Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακοί Αγώνες 2012
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Άλλα αθλήματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
tuareg
επικος ημιτελικος στο τενις με φεντερερ και τον αργεντινο καιμακογλου....
παιζανε 4.5 ωρες,προκριθηκε ο Ελβετος αφου πηρε το τριτο σετ το πηρε ο Ελβετος με 19-17
Pierce
Ο Ντελ Ποτρο σημερα κερδισε εναν επιπλεον οπαδο smile.gif (και φανταζομαι δεν ειμαι ο μονος)
giannis_mg
QUOTE(pierce21 @ Aug 3 2012, 19:31 ) *
Ο Ντελ Ποτρο σημερα κερδισε εναν επιπλεον οπαδο smile.gif (και φανταζομαι δεν ειμαι ο μονος)

Προσωπικα με εχει κερδισει εδω και χρονια... biggrin.gif
Τοσα χρονια τονιζω οτι αυτο το παλικαρι αδικει τον εαυτο του...
Θα μπορουσε να αφησει εποχη με τα προσοντα που εχει αλλα αυτο που παραδοξως για Αργεντινο λειπει απο πανω του ειναι αυτη η τρομαχτικη θεληση για τη νικη...το σκυλιασμα...
Οπως και το γεγονος οτι εχει παρα πολλα σκαμπανεβασματα στην αποδοση του...

Τον εβλεπες και σημερα οτι σαν να μην πιστευε οτι μπορουσε να παρει τον τιτανοτεραστιομεγιστο Ελβετο...

Παντως εστω και ετσι παραμενει ενας φοβερος τενιστας...
sarounas
τί λε ρε Μαναντού?
βρε το αδερφάκι της Λορ 77.gif
giorgos14
σημαντικο παιχνιδι αυτη την ωρα για την εθνικη στο πολο απεναντι στην ισπανια.Αν νικησουμε εξασφαλιζουμε τη προκριση για τους 8 ενω μενουμε "ζωντανοι" και στο κυνηγι της 2ης θεσης.

Μπραβο στην Υφαντιδου στο επταθλο οπου εκανε ολυμπιακο ρεκορ στο ακοντιο και πηρε τους περισσοτερους ποντους που εχει παρει ποτε αθλητρια στο συγκεκριμενο αγωνισμα..
benchwarmer
Και βεβαια ειχαμε και το 2ο μας μεταλλιο το πρωι, απο τις Τσιαβου-Γιαζιτζιδου, χαλκινο. Αν και γενικα μπορω να πω οτι δεν τα παμε τοσο καλα οσο περιμεναμε, τοσο στην κωπηλασια οσο και γενικα.
giorgos14
οτι παει μεσα γραφει σημερα blink.gif

6-4 χανουμε...
tuareg
QUOTE (giorgos14 @ Aug 4 2012, 16:30 ) *
οτι παει μεσα γραφει σημερα blink.gif

6-4 χανουμε...


ο Δεληγιαννης οταν δεν ειναι καλα............
giorgos14
εχει πολο,εχει ωραιο ματς στο μπασκετ αλλα θεωρω οτι το καλο θεαμα ειναι η σαραποβα να βγαζει κραυγες smiley.gif smiley.gif 77.gif
tuareg
11-9 ηττα στο πολο...
μας στοιχισε η κακη αμυνα των δυο πρωτων δεκαλεπτων και το κακο ποσοστο στο παραπανω...
sarounas
πολύ μεγάλο ματς στο βόλευ τώρα
ΗΠΑ-ΡΩΣΙΑ 25-25 στο πρώτο σετ αυτή την στιγμή
sarounas
πάλι καλά... παραλίγο να αποβάλουν τον Κινέζο στην κολύμβηση στο 1500άρι για άκυρη εκκίνηση icon_drunk.gif
τεράστια Ρωσία στο βόλευ ανδρών, γύρισε το ματς με τις ΗΠΑ. Το παιχνίδι σίγουρα το καλύτερο μέχρι τώρα στο τουρνουά
pain of salvation
Μπορεί να αλλάζει και 2 και 3 φορές τα ονόματα αθλητών,να βάζει αλλού τόνους,να προσθέτει δικά του γράμματα,να αφαιρεί άλλα...
αυτές όμως είναι περιγραφές...όπως στα 10000μ αντρών...όχι μαλακίες
επαθα λαστιχο
στο χαντμπολ μεγαλη νικη της ισλανδιας επι της γαλλιας με ενα γκολ διαφορα.οι ισλανδοι καπαρωσαν την πρωτια στον ομιλο και πανε φουλ για μεταλλιο,γιατι οχι και χρυσο.και μιλαμε για μια χωρα με 300 χιλιαρικα πληθυσμο......

στο βολλευ η ιταλια γλιτωσε το μπαμ απο την αυστραλια και σε συνδυασμο με την νικη της αργεντινης επι της βουλγαριας ο ομιλος παιρνει φωτια
HLR CENATION
Tεραστια ημερα η σημερινη.Χορταστικη.

Φανταστικο ματς στο βολευ,θα συμφωνησβ με τον Σαρουνας,το κορυφαιο που εχει γινει μεχρι τωρα.

Η Αμερικη ηταν μπροστα με 2-0 και 24-22 ματς μπολ στο τριτο αλλα οι εκπληκτικοι ρωσοι το γυρισαν σε 3-2.Απο την Ρωσια εκπληκτικος ηταν ο διαγωνιος Μιχαιλοφ που ειναι απο τους καλυτερους διαγωνιους στον κοσμο,και ο Βολκοφ.Επισης κλειδι για τους ρωσους η εισοδος του ακραιου Ιλινικ στο τριτο σετ οπως και του πασαδορου Γκρανκιν.Συγκλονιστικος ο 36 Τετιουκιν που προσωπικα τον ειχα τελειωμενο.Στο πρωτο ματς ειχε μπει σαν αλλαγη.

Απο τους αμερικανους τραγικος Στανλει,οπως και οι Πριντι Χολμς που στον αγωνα με τους βραζιλιανους ειχαν κανει την διαφορα.Κορυφαιοι ηταν οι Λι και Αντερσον.

Στο αγαπημενο μου χαντμπολ ειχαμε αντιμετωπες τις δυο ισως καλυτερες ομαδες στον κοσμο την Ισλανδια και την Γαλλια σε ενα ματς διαφημιση του αθληματος.

Νικητρια βγκε η Ισλανδια με 30-29 .Συγκλονισε παντως ο Καραμπατιτς της Γαλλιας ο κατα την γνωμη μου -και οχι μονο-καλυτερος παικτης στον κοσμο.Αν και μοιραιος στο τελος.Πιστευω ομως οτι οι Γαλλοι θα επεναλλαβουν το θριαμβο του Πεκινο και θα πανυγηρισουν στο τελος το χρυσο μεταλλιο...

Το καλο ηταν οτι τα ειχε το ενα πισω απο το αλλο τα ματς και δεν προλαβαινες να παρεις ανασα.
HLR CENATION
Μπραβο ρε συ Μπολτ.Εισαι τεραστιος αθλητης.παλι πλακα τους εκανες. 77.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(HLR CENATION @ Aug 6 2012, 00:16 ) *
Μπραβο ρε συ Μπολτ.Εισαι τεραστιος αθλητης.παλι πλακα τους εκανες. 77.gif


Το πιο ωραιο ομως ειναι ο σχολιασμος της ΕΡΤ. Ξεκιναει καλα ο Γκατλιν, ανεβαινει ο Γκει, ο Γκατλιν, ο Γκει, περνανε τα 95 μετρα και εκει που καποιος απο τους Αμερικανους θα κερδισει την κουρσα, κερδιζει ο Μπολτ με διαφορα με δευτερο τον Μπλεικ!
επαθα λαστιχο
η αυστραλια εκανε μια ωραιοτατη κηδεια στην πολωνια με 3-1 σετ και η πρωτια του ομιλου θα κριθει στο ντερμπι ιταλιας-βουλγαριας.ελπιζω η ερτ3 να το δειξει
giorgos14
QUOTE(επαθα λαστιχο @ Aug 6 2012, 10:33 ) *
η αυστραλια εκανε μια ωραιοτατη κηδεια στην πολωνια με 3-1 σετ και η πρωτια του ομιλου θα κριθει στο ντερμπι ιταλιας-βουλγαριας.ελπιζω η ερτ3 να το δειξει


φοβαμαι οτι θα σε απογοητευσω...εδω λεει πως θα μεταδοσει σερβια-ρωσια και μετα θα αφοσιωθει στο χαντμπολ...
HLR CENATION
QUOTE(giorgos14 @ Aug 6 2012, 13:58 ) *
φοβαμαι οτι θα σε απογοητευσω...εδω λεει πως θα μεταδοσει σερβια-ρωσια και μετα θα αφοσιωθει στο χαντμπολ...

Παντως τα δυο ματς που θα βαλει Χανμπολ ειναι ματσαρες...Το εχουν αδικησει το χαντμπολ σε αυτο το ολυμπιακο τουρνουα..Παπαδες εχουν γινει.
giorgos14
QUOTE(HLR CENATION @ Aug 6 2012, 11:02 ) *
Παντως τα δυο ματς που θα βαλει Χανμπολ ειναι ματσαρες...Το εχουν αδικησει το χαντμπολ σε αυτο το ολυμπιακο τουρνουα..Παπαδες εχουν γινει.


μακαρι να ειναι ετσι οπως το λες..Δεν ξερω οποτε δεν μπορω να πω...
επαθα λαστιχο
ωραια υπαρχει και αλλος φιλος του χαντμπολ.φιλε ΗLR επαιζα ενα εξαμηνο στον α.γ.σ.βυρωνα πιτσιρικας και απο τοτε το λατρεψα.

υγ. μερα των αυστραλων η σημερινη καθως μολις μας απεκλεισαν με 13-8 στο πολο.
HLR CENATION
QUOTE(επαθα λαστιχο @ Aug 6 2012, 14:29 ) *
ωραια υπαρχει και αλλος φιλος του χαντμπολ.φιλε ΗLR επαιζα ενα εξαμηνο στον α.γ.σ.βυρωνα πιτσιρικας και απο τοτε το λατρεψα.

υγ. μερα των αυστραλων η σημερινη καθως μολις μας απεκλεισαν με 13-8 στο πολο.

Nαι φιλε...Καθε χειμωνα βλεπω στο Γιουροσπορτ,το τσαμπιονς λινγκ η μπαινω στην επισημη ιστοσελιδα του τσαμπιονς λιγκ και βλεπω απο εκει πολλους αγωνες.Το λατρευω και εγω.Οπως και το βολλευ...

Μαλιστα εχω ανοιξει και ενα τοπικ εδω για ευρωπαικο χανμπολ αλλα δεν ειδα να μπαινει κοσμος και ετσι δεν γραφω ουτε εγω.Απο Σεπτεμβριο ομως θαγρα φω εστω και μονος μου.

Αγαπημενη μου εθνικη ειναι η Γαλλια και αγαπημενος μου παικτης ο Καραμπατιτς. wink.gif
Dwyane ''the flash'' Wade
βλεπω τωρα τους δυο τελικους(μικρο και μεγαλο) στην ποδηλασια πιστας.επειδη ειμαι ασχετος με το συγκεκριμενο αγωνισμα μπορει να μου εξηγησει καποιος πως γινεται???ξεκινησαν χαλαρα στην αρχη ο ενας πισω απο τον αλλο... huh.gif
HLR CENATION
Αμα ηξερα φιλε Γουεηντ θα σου απανταγα. smile.gif

Τεραστιο ντερμπι στο χανμπολ.Η Κροατια νικαει στο πρωτο ημιχρονο με 11-10 την Ισπανια...

Κορυφαιος ο Βορυ για τους Κροατες και ο Ντουβνιακ ενω απο τους Ισπανους ο Εντεριος και ο Μορος στην αμυνα.
HLR CENATION
Το πηραν το ματς οι Κροατες με 30-25...

Κορυφαιος ο λασκοβιτς με 6 γκολ και ο Ντουβνιακ με πολλες ασιστ.Απο τους Ισπανους ο Εντεριος ο καλυτερος.

Τωρα Γαλλια-Σουηδια.Μεγαλο ματς αναμενεται.
maik23
χαντμπολ μου αρεσε το κροατια -σερβια.παροτι δεν βλεπω ηταν καλο.
μπολτ ρουλλλλλλς!! μαρεσει φιλε που οι αμρικανοι χασανε αρκετα χρυσα στο τρεξιμο.σημερα χασανε και τα εμποδια.ποδηλασια πιστας πολυ ωραιο αθλημα,εντυπωσιακο.
αντε να δουμε σημερα την αμερικη με την αργεντινη τι θα κανει.
sarounas
σφαγή γίνεται στον προημιτελικό του βόλευ γυναικών στο ντέρμπι της Ανατολής...
όλα τα σετ κρίθηκαν στους 2 πόντους και στο τάι μπρέικ Ιαπωνία- Κίνα 16-16 αυτή την στιγμή!!

τελικό 18-16 για τις Γιαπωνέζες και πολύ κλάμα οι Κινέζες....
αυτή είναι η διαφορά των ολυμπιακών, τέτοιες πίκρες και χαρές δεν υπάρχουν ούτε σε παγκόσμια, ούτε σε μήτινγκ ούτε πουθενά αλλού. Χαρακτηριστικές ήταν και οι στιγμές με τις Φόστερ Χίλτον στα 100εμπ και τις αμερικανίδες στην σφαίρα και την Ρέμπρικ σήμερα στο ακόντιο
Γι αυτό διαφέρουν οι Ολυμπιακοί από τους άλλους αγώνες, πέρα από τον επαγγελματισμό και τα χρήματα υπάρχει και η δόξα που μένειrolleyes.gif
maik23
ωραιος ο βολι(δ)κακης.ωραια η ποδηλασια πιστας,ξαναλεω.μακαρι να παει καλα!
sarounas
εκπληκτικό θέαμα μέχρι στιγμής στον τελικό του μονόζυγου στην ενόργανη 41.gif
sarounas
τελικά το έχει η μέρα σήμερα στο βόλευ γυναικών 41.gif συγκλονιστική εξέλιξη και στον 2ο προημιτελικό..
Βραζιλία-Ρωσία 14-14 στο τάι μπρέικ αυτή την στιγμή

21-19 η Βραζιλία τελικά
πάντως οι Ρωσίδες αποδεικνύονται πιο ψύχραιμες στις αντιδράσεις τους από τις Κινέζες
επαθα λαστιχο
ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ ματς στον προημιτελικο ισλανδια-ουγγαρια.οποιος δεν το βλεπει χανει.ειναι παραταση τωρα
HLR CENATION
βομβα μεγατονων μεχρι στιγμης στο βολευ.ΗΠΑ-Ιταλια 0-2.Φοβερος και τρομερος ο Ζατσεφ.Τραγικος ο Στανλει απο τους αμερικανους.
Manu7
Ρε παιδιά κάποιοι που το κατέχετε περισσότερο,είδα Ιταλία και σήμερα και σε άλλα ματς και με παραξένεψαν τα ονόματα των Ιταλών.Πολωνοί,Σέρβοι,Βούλγαροι έχουν μαζευτεί?tongue.gif

Μεγάλη έκπληξη πάντως και μπράβο στους γείτονες!
sarounas
αυτοί οι πρώην Γιούγκοι στο πόλο δεν παίζονται
είδα στα πεταχτα τα δύο πρώτα ματς. Οι Μαυροβούνιοι έκαναν στην κυριολεξία πλάκα στους Ισπανούς και απλά χαλάρωσαν στο τέλος ενώ οι άλλοι οι αθεόφοβοι οι Σέρβοι έχαναν 8-5 από τους Αυστραλούς και μετά κατέβασαν ρολά, το γύρισαν 8-11!!!

τώρα οι Ούγγροι απογοητεύουν με τους Ιταλούς και προβλέπονται ημιτελικοι
Κροατία-Μαυροβούνιο και
Σερβία- Ιταλία
SG3ptshooter

άρχων
bballbill
Έπαθε κράμπα στον αέρα?
Manu7
QUOTE(SG3ptshooter @ Aug 9 2012, 16:04 ) *

άρχων

Αουτς!

Αν πέφτεις έτσι στο νερό πρέπει να πονάει πολύ...Όπως όταν πέφτεις με την κοιλιά δηλαδή επειδή δεν ξέρεις να κάνεις βουτιά tongue.gif
rchos
Σπύρος Γιααννιώτης τώρα στην Νετ είναι στο τελικό σπριντ στα 10 χιλιόμετρα τώρα τρίτος και παλέυει για μετάλιο.



Πλέον είναι δεύτερος.
sarounas
QUOTE(rchos @ Aug 10 2012, 15:41 ) *
Σπύρος Γιααννιώτης τώρα στην Νετ είναι στο τελικό σπριντ στα 10 χιλιόμετρα τώρα τρίτος και παλέυει για μετάλιο.



Πλέον είναι δεύτερος.

μπράβο στο παλικάρι, πολύ καλή εμφάνιση 41.gif
πολύ κρίμα που για 5 δεύτερα έχασε το χάλκινο
Manu7
QUOTE(rchos @ Aug 10 2012, 15:41 ) *
Σπύρος Γιααννιώτης τώρα στην Νετ είναι στο τελικό σπριντ στα 10 χιλιόμετρα τώρα τρίτος και παλέυει για μετάλιο.



Πλέον είναι δεύτερος.

Kρίμα ρε γμτ...4ος τελικά.

Μπράβο στο παιδί όμως.Σε τέτοιους αγώνες μετράει περισσότερο η προσπάθεια.
JR_Swish
Πολλά συγχαρητήρια στον Γιαννιώτη,εξαιρετική εμφάνιση πραγματικά.
Κατά τη γνώμη μου είναι ο σπουδαιότερος Έλληνας κολυμβητής μεγάλων αποστάσεων μέχρι στιγμής και σαν παλιός 1500άρης και του λόγου μου του έχω μεγάλη αδυναμία.
Προφανώς και όλοι θα θέλαμε το μετάλλιο αλλά τι να κάνεις,ίσως έτσι πεισμώσει και πάει για άλλη μία ολυμπιάδα αν και είναι λίγο δύσκολο λόγω ηλικίας.
Χίλια μπράβο 77.gif 77.gif
sarounas
σε κακά χάλια η Σερβία στον ημιτελικό του πόλο. Πώς τα τρώνε έτσι στην άμυνα?
κρίμα και έλεγα θα βλέπαμε μία μάχη μεγάλου μίσους στον τελικό με την Κροατία.

στο Βόλευ όπως φαίνεται η Βραζιλία σε ότι κατάσταση και να είναι στον τελικό θα φτάνουν πάντα. Με εκπλήσει η αδράνεια της Ιταλίας μετά από την φοβερή εμφάνιση εναντίον της Αμερικής
επαθα λαστιχο
στις 10 και 30 εχουμε το μεγαλο ντερμπι στα ημιτελικα χαντμπολ κροατια εναντιον γαλλιας.στον τελικο εχει ηδη προκριθει η σουηδια.γενικα η φετινη διοργανωση ειναι κορυφαια,με τα παιχνιδια να κρινονται στο 1 και στα 2 γκολ
sarounas
κλαίνε ή γελάνε η Ιταλοί τώρα? μαζί τέλειωσαν βόλει και πόλο!

Argentina's time
καλώς και τον κ. Ιωάννου rolleyes.gif

διαφημίσεις και ερχόμαστε με πεντάδες διαιτητές και για την έναρξη του παιχνιδιού. Η κασέτα μπήκε ήδη στην θέση της icon_drunk.gif
Manu7
Εύκολα Βραζιλιάνοι και Ρώσοι σήμερα νίκησαν στους 2 ημιτελικούς του βόλλευ.

Η Ιταλία κατέρρευσε μετά την μεγάλη νίκη επι των Αμερικανών.Έχασε το δεύτερο σετ 25-12!

Ενώ οι Ρώσοι θα κέρδιζαν 3-0 αν δεν είχαν δώσει κάπου 2-3 πόντους στο 4ο σετ στους Βούλγαρους από τους διαιτητές.
επαθα λαστιχο
παλι σαρωσαν τα παιδια του Μαρλευ.
rchos
Ξεκίνησε ο μεγάλος τελικός στο βόλλευ.

Ρωσία Βραζιλία στην ετ3
SG3ptshooter
O μόνος Έλληνας αθλητής που ήθελα πολύ να τα καταφέρει ήταν ο Γιαννιώτης. Δύο ώρες κολύμπαγε ο χριστιανός και τερμάτισε 5 δεύτερα απ' το μετάλλιο και 10 απ' την πρωτιά. Κρίμα. Μου άρεσε και ο Τρινιντάντιος που πήρε απ' το πουθενά το χρυσό στο ακόντιο χτες.

Επίσης αν καταλάβω ποτέ γιατί βλέπει τόσος κόσμος και σχολιάζετε τόσοι πολλοί αυτή τη στατική παπάτζα που λέγεται volley θα νιώσω γεμάτος.

Ραντεβού στο topic των χειμερινών του 2014, όπου εκτός απ' το πραγματικό hockey κι όχι αυτή τη σάχλα που παίζανε τώρα στο Λονδίνο, δηλώνω και μεγάλο θαυμασμό για τους αθλητές του Διάθλου. Είναι και κοντά και πρέπει να το φιξάρω να πάω τώρα που το σκέφτομαι. tongue.gif
bballbill
Δίαθλο λες αυτό με το σκι και τη σκοποβολή? Αν λες αυτό όντως γ...άει. Σ'αυτό δε λένε ότι δε γίνεται να ντοπαριστείς?

O τερματισμός του μαραθωνίου δεν έπρεπε να γίνεται μέσα στο στάδιο? wtf
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.