Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α' ΕΣΚΑ 2018-19
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Gkos
Υποτίθεται δινουμε προγνωστικα τι πιστευουμε θα γίνει,όχι τι θέλουμε.
Καλη Κυριακη.
johnis
Μπορεί κάποιοι να πιστεύουν ότι θα γίνει αυτό που θέλουν ρε αδερφέ, μην τα αποπαίρνεις τα παιδιά tongue.gif

Αρης Πετρουπολης-Γαλατσι 2

Αοκ Χαλανδριου-Πολυνικης 1

Ηλιουπολη-ΦΕΑ 2

Νικη Αμαρουσιου-Ποσειδωνας 1

Απολλωνας-Φιλιππος 1

Πευκη-ΟΚΑΜ 1

Κηφισια-Ν.Ιωνια 2
Gkos
Όποιος καταλαβαίνει ,καταλαβαίνει
ChrisKof13
QUOTE (Gkos @ Oct 7 2018, 12:07 ) *
Όποιος καταλαβαίνει ,καταλαβαίνει

Tο παιδι πιστευει πως θα χασει η ΦΕΑ η Ιωνια και ο Αοκ και το Γαλατσι θα κερδισει γιατι του το χαλας;
gspara
Αρης Πετρουπολης-Γαλατσι 2
Μετα την ψυχοφθορα πρεμιερα το Γαλατσι πρεπει να επιβεβαιωσει την δυναμικη του απεναντι σε εναν επικινδυνο αντιπαλο με εμπειρα παιδια.Αν παιξουν Βεντουρης,Βοιδηλος θα κοντραρει ο Αρης,αλλα πιστευω,εστω δυσκολα,θα περασει το Γαλατσι.

Αοκ Χαλανδριου-Πολυνικης 1
Πιο δυνατος φετος ο ΑΟΚΧ,εχει την εμπειρια και ειναι το λογικο φαβορι απεναντι στον αξιομαχο και νεανικο Πολυνικη.

Ηλιουπολη-ΦΕΑ 2
Ξεπερασε το αγχος της πρεμιερας η ΦΕΑ και τωρα δοιμαζεται σε μια δυσκολη εδρα και απεναντι σε μια δεμενη ομαδα.Πονταρω στην πιο πληρη ομαδα της κατηγοριας,η οποια με την σταδιακη αγωνιστικη ανοδο Μιχοπουλου-Δρακακη,δεν βλεπω που μπορει να χασει.

Νικη Αμαρουσιου-Ποσειδωνας 1
Συνεχιζει χωρις Κοκκορογιαννη ο Ποσειδωνας,αφου ο αθλητης επελεξε το αλμα στην Α2 με τον Εθνικο.Η Νικη εχει πολυ καλη ομαδα και ειδικα αν παιξουν Κυπριτζογλου-Πολυμενακος,θα κανει σεφτε.

Απολλωνας-Φιλιππος 1
Σκληρη ομαδα ο Απολλων,μολις δεσει θα δειξει την δυναμικη του.Ο Κουστενης απο την αλλη ανεβαζει επιπεδο τον Φιλιππο και πιστευω δεν πρεπει να θεωρηθει καταδικασμενος.Περιμενουμε και την επιστροφη Παπαιωαννου.

Πευκη-ΟΚΑΜ 2
Με την επιστροφη των ψηλων του θα ειναι ακομα πιο δυνατος ο ΟΚΑΜ.Αν μεινει κοντα στο σκορ η ομαδα του Χασιωτη,εχει τις λυσεις και τον τσαμπουκα να αποδρασει με ενα σπουδαιο 2πλο.

Κηφισια-Ν.Ιωνια 1
Επικινδυνη εξοδος για την Ιωνια απεναντι σε ενα καλογυμνασμενο και πολυ αθλητικο συνολο.Οπως ζοριστηκε στο κυπελλο με τους Θρακες, επισης του κοουτς Μπιλαλη,το ιδιο πιστευω θα γινει και εδω,με την εκπληξη να παραμονευει.....
basketoterastios
Αρης Πετρουπολης-Γαλατσι (1) πολυ δυσκολο ματς..πολυ οριακα παω στον ασσο

Αοκ Χαλανδριου-Πολυνικης (1) νομιζω σχετικα ευκολα

Ηλιουπολη-ΦΕΑ (2) πολυ δυσκολο ματς και αυτο..παω με ΦΕΑ απλα λογο συμπαθειας

Νικη Αμαρουσιου-Ποσειδωνας (1) θα γινει η πρωτη νικη

Απολλωνας-Φιλιππος (1) σχετικα ευκολα

Πευκη-ΟΚΑΜ (1) εδω βλεπω ανετη επικρατηση

Κηφισια-Ν.Ιωνια (2) πολυ καλυτερη η Ιωνια με εμειρια και ποιοτητα..ευκολα η δυσκολα διπλο
Αγγελος Γ.
QUOTE (basketoterastios @ Oct 7 2018, 15:42 ) *
Αοκ Χαλανδριου-Πολυνικης (1) νομιζω σχετικα εύκολα



Λέω να πάω στο Χαλάνδρι. Πιστεύω θα είναι δυνατό ματς , και όχι τόσο εύκολο....
Zourinho
γραφω μονο και μονο για τον φιλο μου τον gkos και την τεραστια ανεξαρτητη και καθαρη αποψη του .............
εδω γραφει ο καθενας οτι θελει παιδες .......γραφτε με σεβασμο στον αλλον οτι θετε και ολα οκ/....
αν εχω εναν φιλο παικτη εναν φιλο προπονητη εναν γιο σε μια ομαδα ναι θα βαλω προβλεψη νικη.......

επισης για τους παλιους του φορουμ, καποιοι βαζουν και τα αναποδα για να εμφανιστεις gkos και να πεις κατι.....

για να μην κουραζω και επειδη δεν εχω γραψει καιρο αλλα με αναγκασες χαχα

Αρης Πετρουπολης-Γαλατσι (2)
Αοκ Χαλανδριου-Πολυνικης (2)
Ηλιουπολη-ΦΕΑ (1)
Νικη Αμαρουσιου-Ποσειδωνας (2)
Απολλωνας-Φιλιππος (..)
Πευκη-ΟΚΑΜ (1)
Κηφισια-Ν.Ιωνια (2)

υγ βαζω τελιτσες γιατι δεν κανω προβλεψη στα αλλα εχω εικονα μερικη για καποια φιλε gkos και μαζι με το θελω μου μια μιξη ταιριαζει πολυ με τις προβλεψεις που εκραξες.......
υγ. 2
ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΧΩΡΙΣ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ''ΚΑΘΑΡΟ'' ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

Zourinho
QUOTE(Αγγελος Γ. @ Oct 7 2018, 18:45 ) *
Λέω να πάω στο Χαλάνδρι. Πιστεύω θα είναι δυνατό ματς , και όχι τόσο εύκολο....


ηλιουπολη φεα φανταζομαι το πιο αμφιρροπο
push

Αρης Πετρουπολης-Γαλατσι 2

Αοκ Χαλανδριου-Πολυνικης 1

Ηλιουπολη-ΦΕΑ 1

Νικη Αμαρουσιου-Ποσειδωνας 1

Απολλωνας-Φιλιππος 1

Πευκη-ΟΚΑΜ 1

Κηφισια-Ν.Ιωνια 2
Gkos
QUOTE (Zourinho @ Oct 8 2018, 02:07 ) *
γραφω μονο και μονο για τον φιλο μου τον gkos και την τεραστια ανεξαρτητη και καθαρη αποψη του .............


ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΧΩΡΙΣ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ''ΚΑΘΑΡΟ'' ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ



Να'σαι καλά.
Και συ ότι καλύτερο.
Ο καθεις έχει το δικαίωμα να γράφει ότι θέλει ,και ο καθείς το δικαίωμα να σχολιάζει,στα πλαίσια του διαλόγου.
Αναφέρθηκα σε συγκεκριμένο ποστ φίλου,που κάνει μπαμ ότι είναι αυτα  που απλά θέλει/ελπίζει να γίνουν.
Και για να το κλεισω όλοι έχουμε συμπαθειες,πολλα παιδια έχουν γράψει "βλέπω ντέρμπι μα θα πω την Χ ομάδα λόγω συμπάθειας" .
Άλλο το ένα ,και άλλο το άλλο.
Άλλα τα προγνωστικά και άλλα οι ευσεβεις πόθοι😘
azeppos
Αρης Πετρουπολης-Γαλατσι 2

Αοκ Χαλανδριου-Πολυνικης 1

Ηλιουπολη-ΦΕΑ 1

Νικη Αμαρουσιου-Ποσειδωνας 1

Απολλωνας-Φιλιππος 1

Πευκη-ΟΚΑΜ 2

Κηφισια-Ν.Ιωνια 2
bball.gif bball.gif
MENEGIN11

Αρης Πετρουπολης-Γαλατσι 1

Αοκ Χαλανδριου-Πολυνικης 1

Ηλιουπολη-ΦΕΑ 2

Νικη Αμαρουσιου-Ποσειδωνας 1

Απολλωνας-Φιλιππος 1

Πευκη-ΟΚΑΜ 1

Κηφισια-Ν.Ιωνια 2
Paragodas
Καλή εβδομάδα σε όλους τους φίλους,

Αρης Πετρουπολης-Γαλατσι 2
Ανώτερη ομάδα οι φιλοξενούενοι.

Αοκ Χαλανδριου-Πολυνικης 1
Έστω και δύσκολα θα επικρατήσουν οι γηπεδούχοι.

Ηλιουπολη-ΦΕΑ 2
Στηρίζω ΦΕΑ με τα μπούνια....

Νικη Αμαρουσιου-Ποσειδωνας 1
Ώρα νίκης για τους γηπεδούχους.

Απολλωνας-Φιλιππος 1
Δε νομίζω οτι μπορεί ο Φίλιππος.

Πευκη-ΟΚΑΜ 1
Ανώτερη η Πεύκη.

Κηφισια-Ν.Ιωνια 2
Κηφισιά θεωρώ οτι θα πάει άκλαφτη.

Καλά παιχνίδια σε όλους με υγεία... bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif
Zourinho
QUOTE(Gkos @ Oct 8 2018, 08:51 ) *
Να'σαι καλά.
Και συ ότι καλύτερο.
Ο καθεις έχει το δικαίωμα να γράφει ότι θέλει ,και ο καθείς το δικαίωμα να σχολιάζει,στα πλαίσια του διαλόγου.
Αναφέρθηκα σε συγκεκριμένο ποστ φίλου,που κάνει μπαμ ότι είναι αυτα  που απλά θέλει/ελπίζει να γίνουν.
Και για να το κλεισω όλοι έχουμε συμπαθειες,πολλα παιδια έχουν γράψει "βλέπω ντέρμπι μα θα πω την Χ ομάδα λόγω συμπάθειας" .
Άλλο το ένα ,και άλλο το άλλο.
Άλλα τα προγνωστικά και άλλα οι ευσεβεις πόθοι😘


χαχα χαιρομαι που πλεον απαντας και σαν πρωταθλημα, η σαν αρχη!!
ναι ρε gkos ας γραψει ο καθενας οτι θελει......δεν εχεις εικονα για την α εσκα στην δευτερη αγωνιστικη γιατι πρεπει να εισαι ειτε προπονητης ειτε σκαουτ και να εχεις 15 ωρες δουλεια την εβδομαδα πανω σε αυτο την εβδομαδα για να πεις οτι ξερεις.....επειδη κανεις δεν ξερει αλλα λεει οτι φανταζεται ή ακομα χειροτερα οτι ακουει απο τις πηγες που εχει εμπειστες ή μη τοτε μπορει να γραφει και χωρις να χρειαζεται να την υπεραναλυει την γνωμη του........και ας εχει δολο..........υπαρχουν numerous incidents που λεμε και στο κοριο μου στο Louisville οπου ατομα γραφουν εδω αποψεις αλλων, με δολο και απειρα περιστατικα που καποιος εχει γραψει οτι εχει παει σε ενα παιχνιδι και δεν πηγε......
επειδη η ηθικη και ανιθηκοτητα ελκονται .....καλο ειναι να μενει ο καθενας στα δικα του.....

υγ. αυτη ειναι η εποψη μου ο καθενας μπορει να εχει μια σαν τις γνωμες ενα πραγμα, η δικη μου βεβαια ειναι εποψη και οχι αποψη.....
καλο μεσημερι!!
loufer
Καλημέρα, καλή εβδομάδα και καλή σεζόν σε όλους!!!
Μιας και κρεμάσαμε τα αθλητικά μας παπούτσια, ας δώσουμε προγνωστικά αγωνιστικής ημέρας και ας τολμήσουμε και μια πρόβλεψη για το πρωτάθλημα...

Αρης Πετρουπολης-Γαλατσι 2
Μαχητικό ο Άρης, ειδικά αν επιστρέψουν οι τραυματίες, αλλά το Γαλάτσι είναι καλύτερο (στα χαρτιά smile.gif, περιμένω να ζοριστεί για το διπλό.

Αοκ Χαλανδριου-Πολυνικης 1
Νομίζω εύκολα θα επικρατήσει ο ΑΟΚ.

Ηλιουπολη-ΦΕΑ 2
Το δυσκολότερο παιχνίδι της αγωνιστικής, η Ηλιούπολη είναι δυνατή στην έδρα της. Αλλά με τον εκνευριστικότατο στην άμυνα Δεληγιάννη, το ελατήριο Λέφο και τον κομάντο Σύριο Αναούνη που θα φαντάζομαι ότι θα πέσουν στον Σπανό (και ότι άλλο σκαρφιστεί ο σκακιστής Καρατζάς), η ΦΕΑ θα φύγει με το σημαντικό διπλό.

Νικη Αμαρουσιου-Ποσειδωνας 1
Νομίζω εύκολος άσσος.

Απολλωνας-Φιλιππος 1
Ακόμα πιο εύκολος.

Πευκη-ΟΚΑΜ 1
Λέω να πάω με μια έκπληξη (wink.gif, ο ΟΚΑΜ θα είναι η ευχάριστη έκπληξη του πρωταθλήματος.

Κηφισια-Ν.Ιωνια 2
Εύκολο στο τετράγωνο...

Ας ξεκινήσω από τον πάτο της βαθμολογίας...
Κηφισιά, Φίλιππος, Πολυνίκης δύσκολα θα γλυτώσουν τις 3 τελευταίες θέσεις του πίνακα
Ποσειδώνας, Απόλλωνας, ΟΚΑΜ, Άρης Πετρούπολης και Απόλλωνας θα παλέψουν για το καλύτερο πλασάρισμα ώστε να γλυτώσουν την πτώση από τις αθηναϊκές που θα πέσουν από Γ' Εθνική.
Ηλιούπολη, Νίκη και Πεύκη θα παλέψουν για την 5αδα
ΑΟΚ, Ν. Ιωνία, Γαλάτσι και ΦΕΑ είναι ήδη 5αδα με τη ΦΕΑ και το Γαλάτσι να παλεύουν για την απευθείας άνοδο
Προβάδισμα στη ΦΕΑ για πρωταθλήτρια
larry33
QUOTE(Zourinho @ Oct 8 2018, 02:07 ) *
γραφω μονο και μονο για τον φιλο μου τον gkos και την τεραστια ανεξαρτητη και καθαρη αποψη του .............
εδω γραφει ο καθενας οτι θελει παιδες .......γραφτε με σεβασμο στον αλλον οτι θετε και ολα οκ/....
αν εχω εναν φιλο παικτη εναν φιλο προπονητη εναν γιο σε μια ομαδα ναι θα βαλω προβλεψη νικη.......

επισης για τους παλιους του φορουμ, καποιοι βαζουν και τα αναποδα για να εμφανιστεις gkos και να πεις κατι.....

για να μην κουραζω και επειδη δεν εχω γραψει καιρο αλλα με αναγκασες χαχα

Αρης Πετρουπολης-Γαλατσι (2)
Αοκ Χαλανδριου-Πολυνικης (2)
Ηλιουπολη-ΦΕΑ (1)
Νικη Αμαρουσιου-Ποσειδωνας (2)
Απολλωνας-Φιλιππος (..)
Πευκη-ΟΚΑΜ (1)
Κηφισια-Ν.Ιωνια (2)

υγ βαζω τελιτσες γιατι δεν κανω προβλεψη στα αλλα εχω εικονα μερικη για καποια φιλε gkos και μαζι με το θελω μου μια μιξη ταιριαζει πολυ με τις προβλεψεις που εκραξες.......
υγ. 2
ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΧΩΡΙΣ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ''ΚΑΘΑΡΟ'' ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ


Μόνο για το εκπληκτικό παραπάνω post συμφωνώ με Zourinho σε όλες τις προβλέψεις...ακόμα και στις 2 τελίτσες!
Zourinho
QUOTE(loufer @ Oct 8 2018, 12:51 ) *
Ας ξεκινήσω από τον πάτο της βαθμολογίας...
Κηφισιά, Φίλιππος, Πολυνίκης δύσκολα θα γλυτώσουν τις 3 τελευταίες θέσεις του πίνακα
Ποσειδώνας, Απόλλωνας, ΟΚΑΜ, Άρης Πετρούπολης και Απόλλωνας θα παλέψουν για το καλύτερο πλασάρισμα ώστε να γλυτώσουν την πτώση από τις αθηναϊκές που θα πέσουν από Γ' Εθνική.
Ηλιούπολη, Νίκη και Πεύκη θα παλέψουν για την 5αδα
ΑΟΚ, Ν. Ιωνία, Γαλάτσι και ΦΕΑ είναι ήδη 5αδα με τη ΦΕΑ και το Γαλάτσι να παλεύουν για την απευθείας άνοδο
Προβάδισμα στη ΦΕΑ για πρωταθλήτρια


τοσο κατω την πευκη?
chief1922
Πάμε και σήμερα να δώσουμε τα προγνωστικά μας
Άρης Πετρουπολης-Γαλάτσι 2 Με τραυματίες ο Αρης θα το παλέψει όμως γιατί έχει Παπαδόπουλο σε τρελή φόρμα.
Το Γαλάτσι βρήκε πορτοφόλι την προηγουμενη αγωνιστική και θα παει πιστεύω πιο έτοιμο
Χαλανδρι-Πολυνικης 2 Ντερμπαρα αίμα και άμμος.Πολύ τρέξιμο και πίεση ο Πολυνικης,αν καταφέρει και ξεπεράσει το άγχος της έδρας θα είναι Πολύ ανταγωνιστικός.
Ηλιουπολη-Φεα 2 Έχει μαζέψει 12 παίκτες ισαξιους η Φεα Δεν αλλάζει καθόλου ο ρυθμος,η πίεση με τις αλλαγες που γινονται μεγάλο φαβορί για την άνοδο.
Νίκη Αμαρ.-Ποσειδώνας 1
Πευκη-ΟΚΑΜ 2 Πολύ σκληρή ομάδα τα Μεσόγεια αν καταφέρει και πάει το παιχνίδι στις επαφές έχει μεγάλες πιθανότητες.
Κηφισια-Ν.Ιωνία 2 Καλύτερη ομάδα και πιο έτοιμη για την κατηγορία.
Απολλων-Φίλιππος 1 Πολύ δύσκολα θα καταφέρει ο Φίλιππος να μείνει ανταγωνιστικος στο παιχνίδι αφού έχει ίσως την πιο άπειρη και μικρή ηλικιακά ομάδα της κατηγοριας.
Ο Παπαϊωάννου δεν είναι πλέον στο ροστερ του Φιλίππου.
Καλή τύχη σε όλες τις ομάδες.
Zourinho
QUOTE(larry33 @ Oct 8 2018, 13:20 ) *
Μόνο για το εκπληκτικό παραπάνω post συμφωνώ με Zourinho σε όλες τις προβλέψεις...ακόμα και στις 2 τελίτσες!

σε ευχαριστω.....ξερω οτι δεν με καταλαβαινουν ολοι αλλα εσυ εχεις παιξει μπασκετ στο αμερικα σε μεγαλη ομαδα και ξερεις....απο τριποντα!!!
χαχαχα
doctor_dru
Άρης Πετρούπολης - Γαλάτσι 2

Αοκ Χαλανδρίου - Πολυνίκης 1

Ηλιούπολη - ΦΕΑ 2

Νίκη Αμαρουσίου - Ποσειδώνας 1

Απόλλωνας - Φίλιππος 1

Πεύκη - ΟΚΑΜ 1

Κηφισιά - Ν.Ιωνία 2
tarx_12
Αρης Πετρουπολης-Γαλατσι 2


Αοκ Χαλανδριου-Πολυνικης 1
Ταβανίσιος

Ηλιουπολη-ΦΕΑ 2
αλλη κλάση

Νικη Αμαρουσιου-Ποσειδωνας 1
derby
Απολλωνας-Φιλιππος 1
φετος μόλις περνάνε το ποτάμι θα ειναι δυσκολα

Πευκη-ΟΚΑΜ 1
Ανώτερη η Πεύκη.

Κηφισια-Ν.Ιωνια 1


Gkos
Αν και δεν σκόπευα(καθότι δεν έχω επαρκή εικόνα των ομάδων) ,ας δώσω και γω κα προγνωστικά μου,μην φαίνεται πως κάνω κριτική αφ υψηλού.

Αρης Πετρουπολης-Γαλατσι:2

Ανταγωνιστικός για ένα ημιχρονο στην ΝΦ ο Άρης,μα μετα το πολυ περιορισμένο του ρόστερ δεν άντεξε.
Το Γαλατσι δυσκολα με ΑΟΚ,θα πάω με τα ονόματα.

Αοκ Χαλανδριου-Πολυνικης:1

Είδα ΑΟΚ στο κύπελλο και ήταν καλός,ενώ παρατρίχα να νικησει και στο Γαλατσι.
Δεν μπορει να νικησει ο Πολυνίκης.

Ηλιουπολη-ΦΕΑ:2

Μου άρεσε στο Ψυχικό η Ηλιούπολη ,ενώ ως γνωστόν εχει πολυ δυνατή έδρα,μα αν η ΦΕΑ θέλει το πρωτάθλημα θα πρέπει να τα καθαρίζει αυτα.

Νικη Αμαρουσιου-Ποσειδωνας 1

Έχω δει Ποσειδώνα και στα δυο επίσημα που έδωσε και ήταν πολυ κακός(και αναρωτιόμουνα γιατι όλοι βλέπατε νίκη του στην πρεμιέρα).
Βιζνιέφσκι άφαντος,Κοκορόγιαννης την έκανα για Εθνικό,παλεύει ο Δελής μονάχος του.
Εικόνα της Νικης δεν έχω,μα δύσκολα θα στραβοπατήσει.

Απολλωνας-Φιλιππος:1

Αδύναμος ο Φιλιππος.

Πευκη-ΟΚΑΜ:1

Πάω με έδρα-εμπειρία.

Κηφισια-Ν.Ιωνια:2

Ντέρμπι αναμένω ,πάω με εμπειρια.
Και Τρικαλιώτη βεβαιως βεβαίωςwink.gif

Καλη επιτυχία σε όλα τα παιδιά,να γίνουν ωραία ματς.

G.
m_aspros
ΧΑΛΑΝΔΡΙ – ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ 88-90
Gkos
QUOTE (Αγγελος Γ. @ Oct 7 2018, 18:45 ) *
Λέω να πάω στο Χαλάνδρι. Πιστεύω θα είναι δυνατό ματς , και όχι τόσο εύκολο....


Αμα πηγες ,πες !
gspara
AΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ-ΓΑΛΑΤΣΙ 73-65 (17-17,33-35,49-51,73-65).

Συγκλονιστικη η ψυχωμενη Αρειαναρα επικρατησε απολυτως δικαια του μετριοτατου Γαλατσιου με ακομα μια επικη παρασταση απο τον ΓΙΩΡΓΟ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟ 41.gif !!!
Ειδικα στην τελευταια περιοδο οι παιχτες του Αρχιμανδριτη επνιξαν με αμυνα ζωνης το Γαλατσι και με Παπαδοπουλο-Μπιμπουδη να χτυπανε στις κακες επιστροφες των φιλοξενουμενων,ετρεξαν εντυπωσιακο επιμερους 24-14!!!

ΜΠΙΜΠΟΥΔΗΣ-ΓΙΑΝΝΑΚΗΣ
ΒΟΙΔΗΛΟΣ-ΚΟΡΚΟΣΟΥΡΑΣ
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Γ.-ΜΠΟΘΟΣ
ΒΑΡΣΑΜΟΥΛΗΣ-ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Σ.
ΤΑΣΟΥΛΑΣ-ΖΕΥΚΙΛΗΣ

Απο το Γαλατσι δεν αγωνιστηκαν Λυμπεροπουλος(???)-Κανελλοπουλος-Μπινετοπουλος-Πολυδωρου,ενω απο τον Αρη επεστρεψε ο Βοιδηλος αλλα παρεμεινε στα πιτς ο Βεντουρης.

Ο Αρης ξεκινησε πιο δυνατα απεναντι στο ασυνδετο Γαλατσι,με τον συνηθη υποπτο Παπαδοπουλο και τον ανικητο στην ρακετα Τασουλα,να οδηγουν στο αρχικο 12-4.
Το Γαλατσι με Θαλασσινο στο 5 και τον κορυφαιο του Οικονομοπουλο να δινει τρομερη ενεργεια,ισορροπησε και ισοφαρισε στην ληξη της 1ης περιοδου με 3ποντο του δευτερου.

Η 2η περιοδος ξεκινησε αμφιρροπα(23-24) με Γιωργο Παπαδοπουλο και Θαλασσινο να δινουν λυσεις αντιστοιχα.Εκει ομως το 3ο φαουλ του Τασουλα εδειξε να πληγωνει τους γηπεδουχους.Το Γαλατσι χτυπησε στην ρακετα,εφθειρε τους αντιπαλους του αλλα η αστοχια του δεν του επετρεψε να προηγηθει περισσοτερο απο το 24-29 με βολες του Οικονομοπουλου.

Ο Αρης αντεδρασε και με πρωταγωνιστες Παπαδοπουλο-Αναγνωστοπουλο ξαναπηρε κεφαλι 31-30.Ενα λαθος απειριας ομως του μπακ-απ ασσου νεαρου Μπαζινη,εδωσε την ευκαιρια στο Γαλατσι να προηγηθει 33-35 στην αναπαυλα με 3ποντο του Μπαλαμπανη.

Αμφιρροπο ξεκινημα και στην 3η περιοδο.Ο Αρης προηγηθηκε 40-37 με γκολ-φαουλ του Βοιδηλου για να απαντησει το Γαλατσι(40-42) με πρωταγωνιστη τον Σπυρο Παπαδοπουλο.
Καπου εκει το Γαλατσι εκανε το αυτονοητο και απλωσε την αμυνα του ωστε να εκμεταλλευτει την μοναξια του Μπιμπουδη στην θεση '1'.Ο Οικονομοπουλος λοιπον πιεσε σε ολα τα μηκη και πλατη του παρκε,και οι Κορκοσουρας-Μπαλαμπανης ηγηθηκαν επιθετικα για το 40-49.

Το ταμπλο ειχε γεμισει τελιτσες διπλα στα νουμερα των παιχτων του Αρη και ο Αρχιμανδριτης γυρισε την αμυνα σε ζωνη.Αυτο ηταν.Το ματς γυρισε τουμπα με 5αδα κομαντο Μπιμπουδης-Αναγνωστοπουλος-Παπαδοπουλος-Βαρσαμουλης(Μουζακης)-Τασουλας.Το 3ποντο του Μπιμπουδη(43-49) εδωσε ψυχολογια ανατροπης και η 3η περιοδος εληξε 49-51 με γκολ-φαουλ του Αναγνωστοπουλου.

Ο συγκινητικος Οικονομοπουλος κρατησε το Γαλατσι στο ξεκινημα της 4ης περιοδου με 2 μεγαλα τριποντα(49-54,53-57) αλλα ο Αρης ειχε ηδη αποκτησει ψυχολογια και το ματι των παιχτων του γυαλιζε επικινδυνα!!!
Τασουλας-Μουζακης εκαναν ζημια στην ρακετα και ο εκπληκτικος Παπαδοπουλος με 5 διαδοχικους ποντους(1 τριπ) εδωσε προβαδισμα στον Αρη(58-57) στο 33'.

Κουμαρας αμεσα ταιμ-αουτ και ο Ζευκιλης με γκολ-φαουλ δινει ανασα και πρωτοπορια στο Γαλατσι(58-60).Το 4ο φαουλ ομως του Οικονομοπουλου απεδειχθη καταλυτικο για τους φιλοξενουμενους.
Ο Μπιμπουδης με 5 ποντους-χρυσαφι(1 τριπ) εγραψε το 63-60 για να ισοφαρισει με 3ποντο ο Μπαλαμπανης(63-63).

Αμεσως μετα ο Φωτης Βαρσαμουλης(και αυτος 4 φαουλ) εδωσε την ασιστ του αγωνα(και ισως του πρωταθληματος 77.gif ) στον Τασουλα,ο οποιος εξεπαφης εγραψε πανευκολα το 65-63.Ο Θαλασσινος με 2/2 βολες ισοφαρισε 65-65......και τετελεσται..........

Το Γαλατσι εκανε το ενα λαθος πισω απο το αλλο στην ζωνη και οι γηπεδουχοι διακτινιστηκαν σε απανωτους με τον ακουραστο Παπαδοπουλο σε ενα εκπληκτικο κρεσεντο να ηγειται για το τελικο 73-65 μεσα σε πανυγηρισμους απο παιχτες αλλα και τον λιγοστο κοσμο που βρεθηκε στις κερκιδες!!!!!

Πολλα συγχαρητηρια στην αρμαδα του Αρχιμανδριτη,τετοιες ΟΜΑΔΕΣ θελουμε να βλεπουμε!!!!!
MVP φυσικα ο ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ 77.gif !!!Ηγηθηκε,αμυνθηκε,εκτελεσε,δημιουργησε,εν
επνευσε ψυχολογια νικης σε συμπαιχτες,εσπειρε τον τρομο σε αντιπαλους επι 40 ολοκληρα λεπτα...........HUGE GIANT RESPECT!!!!!!
Aπο κοντα ο μικρος της παρεας,που μονο σαν μικρος δεν αγωνιζεται,ΚΩΣΤΑΣ ΜΠΙΜΠΟΥΔΗΣ!!!Εχω αναφερθει αρκετες φορες,τον πιστευω απειρα και χαιρομαι να βλεπω την εξελιξη του.Την πρωτη του ουσιαστικα χρονια με ρολο σε αντρικο εχει επιφορτωθει ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ την θεση του πλειμεικερ σε μια καινουρια ομαδα με πολυ εμπειρους συμπαιχτες και τα πηγαινει περιφημα!!!!
Τασουλας κερβερος στην ρακετα,Αναγνωστοπουλος καταλυτικος και πολυ καλοι Βαρσαμουλης-Μουζακης-Βοιδηλος

Απο το Γαλατσι που προβληματισε με την εικονα του,ολα τα λεφτα ο Οικονομουπολος.Χωρις αυτον η ομαδα εμοιαζε δυο ταχυτητες κατω........
Gkos
Συγκλονιστικός gspara !
m_aspros
QUOTE (Gkos @ Oct 9 2018, 00:32 ) *
Αμα πηγες ,πες !

Πρόλαβα να δω το 2ο ημίχρονο και πραγματικά ήταν ένα συναρπαστικό τόσο στην εξέλιξη του σκορ όσο και στην προσπάθεια των παικτών.
Το Χαλάνδρι έδειξε να στηρίζεται κυρίως στο μακρυνό σουτ και όταν προσπάθησε να χτυπήσει μέσα στην ρακέτα η παρουσία του νεαρού ψηλού του Πολυνίκη, συγγνώμη που δεν ξέρω τα ονόματα, έδειχνε ικανή να βγαίνει η μπάλα «έξω» από το ζωγραφιστό.
Ο Πολυνίκης, ιδιαίτερα δουλεμένη και νεαρή ομάδα «έτρεξε» όποτε είχε την δυνατότητα και φάνηκε ειδικά στο τελευταίο 5λεπτο να υπερτερεί σε δυνάμεις απέναντι στους αντιπάλους του.
Ιδιαίτερη εντύπωση μου έκανε το συνεχές ανακάτεμα της 5άδας του coach του Πολυνίκη πράγμα που φάνηκε να του βγαίνει σε καλό ακόμη και όταν το Χαλάνδρι έπαιρνε κεφάλι στο σκορ.
Οι 2 βολές του #10 του Πολυνίκη 8 δεύτερα πριν το τέλος έδωσαν διαφορά 2 πόντων και μετά το ταιμ άουτ το Χαλάνδρι προσπάθησε να πάρει το παιχνίδι με 3ποντο αλλά το εντυπωσιακό στοπ από τα μακρυά χέρια του νεαρού #8 έδωσε την νίκη στον Πολυνίκη.

pagartanis
To video του αγώνα Πεύκη-ΟΚΑ Μεσογείων 71-67 από το www.telesport.gr

http://telesport.gr/live-pefki-oka-mesogeiwn-a-eska/
ChrisKof13
QUOTE (Gkos @ Oct 8 2018, 23:41 ) *
Συγκλονιστικός gspara !

Τελικα ολοι κερδισαν εκτος απ την Γαλατσαρα..
gspara
pagartanis
Στην Αγία Βαρβάρα τη Δευτέρα 15/10 το www.telesport.gr

https://telesport.gr/polynikis-agias-barbar...-a-eska-andrwn/
Gkos
QUOTE (m_aspros @ Oct 9 2018, 03:06 ) *
Πρόλαβα να δω το 2ο ημίχρονο και πραγματικά ήταν ένα συναρπαστικό τόσο στην εξέλιξη του σκορ όσο και στην προσπάθεια των παικτών.




Μάλιστα. smiley.gif
Αρχικά έλεγα να πάω Χαλάνδρι,μα 20:30 είναι νωρις,και δεν προλάβαινα.
Μετά είπα να πάω Κηφ μα πολύ μακριά, και δεν μου ξετρελαινε και το σταυρωμα(ήθελα να δω Σταυρο βεβαίως βεβαίως)!
Και έμενε η Κοκκινιά, που το σκέφτηκα αρκετά ,μα δεν ήθελα να ξαναδώ Ποσειδώνα.
Και αυτά wink.gif
Ήμουν και λίγο αρρωστούλης και έκατσα σπιτι,έπαιξα και λίγο στοίχημα,πήγα έναν ωραιότατο κουβα από τα τραγιά της Κολωνιας (όνομα και πράμα) που ανέστησαν την Ντουισμπουργκ και end of story.
Μια χαρά θα ήταν να είχα πάει β ημ Περκίζας τελικά. ;(

Για Δευτέρα, καλά να είμαστε, λέω για Ίωνες.
Ποσειδώνας δίπλα,μα δεν πολυθέλω,ενώ ΦΕΑ θέλω να πάω να δω μα δεν θέλω να δω περίπατο.
Πέρυσι ένα ματς χάρηκα,με Γαλάτσι.
Γιατι σε κατι άλλα που πήγα με ΓΣ Κηφ και Φίλιππο και καλά ντέρμπι,ήταν προπονητικού χαρακτήρα . . .😐
Kouladi
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 2

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 2

ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 1

Ν.ΙΩΝΙΑΣ ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ 2

ΦΕΑ Ν.Φ.- Ν.Χ. ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 1

ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒ. ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 1

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ 2
gspara
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ-ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 1
Aμφιρροπο και πολυ ενδιαφερον παιχνιδι.Ο Αρης εχει δειξει εξαιρετικη εικονα και με την ενσωματωση Βεντουρη αλλα και Παπαιωαννου(?) θα ειναι ακομα πιο δυνατος.Εχει και το χαντικαπ του -1 απο περυσι,επομενως δεν θελει απωλειες στην εδρα του.Ωραια η κοντρα Παπαδοπουλου-Βουρλιτη.

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ-ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 2
Απο μεγαλη νικη ο Φιλιππος.Η Κηφισια ψαχνει την 1η νικη,εχει καλο ροστερ και θα την πιστεψω ακομα μια φορα.

ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ-ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 1
Δυνατο παιχνιδι.Ο Απολλων θελει να ρεφαρει αλλα δυσκολα απεναντι στους σκληροτραχηλους γηπεδουχους.

Ν.ΙΩΝΙΑΣ-ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ 2
Ακομα ενα πολυ ενδιαφερον παιχνιδι.Εκ διαμετρου αντιθετο ξεκινημα για τις 2 ομαδες,πιστευω ομως οτι η παρεα του Κονδυλη θα αντιδρασει.

ΦΕΑ Ν.Φ.- Ν.Χ.-ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 1
Derby στην Φιλαδελφεια,αρκει ομως η Νικη να εχει τους 3 βασικοτατους αποντες της προηγουμενης αγωνιστικης(Τσεκενης Γ.-Κυπριτζογλου-Πολυμενακος).

ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒ.-ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 2
Εντυπωσιαζει ο αξιοθαυμαστος Πολυνικης.Τωρα εχει ακομα μια δυσκολη αποστολη.Μπορει το Γαλατσι να μην εχει πεισει,αλλα εχει ποιοτικο ροστερ και με την επιστροφη Λυμπεροπουλου,θελει να ρεφαρει.

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ-ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ 1
Δυσκολο παιχνιδι.Η Πευκη ερχεται με ψυχολογια και οπλο την εμπειρια της για να κανει το 3/3.Ο Ποσειδωνας ψαχνεται ακομα,μετα και την απωλεια Κοκκορογιαννη,και θελει μια μεγαλη νικη για να ανακαμψει ψυχολογικα.
ChrisKof13
AΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 2 Θα επιστρεψει στις νικες η Ηλιουπολη..ειναι καλυτερη ομαδα

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 2 Και εδω διπλο..νομιζω η Κηφισια ειναι καλυτερη

ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 1 Σκληρη ομαδα ο ΟΚΑΜ δεν θα αντεξει ο Απολλωνας

Ν.ΙΩΝΙΑΣ ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ 1 Πολυ καλυτερη η Ιωνια

ΦΕΑ Ν.Φ.- Ν.Χ. ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 1 Πολυ καλυτερη η ΦΕΑ

ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒ. ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 1 Δυσκολο ματς..παω οριακα στον ασσο

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ 2 Επισης δυσκολο ματς..νομιζω ομως θα κερδισει η εμπειρια
push
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 2

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1

ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 1

Ν.ΙΩΝΙΑΣ ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ 1

ΦΕΑ Ν.Φ.- Ν.Χ. ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 1

ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒ. ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 1

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ 2
Zourinho
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ-ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 2
ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ-ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1
ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ-ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 2
Ν.ΙΩΝΙΑΣ-ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ 1
ΦΕΑ Ν.Φ.- Ν.Χ.-ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 1
ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒ.-ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 1
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ-ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ 2
basketoterastios
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 2

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1

ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 1

Ν.ΙΩΝΙΑΣ ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ 1

ΦΕΑ Ν.Φ.- Ν.Χ. ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 1

ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒ. ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 2

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ 2
larry33
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ-ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 1
ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ-ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 2
ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ-ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 1
Ν.ΙΩΝΙΑΣ-ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ 1
ΦΕΑ Ν.Φ.- Ν.Χ.-ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 1
ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒ.-ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 2
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ-ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ 1
Paragodas
Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους τους φίλους,

ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ-ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 1
Αν και θεωρώ καλύτερη ομάδα την Ηλιούπολη θα πάω με τον ψυχωμένο Άρη και τη δύναμη της έδρας.

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ-ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1
Έστω και δύσκολα θα επικρατήσουν οι γηπεδούχοι που πρέπει να πάρουν τέτοια παιχνίδια.

ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ-ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 1
Δυνατός στην έδρα του ο ΟΚΑΜ. Οριακό παιχνίδι πάντως.

Ν.ΙΩΝΙΑΣ-ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ 1
Θα μιλήσει η έδρα.

ΦΕΑ Ν.Φ.- Ν.Χ.-ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 1
Κατά την αποψή μου είναι ενα επίπεδο πάνω η ΦΕΑ.

ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒ.-ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 2
Θα στηρίξω την εμπειρία.

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ-ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ 2
Θα πάω με την εκπληξούλα.

Καλά παιχνίδια σε όλους με υγεία πανω απ όλα. .. blove.gif blove.gif blove.gif blove.gif blove.gif
MENEGIN11

ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ-ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 1
ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ-ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1
ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ-ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 1
Ν.ΙΩΝΙΑΣ-ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ 1
ΦΕΑ Ν.Φ.- Ν.Χ.-ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 1
ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒ.-ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 1
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ-ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ 1
azeppos

ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ-ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 2
ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ-ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1
ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ-ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 1
Ν.ΙΩΝΙΑΣ-ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ 1
ΦΕΑ Ν.Φ.- Ν.Χ.-ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 1
ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒ.-ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 1
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ-ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ 2
bball.gif bball.gif
doctor_dru
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ-ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 1
ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ-ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1
ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ-ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 1
Ν.ΙΩΝΙΑΣ-ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ 1
ΦΕΑ Ν.Φ.- Ν.Χ.-ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 1
ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒ.-ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 2
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ-ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ 2
Gkos
Καλη βδομάδα.

Ας δώσω και γω τα προγνωστικά μου!

ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ-ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ:1

Ντερμπάκι μα θα πάω με τον μαχητικό Αρη.

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ-ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ:1

Θα πάω με έδρα.

ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ-ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ:1

Και δω με έδρα ξεκάθαρα.
Ο Απολλωνας δεν εχει πείσει και ο ΟΚΑΜ ειναι δυσκολοκατάβλητος.

Ν.ΙΩΝΙΑΣ-ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ:1

Ντερμπάρα ολκής,και δω έδρα.

ΦΕΑ Ν.Φ.- Ν.Χ.-ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ:1

Αν είναι πλήρης η Νίκη,μπορεί να κοντράρει.
Λίγο.

ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒ.-ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ:2

Αφού επιστρέφει ο Λυμπερόπουλος(όπως λετε),ας δώσουμε μια ακόμη ευκαιρία στην ομάδα του Γαλατσιου.

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ-ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ:1
Παραξενεύτηκα όταν είδα πως ο Ποσειδωνας έχασε οριακα στο Μαρουσι,όμως μετά έμαθα για την λειψή Νίκη.
Αν χάσουν οι πράσινοι, αρχίζουν να μπλέκουν.
Δεν ξέρω τι να πω,ας δώσουμε μια τελευταια φορά ψήφο εμπιστοσυνης σε Δελη.

Καλη επιτυχια σε όλους!
gspara
ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 41.gif 41.gif -ΚΗΦΙΣΙΑ 79-47 (23-15,41-26,58-39,79-47).

Ξεκιναω με ενα τεραστιο ΜΠΡΑΒΟ στο ελκυστικο προτζεκτ του Φιλιππου!!!
Αυτο που ειδα εγω ηταν 12 ΟΥΚαδες που ηξεραν ανα πασα στιγμη τον ρολο τους,κατευθυνομενοι κομπιουτερικα απο τον μαεστρο Κουστενη!!!Ο Φιλιππος επενδυσε σε προπονητη κλασης και αυτος στελεχωσε την ομαδα με παθιασμενους πιτσιρικαδες και μ.ο που αμφιβαλλω αν ξεπερναει τα 21-22 χρονια.
Πειθαρχημενο μπασκετ,ομαδα με αρχες,καλοδουλεμενη/καλοπροπονημενη,με ασταματητο πρες σε ολο το γηπεδο,ικανη και στο σετ και στο τρεξιμο!!!Μπορει το ματς να μην ειχε το παραμικρο ενδιαφερον απο πλευρας κοντρας,αλλα μονο ενθουσιασμενοι αποχωρησαμε απο την παρασταση των γηπεδουχων!!!ΕΥΓΕ!!!!

Μποτσας-Μπιλαλης
Κακαβουλας-Βογιατζογλου
Κατσαρος-Γερακινης
Θεοδωρακης-Λαμπροπουλος
Φιλοπουλος-Παναγιωτου

Η απογοητετικη Κηφισια δεν μπορεσε να κοντραρει για περισσοτερο απο 6-7 λεπτα.Το 3ποντο του Βογιατζογλου εδωσε αρχικο προβαδισμα 2-7 και η ομαδα του Μπιλαλη εμεινε κοντα στο σκορ μεχρι το 14-13 με καλαθι του Παναγιωτου.

Ο Φιλιππος απο κει και περα κυριαρχησε απολυτα,ο Κουστενης δεν χαριστηκε ουτε δευτερολεπτο στους παιχτες του και η διαφορα παρουσιαζε αυξητικες τασεις.
Μποτσας-Κακαβουλας επεβαλλαν τον ρυθμο τους,ενω key-player ηταν ο αθλητικος Θεοδωρακης που εξεδουτερωσε το 40αρι της προηγουμενης αγωνιστικης,Λαμπροπουλο.

Η 1η περιοδος εληξε 23-15 και στο ξεκινημα της 2ης ο Κακαβουλας προσφερε 5 ανενοχλητους ποντους στον καυτο Ζεμπερη και η διαφορα εφτασε στο αψε-σβησε σε επιπεδα double-score(30-15,36-18).
Οταν καθησε στον παγκο ο Θεοδωρακης,βρηκε ελευθερο πεδιο ο Λαμπροπουλος και η Κηφισια εδειξε να εχει σφυγμο(36-24)......Προσωρινα ομως.Μετα το ταιμ-αουτ ο Κακαβουλας με 3ποντη βομβα φρεναρε τις προσδοκιες των φιλοξενουμενων(39-24) και το ημιχρονο εληξε 41-26.

Η αντιδραση της Κηφισιας δεν ηρθε ποτε.Αντιθετα ο Φιλιππος συνεχισε να παταει το γκαζι,με τον δυναμικο Φιλοπουλο να κανει ζημια στην ρακετα και την 3η περιοδο να ληγει 58-39 με off-balance 3ποντο-μπαζερ του Χαρη Κακαβουλα!!!

Ουτε η ζωνη των φιλοξενουμενων αλλαξε την κατασταση,αφου εκει ανελαβε ηγετικη δραση ο Στεφανος Βαλληνδρας και εκτοξευσε την διαφορα στο 71-41 με καταληξη το 3ποντο του Μαζιανη.Ο Φιλιππος δεν αφησε ποτε το ποδι απο το γκαζι και η μεγιστη διαφορα ηρθε στο φιναλε με 3ποντο του Δραμη και βολες του Μαζιανη(79-47).

Απο διακριθεντες δυσκολα να επιλεξει καποιος,αφου και οι.....12 ΗΤΑΝ ΥΠΕΡΟΧΟΙ!!!!!
To MVP παρολαυτα θα το δωσω στον Θεοδωρακη που σκοραρε μολις 6 ποντους αλλα επαιξε αμυνα για 5 77.gif !!!
Απο κει και περα,πρωτοι μεταξυ ισων,Κακαβουλας(α ρε παιχτουρες που βγαζει η ΓΣΠαρα!!!)-Μποτσας-Ζεμπερης.Ταυρος μεσα στην ρακετα ο Φιλοπουλος.
Αν και τα λογια ειναι περιττα εδω,θα κανω ειδικη αναφορα στον Βαλληνδρα.Η τελευταια χρονικα προσθηκη του Φιλιππου,ηρθε να κουμπωσει ιδανικα σε ενα ροστερ κομμενο και ραμμενο στα μετρα του και η αγωνιστικη παρουσια του γεμιζει αυτοπεποιθηση τους απειρους συμπαιχτες του!!!
Οταν επιστρεψουν στο ροτεισον και οι αποντες(Τσιμπερης-Χασαπης-Πατωνιδης) ο Φιλιππος πιστευω θα αποτελεσει την εκπληξη της κατηγοριας!!!

Την Κηφισια οπως εχω πει την πιστευω,μου αρεσει,αλλα η εικονα της σημερα ηταν αποκαρδιωτικη.Κυριολεκτικα συγκρουστηκε με παγοβουνο,ελπιζω να συνελθει γιατι με παρομοιες εμφανισεις δεν ξερω πως θα αποφυγει την τελευταια θεση.
Το μοναδικο θετικο σημερα ηταν η μαχητικοτητα των νεαρων Τσολακοπουλου-Αλετρα.Απουσιαζε ο Πετρος Τριποδακης sad.gif
goodfor
ΦΕΑ - ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 88 - 63..................... 38 - 9 δεκάλεπτο σε Α ΕΣΚΑ !!!!!!! ( το τρίτο)
(18 - 15) (17 - 23) ημίχρονο 35 - 38 (38 - 9) (15 - 16)
Η υπερηχητική ομάδα του προπονητή Αλέξη Καρατζά έδειξε ότι είναι φαβορί για την άνοδο στην Γ’ εθνική κατηγορία ,σταμάτησε στα 9/24 τρίποντα με πολύ καλά ποσοστά στις ελεύθερες βολές 19/24 , 21/41 δίποντα και 37 ριμπάουντ.
Παίκτης εθνικών κατηγοριών ο Στεργιάκης δεν εχει αντίπαλο τον ακλούθησαν ο μαέστρος Δεληγιάννης κ’ ο πάντα θεαματικός Καραλευθερης.Απο τη χαμένη , ειδικά στο τρίτο δεκάλεπτο Νίκη από την άμυνα και το επιθετικό κρεσέντο των κυανέρυθρων διεσώθη ο Βογιατζης.
Από τώρα περιμένω τον αγώνα ΠΕΥΚΗΣ – ΦΕΑ την άλλη Δευτέρα .
pagartanis
Πολυνίκης-Γαλάτσι 51-62 το video του αγώνα από το www.telesport.gr

http://telesport.gr/live-polynikis-agias-b...-a-eska-andrwn/
value basket
ΦΕΑ -ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 88 -63

Η εξαιρετική ΦΕΑ ήταν οδοστρωτήρας και κατάπιε την αξιόμαχη ΝΙΚΗ, η οποία αντιστάθηκε για ένα ημίχρονο και προηγήθηκε στα σημεία.
Στο τρίτο δεκάλεπτο ,η ΦΕΑ ξεκίνησε με τους δαιμονισμένους Δεληγιάννη,Καραλευθέρη,Στεργιάκη και Μιχόπουλο,Δρακάκη.
Το ασταμάτητο πρέσινγκ στα 4/4 του γηπέδου απέφερε γρήγορα πολλά κλεψίματα,εύκολα λει απ, συνεχή τρίποντα στον αιφνιδιασμό και φοβερό μπλακ αουτ στη ΝΙΚΗ.Ετσι το 35 -38 του ημιχρόνου ,έγινε 73-47 με ένα επιμέρους 38-9 .
Πρώτος -MVP -μεταξύ ίσων( Δεληγίαννης,Καραλευθέρης,Μιχόπουλος) ο Στεργιάκης για την συνολική προσφορά του στην ομάδα.Δηλαδή 19 πόντοι ( 2 τρ), πολλά ριμπάουντς,ασίστ και κλεψίματα,άριστη άμυνα κυρίως στον Κυπριτζόγλου τον οποίο εξαφάνισε.
Καταπληκτικός στο 2ο ημ. ο Μιχόπουλος,εντυπωσιακός ο Καραλευθέρης, ηγέτης όπως πάντα ο Δεληγιάννης.
Βελτιωμένοι οι Δρακάκης και Πολυχρονόπουλος. Δεν χρειάστηκε να παίξει περισσότερο ο Γιαννουλάκος.Ολοι πάντως βοήθησαν για τη νίκη. Δεν βγήκε το παιχνίδι στιον Στρατομήτρο.
Η ΝΙΚΗ άντεξε για ένα ημίχρονο με κορυφαίους τους Μπαζιώτη,Βογιατζή και Κυπριτζόγλου.

Υ.Γ. 1. Δύναμη πυρός της ΦΕΑ ,όπως και πέρυσι, η μαγική τριπλέτα της περιφέρειας. Όταν ήταν στο πάγκο κάποιος από αυτούς , έπεφταν οι ταχύτητες,χαλάρωνε η άμυνα,ανάσαιναν οι αντίπαλοι.
Υ.Γ.2. Ο MVP της ΦΕΑ στο προηγούμενο παιγνίδι Στρατομήτρος( 24π.,4 τρ.)σημείωσε μόλις 2 π. Που να έπαιζε και αυτός καλά σήμερα( αν και είχε περιορισμένη συμμετοχή)
Υ.Γ.3. Παρούσα η διοίκηση της ΕΣΚΑ με τον πρόδρο Γ. Αλεξόπουλο και τον ταμία. Ευχάριστη έκπληξη το κέρασμα του προέδρου και στις δύο ομάδες,μετά το τέλος του αγώνα με πίτσες. Αξιέπαινη προσπάθεια αν και θα ήταν πιό αθλητικό οι χυμοί και τα φρούτα αντί για πίτσες.
Υ.Γ.4. Δύσκολο το έργο του κόουτς Καρατζά να διαχειριστεί τόσες μπασκετικές προσωπικότητες (και να μην στεναχωρήσει κανέναν) καθώς και το τίτλο του φαβορί από τη 3η μόλις αγωνιστική.Είμαι σίγουρος όμως ότι θα τα καταφέρει γιατί ειναι ικανότατος. πολύ εργατικός και άριστος ψυχολόγος.
Υ.Γ.5. ΦΕΑ οι Golden State Warriors της ΕΣΚΑ.
m_aspros
Η ένταση και το πάθος για την νίκη, βγάζουν την καλύτερη ..άμυνα...από τον προπονητή...
[https://www.youtube.com/watch?v=_zmMzct_Er4&feature=youtu.be]
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.