Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παναθηναϊκός - Γενικά θέματα που αφορούν την ομάδα
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244
dexterous
Μάγκες προσπαθείτε να είστε αντικειμενικοί και καλά κάνετε,αλλά στην προσπάθεια σας να είστε politically correct,που καλά κάνετε επίσης,καταλήγετε στο άλλο άκρο.Είμαστε η πιο αδικημένη διαιτητικά απ'τις μεγάλες ομάδες και αυτό είναι αρκετά έκδηλο.Παρόλα αυτά είμαστε εκεί που είμαστε.Μπορεί λοιπόν να μην έχουμε τραυματισμούς αλλά μπορώ να θυμηθώ αρκετά ματς που ήταν 5 εναντίον 8 φέτος.Η διαιτησία δεν είναι κάτι αλάνθαστο,και είναι απαραίτητο να υπάρχει κριτική σε αυτή.Και όποιος δε βλέπει τι γίνεται φέτος στην πλειοψηφία των παιχνιδιών ή είναι τυφλός ή άσχετος απ'το άθλημα ή απλά εθελοτυφλεί.

Ελπίζω η άποψη μου να μην ενοχλήσει.
john wick
Λοιπον....
Που υπογραφουμε ωστε να ΜΗΝ ξαναδουμε με την πρασινη φανελα τον Keny τον Gabriel;
Μετα κ το σημερινο ελπιζω να ηταν το τελευταιο του παιχνιδι,νυσαφι πια....

Κατα τα αλλα πολυ κακη η ομαδα σημερα,πολυ κακος ο Νικ ,πολυ κακος ο Παππας , ο κοτομπουκιας αστερι ,το ιδιο κ ο Μητογλου....
dexterous
QUOTE (john wick @ Jan 29 2018, 22:37 ) *
Λοιπον....
Που υπογραφουμε ωστε να ΜΗΝ ξαναδουμε με την πρασινη φανελα τον Keny τον Gabriel;
Μετα κ το σημερινο ελπιζω να ηταν το τελευταιο του παιχνιδι,νυσαφι πια....

Κατα τα αλλα πολυ κακη η ομαδα σημερα,πολυ κακος ο Νικ ,πολυ κακος ο Παππας , ο κοτομπουκιας αστερι ,το ιδιο κ ο Μητογλου....

Tο λέω και γω καιρό για τον Γκάμπριελ.Πιάνει και θέση ξένου ο άτιμος.Επίσης πρέπει να φύγει και ο Ντένμον(και να έρθει ο Μουρ)
MustGK
Νομίζω ότι σε αυτό το σημείο της χρονιάς είναι παράλογο να φύγουν δύο παίκτες και να έρθους άλλοι δύο συν την προσθήκη του ψηλού.
green_sky
QUOTE (john wick @ Jan 29 2018, 22:37 ) *
Λοιπον....
Που υπογραφουμε ωστε να ΜΗΝ ξαναδουμε με την πρασινη φανελα τον Keny τον Gabriel;
Μετα κ το σημερινο ελπιζω να ηταν το τελευταιο του παιχνιδι,νυσαφι πια....

Κατα τα αλλα πολυ κακη η ομαδα σημερα,πολυ κακος ο Νικ ,πολυ κακος ο Παππας , ο κοτομπουκιας αστερι ,το ιδιο κ ο Μητογλου....


QUOTE (dexterous @ Jan 29 2018, 22:50 ) *
Tο λέω και γω καιρό για τον Γκάμπριελ.Πιάνει και θέση ξένου ο άτιμος.Επίσης πρέπει να φύγει και ο Ντένμον(και να έρθει ο Μουρ)


QUOTE (MustGK @ Jan 29 2018, 22:53 ) *
Νομίζω ότι σε αυτό το σημείο της χρονιάς είναι παράλογο να φύγουν δύο παίκτες και να έρθους άλλοι δύο συν την προσθήκη του ψηλού.


Ολοι δικιο εχετε.
Εγω εχω στηριξει Γκαμπριελ αλλα ο παιχτης απλα δεν......Υψος εχει,αθλητικοτητα εχει,μπορουσε να βγαλει πολλα λεφτα οπως παιζεται το μπασκετ στην Ευρωπη αλλα δειχνει να μην μπορει να ανταπεξελθει, ειδικα πνευματικα.
Και ο Ντενμον το ιδιο.Μπορει ο παιχτη να επαιζε στο Λαυριο ,να τα εγραφε απο παντου και να γραφαμε τωρα τι πας και φερνεις τον εναν και τον αλλον, φερε τον Ντενμον τον παιχταρα.
Στην Τουρκια τα στατιστικα του μια χαρα ηταν.Στον Παναθηναικο ομως οταν μπαινει μεσα στο ΟΑΚΑ ,βλεπει την λαοθαλασσα και τρεμει το χερι του.Ειναι θεμα χαραχτηρα αυτο.Δεν αλλαζει.Ευχομαι να μην εχει κατι πολυ σοβαρο ο Λοτζεσκι γιατι ο Παναθηναικος χρειαζεται εναν εμπειρο παιχτη στην περιφερεια.
Ομως δυο αλλαγες δεν κανεις τωρα.Ελπιζω να γινει μια προσθηκη και καλη.Στον ΟΤΕ ο ΔΓ ειπε οτι εχει συζητησει με τον Πασκουαλ και αν βρουν κατι καλο θα προχωρησουν....
Απο κει και περα :
-Ο Παππας και ο Σιγκλετον συνεχιζουν να μην ειναι σε καλη κατασταση.Ο Παππας ειδικα ,δειχνει να μην μπορει μεχρι ενος σημειου να διαχειριστει το ντεφορμαρισμα του και κανει καταχρηση σε σημειο που το πραγμα γυρναει μπουμερανγκ για την ομαδα.
-Ο Μητογλου εχει καλα στοιχεια αλλα πρεπει να βελτιωσει εκρηξη και πρωτο βημα.Θελει δουλεια ακομα.Παντως αν εχει το μυαλο στο κεφαλι νομιζω οτi ειναι το επομενο τεσσαρι της Εθνικης και ο Παναθηναικος βρισκει τεσσαρι για πολλα χρονια.
-Ο Βουγιουκας πολυ θετικος και με την Ζαλγκιρις και σημερα .Κeep walking Ian Vougioukas.
rahxephon13
QUOTE (MustGK @ Jan 29 2018, 22:53 ) *
Νομίζω ότι σε αυτό το σημείο της χρονιάς είναι παράλογο να φύγουν δύο παίκτες και να έρθους άλλοι δύο συν την προσθήκη του ψηλού.

Μονό ο γκαμπριελ χρειάζεται να φύγει για χάρη του ψηλού ειδικά τώρα που δείχνει καλά στοιχειά ο μητογλου, ο ντεμον γιατί να φύγει? έκανε κάλο παιχνίδι με ζαλγκιρις, την προηγούμενη πέμπτη ήταν αυτό και κάλο είναι να μην βιαζόμαστε να υπενθυμίσω ότι ο λεκα ήταν υπ διωγμό πριν από μερικές βδομάδες ε αυτό μπορεί να αντιστραφεί σε κάνα μηνά πάλι ανάλογα με τα κέφια του καθενός, μην παρασύρεστε στα γκαρντ είμαστε καλά αν επιστρέψει και ο λοτσεσκι σύντομα.
Lazeras
Είχα πρόσφατα εμπειρία με πολλούς από τους παίχτες της ομάδας (βασικά όλους τους Αμερικάνους) και έχω να πω ότι η ομάδα πάει και καλά λόγω κλίματος. Πραγματικά σε χαρακτήρες είναι άψογοι. Οικογενειάρχες και κύριοι με τον Γκιστ να είναι πατερ-φαμίλιας της ομάδας.

Τώρα θέλω να πω κάτι και για τον Μήτογλου. Πραγματικά θέλω πάρα πολύ να βγει αυτό το παιδί.Θέλω να δω ένα Ευρωπαίο επιτέλους στο 4 που να ξέρει μπάσκετ. Για μένα η ομάδα πονάει πολλά χρόνια στο 4. (Είμαι αιρετικός το ξέρω αλλά αυτό πιστεύω)
stefkorner
QUOTE (Lazeras @ Jan 30 2018, 18:01 ) *
Τώρα θέλω να πω κάτι και για τον Μήτογλου. Πραγματικά θέλω πάρα πολύ να βγει αυτό το παιδί.Θέλω να δω ένα Ευρωπαίο επιτέλους στο 4 που να ξέρει μπάσκετ. Για μένα η ομάδα πονάει πολλά χρόνια στο 4. (Είμαι αιρετικός το ξέρω αλλά αυτό πιστεύω)


ευρωπαιους που παιζαν 4 στον Παναθηναικο,ευρωπαιους που παιζαν-ουν στην ευρωπη, η ευρωπαιους γενικα ;
γιατι πραγματικα μπερδευτηκα
πολλοι οι σπουδαιοι ευρωπαιοι στο 4 ,που ξεραν-ουν μπασκετ ! ποιους ακριβως να ξεπερασει ο Μητογλου.. ;
να ξεπερασει πχ τον Μελι σου αρκει .. ;;; rolleyes.gif
μηπως δεν χρειαζεται να εχουμε τoσο μεγαλα ονειρα για τον παικτη ; ας αρκεστουμε στο να γινει ενας καλος παικτης ! απο εκει και περα θα προκειται περι μεγαλου κατορθωματος να φτασει εστω στο μισο απο το επιπεδο συνεισφορας του Τσαρτσαρη
Lazeras
QUOTE(stefkorner @ Jan 30 2018, 11:13 ) *
ευρωπαιους που παιζαν 4 στον Παναθηναικο,ευρωπαιους που παιζαν-ουν στην ευρωπη, η ευρωπαιους γενικα ;
γιατι πραγματικα μπερδευτηκα
πολλοι οι σπουδαιοι ευρωπαιοι στο 4 ,που ξεραν-ουν μπασκετ ! ποιους ακριβως να ξεπερασει ο Μητογλου.. ;
να ξεπερασει πχ τον Μελι σου αρκει .. ;;; rolleyes.gif
μηπως δεν χρειαζεται να εχουμε τoσο μεγαλα ονειρα για τον παικτη ; ας αρκεστουμε στο να γινει ενας καλος παικτης ! απο εκει και περα θα προκειται περι μεγαλου κατορθωματος να φτασει εστω στο μισο απο το επιπεδο συνεισφορας του Τσαρτσαρη


Μπερδεύτηκες λίγο. Εννοώ Ευρωπαίο 4άρι στην ομάδα μας και μόνο. Δεν αναφέρομαι σε κάτι περισσότερο από αυτό. Δεν βάζω να ξεπεράσει κάποιον. Αυτό που λέω είναι απλό. Θέλω να δω ένα μπασκετικό τεσσάρι στον Παναθηναικό. Το πήγες πολύ μακριά εσύ.
stefkorner
QUOTE (Lazeras @ Jan 30 2018, 17:43 ) *
Μπερδεύτηκες λίγο. Εννοώ Ευρωπαίο 4άρι στην ομάδα μας και μόνο. Δεν αναφέρομαι σε κάτι περισσότερο από αυτό. Δεν βάζω να ξεπεράσει κάποιον. Αυτό που λέω είναι απλό. Θέλω να δω ένα μπασκετικό τεσσάρι στον Παναθηναικό. Το πήγες πολύ μακριά εσύ.


αα οκ τοτε ! ε με Τσαρτσαρη και Φωτση την τελευταια 15ετια δεν θα ηταν και ευκολο να ειχαμε σπουδαιο αλλοδαπο ευρωπαιο!
προσωπικα ποτε δεν ημουν μεγαλος φαν των Τσαρτσα & Φωτση ! παντα μ αρεσαν τα 4ρια τα μπασκετικα οπως λες ! να απειλουν και με προσωπο &με πλατη ,να βαζουν και την μπαλα στο παρκε ! ισως ομως να ζηταμε πολλα απο τον Ντινακο! πρεπει να δουλεψει παρα πολυ !ειναι ομως σε καλο δρομο ! τουλαχιστον ειναι σε φαση που βγαζει στο παρκε τις δυνατοτητες του και αυτο αποτελει μια πολυ καλη βαση
Lazeras
Συμφωνούμε σε όλα εκτός από αυτό που είπες για Τσαρτσαρή. Ο άνθρωπος ήξερε 100 κιλά μπάσκετ σε κάθε χέρι.
stefkorner
QUOTE (Lazeras @ Jan 30 2018, 18:00 ) *
Συμφωνούμε σε όλα εκτός από αυτό που είπες για Τσαρτσαρή. Ο άνθρωπος ήξερε 100 κιλά μπάσκετ σε κάθε χέρι.


δεν διαφωνω οτι ηξερε πολυ μπασκετ ! περισσοτερο ομως οσο αναφορα την λεγομενη μπασκετικη ευφυια !
αυτο ομως δεν αρκουσε για να σε κανει να τον καψουρευεσαι..!εμενα τουλαχιστον rolleyes.gif
ο Ντινακος μπορει να γινει καψουρα ! και χαιρομαι που σε καποιους θυμιζει ηδη τον υπεροχο Γκρεγκορ Φουτσκα wub.gif
thanath
QUOTE (stefkorner @ Jan 30 2018, 13:54 ) *
αα οκ τοτε ! ε με Τσαρτσαρη και Φωτση την τελευταια 15ετια δεν θα ηταν και ευκολο να ειχαμε σπουδαιο αλλοδαπο ευρωπαιο!
προσωπικα ποτε δεν ημουν μεγαλος φαν των Τσαρτσα & Φωτση ! παντα μ αρεσαν τα 4ρια τα μπασκετικα οπως λες ! να απειλουν και με προσωπο &με πλατη ,να βαζουν και την μπαλα στο παρκε ! ισως ομως να ζηταμε πολλα απο τον Ντινακο! πρεπει να δουλεψει παρα πολυ !ειναι ομως σε καλο δρομο ! τουλαχιστον ειναι σε φαση που βγαζει στο παρκε τις δυνατοτητες του και αυτο αποτελει μια πολυ καλη βαση


Θα πρέπει να συμφωνήσω με τον Lazeras. Το μπάσκετ που ήξερε ο Τσάρτσα ήταν πάρα πολύ! Ο Φώτσης στηριζόταν στα αθλητικά του προσόντα και στο κρύο του αίμα σε συνδυασμό με το σουτ. Ο Τσαρτσαρής ήταν all around παίκτης επιπέδου. Είχε παιχνίδι με πλάτη, για το ύψος του έβαζε ικανοποιητικότατα την μπάλα κάτω, έβλεπε πάσες, είχε και αξιοπρεπές σουτ, όχι σαν του Φώτση αλλά αρκετά καλό για το ύψος.
pan24
Προσωπικα ο μητογλου δεν με εχει πεισει ακομα και εχω τις ιδια αμφιβολιες που ειχα το καλοκαιρι
Εχει καλο σουτ,βεβαια οχι δολοφονος τυπου φωτση συμφωνα με τα νουμερα που εχουμε απο το κολλεγιο που το δειγμα ηταν μεγαλο ωστοσο επιδεχεται βελτιωση για να φτασει καπου στο 40%
Ειναι δυνατος και εχει δειξει οτι δεν φοβαται να παιξει σαν κατι αλλους(βχ εσενα λεω)

Ομως αθλητικα υστερει αρκετα.Δεν ξερω αν και ποσο μπορει να βελτιωθει σε αυτο δεδομενου οτι τρια χρονια δουλευε σε καλο κολλεγιο οχι στα εφηβικα μιας μικρομεσαιας ομαδας α1
Επισης δεν εχει καθολου ποστ παιχνιδι

Μακαρι να καταφερει να καθιερωθει ως μπακαπ των 10-15' για να μην χρειαζεται να τρωμε θεση ξενου σε παικτες τυπου γκαμπριελ
shtarkws
QUOTE(pan24 @ Jan 30 2018, 12:14 ) *
Προσωπικα ο μητογλου δεν με εχει πεισει ακομα και εχω τις ιδια αμφιβολιες που ειχα το καλοκαιρι
Εχει καλο σουτ,βεβαια οχι δολοφονος τυπου φωτση συμφωνα με τα νουμερα που εχουμε απο το κολλεγιο που το δειγμα ηταν μεγαλο ωστοσο επιδεχεται βελτιωση για να φτασει καπου στο 40%
Ειναι δυνατος και εχει δειξει οτι δεν φοβαται να παιξει σαν κατι αλλους(βχ εσενα λεω)

Ομως αθλητικα υστερει αρκετα.Δεν ξερω αν και ποσο μπορει να βελτιωθει σε αυτο δεδομενου οτι τρια χρονια δουλευε σε καλο κολλεγιο οχι στα εφηβικα μιας μικρομεσαιας ομαδας α1
Επισης δεν εχει καθολου ποστ παιχνιδι

Μακαρι να καταφερει να καθιερωθει ως μπακαπ των 10-15' για να μην χρειαζεται να τρωμε θεση ξενου σε παικτες τυπου γκαμπριελ


Βλεποντας παντως και την αποδοση του Σινγκλετον θα ηθελα να κανουμε κινηση για Βεζενκοφ. Πιστευω με Βεζενκοφ και Μητογλου να καλυψουμε την θεση 4 και να διευκολυνθουμε σε αλλεις θεσεις με Αμερικανους
stefkorner
QUOTE (pan24 @ Jan 30 2018, 18:14 ) *
Προσωπικα ο μητογλου δεν με εχει πεισει ακομα και εχω τις ιδια αμφιβολιες που ειχα το καλοκαιρι
Εχει καλο σουτ,βεβαια οχι δολοφονος τυπου φωτση συμφωνα με τα νουμερα που εχουμε απο το κολλεγιο που το δειγμα ηταν μεγαλο ωστοσο επιδεχεται βελτιωση για να φτασει καπου στο 40%
Ειναι δυνατος και εχει δειξει οτι δεν φοβαται να παιξει σαν κατι αλλους(βχ εσενα λεω)

Ομως αθλητικα υστερει αρκετα.Δεν ξερω αν και ποσο μπορει να βελτιωθει σε αυτο δεδομενου οτι τρια χρονια δουλευε σε καλο κολλεγιο οχι στα εφηβικα μιας μικρομεσαιας ομαδας α1
Επισης δεν εχει καθολου ποστ παιχνιδι

Μακαρι να καταφερει να καθιερωθει ως μπακαπ των 10-15' για να μην χρειαζεται να τρωμε θεση ξενου σε παικτες τυπου γκαμπριελ


αθλητικα να φτασει τον Φωτση πολυ δυσκολο εως απιθανο ! το επιτοπιο αλμα του Φωτση δεν το εβρισκες πουθενα !
μπορει ομως να τον πλησιασει στο μακρινο σουτ ,προσεγγιζοντας το 40ρι που λες

επισης εχει δυνατοτητες και χρονο να βρει σουτακι μεσης αποστασης ,που δεν καθιερωσε ποτε ο Φωτσης..! το υψος και τα μακρια του χερια μπορει να τον βοηθησουν πολυ σε αυτο,καθως θα εχει πλεονεκτημα να σουταρει κατα προσωπο με ιδιαιτερη ευκολια

και ο Φωτσακλας στο ποστ σχετικα απογοητευτικος ηταν, ανεκαθεν ! φοβαμαι οτι και ο Μητογλου θα δυσκολευει πολυ εκει !
θα πρεπει να επενδυσει σε χρονο ,να βελτιωθει πολυ ,να γινει εστω επαρκης !

χθες αυτο που μου κανε τρομερα θετικη εντυπωση ηταν η ασιστ του στο 3π του Παππα,με το οποιο προσπερασαμε, που ηταν αστραπιαια !!
σαν να την ειχε ετοιμο πριν καν παρει την μπαλα..!βλεπει αμεσα σε καθε σημειο του παρκε ο παικτης,παρα την απειρια του !κατι που δυσκολα το βλεπουμε απο τον υποτιθεται αρκετα πιο εμπειρο Kg.. !
για μενα αυτο σημαινει παρα πολλα για αρχη !οπως και η εμπιστοσυνη που κατα διαστηματα αρχιζει να του δειχνει
ο Πασκουαλ!(ακομα και το 1vs1 με τον Ρομπερτς που του εμπιστευτηκε συνεχομενα! κι ας εφαγε 2 σερι καλαθια.. )



QUOTE (shtarkws @ Jan 30 2018, 18:28 ) *
Βλεποντας παντως και την αποδοση του Σινγκλετον θα ηθελα να κανουμε κινηση για Βεζενκοφ. Πιστευω με Βεζενκοφ και Μητογλου να καλυψουμε την θεση 4 και να διευκολυνθουμε σε αλλεις θεσεις με Αμερικανους


ε οχι ,μονο με Βεζενκοφ&Μητογλου δεν βγαινει σε ομαδα που εχει στοχο το f4 ! εκτος αν υπολογιζεις οτι ο Γκιστ θα βρισκει πολυ χρονο για το 4 και θα παιζει σαν κανονικο 4ρι ,με σταθερο το τριποντο..
shtarkws
Πιστευω οτι ο Βεζενκοφ μπορει να βελτιωθει τοσο οσο στο καταλληλο περιβαλλον να θεωρειται ενας καλος παικτης επιπεδου ευρωλιγκας. Το ιδιο ευχομαι και για τον Μητογλου, ο Βεζενκοφ ομως ειναι πιο κοντα και εχει ελληνικο διαβατηριο
pan24
QUOTE (shtarkws @ Jan 30 2018, 12:28 ) *
Βλεποντας παντως και την αποδοση του Σινγκλετον θα ηθελα να κανουμε κινηση για Βεζενκοφ. Πιστευω με Βεζενκοφ και Μητογλου να καλυψουμε την θεση 4 και να διευκολυνθουμε σε αλλεις θεσεις με Αμερικανους

Δεν ειναι τεραστιο ρισκο να παμε μονο με βασικο βεζενκοφ που το μονο που εχει δειξει ειναι μια συμπαθητικη χρονια περσι στην μπαρτσελονα και 2-3 καλα παιχνιδια φετος;
Ασε που μαζι με μητογλου η αθλητικοτητα στο 4 θα ηταν στο 0
Μην ξεχναμε οτι μας ανηκει ακομα ο χαραλαμποπουλος.Σαν πολλοι σοφτ μαζευονται

Του χρονου θα επαιρνα ρισκο με μητογλου δευτερο 4αρι.Θα βρει χρονο και οταν δεν θα μπορει με λιγο θαναση και λιγο γκιστ θα καλυπτονται τα 12-15' που περιμενεις απο το μπακαπ

Θα πρεπει να δουμε τι θα γινει με τον χαραλαμποπουλο.Αλλη μια χρονια δανεικος η επιστροφη να παλεψει για τον χρονο πισω απο ριβερς και το βασικο 4 με θαναση,μητογλου;
stefkorner
QUOTE (pan24 @ Jan 30 2018, 18:41 ) *
Του χρονου θα επαιρνα ρισκο με μητογλου δευτερο 4αρι.Θα βρει χρονο και οταν δεν θα μπορει με λιγο θαναση και λιγο γκιστ θα καλυπτονται τα 12-15' που περιμενεις απο το μπακαπ


Σενγκελια-Μητογλου και Γκιστ ως εξτρα 5ρο4ρι ! καλυπτομαι και με το παραπανω ετσι !
SC13
Ενα καλο ροστερ για τις θεσεις 3-4-5 θα ηταν κατα τη γνωμη μου:

3. Ριβερς
3-4. Ντεσον Τομας ή κατι παρομοιο-Θανασης
4. Σενγκελια-Μητογλου
5. Γκιστ-Λεσορ-Βουγιουκας
KWSN_Men
QUOTE (stefkorner @ Jan 30 2018, 11:54 ) *
αα οκ τοτε ! ε με Τσαρτσαρη και Φωτση την τελευταια 15ετια δεν θα ηταν και ευκολο να ειχαμε σπουδαιο αλλοδαπο ευρωπαιο!
προσωπικα ποτε δεν ημουν μεγαλος φαν των Τσαρτσα & Φωτση ! παντα μ αρεσαν τα 4ρια τα μπασκετικα οπως λες ! να απειλουν και με προσωπο &με πλατη ,να βαζουν και την μπαλα στο παρκε ! ισως ομως να ζηταμε πολλα απο τον Ντινακο! πρεπει να δουλεψει παρα πολυ !ειναι ομως σε καλο δρομο ! τουλαχιστον ειναι σε φαση που βγαζει στο παρκε τις δυνατοτητες του και αυτο αποτελει μια πολυ καλη βαση


Βασικά στα θέλω σου περιγράφεις ακριβώς τον Τσαρτσαρή.
pan24
QUOTE (SC13 @ Jan 30 2018, 13:49 ) *
Ενα καλο ροστερ για τις θεσεις 3-4-5 θα ηταν κατα τη γνωμη μου:

3. Ριβερς
3-4. Ντεσον Τομας ή κατι παρομοιο-Θανασης
4. Σενγκελια-Μητογλου
5. Γκιστ-Λεσορ-Βουγιουκας

Ειναι παρα πολυ καλο ομως ειναι πανακριβο

Ο ντεσον τομας(που αν δεν κανω λαθος υπεγραψε διετες η 1+1 το καλοκαιρι με μακαμπι) με την σουπερ χρονια που κανει θα ηθελε τα διπλα απο τα 500 του λοτζεσκι

Ο λεσορτ αποτι βλεπω υπεγραψε με 3ετες το καλοκαιρι στον ερυθρο αρα θες λεφτα για να τον αγορασεις και μαλλον και σαν μισθο θα χρειαζοταν κατι περισσοτερο απο τα 500 του ογκαστ

Ο σενγκελια ισως(το καλοκαιρι προτιμησε να μεινει μπασκονια αν και τον ηθελαν ομαδες οπως η ρεαλ) θα ερχοταν αν του διναμε τα 1,2 του σινγκλετον ομως υπεγραψε 3ετες που σημαινει οτι θες πανω απο μυριο στον κερεχετα για buy out

Ειναι και η ανανεωση ριβερς που θα θελει καποια αυξηση
yorgos
QUOTE(pan24 @ Jan 30 2018, 15:04 ) *
Ειναι παρα πολυ καλο ομως ειναι πανακριβο

Ο ντεσον τομας(που αν δεν κανω λαθος υπεγραψε διετες η 1+1 το καλοκαιρι με μακαμπι) με την σουπερ χρονια που κανει θα ηθελε τα διπλα απο τα 500 του λοτζεσκι

Ο λεσορτ αποτι βλεπω υπεγραψε με 3ετες το καλοκαιρι στον ερυθρο αρα θες λεφτα για να τον αγορασεις και μαλλον και σαν μισθο θα χρειαζοταν κατι περισσοτερο απο τα 500 του ογκαστ

Ο σενγκελια ισως(το καλοκαιρι προτιμησε να μεινει μπασκονια αν και τον ηθελαν ομαδες οπως η ρεαλ) θα ερχοταν αν του διναμε τα 1,2 του σινγκλετον ομως υπεγραψε 3ετες που σημαινει οτι θες πανω απο μυριο στον κερεχετα για buy out

Ειναι και η ανανεωση ριβερς που θα θελει καποια αυξηση

O Sengelia παίρνει ήδη 1,4. Ο Ντεσόν Τόμας παίρνει 1,2 . Θέλουν πολύ περισσότερα από αυτά που λέτε, ειδικά ο Σενγκέλια σε μεγάλο ευρωπαϊκό κλαμπ έυκολα χτυπάει τα 1,8-2, δεν είναι για τα δόντια μας πια. Άσε που για οικογενειακούς λόγους δύσκολα να το κουνήσει από την Ισπανία ο Σενγκέλια.
stefkorner
QUOTE (KWSN_Men @ Jan 30 2018, 20:51 ) *
Βασικά στα θέλω σου περιγράφεις ακριβώς τον Τσαρτσαρή.


ο Τσαρτσαρης ηταν ο τελειος ρολιστας ,solid σε ολα οσα πρεπει να διαθετει ενα 4ρο5ρι ,απλα δεν θα τον θυμασαι ποτε ως το κορυφαιο 4ρι ,ουτε οπως τον αρχοντα του λοου ποστ Πριντεζη ,ουτε οπως τον μπατμαν Φωτση με το παντα κρυο αιμα και το κορυφαιο τριποντο !(κορυφαιο στο ειδος του δηλαδη..)
ο Μητογλου ξεκιναει σε καλυτερη αφετηρια απ οτι τοτε ο Τσαρταρης!μπορει να γινει επισης solid σε πολλα βασικα κομματια που απαιτουνται για το 4 και να επενδυσει εξτρα στα ηδη πλ καλα του ,οπως ειναι το σουτ
και εκει να γινει κορυφαιος στο ειδος του!
σε καθε περιπτωση ειναι πολυ δυσκολο και θελει πλ δουλεια !εφοσον τον εβαλα και εγω σε μετρα συγκρισης με Τσαρτσαρη ...

QUOTE (yorgos @ Jan 30 2018, 21:12 ) *
O Sengelia παίρνει ήδη 1,4. Ο Ντεσόν Τόμας παίρνει 1,2 . Θέλουν πολύ περισσότερα από αυτά που λέτε, ειδικά ο Σενγκέλια σε μεγάλο ευρωπαϊκό κλαμπ έυκολα χτυπάει τα 1,8-2, δεν είναι για τα δόντια μας πια. Άσε που για οικογενειακούς λόγους δύσκολα να το κουνήσει από την Ισπανία ο Σενγκέλια.


υποθετικα τα νουμερα ετσι;εκτιμηση της τωρινης τους αξιας ;
γιατι ειδικα ο Ντεσον Τομας προσωπικα αποκλειω να υπεγραψε στν Μακαμπι για 1.2 (μετα την τελευταια του σεζον..)
yorgos


QUOTE
υποθετικα τα νουμερα ετσι;

Όχι, του Σενγκέλια είναι αυτό που ανακοινώθηκε, 1,4 καθαρά.
QUOTE
γιατι ειδικα ο Ντεσον Τομας προσωπικα αποκλειω να υπεγραψε στν Μακαμπι για 1.2 (μετα την τελευταια του σεζον..)

Ακριβώς τόσα πήρε, δωράκι του σπόνσορα τηλεπικοινωνιών... Τα της ΜΑκάμπι επίτρεψέ μου να τα γνωρίζω αρκετά καλά.
stefkorner
QUOTE (yorgos @ Jan 30 2018, 20:31 ) *
Ακριβώς τόσα πήρε, δωράκι του σπόνσορα τηλεπικοινωνιών... Τα της ΜΑκάμπι επίτρεψέ μου να τα γνωρίζω αρκετά καλά.


το δεχομαι ! δεν ειχα ιδεα για καποιο επισημο νουμερο !μονο μια εκτιμηση θα μπορουσα να κανω !και θα λεγα καπου 700-800 ,με βαση την τελευταια του σεζον στν εφες
KWSN_Men
QUOTE (stefkorner @ Jan 30 2018, 14:27 ) *
ο Τσαρτσαρης ηταν ο τελειος ρολιστας ,solid σε ολα οσα πρεπει να διαθετει ενα 4ρο5ρι ,απλα δεν θα τον θυμασαι ποτε ως το κορυφαιο 4ρι ,ουτε οπως τον αρχοντα του λοου ποστ Πριντεζη ,ουτε οπως τον μπατμαν Φωτση με το παντα κρυο αιμα και το κορυφαιο τριποντο !(κορυφαιο στο ειδος του δηλαδη..)
ο Μητογλου ξεκιναει σε καλυτερη αφετηρια απ οτι τοτε ο Τσαρταρης!μπορει να γινει επισης solid σε πολλα βασικα κομματια που απαιτουνται για το 4 και να επενδυσει εξτρα στα ηδη πλ καλα του ,οπως ειναι το σουτ
και εκει να γινει κορυφαιος στο ειδος του!
σε καθε περιπτωση ειναι πολυ δυσκολο και θελει πλ δουλεια !εφοσον τον εβαλα και εγω σε μετρα συγκρισης με Τσαρτσαρη ...


Θα έλεγα λοιπόν ότι έχουν περάσει αρκετά χρόνια και μάλλον θυμάσαι τον Τσαρτσαρή του Πεδουλάκη.
julius ervin
QUOTE(KWSN_Men @ Jan 30 2018, 16:25 ) *
Θα έλεγα λοιπόν ότι έχουν περάσει αρκετά χρόνια και μάλλον θυμάσαι τον Τσαρτσαρή του Πεδουλάκη.

τσαρτσαρης ο τιμ ντανκαν της ευρωπης.
sni79per
συμφωνω με KWSN_Men για τσαρτσα.
SC13
QUOTE (yorgos @ Jan 30 2018, 14:12 ) *
O Sengelia παίρνει ήδη 1,4. Ο Ντεσόν Τόμας παίρνει 1,2 . Θέλουν πολύ περισσότερα από αυτά που λέτε, ειδικά ο Σενγκέλια σε μεγάλο ευρωπαϊκό κλαμπ έυκολα χτυπάει τα 1,8-2, δεν είναι για τα δόντια μας πια. Άσε που για οικογενειακούς λόγους δύσκολα να το κουνήσει από την Ισπανία ο Σενγκέλια.


ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ?
ΑΠΑΠΑΠΑΠΑ...ΜΑΚΡΥΑ...
jonaldidhs
Ο Τσαρτσαρης ηταν μακραν ενας απο τους πιο εγκεφαλικους παιχτες μας..Παντα τον προτιμουσα αποτν Φωτση..Και παντα μου αρεσε πιο πολυ..Ειχε απολα στο παιχνιδι του..
stefkorner
QUOTE (KWSN_Men @ Jan 30 2018, 22:25 ) *
Θα έλεγα λοιπόν ότι έχουν περάσει αρκετά χρόνια και μάλλον θυμάσαι τον Τσαρτσαρή του Πεδουλάκη.



επετρεψε μου να θεωρω οτι θυμαμαι καλα τον Τσαρτσαρη σε ολη του την πορεια στον Παναθηναικο !
ειπα ο τελειος ρολιστας - καλος σε ολα τα στοιχεια που πρεπει να εχει ενα τεσσαρι
και ενας απο τους καλυτερους ψηλους στην ευρωπη ,με διαρκεια μαλιστα!
αν εσυ τον θυμασαι ως το νο.1 - τον καλυτερο της ευρωπης ,ε τοτε ναι αλλον παικτη ξερει ο καθενας ,τι να κανουμε
KWSN_Men
Εντάξει, ανάλογα και με τον ανταγωνισμό. Αν υπάρχουν Σκόλα και Σμόντις, δεν είναι ιδιαίτερα εύκολο να είσαι ο καλύτερος. Επίσης, το παιχνίδι έχει και άμυνα εκτός από επίθεση.

Όταν το λες ρολίστα πάντως επιμένω ότι δεν τον πολυθυμάσαι.
stefkorner
QUOTE (KWSN_Men @ Jan 31 2018, 02:24 ) *
Εντάξει, ανάλογα και με τον ανταγωνισμό. Αν υπάρχουν Σκόλα και Σμόντις, δεν είναι ιδιαίτερα εύκολο να είσαι ο καλύτερος. Επίσης, το παιχνίδι έχει και άμυνα εκτός από επίθεση.

Ηπταν το λες ρολίστα πάντως επιμένω ότι δεν τον πολυθυμάσαι.



ωραια συμφωνησαμε οτι δεν ηταν ο καλυτερος !
οταν λεω ρολιστας εσυ σκεφτεσαι παικτης συμπληρωματικος..
δεν λεω ομως σκετος ρολιστας!λεω ο ΤΕΛΕΙΟΣ ΡΟΛΙΣΤΑΣ ! ο 1ος ψηλος στο 4-5 πισω παντα απο τους βασικους pf&c
j-kidd13
Το ποστ που ανεβηκε σχετικα με τον Μαντζαρη με αυτον τον ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ τιτλο,οπως φυσικα και τα ποστ που απαντουσαν σε αυτο,διεγραφησαν.
john wick
Στην Fiba σήμερα ο Δ.Γ...
Το έβαλε κ στο insta.
Πλέον η κόντρα με τον Bertomeou σκληραινει , εύχομαι να μην την πληρώσει η ομάδα....
jonaldidhs
QUOTE (john wick @ Jan 30 2018, 22:08 ) *
Στην Fiba σήμερα ο Δ.Γ...
Το έβαλε κ στο insta.
Πλέον η κόντρα με τον Bertomeou σκληραινει , εύχομαι να μην την πληρώσει η ομάδα....


http://www.sport24.gr/Basket/Euroleague/eb...ys.5054818.html

Τυχαιο?Δε νομιζω..
john wick
QUOTE (jonaldidhs @ Jan 30 2018, 19:25 ) *




τι εννοείς?
pan24
QUOTE (jonaldidhs @ Jan 30 2018, 22:25 ) *

Φαγαμε κι εμεις προστιμο 6.000 για το ιδιο παιχνιδι...
http://www.gazzetta.gr/basketball/euroleag...giasikevitsioys
Περιμενει και την πιθανη τιμωρια του για εκεινο το ποσταρισμα σχετικα με τους τουρκους οπαδους
Δεν πιστευω οτι η επισκεψη εχει καποια σχεση με το ενα η το αλλο

Απο την στιγμη που υπεγραψε το καλοκαιρι του 2016 δεν μπορει να κανει και πολλα
Αν διαφωνουσε με τον μπερτομεου ας εφευγε τοτε,τωρα εκτος απο ποσταρισματα στο ινσταγκραμ δεν εχει κατι αλλο να κανει
jonaldidhs
QUOTE (john wick @ Jan 30 2018, 22:32 ) *
τι εννοείς?

Εννοω οτι η ομαδα δειχνει να βγιανει κερδισμενη..Ετσι το αντιλαμβανομαι.. Θα δειξει..

QUOTE (pan24 @ Jan 30 2018, 22:35 ) *
Φαγαμε κι εμεις προστιμο 6.000 για το ιδιο παιχνιδι...
http://www.gazzetta.gr/basketball/euroleag...giasikevitsioys
Περιμενει και την πιθανη τιμωρια του για εκεινο το ποσταρισμα σχετικα με τους τουρκους οπαδους
Δεν πιστευω οτι η επισκεψη εχει καποια σχεση με το ενα η το αλλο

Απο την στιγμη που υπεγραψε το καλοκαιρι του 2016 δεν μπορει να κανει και πολλα
Αν διαφωνουσε με τον μπερτομεου ας εφευγε τοτε,τωρα εκτος απο ποσταρισματα στο ινσταγκραμ δεν εχει κατι αλλο να κανει

Δεν εχει σημασια το προστιμο αλλα το λογο που το τρως..Επρεπε να το φαμε εμεις για να μην φανει..Απτην αλλη πρωτη φορα βλεπω προστιμο σε προπονητη για δηλωσεις περι διαιτησιας..Εγω πιστευω οτι εχει σχεση το ενα με το αλλο..


Και τα συμβολαια ειναι για να σπανε οπως ξερεις..
stefkorner
QUOTE (jonaldidhs @ Jan 31 2018, 05:39 ) *
Εννοω οτι η ομαδα δειχνει να βγιανει κερδισμενη..Ετσι το αντιλαμβανομαι.. Θα δειξει..


Δεν εχει σημασια το προστιμο αλλα το λογο που το τρως..Επρεπε να το φαμε εμεις για να μην φανει..Απτην αλλη πρωτη φορα βλεπω προστιμο σε προπονητη για δηλωσεις περι διαιτησιας..Εγω πιστευω οτι εχει σχεση το ενα με το αλλο..


Και τα συμβολαια ειναι για να σπανε οπως ξερεις..


το οτι με τον εναν η τον αλλο τροπο βρισκουμε παντα την ακρη ωστε να βγαζουμε τον dpg δικαιωμενο και νικητη..εμενα με ξεπερναει rolleyes.gif

οσο για αυτα τασυμβολαια ,δεν προκειται να σπασουν ποτε ! και οι μπερτομεου δυστυχως το χουν καταλαβει εδω και καιρο
οτι οι μαγκιες μας..ειναι τζαμπα (τζαμπα που λεει ο λογος δηλαδη ! κατι λιγα χιλιαδες ευρω στοιχιζουν... καθε φορα smiley.gif )
thanath
QUOTE (stefkorner @ Jan 31 2018, 01:39 ) *
το οτι με τον εναν η τον αλλο τροπο βρισκουμε παντα την ακρη ωστε να βγαζουμε τον dpg δικαιωμενο και νικητη..εμενα με ξεπερναει rolleyes.gif

οσο για αυτα τασυμβολαια ,δεν προκειται να σπασουν ποτε ! και οι μπερτομεου δυστυχως το χουν καταλαβει εδω και καιρο
οτι οι μαγκιες μας..ειναι τζαμπα (τζαμπα που λεει ο λογος δηλαδη ! κατι λιγα χιλιαδες ευρω στοιχιζουν... καθε φορα smiley.gif )


Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!

Και στο κάτω κάτω, ακόμα και να γινόταν να σπάσει "ανώδυνα" με όσα κακά και να έχει η EL, έχει υψηλότατο επίπεδο. Αν ρίξει τον Παναθηναικό σε αυτή την διοργάνωση που έχει η Fiba, αμέσως υποβαθμίζει το franchise που έχει. Δε νομίζω να είναι τόσο χαζός έτσι ώστε να κάνει μια τόσο λάθος επιχειρηματικά κίνηση.
pan24
Πιστευω οτι στην βαθμολογια ειναι πολυ δυσκολο να βαλουμε απο κατω την ρεαλ.Ισοβαθμουμε,εχουμε κερδισει μονο με 2 ποντους και παιζουμε στην ισπανια
Η φενερ ειναι μια νικη πανω απο εμας,εχει και την ισοβαθμια,ουτε αυτους τους βαζουμε απο κατω
Αν κερδισουμε τα παιχνιδια που ειναι λογικο να κερδισουμε και δεν γινει νικη εκπληξη στην μαδριτη παιζουμε για την 4η θεση που θα μας οδηγησει πανω σε ολυμπιακο η ζαλγκιρις

QUOTE (jonaldidhs @ Jan 30 2018, 22:39 ) *
Εννοω οτι η ομαδα δειχνει να βγιανει κερδισμενη..Ετσι το αντιλαμβανομαι.. Θα δειξει..


Δεν εχει σημασια το προστιμο αλλα το λογο που το τρως..Επρεπε να το φαμε εμεις για να μην φανει..Απτην αλλη πρωτη φορα βλεπω προστιμο σε προπονητη για δηλωσεις περι διαιτησιας..Εγω πιστευω οτι εχει σχεση το ενα με το αλλο..


Και τα συμβολαια ειναι για να σπανε οπως ξερεις..

Τα συμβολαια σπανε αλλα οχι τσαμπα.Ειδικα τα συγκεκριμενα εχουν τεραστιες ρητρες πιθανως και αλλους ορους(πχ οτι για καποια χρονια δεν μπορεις να παιξεις σε αλλη διοργανωση) ακριβως για να ειναι εξασφαλισμενοι οτι δεν θα φυγει καποιος
Κανενας απο τους χορηγους δεν θα εκανε πολυετεις συμφωνιες αν δεν ειχε εξασφαλισμενες τις μεγαλες ομαδες.Για αυτο τα συμβολαια εγιναν 10ετη αντι για 3ετη που ηταν μεχρι τοτε

Την κινηση ΔΓ την κρινω καθαρα επικοινωνιακη γιατι ο ιδιος το δημοσιευσε.Αν ηταν ουσιας θα πηγαινε θα συζηταγε και αυτοι που επρεπε να το μαθουν(οι της ευρωλιγκας) θα το μαθαιναν.Δεν περιμενουν το ινσταγκραμ του καθε προεδρου

Εκτος βεβαια απο το γεγονος οτι ακομα κι αν μπορουσε να φυγει χωρις καμια ποινη πρακτικα δεν υπαρχει εναλλακτικη
stefkorner
QUOTE (pan24 @ Jan 31 2018, 19:57 ) *
Πιστευω οτι στην βαθμολογια ειναι πολυ δυσκολο να βαλουμε απο κατω την ρεαλ.Ισοβαθμουμε,εχουμε κερδισει μονο με 2 ποντους και παιζουμε στην ισπανια
Η φενερ ειναι μια νικη πανω απο εμας,εχει και την ισοβαθμια,ουτε αυτους τους βαζουμε απο κατω
Αν κερδισουμε τα παιχνιδια που ειναι λογικο να κερδισουμε και δεν γινει νικη εκπληξη στην μαδριτη παιζουμε για την 4η θεση που θα μας οδηγησει πανω σε ολυμπιακο η ζαλγκιρις


η Ρεαλ αυριο με Τσσκα εκτος ! αν μας κατσει ο συνδιασμος αυτη της εβδομαδας και παμε τωρα στο +1 ,νομιζω θα βρεθουμε στο 50-50 !πολυ σημαντικο να ειμαστε μεχρι τελους στην διεκδικηση και της 3ης θεση ! ωστε να υπαρχει η δυνατοτητα επιλογης για την διασταυρωση αναμεσα στον 5ο και τον 6ο..
rahxephon13
Έχει δίκιο ο στεφ η ρεαλ έχει δύσκολο πρόγραμμα και τίποτα δεν έχει τελείωση ακομα και για την φενερ διατηρώ κάποιες αμφιβολίες αλλα ας περιμένουμε των αυριανό αγώνα στο σεφ να δούμε τι θα κάνει, αν νικήσει εδραιώνεται στην δεύτερη θέση αν χάσει όλα παραμένουν ανοιχτά.
qspock
QUOTE(SC13 @ Jan 30 2018, 16:46 ) *
ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ?
ΑΠΑΠΑΠΑΠΑ...ΜΑΚΡΥΑ...


+1
thumbsup.gif smiley.gif

Πραγματικα, αυτο το πραγμα που βγαζουμε εδω μεσα το κασε του καθε παιχτη και τον απορριπτουμε ως ακριβο (οσα δε φτανει η αλεπου) ειναι πολυ αστειο.
Λες και τα λεφτα τα βαζουμε εμεις.

Δε ξερω ποσο θα στοιχιζει, αλλα ο Σεγκελια ειναι μακραν το καλυτερο τεσσαρι με low post παιχνιδι αυτη τη στιγμη στην Ευρωπη.
Αυτη τη στιγμη λεω, που ο Πριντεζης ειναι πεσμενος. Αλλωστε, ο Ελληνας φοργουορντ ειναι 32, ο Σενγκελια 26...

Αμα θελει κατι πραγματικα καλο, ας τον παρει. Ο Σιγκλετον ουτως η αλλως οπως παιζει φετος, δεν τιμησε τα λεφτα που του προσφεραν. Παιζει σαν να κανει αγγαρεια.

Ο Γιαννακοπουλος σιγουρα μπορει να φερει Σενγκελια, αρκει να το θελει. Γιατι ο Γεωργιανος σιγουρα αξιζει με τα χιλια. Ο τυπος ειναι απο αλλο ανεκδοτο.
Ο Πασκουαλ θα τον θελει γιατι απειλει απο το ποστ αποτελεσματικοτατα, ετσι ανοιγονται οι αλλοι στο τριποντο.

Βασικα ειναι αυτο που λειπει φετος απο την ομαδα, ενας σιγουρος παιχτης στο ποστ. Γι αυτο με Βουγιουκα ανεβαινει ολη η ομαδα αμεσως.
KWSN_Men
Μισθός+Buyout+Εφορία=Αρκετά μύρια.

Μια και το μπατζετ είναι συγκεκριμένο, δεν υπάρχει περίπτωση. Άσε που νομίζω ότι δεν αξίζει να δώσουμε 4+ για τον Τορνίκε, όσο και να τον θεωρώ τρομερό παίκτη.
stefkorner
QUOTE (KWSN_Men @ Jan 31 2018, 23:23 ) *
Μισθός+Buyout+Εφορία=Αρκετά μύρια.

Μια και το μπατζετ είναι συγκεκριμένο, δεν υπάρχει περίπτωση. Άσε που νομίζω ότι δεν αξίζει να δώσουμε 4+ για τον Τορνίκε, όσο και να τον θεωρώ τρομερό παίκτη.


Καλα το 4+ δεν παιζει ,μην αρχισουμε παλι τους υπολογισμους με τα νουμερα εφοριας που βασικα διακινει ο μελαγιες ! (του 150% η οτι του κατεβει..)
το buyout ειναι ενα θεμα ! εξαρταται παντα για το ποσο μακροπροθεσμα βλεπεις τον παικτη και τν διαρκεια του συμβολαιου! αν ειναι αν πληρωσεις 1 εκ buyout με οριζοντα 2 ετων σαφως ειναι παρα πλ μεγαλο ποσο ! αν ομως εχεις σκοπο να στηριχτεις πανω του για μια 4ετια (και θεωρω οτι ο Σενγκελια ειναι παικτης που σου επιτρεπει τετοιες σκεψεις..) τοτε το 1εκ παλευεται...
taurus13
Κι εγώ δε νομίζω ότι μας παίρνει για 2ο μεγάλο συμβόλαιο, μακάρι να γινόταν. Αυτό λοιπόν το έχει ο Νικ και μακάρι για μας να τον έχουμε και απ'του χρόνου. By the way ο Δ. Γ. ξέρει περισσότερο μπάσκετ από πολλούς. Όταν οι απανταχού ειδήμονες είχαν φαγωθεί ότι είναι αστείο να δίνονται τόσα λεφτά για τον Καλάθη αυτός τον πίστεψε όσο κανείς.
dexterous


lol
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.