Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Fenerbahce Istanbul vs. CSKA Moscow
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Euroleague 2015-16
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
BasketZilla
MVP ο Βατούτιν



Κάπως έτσι ήτανε ο Αντρέι !
Johnnys
Νταξει αναγκαστικα το mvp toy Final 4 θα το παρει ο ΝτεΚολο ρε παιδια.Οτι και να γινε.Δεν ειναι του τελικου.52 ποντοι καμια 15αρια ασιστ και εστω τα κρισιμα λει απ και δεν εχασε βολη.Τι να λεμε τωρα.Αν βασιζοταν στον Χριαπα θα για ταν βολτες στα χιονια
nikolas12
Καιρός ήτανε, η έκρηξη του Vatutin είναι όλο το μπάσκετ, θύμισε το πρόσωπο του μπασκετικού φιλάθλου του Ολυμπιακού 4 χρόνια πριν. Βάσει τελικού έπρεπε να το πάρει η CSKA, μπράβο στον Teodosic που επιτέλους κατάφερε να ωριμάσει και να παίξει καλό μπάσκετ και στο τέλος του ματς, μπράβο στον Kyle Hines που αποδεικνύει πόσο τεράστιος παίκτης είναι. Εξαιρετικό παιχνίδι από Ιτούδη τακτικά και παρά του ότι οι παίκτες του ήταν φορτωμένοι με φάουλ. Τεράστιος Khryapa, μίλησε στα κρισιμότερα σημεία με το καλάθι και την τάπα στον Kalinic νομίζω.

Υ.Γ. 1 Θα ήθελα πολύ να δω τη συλλογή με καπέλα χαμένων Final 4 του Teodosic.

Υ.Γ. 2 Δύο είναι οι συζητήσεις μετά από τελικό που θα ήθελα να ξέρω τι είπε ο Obradovic. Με Μεσίνα το 2009 και με Ιτούδη φέτος. και οι δύο στο Βερολίνο tongue.gif
mephisto22
Πολύ σημαντική η νίκη για την ΤΣΣΚΑ, από ψυχολογικής άποψης, γιατί ξορκιζει το κακό που την κυνηγάει χρόνια τώρα.. Μπράβο στην ομάδα.
Reggie Miller 31
QUOTE (nikolas12 @ May 15 2016, 23:41 ) *
Υ.Γ. 2 Δύο είναι οι συζητήσεις μετά από τελικό που θα ήθελα να ξέρω τι είπε ο Obradovic. Με Μεσίνα το 2009 και με Ιτούδη φέτος. και οι δύο στο Βερολίνο tongue.gif

Πάντως αν αντί να πει συγχαρητήρια στον Ιτούδη, κάθισε και γκρίνιαξε για τους διαιτητές μεγάλο φάουλ του!

Ματσάρες έκανε ο Γαλλος ρε παιδιά δεν λέω, αλλά τον τελικό μόνος του πήγε να τον χάσει
BasketZilla
Δεν έχει τελειώσει ακόμα.
Μπορεί να χάσουν το κύπελλο στο ταξίδι της επιστροφής tongue.gif
t0ny3
Ο εγωισμος του Ζοτς ειναι τεραστιος... Δεν μου αρεσε το ξεσπασμα του με τον Ιτουδη.

Το χαρηκα πολυ για τον Δημητρη. Εχει λαμπρο μελλον και πλεον η θεση του ειναι σιγουρη στη Ρωσια.
newpower2020
QUOTE(nikolas12 @ May 15 2016, 23:41 ) *
Καιρός ήτανε, η έκρηξη του Vatutin είναι όλο το μπάσκετ, θύμισε το πρόσωπο του μπασκετικού φιλάθλου του Ολυμπιακού 4 χρόνια πριν. Βάσει τελικού έπρεπε να το πάρει η CSKA, μπράβο στον Teodosic που επιτέλους κατάφερε να ωριμάσει και να παίξει καλό μπάσκετ και στο τέλος του ματς, μπράβο στον Kyle Hines που αποδεικνύει πόσο τεράστιος παίκτης είναι. Εξαιρετικό παιχνίδι από Ιτούδη τακτικά και παρά του ότι οι παίκτες του ήταν φορτωμένοι με φάουλ. Τεράστιος Khryapa, μίλησε στα κρισιμότερα σημεία με το καλάθι και την τάπα στον Kalinic νομίζω.

Υ.Γ. 1 Θα ήθελα πολύ να δω τη συλλογή με καπέλα χαμένων Final 4 του Teodosic.


Χαχαχαχαχα ζωγράφισες!!!!! 24.gif

Συγκλονιστικός τελικός, κάποια φαλτσοσφυρίγματα μου χάλασαν λίγο την εικόνα. Εκείνο το φάουλ στον Σλούκα ήταν καθοριστικό.
Όμως δίκαιη πρωταθλήτρια η ΤΣΣΚΑ
ssoulliss
Δίκαια η ΤΣΣΚΑ. Νομίζω πως ήταν η καλύτερη ομάδα της σεζόν. Η Φενέρ το πάλεψε το έκανε ροντέο με το ξυλίκι, έπαιξε και με την ψυχολογία της ΤΣΣΚΑ στο τέλος αλλά τελικά δεν έφτασε αυτό.

Μετά τη φυγή του Παπαλουκά(γιατί μάλλον δεν έχουμε συνειδητοποιήσει πόσο μεγάλος παίκτης ήταν ο Θοδωρής) το 2008, η ΤΣΣΚΑ ξανασηκώνει κούπα!

Υ.Γ. Οι Σέρβοι της Φενέρ σήμερα ήταν σε άλλο γήπεδο ενώ ο Τεόντοσιτς κράτησε την ψυχραιμία του(σχετικό αυτό!!!).
thanath
Συγχαρητήρια στον Ιτούδη! Σήμερα με το κοουτσάρισμά του απέδειξε ότι είναι μεγάλος προπονητής και ετοιμάζεται να αφήσει και αυτός εποχή στο ευρωπαικό μπάκσετ! Αν ο Ντεκολό δεν ξεπέρασε και σήμερα τα ψυχολογικά του, δεν θα τα ξεπεράσει ποτέ. Το ίδιο και ο Τεόντοσιτς! Έπεσα έξω στην πρόβλεψη ότι σε κλειστό ματς θα το πάρει η Φενέρ..
Reggie Miller 31
Βαγγέλα μην μιλάς 'αλλο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ασε μας να ακούσουμε τι λέει ο άνθρωπος! Ημαρτον!!!!
whaler
Το ότι ο Βαγγέλας μπορεί πια και σκέφτεται στα αγγλικά και δε του έρχονται οι ελληνικές λέξεις δε θα το σχολιάσει κανείς;
MaJesty23
QUOTE(Reggie Miller 31 @ May 15 2016, 23:51 ) *
Βαγγέλα μην μιλάς 'αλλο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ασε μας να ακούσουμε τι λέει ο άνθρωπος! Ημαρτον!!!!



Χάτζη κομπάρσος του Βαγγέλη!Τον έβγαλε knock out,τον ανεμελομαλλιά.
SteelGandalf
Απίθανο ματς πραγματικά!!!

Χάρηκα πολύ για τον κόουτς Ιτούδη. Στενοχωρήθηκα για τον Σλούκα, αλλά εντάξει, εκείνος έχει κατακτήσει ήδη δύο αντίστοιχα τρόπαια, ενώ του κόουτς ήταν το 1ο προσωπικό!

Κρίμα για τον κόουτς Obradovic να βγάζει τόση μικρότητα γενικώς... Γκρίνια και μόνο γκρίνια, αντί να δώσει απλά συγχαρητήρια στον αντίπαλο κόουτς, που μόνο αντίπαλος δεν είναι.

Έχεις κερδίσει 8 κύριε μου, η μεγαλύτερη αξία είναι να παραδέχεσαι την ήττα σου...

Υ.Γ. Έκρηξη συναισθημάτων του κυρίου Ιτούδη μετά το τέλος του αγώνα. Δεν σταματούσε να μιλάει σε όλους!!!
mephisto22
QUOTE (Fitz @ May 15 2016, 23:54 ) *
Το ότι ο Βαγγέλας μπορεί πια και σκέφτεται στα αγγλικά και δε του έρχονται οι ελληνικές λέξεις δε θα το σχολιάσει κανείς;


Τελειοποίησε τα Ελληνικά του και το γύρισε στα Αγγλικά τώρα; Τεσπα, αρνούμαι να τον παρακολουθησω.
nikolas12
QUOTE(Reggie Miller 31 @ May 15 2016, 23:45 ) *
Πάντως αν αντί να πει συγχαρητήρια στον Ιτούδη, κάθισε και γκρίνιαξε για τους διαιτητές μεγάλο φάουλ του!

Ματσάρες έκανε ο Γαλλος ρε παιδιά δεν λέω, αλλά τον τελικό μόνος του πήγε να τον χάσει


Εγώ πιστεύω ότι αυτό έγινε. Τύπου "συγχαρητήρια, αλλά στην τάδε φάση είχαν σφυρίξει αυτό, θα το είχαμε πάρει". Έτσι φαινόταν από το ύφος του Ζοτς και ο Ιτούδης τον αγκάλιαζε για να τον ηρεμήσει.
MaJesty23
Μπράβο ρε Ιτούδη απίστευτες δηλώσεις.Ειπε στον Ζελικο στις αγκαλιές του,οτι είναι κομμάτι της επιτυχίας μου,σου ανήκει και οτι χωρις αυτόν δεν θα ταν εδώ. 41.gif
Reggie Miller 31
QUOTE (nikolas12 @ May 15 2016, 23:59 ) *
Εγώ πιστεύω ότι αυτό έγινε. Τύπου "συγχαρητήρια, αλλά στην τάδε φάση είχαν σφυρίξει αυτό, θα το είχαμε πάρει". Έτσι φαινόταν από το ύφος του Ζοτς και ο Ιτούδης τον αγκάλιαζε για να τον ηρεμήσει.

Και πάλι, όπως λέει ο Γκάνταλφ πριν δείχνει μικρότητα. Πήρε ευρωπαικό το ¨παιδί¨ σου, τον βλέπεις βουρκωμένο, έτοιμο να κλάψει και συ κάθεσαι και ουρλιάζεις και γκρινιάζεις για τα φάουλ; Πόσο εγωισμός πια;
MaJesty23
QUOTE(Reggie Miller 31 @ May 16 2016, 00:01 ) *
Και πάλι, όπως λέει ο Γκάνταλφ πριν δείχνει μικρότητα. Πήρε ευρωπαικό το ¨παιδί¨ σου, τον βλέπεις βουρκωμένο, έτοιμο να κλάψει και συ κάθεσαι και ουρλιάζεις και γκρινιάζεις για τα φάουλ; Πόσο εγωισμός πια;



Εαν δεν είχε εγωισμό,δεν θα ήτανε αυτός που είναι.
thanath
Σημασία έχει τι θα κάνει στην πορεία! Γιατί είναι απόλυτα φυσιολογικό πάνω στην στιγμή της έντασης, του θυμού και της απογοήτευσης ένας εγωιστής (γιατί έχει μεγάλο εγωισμό διαφορετικά δεν θα είχε φτάσει ποτέ εκεί που είναι) να έχει κακή αντίδραση! Δεν μου άρεσε ούτε εμένα η κίνηση, αλλά νομίζω την έχουμε μεγαλοποίσει.. Σε λίγο θα πούμε να βγει να πανηγυρίσει γιατί το πήρε η αντίπαλη ομάδα που είναι προπονητής ο κολλητός/κουμπάρος/συνεργάτης του!
spysta
MΠΡΑΒΟ ρε Αντρει .. μετα απο 250 μυρια το πηρες επιτελους !!! laugh.gif
nikolas12
QUOTE(Reggie Miller 31 @ May 16 2016, 00:01 ) *
Και πάλι, όπως λέει ο Γκάνταλφ πριν δείχνει μικρότητα. Πήρε ευρωπαικό το ¨παιδί¨ σου, τον βλέπεις βουρκωμένο, έτοιμο να κλάψει και συ κάθεσαι και ουρλιάζεις και γκρινιάζεις για τα φάουλ; Πόσο εγωισμός πια;


Έχει μεγάλο εγωισμό ο Obradovic, είναι κομμάτι της προσωπικότητας του. Ό,τι είπε λογικά το είπε πάνω στην ένταση και σε επόμενες δηλώσεις, θα δώσει τα συγχαρητήρια του. Ακόμα και αν το σωστό εκείνη τη στιγμή, θα ήταν να πει 2 ψύχραιμες κουβέντες και να τα πει αυτά σε πιο προσωπικό επίπεδο.
Zoys
Δικαιοσύνη για το μπάσκετ που το πήρε η CSKA. Το άξιζε, το δικαιούταν και το κέρδισε ξορκίζοντας τους εφιάλτες. Ήταν σαν να έπρεπε ντε και καλά να δημιουργηθεί και πάλι μια κατάσταση που θα θύμιζε Κωνσταντινούπολη, Μιλάνο ή Μαδρίτη για να μπορέσει η CSKA να ξεπεράσει οριστικά τα ψυχολογικά προβλήματα των προηγούμενων ετών. Η Fener έπαιξε αναντίστοιχα κακό μπάσκετ για το ρόστερ της στη μεγαλύτερη διάρκεια τόσο του ημιτελικού όσο και του αποψινού ματς. Είναι γεγονός ότι σχεδόν αγκάλιασε την ανατροπή, αλλά δεν πιστεύω ότι τελικά το άξιζε. Αν όντως δέσει τον Obradovic για μια τετραετία όπως γράφτηκε, έχει μια πολύ γερή βάση στους Datome, Bogdanovic, Σλούκα και τον παίκτη που έχασε 9 βολές απόψε για να το πάρει στο κοντινό μέλλον. Οι Τούρκοι πρέπει να μάθουν όπως και οι Έλληνες στη δεκαετία του '90 δύο λέξεις: "βήμα-βήμα".

Η δικαίωση για τον κορυφαίο πόιντ γκαρντ της λίγκας και το μεγαλύτερο pure talent που έχει αναδείξει το ευρωπαϊκό μπάσκετ τα τελευταία χρόνια ήρθε. Απολαυστική εμφάνιση με ελάχιστα ψεγάδια σε ένα πολύ ώριμο και μετρημένο παιχνίδι, από έναν παίκτη που σε κάνει να λατρεύεις το άθλημα. Ήταν το μόνο που του έλειπε, να φτάσει μέχρι το τέλος. Τα κατάφερε μετά από τέσσερα χρόνια αδικαιολόγητου χλευασμού, ειρωνείας και το γελοίο αφήγημα του παίκτη που "τα κάνει θάλασσα στα κρίσιμα" και ευθυνόταν εξ' ολοκλήρου για τη λουζεριά της ομάδας του τα προηγούμενα χρόνια. Την ίδια στιγμή που ο MVP της λίγκας αποδείχθηκε λίγος και τα έκανε θάλασσα σε όλες τις κρίσιμες τελευταίες φάσεις. Τουλάχιστον έβαλε τις βολές...



Σ' ευχαριστούμε που τους το χάλασες. 56.gif

Η φάση με το hack-a-Vesely ήταν ένα από τα πιο αστεία γεγονότα που έχω δει ποτέ σε μεγάλο τελικό. Τον έφαγε ο πανηγυρισμός και η παρακίνηση προς το κοινό και δεν σταύρωσε βολή μετά. laugh.gif

Γενικά, ήταν ένα από τους καλύτερα Final-4 που έχω παρακολουθήσει. Με σιγουριά το καλύτερο από όσα έχω δει χωρίς ελληνική ομάδα.

Γενικότερα, blove.gif Βρείτε μου ένα άθλημα που να χαρίζει τέτοιες συγκινήσεις. Μεθαύριο να εύχεστε να πάει στα πέναλντι ο τελικός κυπέλλου στην μπάλα μήπως έχετε τίποτα να θυμάστε. tongue.gif
Perseus
το θεμα ειναι να αποτυχει αλλη μια φορα να απολλαχτουμε και απο αυτη την γαγγραινα.
bodiroga10
μπορει ο ζοτς απλα να απαντησε σ αυτο που του ειπε ο ιτουδης οτι δεν ηταν εκει αν δεν ηταν ο ομπραντοβιτς. μπορει απλα να του ειπε οτι θα εφτανε εκει και ας μην ηταν ο ιδιος.

απλα το ελληνικο μυαλο θα παει κατευθειαν στην διαιτησια....
Reggie Miller 31
QUOTE (nikolas12 @ May 16 2016, 00:08 ) *
Έχει μεγάλο εγωισμό ο Obradovic, είναι κομμάτι της προσωπικότητας του. Ό,τι είπε λογικά το είπε πάνω στην ένταση και σε επόμενες δηλώσεις, θα δώσει τα συγχαρητήρια του. Ακόμα και αν το σωστό εκείνη τη στιγμή, θα ήταν να πει 2 ψύχραιμες κουβέντες και να τα πει αυτά σε πιο προσωπικό επίπεδο.

Μα και στον Μεσίνα το έκανε αυτό και τότε πανηγυρίζαμε. Αυτός είναι ο Ζοτς, απλά γνώμη μου, ότι η ένταση και ο εγωισμος πρέπει να έχουν και κάποια όρια. Τεσπα, πράγματι έχει πάρει μεγάλες διαστάσεις, όταν και ο ίδιος ο Ιτούδης δεν πολυασχολήθηκε. Απλά ήταν μια σκηνή που πολλούς μας ενόχλησε γιατί αυτή την φορά απέναντι ήταν ο Ιτούδης

ΥΓ Η Αναστασοπούλου σε κάθε εκπομπή ομορφαίνει και πιο πολύ;;;; tongue.gif
YΓ2 Έχει γίνει χαμός στα ποστ της EL στο FB απο Τούρκους που κράζουν τους διαιτητές
SteveNashidis
Δεν έπρεπε ο Κάλινιτς με τον Ντίξον να πάρουν τις τελευταίες επιθέσεις αλλά ο Σλούκας . Ήταν συγκινητικός στην προσπάθεια να γυρίσει το ματς.
Ο ομπράντοβιτς είχε δίκιο να φωνάζει σε κάποιες σημαντικές φάσεις αλλά όχι όταν δίνεις συγχαρητήρια στον αντίπαλο προπονητή.
Ο ιτούδης ότι σχεδίασε βγήκε στο 1ο ημίχρονο . Έκλεισε τον Μπογδάνοβιτς με αλλαγές στα σκριν και δεν επέτρεπε να δώσει βοήθεια ο παίκτης που τον είχε. Αυτό έπιασε μέχρι οι υπόλοιποι της φενέρ και ο ομπράντοβιτς αντιληφθούν το κενό στη ρακέτα και να σταματήσουν το προβλέψιμο ποστάρισμα στα miss match .

Η ΤΣΣΚ "έπρεπε" να το πάρει φέτος . Τώρα που ξορκίστηκαν οι δαίμονες μπορούμε να καλέσουμε τον Μίλος πίσω στο λιμάνι tongue.gif
tuareg
o ζοτς γιατι με το βορονσεβιτς εξω με 5 φαουλ,ειχε τον αντιτς στο παγκο κι εβαζε το καλινιτς να ποσταρει?
SteelGandalf
Δηλαδή τι θέλετε να πείτε; Πως όλοι οι εγωιστές είναι και επιτυχημένοι;

Σαφώς και είναι τεράστιος προπονητής και προσωπικότητα. Δεν διαφωνεί κανείς σε αυτό!

Όμως εκείνη την ώρα χρειάζεται μεγαλοψυχία... Δεν αντιλέγω πως μετά που θα ηρεμήσει θα συμπεριφερθεί διαφορετικά. Για εμένα όμως μετράει περισσότερο η αντίδραση την ώρα που έχεις υψηλούς σφυγμούς. wink.gif
BasketZilla
Βλέποντας τον Ντε Κολό σήμερις, ενθυμούμενος τα απίστευτα κατορθώματα του Μύλος στα προηγούμενα f4, συνειδητοποιώ πόσο τυχεροί ήμασταν που είχαμε Θοδωρή-Μπίλη-ΔΔ τα τελευταία χρόνια. Μπορεί να είμαστε ότι ναναι σαν λαός στον τρόπο ζωής αλλά στα δύσκολα ισχύει το ρητό του Churchill ότι οι ήρωες πολεμούν σαν Έλληνες.

Σήμερις δεν άξιζε τελικά να το πάρει καμία ομάδα και κανένας προπονητής. Ο Ζέλικο πήγε να το πάρει με το ξυλίκι , ο Ιτούδης άφησε το ματς να γυρίσει από τους +20 πόντους και ο καημένος ο Βατούτιν δεν το πίστευε ούτε στα 6 δεύτερα με +4 πόντους και βολές του ΝτεΚολο !

Όσο για τον Ζοτς στο τέλος :


Υ.Γ. Αν και για τον Ομπράντοβιτς ποτέ δεν μπορώ να πω κακή κουβέντα με πρόθεση. Έχει κερδίσει ο άτιμος την μεγαλύτερη νίκη στην ιστορία του Ευρωπαικού μπάσκετ, την μοναδική νίκη του ΠΑΟ που έχω πανηγυρίσει με την καρδιά μου το 2002 στην Μπολόνια.
bodiroga10
"Όταν τέλειωσε το παιχνίδι αυτό που είπα στον Ζέλικο παίρνοντας τον αγκαλιά είναι ότι "ξέρω τι σημαίνει να χάνεις έναν τελικό, όμως να ξέρεις έχεις μερίδιο σε αυτή την κατάκτηση γιατί αν δεν ήσουν εσύ δεν θα ήμουν εδώ. Αν δεν ήταν αυτός κι ο Παναθηναϊκός δεν θα βρισκόμουν ποτέ εδώ. Ο Ζοτς είναι αδελφός και δεν έχει σημασία που πήραμε το πρωτάθλημα αυτό δεν αλλάζει. Δεν είμαι αγνώμων ούτε ξεχνάω".

http://euroleague.sport24.gr/article/40603...-titlo-mas.html
thanath
QUOTE (SteelGandalf @ May 16 2016, 00:15 ) *
Δηλαδή τι θέλετε να πείτε; Πως όλοι οι εγωιστές είναι και επιτυχημένοι;

Σαφώς και είναι τεράστιος προπονητής και προσωπικότητα. Δεν διαφωνεί κανείς σε αυτό!

Όμως εκείνη την ώρα χρειάζεται μεγαλοψυχία... Δεν αντιλέγω πως μετά που θα ηρεμήσει θα συμπεριφερθεί διαφορετικά. Για εμένα όμως μετράει περισσότερο η αντίδραση την ώρα που έχεις υψηλούς σφυγμούς. wink.gif


Δεν είναι όλοι οι εγωιστές πετυχημένοι.. Αλλά όλοι οι πετυχημένοι είναι εγωιστές! Ειλικρινά ψάχνω κάποιον επιτυχημένο στον αθλητισμό που να μην είναι εγωιστής και δεν μπορώ να σκεφτώ...
Perseus
μεγαλη υποθεση παντως να παρεις φ4 χωρις σεντερ.
D-Wade
QUOTE(Perseus @ May 16 2016, 00:26 ) *
μεγαλη υποθεση παντως να παρεις φ4 χωρις σεντερ.

Γιατί ο Hines τι είναι?
Nemesakos
Χίλια μπράβο στην τσσκα για τον τιτλο.έπαιξε καταπληκτικο μπάσκετ στο πρώτο ημίχρονο και θα ήταν τεράστια αδικία αν μετά από τέτοια απόδοση έχανε τον τιτλο. Από την άλλη η φενερ στο δεύτερο έβγαλε ψυχή και με λίγη ακόμα βοήθεια κατάφερε να μπει στο ματς και να το κλέψει στο παρά κριαπα... μπράβο στον ιτουδη που απέδειξε ότι είναι προπονητής επιπεδου, μπράβο και στον μιλος που απέδειξε ότι μπορεί να οδηγήσει την ομάδα ψηλα.είχε 2 κακές επιλογές αλλά όλες οι ασιστ που έβγαλε στο τέλος ήταν μισος τίτλος. Για μένα αυτός είναι ο mvp του τελικού. Αν το έπαιρνε η φενερ ο ουντο με τις άμυνες του κ τα κρίσιμα καλάθια έπρεπε να το πάρει σπίτι του..

Χαίρομαι πολύ που είδα έναν από τους καλύτερους τελικούς στην ιστορία της ευρωλιγκα.το ματς ήταν απίθανο κ τέτοιες συγκινήσεις μόνο το μπάσκετ μπορεί να δώσει...τουλάχιστον κάνεις δεν μπορεί να πει ότι δεν νοιώθει γεμάτος μετά από έναν τέτοιο αγώνα...
Coach Periklis
QUOTE (MaJesty23 @ May 16 2016, 00:01 ) *
Μπράβο ρε Ιτούδη απίστευτες δηλώσεις.Ειπε στον Ζελικο στις αγκαλιές του,οτι είναι κομμάτι της επιτυχίας μου,σου ανήκει και οτι χωρις αυτόν δεν θα ταν εδώ. 41.gif


Θερμά συγχαρητήρια στο κ. Ιτούδη . Έχει λαμπρότατο μέλλον και έκανε καλό κοουτσάρισμα. Βέβαια ήθελα να διαχειρρισστεί λίγο καλύτερα την επικείμενη ανατροπή που δέχτηκε η ομάδα του


Δεν κάνει πάντα σωστές/συναδελφικές δηλώσεις , αλλά σήμερα ήταν κύριος
lightday
Α ρε πανάθα....πάλι το σηκώσαμε (κατα κάποιο τρόπο)....
Δίκαια η τσσκα αλλά ρε παιδί μου όταν η μπάλα άρχισε να καίει στο τέλος της κανονικής ήταν μέσα στην τρικυμία..
Ψυχάρα ο Σλούκας ....μπορεί να έχει το 1/3 του ταλέντου του ντε κολό και του καταραμμένου σέρβου, αλλά όταν η μπάλα καίει στην ανατροπή στο τέλος τους επισκιάζει.
Τεράστια δικαίωση για ιτούδη που προφανώς απέδειξε (μετά από μπαρτζώκα) ότι δεν είναι κανένας τραχανοπλαγιάς ... και χρειάζεται και προπονητής μαζί με το μπάτζετ. Εφτιαξε μια πιο γηινη ευάλωτη τσσκα που έβγαλε ψυχή όταν χρειάστηκε ...

assistant
αξια πρωταθλητρια η Τσσκα,μπραβο τους......ηταν η καλυτερη ομαδα του φαιναλ-4 και δικαια το πηρε........η Φενερ το γυρισε βεβαια με λιγο πυξ-λσξ συστημα αλλα ο Κριαπα τη σκοτωσε στην εκπνοη............

οι Ρωσοι στο 4ο 10λεπτο εβγαλαν τα γνωστα τους ψυχολογικα προβλήματα,απιστευτα λαθη και τρομερη νευρικοτητα από παιχτες τετοιου επιπεδου αλλα ευτυχως γι αυτους δεν ηταν στο γηπεδο ο Σπανούλης για να τους μετατρεψει τα ονειρα τους σε εφιάλτες...........όπως ειχε πει κι ενας Ιαπωνας στρατηγος στο Περλ Χαρμπορ ''σημερα ισως ξυπνήσαμε ένα γιγαντα που κοιμοταν....''

ΥΓ εχω την εντυπωση πως αν ο Ζοτς ειχε απέναντι του το κανονικο του παιδι-οχι το πνευματικ τον Ιτουδη-παλι την ιδια συμπεριφορα θα ειχε.........η θεληση του για τη νικη ή αλλιως ο αθλητικος του εγωισμος βαζουν από κατω οποιοδήποτε άλλο συναισθημα......

ΥΓ 2 αχ ρε Κωστακη,γουσταρισες τη χωριατισσα..........γυρνα στην ομαδα της καρδιας σου να παιρνεις τη μπαλα στα κρίσιμα κι όχι να ψάχνεις στο ποστ τον Καλινιτς......

QUOTE(Perseus @ May 16 2016, 00:26 ) *
μεγαλη υποθεση παντως να παρεις φ4 χωρις σεντερ.

τον καλυτερο ψηλο στην Ευρωπη μακραν του δευτερου εχει η Τσσκα..........ΜΑΠ σκεπτομενο,πανεξυπνο και 100% συγκεντρωμενο= ο,τι χειροτερο μπορει να συμβει στον αντιπαλο.....
ashton
Δίκαιη η κατάκτηση για τους Ρώσους που είχαν και mvp στο παιχνίδι έναν Ρώσο, τον Khryapa .

Εξαιρετικά καλός τελικός . η καλύτερη της ΕΡΤ που είχε υπερθεαμα μαζί με Ιωαννου-Χατζη :-)
Dred11
Πολλές συγκινήσεις η αποψινή βραδιά. Μεγάλοι προπονητές μεγάλοι παικτες. Σε πιανει λίγο κατάθλιψη με τις ελληνικές ομάδες που δείχνουν να μένουν πίσω. Συγκινήθηκα και με τον Γιαννάκη που μετά τόσα χρόνια ακόμα λέει στις συνεντευξεις 10 φορές 'ειλικρινά'. 'Έχουμε μεγάλο κεφάλαιο στο μπάσκετ σ'αυτήτη χωρα και πρέπει να τ ο αξιοποιήσουμε.
salonikatasos
κρίμα γιατί ήθελα φενέρ. θα βρίσκαμε και τον επόμενο προπονητή μας λογικά αν το έπαιρνε ο ζοτς. θεούλης ο πρόεδρος των ρώσων. παίζει να ξεφυσάει ακόμα

και 2 λόγια για τον βέσελι. φοβερός και τρομερός ο τύπος,αλλά αν είναι να φτάνει στο φ4 και να έχει 0/4 στον ημιτελικό και 1/10 στον τελικό ε τότε καλύτερα να μην τον έχεις στην ομάδα σου κι ας χάσεις πολλά κατά τη διάρκεια της σεζόν
Coach Periklis
QUOTE (lightday @ May 16 2016, 00:40 ) *
Α ρε πανάθα....πάλι το σηκώσαμε (κατα κάποιο τρόπο)...

Ομοίως και ΟΣΦΠ κατά κάποιο τρόπο

QUOTE (Zoys @ May 16 2016, 00:11 ) *
Η δικαίωση για τον κορυφαίο πόιντ γκαρντ της λίγκας και το μεγαλύτερο pure talent που έχει αναδείξει το ευρωπαϊκό μπάσκετ τα τελευταία χρόνια ήρθε. Απολαυστική εμφάνιση με ελάχιστα ψεγάδια σε ένα πολύ ώριμο και μετρημένο παιχνίδι, από έναν παίκτη που σε κάνει να λατρεύεις το άθλημα. Ήταν το μόνο που του έλειπε, να φτάσει μέχρι το τέλος. Τα κατάφερε μετά από τέσσερα χρόνια αδικαιολόγητου χλευασμού, ειρωνείας και το γελοίο αφήγημα του παίκτη που "τα κάνει θάλασσα στα κρίσιμα" και ευθυνόταν εξ' ολοκλήρου για τη λουζεριά της ομάδας του τα προηγούμενα χρόνια. Την ίδια στιγμή που ο MVP της λίγκας αποδείχθηκε λίγος και τα έκανε θάλασσα σε όλες τις κρίσιμες τελευταίες φάσεις. Τουλάχιστον έβαλε τις βολές...


Χάρηκα πάρα πολύ για το τρελόπαιδο....Τεράστιο point guard, όλα τα χαρίσματα που πρέπει να έχει ένας γκαρντ έχει και του έλλειπε μόνο η ψυχραιμία, που ωρίμασε και τα κατάφερε

Και για τον χαρακτήρα του που δέχεται κριτική είναι άπειρα αδικημένος....Μια χαρά παιδί μου φαίνεται να είναι σε όλα τα επίπεδα. έχει διακόψει συνέντευξη για να αγκαλιάσει τον Γιαννάκη (και νομίζω έχουν ακουστεί πράματα για τις σχέσεις των αποδυτηρίων κάποτε). Ο αγώνας είναι "μάχη" όταν είσαι νικητής. Αυτό πάει ΚΑΙ για τον Ζοτς που μια χαρά περήφανος είναι για το "παιδί" του......Ο τρόπος που τον έβλεπα να αγκαλιάζει τον Ιτούδη σε κάτι πλάνα στον πάγκο που μπορεί να του έκανε και παρατήρηση (κατά τη διάρκεια του αγώνα) δείχνει το ποιόν του imho (αυτό πάει για Μίλος )
newpower2020
Ο Τεόντοσιτς όπως και ο Μπουρούσης δείχνουν να διανύουν τα πιο ώριμα μπασκετικά τους χρόνια.
MVP θάπρεπε νάναι ο Τεόντοσιτς κατά τη γνώμη μου και όχι ο Ντε Κολό. Ο Ντε Κολό έβαλε τις κρίσιμες βολές μέν, έκανε όμως απίστευτα λάθη σε κρίσιμα σημεία, και λάθη πανικού, κάτι γιουρούσια πχ.

Εύχομαι του χρόνου, στη νέα Euroleague, να έχουμε final four μ' Ελληνική ομάδα, αν και είναι τεράστια επιτυχία για τη χώρα μας, η ύπαρξη Ελληνών προπονητών, Ελλήνων παικτών, και παικτών που αναδείχθηκαν εδώ.
D-Wade
QUOTE(newpower2020 @ May 16 2016, 01:04 ) *
Ο Τεόντοσιτς όπως και ο Μπουρούσης δείχνουν να διανύουν τα πιο ώριμα μπασκετικά τους χρόνια.
MVP θάπρεπε νάναι ο Τεόντοσιτς κατά τη γνώμη μου και όχι ο Ντε Κολό. Ο Ντε Κολό έβαλε τις κρίσιμες βολές μέν, έκανε όμως απίστευτα λάθη σε κρίσιμα σημεία, και λάθη πανικού, κάτι γιουρούσια πχ.

Εύχομαι του χρόνου, στη νέα Euroleague, να έχουμε final four μ' Ελληνική ομάδα, αν και είναι τεράστια επιτυχία για τη χώρα μας, η ύπαρξη Ελληνών προπονητών, Ελλήνων παικτών, και παικτών που αναδείχθηκαν εδώ.

Είναι MVP final 4 όχι MVP τελικού για να μπει στη ζυγαριά ο Τεόντοσιτς ή και ο Χριάπα που λένε μερικοί φίλοι. Στον ημιτελικό ο ΝτεΚολό ήταν καταπληκτικός, και αφού δεν έγινε ο μοιραίος στο τέταρτο δεκάλεπτο, του άξιζε το mvp
Johnnys
Παιδια ειναι mvp του final 4 να ξανατονισουμε.Στο α παιχνιδι ο Ντε Κολο ηταν απιστευτους και ο Μιλος μετριος προς κακος.Σημερα ηταν πρωτος σκορερ παλι ο Γαλλος και στα σημεια να ηταν καλυτερη η εμφανιση του Μιλος και οχι δεν καλυπτει την διαφορα και του ημιτελικου.Το αξιζε ο ΝτεΚολο.
Το αξιζε αφου δεν βγηκε τελικα mvp απο την αλλη ομαδα.Εκει να δω ποιον θα χαν βγαλει.

Για μενα αλλο ενα απο τα πολλα λαθη του Ζοτς ηταν η τελευταια επιθεση.Ειχε 2 δευτερα.Οχι στον Ουντο η μπαλα.Οχι να μην εχεις τον Σλουκα μεσα.Οκ πηγε να βγαλει play που δεν περιμενε κανεις μηπως και γινει η κατασταση αλλα εκει δωσε την μπαλα στον Σλουκα η στον Ντιξον να το μπουμπουνισουν με οποιον τροπο και οτι γινει εγινε.
newpower2020
QUOTE(D-Wade @ May 16 2016, 01:09 ) *
Είναι MVP final 4 όχι MVP τελικού για να μπει στη ζυγαριά ο Τεόντοσιτς ή και ο Χριάπα που λένε μερικοί φίλοι. Στον ημιτελικό ο ΝτεΚολό ήταν καταπληκτικός, και αφού δεν έγινε ο μοιραίος στο τέταρτο δεκάλεπτο, του άξιζε το mvp


Αν τόπαιρνε η Φενέρ, θάβγαινε ο Ντε Κολό mvp? Όχι. Το ότι το πήρε η ΤΣΣΚΑ λοιπόν, το οφείλει σε μεγάλο βαθμό στους σωστούς χειρισμούς του Τεόντοσιτς. Ειδικά η εικόνα του Ντε Κολό σε κάποια σημεία, ήταν τραγική για να τον πείς MVP Final-four. Τέσπα.

Edit. Μην μου λέτε και ξαναλέτε MVP final four, λες και δεν καταλαβαίνω. Πειράζει να διαφωνώ? Ήμαρτον
assistant
QUOTE(Johnnys @ May 16 2016, 01:10 ) *
Παιδια ειναι mvp του final 4 να ξανατονισουμε.Στο α παιχνιδι ο Ντε Κολο ηταν απιστευτους και ο Μιλος μετριος προς κακος.Σημερα ηταν πρωτος σκορερ παλι ο Γαλλος και στα σημεια να ηταν καλυτερη η εμφανιση του Μιλος και οχι δεν καλυπτει την διαφορα και του ημιτελικου.Το αξιζε ο ΝτεΚολο.
Το αξιζε αφου δεν βγηκε τελικα mvp απο την αλλη ομαδα.Εκει να δω ποιον θα χαν βγαλει.

Για μενα αλλο ενα απο τα πολλα λαθη του Ζοτς ηταν η τελευταια επιθεση.Ειχε 2 δευτερα.Οχι στον Ουντο η μπαλα.Οχι να μην εχεις τον Σλουκα μεσα.Οκ πηγε να βγαλει play που δεν περιμενε κανεις μηπως και γινει η κατασταση αλλα εκει δωσε την μπαλα στον Σλουκα η στον Ντιξον να το μπουμπουνισουν με οποιον τροπο και οτι γινει εγινε.

για την τελευταια φαση που λες,για μενα απαγορευεται να δωσεις την μπσλσ στον παιχτη που μαρκαρει ο Χαινς........σε οποιονδηποτε αλλον και μαλλον κι εγω το Σλουκα θα επελεγα που εχει ζησει πολλες τέτοιες στιγμες.....
D-Wade
QUOTE(newpower2020 @ May 16 2016, 01:15 ) *
Αν τόπαιρνε η Φενέρ, θάβγαινε ο Ντε Κολό mvp? Όχι. Το ότι το πήρε η ΤΣΣΚΑ λοιπόν, το οφείλει σε μεγάλο βαθμό στους σωστούς χειρισμούς του Τεόντοσιτς. Ειδικά η εικόνα του Ντε Κολό σε κάποια σημεία, ήταν τραγική για να τον πείς MVP Final-four. Τέσπα.

Edit. Μην μου λέτε και ξαναλέτε MVP final four, λες και δεν καταλαβαίνω. Πειράζει να διαφωνώ? Ήμαρτον

Όχι θα το έπαιρνε ο παίχτης της Φενέρ που είχε παίξει καλύτερα και στα 2 παιχνίδια

By the way το 1993 είχε βγει MVP o Κούκοτς παρά την ήττα του
Coach Periklis
αυτό είναι λάθος χειρισμός στο βραβείο που λέγεται MVP award....Απ τη στιγμή που ψηφίζεις στο ημίχρονο και αφορά το Φ4 συνολικά, ίσως ναι να είναι σωστό να πάει στον Ντε Κολο.....Εγώ βέβαια διαφωνώ γιατί ο Ιτούδης έδινε τη μπάλα σε αυτόν και τα έκανε θάλασσα. Έμπαινε μέσα ο Μιλος και έβρισκε λίγο σκορ η ομάδα
D-Wade
QUOTE(Johnnys @ May 16 2016, 01:10 ) *
Για μενα αλλο ενα απο τα πολλα λαθη του Ζοτς ηταν η τελευταια επιθεση.Ειχε 2 δευτερα.Οχι στον Ουντο η μπαλα.Οχι να μην εχεις τον Σλουκα μεσα.Οκ πηγε να βγαλει play που δεν περιμενε κανεις μηπως και γινει η κατασταση αλλα εκει δωσε την μπαλα στον Σλουκα η στον Ντιξον να το μπουμπουνισουν με οποιον τροπο και οτι γινει εγινε.

Καλά φαντάζομαι δε θα είχε πει να πάει η μπάλα στο Γιούντο. Δε θα βρήκε άλλον παίχτη αυτός που έκανε την επαναφορά και την έδωσε 'οπου βρήκε
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.