικά θέματα προκειμένου να μην αναγνωρίσω τα λάθη μου και εν τέλει αν τα καταφέρω να το διαλύσω".

Δεν ξέρω εσένα αν αυτή η νοοτροπία σου θυμίζει "κόκκινους" ή "πράσινους" ποδοσφαιρικούς.....


Δεν μου αρέσει καθόλου γι' αυτό είμαι απέναντι σε ό,τι και να κάνει επί του θέματος ο ΔΓ. Και γι' αυτό τονίζω κάθε φορά ότι δεν μπορώ να ακούω ότι ο ΠΑΟ σφαγιάζεται!

Από την άλλη δεν μπορώ να διαβάζω και τα δήθεν αντικειμενικά σχόλια των Ολυμπιακών που θέλουν το καλό του ΠΑΟ και θλίβονται με την κατάσταση!

QUOTE (Conan1982 @ Apr 13 2018, 13:22 ) *
Εγώ πάντως διαφωνώ με την συλλογιστική ότι αν ένας σύλλογος θεωρείται "μεγάλος" πρέπει να έχει διαφορετική αντιμετώπιση από έναν άλλο σύλλογο είτε μιλάμε για τον ΠΑΟ είτε για τον ΟΣΦΠ.
Διαφωνώ και με την διαμάχη για το ποιος είναι πιο μεγάλος και δεν συμμαζεύεται.
Το μόνο σίγουρο είναι ότι και η Ευρωλίγκα και ο Παναθηναϊκός θα βγουν ζημιωμένοι αν χωρίσουν.


Αυτό είναι όλο το ζουμί της υπόθεσης! Συμφωνώ απόλυτα με όλα όσα λες!
Crash95
Λοιπον η αποψη μου ειναι ως Ολυμπιακος αλλα φιλαθλος. Πως τον Παο τοσα χρονια μια χαρα τον σφυρουσε η διαιτησια εκτος του ημιτελικου του 2012 και με τη μπαρτσα το 13. Κατα τα αλλα μια χαρα τον σφυριζαν. Και περσι που εκανε ομαδαρα πηρε και το πλεονεκτημα και ειχε στο πρωτο ματς υπερ του βολες 25-4 με τη φενερ. Μπείτε να δειτε πρωτο ματς 25-4 βολες υπερ του παο 42-28 σκορ ημιχρονου και εχασε . Δεν του φταιγε καμια διαιτησια.

Ομως παρολα αυτα φετος ο ΔΓ σκληρυνε τη σταση του προς την ευρωλιγκα. Και οντως φετος ο παο αδικηθηκε. Πραγματικα σε πολλα ματς αλλιως σφυριζαν τις επαφες για παο αλλιως για τον αντιπαλο. Και επισης ειναι η πρώτη χρονια η πρωτη που ο Ολυμπιακος σπρωχνεται απτη διατησια. Τι σφαγές εχουμε δει οταν παμε σε Μόσχα κτλ δεν περιγραφονται..φετος παμε και 12-29 βολες υπερ μας.

Οποιος ολυμπιακος δεν βλεπει πως πηραμε σφυριγματα φετος δεν ειναι αντικειμενικος νομιζω. Γιατι τα πηραμε?

Ξεκαθαρα επειδη η ευρωλιγκα μας γλυφει φετος επειδη εχει κοντρα με το ΔΓ και δεν θελει να φυγει και αλλη ομαδα. Οι αλλες μεγαλες Τσσκα Φενερ Ρεαλ δεν ειχαν ποτε παραπονο περα απτα γελοια παραπονα της Φενερ στο τελικο του 16. Ο ολυμπιακος ομως ειχε δικαιολογημενα σε καποια ματς. Και μας σπρωχνουν φετος για να μας γλυκανουν. Τα προηγουμενα χρονια παντως μια χαρα ηταν η διαιτησια. Απλα Φενερ Τσσκα περναν το παραπανω σφυρίγματα
Katiki_Domokou
μακαρι το μονο προβλημα να ηταν οτι δεν παιρνουμε σφυριγματα με τσσκα φενερ ολυμπιακο,εδω δεν παιρνουμε με κατι μπαμπεργκ και καζαν,οταν βλεπεις τετοια πρεπει να φευγεις,ας κανουν ολοι τον κομπαρσο στον μπερτομεου
fastbreak70
QUOTE(shtarkws @ Apr 13 2018, 12:58 ) *

Δημήτρης Καρύδας
«Καθολικό διαζύγιο» δεν….υπάρχει!
Ο Μπερτομέου και οι συνεργάτες του όμως ξέρουν ότι η συγκεκριμένη ρητορική είναι περισσότερο για επικοινωνιακούς λόγους και για εφησυχασμό των υπόλοιπων ομάδων και ότι μεγέθη της τάξης του Παναθηναϊκού στο μπάσκετ δεν αντικαθίστανται ούτε εύκολα, ούτε ανώδυνα. Ακόμη και από ένα μεγάλο Γερμανικό σύλλογο που όμως για το μπάσκετ δεν είναι ομάδα πρώτης γραμμής.

η Ευρωλίγκα παει στις 18ομαδες και για τον παο πλεον 'ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΚΑΙΓΕΤΑΙ ΚΑΡΦΙ'...
χωρις πολλα λογια ο χρονος θα δειξει ποιος θα βγει χαμενος!!!!!!!!!!!!
Kalispera
QUOTE (fastbreak70 @ Apr 13 2018, 13:50 ) *
Δημήτρης Καρύδας
«Καθολικό διαζύγιο» δεν….υπάρχει!
Ο Μπερτομέου και οι συνεργάτες του όμως ξέρουν ότι η συγκεκριμένη ρητορική είναι περισσότερο για επικοινωνιακούς λόγους και για εφησυχασμό των υπόλοιπων ομάδων και ότι μεγέθη της τάξης του Παναθηναϊκού στο μπάσκετ δεν αντικαθίστανται ούτε εύκολα, ούτε ανώδυνα. Ακόμη και από ένα μεγάλο Γερμανικό σύλλογο που όμως για το μπάσκετ δεν είναι ομάδα πρώτης γραμμής.

η Ευρωλίγκα παει στις 18ομαδες και για τον παο πλεον 'ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΚΑΙΓΕΤΑΙ ΚΑΡΦΙ'...
χωρις πολλα λογια ο χρονος θα δειξει ποιος θα βγει χαμενος!!!!!!!!!!!!

Το "δεν τους καίγεται καρφί" δεν υπάρχει.Κεφαλαικράτες είναι και επιδιώκουν την συνεχή γιγάντωση του εμπορικού προϊόντος τους.Αν φύγει ένα απο τα σημαντικότερα brand name,προφανώς και θα υπάρξει πλήγμα στην διοργάνωση.Δεδομένα η Ευρωλίγκα θα συνεχίσει να υπάρχει σαν θεσμός και χωρίς τον Παναθηναικό,αλλά απο δω και πέρα κάθε φορά που κάποιος αισθάνεται αδικημένος,θα επικαλείται το παράδειγμα του Παναθηναικού και ο Μπερτομέου αναπόφευκτα δεν θα είναι ευχαριστημένος με αυτές τις τριβές.Άλλο το η ευρωλίγκα θα επιβιώσει και χωρίς τον Παο και άλλο το δεν της καίγεται καρφί,γιατί της καίγεται.
MustGK
QUOTE (Lazeras @ Apr 13 2018, 01:12 ) *
Καληνύχτα Πανάθα μου!

Που κατάντησες. Να κάνουν κάποιοι την αγουρίδα μέλι γιατί δεν μπορούν να βάλουν κάτω τον εγωισμό τους.


Έχεις δίκιο καταντήσαμε να συνεχίζουμε να είμαστε πρωταθλητές, να είμαστε στο τοπ 4, να είναι το γήπεδο μας συνέχεια γεμάτο και να πουλάμε πιο πού από όλες τις ομάδες.. Μεγάλη κατάντια..

QUOTE (j-kidd13 @ Apr 13 2018, 09:19 ) *
Εχει και δίκια,και πολλά,ο ΔΓ,έχει και λάθη,σε όλο αυτο το story μεταξυ του και της euroleague(Μπερτομέου).
Το οτι ο Παναθηναϊκός αντιμετωπίζεται διαφορετικά απο άλλες ομάδες,είναι δεδομένο.Είναι η μόνη ομάδα απο τις θεωρητικά τοπ,που έχει τόσο κακές διαιτησίες που κρίνουν παιχνίδια και έχουν στερήσει νίκες,έχει πληρώσει ένα σκασμό λεφτά σε πρόστιμα,συν την τιμωρία του ΔΓ για το θέμα με το instagram,που άσχετα αν υπάρχει λόγος ή όχι για τιμωρηθεί,είναι εμφανές οτι το μέγεθος της τιμωρίας είναι αποτέλεσμα Μπερτομέου,σαν "κόντρα" προς τον ατιθασο ΔΓ.
Γενικά σαν προσωπικότητα ο ΔΓ είναι αντιδραστικός,εκρηκτικός,εγωιστής (φαίνεται απο το θέμα της τιμωρίας του),1002 πράγματα,και σίγουρα το να αντιδράει κατ'αυτόν τον τρόπο,είναι κάτι που κάθεται στο στομάχι του κυρ Τζόρντι,και χτυπάει τον ΔΓ σε κάθε ευκαιρία,και μέσω της ομάδας.

Τώρα το χθεσινό,θεωρώ λογικότατη την πρόταση του ΔΓ για αλλαγή του Μπερτομέου,καλό θα ήταν να δοκιμαστεί και κάποιος άλλος στη θέση του υπεύθυνου της διοργάνωσης μετά απο 18 χρόνια,να δούμε και τι αλλαγές θα φέρει στο οικονομικό κομμάτι,αν θα αλλάξει επιτέλους το καραγκιοζιλίκι της τελευταίας αγωνιστικής που αγώνες που κρίνουν προκρίσεις διεξάγονται σε διαφορετικές ώρες μέρες,κλπ.
Για την αποχώρηση όμως απο την διοργάνωση είμαι κάθετα αντίθετος.Δεν είναι η λύση.Καταλαβαίνω απόλυτα τα περί σεβασμού προς την ομάδα που ειναι στις 2-3 πιο επιτυχημενες εδω και 20 χρόνια,κλπ,αλλα επειδή ακριβώς μιλάμε για μια τοπ ομάδα,η θέση της είναι ανάμεσα στους καλύτερους,και να συναγωνίζεται με αυτούς για τον ευρωπαϊκό τίτλο,κι ας έχουμε παράπονα/ενστάσεις κλπ.Δεν είναι λύση να στείλεις την ομάδα να παίζει στην νο 3 διοργάνωση με κάτι Μούρθιες κλπ.Χαμένη θα βγει η ευρωλίγκα,που θα χάσει τον πιο εμπορικό σύλλογο της,αλλα και ο Παναθηναικος που θα φυγει απο την μονη διογανωση που ταιριαζει στην αίγλη του.

Για να βγάλω το συμπέρασμα μου,δεν είμαι βέβαιος οτι εννοεί τα περί αποχώρησης ο ΔΓ.Παίζει το παιχνίδι του,όπως κάνει πάντα,για να πετύχει τους σκοπούς του.Πιστεύω οτι το σήριαλ θα έχει πολλά επεισόδια ακόμα,μετά το τέλος της σεζόν.
Αλλά αν 1 στις 100 πάρει την ομάδα απο την διοργάνωση,θα ναι εγκληματικό.




ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΛΟΓΟ!


+100000000000
MustGK
QUOTE (akratacity @ Apr 13 2018, 10:18 ) *
Μήπως λέω μήπως ο Παναθηναϊκός δεν αντιμετωπίζεται πλέον σαν μεγάλη ομάδα γτ πλέον δεν είναι μια από αυτές; Η ιστορία παιδιά δεν μπορεί να μπαίνει πάντα στη ζυγαριά και να επηρεάζει καταστάσεις. Ο Παναθηναϊκός την τελευταία πενταετία είναι μια απλή ομάδα 8αδας που βλέπει την 4αδα με το κυαλι. Πχ σαν την Μπασκόνια ένα πράγμα. Γτ να σας αντιμετωπίζουν κάπως αλλιώς; Το καλύτερο παράδειγμα για αυτό που λέω είναι η Μακάμπι. Επίσης ιστορική ομάδα που έχει ακόμα μεγαλύτερη κατρακύλα από εσάς. Δεν έχουν διαιτησίες οπως είχαν παλιά αλλά δεν έχουν δημιουργήσει ολόκληρη προπαγανδα για αυτό.

Ξέρω τώρα όλοι θα μου την "πέσετε" γτ δεν θα σας αρέσει αυτό που έγραψα αλλά είναι η μεγάλη αλήθεια. Πχ δείτε το πέναλτι που πήρε η Ρεάλ προχθές. Σε όλα τα σπορ και σε όλες τις διοργανώσεις οι θεωρητικά μεγάλες ομάδες έχουν μια κάποια εύνοια. Ε εσείς πλέον δεν θεωρείστε τέτοια. Τα αποτελέσματα αυτό δείχνουν. Η ιστορία, ο κόσμος και η δυναμική της ομάδας δείχνουν το αντίθετο αλλά τα αποτελέσματα και αυτή η συνεχής κλαψα δείχνουν ότι έχει κατέβει πολλά επίπεδα.


Απλή ομάδα είναι γιατί έχει χάσει προκρίσεις (όπως με την μπαρτσελόνα) και έχουν στείλει συγκερίμενους όπως πέρσι. Την τετράδα όντως την βλέπει με το κυάλι... και πέρσυι και φέτος.. Τα αποτελέσματα δείχνουν αυτά γιατί εμείς δεν είμαστε γκρουμιέρηδες....


QUOTE (taurus13 @ Apr 13 2018, 11:23 ) *
Το ότι κάποιοι λογαριάζετε την άποψή σας ως τη μόνη και πραγματική αλήθεια και οι υπόλοιποι είμαστε αδαείς και έχουμε εσφαλμένη αντίληψη επειδή φοράμε πράσινα γυαλιά είναι πραγματικά αξιοθρήνητο. Το λέω όσο πιο κομψά μπορώ.

Μην ψαρώνετε ο Δ.Γ. έχει τους λόγους του που τα κάνει αυτά. Δεν ξέρω ποιοι είναι, ίσως να θέλει απλά να στείλει τον Μπερτομέου σπίτι του και αν γίνει αυτό τα υπόλοιπα να ξεχαστούν και να αισθάνεται δικαιωμένος. Λόγια λέγονται πολλά, αλλά όταν φτάσει η στιγμή των πράξεων πολλά αλλάζουν. Εδώ τη μία μέρα είναι σίγουρο ότι οι Αμερικάνοι θα βομβαρδίσουνε τη Συρία και οι Ρώσσοι θα απαντήσουνε και την επόμενη κάνουνε όλοι κωλοτούμπες (και πάλι καλά να λέμε) θα κολλήσουμε τώρα σε κυβιστήσεις όσον αφορά το μπασκετάκι?


Και εγώ στο τέλος πιστεύω ότι θα γίνει τούμπα το θέμα..

QUOTE (katharop @ Apr 13 2018, 11:25 ) *
[/b]
smiley.gif smiley.gif smiley.gif
Το 09 στον τελικό πήρα τα σπόρια ε? Το 11 στην σειρά με την μπαρτσελόνα πήρα τα σπόρια πάλι έτσι? Το 12 στον ημιτελικό με την τσσκα πάλι πήρα τα σπόρια ως διεκδικητής φαντάζομαι έτσι? Να σου πω έχεις παρακολουθήσει ποτέ παιχνίδι του Παναθηναικού στην Ευρώπη? Αν θες μπορώ να κάνω και attach διάφορα βίντεο απο τις χρονιές που ήμουν νο1 φαβορί.


Μην τα λες αυτά... Φήμες είναι τα λόγια του μπερτομέου..
Ginobili
QUOTE(pan24 @ Apr 13 2018, 08:51 ) *
Δεν διαφωνώ ότι η διοργάνωση στηρίζεται κυρίως από Ρώσους και Τούρκους αλλά διαφωνώ ότι είναι στημένη για να κερδίζουν αυτοί.

Για μένα οι διαιτησίες του Βερολίνου (2009) και της Κωνστντινουπολης(2012) ήταν στημένες εναντίον του Παναθηναικού από την διοργάνωση. Δεν μιλάμε για ένα σφαλτσοσφύριγμα...
Το ότι ο ΠΑΟ πήρε την Ευρωλίγκα του 2009 π.χ...δεν είναι επιχείρημα για το ότι ο ΠΑΟ είχε ίση αντιμετώπιση από την Ευρωλίγκα...
Απλά ήταν η καλύτερη ομάδα που είδαμε ποτέ στον ευρωπαικό χώρο...μαζί με άλλες 2-3 το πολύ...και τα κατάφερε
MustGK
QUOTE (j-kidd13 @ Apr 13 2018, 11:55 ) *
Ο Ολυμπιακός πέφτει με βατή ομάδα στην 8αδα,γιατι ειναι πολύ καλύτερος αγωνιστικά απο εμάς στην regular,και τερματίζει σε θέση που τον οδηγεί σε καλό σταύρωμα.Εμείς ζοριζόμαστε για να βγούμε στην 4η θέση.


+100000
Ginobili
QUOTE(j-kidd13 @ Apr 13 2018, 09:55 ) *
Ο Ολυμπιακός πέφτει με βατή ομάδα στην 8αδα,γιατι ειναι πολύ καλύτερος αγωνιστικά απο εμάς στην regular,και τερματίζει σε θέση που τον οδηγεί σε καλό σταύρωμα.Εμείς ζοριζόμαστε για να βγούμε στην 4η θέση.

πέρσι και φέτος ίδιες νικες είχαμε με Ολυμπιακό.Και στα μεταξυ μας,δεν εχει φανει να ειναι καλυτερη ομάδα.Από που προκυπτει...το "πολύ καλύτερος"?
j-kidd13
QUOTE(Ginobili @ Apr 13 2018, 15:03 ) *
πέρσι και φέτος ίδιες νικες είχαμε με Ολυμπιακό.Και στα μεταξυ μας,δεν εχει φανει να ειναι καλυτερη ομάδα.Από που προκυπτει...το "πολύ καλύτερος"?


Aπ το οτι ο Ολυμπιακος 5 αγωνιστικες πριν το τελος,ειχε 3-4 νικες διαφορα απο εμας που ημασταν 6οι,ειχε κλειδωσει το πλεονεκτημα,και δεν ειχε το ιδιο αγχος,κανοντας 4 ηττες στα 5 τελευταια ματς,γι αυτο και επεσε στο ιδιο ρεκο με εμας.
Δεν λεει κατι θα μου πεις,γιατι στο τελος μετραει τι συντελεστη εχεις.Ειναι αλλο ομως να εισαι σταθερα 2-3ος,με ανεση,εχοντας κλειδωσει το πλεονεκτημα καιρο πριν ληξει η regular,και αλλο να το παλευεις μεχρι τελευταια αγωνιστικη και να το παιρνεις απο σποντα,ενω 2 ματς πισω ησουν 6ος.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.