Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NBA DRAFT 2011
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Past Seasons
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
GK_23
QUOTE(Razorblade Fish @ Jun 24 2011, 03:39 ) *
Βλεπω Φριντετ στους Μπακς;Θα βγει να πανηγυρισει στην Ομονοια ο sixama... smiley.gif Η μηπως εχει γινει καμια ανταλλαγη;

Έχουμε κάνει τριπλή ανταλλαγή με Κινγκς και Μπομπκατς...
Ο Τζίμμετ πάει στο Σακραμέντο.

Ωραίος παίκτης ο Μπερκς που διάλεξαν οι Τζαζ...
Αν φτιάξει το σουτ του, θα είναι σούπερ. Δίμετρος αλλά έχει τέτοιο χειρισμό που παίζει και "1"...

edit: Στην Ομόνοια θα βγω γιατί ξεφορτωθήκαμε τους Σάλμονς-Μαγκέτι... icon_wave.gif
Razorblade Fish
QUOTE(baskethood @ Jun 24 2011, 03:41 ) *
Στο Σακραμεντο ειναι ο Φριντετ,αν κοιτας στο nbadraft.net εχουν κανει λαθος.

Στο nba.com κοιταω και λεει 10.Μπακς-Φριντετ.Το εψαξα ομως περισσοτερο και λεει οτι ειναι μερος τριπλης ανταλλαγης και θα παει Κινγκς.Βεβαια μια απορια παντα την ειχα για αυτες τις pre-draft ανταλλαγες...
SG3ptshooter
QUOTE(sixama23 @ Jun 24 2011, 03:43 ) *
Έχουμε κάνει τριπλή ανταλλαγή με Κινγκς και Μπομπκατς...
Ο Τζίμμετ πάει στο Σακραμέντο.

έλα, πες την αλήθεια, όταν τον είδες με το καπελάκι τoυ Μιλγουόκι σου κάτσε άσχημα που για μερικά δεύτερα έμοιαζε με Buck.. biggrin.gif
GK_23
QUOTE(SG3ptshooter @ Jun 24 2011, 03:45 ) *
έλα, πες την αλήθεια, όταν τον είδες με το καπελάκι τoυ Μιλγουόκι σου κάτσε άσχημα που για μερικά δεύτερα έμοιαζε με Buck.. biggrin.gif

Δεν λέω, μου έκατσε άσχημα για λίγο... rolleyes.gif
Αλλά δεν υπήρχε χώρος στους Μπακς για τον Φριντέτ. Στους Κινγκς αντίθετα θα πάρει ρόλο βασικού κατευθείαν και μαζί με τον Έβανς θα κάνουν ένα πολύ καλό επιθετικό περιφερειακό δίδυμο...
baskethood
QUOTE (Razorblade Fish @ Jun 24 2011, 03:44 ) *
Στο nba.com κοιταω και λεει 10.Μπακς-Φριντετ.Το εψαξα ομως περισσοτερο και λεει οτι ειναι μερος τριπλης ανταλλαγης και θα παει Κινγκς.Βεβαια μια απορια παντα την ειχα για αυτες τις pre-draft ανταλλαγες...

Βασικα δεν εχουν κανει λαθος οπως προειπα,απλα δεν αλλαζουν τη σειρα.

QUOTE (sixama23 @ Jun 24 2011, 03:43 ) *
Στην Ομόνοια θα βγω γιατί ξεφορτωθήκαμε τους Σάλμονς-Μαγκέτι... icon_wave.gif

Και τον εναν τον φορτωθηκε η δικη μου ομαδα(Μαγκετι) sad.gif

QUOTE (sixama23 @ Jun 24 2011, 03:47 ) *
Δεν λέω, μου έκατσε άσχημα για λίγο... rolleyes.gif
Αλλά δεν υπήρχε χώρος στους Μπακς για τον Φριντέτ.

Βλεπω δεν το βαζετε κατω,συνεχιζετε να μαζευετε guards tongue.gif
SG3ptshooter
QUOTE
Beth Marie Brady · Miami, Florida
Draft all u want..Heat still tapping that ass next year..Lets go Heat!

77.gif

Οι Μόρρις θα έπρεπε να στηθεί ένα τρέιντ να καταλήξουν μαζί.
baskethood
Παλι τεσσαρι οι Ροκετς?
Εχουν Σκολα και Παττερσον.
Καποιες λογικες δεν τις καταλαβαινω.....
SteveNashidis
Στο νούμερο 13 για τους Φοινιξ ο Markieff Morris . Aλλος ενας διδυμος αδερφός καταλήγει στην Αριζόνα μετά τον Λόπεζ.Ήδη κάτι σχόλια που είδα απο οπαδούς του Φοινιξ πανηγυρίζουν που οι Μπακς δεν τον επέλεξαν τελικά στο Νο.12 !! Οπως λενε ειναι καλός ριμπαντουερ και στις κινήσεις του στο low post .Εχει και το σουτ απο περιφέρεια...

Στο νουμερο 14 για τους Ροκετς πήγε ο κατα 7 λεπτά μεγαλύτερος αδερφός του...Για να δούμε αν διαλέξαμε αυτή την φορά τον σωστό δίδυμο αδερφό(γιατί ο Λοπεζ δεν απέδωσε μετά την φυγή αμάρε όταν και πήρε περισσότερες προσπάθειες) και πως θα κινηθεί το πλάνο της ομάδας.

Μεγαλη έκπληξη για το τορόντο προσωπικά η επιλογή Βαλανσιούνας..Επισης ο Κλει Τομπσον που πήγε στους Γουόριορς θα δέσει απίστευτα με την ομαδα.Πολυ καλή επιλογή.

Αναμένουμε τα ολοκληρωτικά μεταγραφικά σενάρια και ανταλλαγές συνοπτικά μετα το τελος του Ντραφτ
GK_23
QUOTE(Voyager @ Jun 24 2011, 04:02 ) *
Στο νούμερο 13 για τους Φοινιξ ο Markieff Morris . Aλλος ενας διδυμος αδερφός καταλήγει στην Αριζόνα μετά τον Λόπεζ.Ήδη κάτι σχόλια που είδα απο οπαδούς του Φοινιξ πανηγυρίζουν που οι Μπακς δεν τον επέλεξαν τελικά στο Νο.12 !! Οπως λενε ειναι καλός ριμπαντουερ και στις κινήσεις του στο low post .Εχει και το σουτ απο περιφέρεια...

Στο νουμερο 14 για τους Ροκετς πήγε ο κατα 7 λεπτά μεγαλύτερος αδερφός του...Για να δούμε αν διαλέξαμε αυτή την φορά τον σωστό δίδυμο αδερφό(γιατί ο Λοπεζ δεν απέδωσε μετά την φυγή αμάρε όταν και πήρε περισσότερες προσπάθειες) και πως θα κινηθεί το πλάνο της ομάδας.

Δεν έχουν μεγάλες αγωνιστικές διαφορές οι αδερφοί Μόρρις...
Πριν 2 χρόνια ο Μάρκους έπαιζε βασικός στο Κάνσας και ο Μαρκίφ σκούπιζε πάγκο.
Πέρυσι (τη σεζόν που τελείωσε δηλαδή) όμως ο Μαρκίφ εμφανίστηκε πολύ βελτιωμένος και έμοιαζε να είναι πάνω-κάτω στο ίδιο επίπεδο με τον αδερφό του.

Πολύ ψηλά ο Βούτσεβιτς! 41.gif
baskethood
Θα λατρεψω την φετινη ομαδα της Ουασιγκτον,παιρνει ριμπαουντ και ενεργεια με τον Βεσελυ,καλη αμυνα σε πολλες θεσεις με τον Σινγλετον.
Περιμενω αρκετη βελτιωση των Ουιζαρντς.
GK_23
Μπράβο ρε Τζον Χάμοντ! Δίνεις ρέστα απόψε...

bucks1-sm.gif bucks1-sm.gif bucks1-sm.gif
SG3ptshooter
Χιλ στην Ιντιάνα για Λέοναρντ. blink.gif
Phil Laak
QUOTE(baskethood @ Jun 24 2011, 04:20 ) *
Θα λατρεψω την φετινη ομαδα της Ουασιγκτον,παιρνει ριμπαουντ και ενεργεια με τον Βεσελυ,καλη αμυνα σε πολλες θεσεις με τον Σινγλετον.
Περιμενω αρκετη βελτιωση των Ουιζαρντς.


Ήδη οι Wizards είχαν περίσσεια ταλέντου στο ρόστερ.Περιμένω και εγώ πολλά από αυτούς στο μέλλον

QUOTE(SG3ptshooter @ Jun 24 2011, 04:27 ) *
Χιλ στην Ιντιάνα για Λέοναρντ. blink.gif


Δεν ξέρω περί τίνος πρόκειται ο Leonard,αλλά ο Hill είναι από τις τεράστιες αδυναμίες μου στο NBA...Μου φαίνεται παράξενη η ανταλλαγή αυτή.
GK_23
Nolan Smith για Πόρτλαντ...
Και το έλεγε ο baskethood rolleyes.gif

Ποιος τον ακούει τον bullet τώρα... 19.gif
Δεν τον ήθελε με τίποτα...
baskethood
QUOTE (sixama23 @ Jun 24 2011, 04:39 ) *
Nolan Smith για Πόρτλαντ...
Και το έλεγε ο baskethood rolleyes.gif

Ποιος τον ακούει τον bullet τώρα... 19.gif
Δεν τον ήθελε με τίποτα...

Επειδη λογω του κυριου που κοσμει το αβαταρ μου παρακολουθουσα φανατικα τους αγωνες του Ντιουκ ειχα σχηματισει καλη αποψη για τον Νολαν Σμιθ,δεν ξερω βεβαια αν "κολλαει" στους Μπλειζερς καθως δεν ειναι καθαρος ασσος και μοιαζει αρκετα με τον Μαθιους.
Ειναι ομως καλη επιλογη.
GK_23
QUOTE
The Rockets and Wolves have agreed to trade J Flynn and Montiejunas to Houston for Brad Miller, 23rd pick and future 1sst, source says


Άρα το επόμενο πικ πάει στους Γουλβς...


Phil Laak
QUOTE(sixama23 @ Jun 24 2011, 04:39 ) *
Nolan Smith για Πόρτλαντ...
Και το έλεγε ο baskethood rolleyes.gif

Ποιος τον ακούει τον bullet τώρα... 19.gif
Δεν τον ήθελε με τίποτα...


Ξέρετε τίποτα για την περίπτωση του;Το να μην τον θέλει ο Bullet είναι κάκο...Αρχίζουν να με ζώνουν τα φίδια unsure.gif
Πάντως PG θέλαμε 100%
GK_23
QUOTE(Phil Laak @ Jun 24 2011, 04:46 ) *
Ξέρετε τίποτα για την περίπτωση του;Το να μην τον θέλει ο Bullet είναι κάκο...Αρχίζουν να με ζώνουν τα φίδια unsure.gif
Πάντως PG θέλαμε 100%

Ο Σμιθ έκανε φοβερή κολεγιακή καριέρα με το Ντιουκ...
Το ταβάνι του βέβαια δεν είναι μεγάλο γιατί είναι ήδη 22 ετών.
Είναι καλός σουτέρ, καλός αμυντικός, όχι τρομερά αθλητικός και δεν είναι καθαρός PG...

QUOTE
Minnesota traded the 23rd pick to Chicago for No. 28, No. 43 and cash.

Έχει ξεφύγει ο Καν... rolleyes.gif


SG3ptshooter
Μη βιάζεστε:
http://twitter.com/#!/DimeMag/status/84073032649412608

QUOTE
RT @SpearsNBAYahoo: Nuggets get Andre Miller back from Portland for Raymond Felton. Probably swap picks.
11 minutes ago via web


Αυτό μ' αρέσει αρκετά για τους Τρέιλ.
baskethood
Να γινω λιγο κακος?
Εναν σοβαρο playmaker για την Οκλαχομα υπαρχει διαθεσιμο? biggrin.gif
Phil Laak
QUOTE(SG3ptshooter @ Jun 24 2011, 04:51 ) *
Μη βιάζεστε:
http://twitter.com/#!/DimeMag/status/84073032649412608



Αυτό μ' αρέσει αρκετά για τους Τρέιλ.


Τρέλανε με SG...Μπορεί να αγαπάω τον γερό-Αντρέ,αλλά τον Felton μπορεί περισσότερο smiley.gif
morrison
Για να δουμε...
Νωριτερα ειχαν βγει φημες οτι το #21 και ο Αντρε θα κατεληγαν στους Ματζικ για τον Νελσον.
http://basketball.realgm.com/wiretap/21429...or_Nelson_Trade

Προτιμω τον Φελτον εδω που τα λεμε...
GK_23
QUOTE
New Jersey and Boston just made a trade. Brooks is going to the Nets.


Το πικ που θα διαλέξουν τώρα οι Νετς πάει στους Σέλτικς...

QUOTE
Mavs are trading No. 26 to Portland to acquire Rudy Fernandez, w/ Por moving the pick on to Den in the Miller/Felton deal


Χαμός γίνεται...
baskethood
QUOTE
Mavs are trading No. 26 to Portland to acquire Rudy Fernandez, with Portland moving the pick on to Denver in the Miller/Felton deal


QUOTE
Source confirms added pieces to Miller-Felton deal: Blazers get Dallas No. 26 and give it to Denver, while Mavs get Rudy Fernandez.
morrison
Αυτο σημαινει οτι κρατησαν τον Σμιθ στην θεση του Ρουντι και εκαναν και το update στον ασο με τον Φελτον.
Καθολου ασχημα.


Ο Τζορτζ Χιλ που ανταλαχθηκε ρε παιδια γιατι εχω χασει επεισοδια? smile.gif
Στην Ιντιανα ειπαν μολις.
baskethood
QUOTE (morrison @ Jun 24 2011, 05:12 ) *
Ο Τζορτζ Χιλ που ανταλαχθηκε ρε παιδια γιατι εχω χασει επεισοδια? smile.gif
Στην Ιντιανα ειπαν μολις.

Στην Ιντιανα αλλα μη ρωτησεις πως,εχω χασει τη μπαλα rolleyes.gif

sixama ξερουμε τιποτα για τον Τζοσεφ?

Ο Νορις Κοουλ που ηθελε ο Μπουλετ με καποιο τροπο καταληγει στο Μαιαμι
morrison
Ο George Hill πηγε στην Ιντανα αντι του Kawhi Leonard επελεξαν οι Πεισερς.
Πιθανο στην ανταλαγη να μπει και το #42 που εχουν οι Πεισερς.

@manuginobili
Spursfans, need info on Cory Joseph. I'm not on the computer now. Position, size, age, college, strenghts... Thx!!!


Χα,χα.Τεχνολογια.
GK_23
QUOTE(baskethood @ Jun 24 2011, 05:20 ) *
Στην Ιντιανα αλλα μη ρωτησεις πως,εχω χασει τη μπαλα rolleyes.gif

sixama ξερουμε τιποτα για τον Τζοσεφ?

Ο Νορις Κοουλ που ηθελε ο Μπουλετ με καποιο τροπο καταληγει στο Μαιαμι


QUOTE
Wolves will get the 31st pick plus a future second rounder from Heat in the Norris Cole trade.


Ο Χιλλ πήγε Ιντιάνα με αντάλλαγμα το Νο 15 τον Λέοναρντ...
Ο Λέοναρντ είναι SF (2.01), πολύ αθλητικός, καλός αμυντικός, μακριά άκρα αλλά όχι καλός σουτέρ...

Ο Τζόζεφ είναι Καναδός, έπαιζε στο Τέξας (ντόπιο πράμα δηλαδή) και ουσιαστικά τον πήραν για αντι-Χιλλ...
Δεν είναι ακόμα καθαρός PG αλλά είναι μικρός (19) και μπορεί να εξειδικευτεί ακόμα περισσότερο στη θέση.

QUOTE
Wolves traded the #31 pick to the Nets. Nets will take Bojan Bogdanovic here. How many trades will Wolves do?

Πολύ γέλιο...

Ο Χάνεϊκατ στο 35 είναι steal για τους Κινγκς...
Ήταν παίκτης 1ου γύρου...
Έχουν και πρόβλημα στο "3" οι Κινγκς...
Μια χαρά τα πήγε το Σακραμέντο στο ντραφτ!
baskethood
Σακραμεντο,Ουασιγκτον,Πορτλαντ βγαινουν κερδισμενοι σημερα.
Και αλλες ομαδες εκαναν καλες επιλογες.
Περισσοτερη συζητηση το πρωι με τον καφε,καλημερα,καλη συνεχεια!! icon_wave.gif
SG3ptshooter
Θέλω πλήρες σκάουτιν ριπόρτ Ντάριους Μόρρις..

(δεν είμαι Λέικερς, απλά είναι απίστευτος τύπος, περπάτημα γκανγκστα, το καπελάκι στραβά σα ράπερ και πήγε για μίνι τσεστ μπαμπ με τον κομίσιονερ.. icon_drunk.gif )
spursforthe5
QUOTE(morrison @ Jun 24 2011, 05:27 ) *
Ο George Hill πηγε στην Ιντανα αντι του Kawhi Leonard επελεξαν οι Πεισερς.
Πιθανο στην ανταλαγη να μπει και το #42 που εχουν οι Πεισερς.

@manuginobili
Spursfans, need info on Cory Joseph. I'm not on the computer now. Position, size, age, college, strenghts... Thx!!!


Χα,χα.Τεχνολογια.

Συγχαρητήρια τι να πω όλη τη καριερα μπροστά του ειχε και τον διωξανε για ένα πικ υψηλο.αντί να διώξουν το παρκερ.Τεσπα καλώς ηλθες Λεονάρντ.ελπίζω να μη βγει τζιφος spurs1-sm.gif spurs1-sm.gif spurs1-sm.gif dry.gif .και εύχομαι καλή συνέχεια στη παικταρα που ονομαΖεται χιλ
GK_23
QUOTE(spursforthe5 @ Jun 24 2011, 06:38 ) *
Συγχαρητήρια τι να πω όλη τη καριερα μπροστά του ειχε και τον διωξανε για ένα πικ υψηλο.αντί να διώξουν το παρκερ.Τεσπα καλώς ηλθες Λεονάρντ.ελπίζω να μη βγει τζιφος spurs1-sm.gif spurs1-sm.gif spurs1-sm.gif dry.gif .και εύχομαι καλή συνέχεια στη παικταρα που ονομαΖεται χιλ

Εκτός από τον Λέοναρντ, οι Σπερς πήραν και τον Μπέρτανς (Νο 42) καθώς και τα δικαιώματα του Έραζεμ Λόρμπεκ...
Άλλα σχόλια για το ντραφτ, το μεσημεράκι που θα ξυπνήσουμε... rolleyes.gif

Έμεινε εκτός ντραφτ τελικά ο David Lighty του Ohio State blink.gif
Ντούντα ψάξου... smiley.gif
Ginobili
Θα τον περάσω από 100 κόσκινα αυτόν τον Λέοναρντ να δω τι είναι...γιατί μου έχει ανέβει το αίμα στο κεφάλι με αυτό που κάναμε!!!
Καλή συνέχεια σου εύχομαι Τζορτζ στην Ιντιάνα(Μην μου τον πάρει κανείς του χρόνου στο φάνταζι...σας... tongue.gif )
Ginobili
Βέβαια..πήραμε 3αρι...θα πρέπει να κάναμε άθλιο σκάουτινγκ για να βγει χειρότερος του Τζέφερσον...κάτι είναι κι αυτό
ComingUpRoses
Καλως ήρθες στην Oklahoma


smiley.gif
spursforthe5
QUOTE(sixama23 @ Jun 24 2011, 07:06 ) *
Εκτός από τον Λέοναρντ, οι Σπερς πήραν και τον Μπέρτανς (Νο 42) καθώς και τα δικαιώματα του Έραζεμ Λόρμπεκ...
Άλλα σχόλια για το ντραφτ, το μεσημεράκι που θα ξυπνήσουμε... rolleyes.gif

Έμεινε εκτός ντραφτ τελικά ο David Lighty του Ohio State blink.gif
Ντούντα ψάξου... smiley.gif

Μου χάλασε τον ύπνο!!!και πάλι δε νομίζω να βγούμε κερδισμένοι .ο χιλ ήταν η αδυναμία μου.νομίζω σε κάτι ντραφτ εξπρές χθες είχα δει στ 4 το κύριο Λεονάρντ .θα το ψάξω τον παίκτη ελπίζω να μας βγει σε καλό!!ο λορμπεκ πόσο χρόνων είναι;υπάρχει περίπτωση να ρθει από φέτος;;;
pete7
οι νικς αμυντικο πηρε οπως ειδα-λογικο μετα
την υπαρξη στην ομαδα μας των καρμελο κ αμαρε.
πηρε κ ενα ψηλο οχι αθλητικο οπως διαβασα.
να δουμε τι ομαδα θα εχουμε φετος.

http://www.youtube.com/watch?v=DZlkAGgMvpo


http://www.youtube.com/watch?v=rZHOpu328Fs
GK_23
QUOTE(Ginobili @ Jun 24 2011, 09:11 ) *
Βέβαια..πήραμε 3αρι...θα πρέπει να κάναμε άθλιο σκάουτινγκ για να βγει χειρότερος του Τζέφερσον...κάτι είναι κι αυτό

QUOTE(sixama23 @ Feb 28 2011, 18:21 ) *
Ένα άλλο draft prospect με συνεχώς ανοδική πορεία στα mocks είναι ο 19χρονος δευτεροετής SF του San Diego State, Kawhi Leonard (2.01 μ).

Τον παρακολούθησα για πρώτη φορά στο Σαββατιάτικο ματς απέναντι στο Brigham Young.
Σπουδαίος αθλητής με μακριά χέρια και εξαιρετικά γρήγορος. Μου έκανε εντύπωση η ενέργεια η οποία έβγαζε στο παρκέ και ειδικά στην επίθεση. Διαθέτει εκρηκτικότητα, δυνατό πρώτο βήμα και είναι πολύ καλός στις διεισδύσεις αλλά όχι τόσο καλός στο περιφερειακό σουτ.

Οι μέσοι όροι του μέχρι στιγμής είναι 15,3 πόντοι και 10, 8 ριμπάουντ.


QUOTE(ComingUpRoses @ Jun 24 2011, 10:07 ) *
Καλως ήρθες στην Oklahoma

QUOTE(sixama23 @ Apr 14 2011, 13:03 ) *
Επίσης στο Νο 28 βρίσκουμε έναν παίκτη για τον οποίο δεν έχουμε μιλήσει μέχρι στιγμής...
Τον τριτοετή Ρέτζι Τζάκσον, του Boston College...
O Τζάκσον αγωνιζόταν ως combo guard στο κολέγιο, όμως με ύψος γύρω στο 1.90 μ., θα προοριστεί για play maker στο NBA.
Για να γίνει κάτι τέτοιο, θα πρέπει να δουλέψει στις οργανωτικές του ικανότητες.
Φέτος σημείωσε τεράστια πρόοδο στον τομέα του περιφερειακού σουτ, όπου σούταρε με 42% (71/169 προσπάθειες), ενώ τα 2 πρώτα του χρόνια στο κολέγιο σούταρε με κάτω από 30%...
Τέλειωσε την χρονιά με μέσο όρο 18,2 πόντους, 4,5 ασίστ και 4,3 ριμπάουντ...

Το πλέον εντυπωσιακό με τον Τζάκσον είναι πως παρά το ύψος του, διαθέτει εντυπωσιακό wingspan που αγγίζει τα 7 ft, με αποτέλεσμα να δείχνει ψηλότερος και να παίζει εξαιρετική άμυνα...


Δεν νομίζω πως ο Έραζεμ Λόρμπεκ θα περάσει ποτέ τον Ατλαντικό...
Εκτός από τον Λέοναρντ, οι Σπερς πήραν και τα δικαιώματα του Λετονού Μπέρτανς, ο οποίος αν και 2.10 είναι περιφερειακός, Δεν πιστεύω όμως πως θα τον έχουν από του χρόνου στην ομάδα.

Αναλυτικά το χθεσινό ντραφτ:

1 Cleveland Cavaliers (from Los Angeles Clippers) Kyrie Irving PG
2 Minnesota Timberwolves Derrick Williams PF
3 Utah Jazz (from New Jersey Nets)Enes Kanter C
4 Cleveland Cavaliers Tristan Thompson PF
5 Toronto Raptors Jonas Valanciunas PF
6 Washington Wizards Jan Vesely SF
7 Sacramento Kings Bismack Biyombo traded to Bobcats PF
8 Detroit Pistons Brandon Knight PG
9 Charlotte Bobcats Kemba Walker PG
10 Milwaukee Bucks Jimmer Fredette traded to Kings PG
11 Golden State Warriors Klay Thompson SG
12 Utah Jazz Alec Burks SG
13 Phoenix Suns Markieff Morris PF
14 Houston Rockets Marcus Morris PF
15 Indiana Pacers Kawhi Leonard traded to Spurs SF
16 Philadelphia 76ers Nikola Vucevic C
17 New York Knicks Iman Shumpert PG
18 Washington Wizards (from Atlanta Hawks) Chris Singleton SF
19 Charlotte Bobcats (from New Orleans Hornets via Portland Trail Blazers) Tobias Harris traded to Bucks PF
20 Minnesota Timberwolves (from Memphis Grizzlies via Utah Jazz) Donatas Motiejunas traded to Rockets PF
21 Portland Trail Blazers Nolan Smith SG
22 Denver Nuggets Kenneth Faried PF
23 Houston Rockets (from Orlando Magic via Phoenix Suns) Nikola Mirotic traded to Bulls PF
24 Oklahoma City Thunder Reggie Jackson PG
25 Boston Celtics Marshon Brooks traded to Nets SG
26 Dallas Mavericks Jordan Hamilton traded to Nuggets SF
27 New Jersey Nets (from Los Angeles Lakers) JaJuan Johnson traded to Celtics PF
28 Chicago Bulls (from Miami Heat via Toronto Raptors) Norris Cole traded to Heat PG
29 San Antonio Spurs Cory Joseph PG
30 Chicago Bulls Jimmy Butler SF

31 Miami Heat (from Minnesota Timberwolves) Bojan Bogdanovic traded to Wolves SG/SF
32 Cleveland Cavaliers Justin Harper traded to Magic PF
33 Detroit Pistons (from Toronto Raptors) Kyle Singler SF
34 Washington Wizards Shelvin Mack PG
35 Sacramento Kings Tyler Honeycutt SF
36 New Jersey Nets Jordan Williams PF
37 Los Angeles Clippers (from Detroit Pistons) Trey Thompkins PF
38 Houston Rockets (from Los Angeles Clippers) Chandler Parsons SF
39 Charlotte Bobcats Jeremy Tyler traded to Warriors C
40 Milwaukee Bucks Jon Leuer PF
41 Los Angeles Lakers (from Golden State Warriors via New Jersey Nets) Darius Morris PG
42 Indiana Pacers Davis Bertans traded to Spurs SF
43 Chicago Bulls (from Utah Jazz) Malcolm Lee traded to Timberwolves PG
44 Golden State Warriors (from Phoenix Suns) Charles Jenkins PG
45 New Orleans Hornets (from Philadelphia 76ers) Josh Harrellson traded to Knicks C
46 Los Angeles Lakers (from New York Knicks) Andrew Goudelock SG
47 Los Angeles Clippers (from Houston Rockets) Travis Leslie SG
48 Atlanta Hawks Keith Benson C
49 Memphis Grizzlies Josh Selby PG
50 Philadelphia 76ers (from New Orleans Hornets) Lavoy Allen PF
51 Portland Trail Blazers Jon Diebler SG
52 Detroit Pistons Vernon Macklin PF/C
53 Orlando Magic DeAndre Liggins SG
54 Cleveland Cavaliers (from Oklahoma City Thunder via Miami Heat) Milan Macvan F/C
55 Boston Celtics E'Twaun Moore SG
56 Los Angeles Lakers Chukwudiebere Madaubum PF
57 Dallas Mavericks Tanguy Ngombo SF
58 Los Angeles Lakers (from Miami Heat) Ater Majok PF
59 San Antonio Spurs Adam Hanga SG
60 Sacramento Kings (from Chicago Bulls via Milwaukee Bucks) Isaiah Thomas PG
baskethood
Καλες επιλογες απ τους Μπλειζερς,και η επιλογη του Ντιμπλερ μου αρεσει.
Βγηκαν κερδισμενοι χθες,απ οτι φαινεται θα κρατησουν και τον Νολαν.
spursforthe5
ειδα βιντεο για λεοναρντ.καλος φαινεται.μονο που δεν ειδα πολλα χαιλαιτς με σουτ πραγμα π δεν μ αρεσε.πολυ καλο ριμπαουντ.3αρο4αρι πρεπει να ειναι. ωρα να αλλαξω και φοτο sad.gif sad.gif
baskethood
QUOTE (spursforthe5 @ Jun 24 2011, 13:41 ) *
ειδα βιντεο για λεοναρντ.καλος φαινεται.μονο που δεν ειδα πολλα χαιλαιτς με σουτ πραγμα π δεν μ αρεσε.πολυ καλο ριμπαουντ.3αρο4αρι πρεπει να ειναι

Και ουτε θα βρεις,δε το χει στο παιχνιδι του,ενα αμυντικο εργαλειο ειναι που θα βοηθησει αρκετα την ομαδα σου τωρα που γερναει.Εγω το φωναζω απο χθες,οι Σπερς χρειαζονται ψηλο...
Badass
QUOTE (sixama23 @ Jun 24 2011, 03:00 ) *
Γιατί περίεργη; Ουσιαστικά επέλεξαν τον διάδοχο του Οκούρ, του οποίου το συμβόλαιο τελειώνει του χρόνου...
Ο Καντέρ είναι ο καλύτερος ψηλός του φετινού ντραφτ και έχει μεγαλύτερο ταβάνι από τον συμπατριώτη του.


Τεσσαροπεντάρι δεν είναι ο Καντέρ; Αν προορίζεται για να ξεκουράζει Τζέφερσον και Μίλσαπ το νούμερο 3 του ντραφτ δείχνει το επίπεδο που υπάρχει φέτος. Πρώτη φορά στη ζωή μου ασχολιέμαι με ντραφτ στο nba, αλλά κάτι μου λέει πως θα τον ανταλλάξουν τον Καντέρ.

Οι Σέλτικς αντάλλαξαν την επιλογή τους με αυτή των Νετς; Αν γνωρίζει κάποιος τι γίνεται με αυτούς τους δύο παίκτες, ας απαντήσει. Κάπου διάβασα πως αυτός που διαλέξαμε(και ανταλλάξαμε) είναι πολύ καλός σκόρερ.
GK_23
QUOTE(Badass @ Jun 24 2011, 13:52 ) *
Τεσσαροπεντάρι δεν είναι ο Καντέρ; Αν προορίζεται για να ξεκουράζει Τζέφερσον και Μίλσαπ το νούμερο 3 του ντραφτ δείχνει το επίπεδο που υπάρχει φέτος. Πρώτη φορά στη ζωή μου ασχολιέμαι με ντραφτ στο nba, αλλά κάτι μου λέει πως θα τον ανταλλάξουν τον Καντέρ.

Οι Σέλτικς αντάλλαξαν την επιλογή τους με αυτή των Νετς; Αν γνωρίζει κάποιος τι γίνεται με αυτούς τους δύο παίκτες, ας απαντήσει. Κάπου διάβασα πως αυτός που διαλέξαμε(και ανταλλάξαμε) είναι πολύ καλός σκόρερ.

Αν πάει κάποιος για ανταλλαγή το πιθανότερο είναι να είναι ο Μίλσαπ...
Κατά τη γνώμη μου ο Καντέρ είναι έτοιμος ήδη για το NBA και έχει μεγαλύτερο ταβάνι και από τους 2 παραπάνω.

Ο Μάρσον Μπρουκς είναι τρελός σκόρερ όντως...

QUOTE(sixama23 @ Mar 10 2011, 17:56 ) *
Βλέπω στην τελευταία ανάρτηση του nbadraft.net, να τοποθετείται ως επιλογή 1ου γύρου ο senior SG του Providence, Marshon Brooks (1.95 μ.)

Πρόκειται για τον δεύτερο σκόρερ σε όλη τη χώρα, με 24,8 πόντους αλλά και με 7,2 ριμπάουντ και 2,5 ασίστ...
Αν αναλογιστούμε πως αγωνίζεται σε μια από τις ασθενέστερες ομάδας της πιο δυνατής περιφέρειας, τότε οι επιδόσεις του αποκτούν ιδιαίτερη σημασία.
Στις 23 Φεβρουαρίου απέναντι στο πολύ καλό φέτος Notre Dame, πέτυχε ιστορικό ρεκόρ σκοράροντας 52 πόντους...





Ο Τζόνσον που κατέληξε τελικά στους Σέλτικς είναι ένας PF/C με καλό παιχνίδι με πρόσωπο και καλό σουτ από μέση και μακρινή απόσταση. Θα αντιμετωπίσει πρόβλημα στο ΝΒΑ με δυνατότερους αντιπάλους καθώς είναι αδύναμο κορμί και soft ενώ και στα πόδια του είναι κάπως αργός...
Badass
Δηλαδή η ανταλλαγή μας ήταν απαράδεκτη. Ψηλό θέλουμε βέβαια, αλλά όχι τέτοιο ψηλό. Όμως ένας καλός σκόρερ στο 2 να ξεκουράζει τον Ρέι-Ρέι ήταν απαραίτητος. Πόσο μάλλον ένας τόσο καλός σκόρερ και με έφεση στο ριμπάουντ (ειδικά για το ύψος του)

Ο Καντέρ μεγαλύτερο ταβάνι από τον Τζέφερσον; Τότε όντως είναι καλή επιλογή γιατί προσωπικά θεωρώ πως ο Τζέφερσον έχει να δείξει πολλά ακόμα
SG3ptshooter
H ανταλλαγή για τη Βοστώνη λογικά έγινε και επειδή προέρχονται από το ίδιο κολλέγιο οι 2 που πλέον έχει.

Τα τελευταία 5 πικς είναι pure epicness, που διάολο βρήκαν τον 22χρονο Ούγγρο που έπαιζε στην Α1 Ουγγαρίας και φέτος μεταγράφηκε στη Μανρέσα; Tσουκγουντιέμπερε Μαντουάμπουμ; Σίριουσλι; Και από Κατάρ και Αυστραλία οι άλλοι 2 και ο Τόμας στο τέλος..

Ο Λόρμπεκ ανανεώθηκε με οψιόν για άλλον ένα χρόνο σήμερα το πρωί; Δε νομίζω να μπορούσε να φύγει έτσι κι αλλιώς ως ελεύθερος, ακόμα κι αν δεν γινόταν ντραφτ, λογικά το γεγονός επέσπευσε τα πράγματα απλά. Δε μπορώ να πιστέψω ότι θα ταιριάξει ο Έραζεμ στο ΝΒΑ εύκολα.. Βέβαια είναι clutch Σλοβένος οπότε μπορεί να καταφέρει το οτιδήποτε..

Οι Λιθουανοί δε μου άρεσε καθόλου σε ποιές ομάδες κατέληξαν.. sad.gif

Θέλαμε έναν καθαρό σέντερ. bball.gif
Οι ελπίδες μας πλέον στα τρέιντς.
jasonick
Βλέπω δεν έχετε μιλήσει για το τεράστιο fail των Clippers.

QUOTE
On February 24, 2011, Cleveland acquired Baron Davis and a 2011 first-round pick from the L.A. Clippers in exchange for Mo Williams and Jamario Moon.

spursforthe5
QUOTE(jasonick @ Jun 24 2011, 15:13 ) *
Βλέπω δεν έχετε μιλήσει για το τεράστιο fail των Clippers.

εχουμε συνηθισει . smiley.gif 4 5 χρονια βλεπω νβα και καθε χρονια τα ιδια icon_drunk.gif
GK_23
QUOTE(jasonick @ Jun 24 2011, 15:13 ) *
Βλέπω δεν έχετε μιλήσει για το τεράστιο fail των Clippers.

Αν ψάξεις τις προηγούμενες σελίδες, θα δεις πως είχε γίνει ολόκληρη κουβέντα για το πικ που έδωσαν οι Κλίπερς στους Καβς, το οποίο ήταν αυτό που κληρώθηκε στο Νο 1... rolleyes.gif
Βέβαια το πικ αυτό είχε μόλις 2,8% πιθανότητες για να κληρωθεί πρώτο...
Οπότε τη δεδομένη χρονική στιγμή που έγινε η ανταλλαγή οι Κλίπερς δεν έπραξαν άσχημα. Ότι θα ήταν τόσο κ@λόφαρδοι δεν μπορούσαν να το φανταστούν. Το παν για αυτούς ήταν να ξεφορτωθούν το συμβόλαιο του Βαρώνου.

Μια ομάδα που σίγουρα χαμογέλασε χθες είναι οι Κινγκς...
Αν και έδωσαν σε ανταλλαγή το Νο 7 για τον Σάλμονς, κατάφεραν στο Νο 10 να πάρουν τον Φριντέτ, τον οποίο ήθελαν ως το συμπλήρωμα του Έβανς στην περιφέρεια...
Πολύ καλή κίνηση η επιλογή του Χάνεϊκατ στον 2ο γύρο, μπορεί να βγει καλύτερος των Κάσπι και Γκριν ο συγκεκριμένος.
Και ο Τόμας τόσο χαμηλά στο 60, είναι επίσης καλή επιλογή...

Ακόμα ψάχνω να καταλάβω τι έκαναν χθες οι Γουλβς, εκτός του Ουίλλιαμς στο Νο 2...
Πήραν τον Μάλκολμ Λι στο Νο 43 με ανταλλαγή από τους Μπουλς. Τι να κάνουν έναν ακόμα PG...; blink.gif
baskethood
QUOTE (sixama23 @ Jun 24 2011, 15:32 ) *
Ακόμα ψάχνω να καταλάβω τι έκαναν χθες οι Γουλβς, εκτός του Ουίλλιαμς στο Νο 2...
Πήραν τον Μάλκολμ στο Νο 43 με ανταλλαγή από τους Μπουλς. Τι να κάνουν έναν ακόμα PG...; blink.gif

Αν δεν κανω λαθος επισης οι Γουλβς εδωσαν τον Φλυν για τα δικαωματα του Μιροτιτς,τον Μπραντ Μιλλερ και ενα πικ πρωτου γυρου το 2013 απ το Χιουστον.
Ουτε αυτο μου καθεται καλα sad.gif
GK_23
QUOTE(baskethood @ Jun 24 2011, 15:35 ) *
Αν δεν κανω λαθος επισης οι Γουλβς εδωσαν τον Φλυν για τα δικαωματα του Μιροτιτς,τον Μπραντ Μιλλερ και ενα πικ πρωτου γυρου το 2013 απ το Χιουστον.
Ουτε αυτο μου καθεται καλα sad.gif

Στη συνέχεια (αν κατάλαβα καλά), έδωσαν τον Μίροτιτς για το Νο 28 (Κόουλ) και το Νο 43 (Μάλκολμ Λι)...
Τον Κόουλ τον έστειλαν μετά στους Χιτ...
Ότι να 'ναι... rolleyes.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.